x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در ونزوئلا

کشور ونزوئلا در سواحل شمالی آمریکای جنوبی قرار دارد و دور آن با دریای کارائیب پوشیده شده است. پایتخت ونزوئلا شهر زیبای کاراکاس نامیده می‌شود. دین مردم ونزوئلا مسیحی است و به طور کلی آب و هوایی متنوع دارد به طوری که جنگل‌های سرسبز آن دارای آب و هوای مرطوب است و بخش‌های دشت آن دارای آب و هوای گرم است، آبشارهای بلند ونزوئلا دارای آب و هوای سردسیری آلپی است. به طور کلی وضعیت تنوع فرهنگی زیادی در ونزوئلا دیده می‌شود. افراد بیکار در کشور ونزوئلا به 2406251.00 نفر رسیده‌اند که رقم خوبی است و البته که وضعیت حقوق و مزایای این دوره بسیار کم است. جمعیت کشور ونزوئلا در حدود 28.5 میلیون نفر اعلام شده است. وضعیت نرخ اشتغال در کشور ونزوئلا در ابتدا 79.30 درصد بوده که امروزه این نرخ در وضعیت 94.47 درصد دیده می‌شود البته که نیروی شاغل در کشور ونزوئلا دارای شرایط مخصوص به خود هستند. واحد پول کشور ونزوئلا بولیوار جدید اعلام شده است که با نماد اختصاصی VEF نمایش داده می‌شود. وضعیت اقتصاد در کشور ونزوئلا عملکردهای مشخصی دارد. صنعت نفت بر اقتصاد کشور ونزوئلا حکومت می‌کند و بخش مهمی از اقتصاد این کشور بر پایه فرآورده‌های نفتی است. به طوری که یک سوم از تولید ناخالص داخلی در این کشور بر اساس محصولات نفتی و 80 درصد از صادرات را نیز تشکیل می‌دهد. نیمی از درآمد دولت وابسته به صنعت نفت است. این کشور یکی از 5 کشور بنیانگذار اوپک محسوب می‌شود. برای ثبت شرکت در کشور ونزوئلا باید شرایط دقیقی داشته باشید. افراد نیاز به کد اقتصادی NIE دارند و نیاز است که فرم‌های مربوطه برای دریافت این کد تکمیل شود. افراد باید گذرنامه و همینطور دو قطعه عکس معتبر داشته باشند و به طور کلی رسید پرداخت مبالغ و همینطور روند اظهارنامه در این زمینه اهمیت زیادی دارد. افراد باید در انتخاب نام شرکت دقت داشته باشند و باید نامی انتخاب شود که اولاً غیر تکراری بوده و دوماً شرایط خوبی در زمینه اقتصادی فراهم سازد و نوع فعالیت شرکت را مشخص کند. تنها 7 بیمارستان در ونزوئلا از پوشش بیمه استفاده می‌کنند و شرایط بیمارستان‌های این کشور به صورت خصوصی و با هزینه آزاد است. اینطور که مشخص است بیمه‌های درمانی در ونزوئلا در سال‌های اخیر مالیات مشخص و زیادی دارد و البته که هزینه پرداخت در ونزوئلا به صورت جدی دنبال شده است. تسهیلات درمانی در ونزوئلا به طور کلی پیشرفت زیادی داشته است اما هنوز طرح پوشش بیمه در داخل کشور دیده نمی‌شود.

 

 

 

مشاوره زندگی در ونزوئلا
فهرست

حداقل حقوق در ونزوئلا

حداقل حقوق در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور ونزوئلا از سال‌های گذشته تا به امروز با بیکاری و کمبود شغل دست و پنجه نرم می‌کند. این موضوع سبب شده است که بسیاری از مردم کشور ونزوئلا مهاجرت به کشور دیگر را انتخاب کنند تا از پس هزینه‌های زندگی خود برآیند، دولت سعی کرده است که نرخ بیکاری در کشور ونزوئلا را بهبود دهد اما موفق نبوده است. نرخ بیکاری در کشور ونزوئلا 7.30 درصد بوده که امروزه به بیش از 20 درصد رسیده است و این رقم نشان می‌دهد که وضعیت بیکاری در این کشور رشد مشخصی داشته است. افراد شاغل در کشور ونزوئلا در حدود 13607057.00 نفر هستند که البته نیمی از این افراد خود اقدام به ایجاد شغل داشته‌اند و دولت در ایجاد اشتغال برای آنها کاری نکرده است، بیشتر افراد در بازار آزاد در کشور ونزوئلا فعالیت می‌کنند و به اصطلاح ایرانی‌ها کاسب هستند! اینطور که مشخص است افراد بیکار در کشور ونزوئلا به 240625۱.00 نفر رسیده‌اند که رقم خوبی است و البته که وضعیت حقوق و مزایای این دوره بسیار کم است. جمعیت کشور ونزوئلا در حدود 28.5 میلیون نفر اعلام شده است. وضعیت نرخ اشتغال در کشور ونزوئلا در ابتدا 79.30 درصد بوده که امروزه این نرخ در وضعیت 94.47 درصد دیده می‌شود البته که نیروی شاغل در کشور ونزوئلا دارای شرایط مخصوص به خود هستند. واحد پول کشور ونزوئلا بولیوار جدید اعلام شده است که با نماد اختصاصی VEF نمایش داده می‌شود. اینطور که مشخص است حداقل دستمزد افراد در کشور ونزوئلا 4000000000.00 بولیوار کشور ونزوئلا است که رقم زیادی نبوده و طبق آماری که از مردم کشور ونزوئلا به دست ما رسیده است این حقوق کفاف زندگی و پس انداز و حتی بیمه درمانی را نمی‌دهد البته است که این میزان حقوق در وضعیت حداقل قرار دارد و برای یک ماه است. کسانی که مهارت بالاتری دارند در نهایت تا 23 درصد بیشتر از این حقوق را می‌توانند مورد ارزیابی قرار دهند. ارزش‌های فعلی در این فضا به شکلی است که اشخاص می‌توانند از آن بهره خوبی داشته باشند. در مجموع طبق یک نتیجه گیری می‌توان گفت ویزای کاری کشور ونزوئلا به سختی صادر می‌شود، کاریابی در کشور ونزوئلا آسان نیست و خدمات رفاهی نیز شامل حال کسانی است که دارای بودجه بالایی هستند اما وضعیت نرخ اشتغال در این کشور بسیار بهتر از سال‌های گذشته اعلام شده است و تقویم اقتصادی این موضوع را تأیید کرده است.

میانگین درآمد در ونزوئلا

میانگین درآمد در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور ونزوئلا تا حد زیادی تحت تأثیر کشور ونزوئلا که در طول تاریخ مستعمره آن بوده است قرار گرفته است. این موضوع بر روی کیفیت زندگی مردم این کشور و همینطور نوع درامدزایی آنها تأثیر زیادی گذاشته است. ساختار اقتصادی کشور ونزوئلا به صورتی است که اساس اصلی آن بر پایه امور خدماتی دیده می‌شود. حقیقت امر این است که خدمات شهری در کشور ونزوئلا سبب شده است که ایجاد اشتغال بیشتر از سال‌های گذشته ارزیابی شود و خوشبختانه مسیر درستی در این زمینه رویت شده است. البته که گردشگری در کشور ونزوئلا به نسبت گذشته رشد کمی داشته است اما نمی‌توان گفت که بخش مهمی از درآمد کشور ونزوئلا به گردشگری باز می‌گردد. در کشور ونزوئلا صنعت‌هایی مانند ساخت و ساز و انرژی نیز دیده می‌شود این کشور رشد خود را در مسیر اقتصادی کمی بهتر کرده است. مردم کشور ونزوئلا بیشتر در بخش کشاورزی فعالیت دارند و البته که این شغل به افراد بومی کشور ونزوئلا بستگی دارد و کسانی که از سایر کشورها وارد خاک کشور ونزوئلا شده‌اند بیشتر به کارخانه‌ها و صنایع روی آورده‌اند. یک موضوع بسیار جالب در کشور ونزوئلا به این صورت است که اگر شما آشپز خوبی باشید می‌توانید درآمد بالایی کسب کنید، آشپزی در کشور ونزوئلا رشد زیادی دارد و این موضوع به دلیل اینکه مردم کشور ونزوئلا به غذا اهمیت زیادی می‌دهند. درآمد یک آشپز در کشور ونزوئلا از همان شخص در ایران بیشتر است و این رقم به نوبه خود بی‌سابقه خواهد بود.

یکی دیگر از شغل‌هایی که در لیست مشاغل پر‌درآمد در کشور ونزوئلا قرار دارد صادرات و واردات وابسته به صنعت است. این شخص می‌تواند درآمد مکفی داشته باشد اما باید مسیر درست برای صادرات و واردات در کشور ونزوئلا را یاد گرفته باشد تا موفق شود. صنعت کشور ونزوئلا بیشتر در راستای نساجی دیده می‌شود و صادرات پارچه از کشور ونزوئلا به کشورهای اطراف درآمدزایی خوبی داشته است. فناوری اطلاعات در این کشور رشد خوبی داشته و مشخص است که اگر فردی یاد بگیرد که از حرفه‌های مشخص در زمینه فناوری اطلاعات استفاده کند به نتیجه خوبی خواهد رسید. البته که رشد حرفه‌ای در این مجموعه اهمیت زیادی دارد و باید فرصت‌های شغلی تا حد زیادی ارزیابی شود. مشخص است که اصول و شواهد اقتصادی این امر را به بهترین شکل ارزیابی می‌کند. اختلاف طبقات اقتصادی در کشور ونزوئلا زیاد نیست و این امر سبب شده است که مردم یک زندگی متوسط و روتین داشته باشند. اصول و شواهد نشان می‌دهد که وضعیت اقتصادی در کشور ونزوئلا سرعت خوبی داشته است. البته که هنوز نیاز به رشد کسب و کار بوده و درآمدهای حاصل شاید کفاف زندگی در کشور ونزوئلا را ندهد. سود رسانی و روند اقتصادی در کشور ونزوئلا در زمینه‌های هنری و اقتصادی به بهترین شکل ممکن ارزیابی شده است. میانگین درآمد در کشور ونزوئلا در صورتی می‌توان از ایران بیشتر باشد که فرد وارد عرصه‌های صنعتی شود و یا ورود به بخش صادرات و واردات و بیزینس داشته باشد. حقیقت امر این است که وضعیت اقتصادی در کشور ونزوئلا بر اساس رشد کسب و کار بیشتر نیز می‌شود. خرج‌های روزمره در کشور ونزوئلا به میزان زیادی درآمد را فراهم ساخته‌اند.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در ونزوئلا

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یافتن کار در کشور ونزوئلا اصلاً ساده نیست! نرخ بیکاری در کشور ونزوئلا بالا است و امید به یافتن یک شغل پر درآمد در این کشور بسیار کم است. به طور کلی اگر شما مهارت نداشته باشید و یا مهارت شما در حد معمول و جزئی باشد در ورود به شغل در کشور ونزوئلا شانس بسیار کمی دارید. از یاد نبرید که به طور کلی حقوق و مزایا در کشور ونزوئلا بر اساس ساعت کار شما ارزیابی می‌شود و مهارت شما در این زمینه می‌تواند سبب سرعت کاری و کاهش زمان شود. برای کاریابی در کشور ونزوئلا نیاز است که در ابتدا بازار کار این کشور به طور دقیق سنجیده شود تا مشخص شود که آیا با ارزیابی بازار کار به صورت نسبی روند ورود به شغل چقدر می‌تواند مناسب و قابل قبول باشد. در کشور ونزوئلا گردشگری در لیست شغل‌هایی قرار دارد که در ابتدا درآمد کمی دارد اما اگر فرد بتواند در جذب مهاجر سرمایه‌گذار موفق باشد این شغل می‌تواند شروع خوبی در کشور ونزوئلا باشد. شما برای ورود به این شغل نیاز به مدرک تحصیلی دانشگاهی ندارید. داشتن فن بیان قوی و همینطور ریتم‌های بازاریابی در کشور ونزوئلا اهمیت زیادی دارد. وضعیت تولیدات در کشور ونزوئلا خوب است این موضوع سبب می‌شود جذب بازارهای همسایه در کشور ونزوئلا آسان‌تر به نظر برسد البته که مسیر اخذ ویزای کار در کشور ونزوئلا در سال‌های اخیر بهتر شده است سابقه کاری در این کشور بر اساس ویزای کار مشخص می‌شود. شما باید بتوانید در بخش بازاریابی خود را قوی کنید.

مورد دیگر این است که خود با مهارت فردی وارد کشور ونزوئلا شوید و یک شغل ایجاد کنید، شغل شما می‌تواند رویکردهای مشخصی داشته باشد در هر صورت مهارت شما در شغل می‌تواند مردم تبعه کشور ونزوئلا را نیز وارد کار کند و نتیجه خوبی به همراه داشته باشد مهارت کاری یک امتیاز بسیار مهم است و باید سعی کنید آن را درست به کار بگیرید. مثلاً اگر قصد شما ثبت شرکت باشد باید نوع فعالیت شرکتی بر نیاز روز در کشور ونزوئلا ارزیابی شود و البته که فرد باید بتواند در مسیری حرکت کند که سود مستقیم داشته باشد.

 

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در ونزوئلا

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای مهاجرت به کشور ونزوئلا مشکل هزینه زندگی ندارید، یعنی خبری از قیمت‌های گران و یا زندگی پر هزینه در کشور ونزوئلا نیست اما چون درآمدزایی در کشور ونزوئلا مشکل است گاهاً کمترین هزینه زندگی در کشور ونزوئلا نیز زیاد خواهد بود. هزینه‌ها باید به صورت دسته‌بندی شده بررسی شود.

به عنوان مثال در کشور ونزوئلا رستوران‌های ارزان و گران و کوچک و بزرگ زیادی دیده می‌شود، رستوران‌های ارزان قیمت در کشور ونزوئلا هزینه‌ای در حدود 2.79 یورو را بر می‌گیرد و یک رستوران بزرگتر و بهتر تا حدود 20 یورو هزینه دارد که به نسبت غذاخوری‌های ساده گرانتر است. مشخص است که کشور ونزوئلا ریتم خوبی در زمینه خرید محصولات در نظر گرفته است. به عنوان مثال شما در این کشور باید هزینه 1.95 یورویی در زمینه حمل و نقل به صورت ماهانه در نظر داشته باشید و نوع وسیله نقلیه شما اهمیت زیادی در روند کاری‌تان دارد. در صورتی که بخواهید یک آپارتمان نسیبتاً بزرگ داشته باشید هزینه‌ای که برای بخش برق و گرمایش و سرمایش و آب و زباله بررسی می‌شود به میزان 6.56 یورو است. هزینه‌ها در این کشور به صورت نسبی ارزیابی می‌شود و دولت واحد ثابتی را مدنظر قرار نداده است. هزینه برای یک دقیقه صحبت با تلفن همراه در کشور ونزوئلا نیز به میزان 0.04 یورو است. اینطور که مشخص است هزینه اینترنت برای 60 مگابایت در ثانیه 5.51 یورو است. افرادی که علاقه زیادی به ورزش و باشگاه دارند باید هزینه 7.94 یورویی در نظر داشته باشند و البته که برای اجاره زمین تنیس در این کشور باید به میزان 4.68 یورو هزینه در نظر بگیرید. به طور کلی اگر شما بخواهید که از سینما استفاده کنید باید بلیط تهیه کنید و هزینه 1.80 یورویی برای آن لحاظ می‌شود و هزینه‌ای که برای مراقبت از فرزند شما در نظر گرفته می‌شود در حدود 33 یورو است. اینطور که مشخص است یک شخص برای خرید یک جفت جین در کشور ونزوئلا باید 40.47 یورو در نظر داشته باشد و برای خرید یک دست لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره در این کشور نیاز است که 35.19 یورو هزینه در نظر بگیرد. مشخص است که وضعیت هزینه و صرفه جویی در هزینه در کشور ونزوئلا ارزیابی های مشخصی دارد. وضعیت صرفه جویی در کشور ونزوئلا مناسب است و به طور کلی هزینه‌های تحصیلی در این کشور از ایران تا حد زیادی کمتر اعلام شده است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در ونزوئلا

قیمت برخی کالاهای اساسی در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور ونزوئلا به شرح زیر است:

 •     شیر ( ثابت)، ( 1 لیتری) : 1.08 یورو
 •     یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم) : 0.78 یورو
 •     برنج ( سفید)، (1 کیلوگرم) : 0.92 یورو
 •     شانه ی تخم مرغ ( 12 عدد) : 1.15 یورو
 •     پنیر محلی ( 1 کیلوگرم) : 2.56 یورو
 •     سینه ی مرغ ( بدون استخوان، بدون پوست)، ( 1 کیلوگرم) : 2.31 یورو
 •     گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) ( یا گوشت قرمز راسته) : 2.44 یورو
 •     سیب ( 1 کیلوگرم) : 3.43 یورو
 •     موز ( 1 کیلوگرم): 0.93 یورو
 •     پرتقال ( 1 کیلوگرم) : 0.78 یورو
 •     گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم) : 1.26 یورو
 •     سیب زمینی ( 1 کیلوگرم) : 1.16 یورو
 •     پیاز ( 1 کیلوگرم): 1.14 یورو
 •     کاهو (1 سر) : 0.67 یورو
 •     آب ( بطری 1.5 لیتری) : 0.70 یورو
 •     پاکت سیگار ( مارلبورو) : 0.90 یورو

اقتصاد در ونزوئلا

اقتصاد در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت اقتصاد در کشور ونزوئلا عملکردهای مشخصی دارد. صنعت نفت بر اقتصاد کشور ونزوئلا حکومت می‌کند و بخش مهمی از اقتصاد این کشور بر پایه فرآورده‌های نفتی است. به طوری که یک سوم از تولید ناخالص داخلی در این کشور بر اساس محصولات نفتی و 80 درصد از صادرات را نیز تشکیل می‌دهد. نیمی از درآمد دولت وابسته به صنعت نفت است. این کشور یکی از 5 کشور بنیانگذار اوپک محسوب می‌شود. وضعیت ذخایر نفتی کشور ونزوئلا در مجاورت دریاچه ماراکایبو دیده می‌شود که در خلیج کشور ونزوئلا نهفته است. به طور کلی بیشترین مبادلات اقتصادی کشور ونزوئلا با برزیل بوده و البته که مکزیک نیز به کشور ونزوئلا افزوده شده است. اقتصاد کشور ونزوئلا وابسته به روابط تجاری با ایالات متحده آمریکا نیز ارزیابی می‌شود. البته که اقتصاد این کشور فراز و نشیب زیادی دارد. کشور ونزوئلا در صنعت کشاورزی نیز رشد داشته و بخشی از اقتصاد این کشور را تشکیل می‌دهد به طور کلی صنعت کشاورزی در کشور ونزوئلا دارای شرایط مخصوص به خود است. ریتم اقتصادی در کشور ونزوئلا بهبود داشته است و دولت سعی به بهبود اقتصادی کرده است. در سال 2007 وضعیت بیکاری در کشور ونزوئلا بسیار عجیب بود اما امروزه این گزینه کمی بهتر شده است. هنوز هم درصد زیادی از مردم کشور ونزوئلا زیر خط فقر هستند و این موضوع به دلیل عدم وجود سیستم کاری درست در کشور ونزوئلا است. کشور ونزوئلا در دوره‌های زمانی مختلف در زمینه کشتی‌سازی فعالیت زیادی داشته است. کشتی سازی در این کشور بر اساس ریتم‌های اقتصادی مشخص می‌شود اما دولت پس از دوره‌ای به این نتیجه رسید که وضعیت کشتی سازی در کشور ونزوئلا بر اساس صنعت مشخص دنبال می‌شود. صنایع دارویی و کشتی در کشور ونزوئلا بر اساس اقتصاد مشخصی فراهم شده است. البته که رشد اقتصادی در این کشور به نسبت سال‌های گذشته 5 درصد بیشتر است. اما به طور کلی نمی‌تواند کشتی‌سازی را بخش مهم اقتصادی در کشور ونزوئلا در نظر داشت. تولید قطعات خودروسازی در کشور ونزوئلا از دیگر موارد پر اهمیتی است که دولت سعی به بهبود آن داشته و مسیر درآمدزایی در این زمینه بسیار زیاد است. اما به طور حتم برای رشد خودروسازی در کشور ونزوئلا نیاز است که گسترده های اقتصادی پیشرفت خوبی داشته باشد. سهم تولید ناخالص داخلی در کشور ونزوئلا نیز به میزان زیادی پیشرفت کرده است.

امنیت مالی و اقتصادی در ونزوئلا

امنیت مالی و اقتصادی در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور ونزوئلا در ابتدا منفی بوده اما امروزه این نرخ به 36.10 درصد رسیده است که جهش مثبتی منظور می شود. این اطلاعات برای سال 2019 است. وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور ونزوئلا به 482.36 میلیارد دلار آمریکا رسیده است و رشد  13 درصدی به نسبت 10 سال گذشته دارد. وضعیت تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در کشور ونزوئلا به میزان 7328.00 میلیون بولیوار کشور ونزوئلا رسیده است. اینطور که مشخص است تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور ونزوئلا به میزان 15739.38 دلار آمریکا اعلام شده است و وضعیت PPP تولید ناخالص داخلی سرانه در این کشور به میزان 18224.70 دلار آمریکا است. مشخص است که امنیت مالی و اقتصادی در کشور ونزوئلا رشد خوبی داشته است اما گردش سرمایه در این کشور هنوز به میزان محدودی دیده می‌شود. وضعیت تولید صنعتی در کشور ونزوئلا به میزان 183.50 درصد است و تغییرات موجودی انبار در این کشور 2399.00 بولیوار کشور ونزوئلا ارزیابی شده است. این کشور وضعیت تولید فولاد خود را به ارزش 49.00 هزار تن اعلان داشته است و خطوط نفت خام در این کشور نیز به میزان 119.00 اعلام شده است. شاخص‌های رقابتی در کشور ونزوئلا 134.00 است. شاخص فساد مالی در کشور ونزوئلا به امتیاز 28.00 است. رتبه های فساد مالی 172.00 است. آسانی کسب و کار در کشور ونزوئلا به طور کلی 188.00 است. مشخص است که ارزش های فعلی در این کشور بر اساس نمودار اقتصادی مشخص می شود. ضریب اطمینان مصرف کننده در کشور ونزوئلا به میزان 89.00 درصد است، تغییرات ماهانه خرده فروشی در کشور ونزوئلا 36.09 درصد است و تغییرات سالیانه خرده فروشی در کشور ونزوئلا نیز 20.24 درصد ارزیابی شده است. هزینه‌های مصرف کننده 12 درصد بیشتر شده است. اعتبار بخش‌های خصوصی در کشور ونزوئلا به رشد 9 درصدی رسیده است و قیمت گازوئیل در این کشور رشد 0.60 درصد است. مشخص است امنیت مالی و اقتصادی در کشور ونزوئلا رتبه‌بندی‌های ماهانه دارد و البته که آمار‌ها نشان می‌دهد اقتصاد این کشور رتبه‌های دقیق و مشخصی را دنبال داشته است.

موازنه‌های تجاری در کشور ونزوئلا به میزان 18496.00 میلیون دلار آمریکا رسیده است، وضعیت حساب جاری در این کشور نیز رشد 15 درصدی داشته است. حساب جاری به تولید ناخالص داخلی در کشور ونزوئلا در حدود 17.70 درصد بوده و البته که به طور کلی رویکردهای تجاری در این زمینه اهمیت زیادی دارد. واردات در کشور ونزوئلا به طور کلی 19 درصد بیشتر از سال‌های گذشته است. صادرات در کشور ونزوئلا نیز رشد 31 درصدی داشته است. مشخص است که بدهی خارجی در کشور ونزوئلا نیز به میزان 2189.00 میلیون دلار آمریکا است. وضعیت ذخایر طلا در کشور ونزوئلا نیز ارزش 372.93 تن را شامل شده است. تولید نفت خام در این کشور 3453.00 BBL/D/1K است. البته که شاخص تروریسم در کشور ونزوئلا نیز 3.67 درصد ارزیابی شده است این رقم به نسبت گذشته تغییرات کمی داشته است. وضعیت سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در کشور ونزوئلا نیز 3061.00 میلیون دلار امریکا است.

امنیت در ونزوئلا

امنیت در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دزدی در کشور ونزوئلا بسیار زیاد است و این موضوع امتیاز امنیت در کشور ونزوئلا را بسیار کم کرده است دولت در ابتدا نسبت به این موضوع بدون ترتیب اثر ظاهر شد اما امروزه سرمایه‌گذار‌های خارجی در جهت تأمین امنیت در کشور ونزوئلا فعالیت کرده و قصد دارند که به سارقان در این زمینه برخورد جدی داشته باشند. به طور کلی در کشور ونزوئلا باید مراقب مدارک با ارزش خود باشید، سارقان در کشور ونزوئلا علاقه‌ای به دزدی پول ندارند، آنها مدارک و اشیای مهم را سرقت می‌کنند و این امر سبب می‌شود که بتوانند برای بازگرداندن کیف یا اشیای با ارزش پول بیشتری دریافت کنند در هر صورت این موضوع بسیار مهم و مشکل‌ساز اعلام شده است.

مورد بعدی این است که مردم کشور ونزوئلا در ابتدا نسبت به توریست و مهاجران حس خوبی ندارند این موضوع سبب می‌شود که در ارائه آدرس و یا سایر موارد دقت لازم را نداشته باشند. هیچ خطری بانوان کشور ونزوئلا را تهدید نمی‌کند و امنیت از این نظر فراهم شده است. امنیت بهداشتی در کشور ونزوئلا نیز به میزان متوسط دیده می‌شود و سرمایه های مشخصی در زمینه نظافت شهری در این کشور وجود دارد. به طور کلی رشد بهداشتی کشور ونزوئلا در سال 2019 در حدود 3 درصد بیشتر از سال‌های گذشته است. افراد برای خرید خانه در کشور ونزوئلا باید بسیار دقت کنند. بسیاری از خانه‌ها در رهن بانک بوده و یا در گرو شهرداری است و همینطور ملک با چندین صاحب بسیار پر اهمیت است. به طور کلی بدهکاری‌های یک ملک پس از خرید به عهده شما خواهد بود پس باید بدانید این روند را به شکل دقیق ارزیابی کنید. فضای درآمدزایی در کشور ونزوئلا کمی بهتر از قبل است رتبه امنیت شغلی در کشور ونزوئلا هنوز آنطور که باید رشد نداشته است.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در ونزوئلا

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که به فکر اخذ اقامت کشور ونزوئلا هستید ورود سرمایه به این کشور می‌تواند بهترین انتخاب باشد. دولت کشور ونزوئلا اعلام کرده است که اگر فردی با ویزای سرمایه‌گذاری وارد کشور ونزوئلا شود هم خود شخص و هم همسر و فرزندان وی از خدمات شهری با پوشش 75 درصد برخوردار می‌شوند! چنین چیزی در کشورهای دیگر تنها در مسیر اقامت دائم و یا شهروندی صورت می‌گیرد پس بسیار پر اهمیت است که بتوانید سرمایه خود را وارد پروژه‌های عمومی دولتی نمایید و میزان سود حاصل به ارزش سهم خود را دریافت کنید. از یاد نبرید که به طور کلی شرایط اقامت کشور ونزوئلا با سرمایه‌گذاری‌های خارجی در سال‌های اخیر تحولات خوبی داشته است. به طور کلی اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور ونزوئلا یک طول مدت 6 ساله بوده و البته که فرآیند اقامت در این کشور از سوی دولت ارزیابی می‌شود. همسر شما می‌توانید به عنوان یک همراه از خدمات بیمه و همینطور هزینه زندگی بالایی برخوردار باشد البته که هزینه زندگی در کشور ونزوئلا به شکل دوره‌ای تغییراتی خواهد داشت. مشخص است که اصول و شرایط اقامتی در این کشور بر اساس ریتم‌های اقتصادی مشخص می‌شود. هزینه زندگی در کشور ونزوئلا نیز ارزیابی شده است.

ازدواج خارجی ها در ونزوئلا

ازدواج خارجی ها در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ازدواج در کشور ونزوئلا مانند اسپانیا به سه صورت است:

اولین گزینه ازدواج مدنی است، در ازدواج مدنی باید جنبه‌های مذهبی مشخص شود و به طور کلی نیاز است که حقوق مالکیت، ارث و همینطور بازنشستگی به طور دقیق ارزیابی شود. این حقوق برای هر دو سمت زوج یکسان است. مورد بعدی ازدواج به صورت مشارکت‌های مدنی است. در مسیر ازدواج مدنی در کشور ونزوئلا بسیار پر اهمیت است که بتوانید اصول جوامع کشور ونزوئلا را ارزیابی کنید در این روش نیاز به بررسی ازدواج به صورتی است که نیاز به ثبت نبوده و در وضعیت خودمختار پیش می‌رود در این شرایط حقوق خویشاوند و ارث و اموال اهمیت زیادی دارد و به طور کلی شاخه‌های ازدواج بین مردم کاتولیک و همینطور پروتستان دیده می‌شود. یهودیان نیز این ازدواج را رسمی می‌دانند. این ازدواج قانونی است اما همه شرایط آن توسط اتحادیه مدنی ارزیابی می‌شود. در هر صورت برای ازدواج در کشور ونزوئلا نیاز است که هر دو شخص بالای 18 سال سن داشته باشند نیاز است که از نظر روحی و جسمی در وضعیت خوبی باشند و البته که نیاز است که گردش مالی هر دو شخص ارزیابی شده باشد. در مسیر طلاق در کشور ونزوئلا باید دو سری توافق مشخص ارزیابی شود. البته که طلاق با نگرش مستقیم در زمینه نگهداری فرزند، تقسیم اموال و سایر شرایط ارزیابی می‌شود. در هر صورت شرایط زندگی در کشور ونزوئلا به طور کلی هزینه‌های مشخصی را در بر می‌گیرد که شاید کمی گرانتر از ایران باشد. مشخص است که پروسه طلاق زمانبر‌تر از پروسه ازدواج است و دادگاه زوجین را تشویق به زندگی دوباره می‌کند. از یاد نبرید که مسیر ازدواج در کشور ونزوئلا در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است.

 

اجاره خانه در ونزوئلا

اجاره خانه در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

بحث مسکن در مهاجرت یکی از مهمترین موضوعاتی است که اگر به شکل دقیق ارزیابی نشود مشکل‌ساز خواهد بود در نظر داشته باشید که به طور کلی بحث مسکن در کشور ونزوئلا دارای رویکردهای دقیقی است. شما برای اجاره آپارتمان یک خوابه در کشور ونزوئلا در مرکز شهر باید به میزان 179.17 یورو هزینه در نظر داشته باشید که رقم زیادی است و ایرانیانی که کشور ونزوئلا را برای زندگی انتخاب می‌کنند اغلب حاشیه شهر را برای زندگی انتخاب می‌کنند که به طور کلی هزینه بسیار ارزانتر در حد 150.00 یورو است. به این صورت است که بودجه لازم برای اجاره کمتر خرج می‌شود. در هر صورت شما نیاز است که به سراغ آپارتمان‌های خارج از شهر بروید. آپارتمان‌های خارج از شهر در کشور ونزوئلا دارای شرایط مخصوص به خود هستند و از نظر امکانات کمی ضعیف‌تر است. به طور کلی نوع معماری و همینطور سال ساخت از دیگر گزینه‌هایی است که در هزینه‌های لازم تأثیر گذار است. در صورتی که شما بخواهید یک آپارتمان بیرون از شهر اجاره کنید اما سه اتاق خواب را در نظر بگیرید هزینه شما به ارزش 298.50 یورو خواهد بود که به نسبت مرکز شهر که حداقل 301.82 یورو هزینه دارد بهتر است البته که برای اجاره خانه در کشور ونزوئلا نیاز است که از مشاور املاک کمک بخواهید و سعی کنید که ارزیابی هزینه‌های مشخص را به صورت دوره‌ای بررسی کنید. در هر صورت افراد برای اجاره خانه در کشور ونزوئلا باید بودجه خوبی داشته باشند و قیمتی که برای اجاره خانه در کشور ونزوئلا مشخص شده است به نسبت سال‌های گذشته تغییراتی داشته است. وضعیت اجاره خانه در کشور ونزوئلا در سال‌های اخیر بهتر شده است. اجاره خانه و اصول و شرایطی که در زمینه اجاره خانه ارزیابی می‌شود شامل بررسی میزان ساخت ملک است و همینطور سبک ساخت و همینطور مستقل بودن آن است. ورودی مشاع در کشور ونزوئلا از مواردی است  که قیمت خانه و به طبع اجاره بها را تا حد زیادی کاهش می‌دهد به این ترتیب افراد برای ارزیابی ورودی مشاع در کشور ونزوئلا باید بتوانند روال اقتصادی درستی را پیش‌بینی کنند. شما باید بتوانید همه موارد لازم را پیش از اجاره خانه در نظر داشته باشید تا از مشکلات ایجاد شده تا حد زیادی جلوگیری شود. اجاره خانه در شهر کاراکاس کشور ونزوئلا به نسبت سایر مناطق از نرخ واقعی‌تری برخوردار است.

خرید ملک در ونزوئلا

خرید ملک در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید خانه در کشور ونزوئلا داشتن بودجه کافی شرط اول است. خرید ملک به صورت اقساطی در کشور ونزوئلا بسیار کم دیده می‌شود شرایط نشان می‌دهد که وضعیت خرید ملک در این کشور در سال‌های اخیر بهبود خوبی داشته است البته که مسیر خرید ملک در کشور ونزوئلا در دوره‌های زمانی تغییراتی را اعمال کرده است. افرادی که به قصد خرید ملک در کشور ونزوئلا فعالیت می‌کنند باید سعی کنند حداقل 639.90 یورو برای هر متر مربع آپارتمان در نظر داشته باشند. بسیار پر اهمیت است که نوع ملک خریداری شده بر اساس هزینه ارزیابی شده باشد. در صورتی که بخواهیم یک میانگین مناسب در زمینه نرخ خانه برای هر متر مربع اعلام کنیم ارزش 536.99 یورو می‌تواند گزینه متوسط و خوبی باشد.

در صورتی که از این بودجه برخوردار نیستید بهترین شرایط برای شما مراجعه به حاشیه شهر است، آپارتمان‌هایی که در حاشیه شهر قرار دارد از نظر قدمت و شرایط ساخت در وضعیت خوبی هستند به این ترتب هزینه‌ای که برای خرید آنها لحاظ می شود نیز ارزان و مناسب است. هزینه حداقل 536.99 یورویی در این راستا نیز دیده می‌شود. در صورتی که بخواهید یک آپارتمان انتخاب کنید که وسیع و زیبا باشد نیاز است که برای هر متر مربع به میزان 639.90 یورو هزینه در نظر بگیرید. به طور کلی تعرفه‌های مشخصی که برای خرید ملک در کشور ونزوئلا دیده می‌شود در سال‌های مختلف با هم فرق دارد. مهاجرت به کشور ونزوئلا از طریق خرید ملک به صورت مستقل دیده نمی‌شود و زیر شاخه ویزای سرمایه‌گذاری است.

 

ثبت شرکت در ونزوئلا

ثبت شرکت در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که قصد شما ثبت شرکت در کشور ونزوئلا است می توانید روش‌های مختلفی را بررسی کنید. شما می‌توانید یک شرکت راه‌اندازی کنید حال شرکت می تواند از پیش خریداری شده باشد و یا نیاز به رعایت اصول و شواهد اداری داشته باشد در صورتی که بودجه خوبی دارید می‌توانید شرکت هایی که قبلاً به ثبت رسیده‌اند را انتخاب کنید.

مورد بعدی به این صورت است که سرمایه‌گذاری مشترک را انتخاب کنید که در واقع با خرید سهام برای شما همراه است. به طور کلی در این روش شما وارد لیست سهام یک شرکت می‌شوید و سود و زیان بر اساس میزان سرمایه شما ارزیابی شده و بسیار مهم است که سود و زیان اصول دقیقی داشته باشند. در هر صورت میزان سهام دریافتی در این زمینه در سال‌های اخیر تغییرات زیادی داشته است. در روش بعدی می‌توانید به عنوان یک زیرمجموعه عمل کنید. در روش زیر مجموعه‌ای این شما هستید که تعیین می‌کنید چه میزان نیاز به رشد اقتصادی دارید و چه میزان سهام برای شما لحاظ می‌شود. راه اندازی کسب و کار در کشور ونزوئلا به صورت انفرادی صورت می‌گیرد و البته که ایجاد یک دفتر نمایندگی در کشور ونزوئلا نیز وضعیت خوبی دارد. برای ثبت شرکت در کشور ونزوئلا باید شرایط دقیقی داشته باشید. افراد نیاز به کد اقتصادی NIE دارید و نیاز است که فرم‌های مربوطه برای دریافت این کد تکمیل شود. افراد باید گذرنامه و همینطور دو قطعه عکس معتبر داشته باشند و به طور کلی رسید پرداخت مبالغ و همینطور روند اظهارنامه در این زمینه اهمیت زیادی دارد. افراد باید در انتخاب نام شرکت دقت داشته باشند و باید نامی انتخاب شود که اولاً غیر تکراری بوده و دوماً شرایط خوبی در زمینه اقتصادی فراهم سازد و نوع فعالیت شرکت را مشخص کند. در نهایت نوبت به بررسی شرایط مالیاتی شرکت بوده و نیاز به کد شناسایی مالیاتی CIF دارد که باید برای شرکت شما انتخاب شود. عدم ارائه کد شناسایی مالیاتی سبب توقیف شرکت شما می‌شود و به طور کلی تأییدیه حساب بانکی در این زمینه اهمیت زیادی دارد. به طور کلی حداقل مبلغی که در این زمینه ارزیابی می‌شود 3.000 یورو است.

طرح توجیه اقتصادی که ارائه می‌شود باید نشان دهد که در طول حداقل یک سال آینده در کشور ونزوئلا چه اتفاقی می‌افتد مشخص است که میزان سود در این زمینه پروسه‌های 6 ماه را طی می‌کند. مزایایی که در زمینه طرح توجیه اقتصادی کشور ونزوئلا دیده می‌شود نشان می‌دهد که روند همراهی به صورت مشخص است. پس از سه سال اقامت خود و همراه برای کشور ونزوئلا صورت می‌گیرد و می‌توانید از شرایط خوبی که در این راستا دیده می‌شود برخوردار شوید. در هر صورت این امکان از طریق ثبت شرکت در کشور ونزوئلا در اختیار شما قرار می‌گیرد که بتوانید اصول و شواهد دقیقی را پیش بینی کنید. در هر صورت ورود اقتصادی کشور ونزوئلا می‌تواند شاخص‌های دقیقی داشته باشد. کد اقتصادی کشور ونزوئلا به صورت ایده‌آل ارزیابی شده است و ثبت شرکت را هدفمند می‌سازد.

 

 

 

 

انواع ویزا و انواع اقامت در ونزوئلا

انواع ویزا و انواع اقامت در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آمارها نشان می‌دهد که بیشترین میزان مهاجرت به کشور ونزوئلا از طریق سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد به این صورت است که فرد از سرمایه کافی برخوردار است و البته که گردش مالی در این زمینه اهمیت زیادی دارد. به طور کلی با ویزای سرمایه‌گذاری مسیر رسیدن به اقامت دائم در کشور ونزوئلا بسیار آسانتر و سریعتر است و با توجه به اینکه گردش سرمایه در کشور ونزوئلا ضعیف است شما نیاز به سرمایه اولیه چندان بالایی برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری ندارید. در مسیر سرمایه‌گذاری می‌توانید ثبت شرکت را انتخاب کنید، می‌توانید به خرید ملک اهمیت دهید و یا این امکان در اختیار شما قرار می‌گیرد که بتوانید وارد پروژه‌های دولتی شوید و سهام مشخص و مربوط به خود را داشته باشید.

مورد بعد ویزای تحصیلی کشور ونزوئلا است که البته از نظر تیم‌های مختلف درصد صدور بالاتری دارد اما به طور کلی کمتر کسی ترجیح می‌دهد که ونزوئلا را برای تحصیل انتخاب نماید وضعیت تحصیلی در ونزوئلا در سال‌های اخیر بر اساس سرویس‌های کسب و کار نیز سنجیده می‌شود و ویزای کاری ونزوئلا با وجود دشوار بودن هنوز هم رایج است در هر صورت ویزای کاری این کشور دارای تخصص مشخصی است و باید در زمینه مجاب کارفرما صورت بگیرد برای اخذ ویزای کاری ونزوئلا مهارت شما بسیار پر اهمیت است.

مهاجرت به ونزوئلا از طریق ویزای ازدواج از دیگر روش‌هایی است که سبب می‌شود به طور کلی تبعه ونزوئلا شرایط مشخصی را دنبال کنند برای اخذ این ویزا باید 5 سال در ونزوئلا زندگی کنید تا درخواست اقامت دائم در اختیار شما قرار بگیرد این ویزا برای کسانی که قصد ازدواج سفید دارند مشکل‌ساز می‌شود.

ویزای کارآفرینی به نسبت ویزای کاری ونزوئلا بهتر است به طور کلی ویزای کارآفرینی ونزوئلا دارای شرایط خوب و فضای درستی برای زندگی است. مشخص است که شما باید مسیر کارآفرینی درستی را در پیش بگیرید. ایده‌های کارآفرینی در ونزوئلا در سال‌های اخیر توسط دولت جذب شده است و روند توجیه اقتصادی در ونزوئلا نیز بر اساس کارآفرینی ارزیابی می‌شود. در هر صورت شما برای ورود به ونزوئلا شرایط و روش‌های مختلفی دارید که هر یک دارای شرایط مخصوص به خود است مثلاً می‌توانید اقامت کشور ونزوئلا از طریق خرید ملک را انتخاب کنید که زیر شاخه‌ای از سرمایه‌گذاری است.

 

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم ونزوئلا

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تنها 7 بیمارستان در ونزوئلا از پوشش بیمه استفاده می کنند و شرایط بیمارستان‌های این کشور به صورت خصوصی و با هزینه آزاد است. اینطور که مشخص است بیمه‌های درمانی در ونزوئلا در سال‌های اخیر مالیات مشخص و زیادی دارد و البته که هزینه پرداخت در ونزوئلا به صورت جدی دنبال شده است. تسهیلات درمانی در ونزوئلا به طور کلی پیشرفت زیادی داشته است اما هنوز طرح پوشش بیمه در داخل کشور دیده نمی‌شود. وضعیت سلامت دهان و دندان در کشور ونزوئلا اهمیت زیادی دارد و یک سری شرکت‌های خصوصی طرح بیمه‌ای مشخص در این زمینه فراهم ساخته است البته که هزینه پوشش بیمه‌های خصوصی در ونزوئلا رشد خوبی داشته است. وضعیت سلامت دهان و دندان در ونزوئلا به صورت جدی دنبال شده است و مشخص است که درمان در این کشور نیاز به سرمایه‌گذاری‌های خارجی دارد در هر صورت وضعیت درمانی برای افراد مقیم در ونزوئلا مشخص و دقیق است.

 

خدمات بانکی و مالی در ونزوئلا

خدمات بانکی و مالی در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خدمات بانکی در ونزوئلا به طور کلی در زمینه‌های مختلفی ارزیابی شده است. یکی از بانک‌های مهم در ونزوئلا در زمینه افتتاح حساب ارزیابی شده است و مراحل افتتاح بانک در این کشور نیز با پشتیبانی 24 ساعته همراه است. به طور کلی مسیر افتتاح حساب بانکی در ونزوئلا در سال های اخیر شامل گواهی‌های اشتغال به کار است. خدمات بانکی در ونزوئلا بیشتر در زمینه سپرده‌گذاری‌های روتین بوده و همینطور اصول مشخص در زمینه تبادلات ارزی را مشخص می‌سازد. در خدمات مالی و بانکی در ونزوئلا بهتر است که وضعیت سپرده‌گذاری‌ها مشخص شده باشد در هر صورت خدمات آنلاین و همینطور پرداخت هزینه به صورت دوره‌ای نیز ارزیابی شده است. مدارکی که در زمینه بانکی مشخص می‌شود روتین های دقیقی دارد و بسیار مهم است که بتوانید در سرویس‌های بانکداری آنلاین ونزوئلا شرایط مشخصی را بررسی کنید. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که بازپرداخت بانکی و مالی در ونزوئلا بسیار ارزان است و سود بانکی نیز مشخص شده است.

 

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در ونزوئلا

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

با پاسپورت ونزوئلا می توانید به 129 کشور دنیا بدون اخذ ویزای مجدد سفر کنید.

تشابهات فرهنگی ونزوئلا با ایران

تشابهات فرهنگی ونزوئلا با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور ونزوئلا کمی خشن هستند و نوع صحبت آنها با قاطعیت است این مورد در برخی از مردم ایران نیز دیده می‌شود.

مردم ونزوئلا به طور کلی سعی می‌کنند که در کار یا زندگی بسیار دقت داشته باشند و این رویه در تحصیل نیز دیده می‌شود در این شرایط مردم ایران ضعیف‌تر عمل کرده‌اند به طور کلی یادگیری دروس در ایران بیشتر به صورت تئوری است.

انعام دادن در ونزوئلا نیز مانند ایران دیده می‌شود و تبدیل به یک رسم بسیار خوب و پسندیده شده است چیزی که در ایران نیز دیده می‌شود و امتیاز بالایی دارد.

اعیاد و تعطیلات رسمی در ونزوئلا

اعیاد و تعطیلات رسمی در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اول روز از ژانویه مردم ونزوئلا دور هم جمع شده و سعی می‌کنند که جشن و شرایط شادی فراهم سازند به طور کلی این روز از نظر مردم بسیار پر اهمیت است. 6 ژانویه روز جشن پاک در ونزوئلا است و مردم سعی می‌کنند که از لباس‌های سفید و تمیز استفاده کنند. 7 ژانویه روز پادشاهی ونزوئلا است و جشن‌های زیادی در شهر دیده می‌شود.

مردم ونزوئلا 1 می را روز کارگر اعلام کرده‌اند و شرایط خوبی برای افراد در چنین روزی فراهم ساخته‌اند .

دین در ونزوئلا

دین در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

89 درصد از مردم ونزوئلا مسیحی هستند و البته بوداگرایی در این کشور نیز بسیار دیده می‌شود وضعیت ادیان در ونزوئلا در سال‌های اخیر تغییراتی داشته است. اسلام از دین‌های مهم مردم ونزوئلا است و اعتقادات زیادی به این دین صورت گرفته است که بسیار نتیجه بخش بوده است . حجاب کشور ونزوئلا وابسته به اسلام است.

 

تفریح در ونزوئلا

تفریح در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پارک ملی موروکوی

پارک ملی موروکوی یکی از بهترین پارک های دیدنی در ونزوئلا است که در بخش شمال شرقی این کشور قرار دارد. این مکان به طور کلی دارای جزایر متعددی است و سواحل شنی زیبایی دارد. این پارک یکی از بهترین مکان‌های دیدنی ونزوئلا محسوب می‌شود. این مکان برای سفرهای خانوادگی ونزوئلا ارزیابی شده است و امتیاز زیادی دارد مشخص است که این پارک شرایط خوبی برای گردشگری دارد.

پارک ملی کورو

تپه‌های شن و ماسه ای در پارک ملی کورو یکی از جاذبه‌های دیدنی محبوب و همینطور یک چشم‌انداز بسیار عالی است، این منطقه کاملاً خشک بوده و در لیست دیدنی‌های جذاب قرار دارد. به طور کلی تپه های شن و ماسه‌ای در این کشور دارای دیدنی‌های زیادی است.

پارک ملی موچیما

پارک ملی موچیما در بخش ساحل شمال شرقی در ونزوئلا قرار دارد. این پارک دارای فضای زیست محیط دریایی بوده و جنگل‌های زیبایی دارد به طور کلی این پارک دارای دیدنی‌های زیادی بوده و یک بخش بسیار عالی محسوب می‌شود این پارک اهمیت بالایی دارد و اصول گردشگری دقیق در آن رعایت شود. است این پارک دارای آلاچیق‌های سکونت زیادی است و یکی از بهترین دیدنی‌های ونزوئلا محسوب می‌شود.

جزیره مارگاریتا

جزیره مارگاریتا بزرگترین جزیره ساحل شمال شرقی ونزوئلا است و یک گزینه بسیار عالی برای تفریحات جوان پسند محسوب می‌شود. این جزیره دارای شرایط مشخصی است و به طور کلی زندگی در آن مسیر درستی دارد. این جزیره دارای فضای سبز زیادی است و برای عکاسی گزینه  خوبی است مشخص است که مسیر بررسی شمالی این جزیره رشد خوبی داشته است.

کوه رورایما

کوه رورایما یک کوه تبلتی در ونزوئلا است که ارتفاع 2.810 متری بوده که در مرکز شهر قرار دارد و برای تیم‌های کوهنوردی گزینه بسیار عالی است. این کوه دارای دیدنی‌های زیادی است و به طور کلی می تواند برای کسانی که اهل ماجراجویی هستن یک پیشنهاد عالی باشد. در بخش شمالی این کوه یک دریاچه بسیار بزرگ دیده می‌شود. مشخص است که وضعیت این کوه از نظر گروه مختلفی ارزیابی شده است و البته که شرایط این  کوه در سال‌های اخیر به طور دقیق بررسی شود. این کوه در طول تاریخ ونزوئلا شرایط زیادی را پشت سر گذاشته است و از سوی گروه‌های تحقیقی مختلفی ارزیابی شده است. وضعیت اقتصادی این کوه در سال‌های اخیر بسیار عالی بوده و مشخص است که دولت سعی به بهبود وضعیت زیست محیطی این بخش دارد.

 

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در ونزوئلا

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حمل و نقل شهری در ونزوئلا با مترو صورت می‌گیرد وضعیت حمل و نقل شهری در این منطقه به طور کلی با بلیط یک طرفه فراهم می‌شود. هزینه حمل و نقل شهری در این کشور به میزان 0.09 یورو ارزیابی می‌شود و در صورتی که بخواهید از بلیط های یک ماهه استفاده کنید هزینه شما 1.95 یورو است. به طور کلی رویکردهای اقتصادی در ونزوئلا در سال‌های اخیر بهتر شده است. تاکسی برای هر یک کیلومتر به ارزش 0.90 یورو هزینه در بر دارد. وضعیت نرخ بنزین در ونزوئلا نیز برای هر یک لیتر به میزان 0 یورو ارزیابی شده است. هزینه‌های حمل و نقل در ونزوئلا 3 درصد از ایران بیشتر است. البته که اجاره ماشین شخصی در ونزوئلا نیز بسیار دیده می‌شود.

فرهنگ ونزوئلا

فرهنگ ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم ونزوئلا علاقه زیادی به تفریحات شبانه دارند و غلب مراسم مهمانی در این کشور در طول شب صورت می‌گیرد. زندگی شبانه در ونزوئلا به طور کلی شهرت زیادی دارد و البته که قشر جوان در این کشور ونزوئلا مهمانی‌های شبانه را بخشی از فرهنگ خود می‌دانند.

در فرهنگ مردم کشور ونزوئلا بانوان بر سر آشپزی رقابت زیادی با هم دارند که گاه منجر به دعوا و درگیری می‌شود.

دست دادن در ابتدای دوستی اهمیت زیادی دارد و البته پس از دوره مشخصی افراد با هم روبوسی می‌کنند.

بانوان علاقه زیادی به لباس و گل دارند و بهترین هدیه به بانوان لباس و گل است. ارائه یک هدیه کوچک به بانوان اهمیت زیادی دارد.

در فرهنگ مردم ونزوئلا بازی با حیوانات بسیار دیده می‌شود و گاو در این کشور بسیار محترم شمرده می‌شود این سنت قدیمی و محبوب روز به روز رشد داشته و مشخص است که قوانین و اطلاعات دقیق و درستی در این راستا دیده می‌شود. بهتر است که در ونزوئلا به حیوانات احترام بگذارید.

هنر ونزوئلا

هنر ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هنر معماری در ونزوئلا بسیار دیده می‌شود و این کشور دارای معماران بزرگی بوده و رتبه طراحی در ونزوئلا بسیار بالا است.

بانوان در ونزوئلا نقاشی می‌کنند و نقشی بر روی سنگ یا چوب در ونزوئلا رتبه بالایی دارد‌، آقایان در کشور ونزوئلا علاقه زیادی به خطاطی دارند.

 

ورزش در ونزوئلا

ورزش در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم ونزوئلا گاوبازی را یک ورزش می‌دانند و زمان و سرمایه زیادی برای این ورزش در نظر می‌گیرد. فوتبال در ونزوئلا به طور کلی یک پروسه رقابتی محسوب می‌شود و ورزش مورد علاقه آقایان خواهد بود.

خرافات در ونزوئلا

خرافات در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم ونزوئلا به هیچ عنوان به گربه حس خوبی ندارند، آن ها علاقه زیادی به حیوانات خانگی دارند اما گربه را نشان بدشانسی می‌دانند و از خود دور می‌کنند.

در صورتی که در طول شب در ونزوئلا متوجه مرگ یک گربه شوید قطعاً دچار مرگ زودرس می‌شوید ( این خرافات مردم ونزوئلا است!)

طالع بینی در ونزوئلا بسیار رایج است و این امر برای ورود به یک شغل و یا ازدواج دیده می‌شود و سازگاری شرایط ارزیابی می‌شود.

شایعات در مورد ونزوئلا

شایعات در مورد ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سیستم بیمه در ونزوئلا ضعیف است اما اینکه هیچ سیستم بیمه‌ای برای خارجیان ونزوئلا وجود ندارد اشتباه است به طور کلی طرح‌های بیمه ای در ونزوئلا محدود است

در ونزوئلا بهداشت در وضعیت متوسطی است و به طور کلی شایعاتی که در زمینه بیماری‌های رایج از عدم رعایت بهداشت در ونزوئلا می‌شنوید ناصحیح است.

اینکه مردم کشور ونزوئلا دروغگو هستند شایعه‌ای بیش نیست.

شرایط اقامت در کشور ونزوئلا چندان دشوار نیست.

موارد ممنوعه در ونزوئلا

موارد ممنوعه در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در ونزوئلا هیچ کس اجازه ندارد که صدای ضبط خودروی خود را بالا ببرد دولت او را جریمه می‌کند و احتمال اینکه ممنوعیت از ماشین برای وی ایجاد شود نیز وجود دارد.

در این کشور اجازه ندارید بدون حضور میزبان غذای خود را آغاز کنید.

کشتن حیوانات در ونزوئلا یک جرم بزرگ بوده و به طور کلی روش‌های قانونی در این زمینه بسیار زیاد است.

 

خطرات احتمالی برای افراد مقیم ونزوئلا

خطرات احتمالی برای افراد مقیم ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرید ملک در ونزوئلا همیشه خطرناک بوده و افراد باید دقت کنند که ملک خریداری شده دارای شرایط بدهی قبلی و را وارثی نباشد. به طور کلی مشاوره خبره در زمینه خرید ملک در ونزوئلا فراهم می‌شود. کیف دزدی در ونزوئلا از دیگر موضوعات مهم است.

تشابهات قوانین ونزوئلا با ایران

تشابهات قوانین ونزوئلا با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تایم کار در کشور ونزوئلا بسیار مشابه با ایران است، وضعیت بیکاری در کشور ونزوئلا مانند ایران است. به طور کلی وضعیت درآمدزایی در ونزوئلا مشابه با ایران است. همینطور پروسه خرید ملک در کشور ونزوئلا مانند ایران است.

گواهینامه و خرید ماشین در ونزوئلا

گواهینامه و خرید ماشین در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرید ماشین در کشور ونزوئلا بسیار کم دیده می‌شود و این موضوع به دلیل قیمت بالای خودرو در ونزوئلا است. صدور گواهینامه در ونزوئلا نیز به ندرت دیده می‌شود.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در ونزوئلا

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت ونزوئلا در تهران ، محدوده خیابان فرمانیه، کامرانیه شمالی، خیابان تاجیکی قرار دارد.

سفارت ایران در شهر کاراکاس ونزوئلا قرار دارد. 

 

نوع پوشش مردم ونزوئلا

نوع پوشش مردم ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم ونزوئلا علاقه زیادی به جنس جین و همینطور جنس چرم دارند به طوری که ترکیب سفید و سیاه به جنس چرم در کشور ونزوئلا در بین آقایان بسیار دیده می‌شود. مردم سعی می‌کنند از جوراب استفاده کنند. استفاده از کراوات در بین آقایان در مراسم خاصی فراهم می‌سازد به طور کلی بانوان علاقه زیادی به لباس‌های تزیین شده دارند، لباس‌هایی که پر مدل هستند و از طرح‌های شادی در آن‌ها استفاده شده است بخشی از پوشش بانوان کشور ونزوئلا است. دختران جوان اغلب به استفاده از لباس‌های دو بخشی دارند و استفاده از پیراهن و دامن در این گروه بسیار زیاد است. 

جغرافیا و شرایط آب و هوایی ونزوئلا

جغرافیا و شرایط آب و هوایی ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور ونزوئلا در سواحل شمالی آمریکای جنوبی قرار دارد و دور آن با دریای کارائیب پوشیده شده است. پایتخت ونزوئلا شهر زیبای کاراکاس نامیده می‌شود. دین مردم ونزوئلا مسیحی است و به طور کلی آب و هوایی متنوع دارد به طوری که جنگل‌های سرسبز آن دارای آب و هوای مرطوب است و بخش‌های دشت آن دارای آب و هوای گرم است‌، آبشارهای بلند ونزوئلا دارای آب و هوای سردسیری آلپی است. به طور کلی وضعیت تنوع فرهنگی زیادی در ونزوئلا دیده می‌شود. و همینطور فرهنگ و صنعت در این کشور بسیار رشد کرده است، وضعیت توریستی در ونزوئلا بر پایه طبیعت‌گردی ارزیابی می‌شود و به طور کلی بهبود وضعیت اقتصادی ونزوئلا نیز رشد خوبی داشته است. البته که فرهنگ اقتصادی این کشور به نسبت دوره‌های گذشته بهتر است.  تاریخ ونزوئلا رشد زیادی داشته است به طوری که در تاریخ این کشور اشغال ونزوئلا توسط گروه‌های اسپانیا صورت می‌گیرد. رئیس جمهور در ونزوئلا از طریق رأی‌گیری انتخاب می‌شود. در کشور ونزوئلا ترکیب زیادی از سفید و سیاه دیده می‌شود و این موضوع فرهنگ زندگی متنوعی را فراهم شده است.

کاراکاس پایتخت و بزرگترین شهر ونزوئلا است و به طور کلی فضای دیدنی این شهر دارای جاذبه‌های طبیعی زیادی است. این شهر در دره‌ای زیبا قرار دارد و از نظر هنر و معماری و زندگی شبانه بسیار عالی است وضعیت امنیتی این شهر بسیار بالا است .

جزیره مارگاریتا یکی از شهرهای دیدنی ونزوئلا است و بهشتی زیبا در گوشه‌ای امن محسوب می‌شود به طور کلی خط ساحلی این بخش به طور کلی بر اساس ورزش‌های آبی و قلعه و موزه دیده می‌شود. پروازهای محلی و کشتی در این جزیره بسیار دیده می‌شود. هزینه زندگی در کشور ونزوئلا در برخی مناطق کمی بالا است. اما شرایط زندگی در کشور ونزوئلا مناسب است.

غذاهای ونزوئلا

غذاهای ونزوئلا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مکادا

از استیک گوشت گاوی، گوجه فرنگی خرد شده، فلفل قرمز، سس ورستشر و کچاپ تهیه می‌شود و بسیار خوش‌طعم می‌باشد.

 

 

نان گوشت

خمیرمایه خشک، شکر، آرد همه منظوره، نمک، کره، شیر ژامبون(گوشت قرمز یا گوشت مرغ)، زیتون سبز اسلایس شده، کشمش، زرده تخم مرغ تهیه می‌شود و بسیار لذیذ می‌باشد.

 

تورتیا

تورتیا یکی از غذاهای ترکیبی ونزوئلا و اسپانیایی است که از سیب زمینی و تخم مرغ تهیه می شود و با پیاز و نمک و فلفل و همینطور نمک زیاد تهیه می شود. این غذا دارای تکه های درشت سیب زمینی بوده و به صورت خرد شده نیز استفاده می‌شود. مردم ونزوئلا علاقه دارند که میزان زیادی تخم مرغ در آن استفاده کنند و با برنج سرو می‌شود. برخی از افراد از استفاده از گوشت اردک در این غذا را بهتر می‌دانند و طعم این غذا با سبزیجات معطر بسیار عالی است در این غذا از ادویه و زعفران نیز استفاده می‌شود.

سوپ گازپاچو

سوپ گازپاچو یکی دیگر از غذاهای خوش طعم محسوب می شود و با سالاد و حتی کباب نیز استفاده می شود این سوپ با گوجه فرنگی طعم‌دهی می‌شود و استفاده از خیار و پیاز و همینطور روغن زیتون برای این سوپ یک امتیاز بسیار مهم محسوب می‌شود. این سوپ ها در کنار ژامبون مرغ سرو می‌شود و طعم آن عالی است.

ارپاس

یکی از غذاهای بسیار خوش طعم در ونزوئلا ارپاس است. این غذا بسیار خوش طعم بوده و شبیه به یک اسنک کوچک اما بسیار قوی تهیه می شود. این وعده غذای کامل برای کودکان گزینه بسیار خوبی محسوب می‌شود. مردم ونزوئلا این غذا را بسیار دوست دارند و در یکی از بهترین غذاهایی محسوب می‌شود که مردم می‌توانند از آن استفاده کنند. برای تهیه این غذا از سبزیجات تازه استفاده می‌شود و برای طعم‌دهی بهتر آن از فلفل استفاده می‌شود و طعم خوبی دارد.

کرم کاتالانا

کرم کاتالانا یک نوع دسر خوب و خوش طعم است که در بین مردم ونزوئلا بسیار رایج است و به صورت گرم سرو می‌شود و به صورت فرنی تهیه می‌شود البته که استفاده از لیمو و دارچین طعم آن را بسیار عالی می‌کند دارچین سبب گرمی این غذا می‌شود و به طعم خوب آن کمک می‌کند. مردم ونزوئلا علاقه زیادی به میگو دارد که با سیر فراوان طعم دار می‌شود و در روغن زیتون طعم دارد می‌شود طعم این غذا بسیار عالی بوده و البته که با فلفل قرمز نیز به صورت طبقه ای استفاده می‌شود.

 

آخرین ویرایش: 2019-08-29 11:26:46 1,764