x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
سودان جنوبی

سودان جنوبی

کشور سودان جنوبی کشوری در آفریقای جنوبی است که توانست استقلال خود را در سال 2011 به دست آورد. این کشور با رهبری های سیاسی توانست مسیر درست جغرافیایی را طی کند. به طور کلی در این کشور مردم تلاش کردند که اقتصاد بالایی داشته باشند اما موفق نبوده اند ثروت و منابع زیرزمینی موجود در کشور سودان جنوبی سبب شده است که اهمیت این کشور به نسبت سایر کشورها ارزیابی شود. رهبری های سیاسی در کشور سودان جنوبی نیز شکل گرفته و مسیر های جغرافیایی پیش بینی شده است.منابع نفتی بسیار وسیعی در کشور سودان جنوبی دیده می شود اینطور که مشخص است مهمترین این منابع وابسته به صادرات نفت خام است تولید نفت خام در این کشور روز به روز بیشتر می شود در تولید و صادرات نفت خام شرایط مخصوص رویت شده است. اقتصاد این کشور وابسته به درآمدهای نفتی است به طوری که بدون نفت این کشور برای همیشه جایگاه خود را از دست می دهد. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی برای کشور سودان جنوبی در حدود 15.90 درصد اعلام شده است شرایط تولید ناخالص داخلی این کشور 17.83 درصد و روند تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در این کشور به مرز 4811.30 رسیده است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: South Sudan عربی:جنوب السودان
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: لهجه های محلی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: پوند سودان جنوبی معادل 0.68 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00211
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 23
 • پایتخت: جوبا
 • زبان های رسمی: انگلیسی
 • جمعیت: بیش از 12.778 میلیون نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+3)
 • دامنه اینترنتی: .SD
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از USD 39.73

سفر به سودان جنوبی

با توجه به اینکه در کشور سودان جنوبی ماه های مرطوب و خشک تجربه می شوند بهتر است فصل خشک یعنی ماه های نوامبر تا پاییز را برای سفر به کشور سودان جنوبی انتخاب کنید مشخص است که بهترین زبان برای سفر به این منطقه در فضای شهری ارزیابی می شود. در صورتی که علاقه به باران دارید می توانید فصل بارانی را انتخاب کنید و سری به جاده های چالش برانگیز این کشور بزنید. مشخص است که جاده ها از گل هستند و موقعیت بارانی دقیقی را دنبال می کنند. زمان سبز شدن منطقه بسیار دیدنی است و جاده ها پر از سبزه زار و گل های زیبا می شوند. سیل ها می تواند جاده ها را کمی خطرناک کند بهتر است مواظب باشید. کشور سودان جنوبی دارای آب و هوای گرمسیری است و دوره های بارندگی در این کشور شدید اما از طرفی هم خشکسالی بسیار دیده می شود این کشور دارای موقعیت باران و گرمای مخصوصی است و فصل بارندگی نیز در این کشور در ماه های آوریل تا اکتبر اعلام شده است اینطور که مشخص است که در مناطقی که ارتفاع بیشتری هستند در مقایسه با سایر مناطق سطح بارندگی بسیار زیاد است. این منطقه به خط استوا نزدیک است و به طور کلی روز ها و شب ها دمای هوا و موقعیت بارندگی با تغییرات زیادی همراه است وضعیت آب و هوایی کشور سودان جنوبی دسته بندی شده است مشخص است که این کشور موقعیت گردشگری مخصوصی دارد و کسانی که در صدد هستند از این کشور استفاده نمایند باید بتوانند موقعیت آب و هوایی مخصوصی را در نظر بگیرند.

سفر به سودان جنوبی

زندگی در سودان جنوبی

کشور سودان جنوبی با عنوان جمهوری سودان جنوبی شناخته می شود و یک کشور فقیر در آفریقا است که استقلال خود را از سال 2011 اعلام کرده است. مرکز این کشور شهر جوبا است و رهبری سیاسی این کشور وابسته به سالوای است. سودان جنوبی در لیست کشورهای بسیار فقیر قرار دارد اما منابع ثروت زیرزمینی این کشور بیشتر نفت و سایر بخش ها است.درآمدزایی یکی از مهمترین نگرانی های بشر است. اینکه قرار است چه بر سر آینده اش آید و قرار است موقعیت زندگی وی بر چه اساسی رقم بخورد. کشور سودان جنوبی یک منطقه مستقل از بخش شمالی است و وضعیت حقوق و درآمد رای این منطقه نیز به واسطه نوع شغل ارزیابی می شود اما وضعیت حقوق و دستمزد کشور سودان جنوبی برای سال 2020 به میزان 84.062 SDG اعلام شده است این میزان حقوق و مزایا در این کشور بر اساس وضعیت ناخالص داخلی بررسی می شود. رویکرد حقوق و مزایا در این کشور می تواند یک سیاست باشد. مثلاً میزان درآمد ناخالص داخلی در این کشور 64.405 دلار آمریکا اعلام شده است. مثلاً اگر فردی در این کشور مدیر فناوری اطلاعات باشد به طوری که دارای سابقه کار مشخص باشد و سابقه کار وی قید شده و قابل دفاع باشد می تواند 175.00 SGD داشته باشد.

زندگی در سودان جنوبی

مهاجرت به سودان جنوبی

برای سرمایه گذاری در کشور سودان جنوبی نیاز است پروسه های مربوطه طی شود اولین بخش این است که تاییدیه لازم از سوی وزارت تجارت و صنعت ارائه شود این رویکرد بین 4 الی 12 ماه زمان نیاز دارد شاید نیاز به بازبینی باشد در نهایت در مرحله دوم نیاز است که امور ویزا پس از مجوز لازمه از سوی وزارت تجارت ارائه شود این پروسه نیز بیش از 4 ماه زمان نیاز دارد و رویکرد سرمایه گذاری باید برای آن رعایت شده باشد مشخص است که ثبت شرکت در کشور سودان جنوبی بر اساس موقعیت اقامتی افراد یک روش خوب اما با دقت بالا محسوب می شود که افراد باید دقت لازم داشته باشند. دو نوع ویزای سرمایه گذاری برای کشور سودان جنوبی دیده می شود. در روش اول که اصلی گسترش یک تجارت است حال این رویکرد می تواند از طریق خرید سهام صورت بگیرد و یا مالکیت قطعه زمین یا ملکی را شامل می شود. مالکیت برای شرکت های از قبل ثبت رسیده نیز صورت می گیرد که روش خوبی است و شخص به واسطه این روش می تواند با هزینه کمتر به اقامت کشور سودان جنوبی برسند. روش دیگر راه اندازی یک تجارت جدید است شما می توانید در این روش تاسیس یک شرکت داشته باشید که با اسم جدیدی صورت می گیرد موقعیت این کشور بر اساس رویکرد سرمایه گذاری دنبال می شود. شما به عنوان یک شهروند خارجی می توانید در بخش مسکن یا اماکن تجاری ورود کنید البته که رویکرد صنعتی نیز برای کشور سودان جنوبی دنبال می شود و در نهایت باید شخص موارد قانونی را دنبال نماید.

مهاجرت به سودان جنوبی

تحصیل در سودان جنوبی

آموزش در کشور سودان جنوبی  پس از سیستم آموزشی جمهوری سودان الگوبرداری شده است. آموزش ابتدایی شامل هشت سال و پس از آن چهار سال آموزش متوسطه و سپس چهار سال تدریس در دانشگاه است . سیستم 8 + 4 + 4 ، از سال 1990 وجود دارد. زبان اصلی در همه سطح انگلیسی است ، در مقایسه با جمهوری سودان ، جایی که زبان آموزش عربی است  کمبود شدید معلمان انگلیسی و معلمان انگلیسی زبان در زمینه های علمی و فنی وجود دارد. دانشگاه جوبا کشور دانشگاه دولتی است که در جوبا ، سودان جنوبی واقع شده و در سال 1975 در پاسخ به نیاز به آموزش عالی در مناطق جنوبی سودان تأسیس شده است.  به دلیل جنگ داخلی دوم سودان (1983 - 2005) ، این دانشگاه برای امنیت کارمندان ، دانشجویان و زیرساخت ها به خارطوم نقل مکان کرد.  در سال 2006 ، دولت در آن زمان موافقت كرد كه نام این دانشگاه را به دانشگاه ملی جوبا تغییر دهد . این دانشگاه پس از به دست آوردن استقلال توسط سودان جنوبی در ژوئیه 2011 ، دوباره به جوبا ، جایی که تأسیس شده است، بازگشت.  این دانشگاه به زبان انگلیسی آموزش می دهد. بانکها در کشور سودان جنوبی خدمات کامل ارزی و TL از جمله سپرده و حساب پس انداز ، کارتهای اعتباری ، کارتهای بدهی و انتقال سریع پول را به هر بانکی در جهان ارائه می دهند . شما می توانید معاملات بانکی خود را از طریق اینترنت یا گزینه بانکی تلفنی پردازش کنید ، که هر دو برای ارائه به زبان انگلیسی طراحی شده اند. 

تحصیل در سودان جنوبی