x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در اسلوونی

 

کشور اسلوونی در شمالی ترین بخش جمهوری یوگسلاوی سابق قرار دارد. به طور کلی این کشور پس از درگیری مختصر نظامی با صربستان توانسته استقلال خود را کسب نماید. اینطور که شواهد نشان می دهد این کشور یک پل ارتباطی بین شبه جزیره بالکان با مرکز و همینطور غرب اروپا محسوب می شود. بخش زیادی از کشور اسلوونی کوهستانی است و بیشتر مردم در پایتخت کشور اسلوونی زندگی می کنند. واحد پول کشور اسلوونی یورو اعلام شده است .رشد دستمزد در این کشور در حدود 11 درصد گزارش شده است،حداقل دستمزد در کشور اسلوونی نیز 886.63 یورو برای هر ماه است. اینطور که شواهد نشان می دهد جمعیت کشور اسلوونی نیز بیش از 2.60 میلیون نفر است. سن بازنشستگی در کشور اسلوونی برای بانوان 59 سال و برای آقایان در حدود 60 سال اعلام شده است. وضعیت نرخ مشارکت نیروی کار در کشور اسلوونی نیز در حدود 60 درصد است. کار در کشور اسلوونی به میزان 8 الی 9 ساعت در روز است و باید بتوانید در این زمان حد معقول از کار را پیش ببرید از یاد نبرید که وضعیت کار و همینطور ورود به بخش های کاری در کشور اسلوونی رویکردهای مشخصی را دنبال می کند. یک اصل مهم در زمینه کاری در کشور اسلوونی این است که افراد باید بتوانند مهارت خود را ثابت نمایند و مجاب کردن کارفرمایان در این زمینه از اهمیت زیادی برخوردار است. هزینه ای که برای رفت و آمد در کشور اسلوونی لحاظ می شود از دیگر مسائل مهم است شما در صورتی که بخواهید از تاکسی استفاده نمایید باید 1.5 یورو هزینه در نظر بگیرید در صورتی که بخواهید از مترو استفاده کنید هزینه شما برای خرید یک بلیط یک نفر در حدود 1 یورو و برای یک بلیط دو نفره نیز 1.75 یورو در نظر گرفته می شود. در این کشور برای هزینه کمتر در زمینه حمل و نقل افراد به سراغ دوچرخه سواری نیز می روند. هزینه تحصیل در کشور اسلوونی در کمترین حالت از 5000 یورو در سال کمتر است. دانشجویان می توانند با کار پارت تایم در این کشور از پس هزینه های زندگی خود برآیند به طور کلی هزینه زندگی دانشجویی در کشور اسلوونی در حدود 520 یورو برای هر ماه تخمین خورده است. هزینه مواد غذایی در کشور اسلوونی به این صورت است که قیمت برای هر یک کیلو گوشت در این کشور تقریباً در حدود 5 یورو است و قیمت برای هر کیلو برنج در کشور اسلوونی نیز در حدود 1 یورو ارزیابی شده است.

 

 

 

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره زندگی در اسلوونی
فهرست

حداقل حقوق در اسلوونی

حداقل حقوق در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR نرخ بیکاری در کشور اسلوونی در حدود 6.30 درصد اعلام شده است این رقم به نسبت سایر کشورها بالاتر است اما مبرهن است که به نسبت سال های گذشته کاهش چشمگیری داشته و در سال های آینده این نرخ بهبود بیشتری خواهد داشت. تعداد افراد شاغل در کشور اسلوونی بیش از 888111.00 نفر اعلام شده اند و مشخص است که هنوز نیاز به ایجاد شغل بیشتر در این کشور خواهد بود. نرخ بیکاری بلند مدت در کشور اسلوونی در حدود 5.70 درصد بوده است که امروزه این نرخ در وضعیت 1.60 درصد دیده می شود. نرخ بیکاری برای جوانان در کشور اسلوونی نیز در حدود 6.60 درصد است. وضعیت هزینه های کار در کشور اسلوونی بر اساس نقاط شاخص در حدود 113.30 اعلام شده است. در این کشور تعداد پست های خالی شغلی نیز 24 درصد رشد داشته است. وضعیت دستمزد در کشور اسلوونی برای هر ماه به صورت میانگین در حدود 1813.00 یورو است این در حالی است که دستمزد در تولید در این کشور در حدود 1899.00 یورو برای هر ماه است که نشان می دهد وضعیت تولید در کشور اسلوونی بالاتر از سایر کشورها است. کار در کشور اسلوونی به طور کلی رویکردهای مشخصی دارد. شما برای خرید خانه در کشور اسلوونی می توانید وام دریافت کنید. رشد دستمزد در این کشور در حدود 11 درصد گزارش شده است،حداقل دستمزد در کشور اسلوونی نیز 886.63 یورو برای هر ماه است. اینطور که شواهد نشان می دهد جمعیت کشور اسلوونی نیز بیش از 2.60 میلیون نفر است. سن بازنشستگی در کشور اسلوونی برای بانوان 59 سال و برای آقایان در حدود 60 سال اعلام شده است. وضعیت نرخ مشارکت نیروی کار در کشور اسلوونی نیز در حدود 60 درصد است. میزان بهره‌وری در این کشور بر اساس نقاط شاخص در حدود 122.00 است اینطور که شواهد نشان می دهد وضعیت تغییر اشتغال در کشور اسلوونی 1.80 درصد اعلام شده است و نرخ اشتغال در این کشور 71.90 درصد است.شرایط اقامت در کشور اسلوونی در سال 2020 تا حدودی تغییر می کند. در کشور اسلوونی به میزان 921.30 هزار نفر استخدام تمام وقت هستند. رشد اقتصادی در زمینه کار در کشور اسلوونی به نسبت سال 2017 در حدود 3 درصد بیشتر شده است، این آمار نشان می دهد که کشور اسلوونی یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته رویکردهای اقتصادی خوبی در زمینه ایجاد اشتغال داشته باشد.وضعیت موازنه‌های تجاری در کشور اسلوونی به طور کلی 21 درصد بیشتر از قبل شده است و مشخص است که روال حساب جاری در این کشور نیز با رشد 47 درصدی همراه بوده است. در ارزیابی های صورت گرفته مشخص شده است که وضعیت واردات در کشور اسلوونی نیز بیشتر از قبل است و این موضوع خود یکی از عوامل ایجاد شغل بیشتر محسوب می شود و به اشتغال‌زایی صنعتی کشور اسلوونی کمک شایانی خواهد نمود مشخص است که کشور اسلوونی یکی از بهترین کشورهایی است که در زمینه صادرات هم از رقیبان خود پیشی گرفته است و به رتبه قابل قبولی دست یافته است.

میانگین درآمد در اسلوونی

میانگین درآمد در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR در کشور اسلوونی به طور کلی افرادی که در زمینه آی تی و مشاوره امنیتی تلاش می کنند به درآمدزایی خوبی می رسند این روال نشان می‌دهد که میانگین درآمد در کشور اسلوونی به مراتب به نسبت کشورها بهتر دیده می شود. در نظر داشته باشید که در این کشور شاخص های هزینه ای به صورت نرمال ارزیابی می شود. در زمینه برنامه نویسی نیز دولت کشور اسلوونی پیشرفت خوبی داشته است و اعتماد به تکنولوژی در این کشور به طور کلی رویکردهای مشخصی را دنبال می‌کند. اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد وضعیت درآمد در کشور اسلوونی به طور جدی دنبال می شود و طبق ساعت کاری و مهارت کاری مبلغ مورد نظر ارزیابی خواهد شد آنچه شواهد نشان می دهد کشور اسلوونی یکی از کشورهایی است که ورود به بخش اقتصادی و درمانی را بهتر از سایر بخش ها می داند و میانگین درآمد در این بخش بیشتر از سایر بخش ها است. شما می توانید اقدام به راه اندازی شغل آزاد نیز در کشور اسلوونی داشته باشید میانگین درآمد در کشور اسلوونی به نسبت ایران در وضعیت بیش از 36 درصد دیده می‌شود و مشخص است که درآمدزایی در این کشور از ایران آسانتر خواهد بود. وضعیت کار در صنعت در کشور اسلوونی در سال های اخیر بهبود داشته است و اینطور که شواهد نشان می دهد افرادی که هزینه کاری خوبی دارند می توانند به سیستم درآمدزایی خوبی دست یابند. رشته‌های برق و مکانیک در کشور اسلوونی از ارزش درآمدی بالایی همراه هستند و اینطور که شواهد نشان می دهد سیستم مهندسی در کشور اسلوونی رویکردهای جدی در پیش می گیرد. در این کشور دو بخش برای ارزش های کاری دیده می شود، بخش مهارت و بخش دریافت حقوق. در بخش مهارت افراد باید طبق مهارت خود حقوق دریافت نمایند و مشخص است که مهارت های بالایی دارند اما در بخش دوم شما به عنوان یک کارآموز ورود به کار می کنید و درآمد حاصل در این بخش به مراتب نسبت به سایر بخش ها کمتر دیده می شود. کاریابی در کشور اسلوونی می تواند از طریق سایت ها صورت بگیرد. هزینه زندگی در کشور اسلوونی بر اساس درآمد مشخصی دنبال می شود.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در اسلوونی

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای کاریابی در کشور اسلوونی می توانید توسط دانشگاه ها اقدام کنید، یکی از روش هایی که برای یافتن شغل در کشور اسلوونی دیده می شود اقدام از طریق دانشگاه ها است، کاریابی از طریق دانشگاه به این صورت است که شما می بایست رزومه علمی خود را به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید و منتظر پاسخ باشید، هر دانشگاه لیست کاری مورد نظر را بر اساس موقعیت تحصیلی شما ارائه می دهد و در صورتی که شرایط متناسب باشد می توانید از دانشگاه نامه اخذ کرده و به محل کار مورد نظر ارائه دهید. در نظر داشته باشید که جستجو در سایت ها از دیگر روش های درآمدزایی در کشور اسلوونی محسوب می‌شود به عنوان مثال افراد باید بتوانند رزومه های کاری خود را به طوردقیق پیش ببرند. برخی از سایت ها برای معرفی کار هزینه دریافت می کنند و برخی دیگر نیز به صورت رایگان این فرصت را در اختیار شما قرار می دهند بنابراین سایت های کاریابی در کشور اسلوونی بسیار کمک کننده هستند. از یاد نبرید که شما با ورود به سایت ها بدون ارائه مدارک هویتی نیز می توانید شغل مورد نظر را اخذ کنید. نام نویسی در سایت های کاریابی در کشور اسلوونی بسیار آسان است و می تواند یک برگه برنده برای شما باشد.شرایط زندگی در کشور اسلوونی به طور جدی بهتر از ایران است. کار در کشور اسلوونی به میزان 8 الی 9 ساعت در روز است و باید بتوانید در این زمان حد معقول از کار را پیش ببرید از یاد نبرید که وضعیت کار و همینطور ورود به بخش های کاری در کشور اسلوونی رویکردهای مشخصی را دنبال می کند. یک اصل مهم در زمینه کاری در کشور اسلوونی این است که افراد باید بتوانند مهارت خود را ثابت نمایند و مجاب کردن کارفرمایان در این زمینه از اهمیت زیادی برخوردار است. مبرهن است که ورود به شغل هایی با درآمد بالا روش ساده ای نبوده و افراد باید خود را برای یک مسیر سخت تر حاضر کنند. در هر صورت ویزای کاری کشور اسلوونی برای کسانی که سابقه کاری و گواهی دعوت به کار دارند صادر می شود و در نهایت منجر به اخذ پاسپورت خواهد شد. کاریابی آزاد در کشور اسلوونی به این صورت است که فرد می بایست در سایت های مربوطه اعلام نماید که قصد ایجاد یک شغل آزاد دارد در این زمینه بسیار مهم است که میزان بودجه اولیه و هدف کاری مشخص شود حال اطلاعات خوبی به فرد از سوی سایت داده می شود که در راه اندازی کار آزاد خود می توانید از آن استفاده نمایید به این ترتیب وضعیت ورود به کار برای افراد آسانتر از قبل می شود مشخص است که رویکردهای اقتصادی و کاری در کشور اسلوونی بسیار جدی تر از قبل پیش خواهد رفت.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در اسلوونی

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه زندگی در کشور اسلوونی بستگی به سبک زندگی و عادت هایی که معمولاً افراد برای زندگی دارند بستگی دارد اما ارزیابی هزینه زندگی و تحصیل پیش از مهاجرت به کشور اسلوونی بسیار مهم است. یکی از هزینه های مهم زندگی در کشور اسلوونی در زمینه محل سکونت است، مخارج محل سکونت در کشور اسلوونی مانند سایر کشورها به چند بخش تقسیم شده است. در صورتی که به دنبال محلی کم هزینه برای زندگی باشید خوابگاه های مشترک دانشجویی گزینه خوبی است، آپارتمان های خصوصی اغلب هزینه های بیشتری دارند. در نظر داشته باشید که هزینه های سکونت در کشور اسلوونی به طور کلی به این صورت ارزیابی می شود که : هزینه برای خوابگاه دانشجویی در این کشور در حدود 90 یورو است، هزینه آپارتمان های خصوصی دوخوابه در این کشور در حدود 150 یورو بوده و هزینه برای آپارتمان های خصوصی یک خوابه نیز در این کشور در حدود 120 یورو ارزیابی شده است. هزینه ای که برای رفت و آمد در کشور اسلوونی لحاظ می شود از دیگر مسائل مهم است شما در صورتی که بخواهید از تاکسی استفاده نمایید باید 1.5 یورو هزینه در نظر بگیرید در صورتی که بخواهید از مترو استفاده کنید هزینه شما برای خرید یک بلیط یک نفره در حدود 1 یورو و برای یک بلیط دو نفره نیز 1.75 یورو در نظر گرفته می شود. در این کشور برای هزینه کمتر در زمینه حمل و نقل افراد به سراغ دوچرخه سواری نیز می روند. شایان ذکر است که رفت و آمد با دوچرخه در کشور اسلوونی اغلب بسیار آسان است و برای خرید یک دوچرخه در کشور اسلوونی باید بین 30 الی 60 یورو هزینه در نظر داشته باشید. اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد وضعیت حمل و نقل در کشور اسلوونی به نسبت سایر کشورها بیشتر اعلام شده است. در صورتی که می خواهید از پس هزینه زندگی خود بر آیید کار در کنار تحصیل بسیار مهم است، دانشجویانی که در دانشگاه های این کشور تحصیل می کنند می توانند در تایم آزاد خود مشغول به کار شوند. هر فرد می تواند تا 20 ساعت در هفته مشغول به کار شود و حقوق به صورت ساعتی برآورد می شود و هر ساعت 8 الی 10 یورو است. شایان ذکر است که در این کشور ورود به شغل می بایست با رشته تحصیلی متناسب باشد. هزینه تحصیل در کشور اسلوونی در کمترین حالت از 5000 یورو در سال کمتر است. دانشجویان می توانند با کار پارت تایم در این کشور از پس هزینه های زندگی خود برآیند به طور کلی هزینه زندگی دانشجویی در کشور اسلوونی در حدود 520 یورو برای هر ماه تخمین خورده است. هزینه مواد غذایی در کشور اسلوونی به این صورت است که قیمت برای هر یک کیلو گوشت در این کشور تقریباً در حدود 5 یورو است و قیمت برای هر کیلو برنج در کشور اسلوونی نیز در حدود 1 یورو ارزیابی شده است. در نظر داشته باشید که هزینه های مواد غذایی بر اساس کیفیت ارزیابی می شود و اغلب هزینه ها در رویکردهای دقیق تری پیش می بینی می شوند.

قیمت برخی کالاهای اساسی در اسلوونی

قیمت برخی کالاهای اساسی در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور اسلوونی به شرح زیر است: ۱ کیلو گوشت گوساله ۳ یورو ۱ کیلو مرغ فیله پاک کرده ۳ یورو ۱ کیلو کالباس ۱۵-۳ یورو ۱ کیلو برنج ۶۰ سنت ساندویچ مک دونالد ۳ یورو هزینه بنزین تقریبا ۲ دلار هزینه هر وعده غذا در دانشگاه حدود ۲ یورو هزینه صبحانه ۵/۰ تا ۱ یورو بیمه درمانی دانشجویان ۱۰۰ یورو در طول هر سال خوابگاههای دانشجویی بین ۱۵۰ یورو الی ۲۵۰ یورو در ماه هزینه شارژ و آب ماهیانه ۲۰دلار هزینه گاز مصرفی در تابستان ۱۰دلار هزینه گاز مصرفی در زمستان ۴۰دلار هزینه برق مصرفی ۳۰دلار هزینه آبونمان تلفن در ماه ۱۰دلار هزینه خرید سیم کارت موبایل رایگان و شارژ اولیه ۱۲دلار

اقتصاد در اسلوونی

اقتصاد در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از بخش های مهم اقتصادی در کشور اسلوونی وجود چراگاه های کوهستانی است که سبب رونق دامپروری در این کشور شده است. کشور اسلوونی اولین کشوری است که توانسته ثبات پایدار سیاسی و اقتصادی را در کنار هم داشته باشد. در بخش های شمال غربی این کشور معادن عظیمی از جیوه دیده می شود، در این کشور صنایع سبک و صنعت گردشگری نیز دیده می شود که نقش بسیار مهمی در تأمین درآمد کشور دارد. در نظر داشته باشید که رشد صنایع دستی و محلی در کشور اسلوونی نیز از دیگر بخش های مهم اقتصادی محسوب می شود. بیشترین صادرات این کشور در زمینه ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل دیده می شود و همینطور این کشور در زمینه مواد شیمیایی و غذا نیز به وضعیت صادرات خوبی رسیده است. محصولات وارداتی در کشور اسلوونی به طور کلی شامل ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل است و در نظر داشته باشید که سوخت و مواد روغنی و همینطور غذا در این کشور به طور کلی رویکردهای صادراتی مشخصی را دنبال می‌کند. در نظر داشته باشید که رتبه صادراتی در کشور اسلوونی به نسبت سال های گذشته بهبود داشته است. کشور اسلوونی در زمینه ثبت شرکت های خارجی از سوی سرمایه گذاران نیز به رتبه خوبی رسیده است و مشخصات کاری در کشور اسلوونی نشان می دهد که وضعیت اقتصادی در این کشور می تواند در چند سال اخیر بهبود داشته باشد. کشور اسلوونی یکی از کشورهایی است که توانسته رشد اقتصادی از طریق تکنولوژی و سیستم ارتباطات نیز داشته باشد و این عملکرد سبب شده است که وضعیت اقتصاد عمومی در این کشور رشد بهتری به نسبت سال های گذشته داشته باشد. کشور اسلوونی یک کشور قدرتمند اقتصادی محسوب می شود و به نوبه خود بسیار موفق ظاهر شده است. در این کشور رشد اقتصادی با افزایش حقوق شهروندی نیز همراه است.

امنیت مالی و اقتصادی در اسلوونی

امنیت مالی و اقتصادی در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR کشور اسلوونی در زمینه موازنه های تجاری به رتبه 215.95 میلیون یورویی رسیده است. در نظر داشته باشید که وضعیت حساب جاری در این کشور به طور کلی 47 درصد بیشتر از قبل است. مشخص است که واردات و صادرات در این کشور نیز به مراتب به رشد 29 و 28 درصدی رسیده است. ارزیابی ها نشان می دهد که این کشور توانسته با کنترل صحیح وضعیت بدهی های خارجی سعی بر حفظ امنیت اقتصادی خود داشته باشد به طوریکه وضعیت گردش سرمایه در این کشور بهتر از قبل دیده می شود. در کشور اسلوونی وضعیت ورود توریست نیز به مراتب 99 درصد بهتر از سال های گذشته است و بسیاری از خارجیان کشور اسلوونی را مقصد گردشگری خوبی قلمداد می کنند. موضوع دیگری که در زمینه موازنه های تجاری در کشور اسلوونی دیده می شود از این قرار است که این کشور توانسته شاخص فساد مالی را نیز کنترل نماید. کشور اسلوونی دارای 7.56 تن ذخایر طلا است به طوریکه توانسته در سال های اخیر به نتیجه خوبی دست یابد. وضعیت تولید نفت خام در این کشور به میزان 0.04 بی بی ال پیشرفت داشته است. ارزش های فعلی در کشور اسلوونی و همینطور وضعیت نمودار اقتصادی در این کشور بر اساس بدهی های خارجی لحاظ شده است. اطمینان از کسب و کار در کشور اسلوونی در حدود 15 درصدی بیشتر از قبل است این رتبه در سال های گذشته منفی بوده است. وضعیت تولید صنعتی در کشور اسلوونی در حدود 12.50 درصد بیشتر از قبل گزارش شده است و این رویکرد نشان می دهد که کشور اسلوونی توانسته در سال های اخیر در زمینه تولیدات صنعتی بسیار عالی عمل نماید. وضعیت تولید صنعتی ماهانه در کشور اسلوونی در حدود 8.80 درصد دیده می شود. استفاده از ظرفیت در این کشور در حدود 86.20 درصد است و وضعیت برای ثبت خودرو در این کشور نیز به میزان 11513.00 اعلام شده است. امنیت اقتصادی در زمینه تولید فولاد در کشور اسلوونی به میزان 66 هزار تن اعلام شده است این کشور ارزش 11 میلیون یورو را از تغییرات موجود انبار به دست آورده است و شاخص های رقابتی در کشور اسلوونی نیز به طور دقیق و صحیحی دنبال می شود. از یاد نبرید که رتبه رقابتی کشور اسلوونی نیز در حدود 69 امتیاز حفظ شده است. این کشور در زمینه آسانی کسب و کار به امتیاز 58 درصد رسیده است و وضعیت برای تولید الکتریسیته در این کشور نیز 1569.00 گیگاوات ساعت است. وضعیت شاخص فساد مالی در کشور اسلوونی به نسبت قبل بهتر بوده و مشخص است که دولت در صدد کنترل رتبه فساد مالی خواهد بود. نرخ رشد برای تولید ناخالص داخلی در این کشور به ارزش 3.70 درصد دیده می شود این نرخ در وضعیت سالانه در حدود 7.80 درصد است مبرهن است که تولید ناخالص داخلی در این کشور بیش از 55 میلیارد دلار آمریکا دیده می شود. وضعیت تولید ناخالص ملی در کشور اسلوونی نیز 45 درصد پیشرفته داشته است. در این کشور رتبه تولید ناخالص داخلی از کشاورزی در حدود 24 درصد پیشرفت داشته است و تولید ناخالص از ساخت و ساز نیز به میزان 78 درصد بیشتر از قبل است و مشخص است که تولید ناخالص از ساخت در کشور اسلوونی نیز بهتر از قبل گزارش شده است. وضعیت تولید داخلی از اداره امور عمومی در کشور اسلوونی نیز به میزان 15 میلیون یورو بیشتر شده است و ارزیابی ها نشان می دهد که این کشور تولید ناخالص داخلی از خدمات در این کشور نیز در وضعیت 21 درصد رشد داشته است. پیش بینی های اقتصادی در کشور اسلوونی رویکردهای مشخصی در بر می گیرد و می تواند در چندین وجه دنبال شود.

امنیت در اسلوونی

امنیت در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR فعالیت های خشونت آمیز در کشور اسلوونی بسیار کم است و ناسازگاری‌ها در این کشور نیز به مراتب کاهش داشته است اینطور که شواهد نشان می دهد در سطح شهر حضور پلیس به صورت متوسط دیده می‌شود و کشور اسلوونی در لیست امن ترین کشورهای دنیا قرار گرفته است. این کشور با ایتالیا و کرواسی و مجارستان هم مرز است و همه این کشورها نیز در لیست کشورهای امن قرار دارند. استفاده از سلاح سرد در کشور اسلوونی بسیار کم دیده می شود و مشخص است که وضعیت امنیتی در این کشور رویکردهای مشخصی را دنبال می کند. در این کشور نبود ناسازگاری های داخلی و خارجی سبب شده است که همواره مورد تقدیر GPI قرار بگیرد شایان ذکر است که کشور اسلوونی به طور کلی توانسته ورود افراد از طریق پناهندگی را به حداقل برساند و در این زمینه بسیار موفق ظاهر شده است. در کشور اسلوونی وضعیت فعالیت های امنیتی بسیار وسیع است و مشخص است که سرمایه گذاری در زمینه امنیت در این کشور بسیار زیاد خواهد بود.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در اسلوونی

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR شرایط اقامت در کشور اسلوونی از طریق ویزای کاری به این صورت است که شما با اخذ گواهی کار و دعوت نامه از سوی یک کارفرما در کشور اسلوونی می توانید به مدت یک سال در این کشور مشغول به کار شوید. در نظر داشته باشید که اقامت یک ساله به طور کلی می تواند به همراه همسر و فرزندتان صورت بگیرد. حال در این مسیر یک سری استثنا نیز وجود دارد. اول اینکه اگر فرد اجازه کار فصلی داشته باشد دیگر نمی تواند همسر و فرزند خود را با خود همراه نماید. برای اقامت در کشور اسلوونی از طریق ثبت شرکت هم نیاز است که هدف اقتصادی به طور دقیق مشخص شود و باید میزان بودجه اولیه نیز ارزیابی شود از یاد نبرید که کشور اسلوونی یکی از کشورهای قدرتمند اقتصادی محسوب می شود و هدف از ثبت شرکت در این کشور باید توجیه اقتصادی داشته باشد. برای اخذ اقامت کشور اسلوونی باید برای جامعه مفید باشید حال می توانید در زمینه علمی فعالیت کنید و یا مشغول به کسب درآمد باشید در هر صورت وضعیت اقامتی شما به طور دقیق ارزیابی می شود از یاد نبرید که کشور اسلوونی یکی از بهترین کشورهایی است که‌در زمینه اقامتی به رتبه خوبی رسیده است.

ازدواج خارجی ها در اسلوونی

ازدواج خارجی ها در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

استاندارد قوی در زمینه ازدواج در کشور اسلوونی سبب شده است که ویزای ازدواج در این کشور یکی از سخت ترین ویزاهای پیش روی باشد. در نظر داشته باشید که سطح بالای توسعه اقتصادی این کشور و همینطور وجود رفاه اجتماعی سبب شده است که بسیاری از افراد از طریق ویزای ازدواج وارد خاک این شوند اما بسیار مهم است که مسیر ازدواج به درستی صورت بگیرد و هیچ نوع فرافکنی و یا روند غیرقانونی در زمینه ویزای ازدواج در کشور اسلوونی رویت نشود. در این مسیر در ابتدا به افراد اقامت موقت داده می شود و می بایست برای رسیدن به اقامت دائم شرایط خاصی مدنظر قرار بگیرد. در نظر داشته باشید که مدارک مورد نیاز برای ویزای ازدواج کشور اسلوونی از این قرار است که افراد باید مدت زمان آشنایی و همینطور مدارکی که نشان از آشنایی بوده است را ارائه دهند. نیاز است که خلاصه ای از زندگی شخصی افراد نیز لحاظ شود. بسیار مهم است که که توانایی مالی فرد از تبعه کشور اسلوونی به طور دقیق لحاظ شود. شایان ذکر است که به طور کلی رویکرد ویزای ازدواج در کشور اسلوونی به این صورت است که در طی یک مصاحبه که از سوی سفارت کشور اسلوونی در نظر گرفته می شود از شما پرسش شود که چطور می توانید به درآمدزایی خوبی دست یابید، چطور با همسر خود آشنا شده اید ، آیا تمایل به ترک تابعیت قبل دارید و ... در نظر داشته باشید که همسر شما در کشور اسلوونی برای شما دعوت‌نامه ارسال می کند که در آن به طور دقیق توضیح داده شده است که ازدواج در مسیر درستی دنبال می شود و بسیار مشخص است که رویکردهای اقتصادی در این کشور بر اساس شغل شخص مورد نظر لحاظ می شود. از یاد نبرید که توانایی مالی در کشور اسلوونی به طورکلی می تواند در چندین بخش دنبال شود و اینطور که شواهد نشان می دهد فرد از تبعه کشور اسلوونی باید بتواند ثابت نماید که می تواند از پس هزینه زندگی در یک سال اول برآید. اینطور که شواهد نشان می دهد رویکردهای ازدواج در کشور اسلوونی در سال های اخیر بهتر شده است و این موضوع بسیار مهم است که اگر افراد در طول دو سال اول بچه دار شوند می توانند اقامت دائم این کشور را فراهم سازند.

اجاره خانه در اسلوونی

اجاره خانه در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت اجاره خانه در کشور اسلوونی در سال های جدید بهتر از قبل شده است به این صورت که تعرفه ها برای اجاره مسکن در این کشور به طور کلی رویکردهای مشخصی دارد. اینطور که شواهد نشان می دهد افراد برای اجاره خانه و مستغلات در کشور اسلوونی باید از طریق املاک اقدام نمایند. شایان ذکر است که شرایط برای اجاره خانه در این کشور کمی سخت تر از کشورهای همسایه است. صاحبان منازل در کشور اسلوونی در اطمینان به افراد سعی می کنند رویکردهای دقیق‌تری را در پیش بگیرند و اعتماد به این افراد کار دشواری است در نظر داشته باشید که سرمایه های ورودی به بخش اجاره خانه در کشور اسلوونی می بایست در ماه های اول ارزیابی شود. یعنی نیاز است که بتوانید اجاره سه ماهه اول را زودتر از قبل پرداخت نمایید. اینطور که مشخص شده است فرصت های زیادی برای یافتن منزل مورد نظر در کشور اسلوونی دیده می شود. هزینه ای که برای اجاره خانه در کشور اسلوونی دیده می شود در حدود 23 درصد از ایران بیشتر است اما خوابگاه در این کشور هزینه کمتری دارد مثلاً برای هزینه اجاره یک خوابگاه نیاز است که 90 یورو هزینه در نظر داشته باشید این در حالی است که اجاره یک آپارتمان یک خوابه در این کشور بیش از 150 یورو دیده می شود. در نظر داشته باشید که هزینه های موجود در زمینه اجاره خانه در کشور اسلوونی در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است به طوریکه امکانات به کار رفته برای یک آپارتمان از دیگر مسائلی است که می بایست در تعرفه های موجود لحاظ شود. اجاره خانه در شهر لیوبلیانا کشور اسلوونی بسیار گرانتر از شهرهای اطراف است. در اجاره خانه در کشور اسلوونی باید بتوانید چندین مورد را ارزیابی کنید اول اینکه املاک در سبک های سه ماهه، شش ماهه و یک ساله اجاره داده می شوند و باید سعی شود در این زمینه رویکردهای دقیقتری لحاظ شود. مورد بعدی این است که تعرفه برای اجاره خانه برای یک ساله به مراتب بیشتر است. برخی از خانه ها در کشور اسلوونی به صورت اشتراکی در وضعیت اجاره قرار می گیرند و مشخص است که هزینه در چنین شرایطی به نسبت سایر بخش ها بیشتر است.

خرید ملک در اسلوونی

خرید ملک در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR طبق ماده 68 قانون اساسی در کشور اسلوونی آمده است که خارجیان حق مالکیت املاک و مستغلات در این کشور را تحت رعایت یک سری قانون خواهند داشت. از زمان پیوستن کشور اسلوونی به اتحادیه اروپا مشخص شده است که افراد حق خرید املاک و مستغلات را خواهند داشت. یک قانون مهم از سال 2003 وجود دارد، در صورتی که یک شهروند کشور اسلوونی در یک کشور دیگر ملکی را به ارث ببرد، شهروند از همان کشور می تواند ملک مورد نظر را به ارث ببرد. خرید ملک در این کشور راه گشایی برای رسیدن به کسب و کار و زندگی بهتر خواهد بود. خریداران املاک در کشور اسلوونی از ایران می بایست در ابتدا مجوز اقامت C را داشته باشند. قیمتی که برای خرید خانه در کشور اسلوونی در نظر گرفته می شود به طور کلی رویکردهای اقتصادی خوبی دارد در زمینه خرید خانه در این کشور نیاز است که در ابتدا استعلام خانه مورد نظر از شهرداری صورت بگیرد همینطور باید ارزیابی شود که منزل مورد نظر به شخص دیگری فروخته نشده باشد. در نظر داشته باشید که برای خرید ملک در این کشور از سوی دولت بودجه ای در نظر گرفته می شود که افراد می توانند از آن استفاده کنند. مزایای خرید ملک در کشور اسلوونی بر این اساس است که افراد می‌توانند از تخفیف تحصیل در دانشگاه ها و همینطور مدارس استفاده نمایند، این شرایط فراهم می شود که بتواند از امتیازات خاصی در زمینه حمل و نقل دریایی و همینطور زمینی و هوایی نیز استفاده نماید. وضعیت سهولت و مزیت در روابط شرکت های داخلی و خارجی نیز صورت می گیرد. راه و حمل و نقل یکی از عوامل مهم در توسعه یک کشور محسوب می شود. شما می توانید خرید ملک در کشور اسلوونی را به عنوان یک شغل در نظر داشته باشید بسیاری از افراد در این کشور به دنبال خانه آپارتمان های بزرگتر هستند و شما می توانید ملک خود را به دانشجویان داخلی و خارجی نیز اجاره دهید. دولت کشور اسلوونی از سرمایه گذاران خارجی بسیار استقبال می کند. برای خرید ملک در کشور اسلوونی نیاز به رعایت مالیات بر درآمد مشخصی است و به طورکلی در نظر داشته باشید شما برای خرید و فروش ملک خود نیاز به مجوز مشخصی دارید و باید سعی کنید ملک خود در وضعیت درستی پیش ببرید. خدمات سلامت و درمان با سطح و کیفیت بالا در کشور اسلوونی از مواردی است که برای افراد بسیار به صرفه است.

ثبت شرکت در اسلوونی

ثبت شرکت در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR آسان ترین روشی که برای گرفتن اقامت کشور اسلوونی در نظر گرفته شده است مهاجرت تجاری است. در این مسیر شما پس از یک دوره مشخص می توانید اقدام به اقامت دائم داشته باشید. کشور اسلوونی یک گزینه خوب برای انجام تجارت و همینطور سرمایه گذاری های خارجی محسوب می شود در این کشور فضای گردشگری نیز به خوبی دیده می شود که بخش مهمی از روند اقتصادی را در پیش گرفته است. پس از ثبت شرکت در کشور اسلوونی نیاز است که مالیات مربوطه به طور دقیق پرداخت شود، اینطور که مشخص است شما پس از 5 سال می توانید اقامت دائم کشور اسلوونی از طریق ثبت شرکت را داشته باشید این روال در صورتی فراهم می شود که قوانین تجارتی را رعایت کرده باشید و همینطور از نظر حقوقی دچار مشکل نباشید. اقامت کشور اسلوونی از طریق ثبت شرکت در ابتدا یک ساله صورت می گیرد و با رعایت نکات بالا افراد می توانند این اقامت را به مدت 5 سال تمدید کنند. پس از 5 سال می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید. روند ثبت شرکت در کشور اسلوونی از این قرار است که در ابتدا فرد باید فرم مخصوص تکمیل شود و سپس هدف از ثبت شرکت و میزان بودجه اولیه ارزیابی شود. می بایست کل هزینه ثبت شرکت و راه اندازی آن به طور دقیق لحاظ شود. کل هزینه برای ثبت شرکت در این کشور می‌توانید بین 50 الی 60 هزار یورو در نظر گرفته شود. شما نیاز به حداقل سهام اجباری در شرکت به میزان 7500 یورو خواهید داشت. ثبت شرکت در کشور اسلوونی در طول یک دوره زمان 6 ماه در نظر گرفته می شود. مزایای ثبت شرکت در کشور اسلوونی از این قرار است که سبب می شود به سرعت به اقامت دائم برسید، شما نیاز به استخدام کارمند در شرکت نخواهید داشت. این کشور دارای موقعیت خوب اقتصادی و جغرافیایی برای انجام فعالیت های تجاری است. با ثبت شرکت در این کشور همسر و فرزندان شما می توانند به صورت رایگان در کشور اسلوونی زندگی کنند. اقتصاد کشور اسلوونی به صورت پیشرفته دنبال می شود در این کشور امنیت بالایی دیده می شود. در زمینه اقامت کشور اسلوونی از طریق ثبت شرکت این گزینه را لحاظ کنید ، زمانی که شما اولین اجازه اقامت خود در کشور اسلوونی را دریافت می کنید اجازه دارید که ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود دریافت نمایید.

انواع ویزا و انواع اقامت در اسلوونی

انواع ویزا و انواع اقامت در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR یکی از انواع ویزای اسلوونی ویزای کاری است که دارای شرایط مخصوص به خود است. برای دریافت ویزای کاری اسلوونی باید جاب آفر یا همان دعوت نامه کاری داشته باشید. کارفرما باید به مدت سه ماه در این کشور آگهی بزند در صورتی که شخص از تبعه اسلوونی را پیدا نکند می بایست به مدت 3 ماه آگهی خود را در اتحادیه شنگن نیز اعلام نماید در صورتی که فرد مورد نظر یافت نشد می بایست با جاب آفر خود وارد بازار کار اسلوونی شود. راه دوم در این کشور دریافت ویزای کاری اسلوونی است به طور کلی افراد با دریافت ویزای کاری این کشور به مدت 6 ماه می توانند در اسلوونی اقدام به یافتن شغل مورد نظر داشته باشند در نظر داشته باشید که افراد می بایست با داشتن این ویزا به صورت آزادانه به دنبال کار باشند و پس از رسیدن به کار مورد نظر و پرداخت مالیات اجازه دارند که اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. پس از گذشت 4 الی 5 سال اقامت دائم فراهم می شود. اخذ ویزای تحصیلی اسلوونی روال مخصوص به خود را دارد. شما برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور نیاز به نوعی ویزای بلند مدت دارید این بسته به طول مدت تحصیل فرد می تواند متفاوت ارزیابی شود. در ویزای تحصیلی این کشور نیاز به ارائه مدارک لازم دارید و باید بتوانید از پس هزینه تحصیل در این کشور نیز برآیید. مورد بعدی اخذ ویزای پزشکی اسلوونی است که با هدف درمان صورت می‌گیرد در نظر داشته باشید که ویزای پزشکی اسلوونی به طور کلی به مدت موقت صادر می شود. ویزای ازدواج این کشور به منظور ازدواج با یک فرد از تبعه اسلوونی صورت می گیرد و پس از سه سال زندگی مشترک تبدیل به اقامت دائم این کشور می شود در نظر داشته باشید که این ویزا سخت گیری‌های مشخصی به همراه دارد. اخذ ویزای توریستی اسلوونی به این صورت است که فرد به قصد گشت‌وگذار وارد خاک اسلوونی می شود و می بایست جنبه های توریستی به طور دقیق ارزیابی شود. در نظر داشته باشید که ویزای توریستی این کشور به طور کلی نیاز به شرکت در مصاحبه داشته و باید مدارک هویتی و مسافرتی به همراه بیمه مسافرتی لحاظ شود. انواع ویزا در اسلوونی دیده می شود که در مدل های یکبار ورود یا دو بار ورود است. در نظر داشته باشید ویزا در این کشور دارای اعتبار مشخصی است و افراد باید به اعتبار ویزای این کشور دقت نماید. تمدید ویزای اسلوونی به طور کلی به صورت سالانه صورت ارزیابی می شود.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم اسلوونی

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR وضعیت بیمه درمانی و تسهیلات در اسلوونی در سال های اخیر بهبود زیادی داشته است به طوریکه سیستم های بیمه ای در این کشور در صدد هستند که افراد زیادی را وارد بخش های بیمه ای نمایند. رویکردهای درمان و بیمه نشان می دهد که وضعیت درمان در این کشور در بیمارستان های دولتی بهتر از قبل است و بیمارستان های دولتی در این کشور می توانند از نظر اقتصادی به رشد خوبی دست یابند و وضعیت درمانی در اسلوونی نیز روتین های مشخصی را دنبال می کند. درمان و بهداشت فردی در اسلوونی به طور کلی به چند شکل ممکن دنبال می شود در نظر داشته باشید که در این کشور وضعیت برای درمان بیماری های صعب العلاج به نسبت سایر کشورها بهتر شده است و مشخص است که اسلوونی در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است یک موضوع مهم دیگر در زمینه بیمه در این کشور رویکردهای درمانی مشخص است که جنبه های پوشش بیمه ای بالاتری را می طلبد.

خدمات بانکی و مالی در اسلوونی

خدمات بانکی و مالی در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR خدمات بانکی در اسلوونی به طور کلی به چندین بخش تقسیم شده است اینطور که مشخص است در برخی از بانک های این کشور سپرده گذاری با سود بالا و در برخی دیگر به سود کم دیده می شود. شایان ذکر است که وضعیت مالی و بانکی در اسلوونی به طور کلی در چند سال اخیر توانسته زمینه صدور وام به افرادی که در این کشور قصد سرمایه گذاری خارجی را دارند نیز فراهم کند و تا حد زیادی نیز موفق ظاهر شده است. وضعیت مالی اسلوونی به طور حتم بر اساس رویکردهای مشخصی دنبال شده است و مشخص است که عملکردهای اقتصادی و بانکی در این کشور در راستای اجرای طرح تعدیل ساختار بانکی نیز پیش می رود.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در اسلوونی

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR اعتبار پاسپورت اسلوونی 7 اعلام شده است و با داشتن پاسپورت این کشور می توانید به 164 کشور زیبای دنیا سفر داشته باشید.

تشابهات فرهنگی اسلوونی با ایران

تشابهات فرهنگی اسلوونی با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR یکی از فرهنگ های مشترک بین مردم ایران و مردم اسلوونی این است که هر دو گروه سعی می کنند اهمیت زیادی به خانواده دهند. مردم کشور اسلوونی به نسبت مردم ایران شادتر هستند.

اعیاد و تعطیلات رسمی در اسلوونی

اعیاد و تعطیلات رسمی در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR 1 ژانویه روز سال نو محسوب می شود به طور کلی در این روز مردم سعی می کنند روند فرهنگی خوبی را پیش بگیرند. 8 ژانویه روز فرهنگی محسوب می شود این روز به نوبه خود از دیدنی‌های بسیار عالی است شایان ذکر است که این تاریخ به طور کلی به روز کتابخوانی نیز شهرت دارد. 8 فوریه مشهور به تاریخ انقلاب است و این روز به طور کلی در زمینه فرآیند سیاسی این کشور شرایط مختلفی دیده می شود. 27 آوریل روز مقاومت است و به طور کلی در چنین روزی مردم این کشور سعی می کنند در سمینارهای شهری شرکت داشته باشند. 1 می روز کارگر است، این روز به طور کلی یکی از بهترین روزهایی است که مردم سعی می کنند از زحمات کارگران تشکر نمایند. 2 می روز دوم کار است و به طور کلی در لیست روزهای مهم در کشور اسلوونی است. 22 ژوئن در کشور اسلوونی به طور کلی روز قیام مردم محسوب می شود در این روز شرایط برای استراحت فراهم است. 25 دسامبر روز کریسمس محسوب می شود و به طور کلی در لیست روزهای بسیار شاد در این کشور است. تفریحات زمستانی در اسلوونی را حتماً امتحان کنید، شهر بلد در اسلوونی سرشار از تفریحات است و به طور کلی قایق سواری در این بخش بسیار لذت بخش است. اینطور که مشخص شده است شما می توانید از تفریحات زمستانی این بخش نیز استفاده نمایید. اسکی و پاتیناژ از ورزش های مهم و تفریحات بسیار ارزشمند در اسلوونی است و به طور کلی در جشن سال نو نیز در این منطقه مراسم زیادی برگزار می‌شود. نیاز است که بر روی دریاچه آتش بازی کنید و همینطور خاطراتی که در این بخش وجود دارد را از یاد نبرید. غارهای پوستونیا آنقدر شگفت انگیز است که به طور کلی می تواند یک روز کامل زمان شما را در نظر داشته باشد. این غارها دارای بخش های مختلفی هستند.هر بخش دارای امکانات خاصی است و به طورکلی دیواره ها و سقف ها دارای دسته بندی های مشخصی هستند. در نظر داشته باشید که این غارها دارای چندین بخش مختلف بوده و مشخص است که هر بخش برای چه فعالیتی انتخاب شده است.

دین در اسلوونی

دین در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR 61 درصد از مردم این کشور مسیحی هستند و در حدود 11 درصد نیز در این کشور مشتاق به دین اسلام وجود دارد.

تفریح در اسلوونی

تفریح در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR کلیسای وسط دریاچه از دیدنی های ویژه در اسلوونی است، هر کس به این دریاچه می رود می تواند در وسط دریاچه قایقرانی داشته باشد. اینطور که مشخص است این کلیسا به شکل خاصی طراحی شده است به طوریکه دیواره های سفید و زیبایی برای آن به کار رفته است. از دو سمت دریاچه قایق های پارویی دیده می شود. مشخص است که یک قایق پارویی شخصی می تواند از گزینه های خاص در اسلوونی باشد. در نظر داشته باشید که بازدید از این بخش می تواند شما را با تاریخ اسلوونی آشنا نماید. قلعه های قرون وسطایی در اسلوونی بسیار زیبا است بازدید از این قلعه برای تاریخ دوستان گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود در داخل این قلعه ها بر روی دیوارها به طور کلی نوشته هایی وجود دارد که می بایست ارزیابی شود. وجب به وجب این قلعه ها بر اساس معماری خاصی نوشته شده است به طوریکه چشم اندازی بی نظیر ایجاد می کند در نظر داشته باشید که این قلعه ها برای کسانی که قصد دارند در بهار وارد اسلوونی شوند بسیار عالی خواهد بود. پارک ملی تریگلاو یکی از پارک های دیدنی در اسلوونی محسوب می شود این پارک به طور کلی کیفیت زیادی دارد و برای بازدید از آن نیاز به پرداخت پول ندارید. ورود پارک رایگان است و چندین تفریح محبوب نیز در تابستان ها برای این بخش در نظر گرفته شده است. می توانید از فضای اسب سواری و همینطور پیاده روی این بخش از پارک لذت ببرید. اقامت در مزارع اسلوونی به طور کلی بسیار دیدنی و خاص است و یکی از محبوب ترین بخش های اسلوونی محسوب می شود، در این بخش می‌توانید با حیوانات مزرعه عکس بگیرید و همینطور فعالیت های محلی را تماشا کنید. بهترین و تازه ترین غذاها در این بخش برای شما فراهم می شود و می توانید در طبیعت وقت بگذرانید. شما می‌توانید در یک چادر سفر بگذرانید و به طور کلی بودجه ای که در این راستا استفاده می شود به طور کلی بسیار ارزان و مناسب خواهد بود.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در اسلوونی

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR اتوبوس یکی از وسایل حمل و نقل عمومی بسیار پر کاربرد در اسلوونی است، در این کشور مسافرت با اتوبوس بین شهرها نیز صورت می گیرد. امکان تهیه بلیط اتوبوس برای شما فراهم شده است و می توانید از قطار هم استفاده کنید. قطارهای فراوانی در اسلوونی در جریان هستند که هر یک دارای تعرفه های مشخصی هستند. شما می توانید ماشین اجاره کنید و با ماشین به بخش های مختلف این کشور سفر داشته باشید. هزینه برای اجاره ماشین در اسلوونی مقرون به صرفه‌تر از سایر وسایل نقلیه است.

فرهنگ اسلوونی

فرهنگ اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور اسلوونی فرهنگ مخصوص به خود را دارند در این کشور به طور کلی زمانی که بزرگی وارد یک مکان می شود همه به احترام او دست ها را بالا می برند این گزینه همچون احوالپرسی در ایران است. در فرهنگ مردم اسلوونی بسیار دیده شده است که افراد سعی می کنند در کنار هم با بودجه کم نیز زندگی شادی داشته باشند. زندگی شاد بخش مهمی از زندگی و فرهنگ مردم اسلوونی محسوب می شود. در این کشور کودکان خود باید رشته تحصیلی و کاری خود را انتخاب نمایند و باید برای آینده آماده شوند. در فرهنگ کشور اسلوونی بسیار دیده شده است که حجاب و پوشش نیز آزاد است .

هنر اسلوونی

هنر اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR یک هنر بسیار مهم در اسلوونی در زمینه موسیقی است، هنر موسیقی در بین مردم اسلوونی حتی در رده سنی بالاتر نیز لحاظ می شود و مشخص است که وضعیت هنر در این کشور در چند بخش مشخص دنبال می‌شود. هنر اسلوونی به طور دقیق توانسته در چهار چوب قانون پیش برود و وضعیت هنری این کشور از سوی دولت نیز پوشش دهی مالی می شود.

ورزش در اسلوونی

ورزش در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ورزش در اسلوونی به صورت اسکی و همینطور شنا دیده می شود مردم این کشور علاقه زیادی به ورزش های آبی دارند.

خرافات در اسلوونی

خرافات در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم اسلوونی علاقه ای به سرو نوشیدنی به همراه غذا ندارند و این موضوع ریشه در خرافات در این کشور دارد مردم اسلوونی معتقد هستند که خوردن نوشیدنی در زمان غذا سبب مرگشان خواهد شد!

شایعات در مورد اسلوونی

شایعات در مورد اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از شایعاتی که در اسلوونی در زمینه زندگی فردی دیده می شود که اغلب می گویند با امنیت کمی همراه است که به طور کلی رتبه بالایی ندارد.

موارد ممنوعه در اسلوونی

موارد ممنوعه در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR در اسلوونی بسیار دیده شده است که سوت زدن در خیابان جرم است و پیگرد قانونی دارد. شما در طول شهر نمی توانید از مشروبات الکلی استفاده نمایید.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم اسلوونی

خطرات احتمالی برای افراد مقیم اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR دزدی های کوچک و همینطور بلایای طبیعی بخشی از خطرات زندگی در اسلوونی محسوب می شود.

تشابهات قوانین اسلوونی با ایران

تشابهات قوانین اسلوونی با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR تشابهات در قوانین زندگی اسلوونی با ایران بسیار کم است. مثلاً در این کشور قوانین رانندگی سختگیرانه تر از ایران است. مردم این کشور به طور کلی سعی می کنند با احترام بیشتری با هم حرف بزنند.

گواهینامه و خرید ماشین در اسلوونی

گواهینامه و خرید ماشین در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR برای خرید ماشین در اسلوونی می توانید از بانک های خصوصی وام دریافت کنید. شما برای اخذ گواهینامه در این کشور نیاز به یک الی دو ماه زمان دارید.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در اسلوونی

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR سفارت اسلوونی در تهران ، نیاوران، خیابان باهنر ، خیابان میری قرار دارد.

نوع پوشش مردم اسلوونی

نوع پوشش مردم اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR حجاب کشور اسلوونی بسیار آزاد است، در این کشور مردم سعی می‌کنند لباس های رنگی و شاید به همراه کلاه استفاده نمایند. استفاده از شال گردن و همینطور دستکش در بین بانوان بسیار دیده می شود.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی اسلوونی

جغرافیا و شرایط آب و هوایی اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR کشور اسلوونی یکی از کشورهای بسیار امن در دنیا است. کشور اسلوونی از سمت باختر با ایتالیا هم مرز است و از شمال با اتریش همسایه است این کشور از سمت جنوب و جنوب خاوری با کرواسی و از سمت شمال نیز با مجارستان هم مرز است. کشور اسلوونی کشور کوچکی است که با تپه ها و کوه های بسیار زیبا و قلعه های فراوان احاطه شده است، این کشور در کنار همه زیبایی های محیطی که دارد در زمینه اقتصادی و کشاورزی و همینطور صنعتی به رشد خوبی رسیده است. کشور اسلوونی در بخش جنوب اروپای مرکزی واقع شده است و شهر لیوبلیانا بزرگترین شهر در این کشور و پایتخت زیبای آن محسوب می‌شود. وضعیت سیاسی در کشور اسلوونی به صورت جمهوری پارلمانی است و از اقتصاد و وضعیت اجتماعی پیشرفته ای برخوردار شده است. در این کشور به میزان 61 درصد از مردم مسیحی هستند. کشور اسلوونی در سال 1991 از کشور یوگسلاوی جدا شد و پس از آن تاریخ این کشور مستقل گردید. کشور اسلوونی در شمالی ترین بخش جمهوری یوگسلاوی سابق قرار دارد. به طور کلی این کشور پس از درگیری مختصر نظامی با صربستان توانسته استقلال خود را کسب نماید. اینطور که شواهد نشان می دهد این کشور یک پل ارتباطی بین شبه جزیره بالکان با مرکز و همینطور غرب اروپا محسوب می شود. بخش زیادی از کشور اسلوونی کوهستانی است و بیشتر مردم در پایتخت کشور اسلوونی زندگی می کنند. واحد پول کشور اسلوونی یورو اعلام شده است و اغلب مردم در این کشور به زبان اسلوونیایی صحبت می کنند. این کشور در لیست اعضای اتحادیه اروپا و سازمان ناتو قرار دارد. مساحت کشور اسلوونی در حدود 20273 کیلومتر مربع اعلام شده است. این کشور در مجاورت رشته کوه آلپ و همینطور دریای آدریاتیک قرار دارد. آب و هوای کشور اسلوونی به طور کلی در بیشتر زمان ها سرد و خشک اعلام شده است این کشور کوهستانی است اما شرایط آب و هوای مدیترانه ای در آن حاکم است. پایتخت این کشور در ارتفاع 300 متری از سطح دریا قرار دارد ، دما در این کشور بین 0 تا بیست درجه سانتیگراد دیده می شود و یکی از بارانی ترین پایتخت های اروپا نیز محسوب می شود. بهترین زمان برای سفر به کشور اسلوونی ماه ژوئن تا آگوست اعلام شده است. فوریه و ایام کریسمس نیز برای عاشقان اسکی در این کشور بسیار عالی است در نظر داشته باشید که در فصل های برفی سال نیز افراد این امکان را دارند که بتوانند از نظر جغرافیایی وارد این کشور شده و از ورزش های یخی لذت ببرند.

غذاهای اسلوونی

غذاهای اسلوونی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR یکی از غذاهای بسیار خوش طعم در بین مردم اسلوونی پیروگی است، این غذا از سیب زمینی له شده و پنیر و گوشت تهیه می شود و برخی از افراد در آن سیب نیز برای طعم دهی استفاده می کنند این غذا در روزهای گرم استفاده می شود و بسیار طعم دل انگیزی دارد. پیسکاویسا یک نوع گوشت کبابی در اسلوونی است که در بخش های غربی استفاده می شود این غذا با گوشت قرمز تهیه می شود و به طور کلی برای طبخ آن از نان و همینطور ادویه های متنوعی استفاده می شود. این غذای خوش طعم برای کودکان بسیار خوش طعم است. پاسترمایلیا یک نوع نان بسیار خوش طعم است که با خمیر و گوشت تهیه می شود به صورت تخم مرغی سرو می شود در این غذا از تکه های گوشت نیز استفاده می شود و ادویه در آن بسیار دل انگیز است. استفاده از ادویه های تند در این غذا بسیار عالی خواهد بود. تاراتور یک نوع غذای سنتی اسلوونی است که مشهور به سوپ سرد و یا سالاد مایع است، در این غذا از ماست و خیار و روغن سبزیجات به همراه آب و گردو استفاده شده و به صورت سرد سرو می شود. استفاده از سرکه و همینطور کاهو و هویج در این غذا به صورت سلیقه ای دیده می شود. بارها دیده شده است که پودر گردو نیز در این غذا استفاده می شود. هالوشکی یکی از غذاهای بسیار خوش طعم در اسلوونی است که به صورت ترکیبی از غذاهای سالم تهیه می شود و در آن تکه هایی از خمیر سیب زمینی آب پز شده دیده می شود. بریندزا یک نوع پنیر نرم گوسفندی در این کشور که با تکه های دودی و نمک سود شده نیز استفاده می شود این غذا به طور کلی دارای طعم بسیار عالی است و از دسته غذاهای بسیار ایده آل در اسلوونی محسوب می شود.
آخرین ویرایش: 2020-01-31 17:59:01 1,946