x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

تونگا

کشور تونگا کشوری در قاره اقیانوسیه است که در بخش جنوبی ساموآ قرار گرفته است و البته که در بخش شرقی فیجی نیز دیده می‌شود. این کشور به طور کلی قسمت های پلی نزی گسترده‌ای را پوشش داده است. کشور تونگا در حدود یک سوم راه نیوزیلند به بخش هاوایی را گرفته است. اگر دقت کرده باشید کشور تونگا تنها کشور پادشاهی در اقیانوس آرام محسوب می‌شود. در این کشور بیش از 170 مجموعه جزیره دیده می‌شود و جذابیت های بکر و دست نخورده‌ای را شامل می‌شود. صادرات این کشور بیشتر در زمینه کدو ماهی و دانه های وانیلی است که با رتبه صادراتی 39.7 درصد به آمریکا و 8.27 درصد به ژاپن رشد خوبی داشته است. البته که کشور کره جنوبی از دیگر کشورهایی است که برای صادرات و مسیر های تجاری گزینه خوبی محسوب می‌شود. محصولات وارداتی به کشور تونگا شامل تجهیزات حمل و نقلی و همینطور سوخت و مواد شیمیایی است که بیشتر از کشورهای نیوزیلند و آمریکا صورت می‌گیرد. در این کشور رتبه ای که بابت آسانی کسب و کار در گذشته اعلام شده است 91.00 بوده و تغییر چندانی تا به امروز نداشته است. البته که رتبه های جهانی کشور تونگا در این زمینه به صورت چشمگیری بررسی شده است. وضعیت سرعت اینترنت در کشور تونگا مرز 4986.12 kbps را پوشش داده است این سرعت اینترنت می‌تواند در جدیدترین ساختار اقتصادی مورد ارزیابی قرار بگیرد و تأیید شود.

نام انگلیسی: Tonga
نام عربی: تونغا
پایتخت: نوکوآلوفا
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی
زبان‌های رسمی: تونگایی
زبان‌های رایج: انگلیسی
واحد پول: پاآنگای تونگا معادل با 0.43 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 124
جمعیت: بیش از 108,020 نفر در سال 2019
منطقه زمانی: (GMT+13)
دامنه اینترنتی: (GMT+13)
پیش شماره تلفن: 00676

سفر به تونگا

وضعیت آب و هوای کشور تونگا معتدل است در این کشور گاهی اوقات هوا خنک می‌شود. رطوبت در شهرهای کشور تونگا کم است و این مقایسه اغلب با کشورهای استوایی ارزیابی می‌شود. میانگین دمای هوا در ماه های می تا سپتامبر بین 18‌الی 25 درجه ارزیابی شده است اینطور که مشخص است رویکرد آب و هوایی در کشور تونگا بررسی شده‌اند می‌تواند سبب شود این کشور فضای خوبی داشته باشد. در ماه‌های اکتبر تا آوریل در کشور تونگا دمای بین 24 الی 32 درجه سانتیگراد را بررسی کنید در طول سال‌های مختلف در این کشور بادهای شدید دیده می‌شود و موقعیت آب و هوایی بر اساس سیاست های مخصوص ارزیابی می‌شود. وضعیت آب و هوایی در شهرهای شمالی کشور تونگا بهتر از جنوبی است و هوا تمیزتر است موقعیت دیدنی این کشور به صورت اقتصادی بررسی شده است. تور یک روزه به فتای کایاک یکی از بهترین موقعیت های گردشگری کشور تونگا محسوب می‌شود. فتای در یک روستای معروف به نام هولونگا در شرق تونگاتاپو قرار دارد این موقعیت منطقه‌ای ارزیابی شده است و تورهای کایاک برای این کشور به صورت تمام وقت هستند فتای کایاک در این راستا به صورت اجاره‌ای ارزیاب می‌شود و برای سرگرمی بی نظیر است این تور یک روزه به شما این امکان را می‌دهد که سرگرمی های ماجراجویانه‌ای داشته باشید و از تورهای مختلف استفاده کید. هزینه تورها بر اساس موقعیت و امکاناتی که دارد ارزیابی می‌شود که از 25 دلار الی 60 دلار متغیر است.

سفر به تونگا

مهاجرت به تونگا

آمار مهاجرانی که از طریق سرمایه گذاری وارد کشور تونگا می‌شوند در حدود 30 درصد بیشتر از سایر افراد است در واقع این افراد ورود به بخش صادراتی را گسترده‌تر کرده‌اند و مشخص است که موقعیت صادراتی در این کشور خوب و قابل دفاع است. صادرات در کشور تونگا بیشتر در زمینه ماهی و دانه وانیل است به طوریکه در سه سال گذشته 21 کارخانه تولید و صادرات وانیل در جزایر مختلف کشور تونگا تأسیس شده است و همین رویکرد نیروی کار در این راستا را گسترده‌تر کرده است مشخص است که وضعیت مهاجرتی در این کشور به نسبت سال های گذشته پیش بینی شده است.بررسی رضایت در بخش های مختلف مهاجرتی سبب می‌شود موقعیت خوب اقتصادی رویت شود چنین سیاستی سبب می‌شود که اقتصاد این کشور بر اساس دوره های رضایتمندی نیز زیر سوال برود. در این کشور میزان رضایت در زمینه رویکردهای مهاجرتی بیش از 30 درصد اعلام شده ست یعنی زیرساخت کشور تونگا برای مهاجرت درست است و دولت از نظر قانونی مانعی برای این بخش نمی‌بیند . به این ترتیب مشخص است که رضایت در سایر بخش ها باید بررسی و ترتیب اثر داده شود. وضعیت رضایتمندی در کشور تونگا به واسطه موقعیت اقتصادی که دارد پیش بینی می‌شود .

مهاجرت به تونگا

زندگی در تونگا

کشور تونگا در نزدیکی ساموا و نیوزیلند قرار دارد و تنها کشور پادشاهی محسوب می‌شود که در منطقه اقیانوس آرام قرار گرفته است این کشور در لیست کشورهایی است که تحت حمایت انگلیس بوده‌اند و مشخص است که این کشورها به واسطه موقعیت آب و هوایی که دارند بررسی می‌شوند. این کشور در گذشته در لیست کشورهای تحت حمایت انگلیس قرار داشته است و وضعیت استقلال این کشور بهبود داشته و مشخص است که شرایط جغرافیایی در این کشور بر اساس منابع معدنی بررسی می‌شود.فردی که در تونگا کار می‌کند باید خود را برای ماهی در حدود 3195 TOP آماده کند. TOP واحد پول تونگا است و ارزش متوسطی دارد به طوریکه در خصوص وضعیت درآمدزایی افراد می‌تواند نقش بهتری داشته باشد در هر صورت این کشور توانسته وابسته به موقعیت علمی اقتصادی که دارد برای افراد یک سری شغل ها را فراهم سازد شغل‌هایی که می‌تواند به وابسته موقعیت گردشگری افراد مورد توجه و یا عدم توجه قرار بگیرد. این کشور در سال‌های اخیر در زمینه شغل های صنعتی بسیار عالی عمل کرده است و موفق بوده است.متوسط دستمزد ساعتی در این کشور به صورتی است که شخص باید نوع کار و میزان سختی کار را تا حد زیادی مشخص کرده باشد.

زندگی در تونگا

تحصیل در تونگا

دانشگاه ملل یک دانشگاه مسیحی در کشور تونگا است که دارای شعب زیادی در کل دنیا است و برنامه هایی برای بیش از 70 زبان زنده دنیا ارزیابی کرده است این دانشگاه به واسطه موقعیت ارزان اقتصادی خود شناخته شده است. در ابتدا نام این دانشگاه پاکو بوده است که امروزه به دانشگاه ملل تغییر کرده است.این موسسه فضای آموزشی برای دوره‌های کارشناسی و بالاتر را وابسته به 7 کالج خود دنبال کرده است یک سری دروس مراقبت های بهداشتی و علوم انسانی و مطالعات بین المللی برای این دانشگاه وابسته به موقعیت علم و فناوری ارزیابی می‌شود به طور کلی مرکز بسیج دانشجویی و همینطور برنامه های اصلی این دانشگاه دسته بندی شده است.مهندسی کشاورزی در کشور تونگا به سه گرایش دنبال می‌شود این شرایط دقیقا در ایران نیز رویت شده است. اولین گرایش آب است و به طور کلی در ارتباط با رویکردهای مشخصی ارزیابی می‌شود از سوی دیگر در این رشته افراد یاد می‌گیرند چطور می‌توانند گرایش های تحصیلی را بررسی کنند.  از این گرایش ورود به بخش زمین شناسی و گیاه شناسی و ساخت تجهیزات موضوع پر اهمیت محسوب می‌شود.طراح سیستم دقیق در لاین کشاورزی برای این رشته تحصیلی اهمیت زیادی دارد به طور جدی مشخص است که تحقیقات لازم برای این موقعیت بررسی‌هایی داشته است. مدارک لازم برای این بورسیه تحصیلی بیشتر در زمینه‌های خاصی رویت می‌شود. افراد باید مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد داشته باشند که البته باید در رشته های مرتبط باشد و معدل عالی نیز برای این بخش لحاظ شود.

تحصیل در تونگا

کشور تونگا کشوری در قاره اقیانوسیه است که در بخش جنوبی ساموآ قرار گرفته است و البته که در بخش شرقی فیجی نیز دیده می‌شود. این کشور به طور کلی قسمت های پلی نزی گسترده‌ای را پوشش داده است. کشور تونگا در حدود یک سوم راه نیوزیلند به بخش هاوایی را گرفته است. اگر دقت کرده باشید کشور تونگا تنها کشور پادشاهی در اقیانوس آرام محسوب می‌شود. در این کشور بیش از 170 مجموعه جزیره دیده می‌شود و جذابیت های بکر و دست نخورده‌ای را شامل می‌شود. صادرات این کشور بیشتر در زمینه کدو ماهی و دانه های وانیلی است که با رتبه صادراتی 39.7 درصد به آمریکا و 8.27 درصد به ژاپن رشد خوبی داشته است. البته که کشور کره جنوبی از دیگر کشورهایی است که برای صادرات و مسیر های تجاری گزینه خوبی محسوب می‌شود. محصولات وارداتی به کشور تونگا شامل تجهیزات حمل و نقلی و همینطور سوخت و مواد شیمیایی است که بیشتر از کشورهای نیوزیلند و آمریکا صورت می‌گیرد. در این کشور رتبه ای که بابت آسانی کسب و کار در گذشته اعلام شده است 91.00 بوده و تغییر چندانی تا به امروز نداشته است. البته که رتبه های جهانی کشور تونگا در این زمینه به صورت چشمگیری بررسی شده است. وضعیت سرعت اینترنت در کشور تونگا مرز 4986.12 kbps را پوشش داده است این سرعت اینترنت می‌تواند در جدیدترین ساختار اقتصادی مورد ارزیابی قرار بگیرد و تأیید شود. از سوی دیگر در این کشور شرایط برای آی پی آدرس های اینترنتی در حدود 2402.00 IP اعلام شده است. نرخ مالیات بر فروش در کشور تونگا در پایین ترین حد خود 5 درصد اعلام شده بود که با روال سیاسی کشور تونگا سازگار نبوده و دولت اعلام نمود که وضعیت مالیاتی می‌بایست به اقتصاد کشور تونگا کمک نماید امروزه نرخ مالیات بر فروش در کشور تونگا به مرز 15 درصد رسیده است. کسانی که قصد دارند وضعیت نرخ اقتصادی در کشور تونگا را بهبود دهند باید دو نکته را ارزیابی کنند اول اینکه مسیر های مالیاتی در این کشور بهبود خوبی در ساخت و ساز ندارد و بودجه زیادی در بخش‌های مالیاتی در این راستا شکل می‌گیرد.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی تونگا

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی تونگا

وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور تونگا به مرز 526 میلیون دلار رسیده است. در این کشور رشد اقتصادی به طور کلی کاهش 5.3 درصدی داشته است. در این کشور تنها 33 هزار و 910 نفر نیروی کار وجود دارد که در حدود 65 درصد از آنها در بخش کشاورزی فعالیت می‌کنند اینطور که مشخص است نرخ بیکاری در کشور تونگا بیش از 13 درصد اعلام شده است و 24 درصد از جمعیت این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند. صادرات این کشور بیشتر در زمینه کدو ماهی و دانه های وانیلی است که با رتبه صادراتی 39.7 درصد به آمریکا و 8.27 درصد به ژاپن رشد خوبی داشته است. البته که کشور کره جنوبی از دیگر کشورهایی است که برای صادرات و مسیر های تجاری گزینه خوبی محسوب می‌شود. محصولات وارداتی به کشور تونگا شامل تجهیزات حمل و نقلی و همینطور سوخت و مواد شیمیایی است که بیشتر از کشورهای نیوزیلند و آمریکا صورت می‌گیرد. کشور فیجی اخیراً مسیر صادرات به کشور تونگا را باز گذاشته است و توانسته در زمینه ماشین آلات و حمل و نقل و همینطور در بخش سوخت و مواد شیمیایی رتبه خوبی داشته باشد. این کشور محصولات وارداتی خود را وابسته به کشورهای انگلیس و فرانسه نیز ارزیابی کرده است. اقتصاد و منابع مالی کشور تونگا به رشد مشخصی رسیده است البته که در این کشور شرایط اقتصادی به صورت حرفه‌ای بررسی می‌شود. وضعیت منابع مالی و اقتصادی در کشور تونگا بهبود چشمگیری داشته است. با ورود مواد شیمیایی به داخل کشور تونگا شرایط اقتصادی و مالی بهبود یافته است. شرایط درآمدزایی در این کشور رشد متوسطی داشته است.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های تونگا

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های تونگا

وضعیت تولید ناخالص داخلی کشور تونگا در ابتدا 0.45 میلیارد دلار بوده است اما امروزه این رقم به مرز 0.47 میلیارد دلار آمریکا رسیده است مشخص است که شرایط ppp تولید ناخالص داخلی سرانه در این کشور نیز مرز 5746.00 دلاری را طی کرده است و در تقویم اقتصادی کشور تونگا این شرایط بهبود چشمگیری داشته است. پیش بینی های آماری نشان می‌دهد که وضعیت نمودار اقتصادی در این کشور در زمینه برخی از کشورها بهتر شده است.

در این کشور رتبه ای که بابت آسانی کسب و کار در گذشته اعلام شده است 91.00 بوده و تغییر چندانی تا به امروز نداشته است. البته که رتبه های جهانی کشور تونگا در این زمینه به صورت چشمگیری بررسی شده است. وضعیت سرعت اینترنت در کشور تونگا مرز 4986.12 kbps را پوشش داده است این سرعت اینترنت می‌تواند در جدیدترین ساختار اقتصادی مورد ارزیابی قرار بگیرد و تأیید شود. از سوی دیگر در این کشور شرایط برای آی پی آدرس‌های اینترنتی در حدود 2402.00 IP اعلام شده است و رتبه چند برابری به نسبت گذشته را شامل شده است که بسیار ارزشمند است.

در کشور تونگا رتبه های اقتصادی که در زمینه کسب و کار دیده می‌شود در بخش صنعت رشد بیشتری به نسبت سایر بخش ها داشته است و هنوز شرایط خدماتی در کشور تونگا پیشرفت خوبی نداشته است. در این کشور رشد اقتصادی بهبود خوبی داشته است. مشخص است که مردم در کشور تونگا سعی خود را می‌کنند که رتبه‌های اقتصادی دقیقی داشته باشند.

نوع حکومت و ساختار سیاسی تونگا

نوع حکومت و ساختار سیاسی تونگا

سیستم حکومتی در کشور تونگا به صورت پادشاهی است به این ترتیب که پادشاه به عنوان نماد رسمی در کشور از سوی مردم مورد احترام همگانی قرار می‌گیرد و قدرت زیادی در تعیین و تکلیف افراد دارد. از سوی دیگر در این کشور رئیس دولت نخست وزیر محسوب می‌شود و شرایط مخصوص نخست وزیری را اعمال می‌کند. کابینه در این کشور تنها 14 عضو دارد، در این بین 10 عضو از سوی پادشاه انتخاب می‌شود و در تعیین این 10 عضو هیچ کس اجازه دخالت ندارد و پادشاه می‌تواند این ده عضو را به صورت مادام العمر انتخاب کرده باشد مشخص است که وضعیت حکومتی در کشور تونگا رشد خوبی داشته است. 4 عضو دیگر کابینه از بین اعضای مجلس ملی انتخاب می‌شوند و به طور کلی دوره‌های وزارت آنها نیز سه ساله ارزیابی می‌شود. نخست وزیر از سوی پادشاه تعیین می‌شود. مشخص است که شرایط سیاسی این کشور توانسته رتبه بندی های دقیقی ایجاد کند که شانس پذیرش را چند برابر می‌کند. مجلس در این کشور به طور کلی دارای 32 کرسی است و البته که 9 نفر از آنها توسط مردم و با رأی مستقیم تعیین شده و کسی اجازه دخالت نخواهد داشت. شما برای ارزیابی شرایط حکومتی و ساختار سیاسی در کشور تونگا باید چندین موضوع مهم را در نظر داشته باشید به این ترتیب که اصول سیاسی در این کشور وابسته به مردم نیز ارزیابی می‌شود و مردم سهم اقتصادی مشخصی را دنبال می‌کنند تا بتوانند کشور خود را به رشد برسانند و موفق شوند.

پایتخت و 9 شهر بزرگ تونگا

پایتخت و 9 شهر بزرگ تونگا

نوکوآلوفا پایتخت کشور تونگا است و یک شهر پر از آداب و رسوم عجیب است که اگر بشنوید قطعاً هیجان زده می‌شوید مثلاً در این شهر مردم در زمان غذا خوردن عادت به بستن چشمان خود دارند و این یعنی احترام به این نعمت الهی! از سوی دیگر کشور تونگا یک بندر طبیعی است که توانسته فضای گردشگری خوبی ایجاد نماید. در این شهر مردم درآمد خوبی دارند و سعی می‌کنند زندگی فرهنگی غنی داشته باشند. اگر قصد شما مهاجرت به کشور تونگا است این شهر بهترین گزینه برای زندگی محسوب می‌شود و مشکلی از نظر کار و زندگی نخواهید داشت. اگر قصد دارید با زبان کشور تونگا آشنا شوید پایتخت این کشور گزینه خوبی خواهد بود. این شهر زیبا به نوبه خود توانسته جشنواره‌های زیادی را در دل خود جای دهد. فرهنگ و هنر در این شهر بی‌نظیر است. به این ترتیب فضای شهرنشینی در این منطقه بهبود زیادی داشته است. از دیگر شهرهای کشور تونگا می‌توان به نیافو و هاوه لولوتو اشاره نمود این شهر به طور کلی دارای شرایط مشخص اقتصادی بوده و در لیست بهترین شهرهای کشور تونگا قرار دارد. نو کو آلوفا از دیگر شهرهای مهم در کشور تونگا است که مسیر های تاریخی و ملی خوبی دارد. البته که این منطقه به نوبه خود دارای فرهنگ گردشگری خوبی است. مردم در این بخش سعی می‌کنند سفر خوب و مشخصی را ارزیابی کنند. واینی از دیگر شهرهای بسیار مهم در کشور تونگا است. برای سفر به هر یک از شهرهای کشور تونگا بهتر است از نظر اقتصادی شرایط خوبی را بررسی کنید تا بهترین نقطه مسکونی در اختیار شما قرار بگیرد.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در تونگا

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در تونگا

شرکت هایی که از سوی سرمایه گذاران خارجی در کشور تونگا به ثبت اولیه ( شرکت مادر) می‌رسد بیشتر در زمینه خرید و فروش محصولات مشخصی است که شانس سرمایه‌ای خوبی را شامل می‌شود. در این کشور وضعیت سرمایه ای به نسبت گذشته بهبود داشته است و جمعیت ایرانی در کشور تونگا سعی خود را دارند که مسیر‌های علمی دقیقی را در نظر بگیرند.

نرخ مالیات بر فروش در کشور تونگا در پایین ترین حد خود 5 درصد اعلام شده بود که با روال سیاسی کشور تونگا سازگار نبوده و دولت اعلام نمود که وضعیت مالیاتی می بایست به اقتصاد کشور تونگا کمک نماید امروزه نرخ مالیات بر فروش در کشور تونگا به مرز 15 درصد رسیده است. کسانی که قصد دارند وضعیت نرخ اقتصادی در کشور تونگا را بهبود دهند باید دو نکته را ارزیابی کنند اول اینکه مسیر های مالیاتی در این کشور بهبود خوبی در ساخت و ساز ندارد و بودجه زیادی در بخش های مالیاتی در این راستا شکل می‌گیرد.

نمودار و تقویم اقتصادی در کشور تونگا در زمینه‌های مالیاتی پیشرفت می‌کند و البته که شما برای ارزیابی وضعیت مالیاتی در این کشور نیاز است که میزان فروش را بهبود دهید و نرخ مالیاتی را در شرایط ثابت نگه دارید. مالیات بر فروش در این کشور می‌تواند سهمیه بندی های درستی به دولت داشته باشد. از یاد نبرید که وضعیت مالیاتی در کشور تونگا برای بخش ماشین‌آلات از همه گزینه بیشتر است و البته که این موضوع مشکل ساز بوده است.

عجایب تونگا

عجایب تونگا

در سفر به کشور تونگا در تورهای گردشگری فتای کایاک شرکت کنید. فتای در روستای هولونگا در بخش شرقی تونگاتاپو قرار دارد و یک تور گردشگری یک روزه است که شرایط سرگرم کننده بسیار عالی دارد. این تور بسیار جذاب است و هزینه‌های متغیر از 25 الی 60 دلار دارد.

می‌توانید در جزیره بهشتی Eua  ورود داشته باشید و به طور کلی سری به بخش های جذاب آن بزنید. این جزیره بهشتی و زیبا به عنوان جزیره فراموش شده شهرت دارد و دارای تپه‌های شیب دار و دشت های صخره ای بسیار وسیعی است. این جزیره دارای غارهای پنهان بوده و گونه های گیاهی گسترده ای دارد حیات وحش این بخش بی نظیر است از یاد نبرید که شما می توانید مسیرهای ماجراجویانه گسترده ای در این زمینه داشته باشید.

مجسمه های سنگی زیادی در این کشور دیده می شود که بناهای تاریخی جذاب و دیدنی خوبی را شامل شده است. این مجسمه سنگی به طور کلی در قرن 11 تخمین زده شده است و گروه‌های باستان‌شناسی گسترده‌ای را شامل می‌شود. اینطور که مشخص است این مجسمه شامل سه سنگ بزرگ بوده و هر یک دارای شرایط تاریخی مخصوصی است. فروشگاه‌های صنایع دستی گسترده‌ای در این بخش دیده می‌شود که هر یک نشان از اعتبار گردشگری در این بخش محسوب می‌شود.  

خلاصه تاریخ تونگا

خلاصه تاریخ تونگا

در تاریخ کشور تونگا نکات زیادی دیده می‌شود. اما آنچه بسیار روشن است اینکه کشور تونگا از سال 1900 به صورت تحت الحمایه بریتانیا بوده است و این موضوع شرایط تاریخی این کشور را در برگرفته است. البته که فضای تاریخی کشور تونگا وابسته به دوره‌های زمانی خاصی با تغییرات مشخص همراه بوده است. این کشور در 4 ژوئن سال 1970 توانسته استقلال خود را اعلام نماید و در تعطیلات رسمی این کشور روز ملی تونگا چهارم ژوئیه یعنی زادروز پادشاه این کشور که شرایط مخصوص خود را حفظ کرده است. مشخص است که تاریخ زندگی در کشور تونگا پیشرفته تر از قبل بررسی شده است و کسانی که دوست دارند این مسیر تاریخی را ارزیابی کنند می بایست شرایط درستی را شامل شوند. وضعیت تاریخی در این کشور وابسته به اصول پادشاهی بررسی می‌شود. مردم در این کشور تغییرات مشخصی را ارزیابی کرده‌اند. تاریخ کشور تونگا در جدیدترین کاوش های گروهی مورد حمایت قرار گرفته است. البته که در این کشور مرز های سیاسی نیز ورود به تاریخ داشته‌اند و تا حد زیادی دردسرساز شده‌اند اما تاریخ کشور تونگا بیشتر به مردم بریتانیا گره خورده است. مردم این کشور همیشه زندگی خود را شاخص بندی می‌کنند تا هم به صورت مدرن پیش بروند و هم سعی کنند از نظر تاریخی شرایط را بهبود دهند. تاریخ این کشور وابسته به تازه ترین سیاست های اقتصادی است و پیش بینی های آینده این کشور تولید مواد اولیه در حد خودکفایی است. تاریخ کشور تونگا می‌تواند شرایط ویژه‌ای داشته باشد.

خلاصه ای از جغرافیای تونگا

خلاصه ای از جغرافیای تونگا

کشور تونگا کشوری در قاره اقیانوسیه است که در بخش جنوبی ساموآ قرار گرفته است و البته که در بخش شرقی فیجی نیز دیده می‌شود. این کشور به طور کلی قسمت های پلی نزی گسترده‌ای را پوشش داده است. کشور تونگا در حدود یک سوم راه نیوزیلند به بخش هاوایی را گرفته است. اگر دقت کرده باشید کشور تونگا تنها کشور پادشاهی در اقیانوس آرام محسوب می‌شود. در این کشور بیش از 170 مجموعه جزیره دیده می‌شود و جذابیت های بکر و دست نخورده‌ای را شامل می‌شود. شرایط ماجراجویانه و گردشگران زیادی باری کاوش در کشور تونگا رویت می‌شود.

پادشاهی تونگا در عرض جغرافیایی 15 درجه جنوبی و طول جغرافیایی 173 درجه غربی است.مساحت کشور تونگا در حدود 748 کیلومتر مربع اعلام شده است و جمعیت 108.000 نفری است. تونگا شامل 150 جزیره است. هاپای یکی از جزایر بسیار مهم در کشور تونگا است که جزایر دوستانه ای را شامل شده است. واژه تونگا یک واژه بومی است و به طور کلی سرزمینی واقعی در جنوب محسوب می‌شود. این کشور از گروه های بزرگ آتشفشانی تشکیل شده است. این کشور در منطقه دریایی مشخصی قرار گرفته است و مساحت خشکی تونگا به حدود 699 کیلومتر مربع ارزیابی شده است.

کشور تونگا دارای 3 ایالت مشخص است، ایالت اول  کشور تونگا تاپو نامیده می‌شود که دارای منشأ مرجانی بوده که در جنوبی ترین قسمت این کشور دیده می‌شود. منطقه دوم واوائو یا جزایر شمالی با منشأ آتشفشانی همراه است.

هاأپای بین دو گروه بالا قرار گرفته است و برخی از جزایر آن نیز دارای فضای آتشفشانی ارزیابی شده است. به طور کلی جزایر آتشفشانی کوهستانی در این کشور رویت می‌شود.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری تونگا

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری تونگا

پیتو تنها ورزشکار کشور تونگا محسوب می‌شود که در رشته تکواندو در المپیک شرکت کرده است و مدل لباس است. او توانست در رقابت های المپیک به رتبه های خوبی دست یابد و مدلی است که به نفع کودکان بی خانمان کار می‌کند. پیتو در زمینه تکواندو بسیار رشد کرده است و توانسته مراسم‌های المپیک گسترده‌ای را شامل شود. پیتو در لیست تماشاگران کشور تونگا قرار دارد. کشور تونگا در این رقابت ها بسیار تشویق شده است و فضای ورزشی این کشور رشد زیادی داشته است. در این کشور جریان‌های سیاسی و هنری گسترده‌ای نیز دیده می‌شود. اگر دقت کرده باشید پیتو توانسته یک کتاب موفق در زمینه ورزشی ارائه دهد که در آن اطلاعات مشخصی در خصوص نوع تکواندو اعلام شده است. رشته های تکواندو و شاخه های رزمی در این کشور بر اساس اصول حرفه‌ای ارزیابی می‌شود. به طور کلی رقابت های مشخصی در کشور تونگا دیده می‌شود که در زمینه علمی و ادبی شاخص بندی شده است. مشاهیر علمی در این کشور بیشتر در زمینه اصول حرفه‌ای به رشد رسیده‌اند هر یک از مشاهیر علمی در این کشور می‌توانند مسیر‌های هنری خوبی را شامل شوند. اینطور که مشخص است فضای علمی و اصولی در کشور تونگا بیشتر در بین جوانان رویت می‌شود.

کشورها و مناطق وابسته تونگا

کشورها و مناطق وابسته تونگا

 کشور تونگا وابسته به بریتانیا رشد کرده است. در بریتانیا گروهی تصمیم گرفتند که شرایط ارزیابی کشور تونگا را بهبود دهند. البته که گروه های بریتانیایی در کشور تونگا به نسبت گذشته بیشتر شده‌اند. مناطق وابسته به کشور تونگا در سال‌های اخیر به صورت مستقل در زمینه سیاسی و مردمی پیش رفته‌اند البته که کشور تونگا یکی از  کشورهایی است که اصول وابسته علمی را پوشش داده است. شما برای ارزیابی بخش های وابسته به کشور تونگا نیاز است که تاریخ این کشور را بهتر مطالعه کنید. گروه های بریتانیایی در کشور تونگا هستند که هنوز هم اعلام مالکیت می‌کنند و معتقد هستند که شرایط وابسته به این منطقه بهبود خواهد داشت. هر یک از کشورهای وابسته به کشور تونگا در زمینه اعتبار پاسپورت تأثیرگذار هستند. کشور تونگا یکی از کشورهای مهم برای وضعیت صادرات و واردات محسوب می‌شود.

فرهنگ مردم تونگا

فرهنگ مردم تونگا

99 درصد از نژاد کشور تونگا را قبایل پلینزیایی هستند و البته که بخشی از آنها نیز دولت تونگایی تشکیل داده‌اند. یک درصد باقی مانده نیز سهم اروپاییان هستند. در حدود 41 درصد از دین مردم این کشور متدیست و 15 درصد نیز کاتولیک هستند در حدود 13 درصد نیز موررونها هستند. در فرهنگ این کشور یک سری زبان های رسمی دیده می‌شود که البته زبان کشور تونگا بیشتر انگلیسی و تونگایی است. این زبان رسمی در سال‌های اخیر فرهنگ گسترده زندگی را شامل شده است. مردم این کشور زندگی خود را در زمینه کار و تلاش های پی در پی دنبال می‌کنند. مردم فرهنگ کاری اصولی دارند و سعی می‌کنند طبق همان فرهنگ پیش بروند. کودکان بخش مهمی از زندگی محسوب می‌شوند و اصول فرهنگی درستی را ایجاد می‌کنند. فرهنگ زندگی در کشور تونگا در بخش‌های شهرنشینی بیشتر به سمت مدرنیته می‌رود اما در بخش های روستا نشینی هنوز فضای سنتی رویت شده است. حجاب کشور تونگا نیز تا حدی پوشیده است اما مردم علاقه به لباس های مجلسی و زیبا هم دارند. فرهنگ مردم این کشور بیشتر مشابه با مردم بریتانیا بوده و رشد فرهنگی خوبی گزارش شده است.

پیشرفت در تونگا

پیشرفت در تونگا

شاید باورش کمی سخت باشد اما پیشرفت کشور تونگا در زمینه راه سازی و اصلاح جاده ها بسیار چشمگیر بوده است به این ترتیب که نرخ تصادفات جاده ای به حداقل رسیده است و مشکلات ناشی از فضای جاده ای نیز رفع شده است. در شرایط پیشرفته‌ای که در کشور تونگا دیده می‌شود برخی از بخش ها در زمینه پیشرفت اقتصادی به شاخص های دقیقی رسیده‌اند. البته که مسیر پیشرفت در کشور تونگا در زمینه عبور و مرور و عوارض های خیابانی نیز رشد داشته است. مردم کشور تونگا سعی خود را کرده‌اند که مسیر راه سازی و جاده سازی را به صورت حرفه‌ای در پیش بگیرند البته که دولت برای پیشرفت مسیر های خیابانی در کشور تونگا نیاز به سرمایه های مشخص بر اساس بودجه سرمایه گذاران خارجی دارد. در مسیر گردشگری این کشور یک سری اصول پیشرفته دیده می‌شود که در زمینه هتل داری و شرایط مهمان سراها ارزیابی می‌شود. پیشرفت گردشگری در این کشور بهتر از قبل بوده است و شرایط گردشگری نیز ارزیابی خوبی داشته است. مردم سعی خود را می‌کنند که شاخص های اقتصادی دقیقی در نظر داشته باشند. رشد سرمایه گذاران در زمینه ثبت شرکت به کشور تونگا بیشتر از قبل است به طوریکه سرمایه گذاران به قصد بهبود وضعیت اقتصادی این کشور ورود داشته و سعی دارند از شرایط اقتصادی موجود در جذب بهبود رفاه مردم استفاده کنند. آموزش و پرورش در کشور تونگا مشابه به قبل است و هنوز کمبود امکانات تحصیلی در این کشور دیده می‌شود که می بایست ترتیب اثر داده شود.

قوانین عمومی در تونگا

قوانین عمومی در تونگا

در قوانین آموزش و پرورش کشور تونگا شرایط به این صورت است که همه دانش آموزان باید به زبان رسمی کشور تونگا صحبت کنند این قانون در همه شهرهای کشور تونگا دیده می‌شود.

قوانینی که در زمینه قیمت پاآنگای کشور تونگا ارزیابی شده است وابسته به نرخ نهایی ارزش این کشور است. نرخ پاآنگای کشور تونگا به نسبت گذشته بیشتر شده است. مشخص است که که قوانین مالی و اقتصادی در کشور تونگا بهبود داشته است البته که نظام بانکداری نیز وابسته به قوانین کشور بریتانیا ارزیابی شده است.

قوانین مالیاتی در کشور تونگا تغییراتی زیادی داشته است مثلاً برخی از قیمت گذاری های که بر روی محصولات فروشی دیده می‌شود بر اساس قیمت نهایی محصول ارزیابی شده‌اند.

قوانین رانندگی در کشور تونگا نیز بیشتر از قبل است. مردم این کشور قوانین رانندگی را بهتر از دوره های گذشته در پیش می‌گیرند و قوانین تصادفات در این کشور نیز به نفع عابران پیاده است.

قوانینی که در زمینه محصولات صنعتی دیده می‌شود در بخش مواد اولیه رویت می‌شود، اینطور که مشخص است قوانین صنعتی در کشور تونگا در دوره های زمانی مختلف پیش بینی شده است و سهمیه مشخصی دارد.

یک سری قوانین در زمینه کمک های اولیه در بخش بهداشتی کشور تونگا دیده می‌شود که به نسبت گذشته شرایط بیمه‌ای بهتری برای گردشگران در نظر گرفته است و گردشگران می‌توانند در این زمینه استفاده های لازم را داشته باشند. قوانین بیمه‌ای در کشور تونگا بهبود داشته است.

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021