austria
کشور اتریش

زندگی در اتریش

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-زندگی در کشور اتریش-go2tr

کشور اتریش دارای مساحت 83872 کیلومتر مربع است و در قلب اروپای مرکزی قرار گرفته است. دور تا دور کشور اتریش خشکی است. این کشور از سمت شمال با آلمان همسایه است و از سمت شرق با مجارستان مرز مشترک دارد. رشته کوه های آلپ از شرق تا غرب این کشور کشیده شده است و در حدود 75 درصد از خاک این سرزمین را فرا گرفته است.حداقل دستمزد غیر رسمی برای هر ماه در کشور اتریش 1200 یورو در نظر گرفته شده است .دقت نمایید که طبقه بندی شغلی در این مبلغ بسیار تأثیر دارد و افراد معمولاً بیش از این مقدار را دریافت می کنند. حقوق و دستمزد مردم کشور اتریش طبق قانون این کشور می بایست در سال 14 بار پرداخت  شود عموماً 13 حقوق و دستمزد می بایست در پایان ماه ژوئن پرداخت شود و در پایان ماه نوامبر نیز چهاردهمین دستمزد پرداخت می شود. حقوق 13 و 14 نرخ کمی دارد و معمولاً شش درصد از حقوق اصلی است. میانگین حقوق ماهانه خالص در کشور اتریش پس از مالیات 1914.24 یورو برای هر فرد اعلام شده است. کاریابی در کشور اتریش به صورت حضوری و اینترنتی فراهم شده است. ویزای کاری کشور اتریش در ابتدا به صورت 1 ساله صادر می شود و شما به میزان 3 مرتبه اجاره تمدید آن را تا سه سال دارید پس از آن به شما اجازه داده می شود برای اقامت کشور اتریش تصمیم بگیرید و درخواست خود را ارائه دهید. هزینه های عمومی برق، گرمایش، خنک کننده و آب و زباله یک آپارتمان در وضعیت 85 متر مربع به میزان 188.20 یورو است شما برای یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه باید 0.06 یورو هزینه در نظر بگیرید این در حالی است که هزینه اینترنت برای شما به میزان 60 مگابایت در ثانیه یا بیشتر 24.90 یورو در نظر گرفته شده است. در صورتی که بخواهید ثبت شرکت با مسئولیت محدود کشور اتریش را انتخاب نمایید به حداقل یک سهامدار در نظر بگیرید، برای سرمایه گذاری در این راستا نیاز به حداقل 35000 یورو هزینه دارید. شرکت های دولتی که AG شناخته می شوند نیاز به حداقل یک سهامدار دارند. کمترین سرمایه مورد نظر برای این نوع ثبت شرکت به میزان 70000 یورو تعیین شده است. قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر به میزان 4314.29 یورو است که البته اگر از نظر معماری کمی قدیمی تر باشد این نرخ ارزانتر خواهد بود. مرکز شهر عموماً خانه های گران قیمتی دارد و شاید هر کسی نتواند خرید خوبی در مرکز شهر داشته باشد از طرفی اگر شما قصد دارید که نرخ تعیین شده ارزانتر باشد به سراغ خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر بروید.

کشور اتریش در لیست کشورهای توسعه یافته قرار دارد و روز به روز شرایط اقتصادی این کشور بهتر شده است و فرصت های شغلی بسیار عالی فراهم می شود.

یافتن کار در کشور اتریش با حقوق بالا به دور از ذهن نیست. کارکنانی که در کشور اتریش کار و درآمدزایی دارد حداقل حقوق خود را توسط قانون و یا توافق نامه جمعی دریافت می کنند. در صورتی که فرد در کشور اتریش استخدام شده باشد حداقل دستمزد برای او در وضعیت بخش و منطقه ای که فعالیت دارد تعیین می شود.

افرادی که به فکر مهاجرت به کشور اتریش هستند باید در زمینه کار و درآمدزایی به نتیجه درستی رسیده باشند و در این روال بسیار مهم است که فرد بتواند یک ایده دقیق و همینطور تخصص خوبی داشته باشد.

در صورتی که بخواهید در کشور اتریش یک زندگی استاندارد داشته باشید نیاز است که از هزینه های موجود اطلاعاتی به دست آورید.

در هر صورت برای اخذ پاسپورت کشور اتریش باید ده سال از اقامت شما گذشته باشد. در نظر داشته باشید که اگر از طریق ویزای سرمایه گذاری وارد این کشور شده اید باید در طول این ده سال منفعتی برای کشور داشته باشید.

در کشور اتریش نظام اقتصادی سوسیالیستی دیده می‌شود به طوری که این نظام سبب شده است که سطح زندگی و کیفیت زندگی بالایی برای شهروندان فراهم شود.

کشور اتریش در زمینه صنعت الکترونیک توانسته از جدیدترین تکنولوژی استفاده نماید و در استان سالزبورگ شاهد رشد بالایی در زمینه صنعت الکترونیک بوده ایم که توانسته یک استراتژی درآمدزایی بسیار قدرتمند محسوب شود.

ریش یکی از امن ترین کشورهای دنیا محسوب می شود. طبق آمار که از oecd به دست ما رسیده است میزان سرقت، حمله و جرم و جنایت در کشور اتریش در بین کشورهای توسعه یافته کمترین است.

در نظر داشته باشید که شما برای اقامت این کشور در ابتدا نیاز به ویزا دارید، ویزا با اهداف مختلف صادر می شود که فرد باید با توجه به شرایط خود گزینه مورد نظر را انتخاب نماید، در هر صورت باید یا شغل خوبی در کشور اتریش داشته باشید که نشان دهد درآمد کافی دارید یا نیاز است که از نظر مالی بسیار قدرتمند ظاهر شوید.

در صورتی که قصد دارید با یک فرد اتریشی ازدواج کرده و وارد این کشور شوید باید یک سری شرایط را به طور دقیق مورد ارزیابی قرار دهید. اول اینکه فرد مورد نظر باید تابعیت اتریش را داشته باشد

در صورتی که بخواهید در کشور اتریش خانه اجاره نمایید باید در ابتدا به منطقه ای که قرار است زندگی کنید توجه کنید. اجاره خانه در شهر وین کشور اتریش کمی گران است.

 برای خرید خانه در کشور اتریش باید در انتخاب شهر مورد نظر دقت نمایید. قیمت بندی هایی که برای ملک در شهرهای مختلف تعیین می شود بسیار با هم فرق دارد.


ثبت شرکت در کشور اتریش به سه دسته مهم تقسیم می شود: شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی خاص و تشکیلات شرکتی مطابق با قوانین اتحادیه اروپا.

تابعیت تولد کشور اتریش از دیگر روش هایی موجود است که در صورتی که قوانین به درستی رعایت شود می تواند به نتیجه برسد. افرادی که در ذهن خود ایده های کارآفرینی دقیقی دارند می توانند به سراغ ویزای کارآفرینی این کشور بروند و از شرایط موجود به طور دقیق استفاده نمایند.

بیمه در کشور اتریش روز به روز در حال افزایش است، سیستم های مراقبت بهداشتی در این کشور به لطف تدابیری که از سوی نظام پزشکی این کشور صورت گرفته است در وضعیت بسیار عالی قرار دارد.

در بانک های اتریشی مشتری مداری یک قاعده بسیار مهم محسوب می‌شود به طوری‌که شرکت های بیمه چه در بخش‌های داخلی و چه در بخش های خارجی توانسته اند از سیستم‌های قابل قبولی برای بانک‌ها استفاده نمایند.

کشور اتریش در لیست کشورهای عضو حوزه شینگن قرار دارد. می دانیم که اگر شما از ویزای شنگن استفاده نمایید به سادگی می‌توانید به سایر کشورهایی که در لیست قرار دارد بدون داشتن ویزای مجدد رفت و آمد کنید.

در نظر داشته باشید که اگر از طریق ویزای سرمایه گذاری وارد این کشور شده اید باید در طول این ده سال منفعتی برای کشور داشته باشید. در صورتی که ویزای کارآفرینی داشته اید میزان پیشرفت شما ارزیابی می‌شود.

سال رسمی در کشور اتریش میلادی اعلام شده است. این کشور در لیست کشورهای اروپایی قرار دارد و دارای تعطیلات مذهبی زیادی است.

دین اصلی در کشور اتریش مسیحیت کاتولیک است. به طوری که به میزان 75 درصد از جمعیت این کشور پیرو کلیسای کاتولیکی هستند. 5 درصد از مردم پروتستان هستند.

افرادی که با ویزای دانشجویی وارد کشور اتریش شده اند از بازدید شهر گراتز قطعاً شگفت زده می شوند، این شهر قدیمی است اما دارای موزه های هنری بسیار عالی است که می تواند برای گشت و گذار یک گزینه بسیار مهم محسوب شود. گراتز به شهر دانشجویی کشور اتریش مشهور است.

هزینه های حمل و نقل در کشور اتریش به طور دوره ای تعیین می شود اینطور که شواهد نشان می دهد در این کشور بودجه بندی در وضعیت نرمال قرار دارد و افزایش تعرفه برای سیستم های حمل و نقل به صورت غیر اصولی نخواهد بود.

در کشور اتریش نظام فدرالی دیده می شود به طوری که هر یک از 9 ایالت این کشور دارای یک فرهنگ خاص و مجزا هستند. برخی از عادات و سنت ها در کشور اتریش بسیار جالب است.

هنر در کشور اتریش رشد بسیار زیادی داشته است به طوری که پایتخت این کشور سال های زیادی به عنوان قطب نوآوری در هنر محسوب می شود. موسیقی در این کشور به نوبه خود ارزش زیادی دارد.

ورزش اسکی در این کشور در وضعیت حرفه ای دنبال می شود که به طوری که مردم این کشور در طول سال های مختلف موفقیت زیادی در این ورزش به دست آورده اند.

مردم کشور اتریش هنوز خرافات عجیب و غریبی دارند. در این کشور اگر یک پسر به همراه خانواده خود برای خواستگاری یک دختر اقدام نماید در صورتی که در مسیر راه خود یک مرد نابینا، زن بارداری و یا یک راهب را ببیند اینطور بررسی می شود که عاقبت خوشی برای این ازدوج نبوده و فرد از خواستگاری منصرف می شود.

اینکه کشور اتریش در زمینه بهداشت رتبه اول را دارد شایعه است! این کشور توانسته رشد خوبی در زمینه بهداشت داشته باشد.

مردم کشور اتریش تا حدودی نژادپرست هستند اما شایعی در مورد اینکه با توریست و مهاجران رفتار خوبی ندارند هرگز صحیح نیست.

شما در کشور اتریش اجازه ندارید با صدای بلند با کسی صحبت کنید حتی اگر بسیار عصبانی باشید.

کشور اتریش امن ترین کشور در لیست کشورهای ایمن در دنیا است.

فضای هنری کشور اتریش مانند برخی از بخش های هنری در ایران بسیار گسترده است.

اطلاعاتی که در این بخش در زمینه اخذ گواهینامه داده می شود مربوط به شهر گراتس از ایالت ایستریا است و هر یک از ایالت های کشور اتریش در این زمینه قوانین مختلفی دارند.

کنسولگری ایران در کشور اتریش در شهر وین قرار دارد.


مردم کشور اتریش در زمینه لباس اصول سفت و سختی دارند به طوری که در موقعیت های اجتماعی مختلف باید از لباس های خاصی استفاده نمایید.

این کشور دارای زمین های کم ارتفاع و همینطور کوه های بسیار زیبا است. بیشتر زمین های قابل کشت کشور اتریش در بخش های شمال شرقی قرار دارد. آب و هوای کشور اتریش در لیست آب و هوای معتدل قرار دارد.

شکم گردی بخش مهم هر سفر محسوب می شود قصد داریم در این بخش مهمترین غذاهای کشور اتریش را بررسی کنیم.

مطالب مرتبط