x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

آرژانتین

کشور آرژانتین یکی از کشورهای آمریکای جنوبی بوده و پایتخت این کشور زیبا، شهر بوینس آیرس است. مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند؛کشور آرژانتین از نظر وسعت در دنیا رتبه 8 را دارد.این کشور در زمینه محصولات نفتی رشد بالایی داشته و در زمینه‌ی فروش و عرضه مستقیم محصولات کشاورزی نیز با رشد 56 درصدی همراه بوده است.صنایع پتروشیمی و نفت و گاز طبیعی، 20 درصد از کل صادرات  آرژانتین را به خود اختصاص داده است. در شهرهای مختلف این کشور، حوزه های نفتی دیده می‍‌‌‌‌‌‌شود، استخراج معدن در کشور آرژانتین یک صنعت رو به رشد است.قدرت خرید در بین مردم کشور آرژانتین رشد زیادی داشته و قدرت خرید ارز نیز بیشتر شده است. حدود 6 درصد از اقتصاد کشور آرژانتین به دست کشاورزی و ماهی‌گیری است، سیب، گلابی، پرتقال و مرکبات نیز از دسته محصولات صادراتی این کشور محسوب می‌شود.

نام انگلیسی: Argentina
نام عربی: الأرجنتين
پایتخت: بوینس آیرس
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری فدرال
زبان‌های رسمی: اسپانیایی
زبان‌های رایج: ایتالیایی . انگلیسی .آلمانی
واحد پول: پزو هر پزو 0.022 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 158
جمعیت: بیش از 44 میلیون در سال 2017
منطقه زمانی: GMT-1 . UTC-3(ART)
دامنه اینترنتی: GMT-1 . UTC-3(ART)
پیش شماره تلفن: 0054

سفر به آرژانتین

در جنوبی ترین ناحیه آمریکای جنوبی واقع شده است. این کشور پس از برزیل دومین کشور بزرگ آمریکای جنوبی و  از لحاظ وسعت 8امین کشور در سطح جهان است.گذراندن تعطیلات در آرژانتین یک فرصت منحصر به فرد برای بازدید از نواحی تحت استعمار Salta در شمال غرب، بازدید از زادگاه چه گوارا در Rosario ومناطق جنوبی Ushuaia، را به وجود می­‌آورد. آرژانتین همچنین از میراث فرهنگی، هنری و معماری فراوانی برخوردار است. در سالیان دور، خشکسالی وسیعی در این کشور حاکم بوده و از آن زمان به بعد نسبتا جمعیت کمی در این سرزمین ساکن بوده‌اند. در ابتدای قرن 15ام میلادی، که دریانوردان اسپانیایی ‌وارد آرژانتین شدند بومیان سرخ‌پوست در آن ساکن بودند. در قرن 17ام حکومت اسپانیایی در این کشور تاسیس شد و در سال 1860 استقلال آرژانتین اعلام گردید. کیفیت سطح زندگی مردم آرژانتین بالاست و سومین اقتصاد پیشرفته در آمریکای لاتین را دارا می‌­باشد.

سفر به آرژانتین

مهاجرت به آرژانتین

در سال های اخیر میزان مهاجرات جوانان به منظور تحصیلدرکشور آرژانتین، 19 درصد بیشتر از قبل اعلام شده است و مشخص است که کشور آرژانتین در این زمینه بسیار موفق ظاهر شده است.کشور آرژانتین دارای خاک حاصل‌خیزی بوده است و کشاورزی در این کشور یک رکن اقتصادی قوی است؛ به این ترتیب دولت کشور آرژانتین سعی کرده ورود سرمایه گذاران خارجی برای رشد و ترویج محصولات دامی و کشاورزی را نیز بیشتر از قبل کند. رنج سنی ایرانیانی که کشور آرژانتین را برای زندگی انتخاب کرده‌اند از 18 الی 40 سال است و عموماً مهاجرت به این کشور به صورت خانوادگی صورت می‌گیرد. در صورتی که در یکی از دانشگاه های این کشور پذیرفته شده باشید و مدارک تحصیلی قبلی شما نیز آماده باشد زمان اخذ ویزای تحصیلی این کشور، دو ماه به طول خواهد انجامید. برای تحصیل در مقطع لیسانس باید نمره زبان شما B1 باشد، هم‌چنین باید سعی کنید در مقطع کارشناسی معدل خوبی داشته باشید تا ورود به مقطع ارشد برای شما ساده تر باشد

مهاجرت به آرژانتین

زندگی در آرژانتین

آب و هوای کشور آرژانتین نیمه گرمسیری است؛ شمال این کشور تابستان های داغ و مرطوبی دارد اما زمستان های آن ملایم و خشک است. در مرکز کشور آرژانتین شاهد تابستان های داغ با رگبار باران مقطعی هستیم و زمستان ها نیز سرد است.نرخ مشارکت در کار در کشور آرژانتین 46.50 درصد اعلام شده است، در این کشور میزان دستمزد برای افراد ماهانه حدودا 38242.00 پزو بوده و حداقل دستمزد 11900.00 پزو در ماه است. هزینه ماهانه‌ی زندگی یک خانواده در کشور آرژانتین در صورتی که به زندگی متوسط قانع باشند و هزینه های اضافی نداشته باشند، 14400.00 پزو است. حمل و نقل در کشور آرژانتین، توسعه یافته است؛ برای استفاده از تاکسی مبدا در کشور آرژانتین، نیاز به 38.50 پزو، برای تاکسی 1 کیلومتری، 27.50 و برای استفاده از تاکسی 1 ساعت انتظار، نیاز به پرداخت 231.00 پزو خواهید داشت. تاکسی ها در کشور آرژانتین همیشه در دسترس هستند.

زندگی در آرژانتین

تحصیل در آرژانتین

رشته های مهندسی در کشور آرژانتین به خصوص برق و معماری از گزینه‌های مهم تحصیلی به شمار می‌روند. وضعیت یادگیری دروس در رشته‌ی برق به شکل عملی دنبال می‌شود.شرایط تحصیل برای مقطع لیسانس در کشور آرژانتین فراهم شده است. در این زمینه افراد می‌بایست مدرک دیپلم با معدل بالای 17 داشته باشند تا دولت امکان تحصیل بدون هزینه در دانشگاه های معتبر کشور آرژانتین را فراهم سازد. اغلب بورسیه های تحصیلی کشور آرژانتین به شهروندان نروژی تعلق می‌گیرد اما یکی از بورسیه های تحصیلی بسیار ایده‌آل برای ایرانی‌ها،Educational Loan Fund نام دارد.فرآیند معادل‌سازی مدارک در آرژانتین به صورت اصلی دنبال می‌شود و کمتر دانشگاهی این فرآیند را در قالب پشتیبانی دنبال می‌کند.یک کتاب به عنوان اسکلت و عصب و پوست به صورت ترکیبی در نظر گرفته می‌شود که بیشتر شامل واحدهای تئوری است این کتاب دارای مشخصه های یادگیری تخصصی دشواری است.رشته های مهندسی در کشور آرژانتین به خصوص برق و معماری از گزینه‌های مهم تحصیلی به شمار می‌روند. 

تحصیل در آرژانتین

کشور آرژانتین یکی از کشورهای آمریکای جنوبی بوده و پایتخت این کشور زیبا، شهر بوینس آیرس است. مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند. طبق سرشماری 2017، این کشور 44 میلیون و 270 هزار نفر جمعیت دارد. کشور آرژانتین از نظر وسعت در دنیا رتبه 8 را دارد و مساحت آن، حدود 2 میلیون و هفتصد و نود و یک هزار کیلومتر اعلام شده است؛ قدرت خرید در بین مردم کشور آرژانتین رشد زیادی داشته و قدرت خرید ارز نیز بیشتر شده است. حدود 6 درصد از اقتصاد کشور آرژانتین به دست کشاورزی و ماهی‌گیری است، سیب، گلابی، پرتقال و مرکبات نیز از دسته محصولات صادراتی این کشور محسوب می‌شود. صنایع پتروشیمی و نفت و گاز طبیعی، 20 درصد از کل صادرات  آرژانتین را به خود اختصاص داده است. در شهرهای مختلف این کشور، حوزه های نفتی دیده می‍شود، استخراج معدن در کشور آرژانتین یک صنعت رو به رشد است. این کشور در تولید وسایل موتوری، قطعات اتومبیل و تجهیزات کشاورزی هم رشد 26 درصدی داشته است. در کشور آرژانتین برخی شرکت‌ها در زمینه روغن های گیاهی نیز فعالیت کرده‌اند و صادرات این بخش را به رشد خوبی رسانده‌اند.

 

 

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی آرژانتین

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی آرژانتین

منابع طبیعی کشور آرژانتین بسیار غنی است، جمعیت با سواد در این کشور زیاد بوده و بخش کشاورزی و صادرات نیز رتبه بالایی دارد. کشور آرژانتین شاهد بحران های اقتصادی بوده است اما امروزه توانسته با سیاست های جدید، کنترل خوبی برای بحران های اقتصادی خود داشته باشد. کشور آرژانتین، از جمله کشورهای ثروتمند است که امروزه در لیست کشورهای مقایسه‌ای قرار گرفته است. از سال 2003 سیاست های جایگزین صادرات و وارداتی در کشور آرژانتین دیده شد که توانست تورم را پایین آورده و اقدامات اقتصادی را افزایش دهد. فرار سرمایه در کشور آرژانتین کاهش داشته است و سرمایه گذارهای خارجی به این کشور وارد شده‌اند. تولید ناخالص در کشور آرژانتین نیز رشد 5 درصد داشته است. توزیع درآمد در کشور آرژانتین به شکل عادلانه‌ای پیش می‌‎رود و به‌ طور کلی شاهد رشد اقتصادی 33 درصدی در این کشور هستیم.

کشور آرژانتین یکی از توسعه یافته ترین کشورهای آمریکای لاتین محسوب می‌شود. قدرت خرید در بین مردم کشور آرژانتین رشد زیادی داشته و قدرت خرید ارز نیز بیشتر شده است. حدود 11 درصد از اقتصاد کشور آرژانتین، وابسته به کشاورزی است، این کشور توانسته یک سوم صادرات خود را به این بخش اختصاص دهد. روغن های گیاهی، گندم، ذرت، بلوط، گوشت گاو، شیر، محصولات چرم و پشم گوسفند، از دیگر کالا های مهم صادراتی آرژانتین به شمار می‌روند. حدود سه درصد از صادرات این کشور به بخش سبزیجات بستگی دارد. سیب ، گلابی ، پرتقال و مرکبات از دسته محصولات صادراتی آرژانتین محسوب می‌شود. صنایع پتروشیمی ، نفت و گاز طبیعی حدود 20 درصد از کل صادرات این کشور را به خود اختصاص داده است. در شهرهای مختلف این کشور، حوزه های نفتی دیده می‌شود. استخراج معدن در کشور آرژانتین یک صنعت رو به رشد است.


رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های آرژانتین

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های آرژانتین

کشور آرژانتین در صادرات محصولات فلزی، رتبه‌ی بالایی دارد. فلزات استخراج شده در این کشور شامل طلا، نقره و روی است که در حدود 200 میلیون دلار سود از صادرات این محصولات صورت می‌گیرد. در نظر داشته باشید که این کشور توانسته رتبه خوبی در زمینه صادرات محصولات فلزی در دنیا داشته باشد.

کشور آرژانتین در زمینه شیلات نیز در دنیا رشد خوبی داشته؛ طوری‌که ماهی روغنی و همین‌طور ماهی مرکب کشور آرژانتین در وضعیت صادراتی دیده می‌شود. جنگل‌داری از دیگر بخش های درآمدزایی در کشور آرژانتین است؛ این کشور دارای جنگل های وسیع و اکوسیستم های پیشرفته ای است که توانسته به توریسم این کشور کمک به‌سزایی کند. این‌طور که شواهد نشان می‌دهد، کشور آرژانتین در بخش کارخانه‌انه‌ای توانسته سود 45 درصدی داشته باشد.

این کشور در تولید وسایل موتوری، قطعات اتومبیل و تجهیزات کشاورزی هم رشد 26 درصدی داشته است. کشور آرژانتین یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان کبالت محسوب می‌شود؛ این کشور توانسته دستگاهی تولید کند که در زمینه درمان سرطان بسیار کاربردی واقع شده است. خدمات پهنای باند در کشور آرژانتین به سرعت در حال افزایش است، تلفن همراه کشور آرژانتین نیز بسیار قوی بوده و اینترنت این کشور از نظر پهنای باند رتبه بالایی دارد. سیستم توسعه یافته حمل و نقل و تعمیر و نگهداری دقیق این سیستم‌ها در کشور آرژانتین سبب شده این کشور بتواند شبکه خط ریلی را به طور وسیع پیش ببرد. 
نوع حکومت و ساختار سیاسی آرژانتین

نوع حکومت و ساختار سیاسی آرژانتین

ساختار سیاسی آرژانتین یک جمهوری فدرالتوام است که با نمایندگان مردمی در وضعیت دموکراتیک پارلمانی اعلام شده است. قانون اساسی در آرژانتین در سال 1853 قوای سه گانه جداگانه ای را شکل داده است.

قوه اجرایی در اختیار رئیس جمهور این کشور است، رئیس جمهور و معاون این کشور به طور مستقیم برای یک دوره 4 ساله انتخاب می‌شوند و می‌توانند در دو دوره متوالی کار کنند. قوه مقننه کشور آرژانتین در اختیار دو مجلس کنگره ملی و سنا قرار می‌گیرد و سناتورها برای دوره های 6 ساله انتخاب می‌شوند. حجاب کشور آرژانتین بر اساس سیاست این کشور تغییر داشته است.

قوه قضاییه از قوای مجریه و مقننه مستقل است؛ دادگاه عالی آرژانتین 9 عضو دارد که رئیس جمهور آن‌ها را انتخاب می‌کند.


پایتخت و 9 شهر بزرگ آرژانتین

پایتخت و 9 شهر بزرگ آرژانتین

بوینس آیرس پایتخت کشور آرژانتین است؛ این شهر که یکی از گران ترین شهرهای کشور آرژانتین محسوب می‌شود، دارای مراکز خرید زیبا، غذاهای لذیذ و سرگرمی های شبانه و دل انگیزی است 


مار دل پلاتا یکی از شهرهای ساحلی آرژانتین است که برای گردشگری گزینه‌ای بسیار عالی به شمار می‌آید.


شهر کوردوبا در طول سال های مختلف تحت استعمار اسپانیا بوده است، این شهر دارای دره ها و کوه های زیبایی بوده و   کاخ ها، کلیساها و بناهای تاریخی زیادی دارد.


پورتو مادرین در ساحل گالفو قرار داشته و دروازه ورود به شبه جزیره والدز محسوب می‌شود؛ این شهر دارای دیدنی های زیبا و سواحل دل انگیزی بوده و رشد جمعیت در این شهر سریع است. 

باریلوچه دارای مغازه‌های شکلات و معماری سبک سوئیس است و یکی از شهرهای گران قیمت در آرژانتین به شمار می‌رود.


اوسوایا یکی از محبوب ترین شهرهای آرژانتین است که در جنوبی ترین بخش این کشور قرار گرفته و برای ورزش های زمستانی بسیار عالی است


مندوزا یک منطقه توریستی است که دارای کارخانه های تولید نوشیدنی های مختلف است، این شهر بیشتر صنعتی بوده و برای ثبت شرکت یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود. این شهر زیبا برای افرادی که قصد دارند در هزینه‌های خود صرفه جویی کنند نیز می‌تواند گزینه خوبی برای زندگی باشد. 


ال کالافاته دارای پارک های دیدنی زیادی است؛ این شهر توریستی و پر رونق، بسیار زیبا طراحی شده و یک نقطه شروع  بسیار مناسب و دل انگیز برای گشت و گذار است.


لس گلاسیرز، از شگفت انگیزترین طبیعت‌ها در جهان به ‌حساب می‌آید و دارای پوشش های یخی دل انگیزی است. است این شهر برای عکاسان یک گزینه بسیار عالی است.


جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در آرژانتین

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در آرژانتین

جدیدترین شرکت های ایرانی در کشور آرژانتین، در زمینه گندم و محصولات دامی فعالیت می‌کنند و اغلب جنبه صادراتی دارند؛ برخی شرکت ها هم در زمینه روغن های گیاهی فعالیت کرده‌اند و رشد خوبی در زمینه‌ی صادرات آن رقم زده‌اند. این‌طور که شواهد نشان می‌دهد، ایرانیان در کشور آرژانتین سعی دارند در زمینه خدمات نیز به رشد خوبی برسند. فعالیت در زمینه محصولات نفتی نیز در این کشور سود خوبی به همراه دارد.

برای این‌که ارزیابی در زمینه میزان مهاجرت از ایران به کشور آرژانتین به شکل دقیق اعلام شود‌، تحقیقمان را در فضایی ریزبینانه تر پیش بردیم، نتایج حاصل، به ما نشان داده‌اند که افرادی که مهاجرت به کشور آرژانتین را انتخاب کرده‌اند، اکثرا در رده های سنی 22 الی 36 سال هستند. شایان ذکر است که اخیرا فضای ورود به ثبت شرکت در کشور آرژانتین کمی ساده تر از قبل شده است؛ زیرا حداقل بودجه لازم در این زمینه کاهش یافته است و این به نفع مهاجر است. 

عجایب آرژانتین

عجایب آرژانتین

گورستان رکولتا یکی از عجایب آرژانتین محسوب می‌شود زیرا با گورستان های معمولی بسیار متفاوت است؛ در این گورستان مقبره ها همگی بلند هستند، خیلی بلند! در واقع مقبره ها آنقدر بلند هستند که شما حس می‌کنید در کوچه پس‌کوچه های باریک قدم می‌زنید. در این گورستان مجسمه هایی از مریم مقدس و فرشته ها در گوشه و کنار دیده می‌شود. معماری و طراحی این گورستان که افراد سرشناس در آن دفن می‌شوند، به قدری زیبا است که در لیست ده قبرستان زیبای جهان قرار دارد.

قصر بارولو یکی از زیباترین و برجسته ترین بناهای آرژانتین محسوب می‌شود، معماری بی‌نظیر این قصر سبب شده این بنا نماد آرژانتین به حساب بیاید؛ این ساختمان توسط یک تیم طراح و معمار هلندی طراحی و ساخته شده است و از ساختار متقارن با دقت 32 درصد در آن استفاده شده است.

گل غول پیکر یک مجسمه‌ی آلومینیومی در آرژانتین است که مانند گل طراحی شده و متحرک است؛ این گل در زمان های مشخصی شروع به باز شدن می‌کند و در واقع نشان از امید دوباره در آرژانتین دارد. این گل غول پیکر یکی از دیدنی های بسیار زیبا و البته عجیب در آرژانتین است که در هیچ جای دنیا شبیه آن دیده نمی‌شود. در طراحی این مجسمه، از ورقه های نقره‌ای رنگ استفاده شده است.

آبشارهای ایگواسو یکی از هیجان انگیزترین قسمت های سفر به آرژانتین است که قطعاً می‌تواند برای شما تجربه‌ی بی‌نظیری رقم بزند. این آبشارها به طور عجیبی طراحی شده‌اند و در طراحی آن‌ها از طرح های جذب گردشگری استفاده شده است.خلاصه تاریخ آرژانتین

خلاصه تاریخ آرژانتین


در سال 1516 میلادی یک گروه مهاجم از اسپانیا وارد کشور آرژانتین شدند که گمان می‌کردند در کشور آرژانتین، کوه های نقره وجود دارد؛ بنابراین پس از ورود به خاک این کشور، شروع به کندن زمین ها کردند، هنوز اطلاعات دقیقی در زمینه یافتن و یا عدم یافت نفره در این کشور گزارش نشده است؛ نام آرژانتین نیز به معنی نقره بوده و علت این نام‌گذاری، به این برهه از تاریخ این کشور باز می‌گردد. هنوز هم در کشور آرژانتین سبک های زندگی با نقره ترکیب شده است و از نقره و مشابه نقره در ساخت ساختمان ها و وسایل منزل این کشور استفاده می‌شود.

خلاصه ای از جغرافیای آرژانتین

خلاصه ای از جغرافیای آرژانتین

کشور آرژانتین از نظر وسعت در دنیا رتبه 8 را دارد و مساحت آن حدود 2 میلیون و 780 هزار کیلومتر اعلام شده است، در بخش غربی آرژانتین شاهد رشته کوه های آند هستیم و در بخش شرقی آن نیز اقیانوس اطلس دیده می‌شود. کشورهای پاراگوئه و بولیوی همسایه های شمالی آرژانتین هستند و کشورهای برزیل و اروگوئه از بخش شمال شرقی با این کشور زیبا هم مرز هستند. در این کشور دشت های حاصلخیز زیادی دیده می‌شود و زمین های کشاورزی نیز در بخش فلات وجود دارد. آرژانتین دارای 23 ایالت است که هر یک دارای بخش حکومتی مخصوص به خود هستند. هر یک از ایالت ها از یک شهر خودگردان تشکیل شده‌اند.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری آرژانتین

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری آرژانتین

هرنان دیاز آلونسو یکی از بهترین طراحان و معماران اهل آرژانتین است. او جوایز بسیاری در رشته‌ی مربوطه به نام خود کرده است.

امیلیو آمباز و اسکیبل دو تن از معماران برجسته‌ی آرژانتین هستند که در این حرفه بسیار موفق بوده‌اند.

کشورها و مناطق وابسته آرژانتین

کشورها و مناطق وابسته آرژانتین

کشور آرژانتین در طول تاریخ، مدت زیادی تحت اشغال اسپانیا بوده است به طوری که گروه مشخصی از اسپانیا به این کشور وارد شده و سالیان دراز در جستجوی نقره بوده‌اند.


فرهنگ مردم آرژانتین

فرهنگ مردم آرژانتین

در آرژانتین خانواده مرکز زندگی محسوب می‌شود و هنوز هم خانواده های بزرگ با هم زندگی می‌کنند.

 رئیس خانواده در کشور آرژانتین از احترام زیادی برخوردار است و مسئول ایجاد امنیت و آرامش مالی و رفاهی خانواده است.

در آرژانتین مردم بسیار رک و بی‌پرده حرف می‌زنند و هرطور که دوست دارند رفتار می‌کنند. مردم این کشور مشهور به خون‌گرمی هستند. احوال‌پرسی در آرژانتین بسیار مهم است و مردم برای احوال‌پرسی ارتباط چشمی برقرار می‌کنند.

پیشرفت در آرژانتین

پیشرفت در آرژانتین

کشور آرژانتین در زمینه شیلات توانسته از جدیدترین مکانیزم‌های روز دنیا استفاده نماید؛ به طوری که پرورش ماهی در کشور آرژانتین رشد 79 درصدی داشته است و خبری از مرگ و میر ماهی و سایر موجودات آبزی نیست.

این کشور در زمینه تولید کاغذ نیز به رشد خوبی است. کشور آرژانتین یک کشور مطمئن برای کارآفرینی است، این ادعایی است که دولت کشور آرژانتین در سال جدید اعلام داشته و البته توانسته خود را نیز ثابت نماید؛ شرایط به این شکل است که در کشور آرژانتین پتانسیل ورود به یک حرفه جدید وجود دارد، فضای ابزارآلات صنعتی و آزمایشگاهی در کشور آرژانتین بسیار پیشرفته بوده و رشد خوبی در این زمینه دیده می‌شود. قوانین عمومی در آرژانتین

قوانین عمومی در آرژانتین

کشور آرژانتین در زمینه تجاری رابطه محور است و ارتباطات در این کشور اهمیت زیادی دارد.

مردم کشور آرژانتین همکاری را یک اصل مهم می‌دانند.

معمولاً قرارهای کاری در این کشور یک الی دو هفته زمان گرفته و از طریق تفلن و ایمیل صورت می‌گیرد.

 در کشور آرژانتین افرادی که سواد و علم بالایی دارند، بسیار مورد احترام قرار می‌گیرند.


پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021