x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در اتریش

کشور اتریش دارای مساحت 83872 کیلومتر مربع است و در قلب اروپای مرکزی قرار گرفته است. دور تا دور کشور اتریش خشکی است. این کشور از سمت شمال با آلمان همسایه است و از سمت شرق با مجارستان مرز مشترک دارد. رشته کوه های آلپ از شرق تا غرب این کشور کشیده شده است و در حدود 75 درصد از خاک این سرزمین را فرا گرفته است.حداقل دستمزد غیر رسمی برای هر ماه در کشور اتریش 1200 یورو در نظر گرفته شده است .دقت نمایید که طبقه بندی شغلی در این مبلغ بسیار تأثیر دارد و افراد معمولاً بیش از این مقدار را دریافت می کنند. حقوق و دستمزد مردم کشور اتریش طبق قانون این کشور می بایست در سال 14 بار پرداخت  شود عموماً 13 حقوق و دستمزد می بایست در پایان ماه ژوئن پرداخت شود و در پایان ماه نوامبر نیز چهاردهمین دستمزد پرداخت می شود. حقوق 13 و 14 نرخ کمی دارد و معمولاً شش درصد از حقوق اصلی است. میانگین حقوق ماهانه خالص در کشور اتریش پس از مالیات 1914.24 یورو برای هر فرد اعلام شده است. کاریابی در کشور اتریش به صورت حضوری و اینترنتی فراهم شده است. ویزای کاری کشور اتریش در ابتدا به صورت 1 ساله صادر می شود و شما به میزان 3 مرتبه اجاره تمدید آن را تا سه سال دارید پس از آن به شما اجازه داده می شود برای اقامت کشور اتریش تصمیم بگیرید و درخواست خود را ارائه دهید. هزینه های عمومی برق، گرمایش، خنک کننده و آب و زباله یک آپارتمان در وضعیت 85 متر مربع به میزان 188.20 یورو است شما برای یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه باید 0.06 یورو هزینه در نظر بگیرید این در حالی است که هزینه اینترنت برای شما به میزان 60 مگابایت در ثانیه یا بیشتر 24.90 یورو در نظر گرفته شده است. در صورتی که بخواهید ثبت شرکت با مسئولیت محدود کشور اتریش را انتخاب نمایید به حداقل یک سهامدار در نظر بگیرید، برای سرمایه گذاری در این راستا نیاز به حداقل 35000 یورو هزینه دارید. شرکت های دولتی که AG شناخته می شوند نیاز به حداقل یک سهامدار دارند. کمترین سرمایه مورد نظر برای این نوع ثبت شرکت به میزان 70000 یورو تعیین شده است. قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر به میزان 4314.29 یورو است که البته اگر از نظر معماری کمی قدیمی تر باشد این نرخ ارزانتر خواهد بود. مرکز شهر عموماً خانه های گران قیمتی دارد و شاید هر کسی نتواند خرید خوبی در مرکز شهر داشته باشد از طرفی اگر شما قصد دارید که نرخ تعیین شده ارزانتر باشد به سراغ خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر بروید.

مشاوره زندگی در اتریش
فهرست

حداقل حقوق در اتریش

حداقل حقوق در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اتریش در لیست کشورهای توسعه یافته قرار دارد و روز به روز شرایط اقتصادی این کشور بهتر شده است و فرصت های شغلی بسیار عالی فراهم می شود. کشور اتریش در جذب نیروی کار ماهر بسیار قدرتمند عمل کرده است. یکی از فاکتورهای بسیار مهم کشور اتریش میزان درآمد و همینطور دستمزدی است که برای افراد در سطوح مختلف در نظر گرفته می شود. حقوق و دستمزد مردم کشور اتریش طبق قانون این کشور می بایست در سال 14 بار پرداخت شود که عموماً 13 حقوق و دستمزد می بایست در پایان ماه ژوئن پرداخت شود و در پایان ماه نوامبر نیز چهاردهمین دستمزد پرداخت می شود. حقوق 13 و 14 نرخ کمی دارد و معمولاً شش درصد از حقوق اصلی است. بین کارفرما و فردی که برای او کار می کند یک قرارداد کاری تنظیم می شود در این قرارداد به طور دقیق مشخص شده است که حداقل دستمزد برای وی چقدر باشد و البته شرایط کاری نیز اعلام می شود. میزان دستمزد تعیین شده به استاندارد کاری، سن فرد و همینطور میزان تخصص او بستگی دارد. در کشور اتریش از سوی دولت یک حداقل دستمزد تعیین شده است که هیچ شخصی در کشور اتریش نمی تواند کمتر از این دستمزد را پرداخت نماید و در صورتی که چنین چیزی مشاهده شد قطعاً جریمه می شود. حداقل دستمزد غیر رسمی برای هر ماه در کشور اتریش 1200 یورو در نظر گرفته شده است. دقت نمایید که طبقه بندی شغلی در این مبلغ بسیار تأثیر دارد و افراد معمولاً بیش از این مقدار را دریافت می کنند. در نظر داشته باشید اگر شغل مورد نظر به شکلی باشد که هیچ توافق نامه ای بین کارگران خانگی و کارهای مشارکتی دیده نشود، دستمزد می تواند از مواد توافق نامه جمعی کمتر باشد به این ترتیب روال حداقل دستمزد حذف می شود بنابراین مجوز توافق نامه بسیار مهم و ضروری است. کار در کشور اتریش نیاز به تخصص دارد.

میانگین درآمد در اتریش

میانگین درآمد در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یافتن کار در کشور اتریش با حقوق بالا به دور از ذهن نیست. کارکنانی که در کشور اتریش کار و درآمدزایی دارد حداقل حقوق خود را توسط قانون و یا توافق نامه جمعی دریافت می کنند. در صورتی که فرد در کشور اتریش استخدام شده باشد حداقل دستمزد برای او در وضعیت بخش و منطقه ای که فعالیت دارد تعیین می شود. در نظر داشته باشید که درآمد در کشور اتریش به معنی حداقل دستمزد و حقوق پایه، دستمزد اضافه کاری، میزان پاداش ها و همینطور خسارتی است که در زمان بیکاری تعیین شده است. 

حقوقی که برای کارمندان دفتری در نظر گرفته می شود عموماً در دو قسمت تقسیم شده است، میان دوره و آخر ماه یعنی پانزدهم هر ماه و آخرین روز همان ماه است. برای کارگران عموماً یک تاریخ در پایان ماه در نظر گرفته می شود. در صورتی که در توافقنامه جمعی تاریخ درستی تعیین نشده باشد دستمزد پایه ای برای هر کارگر به شکل ساعتی تعیین می شود و روال آن پرداخت در پایان هر هفته است. 

افرادی که اضافه کاری دارند مبلغ مربوط به اضافه کاری را در پایان هر ماه دریافت می کنند. کشور اتریش در لیست کشورهای ثروتمند قرار دارد و عموماً فرصت های شغلی زیادی در این کشور دیده می شود در سال های اخیر جذب مهاجر در کشور اتریش بیشتر شده است. میانگین درآمد در کشور اتریش به طور نسبی 31 درصد از درآمد یک کارگر عادی بیشتر برای هر ماه است. که رقم قابل توجهی است این در حالی است که مردم این کشور تنها 11 درصد بیشتر از ایرانیان هزینه زندگی دارند و نشان می دهد که درآمد کسب شده در وضعیت خوبی قرار دارد. میانگین حقوق ماهانه خالص در کشور اتریش پس از مالیات 1914.24 یورو برای هر فرد اعلام شده است. کاریابی در کشور اتریش به صورت حضوری و اینترنتی فراهم شده است.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در اتریش

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که به فکر مهاجرت به کشور اتریش هستند باید در زمینه کار و درآمدزایی به نتیجه درستی رسیده باشند و در این روال بسیار مهم است که فرد بتواند یک ایده دقیق و همینطور تخصص خوبی داشته باشد. کشور اتریش از سال 2015 تا به امروز دچار کمبود نیروی متخصص شده است بنابراین اخذ ویزای کار در این کشور یکی از بهترین گزینه های پیش روی افراد محسوب می شود.

تراشکاری از دسته شغل های بسیار مهم در کشور اتریش است و در صورتی که شما بتوانید به این حرفه تسلط کافی داشته باشید به سادگی وارد خاک این کشور شده و می توانید درآمد کسب نمایید. از دیگر شغل های مورد نیاز در کشور اتریش در زمینه های فنی می توان به تکنسین مکانیک و یا مهندس سازه اشاره نمود، مهندس سازه در کشور اتریش بسیار کم است و یک حرفه درآمدزا و مناسب محسوب می شود. 

افرادی که در زمینه مهندسی قطعات و ابزار رشد خوبی داشته اند در این کشور به رتبه خوبی می رسند. در نظر داشته باشید که مهندسی برنامه ریزی و همینطور مهندس خدمات ساختمان در کشور اتریش در زمینه های گرمایش و تهویه و بهداشت خود شامل دسته بندی های مختلفی است که می تواند بازار کار خوبی داشته باشد. افرادی که در زمینه کامپیوتر و آی تی تحصیل کرده اند می توانند به ارائه رزومه به سادگی وارد شغل مورد نظر شوند. 

شما برای اخذ ویزای کار کشور اتریش نیاز است که دعوت نامه از سوی یک کارفرما ارائه دهید، حقیقت این است که اخذ دعوت نامه از کشور اتریش کار چندان سختی نیست! به عنوان مثال اگر شما یک برنامه نویس قدرتمند باشید تنها با ارسال رزومه و چند نمونه کار قوی می توانید نظر یک کارفرما را جلب نمایید در کشور اتریش کمبود نیروی کار دیده می شود این روال سبب می شود که افراد به نتیجه خوبی دست یابند. ویزای کاری کشور اتریش در ابتدا به صورت 1 ساله صادر می شود و شما به میزان 3 مرتبه اجاره تمدید آن را تا سه سال دارید، پس از آن به شما اجازه داده می شود برای اقامت کشور اتریش تصمیم بگیرید و درخواست خود را ارائه دهید.

*نکات کاربردی و مفید که باید درباره کار و زندگی در کشور اتریش بدانید

در مورد وضعیت مشاغل موجود در اتریش، مشکلات و چالش‌های متعددی مطرح می شود که به مراتب فراتر از موضوع شغل و زندگی در این کشور است؛ مسائلی که حوزه های مختلف زندگی، وضعیت بهداشتی، امنیت اجتماعی، آموزش و زبان را تحت شعاع قرار می دهند، نمونه ای از این محدودیت ها هستند. یکی از راه هایی که می توانید در مورد بازار کار در اتریش، دستمزدها و حقوق کار پیدا کنید، مراجعه به سایت های رسمی است که به عنوان یک پرتال معرفی مشاغل در اروپا فعالیت می کنند. در این وب سایت ها فهرست آژانس های کاریابی و وب سایت های آگهی های استخدام در اتریش درج می شود. یکی از مراکز رسمی در اروپا که مشاغل اتریش را معرفی می کند در کشور آلمان وجود دارد.

یکی از محدودیتهایی که متقاضیان کار در اتریش با آن مواجه هستند، یادگیری زبان آلمانی است. متقاضیان کار در این کشور باید به زبان آلمانی مسلط باشند تا بتوانند یک موقعیت شغلی عالی با حقوق بالا را به دست آورند. دوره های مختلفی در کشور اتریش برای آموزش زبان آلمانی به افرادی می باشد که قصد دارند زبان آلمانی خود را بهبود دهند. خوشبختانه آموزش این دوره های زبان آلمانی به صورت رایگان در دسترس همه قرار دارند. همچنین مراکز آموزش دهنده، گواهینامه معتبر برای فراگیران خود صادر می کنند.

 یکی از دلایلی که بهترین کارها را می توانید در کشور اتریش پیدا کنید این است که نظام آموزش عالی کشور اتریش در تمام جهان معتبر بوده و ارتباط نزدیک میان صنعت و دانشگاه برقرار می باشد. تعدادی از بهترین مشاغل که در کشور اتریش نیاز به نیروی کار دارند عبارتند از: مسئول کنترل، مدیر پروژه، متخصص لجستیک و انبارداری، طراح و برنامه نویس سیستم و نرم افزار، مدیر تجاری، بازرگانی و فروش، مدیر سرمایه گذاری، مدیر پروژه های ساخت و ساز و آموزش، تحلیلگر مشاغل، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندس خودرو، مهندس فنی، مدیر تجهیزات و آزمون ها، توسعه دهنده برنامه نویسی رایانه، مدیر ارتباطات و شبکه های اجتماعی، کارمند اداری، متخصص محافظت از اطلاعات، مدیر محتوای دیجیتال، مدیریت منابع انسانی و مواردی از این قبیل. از این میان مشاغلی که در حوزه رایانه و مهندسی قرار داشته باشند، نیروی کار را به زبان‌های انگلیسی  پذیرش می کند.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در اتریش

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که بخواهید در کشور اتریش یک زندگی استاندارد داشته باشید نیاز است که از هزینه های موجود اطلاعاتی به دست آورید . در صورتی که بخواهید یک وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت در کشور اتریش میل نمایید باید به میزان 10.00 یورو هزینه در نظر بگیرید حال اگر بخواهید برای دو نفر وعده غذایی در نظر بگیرید به صورتی که رستوران انتخابی شما متوسط باشد نیاز است که 50.00 یورو هزینه در نظر داشته باشید.

شما برای بلیط های ماهانه در کشور اتریش در صورتی که استفاده در وضعیت معمول در نظر گرفته شود نیاز به 44.00 هزینه دارید این در حالی است که هزینه تاکسی در این کشور از 4.00 یورو است. هزینه های عمومی برق، گرمایش، خنک کننده و آب و زباله یک آپارتمان در وضعیت 85 متر مربع به میزان 188.20 یورو است شما برای یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه باید 0.06 یورو هزینه در نظر بگیرید این در حالی است که هزینه اینترنت برای شما به میزان 60 مگابایت در ثانیه یا بیشتر 24.90 یورو در نظر گرفته شده است. افرادی که به ورزش علاقمند هستند حتما در لیست زندگی خود باشگاه را نیز لحاظ می کنند که هزینه ماهانه برای یک فرد به میزان 32.57 یورو در نظر گرفته شده است در صورتی که فرد بخواهید یک ساعت در آخر هفته زمین تنیس اجاره نماید باید به میزان 18.39 یورو هزینه در نظر بگیرید. هزینه ای که برای سینما در نظر گرفته می شود برای هر شخص 10.00 یورو است. مهد کودک ماهانه برای یک کودک 242.10 یورو در نظر گرفته شده است. اگر فردی بخواهد یک جفت جین خریداری نماید باید 81.98 یورو هزینه در نظر بگیرد، این در حالی است که برای یک لباس تابستانی به میزان 33.07 یورو هزینه در نظر گرفته می شود. شما برای یک جفت کفش نایک نیاز به 81.74 یورو هزینه دارید. خرید خانه در کشور اتریش بستگی به منطقه مورد نظر دارد. شرایط زندگی در کشور اتریش متنوع است.

برای صرفه جویی در هزینه ها باید سعی کنید از وسایل حمل و نقل عمومی با بلیط های کلی استفاده نمایید. بهتر است که وعده های غذای سنتی این کشور را انتخاب نمایید می توانید در منزل و یا پارک ها ورزش کنید و در صورت خرید لباس به سراغ فروشگاه های زنجیره ای بروید. هزینه زندگی در کشور اتریش متوسط است.

توجه: تمامی نرخ های نوشته شده در این بخش دقیقاً طبق جدیدترین آمار سال 2020 است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در اتریش

قیمت برخی کالاهای اساسی در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در هر صورت برای اخذ پاسپورت کشور اتریش باید ده سال از اقامت شما گذشته باشد. در نظر داشته باشید که اگر از طریق ویزای سرمایه گذاری وارد این کشور شده اید باید در طول این ده سال منفعتی برای کشور داشته باشید. در صورتی که ویزای کارآفرینی داشته اید میزان پیشرفت شما ارزیابی می‌شود. از شما آزمونی اخذ می شود که مشخص سازد به زبان آلمانی تسلط دارید.

با داشتن پاسپورت کشور اتریش می توانید به 155 کشور که عضو شینگن هستند بدون ویزا سفر نمایید. در نظر داشته باشید که در این کشور دو تابعیتی دیده نمی شود و شما برای دریافت پاسپورت کشور اتریش باید تابعیت قبلی خود را از بین ببرید. اثر انگشت در پاسپورت شما درج می شود و روال درج آن به شکل الکترونیکی بوده و با چشم دیده نمی شود. اعتبار پاسپورت کشور اتریش ده ساله است و بین 4 الی 6 هفته زمان برای تمدید آن در نظر گرفته می‌شود.

شرایطی که برای اخذ پاسپورت کشور اتریش در نظر گرفته می‌شود دانش زبان آلمانی در حد B1 است. افراد باید شغل مناسب برای تأمین زندگی داشته باشند. عدم سابقه کیفری بسیار مهم است و شرایط فیزیکی افراد به طور دقیق ارزیابی می شود. افرادی که در طول زندگی در کشور اتریش دچار جرم و جنایت شده اند در اخذ پاسپورت این کشور به مشکل برخواهند خورد.

اقتصاد در اتریش

اقتصاد در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور اتریش نظام اقتصادی سوسیالیستی دیده می‌شود به طوری که این نظام سبب شده است که سطح زندگی و کیفیت زندگی بالایی برای شهروندان فراهم شود. کشور اتریش پس از پایان جنگ جهانی دوم شرایط اقتصادی ضعیفی داشته است، اما امروزه ساختار اقتصادی این کشور با رونق زیادی همراه بوده است.

صنعت توریسم یکی از قطب های مهم اقتصادی در کشور اتریش محسوب می شود. کشور اتریش مشهور به کشور مجسمه و زیبایی های طبیعی است. در نظر داشته باشید که این کشور به نوبه خود یک گزینه بسیار عالی محسوب می شود. مهمترین اقلام صادراتی در کشور اتریش ماشین آلات و تجهیزات صنعتی است. 

کالاهای پزشکی و دارویی از دیگر بخش های مهم صادراتی در کشور اتریش محسوب می شود، همینطور کاغذ و کارت و مواد مصنوعی نیز از تولیدات جدید در کشور اتریش بوده که اقتصاد این کشور را به رشد خوبی رسانده است. اقتصاد کشور اتریش در زمینه صنایع مواد غذایی نیز دارای رتبه 5 در جهان است، این در حالی است که رتبه اقتصادی این کشور در زمینه ماشین آلات و فولادسازی نیز به نسبت سال های گذشته رشد 75 درصدی داشته است که رقم بسیار شگفت انگیزی محسوب می شود. 

صنعت شیمی و اتومبیل سازی در این کشور به طور کلی شامل چندین بخش مختلف است و همینطور در منطقه استان وین خدمات مالی در یک گردش عظیم دیده می شود. در استان فورآلبرگ کشور اتریش صنعت نساجی و انواع لباس گردش مالی گسترده ای را به خود اختصاص داده است. استان کرنتن در زمینه صنعت چوب و کاغذ سهم بزرگی در اقتصاد کشور اتریش داشته است و به طور کلی این کشور از نظر صنعت آهن و فولاد و همینطور ماشین آلات بسیار قدرتمند ظاهر شده است.

استان تیرول در کشور اتریش در زمینه صنعت شیشه و چوب به رشد خوبی رسیده است به طوری که سازه های صادراتی استانداردی را به ثبت رسانده است. نرخ بیکاری کشور اتریش 5 درصد اعلام شده است که کمترین نرخ بیکاری در اروپای مرکزی در این کشور محسوب می شود. نرخ بیکاری در این کشور بسیار کم است و این طور که مشخص شده است هر ساله با کمبود نیرو مواجه است. جمله معروفی در مورد کشور اتریش وجود دارد " تعداد کارها در کشور اتریش از تعداد آدمها بیشتر است!"

 

 

امنیت مالی و اقتصادی در اتریش

امنیت مالی و اقتصادی در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اتریش در زمینه صنعت الکترونیک توانسته از جدیدترین تکنولوژی استفاده نماید و در استان سالزبورگ شاهد رشد بالایی در زمینه صنعت الکترونیک بوده ایم که توانسته یک استراتژی درآمدزایی بسیار قدرتمند محسوب شود. همینطور امنیت مالی در بخش چوب و کاغذ این کشور نیز به طور جدی به چشم می خورد که گردش مالی در این زمینه د سال 2020 به میزان 18 درصد از سال قبل بیشتر بوده است که رقم بسیار عالی است.

افرادی که در زمینه تجاری و داد و ستد و همینطور اقتصاد در کشور اتریش فعالیت می کنند از نظر اقتصادی در امنیت خوبی هستند زیرا دولت این کشور خدمات مالی و وامی گسترده ای را در اختیار افراد قرار داده است و تجارت های مالی طبق یک چهارچوب استاندارد دقیق تعیین می شود. در نظر داشته باشید که به طور کلی این کشور در زمینه فولاد و شیمی نیز به رتبه خوبی رسیده است و مشخص است که شیمی یک رشته بسیار عالی در کشور اتریش برای درآمدزایی است. عموماً قوانینی که در زمینه اقتصاد در کشور اتریش طبق نظرسنجی های مختلفی تعیین می شود. در نظر داشته باشید که خدمات مالی این کشور روز به روز در حال افزایش است و رفاه نسبی مردم نیز بیشتر از قبل شده است . عموماً داد و ستدهای اقتصادی در کشور اتریش به صورت سه بخشی دیده می شود و در فصل های مشخصی از سال نیز صورت می گیرد. صنعت شیشه کشور اتریش نیز توانسته صادرات دنیا را به دست بگیرد . امنیت اقتصادی کشور اتریش در سال 2020 با رشد بیش از 10 درصد همراه خواهد بود.

امنیت در اتریش

امنیت در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اتریش یکی از امن ترین کشورهای دنیا محسوب می شود. طبق آمار که از OECD به دست ما رسیده است میزان سرقت، حمله و جرم و جنایت در کشور اتریش در بین کشورهای توسعه یافته کمترین است. شهر وین ایمن ترین شهر در لیست 215 شهر ایمن در دنیا قرار دارد. در واقع در کشور اتریش هیچ مشکلی برای توریست ها ایجاد نمی شود. مناطق غیر مسکونی و شهرهای کوچک در کشور اتریش نیز به صورت ساعتی در وضعیت کنترل امنیتی قرار می گیرند.

در هر صورت دزدی های کوچک در تمام دنیا دیده می شود. در مکان های شلوغ چه خوب است که مراقب جیب برها باشید، دزدی کیف پول در کشور اتریش شایع ترین گزینه پیش روی افرادی است که تازه وارد این کشور شده‌اند. 

در بخش مرکزی کشور اتریش نژادپرستی دیده می‌شود به طوری که شاید آنطور که باید با شما رفتار مناسبی نشود البته هیچ نوع بی احترامی وجود ندارد و افراد سعی می کنند به هم احترام بگذارند.

سیستم بهداشت و خدمات در کشور اتریش در وضعیت نرمال قرار دارد و نمی توان گفت که نمره بهداشت این کشور 20 است. البته بررسی های گسترده ای در این زمینه صورت گرفته است که می تواند بسیار ارزشمند باشد.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در اتریش

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این بخش قصد داریم در خصوص اقامت برای خود و همراه صحبت کنیم اما یک نکته بسیار مهم در این زمینه به این شکل است که همراه شما اجازه کار در کشور اتریش حتی به طور پاره وقت را ندارد بنابراین از نظر بودجه باید در وضعیت خوبی قرار داشته باشید.

در نظر داشته باشید که شما برای اقامت این کشور در ابتدا نیاز به ویزا دارید، ویزا با اهداف مختلف صادر می شود که فرد باید با توجه به شرایط خود گزینه مورد نظر را انتخاب نماید، در هر صورت باید یا شغل خوبی در کشور اتریش داشته باشید که نشان دهد درآمد کافی دارید یا نیاز است که از نظر مالی بسیار قدرتمند ظاهر شوید. کسانی که مهاجرت به کشور اتریش از طریق سرمایه گذاری به صورت نقدی را انتخاب کرده اند می توانند در همان شش ماه اول ورود خود به کشور اتریش برای همسر و فرزند کمتر از 18 سال خود درخواست اقامت همراه دهند.

در صورتی که سرمایه گذاری در وضعیت ثبت شرکت قرار دارد باید به مدت حداقل یک سال در این کشور زندگی کنید و سپس اقدام به درخواست اقامت برای همسر و فرزندان خود داشته باشید. شایان ذکر است که شرایط اخذ اقامت در کشور اتریش به طور دوره ای تعیین می شود و بسیار مشابه به اقامت اسلواکی است. در صورتی که فرد با ویزای کار وارد کشور اتریش شده است باید سعی کند یک دوره 2 ساله در این کشور کار کرده و وضعیت مالیات وی ارزیابی شود و سپس برای همراه خود درخواست اقامت دهد. 

شما باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد از نظر مالی در وضعیت خوبی هستید، این مدرک به صورت کلی ارزیابی می شود و گردش مالی 6 ماه اخیر شما باید مشخص باشد. لطفاً به این نکته توجه نمایید، در صورتی که مشخص شود در کشور اتریش دچار جرم شده اید و یا در پرداخت مالیات سهل انگاری کرده اید اقامت همراه در وضعیت غیر قابل قبول قرار می گیرد . همسر شما اجازه کار تا زمانی که اقامت دائم ندارید را نخواهد داشت اما فرزند شما می تواند در مدرسه و دانشگاه این کشور مشغول به تحصیل شود و از امکانات موجود نیز برخوردار شود.

ازدواج خارجی ها در اتریش

ازدواج خارجی ها در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که قصد دارید با یک فرد اتریشی ازدواج کرده و وارد این کشور شوید باید یک سری شرایط را به طور دقیق مورد ارزیابی قرار دهید. اول اینکه فرد مورد نظر باید تابعیت اتریش را داشته باشد. اولین شرط 18 سال سن برای هر دو شخص است. ارائه مدارک شناسایی و هویتی از دیگر موارد بسیار مهم در کشور اتریش محسوب می شود. در واقع باید ثابت شود که ازدواج در وضعیت سوری نبوده و واقعی است. پس از گذشت 6 سال از ازدواج فرد می توانید برای تابعیت کشور اتریش درخواست دهد، در طول 6 سال، زوج باید 5 سال را یک خانه زندگی کنند و زندگی در وضعیت مستمر قرار بگیرد. در واقع شما با ازدواج با یک فرد اتریشی اقامت موقت این کشور را خواهید داشت و از کارت قرمز سفید پلاس استفاده می کنید تا بتوانید مشغول به کار در این کشور شوید.

در صورتی که افراد کمتر از 5 سال زندگی مشترک و در یک خانه دارند باید ده سال صبر کنند و سپس برای تابعیت این کشور درخواست دهند. دانش خوب در زمینه زبان آلمانی و دانستن اطلاعات مهم در زمینه تاریخ این کشور در اخذ پاسپورت کشور اتریش بسیار اهمیت دارد.

قوانین طلاق در کشور اتریش به سه دسته مهم تقسیم می شود. اولین دسته به این شکل است که یکی از همسران مقصر باشد. دسته دوم طلاق پس از جدایی برای حداقل سه سال و طلاق با رضایت که توافقی نیز نماینده می شود. همسر می تواند دادخواست طلاق را به دادگاه خانواده اعلام نماید. در هر صورت در نهایت طلاق باید با رضایت هر دو شخص صورت بگیرد، در صورتی که یک شخص جانش در خطر باشد اما شخص دیگر رضایت به طلاق ندهد دادگاه تصمیم گیرنده خواهد بود این روال برای هزینه نیز در نظر گرفته می‌شود.

در هر صورتی مشکل جدی برای طلاق یک موضوع بسیار مهم است که می تواند در زمینه مشکلات مالی، بیماری های روانی، مشکلات زناشویی و همینطور روابط شکست یافته در زندگی باشد. شرایط اقامت در کشور اتریش با هدف ازدواج زمان طولانی را می‌طلبد.

 

اجاره خانه در اتریش

اجاره خانه در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که بخواهید در کشور اتریش خانه اجاره نمایید باید در ابتدا به منطقه ای که قرار است زندگی کنید توجه کنید. اجاره خانه در شهر وین کشور اتریش کمی گران است. آپارتمان های یک خوابه در کشور اتریش در مرکز شهر 670.55 یورو هزینه در بر دارد البته امکانات آن کامل است. در صورتی که بخواهید یک آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر اجاره نمایید 525.50 یورو باید در نظر گرفته شود که رقم ارزانتری به نسبت مرکز شهر است. در صورتی که فرد بخواهد از آپارتمان با سه خواب بزرگ استفاده نماید و آپارتمان در مرکز شهر قرار گرفته باشد باید به میزان 1273.08 یورو هزینه در بر بگیرد این در حالی است که همان آپارتمان در خارج از مرکز از شهر 977.73 یورو در نظر گرفته شده است. در نظر داشته باشید که خانه های کشور اتریش به طور کلی با اتاق های فرد ساخته می شود یعنی آپارتمان های دو خوابه خیلی کم دیده می شود این در حالی است که هزینه ها برای آپارتمان های سه خوابه معقولانه تر است. افرادی که قصد دارند در هزینه های خود صرفه جویی کنند می توانند به سراغ خانه هایی بروند که در وضعیت اشتراکی قرار دارد هزینه اجاره این خانه ها به نصف کاهش می یابد. این بودجه بندی که برای اجاره خانه در نظر گرفته می شود به صورت دوره ای تغییر می کند و آمار ارائه شده در این مقاله طبق آخرین آپدیت سال 2020 است.

خرید ملک در اتریش

خرید ملک در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید خانه در کشور اتریش باید در انتخاب شهر مورد نظر دقت نمایید. قیمت بندی هایی که برای ملک در شهرهای مختلف تعیین می شود بسیار با هم فرق دارد. قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر به میزان 4314.29 یورو است که البته اگر از نظر معماری کمی قدیمی تر باشد این نرخ ارزانتر خواهد بود. مرکز شهر عموماً خانه های گران قیمتی دارد و شاید هر کسی نتواند خرید خوبی در مرکز شهر داشته باشد از طرفی اگر شما قصد دارید که نرخ تعیین شده ارزانتر باشد به سراغ خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر بروید نرخ هر متر مربع برای یک آپارتمان خارج از مرکز شهر 3103.59 یورو اعلام شده است این نرخ در برخی از زمان های سال ارزانتر نیز می شود. شایان ذکر است که تعرفه خانه در کشور اتریش به نسبت سایر کشورهای ثروتمند در جهان ارزانتر اعلام شده است.

 

ثبت شرکت در اتریش

ثبت شرکت در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ثبت شرکت در کشور اتریش به سه دسته مهم تقسیم می شود: شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی خاص و تشکیلات شرکتی مطابق با قوانین اتحادیه اروپا. تشکیلات شخصی در این کشور شامل شرکت با تشکیلات باز، شرکت تشکیلاتی متشکل از افراد حقیقی و حقوقی، تشکیلات شرکتی با مشارکت در سرمایه گذاری است.

در صورتی که بخواهید ثبت شرکت با مسئولیت محدود کشور اتریش را انتخاب نمایید به حداقل یک سهامدار در نظر بگیرید، برای سرمایه گذاری در این راستا نیاز به حداقل 35000 یورو هزینه دارید. شرکت های دولتی که AG شناخته می شوند نیاز به حداقل یک سهامدار دارند. کمترین سرمایه مورد نظر برای این نوع ثبت شرکت به میزان 70000 یورو تعیین شده است. در گزینه قبل سهام شرکت در اوراق بهادار وارد نمی شود اما در این گزینه این شرایط وجود دارد.

 افراد برای ثبت شرکت در کشور اتریش نیاز به گذرنامه و شناسه مربوط به بسته ملیت شهروندی دارند. قرارداد اجاره ای نیاز است که نشان دهد آدرس محلی شرکت در کدام بخش است. اطلاعات در مورد مدیران شرکت مانند گذرنامه و یا کپی شناسنامه در نظر گرفته می شود. اطلاعات در مورد سهم هر سهامدار تعیین می شود.

نرخ مالیات عموماً برای شرکت ها 25 درصد است. البته این نرخ در ابتدا 34 درصد بوده است و امروزه به میزان 25 درصد رسیده است که رقم قابل قبولی است. به طور کلی کشور اتریش از طریق شرکت با مسئولیت محدود بسیار مهم است.

انواع ویزا و انواع اقامت در اتریش

انواع ویزا و انواع اقامت در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای مهاجرت به کشور اتریش می توانید سرمایه خود را در اختیار پروژه های دولتی این کشور قرار دهید به این ترتیب سریعترین راه را انتخاب کرده اید اما مهاجرت به کشور اتریش از طریق سرمایه گذاری گرانترین روش محسوب می شود.

در صورتی تخصص ویژه ای دارید می توانید به سراغ ویزای کار کشور اتریش بروید و شرایطی برای شما تعیین می شود که در نهایت در صورتی که در کار خود پیشرفت خوبی داشتید می توانید برای اقامت این کشور اقدام نمایید که گزینه بسیار ارزشمندی است. یک موضوع مهم دیگر در زمینه اقامت به کشور اتریش در نظر گرفته شده است به این ترتیب که شما باید سعی کنید ویزایی که مناسب با شرایط خودتان است را انتخاب نمایید.

در صورتی که از طریق ازدواج وارد خاک کشور اتریش می شوید به سادگی می توانید پس از گذشت 6 سال برای اقامت این کشور درخواست خود را اعلام نمایید.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور اتریش را دارند در ابتدا باید در یکی از دانشگاه های این کشور پذیرفته شوند و نیاز است که مدارک لازم در تحصیل قبلی را نیز ارائه دهند شایان ذکر است که تحصیل در کشور اتریش می تواند با داشتن مجوز کار به شکل پاره وقت نیز همراه باشد.

تابعیت تولد کشور اتریش از دیگر روش هایی موجود است که در صورتی که قوانین به درستی رعایت شود می تواند به نتیجه برسد. افرادی که در ذهن خود ایده های کارآفرینی دقیقی دارند می توانند به سراغ ویزای کارآفرینی این کشور بروند و از شرایط موجود به طور دقیق استفاده نمایند. یک نکته بسیار مهم در زمینه اقامت کشور اتریش به این صورت است که در ابتدا فرد از اقامت موقت استفاده می کند پس از گذشت دوره مشخص فرد می تواند برای اقامت دائم درخواست دهد. اقامت دائم و تابعیت کشور اتریش با هم فرق دارند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم اتریش

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمه در کشور اتریش روز به روز در حال افزایش است، سیستم های مراقبت بهداشتی در این کشور به لطف تدابیری که از سوی نظام پزشکی این کشور صورت گرفته است در وضعیت بسیار عالی قرار دارد. سرمایه گذاری در کشور اتریش در زمینه بیمه و بهداشت بسیار عالی است به طوری که از جدیدترین فناوری های مجهز در این سیستم استفاده می‌شود. در این کشور از روش های سیستماتیک برای مراقبت های بهداشتی استفاده می‌شود به طوریکه بهداشت اجتماعی و همینطور روال بیمه ای برای کودکان و بانوان در وضعیت خاصی قرار دارد. در نظر داشته باشید که در این کشور مانند ایران بیمارستان ها در دو وضعیت خصوصی و دولتی دیده می‌شود افرادی که بیمه درمانی ندارند می‌بایست به میزان 31 درصد بیشتر از افراد عادی هزینه پرداخت نمایند. شایان ذکر است که در این روند برای بانوان باردار شرایط بیمه بسیار عالی در نظر گرفته شده است. بیمه های کمک درمانی از دیگر گزینه هایی است که در کشور اتریش دیده می شود و در وضعیت بیمه مشترک قرار دارد. این کشور شرایط خاص بیمه ای را نیز به شکل صحیحی ایجاد نموده است. هزینه نسخه و همینطور تعرفه ای که برای پزشکان خصوصی در این کشور تعیین می شود زیر نظر دولت است و هیچ نوع افزایش تعرفه غیر استاندارد دیده نمی‌شود.

خدمات بانکی و مالی در اتریش

خدمات بانکی و مالی در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در بانک های اتریشی مشتری مداری یک قاعده بسیار مهم محسوب می‌شود به طوری‌که شرکت های بیمه چه در بخش‌های داخلی و چه در بخش های خارجی توانسته اند از سیستم‌های قابل قبولی برای بانک‌ها استفاده نمایند. در بانک‌های کشور اتریش از سیستم‌های دیجیتال سازی با تمرکز استفاده شده است که در روال برخورد با مشتری در نظر گرفته می‌شود. در این کشور برداشتن سریع حق بیمه از دستگاه خودپرداز صورت می‌گیرد، بیمه مسافراتی از طریق ارسال پیامک فراهم شده است. دیدگاه بانکداری کشور اتریش بسیار متنوع و با سیاست‌های نوآورانه همراه است.

کمپانی های بیمه و همینطور بانک کشور اتریش روز به روز در حال رشد است به طوریکه دریافت سپرده و همینطور وام از دسته فعالیت های بسیار مهم و اساسی در کشور اتریش محسوب می شود و نقش پایدارکننده ای دارد. در نظر داشته باشید که سیاست های بانکداری در مرتبط با بیمه های بلند مدت در وضعیت امنیت اجتماعی افراد مسن قرار گرفته است. دیجیتال سازی خدمات از فاکتورهای بسیار مهم بانکداری کشور اتریش است که سبب شده است تعادل خوبی بین کانال های توزیع سنتی و همینطور جریان های فناوری دیجیتال صورت بگیرد.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در اتریش

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اتریش در لیست کشورهای عضو حوزه شینگن قرار دارد. می دانیم که اگر شما از ویزای شنگن استفاده نمایید به سادگی می‌توانید به سایر کشورهایی که در لیست قرار دارد بدون داشتن ویزای مجدد رفت و آمد کنید. برای اخذ ویزای شینگن باید فرم درخواست ویزا را به طور دقیق و کامل تکمیل نمایید. نیاز است که افراد دو قطعه عکس رنگی با زمینه سفید ارائه دهند. افراد باید گواهی اشتغال به کار داشته باشند و نیاز به سند مالکیت است.

نیاز به پرینت حساب بانکی به ازای هر نفر 40 میلیون تومان که مهر و تأیید بانک باشد. افراد باید پاسپورت معتبر با اعتبار 3 ماهه داشته باشند و حتما باید پاسپورتشان دو برگ سفید داشته باشد. بیمه مسافرانی به مبلع 30 هزار یورو از دیگر گزینه های مهم برای اخذ ویزای شینگن محسوب می شود. کشور اتریش از هر نظر برای مهاجرت عالی است.

تشابهات فرهنگی اتریش با ایران

تشابهات فرهنگی اتریش با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در هر صورت برای اخذ پاسپورت کشور اتریش باید ده سال از اقامت شما گذشته باشد. در نظر داشته باشید که اگر از طریق ویزای سرمایه گذاری وارد این کشور شده اید باید در طول این ده سال منفعتی برای کشور داشته باشید. در صورتی که ویزای کارآفرینی داشته اید میزان پیشرفت شما ارزیابی می‌شود. از شما آزمونی اخذ می شود که مشخص سازد به زبان آلمانی تسلط دارید.

با داشتن پاسپورت کشور اتریش می توانید به 155 کشور که عضو شینگن هستند بدون ویزا سفر نمایید. در نظر داشته باشید که در این کشور دو تابعیتی دیده نمی شود و شما برای دریافت پاسپورت کشور اتریش باید تابعیت قبلی خود را از بین ببرید. اثر انگشت در پاسپورت شما درج می شود و روال درج آن به شکل الکترونیکی بوده و با چشم دیده نمی شود. اعتبار پاسپورت کشور اتریش ده ساله است و بین 4 الی 6 هفته زمان برای تمدید آن در نظر گرفته می‌شود.

شرایطی که برای اخذ پاسپورت کشور اتریش در نظر گرفته می‌شود دانش زبان آلمانی در حد B1 است. افراد باید شغل مناسب برای تأمین زندگی داشته باشند. عدم سابقه کیفری بسیار مهم است و شرایط فیزیکی افراد به طور دقیق ارزیابی می شود. افرادی که در طول زندگی در کشور اتریش دچار جرم و جنایت شده اند در اخذ پاسپورت این کشور به مشکل برخواهند خورد.

اعیاد و تعطیلات رسمی در اتریش

اعیاد و تعطیلات رسمی در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سال رسمی در کشور اتریش میلادی اعلام شده است. این کشور در لیست کشورهای اروپایی قرار دارد و دارای تعطیلات مذهبی زیادی است. اول ژانویه مشهور به سال نو است و در این روز همه شهر تعطیل است به طوری که اقوام و خانواده ها دور هم جمع می شوند و با هم به شادی و تفریح می پردازند. روز 6 ژانویه مشهور به سه پادشاه مقدس است که یک عید رسمی بوده و جشنواره های زیادی در این تاریخ دیده نمی شود. ایسترن عید پاک نام دارد و تاریخ آن به روزهای 24 و 25 مارس باز می گردد. شایان ذکر است که طبق این تارخ افراد لباس های سفید خود را به تن می کنند. اول ماه می در کشور اتریش روز جهانی کارگر است، در این روز یک مراسم به پاس زحمات کارگران در نظر گرفته می شود و شهر بسیار فضای مثبت به خود می گیرد. 25 ماه می روز دفن جسد حضرت مسیح در کشور اتریش شناخته شده است، در چنین روزی افراد سعی می کنند به سبک و سنت خود سوگواری کنند و عموماً فضای آرامی در شهر حاکم است. 26 اکتبر در کشور اتریش روز ملی اتریش است در این روز همه شرکت ها و مغازه ها بسته است و جشن های خیابانی زیادی برگزار می شود. 25 ماه دسامبر در کشور اتریش مشهور به کریسمس است، در این تاریخ افراد سعی می کنند به هم مهر بورزند و سعی می شود که همدیگر را دعوت به شادی نمایند. در هر یک از ایالت های کشور اتریش جشن های خاصی برگزار می شود که با هم فرق دارند. در اواخر تابستان در این کشور جشنواره موسیقی های مدرن و محلی برگزار می شود به طوریکه کل شهر با پرچم های رنگارنگ تزیین شده اند و شهر غرق شادی و سرور است. در شهر وین یک مراسم برای اپرا در نظر گرفته می شود. مردم این شهر ماه ها قبل برای تدارک این بخش آماده شده اند. در این فصل برنامه های مفصل سمفونی و همینطور برنامه های اپرا در تماشاخانه ها برگزار می شود. آواز و موسیقی در کشور اتریش بخش مهمی از زندگی مردم محسوب می شود. مردم از شنیدن ترانه های محلی لذت می برند.

دین در اتریش

دین در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دین اصلی در کشور اتریش مسیحیت کاتولیک است. به طوری که به میزان 75 درصد از جمعیت این کشور پیرو کلیسای کاتولیکی هستند. 5 درصد از مردم پروتستان هستند. حدود 500 سال گذشته به میزان 8 میلیون از مردم کشور اتریش مسلمان بودند که درصد قابل توجهی است. در سال 1971 میلادی به میزان 23 هزار نفر در این کشور مسلمان بودند این در حالی بود که در سال 1991 در حدود 160 هزار مسلمان در کشور اتریش زندگی می کردند و در سال 2001 این رقم به 335 هزار مسلمان رسید. در نظر داشته باشید که در سال 2010 در این کشور به میزان 500 هزار مسلمان دیده می شود که این آمارها نشان می دهد که تعداد مسلمانان این کشور روز به روز در حال افزایش است.

دین در کشور اتریش در وضعیت آزاد قرار دارد و این روال حتی برای پوشش و حجاب نیز دیده می شود. مردم با فرهنگ های مختلف و استاندارد بالا در کنار هم زندگی می کنند، یک چهارم از جمعیت این کشور در شهر وین زندگی می کنند و این شهر پایتخت فرهنگی اروپا محسوب می شود. مردم کشور اتریش از لباس های سنتی برای مراسم های خود استفاده می کنند. در حدود 98 درصد از مردم کشور اتریش زبان آلمانی دارند.

تفریح در اتریش

تفریح در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که با ویزای دانشجویی وارد کشور اتریش شده اند از بازدید شهر گراتز قطعاً شگفت زده می شوند، این شهر قدیمی است اما دارای موزه های هنری بسیار عالی است که می تواند برای گشت و گذار یک گزینه بسیار مهم محسوب شود. گراتز به شهر دانشجویی کشور اتریش مشهور است.

اگر اهل اسکی سواری باشید روستای آنتونی آم آلبرگ یک انتخاب بسیار هیجان انگیز برای شما محسوب می شود. این شهر بین کوه های ترول قرار دارد و دارای زمین اسکی بسیار وسیع بوده است که می تواند بهترین گزینه برای اسکی بازان حرفه ای یا آماتور باشد. این فضا چشم اندازهای بسیار وسیع و و زیبایی در فصل تابستان دارد.

وین مهد موسیقی کشور اتریش محسوب می شود در این شهر هر ساله فستیوال های گسترده ای در زمینه موسیقی برگزار می شود. به طوری که هنرمندان به اجراهای برجسته ای می پردازند. موزه هنر در این شهر بسیار دیدنی و خاص است. شما می توانید در کافه های این شهر بهترین غذاها را میل نمایید.

در تابستان افرادی که مهاجرت به کشور اتریش را انتخاب می کنند به سراغ دریاچه ورث می روند. این دریاچه بهترین فضا برای قایقرانی است. از دیگر دیدنی های این بخش ، غارهای شگفت انگیزی است که برای بازدید از آنها باید راهنمایی در کنار شما باشد و همینطور نیاز است که یک سری اطلاعات دقیق به شما ارائه شود.

منطقه تفریحی سالزکامرگوت از دیگر دیدنی های کشور اتریش است که بسیار جذاب طراحی شده است این منطقه دارای تپه های سرسبز و همینطور دریاچه های زلال است. زیبایی این بخش شما را شگفت زده می کند.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در اتریش

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای حمل و نقل در شهر و از یک شهر به شهر دیگر می توانید از مترو استفاده نمایید هزینه ای که برای بلیط یک طرفه مترو در نظر گرفته می شود 2.20 یورو اعلام شده است. در نظر داشته باشید که این هزینه به طور کلی به صورت دوره ای تعیین می شود و گاها به 2.40 یورو نیز می رسد. در صورتی که فرد بخواهد بلیط یک ماه خود را خریداری نماید باید به میزان 44.00 یورو هزینه در نظر بگیرد و اگر از شرایط ویژه استفاده کند نیاز است که 51.00 یورو هزینه نماید. شروع قیمت تاکسی در کشور اتریش از 4.00 یورو است این در حالی است که تاکسی هر کیلومتر حرکت 1.80 یورو هزینه دریافت می نماید. هزینه تاکسی برای یک ساعت 27.00 یورو است. بنزین در کشور اتریش برای هر لیتر 1.16 یورو است. این کشور از نظر هزینه حمل و نقل در وضعیت نرمال قرار دارد.

هزینه های حمل و نقل در کشور اتریش به طور دوره ای تعیین می شود اینطور که شواهد نشان می دهد در این کشور بودجه بندی در وضعیت نرمال قرار دارد و افزایش تعرفه برای سیستم های حمل و نقل به صورت غیر اصولی نخواهد بود.

در این شهر می توان از اتوبوس نیز استفاده نمود البته هزینه هایی که برای اتوبوس تعیین می شود کمی گرانتر از مترو اما ارزانتر از تاکسی است، تعرفه تاکسی در کشور اتریش از سایر وسایل حمل و نقل گرانتر اعلام شده است.

فرهنگ اتریش

فرهنگ اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور اتریش نظام فدرالی دیده می شود به طوری که هر یک از 9 ایالت این کشور دارای یک فرهنگ خاص و مجزا هستند. برخی از عادات و سنت ها در کشور اتریش بسیار جالب است. مردم کشور اتریش در ابتدا با شما رسمی رفتار می کنند اما پس از یک الی چند بار بازدید رفتارها بسیار صمیمانه می شود. در برخی از ایالت های این کشور سنت های خاصی دیده می شود.

مردم این کشور محافظه کار هستند و سعی می کنند در رفتار خود کمی رسمی باشند. ساختار اجتماعی کشور اتریش بر اساس خانواده شکل گرفته است. بازدید از پدر بزرگ و مادر بزرگ در کشور اتریش بسیار مهم است. خانواده های اتریشی کم جمعیت هستند. بین روستاهای این کشور ارتباط نزدیکی دیده می شود. مردم این کشور به طبیعت بسیار علاقه دارند. فرهنگ رسمی در کشور اتریش دیده می شود.

در سفر به کشور اتریش در مکان های عمومی نباید با صدای بلند صحبت کنید. در کشور اتریش مردم از نظر لباس به ظاهر خود می رسند اما به هیچ عنوان جنبه خودنمایی دیده نمی شود.

در کشور اتریش مردها با هم روبوسی نمی کنند و تا زمانی که فرد اجازه ندهد نمی توانید او را به اسم کوچک صدا کنید.

هنر اتریش

هنر اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هنر در کشور اتریش رشد بسیار زیادی داشته است به طوری که پایتخت این کشور سال های زیادی به عنوان قطب نوآوری در هنر محسوب می شود. موسیقی در این کشور به نوبه خود ارزش زیادی دارد. در قرن های 18 و 19 میلادی وین پایتخت موسیقی کلاسیک در اروپا به شمار آورد. در قرن 18 موسیقی کلاسیک وارد این کشور شده و وین مکان مهمی در زمینه نوآوری های موسیقی محسوب شد. در همین دوره بتهوون الگوهای سمفونیک را به وجود آورد و ساختار ارکستر چهار نفری در کشور اتریش شکل گرفت.

سالن موسیقی در کشور اتریش یکی از سه سالن برتر موسیقی در جهان به شمار می آید. ادبیات کشور اتریش به دو بخش تقسیم می شود و پس از هنر، ادبیات این کشور نیز بسیار مشهور است. اتریش دارای شعرا، نویسندگان و رمان نویسان بسیار عالی بوده است.

معماری کشور اتریش نیز به نوبه خود در تاریخ به رتبه خوبی رسیده است. قلعه ها و کلیساها و بناهای تاریخی این کشور به نوبه خود از اهمیت بالایی برخوردار است.

کشور اتریش در تولید فیلم یکی از پیشتازان قدرتمند محسوب شده است به طوریکه دارای کارگردانان،بازیگران و نویسندگان بسیار مشهوری است.

ورزش در اتریش

ورزش در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اسکی از ورزش های بسیار مشهور در کشور اتریش محسوب می شود به طوری که افراد در زمینه اسکی می توانند در مسابقات شرکت کنند. ورزش اسکی در این کشور در وضعیت حرفه ای دنبال می شود که به طوری که مردم این کشور در طول سال های مختلف موفقیت زیادی در این ورزش به دست آورده اند.

ورزش های آبی و زمستانی در کشور اتریش بیشتر از سایر ورزش ها دیده می شود و عموماً رقابت نیز در زمینه ورزش های زمستانی دیده می شود. بانوان در زمینه قایق رانی فعالیت می کنند این در حالی است که آقایان در زمینه اسکی رتبه بهتری دارند.

خرافات در اتریش

خرافات در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور اتریش هنوز خرافات عجیب و غریبی دارند. در این کشور اگر یک پسر به همراه خانواده خود برای خواستگاری یک دختر اقدام نماید در صورتی که در مسیر راه خود یک مرد نابینا، زن بارداری و یا یک راهب را ببیند اینطور بررسی می شود که عاقبت خوشی برای این ازدوج نبوده و فرد از خواستگاری منصرف می شود. در صورتی که سر راه خود یک بز، کبوتر و یا گرگ ببینید اینطور به نظر می رسد که این وصلت خوش یمن است و با خیر و خوشی همراه است.

مردم کشور اتریش با افرادی که دارای فامیلی یکسان با فامیلی خود هستند ازدواج نمی کنند.

شنبه در کشور اتریش بدترین روز برای جشن و وصلت محسوب می شود و چهارشنبه بهترین گزینه است.

اگر عروس خود لباس خود را بدوزد نشانه خوبی ندارد.

استفاده از ترکیب گل های قرمز و سفید در کشور اتریش ممنوع است به طوری که نماد خون و پانسمان محسوب می شود. در صورتی که در روز عروسی در کشور اتریش آب و هوا خوب نباشد معنی خوبی ندارد.

شایعات در مورد اتریش

شایعات در مورد اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اینکه کشور اتریش در زمینه بهداشت رتبه اول را دارد شایعه است! این کشور توانسته رشد خوبی در زمینه بهداشت داشته باشد.

مردم کشور اتریش تا حدودی نژادپرست هستند اما شایعی در مورد اینکه با توریست و مهاجران رفتار خوبی ندارند هرگز صحیح نیست.

عدم اهمیت به کودک در کشور اتریش یک شایعه بزرگ است و مردم این کشور به طور کلی به کودکان بسیار ارزش می گذارند.

در این کشور کیف دزدی در وضعیت بسیار کم دیده می شود و اینکه دزدی و کیف قاپی به یک شغل در کشور اتریش تبدیل شده است، شایعه بزرگ خواهد بود.

موارد ممنوعه در اتریش

موارد ممنوعه در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما در کشور اتریش اجازه ندارید با صدای بلند با کسی صحبت کنید حتی اگر بسیار عصبانی باشید.

در این کشور در زمان کار و یا سخنرانی اجازه آدامس جویدن ندارید.

همراه شما اجازه کار در کشور اتریش حتی به صورت پاره وقت را نیز ندارد.

در برخی از روزهای مشخص حق نمایید از موزه های این کشور دیدن نمایید.

محدودیت حمل مایعات به داخل هواپیما در کشور اتریش هنوز هم سختگیرانه است.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم اتریش

خطرات احتمالی برای افراد مقیم اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور اتریش شاید در ابتدا از سرما آسیب ببینید.

در مکان های عمومی باید مواظب کیف پول خود باشید.

بانوان در ارتباط خود باید کمی دقیق تر باشند.

کشور اتریش امن ترین کشور در لیست کشورهای ایمن در دنیا است.

تشابهات قوانین اتریش با ایران

تشابهات قوانین اتریش با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هوشیار نبودن در زمان رانندگی در کشور اتریش همانند ایران یک جرم محسوب می شود.

 در این کشور مردم در زمان احوالپرسی با هم دست می دهند و روبوسی تنها در بین بانوان دیده می شود.

در کشور اتریش قوانین جداسازی زباله ها مانند ایران است.

فضای هنری کشور اتریش مانند برخی از بخش های هنری در ایران بسیار گسترده است.

 

گواهینامه و خرید ماشین در اتریش

گواهینامه و خرید ماشین در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اطلاعاتی که در این بخش در زمینه اخذ گواهینامه داده می شود مربوط به شهر گراتس از ایالت ایستریا است و هر یک از ایالت های کشور اتریش در این زمینه قوانین مختلفی دارند. در ابتدا باید گواهینامه رانندگی ایران توسط یک دارالترجمه در اتریش ترجمه شود و برای این کار هزینه 65 یورویی در نظر گرفته شود. نیاز است که افراد به پزشک مراجعه نمایند. هزینه این کار 35 یورو است. سپس فرد باید به مرکز مربوط به امور رانندگی در این کشور مراجعه کرده و درخواست انجام پروسه اخذ گواهینامه را ارائه دهد. مدتی انتظار نیاز است که وضعیت درخواست مشخص شود. در این مرحله مدرک شما توسط مرکز اداره پلیس استعلام می شود. سپس مشخص می شود که فرد چه میزان نیاز به کلاس عملی دارد. 18 ماه زمان داده می شود تا فرد در کلاس رانندگی شرکت نماید . سپس فرد در آزمون عملی شرکت می کند، در صورت قبولی برای ویزا، کارت مربوطه صادر می شود. هزینه این بخش 120 یورو است. شما 4 شانس برای پذیرش دارید.

خرید ماشین در کشور اتریش می تواند به صورت نقد و اقساط صورت بگیرد. تعرفه ماشین در این کشور در وضعیت متوسط قرار دارد.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در اتریش

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کنسولگری ایران در کشور اتریش در شهر وین قرار دارد.

ساعت کاری هر روز از 8 صبح الی 13:30 ظهر اعلام شده است.

سفارت اتریش در تهران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان احدی، کوچه میرولی پلاک 6 الی 8 است.

نوع پوشش مردم اتریش

نوع پوشش مردم اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور اتریش در زمینه لباس اصول سفت و سختی دارند به طوری که در موقعیت های اجتماعی مختلف باید از لباس های خاصی استفاده نمایید. مثلاً در تئاتر و کنسرت ها از لباس های رسمی استفاده می کنند و در رستوران ها لباس های نیمه رسمی به تن دارند. استفاده از لباس های سنتی در جشن ها دیده می شود و در زمان کار و فعالیت باید لباس های مربوطه استفاده شود.

بهتر است در سطح شهر از لباس های نیمه بسته استفاده نمایید. در هر صورت اجباری بابت لباس های خاص در کشور اتریش وجود ندارد شما آزاد هستید لباس مورد نظر را انتخاب نمایید.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی اتریش

جغرافیا و شرایط آب و هوایی اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اتریش دارای مساحت 83872 کیلومتر مربع است و در قلب اروپای مرکزی قرار گرفته است. دور تا دور کشور اتریش خشکی است. این کشور از سمت شمال با آلمان همسایه است و از سمت شرق با مجارستان مرز مشترک دارد. رشته کوه های آلپ از شرق تا غرب این کشور کشیده شده است و در حدود 75 درصد از خاک این سرزمین را فرا گرفته است.

این کشور دارای زمین های کم ارتفاع و همینطور کوه های بسیار زیبا است. بیشتر زمین های قابل کشت کشور اتریش در بخش های شمال شرقی قرار دارد. آب و هوای کشور اتریش در لیست آب و هوای معتدل قرار دارد. شرق کشور اتریش به نسبت غرب آن خشک تر است. زمستان های سردی دارد و تابستان های آن گرم است. از نظر رطوبت نیز این کشور نیمه مرطوب اعلام شده است. مناطقی که دارای ارتفاع بیش از 3000 متر هستند به طور کلی پوشیده از برف هستند. کشور اتریش در منطقه معتدل و مسیر های آب و هوایی جالبی قرار دارد. در هر فصل سال این کشور دما و آب و هوای مخصوص به خود را دارد. در مناطق کوهستانی آب و هوا پر بارش اعلام شده است و به طور کلی زمستان های کشور اتریش طولانی هستند.

غذاهای اتریش

غذاهای اتریش | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شکم گردی بخش مهم هر سفر محسوب می شود قصد داریم در این بخش مهمترین غذاهای کشور اتریش را بررسی کنیم.

شنیتزل گوشت گوساله یکی از مشهورترین غذای کشور اتریش است که به طور سنتی تهیه می شود. در این غذا از خمیر کورن فلکس استفاده می شود. استفاده از سالاد سیب زمینی به همراه ژله انگور قرمز در کنار این غذا بر طعم آن می افزاید.

کوفته سیب زمینی از کوفته های بسیار سنتی در کشور اتریش است که در نوع مزه و کوفته شیرین طبخ می شود. این غذا گاهاً به همراه گوشت های کباب شده مصرف می شود و برای شیرین کردن آن از میوه هایی مانند آلو و زردآلو استفاده می شود.

تافه اشپیتز از یک غذا با تکه گوشت گوساله آبپز شده است. در این غذا از سبزیجات استفاده می شود. و از کوفته های خمیر نانی عالی برای آن استفاده می شود.

پاستا اشپتزله و ناکله از دیگر غذاهای بسیار خوش طعم در کشور اتریش محسوب می شود. این غذا به همراه کوفته های کوچک استفاده می شود و در آن از تخم مرغ و پیچیده استفاده می شود. این غذا در رستوران ها یک وعده گیاهی بسیار عالی محسوب می شود.

سوپ و کوفته های نان و پنیر در کشور اتریش یکی از غذاهای بسیار خوش طعم محسوب می شود و از برش های نازک پنکیک در کنار آن استفاده می شود.

دونر کباب یک غذای ترکی است که جایگزین بسیار عالی به جای سوسیس محسوب می شود. این غذا در مغازه های کوچک نیز عرضه می شود.

سوسیس پنیری و کالباس جگر و پنیر در کشور اتریش بسیار طرفدار دارد این غذا در اغذیه فروشی های خیابانی دیده می شود و با پنیر زیاد سرو می شود.

 

آخرین ویرایش: 2019-01-29 13:03:48 11,225

نظرات

مطالب مرتبط

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها