x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
ونزوئلا

ونزوئلا

کشور ونزوئلا در سواحل شمالی آمریکا جنوبی قرار دارد. دور تا دور این کشور جزایر کارائیب دیده می‌شود. پایتخت ونزوئلا شهر کاراکاس است. دین رسمی در این کشور مسیحیت است. و جمعیتی بیش از 28.5 میلیونی دارد. واحد پول کشور ونزوئلا بولیوار اعلام شده است. این کشور در سال 1498 مشهور به سرزمین زیبایی بوده است. سرزمینی پر از کوه‌های بزرگ و عجیب. این کشور دارای جنگل‌های سرسبز و آبشارهای بلندی است. کشور ونزوئلا بیش از هزار رودخانه دارد. آب و هوای این کشور گرم و مرطوب است و به طور کلی بخش‌های سردسیری دارد. تنوع نژادی و قومیتی در ونزوئلا بسیار زیاد است. وضعیت موازنه‌های تجاری در کشور ونزوئلا به میزان 18 درصد بیشتر شده است رتبه حساب جاری در این کشور نیز 15 درصد بیشتر شده است. حساب جاری به تولید ناخالص داخلی در کشور ونزوئلا نیز 17.70 درصد است. وضعیت واردات و صادرات به ارزش 29 درصد میلیون دلار آمریکا ارزیابی شده است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Venezuela عربی: فنزويلا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: ---
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: بولیوار ونزوئلا 0.1 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 0058
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 129
 • پایتخت: کاراکاس
 • زبان های رسمی: اسپانیایی، زبان بومیان ونزوئلا
 • جمعیت: بیش از 28.5 میلیون در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT-4.5)
 • دامنه اینترنتی: .ve
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 482.36 میلیارد دلار آمریکا

سفر به ونزوئلا

کشور ونزوئلا در لیست کشورهایی قرار دارد که دارای آب و هوای گرمسیری هستند اما دمای هوای آن بستگی به ارتفاعی دارد که در آن قرار گرفته‌اید به طور کلی برخی از بخش‌های این کشور سردسیری آلپی است. به طور کلی این بخش دارای فضایی با ارتفاع مشخص است و البته که بارش باران در این کشور ماه‌های می تا نوامبر ارزیابی می‌شود و زمستان‌های این کشور نیز با بارندگی همراه هستند. ماه‌های به غیر از می تا نوامبر هوا در کشور ونزوئلا گرم بوده و به طور کلی جریان‌های گرمسیری زیادی را شکل داده است. فستیوال پرتاب توپ در پارک ملی کانایما در کشور ونزوئلا دیده می‌شود این پارک دارای مساحت بیشتر از سه میلیون هکتار است و این موضوع به طور کلی یک میراث جهانی در ونزوئلا است. این پارک در حومه شهر کانایما قرار دارد و البته که بخش مهمی از پارک محسوب می‌شود. جشن پرتاب توپ بر روی فلات‌های لاگران برگزار می‌شود و از موضوعاتی است که کمی خطرناک به نظر خواهد رسید.

سفر به ونزوئلا

زندگی در ونزوئلا

کشور ونزوئلا در سواحل شمالی آمریکای جنوبی قرار دارد و دور آن با دریای کارائیب پوشیده شده است. پایتخت ونزوئلا شهر زیبای کاراکاس نامیده می‌شود. دین مردم ونزوئلا مسیحی است و به طور کلی آب و هوایی متنوع دارد به طوری که جنگل‌های سرسبز آن دارای آب و هوای مرطوب است و بخش‌های دشت آن دارای آب و هوای گرم است، آبشارهای بلند ونزوئلا دارای آب و هوای سردسیری آلپی است. به طور کلی وضعیت تنوع فرهنگی زیادی در ونزوئلا دیده می‌شود. افراد بیکار در کشور ونزوئلا به 2406251.00 نفر رسیده‌اند که رقم خوبی است و البته که وضعیت حقوق و مزایای این دوره بسیار کم است. جمعیت کشور ونزوئلا در حدود 28.5 میلیون نفر اعلام شده است. وضعیت نرخ اشتغال در کشور ونزوئلا در ابتدا 79.30 درصد بوده که امروزه این نرخ در وضعیت 94.47 درصد دیده می‌شود البته که نیروی شاغل در کشور ونزوئلا دارای شرایط مخصوص به خود هستند. واحد پول کشور ونزوئلا بولیوار جدید اعلام شده است که با نماد اختصاصی VEF نمایش داده می‌شود.

زندگی در ونزوئلا

مهاجرت به ونزوئلا

یکی از روش‌های بسیار خوب برای ایرانیانی که قصد مهاجرت به کشور ونزوئلا دارند، کارآفرینی است، در مسیر کارآفرینی در کشور ونزوئلا باید بتوانید ایده کاری خوبی داشته باشید و البته که باید دولت این کشور را نیز توجیه کنید که می‌توان روند اقتصادی مشخصی در زمینه کارآفرینی ایجاد نمود. از یاد نبرید که برای مهاجرت به کشور ونزوئلا بسیار مهم است که افراد بتوانند دو موضوع مهم را مدنظر قرار دهند. اول اینکه کارآفرینی در کشور ونزوئلا یعنی شما قرار است در مسیر قانونی در کشور ونزوئلا درآمدزایی داشته باشید. مورد بعدی به این شکل است که بتوانید سرمایه اولیه را فراهم سازید. شما برای سرمایه‌گذاری در کشور ونزوئلا به هیچ عنوان نباید سابقه کیفری داشته باشید این موضوع از سوی دولت کشور ونزوئلا بارها و بارها ارزیابی می‌شود. سابقه کیفری می‌تواند در بخش‌های مالی و غیر مالی مورد بررسی قرار بگیرد. مورد بعدی این است که مشخص کنید چرا ونزوئلا را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اید، یعنی تز اقتصادی شما بر چه اساسی است که در کشور خودتان به نتیجه نمی‌رسد و نیاز است که ونزوئلا را برای عملی شدن آن استفاده شود.

مهاجرت به ونزوئلا

تحصیل در ونزوئلا

کودکان در کشور ونزوئلا از 4 سالگی وارد بخش پیش دبستانی می‌شوند تا مهارت زندگی و زبان تحصیل در کشور ونزوئلا را یاد بگیرند، در این زمینه بسیار مهم است که کودکان بتوانند مدت تحصیلی بیش از 2 سال را در نظر داشته باشند و بتوانند اصول خاصی را شکل دهد در نظام آموزشی کشور ونزوئلا همه افراد این شرایط را دارند که از سن 7 سالگی وارد دبستان شوند و البته که می‌بایست این اصول به صورت حرفه‌ای ارزیابی شود. از سن 7 الی 12 سالگی افراد می‌توانند در مقطع دبستان تحصیل کنند و از سن 13 الی 18 سالگی نیز شرایط به صورتی است که شخص بتواند وارد دوره‌های پیشرفته‌تر شود و البته که این موضوع اهمیت خاص خود را دارد. نظام آموزشی در کشور ونزوئلا در سال‌های اخیر رشد خوبی داشته است. بورسیه‌های دولتی در سال‌های اخیر به سیاست‌های دانشگاهی کشور ونزوئلا افزوده شده است. در بورسیه‌های تحصیلی دولتی این کشور افراد می‌توانند به سادگی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی داشته باشند.

تحصیل در ونزوئلا