x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
زامبیا

زامبیا

کشور زامبیا یکی از کشورهای واقع در جنوب آفریقا است. این کشور در شمال زامبیا قرار دارد و پایتخت آن شهر زیبایی به نام لوساکا است. این شهر دارای فضای طبیعی گسترده‌ای است مردم این شهر همیشه سعی می‌کنند تفریح را بخش مهمی از زندگی خود بدانند مشخص است که در این شهر روند زندگی به صورت رسمی دنبال می‌شود. این شهر در بخش شمال غربی کشور زامبیا قرار دارد و یک منطقه خوب از نظر زندگی و سکونت است.به طور کلی کشور زامبیا به عنوان کمربند مس شناسایی شده است  مشخص است که در این منطقه مردم سعی می کنند از نظر اقتصادی در شرایط خوبی باشند. وضعیت تولید ناخالص داخلی کشور زامبیا به مرز 93.15 میلیارد دلار رسیده است این روند موجب رشد نیروی کار در کشور زامبیا به مرز 5 میلیون نفر شده است که البته بیش از 80 درصد از مردم این کشور در بخش کشاورزی فعالیت می‌کنند اینطور که مشخص است وضعیت تولید ناخالص داخلی در این کشور خود یک عملکرد مشخص است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Zimbabwe عربی:زيمبابوي
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: لهجه های محلی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: کوچای معادل با 1.10 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00260
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 74
 • پایتخت: لوساکا
 • زبان های رسمی: انگلیسی
 • جمعیت: بیش از 17.351 میلیون نفر در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+2)
 • دامنه اینترنتی: .zm
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از USD 25.81

سفر به زامبیا

سفر به زامبیا، سفر به کشوری است که از کاوش در بیابان‌های دورافتاده و مسحور کننده آن که پر از تنوع حیرت آور حیوانات وحشی آفریقای جنوبی است و بازدید از مجموعه آبشارهای آن، دچار شگفتی خواهید شد. کشور زامبیا Zambia در مرکز و جنوب قاره آفریقا واقع شده است. این کشور محصور در خشکی بوده و به دریا راه ندارد. همسایه جنوبی کشور زامبیا، جمهوری دموکراتیک کنگو، همسایه شمالی آن زیمبابوه و آنگولا همسایه شرقی آن هستند. مهمترین رودخانه زامبیا، رودخانه زامبیزی  است که از جمهوری دموکراتیک کنگو سرچشمه گرفته و پس از عبور از  آنگولا، از ناحیه غربی وارد زامبیا شده و پس از عبور از مرز زیمبابوه به موزامبیک وارد شده و سپس به اقیانوس هند می‌ریزد.
در اطلاعات تاریخی سفر به زامبیا می­خوانید که اولین ساکنان این کشور مردمی از دو میلیون سال پیش بوده‌اند. در قرن سیزدهم اقوام آفریقایی خویسان و بانتو در آنجا می­زیسته‌اند. در قرن هفدهم استعمارگران اروپایی به ویژه پرتغالی­ها این کشور را تحت سلطه خود قرار داردند. این سرزمین با نام قدیمی رودزیای شمالی در قرن هیجدهم تحت حکومت انگلستان قرار گرفت. در تاریخ ۲۴ اکتبر ۱۹۶۴، این کشور با نام جدید زامبیا اعلام استقلال نمود.

سفر به زامبیا

زندگی در زامبیا

وسعت کشور زامبیا به میزان 752.618 کیلومتر مربع اعلام شده است. این کشور از نظر وسعت رتبه 38 در دنیا را دارد به طور کلی این کشور با فرانسه و بریتانیا همسایه است و موقعیت منطقه‌ای مخصوصی دارد. کشور زامبیا از کشورهایی مانند اسپانیا و بریتانیا بزرگ تر است و نسبت به ترکیه و اندونزی نیز وسعت کمتری دارد. مساحت این کشور نصف ایران است موقعیت کشور زامبیا در راستای فضای اقتصادی بررسی شده است و سیاست‌های مخصوص جغرافیایی را بررسی می‌کند شما به واسطه وضعیت اقتصادی در کشور زامبیا باید بتوانید موقعیت وسیع‌تری داشته باشید. در جمعیت این کشور موقعیت اقتصادی بررسی می‌شود مشخص است که اقتصاد می‌تواند دسته بندی شده باشد. حداقل حقوق در کشور زامبیا بر اساس موقعیت دستمزد افراد ارزیابی می‌شود. به طور کلی در این کشور به میزان 149.811.119 ZMK اعلام شده است. این حقوق به نسبت سال‌های گذشته ارزیابی مشخصی دارد. درآمد سالانه در این کشور بر اساس دلار آمریکا نیز ارزیابی می‌شود و میزان درآمد خالص در کشور زامبیا نیز به ارزش 103.448.638 ZMK ارزیابی شده است. موقعیت درآمدزایی در این کشور بررسی شده است و سنگین ترین نوع آن به مرز 477.461 ZMK بررسی شده است در هر صورت این میانگین حقوق از 160 مدخل به صورت میانگین ارزیابی شده است.

زندگی در زامبیا

مهاجرت به زامبیا

کشور زامبیا یک کشور انگلیسی زبان برای تحصیل است این یعنی ویزای تحصیلی کشور زامبیا مورد توجه قرار می‌گیرد. موقعیت دانشگاه‌های کشور زامبیا ارزیابی شده است مشخص است که رویکرد ویزای تحصیلی برای کشور زامبیا دسته بندی می‌شود. به طور کلی ارائه دروس برای مقاطع مختلف در کشور زامبیا به زبان انگلیس صورت می‌گیرد و این یعنی شما انتخاب خوبی برای تحصیل در کشور زامبیا دارید. موقعیت کشور زامبیا در زمینه یادگیری دروس مختلف خوب است مشخص است روند تحصیلی برای این کشور به این صورت است که افراد برای لیسانس باید حداقل آیلتس با نمره 6 داشته باشند این رویکرد برای مقاطع بالاتر بیش از 6 و نیم است. سپری کردن دوره های زبان برای کشور زامبیا بسیار مناسب است. دوره‌های کارشناسی برای کشور زامبیا 4 سال زمان نیاز دارد در ارتباط با مدت زمان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا به ترتیب 2 و 4 سال ارزیابی می‌شود. آمار مهاجرانی که کشور زامبیا را انتخاب کرده‌اند حداقل 60 درصد از کارکنان این کشور را تشکیل داده است به طوریکه یک طرح کسب و کار برای کشور زامبیا در راستای قانون شرکتی بررسی می‌شود. در این کشور موارد لازم در زمینه اقتصادی بسیار رشد داشته است. شما به عنوان یک حسابدار خبره می‌توانید از سرمایه و پول نقد کشور زامبیا استفاده کنید.

مهاجرت به زامبیا

تحصیل در زامبیا

پس از اتمام دوره ابتدایی در کشور زامبیا، مستقیماً وارد دوره متوسطه می‌شوید (مدارس متوسطه تحصیلات 8-12 کلاس را ارائه می‌دهد)، متأسفانه مناطقی در زامبیا وجود دارد که مدارس متوسطه ندارند‌، تلاشهایی صورت گرفته و فعلا مدارس ابتدایی را تأسیس کرده‌اند. به طور سنتی، دوره‌های 8-9 بخشی از آموزش متوسطه بودند، اما این رویکرد اغلب در مدارس ابتدایی به روز تر دنبال شده است و معروف به "مدارس ابتدایی" است. این امر باعث می‌شود دانش آموزان نتوانند به مدرسه متوسطه دسترسی پیدا کنند تا تحصیلات خود را تا کلاس 9 ادامه دهند، و مدارس ابتدایی نیز درآمد اضافی را تأمین می‌کنند (زیرا مدارس دولتی مجاز به پرداخت هزینه برای دانش آموزان پایه هستند.)

تحصیل در زامبیا