x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل در سودان شمالی

تحصیل در سودان برای کودکان 6 تا 13 ساله بصورت رایگان و اجباری است. آموزش ابتدایی تا سال تحصیلی 2019/2020 شامل هشت سال و پس از آن چهار سال آموزش متوسطه است.  نردبان تحصیلی ابتدایی / متوسطه 6 + 3 + 3 سال، در سال 1965  نیاز به استناد  و در دوره ریاست عمر البشیر تغییر یافت و قرار است در طول انتقال سودان 2020 به دموکراسی ، به 6 + 3 برگردد.  زبان اصلی در تمام سطوح عربی است. از سال تحصیلی 2020/2021 شروع به آموزش زبان انگلیسی از سطح مهد کودک می کند. دانشگاه خارطوم یک دانشگاه با رویکرد آموزشی مشترک برای چند دانشگاه بوده و از وضعیت دولتی با شهریه بسیار پایین برخوردار است. دانشگاه خارطوم رتبه اول در بین دانشگاه های کشور سودان شمالی را دارد و بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه سودان محسوب می شود رتبه این دانشگاه در جهان 2370 است این دانشگاه دارای دانشکده یادبود گوردون است و در سال 1956 با رویکرد استقلال تاسیس شده است دانشگاه یک رتبه برتر و یک موسسه علمی با رتبه بالا محسوب می شود. این دانشگاه دارای موقعیت پژوهشی خوب برای بخش بیماری های بومی و همینطور موقعیت صادرات حیوانات به کشورهای مختلف است پژوهشکده توسعه و تحقیقات در این دانشگاه یکی از بهترین پژوهشکده های وارد محسوب می شود. دانشگاه آلزایم الزاری پیشنهاد خوبی برای تحصیل فوق لیسانس در سودان است این دانشگاه در خارطوم شمالی واقع شده است و در سال 1993 به یاد اسماعیل الازاری تاسیس شده است. دانشگاه دولتی است و طول تحصیل فوق لیسانس در این دانشگاه 2 سال اعلام شده است. این دانشگاه عضو فدراسیون دانشگاه های جهان اسلام محسوب می شود. دانشگاه اومدورمان اهلیا (OAU) یک دانشگاه غیرانتفاعی جامعه در اومدورمان سودان است .این دانشگاه در تاریخ 1 نوامبر 1986 به عنوان دانشکده اومدورمان اهلیا افتتاح شد و در 7 مه 1995 به وضعیت دانشگاه ارتقا یافت. در این دانشگاه یک بانک فعالیت می کند این بانک دارای بخش های اقتصادی خوبی است اما حقیقت اینکه موقعیت این بانک به نسبت بانک های دیگر از نظر صدور وام بسیار متفاوت است. دانشگاه دالانج یک دانشگاه دولتی در دالانگ ، ایالت کوردوفان جنوبی ، سودان است . 

دانشکده معلمان در سال 1995 میلادی تأسیس شد. این دانشگاه در سال 1999 توسط مرکز مطالعات صلح ، مرکز رایانه و کالج مطالعات اضافی دنبال شد ، که به دانشکده توسعه جامعه تبدیل شد.دانشکده تحصیلات تکمیلی در سال 2001 تأسیس شده است. از سپتامبر 2011 ، این دانشگاه عضو خوب دانشگاه انجمن های آفریقایی بود  در طول تاریخ این دانشگاه برای هر بار پذیرش دانشجو آزمون زبان را جدی گرفته است البته که زبان عربی و انگلیسی هر دو برای این دانشگاه قابل قبول هستند.

 

 

مشاوره تحصیل در سودان شمالی
فهرست

تحصیل رایگان در سودان شمالی

تحصیل رایگان در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه هایی که وابسته به سایر کشورهای معتبر دنیا هستند برای تحصیل رایگان بهترین گزینه محسوب می شوند مثلاً کالج سودان کانادا یک موسسه آموزشی مستقر در شهر خارطوم سودان است . وابسته به دانشگاه آمریکایی لندن است  رئیس هیئت مدیره دکتر الجزولی داف الله ، نخست وزیر سابق سودان است این کالج دارای مدرک لیسانس و کارشناسی ارشد در سیستم های اطلاعات رایانه ای و مدیریت تجارت است.  این کالج عضو کنسرسیوم کتابخانه های دانشگاه سودان است. این دانشگاه برای سال 2021 در تلاش است موقعیت تحصیل ارزان و با پوشش شهریه بیش از 75 درصد را برای رشته های مدیریت تجارت و رایانه ای شکل دهد اینطور که مشخص است این دانشگاه در حال حاضر برای مقطع کارشناسی ارشد شاخه های کامپیوتری از سرمایه گذاران بزرگ لندن استفاده کرده و موقعیت تحصیل ارزان قیمت را شامل شده است شرایط برای تحصیل رایگان در این دانشگاه ها بررسی شده است البته که این دانشگاه توانسته به صورتی که دانشجو خود تصمیم به انتخاب رشته مورد نظر خود داشته باشد یک فضای دقیق را شکل دهد مشخص است که کالج های تحصیلی در این دانشگاه همگی زیر نظر دولت فعالیت دارند و موقعیت خوب تحصیلی را شامل می شوند تحصیل رایگان برای این بخش بسیار ارزشمند است.

بورسیه تحصیلی در سودان شمالی

بورسیه تحصیلی در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سال 2020 برای اولین بار یکی از دانشگاه های خصوصی در سودان شمالی شرایط بورسیه تحصیلی خوبی را شکل داد. دانشکده علوم و فناوری بایان ( عربی : كلية البيان للعلوم و التكنلوجيا) يك مؤسسه آموزشي مستقر در شهر خارطوم سودان است . این دانشکده مدارک معتبر زمینه رشته در مهندسی ساخت و ساز و ساخت و ساز ، فناوری اطلاعات و مهندسی تجهیزات پزشکی ارائه می دهد. دارای مدرک لیسانس در علوم کامپیوتر ، سیستم های اطلاعاتی و مهندسی الکترونیک می باشد.  این کالج عضو کنسرسیوم کتابخانه های دانشگاه سودان است. شرایط بورسیه تحصیلی برای این دانشگاه برای رشته های سیستم های اطلاعاتی و مهندسی الکترونیک با پوشش بیش از 70 درصد است اما آزمون پذیرش آن بسیار دشوار است از سوی دیگر این دانشگاه برای گروه هایی که در راستای ساخت و ساز به قدرت رسیده اند نیز موقعیت اطلاعاتی قوی تری را شامل شده است مشخص است که سیاست های بورسیه تحصیلی برای این دانشگاه خوب است و بخشی از شهریه دانشگاهی را کاهش می دهد بورسیه تحصیلی در این دانشگاه برای آقایان بیشتر از بانوان رویت می شود.  موقعیت بورسیه تحصیلی در کشور سودان شمالی ارزیابی شده است از سوی دیگر در این کشور دولت نیز در تلاش است موقعیت بورسیه تحصیلی وابسته به دانشگاه ها را بیشتر کند و تا حد زیادی هم موفق بوده است بورسیه تحصیلی برای این دانشگاه دقیق و قابل قبول است و توانسته گروه های زیادی را تحت پوشش قرار دهد.

همینطور دانشگاه آبی نیل از دیگر دانشگاه های مشهور سودان در زمینه بورسیه تحصیلی محسوب می شود. دانشگاه آبی نیل (به عربی : جامعة النيل الأزرق ، جامع النال الاذراق ) یک دانشگاه دولتی است که در دامازنین سودان واقع شده است. در سال 1995 تأسیس شده است این عضو فدراسیون دانشگاه های جهان اسلام است

 

اعتبار دانشگاه های سودان شمالی و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های سودان شمالی و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه خارطوم کشور سودان شمالی یک دانشگاه با رویکرد آموزشی مشترک برای چند دانشگاه بوده و از وضعیت دولتی با شهریه بسیار پایین برخوردار است. دانشگاه خارطوم رتبه اول در بین دانشگاه های کشور سودان شمالی را دارد و بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه سودان محسوب می شود رتبه این دانشگاه در جهان 2370 است این دانشگاه دارای دانشکده یادبود گوردون است و در سال 1956 با رویکرد استقلال تاسیس شده است دانشگاه یک رتبه برتر و یک موسسه علمی با رتبه بالا محسوب می شود. این دانشگاه دارای موقعیت پژوهشی خوب برای بخش بیماری های بومی و همینطور موقعیت صادرات حیوانات به کشورهای مختلف است پژوهشکده توسعه و تحقیقات در این دانشگاه یکی از بهترین پژوهشکده های وارد محسوب می شود.

پردیس های این دانشگاه شامل موارد زیر است:

 • پردیس مرکزی در خارطوم مرکزی.
 • پردیس پزشکی واقع در شمال خارطوم مرکزی.
 • پردیس کشاورزی و دامپزشکی در Shambat ، خارطوم شمالی
 • پردیس دانشکده آموزش و پرورش در Omdurman در 15 کیلومتری پردیس مرکزی.
 • پردیس سوبا (دانشکده علوم آزمایشگاه پزشکی ، بیمارستان سوبای) در سوبا ، در 20 کیلومتری جنوب خارطوم.
 • پردیس مطالعات مدیریت در مرکز خارطوم.

 

دانشگاه علم و فناوری سودان که با نام اختصاری SUST شناسایی می شود یکی از بزرگترین دانشگاه های دولتی سودان محسوب می شود 10 پردیس در ایالت خارطوم دارد پردیس الی این دانشگاه در منطقه موگرن است این دانشگاه رتبه دوم در کشور سودان و رتبه جهانی 3 هزار را کسب کرده است. دانشگاه در سال 1902 تاسیس شده است و موقعیت تاسیس آن نیز بر اساس صلاحدید استادان بزرگی صورت گرفته است این دانشگاه برای مقطع دکترا بهترین رویکرد را در نظر گرفته است.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در سودان شمالی

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه دالانج از دسته دانشگاههای مهم کشور سودان شمالی است که فضای آزمون گسترده ای را شکل داده است که بهتر است بررسی کنیم:

دانشگاه دالانج یک دانشگاه دولتی در دالانگ ، ایالت کوردوفان جنوبی ، سودان است . 

دانشکده معلمان در سال 1995 میلادی تأسیس شد. این دانشگاه در سال 1999 توسط مرکز مطالعات صلح ، مرکز رایانه و کالج مطالعات اضافی دنبال شد ، که به دانشکده توسعه جامعه تبدیل شد. دانشکده تحصیلات تکمیلی در سال 2001 تأسیس شده است. از سپتامبر 2011 ، این دانشگاه عضو خوب دانشگاه انجمن های آفریقایی بود  در طول تاریخ این دانشگاه برای هر بار پذیرش دانشجو آزمون زبان را جدی گرفته است البته که زبان عربی و انگلیسی هر دو برای این دانشگاه قابل قبول هستند اما دالانج در لیست دانشگاه هایی قرار دارد که بهتر است شرایط آزمون برای آن بررسی شود و شخص پس از بررسی ورود کند. دانشگاه عمومی است موقعیت دانشگاه دقیق و قابل بررسی است و آزمون ها در قالب های کتبی و گاهاً شفاهی دنبال می شوند این دانشگاه موقعیت خوبی برای دانشجویان بین المللی شکل داده است.

آزمون تعیین سطح نیز توسط دانشگاه خارطوم صورت می گیرد در این آزمون میزان استعداد فرد ارزیابی می شود تا انتخاب بهتری برای وی صورت بگیرد این دانشگاه موقعیت خوبی برای استعدادیابی افراد دارد البته که مشاوره های لازم نیز توسط افراد کاربلد صورت می گیرد که بسیار ارزشمند است. دانشگاه دالاج در لیست دانشگاه های قوی قرار دارد و در صورتی که شخص بخواهد این دانشگاه را مورد بررسی قرار دهد می تواند سیاست های دولتی را نیز در پیش بگیرد.

 

 

معادل سازی مدارک در سودان شمالی

معادل سازی مدارک در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اینبار قرار است فضای معادلسازی در برخی از دانشگاه های کشور سودان شمالی را توضیح دهیم مثلاً:

دانشگاه الرازی ( عربی : جامعة الرازي) یک دانشگاه خصوصی  است که در خارطوم سودان واقع شده است. در سال 2001 توسط اولین گروه در برنامه دندانپزشکی برای سال تحصیلی 2001/2002 تأسیس شد. این دانشگاه و بیمارستان بیش از 50،000 متر مربع مساحت را در شهر الازاری جنوبی خارطوم ساخته اند.

شما تنها 5 واحد از دروس در رشته های زیر را می توانید در این دانشگاه به مرحله معادلسازی برسانید از دوره فارغ التحصیلی شما باید حداکثر 3 سال گذشته باشد تا موقعیت دانشگاه برای شما دقیق تر بررسی شود:

 •     برنامه پزشکی
 •     برنامه دندانپزشکی
 •     برنامه داروسازی
 •     برنامه آزمایشگاه پزشکی
 •     برنامه فناوری دندانپزشکی
 •     فناوری اطلاعات
 •     برنامه مدیریت تجارت

برای معادلسازی مدارکی که قبلاً یک بار رد شده اند باید از طریق وزارت آموزش و پرورش اقدام کنی عموما دروسی وارد مرحله دقیق معادل می شوند که به صورت کلاس محور دنبال شده اند و سایر بخش ها نیاز است که مجدداً پشت سر گذاشته شود.

از سوی دیگر بهترین شرایط معادل سازی مدارک تحصیلی برای دانشگاه کاری سودان اعلام شده است که به شما اجازه معادل سازی بیش از 12 واحد درسی برای مقطع لیسانس را در رشته های مخصوص می دهد.

دانشگاه كاری (به عربی) : جامعة كرری دانشگاهی است كه در شهر امیدورمان در ایالت خارطوم سودان مستقر است. این دانشگاه در سال 1996 به عنوان یک دانشگاه دولتی با بودجه وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی تأسیس شد. آکادمی فناوری کاراری به عنوان یک مؤسسه آموزشی عالی طراحی شده بود که دانشجویان مهندسی و فناوری را برای رفع نیازهای نیروهای مسلح و صنایع نظامی و هدایت تحقیقات علمی مرتبط آماده می کند.  در سال 2011 ، طبق اعلام Centro de Ciencias Humanas y Sociales ، مادرید ، این دانشگاه با رتبه 10494 در جهان ، چهارم در سودان بود. در سودان ، پس از دانشگاه خارطوم ، دانشگاه علم و فناوری سودان ، دانشگاه ملی رباط و پیش از دانشگاه بین المللی آفریقا قرار دارد.

خوابگاه در سودان شمالی

خوابگاه در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR در خصوص خوابگاه های کشور سودان شمالی با توجه به اینکه تنوع دانشگاهی زیاد است بهتر است موقعیت دقیق خوابگاهی ارزیابی شده باشد اولین بررسی را به دانشکده علوم پزشکی خارطوم اختصاص می دهیم این موضوع به دلیل تقاضای زیاد برای موقعیت خوابگاهی این دانشگاه است مشخص است که دانشگاه برای تحصیل پزشکی بهترین موقعیت است: کالج علوم پزشکی خارطوم یک دانشکده پزشکی است ، در خارطوم ، پایتخت سودان و در سال 1999 با سه دانشکده پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی بالینی تأسیس شد. در دومین نمایشگاه ملی آموزش عالی ، به این دانشکده جایزه بهترین موسسه آموزش عالی مجهز در سودان اعطا شد. این کالج در سالهای بعد 3 برنامه دیگر را نیز آغاز کرد: فناوری آزمایشگاه پزشکی ، فیزیوتراپی و فناوری دندانپزشکی رشته های مخصوص تحصیل برای این دانشگاه هستند. خوابگاه دانشجویی این خوابگاه دو بخش دارد بخش اول خوابگاهی دولتی است و یک سری امکانات متوسط در اختیار افراد قرار می گیرد بخش دوم خوابگاهی مخصوص دوره هایی است که شخص به واسطه آن بتواند با تقبل بخشی از هزینه ها موقعیت امکاناتی بهتری داشته باشد این کالج واقعی و قابل قبول است. دانشگاه ملی - سودان یک مؤسسه آموزشی مستقر در شهر خارطوم سودان است . از سپتامبر 2011 ، این دانشگاه عضو انجمن دانشگاه های آفریقا بود . خوابگاه های این دانشگاه همگی خصوصی هستند در واقع با وجود دولتی بودن دانشگاه اما موقعیت خوابگاهی خصوصی است و این رویکرد سبب می شود که فضای ملی تحصیلی برای دانشجویان از نظر هزینه بسیار متفاوت به نظر برسد این دانشگاه موقعیت مالی خوبی را شکل داده است اما اتاق های کمتر از سه تخت به ندرت در آن دیده می شود و بهتر است دقت صورت بگیرد.

امتیازات کارت دانشجویی در سودان شمالی

امتیازات کارت دانشجویی در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کسانی که در دانشگاه الرباط سودان شمالی تحصیل می کنند بخوانند:

دانشگاه ملی رباط یک دانشگاه مستقر در شهر خارطوم سودان است.

رئیس جمهور حامی دانشگاه است. ریاست شورای دانشگاه توسط وزیر کشور انجام می شود و مدیر کل نیروهای پلیس سودان معاون وی است. این دانشگاه با رتبه 10.402 در جهان ، سوم در سودان است. در سودان ، از دانشگاه خارطوم و دانشگاه علم و صنعت سودان ، بالاتر از دانشگاه كاری و دانشگاه بین المللی آفریقا قرار دارد . 

دانشگاه ملی رباط یکی از بزرگترین دانشگاه های سودان است که انواع مختلفی از برنامه های کارشناسی  و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد . این دانشگاه تا حدودی وابسته به پلیس سودان است ، در حالی که دانشجویان با رتبه رسمی پلیس فارغ التحصیل نمی شوند. امتیازات کارت دانشجویی برای این دانشگاه بسیار زیاد است شما با کارت دانشجویی مربوط به این دانشگاه می توانید موقعیت خوبی در فضای بیمارستانی داشته باشید کارت دانشجوی این دانشگاه در واقع حکم دفترچه بیمه را دارد به طوری که به ارائه این کارت به بسیاری از مراکز بهداشتی می توانید به سادگی از موقعیت بهداشت و درمان های تخصصی برخوردار شوید این دانشگاه وابسته به محیط علم آزمایشگاهی توانسته هزینه خرید داران در سودان را برای دانشجویان به حداقل برساند که کمک بسیار بزرگی محسوب می شود.

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر دانشگاه الرباط را انتخاب کرده باشید انتخاب شما در بین لیست زیر دنبال می شود و شما ورود به هر دانشکده ای که داشته باشید می توانید مشاغل دانشجویی مربوط به همان بخش را دنبال کنید:

 •     دانشکده علوم و حقوق پلیس: در این بخش می توانید به عنوان یک سرباز وظایف اولیه را یاد بگیرید.
 •     دانشکده پزشکي (2000) : در دانشکده پزشکی شما به عنوان دستیار ورود به بخش آزمایشگاه و یا ارزیابی بیماری های جدید خواهید داشت
 •     دانشکده دندانپزشکی (2001): در دانشکده دندانپزشکی می توانید وابسته به موقعیت بیمارستانی ورود به مطب پزشکی داشته باشید و ابزارهای دندانپزشکی را شناسایی کنید
 •     دانشکده داروسازی (2001): دارو شناسی در سودان بسیار اهمیت دارد و این بخش دارای موقعیت کاری خوبی است.
 •     دانشکده علوم آزمایشگاه پزشکی (2000) : کار کردن در محیط آزمایشگاهی بسیار ارزشمند و پولساز است اما باید عملکرد امنیتی آزمایشگاه های پزشکی را یاد گرفته باشید.
 •     دانشکده رادیولوژی و پزشکی هسته ای (2001): موقعیتی که برای کار در دانشکده رادیولوژی دیده می شود اغلب کار با دستگاه است که نیاز به مهارت مخصوصی دارد و باید به درستی بررسی شود.

در زیر لیستی از دانشکده هایی که برای شما شغل دانشجویی پیشنهاد می کنند دیده می شود:

 

 •     دانشکده پرستاری (2000)
 •     دانشکده معماری (2010)
 •     دانشکده علوم اقتصادی ، اداری و مالی (2005)
 •     دانشکده مطالعات رایانه (2001)
 •     دانشکده فناوری و علوم بهداشتی (2005)
 •     دانشکده حقوق (2013)
 •     دانشکده زبان و ترجمه (2005)
 •     دانشکده رسانه (2010)
 •     دانشکده مطالعات زیست محیطی و مدیریت حوادث (2001)
 •     دانشکده مطالعات اسلامی و قرآنی عبدالسلام الکبیر (1999)
 •     دانشکده مطالعات و تحقیقات فارغ التحصیل (2001)

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در سودان شمالی

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای کار دانشجویی پیشنهادات جالبی در سودان شمالی دیده می شود که با هم بررسی می کنیم:

 •     مرکز سموم: این بخش برای دانشجویان خاکشناسی در موقعیت لیسانس و فوق لیسانس کار دانشجویی به مدت 17 ساعت در هفته با حقوق ثابت را در نظر می گیرد کار در مرکز سموم دشوار است اما با توجه به آینده شغلی که دارد بهترین موقعیت محسوب می شود مشخص است که مرکز سموم در این راستا سعی دارد افرادی را وارد کار کند که سخت علمی بالایی دارند و موقعیت یادگیری برایشان بسیار خوب است.
 •     مرکز مطالعات استراتژیک: در صورتی که دانشجوی فوق لیسانس یا دکترا باشید مراکز مطالعاتی با زمان کاری بیش از 20 ساعت در هفته برای شما فراهم شده است موقعیت پژوهش در کشور سودان شمالی بسیار خوب است و می بایست موقعیت دقیق آن ارزیابی شده باشد.
 •     مرکز الشریف زین الهندی برای مطالعات استراتژیک و امنیت (2001)

موسسات

 •     پژوهشگاه مطالعات جنایی و اجتماعی
 •     انستیتوی علوم شواهد پزشکی قانونی

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در سودان شمالی

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه دره نیل (NVU) یا دانشگاه وادی ال-نیل یک دانشگاه دولتی است که در خارطوم سودان واقع شده است. در سال 1990 تاسیس شد.  دانشگاه دره نیل عضو فدراسیون دانشگاههای جهان اسلام است . از سپتامبر 2011 ، این دانشگاه عضویت خوبی در انجمن دانشگاه های آفریقا داشت . بیمه در این دانشگاه کاملاً دولتی است دانشگاه دارای درمانگاه مخصوص است و به افراد کارت بیمه خاص داده می شود این دانشگاه در سال های اخیر توانسته از بهترین متخصصان در فضای درمانی استفاده نماید مشخص است موقعیت این دانشگاه واقعی بوده و از سوی وزارت بهداشت رتبه بندی شده است این دانشگاه به شکلی است که شما می توانید دوره های درمان خود را از همان ابتدا دنبال کنید موقعیت درمان برای دانشجویان نیز ارزیابی دقیقی داشته است تسهیلات درمانی در این دانشگاه می تواند وابسته به سیاست های مخصوص باشد.

 

خدمات بهداشتی در این دانشگاه :

دفترچه بیمه با طرح وابسته به بسیاری از بیمارستان ها

خرید دارو با قیمت ارزان و در تعرفه دولتی

استفاده از تخت شخصی بیمارستانی در موقعیت خطرساز

بررسی بیماری های مشخص در راستای موقعیت بین المللی

موقعیت مالی خرید محصولات بهداشت و دارویی به صورت روتین

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در سودان شمالی

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR خدمات بانکی به طور کلی در دانشگاه های خصوصی کشور سودان شمالی دیده می شود و کمتر دانشگاه های عمومی برای بخش بانکداری به رشد رسیده اند. در زیر یک مثال بارز در خصوص یک دانشگاه خصوصی خوب در فضای بانکداری آورده ایم: دانشگاه اومدورمان اهلیا (OAU) یک دانشگاه غیرانتفاعی جامعه در اومدورمان سودان است .این دانشگاه در تاریخ 1 نوامبر 1986 به عنوان دانشکده اومدورمان اهلیا افتتاح شد و در 7 مه 1995 به وضعیت دانشگاه ارتقا یافت. در این دانشگاه یک بانک فعالیت می کند این بانک دارای بخش های اقتصادی خوبی است اما حقیقت اینکه موقعیت این بانک به نسبت بانک های دیگر از نظر صدور وام بسیار متفاوت است مشخص است که در بین دانشگاه های این کشور این بانک توانسته به بهترین شکل به نتیجه برسد. این بانک به طور کلی توانسته فضای خوب بانکداری را بررسی کند. بانک به افراد وام خرید کتب درسی و یا وام های مخصوص خرید لپ تاپ ارائه می دهد از سوی دیگر در بانکداری این کشور بهتر است موقعیت دقیق افراد بررسی شده باشد. این بانک ها اغلب سود بالایی برای وام در نظر نمی گیرند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سودان شمالی

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هیچ یک از دانشگاه های کشور سودان شمالی مورد تایید وزارت علوم نیستند

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در سودان شمالی

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هیچ یک از دانشگاه های کشور سودان شمالی مورد تایید وزارت بهداشت نیستند

دانشگاه های برتر در سودان شمالی

دانشگاه های برتر در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه خارطوم کشور سودان شمالی یکی از بهترین دانشگاه هایی است که می توانید تحصیل در آن را دنبال کنید. این دانشگاه دارای بیش از 10 دانشکده در فضای قانونی است دانشکده علوم آزمایشگاهی پزشکی این دانشگاه بر اساس تکنسین های آزمایشگاهی ارزیابی شده است و سرمایه گذاری مشترک بین دانشکده پزشکی و دانشگاه خارطوم و وزارت بهداشت صورت گرفته است طبق آیین نامه ای که در این راستا به دست ما رسیده است دانشکده علوم آزمایشگاهی به واسطه موقعیت گروه های مختلف توانسته رشد خوبی داشته باشد در زیر لیستی از دانشکده های مشهور کشور سودان شمالی اعلام شده است:

این دانشگاه دارای 16800 دانشجوی کارشناسی ارشد در 23 دانشکده ، مدرسه و مؤسسه تحقیقاتی فارغ التحصیل است. میزان پذیرش سالانه 3500 دانشجو است که 55٪ آنها زن هستند.6000 دانشجوی تحصیلات تکمیلی (دیپلم تحصیلات تکمیلی ، کارشناسی ارشد و دکتری ) وجود دارد. این دانشگاه دارای 850 نفر عضو هیئت علمی (دانشکده) ، 20 نفر از پژوهشگران و 500 معاون آموزشی است.

 

دانشگاه علم و صنعت سودان با موقعیت دولتی خود توانسته رشد زیادی داشته باشد.

در زیر لیستی از دانشکده های این دانشگاه به طور دقیق قید شده است:

 •     دانشکده تحصیلات تکمیلی
 •      دانشکده علوم مهندسی
 •     دانشکده مهندسی و فناوری نفت
 •     دانشکده مهندسی آب و محیط زیست
 •     دانشکده مهندسی و فناوری صنایع
 •     دانشکده معماری و برنامه ریزی
 •     دانشکده علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات
 •     دانشکده پزشکی
 •     دانشکده داروسازی
 •     دانشکده علوم آزمایشگاه پزشکی
 •     دانشکده علوم رادیولوژی پزشکی
 •     دانشکده علوم
 •     دانشکده مطالعات کشاورزی
 •     دانشکده دامپزشکی
 •     دانشکده علوم و تولیدات دامی
 •     دانشکده جنگلداری و علوم دامنه
 •     کالج مطالعات بازرگانی
 •     دانشکده زبان
 •     دانشکده آموزش
 •     دانشکده هنرهای زیبا و کاربردی
 •     کالج موسیقی و درام
 •     دانشکده تربیت بدنی
 •     دانشکده ارتباطات
 •     دانشکده فناوری

10 پردیس دانشگاهی را شامل می شود:

10 پردیس واقع در خارطوم  پایتخت و بزرگترین شهر سودان است.

 •     پردیس اصلی: واقع در منطقه موگرن (المقرن تلاقی نیل سفید و نیل آبی) ، شامل رشته های مدیریت دانشگاه ، دبیرخانه امور دانشگاهی ، شورای تحقیقات علمی ، دانشکده های مطالعات بازرگانی ، تحصیلات تکمیلی ، هنرهای زیبا و کاربردی ، علوم ، کامپیوتر علم و فناوری ، فناوری ، زبان و آموزش و پرورش ، موسسه لیزر ، موسسات توسعه جامعه و خانواده ، پژوهش و علوم اسلامی ، مرکز آموزش از راه دور ، مرکز رایانه ، مرکز اسناد و اطلاعات ، دفتر کارکنان ، مدیریت مالی ، دفتر امور حقوقی و واحد پزشکی
 •     پردیس جنوبی: دانشکده های مهندسی ، تربیت بدنی و ورزش ، مهندسی نفت و فناوری و مدیریت مهندسی (مسئول ساخت دانشگاه)
 •     پردیس موسیقی و درام: کالج موسیقی و درام ، استودیو ، تئاتر ، کالج علوم ارتباطات و مرکز مطالعات فرهنگ صلح
 •     پردیس Kuku: کالج دامپزشکی و تولید حیوانات
 •     پردیس علوم رادیولوژیک: دانشکده علوم رادیولوژی پزشکی و کلینیک سونوگرافی
 •     پردیس Shambat: کالج مطالعات کشاورزی ، مرکز تحقیقات و آزمایشگاه خاک
 •     پردیس شمالی: بخش نساجی ، پلاستیک و مهندسی چرم و دستگاه جوجه کشی چرم
 •     پردیس Wad al Maqbul: دانشکده مهندسی آب و محیط زیست و مرکز هواشناسی
 •     پردیس جنگل: دانشکده جنگلداری و علوم دامنه
 •     پردیس پزشکی و بهداشتی: کالج پزشکی و کالج داروسازی

 

 •     دانشکده حقوق
 •     دانشکده علوم
 •     دانشکده علوم پرستاری
 •     دانشکده پزشکی
 •      دانشکده داروسازی
 •      دانشکده دندانپزشکی
 •     دانشکده مهندسی
 •     دانشکده معماری
 •      دانشکده علوم ریاضی
 •     دانشکده مطالعات مدیریت
 •     دانشکده مطالعات اقتصادی و اجتماعی
 •     دانشکده آموزش
 •     دانشکده کشاورزی
 •     دانشکده جنگلداری
 •     دانشکده تولید حیوانات
 •     دانشکده دامپزشکی
 •     دانشکده علوم آزمایشگاه پزشکی
 •     دانشکده مطالعات فناوری و توسعه

نظام آموزشی سودان شمالی

نظام آموزشی سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در سودان برای کودکان 6 تا 13 ساله بصورت رایگان و اجباری است. آموزش ابتدایی تا سال تحصیلی 2019/2020 شامل هشت سال و پس از آن چهار سال آموزش متوسطه است.  نردبان تحصیلی ابتدایی / متوسطه 6 + 3 + 3 سال در سال 1965  نیاز به استناد  و در دوره ریاست عمر البشیر تغییر یافت و قرار است در طول انتقال سودان 2020 به دموکراسی ، به 6 + 3 برگردد.  زبان اصلی در تمام سطوح عربی است. از سال تحصیلی 2020/2021 شروع به آموزش زبان انگلیسی از سطح مهدکودک می کند.  مدارس در مناطق شهری متمرکز هستند. بسیاری از مردم جنوب و غرب در سالها جنگ داخلی آسیب دیده یا نابود شدند. در سال 2001 ، بانک جهانی تخمین زد که ثبت نام اولیه 46٪ دانش آموزان واجد شرایط و 21٪ دانش آموزان متوسطه بود. ثبت نام بسیار متفاوت است ، در بعضی از استانها زیر 20 درصد است. سودان دارای 19 دانشگاه است که در آن آموزش ها در درجه اول به زبان عربی است.

لیسانس در سودان شمالی و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در سودان شمالی

لیسانس در سودان شمالی و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه بین المللی آفریقا یکی از موارد خوب برای تحصیل لیسانس در سودان است البته که این دانشگاه رشته های زیر را برای مقطع لیسانس در اختیار افراد قرار داده است و طول تحصیل نیز 4 سال اعلام شده است. :

 •     دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی
 •     دانشکده هنر
 •     دانشکده [موسسه زبان عربی] (یکی از مؤسسات قدرتمند آموزش زبان عربی است)
 •     دانشکده [مطالعات خانوادگی]
 •     دانشکده آموزش
 •     دانشکده علوم پاک و کاربردی

o        گروه شیمی

o        گروه فیزیک

o        گروه زمین شناسی

o        گروه ریاضی و کامپیوتر

o        گروه میکروبیولوژی

 •     دانشکده علوم پرستاری
 •     دانشکده پزشکی
 •     دانشکده داروسازی
 •     دانشکده علوم آزمایشگاه پزشکی
 •     دانشکده دندانپزشکی
 •     دانشکده مهندسی

o        مهندسی کامپیوتر

o        مهندسی ارتباطات

o        مهندسی و کنترل سیستم

o        مهندسی برق قدرت

 •     دانشکده علوم اداری
 •     دانشکده مطالعات اسلامی
 •     دانشکده شریعت

o        دپارتمان شرع و حقوق

 •     دانشکده رسانه
 •     دانشکده قرآن
 •     دانشکده مطالعات خانواده
 •     دانشکده مطالعات اسلامی
 •     دانشکده مطالعات کامپیوتر

o        علوم کامپیوتر

o        سیستم های اطلاعاتی

o        فناوری اطلاعات

 •      مرکز تحقیقات
 •      مرکز اسلامی آفریقا

 

دانشگاه سیستم ترم دانشگاهی و ساعت اعتبار را دنبال می کند. مدرک دانشگاهی برای تکمیل موفقیت آمیز دوره های مقدماتی در طول ترم های تحصیلی اعطا می شود.

این دوره ها شامل موارد زیر است:

 1.   دوره های مورد نیاز دانشگاه: "این دوره ها برای همه دانشجویان دانشگاه اجباری بوده و شامل مطالعات اسلامی ، زبان ها و موضوعات اجتماعی است
 2.   شرایط دانشکده: دوره های اجباری برای کلیه دانشجویان دانشکده خاص.
 3.   الزامات تخصصی: دوره هایی که توسط دانشکده برای کلیه دانشجویان همان تخصص ارائه می شود.

زبان مورد استفاده در آموزش

زبان عربی متوسط ​​آموزش در دانشکده های اقتصاد ، هنر ، حقوق ، آموزش و شریعت و مراکز دانشگاه در مقطع لیسانس است. همچنین این مقاله برای تدریس تحصیلات تکمیلی واسطه تدریس و نوشتن پایان نامه است. انگلیسی زبان دستورالعمل ها در دانشکده های مهندسی ، پزشکی ، داروسازی ، دندانپزشکی ، پرستاری و دانشکده های علوم آزمایشگاهی است.

 

امکانات دانشگاه

 •     پردیس بزرگ
 •     کلینیک دانشگاه .. و به زودی بیمارستان آموزشی نیز افتتاح خواهد شد.
 •     تعداد زیادی آپارتمان برای دانشجویان
 •     زمین های فوتبال ، بسکتبال ، والیبال و غیره
 •      سالن کنفرانس آفریقا
 •     3 مسجد و هم اکنون در مرحله ایجاد یک مسجد بزرگ با هزینه ای حدود 2 میلیون دلار (طراحی ترکی)

وابستگی های این دانشگاه نیز عبارت است از:

 •    ا نجمن جهانی دانشگاه ها IAU
 •     انجمن دانشگاه های عرب AARU
 •     فدراسیون دانشگاه های جهان اسلام FUIW
 •     اتحادیه دانشگاه های آفریقا AAU
 •     سازمان بهداشت جهانی WHO در لیست فهرست جهانی مدارس پزشکی قرار دارد.
 •     وب سایت دانشکده پزشکی ECFMG و بنیاد پیشرفت آموزش و تحقیقات بین المللی پزشکیIMED .

.         فدراسیون جهانی آموزش پزشکی WFME از طریق شورای پزشکی سودان معتبر است. 

 •     اتحادیه دانشگاه های سودان

همچنین موافقت نامه های دو جانبه برای همکاری های علمی و فرهنگی با موسسات دانشگاهی دانشگاههای اسلامی و بین المللی زیر وجود دارد:

 •     دانشگاه کینگ فیصل نجامنا ، چاد
 •     فدراسیون بین المللی مدارس عربی و اسلامی
 •      دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی
 •     دانشگاه آلبیت اردن
 •     دانشگاه اسلامی نیجر
 •     دانشگاه مالی اوگاندا
 •      دانشگاه آفریقای جنوبی UNISA

 

فوق لیسانس در سودان شمالی و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در سودان شمالی

فوق لیسانس در سودان شمالی و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه آلزایم الزاری پیشنهاد خوبی برای تحصیل فوق لیسانس در سودان است این دانشگاه در خارطوم شمالی واقع شده است و در سال 1993 به یاد اسماعیل الازاری تاسیس شده است. دانشگاه دولتی است و طول تحصیل فوق لیسانس در این دانشگاه 2 سال اعلام شده است. این دانشگاه عضو فدراسیون دانشگاه های جهان اسلام محسوب می شود ما لیستی از دانشکده های مخصوص بخش فوق لیسانس در این دانشگاه را برای شما آورده ایم:

 •     مهندسی
 •     دارو
 •     کشاورزی
 •     علوم آزمایشگاه پزشکی
 •     علوم پزشکی
 •     علوم رادیولوژی پزشکی
 •     علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات
 •     اقتصاد و علوم اداری
 •     تحصیلات
 •     علوم سیاسی
 •     علوم شهری
 •     قانون
 •     مطالعات فنی

همانطور که مشخص است رشته های مختلفی وجود دارد که فضای آموزشی قوی را شکل داده است از سوی دیگر یک موقعیت خوب برای دانشکده علوم پزشکی در این دانشگاه دیده می شود. که این دانشکده که با حکم شورای دانشگاه در 28 فوریه 2001 تأسیس شده است ، دارای سه بخش - گروه بیهوشی است که فوق لیسانس بیهوشی ، پرستاری و مامایی را ارائه می دهد.

 

دانشگاه دارای 4 پردیس است که برای موقعیت بالاتر قابل قبول هستند:

 • پردیس مرکزی در خارطوم بحری
 • پردیس العباسیا
 • پردیس Wd-Nubawi
 • پردیس التجانی هلال
 • پردیس کافوری

مدارکی که برای تحصیل فوق لیسانس در این دانشگاه نیاز دارید از قرار زیر است:

شما باید مدرک لیسانس به همراه ریزنمرات مخصوص داشته باشید. نیاز به مدرک زبان عربی ندارید اما باید تسلط نسبی داشته باشید نیاز است مدارک شخصی خود را ارائه دهید و برای گروه های وابسته به پزشکی از شما امتحان اخذ می شود که باید به درستی پشت سر بگذارید.

 

دکترا در سودان شمالی و شرایط اخذ پذیرش دکترا در سودان شمالی

دکترا در سودان شمالی و شرایط اخذ پذیرش دکترا در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در ابتدا نظر شما را به یک دانشگاه خوب در زمینه دکترا جلب می کنیم:

دانشگاه ایام المهدی دانشگاهی است که در شهر کوستی سودان مستقر است. این دانشگاه در سال 1994 به عنوان یک دانشگاه دولتی با بودجه وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی تأسیس شد. این نام به افتخار محمد احمد رهبر انقلاب مهدیه در سودان (1889-1785) نامگذاری شده است. از سپتامبر 2011 ، این دانشگاه عضو خوب دانشگاه انجمن های آفریقایی بود . [3]دانشگاه به عنوان الامام المهدی نامگذاری شد تا عزت و یادبود الامام المهدی ، رهبر انقلاب مهدادیان را که اصول حکومت اسلامی را در سودان تثبیت کرده بود ، گرامی بداریم. مطابق قانون دانشگاه 1995 ، دانشگاه خانه ای برای علم است ، برای جمع آوری ، تدریس و تدوین برنامه درسی خود فعالیت می کند. و صدور آن در چهارچوب اهداف کلی دولت و سیاستهای وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی. از طریق علم ، دانشگاه تلاش می کند تا به کشور خدمت کند و منابع خود را توسعه دهد. همچنین تلاش برای پیشرفت کشور از نظر فکری ، علمی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی فراهم شده است.  

این دانشگاه در سال 1994 در زمان انقلاب آموزش عالی با صدور حكم جمهوری تأسیس شد. در آن زمان سه دانشکده ، پزشکی و علوم بهداشتی ، مهندسی و مطالعات فنی و علوم اسلامی و عربی وجود داشت. سپس توسعه یافت و شامل هشت دانشکده و این موارد عبارتند از: پزشکی و علوم بهداشتی ، مطالعات مهندسی و فنی ، علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات ، شریعت و حقوق ، علوم هنر و بشریت ، پیشرفت انسانی (دانشکده) ، اقتصاد و علوم اداری و توسعه جامعه .

رشته های گفته شده در بخش بالا برای رویکرد دکترا بسیار عالی هستند طول تحصیل دکترا برای این دانشگاه 5 سال اعلام شده است و موقعیت دکترا نیز دقیق و واقعی هستند از سوی دیگر موقعیت علوم و فناوری اطلاعات برای این مقطع دقیق ارزیابی شده است. برای ورود به دکترا باید دو مقاله ثبت شده و مدرک فوق لیسانس معتبر داشته باشید.

پزشکی در سودان شمالی و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در سودان شمالی

پزشکی در سودان شمالی و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در دانشگاه خارطوم موقعیت خوبی برای تاسیس دانشکده مربوط به بهداشت و پزشکی رویت شده است به طوری که علوم آزمایشگاهی پزشکی این دانشگاه مستقل به فضای علمی مخصوص دنبال شده است و البته که پذیرش برای این بخش در ابتدا شامل بومیان سودان شمالی می شود. در این آزمایشگاه موقعیت دقیق تحلیل بر روی خون و بافت و مایعات بدن صورت می گیرد و تشخیص و درمان بیماری های انسانی بررسی می شود. دوره های آموزشی در این کشور به صورت زیر است و گروه های درمانی نیز ارزیابی شده اند البته که برخی از گروه های بهداشت و پزشکی با رویکرد بورسیه تحصیلی کشور سودان شمالی همراه هستند.

مدرک تحصیلی اعطا شده: General B.Sc: 4 سال افتخار کارشناسی ارشد: 5 سال کارشناسی ارشد: توسط دوره های M.Sc: با تحقیق PhD: توسط گروه های تحقیقاتی دانشکده علوم آزمایشگاه پزشکی:

2.1- گروه میکروبیولوژی:

این یکی از بزرگترین بخش های FMLS است ، رشته های زیر را شامل می شود: باکتری شناسی پزشکی ، ویروس شناسی پزشکی ، قارچ شناسی پزشکی ، ایمونولوژی.

2.2- گروه های خون شناسی و ایمونولوژیسم:

با تمام جنبه های مربوط به خون ، اجزای آن و بیماری های مرتبط با آن مانند کم خونی ، سرطان و همچنین انتقال خون سروکار دارد.

2.3- گروه انگل شناسی و حشره شناسی پزشکی:

دانش انگل های بیماری زا مانند مالاریا ، کرم هایی مانند شیستوزوم و بردار حشرات بیماری ها را آموزش می دهد.

2.4- گروه آسیب شناسی شیمیایی:

معاملات با همه چیز در مورد شیمی بدن از جمله محدود به تغییر شیمیایی در بدن به دلیل بیماری ها ، تعادل هورمونی ، آنزیم ها ، عناصر کمیاب و سم شناسی نیست.

2.5- گروه بافت شناسی و سیتولوژی:

بر شناسایی ترکیب سلول ها و بافت های بدن و تغییر در ترکیب آنها به دلیل موارد مزمن متمرکز می شود. بخش گروه: سیتوپاتولوژی ، بافت شناسی ، ایمونوهیستوشیمی ، سیتوژنتیک ، پاتولوژی مولکولی ، آسیب شناسی سلولی

دندانپزشکی در سودان شمالی و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در سودان شمالی

دندانپزشکی در سودان شمالی و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در خصوص دانشکده دندانپزشکی دانشگاه خارطوم کشور سودان شمالی صحبت می کنیم:

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده دندانپزشکی در سال 1971 به عنوان موسسه ای که متعلق به دانشکده پزشکی ، تأسیس شد. این نخستین موسسه  در سودان بود که آموزش دندانپزشکی را ارائه می داد. در سال 1992 این بخش به یک دانشکده جداگانه ارتقا داده شد. هم اکنون این موسسه حدود 60 دانشکده و کارمندان برجسته دارد و 600 دانش آموز در برنامه های مدرک BDS ، 90 رشته تحصیلات تکمیلی و 90 فناوری دندانپزشکی ثبت نام کرده اند.

 

برنامه های دانشگاهی

 1.   BDS (پنج سال)
 2.   دیپلم متوسط ​​در فناوری دندانپزشکی (سه سال)
 3.   کارشناسی ارشد در طیف گسترده ای از تخصص ها (دو سال)
 4.   دکتری در طیف گسترده ای از تخصص ها (سه سال)
 5.   DDS - RD (چهار سال)
 6.   DDS - تخصص دندانپزشکی (چهار سال)

امکانات

 1.   کلینیک های دندانپزشکی
 2.   آزمایشگاه سر فانتوم
 3.   آزمایشگاه دندانپزشکی
 4.   موزه
 5.   آزمایشگاه بافت شناسی
 6.   واحد رادیولوژی دندانپزشکی
 7.   کتابخانه و کتابخانه الکترونیکی

مرکز امتحانات MFDRCSI

در پایان سال 2011 ، دانشکده دندانپزشکی تنها مرکز آفریقا برای امتحانات دیپلم عضو دانشکده دندانپزشکی ، کالج سلطنتی جراح در ایرلند (NNJ) محسوب شد. امتحان قسمت اول سالی دو بار و بخش دوم سالی یکبار برگزار می شود. در تمام امتحانات قبلی ، دانش آموخته دانشکده به نمرات فوق العاده ای رسیده است.

 

انجمن دانشجویان دندانپزشکی - دانشگاه خارطوم (ADSUK)

دانشکده دندانپزشکی دانشکده ای دارد که از طریق آن می توانند بسیاری از فعالیت های خود را تحقق بخشند. این موسسه عضو انجمن بین المللی دانشجویان دندانپزشکی (IADS) است. ADSUK یکی از موفق ترین کنفرانس های IADS را در سال 2006 در خارطوم برگزار کرد. یکی از برنامه هایی که توسط ADSUK ترتیب داده شده ، سفر در زمینه بهداشت است که دانشجویان و همچنین کارمندان به مناطق روستایی سفر کرده و در آنجا بمانند تا به شهروندان دوردست خدمات دندانپزشکی ارائه دهند.

 

تخصص پزشکی در سودان شمالی و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در سودان شمالی

تخصص پزشکی در سودان شمالی و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تخصص پزشکی در کشور سودان شمالی اغلب در رشته مربوط به گوش و حلق و بینی رویت می شود:

در زیر لیستی از دروس مهم برای تخصص در این رشته تحصیلی آورده شده است. داشتن مدرک پزشکی عمومی و مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 6 نیاز است. لیست دروس در این راستا بررسی شده است.

 

 

 

عنوان درس

واحد

ساعت تدريس

پيشنياز

نظري

عملي

جمع

نظري

عملي

جمع

 

آناتومي و فيزيولوژي دستگاه شنوايي و تعادل

3

-

3

51

-

51

4

 

رشد طبيعي زبان و گفتار

2

-

2

34

-

34

-

 

مباني علم شنوايي

2

-

2

34

-

34

1

 

آكوستيك و سايكوآكوستيك

2

-

2

34

-

34

1

 

ارزيابي پايه شنوايي

3

-

3

51

-

51

16

 

اختلالات ارتباطي

2

-

2

34

-

34

-

 

روانشناسي و مشاوره كم شنوايان

2

-

2

34

-

34

3

 

مباني زبان شناسي و آواشناسي اكوستيك

3

-

3

51

-

51

17

 

اختلالات زبان و گفتار

2

-

2

34

-

34

15

 

ارزيابي تكميلي شنوايي

3

-

3

51

-

51

18

 

كاربرد داروشناسي در شنوايي شناسي

1

-

1

17

-

17

9

 

آزمون هاي فيزيولوژيك شنوايي 1

3

-

3

51

-

51

18

 

تجهيزات شنوايي و اصول كاليبراسيون آنها

3

-

3

51

-

51

17

 

بيماريهاي گوش و حلق و بيني و روشهاي درماني

3

-

3

51

-

51

14

 

اصول و مباني شنوايي شناسي توانبخشي

2

1

3

34

34

68

19 و 20

 

زبان انگليسي تخصصي

2

1

3

34

34

68

7 درس عمومي

 

زبان آموزي به افراد كم شنوا

2

-

2

34

-

34

22 و2 8

 

ارزیابي تجويز و تنظيم وسايل كمك شنوايي و ارتباطي

4

-

4

68

-

68

26 و 28

 

قالب گيري

-

1

1

34

34

-

31

 

آزمونهاي رفتاري سيستم مركزي شنوايي

2

-

2

34

-

34

11 و 23

 

شنوايي شناسي صنعتي

1

1

2

17

34

51

26

 

آزمونهاي فيزيولوژيك شنوايي 2

2

-

2

34

-

34

14 و 25

 

شنوايي شناسي كودكان

2

-

2

34

-

34

13

 

تربيت شنوايي

2

-

2

34

-

34

28

 

شنوايي شناسي باليني

2

-

2

34

-

34

33 و 35

 

مديريت در شنوايي شناسي

1

-

1

17

-

17

-

 

سمينار در شنوايي شناسي

2

-

-

34

-

34

-

 

58

4

62

986

136

11

 

تخصص دندانپزشکی در سودان شمالی و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در سودان شمالی

تخصص دندانپزشکی در سودان شمالی و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

طول دوره تخصص دندانپزشکی برای بخش جراحی فک در حدود 4 سال است موقعیت تخصصی در این راستا اهمیت زیادی دارد و شما باید دوره های بیمارستانی را پشت سر بگذارید لیست زیر دروسی است که شخص باید برای جراحی فک به طور دقیق پشت سر بگذارد مشخص است که تخصص دندانپزشکی در کشور سودان شمالی اهمیت زیادی دارد.

 

نام درس

نام درس

ایمپلنتولوژی

ترومای دهان و فک و صورت

بازسازی بافت نرم و سخت

جراحی دهان و فک و صورت عملی 1

بررسی مقالات 1

جراحی دهان و فک و صورت عملی 2

بررسی مقالات 2

جراحی دهان و فک و صورت عملی 3

بررسی مقالات 3

جراحی دهان و فک و صورت عملی 4

بررسی مقالات 4

جراحی دهان و فک و صورت عملی 5

بررسی مقالات 5

شکاف لب و کام و ناهنجاریهای مادرزادی و سندرم ها

جراحی های ارتوگناتیک

عفونت های ناحیه دهان و فک و صورت

جراحی های  فانکشنال

کنفرانس کلینیکی پاتولوژیک 1

جراحی های سرپایی 1

کنفرانس کلینیکی پاتولوژیک 2

جراحی های سرپایی 2

کنفرانس کلینیکی پاتولوژیک 3

جراحی های قبل از پروتز

رساله تخصصی 1

گراند راند و معرفی بیمار

رساله تخصصی 2

مفصل گیجگاهی فکی و دردهای مزمن صورتی

رساله تخصصی 3

رساله تخصصی 4

 رساله تخصصی 4

رشته های غیر پزشکی در سودان شمالی

رشته های غیر پزشکی در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه بین المللی آفریقا  یک دانشگاه خصوصی در خارطوم کشور سودان شمالی است . این عضو فدراسیون دانشگاه های جهان اسلام است . این دانشگاه دارای دانشکده های آموزش و علوم انسانی ، شریعت و مطالعات اسلامی ، علوم ناب و کاربردی ، مهندسی و پزشکی است. اینکه متن را با معرفی این دانشگاه آغاز کردیم دلیل مخصوص خود را دارد در واقع شما برای انتخاب هر رشته تحصیلی در ابتدا باید بدانید امکانات دانشگاهی در چه وضعیتی است شما برای تحصیل در سودان شمالی اگر ورود به شاخه های پزشکی کنید و یا سری به بخشی علوم انسانی و آموزش و یا علوم کاربردی بزنید موفق خواهید شد و موقعیت خوبی خواهید داشت.

این دانشگاه کالج آموزش و پرورش ، زنگبار را با ثبت نام در سال 2006 در 466 دانشجو اداره می کند در سال 2011 ، طبق اعلام Centro de Ciencias Humanas y Sociales ،مادرید ، این دانشگاه با رتبه 10.924 در جهان ، پنجم در سودان بود. در سودان ، پس از دانشگاه خارطوم ، دانشگاه علم و فناوری سودان ، دانشگاه ملی رباط و دانشگاه کاراری قرار دارد .

رسماً صدراعظم دانشگاه رئیس جمهور کشور است. در واقع ، رئیس دانشگاه معاون صدر اعظم است. این دانشگاه از نظر قانونی مستقل از ایالت سودان است ، اما دولت بزرگترین پشتیبان مالی است. کلاس ها بیشتر به زبان عربی برگزار می شود ، اما بیشتر دانشجویان از کشورهای آفریقایی غیر عرب زبان و از کشورهای دیگری مانند مالزی و اندونزی می آیند.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در سودان شمالی

خطرات احتمالی برای دانشجویان در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در برخی از دانشگاه های کشور سودان شمالی فضای مذهبی زیادی دیده می شود افراد باید بتوانند در این راستا دقت زیادی داشته باشند از سوی دیگر در این کشور هنوز هم بیماری هایی دیده می شود که شاید برخی از بانوان را تحت تأثیر موقعیت عفونی سختی قرار دارد در دوره های زمانی مختلف مشخص است که برخی از بیماری ها بررسی شده اند و سیاست های مخصوصی را شامل می شوند بیماری های لازم در کشور سودان شمالی می بایست توسط نیروهای بهداشت و درمان به صورت دقیق ارزیابی شود مشخص است که بیماری های خاص در این کشور اغلب از طریق خون وارد بدن انسان می شوند موقعیت بیماری ها و بهداشت و درمان باید دقیق باشد.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در سودان شمالی

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه خارطوم و علم و صنعت سودا یک سری مدارس بین المللی وابسته به خود را تاسیس کرده است تا شرایط تحصیل دانشجویان غیر بومی آسانتر باشد اینطور که مشخص است SUST تنها کالج تربیت بدنی در سودان است که برای افراد انتخاب شده است در مدارس این کشور یک سری امکانات واقعی دیده می شود که عبارت است از:

SUST خانه تنها کالج تربیت بدنی در سودان است. بنابراین مدرسه مربوطه  دارای برخی از بهترین امکانات ورزشی در کشور است.  محیط های آموزشی و منابع آموزشی با کیفیت عالی را برای توسعه ، مربیگری و بازی ورزشی فراهم شده است. بسیاری از این امکانات در دسترس دانشجویان ، کارمندان و اعضای عمومی قرار گرفته است. امکانات داخلی و خارجی این مدرسه شامل موارد زیر است: 

 • سالن های ورزشی
 • استخرهای شنا
 • چمنزارها
 • گودالهای ماسه ای
 • دیوار صعود و تخته سنگ
 • سوئیت های برتر بدنسازی
 • غرفه ها

امکانات اصلی ورزشی در درجه اول در محوطه دانشگاه جنوبی قرار دارد.

اینطور که مشخص است هر یک موقعیت تحصیلی که در مدارس سودان شمالی دیده می شود شامل وابستگی های مخصوص از سایر کشورها است:

در زیر لیستی از وابستگی های امکاناتی و اعتباری این دانشگاه اعلام شده است:

 •      دانشگاه مالتی مدیا ، مالزی
 •      دانشگاه لیمکوکینگ فناوری خلاق ، مالزی
 •      مرکز بین المللی فیزیک نظری (ICTP) ، ایتالیا
 •      دانشگاه علوم و فناوری نروژ
 •      دانشگاه ترومسوی ، نروژ
 •      دانشگاه اسلو ، نروژ
 •      دانشگاه تنسی ، ایالات متحده
 •      دانشگاه بوستون ، ایالات متحده
 •      انستیتوی فناوری کالیفرنیا ، ایالات متحده

 

 

 

چاپ مقالات علمی در سودان شمالی و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در سودان شمالی و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که قصد دارید مقالات علمی خود را در کشور سودان شمالی به ثبت برسانید انتخاب دانشگاه خارطوم برای شما بهترین است. دانشگاه خارطوم دارای مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات است که وظیفه توسعه و مدیریت زیرساختهای فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه را برعهده دارد. تمام دانشگاه ها با پیوندهای پر سرعت اختصاص یافته (فیبر نوری) به هم متصل می شوند. WiFi بیشتر دانشگاه ها و ثبت نام الکترونیکی را در وب سایت دانشگاه پوشش می دهد. علاوه بر مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات ، دانشکده علوم ریاضی واحد تحقیقاتی فناوری اطلاعات خود را دارد که در تهیه و ترویج نرم افزار منبع باز در سودان فعالیت دارد. شما به واسطه موقعیت ICT این دانشگاه می تواند همه مقالاتی که در زمینه فیبر نوری هستند را به سادگی به ثبت برسانید مشخص است که موقعیت مقالات شما بهبود دارد از سوی دیگر کتابخانه دانشگاه خارطوم نیز یک منبع دقیق علمی محسوب می شود. کتابخانه دانشگاه خارطوم ، معروف به "کتابخانه اصلی" ، یکی از بزرگترین و قدیمی ترین کتابخانه در دانشگاه های سودان و آفریقا است. علاوه بر كتابخانه اصلی ، كتابخانه های كوچك در هر دانشكده و مؤسسه و همچنین كتابخانه آلتگیانی المحی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی و كتابخانه سودان وجود دارد.

اینطور که بررسی ها نشان داده است کتابخانه خارطوم بهترین مکان برای پژوهش های گروهی در زمینه چاپ مقالات محسوب می شود و سیاست های مخصوص به خود دارد.

شرکت در آزمون های بین المللی در سودان شمالی

شرکت در آزمون های بین المللی در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای شرکت در آزمونهای  بین المللی آفریقا  یک دانشگاه خصوصی در خارطوم کشور سودان شمالی است . این عضو فدراسیون دانشگاه های جهان اسلام است . این دانشگاه دارای دانشکده های آموزش و علوم انسانی ، شریعت و مطالعات اسلامی ، علوم ناب و کاربردی ، مهندسی و پزشکی است. اینکه متن را با معرفی این دانشگاه آغاز کردیم دلیل مخصوص خود را دارد در واقع شما برای انتخاب هر رشته تحصیلی در ابتدا باید بدانید امکانات دانشگاهی در چه وضعیتی است شما برای تحصیل در سودان شمالی اگر ورود به شاخه های پزشکی کنید و یا سری به بخشی علوم انسانی و آموزش و یا علوم کاربردی بزنید موفق خواهید شد و موقعیت خوبی خواهید داشت.

 

کنفرانس های علمی در سودان شمالی

کنفرانس های علمی در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کنفرانس های علمی در هر دانشگاهی یک برگ برنده محسوب می شود در سودان شمالی نیز در دانشگاه خاطوم موقعیت مرکز تحقیقاتی خوبی رویت شده است که لیست زیر به طور دقیق این موارد را توضیح می دهد. البته که چندین مرکز تحقیق و موقعیت تخصصی نیز در دست تاسیس است اما در حال حاضر این مراکز تحقیقاتی در یک محیط کنفرانسی واقعی ورود داشته اند:

 • موسسه بیماریهای اندامی
 • موسسه استاد عبدالله التایب برای زبان عربی
 • انستیتوی مطالعات آفریقایی و آسیایی
 • موسسه تحقیقات ساختمان و جاده (BRRI)
 • انستیتوی مطالعات توسعه و Reserarch
 • مرکز تحقیقات مایکتوم
 • موسسه مطالعات محیط زیست

در هر یک از موسسه های نامبرده موقعیت خوبی برای بخش کنفرانس دیده می شود موقعیت این بخش سبب می شود که نگاه درستی به محیط زیست فراهم شود و در لیست مواردی قرار دارد که بهترین محققان از سراسر دنیا را دور خود جمع کرده است موقعیت این موسسه بسیار خوب و قابل قبول اعلام شده است.

به عنوان مثال هر ساله کنفرانس های بین المللی زیادی در مرکز تحقیقات مایکتوم برگزار می شود این مرکز تحقیقات در سال 1991 تحت پوشش دانشگاه خارطوم فعالیت خود را آغاز کرده و برای ارائه خدمات پزشکی در بیماران مبتلا به مایکتوم بهترین جنبه های تحصیلی را شامل شده است.

جشن های دانشگاه ها در سودان شمالی

جشن های دانشگاه ها در سودان شمالی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سودان یک ملت اسلامی است ، به همین دلیل عید سعید فطر ، تعطیلاتی که جشن پایان ماه مبارک رمضان و پایان دوره روزه گرفتن است ، اتفاق بزرگی است. این جشن ها در ماه آگوست در سراسر کشور برگزار می شود و در همه جا مراسم در دانشگاه ها برگزار می شود. رویدادهای اصلی روز عمدتاً خانوادگی است و خانواده ها برای یک جشن واقعی ، مبادله هدایا و نگاهی به ماه و آنچه در زندگی آنها معنی داشته است ، جمع می شوند.

همچنین در ماه اکتبر جشنواره سنتی موسیقی و رقص صوفیان برگزار می شود. جشنواره هولیا نمایش جمعی از برادری فرهنگی و خویشاوندی است. این جشنواره به افتخار مقدسین و شیوخ سودان برگزار می شود ، این جشنواره با تجمع مردمی از همه قومیت ها و رتبه های اجتماعی مشخص می شود که در خیابان می رقصند و در آغوش می گیرند. این قسمت از جشنواره را Hadra می نامند. برگزیدگان این جشنواره با سرودها و ترانه های سنتی - موسوم به qasaids - آواز می خوانند و یک رژه بزرگ برگزار می کنند که از بسیاری از نقاط دیدنی فرهنگی عبور می کند. برای مسافران ، این واقعاً یکی از با نشاط ترین و الهام بخش ترین روایات برای شاهد در منطقه است. جشن های دانشگاهی کشور سودان شمالی سبب می شود هزینه تحصیل در کشور سودان شمالی با کمی تغییر همراه باشد مشخص است که این جشن ها اغلب بسیار ارزشمند هستند و می توانند سودآور باشند. 

 

آخرین ویرایش: 2020-02-27 18:40:29 191