x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

اسلواکی

کشور اسلواکی در اروپای مرکزی قرار گرفته است و در همسایگی کشور زیبای لهستان واقع شده است. اوکراین از سمت شرق با این کشور در سال 1993 اسلواکی استقلال خود را به دست آورده است. در نظر داشته باشید که پایتخت این کشور شهر براتیسلاوا اعلام شده است و در این کشور در حدود 5 میلیون نفر به زبان اسلواکی صحبت می کنند. بیشتر مردم این کشور مسیحی هستند. قانونی اساسی که در اسلواکی وجود دارد آزادی ادیان را تضمین می کند. در این کشور وسایل نقلیه و همینطور مواد فلی و مواد شیمیایی نیز صادر می شود. صادرات از کشور اسلواکی به آلمان بیش از 6.21 درصد اعلام شده است این کشور به جمهوری چک نیز صادرات بیش از 2 درصد داشته است و میزان صادرات از کشور اسلواکی به روسیه در حدود 11 درصد تخمین خورده است.همسایه است. رتبه کشور اسلواکی در زمینه واردات و صادرات بیش از 71 درصد اعلام شده است. 

نام انگلیسی: Slovakia
نام عربی: سلوفاكيا
پایتخت: براتیسلاوا
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: دموکراسی
زبان‌های رسمی: اسلواکی
زبان‌های رایج: گویش های مختلف
واحد پول: یورو هر یورو کشور اسلواکی 1.12 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 161
جمعیت: بیش از 5.435 میلیون در سال 2019
منطقه زمانی: (GMT+2)
دامنه اینترنتی: (GMT+2)
پیش شماره تلفن: 00421

سفر به اسلواکی

کشور اسلواکی  Slovakia یا به زبان بومی Slovensko در اروپای مرکزی واقع است و اطراف آن را کشورهای دیگر احاطه کرده و به دریا راه ندارد.اسلواکی، با لهستان از جهت شمال، با اوکراین از جهت شرق و با مجارستان از سمت جنوب مرز مشترک دارد. کشورهای چک و اتریش از غرب با این کشور همسایه‌­اند. دشت‌های پست کم ارتفاع اسلواکی در جنوب غربی تا جنوب شرقی کشور کشیده شده ‌اند. قسمت اعظم سرزمین اسلواکی کوهستانی ‌است که بیشتر نیمه شمالی کشور را دربر می‌گیرد  و رشته کوه­‌های کارپات از مهمترین آنهاست. کوه‌های تاترا دارای ۲۰ قله با ارتفاع بیش از ۲۵۰۰ متر از این رشته کوه‌­ها هستند. سلواکی همچنین از اعضای معاهده شنگن و عضو سازمان تجارت جهانی می­‌باشد. ارز رسمی کشور یورو و زبان رسمی آن یک زبان هندو اروپایی به نام زبان اسلوواک است.حکومت اسلواکی در حال حاضر جمهوری دموکراتیک پارلمانی است که با سیستم چند حزبی اداره می­‌گردد. 

سفر به اسلواکی

مهاجرت به اسلواکی

دولت کشور اسلواکی افرادی که به قصد سرمایه گذاری وارد خاک این کشور می شوند را بهتر از قبل اعلام کرده است و اینطور که مشخص است دولت نیاز به سرمایه گذاران خارجی دارد. شایان ذکر است که در مسیر مهاجرپذیری کشور اسلواکی اینطور مشخص شده است که مردم این کشور در راه اندازی یک مسیر کسب و کار دقیق نیز می توانند به کشور اسلواکی امیدوار باشند. آمار مهاجرانی که کشور اسلواکی را برای کار انتخاب کرده اند در سال های اخیر بیشتر شده است در واقع در این کشور اغلب کسانی که بسیار علاقه به داشتن یک شغل خوب دارند بیشتر می شود و کسب و کار های نوپا در کشور اسلواکی بسیار دیده می شود و آمار در این بخش بیش از 23 درصد رشد را شامل شده است. شما نیاز به طرح و ایده کاری دقیقی دارید. شما می بایست بتوانید توجیه اقتصادی شغل مورد نظر را مدنظر قرار دهید. شما با داشتن ویزای سرمایه گذاری کشور اسلواکی می توانید اقامت یک ساله این کشور را اخذ کنید.

مهاجرت به اسلواکی

زندگی در اسلواکی

مساحت کشور اسلواکی در حدود 49035 کیلومتر مربع است این کشور رتبه 127 در دنیا را دارد.بیشتر سطح این کشور با کوهستان پوشیده شده است و به طور کلی کوه های کارپات بیشتر نیمه شمالی این کشور پوشانده اند. دشت های پست این کشور بیشتر در بخش جنوب غربی و همینطور جنوب شرقی دیده می شود. کوه های تاترا مرتفع ترین بخش های این کشور محسوب می شود و بلندترین نقطه اسلواکی قله گرلاخ است. نرخ بیکاری در کشور اسلواکی در حدود 19.79 درصد بوده است که در جدیدترین آمار این کشور این نرخ در وضعیت 5.03 درصد اعلام شده است در این کشور تعداد افراد شاغل در حدود 2589.30 هزار نفر هستند و هنوز تعداد افراد بیکار زیاد اعلام شده است. هزینه های کار در کشور اسلواکی به طور کلی 121 امتیاز نقاط شاخص را در نظر داشته است، وضعیت برای بهره وری در کشور اسلواکی به میزان 130.7 دیده می شود.

زندگی در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی

برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور اسلواکی نیاز است که حتماً مدرک کارشناسی ارشد معتبر داشته باشید و معدل شما یکی از بخش های مهم برای پذیرش محسوب می شود.هرچه معدل شما بیشتر باشد شانس قبولی بیشتری دارد. به طور کلی طول تحصیل برای دکترا در اسلواکی 3 الی 4 سال طول می کشد. در این مدت افراد از دانشگاه حقوق دریافت کرده و اجازه کار بیش از 30 ساعت دارند. برای ورودی به مقطع دکترا در اسلواکی شرایط سنی مشخصی وجود ندارد. شما برای مقطع لیسانس می توانید به سادگی به زبان انگلیسی تحصیل کنید، کشور اسلواکی یکی از کشورهای ارزان قیمت برای تحصیل است. به طور کلی مدرک تحصیلی این کشور در دنیا اعتبار دارد. با تحصیل در کشور اسلواکی می توانید در اروپا و آمریکا مشغول به کار شوید. امکان ترانسفر به ایران پس از یک دوره تحصیلی وجود دارد. سال تحصیل از اول سپتامبر آغاز می شود و هر سال تحصیلی در این کشور شامل دو نیم ترم است.

تحصیل در اسلواکی

کشور اسلواکی در اروپای مرکزی قرار گرفته است و در همسایگی کشور زیبای لهستان واقع شده است. اوکراین از سمت شرق با این کشور همسایه است. در سال 1993 اسلواکی استقلال خود را به دست آورده است. در نظر داشته باشید که پایتخت این کشور شهر براتیسلاوا اعلام شده است و در این کشور در حدود 5 میلیون نفر به زبان اسلواکی صحبت می کنند. بیشتر مردم این کشور مسیحی هستند. قانونی اساسی که در اسلواکی وجود دارد آزادی ادیان را تضمین می کند. در این کشور وسایل نقلیه و همینطور مواد فلی و مواد شیمیایی نیز صادر می شود. صادرات از کشور اسلواکی به آلمان بیش از 6.21 درصد اعلام شده است این کشور به جمهوری چک نیز صادرات بیش از 2 درصد داشته است و میزان صادرات از کشور اسلواکی به روسیه در حدود 11 درصد تخمین خورده است. موازنه تجاری کشور اسلواکی به ارزش 609.00 میلیون یورو ارزیابی شده است در این کشور حساب جاری نیز به میزان 431.50 میلیون تخمین داشته است. رتبه کشور اسلواکی در زمینه واردات و صادرات بیش از 71 درصد اعلام شده است. در این کشور وضعیت بدهی های خارجی بسیار زیاد است و مشخص است که رابطه مبادلات در این کشور نیز بر اساس نقاط شاخص رتبه بهتری را به اسم خود کسب کرده است. رتبه رقابتی کشور اسلواکی در ابتدا بسیار ضعیف بود اما امروزه وضعیت برای اطمینان از کسب و کار در این کشور بالاتر از قبل است. ارزیابی ها نشان می دهد که کشور اسلواکی از دسته کشورهایی است که در تولیدات صنعتی بسیار عالی عمل کرده است و استفاده از ظرفیت در این راستا بسیار عالی اعلام شده است. شهر براتیسلاوا مهمترین و بزرگترین شهر کشور اسلواکی محسوب می شود که در بخش جنوب غربی این کشور واقع شده است و بسیار زیبا و دیدنی است. این کشور پایتخت کشور اسلواکی بوده است و در آن جشنواره ها و فستیوال های غذای بسیاری مهیجی برگزار می شود اغلب کسانی که مهاجرت به کشور اسلواکی را انتخاب می کنند در این شهر سکونت می کنند. فضای صنایع نساجی در کشور اسلواکی نیز بسیار عالی اعلام شده است به طوری که در اروپا بهترین وضعیت برای سوخت هسته ای مدنظر قرار می گیرد. شایان ذکر است که برخی از محصولات تولید شده از بخش نساجی این کشور می تواند مسیر صادراتی خوبی را طی نماید. محصولات غذایی و همینطور آشامیدنی که از کشور اسلواکی تولید و صادر می شود اغلب ارگانیک بوده و از نظر کیفیت بسیار بالا اعلام شده است مبرهن است که وضعیت غذایی در این کشور می تواند شاخص روتینی را پشت سر بگذارد.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی اسلواکی

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی اسلواکی

اقتصاد کشور اسلواکی وابستگی شدید به بخش تولید و صدور خودرو دارد. به این ترتیب در این کشور وسایل الکترونیکی در بخش اقتصاد رتبه خوبی کسب کرده اند و به طور حتم اقتصاد این کشور در زمینه تولیدات صنعتی به آلمان وابسته است. در نظر داشته باشید که موتور محرکه رشد اقتصادی در کشور اسلواکی مربوط به تقاضاهای خارجی اعلام شده است میزان تولید ناخالص داخلی این کشور بیش از 6 میلیارد دلار تخمی خورده است. در این کشور میزان نیروی کار رشد 18 درصد داشته است و نرخ بیکاری نیز کاهش یافته است. در نظر داشته باشید که به طور کلی محصولات صادراتی کشور اسلواکی شامل ماشین آلات و همینطور تجهیزات الکترونیکی است. در این کشور وسایل نقلیه و همینطور مواد فلی و مواد شیمیایی نیز صادر می شود. صادرات از کشور اسلواکی به آلمان بیش از 6.21 درصد اعلام شده است این کشور به جمهوری چک نیز صادرات بیش از 2 درصد داشته است و میزان صادرات از کشور اسلواکی به روسیه در حدود 11 درصد تخمین خورده است. در سال های اخیر به اتریش نیز صادرات داشته و مشخص است که میزان صادرات این کشور به ایتالیا و یا سایر کشورهای مشابه با ایتالیا نیز دیده می شود. وضعیت اقتصادی این کشور رشد خوبی به خود اختصاص داده است و امید به رشد بهتر این کشور در زمینه صادرات محصولات متنوع است. پرچم کشور اسلواکی در سال های گذشته بر اساس رشد اقتصادی دارای رتبه بالاتری در دنیا شده است. قیمت دانگ کشور اسلواکی افزایش داشته است و تغییرات نرخ دانگ کشور اسلواکی نیز رویکرد مشخصی دارد.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های اسلواکی

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های اسلواکی

موازنه تجاری کشور اسلواکی به ارزش 609.00 میلیون یورو ارزیابی شده است در این کشور حساب جاری نیز به میزان 431.50 میلیون تخمین داشته است. رتبه کشور اسلواکی در زمینه واردات و صادرات بیش از 71 درصد اعلام شده است. در این کشور وضعیت بدهی های خارجی بسیار زیاد است و مشخص است که رابطه مبادلات در این کشور نیز بر اساس نقاط شاخص رتبه بهتری را به اسم خود کسب کرده است. اینطور که شواهد نشان می دهد گردش سرمایه در کشور اسلواکی به صورت اصولی دنبال شده است و مشخص است که سرمایه گذاری های خارجی در این کشور نیز رشد روتینی را شکل داده است. ارزش ذخایر طلا در کشور اسلواکی نیز بهبود داشته است و مشخص است که مردم در این کشور روال های روتینی در زمینه ذخیر طلا را مدنظر قرار می دهند کشور اسلواکی در زمینه تولید نفت خام در سال های اخیر رشد کمی داشته است اما امروزه این وضعیت تغییرات زیادی را شکل داده و مشخص است که محصولات تولید شده از نفت خام در این کشور نیز در وضعیت اقتصادی صحیحی دنبال می شود در نظر داشته باشید که موازنه های تجاری در کشور اسلواکی به طور دقیق بر اساس ارزش های فعلی دنبال می شود و مبرهن است که این کشور توانسته نمودار اقتصادی خود را به طور دقیق پیش ببرد. رتبه رقابتی کشور اسلواکی در ابتدا بسیار ضعیف بود اما امروزه وضعیت برای اطمینان از کسب و کار در این کشور بالاتر از قبل است. ارزیابی ها نشان می دهد که کشور اسلواکی از دسته کشورهایی است که در تولیدات صنعتی بسیار عالی عمل کرده است و استفاده از ظرفیت در این راستا بسیار عالی اعلام شده است. کشور اسلواکی یکی از بهترین کشورها در زمینه ثبت خودرو بوده و مبرهن است که وضعیت تولیدات صنعتی در این کشور رشد روتینی دارد. میزان سفارشات جدید در این کشور بسیار بالا اعلام شده است و مشخص است که وضعیت برای تولید فولاد نیز به طور حتم با پیشرفت خوبی همراه خواهد بود. در تولیدات جدیدی که از زمینه اقتصادی در این کشور گزارش شده است مشخص است که وضعیت اقتصادی کشور اسلواکی نیز به رشد خوبی رسیده است. رتبه کشور اسلواکی در سرعت اینترنت بسیار خوب است به طوری که شغل های اینترنتی در این کشور به مراتب از یک کارمند از نظر اقتصادی وضعیت بهتری دارند. کشور اسلواکی در آسانی کسب و کار نیز تونسته با رشد 49 درصدی همراه باشد به طوری که این کشور در زمینه تولید الکتریسیته بسیار عالی عمل کرده است. شاخص فساد مالی در کشور اسلواکی به میزان 51 درصدی پیش رفته است و رتبه های فساد مالی در این کشور بیش از 66 امتیاز است. از یاد نبرید که ارزش های فعلی در کشور اسلواکی بر اساس آمارهای اقتصادی پیش رفته است و مبرهن است که کشور اسلواکی می تواند رشد رقابتی خود را به دقت به پیشرفت برساند.

نوع حکومت و ساختار سیاسی اسلواکی

نوع حکومت و ساختار سیاسی اسلواکی

سیاست کشور اسلواکی بر پایه دموکراسی است. دموکراسی بر پایه مجلس طراحی و پایه گذاری شده است. رئیس جمهور در این کشور رئیس حکومت است و از سوی مردم و با رأی مستقیم توسط مردم انتخاب می شود. اینطور که شواهد نشان می دهد که بیشترین قدرت اجرایی کشور در دست نخست وزیر است. نخست وزیر در کشور اسلواکی رئیس دولت است و نظارت دقیق بر کابینه دارد ، دوره نخست وزیری در کشور اسلواکی 4 ساله اعلام شده است و عموماً نخست وزیر رئیس حزب برنده در انتخابات مجلس ملی ارزیابی می شود. مجلس در کشور اسلواکی دارای 150 کرسی است که نمایندگان آن برای دوره های 4 ساله انتخاب می شوند.

پایتخت و 9 شهر بزرگ اسلواکی

پایتخت و 9 شهر بزرگ اسلواکی

شهر براتیسلاوا یکی از مهمترین و البته بزرگترین شهرهای کشور اسلواکی محسوب می شود که در بخش جنوب غربی این کشور واقع شده است و بسیار زیبا و دیدنی است. این کشور پایتخت کشور اسلواکی بوده است و در آن جشنواره ها و فستیوال های غذای بسیاری مهیجی برگزار می شود اغلب کسانی که مهاجرت به کشور اسلواکی را انتخاب می کنند در این شهر سکونت می کنند. شهر کوشیسته دومین شهر بزرگ در کشور اسلواکی است که به تازگی استقلال یافته است. این شهر به طور کلی در ارتفاع 206 متری از سطح دریا قرار دارد و مساحت زیادی دارد. مردم این شهر آنقدر مهربان هستند که درصدی احساس تنهایی نخواهید نمود. در نظر داشته باشید که این شهر به طور کلی دارای فضای دیدنی گسترده ای است. شهر پرشوف یکی از بهترین شهرهای کشور اسلواکی محسوب می شود این شهر پرجمعیت و شلوغ است و برای جوانان بسیار عالی محسوب می شود. شهر ژیلینا از دسته شهرهای دیدنی در کشور اسلواکی که در به طور کلی دارای جمعیت 87302 نفر بوده و یکی از دیدنی ترین شهرهایی است که برای افراد انتخاب شده است. شهر بانسکا از دسته شهرهای مهم در کشور اسلواکی است و دارای دیدنی های وسیعی است این شهر خیابان های باریک داشته و پارک های دیدنی زیادی دارد بازدید از این شهر بسیار جذاب خواهد بود شهر نیترا با جمعیت کم در منطقه نیترا واقع شده است این شهر دارای فضای دیدنی بسیار عالی است. شهر ترناوا از دسته شهرهای بسیار مهم و دیدنی محسوب می شود و به طور حتم افراد زیادی در دل این شهر واقع شده اند. شهر مارتین نیز از دیگر شهرهای کشور اسلواکی محسوب می شود که برای افرادی که به قصد ویزای کار وارد کشور اسلواکی می شوند گزینه بسیار عالی است. این شهر دارای فضای دیدنی بی نظیری است. از دیگر شهرهای زیبا و قابل سکونت در کشور اسلواکی ترنجین ، پوپراد اعلام شده است. این شهر نیز جمعیت گسترده ای داشته و بسیار دیدنی طراحی شده است. شهرهای کشور اسلواکی به طور کلی دارای فضای دیدنی بی نظیر است.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در اسلواکی

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در اسلواکی

با توجه به اینکه بیشترین میزان تولیدات در کشور اسلواکی در زمینه خودرو و وسایل مربوط به خودرو است مشخص می شود که بخش اعظمی از تولیدات این کشور بر اساس فعالیت های تجاری پیش می برود پس شواهد نشان می دهد که بیشتر شرکت های ایرانی در کشور اسلواکی بر اساس تولید وسایل الکتریکی فعالیت می کنند. در نظر داشته باشید که در این کشور در زمینه منابع طبیعی نیز ساختار صادراتی خوبی شکل گرفته است به این معنی که کشور اسلواکی در تولید زغال سنگ و آهن و مس و همینطور نفت و گاز رتبه خوبی داشته و شرکت های ایرانی که در کشور اسلواکی حضور دارند می توانند در این زمینه به موفقیت دست یابند از یاد نبرید که وضعیت نفت و گاز در کشور اسلواکی ارزیابی های مشخصی دارد و افرادی که به قصد سرمایه گذاری های مشخص در این زمینه فعالیت می کنند موفق تر خواهد بود. در کشور اسلواکی شرکت های متنوعی در زمینه سرامیک نیز فعالیت می کنند و تولید سرامیک از کشور اسلواکی از نظر کیفیت بسیار عالی اعلام شده است. از طرف دیگر بسیاری از شرکت های ایرانی در کشور اسلواکی در زمینه منابع غذایی و آشامیدنی نیز فعالیت مشخصی دارند و واضح است که وضعیت درآمدی در این زمینه های بسیار روتین و ارزشمند است. ساختار دقیق و اصولی در زمینه سوخت هسته ای در کشور اسلواکی دیده می شود و صنعت برق در این کشور نیز می تواند بر اساس شریک های تجاری گسترده خود دنبال شود. از یاد نبرید که ایرانیان زیادی در سال های اخیر کشور اسلواکی را برای زندگی انتخاب کرده اند و مشخص است که وضعیت اقتصادی و تجاری در این کشور پیشرفت خوبی داشته و می توان به آینده شغلی کشور اسلواکی امیدوار بود. ارزیابی ها نشان می دهد که جمعیت ایرانی در کشور اسلواکی روز به روز بیشتر از قبل هستند و نیاز است که روال آینده شغلی در این کشور به طور دقیق پیش برود.

عجایب اسلواکی

عجایب اسلواکی

قلعه براتیسلاوا بر بالای تپه قرار دارد. این قلعه به طور کی از قرن 9 میلادی طراحی و ساخته شده است و در سال 1881 به علت آتش سوزی زیاد تبدیل به ویرانه شده است. این قلعه دارای ظاهر بیرونی شبیه به میز برعکس است که به صورت 4 برج طراحی شده است. موزه های داخل پایین قلعه بسیار خاص هستند و نمای 360 درجه شهر را نمایش می دهد به طور کلی این قلعه دارای اتاق های دیدنی زیادی بوده و موزه های ملی وسیعی نیز در آن دیده می شود. بخش بزرگی از این قلعه وقف هنر شده است و مجموعه های زیادی در آن نیز در زمینه نقاشی و مجسمه سازی دیده می شود. هنر مذهبی در یک اتاق دیده شده و اتاق دیگری در بخش نقاشی پرتره دیده می شود. اینطور که مشخص است این قلعه به طور کلی در نمایش فوق العاده ای از نقره جات نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر عجایب اسلواکی کلیسای جامع سنت مارین است. این کلیسا به طور کلی برترین سازه های گوتیکی را در دل خود جای داده است. این کلیسا در قرن 13 میلادی ساخته شده است و به سبک رومانسک است. این کلیسا دارای سه راهرو و گنبد بوده و به طور کلی در یک فضای بازسازی متنوع به ثبت رسیده است. در قرن 16 این منطقه تبدیل به کلیسای تاج گذاری شده است و در حدود 19 امپراطور مجارستانی نیز در آن تاج گذاری داشته اند. مشهورترین اثر هنری در این بخش مربوط به سنت مارتین است و به طور کلی بازدید از این منطقه برای تاریخ دوستان بی نظیر خواهد بود کاخ پریمات در سال 1778 ساخته شده است و یکی از زیباترین ساختمان هایی است که در دنیا نیز شهرت دارد. این کاخ به رنگ صورتی طراحی شده است و بخش بیرونی آن نیز سفید و زرد است. سقف و فضای بالای به کار رفته در اسلواکی بسیار زیبا و خاص بوده و همینطور دارای دیواره ها و پرده ها منقوش است. در نظر داشته باشید که این کاخ به طور کلی از نظر مقیاس بسیار عالی طراحی شده است. کلیسای کوچک آبی در اسلواکی یکی از زیباترین شاهکارهای معماری در اسلواکی محسوب می شود که دارای یک راهروی اصلی و بسیار زیبا بوده که به صورت استوانه ای طراحی شده است. این کلیسا دارای نقش و نگارهای وسیعی بوده و در فاصله اندک طراحی شده است. کاخ سفید اسلواکی یک کاخ دیدنی در اسلواکی محسوب می شود که به طور کلی دارای اتاق های تشریفاتی وسیعی بوده و ورود به این بخش برای عکاسان بسیار خاص و شگفت انگیز خواهد بود. این کاخ دارای فضای سبز ویژه ای است. قلعه دوین در بالای تقاطع رودخانه دانوب قرار دارد. این قلعه یکی از قدیمی ترین قلعه تاریخی محسوب می شود. در نظر داشته باشید که این قلعه به طور کلی دارای فضای خوف انگیزی است و بازدید از آن با هر سلیقه ای سازگار نخواهد بود تالار شهر قدیمی در قرن 18 میلاد طراحی شده است و به بسیاری از خانه های شهرنشین قد برافراشته است و به طور کلی بازسازی های صورت گرفته در این تالار آنقدر خاص است که آن را تبدیل به یکی از عجایب اسلواکی کرده است. این تالار دارای دیدنی های معماری بی نظیری است.

خلاصه تاریخ اسلواکی

خلاصه تاریخ اسلواکی

قوم اسلواک در قرن پنجم و ششم میلادی در خاک این کشور ورود داشته اند و سکونت را آغاز کردند. در نظر داشته باشید که در سال های بین دو جنگ جهانی کشور اسلواکی در داخل اقلیت های آلمانی و مجاری دیده شده است. تشنجات به طور کلی دنبال شده است و مجارستان نیز بخشی از خاک کشور اسلواکی را تصرف نمود در نهایت ورود لهستان به کشور اسلواکی توانست پیشرفت خوبی را در پیش بگیرد. در سال 1945 پراگ سقوط می کند و عملیات نظامی در طول جنگ جهانی دوم به پایان می رسد این طور که شواهد نشان می دهد کشور اسلواکی نواحی سودت و تشن را به دست می آید و سبب می شود که ناحیه روتنیا نیز از دست برود.

خلاصه ای از جغرافیای اسلواکی

خلاصه ای از جغرافیای اسلواکی

کشور اسلواکی در اروپای مرکزی قرار گرفته است و در همسایگی کشور زیبای لهستان قرار دارد. اوکراین از سمت شرق همسایه این کشور است. در سال 1993 اسلواکی استقلال خود را به دست آورده است. در نظر داشته باشید که پایتخت این کشور شهر براتیسلاوا اعلام شده است و در این کشور در حدود 5 میلیون نفر به زبان اسلواکی صحبت می کنند. بیشتر مردم این کشور مسیحی هستند. قانونی اساسی که در اسلواکی وجود دارد آزادی ادیان را تضمین می کند اسلواکی دارای فرهنگ و معماری و طبیعت بی نظیری است. این کشور به صورت نیمه کوهستانی و پر از زیبایی طراحی شده است. ارزیابی ها نشان می دهد که اسلواکی از دسته کشورهایی است که توانسته در طول تاریخ خوش بدرخشد. شهر برفی لیپتوسکی در اسلواکی دارای بزرگترین پیست اسکی اسلواکی است و به طور کلی هیجان زیادی در این شهر دیده می شود. در این شهر رستوران ها و هتل ها و فضای دیدنی بسیاری وجود دارد. برای ایام تعطیل این شهر می تواند یک گزینه بی نظیر محسوب شود. اینطور که شواهد نشان می دهد کلیساهای چوبی که در این شهر دیده می شود بر کیفیت بازدید آن افزوده است.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری اسلواکی

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری اسلواکی

آندره کرستشوا یک بازیگر زن اهل اسلواکی بوده است که در فیلم های مهم زیادی نقش آفرین داشته است. طراحان اهل اسلواکی نیز عبارت است از یورای هرتز که به طور کلی دارای فضای کاربردی دقیقی در زمینه طراحی بوده است.

کشورها و مناطق وابسته اسلواکی

کشورها و مناطق وابسته اسلواکی

مجارستان و لهستان از دسته کشورهایی است که اسلواکی را برای مدتی تحت تصرف خود قرار داده است.

فرهنگ مردم اسلواکی

فرهنگ مردم اسلواکی

مردم کشور اسلواکی تا حد زیادی سنتی هستند و اغلب علاقه به استفاده از لباس های سنتی دارند.

در فرهنگ این کشور احترام گذاشتن بسیار مهم است و روال خوبی را فراهم می سازد.

فرهنگ اسلواکی در زمینه احترام به زن بسیار غنی بوده است و به طور کلی توانسته یک مسیر زندگی خوب برای بانوان را تشکیل دهد.

حجاب کشور اسلواکی نیز در سال های اخیر دسته بندی های مشخصی را دنبال کرده است و مردم این کشور از نظر حجاب سعی می کنند مناسبت های مختلفی را مدنظر قرار دهند.

 

پیشرفت در اسلواکی

پیشرفت در اسلواکی

کشور اسلواکی در صنایع ماشین سازی پیشرفت زیادی داشته است به طوری که در سال های اخیر محصولات تولید شده در زمینه خودرو از کشور اسلواکی در دنیا شهرت دارد و ورود پررنگی در بخش صادرات داشته است. این کشور در زمینه صنایع فلزی نیز به پیشرفت 17 درصدی رسیده است، در دوره های مختلف شاهد وضعیت فلزی گسترده ای در کشور اسلواکی بوده ایم به طوری که محصولات فلزی این کشور می تواند در پارت های قطعات پزشکی نیز ورود داشته باشد. همینطور که امار نشان داده است محصولات الکتریکی و اپتیک در کشور اسلواکی نیز دارای کیفیت بالایی بوده و مشخص است که در این کشور وضعیت صنعت به طور دقیق پیشرفت کرده است. در این کشور وضعیتی که برای صنایع نظامی در نظر گرفته می شود می تواند شاخص های روتینی را در بر بگیرد و مشخص است که رتبه صنایع نظامی کشور اسلواکی در دنیا 5 اعلام شده است. فضای صنایع نساجی در کشور اسلواکی نیز بسیار عالی اعلام شده است به طوری که در اروپا بهترین وضعیت برای سوخت هسته ای مدنظر قرار می گیرد. شایان ذکر است که برخی از محصولات تولید شده از بخش نساجی این کشور می تواند مسیر صادراتی خوبی را طی نماید. محصولات غذایی و همینطور آشامیدنی که از کشور اسلواکی تولید و صادر می شود اغلب ارگانیک بوده و از نظر کیفیت بسیار بالا اعلام شده است مبرهن است که وضعیت غذایی در این کشور می تواند شاخص روتینی را پشت سر بگذارد. در صنعت کشور اسلواکی به طور جدی به بخش کاغذ و چاپ پرداخته شده است و مشخص است که این کشور مواد اولیه ای که در زمینه کاغذ و چاپ استفاده می کند در سال های اخیر بهبود داده است. خوشبختانه کشور اسلواکی در صنعت برق نیز می تواند به نتیجه برسد. در روال های پیشرفت این کشور رشد تحصیلی نیز چشم اندازی خوب را پیش روی دارد، مبرهن است که افراد برای داشتن یک مسیر پیشرفت اقتصادی درست در کشور اسلواکی باید از نظر تولیدات سوخت به نتیجه بهتری دست یابند. از یاد نبرید که تعرفه ای که برای محصولات در کشور اسلواکی گرفته می شود به طور حتم رویکرد مشخصی را دنبال می کند.

قوانین عمومی در اسلواکی

قوانین عمومی در اسلواکی

یک قانون جالب در خصوص نحوه غذا خوردن مردم اسلواکی است. مردم در این کشور اغلب سعی می کنند در زمان غذا خوردن به یک نقطه خیره شوند البته علت این امر را کسی نمی داند در زمان کار افراد هیچ نوع نسبتی با هم ندارند و باید در کار خود به موفقیت خوبی دست یابند. تحصیل در اسلواکی کمی دشوار است و افراد باید قوانین مربوط به واحدهای عملی را به خوبی پشت سر بگذارند.
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021