x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

آرژانتین

کشور آرژانتین یکی از کشورهای آمریکای جنوبی بوده و پایتخت این کشور زیبا، شهر بوینس آیرس است. مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند؛
کشور آرژانتین از نظر وسعت در دنیا رتبه 8 را دارد.
این کشور در زمینه محصولات نفتی رشد بالایی داشته و در زمینه‌ی فروش و عرضه مستقیم محصولات کشاورزی نیز با رشد 56 درصدی همراه بوده است.صنایع پتروشیمی و نفت و گاز طبیعی، 20 درصد از کل صادرات  آرژانتین را به خود اختصاص داده است. در شهرهای مختلف این کشور، حوزه های نفتی دیده می‍‌‌‌‌‌‌شود، استخراج معدن در کشور آرژانتین یک صنعت رو به رشد است.قدرت خرید در بین مردم کشور آرژانتین رشد زیادی داشته و قدرت خرید ارز نیز بیشتر شده است. حدود 6 درصد از اقتصاد کشور آرژانتین به دست کشاورزی و ماهی‌گیری است، سیب، گلابی، پرتقال و مرکبات نیز از دسته محصولات صادراتی این کشور محسوب می‌شود.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Argentina عربی: الأرجنتين
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری فدرال
 • زبان های رایج: ایتالیایی . انگلیسی .آلمانی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: پزو هر پزو 0.022 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 0054
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 158
 • پایتخت: بوینس آیرس
 • زبان های رسمی: اسپانیایی
 • جمعیت: بیش از 44 میلیون در سال 2017
 • منطقه زمانی: GMT-1 . UTC-3(ART)
 • دامنه اینترنتی: .ar
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 477.743میلیارد دلار آمریکا

سفر به آرژانتین

در جنوبی ترین ناحیه آمریکای جنوبی واقع شده است. این کشور پس از برزیل دومین کشور بزرگ آمریکای جنوبی و  از لحاظ وسعت 8امین کشور در سطح جهان است.گذراندن تعطیلات در آرژانتین یک فرصت منحصر به فرد برای بازدید از نواحی تحت استعمار Salta در شمال غرب، بازدید از زادگاه چه گوارا در Rosario ومناطق جنوبی Ushuaia، را به وجود می­‌آورد. آرژانتین همچنین از میراث فرهنگی، هنری و معماری فراوانی برخوردار است. در سالیان دور، خشکسالی وسیعی در این کشور حاکم بوده و از آن زمان به بعد نسبتا جمعیت کمی در این سرزمین ساکن بوده‌اند. در ابتدای قرن 15ام میلادی، که دریانوردان اسپانیایی ‌وارد آرژانتین شدند بومیان سرخ‌پوست در آن ساکن بودند. در قرن 17ام حکومت اسپانیایی در این کشور تاسیس شد و در سال 1860 استقلال آرژانتین اعلام گردید. کیفیت سطح زندگی مردم آرژانتین بالاست و سومین اقتصاد پیشرفته در آمریکای لاتین را دارا می‌­باشد.

سفر به آرژانتین

زندگی در آرژانتین

آب و هوای کشور آرژانتین نیمه گرمسیری است؛ شمال این کشور تابستان های داغ و مرطوبی دارد اما زمستان های آن ملایم و خشک است. در مرکز کشور آرژانتین شاهد تابستان های داغ با رگبار باران مقطعی هستیم و زمستان ها نیز سرد است.نرخ مشارکت در کار در کشور آرژانتین 46.50 درصد اعلام شده است، در این کشور میزان دستمزد برای افراد ماهانه حدودا 38242.00 پزو بوده و حداقل دستمزد 11900.00 پزو در ماه است. هزینه ماهانه‌ی زندگی یک خانواده در کشور آرژانتین در صورتی که به زندگی متوسط قانع باشند و هزینه های اضافی نداشته باشند، 14400.00 پزو است. حمل و نقل در کشور آرژانتین، توسعه یافته است؛ برای استفاده از تاکسی مبدا در کشور آرژانتین، نیاز به 38.50 پزو، برای تاکسی 1 کیلومتری، 27.50 و برای استفاده از تاکسی 1 ساعت انتظار، نیاز به پرداخت 231.00 پزو خواهید داشت. تاکسی ها در کشور آرژانتین همیشه در دسترس هستند.

زندگی در آرژانتین

مهاجرت به آرژانتین

در سال های اخیر میزان مهاجرات جوانان به منظور تحصیلدرکشور آرژانتین، 19 درصد بیشتر از قبل اعلام شده است و مشخص است که کشور آرژانتین در این زمینه بسیار موفق ظاهر شده است.کشور آرژانتین دارای خاک حاصل‌خیزی بوده است و کشاورزی در این کشور یک رکن اقتصادی قوی است؛ به این ترتیب دولت کشور آرژانتین سعی کرده ورود سرمایه گذاران خارجی برای رشد و ترویج محصولات دامی و کشاورزی را نیز بیشتر از قبل کند. رنج سنی ایرانیانی که کشور آرژانتین را برای زندگی انتخاب کرده‌اند از 18 الی 40 سال است و عموماً مهاجرت به این کشور به صورت خانوادگی صورت می‌گیرد. در صورتی که در یکی از دانشگاه های این کشور پذیرفته شده باشید و مدارک تحصیلی قبلی شما نیز آماده باشد زمان اخذ ویزای تحصیلی این کشور، دو ماه به طول خواهد انجامید. برای تحصیل در مقطع لیسانس باید نمره زبان شما B1 باشد، هم‌چنین باید سعی کنید در مقطع کارشناسی معدل خوبی داشته باشید تا ورود به مقطع ارشد برای شما ساده تر باشد

مهاجرت به آرژانتین

تحصیل در آرژانتین

رشته های مهندسی در کشور آرژانتین به خصوص برق و معماری از گزینه‌های مهم تحصیلی به شمار می‌روند. وضعیت یادگیری دروس در رشته‌ی برق به شکل عملی دنبال می‌شود.شرایط تحصیل برای مقطع لیسانس در کشور آرژانتین فراهم شده است. در این زمینه افراد می‌بایست مدرک دیپلم با معدل بالای 17 داشته باشند تا دولت امکان تحصیل بدون هزینه در دانشگاه های معتبر کشور آرژانتین را فراهم سازد. اغلب بورسیه های تحصیلی کشور آرژانتین به شهروندان نروژی تعلق می‌گیرد اما یکی از بورسیه های تحصیلی بسیار ایده‌آل برای ایرانی‌ها،Educational Loan Fund نام دارد.فرآیند معادل‌سازی مدارک در آرژانتین به صورت اصلی دنبال می‌شود و کمتر دانشگاهی این فرآیند را در قالب پشتیبانی دنبال می‌کند.یک کتاب به عنوان اسکلت و عصب و پوست به صورت ترکیبی در نظر گرفته می‌شود که بیشتر شامل واحدهای تئوری است این کتاب دارای مشخصه های یادگیری تخصصی دشواری است.رشته های مهندسی در کشور آرژانتین به خصوص برق و معماری از گزینه‌های مهم تحصیلی به شمار می‌روند. 

تحصیل در آرژانتین