x
مشاوره رایگان:021 43000 021

زندگی در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-زندگی در کشور اتریش-go2tr

کشور اتریش دارای مساحت 83872 کیلومتر مربع است و در قلب اروپای مرکزی قرار گرفته است. دور تا دور کشور اتریش خشکی است. این کشور از سمت شمال با آلمان همسایه است و از سمت شرق با مجارستان مرز مشترک دارد. رشته کوه های آلپ از شرق تا غرب این کشور کشیده شده است و در حدود 75 درصد از خاک این سرزمین را فرا گرفته است.حداقل دستمزد غیر رسمی برای هر ماه در کشور اتریش 1200 یورو در نظر گرفته شده است .دقت نمایید که طبقه بندی شغلی در این مبلغ بسیار تأثیر دارد و افراد معمولاً بیش از این مقدار را دریافت می کنند. حقوق و دستمزد مردم کشور اتریش طبق قانون این کشور می بایست در سال 14 بار پرداخت  شود عموماً 13 حقوق و دستمزد می بایست در پایان ماه ژوئن پرداخت شود و در پایان ماه نوامبر نیز چهاردهمین دستمزد پرداخت می شود. حقوق 13 و 14 نرخ کمی دارد و معمولاً شش درصد از حقوق اصلی است. میانگین حقوق ماهانه خالص در کشور اتریش پس از مالیات 1914.24 یورو برای هر فرد اعلام شده است. کاریابی در کشور اتریش به صورت حضوری و اینترنتی فراهم شده است. ویزای کاری کشور اتریش در ابتدا به صورت 1 ساله صادر می شود و شما به میزان 3 مرتبه اجاره تمدید آن را تا سه سال دارید پس از آن به شما اجازه داده می شود برای اقامت کشور اتریش تصمیم بگیرید و درخواست خود را ارائه دهید. هزینه های عمومی برق، گرمایش، خنک کننده و آب و زباله یک آپارتمان در وضعیت 85 متر مربع به میزان 188.20 یورو است شما برای یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه باید 0.06 یورو هزینه در نظر بگیرید این در حالی است که هزینه اینترنت برای شما به میزان 60 مگابایت در ثانیه یا بیشتر 24.90 یورو در نظر گرفته شده است. در صورتی که بخواهید ثبت شرکت با مسئولیت محدود کشور اتریش را انتخاب نمایید به حداقل یک سهامدار در نظر بگیرید، برای سرمایه گذاری در این راستا نیاز به حداقل 35000 یورو هزینه دارید. شرکت های دولتی که AG شناخته می شوند نیاز به حداقل یک سهامدار دارند. کمترین سرمایه مورد نظر برای این نوع ثبت شرکت به میزان 70000 یورو تعیین شده است. قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر به میزان 4314.29 یورو است که البته اگر از نظر معماری کمی قدیمی تر باشد این نرخ ارزانتر خواهد بود. مرکز شهر عموماً خانه های گران قیمتی دارد و شاید هر کسی نتواند خرید خوبی در مرکز شهر داشته باشد از طرفی اگر شما قصد دارید که نرخ تعیین شده ارزانتر باشد به سراغ خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر بروید.

حداقل حقوق در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-حداقل حقوق در اتریش-go2tr

کشور اتریش در لیست کشورهای توسعه یافته قرار دارد و روز به روز شرایط اقتصادی این کشور بهتر شده است و فرصت های شغلی بسیار عالی فراهم می شود.

میانگین درآمد در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-میانگین درآمد در اتریش-go2tr

یافتن کار در کشور اتریش با حقوق بالا به دور از ذهن نیست. کارکنانی که در کشور اتریش کار و درآمدزایی دارد حداقل حقوق خود را توسط قانون و یا توافق نامه جمعی دریافت می کنند. در صورتی که فرد در کشور اتریش استخدام شده باشد حداقل دستمزد برای او در وضعیت بخش و منطقه ای که فعالیت دارد تعیین می شود.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در اتریش-go2tr

افرادی که به فکر مهاجرت به کشور اتریش هستند باید در زمینه کار و درآمدزایی به نتیجه درستی رسیده باشند و در این روال بسیار مهم است که فرد بتواند یک ایده دقیق و همینطور تخصص خوبی داشته باشد.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در اتریش-go2tr

در صورتی که بخواهید در کشور اتریش یک زندگی استاندارد داشته باشید نیاز است که از هزینه های موجود اطلاعاتی به دست آورید.

قیمت برخی کالاهای اساسی در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور اتریش-go2tr

در هر صورت برای اخذ پاسپورت کشور اتریش باید ده سال از اقامت شما گذشته باشد. در نظر داشته باشید که اگر از طریق ویزای سرمایه گذاری وارد این کشور شده اید باید در طول این ده سال منفعتی برای کشور داشته باشید.

اقتصاد در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-اقتصاد در اتریش-go2tr

در کشور اتریش نظام اقتصادی سوسیالیستی دیده می‌شود به طوری که این نظام سبب شده است که سطح زندگی و کیفیت زندگی بالایی برای شهروندان فراهم شود.

امنیت مالی و اقتصادی در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-امنیت مالی و اقتصادی در اتریش-go2tr

کشور اتریش در زمینه صنعت الکترونیک توانسته از جدیدترین تکنولوژی استفاده نماید و در استان سالزبورگ شاهد رشد بالایی در زمینه صنعت الکترونیک بوده ایم که توانسته یک استراتژی درآمدزایی بسیار قدرتمند محسوب شود.

امنیت در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-اعیاد و تعطیلات رسمی در ترکیه-go2tr

ریش یکی از امن ترین کشورهای دنیا محسوب می شود. طبق آمار که از oecd به دست ما رسیده است میزان سرقت، حمله و جرم و جنایت در کشور اتریش در بین کشورهای توسعه یافته کمترین است.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در اتریش-go2tr

در نظر داشته باشید که شما برای اقامت این کشور در ابتدا نیاز به ویزا دارید، ویزا با اهداف مختلف صادر می شود که فرد باید با توجه به شرایط خود گزینه مورد نظر را انتخاب نماید، در هر صورت باید یا شغل خوبی در کشور اتریش داشته باشید که نشان دهد درآمد کافی دارید یا نیاز است که از نظر مالی بسیار قدرتمند ظاهر شوید.

ازدواج خارجی ها در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-ازدواج خارجی ها در اتریش-go2tr

در صورتی که قصد دارید با یک فرد اتریشی ازدواج کرده و وارد این کشور شوید باید یک سری شرایط را به طور دقیق مورد ارزیابی قرار دهید. اول اینکه فرد مورد نظر باید تابعیت اتریش را داشته باشد

اجاره خانه در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-اجاره خانه در اتریش-go2tr

در صورتی که بخواهید در کشور اتریش خانه اجاره نمایید باید در ابتدا به منطقه ای که قرار است زندگی کنید توجه کنید. اجاره خانه در شهر وین کشور اتریش کمی گران است.

خرید ملک در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-غذاهای ترکیه-go2tr

 برای خرید خانه در کشور اتریش باید در انتخاب شهر مورد نظر دقت نمایید. قیمت بندی هایی که برای ملک در شهرهای مختلف تعیین می شود بسیار با هم فرق دارد.


ثبت شرکت در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-ثبت شرکت در اتریش-go2tr

ثبت شرکت در کشور اتریش به سه دسته مهم تقسیم می شود: شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی خاص و تشکیلات شرکتی مطابق با قوانین اتحادیه اروپا.

انواع ویزا و انواع اقامت در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-انواع ویزا و انواع اقامت در اتریش- go2tr

تابعیت تولد کشور اتریش از دیگر روش هایی موجود است که در صورتی که قوانین به درستی رعایت شود می تواند به نتیجه برسد. افرادی که در ذهن خود ایده های کارآفرینی دقیقی دارند می توانند به سراغ ویزای کارآفرینی این کشور بروند و از شرایط موجود به طور دقیق استفاده نمایند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم اتریش

موسسه اعزام دانشجو-بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم اتریش-go2tr

بیمه در کشور اتریش روز به روز در حال افزایش است، سیستم های مراقبت بهداشتی در این کشور به لطف تدابیری که از سوی نظام پزشکی این کشور صورت گرفته است در وضعیت بسیار عالی قرار دارد.

خدمات بانکی و مالی در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-خدمات بانکی و مالی در اتریش-go2tr

در بانک های اتریشی مشتری مداری یک قاعده بسیار مهم محسوب می‌شود به طوری‌که شرکت های بیمه چه در بخش‌های داخلی و چه در بخش های خارجی توانسته اند از سیستم‌های قابل قبولی برای بانک‌ها استفاده نمایند.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در اتریش-go2tr

کشور اتریش در لیست کشورهای عضو حوزه شینگن قرار دارد. می دانیم که اگر شما از ویزای شنگن استفاده نمایید به سادگی می‌توانید به سایر کشورهایی که در لیست قرار دارد بدون داشتن ویزای مجدد رفت و آمد کنید.

تشابهات فرهنگی اتریش با ایران

موسسه اعزام دانشجو-اخذ پاسپورت ترکیه-go2tr

در نظر داشته باشید که اگر از طریق ویزای سرمایه گذاری وارد این کشور شده اید باید در طول این ده سال منفعتی برای کشور داشته باشید. در صورتی که ویزای کارآفرینی داشته اید میزان پیشرفت شما ارزیابی می‌شود.

اعیاد و تعطیلات رسمی در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-اعیاد و تعطیلات رسمی در اتریش-go2tr

سال رسمی در کشور اتریش میلادی اعلام شده است. این کشور در لیست کشورهای اروپایی قرار دارد و دارای تعطیلات مذهبی زیادی است.

دین در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-دین در اتریش-go2tr

دین اصلی در کشور اتریش مسیحیت کاتولیک است. به طوری که به میزان 75 درصد از جمعیت این کشور پیرو کلیسای کاتولیکی هستند. 5 درصد از مردم پروتستان هستند.

تفریح در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-تفریح در اتریش-go2tr

افرادی که با ویزای دانشجویی وارد کشور اتریش شده اند از بازدید شهر گراتز قطعاً شگفت زده می شوند، این شهر قدیمی است اما دارای موزه های هنری بسیار عالی است که می تواند برای گشت و گذار یک گزینه بسیار مهم محسوب شود. گراتز به شهر دانشجویی کشور اتریش مشهور است.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در اتریش-go2tr

هزینه های حمل و نقل در کشور اتریش به طور دوره ای تعیین می شود اینطور که شواهد نشان می دهد در این کشور بودجه بندی در وضعیت نرمال قرار دارد و افزایش تعرفه برای سیستم های حمل و نقل به صورت غیر اصولی نخواهد بود.

فرهنگ اتریش

موسسه اعزام دانشجو-فرهنگ اتریش-go2tr

در کشور اتریش نظام فدرالی دیده می شود به طوری که هر یک از 9 ایالت این کشور دارای یک فرهنگ خاص و مجزا هستند. برخی از عادات و سنت ها در کشور اتریش بسیار جالب است.

هنر اتریش

موسسه اعزام دانشجو-هنر اتریش-go2tr

هنر در کشور اتریش رشد بسیار زیادی داشته است به طوری که پایتخت این کشور سال های زیادی به عنوان قطب نوآوری در هنر محسوب می شود. موسیقی در این کشور به نوبه خود ارزش زیادی دارد.

ورزش در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-ورزش در اتریش-go2tr

ورزش اسکی در این کشور در وضعیت حرفه ای دنبال می شود که به طوری که مردم این کشور در طول سال های مختلف موفقیت زیادی در این ورزش به دست آورده اند.

خرافات در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-خرافات در اتریش-go2tr

مردم کشور اتریش هنوز خرافات عجیب و غریبی دارند. در این کشور اگر یک پسر به همراه خانواده خود برای خواستگاری یک دختر اقدام نماید در صورتی که در مسیر راه خود یک مرد نابینا، زن بارداری و یا یک راهب را ببیند اینطور بررسی می شود که عاقبت خوشی برای این ازدوج نبوده و فرد از خواستگاری منصرف می شود.

شایعات در مورد اتریش

موسسه اعزام دانشجو-شایعات در مورد اتریش-go2tr

اینکه کشور اتریش در زمینه بهداشت رتبه اول را دارد شایعه است! این کشور توانسته رشد خوبی در زمینه بهداشت داشته باشد.

مردم کشور اتریش تا حدودی نژادپرست هستند اما شایعی در مورد اینکه با توریست و مهاجران رفتار خوبی ندارند هرگز صحیح نیست.

موارد ممنوعه در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-موارد ممنوعه در اتریش-go2tr

شما در کشور اتریش اجازه ندارید با صدای بلند با کسی صحبت کنید حتی اگر بسیار عصبانی باشید.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم اتریش

موسسه اعزام دانشجو-خطرات احتمالی برای افراد مقیم کشور اتریش-go2tr

کشور اتریش امن ترین کشور در لیست کشورهای ایمن در دنیا است.

تشابهات قوانین اتریش با ایران

موسسه اعزام دانشجو-تشابهات قوانین اتریش با ایران-go2tr

فضای هنری کشور اتریش مانند برخی از بخش های هنری در ایران بسیار گسترده است.

گواهینامه و خرید ماشین در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-گواهینامه و خرید ماشین در اتریش-go2tr

اطلاعاتی که در این بخش در زمینه اخذ گواهینامه داده می شود مربوط به شهر گراتس از ایالت ایستریا است و هر یک از ایالت های کشور اتریش در این زمینه قوانین مختلفی دارند.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در اتریش

موسسه اعزام دانشجو-سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در اتریش-go2tr

کنسولگری ایران در کشور اتریش در شهر وین قرار دارد.


نوع پوشش مردم اتریش

موسسه اعزام دانشجو-نوع پوشش مردم اتریش-go2tr

مردم کشور اتریش در زمینه لباس اصول سفت و سختی دارند به طوری که در موقعیت های اجتماعی مختلف باید از لباس های خاصی استفاده نمایید.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی اتریش

موسسه اعزام دانشجو-جغرافیا و شرایط آب و هوایی اتریش-go2tr

این کشور دارای زمین های کم ارتفاع و همینطور کوه های بسیار زیبا است. بیشتر زمین های قابل کشت کشور اتریش در بخش های شمال شرقی قرار دارد. آب و هوای کشور اتریش در لیست آب و هوای معتدل قرار دارد.

غذاهای اتریش

موسسه اعزام دانشجو-غذاهای اتریش-go2tr

شکم گردی بخش مهم هر سفر محسوب می شود قصد داریم در این بخش مهمترین غذاهای کشور اتریش را بررسی کنیم.