x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
تحصیل در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در سیرالئون

سیستم آموزشی کشور سیرالئون به چهار مرحله تقسیم می شود. آموزش ابتدایی شش سال به طول انجامید ، آموزش متوسطه سه ساله ، سه سال تحصیلات متوسطه ارشد یا آموزش فنی و حرفه ای و چهار سال دانشگاه یا سایر تحصیلات عالی . در قانون آموزش و پرورش در سال 2004 ، هزینه مدرسه برای کلیه کودکان در مقطع ابتدایی و دبیرستان خردسال دختران در مناطق شمالی و شرقی لغو شد. همچنین هزینه های کنکور سراسری ابتدایی مدارس ابتدایی (NPSE) که در پایان دوره دبستان گرفته می شود ، که همراه با افزایش ثبت نام در مدارس ، منجر شد تا 78000 دانش آموز امتحان را در سال 2005 در مقایسه با 26000 نفر در سال 2001 ، حذف کنند. طراحی شده توسط شورای امتحانات آفریقای غربی است و باید برای پیشرفت به آموزش متوسطه منتقل شود. دانشگاه سیرالئون نام سیستم واحد دانشگاهی سابق واحد عمومی در کشور سیرالئون است ، که از مه 2005 ، در منطقه های جداگانه کالج های فوره بی و کالج دانشگاه نجالا دوباره بازسازی شد.

 منشا دانشگاه سیرالئون در کالج خلیج است . این دانشکده در فوریه سال 1827 به عنوان یک مأموریت مبلغین آنگلیکن توسط انجمن مسیحیان کلیسا با حمایت چارلز مک کارتی ، فرماندار سیرالئون تاسیس شد. ساموئل آجیایی كرواتر نخستین دانشجویی بود كه در Bayay Bay ثبت نام كرد. کالج Fourah Bay به زودی برای دولت کرو و سایر آفریقایی ها که خواستار تحصیلات عالی در غرب آفریقای غربی بودند فعالیت خود را آغاز کرد. موسسه فنی Magburaka یک کالج فنی دو ساله است که در Magburaka ، منطقه Tonkolili ، سیرالئون واقع شده است. این مدرسه در سال 1975 تأسیس شده است. این مدرسه در زمینه هایی مانند مهندسی ، برق ، نجاری ، لوله کشی ، مدیریت بازرگانی و علوم کشاورزی موفق به دریافت دیپلم و گواهینامه شده است و آزمون های ورودی برای این بخش از سوی دولت ارزیابی می شود موقعیت این موسسه دقیق و کاملاً فنی ارزیابی شده است.

 

مشاوره تحصیل در سیرالئون
فهرست

تحصیل رایگان در سیرالئون

تحصیل رایگان در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشکده الهیات انجیلی (TECT) یک مؤسسه آموزشی مسیحی در سیرالئون است ، که ماموریت آن " ، رسیدن به جهان" است.

این کالج گواهینامه ، دیپلم ، مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد و موقعیت بورسیه تحصیلی برای این بخش به خوبی فراهم شده است. ثبت نام برای سال تحصیلی 2017- 800 دانشجو بود که حدود 111 نفر از این تعداد از طریق بورسیه تحصیلی ورود کرده اند. این کالج در چهار مکان فعالیت می کند: پردیس اصلی آن در Jui ، سایت Freetown Extension و سایت های آموزش Makeni و Bo از راه دور قرار دارد. 

TECT با شبکه همکاری جهانی ارتباط ، شورای بین المللی خارج از کشور و مأموریت باپتیست اروپا همکاری می کند به این دلیل موقعیت بورسیه تحصیلی برای این دانشگاه در بهترین شرایط قرار دارند مشخص است که موقعیت این دانشگاه ارزیابی شده است . این سازمان ها کارکنان کمکی و بلند مدت برای کالج را شامل می شوند. برای سال تحصیلی 2012- این موسسه توانست بهترین طرح بورسیه تحصیلی را شکل دهد. این پردیس دارای 37 کادر و اساتید سیرالئون ، با 4 کارمند و عضو هیئت علمی آمریکایی در نقش های مدرس یا پشتیبانی اداری است.  کالج یکی از موسسات پیشرو در دوره سوم در سیرالئون است ، مدیریت دانشکده تضمین می کند که دانشجویان همیشه به خوبی لباس پوشیده و مناسب و قابل قبول هستند. این کالج دارای یک پردیس بزرگ 27 هکتار در جوی است ، این کالج همچنین دارای یک کتابخانه است که دارای 60،000 کتاب و یک کتابخانه آنلاین با بیش از 160،000 کتاب است. کلیه اتاق های سخنرانی در پردیس دارای تهویه مطبوع با امکانات فوق العاده مدرن و دسترسی به اینترنت رایگان و آزمایشگاه کاملاً مجهز به کامپیوتر است. برای استفاده از رویه تحصیل رایگان در این کالج نیاز است موقعیت منطقه ای آن ارزیابی شده باشد و بهترین شرایط بورسیه تحصیلی را شامل شود.

 

بورسیه تحصیلی در سیرالئون

بورسیه تحصیلی در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اکنون TECT دیپلم و مدرک تحصیلی را در مناطق زیر ارائه می دهد: 

درجه

 •     کارشناسی ارشد الهیات
 •     کارشناسی ارشد در رهبری جهانی
 •     لیسانس الهیات (دارای رشته های مربوط به مأموریت ها ، مطالعات کشیشی و آموزش مسیحی)
 •     لیسانس آموزش بزرگسالان
 •     لیسانس مطالعات صلح و توسعه
 •     لیسانس مطالعات توسعه جامعه
 •     لیسانس در مدیریت بازرگانی (با افراد عمده در امور بانکی و مالی و بازاریابی)

دیپلم ها

 •     کلام
 •     وزارت مسیحی
 •     مطالعات توسعه جامعه
 •     صلح و مطالعات درگیری
 •     مدیریت عمومی
 •     مدیریت کسب و کار

بورسیه مشخص برای هر یک از مقاطع تحصیلی وابسته به موقعیت مطالعات توسعه جامعه ارزیابی می شود مشخص است که بورسیه تحصیلی در این راستا بررسی شده است و این رویکرد می تواند بر اساس نوع بورسیه تحصیلی ارزیابی شده است. توسعه مطالعات دانشگاهی برای این مقطع ارزش زیادی دارد و مدیریت بازرگانی برای این دانشگاه پوشش سرمایه خود را بیشتر از قبل اعلام کرده است و این رویه بسیار ارزشمند خواهد بود. برای استفاده از بورسیه تحصیلی شرکت در آزمون ورودی اهمیت زیادی دارد و باید آزمون ورودی به طور دقیق ارزیابی شده باشد.

اعتبار دانشگاه های سیرالئون و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های سیرالئون و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه سیرالئون نام سیستم واحد دانشگاهی سابق واحد عمومی در کشور سیرالئون است ، که از مه 2005 ، در منطقه های جداگانه کالج های فوره بی و کالج دانشگاه نجالا دوباره بازسازی شد

منشا دانشگاه سیرالئون در کالج خلیج فوره است . این دانشکده در فوریه سال 1827 به عنوان یک مأموریت مبلغین آنگلیکن توسط انجمن مسیحیان کلیسا با حمایت چارلز مک کارتی ، فرماندار سیرالئون تاسیس شد. ساموئل آجیایی كرواتر نخستین دانشجویی بود كه در Bayay Bay ثبت نام كرد. کالج Fourah Bay به زودی برای دولت کرو و سایر آفریقایی ها که خواستار تحصیلات عالی در غرب آفریقای غربی بودند فعالیت خود را آغاز کرد. این دانشگاه شامل دانشجوی نیجریه ای ، غنائی ها ، ساحل عاج و بسیاری دیگر به ویژه در رشته های کلام و معارف بود. این نخستین دانشگاه به سبک غربی در آفریقای غربی بود . در دوره مشخصی نیز تحت استعمار بوده، فریتاون به عنوان " آتن غرب آفریقا" به عنوان ادای احترام به دانشکده شناخته شد.

کالج Fourah Bay یک دانشگاه دولتی در همسایگی کوه Aureol در فریتاون ، سیرالئون است. این دانشگاه در 18 فوریه 1827 تاسیس شده است ، این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه در غرب آفریقا و اولین دانشگاه آفریقای غربی است که در غرب آفریقا ساخته شده است. این دانشکده مؤسس دانشگاه سیرالئون (USL) است و سابقاً وابسته به دانشگاه دورام(1977-1876) بود.

 •     دانشکده هنر
 •     دانشکده مهندسی
 •     دانشکده علوم ناب و کاربردی
 •     دانشکده علوم اجتماعی و حقوق
 •     دانشکده حسابداری کاربردی

موسسات

پژوهشکده آموزش بزرگسالان و مطالعات خارج از درس

کار در ساختمان انستیتوی مطالعات آفریقا در سال 1966 آغاز شد و نیمی از 40،000 پوند توسط برنامه کمک فنی انگلیس تأمین شد . مدیر اول مایکل کراودر با جی جی ادوو-هاید به عنوان دبیر فعالیت خود را آغاز کردند. مجله سیرالئون مطالعات نیز در این زمان مجدداً راه اندازی شد. 

 

 

 

 

 

 

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در سیرالئون

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موسسه فنی Magburaka یک کالج فنی دو ساله است که در Magburaka ، منطقه Tonkolili ، سیرالئون واقع شده است. این مدرسه در سال 1975 تأسیس شده است. این مدرسه در زمینه هایی مانند مهندسی ، برق ، نجاری ، لوله کشی ، مدیریت بازرگانی و علوم کشاورزی موفق به دریافت دیپلم و گواهینامه شده است و آزمون های ورودی برای این بخش از سوی دولت ارزیابی می شود موقعیت این موسسه دقیق و کاملاً فنی ارزیابی شده است و بهترین سیستم آزمون ورودی به خصوص در لاین برق و سایر بخش های فنی را دارد.   این موسسه یکی از بزرگترین موسسات فنی سیرالئون است.

 

 •     گواهی مهندسی
 •     گواهی در نجاری
 •     گواهی در لوله کشی
 •     گواهی در برق
 •     گواهینامه مطالعات کشاورزی
 •     گواهی در مدیریت کسب و کار

برای کسب هر یک از گواهی های اعلام شده در این دانشگاه نیاز است موقعیت گواهی ثبت شده ارزیابی شود مشخص است که مطالعات دانشگاهی در این زمینه دسته بندی شده است و رویکرد کسب و کاری دقیق تری را شامل می شود.هر یک از موسسات مشخص برای این دانشگاه بر اساس رتبه شما در آزمون از مهر مشخصی استفاده می کند آزمون های ورودی برای این موسسه اغلب دو بخش را شامل شده است و سیاست های موضوعی برای این بخش ارزیابی می شود موقعیت مدیریت کسب و کار در این موسسه دقیق و قابل قبول است.

معادل سازی مدارک در سیرالئون

معادل سازی مدارک در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کالج معلمان Makeni که قبلاً کالج معلمان سنت آگوستین است ، یک کالج عمومی دو تا سه ساله است که در Makeni ، منطقه Bombali ، سیرالئون قرار دارد. این دانشکده در سال 1964 تأسیس شده است. دانشکده معلمان آینده نگر را برای   خدمت در مدارس متوسطه ابتدایی و راهنمایی آموزش می دهد پس از اتمام موفقیت آمیز این برنامه ، داوطلبان مجوز گواهی معلمان (TC) و گواهی معلمان بالاتر (HTC) را کسب می کنند. این کالج برنامه هایی در زمینه مطالعات انگلیسی ، مطالعات اجتماعی ، علوم محیط زیست ، کشاورزی و آموزش ریاضیات ارائه می دهد .

 •     دانشکده خدمات درمانی جامعه
 •     دانشکده علوم اجتماعی
 •     دانشکده کشاورزی
 •     دانشکده علوم محیط زیست
 •     دانشکده فناوری
 •     دانشکده مدیریت تجارت
 •     مدرسه مطالعات اجتماعی

حقیقت این است که مدارک تحصیلی شما در این موسسه به خوبی معادل سازی می شود و موقعیت خوبی خواهید داشت تا بتوانید دروس مربوط به یادگیری اصول پایه را بهتر از قبل ارزیابی کنید این موسسه موقعیت مطالعات اجتماعی را بررسی کنید معادل سازی مدارک تحصیلی برای این بخش ارزیابی شده است و بهترین شرایط بر اساس رشته های محیط زیستی را شامل می شود بهتر است بدانید که کالج های مشخص در این کشور بر اساس دوره های دقیقتری بررسی شده اند. مدارک معادلرسازی شده برای این کالج بر اساس موقعیت مدرک و اعتبار آن بررسی می شود. رشته های محیط زیستی و همینطور رشته های مربوط به کشاورزی در این کالج ها دسته بندی شده است. این کالج دارای موقعیت منطقه ای خاصی است و البته که بهترین دوره های کسب و کار را نیز شامل شده است.

خوابگاه در سیرالئون

خوابگاه در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کالج معلمان پورت لوکو کالجی است که در بندر لوکو ،کشور سیرالئون واقع شده است. این دانشکده در سال 1968 تأسیس شده است. دانشکده معلمان آینده نگر را برای دوره های متوسطه ابتدایی و راهنمایی آموزش می دهد در پایان این برنامه ، نامزدها واجد شرایط گواهینامه معلمان (TC) و گواهی معلمان بالاتر (HTC) می باشند. این کالج برنامه هایی در زمینه مطالعات انگلیسی ، مطالعات اجتماعی ، علوم محیط زیست ، کشاورزی و آموزش ریاضیات ارائه می دهد . محوطه مدرسه دارای زمین والیبال ، زمین تنیس روی میز ، زمین فوتبال و استخر است .

برنامه های فعلی

 •     دانشکده خدمات درمانی جامعه: دارای دو خوابگاه داخل دانشگاهی به صورت اتاق های 4 تخته و همینطور اتاق هایی که دارای موقعیت منطقه ای بهتری هستند برنامه های فعلی برای این دانشکده بهبود بهتری داشته است و مشخص است که موقعیت این دانشکده بهتر است سایر دانشکده ها ارزیابی می شود اتاق های 4 تخته و همینطور اتاق های که دارای موقعیت مسکونی مخصوصی هستند نیز به واسطه تخت های مشخص ارزیابی می شود.
 •     دانشکده علوم اجتماعی: خوابگاه مربوط به این بخش دارای موقعیت منطقه ای مخصوصی است یعنی اتاق ها اغلب به صورت گروهی طبقه بندی شده اند و ظرفیت هر اتاق زیاد است این دانشکده موقعیت هزینه تحصیل در کشور سیرالئون را کاهش داده است.
 •     دانشکده کشاورزی : از دیگر مواردی است که خوابگاه های بیرون از شهر بهتری به نسبت فضای داخل شهری دارد این دانشکده موقعیت خوبی در راستای کشاورزی شامل شده است موقعیت خوابگاهی این رشته تحصیلی به صورت آزاد حساب می شود.
 •     دانشکده علوم محیط زیست
 •     دانشکده فناوری
 •     دانشکده مدیریت بازرگانی
 •     دانشکده مطالعات اجتماعی

امتیازات کارت دانشجویی در سیرالئون

امتیازات کارت دانشجویی در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

(دانشگاه ماکنی (که قبلاً با عنوان موسسه فاطیما شناخته می شد و اغلب با نام UNIMAK شناخته می شد) اولین دانشگاه خصوصی ، کاتولیک است که در ماکنی ،سیرالئون واقع شده است.

این موسسه به عنوان مؤسسه فاطیما در 8 اکتبر 2005 ، توسط بنیانگذاران ایتالیای کاتولیک رومی ماکنی به رهبری Reverend George Biguzzi (زاده 1n 1936 ، ایتالیا) تأسیس شد.  در آگوست 2009 ، دانشگاه فعال شد و نام فعلی خود را گرفت. این موسسه متعلق به دیوایس ماكنی است و اسقف ماكنی صدر اعظم دانشگاه است.

در سال 2011 ، همراه با شهر استراحت (MHC) سیرالئون شناخته شد. متخصص در ارائه خدمات بهداشت روان ، دانشگاهی و وکالت ، کنسرسیوم سازمان ها در صدر خواستار اصلاح بخش بهداشت روان در سیرالئون قرار گرفته است. 

محدودیت های ابولا بین سالهای 2014 و 2016 باعث بسته شدن موقت دانشگاه ماكنی شد. 

در سال 2018 ، UNIMAK یک پردیس اضافی را در منطقه Koinadugu Sierra Leone ایجاد کرد. این پردیس در شهرک کابالا واقع شده است و UNIMAK اولین دانشگاهی است که عملیات خود را در این ولسوالی آغاز کرده است.  در سال 2018 ، هزینه برنامه های دانشگاه به عنوان بخشی از ابتکار عمل با حمایت رئیس جمهورجولیوس ماادا بیو برای بهبود دسترسی به آموزش عالی برای جوانان حذف شد. موقعیت این منطقه بسیار عالی است.

در سال 2019 ، این دانشگاه با داشتن انجمن صلیب سرخ سیرالئون ، LFR بین المللی ، بیمارستان روح القدس و آژانس تحول در جامعه روستایی (ARCT) به عنوان یکی از بنیانگذاران اولین ائتلاف پاسخگوی سیرالئون (FRCSL) شد. مأموریت این ائتلاف "تسهیل در توسعه برنامه های پاسخ دهنده اول اضطراری برای کاهش بار صدمات آسیب زا در سیرالئون" بود.

 شما با کارت دانشجویی می توانید از کتابخانه گسترده این دانشگاه استفاده کنید به شما اجازه داده می شود به سادگی خواستار شرکت در موقعیت مشخص برنامه ریزی شده باشید و موقعیت برنامه ریزی شده در این دانشگاه به شکلی است که سیاست های بهبود یافته ای را شامل می شود و شخص می بایست از بخش بانکی دانشگاه درخواست وام داشته باشد موقعیت کارت دانشجویی برای این دانشگاه بسیار خوب است و شخص از سرویس های رایگان حمل و نقلی نیز استفاده می کند.

 

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کالج آموزش و فناوری میلتون مارگای (MMCET) ، که قبلاً به عنوان کالج معلمان Milton Margai (MMTC) شناخته می شد) یک دانشگاه فنی است که در شهر فریتاون ، سیرالئون واقع شده است این کالج. در سال 1963 تأسیس شد و به دلیل دوره ریاست نخست وزیر سیرالئون ، سر میلتون مارگای نامگذاری شده است. این دانشگاه به دانشگاه سیرالئون وابسته شده است و در موضوعات برگزیده به درجه اعطای مدرک ارتقا یافته است مشاغل دانشجویی برای این کالج در راستای فضای فناوری بسیار رویت شده است هر یک از مشاغل دانشجویی که ارزیابی می شود زیر نظر دولت و بر اساس رویکرد اقتصادی دسته بندی می شود موقعیت این موسسه تحصیلی بر اساس نوع شغلی که انتخاب می شود قابل قبول است.

کالج آموزشی میلتون مارگای در سال 1995 ، در پاسخ به نیاز سیستم جدید 6-3-3-4 آموزش و پرورش ، یک برنامه درجه کارشناسی آموزش و پرورش (B.Ed) معرفی شد. سیستم 6-3-3-4 شامل شش سال تحصیل در مقطع ابتدایی ، سه سال دوره راهنمایی متوسطه (JSS) ، سه سال تحصیلات متوسطه ارشد (SSS) و چهار سال آموزش عالی است . برنامه مقطع کارشناسی ارشد آموزش در زمینه های تخصصی تربیت بدنی و بهداشت ، هنرهای نمایشی ، هنرهای عملی ، مطالعات فنی ، مطالعات بازرگانی ، مطالعات دبیرخانه ، علوم یکپارچه ، زبانهای بومی (شامل مندیه ، تمنه ، لیمبا و کریو ) معرفی شد. و همینطور مطالعات توسعه جامعه ، مطالعات اجتماعیو آموزش مذهبی و اخلاقی نیز برای این کالج ارزیابی می شود. این تغییر ساختار مهم برنامه درسی به معنای تغییر در عمق و وسعت آموزش و پرورش ارائه شده است و نام آن به کالج آموزش میلتون مارگای (MMCE) تغییر یافته است تا این موضوع را منعکس کند. این کالج به طور کلی موقعیت کاری دقیقی در راستای مطالعاتی شکل داده است دوره های تحقیقی برای این کالج می بایست ارزیابی شده باشد و زمینه های تخصصی این کالج زیر نظر دولت بررسی می شود اما دانشجویان رشته هنر می توانند در بخش هنرهای نمایشی به صورت پاره وقت کار کنند و از دانشگاه حقوق دریافت نمایند.

 

 

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در سیرالئون

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کالج آموزشی و فناوری Milton Margai در سال 2000 ، کالج آموزشی میلتون مارگای با موسسه فنی فریتاون (FTI) در کنگو کراسو و هتل و انستیتوی آموزش گردشگری در بروکلفیلد ادغام شد تا کالج آموزشی و فناوری میلتون مارگای شود . این کالج آخرین ساختار ، دانشکده را به پلی تکنیک تبدیل می کند . برنامه ها در MMCET به چهار دانشکده ، آموزش ، مهندسی (عمران ، برق ، مکانیک) ، علوم و فناوری و تجارت و مدیریت از جمله هتل و گردشگری تقسیم می شوند.

این ادغام بازسازی هر دو کارمندان و واحدهای اداری دانشجویی را به همراه آورد. در واحد کارمندان ، دکتر دنیس کارگبو مدیر اصلی MMCET منصوب می شود. در این کالج موقعیت کار دانشجویی به این صورت است که افراد باید دوره های اولیه را پشت سر بگذارند سپس نیاز است بر اساس رشته خود و طبق نیاز دانشگاهی ورود به شغل های وابسته به بخش پلی تکنیک شوند موقعیت کاری برای دانشجویان لیسانس در این دانشگاه 12 ساعت در هفته است و دانشجویانی که برای مقطع بالاتر تحصیل می کنند در صورتی که در رشته عمران باشند 15 ساعت و برای رشته مکانیک موقعیت 25 ساعت در هفته گزارش شده است و می تواند بر اساس موقعیت تحصیلی دانشجو این رویکرد متفاوت نیز به نظر برسد.

 

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در سیرالئون

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سیرالئون به 13 منطقه بهداشتی تقسیم می شود که با ولسوالی های سیرالئون مطابقت دارند به استثنای مناطق غربی روستایی و مناطق غربی وابسته به جنوب که در منطقه بهداشت منطقه غربی قرار گرفته اند. هر منطقه یک تیم مدیریت بهداشت و درمان و به طور متوسط ​​50 واحد بهداشت محیط (PHU) و بیش از 100 کادر فنی دارد. تیم مدیریت مسئولیت برنامه ریزی ، سازماندهی و نظارت بر تأمین بهداشت ، آموزش پرسنل ، همکاری با جوامع و تهیه تجهیزات و داروها را بر عهده دارد.

PHU ها به عنوان نقطه تحویل مراقبت های اولیه درمانی در کشور طراحی شده اند و سه نوع اصلی وجود دارد.

 •     مرکز بهداشت جامعه اقدامات پیشگیری از سلامت ، اقدامات درمانی و ارتقاء سلامت را انجام می دهد و مسئولیت نظارت بر سایر PHU در منطقه را بر عهده دارد. برنامه ریزی شده است که هر رئیس ، واحد مدیریت محلی در سیرالئون زیر سطح ناحیه ، حداقل دارای یک مرکز بهداشت جامعه باشد. .
 •      پستهای بهداشتی جامعه عملکردی مشابه مراکز بهداشتی درمانی جامعه دارند اما امکانات کمتری دارند و برای مراجعه بیماران به مراکز درمانی یا بیمارستان منطقه استفاده می شوند. 
 •     پست های بهداشت مادران و کودکان اولین سطح تماس با زمین است و در شهرهای کوچکتر با جمعیت بین 500 تا 2000 واقع شده است. بخش عمده ای از زیرساخت های مراقبت های بهداشتی در طول جنگ داخلی ویران شد و خدمات درمانی هنوز در حال ساماندهی با بیمارستان ها هستند و PHU در حال بازسازی هستند.
 •     در آوریل 2010 ، سیرالئون "بیمه پزشکی مراقبت های بهداشتی رایگان" را راه اندازی کرد ، یک سیستم مراقبت های بهداشتی رایگان برای زنان باردار و کودکان زیر پنج سال. یک نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل گفت که تجهیزات پزشکی سفارش داده شده است و برخی از داروها به عنوان بخشی از طرح جدید مراقبت های بهداشتی توزیع شده اند اما پوشش هنوز 100٪ نبوده است. هزینه اولیه تنظیم این طرح 19 میلیون دلار بود و انتظار می رود جان بیش از یک میلیون مادر و کودک را نجات دهد.
 •     کارمندان بهداشت و درمان به برنامه ها در مارس 2010 اعتراض کرده اند و معتقد بودند که مراقبت های بهداشتی رایگان باعث افزایش بار کار و ساعات کار می شود ، دولت این اختلاف را با افزایش دستمزد 200-500٪ حل و فصل کرد.  ناظران معتقدند که بسیاری از زنان مربوطه حتی نمی دانند که حق مراقبت پزشکی رایگان را دارند و اگر سرمایه ای بیشتر از بخش استخراجی در سیستم مراقبت های بهداشتی کشورها سرمایه گذاری نشود ، این قانون به عنوان یک کاغذ باقی می ماند.

 

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در سیرالئون

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 (RCB) یک بانک تجاری در سیرالئون است . این موسسه یکی از بانکهای تجاری دارای مجوز از بانک سیرالئون ، تنظیم کننده بانکداری ملی است.  این بانک به نام رودخانه روکل ، طولانی ترین رودخانه سیرالئون نامگذاری شده است. RCB به اعضای شرکت های عمومی ،کوچک و متوسط (SME) و همچنین شرکت های بزرگ خدمت می کند. براساس وب سایت این بانک ، یکی از سه بانک تجاری بزرگ کشور با دارایی است.  در سال 1917 به عنوان بانک بارکلیس سیرالئون تأسیس شد ، وقتی مالکیت سهام این بانک در سال 1999 تغییر کرد ، نام تغییر یافت. این بانک تجاری برای دانشجویان رشته برق بهترین خدمات و وام های دانشجویی را در نظر می گیرد و موقعیت خوبی فراهم ساخته است موقعیت بانکداری بسیار ایده آل است.

 

از سپتامبر 2013 ، بانک تجارت Rokel شبکه شعب را در مکان های زیر نگه می دارد: 

 1.   شعبه اصلی - خیابان 25-27 سیاکا استیونس ، فریتاون
 2.   شعبه صلیب کنگو - 1 جاده ویلکینسون ، فریتاون
 3.   شعبه منطقه صنعتی - منطقه صنعتی ولینگتون ، فریتاون
 4.   شعبه برج ساعت - 7 جاده کیس ، فری تاون
 5.   شعبه خیابان Wilberforce - خیابان 39 Wilberforce ، فریتاون
 6.   شعبه بو - خیابان 10 بوژون ، بو
 7.   شعبه Kenema - 12 جاده Dama ، Kenema
 8.   شعبه Koidu - 2 جاده جدید Sembehun ، Koidu
 9.   شعبه Makeni - میدان استقلال ، جاده Mabanta ، Makeni
 10. شعبه معامبا - خیابان سیاکا استیونس ، مومیبا
 11. شعبه Pujehun - استوک جاده ، Pujehun

Zenith Bank یک ارائه دهنده خدمات بزرگ مالی در نیجریه و آنگلوفون آفریقای غربی است. این مجوز به عنوان یک بانک تجاری توسط بانک مرکزی نیجریه ، تنظیم کننده بانکداری ملی مجاز است.  از تاریخ 31 دسامبر 2016 ، کل دارایی: 4،739،825 میلیون پوند را در اختیار دارد ، و سهام سهامداران آن 616،353 میلیون پوند است. این شرکت در بورس نیجریه و بورس اوراق بهادار لندن ذکر شده است . بانک زنیت بیش از 500 شعبه و دفاتر تجاری در کلیه ایالت ها و سرزمین سرمایه فدرال دارد . دفتر مرکزی این بانک ارتفاعات فوق العاده مدرن Zenith است که در خیابان 87 Ajose Adeogun ، جزیره ویکتوریا ، لاگوس واقع شده است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سیرالئون

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هیچ یک از دانشگاه های کشور سیرالئون مورد تایید وزارت علوم نیستند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در سیرالئون

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هیچ یک از دانشگاه های کشور سیرالئون مورد تایید وزارت بهداشت نیستند.

دانشگاه های برتر در سیرالئون

دانشگاه های برتر در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موسسه پلی تکنیک شرقی دانشگاهی است که در کنما ، سومین شهر بزرگ سیرالئون قرار دارد و به همراه پردیس Kenema فعالیت می کند، پلی تکنیک شرقی به عنوان یک مؤسسه چند پردیس با یک دانشگاه در بونمبو در منطقه Kailahun طراحی شده است. این پردیس در جنگ داخلی سیرالئون نابود شد دیگری در Woama در منطقه Kono (این پردیس برنامه ریزی شده بود پس از جنگ و دو ساختمان برپا شده اما سایت متروکه شده است). این دانشکده در نتیجه ادغام دو نهاد برجسته دولتی تأسیس شد. کالج معلمان Bunumbu و موسسه فنی دولت .هر دو مؤسسه سابقه طولانی مشارکت در زمینه آموزش در سیرالئون را داشتند. دانشکده پلی تکنیک شرقی در اکتبر سال 2001 به عنوان یک موسسه آموزشی عالی سوم وضعیت حقوقی را به دست آورد. پیش از آن برنامه های گسترده ای را در آن ایجاد کرده بود ، این موسسه در جهت ایجاد فرصت های آموزشی برای خدمت به عنوان معلمان ، بازرگانان ، تکنسین ها و بود . این مدرسه تعدادی برنامه ارائه می دهد که منجر به دریافت گواهینامه ، دیپلم یا مدرک زبان انگلیسی ،مهندسی ، مدیریت تجارت ، حسابداری ، پرستاری ، نجاری جرم شناسی ، لوله کشی ، برق و بسیاری موارد دیگر می شوند.

تعداد دانشجویان در محوطه دانشگاه Kenema 1500 است. این موسسه بیش از 300 کارگر را استخدام می کند که بیش از 50٪ آنها مربی / مدرس هستند ، در حالی که بقیه کارمندان اداری و سایر خدمات را تشکیل می دهند.

برنامه ها

 •     لیسانس پرستاری
 •     لیسانس مدیریت کسب و کار
 •     لیسانس علوم
 •     لیسانس مطالعات انگلیسی
 •     لیسانس حسابداری
 •     لیسانس جرم شناسی
 •     مدرک لیسانس دولتی
 •     لیسانس تاریخ
 •     لیسانس جغرافیا
 •     لیسانس اقتصاد

برنامه های مجوز و دیپلمات

 •      متخصص برق
 •     نجاری
 •     لوله کشی
 •     کار ساخت و ساز

برنامه های دیپلم

دیپلم در مطالعات کامپیوتر

دیپلم در بهداشت عمومی

پلی تکنیک شرقی "تعهد به اهداف آموزشی ملی برای ادامه حفظ و تعالی است ؛ ارائه خدمات ضروری برای توسعه منابع انسانی با کیفیت برای آموزش تکنسین ها و مربیان چند وجهی ؛ قالب بندی آنها در بهترین سنت های اخلاقی و معنوی و تایید مؤسسه برای ارائه رهبری در جامعه. نوآوری های مغرضانه آموزشی و مؤثر ترین ابزار تغییر و توسعه در هر دو فرد و جامعه است که منجر به تأثیر مثبت بر جامعه خواهد شد. "

مطابق با این بیانیه ماموریت پلی تکنیک شرقی تعداد زیادی از پرسنل مجرب و حرفه ای را برای صنعت در زمینه های فنی ، حرفه ای ، مدیریتی و آموزشی فارغ التحصیل شده است. مهارتهای کارآفرینی که به کلیه کارآموزان / دانشجویان داده می شود ، ویژگی ای است که فارغ التحصیلان آن را برای دنیای کار آماده می کند.

 

نظام آموزشی سیرالئون

نظام آموزشی سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سیستم آموزشی سیرالئون به چهار مرحله تقسیم می شود. آموزش ابتدایی شش سال به طول انجامید ، آموزش متوسطه سه ساله ، سه سال تحصیلات متوسطه ارشد یا آموزش فنی و حرفه ای و چهار سال دانشگاه یا سایر تحصیلات عالی .

در قانون آموزش و پرورش در سال 2004 ، هزینه مدرسه برای کلیه کودکان در مقطع ابتدایی و دبیرستان خردسال دختران در مناطق شمالی و شرقی لغو شد. همچنین هزینه های کنکور سراسری ابتدایی مدارس ابتدایی (NPSE) که در پایان دوره دبستان گرفته می شود ، که همراه با افزایش ثبت نام در مدارس ، منجر شد تا 78000 دانش آموز امتحان را در سال 2005 در مقایسه با 26000 نفر در سال 2001 ، حذف کنند. طراحی شده توسط شورای امتحانات آفریقای غربی است و باید برای پیشرفت به آموزش متوسطه منتقل شود.

تعداد کودکانی که تحصیلات ابتدایی دریافت می کنند از زمان پایان جنگ داخلی بسیار افزایش یافته است. با این حال ، در سال 2007 ، هنوز بیش از 240،000 کودک وجود داشته است ، حدود 25٪ -30٪ از جمعیت این گروه سنی ، که آموزش نمی دیدند. میزان تکمیل آموزش ابتدایی نیز پایین است و تنها 64٪ از کودکان در دوره 2004/05 تحصیلات ابتدایی خود را پشت سر می گذارند. پیشرفت تحصیلی دختران از این سطح تا حدودی به دلیل اعتقادات فرهنگی در برخی از مناطق سیرالئون که از آموزش دختران پشتیبانی نمی کنند ، پایین تر از این سطح است این شورا آزمون صدور گواهینامه آموزش ابتدایی و امتحان گواهینامه مدارس ارشد غرب آفریقا را اجرا می کند.

لیسانس در سیرالئون و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در سیرالئون

لیسانس در سیرالئون و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای تحصیل لیسانس در کشور سیرالئون در ابتدا در دانشگاه مربوطه ثبت نام می کنید و درخواست شما به مدت مشخص بررسی می شود نیاز است مدارک تحصیلی که دارید ضمیمه شود بهتر است بدانید که مدارک تحصیلی در این کشور بر اساس موقعیت تحصیلی شما ارزیابی می شود دوره های لیسانس و فوق لیسانس در کشور سیرالئون اغلب به صورت تئوری دنبال می شود و دروس قالب های مخصوص به خود دارند. طول تحصیل لیسانس 4 سال است برای دوره های بعد از لیسانس زمان کمتری نیاز است. یادگیری دروس لیسانس در کشور سیرالئون وابسته به شرایط خاصی ارزیابی می شود. آزمون های ورودی این بخش بر اساس تحصیل لیسانس ارزیابی می شود تحصیل لیسانس در این کشور باید قانونی و بر اساس موسسه های زیر نظر قانون دنبال شود هر ترم با امتحانات مخصوص به پایان می رسد. شخص باید مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات داشته باشد نیاز است مدارک تحصیلی وی ارزیابی شده باشد تحصیل لیسانس در این کشور اغلب بر اساس موقعیت منطقه ای بررسی می شود و برخی از دروس هستند که دوره های مخصوص به خود را طی می کنند برای تحصیل لیسانس در این کشور باید بتوانید شرایط مخصوصی داشته باشید.

فوق لیسانس در سیرالئون و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در سیرالئون

فوق لیسانس در سیرالئون و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

طول دوره تحصیل فوق لیسانس در کشور سیرالئون دو سال است تحصیل فوق لیسانس به واسطه موقعیت تحصیلی افراد کمی پژوهشی است اما نیاز به مقالات به ثبت رسیده در این زمینه نخواهند بود فوق لیسانس در کشور سیرالئون به طور کلی رویکرد پذیرش چند بخشی دارد. افراد برای یادگیری دروس فوق لیسانس در این کشور باید بتوانند موقعیت درسی را بررسی کنند دروس فوق لیسانس بر اساس ریزنمرات تحصیلی شما می بایست دسته بندی شود و در نهایت نیاز به یک طرح موضوعی مشخصی دارید. برای فوق لیسانس تا ترم اول و دوم بهترین موقعیت برای شما بررسی شده است. برای یادگیری دروس فوق لیسانس در این کشور بهتر است تسلط خود به زبان انگلیسی را بیشتر کنید بهتر است دروس یادگیری شده برای شما قابل درک و پیاده سازی باشد وگرنه برای ورود به مقطع دکترا موقعیت سختی شامل می شود. دروس فوق لیسانس تخصصی هستند و یادگیری این دروس بر اساس تسلط شما به زبان این کشور صورت می گیرد.

دکترا در سیرالئون و شرایط اخذ پذیرش دکترا در سیرالئون

دکترا در سیرالئون و شرایط اخذ پذیرش دکترا در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای تحصیل دکترا در کشور سیرالئون بهترین رویکرد برای شما این است که در آزمون ورودی شرکت کنید در واقع بدون شرکت در آزمون ورودی کار سختی در پیش خواهید داشت تحصیل دکترا به واسطه موقعیتی که برای افراد دارد با پرداخت حقوق از سوی دانشگاه همراه است و شخص باید بتواند طرح موضوعی دقیقی برای این مقطع تحصیلی داشته باشد. طول دوره دکترا 5 سال است بعد از اینکه یادگیری دروس دکترا به خوبی به پایان رسید مشخص است که اخذ پذیرش دکترا در این زمینه بررسی شده است مشخص است که پذیرش دکترا در کشور سیرالئون به این معنی است که شخص باید بتواند برخی از موقعیت منطقه ای را ارزیابی نماید مشخص است که یادگیری دروس برای این دوره نیاز به پژوهش قوی تری دارد و شخص باید دوره های پژوهشی را به خوبی طی کند.

پزشکی در سیرالئون و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در سیرالئون

پزشکی در سیرالئون و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

طول دوره پزشکی عمومی در کشور سیرالئون 5 سال است و دروس زیر از الزامات این رشته تحصیلی محسوب می شود.

الف: فيزيك بينائي (10 ساعت)

1 – ماهيت و خواص نور مرئي، اشعه زير قرمز، اشعه ماوراء بنفش و مصارف پزشكي آنها

2 – مطالعه فيزيكي چشم، تشخيص و تصحيح ناهنجاريهاي كروي

3 – آستيگماتيسم و طرق تصحيح آن

4 – مشخصات شبكيه، ميدان بينائي، تيزبيني، ديدن رنگها، افتالموسكوپي

5- ديدن با دو چشم، دوبيني، درك برجستگي اجسام

6- برنامه عملي (5/1 ساعت)

ب: امواج فراء صوتي و مصارف پزشكي آن (5 ساعت)

1 – توليد و خواص امواج فراء صوتي

2 – خواص شيميائي و بيولوژيكي امواج فراء صوتي

3- كاربرد امواج فراء صوتي در پزشكي

4 – برنامه عملي (5/1 ساعت)

ج: مصارف جريانهاي پرفركانس در پزشكي (5 ساعت)

1 – توليد و خواص جريانهاي پرفركانس

2 – خواص فيزيولوژيكي و موارد استعمال جريانهاي پرفركانس در پزشكي

الف – جراحي الكتريكي

ب – حرارت درماني

3 – اثرات سوء جريان الكتريسيته بر بدن و راه هاي حفاظت

برنامه عملي (5/1 ساعت)

د: پزشكي هسته اي (8 ساعت)

1 – ساختمان اتم و انرژي هسته

2 – راديواكتيويته و خواص آن (پرتوهاي يونساز)

3 –راديواكتيويته طبيعي

4 - نوترونها، راديواكتيويته مصنوعي

5 – تشخيص و سنجش راديواكتيويته

6- مولكول هاي نشاندار و موارد استعمال پزشكي آن

7 – موارد استعمال راديوايزوتوپها در تشخيص و درمان

8 – برنامه عملي (5/1 ساعت)

ه: مباني فيزيكي راديولوژي و راديوتراپي (10 ساعت)

1 – ماهيت و خواص اشعه ايكس

2 – مولدهاي اشعه ايكس

3 – جذب و اندازه گيري اشعه ايكس

4 – اصول فيزيكي پرتوتشخيصي و پرتودرماني

5 – راديوبيولوژي

6 – حفاظت (اشعه ايكس، پرتوها)

7 – برنامه عملي (2 ساعت)

دندانپزشکی در سیرالئون و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در سیرالئون

دندانپزشکی در سیرالئون و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

طول دوره دندانپزشکی در کشور سیرالئون 6 سال است و نیاز به شرکت در یک آزمون ورودی خواهد بود دروس زیر برای این دوره تحصیلی اهمیت زیادی دارد:

الف) كليات انگل شناسي:

1 – تعريف انگل – تقسيم بندي انگلها – رابطه انگل با ميزبان و بالعكس – نام گذاري انگلها – عوامل انگلي آلوده كننده دهان

2 – تك ياخته ها تعريف و مشخصات تك ياخته ها و انواع آن ها

3 – خصوصيات آميب ها: آنتاميباژنژيواليس

4 – خصوصيات تريكوموناسها و تريكومونانتاكس

5 – ليشمانيا

6 – توكسوپلاسما و پنوموسيستيس

7 – كليات كرم ها و انواع كرمها – فاسيولاوديكروسليوم

ب) كليات قارچ شناسي:

1 – كانديديازيس برفك – پرلش و علائم باليني

2 – اكينومايكوزيس و ژئوتريكوزيس

3 – اسپروزيلويس – موكورومايكوزيس

4 – رنوسيوروديوزيس و اسپوروتريكوزيس

5 – قارچ هاي دو شكل پاتوژن بلاستومايكوزيس هيستوپلاسموزيس

سرفصل دروس عملي:

1 –كرم شناسي نمونه نماتود و سستود: فاسيولا و ديكروسليوم

2 – تك ياخته شناسي آميبها – تريكومونا: ليشمانيا – توكسوپلاسما

3 – تشخيص آزمايشگاهي كانديازيس

4- تشخيص آزمايشگاهي آسپرژيلوس – اسپروتريكوز – موكور – اسپورتريكوز – هيستوپلاسموز

1 – كليات ايمونولوژي

2 – خواص و صفات آنتي ژنها، طبيعي، مصنوعي، پروتئيني، هاپتن ها، سموم و اتوآنتي ژنها، آلرژنها

3 – سلولهاي صلاحيت دار و اعضاي لنفاوي:

4 – لنفوسيتهايTوB، پلاسموسيتها، متوسيتها، ماست سل ها، ماكروفاژها، سلولهاي سيستم رتيكولواندوتليال

5 – ايمونوگلوبولين ها:

6 – ساختمان

7 – عمل رده ها:IgD IgE IgA IgM IgG

8 – ژنتيك ايمونوگلوبولين ها

9 – توليد ايمونوگلوبولين ها

10 – كمپلمان و اجزاء آن:

11 – ساختمان و پيدايش

12 – روش هاي فعال شدن

13 – كمبود هاي ارثي و بيماريهاي بازدارنده ها

14 – پاسخ هاي غير اختصاصي: انفلاماسيون، فاگوسيتوز

15- ايمونولوژي پيوند و دفع آن

16 –مكانيزم پديده هاي مقاومت بدن: طبيعي، مادرزادي، اكتسابي (فعال و غيرفعال و ادبينو يا انتقالي)

17 – واكنش هاي آنتي ژن و آنتي بادي

18 – افزايش حساسيت زودرس

19 – سيتوتوكسي سيته، ايمونوهموليز و ايمونوسيتوليز

20 – ايمونوكمپلكس ها

21- حساسيت ديررس، واسطه هاي بيولوژيك در ايمني سلولي

22 – ايمونولوژيك (سيستم(HLA

23 – ايمونوهماتولوژي: گروههاي خوني، انتقال خون و ناسازگاريهاي مادر و جنين

24 – تولرانس در ايمني

25 – اتوايمونيته: مكانيزم، تشخيص و درمان

26 – ايمونولوژي سرطان:

27 – فاكتورهاي موجود در ايجاد ايمني سرطان

28 – تشخيص هومورال و سلولي

29 – ايمونواستيمولاسيون

30 – درمان و ايمونولوژي

31 – ايمونوسوپرسورها: بيولوژيك، شيميائي

32 – ايمونولوژي بيماريهاي عفوني: باكتريائي، انگلي، ويروسي

33 – كمبودهاي ايمني

 

تخصص پزشکی در سیرالئون و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در سیرالئون

تخصص پزشکی در سیرالئون و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای تخصص پزشکی در کشور سیرالئون بهتر است زمان بیشتری ارزیابی شود مشخص است که تخصص پزشکی اغلب دوره های 3 ساله را در بر بگیرد:

الف – نظري (85 ساعت)

1 – مقدمه شناخت بيوشيمي و ساختمان بدن انسان از نظر بیو مولکولی 

2 – ساختمان شيميایي كربوهيدراتها

3 – ساختمان شيميایي ليپيدها

4 – ساختمان شيميائي اسيدهاي آمينه، پروتئينها، شرح مختصري از خواص آب، PH و تامپون

5 – ساختمان شيميائي نوكلئوزيدها و نوكلئوتيدهاي آزاد

6 – ويتامينها و كوآنزيمها

7 – آنزيمها

8 – هورمونها (ساختمان شيميائي، طبقه بندي و مكانيزم اثر)

9 – اكسيداسيون بيولوژي، انرژي و زنجير انتقال الكترون

10 – غشاء سلولي و انتقالات

11- مكانيسم هضم و جذب (باختصار) و متابوليسم كربوهيدراتها

12 – مكانيسم هضم و جذب (باختصار) و متابوليسم ليپيدها

13 – مكانيسم هضم و جذب (باختصار) و متابوليسم پروتئينها

سرنوشت گروه آمين، اوره سازي و متابوليسم بعضي از اسيدهاي آمينه

14 – متابوليسم اسيدهاي نوكلئيك و نوكلئوتيدها

15 – بيوسنتز اسيدهاي نوكلئيك، پروتئينها و اثر آنتي بيوتيكها

16 – تركيبات شيميائي خون

17 – آب و الكتروليتها

18 – تنظيم متابوليسم

19 – تغذيه

ب – عملي (34 ساعت)

تذكر: گروه بيوشيمي با توجه به امكانات خود در زمينه هاي زير برنامه درس عملي را تنظيم مي نمايد.

1 – آشنایي با وسایل آزمايشگاهي

2 – آزمايشهاي ادرار

3 – آزمايشهاي بعضي از تركيبات خون

4 – اندازه گيري پروتئين تام سرم و الكتروفورز پروتئينها

5- اندازه گيري بعضي از آنزيمهاي سرم و در صورت امكان ايزوآنزيمها

6 – اندازه گيري الكتروليتهاي سرم و عناصر كمياب

 

تخصص دندانپزشکی در سیرالئون و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در سیرالئون

تخصص دندانپزشکی در سیرالئون و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تخصص دندانپزشکی تنها در شاخه های خاصی ارزیابی می شود و موقعیت تحصیلی را بررسی می کند:

1 – درد و كنترل آن در حفره دهان و فك و صورت

2 – جويدن

3 – بلع

4- بيولوژي حسهاي حرارت، لمس، ذائقه در حفره دهان

5 – ميكروسيركوليشن و مايعات بين بافتي

6 – بيولوژي استخوان

7 – بافت پوشش دهان و بافت هم بندي

8 – بيولوژي مواد معدني دندان و استخوان

9 – متابوليسم فسفرو كلسيم با توجه به حفره دهان، دندانها و فكين

10 – Mineralizationمينا، عاج و سمنتوم

11 – بيولوژي غدد بزاقي، بزاق و تركيبات آن

12 – آنزيمهاي بزاق و نقش آنها

13 – اثر داروها بر ترشح بزاق

14 – شناخت اثر سوء داروها بر مخاط دهان و دندانها

15 – بيولوژي پريودونشيم در سلامت و بيماري

16 – تشكيل و تركيب پلاك دنداني

17 – متابوليسم پلاك

18 – پيشگيري و كنترل پلاك

19 – ميكروارگانيزمهاي حفره دهان

20 – بررسي بيماريزائي ميكروارگانيسمها بر روي دندانها پريودنشيوم و مخاط دهان

21 – ايمنولوژي در حفره دهان

22 – تغذيه و تأثير آن بر بافتهاي حفره دهان و دندانها

 

1 – تعريف تغذيه براساسWHO

انواع غذاها – مواد غذائي – وعده هاي غذائي – رژيم غذائي – جدول غذائي – نگهداري و ذخيره غذا، تهيه، پخت و بهداشت مواد غذائي

2 – غذاFood– ماده مغذي و غير مغذي – تركيبات شيميائي غذاها – سوء تغذيه – چاقي – گرسنگي – تعادل مسائل تغذيه اي ايران و جهان – پايش رشد كودكان – خدمات تغذيه درPHC: تغذيه در گروه هاي آسيب پذير (مادران حامله – شيرده – كودكان و سالمندان) – نقش تغذيه در بهداشت عمومي

3 –كربوهيدرات ها – منوساكاريدها – دي ساكاريدها – اليگوساكاريدها – پلي ساكاريدها – مشتقات منوساكاريدها (سوربيتول – مانيتول ....)

4 – پروتئين ها – اسيد آمينه هاي ضروري – منابع غذائي پروتئين ها – وظايف پروتئين ها در بدن – نقش پروتئين ها در توليد انرژي – كيفيت پروتئين ها

5 – چربي ها – انواع اسيدهاي چرب: نقش چربي ها در توليد انرژي – منابع چربي ها – نقش چربي ها در بدن

6- ويتامين ها – انواع ويتامين ها (محلول در آب – محلول در چربي)

عواملي كه بر روي ويتامين هاي موجود در مواد غذائي اثر دارد.

انواع ويتامين ها و كمبود هر كدام به تفكيك

7 – املاح يا عناصر معدني:

تقسيم بندي عناصر معدني – نقش تركيبات معدني – كلسيم – آهن....

8 – عناصر كمياب: يد – فلوئور

9 – مسموميت هاي غذائي، سموم و غذاهاي سمي انواع مسموميت ها

10 – نقش تغذيه در دندانپزشكي پيشگيري و بهداشت مدارس

 

رشته های غیر پزشکی در سیرالئون

رشته های غیر پزشکی در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه Njala (NU) یک دانشگاه دولتی است که در Njala و Bo ،کشور سیرالئون واقع شده است. این موسسه دومین دانشگاه بزرگ سیرالئون (بعد از کالج Fourah Bay ) است و همچنین بخشی از دانشگاه سیرالئون محسوب می شود بزرگترین و اصلی ترین کالج دانشگاه نجالا در نجلا ، ولسوالی موامبا است . پردیس دیگر بو ، دومین شهر بزرگ در سیرالئون است. NU در ابتدا به عنوان بخشی از دانشگاه سیرالئون (USL) در سال 1964 با کمک USAID ایجاد شده است و همراه با دانشگاه ایلینویز رشته های مختلفی را ارائه می دهد. مقررات بعدی در سال 1972 با فعالیت های Fourah Bay و Njala تحت دانشگاه سیرالئون ، جایی که روسای هر یک از نهادهای ریاست جمهوری USL را بر مبنای دوسالانه تغییر دادند آغاز به کار نمود. این امر تا سال 2005 ادامه یافت ، هنگامی که دانشگاه اقدام به تفکیک فیرا خلیج و NU در مؤسسات مجزا بطور مستقل نمود. در سال تحصیلی 1999-2000 ، NU 722 دانشجوی پسر و 98 زن داشت که تقریباً 27٪ دانشجویان دانشگاه سیرالئون را تشکیل می داد. 436 نفر کارمند مرد و 98 زن داشتند. این دانشگاه در اوت 2005 با تأسیس 6 مدرسه آغاز به کار کرد:

 •     دانشکده آموزش
 •     دانشکده خدمات درمانی جامعه
 •     دانشکده علوم اجتماعی
 •     دانشکده کشاورزی
 •     دانشکده علوم محیط زیست
 •     دانشکده فناوری

پردیس نجاله دارای 3 مدرسه دیگر از جمله کشاورزی ، علوم محیط زیست و فناوری و همچنین دبیرخانه دانشگاه است. با این حال ، از سال 2005-2006 ، نیو انگلستان ویل در فریتاون به طور موقت در کلیه امکانات نجالا قرار داشت و در انتظار بازسازی پردیس نجالا بود. ( متن از نظر word مشکل دارد )

رشته های آموزشی و همینطور بخش خدمات درمانی جامعه به همراه رشته های وابسته به علوم اجتماعی و علوم محیط زیست در این موقعیت بهترین شرایط را دارند.

 

خطرات احتمالی برای دانشجویان در سیرالئون

خطرات احتمالی برای دانشجویان در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سیرالئون یکی از فقیرترین کشورها روی زمین است و از سال 1991 تا 2002 جنگ داخلی شدید را تجربه کرده است. توسعه اقتصادی فقط برای دوره کوتاه مدت سبب نشان دادن دستاوردها می شود. در آنجا که فقر وجود دارد ، به همین ترتیب سطح بالایی از جرم و جنایت ، به ویژه جرائم خرد مانند سرقت نیز وجود دارد.

سیرالئون یک منطقه ماجراجویی است نه یک مقصد تعطیلات. این موضوع ممکن است در آینده تغییر کند با بهبود شرایط و بقیه جهان از زیبایی خیره کننده سیرالئون بیدار می شوند.

سفر به خارج از پایتخت فریتاون مشکل و خطرناک است ، به دلیل جاده های بسیار بد ، وسایل نقلیه و راهزنان ضعیف.

امن ترین گزینه شما این است که به جای تاکسی یا "poda-podas" (مینی بوس) از طریق وسیله نقلیه شخصی یا اجاره ای دور شوید. توجه داشته باشید که سرقت در وسایل نقلیه عمومی بسیار متداول است.

بعد از تاریکی در خارج از شهر رانندگی نکنید. اکثر جاده های فریتاون و کلیه جاده های خارج از فری تاون غیر مجاز هستند. هیچ گشتی معمولی پلیس در طول آنها وجود ندارد و غالباً برای مدت طولانی ترافیکی وجود ندارد. هیچ خدمات تفکیکی خودرو در کشور وجود ندارد.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در سیرالئون

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موسسه مسیح کینگ (CKC) یک مدرسه متوسطه است که در سال 1954 در شهر بو  سیرالئون ،  کشور سیرالئون تاسیس شد . این مدرسه توسط مادر ماری لوئیز دی میستر در سال 1954 به سرپرستی اسقف اعظم توماس جوزف بروسناهان تأسیس شد. کالج مسیح کینگ به دلیل سنت معلمان زحمتکش و رهبری دانش آموزان به عنوان یکی از مؤثرترین مدارس در غرب آفریقا در نظر گرفته می شود. از نظر دانشگاهی ، این مدرسه راهنمایی پیشرو در امتحانات عمومی مانند آموزش های گواهینامه آموزش ابتدایی (BECE) و همچنین شورای عالی آزمون مدارس متوسطه ارشد غرب آفریقا غربی محسوب می شود این موسسه  در درجه اول در خدمت سیرالئون بوده است، اما همچنین دارای دانشجویان بین المللی از لیبریا ، گامبیا ، غنا و نیجریه دارد .  بسیاری از سیاستمداران برجسته و رهبران تجارت از CKC فارغ التحصیل شده اند.

به سرپرستی اسقف اعظم توماس جوزف بروسناهان ، کالج مسیح پادشاه توسط مبلغان کاتولیک رومی با سفارش روح القدس به رهبری روحانی مایکل کوربت از میشلستون ، کورک کورک ، ایرلند تأسیس و ساخته شده است.

این مدرسه توسط مادر ماری لوئیز دی میستر در سال 1954 تأسیس شد. وقتی اولین دانش آموزان وارد این موسسه شدند ، اسقف اعظم جوزف گاندا ،   ، معلم فرانسوی در مدرسه بود. زبان فرانسوی در این مدرسه به شکل خاصی آموزش داده می شود.

سایت اصلی این موسسه بعداً به مدرسه ابتدایی سنت فرانسیس تبدیل شد.

به دلیل شهرت این مدرسه ، مورد علاقه برجسته ترین خانواده های سیرالئون قرار گرفت و به زودی فرزندان روسای و سیاستمداران مهم در بدنه دانشجویی وی مشاهده کردند که آن را به عنوان "کالج سلطنتی جنوبی" می شناسند. امروزه این موسسه دارای موقعیت منطقه ای خوبی است از سوی دیگر موقعیت این موسسه بررسی شده است و بهتر است که رویکرد اقتصادی آن بررسی شده باشد در دوره های زمانی مختلف ورود به این مدرسه به صورت دوره ای و زیر نظر دولت بررسی شده است موقعیت این مدرسه قابل قبول بوده و دولت سعی به بهبود وضعیت آن دارد.

 

 

چاپ مقالات علمی در سیرالئون و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در سیرالئون و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

انستیتوی مدیریت دانشگاه سیرالئون دارای موقعیت ثبت مقالات واقعی بوده و اینطور که مشخص است این دانشگاه برای رشته های زیر بهترین موقعیت را شکل داده است:

 1.   حسابداری کاربردی
 2.   خدمات مالی
 3.   مدیریت بازرگانی و کارآفرینی
 4.   بانکداری و دارایی
 5.   مدیریت بخش عمومی
 6.   سیستم و فناوری اطلاعات
 7.   حکومت و رهبری

توابع

وظایف اصلی این موسسه شامل موارد زیر است:

 1.   ارائه دوره های منتهی به اعطای گواهینامه ها ، دیپلم ها و مدارک دانشگاه سیرالئون ؛
 2.   طراحی و سازماندهی دوره ها و برنامه های آموزش مدیریت برای پرسنل در بخش های دولتی و خصوصی و سازمان های غیر دولتی؛
 3.   برگزاری همایش ها ، کارگاه ها و سمینارها
 4.   مدیریت عمومی ، مدیریت مالی و بانکی ، مدیریت منابع انسانی ، تهیه و تدارکات ، سیاست های عمومی ، اثربخشی سازمانی و ظرفیت سازی ، مهارت های اداری اساسی ، کارآفرینی ، مدیریت بازاریابی و فناوری اطلاعات؛
 5.   ارائه خدمات مشاوره و مشاوره در مورد جنبه های مدیریت ، امور مالی و مدیریت.
 6.   انجام مطالعات ، استعلام ها و تحقیقات در زمینه های صلاحیت آن بطور مستقل یا با همکاری ذینفعان. و
 7.   انجام تست ها و سایر تمرین های ارزشیابی هم برای سازمان های دولتی و هم برای بخش خصوصی.

موقعیت مقالات ثبت شده برای این دانشگاه ارزیابی می شود و دولت در صدد است مقالاتی که به چاپ نهایی رسیده است را به صورت دقیق و علمی بررسی کرده باشد این موسسه دارای فضای اقتصادی مشخصی است و توانسته زیر نظر بانک های دولتی یک سری سیاست های مخصوص نیز داشته باشد.

شرکت در آزمون های بین المللی در سیرالئون

شرکت در آزمون های بین المللی در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون آیلتس برای ورود به دانشگاه های کشور سیرالئون یکی از بهترین شرایط را شامل می شود. موقعیت این آزمون ها به واسطه دوره های تحصیلی موجود با تغییراتی همراه است در واقع برای آزمون آیلتس شخص باید بتواند یک سری از سوالاتی که به صورت تئوری پرسیده می شود را به درستی پاسخ دهد مشخص است که آزمون های بین المللی برای کشور سیرالئون در راستای موقعیت منطقه ای ارزیابی می شود در این زمینه دولت سعی کرده است بسیاری از شرایط را بررسی کند و این موضوع سبب می شود که سیاست های آزمون های ورودی دقیق تر بررسی شود. آزمون های ورودی برای این کشور می بایست از سوی دولت با مهر رسمی بررسی شود.

کنفرانس های علمی در سیرالئون

کنفرانس های علمی در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

انستیتوی مدیریت و مدیریت عمومی ( IPAM ) مؤسسه پژوهشی مربوط به دانشگاه سیرالئون است. این موسسه مانند سایر دانشکده های مؤسس دانشگاه سیرالئون ، تحت اختیار سنا دانشگاه و دادگاه دانشگاه است. IPAM و در مرکز فریتاون در خیابان AJ Momoh ، برج هیل ، نزدیک به شورای انگلیس ، آمار سیرالئون ، شورای معاینه آفریقای غربی (WAEC) و ستاد ملی آتش نشانی قرار دارد. این موسسه دارای چهار بخش است که طیف وسیعی از دوره های کسب و کار ، فناوری اطلاعات ، امور مالی و مدیریت دولتی را به عموم ارائه می دهد. تأسیس IPAM را می توان در سال 1970 ارزیابی کرد. این موسسه در نتیجه ارزیابی کاغذ سفید دولت در مورد آموزش دنبال شده بود که پیشنهاد تعطیلی کالج آموزش خدمات ملکی را داد. مسئولیت آموزش کارمندان سطح متوسط ​​و فوقانی به دانشکده فنی فوره  و کارمندان روحانی به موسسه فنی فیرتاون واگذار شد.

بررسی های بعدی توسط بانک جهانی لزوم ایجاد یک مرکز تخصصی تر در مدیریت و مدیریت عمومی را مطرح کرد. بحث و گفتگو بین بانک جهانی و دولت سیرالئون منجر به تصمیم به ایجاد مؤسسه مدیریت و مدیریت عمومی به عنوان انستیتوی دانشگاه سیرالئون شد تا کنفرانس های مربوط به فناوری اطلاعات و رشته های وابسته در این موسسه صورت بگیرد.

وجوهی تحت عنوان دومین پروژه آموزش IDA برای ساخت اسکان مناسب برای انستیتو فراهم شد.ساختمان در محل کالج آموزش خدمات ملکی در ژوئن سال 1980 اشغال شد و این موسسه در سال تحصیلی 1980/81 شروع به کار کرد.امروزه محیط کنفرانس این دانشگاه بهبود بهتری داشته است و یکی از رویکردهای اقتصادی ایده آل محسوب می شود.

 

 

جشن های دانشگاه ها در سیرالئون

جشن های دانشگاه ها در سیرالئون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جشنواره بین المللی فیلم سیرالئون هر ساله در ماه مارس به مدت شش روز برگزار می شود و تلاش های مشترک فیلمسازان با استعداد از سراسر جهان را نشان می دهد.

 این جشنواره در دانشگاه شهر فریتاون برگزار می شود ، اما نمایش های ثانویه نیز در شهرهای بو ، ماکینی ، کونو و کنما برگزار می شود. این برنامه نه تنها از چندین نمایش ، بلکه از کارگاه ها و مباحث آموزشی نیز تشکیل شده است. به فیلمسازان این فرصت داده می شود که با کارشناسان این حوزه درگیر بحث و گفتگو شوند و در کارگاه هایی با محوریت جنبه های خاص فیلم شرکت کنند. این جشنواره برای هر کسی که به فیلم بین المللی علاقه مند باشد ، بلکه به سادگی برای مسافرانی که به دنبال راهی برای گذراندن یک عصر دلپذیر هستند ، یک جشنواره عالی است.

جشنواره موسیقی که توسط آکادمی موسیقی بالانتا در فریتاون برگزار می شود ، دو روز از اواسط ماه مارس برگزار می شود. این برنامه ها و سخنرانی های موسیقی دانان محلی توسط شرکت کنندگان داخلی و بین المللی و داخلی برگزار می شود ، و این رویدادها طیف گسترده ای از ژانرهای موسیقی را در بر می گیرد.

آخرین ویرایش: 2020-03-05 15:57:09 110