x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در کشور تونس

 

کشور تونس از نظر جغرافیایی در شمال آفریقا قرار و به طور دقیق‌تر در جنوب غربی دریای مدیترانه قرار دارد. پایتخت تونس شهری همنام با خودش است. مساحت تونس 163610 کیلومتر مربع اعلام شده است. جزیره‌های زمبره، قرقنه و جربه، جزایر اصلی تونس هستند. زبان رسمی مردم در این کشور عربی است، واحد پول تونس نیز دینار تونس است، از نظر زمانی این کشور سه ساعت و نیم از تهران عقب تر است. آب و هوای تونس گرم و خشک اعلام شده است. ارزیابی ها نشان می‌دهد که در این کشور افراد شاغل به 3220.40 هزار نفر رسیده‌اند و به طور کلی این رقم نسبت به جمعیت 11 میلیون نفری کشور تونس مناسب نیست و کمی نگران کننده است. مشخص است که وضعیت حقوق و مزایا در کشور تونس به طور روتین پیش نمی‌رود و دولت در این زمینه کمی به مشکل برخورده است. ارزیابی عملکرد میزان حقوق در کشور تونس می‌تواند بر اساس سیستم پول و بازار سهام نیز ارزیابی شود و مشخص است که حقوق و مزایا در این کشور در سال 2020 به طور چشمگیری رشد خواهد داشت، دولت سعی دارد بازار سهام را به رشد بیش از 26 درصد برساند و در این زمینه نیاز به سرمایه گذارهای خارجی است. حقیقت این است که مهاجرانی که به قصد کار وارد کشور تونس می‌شوند اغلب معتقد هستند که سیستم درآمدزایی در این کشور نظم درستی نداشته و میزان حقوق و مزایا به درستی ارزیابی نمی‌شود.

نرخ تورم در تونس 6.50 درصد است و این موضوع نگرانی مهاجران به کشور تونس را بیشتر می‌کند. cpi قیمت مصرف کننده در تونس بر اساس نقاط شاخص بیش از 124.90 و وضعیت قیمت تولید در تونس بر اساس نقاط شاخص 146.80 اعلام شده است. از فرآورده های کشاورزی در کشور تونس، زیتون، گندم و همینطور میوه جات است، بخشی از محصولات کشاورزی این کشور سبزیجات است. تونس دارای منابع انرژی مانند نفت و گاز طبیعی بوده و همینطور در زمینه فسفات و آهن و روی و سرب نیز به رتبه خوبی رسیده است. در این کشور بیشترین میزان تولید در زمینه مواد شیمیایی است و همینطور در زمینه پارچه و برق و سیمان نیز توانسته به نتیجه خوبی برسد.

 

 

مشاوره زندگی در کشور تونس
فهرست

حداقل حقوق در تونس

حداقل حقوق در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

نرخ بیکاری در کشور تونس 15.30 درصد است ونشان می‌دهد که وضعیت کار در این کشور مناسب نیست. حقیقت این است که مردم تونس اغلب خود به سراغ شغل های آزاد می‌روند و کمتر دیده می‌شود که در این کشور مسیر برای ورود به ارگان های دولتی فراهم شده باشد. ارزیابی ها نشان می‌دهد که در این کشور افراد شاغل به 3520.40 هزار نفر رسیده‌اند و به طور کلی این رقم نسبت به جمعیت 11 میلیون نفری تونس مناسب نبوده و کمی نگران کننده است. مشخص است که وضعیت حقوق و مزایا در تونس به طور روتین پیش نمی‌رود و دولت در این زمینه کمی به مشکل برخورده است.

حداقل دستمزد در این کشور 14.60 دینار تونس در روز است.

اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد تورم مواد غذایی در تونس بیش از 6.50 درصد ارزیابی شده است. نرخ تورم ماهانه برای کشور تونس حدود 0.30 درصد بوده است و وضعیت برای قیمت واردات در این کشور بر اساس نقاط شاخص نیز 157.80 ارزیابی شده است. سیستم cpi برای مسکن و همینطور آب و برق در این کشور نیز بر اساس نقاط شاخص حدود 121.70 است که رقم قابل توجهی است. شاخص های قیمت مصرف کننده حمل و نقل در این کشور نیز 129.20 است و دولت سعی دارد در مسیر قیمت صادرات تونس ورود جدی داشته باشد. اینطور که مشخص است میزان حقوق و دستمزد افراد نیز بر اساس نرخ ارزش جهانی افزایش خواهد داشت.

میانگین درآمد در تونس

میانگین درآمد در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت کار در کشور تونس پاسخگوی افراد نیست اما هنوز هم ویزای کاری کشور تونس وجود دارد، حقیقت این است که دولت بسیار علاقه به ایجاد فضای کاری خوب در کشور تونس است و در این راستا ارزیابی های زیادی را در نظر گرفته است. بازار کار در این کشور در زمینه های دولتی رشد خوبی ندارد و بسیاری از کارخانجات خصوصی نیز در وضعیت فروش قرار دارند. مشخص است که اگر شما به عنوان یک ایرانی قصد دارید تونس را برای مهاجرت کاری انتخاب کنید باید رویکرد کاری منظمی داشته باشید و بهتر است با یک ایده مناسب وارد تونس شوند. به طور کلی بهترین جنبه های کاری برای یک خارجی در کشور تونس راه اندازی شرکت از پیش ثبت شده است؛ در این زمینه فرد نیاز به بودجه بالایی ندارد و همینطور می‌تواند در زمان کوتاه‌تری به نتیجه برسد. بسیاری از شرکت ها در کشور تونس در حال واگذاری هستند و بهترین فرصت است که ایرانیان به عنوان یک خارجی با ایده کاری مناسب خود ورود به تونس داشته باشند و به راه اندازی شرکت های از پیش ثبت شده بپردازند. حقیقت این است که برای راه اندازی این شرکت ها دیگر نیاز به اخذ مجوز مجدد نبوده و شما می‌توانید تنها با پر کردن فرم های مخصوص این مسیر را آغاز نمایید. افرادی که در زمینه برق و همینطور مکانیک تحصیل کرده‌اند می‌توانند خود را در مسیر درآمدزایی در تونس ببینند، البته این اصل بسیار مهم است که فرد از نظر سابقه کاری قوی باشد. وضعیت کار و درآمد در تونس از موضوعاتی است که در سال های اخیر بسیار مورد ارزیابی قرار گرفته و مشخص است که سیستم درآمدی در این کشور رویکردهای مشخصی دارد.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در تونس

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ ویزای کار کشور تونس در ابتدا باید با یک کارفرما وارد صحبت شوید و رزومه خود را ارائه دهید، اینکه رزومه شما دارای چه فضای کاری مشخصی است نشان می‌دهد که آیا امکان ورود به کار در کشور تونس برای شما فراهم شده است یا خیر. اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد هنوز هم کاریابی در کشور تونس می‌تواند یک امتیاز خوب برای افراد باشد. از یاد نبرید که با ویزای کاری کشور تونس می‌توانید همسر و فرزندان خود را نیز با خود همراه کنید، این امکان به شما داده می‌شود که از بیمه و حقوق شهروندی استفاده کنید و به عنوان یک فرد مفید در کشور تونس حضور به عمل آورید.

یافتن کار در کشور تونس دشوار است حال سوال اینجاست که بهترین روش کاریابی در کشور تونس کدام است؟

شما به عنوان یک متقاضی کار تونس می‌توانید در ابتدا با ویزای گردشگری وارد خاک این کشور شوید، در صورتی که مسیر کاری برای شما مناسب باشد این امکان را خواهید داشت که به طور دقیق با کارفرما وارد صحبت شوید و به این ترتیب مشخص شود که کدام ردیف شغلی در تونس می‌تواند عملکرد مشخصی برای شما فراهم سازد. یک امر مهم این است که افراد سعی کنند ورود به بخش فنی داشته باشند و یا به فکر ثبت شرکت باشند. یافتن شغل در تونس می‌تواند با مراجعه به سایت های کاریابی نیز صورت بگیرد. در این سایت ها مسیر یافتن شغل مورد نظر نشان داده شده است و حتی میزان تقاضایی که از سوی دولت کشور تونس در ابتدای هر سال اعلام شده است نیز به افراد ارائه می‌شود. یافتن شغل در کشور تونس از مواردی است که اگر صورت بگیرد به سادگی پس از 3 سال برای فرد اقامت دائم خواهد داشت. از یاد نبرید که مسیر رسیدن به شغل خوب در تونس به نوبه خود می‌تواند یک برگه برنده محسوب شود. در کشور تونس مسیر رسیدن به شغل مناسب در وضعیت درستی دنبال می‌شود و اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد افراد می‌توانند طبق مهارت خود انتظار شغل داشته باشند هرچند که هنوز فکر درستی در خصوص حقوق و مزایا صورت نگرفته است.

 

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در تونس

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حقیقت این است که تونس یکی از ارزانترین کشورهای آفریقایی برای زندگی محسوب می‌شود و این کشور همچون نگینی درخشان در آفریقا قرار دارد. بخش های بیابانی این کشور برای زندگی مناسب نیست اما سایر بخش ها به دلیل داشتن فضای طبیعی خوب یک گزینه بسیار ایده‌آل برای زندگی محسوب می‌شود. شما برای اجاره یک خانه در کشور تونس فقط نیاز به 160 دلار هزینه دارید، این هزینه به طور کلی بسیار ارزان بوده و می‌تواند یک مسیر بسیار ارزشمند برای زندگی ایجاد نماید.

هزینه غذا در کشور تونس 6 درصد از ایران کمتر است و مواد غذایی عرضه شده در این کشور همگی ارگانیک هستند. هزینه ای که برای مسکن و همینطور خرید ملک در کشور تونس دیده می‌شود، 11 الی 50 درصد از ایران ارزانتر است! مشخص است که افراد می‌توانند از طریق سرمایه گذاری وارد کشور تونس شده و به خرید ملک بپردازند.

شما برای صرف یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت در این کشور باید 5.00 دینار تونس و برای سفارش سه وعده غذا برای دو نفر در یک رستوران معمولی، 40.00 دینار هزینه کنید.

هزینه‌ی سفارس یک ساندویچ مک دونالد در این کشور،8.00 دینار است.

هزینه‌ی اجاره‌ی زمین تنیس در این کشور برای 1 ساعت آخر هفته 19.58 دینار است.

هزینه‌ی خرید 1 جفت کفش چرم مردانه در تونس، 143.93 دینار است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در تونس

قیمت برخی کالاهای اساسی در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور تونس به شرح زیر است:

 • شیر ( ثابت)، ( 1 لیتری) : 1.20 دینار
 • یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم) : 0.31 دینار
 • برنج ( سفید)، (1 کیلوگرم): 1.79 دینار
 • شانه ی تخم مرغ ( 12 عدد): 9.76 دینار
 • پنیر محلی ( 1 کیلوگرم): 16.86 دینار
 • سینه ی مرغ ( بدون استخوان، بدون پوست)، ( 1 کیلوگرم): 9.76 دینار
 • گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) ( یا گوشت قرمز راسته): 23.24 دینار
 • سیب ( 1 کیلوگرم): 3.96 دینار
 • موز ( 1 کیلوگرم): 4.53 دینار
 • گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم) : 1.54 دینار
 • سیب زمینی ( 1 کیلوگرم) : 1.25 دینار
 • پیاز ( 1 کیلوگرم) : 1.22 دینار
 • پاکت سیگار ( مارلبورو) : 6.50 دینار

 

 

 

 

اقتصاد در تونس

اقتصاد در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 کشاورزی از بخش های مهم اقتصادی در کشور تونس محسوب می‌شود به طوری که برخی از زمین های بخش شمالی این کشور مسیر کشاورزی را برای افراد باز گذاشته‌اند. این کشور دارای معادن مشخص بوده و همینطور منابع طبیعی خوبی دارد. یکی دیگر از بخش های مهم اقتصادی در کشور تونس صنعت نفت است. نفت در کشور تونس به طور کلی امتیاز مشخصی دارد. همینطور جهانگردی نیز از گزینه های مهمی است که در کشور تونس دیده می‌شود و سعی شده در این راستا نیز هزینه خوبی مدنظر قرار بگیرد. از فرآورده های کشاورزی در کشور تونس می‌توان به زیتون، گندم و همینطور میوه جات اشاره کرد، بخشی از محصولات کشاورزی این کشور نیز سبزیجات است. کشور تونس دارای منابع انرژی مانند نفت و گاز طبیعی بوده و همینطور در زمینه فسفات و آهن و روی و سرب نیز به رتبه خوبی رسیده است. در این کشور بیشترین میزان تولید در زمینه مواد شیمیایی است و همینطور در زمینه پارچه و برق و سیمان نیز توانسته به نتیجه خوبی برسد. از یاد نبرید که بهترین محصولات صادراتی به کشور تونس روغن زیتون و مرکبات و همینطور آهن اعلام شده است که توانسته مسیر اقتصادی خوبی فراهم سازد.

در اقتصاد کشور تونس فضای تجاری نیز رونق داشته و سرمایه گذاران زیادی این کشور را برای سرمایه گذاری‌های روتین انتخاب کرده‌اند. مشخص است که مسیر برای رسیدن به یک فضای کاربردی در این کشور باز است و دولت نیز در این راستا نقش مهمی دارد. در سال های پیش روی دولت کشور تونس سعی دارد سیستم مالیاتی را با نظم درستی پیش ببرد و اینطور که مشخص است در این کشور دسته بندی های مالیاتی خود شامل چندین بخش مهم است. رشد مهاجرپذیری در کشور تونس نیز می‌تواند یک امتیاز خوب برای رشد اقتصادی این کشور باشد.

 

امنیت مالی و اقتصادی در تونس

امنیت مالی و اقتصادی در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت موازنه تجاری در کشور تونس منفی است و جدیدترین اخبار نشان می‌دهد که سیر نزولی در این راستا تا سال 2020 ادامه دارد، وضعیت حساب جاری در این کشور به طور کلی 2715.90_ است. دولت کشور تونس توانسته وضعیت بدهی های خارجی خود را به  102282.90میلیون دینار تونس برساند که این قضیه به نوبه خود در اقتصاد کشور تونس تأثیر جدی گذاشته است. مشخص است که سیستم سرمایه گذاری های مستقیم خارجی در کشور تونس می‌تواند بخش مهمی از سیستم عملکرد دولت را مدنظر قرار دهند. تولید نفت خام در کشور تونس به ارزش مشخصی دنبال شده است و به میزان 37.00 بی بی ال نفت خام در این کشور تولید می‌شود. شاخص تروریسم در کشور تونس 4.09 است.

دولت کشور تونس اعلام کرده است که وضعیت رابطه های مبادله ای در کشور تونس را براساس نقاط شاخص به 96.90 رسانده است.

میزان ذخایر طلا در کشور تونس به طور کلی 6.80 تن ارزیابی شده است. ورود توریست در کشور تونس نیز حدود 8300.00 هزار نفر است.

 

 

 

امنیت در تونس

امنیت در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور تونس در سال های مختلف درگیر فضای امنیتی زیادی بوده است به طوری که در این کشور رویکردهای امنیتی خود شامل بخش بندی های مشخصی هستند؛ حقیقت این است که وضعیت امنیتی کشور تونس در سال‌های اخیر کمی بهبود داشته اما باز هم این کشور نیاز به رسیدگی در زمینه امنیت شهری دارد. کشور تونس در لیست کشورهای آفریقایی قرار دارد و با الجزایر هم مرز است. این کشور بسیار جهت زندگی ارزان است و برای رشد بخش امنیتی کشور تونس نیز نیاز به سرمایه گذاری های وسیع نخواهد بود. مشخص است که به طور کلی دولت در این راستا به خوبی ظاهر شده است. وضعیت تورم در کشور تونس در سال 2019 کمی بهبود داشته و این موضوع سبب شده تا دولت سعی کند بودجه بندی های مشخصی را در زمینه امنیت کشور تونس در نظر داشته باشد. امنیت کاری برای بانوان نیز در کشور تونس فراهم است و در مدارس و دانشگاه ها کشور تونس خبری از مشکلات امنیتی برای آنان نخواهد بود.

 

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در تونس

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

برای اخذ اقامت برای خود و همراه خود در کشور تونس باید سعی کنید چندین مورد مهم را ارزیابی کنید. اول اینکه اگر به قصد کار وارد کشور تونس می‌شوید بهتر است در ابتدا خودتان بروید و به مدت حداقل یک سال در کشور تونس مشغول به زندگی و کار شوید تا مشخص شود که کار و درآمد شما جوابگوی زندگی خواهد بود یا خیر.

در صورتی که شما روش سرمایه گذاری را برای مهاجرت به کشور تونس انتخاب کرده‌اید؛ از یاد نبرید که شما می‌بایست سرمایه مشخصی را وارد خاک کشور تونس کنید؛ ریتم سرمایه گذاری در کشور تونس در سال های اخیر به طور جدی دنبال شده است در این راستا در صورتی که از بودجه کافی برای زندگی در کشور تونس برخوردار باشید می‌توانید همزمان برای همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود درخواست ویزای همراه دهید؛ مبرهن است که در این مسیر پول حرف اول را می‌زند.

کسانی که در کشور تونس تحصیل می‌کنند این امکان را دارند که پدر و مادر خود را نیز وارد خاک کشور تونس کنند اما بسیار مهم است که این نکته را در نظر داشته باشید که تحصیل در کشور تونس نیاز به رویکردهای اقتصادی مشخصی دارد و فرد باید بتواند علاوه بر هزینه تحصیل از پس هزینه زندگی خود و همراه خود برآید.

در سایر روش های مهاجرت به کشور تونس صدور ویزای همراه دیده نمی‌شود و تنها مسیر خویشاوندی باز است که کمتر مورد استفاده ایرانیان قرار می‌گیرد. شرایط اخذ اقامت این کشور به این صورت است که فرد در ابتدا مدارک لازم را تنظیم کرده و وارد کشور تونس می‌شود پس از دوره مشخصی اگر فرد بتواند به ریتم اقتصادی درستی برسد می‌تواند دعوت نامه برای همراه خود ارسال نماید و به این ترتیب امکان اخذ اقامت برای همراهان نیز فراهم می‌شود. مشخص است که در این راستا باید بودجه شخص ارزیابی شود و مشخص شود که آیا وی در طول زندگی خود در کشور تونس توانسته از نظر اقتصادی وضعیت نرمالی داشته باشد یا خیر.

 

ازدواج خارجی ها در تونس

ازدواج خارجی ها در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش های مهاجرت به کشور تونس از طریق ازدواج است که می‌تواند منجر به اقامت دائم شود. ازدواج باید در یک فضای واقعی صورت بگیرد. مشخص است که واقعی نبودن ازدواج می‌تواند برای همیشه شانس شما در اخذ اقامت کشور تونس را زیر سوال ببرد. در نظر داشته باشید که اقامت در کشور تونس برای خارجیان رتبه های مشخصی دارد. وضعیت شغلی شما و همسرتان از تبعه کشور تونس بسیار مهم است و می‌بایست از نظر حقوق نیز وضعیت مالی شما مشخص شود.

شما می‌توانید پس از یک دوره زندگی 4 الی 5 سال در این کشور درخواست برای اقامت دائم داشته باشید. البته زمان مشخصی نیاز است تا با درخواست شما موافقت صورت بگیرد.

شما می‌بایست برای اخذ ویزای ازدواج کشور تونس ثابت کنید که نحوه آشنایی اولیه به چه صورت بوده است و همینطور می‌بایست طول زمان آشنایی نیز ارزیابی شود. مشخص است که رضایت همسرتان در این زمینه بسیار مهم است. افراد برای صدور ویزا در کشور تونس می‌بایست چندین رویکرد مشخص را در نظر داشته باشند. از یاد نبرید که به طور کلی اخذ ویزای ازدواج کشور تونس از موضوعاتی است که در چند سال اخیر بسیار به آن توجه شده است و ایرانیان معتقد هستند که برای ویزای ازدواج این کشور سخت گیری زیادی اعمال شده است که البته تا حد زیادی نیز حق دارند. سوالاتی که در نهایت از افراد پرسیده می‌شود این است که آیا با تاریخ و شرایط فرهنگی کشور تونس آشا هستید یا خیر. در نظر داشته باشید که به طور کلی فرهنگ و جغرافیا در این راستا ارزش بالایی دارد و دولت سعی می‌کند سوالاتی در این زمینه بپرسد تا شما را به خوبی ارزیابی کند. مشخص است که سیستم ازدواج خارجی ها در کشور تونس به صورت رسمی و در شهرداری صورت می‌گیرد و نیاز به یک الی دو شاهد است. همینطور افراد باید مدارک هویتی داشته باشند و می‌بایست مسیر درستی در زمینه ازدواج را مدنظر قرار دهند. از یاد نبردی که به طور کلی این ویزا موقت بوده و می‌بایست زمان بگذرد تا مشخص شود که آیا ازدواج در یک مسیر درست پیش رفته یا خیر تا در نهایت منجر به اقامت دائم شما شود. مشخص است که سیستم ازدواج در این کشور از قوانین مشخصی پیروی می‌کند و دولت نیز در این زمینه دقت ویژه ای دارد.

اجاره خانه در تونس

اجاره خانه در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اجاره خانه در کشور تونس نیاز به هزینه زیادی ندارید و می‌توانید با بودجه کم و مشخص نیز از پس خرید منزل در تونس بر‌آیید. یک نکته مهم را مدنظر قرار دهید که خانه ها در کشور تونس خود به دو دسته تقسیم شده‌اند؛ خانه هایی که دارای زیر بنای مشخصی هستند و خانه هایی که از نظر سند دارای وضعیت آزاد هستند. منازلی که سند آزاد دارند می‌توانند کمی مشکل ساز شوند، زیرا احتمال اینکه این منازل در رهن و اجاره افراد زیادی باشد وجود داشته و افراد می‌بایست به طور دقیق این موضوع را بررسی کنند. منازلی که دارای زیربنای زیاد هستند در کشور تونس بسیار محدود و گران قیمت هستند و جز برای خانواده هایی با تعداد زیاد انتخاب نخواهند شد. وضعیتی که برای اجاره خانه در کشور تونس دیده می‌شود اغلب بر اساس سایت های مسکن مشخص می‌شود.

راهنمای اجاره و خرید خانه در بسیاری از سایت های کشور تونس دیده می‌شود و شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که اجاره ها در این کشور در 6 ماه اول سال ارزانتر است و در 6 ماه دوم خانه ها گرانتر می‌شوند.

لیست جدیدی که در زمینه اجاره خانه در کشور تونس اعلام شده است خود شامل چندین بخش مشخص است و اینطور که ارزیابی ها نشان داده است افراد برای اجاره مسکن در این کشور باید اجاره سه ماه اول را زودتر پرداخت نمایند.

خرید ملک در تونس

خرید ملک در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید خانه در کشور تونس می‌بایست در ابتدا بتوانید تشخیص دهید که بودجه مورد نظر چقدر است و آیا این بودجه می‌تواند در خرید ملک کافی باشد یا خیر. در صورتی که بودجه کافی نبود می‌توانید به صورت شریکی اقدام به خرید ملک نمایید. مشخص است که خرید ملک در کشور تونس به طور کلی در چندین ارزیابی مشخص دیده می‌شود و تعرفه برای خرید ملک در کشور تونس به طور کلی از ایران ارزانتر است. البته املاک در ایران می‌توانند به صورت سند باز نیز به ثبت برسند که این امکان در کشور تونس فراهم نشده است. از یاد نبرید که شما برای خرید ملک در این کشور باید به بودجه مشخصی برسید و سپس اقدام نمایید.

 

ثبت شرکت در تونس

ثبت شرکت در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

کشور تونس یک کشور زیبا در شمال آفریقا است، این کشور در جنوب دریای مدیترانه قرار دارد. سرمایه گذاری شرکت ها در کشور تونس در زمینه کشاورزی و معدن کاری و همینطور گردشگری و تولید دیده می‌شود.

برای ثبت شرکت در کشور تونس می‌توانید به سراغ شرکت با مسئولیت محدود SARL بروید. این شرکت ها  نیاز به دو سهامدار دارند و مسئولیت این شرکت ها نیز با توجه به مشارکت موجود در وضعیت محدود قرار می‌گیرد. زمانی که یک شرکت با مسئولیت محدود دارای یک سهامدار باشد می‌توان وضعیت سهام را مشخص نمود.

در نظر داشته باشید که روش های ترکیبی ساده تر از یک شرکت سهامی عام نیز در کشور تونس دیده می‌شود. در این راستا حداقل سرمایه 1000 TND اعلام شده است که می‌بایست در زمان مشخص به طور قانونی پرداخت شود.

برای ایجاد یک شرکت سهامی عام SA در کشور تونس می‌بایست شرایط دیگری ارزیابی شود. به عنوان مثال این سری از شرکت ها نیاز به 7 سهامدار دارند، این شاخص می‌توانند در شرکت سهام مجزا و اشتراکی داشته باشند. طول عمر چنین شرکتی به طور کلی 99 سال اعلام شده است.

یک چهارم از سهام مشترک در این شرکت ها در صورت نقد بودن می‌بایست در زمان مشارکت پرداخت شود.

مشخص است که سهم سهام برای یک شرکت سهامی عام برای تعیین حسابرسی ها در مدت سه ساله ارزیابی می‌شود و همینطور نیاز به گزارش های حسابرسی دقیق و صحیح خواهد بود.

ایجاد یک شاخه و ادغام آن نیز گزینه خوبی محسوب می‌شود. در این زمینه محدودیت زمانی و روند ثبت نام وجود دارد و به طور کلی مدیران یک شعبه از سوی شرکت مادر عمل می‌کنند. نیاز است که یک هیأت قدرت مشخص نیز وجود داشته باشد.

برای ثبت شرکت در کشور تونس نیاز به یک طرح کسب و کار مشخص است، این طرح می‌بایست غیر تکراری و یا با تکرار پر بازده باشد. مشخص است که سرمایه های اولیه در این زمینه بسیار مهم است. دولت میزان سوددهی برای سال اول را اعلام می‌کند و پس از مشخص شدن سود حاصل، می‌بایست توجیه اقتصادی به طور دقیق ارزیابی شود. رشد در زمینه فناوری اطلاعات در کشور تونس نیز دیده می‌شود و مشخص است که صاحبان شرکت می‌توانند روند سرمایه ای مشخصی را در پیش بگیرند.

مراحل سرمایه گذاری در کشور تونس به این صورت است که فرد می‌بایست شماره هویتی و مالیاتی داشته باشد و همینطور می‌بایست عملکرد یک سال اول شرکت به صورت چارت مشخص شود. نیاز است که مشخص شود شرکت در وضعیت ثبت جدید بوده و یا قبلاً توسط فرد دیگری به ثبت رسیده است. مشخص است که در زمینه ثبت شرکت در کشور تونس رویکردهای اقتصادی زیادی دیده می‌شود و دولت در این زمینه نقش دارد. به طور کلی برای ثبت شرکت در کشور تونس نیاز به 3 ماه زمان است که گاهاً بیشتر نیز می‌شود. مشخص است که مسیر سرمایه گذاری به صورت ثبت شرکت می‌بایست در ابتدا توسط دولت تأیید و مورد ارزیابی قرار بگیرد. یک اصل مهم را مدنظر داشته باشید که سرمایه گذاری در کشور تونس می‌تواند به صورت چند بخشی دنبال شود. با ثبت شرکت در کشور تونس اجازه ورود همسر و فرزندان نیز فراهم خواهد شد.

انواع ویزا و انواع اقامت در تونس

انواع ویزا و انواع اقامت در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ انواع ویزای کشور تونس نیاز است که چندین مورد به طور دقیق رعایت شود. اول اینکه شما می‌بایست مشخص نمایید که در مسیر سرمایه قوی هستید یا کار و یا تحصیل. در صورتی که سابقه کاری خوبی داشته باشید و همینطور از نظر سرمایه گذاری نیز به امتیاز خوبی رسیده باشید، ویزای سرمایه گذاری در کشور تونس می‌تواند به صورت کارآفرینی نیز فراهم شود به این ترتیب می‌توانید طرح کاری خود و میزان بودجه اولیه را به دولت اعلام نمایید و در این کشور درآمدزایی کنید. حقیقت این است که فضای کاری در کشور تونس ضعیف است و هر نوع ایده کاری در این زمینه به نتیجه‌ی خوبی می‌رسد. مدارک شناسایی و هویتی در کشور تونس بسیار اهمیت دارد و به طور کلی افراد می‌بایست مدارک عدم سوءپیشینه نیز داشته باشند. اداره مهاجرت کشور تونس اعلام کرده است که در طی چند سال اخیر مسیر برای اخذ اقامت این کشور به طور دقیق فراهم خواهد شد.

ویزای تحصیلی کشور تونس نیز گزینه خوب و سریعی محسوب می‌شود. شما در ابتدا باید در یکی از دانشگاه های کشور تونس پذیرفته شوید؛ توجه داشته باشید که در حین تحصیل می‌توانید اقدام به ایجاد کسب و کار کنید. تخصص و مهارت کاری خوب برای اقامت در کشور تونس به طور کلی بسیار مهم است. پشتکار و تخصص در این زمینه رویکردهای مشخصی دارد و می‌تواند در قالب کارآموزی نیز دنبال شود.

صدور ویزای ازدواج کشور تونس به طور کلی بر اساس ازدواج با یک فرد از تبعه کشور تونس صورت می‌گیرد. در این زمینه مدارک هویتی و سرمایه ای نیاز است.

کسانی که به قصد تفریح وارد کشور تونس می‌شوند نیاز به اخذ ویزای توریستی دارند که مدت موقت و محدودی دارد. کار و سرمایه در کشور تونس در بخش های کارآفرینی نیز مشخص شده است. تحصیل در کشور تونس از دسته روش های آسان مهاجرتی است و همینطور کار در صورتی که با ایده مشخص و سازنده باشد نیز از سوی دولت تأیید می‌شود. پناهندگی در کشور تونس به طور کلی کمی دشوار بوده و خطرناک است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم تونس

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت بیمه و تسهیلات در کشور تونس در سال های اخیر مشخص شده است، اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد بیمه در کشور تونس به چندین بخش مهم تقسیم شده است، وضعیت بیمه و همینطور رویکردهای درمانی که در تونس دیده می‌شود به صورت دولتی بوده و بخش زیادی از سرمایه بیمه توسط دولت پرداخت می‌شود. مشخص است که سیستم بیمه در این کشور در سال های اخیر تغییرات مشخصی داشته است.

بیمه در تونس خود به سه بخش تقسیم می‌شود. در بخش سرمایه گذاری افراد می‌توانند هزینه ای به صورت ماهانه مدنظر قرار دهند و به صورت پله پله به هزینه اضافه نمایند. بخش بندی های بیمه در این کشور به طور کلی شامل دسته بندی های مشخصی است.

خدمات بانکی و مالی در تونس

خدمات بانکی و مالی در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هر یک از بانک های تونس دارای مشخصات اقتصادی مخصوص به خود هستند اما سیستم بانکداری کشور تونس هنوز بر پایه ریسک های اعتباری پیچیده ای قرار دارد که اگر دولت در این راستا قدم جدی نداشته باشد آینده سیستم بانکداری این کشور تحت تأثیر قرار می‌گیرد. حقیقت این است که وضعیت موسسه های اعتباری در کشور تونس به طور روتین بهتر از قبل است اما خصوصی سازی هنوز بخش مهمی از سیستم خدمات بانکی کشور تونس محسوب می‌شود. واحدهای بانکی با ثباتی در کشور تونس دیده می‌شود که سعی در ادغام در دسترس بودجه ها دارند و در این زمینه تعرفه های مجازی نیز دیده می‌شود. ظرفیت بانک های کشور تونس به طور جدی دنبال شده است و واحدهای بانکی در این کشور به طور کلی بر اساس رویکردهای اقتصادی دنبال می‌شود.

 

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در تونس

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

با ویزای کشور تونس می توانید به 73 کشور دنیا سفر کنید البته رتبه ویزای این کشور62 اعلام شده است.

 

تشابهات فرهنگی تونس با ایران

تشابهات فرهنگی تونس با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور تونس تشابهات فرهنگی کمی با ایرانیان دارند در این کشور سبک غذا خوردن، صحبت کردن و احوالپرسی بسیار متفاوت از مردم ایران است. در فرهنگ زندگی مردم کشور تونس هیچ نوع فخر فروشی دیده نمی‌شود.

خانواده در تونس، جایگاه ویژه‌ای میان مردم دارد، مانند ایران. برای رفتن به خانه‌ی تونسی‌ها بهتر است هدیه‌ای مثل شیرینی، شکلات، کیک، میوه یا گل برای آن‌ها ببرید. هدیه بردن هنگام میهمانی میان ایرانیان نیز رایج است.

تونسی ها افراد میهمان پذیری هستند؛ ایرانیان نیز به میهمان پذیری در دنیا شهرت دارند.

کفش پوشیدن در خانه در تونس مانند ایران چندان رایج نیست و مردم اغلب قبل از ورود به خانه کفش هایشان را در می‌آورند.

اعیاد و تعطیلات رسمی در تونس

اعیاد و تعطیلات رسمی در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور تونس 1 ژانویه روز سال نو است و مردم در این روز به جشن می‌پردازند.

18 ژانویه روز انقلاب در کشور تونس بوده و 20 مارس روز استقلال تونس است که برای مردم این کشور بسیار اهمیت دارد.

21 مارس در این کشور روز جوانان است و در این روز برای جوانان جشن هایی برگزار می‌شود.

9 آپریل روز شهادت بوده و 1 می روز جهانی کارگر و تعطیل است.

25 جولای روز جمهوری در تونس به شمار می‌آید.

13 آگوست در این کشور روز زن شمارده می‌شود.

3 سپتامبر روز جنبش مستقل و 15 اکتبر روز تخلیه است که از روزهای تعطیل در تونس هستند.

January-1

سال نو

January-18

روز انقلاب

March-20

روز استقلال

March-21

روز جوانان

April-9

روز شهادت

May-1

روز کارگر

July-25

روز جمهوری

August-13

روز زن

September-3

روز جنبش مستقل

October-15

روز تخلیه

November-7

روز یادبود

 

دین در تونس

دین در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گرچه دین در تونس آزاد است اما دین رسمی در تونس اسلام اعلام شده است و 99 درصد از افراد ساکن این کشور مسلمان هستند و 1 درصد دیگر نیز پیرو ادیان مختلف از جمله مسیحیت کاتولیک، ارتودوکس و ... هستند..

بیشتر مسلمانان در این کشور اهل تسنن بوده و کمتر افراد شیعه هستند. گرچه اگثر افراد مسلمان هستند اما قانونی مبنی بر حجاب اجباری در این کشور وجود ندارد و حجاب آزاد است.

تفریح در تونس

تفریح در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آمفی تئاتر ال جم به طور کلی از دیدنی های زیبای تونس محسوب می‌شود، این بنا بهترین نمونه معماری تئاتر در دنیا محسوب می‌شود و به طور کلی در زمان حکومت رومی شناخته شده است. شما می‌توانید از فضای داخلی این بنا دیدن کنید به سمت بالا بروید و از صندلی های آن دیده کنید.

جربا  یک مقصد ساحلی دیدنی در تونس محسوب می‌شود که به طور کلی از قدیمی ترین گزینه هایی است که پیش روی شما قرار گرفته است. در این منطقه مغازه ها و فروشگاه های مختلفی دیده می‌شود و تفریحات غیر ساحلی زیادی نیز می‌تواند تجربه شود. این سواحل بسیار دیدنی و آرام‌بخش است. مناظر طبیعی و نخل های خرما این منطقه را بسیار ارزشمند می‌کنند.

سید بو سعید یک روستای کوچک و هنرمندانه است که دارای ساختمان های کوچک و زیبایی است. این روستا یک اثر هنری زیبا محسوب می‌شود؛ ساختمان های سفید و آبی در این منطقه بسیار زیبا هستند.

کوت ال جرید یکی از مناطق دیدنی و عجیب در تونس است که به طور کلی مشهور به یک صحرای رویایی است. این منطقه دارای دیدنی های خاصی است این بخش دارای سراب های سحرآمیز است، همچنین زمین های نمکی در این بخش به طور کلی بسیار زیبا و خاص است.

موناستیر رباط یکی از دیدنی ترین بناهای تونسی محسوب می‌شود؛ این منطقه دارای دیوارهای آجری بوده و قلعه رباط در این بخش به طور کلی دارای رویکردهای مشخصی است.

قلعه های ساحلی از دیدنی های خوب تونس محسوب می‌شود. شهر دوگا یکی از بازماندگان آثار تاریخی در تونس است، اینطور که مشخص است، این شهر دارای سیستم تئاتر زیبایی بوده و مشخص است که معماری این بخش در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است.

کلیسای سنت لوئیس یک کلیسای زیبا در تپه های باستانی کارتاژ بوده و به طور کلی نوع معماری این بخش بیزانس است.

مدینا یکی از شهرهای قدیمی در تونس است که دارای ساختمان های قدیمی و آثار تاریخی وسیعی است و به طور کلی این منطقه در قلب شهر تونس قرار دارد، این منطقه دارای فضای گردشگری وسیعی بوده و بازارها و کوچه های قدیمی خوبی دارد.

 

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در تونس

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حمل و نقل در تونس به صورت درون شهری بیشتر با اتوبوس و تاکسی بوده و مسیر حمل و نقل نیز به شکل دقیق دنبال شده است، اینطور که مشخص است هزینه های حمل و نقل در تونس ارزان است و البته دولت نیز سعی کرده به وضعیت حمل و نقل تونس دقت داشته باشد، در ابتدا هزینه بلیط قطار در تونس گران بود اما امروزه این مسیر کمی بهتر از قبل شده است و به طور کلی سیستم حمل و نقل به درستی ارزیابی شده است.

هزینه‌ی تهیه‌ی بلیط رفت آمد یک ماهه در این کشور 30.00 دینار تونس است.

هزینه‌ی تاکسی به ازای هر ساعت توقف 10.00 دینار بوده و هزینه تاکسی به ازای هر کیلومتر 1.00 دینار است.

هزینه ی 1 لیتر بنزین در تونس 1.89 دینار است.

 

فرهنگ تونس

فرهنگ تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور تونس بسیار به قوانین رانندگی توجه می‌کنند.

فرهنگ مردم تونس بیشتر با تاریخ ترکیب شده است و تاریخ و جغرافیا بخش های مهم فرهنگی این کشور محسوب می‌شود.

مردم تونس بسیار به خانواده اهمیت می‌دهند و سعی می‌کنند زمان مشخصی را برای خانواده خود در نظر بگیرند.

در فرهنگ این کشور انعام دادن درست نیست.

برای رفتن به خانه‌ی تونسی‌ها بهتر است هدیه‌ای مثل شیرینی، شکلات، کیک، میوه یا گل برای آن‌ها ببرید و اگر هدیه‎ی شما را همان موقع باز نکردند، تعجب نکنید؛ زیرا معمولاً باز کردن کادو بلافاصله بعد از گرفتن آن در این کشور رواج ندارد.

در فرهنگ این کشور، لباس خوب پوشین هنگام مهمانی، به معنی احترام گذاشتن به میزبان است. مردم این کشور کمتر با کفش وارد خانه می‌شوند، پس در میهمانی ها بهتر است از میزبان بپرسید که آیا می‌توانید با کفش وارد خانه شوید یا باید کفش های خود را قبل از ورود به خانه درآورید.

هنر تونس

هنر تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

معماری بخش مهمی از هنر تونس و بخش جدانشدنی از زندگی مردم تونس است، مشخص است که در هنر معماری این کشور بانوان نیز ورود داشته‌اند.

تئاتر در این کشور طرفداران زیادی دارد و پیشینه ی این رشته در تونس به سال ها پیش بازمی‌گردد.

این کشور هنرمندان زیادی در رشته‌ی بازیگری و فیلمسازی دارد.

مجسمه سازی نیز در این کشور بسیار مورد استقبال قرار کرفته است.

ورزش در تونس

ورزش در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

برای ورزش در تونس باید سعی کنید به سراغ ورزش های آبی و خاکی بروید. ورزش های آبی در این کشور به طور کلی شامل واترپلو و همینطور قایق سواری است. بانوان در تونس علاقه زیادی به ورزش های فکری دارند و شطرنج بخش مهمی از ورزش های تونس محسوب می‌شود. شایان ذکر است که ورزش های گروهی و تیمی نیز در تونس طرفداران زیادی داشته و رشد خوبی نیز داشته اند و ورزش هایی مانند والیبال و بسکتبال در این کشور تا مسابقات جهانی نیز پیش رفته‌اند.

ورزشکاران در این کشور به رشته ی تنیس نیز ورود کرده و در میادین جهانی خوش درخشیده‌اند

خرافات در تونس

خرافات در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرافات در تونس بیشتر در بین افراد مسن دیده می‌شود. به عنوان مثال یکی از بخش های خرافه ای در این کشور رانندگی کردن در ابتدای طلوع خورشید است که اغلب با ترس و وحشت همراه است.

شایعات در مورد تونس

شایعات در مورد تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت کار در تونس چندان خوب نیست و شایعات در این زمینه درست است اما از نظر امکانات زندگی این کشور کامل بوده و مشکلی از این دست دیده نمی‌شود.

لازم به ذکر است که هزینه های زندگی در این کشور بسیار ارزان تر از ایران است و شایعاتی مبنی بر گران بودن هزینه های زندگی در این کشور واقعیت ندارد.

هزینه های حمل و نقل در این کشور نیز بسیار کمتر از ایران برآورد شده است.

حجاب در این کشور آزاد است و شایعات مبنی بر حجاب اجباری در این کشور صحیح نیست.

موارد ممنوعه در تونس

موارد ممنوعه در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور تونس بهتر است زمانی که با تلفن همراه صحبت می‌کنید، رانندگی نکنید؛ از یاد نبرید که صحبت با تلفن همراه در این کشور هنگام رانندگی ممنوع بوده و با جریمه های بالایی همراه است.

به طور کلی توجه به قوانین رانندگی در این کشور بسیار مهم است و با افرادی که قانون را زیر پا می‌گذارند برخورد می‌شود.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم تونس

خطرات احتمالی برای افراد مقیم تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که مهارت کاری و سابقه کاری بالایی ندارند و همینطور از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی نیستند به هیچ عنوان نباید ریسک کرده و ویزای کاری تونس را انتخاب نمایند.

توجه داشته باشید که مهاجرت از طریق پناهندگی به تونس بسیار خطرناک است و اصلا پیشنهاد نمی‌شود.

در این کشور بیماری خاصی رایج نیست اما پیشنهاد می‌شود قبل از ورود به این کشور واکسن های لازم را استعمال کنید تا جلوی خطرات احتمالی نیز گرفته شود.

 

تشابهات قوانین تونس با ایران

تشابهات قوانین تونس با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تشابهات قوانین بین تونس و ایران بسیار کم است و تنها تشابه قوانین در زمینه پوشش های بیمه سرمایه گذاری دیده می‌شود. قوانین رانندگی نیز تا حد زیادی یکسان است.

 

گواهینامه و خرید ماشین در تونس

گواهینامه و خرید ماشین در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید ماشین در تونس در ابتدا باید امتیاز لازم را از اداره مربوطه دریافت کنید همینطور می‌بایست گواهینامه لازم در زمینه رانندگی را نیز در نظر داشته باشید. خرید ماشین در این کشور نیاز به دقت دارد و باید میزان عملکرد خودرو و تمامی نواقص آن مشخص شود. بهتر است برای اخذ اجازه ی رانندگی در این کشور گواهینامه بین‌المللی بگیرید.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در تونس

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 سفارت تونس در ایران، تهران، خیابان پاسداران، خیابان گل نبی قرار دارد.

 

نوع پوشش مردم تونس

نوع پوشش مردم تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور تونس از لباس های راحت استفاده می‌کنند به طور کلی چندان اهل استفاده از لباس های رسمی نیستند. حجاب کشور تونس آزاد است. در این کشور از پیراهن های طرح دار و آقایان از لباس های آزاد و تابستانی استفاده می‌کنند.

امروزه خانم‌ها در بیشتر شهرهای اصلی تونس، از اروپایی‌ها تأثیر گرفته‌اند و لباس‌های مدرن می‌پوشند. اما در قسمت‌های روستایی آن، هنوز هم لباس‌های رنگارنگ و سبک بربر به تن  کرده و تعداد زیادی جواهر را نیز از خود آویزان می‌کنند. لباس سنتی آقایان در تونس، «جبة» (Jebba) و لباس سنتی خانم‌ها، «خفتان» (Kaftan) نامیده می‌شود که در عربی به آن «قفطان» هم می‌گویند. خفتان لباس بلندی است که با طلا و سنگ‌های قیمتی تزئین شده و جنس آن بنا به شرایط، می‌تواند ابریشمی، نخی یا پشمی باشد و تنوع بیشتری نسبت به لباس مردها دارد. خانم‌های اشراف‌زاده تا قرن 19 از این لباس در مجلس عروسی‌شان استفاده می‌کردند و امروزه در شهرهایی همچون حمامه و سوسه، بعضی از دختران آن را به عنوان لباس عروسی‌شان انتخاب می‌کنند.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی تونس

جغرافیا و شرایط آب و هوایی تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور تونس از نظر جغرافیایی در شمال آفریقا قرار دارد، پایتخت تونس شهری همنام با خودش است. مساحت کشور تونس 163610 کیلومتر مربع اعلام شده است. زمبره، قرقنه و جربه جزایر اصلی تونس هستند. زبان رسمی مردم در این کشور عربی است واحد پول کشور تونس نیز دینار تونس است، از نظر زمانی این کشور سه ساعت و نیم از تهران عقب تر است. آب و هوای کشور تونس گرم و خشک اعلام شده است و بخش های زیادی از این کشور توسط بیابان پوشیده شده است. کرانه های شمالی تونس دارای زمین های حاصلخیز و همینطور پوشیده از جنگل است. تونس دارای دریاچه های فصلی زمستانی بوده و در تابستان ها خشک و پوشیده از نمک هستند. این کشور تأثیر مطلوبی از دریای مدیترانه گرفته و ارتفاعات و کوه های شمالی این کشور معتدل هستند.

آب و هوای تونس در نوروز زیاد سرد نیست و بهترین زمان برای رفتن به این کشور ایام بهار است. در این دوره می‌توانید در سواحل کنار تونس لذت ببرید. این کشور دارای آب و هوای معتدل است و زمستان های بارانی دارد. میزان بارش باران در این کشور در طول سال 448 میلی متر اعلام شده است.

هزینه های اقامتی در تونس تغییرات زیادی داشته است به طور کلی این شهر دارای هتل های مختلف است و شما برای رزرو هتل های ارزان قیمت باید زودتر اقدام نمایید.

یکی از رستوران های بسیار عالی در تونس والیما نام دارد؛ این رستوران بسیار شیک و مجلل طراحی شده و آرامش خاصی در آن دیده می‌شود. در این رستوران سرویس های غذاخوری شیک و همینطور میزهای زیبایی دیده می‌شود. غذاهای این بخش خوش طعم است و کیفیت بی نظیری دارد.

غذاهای تونس

غذاهای تونس | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بریک یکی از غذاهای بسیار خوش طعم در تونس محسوب می‌شود و از معروف ترین و سنتی ترین غذاهای این کشور است به طور کلی این غذا در رستوران های تونس سرو می‌شود و برای پخت آن نیاز است که تخم مرغ و جعفری و همینطور تن ماهی ترکیب شود. بریک با لیمو سرو می‌شود و تکنیک خاصی در این غذا برای طعم دهی استفاده می‌شود. این غذا بیشتر در ماه رمضان استفاده می‌شود و با پنیر و سیب زمینی و میگو میکس می‌شود.

سالاد تونسی از دیگر غذاهای خوش طعم در تونس است، این سالاد از گوجه و پیاز و زیتون و سیب زمینی و خیار تهیه شده و همینطور به همراه تن ماهی و تخم مرغ ترکیب می‌شود. این سالاد به همراه روغن زیتون طعم دار می‌شود.

فریکاسه یکی از غذاهای خیابانی پرطرفدار است و به طور کلی برای تهیه این غذا از دونات های سرخ شده با زیتون و تخم و مرغ پخته استفاده می‌شود. استفاده از هریسا و همینطور سیب زمینی پخته در این غذا بسیار ایده‌آل است. این غذا از دید جوانان بسیار خوشمزه بوده و علاقه زیادی به آن دیده می شود. این غذا مخصوص شهر المرسی کشور تونس است.

لب لبی یک نوع خوراک خوش طعم است که به آن سوپ غلیظ نیز گفته می‌شود. این غذا با نخود درست شده و از سیر و زیره در آن استفاده می‌شود. برای صرف این غذا باید در ابتدا کاسه خالی پر از نان شود و همینطور نیاز به روغن زیتون و تن ماهی و آبلیمو است.

هریسا یک غذای خوب از ترکیب فلفل قرمز و سیر محسوب می‌شود؛ این غذا بیشتر به عنوان چاشنی و رنگ دادن به گوشت استفاده می‌شود و یک نوع چاشنی خوش طعم است. این غذا به عنوان یک اسنک در سوپرمارکت ها سرو می‌شود و همینطور در سوغاتی فروشی ها و فرودگاه ها نیز به فروش می‌رسد.

سالاد مشویا یک سالاد سنتی و قرمز است که در اکثر رستوران ها و همینطور کافه ها سرو می‌شود، این غذا با فلفل های شیرین و قرمز رنگ کباب می‌شود و از گوجه و پیاز و تن ماهی و تخم مرغ نیز در آن استفاده می‌شود. این غذا تند و داغ است.

مردم تونس علاقه زیادی به تاژین دارند؛ این غذا با پنیر رنده شده و گوشت تهیه می‌شود و درون آن از سبزیجات و همینطور تخم مرغ هم زده نیز استفاده می‌شود؛ مواد این غذا مانند کیک پخته می‌شود و همچون اسنک استفاده می‌شود. در صورتی که به دنبال غذای بین‌المللی در تونس هستیند می‌توانید از بمبلونی نیز استفاده نمایید؛ این غذا به صورت دوناتی سرو می‌شود و برای درست کردن آن از خوراکی های شیرین و خوشمزه استفاده می‌شود.

کوفته‌ی تونسی به طور کلی یک غذای پر گوشت است و شباهت زیادی به کوفته های تبریزی دارد. این غذا به طور کلی با پیاز و انواع ادویه تهیه می‌شود. شکل این غذا توپی بوده و با سس گوجه و سالاد سرو می‌شود.

 

آخرین ویرایش: 2020-01-31 18:25:39 1,840