x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

زندگی در اتریش

فهرست

اتریش یکی از زیباترین و بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی محسوب می‌شود. سالانه افراد زیادی این کشور را برای ادامه زندگی خود انتخاب می‌کنند. ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا شما را با شرایط زندگی در کشور اتریش، شرایط اقتصادی، وضعیت کار و حقوق، امنیت، هنر، فرهنگ و مواردی که به زندگی در این کشور ارتباط دارد، آشنا سازیم.

مقدمه

افراد زمانی که تصمیم می‌گیرند که به کشوری مهاجرت کنند و برای ادامه زندگی خود آن کشور را انتخاب کنند در آغاز در مورد کشور مقصد اطلاعات کاملی را کسب می‌کنند؛ پس بهتر است ابتدا اطلاعاتی در مورد کشور اتریش به شما ارائه دهیم. کشور اتریش دارای مساحت 83872 کیلومتر مربع است و در  اروپای مرکزی واقع شده است. دور تا دور کشور اتریش خشکی است. این کشور آب و هوای اقیانوسی دارد. وین پایتخت کشور اتریش است و مردم به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. اتریش کشوری توسعه‌یافته است و از نظر اقتصادی در حال پیشرفت است و مردم در این کشور در آرامش و رفاه زندگی می‌کنند. افراد زیادی این کشور را برای مهاجرت می‌کنند.

وین، گراتس، لینتس، زالتسبورگ، اینسبروک از شهرهای مهم کشور اتریش است که شما می‌توانید هنگام مهاجرت به این کشور این شهرها را برای زندگی انتخاب کنید.

حداقل حقوق در اتریش

حداقل حقوق در اتریش

کشور اتریش در لیست کشورهای توسعه‌یافته قرار دارد و روز به روز شرایط اقتصادی این کشور بهتر شده است و فرصت‌های شغلی بسیار عالی فراهم می‌شود. این کشور در جذب نیروی کار ماهر بسیار قدرتمند عمل کرده است. یکی از فاکتورهای بسیار مهم کشور اتریش میزان درآمد و همین‌طور دستمزدی است که برای افراد در سطوح مختلف در نظر گرفته می‌شود. حقوق و دستمزد مردم کشور اتریش طبق قانون این کشور باید در سال 14 بار پرداخت شود که عموماً 13 حقوق و دستمزد در پایان ماه ژوئن پرداخت شود و در پایان ماه نوامبر چهاردهمین دستمزد پرداخت می‌شود.

حقوق 13 و 14 نرخ کمی دارد و معمولاً شش درصد از حقوق اصلی است. بین کارفرما و فردی که برای او کار می‌کند یک قرارداد کاری تنظیم می‌شود در این قرارداد به طور دقیق مشخص شده است که حداقل دستمزد برای وی چقدر باشد و البته شرایط کاری اعلام می‌شود. میزان دستمزد تعیین شده به استاندارد کاری، سن فرد و همینطور میزان تخصص او بستگی دارد. در کشور اتریش از سوی دولت یک حداقل دستمزد تعیین شده است که هیچ شخصی در کشور اتریش نمی‌تواند کمتر از این دستمزد را پرداخت نماید و در صورتی‌که چنین چیزی مشاهده شد قطعاً جریمه می‌شود.

حداقل دستمزد غیر رسمی برای هر ماه در کشور اتریش 1200 یورو در نظر گرفته شده است. دقت نمایید که طبقه بندی شغلی در این مبلغ بسیار تأثیر دارد و افراد معمولاً بیش از این مقدار را دریافت می‌کنند. در نظر داشته باشید اگر شغل مورد نظر به شکلی باشد که هیچ توافق‌نامه‌ای بین کارگران خانگی و کارهای مشارکتی دیده نشود، دستمزد می‌تواند از مواد توافق‌نامه جمعی کمتر باشد؛ به این ترتیب روال حداقل دستمزد حذف می شود؛ بنابراین مجوز توافق‌نامه بسیار مهم و ضروری است.

کار در اتریش نیاز به تخصص دارد.

میانگین درآمد در اتریش

میانگین درآمد در اتریش

یافتن کار در کشور اتریش با حقوق بالا به دور از ذهن نیست. کارکنانی که در کشور اتریش کار و درآمدزایی دارند، حداقل حقوق خود را توسط قانون و یا توافق‌نامه جمعی دریافت می‌کنند؛ در صورتی‌که فرد در کشور اتریش استخدام شده باشد، حداقل دستمزد برای او در وضعیت بخش و منطقه‌ای که فعالیت دارد، تعیین می‌شود. در نظر داشته باشید که درآمد در کشور اتریش به معنی حداقل دستمزد و حقوق پایه، دستمزد اضافه کاری، میزان پاداش‌ها و همین‌طور خسارتی است که در زمان بیکاری تعیین شده است. 

حقوقی که برای کارمندان دفتری در نظر گرفته می‌شود عموماً در دو قسمت تقسیم شده است، میان دوره و آخر ماه یعنی پانزدهم هر ماه و آخرین روز همان ماه است. برای کارگران عموماً یک تاریخ در پایان ماه در نظر گرفته می‌شود؛ در صورتی که در توافق‌نامه جمعی تاریخ درستی تعیین نشده باشد، دستمزد پایه‌ای برای هر کارگر به شکل ساعتی تعیین می‌شود و روال آن پرداخت در پایان هر هفته است. 

افرادی که اضافه کاری دارند مبلغ مربوط به اضافه کاری را در پایان هر ماه دریافت می‌کنند. کشور اتریش در لیست کشورهای ثروتمند قرار دارد و عموماً فرصت‌های شغلی زیادی در این کشور دیده می‌شود در سال‌های اخیر جذب مهاجر در کشور اتریش بیشتر شده است. میانگین درآمد در کشور اتریش به‌طور نسبی 31 درصد از درآمد یک کارگر عادی بیشتر برای هر ماه است که رقم قابل توجهی است؛ این در حالی است که مردم این کشور تنها 11 درصد بیشتر از ایرانیان هزینه زندگی دارند و نشان می‌دهد که درآمد کسب شده در وضعیت خوبی قرار دارد.

میانگین حقوق ماهانه خالص در کشور اتریش پس از مالیات 1914.24 یورو برای هر فرد اعلام شده است. کاریابی در کشور اتریش به صورت حضوری و اینترنتی فراهم شده است.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در اتریش

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در اتریش

افرادی که به فکر مهاجرت به اتریش هستند باید در زمینه کار و درآمدزایی به نتیجه درستی رسیده باشند و در این روال بسیار مهم است که فرد بتواند یک ایده دقیق و همین‌طور تخصص خوبی داشته باشد. کشور اتریش از سال 2015 تا به امروز دچار کمبود نیروی متخصص شده است؛ بنابراین اخذ ویزای کار در این کشور یکی از بهترین گزینه‌های پیش‌روی افراد محسوب می‌شود.

بعضی از شغل‌های مهم و مورد نیاز در اتریش:

 1. تراشکاری از دسته شغل‌های بسیار مهم در کشور اتریش است و در صورتی‌که شما بتوانید به این حرفه تسلط کافی داشته باشید به سادگی وارد خاک این کشور شده و می‌توانید درآمد کسب نمایید.
 2. از دیگر شغل‌های مورد نیاز در کشور اتریش در زمینه‌های فنی می‌توان به تکنسین مکانیک و یا مهندس سازه اشاره نمود، مهندس سازه در این کشور بسیار کم است و یک حرفه درآمدزا و مناسب محسوب می‌شود. 
 3. افرادی که در زمینه مهندسی قطعات و ابزار رشد خوبی داشته‌اند در این کشور به رتبه خوبی می‌رسند. در نظر داشته باشید که مهندسی برنامه‌ریزی و همین‌طور مهندس خدمات ساختمان در کشور اتریش در زمینه‌های گرمایش و تهویه و بهداشت خود شامل دسته‌بندی‌های مختلفی است که می‌تواند بازار کار خوبی داشته باشد. افرادی که در زمینه کامپیوتر و آی تی تحصیل کرده‌اند می‌توانند به ارائه رزومه به سادگی وارد شغل مورد نظر شوند. 

شما برای اخذ ویزای کار کشور اتریش نیاز است که دعوت‌نامه از سوی یک کارفرما ارائه دهید، حقیقت این است که اخذ دعوت‌نامه از کشور اتریش کار چندان سختی نیست! به عنوان مثال اگر شما یک برنامه‌نویس قدرتمند باشید تنها با ارسال رزومه و چند نمونه کار قوی می‌توانید نظر یک کارفرما را جلب نمایید. در کشور اتریش کمبود نیروی کار دیده می‌شود، این روال سبب می‌شود که افراد به نتیجه خوبی دست یابند. ویزای کاری کشور اتریش در ابتدا به صورت 1 ساله صادر می‌شود و شما به میزان 3 مرتبه اجازه تمدید آن را تا سه سال دارید؛ پس از آن به شما اجازه داده می‌شود برای اقامت کشور اتریش تصمیم بگیرید و درخواست خود را ارائه دهید.

*نکات کاربردی و مفید که باید درباره کار و زندگی در کشور اتریش بدانید:

در مورد وضعیت مشاغل موجود در اتریش، مشکلات و چالش‌های متعددی مطرح می‌شود که به مراتب فراتر از موضوع شغل و زندگی در این کشور است، مسائلی که حوزه‌های مختلف زندگی، وضعیت بهداشتی، امنیت اجتماعی، آموزش و زبان را تحت شعاع قرار می‌دهند، نمونه‌ای از این محدودیت‌ها هستند.

یکی از محدودیت‌هایی که متقاضیان کار در اتریش با آن مواجه هستند، یادگیری زبان آلمانی است. متقاضیان کار در این کشور باید به زبان آلمانی مسلط باشند تا بتوانند یک موقعیت شغلی عالی با حقوق بالا را به دست آورند. دوره‌های مختلفی در این کشور برای آموزش زبان آلمانی به افرادی است که قصد دارند زبان آلمانی خود را بهبود دهند. خوشبختانه آموزش این دوره‌های زبان آلمانی به‌صورت رایگان در دسترس همه قرار دارند؛ همچنین مراکز آموزش دهنده، گواهینامه معتبر برای فراگیران خود صادر می‌کنند.

 یکی از دلایلی که بهترین کارها را می‌توانید در کشور اتریش پیدا کنید این است که نظام آموزش عالی این کشور در تمام جهان معتبر بوده و ارتباط نزدیک میان صنعت و دانشگاه برقرار است. تعدادی از بهترین مشاغل که در کشور اتریش نیاز به نیروی کار دارند عبارتند از:

 • مسئول کنترل،
 • مدیر پروژه،
 • متخصص لجستیک و انبارداری،
 • طراح و برنامه‌نویس سیستم و نرم افزار،
 • مدیر تجاری،
 • بازرگانی و فروش،
 • مدیر سرمایه‌گذاری،
 • مدیر پروژه‌های ساخت و ساز و آموزش،
 • تحلیلگر مشاغل،
 • مهندسی فناوری اطلاعات،
 • مهندس خودرو،
 • مهندس فنی،
 • مدیر تجهیزات و آزمون‌ها،
 • توسعه دهنده برنامه‌نویسی رایانه،
 • مدیر ارتباطات و شبکه‌های اجتماعی،
 • کارمند اداری،
 • متخصص محافظت از اطلاعات،
 • مدیر محتوای دیجیتال،
 • مدیریت منابع انسانی و مواردی از این قبیل.

از این میان مشاغلی که در حوزه رایانه و مهندسی قرار داشته باشند، نیروی کار را به زبان‌های انگلیسی  پذیرش می‌کنند.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید در مورد بازار کار در اتریش، دستمزدها و حقوق کار پیدا کنید، مراجعه به سایت‌های رسمی است که به عنوان یک پرتال معرفی مشاغل در اروپا فعالیت می‌کنند. در این وب سایت‌ها فهرست آژانس‌های کاریابی و وب‌سایت‌های آگهی‌های استخدام در اتریش درج می‌شود. یکی از مراکز رسمی در اروپا که مشاغل اتریش را معرفی می‌کند در کشور آلمان وجود دارد.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در اتریش

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در اتریش

شما اگر بخواهید در کشور اتریش یک زندگی استاندارد داشته باشید، نیاز است که از هزینه‌های موجود اطلاعاتی به دست آورید.

بعضی از این هزینه‌ها به شکل زیر است:

 •  یک وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت در کشور اتریش باید به میزان 10.00 یورو هزینه در نظر بگیرید.
 • حال اگر بخواهید برای دو نفر وعده غذایی در نظر بگیرید به صورتی‌که رستوران انتخابی شما متوسط باشد نیاز است که 50.00 یورو هزینه در نظر داشته باشید.
 • شما برای بلیط‌های ماهانه در کشور اتریش در صورتی که استفاده در وضعیت معمول در نظر گرفته شود نیاز به 44.00 هزینه دارید.
 •   هزینه تاکسی در این کشور از 4.00 یورو است.
 • هزینه‌های عمومی برق، گرمایش، خنک کننده و آب و زباله یک آپارتمان در وضعیت 85 متر مربع به میزان 188.20 یورو است.
 • شما برای یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه باید 0.06 یورو هزینه در نظر بگیرید.
 •  هزینه اینترنت برای شما به میزان 60 مگابایت در ثانیه یا بیشتر 24.90 یورو در نظر گرفته شده است.
 • افرادی که به ورزش علاقه‌مند هستند حتما در لیست زندگی خود باشگاه را لحاظ می‌کنند که هزینه ماهانه برای یک فرد به میزان 32.57 یورو در نظر گرفته شده است؛ در صورتی‌که فرد بخواهید یک ساعت در آخر هفته زمین تنیس اجاره نماید باید به میزان 18.39 یورو هزینه در نظر بگیرید.
 • هزینه‌ای که برای سینما در نظر گرفته می‌شود برای هر شخص 10.00 یورو است.
 • مهد کودک ماهانه برای یک کودک 242.10 یورو در نظر گرفته شده است.
 • اگر فردی بخواهد یک جفت جین خریداری نماید باید 81.98 یورو هزینه در نظر بگیرد؛ این در حالی است که برای یک لباس تابستانی به میزان 33.07 یورو هزینه در نظر گرفته می‌شود.
 • شما برای یک جفت کفش نایک نیاز به 81.74 یورو هزینه دارید.

خرید خانه در کشور اتریش بستگی به منطقه مورد نظر دارد. شرایط زندگی در کشور اتریش متنوع است.

برای صرفه جویی در هزینه‌ها باید سعی کنید از وسایل حمل و نقل عمومی با بلیط‌های کلی استفاده نمایید. در صورت خرید لباس به سراغ فروشگاه‌های زنجیره‌ای بروید.

هزینه زندگی در کشور اتریش متوسط است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در اتریش

قیمت برخی کالاهای اساسی در اتریش

واحد پول: یورو

 • وعده غذایی، رستوران ارزان‌قیمت 12.00 - 15.00€
 • غذا برای 2 نفر، رستوران میان رده، سه دوره 50.00 - 80.00€
 • مک‌دونالد (یا غذای معادل کمبو) 7.00-8.00 €
 • کاپوچینو (منظم) 2.00-4.00 €
 • پپسی (بطری 0.33 لیتری) 2.78 -3.30 €
 • آب (بطری 0.33 لیتر) 2.18 €
 • شیر (1 لیتر) 1.11 €
 • نان‌شیرینی تازه (500 گرم) 1.95 یورو
 • برنج (سفید)، (1 کیلوگرم) 1.80 €
 • تخم‌مرغ (12) 2.80 €
 • پنیر محلی (1 کیلوگرم) 11.91 €
 • فیله مرغ (1 کیلوگرم) 10.32 €
 • دور گوشت گاو (1 کیلوگرم) (یا گوشت قرمز معادل) 16.30 €
 • سیب (1 کیلوگرم) 2.27 €
 • موز (1 کیلوگرم) 1.73 €
 • پرتقال (1 کیلوگرم) 2.44 €
 • گوجه‌فرنگی (1 کیلوگرم) 2.39 €
 • سیب‌زمینی (1 کیلوگرم) 1.37 €
 • پیاز (1 کیلوگرم) 1.42 €
 • کاهو (1 سر) 1.32 €
 • آب (بطری 1.5 لیتری) 0.59 €
 • بطری شراب (میان رده) 7.00 €
 • آبجو خانگی (بطری 0.5 لیتری) 1.10 €
 • آبجو وارداتی (بطری 0.33 لیتری) 1.48 یورو
 • سیگار 20 بسته (ماربلو) 5.50 €
 • بلیت یک‌طرفه (حمل‌ونقل محلی) 2.40 €
 • تاکسی (تعرفه عادی) 4.25 €
 • تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی) 1.80 €
 • تاکسی 1 ساعت انتظار (تعرفه عادی) 27.80 €
 • بنزین (1 لیتر) 1.24 €
 • اساسی (برق، گرمایش، خنک‌کننده، آب، زباله) برای 85m2 آپارتمان 192.84 €
 • 1 دقیقه. پیش‌پرداخت محلی تعرفه موبایل (بدون تخفیف و برنامه) 0.06 €
 • اینترنت (60 مگابیت بر ثانیه یا بیشتر، داده‌های نامحدود، کابل / € 25.00-45.00
 • باشگاه تناسب‌اندام، هزینه ماهانه برای 1 بزرگ‌سال 34.59 €
 • اجاره زمین تنیس (1 ساعت آخر هفته) 19.22 €
 • سینما، اکران بین‌المللی، 1 صندلی 11.00 €
 • پیش‌دبستانی (یا مهدکودک)، تمام‌روز، خصوصی، ماهانه برای 1 کودک 289.03 €
 • مدرسه بین‌المللی ابتدایی، سالانه برای 1 کودک 9،567.68 €
 • 1 شلوار جین (لوئیس 501 یا مشابه) 84.45 €
 • 1 لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره‌ای (Zara، H&M،€ 18.00-50.00
 • 1 جفت کفش نایک (متوسط) 81.97 €
 • 1 جفت کفش چرمی مردانه 111.66 €

اقتصاد در اتریش

اقتصاد در اتریش

در کشور اتریش نظام اقتصادی سوسیالیستی دیده می‌شود؛ به‌طوری‌‌ که این نظام سبب شده است که سطح زندگی و کیفیت زندگی بالایی برای شهروندان فراهم شود. این کشور پس از پایان جنگ جهانی دوم شرایط اقتصادی ضعیفی داشته است؛ اما امروزه ساختار اقتصادی این کشور با رونق زیادی همراه بوده است.

صنعت توریسم یکی از قطب‌های مهم اقتصادی در کشور اتریش محسوب می‌شود. کشور اتریش مشهور به کشور مجسمه و زیبایی‌های طبیعی است. در نظر داشته باشید که این کشور به نوبه خود یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود.

مهمترین اقلام صادراتی در کشور اتریش ماشین آلات و تجهیزات صنعتی است. کالاهای پزشکی و دارویی از دیگر بخش‌های مهم صادراتی در این کشور  محسوب می‌شود؛ همین‌طور کاغذ و کارت و مواد مصنوعی از تولیدات جدید در این کشور بوده که اقتصاد این کشور را به رشد خوبی رسانده است.

اقتصاد کشور اتریش در زمینه صنایع مواد غذایی دارای رتبه 5 در جهان است؛ این در حالی است که رتبه اقتصادی این کشور در زمینه ماشین‌آلات و فولادسازی به نسبت سال‌های گذشته رشد 75 درصدی داشته است که رقم بسیار شگفت‌انگیزی محسوب می‌شود. 

صنعت شیمی و اتومبیل‌سازی در این کشور به‌طور کلی شامل چندین بخش مختلف است و همین‌طور در منطقه استان وین خدمات مالی در یک گردش عظیم دیده می‌شود.در استان فورآلبرگ کشور اتریش صنعت نساجی و انواع لباس گردش مالی گسترده ای را به خود اختصاص داده است. استان کرنتن در زمینه صنعت چوب و کاغذ سهم بزرگی در اقتصاد کشور اتریش داشته است و به‌طور کلی این کشور از نظر صنعت آهن و فولاد و همی‌طور ماشین آلات بسیار قدرتمند ظاهر شده است.استان تیرول در کشور اتریش در زمینه صنعت شیشه و چوب به رشد خوبی رسیده است؛ به‌طوری که سازه‌های صادراتی استانداردی را به ثبت رسانده است.

نرخ بیکاری کشور اتریش 5 درصد اعلام شده است که کمترین نرخ بیکاری در اروپای مرکزی در این کشور محسوب می‌شود. نرخ بیکاری در این کشور بسیار کم است و این طور که مشخص شده است هر ساله با کمبود نیرو مواجه است.

جمله معروفی در مورد کشور اتریش وجود دارد " تعداد کارها در کشور اتریش از تعداد آدمها بیشتر است!"

امنیت مالی و اقتصادی در اتریش

امنیت مالی و اقتصادی در اتریش

کشور اتریش در زمینه صنعت الکترونیک توانسته از جدیدترین تکنولوژی استفاده نماید و در استان سالزبورگ شاهد رشد بالایی در زمینه صنعت الکترونیک بوده‌ایم که توانسته یک استراتژی درآمدزایی بسیار قدرتمند محسوب شود؛ همین طور امنیت مالی در بخش چوب و کاغذ این کشور به‌طور جدی به چشم می‌خورد که گردش مالی در این زمینه در سال 2020 به میزان 18 درصد از سال قبل بیشتر بوده است که رقم بسیار عالی است.

افرادی که در زمینه تجاری و داد و ستد و همین طور اقتصاد در کشور اتریش فعالیت می‌کنند از نظر اقتصادی در امنیت خوبی هستند؛ زیرا دولت این کشور خدمات مالی و وامی گسترده‌ای را در اختیار افراد قرار داده است و تجارت‌های مالی طبق یک چهارچوب استاندارد دقیق تعیین می‌شود.

در نظر داشته باشید که به‌طور کلی این کشور در زمینه فولاد و شیمی به رتبه خوبی رسیده است و مشخص است که شیمی یک رشته بسیار عالی در کشور اتریش برای درآمدزایی است.

عموماً قوانینی که در زمینه اقتصاد در کشور اتریش طبق نظرسنجی‌های مختلفی تعیین می‌شود؛ در نظر داشته باشید که خدمات مالی این کشور روز به روز در حال افزایش است و رفاه نسبی مردم بیشتر از قبل شده است . عموماً داد و ستدهای اقتصادی در کشور اتریش به‌صورت سه بخشی دیده می شود و در فصل‌های مشخصی از سال صورت می‌گیرد. صنعت شیشه کشور اتریش توانسته صادرات دنیا را به دست بگیرد.

امنیت اقتصادی کشور اتریش در سال 2020 با رشد بیش از 10 درصد همراه خواهد بود.

امنیت در اتریش

امنیت در اتریش

اتریش یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود. طبق آمار که از OECD به دست ما رسیده است میزان سرقت، حمله و جرم و جنایت در این اتریش در بین کشورهای توسعه یافته بسیار کم است.

شهر وین ایمن‌ترین شهر در لیست 215 شهر ایمن در دنیا قرار دارد؛ در واقع در کشور اتریش هیچ مشکلی برای توریست‌ها ایجاد نمی‌شود. مناطق غیر مسکونی و شهرهای کوچک در کشور اتریش به‌صورت ساعتی در وضعیت کنترل امنیتی قرار می‌گیرند.

در هر صورت دزدی‌های کوچک در تمام دنیا دیده می‌شود. در مکا‌های شلوغ چه خوب است که مراقب جیب برها باشید، دزدی کیف پول در کشور اتریش شایع‌ترین گزینه پیش روی افرادی است که تازه وارد این کشور شده‌اند. 

در بخش مرکزی کشور اتریش نژادپرستی دیده می‌شود؛ به‌طوری که شاید آن‌طور که باید با شما رفتار مناسبی نشود؛ البته هیچ نوع بی احترامی وجود ندارد و افراد سعی می‌کنند به هم احترام بگذارند.

سیستم بهداشت و خدمات در کشور اتریش در وضعیت نرمال قرار دارد و نمی‌توان گفت که نمره بهداشت این کشور 20 است؛ البته بررسی‌های گسترده‌ای در این زمینه صورت گرفته است که می‌تواند بسیار ارزشمند باشد.

مراحل اخذ اقامت برای خود و همراه در اتریش

مراحل اخذ اقامت برای خود و همراه در اتریش

در این بخش قصد داریم در خصوص اقامت برای خود و همراه صحبت کنیم؛ اما یک نکته بسیار مهم در این زمینه به این شکل است که همراه شما اجازه کار در کشور اتریش حتی به‌طور پاره‌وقت را ندارد؛ بنابراین از نظر بودجه باید در وضعیت خوبی قرار داشته باشید.

در نظر داشته باشید که شما برای *اقامت اتریش*در ابتدا نیاز به ویزا دارید، ویزا با اهداف مختلف صادر می‌شود که فرد باید با توجه به شرایط خود گزینه مورد نظر را انتخاب نماید؛ در هر صورت باید یا شغل خوبی در کشور اتریش داشته باشید که نشان دهد درآمد کافی دارید یا نیاز است که از نظر مالی بسیار قدرتمند ظاهر شوید.

کسانی که مهاجرت به کشور اتریش از طریق سرمایه‌گذاری به صورت نقدی را انتخاب کرده‌اند می‌توانند در همان شش ماه اول ورود خود به کشور اتریش برای همسر و فرزند کمتر از 18 سال خود درخواست اقامت همراه دهند.

در صورتی که سرمایه‌گذاری در وضعیت ثبت شرکت قرار دارد باید به مدت حداقل یک سال در این کشور زندگی کنید و سپس اقدام به درخواست اقامت برای همسر و فرزندان خود داشته باشید. شایان ذکر است که شرایط اخذ اقامت در کشور اتریش به‌طور دوره‌ای تعیین می‌شود و بسیار مشابه به اقامت اسلواکی است؛ در صورتی که فرد با ویزای کار وارد کشور اتریش شده است باید سعی کند یک دوره 2 ساله در این کشور کار کرده و وضعیت مالیات وی ارزیابی شود و سپس برای همراه خود درخواست اقامت دهد. 

شما باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد از نظر مالی در وضعیت خوبی هستید، این مدرک به‌صورت کلی ارزیابی می‌شود و گردش مالی 6 ماه اخیر شما باید مشخص باشد. لطفاً به این نکته توجه نمایید؛ در صورتی‌که مشخص شود در کشور اتریش دچار جرم شده‌اید و یا در پرداخت مالیات سهل انگاری کرده‌اید اقامت همراه در وضعیت غیر قابل قبول قرار می‌گیرد.

همسر شما اجازه کار تا زمانی که اقامت دائم ندارید را نخواهد داشت؛ اما فرزند شما می‌تواند در مدرسه و دانشگاه این کشور مشغول به تحصیل شود و از امکانات موجود برخوردار شود.

ازدواج خارجی ها در اتریش

ازدواج خارجی ها در اتریش

شما اگر قصد دارید با یک فرد اتریشی ازدواج کرده و وارد این کشور شوید باید یک سری شرایط را به‌طور دقیق مورد ارزیابی قرار دهید.

 • اول اینکه فرد مورد نظر باید تابعیت اتریش را داشته باشد.
 • هر دو شخص 18 سال سن را داشته باشند.
 • ارائه مدارک شناسایی و هویتی 
 • باید ثابت شود که ازدواج در وضعیت صوری نبوده و واقعی است.
 • پس از گذشت 6 سال از ازدواج، فرد می‌تواند برای تابعیت کشور اتریش درخواست دهد، در طول 6 سال، زوج باید 5 سال را یک خانه زندگی کنند و زندگی در وضعیت مستمر قرار بگیرد.

شما با ازدواج با یک فرد اتریشی اقامت موقت این کشور را خواهید داشت و از کارت قرمز سفید پلاس استفاده می‌کنید تا بتوانید مشغول به کار در این کشور شوید.

در صورتی که افراد کمتر از 5 سال زندگی مشترک و در یک خانه دارند باید ده سال صبر کنند و سپس برای تابعیت این کشور درخواست دهند.

دانش خوب در زمینه زبان آلمانی و دانستن اطلاعات مهم در زمینه تاریخ این کشور در اخذ پاسپورت کشور اتریش بسیار اهمیت دارد.

شرایط اقامت در کشور اتریش با هدف ازدواج زمان طولانی را می‌طلبد.

اجاره خانه در اتریش

اجاره خانه در اتریش

شما اگر بخواهید در کشور اتریش خانه اجاره نمایید باید در ابتدا به منطقه‌ای که قرار است زندگی کنید، توجه کنید. *قیمت خانه در اتریش* در شهر وین کمی گران است.

قیمت اجاره خانه‌ها در اتریش به شکل زیر است:

 1. آپارتمان‌های یک خوابه در کشور اتریش در مرکز شهر 670.55 یورو هزینه در بر دارد؛ البته امکانات آن کامل است. 
 2. آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر اجاره 525.50 یورو باید در نظر گرفته شود که رقم ارزانتری به نسبت مرکز شهر است.
 3.  آپارتمان با سه خواب بزرگ و آپارتمان در مرکز شهر باید به میزان 1273.08 یورو هزینه در نظر بگیرید.
 4. آپارتمان در خارج از مرکز از شهر 977.73 یورو در نظر گرفته شده است.

در نظر داشته باشید که خانه‌های کشور اتریش به‌طور کلی با اتاق‌های فرد ساخته می‌شود یعنی آپارتمان‌های دو خوابه خیلی کم دیده می‌شود این در حالی است که هزینه‌ها برای آپارتمان‌های سه خوابه معقولانه‌تر است.

افرادی که قصد دارند در هزینه‌های خود صرفه جویی کنند می‌توانند به سراغ خانه‌هایی بروند که در وضعیت اشتراکی قرار دارد، هزینه اجاره این خانه‌ها به نصف کاهش می‌یابد.

ثبت شرکت در اتریش

ثبت شرکت در اتریش

ثبت شرکت در کشور اتریش به سه دسته مهم تقسیم می‌شود:

 1. شرکت با مسئولیت محدود،
 2. شرکت سهامی خاص،
 3. تشکیلات شرکتی مطابق با قوانین اتحادیه اروپا.

تشکیلات شخصی در این کشور شامل شرکت با تشکیلات باز، شرکت تشکیلاتی متشکل از افراد حقیقی و حقوقی، تشکیلات شرکتی با مشارکت در سرمایه‌گذاری است.

در صورتی که بخواهید ثبت شرکت با مسئولیت محدود کشور اتریش را انتخاب نمایید به حداقل یک سهامدار در نظر بگیرید، برای سرمایه‌گذاری در این راستا نیاز به حداقل 35000 یورو هزینه دارید. شرکت های دولتی که AG شناخته می‌شوند نیاز به حداقل یک سهامدار دارند. کمترین سرمایه مورد نظر برای این نوع ثبت شرکت به میزان 70000 یورو تعیین شده است. در گزینه قبل سهام شرکت در اوراق بهادار وارد نمی‌شود؛ اما در این گزینه این شرایط وجود دارد.

 افراد برای ثبت شرکت در کشور اتریش نیاز به گذرنامه و شناسه مربوط به بسته ملیت شهروندی دارند. قرارداد اجاره‌ای نیاز است که نشان دهد آدرس محلی شرکت در کدام بخش است. اطلاعات در مورد مدیران شرکت مانند گذرنامه و یا کپی شناسنامه در نظر گرفته می‌شود. اطلاعات در مورد سهم هر سهامدار تعیین می‌شود.

نرخ مالیات عموماً برای شرکت‌ها 25 درصد است؛ البته این نرخ در ابتدا 34 درصد بوده است و امروزه به میزان 25 درصد رسیده است که رقم قابل قبولی است؛ به طور کلی کشور اتریش از طریق شرکت با مسئولیت محدود بسیار مهم است.

انواع ویزا و انواع اقامت در اتریش

انواع ویزا و انواع اقامت در اتریش

شما برای گرفتن انواع اقامت و انواع ویزا می‌توانید از روش‌های زیر اقدام نمایید:

 • شما برای مهاجرت به کشور اتریش می‌توانید سرمایه خود را در اختیار پروژه‌های دولتی این کشور قرار دهید؛ به این ترتیب سریع‌ترین راه را انتخاب کرده‌اید؛ اما مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه‌گذاری گران‌ترین روش محسوب می‌شود.
 • شما اگر تخصص ویژه‌ای دارید می‌توانید به سراغ ویزای کار کشور اتریش بروید و شرایطی برای شما تعیین می‌شود که در نهایت در صورتی‌که در کار خود پیشرفت خوبی داشتید می‌توانید برای اقامت این کشور اقدام نمایید که گزینه بسیار ارزشمندی است. یک موضوع مهم دیگر در زمینه اقامت به کشور اتریش در نظر گرفته شده است؛ به این ترتیب که شما باید سعی کنید ویزایی که مناسب با شرایط خودتان است را انتخاب نمایید.
 • شما اگر از طریق ازدواج وارد خاک کشور اتریش می‌شوید به سادگی می‌توانید پس از گذشت 6 سال برای اقامت این کشور درخواست خود را اعلام نمایید.
 • افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور اتریش را دارند در ابتدا باید در یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرفته شوند و نیاز است که مدارک لازم در تحصیل قبلی را ارائه دهند، شایان ذکر است که تحصیل در این کشور می‌تواند با داشتن مجوز کار به شکل پاره‌وقت همراه باشد.
 • تابعیت تولد کشور اتریش از دیگر روش‌هایی موجود است که در صورتی‌که قوانین به درستی رعایت شود می‌تواند به نتیجه برسد.
 • افرادی که در ذهن خود ایده‌های کارآفرینی دقیقی دارند می‌توانند به سراغ ویزای کارآفرینی این کشور بروند و از شرایط موجود به‌طور دقیق استفاده نمایند.
یک نکته بسیار مهم در زمینه اقامت کشور اتریش به این‌صورت است که در ابتدا فرد از اقامت موقت استفاده می‌کند؛ پس از گذشت دوره مشخص فرد می‌تواند برای اقامت دائم درخواست دهد. اقامت دائم و تابعیت کشور اتریش با هم فرق دارند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم اتریش

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم اتریش

بیمه در کشور اتریش روز به روز در حال افزایش است، سیستم‌های مراقبت بهداشتی در این کشور به لطف تدابیری که از سوی نظام *پزشکی در اتریش*صورت گرفته است در وضعیت بسیار عالی قرار دارد.

سرمایه‌گذاری در اتریش در زمینه بیمه و بهداشت بسیار عالی است؛ به‌طوری که از جدیدترین فناوری‌های مجهز در این سیستم استفاده می‌شود. در این کشور از روش‌های سیستماتیک برای مراقبت‌های بهداشتی استفاده می‌شود؛ به‌طوری که بهداشت اجتماعی و همین طور روال بیمه‌ای برای کودکان و بانوان در وضعیت خاصی قرار دارد.

در نظر داشته باشید که در این کشور مانند ایران بیمارستان‌ها در دو وضعیت خصوصی و دولتی دیده می‌شود. افرادی که بیمه درمانی ندارند باید به میزان 31 درصد بیشتر از افراد عادی هزینه پرداخت نمایند؛ شایان ذکر است که در این روند برای بانوان باردار شرایط بیمه بسیار عالی در نظر گرفته شده است.

بیمه‌های کمک درمانی از دیگر گزینه‌هایی است که در کشور اتریش دیده می‌شود و در وضعیت بیمه مشترک قرار دارد. این کشور شرایط خاص بیمه‌ای را به شکل صحیحی ایجاد نموده است.

هزینه نسخه و همین طور تعرفه‌ای که برای پزشکان خصوصی در این کشور تعیین می‌شود زیر نظر دولت است و هیچ نوع افزایش تعرفه غیر استاندارد دیده نمی‌شود.

خدمات بانکی و مالی در اتریش

خدمات بانکی و مالی در اتریش

در بانک‌های اتریشی مشتری مداری یک قاعده بسیار مهم محسوب می‌شود؛ به‌طوری‌ که شرکت‌های بیمه چه در بخش‌های داخلی و چه در بخش‌های خارجی توانسته‌اند از سیستم‌های قابل قبولی برای بانک‌ها استفاده نمایند. در بانک‌های کشور اتریش از سیستم‌های دیجیتال‌سازی با تمرکز استفاده شده است که در روال برخورد با مشتری در نظر گرفته می‌شود. در این کشور برداشتن سریع حق بیمه از دستگاه خودپرداز صورت می‌گیرد، بیمه مسافراتی از طریق ارسال پیامک فراهم شده است. دیدگاه بانکداری کشور اتریش بسیار متنوع و با سیاست‌های نوآورانه همراه است.

کمپانی‌های بیمه و همین طور بانک‌های کشور اتریش روز به روز در حال رشد است؛ به‌طوری که دریافت سپرده و همین طور وام از دسته فعالیت‌های بسیار مهم و اساسی در کشور اتریش محسوب می‌شود و نقش پایدارکننده‌ای دارد. در نظر داشته باشید که سیاست‌های بانکداری در مرتبط با بیمه‌های بلند مدت در وضعیت امنیت اجتماعی افراد مسن قرار گرفته است.

دیجیتال سازی خدمات از فاکتورهای بسیار مهم بانکداری کشور اتریش است که سبب شده است تعادل خوبی بین کانال‌های توزیع سنتی و همین‌طور جریان‌های فناوری دیجیتال صورت بگیرد.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در اتریش

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در اتریش

کشور اتریش در لیست کشورهای عضو حوزه شینگن قرار دارد. می‌دانیم که اگر شما از ویزای شنگن استفاده نمایید به سادگی می‌توانید به سایر کشورهایی که در لیست قرار دارد بدون داشتن ویزای مجدد رفت و آمد کنید.

مدارک اخذ ویزای شینگن:

 • برای اخذ ویزای شینگن باید فرم درخواست ویزا را به‌طور دقیق و کامل تکمیل نمایید.
 • نیاز است که افراد دو قطعه عکس رنگی با زمینه سفید ارائه دهند.
 • افراد باید گواهی اشتغال به کار داشته باشند.
 • نیاز به سند مالکیت است.
 • نیاز به پرینت حساب بانکی به ازای هر نفر 40 میلیون تومان که مهر و تأیید بانک باشد.
 • افراد باید پاسپورت معتبر با اعتبار 3 ماهه داشته باشند و حتما باید پاسپورتشان دو برگ سفید داشته باشد.
 • بیمه مسافرانی به مبلع 30 هزار یورو

تشابهات فرهنگی اتریش با ایران

تشابهات فرهنگی اتریش با ایران

در هر صورت برای اخذ پاسپورت کشور اتریش باید ده سال از اقامت شما گذشته باشد. در نظر داشته باشید که اگر از طریق ویزای سرمایه گذاری وارد این کشور شده اید باید در طول این ده سال منفعتی برای کشور داشته باشید. در صورتی که ویزای کارآفرینی داشته اید میزان پیشرفت شما ارزیابی می‌شود. از شما آزمونی اخذ می شود که مشخص سازد به زبان آلمانی تسلط دارید.

با داشتن پاسپورت کشور اتریش می توانید به 155 کشور که عضو شینگن هستند بدون ویزا سفر نمایید. در نظر داشته باشید که در این کشور دو تابعیتی دیده نمی شود و شما برای دریافت پاسپورت کشور اتریش باید تابعیت قبلی خود را از بین ببرید. اثر انگشت در پاسپورت شما درج می شود و روال درج آن به شکل الکترونیکی بوده و با چشم دیده نمی شود. اعتبار پاسپورت کشور اتریش ده ساله است و بین 4 الی 6 هفته زمان برای تمدید آن در نظر گرفته می‌شود.

شرایطی که برای اخذ پاسپورت کشور اتریش در نظر گرفته می‌شود دانش زبان آلمانی در حد B1 است. افراد باید شغل مناسب برای تأمین زندگی داشته باشند. عدم سابقه کیفری بسیار مهم است و شرایط فیزیکی افراد به طور دقیق ارزیابی می شود. افرادی که در طول زندگی در کشور اتریش دچار جرم و جنایت شده اند در اخذ پاسپورت این کشور به مشکل برخواهند خورد.

اعیاد و تعطیلات رسمی در اتریش

اعیاد و تعطیلات رسمی در اتریش

سال رسمی در کشور اتریش میلادی اعلام شده است. این کشور در لیست کشورهای اروپایی قرار دارد و دارای تعطیلات مذهبی زیادی است.

تعطیلات رسمی در کشور اتریش به شرح زیر است:

 • اول ژانویه مشهور به سال نو است و در این روز همه شهر تعطیل است؛ به‌طوری که اقوام و خانواده‌ها دور هم جمع می‌شوند و با هم به شادی و تفریح می‌پردازند.
 • روز 6 ژانویه مشهور به سه پادشاه مقدس است که یک عید رسمی بوده و جشنواره‌های زیادی در این تاریخ دیده نمی‌شود.
 • ایسترن عید پاک نام دارد و تاریخ آن به روزهای 24 و 25 مارس باز می‌گردد. شایان ذکر است که طبق این تارخ افراد لباس‌های سفید خود را به تن می‌کنند.
 • اول ماه می در کشور اتریش روز جهانی کارگر است، در این روز یک مراسم به پاس زحمات کارگران در نظر گرفته می‌شود و شهر بسیار فضای مثبت به خود می‌گیرد.
 • 25 ماه می روز دفن جسد حضرت مسیح در اتریش شناخته شده است، در چنین روزی افراد سعی می‌کنند به سبک و سنت خود سوگواری کنند و عموماً فضای آرامی در شهر حاکم است.
 • 26 اکتبر روز ملی اتریش است، در این روز همه شرکت‌ها و مغازه‌ها بسته است و جشن‌های خیابانی زیادی برگزار می‌شود.
 • 25 ماه دسامبر در این کشوور مشهور به کریسمس است، در این تاریخ افراد سعی می‌کنند به هم مهر بورزند و سعی می‌شود که همدیگر را دعوت به شادی نمایند.

در هر یک از ایالت‌های کشور اتریش جشن‌های خاصی برگزار می‌شود که با هم فرق دارند. در اواخر تابستان در این کشور جشنواره موسیقی‌های مدرن و محلی برگزار می‌شود؛ به‌طوری که کل شهر با پرچم‌های رنگارنگ تزیین شده‌اند و شهر غرق شادی و سرور است. در شهر وین یک مراسم برای اپرا در نظر گرفته می‌شود. مردم این شهر ماه‌ها قبل برای تدارک این بخش آماده شده‌اند. در این فصل برنامه‌های مفصل سمفونی و همین طور برنامه‌های اپرا در تماشاخانه‌ها برگزار می‌شود.

آواز و موسیقی در کشور اتریش بخش مهمی از زندگی مردم محسوب می‌شود، مردم از شنیدن ترانه‌های محلی لذت می‌برند.

دین در اتریش

دین در اتریش

دین اصلی در کشور اتریش مسیحیت کاتولیک است؛ به‌طوری که به میزان 75 درصد از جمعیت این کشور پیرو کلیسای کاتولیکی هستند. 5 درصد از مردم پروتستان هستند. حدود 500 سال گذشته به میزان 8 میلیون از مردم کشور اتریش مسلمان بودند که درصد قابل توجهی است.

در سال 1971 میلادی به میزان 23 هزار نفر در این کشور مسلمان بودند این در حالی بود که در سال 1991 در حدود 160 هزار مسلمان در این کشور  زندگی می‌کردند و در سال 2001 این رقم به 335 هزار مسلمان رسید. در نظر داشته باشید که در سال 2010 در این کشور به میزان 500 هزار مسلمان دیده می‌شود که این آمارها نشان می‌دهد که تعداد مسلمانان این کشور روز به روز در حال افزایش است.

 مردم با فرهنگ‌های مختلف و استاندارد بالا در کنار هم زندگی می‌کنند، یک چهارم از جمعیت این کشور در شهر وین زندگی می‌کنند و این شهر پایتخت فرهنگی اروپا محسوب می‌شود. مردم کشور اتریش از لباس‌های سنتی برای مراسم‌های خود استفاده می‌کنند. در حدود 98 درصد از مردم کشور اتریش زبان آلمانی دارند.

دین در کشور اتریش در وضعیت آزاد قرار دارد و این روال حتی برای پوشش و حجاب دیده می‌شود.

تفریح در اتریش

تفریح در اتریش

افرادی که با ویزای دانشجویی وارد کشور اتریش شده‌اند از بازدید شهر گراتز قطعاً شگفت زده می‌شوند، این شهر قدیمی است؛ اما دارای موزه‌های هنری بسیار عالی است که می‌تواند برای گشت و گذار یک گزینه بسیار مهم محسوب شود. گراتز به شهر دانشجویی کشور اتریش مشهور است.

اگر اهل اسکی سواری باشید روستای آنتونی آم آلبرگ یک انتخاب بسیار هیجان‌انگیز برای شما محسوب می‌شود. این شهر بین کوه‌های ترول قرار دارد و دارای زمین اسکی بسیار وسیع بوده است که می‌تواند بهترین گزینه برای اسکی بازان حرفه‌ای یا آماتور باشد. این فضا چشم اندازهای بسیار وسیع و و زیبایی در فصل تابستان دارد.

وین مهد موسیقی کشور اتریش محسوب می‌شود در این شهر هر ساله فستیوال‌های گسترده‌ای در زمینه موسیقی برگزار می‌شود؛ به‌طوری که هنرمندان به اجراهای برجسته‌ای می‌پردازند. موزه هنر در این شهر بسیار دیدنی و خاص است. شما می‌توانید در کافه‌های این شهر بهترین غذاها را میل نمایید.

در تابستان افرادی که مهاجرت به این کشور را انتخاب می‌کنند به سراغ دریاچه ورث می‌روند. این دریاچه بهترین فضا برای قایقرانی است؛ از دیگر دیدنی‌های این بخش، غارهای شگفت‌انگیزی است که برای بازدید از آن‌ها باید راهنمایی در کنار شما باشد و همین طور نیاز است که یک سری اطلاعات دقیق به شما ارائه شود.

منطقه تفریحی سالزکامرگوت از دیگر دیدنی‌های کشور اتریش است که بسیار جذاب طراحی شده است این منطقه دارای تپه‌های سرسبز و همین طور دریاچه‌های زلال است. زیبایی این بخش شما را شگفت زده می‌کند.

حمل و نقل در اتریش

حمل و نقل در اتریش

شما برای حمل و نقل در شهر و از یک شهر به شهر دیگر می‌توانید از مترو استفاده نمایید، هزینه‌ای که برای بلیط یک طرفه مترو در نظر گرفته می‌شود 2.20 یورو اعلام شده است. در نظر داشته باشید که این هزینه به‌طور کلی به صورت دوره‌ای تعیین می شود و گاها به 2.40 یورو می‌رسد.

در صورتی‌که فرد بخواهد بلیط یک ماه خود را خریداری نماید باید به میزان 44.00 یورو هزینه در نظر بگیرد و اگر از شرایط ویژه استفاده کند، نیاز است که 51.00 یورو هزینه نماید.

شروع قیمت تاکسی در این کشور از 4.00 یورو است این در حالی است که تاکسی هر کیلومتر حرکت 1.80 یورو هزینه دریافت می‌نماید. هزینه تاکسی برای یک ساعت 27.00 یورو است.

بنزین در کشور اتریش برای هر لیتر 1.16 یورو است. این کشور از نظر هزینه حمل و نقل در وضعیت نرمال قرار دارد.

هزینه‌های حمل و نقل در این کشور به‌طور دوره‌ای تعیین می‌شود؛ این‌طور که شواهد نشان می‌دهد در این کشور بودجه‌بندی در وضعیت نرمال قرار دارد و افزایش تعرفه برای سیستم‌های حمل و نقل به صورت غیر اصولی نخواهد بود.

در این شهر می‌توان از اتوبوس استفاده نمود؛ البته هزینه‌هایی که برای اتوبوس تعیین می‌شود کمی گران‌تر از مترو اما ارزانتر از تاکسی است، تعرفه تاکسی در کشور اتریش از سایر وسایل حمل و نقل گران‌تر اعلام شده است.

فرهنگ اتریش

فرهنگ اتریش

در کشور اتریش نظام فدرالی دیده می‌شود؛ به‌طوری که هر یک از 9 ایالت این کشور دارای یک فرهنگ خاص و مجزا هستند. برخی از عادات و سنت‌ها در این کشور بسیار جالب است. مردم کشور اتریش در ابتدا با شما رسمی رفتار می‌کنند؛ اما پس از یک الی چند بار بازدید رفتارها بسیار صمیمانه می‌شود. در برخی از ایالت‌های این کشور سنت‌های خاصی دیده می‌شود.

مردم این کشور محافظه کار هستند و سعی می‌کنند در رفتار خود کمی رسمی باشند. ساختار اجتماعی کشور اتریش بر اساس خانواده شکل گرفته است. بازدید از پدر بزرگ و مادر بزرگ در این کشور بسیار مهم است. خانواده‌های اتریشی کم جمعیت هستند. بین روستاهای این کشور ارتباط نزدیکی دیده می‌شود. مردم این کشور به طبیعت بسیار علاقه دارند. فرهنگ رسمی در کشور اتریش دیده می‌شود.

در*سفر به اتریش* در مکان‌های عمومی نباید با صدای بلند صحبت کنید. مردم از نظر لباس به ظاهر خود می‌رسند؛ اما به هیچ عنوان جنبه خودنمایی دیده نمی‌شود.

در کشور اتریش مردها با هم روبوسی نمی‌کنند و تا زمانی‌که فرد اجازه ندهد نمی‌توانید او را به اسم کوچک صدا کنید.

هنر اتریش

هنر اتریش

هنر در کشور اتریش رشد بسیار زیادی داشته است؛ به‌طوری که پایتخت این کشور سال‌های زیادی به عنوان قطب نوآوری در هنر محسوب می‌شود.

موسیقی در این کشور به نوبه خود ارزش زیادی دارد. در قرن های 18 و 19 میلادی وین پایتخت موسیقی کلاسیک در اروپا به شمار آورد. در قرن 18 موسیقی کلاسیک وارد این کشور شده و وین مکان مهمی در زمینه نوآوری‌های موسیقی محسوب شد. در همین دوره بتهوون الگوهای سمفونیک را به وجود آورد و ساختار ارکستر چهار نفری در این کشور شکل گرفت.

سالن موسیقی در کشور اتریش یکی از سه سالن برتر موسیقی در جهان به شمار می‌آید. ادبیات کشور اتریش به دو بخش تقسیم می‌شود و پس از هنر، ادبیات این کشور بسیار مشهور است. اتریش دارای شعرا، نویسندگان و رمان‌نویسان بسیار عالی بوده است.

معماری به نوبه خود در تاریخ این کشور به رتبه خوبی رسیده است. قلعه‌ها و کلیساها و بناهای تاریخی این کشور به نوبه خود از اهمیت بالایی برخوردار است.

کشور اتریش در تولید فیلم یکی از پیشتازان قدرتمند محسوب شده است؛ به‌طوری که دارای کارگردانان، بازیگران و نویسندگان بسیار مشهوری است.

 

ورزش در اتریش

ورزش در اتریش

اسکی از ورزش‌های بسیار مشهور در کشور اتریش محسوب می‌شود؛ به‌طوری که افراد در زمینه اسکی می‌توانند در مسابقات شرکت کنند. ورزش اسکی در این کشور در وضعیت حرفه‌ای دنبال می‌شود؛ به‌طوری که مردم این کشور در طول سال‌های مختلف موفقیت زیادی در این ورزش به دست آورده‌اند.

ورزش‌های آبی و زمستانی در کشور اتریش بیشتر از سایر ورزش‌ها دیده می‌شود و عموماً رقابت در زمینه ورزش‌های زمستانی دیده می‌شود.

 

بانوان در زمینه قایق‌رانی فعالیت می‌کنند؛ این در حالی است که آقایان در زمینه اسکی رتبه بهتری دارند.

 

خرافات در اتریش

خرافات در اتریش

مردم کشور اتریش هنوز خرافات عجیب و غریبی دارند. بعضی از این خرافات به شرح زیر است:

 1. در این کشور اگر یک پسر به همراه خانواده خود برای خواستگاری یک دختر اقدام نماید در صورتی که در مسیر راه خود یک مرد نابینا، زن بارداری و یا یک راهب را ببیند، این‌طور بررسی می‌شود که عاقبت خوشی برای این ازدوج نبوده و فرد از خواستگاری منصرف می‌شود؛ در صورتی که سر راه خود یک بز، کبوتر و یا گرگ ببینید؛ این‌طور به نظر می‌رسد که این وصلت خوش یمن است و با خیر و خوشی همراه است.
 2. مردم این کشور با افرادی که دارای فامیلی یکسان با فامیلی خود هستند، ازدواج نمی‌کنند.
 3. شنبه در کشور اتریش بدترین روز برای جشن و وصلت محسوب می‌شود و چهارشنبه بهترین گزینه است.
 4. اگر عروس خود لباس خود را بدوزد، نشانه خوبی ندارد.
 5. استفاده از ترکیب گل‌های قرمز و سفید در این کشور ممنوع است؛ به‌طوری که نماد خون و پانسمان محسوب می‌شود؛ در صورتی‌که در روز عروسی در کشور اتریش آب و هوا خوب نباشد، معنی خوبی ندارد.

شایعات در مورد اتریش

شایعات در مورد اتریش

ما در این قسمت به بعضی از شایعاتی که در کشور اتریش وجود دارد، اشاره می‌کنیم که عبارتند از:

 • اینکه کشور اتریش در زمینه بهداشت رتبه اول را دارد شایعه است! این کشور توانسته رشد خوبی در زمینه بهداشت داشته باشد.
 • مردم کشور اتریش تا حدودی نژادپرست هستند؛ اما شایعی در مورد اینکه با توریست و مهاجران رفتار خوبی ندارند، هرگز صحیح نیست.
 • عدم اهمیت به کودک در این کشور یک شایعه بزرگ است و مردم این کشور به‌طور کلی به کودکان بسیار ارزش می‌گذارند.
 • در این کشور کیف دزدی در وضعیت بسیار کم دیده می‌شود و اینکه دزدی و کیف‌قاپی به یک شغل در کشور اتریش تبدیل شده است، شایعه بزرگ خواهد بود.

موارد ممنوعه در اتریش

موارد ممنوعه در اتریش

در کشور اتریش باید موارد زیر را رعایت نمایید که عبارتند از:

 • شما در کشور اتریش اجازه ندارید با صدای بلند با کسی صحبت کنید؛ حتی اگر بسیار عصبانی باشید.
 • در این کشور در زمان کار و یا سخنرانی اجازه آدامس جویدن ندارید.
 • همراه شما اجازه کار در کشور اتریش حتی به‌صورت پاره‌وقت را ندارد.
 • در برخی از روزهای مشخص حق دارید از موزه‌های این کشور دیدن نمایید.
 • محدودیت حمل مایعات به داخل هواپیما در این کشور هنوز هم سختگیرانه است.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم اتریش

خطرات احتمالی برای افراد مقیم اتریش

اتریش جزء امن‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود؛ اما در هر کشوری به هر حال خطراتی وجود دارد که در کشور اتریش به موارد زیر اشاره می‌کنیم:

 • در کشور اتریش شاید در ابتدا از سرما آسیب ببینید.
 • در مکان‌های عمومی باید مواظب کیف پول خود باشید.
 • بانوان مراقب وسایل خود باشند.

 

اتریش امن ترین کشور در لیست کشورهای ایمن در دنیا است.

تشابهات قوانین اتریش با ایران

تشابهات قوانین اتریش با ایران

در زیر به مواردی اشاره می کنیم که کشور اتریش در قوانین مانند ایران است:

 • هوشیار نبودن در زمان رانندگی در کشور اتریش همانند ایران یک جرم محسوب می‌شود.
 •  در این کشور مردم در زمان احوالپرسی با هم دست م‌ دهند و روبوسی تنها در بین بانوان دیده می‌شود.
 • در کشور اتریش قوانین جداسازی زباله‌ها مانند ایران است.
 • فضای هنری کشور اتریش مانند برخی از بخش‌های هنری در ایران بسیار گسترده است.

 

گواهینامه و خرید ماشین در اتریش

گواهینامه و خرید ماشین در اتریش

اطلاعاتی که در این بخش در زمینه اخذ گواهینامه داده می‌شود مربوط به شهر گراتس از ایالت ایستریا است و هر یک از ایالت‌های کشور اتریش در این زمینه قوانین مختلفی دارند.

مراحل اخذ گواهینامه در این شهر به شکل زیر است:

 1. در ابتدا باید گواهینامه رانندگی ایران توسط یک دارالترجمه در اتریش ترجمه شود و برای این کار هزینه 65 یورویی در نظر گرفته شود.
 2. نیاز است که افراد به پزشک مراجعه نمایند، هزینه این کار 35 یورو است.
 3. فرد باید به مرکز مربوط به امور رانندگی در این کشور مراجعه کرده و درخواست انجام پروسه اخذ گواهینامه را ارائه دهد؛ مدتی انتظار نیاز است که وضعیت درخواست مشخص شود.
 4. در این مرحله مدرک شما توسط مرکز اداره پلیس استعلام می‌شود؛ سپس مشخص می‌شود که فرد چه میزان نیاز به کلاس عملی دارد.
 5. 18 ماه زمان داده می‌شود تا فرد در کلاس رانندگی شرکت نماید؛ سپس فرد در آزمون عملی شرکت می‌کند؛ در صورت قبولی برای ویزا، کارت مربوطه صادر می‌شود. هزینه این بخش 120 یورو است. شما 4 شانس برای پذیرش دارید.
خرید ماشین در کشور اتریش می‌تواند به صورت نقد و اقساط صورت بگیرد، تعرفه ماشین در این کشور در وضعیت متوسط قرار دارد.

نوع پوشش مردم اتریش

نوع پوشش مردم اتریش

مردم کشور اتریش در زمینه لباس اصول سفت و سختی دارند؛ به‌طوری که در موقعیت‌های اجتماعی مختلف باید از لباس‌های خاصی استفاده نمایید.

مثلاً در تئاتر و کنسرت‌ها از لباس‌های رسمی استفاده می‌کنند و در رستوران‌ها لباس‌های نیمه رسمی به تن دارند. استفاده از لباس‌های سنتی در جشن‌ها دیده می‌شود و در زمان کار و فعالیت باید لباس‌های مربوطه استفاده شود.

بهتر است در سطح شهر از لباس‌های نیمه بسته استفاده نمایید.

اجباری بابت لباس‌های خاص در کشور اتریش وجود ندارد، شما آزاد هستید لباس مورد نظر را انتخاب نمایید.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی اتریش

جغرافیا و شرایط آب و هوایی اتریش

کشور اتریش دارای مساحت 83872 کیلومتر مربع است و در قلب اروپای مرکزی قرار گرفته است. دور تا دور کشور اتریش خشکی است. این کشور از سمت شمال با آلمان همسایه است و از سمت شرق با مجارستان مرز مشترک دارد. رشته کوه‌های آلپ از شرق تا غرب این کشور کشیده شده است و در حدود 75 درصد از خاک این سرزمین را فرا گرفته است.

این کشور دارای زمین‌های کم ارتفاع و همین طور کوه‌های بسیار زیبا است. بیشتر زمین‌های قابل کشت این کشور در بخش‌های شمال شرقی قرار دارد. آب و هوای کشور اتریش در لیست آب و هوای معتدل قرار دارد. شرق کشور اتریش به نسبت غرب آن خشک‌تر است. زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرمی دارد. از نظر رطوبت این کشور نیمه مرطوب اعلام شده است. مناطقی که دارای ارتفاع بیش از 3000 متر هستند؛ به‌طور کلی پوشیده از برف هستند. کشور اتریش در منطقه معتدل و مسیر های آب و هوایی جالبی قرار دارد. در هر فصل سال این کشور دما و آب و هوای مخصوص به خود را دارد.

در مناطق کوهستانی آب و هوا پر بارش اعلام شده است و به‌طور کلی زمستان‌های کشور اتریش طولانی هستند.

غذاهای اتریش

غذاهای اتریش

آشنایی با غذاهای هرکشوری بخش مهم هر سفر محسوب می‌شود، قصد داریم در این بخش مهمترین غذاهای کشور اتریش را بررسی کنیم:

 • شنیتزل گوشت گوساله یکی از مشهورترین غذاهای کشور اتریش است که به‌طور سنتی تهیه می‌شود. در این غذا از خمیر کورن فلکس استفاده می‌شود. استفاده از سالاد سیب زمینی به همراه ژله انگور قرمز در کنار این غذا بر طعم آن می‌فزاید.
 • کوفته سیب‌زمینی از کوفته‌های بسیار سنتی در این کشور است که در نوع مزه و کوفته شیرین طبخ می‌شود. این غذا گاهاً به همراه گوشت‌های کباب شده مصرف می‌شود و برای شیرین کردن آن از میوه‌هایی مانند آلو و زردآلو استفاده می‌شود.
 • تافه اشپیتز از یک غذا با تکه گوشت گوساله آبپز شده است، در این غذا از سبزیجات استفاده می‌شود و از کوفته‌های خمیر نانی عالی برای آن استفاده می‌شود.
 • پاستا اشپتزله و ناکله از دیگر غذاهای بسیار خوش طعم در کشور اتریش محسوب می‌شود. این غذا به همراه کوفته‌های کوچک استفاده می‌شود و در آن از تخم‌مرغ استفاده می‌شود. این غذا در رستوران‌ها یک وعده گیاهی بسیار عالی محسوب می‌شود.
 • سوپ و کوفته‌های نان و پنیر در کشور اتریش یکی از غذاهای بسیار خوش طعم محسوب می‌شود و از برش‌های نازک پنکیک در کنار آن استفاده می‌شود.
 • دونر کباب یک غذای ترکی است که جایگزین بسیار عالی به جای سوسیس محسوب می‌شود. این غذا در مغازه‌های کوچک عرضه می‌شود.
 • سوسیس پنیری و کالباس جگر و پنیر در این کشور بسیار طرفدار دارد، این غذا در اغذیه فروشی‌های خیابانی دیده می‌شود و با پنیر زیاد سرو می‌شود.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در اتریش

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در اتریش

کنسولگری ایران در کشور اتریش در شهر وین قرار دارد.

ساعت کاری هر روز از 8 صبح الی 13:30 ظهر اعلام شده است.

* سفارت اتریش * در تهران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان احدی، کوچه میرولی پلاک 6 الی 8 است.

 

 

 

مشاوره زندگی در اتریش
آخرین ویرایش: ‏1 ماه پیش - 15,118 نمایش

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱