x
قبل از هر اقدام برای مهاجرت، این ویدئوها رو ببین!

تحصیل دندانپزشکی در هلند

کشور هلند یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل است. هر ساله دانشجویان بین‌المللی زیادی برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های هلند اقدام می‌کنند. دانشگاه‌های هلند طیف گسترده‌ای از برنامه‌های آموزشی از جمله دوره‌های دندانپزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. بیش از 2100 برنامه آموزشی در دانشگاه‌های هلند بطور کامل به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. همچنین 95٪ هلندی‌ها می‌توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند، بنابراین برقراری ارتباط با مردم در زندگی روزانه بسیار آسان است. همچنین، در این کشور فرصت‌های تحصیلی و کاری زیادی برای دانشجویان دندانپزشکی وجود دارد. کشور هلند به دنبال جذب استعدادهای جهانی در رشته دندانپزشکی است و به دانشجویان بین‌المللی این فرصت را می‌دهد تا پس از فارغ‌التحصیلی به مدت یک سال در کشور هلند حضور داشته باشند و در جست وجوی کار باشند. کشور هلند مکانی عالی برای زندگی است.

براساس شاخص صلح جهانی 2018، هلند یکی از امن‌ترین کشورها در جهان است و جزء ده کشور مرفه و شاد جهان محسوب می‌شود. هزینه تحصیل و زندگی در هلند به طور قابل توجهی بسیار پایین‌تر از کشورهای انگلیسی زبان است. به طور میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه هلند 12000 تا 23000 یورو در سال خواهد بود. هزینه زندگی در هلند نیز به طور میانگین700 تا 1500 یورو در ماه است.

جزئیات هزینه‌های زندگی در کشور هلند:

 • اجاره بها خوابگاه: 350 تا 450 یورو در ماه
 • خورد و خوراک: 170 تا 200 یورو در ماه
 • حمل و نقل: 80 یورو در ماه

تخصص دندانپزشکی در هلند و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در هلند

تخصص دندانپزشکی در هلند و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در هلند

دوره کارشناسی ارشد دندانپزشکی در هلند همان تخصص دندانپزشکی است. تقریبا تمام دانشجویانی که به تحصیل در هلند در رشته دندانپزشکی مشغول هستند وارد مقطع کارشناسی ارشد می‌شوند و به همین دلیل شرایط همچنان رقابتی است. تفاوت دیگری که بین دوره لیسانس و فوق لیسانس دندانپزشکی وجود دارد، زبان تحصیل آن‌ها است. در دوره لیسانس تعداد دانشگاه‌های انگلیسی زبان بیشتر از دانشگاه‌هایی است که این رشته را به زبان هلندی ارائه می‌دهند و این موضوع در دوره کارشناسی ارشد برعکس است. به همین دلیل رقابت بر سر دانشگاه‌های انگلیسی زبان تشدید می‌شود و تنها کسانی که به صورت کامل به این زبان مسلط هستند می‌توانند وارد دانشگاه‌های انگلیسی زبان شوند. به همین دلیل افرادی که به زبان هلندی تسلط دارند راحت‌تر می‌تواند در مقطع کارشناسی ارشد در این رشته تحصیل کنند. 

توجه کنید که رزومه تحصیلی شما، انگیزه نامه و توصیه‌ نامه‌ای که به دانشگاه ارائه می‌دهید برای پذیرش شما اهمیت زیادی دارد و باید توجه کنید که این موارد به بهترین نحو ممکن ارائه شوند.

جایگاه دندانپزشکی هلند در جهان و اعتبار مدارک آن

جایگاه دندانپزشکی هلند در جهان و اعتبار مدارک آن

در حال حاضر در سراسر دنیا افراد بسیار زیادی خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند هستند چرا که کشور هلند دارای دانشگاه های بسیار متنوع و با کیفیتی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی است. دانشگاه های موجود در کشور هلند خدمات تحصیلی جهت آموزش و تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند ارائه می‌نمایند که از کیفیت و راندمان بسیار بالایی برخوردار بوده و این موضوع باعث می‌شود تا هر سال متقاضیان بسیار زیادی از سراسر دنیا خواهان تحصیل در دانشگاه‌ها باشند.

در واقع می‌توان این طور عنوان کرد که دانشگاه‌های موجود در کشور هلند از نظر علمی و آموزشی در سطح دانشگاه‌های آمریکایی و همچنین برترین دانشگاه موجود در اروپا هستند. چرا که دولت موجود در کشور هلند سرمایه‌گذاری بسیار زیادی در جهت سیستم آموزشی و بحث آموزش و پژوهش انجام داده است. مدارک ارائه شده توسط دانشگاه‌های معتبر موجود در کشور هلند در رشته دندانپزشکی از اعتبار بسیار بالایی برخوردار بوده و در سراسر دنیا معتبر است. تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند دارای موارد متعدد بسیار زیادی است. دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی که در کشور هلند دایر است در سطح جهانی اعتبار بسیار بالایی داشته و مطالب درسی که در این دانشگاه‌ها به افراد دانشجویی و متقاضی آموزش داده می‌شود همگام با جدیدترین و بروزترین متدهای آموزشی و تحصیلی در سراسر دنیا است. موضوع مهمی که در هنگام تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند باید افراد متقاضی و درخواست کننده به آن توجه ویژه داشته باشند بحث مخارج تحصیلی خواهد بود چرا که تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند تا حدودی دارای هزینه بسیار بالا بوده و فرد دانشجو بهتر است به خوبی این مورد را آنالیز کرده و قبل از اقدام به اخذ پذیرش از تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند از ریز هزینه های جاری خود اطلاعات کسب کند. در حالت کلی هلند به عنوان کشوری به حساب می‌آید که در بحث دندانپزشکی و در ابعاد مختلف پیشرفت های بسیار زیادی را ایجاد نموده است. همچنین باید بگویم که درآمد دندانپزشکان در کشور هلند بسیار بالا تخمین زده می‌شود و همین این موضوع باعث تأثیر بسیار زیاد مهاجرت دندانپزشکان به کشور هلند شده است. البته باید بگویم که مهاجرت به کشور هلند و کسب درآمد در این کشور نیز کار چندان آسانی نخواهد بود چرا که کشور هلند یک کشور کوچک بوده و با توجه به این موضوع احتیاج به پزشکان خارجی در این کشور زیاد احساس نمی‌گردد. همچنین لازم است اضافه کنیم که تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند جزء پر مخاطب ترین رشته ها جهت ادامه تحصیل به حساب می‌آید که در سال دانشجویان بسیار زیادی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند در حال رقابت و کوشش بسیار زیادی هستند. مهمترین دلیل به وجود آمدن چنین موضوعی وجود سیاست‌های جذب نیروی کار و دانشجویی جهت تامین نیازهای شغلی است. با توجه به این موضوع که بیمارستان ها و دانشکده های پزشکی بسیار معتبر و سطح بالایی در کشور هلند وجود دارد، این کشور از لحاظ تامین خدمات پزشکی برای شهروندان خود راه های بسیار زیادی را ایجاد نموده است. همچنین پایتخت این کشور یعنی شهر زیبای آمستردام نیز دارای دانشگاه های پزشکی معتبری است که به صورت دولتی و نیمه دولتی خدمات لازم جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند را به افراد متقاضی ارائه می‌نمایند.

طول مدت تحصیل دندانپزشکی عمومی در هلند

طول مدت تحصیل دندانپزشکی عمومی در هلند

تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند به میزان بسیار زیادی با تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلیس که به عنوان اولین مقصد دانشجویان ایرانی جهت تحصیل در این رشته به حساب می‌آید دارای یک سری تفاوت و در عین حال یک سری شباهت است.

تفاوت به وجود آمده بیشتر مربوط به مقطع بندی این رشته و زمانبندی های مربوط به آن است. اما در عین حال لازم است بگویم که فردی که به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند اقدام می‌نماید، مدرک دندانپزشکی این کشور با مدرک دندانپزشکی کشور انگلستان کاملا یکسان است. بعد از آنکه فردی که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند است که دیپلم ۱۲ ساله خود را ارائه نمود می‌تواند جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند در یک دوره هفت ساله‌ی سه مرحله ای اقدام نماید. فردی که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند است باید در یک دوره سه ساله مدرک لیسانس دندانپزشکی خود را دریافت نمایند و بعد از آن در یک دوره سه ساله دیگر شرکت کرده و مدرک فوق لیسانس این رشته را دریافت کند و بعد از گذراندن این ۶ سال لازم است تا یک دوره یک ساله آموزش کلینیکی نیز شرکت کرده و آن را با موفقیت پشت سر بگذارد. یکی از موضوعات بسیار مهم در دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی در این کشور زبان آموزش و تدریس این رشته است. تمامی مباحث و موضوعاتی که در سه سال ابتدایی دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند به افراد دانشجو ارائه می‌شود به زبان انگلیسی و در بعضی دانشگاه ها به زبان هلندی است. البته باید بگویم که دانشگاه‌هایی که این دوره را به زبان هلندی تدریس می‌کنند تعداد کمی وجود دارد. همچنین میزان تدریس به زبان انگلیسی بیشتر برای دانشجویان بریتانیایی در نظر گرفته می‌شود چرا که هر سال تعداد بسیار زیادی دانشجو از کشور انگلیس جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند به این کشور مهاجرت می‌کنند.  موضوعی که باید در زمینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در این کشور مورد توجه افراد متقاضی این رشته قرار گیرد این است که زبان هلندی نقش بسیار اساسی در طی کردن دوران تحصیل رشته دندانپزشکی در کشور هلند دارد. در واقع می‌توان این طور بیان کرد که زبان هلندی به عنوان یک بخش جدایی ناپذیر در رشته دندانپزشکی در کشور هلند به حساب می‌آید. موضوعی که در مورد زبان هلندی در رشته دندانپزشکی در این کشور دارای اهمیت است، یادگیری این زبان صرفا برای این نیست که فرد دانشجو بعد از پایان دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی باید به بیمارستان مراجعه کرده و با بیمار ملاقات داشته باشد و بیمار را معاینه نماید بلکه بیشتر یادگیری زبان هلندی از این نظر دارای اهمیت است که فرد متقاضی نمی‌تواند تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد خود را به زبان انگلیسی فرا گرفته و آن را پشت سر بگذارد. چرا که مقطع کارشناسی ارشد مربوط به رشته دندانپزشکی در کشور هلند در دانشگاه‌ها به زبان هلندی آموزش داده می‌شود. در نهایت موضوعی که باید به آن اشاره کنم این است که تعداد دانشگاه‌هایی که مقطع فوق لیسانس رشته دندانپزشکی در کشور هلند را به زبان انگلیسی ارائه می‌نمایند به نسبت دانشگاه‌هایی که این دوره را با زبان هلندی ارائه می‌کنند بسیار کم است و همین موضوع باعث می‌شود تا رقابت برای قبولی و اخذ پذیرش برای این دانشگاه ها بسیار بیشتر باشد.

در سال آخر دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی  فرد متقاضی حتماً باید دوره زبان هلندی خود را با موفقیت پشت سر بگذارد تا بتواند مدارک لازم با پایان دوران رشته دندانپزشکی در کشور هلند را اخذ نماید. لازم است اشاره کنیم که دوره یک سال کلینیکال رشته دندانپزشکی در کشور هلند به زبان هلندی برگزار می‌گردد و همین موضوع باعث اهمیت بسیار زیاد یادگیری زبان هلندی جهت تحصیل در این رشته در کشور هلند می‌گردد. در مورد مدرک زبان رسمی که فرد باید دوران تحصیل در مقطع لیسانس در رشته دندانپزشکی در کشور هلند را به زبان انگلیسی پشت سر بگذارد حتماً باید دارای مدرک آیلتس سطح ۶ باشد و اگر قصد داشته باشد تا تحصیل خود در این مقطع را به زبان هلندی در رشته دندانپزشکی در کشور را پشت سر بگذارد باید از مدرک زبان هلندی سطح b۲ بهره ببرد. همچنین برای تحصیل برای افرادی که مدرک دیپلم دبیرستان خود را دریافت کردند از نظر سطح نمره باید در سطح A قرار داشته باشند. از نظر نمره، نمره ۱۷ به بالا مدنظر بوده و قابل پذیرش است. در صورتی که فرد متقاضی و دانشجو که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند است که شرایط لازم به آن اشاره کرده را نداشته باشد از تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند در مقطع دندانپزشکی محروم خواهد بود.

سر فصل دروس دندانپزشکی در هلند (عمومی و تخصصی)

سر فصل دروس دندانپزشکی در هلند (عمومی و تخصصی)

دانشجویان رشته دندانپزشکی در کشور هلند در مقطع کارشناسی که به زبان انگلیسی تحصیل می‌کنند باید حتماً یک مدرک زبان آیلتس سطح ۶ و بالاتر ارائه نمایند. همچنین در صورتی که فرد متقاضی بخواهد دوران تحصیل خود در این رشته در کشور هلند دوره کارشناسی را به زبان هلندی پشت سر بگذارد باید یک مدرک معتبر از زبان هلندی سطح بی دو را ارائه نماید. همچنین فرد تحصیل کننده باید مدرک دیپلم و بالاتر از نمره ۱۷ را داشته باشد تا بتواند به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند مشغول شود. همچنین در مورد این سرفصل دروس و درس هایی که دانشجو در رشته دندانپزشکی باید آنها را با موفقیت پشت سر بگذارد می‌توان به لیست دروس زیر اشاره نمود:

 • درس آمار زیستی دندانپزشکی
 • درس جراحی دهان
 • درس زیست شناسی مولکولی
 • دروس مربوط به میکروبیولوژی دهان و دندان
 • درس پریودنتیکس
 • دروس آناتومی سر و گردن
 • درس دندانپزشکی کودکان
 • درس رادیوگرافی دندانی
 • درس اکلوژن
 • درس دندانپزشکی ترمیم
 • درس عملیات دندانپزشکی

طول مدت تحصیل تخصص دنداپزشکی در هلند

طول مدت تحصیل تخصص دنداپزشکی در هلند

در مورد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند در دوره تخصص باید بگویم که این دوره در واقع همان دوره کارشناسی ارشد دندانپزشکی در کشور هلند است. دانشجویانی که مشغول تحصیل در رشته دندانپزشکی در این کشور هستند و می‌خواهند، وارد مقطع کارشناسی ارشد نیز شوند،شرایط بسیار رقابتی وجود دارد.

تفاوت دیگری که میان دوره لیسانس و فوق لیسانس رشته دندانپزشکی در کشور هلند وجود دارد زبان تحصیل آنها است که در دوره لیسانس در دانشگاه هایی که این دوره را به زبان انگلیسی تدریس می‌کند بسیار بیشتر از دانشگاهی است که این دوره را به زبان هلندی ارائه می‌نمایند. این موضوع در دوره کارشناسی ارشد که همان دوره تخصص در رشته دندانپزشکی در این کشور است کاملاً برعکس است. همین موضوع باعث می‌شود تا رقابت بر سر دانشگاههایی که زبان انگلیسی را جهت تدریس رشته دندانپزشکی در کشور هلند ارائه می‌کنند شدید گردد و تنها کسانی که به صورت کامل به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند، می‌توانند به دانشگاه‌های انگلیسی زبان وارد گردند. در عین حال افرادی که بتوانند به زبان هلندی تسلط مناسبی داشته باشند به راحتی می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد در رشته دندانپزشکی در کشور هلند تحصیل نمایند. موضوعی که اهمیت دارد این است که فردی که می‌خواهد به تحصیل در رشته دندانپزشکی در این کشور در دوره تخصص اقدام نماید، باید رزومه تحصیلی، توصیه نامه و انگیزه نامه را به دانشگاه مورد نظر ارائه کرده و موارد ذکر شده برای پذیرش فرد دانشجو در رشته دندانپزشکی در کشور هلند بسیار با اهمیت است و در نتیجه فرد دانشجو موارد خواسته شده را باید به بهترین شکل ممکن در اختیار دانشگاه قرار دهد.

لیست دانشگاه های رشته دندانپزشکی هلند

لیست دانشگاه های رشته دندانپزشکی هلند

در کشور هلند جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی،دانشگاه‌های بسیار معتبری وجود دارند که هر یک از آنها در نوع خود از بهترین دانشگاه‌های پزشکی در سراسر دنیا به حساب می‌آیند. دانشگاه گرونینگن و دانشگاه ماستریخت از دانشگاه های معتبر در کشور هلند در رشته دندانپزشکی به حساب می‌آیند که سپری کردن دوران تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه میسر است.

دانشجویانی که می‌خواهند به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند در یکی از دانشگاه های گرونینگن و یا ماستریخت اقدام نمایند باید چند مورد ضروری را در نظر داشته باشند که اولین مورد اینکه برای وارد شدن به این دانشگاه لازم است تا یک مدرک آیلتس سطح بالا جهت مشخص بودن پشت سر گذاشتن دوره‌های زبان انگلیسی ارائه نمایند و همچنین یک مدرک که نشان دهنده پشت سر گذاشتن دوره های زبان هلندی است نیز ارائه نمایند. مورد بعدی داشتن ریز نمرات عالی در دوره دبیرستان، دیپلم و پیش دانشگاهی و ارائه مدارک مبنی بر پشت سر گذاشتن این دوره‌ها است. همچنین فرد دانشجو باید از توان مالی مناسبی جهت تحصیل در یکی از دانشگاه‌های معتبر موجود در کشور هلند در رشته دندانپزشکی برخوردار باشد. در حالت کلی باید بگویم در کشور هلند دانشگاه‌های معتبر بسیار زیادی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی وجود دارد که شماری از آنها مورد تایید وزارت بهداشت در کشور عزیزمان ایران است که در ادامه به لیست آنها اشاره خواهیم نمود:

 • دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی رادبود
 • دانشگاهپزشکی و دندانپزشکی اراسموس روتردام 
 • دانشگاهپزشکی و دندانپزشکی آمستردام 
 • دانشگاهپزشکی و دندانپزشکی لیدن 
 • دانشگاهپزشکی و دندانپزشکی اوترخت 
 • دانشگاهپزشکی و دندانپزشکی گرونینگن 
 • دانشگاهپزشکی و دندانپزشکی وریج آمستردام 
 • دانشگاهپزشکی و دندانپزشکی VU آمستردام

مرکز علمی پزشکی و دندانپزشکی آمستردام

نحوه اخذ پذیرش دندانپزشکی عمومی در هلند

نحوه اخذ پذیرش دندانپزشکی عمومی در هلند

برای پذیرش دندان پزشکی عمومی باید مدارک زیر را ارائه دهید:

1: دیپلم دبیرستان  و مدارک تحصیلی دوران قبل

2:رزومه تحصیلی

3: نامه انگیزشی

4: بیمه ی درمانی

5:اثبات مالی

6: فرم درخواست

7: مدرک زبان انگلیسی آیلتس نمره بین 5 تا 7

8: آشنایی به زبان هلندی حداقل در سطح بی 1 برای کارشناسی و سطح بی 2 برای کارشناسی ارشد نیاز است.

تمام مدارک ذکر شده باید به انگلیسی ترجمه شوند.

هزینه تحصیل دندانپزشکی هلند

هزینه تحصیل دندانپزشکی هلند

هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویانی که فکر تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند را در سر دارند و در یکی از دانشگاه‌های معتبر موجود در این کشور پذیرفته می‌شوند یکسان نخواهد بود. دانشجویانی که به عنوان تابع کشورهای حوزه اروپا و یا کشور هلند شناخته می‌شوند لازم است در دوره کارشناسی در رشته دندانپزشکی در این کشور در حدود ۲۱۰۰ یورو پرداخت نمایند. در صورتی که فرد دانشجوی دانشگاه بین المللی بوده و به عنوان دانشجوی هلندی و یا یکی از کشورهای اروپا شناخته نشود باید در دوره کارشناسی مبلغی در حدود ۶۰۰۰ الی ۱۵ هزار یورو پرداخت نماید که البته این مبلغ در دوره کارشناسی ارشد تا ۵ هزار یورو نیز افزایش پیدا می‌کند. تمامی دانشگاه‌های معتبر موجود در کشور هلند که خدمات آموزش در رشته دندانپزشکی در این کشور را ارائه می‌نمایند دارای وب سایت رسمی هستند. دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه معتبر این کشور جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی را دارند و با توجه به بالا بودن مخارج جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی هستند می‌توانند به وب سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و با اطلاع از شرایط لازم از کمک هزینه‌های تحصیلی در رشته دندانپزشکی در کشور هلند که توسط دانشگاه ارائه می‌گردد استفاده نمایند.

یکی دیگر از موضوعات بسیار مهم در زمینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در این کشور هزینه های مربوط به زندگی و گذراندن دوران تحصیل در این رشته است. دانشجویان بین المللی که فکر تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کشور هلند را در سر دارند مطمئنا باید هزینه بیشتری را نسبت به دانشجویان هلندی پرداخت کنند. یکی از دلایل این موضوع نیز هزینه های مربوط به اجاره خانه و مسکن است. دانشجویانی که عضو اتحادیه اروپا و یا کشور هلند نیستند باید چیزی در حدود ۸۰ یورو را جهت بیمه پرداخت نمایند. همچنین هزینه‌های سکونت نیز با توجه به شهری که فرد دانشجو جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند را انتخاب می‌کند به صورت تخمینی چیزی در حدود ۱۰۰۰ الی ۱۵۰۰ یورو در ماه خواهد بود. افرادی که می‌خواهند به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند به زبان انگلیسی اقدام نمایند باید مبلغی در حدود ۷ هزار و ۲۵ هزار یورو را برای تحصیل خود در نظر بگیرند و علاوه بر هزینه تحصیل هزینه های دیگری از قبیل مسکن نیز در دوران تحصیل وجود خواهد داشت. هزینه مسکن دانشجویی به طور متوسط رقمی بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ یورو در ماه خواهد بود. دلیل تفاوت قیمت شهری است که به عنوان محل تحصیل فرد دانشجویی در دوران تحصیل خود انتخاب می‌کند. همچنین امکاناتی که محل زندگی در اختیار فرد دانشجو قرار می‌گیرد نیز در قیمت نهایی اثر گذار است. به عنوان مثال زمانی که فرد دانشجو برای دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی، شهر آمستردام را انتخاب کند هزینه بسیار بیشتری در مقایسه با شهرهای کوچک باید بپردازد.

هزینه‌های خدماتی نیز مانند هزینه آب، برق، گاز و اینترنت بر روی هزینه محل زندگی و مسکن فرد اضافه می‌شود که در صورت زیاده روی در مصرف این موارد هزینه بیشتر با توجه به حال فرد مورد نظر خواهد شد. هزینه دیگری که باید به آن توجه کنیم این است که دانشگاه خدمات آموزشی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند را به دانشجویان خود ارائه می‌نمایند، غذای گرم بسیار مناسبی نیز به عنوان وعده غذایی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند قیمت بسیار مناسبی دارد ولی از نظر اقتصادی بهتر است که دانشجویان غذا پختن را فرا گرفته و خود به غذا درست کردن مشغول شوند و در نتیجه هزینه کمتری پرداخت نمایند. خبر خوشحال کننده این است که دانشجویانی که به تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند در یکی از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول هستند می‌توانند به کار حین تحصیل نیز مشغول شده و چیزی در حدود ۱۰ الی ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و از این طریق کسب درآمد نمایند. درآمدی که به صورت متوسط برای هر ساعت کار حین تحصیل برای دانشجویی که تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور را انتخاب نموده است چیزی در حدود ۱۰ یورو است.

اقامت بعد از تحصیل در هلند

اقامت بعد از تحصیل در هلند

یکی از امتیازات و ویژگی‌های مثبتی که برای دانشجویان بین‌المللی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور مشغول هستند وجود دارد این است که اقامت بعد از تحصیل در این رشته در کشور هلند می‌تواند با سپری کردن یک سال زندگی در این کشور و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار ایجاد گردد. در دانشگاه‌های معتبر موجود در کشور هلند تحصیل در رشته دندانپزشکی در مقطع لیسانس به مدت ۳ سال به طول انجامیده و به هر دو زبان انگلیسی و هلندی صورت می‌پذیرد.

البته در دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند دانشجو از اتمام مقطع کارشناسی و یا  لیسانس وارد مقطع کارشناسی ارشد و فوق لیسانس می‌شود که هردو 6 سال زمان خواهد برد  و بعد از پایان این دوره به مدت یک سال به صورت کار با پزشک در کلینیک ها مشغول به کار می‌گردد. در حالت کلی باید بگویم که تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بیشتر به زبان هلندی صورت می‌پذیرد و دانشگاه‌هایی که این دوره ها را به زبان انگلیسی تدریس کند بسیار کم بوده و رقابت برای قبولی در دانشگاه‌ها در نظر دانشجویان بین المللی بسیار بالا است. بیشتر دانشجویان موفق به اخذ پذیرش در دانشگاه‌های انگلیسی زبان جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور هلند می شوند که زبان انگلیسی زبان مادری آنها باشد. البته لازم است ذکر کنیم تحصیل در دوره آخر که دوره آموزش و یا کلینیکال است کاملا به زبان هلندی صورت می‌پذیرد و افراد دانشجو که خواهان تحصیل در رشته دندانپزشکی در این کشور هستند باید از مهارت بالایی در زبان هلندی برخوردار باشند. دانشجویان بین المللی و یا خارجی باید دوره‌های زبان هلندی را به صورت تمام و کمال و با موفقیت پشت سر بگذارند تا بتوانند مدرک دندانپزشکی خود را از یکی از دانشگاههای معتبر موجود در کشور هلند دریافت کنند.

مشاوره تحصیل دندانپزشکی در هلند
آخرین ویرایش: ‏3 ماه پیش - 2,588 نمایش

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱