x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

سفر به کشور قطر

.سفر به قطر، سفر به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان و بالطبع ثروتمندترین کشور خاورمیانه است. این کشور بالاترین شاخص توسعه انسانی و بالاترین درآمد سرانه جهان را داراست. قَطَر کشوری است که در جنوب غربی قاره آسیا قرار گرفته و جزو منطقه خاورمیانه قلمداد می­شود. تنها مرز زمینی قطر با عربستان سعودی است. با کشورهای ایران، عراق، کویت، بحرین، امارات متحده عربی و عربستان مرز آبی مشترک دارد. تا قبل از سلطه امپراتوری عثمانی بر این کشور، قطر تحت حکومت های مختلف ایرانی بوده است. پس از سقوط سلسله عثمانی این کشور به حاکمیت انگلستان درآمد. اگر قبل از سفر به قطر، تاریخ این کشور را مطالعه کنید، خواهید دانست که در گذشته، منبع درآمد اصلی قطر از طریق درآمد حاصل از تجارت دریایی و صید مروارید بود. پس از کشف نفت، درآمدهای زیادی از طریق صدور نفت و گاز طبیعی نصیب این کشور شد. پس از استقلال این کشور از بریتانیا در سال 1971 با درآمد سرشار خود به تدریج به یکی از ثروتمندترین کشورهای منطقه تبدیل شد. این کشور با ایالات متحده ارتباطات گسترده نظامی دارد. قطر به دلیل منابع فراوان گاز طبیعی که دارد در حال حاضر ثروتمندترین کشور در رتبه جهانی را دارد. در سفر به قطر خواهید دانست که این کشور در سال2019 با توجه به تولید ناخالص داخلی سرانه، در راس لیست ثروتمندترین کشور جهان آمده است. مساحت کشور بیش از 11 هزار کیلومتر مربع است. شهر دوحه، پایتخت کشور قطر است. زبان عربی به عنوان زبان رسمی این کشور می­باشد ولی زبان دومی که در کشور استفاده می‌شود، زبان انگلیسی است. اسلام دین رسمی کشور می­‌باشد و در سفر به قطر لازم است بدانید، واحد پول این کشور ریال قطر است.

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره سفر به کشور قطر

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف قطر

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جاهای دیدنی دوحه، قطر یک کشور اسلامی در خاورمیانه است که صنعت گردشگری در آن پیشرفت زیادی دارد. در سال 1989 مقامات به طور رسمی اجازه سفر به قطر و بازدید مسافران خارجی از کشور خود را دادند. دوحه پایتخت قطر و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری در قطر است. مقاصد توریستی زیادی در سفر به دوحه و در اطراف آن پیدا خواهید کرد، اما توریست¬ها ترجیح می¬دهند که اول شهر دوحه را بازدید کنند، زیرا مساجد، موزه ها، کویرها و جاذبه¬های خیلی زیادی در دوحه قطر وجود دارد. در سفر به قطر خواهید دید که گردشگران عمدتا توسط هوای تازه و تپه های بزرگ بیابان، جذب این شهر می¬شوند. سفر به الریان، الریان که در انگلیسی Al Rayyan تلفظ می¬شود و همچنین با نام آریریان هم نامیده می¬شود، سومین شهر بزرگ در کشور قطر است. نام اولیه این شهر هم همان است و ساکنان اولیه آن، تمام بخش شرقی را اشغال کرده بودند. این شهر، اطراف شهر دوحه را احاطه کرده و حکم حومه‌ی شهر دوحه را دارد. تعدادی از قلعه های تاریخی در قطر وجود دارد که اکثر آن‌ها در شهر الریان واقع شده‌اند. یکی از این قلعه ها عبارت است از قلعه الوجبح Al Wajbah ، که در سال 1892 در نبرد الوجبح پایگاه نبرد اصلی میان عثمانی¬ها و قطری¬ها بود. شهر آموزش و پرورش ، که اداره اکثر دانشگاههای قطر را بر عهده دارد، در سرتاسر مناطق الغرافه، الریان و الشاجوب در شهر الریان، چندین موسسه بنیادی قطر مانند پارک علم و فناوری قطر و مرکز کنوانسیون ملی قطر، در این ایجاد شده و گسترش یافته است. دیدنی های الروایس، الروایس Al-Ruwais شهری در شبه جزیره قطر است که عمدتا به خاطر مناظر طبیعی آن شناخته شده است. این شهر در گذشته یک روستای کوچک ماهیگیری بوده است و قایق های بادبانی محلی آن به نام داو dhow بسیار معروف هستند. در سفر به قطر می¬بینید که شنا کردن در سواحل آن طرفداران زیادی دارد. کنده کاری‌های آل¬یسایی یکی از مکان های جذاب در این شهر کوچک است که دارای یک مجموعه غنی 250 ساله شامل حدود 900 پتروگلیف می¬باشد. در حال حاضر از طرف دولت، بازدید از این حکاکی¬ها برای بازدید کنندگان در سفر به قطر آزاد است و این امر به گردشگری قطر بسیار کمک می¬کند.

توریسم سلامت در قطر

توریسم سلامت در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به قطر خواهید دید که در واقع قطر، از سه بعد مهم، رتبه بالایی دارد، که شامل ابعاد محیط زیست کشور، ثبات سیاسی و شرایط اقتصادی عمومی است. مراقبت های بهداشتی اخیرا برای شهروندان و ساکنین قانونی قطر، جهانی شده است، برنامه جهانی مراقبت های بهداشتی قطر در پنج مرحله اجرا می¬شود و انتظار می‌رود که تا چند سال آینده، برای شهروندان قطر و مهاجرین به طور کامل عملیاتی شود. این برنامه ها اجازه می‌دهد که تامین کنندگان مراکز درمانی خصوصی و دولتی با هم همکاری نمایند و در پذیرش بیماران خارجی در سفر به قطر با یکدیگر رقابت کنند. استانداردهای مراقبت های بهداشتی در این کشور، به طور کلی از کیفیت بالایی برخوردارند، همچنین هزینه های مراقبت های بهداشتی در میان کشورهای خاورمیانه بسیار گران قیمت است. در حال حاضر 48 پروژه در زیربنای مراقبت های بهداشتی وجود دارد که قرار است در سال 2020 تکمیل شود که اهمیت صنعت پزشکی و توریسم سلامت کشور را نشان دهد. البته، این نیز دارای پتانسیل بسیار خوبی برای صنعت گردشگری پزشکی و بیماران بین‌المللی است که در سفر به قطر به دنبال جایگزین در سراسر جهان هستند.

توریسم مذهبی در قطر

توریسم مذهبی در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قطر یک کشور مسلمان است و در سفر به قطر خواهید دید که اسلام دین رسمی و دولتی این کشور است. حدود 60 درصد از مردم این کشور مسلمان، 13 درصد مسیحی و 13 درصد نیز پیرو مکتب هندوئیسم هستند. کمتر از 1 درصد افراد در این کشور بدون دین هستند. مسجد کاتارا، در سفر به قطر خواهید دید که مسجد کاتارا ممکن است از لحاظ وسعت، به اندازه یک مسجد عظیم نباشد، اما کاشی های رنگی، طراحی و نقش¬های کاشی¬ها، آن را به یک مسجد منحصر به فرد تبدیل کرده است. در این کاشی¬ها بخشی از تاریخ مشترک و یادآور مشارکت بین ایرانیان و منطقه خلیج فارس است. در این مسجد، رنگ‌ها به خوبی مخلوط شده‌اند و این نماد سنت عربستان، فارس و آفریقا است. مردم در سفر به قطر از مسجد كاتارا دیدن می‌كنند، زیرا الگوهای منظم هندسی این مسجد جامع، بسیار جذاب و خوش نما می¬باشد. مسجد طلایی، مسجد طلایی نه تنها برای خارجیان، بلکه برای مردم محلی نیز بسیار شگفت انگیز است. گردشگران در سفر به قطر تشویق می-شوند که با تماشای مسجد طلایی، از مناره¬های این مسجد سنتی بازدید کنند. این مسجد با کاشی¬های طلایی دارای یک اتاق نماز جذاب است. در سفر به قطر خواهید دید که تقریبا در هر بلوک شهر یک مسجد پیدا خواهید کرد و دلیل آن این است که قطر یکی از ثروتمندترین کشورها در میان سایر کشورهای عربی است و بر اساس سرانه آن هزینه زیادی را صرف ساختن زیرساخت ها می¬کند و مساجد بخشی از فرآیند زیرساخت¬های کشور هستند. ثروت کشورهای عربی برای همه شناخته شده است و مسافران را جذب سفر به قطر می¬کند تا حداقل یکی از این کشورها را ببینند تا مطمئن شوند که شنیده¬هایشان درست است.

جاذبه های طبیعی در قطر

جاذبه های طبیعی در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به قطر خواهید دید که تورهای دریایی زیادی در دوحه برگزار می¬شود، ولی تورهای ماجرا جویانه و تورهای گشت و گذار مانند سافاری صحرا ، کروز داو ، تور دوحه، تورهای موزه گردی وتورهای فرهنگی دیگری در اطراف قطر ارائه می-شوند. سافاری صحرا، تور سافاری صحرا با طلوع خورشید در قطر شروع می¬شود، زمانی که در سفر به قطر شما را با تویوتا لندکروزر 4WD دارای تهویه مطبوع از محل اقامت شما سوار کرده و به بیابان¬های جنوب قطر می¬برد. هنگامی که به صحرا می¬رسید، این تور را با یک تجربه منحصر به فرد شروع خواهید کرد، هنگامی که لندکروز با سرعت در مسیر اطراف تپه ها می¬گذرد، ترشح آدرنالین را در سراسر بدن احساس خواهید کرد. اینجا زمانی است که در سفر به قطر برای لذت بردن از حوادث واقعی در این بیابان¬های ماسه¬ای باید سپری کنید. در این تور همه چیز را برای شما از جمله وسایل نقلیه و غذا تهیه می‌کنند. شما می¬توانید سوار بر شتر لذت ببرید یا یک سفر فانتزی عالی با وسیله نقلیه چهار چرخ داشته باشید. یا اینکه با این وسیله نقلیه چهار چرخ، در تپه‌های شن و ماسه¬ای مسابقه بدهید. البته در سفر به قطر باید بسیار مراقب خود باشید، زیرا بیابان ممکن است رفتار غیر دوستانه¬ای از خود نشان دهد. کورنیش دوحه، اگر شما عاشق نسیم و هوای تازه هستید، کورنیش دوحه Cornicheبهترین مکان برای شما خواهد بود. شما فقط لازم است در سفر به قطر پیاده روی در کنار ساحل کورنیش را انتخاب کنید. این بلوار هلالی شکل در واقع یک جاده ساحلی منحنی شکل طولانی است. یک طرف جاده دریا و در سمت دیگر حاوی فضای سبز و درختان است. موزه هنر اسلامی بسیار نزدیک به آن است. شما همچنین می¬توانید از هتل شراتون، به عنوان نماد دوحه مدرن دیدن کنید. مناظر نفس گیرتر کورنیش، در سفر به قطر، وجود صدف¬های رنگارنگ در ساحل است. غار ضال المسفیر، غار Dhal Al Misfir غار قابل توجهی است که یک نقطه عطف طبیعی در منطقه راشد قطر واقع است. غار حاوی بلورهای گچ فیبری است. عمق آن در نقاط مختلف از 40 متر تا حداقل 100 متر است. ورودی غار تقریبا 12 در 4.5 متر است و بلورهای گچ آن در ساختارهایی از بالا و پایین تشکیل شده که جلوه زیبایی را برای بازدید به وجود آورده است.

مکان های تاریخی در قطر

مکان های تاریخی در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کاظم درویش فخرالدین اسلامی، این مجموعه در مرکز شهر دوحه واقع شده است. ساختار جدید مارپیچی شکل این بنا توسط بسیاری از گردشگران قدردانی شده است. جهت توسعه گردشگری قطر، بسیاری از این گونه ساختمان-های منحصر به فرد طراحی شده است که در سفر به قطر خواهید دید. این ساختمان پس از سامرای عراق، که در سال 2005 آسیب دیده بود، ساخته شد. اگر کسی نورپردازی شبانه این برج مارپیچی را ببیند، مطمئنا آن را برای همیشه به یاد خواهد داشت. این برج به عنوان یک بنای چند منظوره برای انجام اعمال مذهبی اسلامی استفاده می¬شود. شهر الواکرا، در سفر به الواکرا، شهری بین دوحه و ام سعید است. شهر کوچک Al Wakra قبلا یک روستای کوچک ماهیگیری بود. در این روزها، واکرا تجربه خوبی را به عنوان تاسیس یک شهر رو به پیشرفت داشته است. مکان‌های بسیاری وجود دارد که ممکن است به عنوان معماری سازمانی توصیه شوند. این شهر تاریخی پر از مساجد، موزه ها و مناظر و سواحل است. در سفر به قطر خواهید دید که موزه الواکرا یکی از بهترین ها در قطر است. الزباره در شمال غربی قطر، الزباره Al- Zubarah یک شهر باستانی قطر است. این منطقه در شمال غربی قطر و 107 مایلی از پایتخت دوحه واقع شده است. سایت خلیج در الزباره جالب ترین قسمت ساحلی خلیج است. مصالح به کار رفته در خانه‌ها از گل و ملات می¬باشد. آنها با ملات کاملا سنتی قطر که مخلوطی از سنگ آهک است، ساخته شده‌اند. در سفر به قطر خواهید دید که این خانه های مدرن با مواد مرجانی پوشانده شده اند تا باران آنها را از بین نبرد.

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در قطر

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از آنجا که اکثریت جمعیت قطر، مسلمانان اغلب مذهبی هستند، برگزاری جشن¬ها در قطر حول محور تاریخ فرهنگی عمیق این منطقه می¬چرخند. در سفر به قطر خواهید دید که بیشتر رویدادها، اعیاد مذهبی هستند. جشنواره بین‌المللی کایت، این رویداد در کاراتا در قطر برگزار می¬شود. کاراتا منطقه مناسبی برای پرواز کایت است، چون وزش باد کاملا سرعت ثابتی دارد و سواحل برای کایت بازان فضای کافی دارد. بسیاری از کشورها از جمله ایالات متحده، کره شمالی، هند، چین و ژاپن در سفر به قطر این جشنواره شرکت می¬کنند. این جشنواره مسابقه رقابتی نیست بلکه همکاری دوستانه و فامیلی بین شرکت کنندگان است. جشنواره بین‌المللی غذای قطر، بزرگترین جشنواره غذای قطر در دهمین دوره خود، با پخت و پز غذاهای گوناگون، سرگرمی بدون توقف و شرکت بیش از 30 آشپز مشهور جهان برگزار می¬شود. مشتاقان حرفه سر آشپزی از افراد محلی و از مسافران در سفر به قطر، در این جشنواره در کلاس-های استاتید و بهترین آشپزهای جهانی شرکت می¬کنند. این رویداد در پارک اکسیژن و شهر آموزش و پروش Education برگزار می¬گردد. جشنواره محلی خرما، جشنواره محلی خرما در 23 ژوئیه 2019 افتتاح شده و انتظار می‌رود تا تاریخ 3 اوت 2019 ادامه یابد. این جشنواره توسط وزارت شهرداری و محیط زیست در بازار وقیف به عنوان بخشی از برنامه تابستان در قطر برگزار شده و توسط شورای ملی گردشگری قطر (QNTC) سرپرستی می¬شود. در این جشنواره انواع مختلفی از خرما از بیش از 80 مزارع محلی در سراسر قطر عرضه می¬شود. هدف از این فعالیت ها ارتقاء تولیدات خانگی است، که تولید کنندگان محلی را قادر می¬سازد تا کالاهای خود را به عموم مردم و گردشگران به فروش برسانند.

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در قطر

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هر ساله صد نمایشگاه بین‌المللی در موضوعات مختلف علم، مهندسی، هنر، پزشکی و محیط زیست در قطر بزگزار می¬شود. در سفر به قطر می¬توانید از محل برگزاری نمایشگاه¬های قطر بازدید نمایید. نمایشگاه پروژه قطر، پروژه قطر Project Qatar، بزرگترین نمایشگاه ساخت و ساز مواد و تجهیزات است که با هدف تبدیل قطر به یک مرکز بین‌المللی در روزهای 7 تا 9 آوریل برپا می¬شود. این نمایشگاه در سفر به قطر، بزرگترین نمایشگاه برای مدیریت املاک، بازسازی، طراحی داخلی و نوسازی ساختمان بوده، و یک رویداد عالی برای آژانس های املاک و مستغلات برای بازاریابی آنها می¬باشد. این رویداد نمایش دهنده محصولاتی از ساخت و ساز ساختمان، محصولات الکتریکی، صنایع برق و انرژی است. این رویداد خریداران کلیدی و رهبران صنعت که به دنبال روزآمدترین تکنولوژی¬ها و پیشرفته ترین تجهیزات موجود در بازار هستند را، در سفر به قطر به خود جذب می¬نمایند. نمایشگاه گلف اکسپو قطر، نمایشگاه Qatar Gulf Expo نمایشگاه بین‌المللی آموزش و پرورش، و آموزش حرفه ای قطر است که در 25 سپتامبر در دوحه برگزار می¬گردد. این نمایشگاه یک پلت فرم بین‌المللی آموزش و پرورش می¬باشد که برای دانش‌آموزان فرصت تحصیل در خارج از کشور و همچنین امکان دریافت مدارک تحصیلی بین‌المللی را فراهم می‌کند. دانش‌آموزان می¬توانند با اکثر نمایندگان دانشگاه¬های معتبر خاورمیانه که در سفر به قطر زیر یک سقف جمع شده¬اند، ارتباط برقرار نمایند. این رویداد کمک می¬کند که رویای تحصیل در خارج از کشور در موسسات معتبر، برای دانشجویان به وقوع بپیوندد. در این رویداد دانشگاه¬های باز، دانشکده¬های فنی، موسسات آموزشی، کالج ها، مدارس تجاری، و مدارس مهارت-های تخصصی شرکت دارند.

تورهای تفریحی یک روزه قطر

تورهای تفریحی یک روزه قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موزه هنر اسلامی، موزه هنر اسلامی نمونه ای کامل از یک اثر زیبای هنر اسلامی است. معماری این موزه بسیار مدرن است. معمارانی از امریکا و چین برای ساخت این موزه به قطر آمده¬اند. موزه دارای مجموعه عظیمی از هنر جهان اسلام شامل آثاری از دنیای عرب، ایران و آفریقا است که کاملا گردشگران در سفر به قطر را سرگرم می¬کند. برپایی بسیاری از نمایشگاه¬های هنر اسلامی، از هنر پلاستیکی تا لباس های دنیای مسلمانان، در این موزه، ترتیب داده شده‌اند. موزه ملی قطر، موزه ملی قطر جذابیت دیگری برای بازدیدکنندگان در سفر به قطر است. این موزه ساختار فوق‌العاده ساختمان معماری قطر را نشان می¬دهد. موزه در گذشته قصر شیخ عبدالله آل ثانی بوده که به موزه تبدیل شده است. این ساختمان به نظر می¬رسد بیش از یک کاخ یا موزه، و در واقع مانند یک قلعه به نظر می¬رسد. در زمان¬های مختلف در طول سال، چندین نمایشگاه مختلف در این کاخ موزه برگزار می¬شود. از جمله آن‌ها، نمایشگاه¬های طبیعت، جواهرات، و آثار سنتی است که در موزه برگزار می¬گردد.

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به قطر

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شبه جزیره قطر در امتداد ضلع جنوبی خلیج فارس واقع شده است. مسافران ایرانی علاقمند به سفر زمینی به قطر لازم است مسافت حدود 2050 کیلومتر را بپیمایند که رانندگی در این مسیر زمینی، بدون توقف و بدون ترافیک حدود 24 ساعت زمان می¬برد. در سفر به قطر از راه زمینی، لازم است ابتدا از تهران در جهت جنوب غرب تا رسیدن به عراق رانندگی نمایید. سپس در خاک عراق در جهت جنوب با گذر از بصره به سمت کشور کویت بروید. در آنجا در حاشیه جنوبی خلیج فارس از کشورهای عربستان و بحرین عبور نمایید تا وارد کشور قطر شوید. در این کشور به سمت شمال بالا روید تا به دوحه پایتخت کشور برسید. راه دیگر برای سفر به قطر برای مسافران علاقمند ایرانی، رسیدن به این مکان از طریق راه دریایی می¬باشد که پس از رسیدن به بندر عباس در جنوب ایران و شمال خلیج فارس، می¬توانید از طریق کشتی های مسافربری خود را به قطر برسانید.

فصول مناسب سفر به قطر

فصول مناسب سفر به قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای رهایی از نهایت گرمای آب و هوای تابستانی، بهترین فصل برای دیدار از قطر، بهار و پاییز است و این فصول، بهترین زمانی است که روزها درجه حرارت هوا نسبتا گرم داشته و شب¬ها می¬تواند خنک باشد. بهترین ماه¬ها برای بازدید قطر از نوامبر تا اوایل ماه آوریل است. چنین شرایط آب و هوایی امکان فعالیت های جغرافیایی و فعالیت‌های در فضای باز را در سراسر کشور فراهم می¬کند و این دوره ها در پایتخت قطر، فصل توریستی برای سفر به قطر محسوب می¬شود. برای علاقمندان به سفر در ماه¬های خنک، ماه¬های ژانویه، فوریه و مارس خنک‌ترین ماهای سال در قطر است که حدود دمای هوا، بین 17 تا 26 درجه متغیر است. برای علاقمندان سفرهای مذهبی و فرهنگی، ماه مقدس رمضان نیز زمان خوبی برای بازدید و سفر به قطر است. این ماه بهترین زمان برای دیدن آداب و رسوم فرهنگی و مذهبی شهر است.

هتل های قطر

هتل های قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به قطر از امکانات مختلف اقامتی می¬توانید استفاده نمایید. در صورت مسافرت گروهی می¬توانید از امکان اجاره خانه در دوحه و یا اجاره آپارتمان در دوحه استفاده نمایید. هتل وارویک دوحه، هتل 5 ستاره Warwick Dohaدر خیابان‌الجمیعه در 4 کیلومتری بازار فضای باز وقیف و 6 کیلومتری موزه هنر اسلامی و 7 کیلومتری موزه ملی قطر قرار گرفته است. در سفر به قطر می-بینید این هتل با کیفیت بالا، شامل 3 رستوران، یک سالن بدنسازی و یک سالن ورزشی، یک کافه، استخر روباز و سرویس Wi-Fi رایگان است. هزینه اقامت یک شب در این هتل از 41 تا 53 دلار می¬باشد. هتل ماریوت دوحه، در سفر به قطر خواهید دید که هتل های لوکس فراوانی در این کشور وجود دارد، یکی از آنها هتل 5 ستاره Doha Marriott است که در خیابان راس ابو ابود در 5 کیلومتری بازار وقیف و 10 کیلومتری فرودگاه بین‌المللی حمد واقع شده است. این هتل پیشرفته در امتداد ساحل خصوصی در خلیج فارس، قرار دارد. هتل دارای 8 رستوران و کلاب شبانه بوده و علاوه بر ساحل خصوصی، یک استخر در فضای باز و یک استخر اسپا دارد. هزینه اقامت یک شب در این هتل حدود 106 دلار می¬باشد. در سفر به قطر می¬توانید در این هتل اقامت کنید. هاستل کیو، جهت کم کردن هزینه سفر به قطر، به جای اجاره آپارتمان ارزان در دوحه می¬توانید از تخت¬های Q Hostel استفاده کنید. این هاستل یا خوابگاه در مجموعه باغ¬های الفردوس واقع شده است. قیمت اجاره یک شب اقامت در این هاستل 21 دلار می¬باشد.

ویزای توریستی قطر

ویزای توریستی قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از آنجا که ویزای قطر به روش آنلاین، از طریق اینترنتی و به صورت الکترونیکی صادر می¬شود، لذا مدت زمان انتظار بسیار کوتاه است و حداکثر پس از 7 روز که مدارک تحویل گردد، ویزا آماده می¬شود. اگر بلیط رفت و برگشت سفر به قطر را تهیه کرده باشید و اقامت در هتل قطر را نیز رزرو کرده باشید، هزینه ویزای توریستی در سال 1398 و برای یک ماه اقامت در قطر، هشتصد هزار تومان می¬باشد. در صورت عدم رزرو بلیط و یا هتل، مبلغ هزینه بیشتر می¬شود. مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی قطر عبارت‌اند از: - اسکن یا فایل تصویری صفحه اول شناسنامه - اسکن عکس با شرایط پاسپورتی - بلیط رفت و برگشت سفر به قطر امکان تغییرات در شرایط ویزا و هزینه دریافت ویزا وجود دارد، بنابراین لازم است برای اطلاعات دقیق از هزینه ویزا و مدارک و شرایط مورد نیاز ویزا هنگام سفر به قطر، از سایت سفارت قطر دیدن نمایید و یا از آژانس¬های مسافرتی اطلاعات لازم را کسب نمایید.

پروازها از ایران به قطر

پروازها از ایران به قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR اگر برای تعطیلات تور قطر را انتخاب کرده¬ باشید، به منظور سفر به قطر، می¬توانید از طریق شرکت هواپیمایی قطر ایرویز برای تهیه بلیط قطر اقدام نمایید. پرواز از مبدا تهران به مقصد دوحه در هر روز هفته توسط خط هوایی قطر ایرویز Qatar Airways وجود دارد. مدت زمان لازم برای پرواز 2 ساعت و 5 دقیقه می باشد. به علت تغییرات آب و هوایی ممکن است این مدت زمان تغییر پیدا کند. ساعت پرواز از مبدا تهران ساعت 11 صبح می‌باشد. به علت تفاوت در تعداد مسافران، ممکن است ساعت پرواز تغییر پیدا کند. برای اطمینان از زمان پرواز و تعداد پروازها، قبل از سفر به قطر، از طریق آژانس مسافرتی یا وبسایت¬های تامین بلیط دوحه و بلیط دیگر پروازها، می-توانید اطلاعات دقیق را دریافت نمایید. بهتر است حداقل یک ماه قبل از سفر اقدام به تهیه بلیط نمایید تا از بلیط با قیمت مناسب بهره مند شوید.

آب و هوای قطر

آب و هوای قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور قطر، آب و هوای بیابانی خشک، گرم و نیمه گرمسیری را با تابستان هایی بسیار گرم و بارش کم سالانه تجربه می¬کند. ماه های تابستان (از ژوئن تا سپتامبر) با حداقل بارندگی بسیار گرم هستند، بنابراین بهتر است از سفر به قطر در این ماه ها اجتناب شود. حداکثر دمای روزانه می¬تواند به راحتی به 40 درجه سانتی‌گراد یا بیشتر برسد. با توجه به شرایط بسیار گرم و خشکی هوا در طول ماه های تابستان که از ماه ژوئن تا سپتامبر می¬باشد، این دوره به عنوان یک فصل غیرقابل انتظار در قطر محسوب می¬شود. به طور متوسط، درجه حرارت بین 37 تا 42 درجه است، اما در بعضی از روزهای استثنایی نیز ممکن است تا 50 درجه سانتی‌گراد افزایش یابد. زمستان (از دسامبر تا فوریه) نسبتا خنک و گرم است و درجه حرارت آن 23 درجه سانتی‌گراد است. در طول زمستان انتظار می¬رود میزان بارش، به طور میانگین 80 میلی متر در سال باشد. بارندگی عمدتا همراه با باران سنگین و رعد و برق است. ماه های بهار و پاییز گرم، اغلب خشک و دلپذیر، و برای سفر به قطر مناسب است.

وسایل ضروری برای سفر به قطر

وسایل ضروری برای سفر به قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قطر یک کشور اسلامی است و مردم به نحوی بسیار سنتی رفتار می¬کنند. توصیه می¬شود از لباس¬های پوشیده در این کشور استفاده کنید. بهتر است مردان شلوارک، و زنان دامن کوتاه و تاپ نپوشند. در صورت سفر به قطر در تابستان، توصیه می¬شود لباس¬های سبک و نخی با خود ببرید. برای زمستان، بردن لباس گرم و لباس بارانی توصیه می¬شود. در آب و هوای قطر همواره با کوچک¬ترین تغییرات آب و هوایی در منطقه، ممکن است هوا متغیر شود، زیرا قطر کشوری کوچک و کم وسعت است. مناطق ساحلی قطر همواره کمی خنک تر از داخل کشور می‌باشد. مقررات واردات، سختگیرانه و جدی است، علاوه بر سلاح، مواد مخدر و پورنوگرافی نیز ممنوع است. بعضی از داروها ممکن است در قطر غیرقانونی باشند، بنابراین در سفر به قطر نسخه و یک یادداشت از پزشک خود همراه با داروهای ضروری خود داشته باشید. برخی از نشانه های عمومی از محبت مانند بوسیدن حتی در فضاهای دوستانه و خانوادگی غیر قانونی است.

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در قطر

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

واحد ارز قطر، ریال قطر است. کد ارز برای ريال QAR یا QR است و نماد ارز ﷼ است. شما برای خرید در سفر به قطر بهتر است از کارت بانکی خود و یا از یورو یا دلار نقدی استفاده کنید، در فرودگاه یا نقاط شهری، صرافی برای مبادلات پولی وجود دارد. قطر مکان بسیار گرانی برای زندگی کردن نیست، البته دولت هزینه¬هایی از قبیل برق، آب و تلفن خانگی را زیاد شارژ نمی¬کند. حدود 90 نود درصد مواد غذایی به قطر وارد می‌شوند و از این رو حتی مواد اولیه ممکن است گران باشد. همچنین هزینه سرگرمی کم نیست. مقدار پولی که در سفر به قطر به آن نیاز دارید، به طور میانگین 59 دلار در روز است. میانگین قیمت یک وعده غذا در قطر برای یک روز، 4.65 دلار و میانگین قیمت یک هتل در قطر برای یک زوج 103 دلار می¬باشد. وعده های غذایی در یک رستوران ارزان قیمت بین 20 تا 35 QR ، سه وعده غذا برای 2 نفر در یک رستوران متوسط بین 120 تا 250 QR ، ساندویچ مک دونالد بین 20 تا 25 QRمی¬باشد.

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در قطر

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حال حاضر همه بازدیدکنندگان قطر مجبور به خرید بیمه درمانی برای مدت اقامت خود در سفر به قطر به عنوان بخشی از ویزا و مراحل ورود خود هستند. مسافران ایرانی لازم است از طریق آژانس مسافرتی و یا به صورت شخصی بیمه مسافرتی تهیه نمایند. شرکت قطر ایرویز به مسافران خود از برخی کشورها خدمات بیمه مسافرتی تحت عنوان تراول گارد ارائه می¬دهد، ولی شامل مسافران ایرانی نمی¬گردد. این خدمات پس از رزرو بلیط از طریق این شرکت هواپیمایی به مسافر جهت سفر به قطر تعلق می¬گیرد. طرح بیمه ملی Seha در حال حاضر همه قطری ها را در درمان¬های پزشکی از جمله چشم پزشکی و دندانپزشکی پوشش می¬دهد و در سراسر کشور گسترش یافته است. از سال 2016، طرح جدید بیمه خدمات درمانی اجتماعی در قطر، برای همه مهاجرین و گردشگران در سفر به قطر اجباری شده است. کارفرمایان باید امکان برخورداری از خدمات بهداشتی پایه را برای کارکنان خود ایجاد کنند. طرح اجباری طرح بیمه خدمات اجتماعی (Seha) تنها مردم محلی قطر را مورد پوشش قرار می¬دهد. مسافر همچنین در صورت دزدیده شدن اموالش، گم کردن متعلقات و از دست رفتن لوازمش، تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار می¬گیرد.

اجاره اتومبیل در قطر

اجاره اتومبیل در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR اجاره اتومبیل در سفر به قطر از طریق شرکت¬های تامین خودروهای کرایه¬ای و به روش آنلاین امکان پذیر است. شرکت rentalcars یکی از شرکت¬های بین‌المللی کرایه ماشین در قطر است. این شرکت¬ها انواع خودرو از مدل¬های هاچ بک تا SUV را برای متقاضیان ارائه می¬دهند و امکانات رزرو آنلاین نیز موجود است. این شرکت با بیش از 900 شرکت در 160 کشور مختلف کار می¬کند، و خودرو را در محل درخواستی متقاضی و با قیمت مناسب تحویل می¬دهد. امکان اجاره خودرو از شرکت سفرکار ایرانیان برای مسافران ایرانی در سفر به قطر وجود دارد، این شرکت دارای 5 ایستگاه در قطر است. در صورت نیاز به پرداخت جرائم رانندگی در حین رانندگی مسافر در کشور قطر، شرکت سفر کار ایرانیان امکان پرداخت بدون نیاز به کارت بانک اعتباری یا Credit Card را فراهم می¬نماید. حداقل سن مجاز برای متقاضی اجاره ماشین در قطر 25 سال می¬باشد. جهت رانندگی در قطر فرمان ماشین سمت چپ است.

خطرات احتمالی برای گردشگران در قطر

خطرات احتمالی برای گردشگران در قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR کشور قطر یکی از امن ترین مکان ها برای زندگی و مسافرت است. با توجه به قوانین سختگیرانه حفاظتی از طرف پلیس، میزان جرم و جنایت تقریبا ناچیز است و سفر به قطر بسیار امن است. میزان جرم در این کشور کم است، از جمله جنایات خشونت آمیز، به ویژه نسبت به خارجی¬ها بسیار نادر است. مردم محلی به توریست¬ها احترام می‌گذارند و اگر مسافران بخواهند از عرض جاده عبور کنند، برخلاف هند، اتومبیل هایشان را متوقف می¬کنند. مسافران زن تنها، در این سفر با آسودگی کامل می¬توانند در شهر رفت و آمد نمایند، البته مسلم است هر مسافری در سفر به قطر مثل سفر به هر کشور دیگر لازم است از خود و وسایل با ارزشش مراقبت کند.

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به قطر

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به قطر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سازمان¬های CDC و WHO الزام استعمال واکسن های دوران کودکی و به روز بودن آن برای مسافران در قطر را پیشنهاد می¬کند. طبق گزارش موسسه تحقیقات محیط زیست و انرژی قطر یا QEERI، آب شیر و بطری در قطر، برای نوشیدن بسیار امن است و معتقدند که آب شیرین در کشور به اندازه آب بطری امن است. اکثر مسافرین برای سفر به قطر استعمال واکسیناسیون هپاتیت A و تب تیفوئید، و همچنین داروهای اسهال مسافران را نیاز خواهند داشت. بسته به شرایط سفر و تاریخ مسافرت، ممکن است که دیگر موارد واکسیناسیون لازم گردد، این موارد در زیر آمده است. برای همه مسافران واکسن هپاتیت B، توصیه می‌شود. برای مسافرانی که ممکن است در سفر به قطر مواد غذایی یا آب آلوده بخورند یا بنوشند، واکسن¬های هپاتیت A و تب تیفوئید، لازم است. برای مسافران در معرض خطر برای گزش حیوانات، واکسن هاری لازم است. جهت سفر به قطر در فصول سرد بهتر است واکسن آنفولانزای فصلی تزریق شود.

آخرین ویرایش: 2020-01-31 18:22:33 3,444