x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
سودان شمالی

سودان شمالی

کشور سودان شمالی در بخش شمال آفریقا قرار دارد و به طور دقیق تر در کنار دریای سرخ واقع شده است این کشور دقیقاً در بین مصر و اریتره قرار گرفته است. اگر به کرانه های کشور سودان شمالی دقت کنید به 853 کیلومتر می رسد و این کشور از سمت شمال با مصر و از سمت جنوب باختری با آفریقای مرکزی همسایه است. آب و هوای کشور سودان شمالی در بخش های شمالی خشک و گرم است و هوای سوزانی را شامل می شود که دو ماه از سال در آن بارندگی محدود وجود دارد. فضای بارندگی در این کشور از مه آوریل تا ماه سپتامبر اعلام شده است. موازنه تجاری در این کشور بسیار رشد کرده است و دیگر روال منفی را دنبال نمی کند از سوی دیگر شرایط حساب جاری در کشور سودان شمالی به مرز 1756.20 میلیون USD رسیده است. واردات و صادرات در این کشور نیز به نسبت قبل بهبود داشته است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: North Sudan عربی: شمال السودان
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: ریاست جمهوری
 • زبان های رایج: عربی با تلفظ مدرن
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: پوند سودان معادل با 0.022 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00249
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 81
 • پایتخت: خارطوم
 • زبان های رسمی: عربی، انگلیسی
 • جمعیت: 43 میلیون نفر
 • منطقه زمانی: (GMT+2)
 • دامنه اینترنتی: .sd
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 123.05 میلیارد USD

سفر به سودان شمالی

وضعیت آب و هوایی کشور سودان شمالی در بخش شمالی خشک و گرم است مشخص است که تابستان های این منطقه بسیار گرم است و بهتر است فصل دیگری برای سفر انتخاب شود پایتخت کشور سودان شمالی بیشترین موقعیت گردشگری را شامل می شود به طور کلی در فضای گرمای این کشور بهترین موقعیت ارزیابی شده است. موسم بارندگی در کشور سودان شمالی از ابتدای ماه آوریل تا سپتامبر ارزیابی می شود. هوای خارطوم از اواخر مرداد ماه تا اوایل اسفند وضعیت متوسطی دارد ولی از ابتدای اسفند تا نیر هوا گرم است و کشور سودان شمالی بهار گرمی دارد بهار گرم این کشور به واسطه موقعیتی که دارد سبب می شود هزینه سفر به کشور سودان شمالی را کاهش دهد. مردم برای درمان درد پا و کمر خود کوه برکال را انتخاب می کنند این کوه دارای موقعیت منطقه ای مخصوصی است این کوه به کلی در 400 کیلومتری شمال خارطوم قرار دارد و به یک قله کاملاً تخت محسوب می شود مردم به صورت گروهی وارد این بخش می شوند و خاک موجود در این منطقه را به بدن خود زده کرده و دعا می خواهند خاک این منطقه همیشه گرم است گرمای این منطقه آنقدر زیاد است که شاید برای فصل تابستان مرگ آور به نظر برسد در این منطقه سایت های گردشگری زیادی دیده می شود شما می توانید اجاره آپارتمان در کشور سودان شمالی با قیمت ارزان داشته باشید.

سفر به سودان شمالی

زندگی در سودان شمالی

خارطوم پایتخت کشور سودان شمالی است و یک شهر بسیار جذاب محسوب می شود این شهر به طور کلی در محل اتصال نیل آبی و سفید قرار دارد و البته که موقعیت خوبی برای توسعه دارد. شرایط جغرافیایی در کشور سودان شمالی سبب شد است که موقعیت گردشگری بهتری در آن رویت شود. زبان کشور سودان شمالی عربی است اما برخی از افراد انگلیسی صحبت می کند. آب و هوای کشور سودان شمالی خشک و گرم اعلام شده است به طوری که تنها دو ماه از سال در این کشور بارندگی محدود وجود دارد. هوای کشور سودان شمالی از اواخر مرداد تا اوایل اسفند وضعیت آب و هوایی این کشور معتدل است اما از اسفند شاهد گرمترین فصل در کشور سودان شمالی هستیم.فردی که در کشور سودان شمالی مشغول به کار است می تواند در ماه در حدود 36.779 SDG درآمد دارد. اینطور که مشخص است که وضعیت حقوق و مزایا در سودان شمالی وابسته به شرایطی است که افراد باید رعایت کنند.

زندگی در سودان شمالی

مهاجرت به سودان شمالی

در کشور سودان شمالی اندوخته های زیادی در زمینه سنگ آهن و نفت و مس و همینطور کروم و روی دیده می شود مشخص است که این محصولات به واسطه موقعیت سرمایه گذاری ارزیابی شده است شما به عنوان یک سرمایه گذار در کشور سودان شمالی می توانید موقعیت مشخصی را دنبال کنید. تولیدات صنعتی در کشور سودان شمالی می تواند یک سهمیه اقتصادی خوب محسوب شود. فرآورده های نفتی و صابون در این راستا بهبود می شود سرمایه گذاری برای کشور سودان شمالی بهبود دارد مشخص است رویکرد صادراتی برای کشور سودان شمالی بررسی شده است فرآورده های کشاورزی در این سرزمین بهبود زیادی دارد مشخص است که موقعیت علمی در این کشور می تواند یک سهم دیگر از اقتصاد بررسی شود.کشور سودان شمالی بسیار امن است مردم این کشور بسیار مهربان هستند شما به عنوان یک زن می توانید به سادگی سفر انفرادی به کشور سودان شمالی داشته باشید این کشور دارای موقعیت امنی است به طوری که اگر کیف پول خود را در یک رستوران رها کنید قطعاً کسی به دنبال شما آمده و کیف پول شما را به شما باز می گردانند.

مهاجرت به سودان شمالی

تحصیل در سودان شمالی

تحصیل در سودان برای کودکان 6 تا 13 ساله بصورت رایگان و اجباری است. آموزش ابتدایی تا سال تحصیلی 2019/2020 شامل هشت سال و پس از آن چهار سال آموزش متوسطه است.  نردبان تحصیلی ابتدایی / متوسطه 6 + 3 + 3 سال، در سال 1965  نیاز به استناد  و در دوره ریاست عمر البشیر تغییر یافت و قرار است در طول انتقال سودان 2020 به دموکراسی ، به 6 + 3 برگردد.  زبان اصلی در تمام سطوح عربی است. از سال تحصیلی 2020/2021 شروع به آموزش زبان انگلیسی از سطح مهد کودک می کند. دانشگاه خارطوم یک دانشگاه با رویکرد آموزشی مشترک برای چند دانشگاه بوده و از وضعیت دولتی با شهریه بسیار پایین برخوردار است. دانشگاه خارطوم رتبه اول در بین دانشگاه های کشور سودان شمالی را دارد و بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه سودان محسوب می شود رتبه این دانشگاه در جهان 2370 است این دانشگاه دارای دانشکده یادبود گوردون است و در سال 1956 با رویکرد استقلال تاسیس شده است دانشگاه یک رتبه برتر و یک موسسه علمی با رتبه بالا محسوب می شود.

تحصیل در سودان شمالی