x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

طرح بورسیه و انتقال دانشجو مولانا

طرح مولانا چیست؟

طرح بورسیه و انتقال دانشجو مولانا

در چند سال گذشته دانشگاه های ترکیه از کیفیت بسیار خوبی برخوردار شده اند و به همین دلیل بسیاری از دانشجویان ایرانی مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور هستند. به همین منظور طرحی به نام مولانا به وجود آمده است که دانشگاه های ایران و ترکیه به واسطه ی آن به تبادل دانشجو با یکدیگر می پردازند.

از جمله مفاد این طرح اکسچنج استیودنت می توان به همکاری های علمی و پژوهشی نظیر تبادل دانشجو، تبادل استاد، اجرای طرح های مشترک پژوهشی، برگزاری کارگاه ها و سمینارهای علمی و... اشاره کرد.

در حال حاضر برنامه ی اکسچنج استیودنت مولانا در بیش تر دانشگاه های ایران برگزار می شود که از جمله ی آن ها می توان به دانشگاه تهران، دانشگاه تبریز و... اشاره کرد؛ بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارید، پیشنهاد می کنیم با استفاده از طرح اکسچنج استیودنت مولانا ، ابتدا یک دوره ی کوتاه را در دانشگاه های این کشور بگذرانید و سپس برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنید.

برای استفاده از این طرح به عنوان دانشجو باید شرایط زیر را داشته باشید:

  •  باید دانشجوی یکی از مقاطع فوق دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا باشید.
  •  معدل دانشجو در مقطع فوق دیپلم و کارشناسی باید ۵۰ از۴  باشد ( بین ۱۲  تا ۱۴)  و برای دانشجویان ارشد و دکترا باید۳  از۴  باشد ( ۱۴ تا ۱۶)
  •  شرایط احراز دانشجو به شرح زیر می باشد : ۵۰\% نمره زبان + ۵۰\% نمره معدل
  •  لازم به ذکر است که دانشجویان سال اول در مقاطع فوق دیپلم و کارشناسی نمی توانند اقدام کنند.
  •  واحدها یا دوره های گذرانده شده در۲ دانشگاه مورد قبول خواهد بود و نیاز به سپری کردن آنها نیست.
  •  دانشجویان میتوانند از این فرصت ۱  بار و برای حداکثر یک سال تحصیلی یا ۲  ترم اقدام کنند. اقدام برای دفعات بعد بدون بورس خواهد بود.
  •  باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید.
  •  دانشجویان هیچ نوع شهریه ای را به دانشگاه میزبان پرداخت نخواهند کرد. اما باید شهریه دانشگاه خودشان را طبق روال قبل بپردازند.
مشاوره طرح بورسیه و انتقال دانشجو مولانا
آخرین ویرایش: ‏6 ماه پیش - 1,146 نمایش

دانشگاه‌ها

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱