x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

آذربایجان

جمهوری آذربایجان در سال‌های قبل با تولید ناخالص ملی خود توانست به میزان 12 درصد به رشد اقتصاد کشور خود کمک نماید.کشور آذربایجان کشوری است که در لیست کشورهای تازه استقلال یافته از شوروی سابق قرار گرفته است. و بزرگترین کشور ناحیه قفقاز محسوب می‌شود. این کشور در حدود 10 میلیون نفر جمعیت دیده می‌شود که بیش از 89 درصد آنها مسلمان هستند.بیش از 39 گونه جانوری در کشور آذربایجان وجود دارد که در حدود 11 گونه ان در معرض خطر انقراض هستند.محصول نفتی این کشور از کیفیت خوبی برخوردار است به این ترتیب سبب شد که سرمایه‌گذاری در کشور آذربایجان نیز بیشتر از قبل شود. صنایع سنگین در کشور آذربایجان به طور روتین اندازه گیری می‌شود. تنوع آب و هوای کشور آذربایجان سبب شده است که آمار مهاجران به این کشور بیشتر شود.کشور آذربایجان در مجاورت دریای خزر قرار دارد به این ترتیب توسعه بخش شیلات و ماهیگیری در کشور آذربایجان نیز از دیگر گزینه‌های بسیار مهم محسوب می‌شود. 

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Azerbaijan عربی: أذربيجان
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری/ پارلمانی
 • زبان های رایج: روسی و گرجستانی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: منات هر منات 0.59 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00994
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 74
 • پایتخت: باکو
 • زبان های رسمی: ترکی
 • جمعیت: 10 میلیون در سال 2018
 • منطقه زمانی: GMT+4 . AZT (UTC+04)
 • دامنه اینترنتی: .az
 • رتبه تولید ناخالص: 178.470 بیلیون دلار آمریکا

سفر به آذربایجان

سفر به آذربایجان، ما را به دیاری آشنا از همسایگان دریای خزر می­برد. کشور آذربایجان، از جمهوری های سابق شوروی است، که توسط دریای خزر و کوه های قفقاز محدود می شود و گستره آن از  آسیا به اروپا رسیده است. باکو، پایتخت و مرکز تجاری آذربایجان، یک شهر کوچک با خط ساحلی در امتداد دریای خزر و شهری قدیمی از قرون وسطی است.در سال 1918 جمهوری دموکراتیک آذربایجان، استقلال خود را به عنوان اولین کشور دموکراتیک مسلمان اعلام کرد.این جمهوری سکولار بوده و از سال ۲۰۰۱ به عضویت شورای اروپا درآمده‌است. جمعیت کشور حدود ده میلیون نفر است.زبان اصلی و رسمی این کشور،ترکی‌آذربایجانی است . سازمان­‌های CDC و WHO برخی از واکسیناسیون­‌های زیر را برای آذربایجان توصیه می کنند: هپاتیت A، هپاتیت B، هاری، مننژیت، فلج اطفال، واکسن سه­ گانه (MMR)شامل سرخک، اوریون و سرخجه، واکسن سه ­گانه(DPT) شامل دیفتری، کزاز و سیاه سرفه، آبله مرغان، زونا، ذات الریه و آنفلوآنزا.

سفر به آذربایجان

زندگی در آذربایجان

کشور آذربایجان به طور کلی تحت تأثیر اقلیم قاره‌ای است. به طوری که دارای تابستان‌های گرم اما زمستان‌های سرد است. این کشور به سه بخش تقسیم شده است، شمالی، جنوبی و سواحل دریای خزر. مردم کشور آذربایجان رفتار بسیار دوستانه و گرمی با هم دارند این موضوع را در احوالپرسی‌های اولیه آن‌ها نیز می‌توان احساس کرد. مردها سعی می‌کنند در زمان احوالپرسی با هم دست دهند و روبوسی نمایند.عموماً در این کشور بانوان و آقایان در دست دادن کمی محافظه کار هستند.افرادی که در زمینه‌های بیمه فعالیت می‌کنند نیز در کشور آذربایجان می‌توانند به درآمد خوبی دست یابند. نمایندگی‌های بیمه و کارگزاران بیمه در ایران می‌توانند با ارائه رزومه کاری خود وارد فضای کاری بیمه در کشور آذربایجان شوند، درآمدزایی از طریق صنف بیمه در کشور آذربایجان 24 درصد از همین شغل در ایران بیشتر است و سود خوبی در این صنف دیده می‌شود. اقتصاد کشور آذربایجان 9 درصد از اقتصاد جهان را شامل می‌شود.

زندگی در آذربایجان

مهاجرت به آذربایجان

مهاجرت به آذربایجان از طریق تحصیل یک روش بسیار عالی محسوب می‌شود. نظام آموزشی این کشور مطابق با سیستم‌های آموزشی کشورهای اروپایی است در صورتی که هزینه تحصیل کمتر اعلام شده است و این شرایط سبب شده است که مهاجرت به آذربایجان با هدف تحصیل بیشتر از قبل باشد. آمارها نشان می‌دهد که آذربایجان به نوبه خود در زمینه جذب مهاجر 28 درصد بیشتر از سال گذشته توانسته رشد و پشتیبانی داشته باشد. آذربایجان یکی از کشورهای قاره آسیا محسوب می‌شود که به دلیل فرهنگ و مذهب مشترک با ایران یک گزینه بسیار عالی برای مهاجرت است. گزینه دیگری که برای مهاجرت به آذربایجان در نظر گرفته شده است سرمایه‌گذاری یا ثبت شرکت است که برای افرادی که بودجه خوبی دارند می‌تواند گزینه خوبی باشد. هر فرد خارجی که قصد دارد با یک شهروند آذربایجانی ازدواج کند باید یک مدرک ارائه دهد که مبنی بر عدم نکاح وی باشد.

مهاجرت به آذربایجان

تحصیل در آذربایجان

تحصیل در آذربایجان یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی است که تمایل دارند در کشورهای نزدیک به ایران تحصیل کنند. پایتخت کشور آذربایجان شهر باکو است. از آن جایی که آذربایجان یکی از همسایه‌های ایران است، شرایط زندگی در آن برای دانشجویان ایرانی بسیار راحت‌تر است، چون فرهنگ مردم این کشور به مردم ما نزدیک است. سطح علمی کشور آذربایجان در جهان متوسط است و هزینه‌های زندگی و تحصیل در آذربایجان پایین است.

 شما می‌توانید یک زندگی دانشجویی در این کشور را با هزینه نسبتا کمی بسازید. امکان کار حین تحصیل در این کشور نیز وجود دارد و همه این‌ها باعث استقبال دانشجویان ایرانی و به خصوص دانشجویان آذری از دانشگاه‌های این کشور می‌شود.زبان تحصیل در این کشور زبان‌های آذری و روسی هستند.معمولا دانشجویان خودشان انتخاب می‌کنند که با کدام زبان درس بخوانند.این کشور برای مقاطع تحصیلی پایین‌تر مانند کارشناسی و کارشناسی ارشد مناسب است؛ اما برای مقطع دکترا توصیه می‌شود به کشورهای اروپایی برای تحصیل بروند تا بتوانند موقعیت شغلی خوبی برای آینده خود فراهم کنند.

 

 

تحصیل در آذربایجان

هزینه ی مهاجرت به آذربایجان چقدر؟

2019-04-23 22:13:48

من رشته ام معماري و ٨ سال سابقه ي كار دارم ، متاهل هستم ميخواستم ببينم چند درصد شانس گرفتن ويزاي كار دارم؟

2019-04-30 11:38:22

سلام من لیسانس مکانیک سیالات،و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی بین الملل دارم مجرد هستم و ۳۰ سالمه،میخوام پزشکی دندان بخونم یا داروسازی،شرایطش چیه ؟

2019-05-27 22:32:51

سلام. برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری ریاضی میشه در کشور آذربایجان درس بخونم و بعد به یکی از کشورهای اروپایی مهاجرت کنم؟

2019-07-07 21:05:27