x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل در کشور تونس

نظام آموزشی در کشور تونس رایگان بوده و برای کودکان زیر 16 سال اجباری است. کودکان در این کشور باید از سن 7 سالگی وارد مدرسه شود. به طور کلی مدارس کشور تونس به سه بخش دولتی و بین‌المللی و غیر انتفاعی تقسیم شده است. سرفصل های آموزشی مدارس دولتی از سوی آموزش و پرورش تعیین می‌شود و به طور کلی وزارتخانه های مختلفی این موضوع را تأیید کرده‌اند. مدارس غیر انتفاعی در کشور تونس به دو دسته تقسیم شده‌اند: مدارسی که برنامه وزارت آموزش و پرورش را اجرا می کنند و مدارسی که زبان های خارجی مانند فرانسوی و انگلیسی را برای تدریس اعلام کرده‌اند و البته در کنار آن برنامه های درسی نیز اجرا می‌شود. دانشکده مدیریت یوروپ یکی از بهترین دانشگاه های ارتباطات در کشور تونس است که توانسته تمرکز اصلی خود را بر روی ارتباطات، فناوری و نوآوری نگه دارد، چشم انداز ارتباطی و همینطور نوآوری در این دانشکده به طور دقیق دیده می‌شود و کارهای تیمی و خلاقیت و نوآوری در این دانشکده بر اساس مهارت های مختلفی ارزیابی شده است. این مدرسه ارتباطی به طور کلی دارای تبادل منظم با شرایط آموزش حرفه‌ای است. تعلیم ارتباطات و بیان دانش نظری در این دانشکده اهمیت زیادی دارد. رشته های مهندسی صنایع مواد غذایی و ارگانیک هم در کشور تونس رشد بسیار خوبی داشته است و وضعیت تحصیلی در این رشته‌ها مناسب است. رشته های انسانی به خصوص شاخه‌های زبان و ادبیات در کشور تونس به صورت بومی سازی شده پیش رفته‌اند و در هر صورت رشد تحصیلی این کشور بسیار عالی بوده است. در شرایط بورسیه تحصیلی کشور تونس داشتن یک معرف می‌تواند تأثیرگذار باشد. بورسیه پژوهشی تقویتی یکی از بهترین شرایط بورسیه تحصیلی در کشور تونس است که یک دوره تحصیلی سه ساله دکترا در دانشگاه های دولتی این کشور است. فرد می‌بایست میانگین 70 درصد در تحصیلات تکمیلی و همینطور گواهی تسلط به زبان انگلیسی داشته باشد و به طور کلی دو آزمون کتبی و شفاهی را در قالب های استاندارد تافل و ... پشت سر بگذارد. متقاضی باید در سازمان های تقویتی و کارآموزی نیز شرکت کند و فعالیت‌های شغلی بسیار پر اهمیت است. شما برای ارزیابی تسهیلات درمانی در تونس در ابتدا باید در یکی از شرکت های بیمه خصوصی ارتباط بگیرید، وضعیت بیمه دولتی در تونس چندان تعریفی ندارد و تنها شامل شهروندان بومی تونس می‌شود و افراد خارجی باید به فکر بیمه شخصی برای خود باشند. فضای کاری این کشور در سال های اخیر رشد خوبی داشته است. مشخص است که درمان و روند درمانی در تونس نسبت به سال های گذشته رشد خوبی داشته است. طرح های بیمه‌ای که در زمینه های درمانی تونس دیده می‌شود از نظر اعتبار در وضعیت خوبی قرار دارند.

 

 

مشاوره تحصیل در کشور تونس
فهرست

تحصیل رایگان در تونس

تحصیل رایگان در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

با وجود اینکه هزینه تحصیل در کشور تونس ارزان است اما به طور کلی وضعیت بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان نیز در این کشور دیده می‌شود. کمک هزینه های بین‌المللی بخش مهمی از سرمایه گذاری های دولت محسوب می‌شود. شرایط تحصیل رایگان برای مقطع لیسانس و تحصیلات تکمیلی و برنامه های پسا دکترا نیز دیده می‌شود. بسیاری از دانشگاه ها و موسسات عالی دنیا در سطح جهانی حمایت های مالی خود را در وضعیت بورسیه اعلام کرده‌اند. کسب مدارج علمی بالا در کشور تونس چندان کار دشواری نیست و به طور کلی دانشجویان بین‌المللی در این کشور هدف ارتقای تحصیلی مشخصی دارد. برنامه های تحصیلی دوساله پیش دانشگاهی در کشور تونس بر اساس سطح دانشگاه برگزار می‌شود که به افراد اجازه تحصیل رایگان و یا با کمترین هزینه را می‌دهد. مرکز تحصیلی ای ال ای در کشور تونس شرایط تحصیل رایگان برای دانش‌آموزان بین 16 الی 19 سال را فراهم ساخته است، در هر صورت این دانش‌آموزان طبق معیارهایی که از سوی دانشگاه اعلام می‌شود پذیرفته خواهند شد. سابقه ارائه خدمات مردمی و روحیه کارآفرینی در کشور تونس اهمیت زیادی دارد. پس از فارغ‌التحصیلی از این مرکز اقامت و بورسیه های دانشگاهی نیز به افراد تعلق می‌گیرد، البته که ارزیابی بر اساس استعداد و مهارت های فرد ارزیابی شده است و فضای شغلی و شبکه های گسترده ای از سرمایه گذاران در کشور تونس سبب می‌شود که روند تحصیلی به شکل مشخصی دنبال شود. هزینه تحصیل در کشور تونس 11 درصد از دانشگاه های آزاد در ایران ارزانتر اعلام شده است و این موضوع خود نشان می‌دهد که انتخاب این کشور از نظر هزینه قابل قبول است. در برخی از دانشگاه‌ها با اخذ نمره خوب در یک سری دروس به شما اجازه استفاده از طرح تحصیل رایگان چندین واحد تحصیلی ارائه می‌شود.

 

بورسیه تحصیلی در تونس

بورسیه تحصیلی در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بورسیه پژوهشی تقویتی یکی از بهترین شرایط بورسیه تحصیلی در کشور تونس است که یک دوره تحصیلی سه ساله دکترا در دانشگاه های دولتی این کشور است. برای احذ این بورسیه فرد می‌بایست میانگین 70 درصد در تحصیلات تکمیلی و همینطور گواهی تسلط به زبان انگلیسی داشته باشد و به طور کلی دو آزمون کتبی و شفاهی را در قالب های استاندارد تافل و ... پشت سر بگذارد. متقاضی باید در سازمان های تقویتی و کارآموزی نیز شرکت کند چراکه فعالیت های شغلی بسیار پر اهمیت است. مرکز تحقیقاتی که در کشور تونس دیده می‌شود اجازه می‌دهد که دانشجویان مقطع دکترا به صورت تمام وقت مشغول به فعالیت شوند همینطور فرم تقاضای بورسیه نیز مورد تأیید قرار می‌گیرد، شما نیازی به تأییدیه مرکز uwc ندارید. افرادی که متقاضی بورسیه تحصیلی یا هزینه های تحصیلی هستند باید به صورت آنلاین اقدام نمایند. مدارکی که در این زمینه نیاز است، شامل تکمیل فرم درخواست الکترونیک، نامه درخواست، کپی پاسپورت، آخرین گواهی مدرک تحصیلی، کپی از تمام گواهی‌های علمی و همینطور نامه رفرنس است که بر اساس مشخصات و آدرس فرد تنظیم می‌شود. شما نیاز به ارائه گذرنامه دارید، باید از تمامی ویزاهای خود کپی داشته باشید. نیاز به پرداخت فیش مدارک دارید، باید گواهی سلامت و عدم ابتلا به هر گونه بیماری خاصی را ارائه دهید. نیاز به مدرکی دارید که اثبات کند هیچ سابقه کیفری ندارید، نیاز به ارائه مدرکی دارید که ثابت کند از پس هزینه های زندگی در کشور تونس بر می‌آیید. شهریه دانشگاه های کشور تونس از سوی دولت اعلام می‌شود.

 

 

اعتبار دانشگاه های تونس و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های تونس و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه Sfax  رتبه 3198

دانشگاه تونس رتبه 3858

دانشگاه سوسه 4296

دانشگاه تکنولوژی مدیترانه کشور تونس رتبه 15207

دانشگاه سنترال رتبه 13877

دانشگاه Time  رتبه 16155

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در تونس

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ورود به مقطع لیسانس در تونس باید در آزمون های ورودی شرکت کنید، آزمون های ورودی که در این زمینه ارزیابی می‌شوند اغلب با سوالات مربوط به درس ریاضی و فیزیک همراه هستند که باید به بیشتر آن ها درست پاسخ دهید. در هر صورت شرایط شرکت در آزمون ها در سال های اخیر بهتر شده است. آزمون های زبان انگلیسی به صورت مکالمه نیز در برخی از دانشگاه‌های تونس برگزار می‌شود. بورسیه‌های تحصیلی کشور تونس دارای آزمون های مربوطه هستند.

معادل سازی مدارک در تونس

معادل سازی مدارک در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

معادل سازی مدارک تحصیلی در تونس یعنی شما بتوانید مدرک خود را تبدیل به مدرکی مورد اعتبار در تونس نمایید، در این زمینه راه سختی در پیش ندارید و مدارک بسیاری از دانشگاه های دولتی برای معادل سازی مدارک مورد تأیید هستند. برای معادل‌سازی مدارک در تونس نیاز است که سعی کنید مدرک تحصیلی درستی داشته باشید البته که نوع مدرک تحصیلی شما بسیار پر اهمیت است. تطبیق واحدهای درسی نیز در زمینه معادلسازی از اهمیت زیادی برخوردار است. برای معادل سازی مدارک در تونس می‌توانید در ابتدا ارزیابی کنید که آیا هر یک از مدارک دارای ردیف نمره مجاز هستند یا خیر. این روند تطابقی بسیار پر اهمیت است. اعتبار دانشگاه های ایران در کشور تونس زیاد است.

 

خوابگاه در تونس

خوابگاه در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سیستم خوابگاهی در تونس چندان تعریفی ندارد، ظرفیت خوابگاه های این کشور محدود هستند و تنها افرادی که دارای شرایط ویژه بوده و از نظر علمی در وضعیت خوبی قرار دارند اجازه استفاده از خوابگاه های دانشجویی در تونس را دارند. شما برای ثبت نام خوابگاه های دانشجویی در تونس باید بتوانید به زمان و مهلت دقت کنید. برای رزرو خوابگاه های دانشجویی در تونس از یاد نبرید که نوع خوابگاه و همینطور روند تحصیل بسیار مهم است. خوابگاه های خصوصی در شهر نیز با هزینه های بالاتر در اختیار شما قرار می‌گیرند. شرایط استفاده از خوابگاه‌های تحصیلی و شرایط اسکان خوابگاهی در تونس بسیار پر اهمیت است. قوانین خوابگاهی در تونس سبب شده است که امنیت کافی برقرار شود. رزرو خوابگاه در تونس نیاز به پرداخت شهریه خوابگاه برای ترم اول دارد. پیش از اخذ ویزای تحصیلی کشور تونس از شرایط خوابگاهی اطمینان داشته باشید. برخی از دانشگاه‌ها به هیچ عنوان خوابگاه برای دانشجویان بین‌المللی فراهم نکرده‌اند و شما مجبور به رزرو اتاق های مسکونی و یا اجاره آپارتمان های شهری هستید، در این راستا هزینه بیشتری خواسته می‌شود که شاید طبق برنامه ریزی های شما پیش نرود. وضعیت هزینه تحصیل در کشور تونس به طور کلی خوب و ارزان است و به طور کلی بهتر است که امکانات تحصیلی پیش از اخذ ویزای دانشجویی کشور تونس در نظر گرفته شود.

امتیازات کارت دانشجویی در تونس

امتیازات کارت دانشجویی در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1-      افراد می‌توانند با کارت دانشجویی در تونس همه کتاب های درسی را ارزان خریداری کنند.

2-      می‌توانند از سیستم حمل و نقل و بلیط های شهری ارزان تر استفاده نمایند

3-      تخفیف در رستوران های بین‌المللی به میزان 30 الی 80 درصد دیده می‌شود

4-      دانشگاه در بخش نرم افرازی خود شرایط اقساطی برای خرید لپ تاپ را فراهم می‌سازد

5-      شما می‌توانید با کارت دانشجویی برای خرید بلیط هواپیما نیز تخفیف بگیرید.

 

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 مشاغل دانشجویی در تونس محدود است، این موضوع کمی نگران کننده به نظر می‌رسد اما شغل هایی که در زمینه فرهنگی دیده می‌شود رشد زیادی داشته است و شما می‌توانید در این زمینه به نتیجه خوبی برسید. دانشگاه پیشنهادات خوبی در زمینه مشاغل دانشجویی در اختیار شما قرار می‌دهد. باشگاه های ورزشی در تونس اقدام به جذب مربی می‌کنند و این فرصت برای ورزشکاران بسیار عالی است تا خود را به درآمد برسانند. تنظیم اسناد در دفترخانه ها نیز از دیگر شغل هایی است که اگر به قوانین آن تسلط داشته باشید برای شما فراهم شده است. افراد می‌توانند به عنوان کمک یار در کتابخانه ها مشغول به فعالیت شوند، همینطور در بخش رایانه و بخش های مربوطه نیز مشاغل دانشجویی خوبی دیده می‌شود.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در تونس

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اغلب دانشگاه های تونس دارای فضای پژوهشی خوبی هستند، پژوهش و آمار از بخش های دانشجویی بسیار خوبی است که می‌تواند هم مسیر پایان نامه شما را به خوبی به نتیجه برساند و هم بسیار پولساز باشد. این دوره برای مقاطع تحصیلی ارشد و دکترا ارزیابی شده و تا 20 ساعت کار در هفته را پوشش می‌دهد، مشخص است که ساعت کار در مقطع لیسانس کمتر است. رشته‌های آزمایشگاهی در تونس هر یک دارای شرایط ویژه‌ای هستند. به طور کلی فضای کاری این کشور در سال های اخیر رشد خوبی داشته است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در تونس

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای ارزیابی تسهیلات درمانی در تونس در ابتدا باید در یکی از شرکت های بیمه خصوصی ارتباط بگیرید، وضعیت بیمه دولتی در تونس چندان تعریفی ندارد و تنها شامل شهروندان بومی تونس می‌شود، افراد خارجی باید به فکر بیمه شخصی خود باشند. مشخص است که درمان و روند درمانی در تونس نسبت به سال های گذشته رشد خوبی داشته است. طرح های بیمه ای که در زمینه های درمانی تونس دیده می‌شود از نظر اعتبار در وضعیت خوبی قرار دارند. از یاد نبرید که افراد برای تسهیلات درمانی در تونس باید بتوانند آزمایش های مربوطه را انجام دهند. برخی از بیمارستان های تونس شرایط پذیرش دانشجویان بین‌المللی را فراهم ساخته‌اند این مسیر سبب شده است که تسهیلات درمانی در تونس به طور دقیق ارزیابی شود.

 

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در تونس

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویان در تونس می‌توانند برای ترم اول و دوم تحصیلی خود وام دریافت نمایند، شرایط بازپرداخت وام های بانکی در این مسیر اهمیت زیادی دارد. به طور کلی افراد برای تسهیلات بانکی در تونس این امکان را دارند که پوشش سرمایه گذاری را نیز در نظر بگیرند. وام های بانکی برای دانشجویان بهره بسیار کمی دارد. دو موضوع مهم این است که شما برای خروج از کشور و فارغ‌التحصیلی باید وام خود را تسویه کنید. باید بتوانید قراردادهای بانکی را به شکل دقیق و اصولی ارزیابی کنید. وضعیت خدمات بانکی و مالی در تونس توانسته به مرور زمان بهتر شود. وضعیت خدمات مالی در این کشور به شکلی است که افراد بتوانند در تغییرات خدمات ارزی نیز شرکت داشته باشند و خوشبختانه وضعیت بانک های این کشور بسیار پیشرفته هستند.

 

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در تونس

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گروه ب (خوب)

  1. Universite de Tunis (جامعه تونس)
  2. University of Ez-Zitouna (جامعه الزیتونه)گروه ج (متوسط )

  1. Universite de Tunis el Manar (جامعه تونس المنار) پس از بررسی کیفی (اخذ آزمون)
  2. University of Kairouan پس از بررسی کیفی(اخذ آزمون) (جامعه قیروان)

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در تونس

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هیچ یک از دانشگاه های کشور تونس برای سال 2019-2020 مورد تأیید وزارت بهداشت قرار نگرفته‌اند.

 

 

دانشگاه های برتر در تونس

دانشگاه های برتر در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه مدیترانه جنوبی کشور تونس یکی از بهترین دانشگاه های تونس است که برنامه های سختگیرانه ای در آن دیده می‌شود به طوری که برنامه های آموزشی جدید بر اساس آخرین پیشرفت در مدیریت و آماده سازی مدیران فراهم می‌شود. اضافه کردن ارزش های مؤثر و پایدار به جامعه کسب و کار از اهداف بسیار مهم این دانشگاه است. در این دانشگاه شبکه برجسته ای از اعضای هیأت علمی و همینطور کارکنان و دانشجویان دیده می‌شود و یک محیط چند فرهنگی بی نظیر ایجاد شده است. شناخت بین‌المللی در این دانشگاه بر اساس اعتبار بخشی های بین‌المللی و بر اساس کنفرانس ها و سمینارها و برنامه های آموزشی صورت می‌گیرد. این دانشگاه که با MBS نشان داده می‌شود گزینه بسیار خوبی برای محققان و کارآفرینان و سیاست گذاران است و به طور کلی به اقتصاد جاری و مسائل اجتماعی و سیاسی اشاره مستقیمی می‌کند.

برنامه هایی که در این دانشگاه در زمینه های اجتماعی صورت می‌گیرد روز به روز در حال پیشرفت است. اینطور که مشخص است، این دانشگاه دارای یک مرکز اختصاصی پژوهشی با بیش از 60 عضو هیأت علمی است و همینطور بیش از 1200 دانشجو در هر یک از دانشکده های آن مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه بیش از 30 دانشکده در رشته های تحصیلی متنوعی دارد، کارآفرینی و نوآوری از اهداف مهم این دانشگاه محسوب می‌شود و سیستم های تحصیلی بسیار روتینی فراهم کرده است.

دانشگاه سنترال بزرگترین دانشگاه خصوصی در کشور تونس است که توانسته با اهداف بین‌المللی خود بسیار مشهور شود. این دانشگاه اصول تحصیلی خود را بر پایه آموزش خصوصی و استانداردهای بین‌المللی قرار داده است. این دانشگاه به طور کلی در لیست بهترین دانشگاه های آفریقا قرار دارد و از پیشگامان آموزش خصوصی مشترک محسوب می‌شود.

شرایط اخذ تخصص و دانش در کشور تونس به طور کلی بر اساس روند افتخار آفرینی صورت می‌گیرد و داشتن خلاقیت از بخش های بسیار مهم در کشور تونس است. ارزیابی نیازهای بازار کار و استانداردهای بین‌المللی مطابقت خوبی با ساختار تحصیلی دارد. ظرفیت توسعه و حمایت از رویاهای بلند در کشور تونس بسیار مهم است. این دانشگاه دارای یک آزمایشگاه هوشمند برای یادگیری اصول و شواهد مشخص است. این مرکز نوآوری به طور کلی برای تشویق کارآفرینی طراحی شده است و توانسته در راستای زبان و گواهی تحصیلی بسیار عالی عمل نماید. دانشگاه دارای اتاق مطالعه، سالن ورزشی، سالن های غذاخوری متنوع و همینطور پردیس مجهز و متصل به هم است. دانشگاه دارای رایانه های شخصی و وای فای رایگان است. تعریف پروژه های حرفه ای در این دانشگاه بسیار زیاد بوده و روند تحصیلی خوبی دیده می‌شود. مراکز نوآوری دانشگاه با استفاده از جدیدترین المان های پژوهشی فراهم شده است.

دانشگاه خصوصی کسب و کار AVI در کشور تونس یکی از دانشگاه های بسیار عالی در مقطع تحصیلات تکمیلی است که توسط وزارت آموزش عالی مورد تأیید قرار گرفته است. برنامه های تحقیقاتی علمی و همینطور کارشناسی و کارشناسی ارشد به طور کلی در زبان های انگلیسی تدریس می‌شود. این دانشگاه از سوی وزارت آموزش فرانسه مورد تأیید قرار گرفته است. این دانشگاه با هدف اصلی کسب و کار طراحی شده است و در لیست 5 مدرسه بازرگانی در کشور تونس است. برنامه های آموزشی به زبان فرانسوی نیز تدریس می‌شوند. فضای یادگیری دروس در این دانشگاه کاملاً عملی بوده و تنها یک دوره کوتاه مدت تئوری برگزار می‌شود. روند تعاملی در کشور تونس روز به روز بیشتر می‌شود و رویکردهای تحصیلی نیز پیشرفت خوبی داشته‌اند.

دانشگاه آمیدایست یک سازمان غیرانتفاعی آمریکایی در کشور تونس است که فعالیت های آموزش و پرورش و همینطور آموزش و توسعه بین‌المللی را در شرق میانه و همینطور شمال آفریقا فراهم ساخته است. برنامه و خدمات و فرصت های آموزشی و کیفیتی در این دانشگاه بر اساس تقویت نهادهای محلی صورت می‌گیرد. امکان توسعه زبان و مهارت های حرفه ای برای موفقیت در اقتصاد جهانی در این دانشگاه فراهم شده است. این دانشگاه دارای فضای شغلی مناسب بوده و شرایط برای توانمندسازی زنان و جوانان را به خوبی ایجاد کرده است. شرایط تحصیلی در این دانشگاه به طور کلی بر اساس پروژه های متعددی ارزیابی می‌شود.

نظام آموزشی تونس

نظام آموزشی تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نظام آموزشی در کشور تونس رایگان بوده و برای کودکان زیر 16 سال اجباری است. کودکان در این کشور باید از سن 7 سالگی وارد مدرسه شوند. به طور کلی مدارس کشور تونس به سه بخش دولتی و بین‌المللی و غیر انتفاعی تقسیم شده است. سرفصل های آموزشی مدارس دولتی از سوی آموزش و پرورش تعیین می‌شود و به طور کلی وزارتخانه های مختلفی این موضوع را تأیید کرده‌اند. مدارس غیر انتفاعی در کشور تونس به دو دسته تقسیم شده‌اند: مدارسی که برنامه وزارت آموزش و پرورش را اجرا می‌کنند و مدارسی که زبان های خارجی مانند فرانسوی و انگلیسی را برای تدریس اعلام کرده‌اند و البته در کنار آن برنامه های درسی نیز اجرا می‌شود.

یک سری مدارس بین‌المللی در کشور تونس وجود دارد که کتاب هایی خارج از چهارچوب برنامه های آموزشی کشور تونس تدریس می‌کنند. در هر صورت نظام آموزشی در کشور تونس شامل 5 سال ابتدایی، 4 سال راهنمایی و سه سال دبیرستان است. دانش‌آموزان از کلاس دوم ابتدایی یادگیری زبان فرانسه را به عنوان زبان دوم یاد می‌گیرند و از اول راهنمایی نیز آموزش انگلیسی آغاز می‌شود. دانش‌آموزان بعد از فارغ‌التحصیلی نیاز به تسلط به زبان فرانسه دارند. زمان شروع کلاس ها 7:45 دقیقه بوده و همزمان سرود ملی این کشور نواخته می‌شود. به طور کلی زمان برای صرف غذا نیز بین 12 الی 13:30 گزارش شده است. در این کشور شرایط تغذیه مساعدی برای محصلین فراهم شده است.

سال تحصیلی در کشور تونس اوایل تیر ماه به پایان می‌رسد. دانش‌آموزان در سال اول دبیرستان در یکی از دو رشته ادبیات یا علوم انتخاب می‌شوند و به طور کلی در سال دوم مجدداً نیاز به انتخاب رشته خواهد بود. دانش‌آموزانی که وارد رشته ادبیات می‌شوند باید یکی از دو رشته ادبیات یا فلسفه زبان های خارجی را انتخاب نمایند و دانش‌آموزان رشته های علمی باید در یکی از رشته های علوم طبیعی، زیست شناسی، ریاضی و فنی و ریاضیات و اقتصاد تحصیل کنند.

مدارس در کشور تونس از همان ابتدا مختلط است و دختران و پسران در یک کلاس درسی تحصیل می‌کنند، در کشور تونس مدارس خاص برای پسران وجود دارد و در برخی مواد استثنایی دبیرستان های خاصی نیز برای دختران فراهم شده است.

لیسانس در تونس و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در تونس

لیسانس در تونس و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای تحصیل لیسانس در کشور تونس باید فرم درخواست کارشناسی سال 2019 را تکمیل کنید، در نظر داشته باشید که این روند برای پذیرش مستقیم صورت می‌گیرد. باید دروسی که اجازه تحصیل در آن‌ها را دارید لیست شود. نیاز است که هزینه درخواست به طور کلی ارزیابی شود هزینه درخواست 140 دلار آمریکا تعیین شده است. تحصیل برای مقطع کارشناسی در کشور تونس رایگان نیست اما هزینه تحصیل بسیار ارزان است. زبان تدریس دروس در این کشور انگلیسی اعلام شده است و افرادی که به این زبان تسلط ندارند باید دوره های آموزشی متنوعی را پشت سر بگذارند. در صورتی که فرد علاقه به تحصیل در رشته های حفاظت از محیط زیست، حفاظت از حیات وحش و خدمات اجتماعی باشد دولت با هزینه ارزان قیمت این گزینه را در اختیارش قرار می‌دهد.

نیاز است که مدرک دیپلم با معدل خوب داشته باشید و نیاز است که مدارک شما ترجمه شده باشد، باید بتوانید برای ورود به دانشگاه دولتی کشور تونس در یک آزمون ورودی موفق شوید؛ البته که این آزمون آسان است. لیسانس در کشور تونس یک دوره 4 ساله است که با اخذ مجوز کار می‌توان امکان کار ضمن تحصیل را نیز فراهم کرد. وضعیت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در بهترین شرایط 27 درصد ارزیابی شده است و بیشتر از این مقدار نخواهد بود. ورود به مقطع لیسانس بسیار آسان است و تنها دو دانشگاه این کشور شرایط اخذ امتیاز خوب در آزمون ها را اعلام داشته‌اند و پذیرش در سایر دانشگاه های این کشور بدون آزمون و تنها با مدارک دوره دبیرستان و ریزنمرات تحصیلی صورت می‌گیرد. دوره لیسانس در کشور تونس از نظر هزینه بسیار مناسب است و کسانی که قصد تحصیل لیسانس در کشور تونس را دارند باید بدانند که نمرات این دوره تأثیر زیادی برای مقطع فوق لیسانس دارد.

فوق لیسانس در تونس و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در تونس

فوق لیسانس در تونس و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فوق لیسانس در کشور تونس و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در کشور تونس

اعزام دانشجویان فوق لیسانس در کشور تونس هر ساله بیشترین میزان متقاضی را دارد، به این ترتیب افرادی که قصد تحصیل فوق لیسانس در کشور تونس را دارند باید در ابتدا فرم درخواست را تکمیل کنند، برای این گروه شرایط خوابگاهی خوبی فراهم شده است. هزینه ای که در این زمینه باید پرداخت شود 114 دلار آمریکا است، تحصیل در کشور تونس در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیس صورت می‌گیرد و در صورتی که مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 6 نداشته باشید برای گذراندن دوره های زبان انگلیسی باید در کالج ها ثبت نام کنید. نیاز است که مدارک شما ترجمه رسمی داشته باشد؛ ترجمه به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد. به طور کلی مدارک باید از سوی هیئت علمی مورد تأیید قرار بگیرد. اینطور که مشخص است ارزیابی مدارک لیسانس شما اهمیت زیادی دارد. از یاد نبرید که برای تحصیل فوق لیسانس در کشور تونس نیاز به شرکت در یک آزمون ورودی دارید. طول تحصیل فوق لیسانس در کشور تونس 2 سال است در این دوره شما باید از پایان نامه خود دفاع کنید. نیاز است که ارزیابی دقیقی در زمینه درآمدزایی صورت بگیرد و نیاز است که تحصیل در کشور تونس به صورتی باشد که افراد بتوانند فضای درآمدزایی مشخصی داشته باشند. یک دوره کارآموزی پس از این دوره ورود به کار را برای شما آسان‌تر می‌کند.

شرایط تحصیل فوق لیسانس در کشور تونس به این صورت است:

در ترم اول دروس دوره لیسانس بازبینی شده و به نوعی موارد تکمیلی ارائه می‌شود.

در ترم دوم موضوع پایان نامه فرد به همراه فرم پروپوزال تأیید می‌شود، برگه پروپوزال شما باید در سه لاین مشخص ارزیابی شود، شما برای انتخاب موضوع پایان نامه خود باید بتوانید از ایده های خود دفاع کنید و دو استاد راهنما نیاز دارید.

در ترم سوم شما باید مستندات اصلی در زمینه فعالیت پایان نامه خود را اعلام کنید تا متغیرهای اندازه گیری به طور دقیق مشخص شود.

در ترم چهارم باید دوره اول ارائه پایان نامه خود به استاد راهنما را به شکل دقیق فراهم سازید، اینطور که مشخص است، روند ارزیابی دروس در ترم چهارم به شکلی است که افراد باید بتوانند حضور مشخصی در فضای سمینار و روند پژوهشی داشته باشند. در نهایت دفاع از پایان نامه صورت می‌گیرد و افراد باید بتواند نمره لازم برای ورود به دکترا را اخذ نمایند؛ در هر صورت این بخش تحصیلی در کشور تونس اهمیت زیادی دارد.

دکترا در تونس و شرایط اخذ پذیرش دکترا در تونس

دکترا در تونس و شرایط اخذ پذیرش دکترا در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی در مقطع دکترا سبب می‌شود که افراد بتوانند ضمن تحصیل از حقوق خوبی برخوردار باشند. شما برای درخواست پذیرش دکترا در کشور تونس باید مدرک کارشناسی ارشد بین‌المللی داشته باشید، به طور کلی شما نیاز به درجه کارشناسی ارشد حداقل B- دارید. برای پذیرش دانشگاه در کشور تونس باید در ابتدا یک سوپروایزر داشته باشید، دانشگاه های کشور تونس این اطمینان را در اختیار شما قرار می‌دهند که بر روی روند تحصیلی شما راهنمایی های مناسب و پشتیبانی صورت بگیرد. به طور کلی نیاز است که با دانشکده مناسب ارتباط بگیرید، ارزیابی سیستم های آکادمی مناسب اهمیت زیادی دارد و باید زمان کافی در این بخش اختصاص داده شود.

افراد نیاز به اسناد حمایتی دارند، در این بین داشتن CV اهمیت زیادی دارد، باید نامه توضیح دلیل برای ادامه تحصیل ارائه شود، نیاز است که افراد پروپوزال قوی داشته باشند که شامل سوال، فرضیه و روش پیشنهادی مشخص است و باید موضوع مورد علاقه شما نیز ارزیابی شود.

نیاز به ریزنمرات علمی و گواهی های قبلی دارید. نیاز است که کپی از پایان نامه کارشناسی ارشد ارائه شود.

پس از این دوره باید درخواست رسمی صورت بگیرد: زمانی که مراحل بالا به خوبی انجام شد از سوی دانشگاه یک سوپروایزر برای فعالیت های شما تعیین می‌شود و به طور کلی درخواست آنلاین ارائه می‌شود. این درخواست باید در مهلت زمانی که دانشگاه اعلام کرده است به نتیجه برسد.

زمانی که درخواست دکترای شما توسط دانشگاه بررسی شد به مصاحبه دعوت می‌شوید و به طور کلی یک دانشجوی بین‌المللی محسوب می‌شود، این مصاحبه از طریق تماس ویدیویی صورت می‌گیرد.

توجه داشته باشید که افراد برای تحصیل در مقطع دکترا باید بتوانند زبان خود را تقویت کنند و سعی کنند که رزومه و مقالات علمی خوبی داشته باشند.

 

پزشکی در تونس و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در تونس

پزشکی در تونس و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل پزشکی در کشور تونس به صورت پیوسته امکان پذیر است اینطور که مشخص است افراد باید در ابتدا ورود به رشته های خاصی مانند زیست شناسی یا علوم پایه داشته باشند، این قانون در جریان تحصیل پزشکی بسیاری از کشورهای دیگر نیز دیده می‌شود. آزمون های پزشکی در تونس در دوره های زمانی مختلف ارزیابی شده است اما دانشگاه های دولتی تونس سعی داشته است که شرایط برای تحصیل پزشکی را بهبود دهند. شما برای پذیرش پزشکی در تونس نیاز است که رویکردهای دقیق و اصولی داشته باشید، یعنی باید دیپلم 12 ساله داشته باشید و همینطور نیاز به اخذ نامه از دانشگاه دارید، نامه تمکن مالی شما باید به  شکل دقیقی ارزیابی شود. همینطور باید دارای نمرات خوبی در دوره دبیرستان در دروس زیست و شیمی و فیزیک باشید. وضعیت تحصیل پزشکی در تونس در سال های اخیر تغییراتی داشته مثلاً کسانی که قصد دارند تنها مدرک پزشکی عمومی داشته باشند و به تحصیل خود خاتمه دهند نیاز به شرکت در آزمون ورودی ندارند اما افرادی که می‌خواهند ادامه تحصیل ‌دهند باید در آزمون شرکت نمایند. طول تحصیل پزشکی در تونس اغلب 5 سال است اما شرایط برای تحصیل کمتر از 5 سال نیز فراهم شده است. مشخص است که وضعیت پزشکی در تونس در سال های اخیر بهتر شده است یعنی شما می‌توانید از امکانات و آزمایشگاه های مجهز استفاده کنید.

 

 

دندانپزشکی در تونس و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در تونس

دندانپزشکی در تونس و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

شرایط تحصیل دندانپزشکی در تونس به این صورت است که افراد باید بتوانند روند یادگیری دروس را به شکل ایده‌آل پیش ببرند. برای ورود به رشته دندانپزشکی اگر قصد دارید به صورت پیوسته ورود داشته باشید نیاز است که مدرک زبان مشخص با نمره بالای 7 و همینطور در آزمون ورودی شرکت کنید، این روش برای کسانی که آمادگی تحصیلی بالایی دارند گزینه خوب و سریعی است.

روش دوم این است که در ابتدا در یک آزمون آسان‌تر از آزمون قبل شرکت کنند و لیسانس مربوطه را دریافت نمایند یعنی یک دوره 4 ساله اولیه در زمینه لیسانس ارزیابی می‌شود. پس از این دوره شما در آزمون دیگر که جنبه تخصصی تر دارد شرکت می‌کنید که در آن رتبه های علمی بالاتری نیازی است. به طور کلی پذیرش دندانپزشکی در تونس یعنی شما بتوانید در دروس مربوط به دهان و دندان نمره خوبی داشته باشید و بسیار مهم است که از نظر اقتصادی نیز در وضعیت خوبی باشید.

تخصص پزشکی در تونس و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در تونس

تخصص پزشکی در تونس و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رشته های وابسته به قلب و عروق و داروسازی در تونس بهترین گزینه ای است که برای بخش تخصص انتخاب می‌شود. حقیق این است که دوره های تخصص  پزشکی در تونس محدود بوده و سایر شاخه ها از نظر امکانات تحصیلی کمی محدودتر است؛ به این ترتیب اغلب افراد ترجیح می‌دهند که تخصص پزشکی خود را در لاین دارو یا قلب پیش ببرند. خبر خوب اینکه دروس به زبان انگلیسی آموزش داده می‌شوند و پیشرفت در طب سنتی و داروسازی در این زمینه اهمیت زیادی دارد. فعالیت های داروشناسی EMA در تونس به شکل کاملاً پیشرفته دنبال می‌شود و ارتقای فعالیت های پیشرفته پزشکی در این کشور مشخص است. افراد در نهایت کد حرفه ای داروسازی دریافت می‌کنند، نیاز است که هزینه های ثبت نامی در این بخش ارائه شود.

شما آگاهی های لازم در رشته های دارویی جدید را در خود تقویت می‌کنید و همینطور با تکنیک های تولید دارو آشنا می‌شوید، ورود به بخش تخصص قلب و عروق می‌کنید و این مسیر سبب شده است که افراد بتوانند تخصص خود در بخش قلب و عروق را افزایش دهند. مکمل های گیاهی و اصولی که در زمینه دارویی در سال های اخیر در تونس دیده می‌شود از بخش های مهم تخصص پزشکی است. این دوره سه الی 5 سال زمان نیاز دارد.

تخصص دندانپزشکی در تونس و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در تونس

تخصص دندانپزشکی در تونس و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تخصص دندانپزشکی در تونس یک دوره 4 ساله است و البته که قالب فوق لیسانس به آن داده می‌شود که پس از دوره تحصیلی عمومی دندانپزشکی ارائه می‌شود. مدرک زبان آیلتس در این بخش باید بالای 7 باشد، شما باید سعی کنید آزمون های عملی و بین‌المللی موجود را به خوبی پشت بگذارید و البته که باید سعی کنید تخصص دندانپزشکی را در خود تقویت کنید. خطراتی که در زمینه تخصص دندانپزشکی در تونس دیده می‌شود بیشتر در بخش معادلسازی مدارک است. در نظر داشته باشید که تخصص دندانپزشکی یک پروسه 5 ساله است و هر سال با آزمون ها و شرایط های عملی مشخصی ارزیابی می‌شود. یادگیری دروس برای این دوره تحصیلی در سال های اخیر اهمیت زیادی دارد. وضعیت تحصیلی در تونس به طور کلی در راستای درستی پیش بینی شده است. کار و تحصیل در تونس در این دوره با حقوق و مزایای خوبی همراه است و دولت سعی کرده است که طرح بورسیه خوبی برای بخش تخصص در نظر بگیرد. در هر صورت داشتن رزومه علمی و مدرک زبان معتبر برای پذیرش تخصص دندانپزشکی اهمیت زیادی دارد. افرادی که قصد دارند برای تخصص دندانپزشکی اقدام نمایند باید در ابتدا سعی در رشد وضعیت زیست شناسی خود داشته باشند و بیماری های دهانی را به خوبی یاد بگیرند؛ در این زمینه بورسیه تحصیلی خوبی دیده می‌شود.

رشته های غیر پزشکی در تونس

رشته های غیر پزشکی در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور تونس یکی از ارزانترین کشورهای آفریقایی برای تحصیل محسوب می‌شود، اغلب کسانی که کشور تونس را برای تحصیل انتخاب کرده‌اند در ابتدا وارد رشته های غیر مهندسی شده‌اند و پس از آن رشته های مهندسی را انتخاب کرده‌اند، شرایط تحصیل در هر دو بخش مناسب است. وضعیت تحصیل در کشور تونس به طور کلی در رشته های وابسته به هنر هم خوب و مناسب است. وضعیت بورسیه تحصیلی کشور تونس در رشته های معماری و عمران بسیار خوب است و این موضوع به دلیل جذب گروه های عمران و معماری با سواد است. اینطور که مشخص است، وضعیت تحصیلی در کشور تونس در سال های اخیر به چندین شکل ممکن دنبال شده است اما شرایط نشان می‌دهد که روند تحصیلی در این کشور با آزمون های ورودی مشخصی همراه هستند. رشته های مهندسی صنایع مواد غذایی و ارگانیک هم در کشور تونس بسیار رشد خوبی داشته است و وضعیت تحصیلی در این رشته مناسب است. رشته های انسانی به خصوص شاخه های زبان و ادبیات در کشور تونس به صورت بومی‌سازی شده پیش رفته است. در هر صورت رشد تحصیلی این کشور بسیار عالی بوده است. در شرایط بورسیه تحصیلی کشور تونس داشتن یک معرف می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

 

خطرات احتمالی برای دانشجویان در تونس

خطرات احتمالی برای دانشجویان در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ممکن است احساس تنهایی در تونس به شما دست دهد و باید سعی کنید با این موضوع کنار بیایید.

هنوز هم دزدی های کوچک در کشور تونس وجود دارد پس بهتر است مراقب وسایل ارزشی خود باشید.

شما باید ورود به کارهایی داشته باشید که با رشته تحصیلی شما متناسب است و به طور کلی اخذ مجوز کاری در تونس نیاز است.

مراقب باشید که در بخش های مختلف مانند اجاره ملک و ... چون خارجی هستید سرتان کلاه نرود و سعی کنید با کارشناسان قابل اطمینان مشورت کنید.

 

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در تونس

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدرسه NBN یکی از بهترین مدارس بین‌المللی در تونس است که سعی کرده است از مدل آموزش تصویری برای یادگیری دروس در کودکان استفاده نماید؛ یادگیری دروس در این مدرسه به زبان انگلیسی است و سن پذیرش نیز بین 4 الی 18 سال ارزیابی شده است. هزینه ای که در این مدرسه در نظر گرفته شده ارزان و مناسب است.

مدرسه IY OO یکی از مدارسی است که نقاط قوت و ضعف دانش‌آموز را ارزیابی می‌کند و سعی می‌کند که وضعیت رضایت از تحصیل خوبی ایجاد نماید. این مدرسه رده های سنی بین 3 الی 18 سال را مشخص کرده است و هزینه تحصیل نیز در این مدرسه کمی بالا است. البته که دانش‌آموزان در این مدرسه از امکانات تحصیلی بی نظیری برخوردار هستند.

مدرسه بین‌المللی تونس آپ در لیست مدارس ارزان قیمت کشور تونس قرار دارد و از مدل آموزش انگلیسی در آن استفاده شده است. هزینه تحصیل در این مدرسه بسیار ارزان است و تعرفه دولتی دارد. دانش‌آموزان در این مدرسه از لباس های یک دست و فرم مخصوص استفاده می‌کنند و دولت دقت و توجه ویژه ای به این مدرسه دارد.

مدرسه FR23 یک مدرسه مخصوص دانش‌آموزان بین‌المللی است و یادگیری دروس در این مدرسه نیز از سوی دولت ارزیابی می‌شود، البته شهریه این مدرسه کمی بالا است. برای ورود به این مدرسه باید در آزمون شرکت کنید، آزمون هایی که برگزار می‌شود در سه سطح مشخص بوده و بهتر است که سطح متوسط آن را انتخاب کنید. این مدرسه بهترین شرایط برای ورود به دانشگاه را ایجاد می‌کند و شرایط تحصیل خوبی در آن دیده می‌شود.

چاپ مقالات علمی در تونس و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در تونس و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چاپ مقالات علمی در کشور تونس بسیار مهم بوده و تاثیر قابل توجهی در پذیرش شما در دانشگاه‌های این کشور و حتی برخورداری از بورسیه تحصیلی دارد.

مقالات علمی شما بهتر است که بیشتر در شاخه های مهندسی و مدیریتی باشد و امتیاز لازم از این بخش ها را دریافت نمایید. اساتید به طور کلی در این راستا دقت زیادی دارند و هر چه تعداد مقالات چاپ شده بیشتر باشد شانس شما نیز در پذیرش مقاطع تحصیلی بالاتر فراهم می‌شود.

پیشنهاد می‌شود از این موضوع به سادگی عبور نکنید.

 

شرکت در آزمون های بین المللی در تونس

شرکت در آزمون های بین المللی در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون یادگیری اصول تعاملی در همه کشور های آفریقایی و همینطور تونس برگزار می‌شود، این آزمون ها ارزیابی می‌کنند که آیا شخص متقاضی می‌تواند در تونس زندگی خوبی داشته باشد و با مردم ارتباط بگیرد یا خیر. سطح زبان در این آزمون تقویت می‌شود و ارتباط با مردم نیز به طور دقیق و اصولی شکل می‌گیرد. دوره های یادگیری زبان YLE نیز در لیست دوره های بین‌المللی تونس وجود دارد.

آزمون های آیلتس و تافل از دیگر آزمون های زبان بین‌المللی می‌باشند که در زمان هایی مشخص در تونس برگزار می‌‌شوند.

کنفرانس های علمی در تونس

کنفرانس های علمی در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کنفرانس های بین‌المللی یادگیری زبان تونس به روش زبان مادری

کنفرانس یادگیری دروس پایه زیست شناسی به روش هوش مصنوعی

کنفرانس زبان ماشین در عملکردهای بدن انسان

چهارمین کنفرانس شبکه و ارتباطات انسانی

دهمین کنفرانس ارزیابی اصول و فرآیند جهانی

جشن های دانشگاه ها در تونس

جشن های دانشگاه ها در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یک جشن بسیار جالب که در دانشگاه های تونس برگزار می‌شود جشن سالاد است! جشن سالاد نشان دهنده زندگی سالم بر پایه محصولات صیفی و سبزیجات است؛ در این جشن بیش از 110 مدل سالاد تهیه شده و در دانشگاه عرضه می‌شود و از دانشجویان دعوت می‌شود که به اندازه یک ماه گیاه خواری را تجربه نمایند! این جشن با تزیین و شرایط ویژه ای همراه بوده و به طور کلی دارای فضای شادی است.