کشور سنت کیتس و نویس

کشور سنت کیتس و نویس از دو جزیره اصلی به نام‌های سنت کیتس و نوویس تشکیل شده است که با فاصله 2 مایل (3 کیلومتر) توسط تنگه The Narrows از هم جدا شده‌اند، هر دو منشأ آتشفشانی دارند و قله‌های بزرگ مرکزی در جنگلهای بارانی گرمسیری پوشانده شده‌اند .  اکثریت جمعیت در امتداد مناطق ساحلی مسطح زندگی می‌کنند.  خیابان کیتس شامل چندین رشته کوه (رشته کوه شمال غربی، محدوده مرکزی و محدوده جنوب غربی) در مرکز آن است که در آن مرتفع‌ترین قله کشور، کوه لیاموگیا 1،156 متر (3،793 فوت) یافت می‌شود. اقتصاد سنت کیتس و نویس به طور سنتی در کشت نیشکر دنبال می‌شود. کاهش قیمت‌های جهانی صنعت را در سالهای اخیر صدمه زده است. جهانگردی، تولید صادرات گرا و فعالیت‌های بانکی فراساحلی نقش‌های بیشتری در سنت کیتس و نوویس بازی کرده‌اند . بیشتر مواد غذایی وارداتی است. دولت برنامه‌ای را برای احیای بخش قند بیهوده در دست گرفته است. سنت کیتس و نوویس یک کشور مستقل، دموکراتیک و فدرال است.  ملکه سنت کریستوفر و نویس ، الیزابت دوم، آن است. رئیس دولت ملکه توسط یک فرماندار کل کشور در کشور نمایندگی می‌شود که به توصیه نخست وزیر و کابینه عمل می‌کند. نخست وزیر رهبر حزب اکثریت مجلس است و کابینه امور ایالتی را انجام می‌دهد. 

کشور سنت کیتس و نویس از دو جزیره اصلی به نام‌های سنت کیتس و نوویس تشکیل شده است که با فاصله 2 مایل (3 کیلومتر) توسط تنگه The Narrows از هم جدا شده‌اند. هر دو منشأ آتشفشانی دارند و قله‌های بزرگ مرکزی در جنگل‌های بارانی گرمسیری پوشانده شده‌اند. اکثر جمعیت در امتداد مناطق ساحلی مسطح زندگی می‌کنند. خیابان کیتس شامل چند رشته کوه (رشته کوه شمال غربی، محدوده مرکزی و محدوده جنوب غربی) در مرکز آن است که در آن مرتفع‌ترین قله کشور، کوه لیاموگیا 1،156 متر (3،793 فوت) یافت می‌شود.

مقدمه

مقدمه

اقتصاد سنت کیتس و نویس به ‌طور سنتی در کشت نیشکر دنبال می‌شود. کاهش قیمت‌های جهانی به صنعت در سال‌های اخیر صدمه زده است. جهانگردی، تولید صادرات‌گرا و فعالیت‌های بانکی فراساحلی نقش‌های بیشتری در سنت کیتس و نویس بازی کرده‌اند. بیشتر مواد غذایی وارداتی است. دولت برنامه‌ای را برای احیای بخش قند بیهوده در دست گرفته است. سنت کیتس و نوویس یک کشور مستقل، دموکراتیک و فدرال است. ملکه سنت کریستوفر و نویس، الیزابت دوم، آن است. رئیس دولت ملکه توسط یک فرماندار کل کشور در کشور نمایندگی می‌شود که به توصیه نخست‌وزیر و کابینه عمل می‌کند. نخست وزیر رهبر حزب اکثریت مجلس است و کابینه امور ایالتی را انجام می‌دهد. 

 

 

 

سنت کیتس و نویس یک کشور مستقل، دموکراتیک و فدرال است . 

 

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی سنت کیتس و نویس

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی سنت کیتس و نویس

اقتصاد سنت کیتس و نویس به طور سنتی در کشت نیشکر دنبال می‌شود. کاهش قیمت‌های جهانی صنعت را در سال‌های اخیر صدمه زده است. جهانگردی، تولید صادرات‌گرا و فعالیت‌های بانکی فراساحلی نقش‌های بیشتری در سنت کیتس و نوویس بازی کرده‌اند. بیشتر مواد غذایی وارداتی است. دولت برنامه‌ای را برای احیای بخش قند بیهوده در دست گرفته است. همچنین در تلاش است تا برای جمع‌آوری درآمد به‌منظور سرمایه‌گذاری بهتر برنامه‌های اجتماعی بهبود یابد. در سال 1997 برخی از رهبران در نوویس خواستار جدایی از سنت كیتس شدند. بر این اساس که نویس به مراتب بیشتر پرداخت شده بود، مالیات از آن را در خدمات دولتی دریافت شده بود؛ اما از رای‌گیری در اوت سال 1998شکست خورده. در اواخر ماه سپتامبر سال 1998، طوفان جورج باعث تخریب حدود 445 میلیون $ شد. از کل مساحت جزایر، حدود 39٪ به محصولات زراعی اختصاص دارد. محصول اصلی کشاورزی سنت کیتس نیشکر است. بادام زمینی اکنون محصول دوم است. در نوویس، پنبه جزیره دریایی و نارگیل کالاهای اساسی هستند. سیب زمینی شیرین، پیاز، گوجه فرنگی، کلم، هویج و نان برای مصرف محلی در هر دو جزیره، عمدتاً توسط مالکان کوچک پرورش می‌یابد. در سال 2001، محصولات كشاورزی حدود 18.5٪ از كل واردات را به ارزش و 11.2٪ صادرات را به خود اختصاص دادند. دولت برنامه‌ای را برای جایگزین کردن واردات مواد غذایی آغاز کرده است. مناطق مرتع کوچک هستند که حدود 2.7٪ از جزایر را پوشش می‌دهند. علفهای پانگولا و برمودا بخش عمده‌ای از علوفه را تأمین می‌کنند. برآورد دام در سال 2001 گوسفند، 14000 نفر، بز، 14،400؛ گاو، 4300 سر و خوک‌ها 4000 بودند.

 

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های سنت کیتس و نویس

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های سنت کیتس و نویس

تولید ناخالص داخلی با قیمت خریدار مجموع ارزش ناخالص اضافه شده توسط کلیه تولیدکنندگان مقیم در اقتصاد به علاوه هر گونه مالیات بر محصول و منهای هر یارانه‌ای است که در ارزش محصولات گنجانده نشده است. این امر بدون ایجاد کسر برای استهلاک دارایی‌های ساختگی یا برای کاهش و تخریب منابع طبیعی محاسبه می‌شود. داده‌ها به دلار آمریکا فعلی هستند. ارقام دلار برای تولید ناخالص داخلی از طریق ارزهای داخلی با استفاده از نرخ ارزهای یک ساله رسمی تبدیل می‌شود. برای معدود کشورهایی که نرخ رسمی ارز نرخ بهره مؤثر در معاملات واقعی ارز را منعکس نمی‌کند، از یک فاکتور تبدیل جایگزین استفاده می‌شود.

  • جی پی دی سنت کیتس و نوویس برای سال 2018 1.04B دلار بود که نسبت به سال 2017 4.83٪ افزایش داشته است.
  • جی پی دی سنت کیتس و نوویس برای سال 2017 0.99B $ بود که نسبت به سال 2016 3.44٪ افزایش داشته است.
  • جی پی دی سنت کیتس و نوویس برای سال 2016 معادل 0.96B $ بود که نسبت به سال 2015 2.42٪ افزایش داشته است.
  • جی پی دی سنت کیتس و نوویس برای سال 2015 0.94B $ بود که نسبت به سال 2014 2.12٪ افزایش داشته است.

گذرنامه سنت کیتس و نوویس به عنوان کارآمدترین گذرنامه در کارائیب شناخته شده است. این گذرنامه اجازه دسترسی بدون ویزا به 142 کشور در سراسر جهان را می‌دهد. رتبه پاسپورت این کشور نسبت به برخی دیگر از کشورها خوب است.

نوع حکومت و ساختار سیاسی سنت کیتس و نویس

نوع حکومت و ساختار سیاسی سنت کیتس و نویس

سنت کیتس و نوویس یک کشور مستقل، دموکراتیک و فدرال است. ملکه سنت کریستوفر و نویس، الیزابت دوم است. رئیس دولت ، ملکه توسط یک فرماندار کل کشور در کشور نمایندگی می‌شود که به توصیه نخست‌وزیر و کابینه عمل می‌کند. نخست وزیر رهبر حزب اکثریت مجلس است و کابینه امور ایالتی را انجام می‌دهد. این کشور همچنین ممکن است با اصطلاح غیررسمی ” قلمروی مشترک‌المنافع ” توصیف شود؛ زیرا این یک سلطنت مشروطه است که با همان سلطنت پانزده عضو دیگر از کشورهای مشترک‌المنافع مشترک است.

سنت کیتس و نوویس دارای یک قانون‌گذاری یک جانبه است که به مجلس ملی معروف است. از چهارده عضو تشکیل شده است: یازده نماینده منتخب (سه نفر از جزیره نوویس) و سه سناتور که توسط استاندار کل منصوب می‌شوند. دو تن از سناتورها به توصیه نخست وزیر و دیگری به توصیه رهبر مخالف منصوب می‌شوند. کلیه اعضا به مدت پنج سال خدمت می‌کنند. نخست وزیر و کابینه وظیفه مجلس را بر عهده دارند. نوویس همچنین مجلس نیمه خودمختار خود را حفظ می‌کند.

 

پایتخت و 9 شهر بزرگ سنت کیتس و نویس

پایتخت و 9 شهر بزرگ سنت کیتس و نویس

سنت کیتس و نوویس – 10 شهر بزرگ

Basseterre  مرکز فدراسیون جزایر کارائیب از سنت کیتس و نوویس است. در قلب شهر، میدان استقلال یک چشمه الهام گرفته از ایتالیایی دارد. موزه ملی فقط از دایره ترافیک سیرک با برج یادبود ویکتوریا برکلی واقع شده است. در ساختمان خزانه‌داری Old Old Treasury گذشته استعماری جزایر را بررسی می‌کند.

سنت پاول، ایالت مینه سوتا، “شهرهای دوقلوی” را با همسایگی مینیاپولیس تشکیل می‌دهد. این خانه با موزه علوم مینسوتا همراه با نمونه‌های دایناسورها و تئاتر غوطه‌وری است. مرکز تاریخ مینسوتا نمایشگاه‌های تعاملی در مورد تاریخ منطقه دارد. نزدیکی کلیسای جامع هنرهای زیبا Beaux Saint Paul قرار دارد. کاس گیلبرتس با طراحی کاس گیلبرتت دارای نقاشی صحنه‌های جنگ داخلی است.

شهر نیچولا شهری در شمال شرقی جزیره سنت کیتس، در سنت کیتس و نوویس است. پایتخت کلیسای مسیح نیچولا شهر است

Sandy Point دومین شهر بزرگ در جزیره سنت کیتس، سنت کیتس و نوویس است . این شهر در ساحل شمال غربی St.Kitts واقع شده و پایتخت Saint Anne Sandy Point Parish است .

به شدت اعتقاد بر این است که منطقه شناخته‌شده به عنوان سندی پوین نقطه فرود اصلی برای کاپیتان و کاوش‌گر دریایی انگلیسی، سر توماس وارنر، در سال 1623 بود. پس از تأسیس در دهه 1620 ، این شهر به مرکز تجاری سنت کیتس تبدیل شد. یکی از شلوغ‌ترین بندرهای منطقه، همان‌طور که از بقایای بسیاری از انبارهای سابق هلندی که خط ساحلی را پشت سر می‌گذارد، مشهود است که زمانی بیش از 300 نفر در آن قرار داشت.

پس از سال 1727 و هنگامی‌که بخش عمده‌ای از فعالیت‌های تجاری به باستر منتقل شد، شهر و بندر آن به‌آرامی از اهمیت کم می‌شدند. در سال 1984 بندر به‌دنبال تأثیر طوفان کلاوس بسته شد. Sandy Point با جمعیت 1340 نفر است.

 نام و جمعیت و طول جغرافیایی عرض جغرافیایی در زیر آمده است: 

1.         باستر، سنت جورج باستر

12،920         17.296 / -62.725

2.         Fig Tree، سنت جان فیگتری

2،922           17.126 / -62.603

3.       Market Shop، سنت جورج زنجبیل

2،568           17.132 / -62.573

4.         سنت پاول، سنت پل کاسترتر

2460 17.406 / -62.836

5.         جزیره میانه، جزیره میانه

2،332           17.326 / -62.811

6.        شهر نیکولا، کلیسای مسیح شهر نیکولا

2،059           17.38 / -62.753

7         Trinity   ،Trinity Palmetto Point

1692 17.3 / -62.776

8         Charlestown ، سنت پل Charlestown

1،538           17.133 / -62.617

9         Sadlers، سنت جان کاسترتر

986    17.405 / -62.793

10      کایون، سنت مری کایون

788    17.35 / -62.733

11      Sandy Point Town ، سن آنی Sandy Point

780    17.359 / -62.849

12      عمارت ، کلیسای مسیح نیکلا شهر

690    17.383 / -62.757

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در سنت کیتس و نویس

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در سنت کیتس و نویس

سنت کیتس و نوویس یک کشور دو جزیره‌ای در غرب هند است. کوچکترین ایالت مستقل در قاره آمریکا، در هر دو منطقه و جمعیت و در زنجیره جزایر لوور واقع در آنتیل‌های کوچک‌ترواقع شده است. این کشور قلمروی مشترک‌المنافع است و سلطنت انگلیس (در حال حاضر ملکه الیزابت دوم) به عنوان رئیس دولت است.

اقتصاد این کشور به دلیل غالب گردشگری، کشاورزی و صنایع تولید سبک شناخته می‌شود. شکر صادرات اولیه از دهه 1940 بود؛ اما افزایش هزینه‌های تولید، پایین بودن قیمت بازار جهانی و تلاش دولت برای کاهش وابستگی به آن منجر به تنوع فزاینده بخش کشاورزی شده است. در سال 2005 ، دولت تصمیم به تعطیلی شرکت قند دولتی گرفت که خسارت‌هایی را متحمل شده بود و سهم به‌سزایی در کسری بودجه داشت.

این لیست شامل شرکت‌های قابل توجه با دفتر مرکزی مستقر در کشور است. سازمان‌هایی که فعالیت خود را متوقف کرده‌اند شامل نقصان شناخته می‌شوند.

شرکت

نام

صنعت

بخش

مرکز فرماندهی

تأسیس شد

یادداشت

کیتیتی هیل

خدمات مصرف کننده

هتل ها

سنت پل کاپیسر

2006

رفت و آمد مکرر

Phoenix Airways

خدمات مصرف کننده

هواپیمایی

باستر

2012

هواپیمایی تجاری

West Indies Power

خدمات رفاهی

برق جایگزین

چارلستون

2007

ژئوترمال

 

عجایب سنت کیتس و نویس

عجایب سنت کیتس و نویس

نقطه خونین

در حدود یک مایلی غربی باستر در Old Road ، شما Bloodody Point را می‌یابید؛ مکانی که نشانگر لحظه‌ای ناخوشایند در تاریخ Kittitian است. این جایی بود که در سال 1626، حدود 2،000 هندی کارائیب توسط نیروهای مشترک فرانسوی و انگلیس قتل عام شدند و با طرحی از پیش تعیین‌شده از کارائیب برای بیرون راندن بیگانگان از این جزیره و بازگرداندن سرزمین مادری خود جلوگیری کردند و افسانه‌ای گفته است که خون ناشی از کشتار به مدت سه روز جاری شد. این روزها چیز زیادی به غیر از پلاک در اینجا نیست؛ اما جاده از این نقطه به سمت سرزمین می‌رود که از آن‌جا می‌توانید جزایر صبا و سنت اوستاتیوس را به وضوح مشاهده کنید – بنابراین توقف خوبی برای عکس‌ها است.

سنت كیتس با نقشهای سنگی دل‌پذیر یا پتروگلیف‌های ساخته شده توسط ساكنان اصلی Carib قبل از ورود اروپاییان در قرن 17 ساخته شده است. برجسته‌ترین‌ها روی دو سنگ بزرگ با نزدیک شدن به املاک وینگفیلد مانور، مجاور رامنی مانور قرار دارند. آن‌ها به نظر می‌رسد کمی خام، گویی که به تازگی با رنگ سفید رنگ شده‌اند؛ اما این نقشه‌های سنگی بسیار معتبر هستند و گفته می‌شود که در مکان اصلی خود قرار دارند. برخی از متخصصان فکر می‌کنند که آنها تصاویر Carib Zemi یا خدایان را به تصویر می‌کشند؛ اگرچه برخی دیگر بر این باورند که آن‌ها نماد باروری بودند.

خلاصه تاریخ سنت کیتس و نویس

خلاصه تاریخ سنت کیتس و نویس

کریستوفر کلمب اولین فرد اروپایی بود که در سال 1493 این جزایر را دید. اولین مهاجران انگلیسی‌ها در سال 1623 به رهبری توماس وارنر بودند که پس از دستیابی به استقرار در Old Road Town در سواحل غربی سنت کیتس مستقر شدند. توافقی با رئیس Carib، اووبوتو Tegremante.  فرانسوی‌ها بعداً در سال 1625 در خیابان کیتس و تحت پیر بلین d’Esnambuc مستقر شدند. در نتیجه هر دو طرف توافق کردند که جزیره را به بخش‌های فرانسوی و انگلیسی تقسیم کنند. از سال 1628 به بعد، انگلیسی‌ها شروع به حل‌وفصل در نوویس کردند.

فرانسوی‌ها و انگلیسی‌ها با هدف غنی‌سازی خود از طریق بهره‌برداری از منابع طبیعی این جزیره، به زودی با مقاومت روبرو شدند؛ به‌طوری که کارائیب بومی (کالیناگو) طول سه سال اول زندگی این شهرک‌ها درگیر جنگ شدند؛ بنابراین اروپایی‌ها تصمیم گرفتند یکبار برای همیشه از شر این مشکل خلاص شوند. برای تسهیل این هدف یک مبارزات ایدئولوژیک توسط مسیحیان استعماری انجام شد و قدمت آن به اسپانیایی‌ها باز می‌گردد‌؛ زیرا آن‌ها ادبیاتی تولید می‌کردند که به‌طور منظم بشریت کالیناگو را انکار می‌کردند (یک سنت ادبی که در اواخر قرن هفدهم میلادی توسط نویسندگانی چون ژان باپتیست دو ترتر و پر لاتات) در سال 1626، مهاجران انگلیسی و فرانسوی به نیروها پیوستند. قتل عام کالیناگو در مکانی که به خونین پوینت معروف شد، گفته می‌شود که یک برنامه قریب‌الوقوع Carib را برای اخراج یا کشتن همه شهرک‌نشینان اروپایی پیشگویی می‌کند با آرامش جمعیت بومی، انگلیسی و فرانسوی شروع به تاسیس مزارع شکر بزرگی کردند که توسط تعداد زیادی از بردگان وارداتی آفریقایی کار می‌شدند. این سیستم ثروت عظیمی را برای مستعمره‌نشینان خلق ایجاد کرد؛ در حالی که جمعیت جزایر را به شدت تغییر می‌داد؛ زیرا بردگان سیاه به زودی با حاشیه‌ای به دور از اروپایی‌ها پیشی گرفتند. 

یک اعزامی به سال 1629 اسپانیایی برای اجرای ادعاهای اسپانیایی، مستعمرات انگلیسی و فرانسه را نابود كرد و مهاجران را به كشورهای مربوطه تبعید كرد. به عنوان بخشی از حل و فصل جنگ در سال 1630 ، اسپانیایی‌ها اجازه برقراری مجدد مستعمرات انگلیس و فرانسه را دادند. اسپانیا بعداً در ازای همکاری انگلیس در مبارزه با دزدی دریایی ادعای انگلیس در مورد سنت کیتس را با پیمان مادرید (1670) رسمیت داد .

خلاصه ای از جغرافیای سنت کیتس و نویس

خلاصه ای از جغرافیای سنت کیتس و نویس

این کشور از دو جزیره اصلی به نام‌های سنت کیتس و نوویس تشکیل شده است که با فاصله 2 مایل (3 کیلومتر) توسط تنگه The Narrows از هم جدا شده‌اند. هر دو منشأ آتشفشانی دارند و قله‌های بزرگ مرکزی در جنگل‌های بارانی گرمسیری پوشانده شده‌اند. اکثر جمعیت در امتداد مناطق ساحلی مسطح زندگی می‌کنند. خیابان کیتس شامل چندین رشته کوه (رشته کوه شمال غربی، محدوده مرکزی و محدوده جنوب غربی) در مرکز آن است که در آن مرتفع‌ترین قله کشور، کوه لیاموگیا 1،156 متر (3،793 فوت) یافت می‌شود. در امتداد ساحل شرقی می‌توان کانادا هیلز و کانر هیلز را یافت. این زمین در جنوب شرقی بطور چشمگیری باریک می‌شود و شبه جزیره‌ای بسیار مسطح تشکیل می‌شود که دارای بزرگ‌ترین آن، حوضچه بزرگ نمک است. در جنوب شرقی، در The Narrows، جزیره کوچک Booby Island  قرار دارد. رودهای بیشماری از کوه‌های هر دو جزیره وجود دارد که آب شیرین را برای مردم محلی تأمین می‌کنند. نوویس کوچک‌تر از دو جزیره اصلی و تقریباً دایره‌ای شکل است و در قله نویس 985 متر (3232 فوت) تسلط دارد.

 176 گونه پرنده در این کشور وجود دارد. سنت کیتس آب و هوای ساوانای گرمسیری ( Köppen Aw ) دارد و Nevis آب و هوای موسمی گرمسیری (Köppen Am ) دارد. میانگین دمای ماهانه در باستر از 23.9 درجه سانتی‌گراد (75.0 درجه فارنهایت) تا 26.6 درجه سانتی‌گراد (79.9 درجه فارنهایت) تغییر می‌کند. میزان بارندگی سالانه تقریباً 2400 میلی متر (90 اینچ) است؛ اگرچه در دوره زمانی 1901–2015 از 1،356 میلی متر (53.4 in) تا 3،183 میلی متر (125.3 اینچ) متغیر بوده است.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری سنت کیتس و نویس

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری سنت کیتس و نویس

کیم کالینز(ورزشکار المپیک):

کیم کالینز یک قهرمان دو و میدانی از سنت کیتس‌ونوویس است. در سال 2003، او در 100 متر قهرمان جهان شد. او در المپیک تابستانی چهار بار از سال 1996 تا 2008 نماینده کشور خود بود و اولین ورزشکار کشور بود که تاکنون به یک فینال رویداد رسید. او همچنین در هشت نسخه پیاپی مسابقات جهانی، از سال 1997 و تا 2011 شرکت کرده است. پس از بیرون آمدن با مقامات المپیک کشورش برای ملاقات غیرقانونی با همسرش در یک هتل لندن، کالینز از سنت کیتس و نوویس کنار گذاشته شد. تیم قبل از 100 متر گرم شدن در بازی‌های المپیک 2012 لندن کالینز در مسابقات قهرمانی جهان در مسابقات دوومیدانی در سال 2001 مدال برنز بیش از 200 متر را کسب کرد و در بازی‌های مشترک‌المنافع 2002 با اجرای 9.98 ثانیه با کسب 9.9 ثانیه قهرمان 100 متر قهرمان شد و مانع 10 ثانیه‌ای شد. او قبل از رفتن به مقام قهرمانی در فضای باز خود، در مسابقات بین‌المللی داخلی IAAF در سال 2003 ، بیش از 60 متر مدال نقره کسب کرد. او همچنین در مسابقات جهانی 2005 ، 2008 مسابقات داخلی سرپوشیده IAAF و مسابقات جهانی 2011 مدال‌های اسپرینت را کسب کرد. وی در تاریخ 4 ژوئیه 2013 با زمان 9.97 در لوزان در لیگ الماس رکورد جدید شخصی و ملی 100 متر را تعیین کرد. در سن 37 سالگی ، 9.97 برابر رکورد جهانی تقسیم سنی کارشناسی ارشد M35  از لینفورد کریستی که هنگام تنظیم رکورد ، دو سال جوانتر بود ، قرار گرفت. در 10 ژوئیه 2013 ، وی برای 6مین بار زیر 10 ثانیه زد و در بوداپست 9.99 ساعت را ثبت کرد. این کار رکورد خود را به عنوان پیرترین مرد اداره کرد که زیر 10 ثانیه 100 متر را به 37 سال، 3 ماه و 5 روز رساند.

کشورها و مناطق وابسته سنت کیتس و نویس

کشورها و مناطق وابسته سنت کیتس و نویس

این مستعمره در اواخر قرن 18 میلادی بهبود یافته بود و در اواخر قرن 1700 سنت کیتس به دلیل مبتنی بر برده خود تبدیل به ثروتمندترین کلونی تاج انگلیس در کارائیب شد. در قرن 18 نوویس که قبلاً ثروتمندتر از این دو جزیره بود، توسط سنت کیتس در اهمیت اقتصادی از آن خارج شد. 

هنگامی که انگلیس در جنگ با مستعمرات آمریکایی خود درگیر جنگ شد، فرانسوی‌ها تصمیم گرفتند از فرصت استفاده مجدد سنت كیتس در سال 1782 استفاده كنند؛ اما سنت كیتس را پس گرفتند و در پیمان پاریس (1783) به عنوان قلمرو انگلیس شناخته شدند. 

تجارت برده‌های آفریقایی در سال 1807 در امپراتوری بریتانیا خاتمه یافت و برده‌داری در سال 1834 کاملاً غیرقانونی شد. یک دوره “کارآموزی” چهارساله برای هر یک از برده‌ها دنبال شد که در آن‌ها برای صاحبان سابق خود برای دستمزد کار می‌کردند. در نوویس 8،815 برده به این روش آزاد شدند؛ در حالی که سنت کیتس 19 هزار و 780 نفر آزاد شده بود.

سن كیتس و نوویس به همراه آنگولا در سال 1882 فدراسیون شدند. در چند دهه اول قرن بیستم سختی اقتصادی و عدم فرصت باعث رشد جنبش كارگری شد. بعد از تغییر نام سنت کیتس و نویس حزب کارگر، یا SKNLPتحت رابرت لوللین برادشو بعدا بردو از سال 1976-1966 به عنوان رئیس و سپس نخست وزیر مستعمره شد. او در صدد بود به تدریج اقتصاد مبتنی بر قند را تحت کنترل دولت بیشتر قرار دهد. 

فرهنگ مردم سنت کیتس و نویس

فرهنگ مردم سنت کیتس و نویس

انگلیسی تنها زبان رسمی است. در مورد سنت کیتز کریول بسیار صحبت می‌شود. سنت کیتس و نوویس به دلیل برگزاری چند جشن موسیقی از جمله کارناوال (18 دسامبر تا 3 ژانویه در سنت کیتس) شناخته شده است. هفته‌ای در ماه ژوئن است که در آن جشنواره موسیقی سنت کیتس برگزار می‌شود؛ در حالی که هفته فرهنگی Culturama در نوویس از پایان ژوئیه تا اوایل آگوست ادامه دارد.

جشنواره‌های اضافی در جزیره سنت کیتس شامل جشنواره داخلی شهر، در ماه فوریه در Molineaux است . جشنواره دره سبز، معمولاً حوالی ویت دوشنبه در روستای کایون. Easterama  در حدود عید پاک در روستای سندیپوینت، Fest-Tab در ماه جولای یا آگوست در روستای تابناک و جشنواره La La de Capisterre حوالی روز استقلال در سنت کیتس و نوویس (19 سپتامبر) در منطقه Capisterre. این جشن‌ها به‌ صورت رژه، رقص‌های خیابانی و موسیقی سالسا، جاز، سوسا، کالیپو و موسیقی فولادی برگزار می‌شوند .

فیلم 1985 گمشده در عمل 2: آغاز در سنت کیتس فیلمبرداری شد. 

پیشرفت در سنت کیتس و نویس

پیشرفت در سنت کیتس و نویس

ماهیگیری یک شغل سنتی است که تا حد زیادی گسترش نیافته است. میزان صید در سال 2000 257 تن بود از 620 تن در سال 1990). برخی از صادرات (در اصل خرچنگ ها) به آنتیل هلند و پورتوریکو انجام می‌شود. صادرات شیلات در سال 2000 بالغ بر 245000 دلار آمریکا بود. ماهی با روش‌های سنتی مانند ماهیگیری ساحلی، ماهیگیری در گلدان و تله و بستر گرفتن دست گرفتار می‌شود. صید کافی برای برآوردن تقاضای محلی ماهی نیست. مقادیر زیادی ماهی خشک، نمکی و دودی و همچنین منجمد از کانادا و ایالات متحده آمریکا وارد می‌شوند.

صنعت٪ 26 تولید ناخالص داخلی را در سال 2001 به خود اختصاص داده است. کارخانه اصلی تولید و بزرگترین کارفرمای صنعتی، شرکت تولید قند سنت کیتس، یک شرکت دولتی است. این قند را برای صادرات خرد کرده و فرآوری می‌کند. کارخانه‌های الکترونیکی سوئیچ‌ها، ماشین حساب‌ها، رادیوهای اتومبیل و رادیوهای جیبی تولید می‌کنند. صنایع دیگر تولید پوشاک و کفش است. اینها یک جایگزین بسیار مورد نیاز برای اشتغال کشاورزی، به ویژه برای زنان است.

این تولید در سال 1998 به دلیل طوفان ژرژ کاهش یافته است. در نتیجه تنوع و گسترش، سنت کیتس و نوویس گیاهان الکترونیکی کوچک را به بزرگترین صنعت مونتاژ الکترونیک در کارائیب شرقی تبدیل کرده است. صنعت مونتاژ پوشاک آن در سال‌های اخیر بسیار موفق بوده است. تولید پوشاک از اواسط دهه 1990 گسترش یافته و هم اکنون سهم بزرگی از درآمد صادراتی را به خود اختصاص داده است. به‌روزرسانی مجتمع بندرگاه بندر زانته در باستر، کشتی‌های بزرگ کانتینری را قادر می‌سازد با آن‌ها تماس بگیرند و جذابیت سنت کیتس را به عنوان یک پایه تولید فراساحلی افزایش می‌دهد. صادرات تولیدی در سال‌های 1998 و 1999 20 میلیون دلار ارزش داشت که نشان می‌دهد، کم‌ترین میزان این بخش از آسیب طوفان بوده است.

در سال 2000 چهار مکان اصلی صنعتی در سنت کیتس و نوویس وجود داشت: پارک صنعتی پل ساوت Southwell، املاک صنعتی بورکز، املاک صنعتی کانادا و املاک صنعتی Prospect. بندر زانته بندر اصلی است.

قوانین عمومی در سنت کیتس و نویس

قوانین عمومی در سنت کیتس و نویس

ساکنان جزایر دوست دارند غذاهای عجیب‌وغریب را جمع کرده و به اشتراک بگذارند.

در حقیقت، مردم سنت کیتس و نوویس به‌خاطر جمع شدن و جشن گرفتن هرآن‌چه ممکن است، مشهور هستند.

یکی از غذاهای معروف آن‌ها Goat Water نام دارد که نوعی خورش ساخته شده از گردن، استخوان‌ها و بقیه گوشت بزها است. 

معمولاً در هر جشن می‌توان آب بز را خورد؛ اما امروزه مردم آن را برای عروسی‌ها یا هر اجتماع دیگری که بسیار مهم است، نگهداری می‌کنند.

مانند بسیاری از همسایگان خود، سنت کیتس توسط آتشفشان‌ها تشکیل شده که همگی اکنون خفته هستند. بلندترین کوه 3،792 فوت است که کوه لیامویگا است که تصور می‌شود آخرین بار در حدود 200 سال پیش فوران کرده است. بازدید‌کنندگان پرانرژی می‌توانند از طریق جنگل‌های گرمسیری بکر به قله و یک دهانه آتشفشانی برسند که نام آن “کاسه سالاد غول پیکر” است.

این تنگه که سنت کیتس و نوویس را از هم جدا می‌کند به عنوان باریک شناخته می‌شود و به این نام زنده می‌ماند. هر فصل بهار، شناگران از سراسر کارائیب و بعد از آن وارد می‌شوند تا در مسابقه‌ای بین جزایر خواهر شرکت کنند و دومایل طول را شنا کنند. دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *