x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در آرژانتین

 

آب و هوای کشور آرژانتین نیمه گرمسیری است؛ شمال این کشور تابستان های داغ و مرطوبی دارد اما زمستان های آن ملایم و خشک است. در مرکز کشور آرژانتین شاهد تابستان های داغ با رگبار باران مقطعی هستیم و زمستان ها نیز سرد است. بخش های جنوبی آرژانتین تابستان های گرمی دارد اما زمستان های آن سرد بوده و با بارش برف شدید همراه است. نرخ مشارکت در کار در کشور آرژانتین 46.50 درصد اعلام شده است، در این کشور میزان دستمزد برای افراد ماهانه حدودا 38242.00 پزو بوده و حداقل دستمزد 11900.00 پزو در ماه است. هزینه ماهانه‌ی زندگی یک خانواده در کشور آرژانتین در صورتی که به زندگی متوسط قانع باشند و هزینه های اضافی نداشته باشند، 14400.00 پزو است. در کشور آرژانتین، نرم‌افزارهای دیجیتالی اهمیت خاصی دارد و کسانی که در برنامه نویسی خبره هستند، می‌توانند در این کشور به رشد و درآمد خوبی دست یابند. حمل و نقل در کشور آرژانتین، توسعه یافته است؛ برای استفاده از تاکسی مبدا در کشور آرژانتین، نیاز به 38.50 پزو، برای تاکسی 1 کیلومتری، 27.50 و برای استفاده از تاکسی 1 ساعت انتظار، نیاز به پرداخت 231.00 پزو خواهید داشت. تاکسی ها در کشور آرژانتین همیشه در دسترس هستند.

مشاوره زندگی در آرژانتین
فهرست

حداقل حقوق در آرژانتین

حداقل حقوق در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور آرژانتین در سال های گذشته در زمینه ایجاد شغل مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته است؛ در این کشور فضا برای رسیدن به شغل مورد نظر کمی دشوار است اما در سه سال اخیر شاهد کاهش نرخ بیکاری در کشور آرژانتین بوده‌ایم که توانسته فضای خوبی برای جوانان فراهم سازد. نرخ بیکاری در این کشور، حدود 9 درصد اعلام شده است در صورتی که در ده سال گذشته نرخ بیکاری در این کشور 20 درصد بوده است. افراد شاغل در کشور آرژانتین، حدود 11793.00 هزار نفر هستند و تعداد افراد بیکار، 1185.00 است. نرخ مشارکت در کار در کشور آرژانتین 46.50 درصد اعلام شده است. در این کشور میزان دستمزد ماهانه برای افراد 38242.00 پزو بوده و حداقل دستمزد نیز 11900.00 پزو در ماه است. هزینه زندگی یک خانواده در کشور آرژانتین در صورتی به زندگی متوسط قانع باشند و هزینه های اضافی نداشته باشند، 14400.00 پزو و هزینه‌ی زندگی فردی، 10400.00 پزو برای هر ماهه است؛ این اعداد و ارقام به صورت نسبی اعلام شده است و قطعا همه چیز به سبک زندگی افراد بستگی دارد. اگر بتوانید وارد شغل هایی با مهارت بالا شوید، دستمزد ماهیانه‌ی شما حدود 20500.00 پزو خواهد بود، حال اگر بخواهید به سراغ مشاغل با مهارت پایین بروید باید به درآمد 10500.00 پزو در ماه راضی باشید. 

در جدیدترین آماری که از کشور آرژانتین به دست ما رسیده است، هزینه زندگی در این کشور 22 درصد کمتر از ایران است. میزان حقوق در کشور آرژانتین بر اساس نوع کار تعیین می‌شود و هر ساله این رقم تغییر می‌کند؛ شایان ذکر است که ورود به کار در کشور آرژانتین برای افرادی که در این کشور تحصیل کرده‌اند، آسان تر از سایر افراد است و مشخص است که میزان حقوق افراد در کشور آرژانتین رویکرد مهارتی دارد بدین ترتیب کار در کشور آرژانتین با حقوق خوب بدون داشتن مهارت بالا بسیار سخت پیدا می‌شود.


میانگین درآمد در آرژانتین

میانگین درآمد در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ما در این بخش، نگاهی به شغل های پر درآمد در کشور آرژانتین می‌اندازیم: فیزیوتراپی یکی از شغل های پر درآمد در کشور آرژانتین است که حدود 69 هزار و پانصد دلار حقوق به دنبال خواهد داشت.

در کشور آرژانتین، نرم‌افزارهای دیجیتالی اهمیت بالایی دارند، از این رو برنامه نویسان نرم افزار، از نظر درآمد، وضعیت خوبی دارند؛ این شغل نیز حدود 60 هزار دلار حقوق را به خود اختصاص می‌دهد و در برخی از شرکت های بزرگ کشور آرژانتین می‌تواند با قراردادهای بسیار سنگین همراه باشد.

آمار شناس ها افرادی هستند که به پردازش اطلاعات می‌پردازند و تحلیل داده های آماری را ارائه می‌دهند؛ این شغل در کشور آرژانتین با درآمدی بیش از 71 هزار دلار همراه است؛ کسب مدرک دانشگاهی در این شغل بسیار مهم است. 

وکالت در کشور آرژانتین، از دسته شغل های بسیار مهم محسوب می‌شود، این شغل در این کشور تبدیل به یک حرفه بسیار مشهور شده است و دستمزد بالایی نیز دارد. در این کشور وکیلان بیش از 81 هزار و 900 دلار درآمد دارند. میانگین دستمزد و حقوق در کشور آرژانتین برای یک وکیل بر اساس پروژه کاری او تعیین می‌شود و اغلب رقم بسیار خوبی را شامل می‌شود.

مهندسان فناوری اطلاعات برای حفظ شبکه های اداری ار هکرها فعالیت می‌کنند و به طور کلی بر نرم افزارها و ارتقای آن‌ها نظارت دارند، درآمد یک مهندس فناوری در کشور آرژانتین بیش از 85 هزار دلار است.

پزشکی عمومی، متخصص پا و همین‌طور دندانپزشکی در کشور آرژانتین از دسته شغل های پر طرفدار هستند و  درآمد بالایی دارند؛ میانگین درآمد در این راستا بیش از 125 هزار و 600 دلار تعیین شده است.

تکنسین بیهوشی، مسئولیت کنترل میزان مواد بیهوشی را بر عهده دارد و از دسته شغل های بحرانی به شمار می‌آید؛ میزان درآمد این شغل در آرژانتین، گاهاً بیش از 140 هزار دلار است.

مدیر عامل در کشور آرژانتین می‌تواند به درآمدی حدود 162 هزار دلار برسد که رقم بسیار خوبی است؛ این رقم نشان می‌دهد که کار مدیرعامل بسیار دشوار بوده و نیاز به سابقه کاری بالایی دارد.


کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در آرژانتین

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای ورود به شغل خوب در کشور آرژانتین، در ابتدا باید ویزای توریستی این کشور را دریافت کنید و اطلاعات خود را در طول مدتی که در این کشور هستید افزایش دهید، با کارفرمایان مختلف وارد صحبت شوید و متوجه شوید که کدام شغل می‌تواند از نظر درآمدزایی در کشور آرژانتین، برای شما مناسب‌تر باشد؛ شما باید نظر یک کارفرما را در حرفه‌ی مربوطه، به خود جلب کنید، زمانی که در این کار موفق شدید، برای شما گواهی و یا دعوتنامه‌ای صادر می‌شود که مشخص می‌سازد سمت شما چیست و قرار است چه میزان حقوقی دریافت کنید. نهایتا شما با ارائه مدارک معتبر، می‌توانید به ویزای کاری این کشور دست یابید.

در صورتی که می‌خواهید خودتان شغل ایجاد کنید، نیاز به اخذ مجوز از دولت کشور آرژانتین دارید، مجوزی که برای شما صادر می‌شود، بر اساس هدف کاری شما بوده و برای تغییر هدف کاری باید مجوز جدید بگیرید. در این کشور اغلب، 40 ساعت کار در هفته گزارش شده است که می‌تواند با اضافه کاری و اضافه حقوق نیز همراه باشد.

 اینطور که شواهد نشان می‌دهد، ویزای کار کشور آرژانتین، می‌تواند بهترین ویزا برای رسیدن به اقامت دائم این کشور باشد.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در آرژانتین

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که بخواهید یک وعده غذا در یک رستوران گران قیمت در کشور آرژانتین میل کنید، باید 300.00 پزو هزینه کنید؛ حال اگر بخواهید برای دو نفر، سه وعده غذا در یک رستوران معمولی را لحاظ کنید هزینه شما 900.00 پزو می‌شود.

شما برای خرید یک بلیط یک‌طرفه حمل و نقل عمومی، باید 18.00 پزو هزینه در نظر داشته باشید، هزینه تاکسی یک کیلومتری در این کشور 27.50 پزو، هزینه تاکسی برای یک ساعت انتظار 231.00 پزو و هزینه ی تاکسی مبدا، 38.50 پزو تعیین شده است.

شما برای خرید یک عدد شلوار جین در این کشور باید حدود 2.203.84 پزو هزینه در نظر بگیرید؛ این در حالی است که هزینه خرید یک دست لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای در این کشور 1.603.82 پزو تعیین شده است.

هزینه خرید یک جفت کفش نایک در کشور آرژانتین، 2.826.75 پزو است. 

شما برای کرایه آپارتمانی یک خوابه در مرکز شهر، در کشور آرژانتین، باید 12.531.29 پزو و برای کرایه همین آپارتمان در حومه شهر، باید 9.549.38 پزو هزینه در نظر داشته باشید. هزینه‌ی آپارتمان های سه خوابه در مرکز شهر حدودا 21.766.72 پزو و در حومه شهر 18.105.45 پزو برآورد شده است.


قیمت برخی کالاهای اساسی در آرژانتین

قیمت برخی کالاهای اساسی در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور آرژانتین به شرح زیر است :


 • هزینه یک لیتر شیر : 40.77 پزو
 • هزینه یک پاکت سیگار : 80.00 پزو
 • هزینه یک قرص نان : 53.31 پزو
 • هزینه یک کیلوگرم برنج سفید: 42.26 پزو
 • هزینه یک شانه تخم مرغ : 72.55 پزو
 •  هزینه یک کیلو پنیر محلی : 273.85 پزو
 • هزینه یک کیلو سینه مرغ پاک شده : 163.42 پزو
 • هزینه یک کیلو گوشت گاو : 234.49 پزو
 • هزینه یک کیلو سیب : 60.27 پزو
 • هزینه یک کیلو موز :53.50 پزو
 • هزینه یک کیلو پرتقال : 37.16 پزو
 • هزینه یک کیلو گوجه فرنگی : 51.72 پزو
 • هزینه یک کیلو سیب زمینی : 26.64 پزو
 • هزینه یک کیلو پیاز : 30.61 پزو

اقتصاد در آرژانتین

اقتصاد در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور آرژانتین بسیار با سواد هستند و این موضوع خود دلیلی بر وجود فضای اقتصادی بی‌نظیر در کشور آرژانتین است. این کشور منابع طبیعی بسیار غنی دارد. پایه های صنعتی در این کشور تنوع بالایی دارد. . بخش کشاورزی در کشور آرژانتین صادرات محور است

از محصولات صادراتی کشاورزی در این کشور؛ می‌توان به سویا و روغن‌های گیاهی آن اشاره نمود. یک دیگر از کالاهای مهم در رشد اقتصادی در کشور آرژانتین گوسفند است؛ گوشت گوسفند و گاو و پشم آن‌ها نیز از دسته محصولات صادراتی کشور آرژانتین هستند. 

در این کشور میوه‌جات و سبزیجات نیز وارد بخش صادراتی شده‌اند؛ به‌طوری که مرکبات کشور آرژانتین بسیار مشهور است و در کل دنیا شهرت دارد. از کشور آرژانتین پنبه نیز صادر می‌شود؛ پنبه های صادر شده، ارگانیک بوده و کیفیت بسیار عالی دارد، پنبه های کشور آرژانتین به دورترین نقاط دنیا نیز صادر می‌شود.

کشور آرژانتین در زمینه صادرات صنایع پتروشیمی رتبه دوم در دنیا را دارد، نفت و گاز طبیعی در این کشور به طور کلی از دسته محصولاتی هستند که از نظر صادراتی رتبه خوبی دارد.

در این کشور فلزات زیادی استخراج می‌شود که مهمترین آنها طلا، نقره، اورانیوم، مس و گوگرد است.

ماهیگیری و همین‌طور جنگلداری از دیگر بخش های اقتصادی در کشور آرژانتین هستند. در کشور آرژانتین مراکز صنعتی وسیعی بخش خدمات در کشور آرژانتین، بزرگترین بخش کمک کننده اقتصادی محسوب می‌شود که توانسته ساختار وسیعی در زمینه انرژی ایجاد نماید


امنیت مالی و اقتصادی در آرژانتین

امنیت مالی و اقتصادی در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از مهم‌ترین بخش های امنیت اقتصادی در کشور آرژانتین، در زمینه جهانگردی و گردشگری است؛. مرز های اقتصادی در زمینه گردشگری نشان از فضای خدماتی مدرن این کشور دارد.

آهن و فولاد از دیگر بخش های رشد مالی در کشور آرژانتین است، به‌طوری که بیشتر سهم این محصولات در صادرات این کشور دیده می‌شود.

حمل و نقل در کشور آرژانتین وضعیت توسعه یافته ای دارد و این موضوع خود دلیل بر وجود امنیت مالی در کشور آرژانتین است، این کشور تا کنون در سیستم های بانکداری خود نیز عملکرد خوبی داشته است و خوشبختانه فضای بانکداری در این کشور توانسته از شاخص ترین بخش های دولتی برخوردار شود، کشور آرژانتین یک منطقه وسیع برای بخش بانکداری با سرمایه گذاری بالا را شکل داده است.


امنیت در آرژانتین

امنیت در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور آرژانتین یکی از امن ترین کشورهای آمریکای جنوبی محسوب می‌شود؛ با این حال هنوز هم کیف قاپی، جیب بری و جرم هایی از این دست دیده می‌شود پس پیشنهاد می‌کنیم که وسایل ارزشمندتان را در کیف های کمری قرار دهید و در صورتی که نیاز نیست، با خود مقدار زیادی پول حمل نکنید.

در کشور آرژانتین اعتراض های گروهی و خیابانی یک موضوع بسیار عادی بوده و جای نگرانی ندارد پس بهتر است بیخیال باشید.

زنان تنها، می‌توانند کشور آرژانتین را یک گزینه خوب برای سفر بدانند زیرا فضای امنیتی بسیار خوبی در کشور آرژانتین دیده می‌شود و در مسیر های خلوت این کشور خطرات بسیار کمی گزارش شده است.


مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در آرژانتین

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای رسیدن به اقامت کشور آرژانتین، باید در ابتدا ویزای این کشور را اخذ کنید؛ ویزاهای کشور آرژانتین هر یک دارای مشخصه های مربوط به خود هستند که ما در بخش مربوطه توضیح داده‌ایم. جهت اخذ ویزای این کشور، شما باید مدارک را آماده  کنید و درخواست ویزا دهید، درخواست اولیه شما ارزیابی می‌شود، در صورتی که درخواست شما تأیید شد، نیاز به ارائه مدارکی دارید که ثابت نماید شما دارای صلاحیت لازم برای اخذ ویزای این کشور هستید. شما پس از گذراندن مرحله مدارک وارد بخش مصاحبه می‌شوید و پس از آن ویزا برای شما صادر می‌شود، اخذ ویزای کشور آرژانتین، به معنی امکان اقامت موقت در این کشو است و شما هیچ یک از خدماتی که مردم این کشور دارند را نخواهید داشت.

پس از 3 سال زندگی و یا کار و تحصیل در کشور آرژانتین، در صورتی که به قانون کشور آرژانتین عمل کرده باشید، امکان درخواست شما برای اخذ اقامت دائم این کشور فراهم می‌شود.

در صورتی که با هدف سرمایه گذاری به کشور آرژانتین رفته‌اید، می‌توانید همسر و فرزندان خود را نیز با خود همراه نمایید و این موضوع بسیار مهم است. به طور کلی سرمایه گذاری در کشور آرژانتین یکی از بهترین روش هایی است که منجر به اقامت دائم این کشور می‌شود. 


ازدواج خارجی ها در آرژانتین

ازدواج خارجی ها در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


یکی از روش هایی که به شما اجازه اقامت در کشور آرژانتین را می‌دهد، ازدواج با یک فرد از تبعه کشور آرژانتین است؛ در این زمینه باید شرایط مختلفی را در نظر داشته باشید که ما در لیست زیر برای شما ارائه داده‌یم:

1- همسر شما در کشور آرژانتین باید آدرس ثبت شده داشته باشد، ملک می‌تواند استیجاری و یا برای خود شخص باشد.

2- همسر شما باید از نظر مالی وضعیت خوبی داشته باشد، ارائه نامه تمکن مالی بسیار مهم است.

3- هر دو شخص می بایست بالای 18 سال سن داشته باشند و بارها دیده شده است که شرط سنی برای آقایان بالای 21 سال است.

4- شما در این روشنیاز به ثابت کردن واقعی بودن ازدواج خود دارید، ازدواج شما باید واقعی و مشخص باشد و در این زمینه نیاز به ارائه مدارکی دارید که بتواند این موضوع را ثابت کند. عکس های دو نفره، وجود مدارکی از دوران نامزدی و... می‌تواند به شما کمک نماید.

5- نیاز به مدارک شخصی و کاری هر دو شخص است.

6- پس از اخذ ویزای ازدواج کشور آرژانتین، می‌توانید زندگی خود را با همسرتان آغاز کنید و پس از سه سال شرایطی فراهم می‌شود تا بتوانید اقامت این کشور را اخذ کنید، در نظر داشته باشید که اگر مرتکب جرمی در این کشور شوید،  نمی‌توانید به اقامت دائم این کشور دست یابید. قوانین طلاق در کشور آرژانتین مشابه سایر کشورها است، به این صورت که افراد با ارائه مدارکی اثبات می‌کنند که ادامه زندگی غیر ممکن و یا بسیار دشوار است؛ سپس از سوی دادگاه این کشور ارزیابی هایی صورت می‌گیرد تا صحت مدارک مشخص شود؛ طلاق یک امر معمول در کشور آرژانتین است.


اجاره خانه در آرژانتین

اجاره خانه در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همه کسانی که به مهاجرت فکر می‌کنند موضوع اجاره خانه را بسیار دشوار و پیچیده می‌دانند و این موضوع در ذهن افراد بسیار عجیب و غریب است. شما برای کرایه آپارتمانی یک خوابه در مرکز شهر، در کشور آرژانتین، باید 12.531.29 پزو و برای کرایه همین آپارتمان در حومه شهر، باید 9.549.38 پزو هزینه در نظر داشته باشید. هزینه‌ی آپارتمان های سه خوابه در مرکز شهر حدودا 21.766.72 پزو و در حومه شهر 18.105.45 پزو برآورد شده است.

بررسی ها نشان می‌دهد که اجاره خانه در شهر بوینس آیرس کشور آرژانتین، حدود 6 درصد بیشتر از سایر شهرهای این کشور است.

خرید ملک در آرژانتین

خرید ملک در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای خرید ملک در کشور آرژانتین باید در ابتدا موقعیت جغرافیایی ملک را مدنظر قرار دهید. قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر کشور آرژانتین 115.446.38 پزو است، در صورتی که این مبلغ برای شما زیاد است، می‌توانید حومه شهر را برای خرید ملک انتخاب نمایید؛ قیمت خرید خانه در کشور آرژانتین در حومه شهر برای هر متر مربع 87.991.99 پزو تعیین شده است. همین‌طور که مشخص است، شما برای خرید خانه در این کشور باید وضعیت مالی خوبی داشته باشید.

ثبت شرکت در آرژانتین

ثبت شرکت در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش های بسیار عالی برای اخد ویزا و سپس اقامت کشور آرژانتین، سرمایه گذاری و ثبت شرکت است. کشور آرژانتین یکی از کشورهای بسیار موفق در زمینه مشارکت های تجاری بوده و دولت این کشور بسیار علاقه به جذب سرمایه گذاران خارجی دارد. 

یکی از شرکت هایی که بیشتر افراد به ثبت آن تمایل دارند، شرکت با مسئولیت محدود است. شرکت با مسئولیت محدود در کشور آرژانتین یک نوع تجارت بی خطر و یا کم خطر خواهد بود؛ در نظر داشته باشید که شرکت ها با مسئولیت محدود مناسب ترین گزینه برای تجارت های بین‌المللی هستند. این نوع شرکت ها اغلب مالیات کمی را در بر می‌گیرند و مشهور به LLC هستند.

شرکت هایی که با مسئولیت محدود طراحی شده‌اند، برای افراد غیر مقیم در کشور آرژانتین، آسان‌تر هستند و سریع‌تر افتتاح می‌شوند؛ به زبان ساده تر این نوع شرکت ها کاغذ بازی کمتری دارد.

شرکت دیگری که ثبت آن در کشور آرژانتین می‌تواند نتیجه خوبی به همراه داشته باشد، شرکت انحصاری است، این شرکت ها می‌تواند توسط یک شخص، به صورت فردی و انحصاری صورت بگیرد. مالیات در این شرکت ها بر عهده یک شخص بوده و بدهی و دیگر مسئولیت ها بر روی دوش شخص اصلی خواهد بود.

شرکت های مشارکتی به دو صورت عمومی و محدود قابل ثبت هستند؛

شرکت های مشارکت محدود در کشور آرژانتین اغلب دارای قالب شرکت های مشارکت های عمومی هستند اما شرکا مسئولیتی در زمینه بدهی های شرکت ندارند و پرداخت مالیات هم بر اساس درآمد صورت می‌گیرد؛ در این نوع شرکت ها ماکزیمم 35 عضو دیده می‌شود.

شرکت های سهامی محدود به سهم هستند و قابلیت مصونیت برای سهام‌داران ایجاد می‌کنند، شرکت از روی سود حاصل پس از فروش، مالیات مورد نظر را پرداخت می‌کند. کنترل این سری از شرکت ها بر عهده هیئت رئیسه صورت می‌گیرد، تعداد سهام‌داران در این نوع شرکت ها در بیشترین حالت خود، 75 نفر اعلام شده است. شما پس از ثبت شرکت در کشور آرژانتین با گذشت یک الی سه سال می‌توانید درخواست اقامت دائم خود را ارائه داده و به سادگی اقامت این کشور را به دست آورید.


انواع ویزا و انواع اقامت در آرژانتین

انواع ویزا و انواع اقامت در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


ویزای سرمایه گذاری کشور آرژانتین می‌تواند یک روش بسیار خوب برای کسانی باشد که بودجه خوبی دارند و قصدشان سرمایه‌گذاری و رسیدن به اقامت است. اقامت سرمایه گذاری در کشور آرژانتین می‌تواند با ثبت شرکت و یا خرید ملک صورت بگیرد.

امکان اخذ اقامت کشور آرژانتین از طریق تحصیل نیز وجود دارد که روش ارزان‌تری نسبت به روش قبلی است، در این روش افراد می‌بایست در یکی از دانشگاه های کشور آرژانتین پذیرفته شوند و در صورتی که از نظر علمی، وضعیت خوبی داشته باشند شرایط برای بورسیه شدن آن‌ها نیز فراهم می‌شود. اقامت از طریق ویزای تحصیلی، موقت است و شما با داشتن اقامت موقت این کشور باید بتوانید برای خود یک شغل پیدا کنید. ویزای کار کشور آرژانتین از دسته مواردی است که به سختی به دست می‌آید اما آینده‌ای عالی دارد. ویزای کار کشور آرژانتین یک ساله و به صورت موقت در نظر گرفته می‌شود ولی قابل تمدید تا 5 سال است و پس از آن شرایط اقامت دائم صورت می‌گیرد.

ازدواج با یک فرد از تبعه آرژانتین می‌تواند از دیگر روش هایی باشد که برای شما مناسب است، این گزینه با ویزای ازدواج همراه است و افراد با داشتن ویزای ازدواج این کشور پس از 3 سال زندگی مشترک اجازه دارند که برای اقامت دائم درخواست دهند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم آرژانتین

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمه و تسهیلات درمانی در آرژانتین برای کسانی که قصد دارند در آرژانتین زندگی نمایند به دو صورت فراهم شده است:

دسته اول افرادی هستند که هنوز به اقامت دائم آرژانتین نرسیده‌اند، این افراد می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای مشخص خودشان را بیمه کنند، خدمات بیمه بر اساس میزان پولی که پرداخت می‌کنید فرق می‌کند.

مورد بعدی افرادی هستند که اقامت دائم آرژانتین را اخذ کرده‌اند، شما پس از اخذ اقامت دائم آرژانتین، از سوی دولت این کشور بیمه می‌شوید، بیمه های دولتی در آرژانتین اغلب رایگان هستند و یا با هزینه ای بسیار ارزان همراه هستند، در نظر داشته باشید که بیمه‌ای که از سوی دولت این کشور در اختیار شما قرار می‌گیرد، اغلب برای پوشش دهی بیماری های خاص، جراحی و درمان های مشخصی است، بنابراین در صورتی که بخواهید درمان دهان و دندان و ... را نیز لحاظ کنید، باید هزینه بالاتری را در نظر بگیرید.، بیمه های صورت گرفته در آرژانتین می‌تواند به صورت مقطعی و یا تکمیلی باشد.

خدمات بانکی و مالی در آرژانتین

خدمات بانکی و مالی در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ماکرو یک شرکت خدمات بانکی و دومین بانک خصوصی در آرژانتین است که در این کشور اهمیت بالایی دارد. خدمات بانک ماکرو در زمینه بانکداری خرد و شرکتی و همینطور مدیریت و بانکداری سرمایه گذاری است. درآمد سالانه این بانک سبب شده است که در بزرگ‌ترین پروژه های دنیا سهام داشته باشد، ماکرو یکی از بانک های بسیار مناسب برای ایرانیانی محسوب می‌شود که قصد دارند اقامت آرژانتین را اخذ کنند.

گالیسیا یک گروه مالی بسیار معتبر در آرژانتین و پنجمین بانک خصوصی این کشور است؛ خدمات این بانک، بانکداری خرد، بانکداری شرکتی، اختصاصی و سرمایه گذاری و همین‌طور خدمات بیمه و کارت های اعتباری و خدمات انبارداری است. این بانک خصوصی توسط یک جواهر ساز بسیار معتبر طراحی و ساخته شده است و بهترین گزینه برای کسانی است که به دنبال وام هستند.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در آرژانتین

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما با داشتن پاسپورت کشور آرژانتین می‌توانید به 158 کشور دنیا سفر کنید بدون اینکه نیاز به اخذ ویزای مجدد داشته باشید. رتبه پاسپورت آرژانتین 12 اعلام شده است.


تشابهات فرهنگی آرژانتین با ایران

تشابهات فرهنگی آرژانتین با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


مردم کشور آرژانتین شاد اما رسمی هستند و این موضوع در ایرانیان زیادی نیز دیده می‌شود

مردم این کشور از دست های خود برای رساندن مطالب استفاده می‌کنند.

اعیاد و تعطیلات رسمی در آرژانتین

اعیاد و تعطیلات رسمی در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

25 می در آرژانتین سالروز انقلاب است و از دسته روزهای بسیار مهم در این کشور است؛ مراسم و شرایط های مختلفی را در چنین روزی شاهد هستیم.

9 جولای در این کشور روز استقلال است، روز استقلال برای مردم آرژانتین بسیار مهم است، مردم این کشور سعی می‌کنند در چنین روزی از لباس های زیبا استفاده کنند و آزادی بیان داشته باشند.

17 اوت نیز در آرژانتین تعطیل رسمی است، این روز، سالگرد مرگ ژنرال خوزه دسان مارتین است که برای مردم آرژانتین بسیار اهمیت دارد؛ به طوری که هر ساله به یاد این قهرمان در این روز، مراسم های یادبود زیادی در آرژانتین صورت می‌گیرد.

در برخی از استان های آرژانتین شاهد تعطیلی هایی هستیم که مقطعی بوده و هر ساله تکرار نمی‌شوند و با مناسبت های مشخصی همراه هستند.
دین در آرژانتین

دین در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور، حدود 66 درصد از مردم پیرو کلیسای کاتولیک رمی و حدود 10 درصد پیرو کلیسای پروتستان هستند، 1 درصد افراد این کشور مسلمان بوده و 21 درصد آن‌ها دین ندارند. 

مذهب در کشور آرژانتین آزاد است.

تفریح در آرژانتین

تفریح در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


اسب سواری در مسیر کوه های آند در آرژانتین یک تجربه بی نظیر و شگفت انگیز است. مسیر سفر به این کوه ها از آرژانتین به سمت شیلی است که یکی از تماشایی ترین نقاط دنیا محسوب می‌شود. این منطقه چشم اندازهای کوهستانی بی نظیری دارد.

کوه یخی پریتو در جنوب غربی آرژانتین قرار دارد اما نباید از نگاه شما دور بماند. این کوه یخی یکی از معدودترین کوه های یخی در دنیا است که در ابتدا کوچک بوده اما دوره به دوره بزرگتر می‌شود! این اتفاق سبب شده است که در لایه لایه این کوه ورقه های یخی زیبایی دیده شود. این منظره حیرت آور است!

آبشار ایگوازو در شمال آرژانتین قرار دارد و یکی از عجایب هفتگانه محسوب می‌شود، این آبشار زیبا در قلب یک جنگل بارانی قرار دارد.

کوه فیتز یکی از شناخته شده ترین جاذبه های آرژانتین است؛ به طور کلی این قله باشکوه از رشته کوه های آند در خارج از منطقه چالتن قرار می‌گیرد، این کوه دارای دشت های یخی و مسیر های کوهنوردی دل انگیزی است.

تانگو را تجربه کنید! در سفر به آرژانتین بهتر است موسیقی تانگو را از یاد نبرید؛ تانگو در بین مردم طبقه فرودست آرژانتین بسیار مشهور است، این موسیقی در مراسم های خاص این کشور پخش شده و با رقص همراه است، این رقص و موسیقی در فستیوال های مهم آرژانتین دیده می‌شود.

پارک ملی ایگواسو، یک پارک وسیع است که 55 هزار هکتار آن در آرژانتین قرار دارد و حدود 170 هزار هکتار آن در کشور برزیل است.

کاسا روسادا محل اقامت رئیس جمهور آرژانتین بوده است و دیدنی های با ارزشی را در خود جای داده است. این کاخ از دسته کاخ های دیدنی و خاص است و برای ورود به آن باید بلیط تهیه نمایید.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در آرژانتین

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای خرید یک بلیط یک‌طرفه حمل و نقل عمومی، باید 18.00 پزو هزینه در نظر داشته باشید، هزینه تاکسی یک کیلومتری در این کشور 27.50 پزو، هزینه تاکسی برای یک ساعت انتظار 231.00 پزو و هزینه ی تاکسی مبدا، 38.50 پزو تعیین شده است.


فرهنگ آرژانتین

فرهنگ آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


· مردم آرژانتین از تبار اروپایی محسوب می‌شوند اما این کشور در لیست کشور های آمریکای لاتین قرار دارد.

· خانواده در آرژانتین از ارزش بالایی برخوردار است، در این کشور رئیس خانواده قدرت زیادی دارد و احترام زیادی برای او قائل هستند.

 · مردم آرژانتین بسیار خون‌گرم هستند و احساسات قوی دارند.

· احوال‌پرسی در این کشور حالت رسمی دارد و رفته رفته صمیمی می‌شود

هنر آرژانتین

هنر آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گالری های هنری زیادی در آرژانتین دیده می‌شود که بیشتر در زمینه نقاشی و طراحی فعالیت می‌کنند، طراحی و نقاشی های چند بعدی در آرژانتین در بین جوانان و نوجوانان به صورت حرفه ای دنبال می‌شود.

سینمای کشور آرژانتین بسیار مشهور است و بازیگران زیادی در این کشور در زمینه سینما فعالیت می‌کنند که در دنیا شهرت دارد . موسیقی در آرژانتین در بخش های مختلفی دیده می‌شود و تانگو در این کشور شهرت زیادی دارد.

ورزش در آرژانتین

ورزش در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اسکی در آرژانتین به طور حرفه‌ای دنبال می‌شود؛ از دیگر ورزش های مشهور در آرژانتین بسکتبال است، بسکتبال در این کشور بیشتر در بین بانوان محبوبیت دارد و مورد حمایت دولت این کشور نیز قرار می‌گیرد.

خرافات در آرژانتین

خرافات در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم آرژانتین زیاد از چاقو استفاده می‌کنند؛ حتی در زیر لباس و رختخواب!

در این کشور اگر هدیه ای داده شود و باز نشود آن هدیه دور انداخته می‌شود معتقد هستند که آن هدیه برایشان نماد مرگ بوده است.

شایعات در مورد آرژانتین

شایعات در مورد آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موردی یافت نشد

موارد ممنوعه در آرژانتین

موارد ممنوعه در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در آرژانتین رعایت نکردن ادب و احترام بسیار مشکل ساز خواهد بود

در این کشور در قرارهای کاری نباید دیر برسید وگرنه جریمه می‌شوید

بهتر است افراد را با نام کوچک خود صدا بزنید.

قرارهای کاری در آرژانتین نباید در محیط خانه صورت بگیرد.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم آرژانتین

خطرات احتمالی برای افراد مقیم آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور افراد باید سعی کنند مواظب کیف و جیب خود باشند؛ در نظر داشته باشید که در آرژانتین خطرات زیادی برای کودکان و بانوان دیده نمی‌شود و شرایط زندگی در این کشور متعادل است.

تشابهات قوانین آرژانتین با ایران

تشابهات قوانین آرژانتین با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قوانین کشور آرژانتین با ایرانیان از نظر خرید ملک یکسان است

شما برای ثبت شرکت در کشور آرژانتین نیز باید مشابه با ثبت شرکت در ایران اقدام کنید.


گواهینامه و خرید ماشین در آرژانتین

گواهینامه و خرید ماشین در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ گواهینامه در آرژانتین باید سعی کنید در ابتدا در آزمون تئوری موفق شوید و سپس در آزمون عملی نیز شرکت کنید.

اجاره و خرید ماشین در آرژانتین حدودا گران است.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در آرژانتین

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت آرژانتین در ایران در تهران، دروس، بلوار شهرزاد، خیابان یارمحمدی، کوچه قو، پلاک6 قرار دارد و روزهای کاری یکشنبه تا پنجشنبه اعلام شده است و از ساعت 9 صبح تا 14 عصر زمان کاری اعلام شده است. 


نوع پوشش مردم آرژانتین

نوع پوشش مردم آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

استفاده از لباس های رسمی و کلاسیک در آرژانتین به صورت یک عادت درآمده؛ آقایان از لباس های پارچه‌ای به همراه کمربند و خانم ها اغلب از کلاه لبه دار استفاده می‌کنند. استفاده از کراوات در بین مردم این کشور بسیار رایج است. در آرژانتین مهمانی رفتن با لباس های ویژه صورت می‌گیرد اما بدحجابی در این کشور کمتر دیده می‌شود

جغرافیا و شرایط آب و هوایی آرژانتین

جغرافیا و شرایط آب و هوایی آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور آرژانتین در جنوبی ترین بخش آمریکا قرار دارد و در سال های پس از استقلال، شرایط سیاسی و اقتصادی عجیبی را پشت سر گذاشته گذاشته است. پایتخت این کشور زیبا بوینس آیرس است و حکومت در این کشور جمهوری فدرال است. مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند، واحد پول مردم این کشور پزو است. آب و هوای کشور آرژانتین نیمه گرمسیری است از شمال تا زیر خط قطب در جنوب در نوسان است. شمال این کشور تابستان های داغ و مرطوبی دارد اما زمستان های ان ملایم و خشک تر است. در مرکز کشور آرژانتین شاهد تابستان های داغ با رگبار باران مقطعی هستیم و زمستان ها نیز سرد است. بخش های جنوبی آرژانتین تابستان های گرمی دارد اما زمستان های آن سرد و با بارش برف شدید همراه است.

در آرژانتین شاهد وزش بادهای شدیدی هستیم که مشهور به پامبرو است، این بادها در دشت های پامپاس بیشتر دیده می‌شوند. 

گرانچاکو یکی از مناطق شمالی آرژانتین است که برای پرورش دامی گزینه خوبی است، این ناحیه به طور کلی تحت پوشش جانوری و حیوانی قرار گرفته است. این ناحیه نیز زمین های مرطوب و پوشیده دارد.

غذاهای آرژانتین

غذاهای آرژانتین | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آسادو یکی از غذاهای بسیار خوش طعم در آرژانتین است که به باربیکیو شهرت دارد. این غذا از انواع گوشت ها تهیه شده است و به صورت کبابی سرو می‌شود.

چوریزو یک نوع سوسیس بسیار خوش طعم در آرژانتین است که در کنار سایر گوشت ها کباب می‌شود، قیمت این غذا کمی گران است.

امپاناداس یکی از خوراکی های خوش طعم در آرژانتین است که از نان های خمیری شکل و گوشت تهیه می‌شود؛ در این غذا از تکه های مرغ به همراه پنیر موزارلا نیز استفاده می‌شود.

ماتامبره یک تکه گوشت نازک و دراز است که دور تا دور اسفناج و پیاز و هویج و تخم مرغ آب پز شده قرار می‌گیرد. این خوراک به عنوان پیش غذا استفاده می‌شود.

میلانسا یک تکه گوشت پوشیده شده از آرد بوده و اغلب برای وعده ناهار استفاده می‌شود؛ این غذا با سیب زمینی سرخ کرده طعمی عالی داشته و در بین جوانان شهرت زیادی دارد.

پیتزای آرژانتینی این روزها در کل دنیا و در ایران نیز سرو می‌شود و بسیار خوش طعم است. این پیتزا با گوشت و پنیر تهیه می‌شود و می‌تواند تند و یا کمی شور باشد.

دولسه دلچه یک نوع کرم خوشمزه از شیر غلیظ شده است که بسیار گران قیمت بوده و خوش طعم است.