x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
سیرالئون

سیرالئون

کشور سیرالئون کشوری در غرب آفریقا محسوب می شود به طور کلی این کشور وابسته به پایتخت و بزرگترین شهر آن رویت می شود. این کشور دارای جمعیت 7 میلیون بوده و البته که زبان کشور سیرالئون نیز انگلیسی اعلام شده است. واحد پول این نیز لئون شناسایی شده است مردم کشور سیرالئون در 16 گروه قومی فعالیت می کنند و البته که دارای زبان و آداب و مخصوص به خود هستند. کشور سیرالئون یک کشور کوچک است که مساحتی به اندازه 71740 کیلومتر مربع دارد این کشور در غرب آفریقا قرار دارد و البته که در بخش های شمال و شمال غربی نیز به طول 652 کیلومتر ارزیابی شده است. وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور سیرالئون به 4/882 میلیارد دلار رسیده است به طور کلی در این کشور بیش از دو میلیون نفر مشغول به کار هستند مشخص است که نیروی کار در کشور سیرالئون هنوز آنطور که باید رشد نداشته است مردم از وضعیت معیشتی و اقتصادی خود ناراضی هستند و آمارها اعلام کرده اند که بیش از 70 درصد از مردم کشور سیرالئون زیر خط فقر زندگی می کنند البته که نرخ تورم در این کشور 12 درصد بوده است اما اینطور که شرایط نشان می دهد میزان تورم در کشور سیرالئون بیشتر از این حد خواهد بود. شهر فری تاون پایتخت کشور سیرالئون است این شهر بر اساس شرایط گردشگری نرخ گذاری بر روی املاک را فراهم ساخته است. اینطور که مشخص است شهر فری تاون در لیست شهرهایی قرار دارد که زیر نظر سازمان ملل عضویت سیاسی را پیش بینی می کند مشخص است که در این شهر فضای خوب تحصیلی و کاری و اقتصادی رویت شده است.

 

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین:Sierra LeonSierra Leonعربی: سيراليون
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: لهجه های محلی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: لئون معادل با 0.00010 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00232
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 63
 • پایتخت: کشور فری تاون
 • زبان های رسمی: انگلیسی
 • جمعیت: بیش از 7.557 میلیون نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+1)
 • دامنه اینترنتی: .sl
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از USD 3.774

سفر به سیرالئون

سفر به سیرالئون، سفر به کشوری است که به عنوان نقطه بازگشت هزاران برده آفریقای غربی از کشورهای غربی، اهمیت ویژه ای در تاریخ تجارت برده های سرزمین­های اقیانوس اطلس برخوردار است. کشور سیرالئون یا Sierra Leone در غرب قاره آفریقا و سواحل اقیانوس اطلس واقع شده است. کشور گینه، شمال و غرب و کشور لیبریا جنوب این کشور را در بر گرفته اند. حدود چهل و سه درصد خاک کشور سیرالئون شامل دشت­های هموار پوشیده از جنگل های سبز و بیشه زار است. در مرداب‌های نواحی ساحلی وجود درختان حرای گینه‌ای چشمگیر است.
در اطلاعات تاریخی سفر به سیرالئون می­خوانید که در سال۱۴۶۱ کشور سیرالئون توسط پرتغالی ها کشف شد و معنای نام کشور به زبان پرتغالی کوه شیران می­باشد. پس از کشف این ناحیه، اروپاییان سیرالئون را به منطقه تجارت برده تبدیل کردند.
در تاریخ ۲۷ آوریل سال۱۹۶۱، سیرالئون از سلطه انگلستان خارج شده و اعلام استقلال کرد.

سفر به سیرالئون

زندگی در سیرالئون

کشور سیرالئون یک کشور در غرب آفریقا است پایتخت و بزرگترین شهر این کشور فری تاون است. جمعیت این کشور به 7 میلیون نفر می رسد زبان رسمی انگلیسی اعلام شده است و واحد پول این کشور نیز لئون است. مردم این کشور به طور کلی شانزده گروه قومی هستند و هر یک زبان و آداب مخصوص به خود را دارند. قوم تنمه و منده از قومیت های مهم در کشور سیرالئون محسوب می شود. مساحت کشور سیرالئون 71.740 کیلومتر مربع است و این کشور در غرب آفریقا قرار دارد این سرزمین به طور کلی دارای موقعیت منطقه ای مخصوصی است. آب و هوای کشور سیرالئون گرمسیری است این شور از سمتی پر باران است. حداقل حقوق و دستمزد در کشور سیرالئون به میزان 224.842.907 SLL اعلام شده است وضعیت درآمد این کشور به دلار آمریکا در حدود 32255 دلار اعلام شده است میزان درآمد خالص برای این کشور در حدود 170.212.206 SLL اعلام شده است. وضعیت درآمد خالص در این کشور بررسی می شود و موقعیت درآمد نیز بررسی می شود سنگین ترین نوع درآمد نیز 25.504.000 SLL اعلام شده است مقایسه در این راستا توسط جدیدترین داده های آماری سال 2019 ارزیابی شده است. اینطور که مشخص است در حدود 8 درصد از مردم کشور سیرالئون حقوقی به میزان 1200000000 SLL دریافتی دارند.

زندگی در سیرالئون

مهاجرت به سیرالئون

کشور سیرالئون در لیست کشورهایی است که هنوز در آن خبری از زیر ساخت های خوب در زمینه آموزش عمومی ، آب آشامیدنی و تغذیه مناسب و حتی بهداشت رویت نمی شود همه این موارد هم زمان زیادی می خواهد و هم سرمایه مشخص! در آمارهای موجود در چند سال گذشته برخی از سرمایه گذاران بزرگ تلاش خود را کرده اند که آموزش عالی گسترش یافته ای در کشور سیرالئون شکل دهند همینطور یک سری نیروهای متخصص وارد این کشور شده است که سبب شده سطح بهداشت عمومی و گسترده تر شود و وضعیت تغذیه نیز بهبود داشته باشد به این ترتیب مشخص است که رویکرد مهاجرتی در این کشور بیشتر در مسیر سرمایه گذاری دنبال می شود یعنی سرمایه گذاری از نظر مردم کشور سیرالئون موضوع پر اهمیتی بوده و افراد باید آن را به طور دقیق دنبال کنند در مسیر سرمایه گذاری کشور سیرالئون دارای سیاست دقیق تری است. یک موضوع مهم از سطح رضایت مردم ایرانی در کشور سیرالئون است که فرهنگ مردم کشور سیرالئون بسیار مشابه با مردم ایران است مثلاً مردم کشور سیرالئون یکی از لذت بخش ترین عادت زندگی خود را غذا خوردن می دانند این رویکرد در ایران برایتان آشنا نیست؟

مهاجرت به سیرالئون

تحصیل در سیرالئون

سیستم آموزشی کشور سیرالئون به چهار مرحله تقسیم می شود. آموزش ابتدایی شش سال به طول انجامید ، آموزش متوسطه سه ساله ، سه سال تحصیلات متوسطه ارشد یا آموزش فنی و حرفه ای و چهار سال دانشگاه یا سایر تحصیلات عالی . در قانون آموزش و پرورش در سال 2004 ، هزینه مدرسه برای کلیه کودکان در مقطع ابتدایی و دبیرستان خردسال دختران در مناطق شمالی و شرقی لغو شد. همچنین هزینه های کنکور سراسری ابتدایی مدارس ابتدایی (NPSE) که در پایان دوره دبستان گرفته می شود ، که همراه با افزایش ثبت نام در مدارس ، منجر شد تا 78000 دانش آموز امتحان را در سال 2005 در مقایسه با 26000 نفر در سال 2001 ، حذف کنند. طراحی شده توسط شورای امتحانات آفریقای غربی است و باید برای پیشرفت به آموزش متوسطه منتقل شود. دانشگاه سیرالئون نام سیستم واحد دانشگاهی سابق واحد عمومی در کشور سیرالئون است ، که از مه 2005 ، در منطقه های جداگانه کالج های فوره بی و کالج دانشگاه نجالا دوباره بازسازی شد.

 منشا دانشگاه سیرالئون در کالج خلیج است . این دانشکده در فوریه سال 1827 به عنوان یک مأموریت مبلغین آنگلیکن توسط انجمن مسیحیان کلیسا با حمایت چارلز مک کارتی ، فرماندار سیرالئون تاسیس شد.

تحصیل در سیرالئون