کشور جمهوری آذربایجان

جمهوری آذربایجان در سال‌های قبل با تولید ناخالص ملی خود توانست به میزان ۱۲ درصد به رشد اقتصاد کشور خود کمک نماید. کشور آذربایجان کشوری است که در لیست کشورهای تازه استقلال یافته از شوروی سابق قرار گرفته است. و بزرگترین کشور ناحیه قفقاز محسوب می‌شود. این کشور در حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دیده می‌شود که بیش از ۸۹ درصد آن‌ها مسلمان هستند. بیش از ۳۹ گونه جانوری در کشور آذربایجان وجود دارد که در حدود ۱۱ گونه ان در معرض خطر انقراض هستند. محصول نفتی این کشور از کیفیت خوبی برخوردار است به این ترتیب سبب شد که سرمایه‌گذاری در کشور آذربایجان نیز بیشتر از قبل شود. صنایع سنگین در کشور آذربایجان به طور روتین اندازه گیری می‌شود. تنوع آب و هوای کشور آذربایجان سبب شده است که آمار مهاجران به این کشور بیشتر شود. کشور آذربایجان در مجاورت دریای خزر قرار دارد به این ترتیب توسعه بخش شیلات و ماهیگیری در کشور آذربایجان نیز از دیگر گزینه‌های بسیار مهم محسوب می‌شود.

در کشور آذربایجان جنگل‌ها و مراتع زیادی دیده می‌شود که هنوز در وضعیت حفاظت شده قرار دارد و توانسته رتبه خوبی را به خود اختصاص دهد. بیش از ۳۹ گونه جانوری در کشور آذربایجان وجود دارد که در حدود ۱۱ گونه ان در معرض خطر انقراض هستند. اینطور که مشخص شده است ایرانیانی که به کشور آذربایجان سفر کرده‌اند در زمینه منسوجات نیز توانسته‌اند به درآمدزایی خوبی دست یابند اغلب کارخانه‌ها و شرکت‌ها در کشور آذربایجان از سوی افراد غیر آذربایجانی اداره می‌شوند. جمهوری آذربایجان در سال‌های قبل با تولید ناخالص ملی خود توانست به میزان ۱۲ درصد به رشد اقتصاد کشور خود کمک نماید. محصول نفتی این کشور از کیفیت خوبی برخوردار است به این ترتیب سبب شد که سرمایه‌گذاری در کشور آذربایجان نیز بیشتر از قبل شود.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی جمهوری آذربایجان

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی کشور جمهوری آذربایجان

اقتصاد کشور آذربایجان در سال‌های اخیر رشد خوبی داشته است  اخرین اخبار نشان می‌دهد که قیمت منات کشور آذربایجان در سال ۲۰۲۰ کاهش خواهد داشت و تغییر نرخ منات کشور آذربایجان سبب می‌شود که اقتصاد این کشور کمی تحت تأثیر قرار بگیرد. این کشور دارای فعالیت‌های اقتصادی کوچک اما متنوعی است به این ترتیب فضایی که در بانک مرکزی کشور آذربایجان در سال جدید میلادی دیده می‌شود به این شکل است که نرخ ارز در وضعیت ثابت قرار بگیرد اینطور که مشخص است هر نوع کاهش یا افزایش نرخ ارز به ضرر کشور آذربایجان خواهد بود.

جمهوری آذربایجان در سال‌های قبل با تولید ناخالص ملی خود توانست به میزان ۱۲ درصد به رشد اقتصاد کشور خود کمک نماید. محصول نفتی این کشور از کیفیت خوبی برخوردار است به این ترتیب سبب شد که سرمایه‌گذاری در کشور آذربایجان نیز بیشتر از قبل شود.

کشور آذربایجان در مجاورت دریای خزر قرار دارد به این ترتیب توسعه بخش شیلات و ماهیگیری در کشور آذربایجان نیز از دیگر گزینه‌های بسیار مهم محسوب می‌شود. بخش کشاورزی کشور آذربایجان در حدود سی درصد از تولید ملی را به خود اختصاص می‌دهد. با توجه به بهره‌برداری منابع نفتی که از سوی روسیه شکل گرفت کشور آذربایجان در طول روز با تولید بیش از ۴۵۰ هزار بشکه نفت یکی از عمده‌ترین منابع تأمین نفت در شوروی محسوب می‌شود. در این کشور صنعت نیز نقش مهمی دارد به طوری که ۴۰ درصد از تولید ملی به صنایعی مربوط است که در کشور آذربایجان روز به روز به پیشرفت بهتری می‌رسند. در حدود سی درصد از نیروی کاری در کشور آذربایجان در زمینه صنعت فعالیت می‌کنند. یک نکته مهم در کشور آذربایجان این است که این کشور دارای نیروی متخصص زیادی است و این روال سبب شده است که نیاز کشور آذربایجان به نیروهای متخصص غیر آذربایجانی کمتر از قبل شود

امروزه اقتصاد کشور آذربایجان ترکیبی از فعالیت‌های در حال گذر و فعالیت‌های متمرکز دولتی است. به طوری که بزرگترین ظرفیت‌های اقتصادی کشور آذربایجان منابع نفت و گاز محسوب می‌شود. این کشور دارای زمین‌های کشاورزی بسیار وسیعی است و تأسیسات اقتصاد دولتی در کشور آذربایجان نیز در روند رشدی قرار دارد.

این کشور توانسته فشارهای اقتصادی در سال‌های گسترده را کنار بزند و به وضعیت خصوصی‌سازی دست یابد. درآمدهای حاصل در کشور آذربایجان به طور کلی بر اساس قراردادهای نفتی بین‌المللی تأمین می‌شود. رشد سرمایه‌گذاری خارجی در این کشور نیز به رشد اقتصاد کشور آذربایجان کمک شایانی کرده است.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های آذربایجان

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های آذربایجان

رتبه کشور آذربایجان در زمینه بخش انرژی بسیار بالا اعلام شده است به طوری که پس از گذشت ۱۰۰ سال امروزه انرژی در این کشور توانسته حجم وسیعی از سرمایه‌های خارجی را به سمت خود جذب نماید. به طوری که در طول در سال گذشته ۸۰ درصد از کل درآمد صادراتی کشور از سمت انرژی تأمین می‌شود بنابراین بخش انرژی کشور آذربایجان با رشد ۷۵ درصدی همراه بوده است.

کشور آذربایجان در زمینه صنعت و معدن رتبه بالایی در جهان دارد به طوری که یکی از مهمترین بخش‌های اقتصادی این کشور است و توانسته با در نظر گرفتن سیاست‌های جدید این بخش را به رشد خوبی برساند.

رتبه منابع طبیعی و معدنی غنی کشور آذربایجان در سال‌های گذشته با کاهش روبرو شد اما در سال‌های اخیر شاهد رشد ۲۶ درصدی منابع طبیعی در این کشور هستید. به این ترتیب کارخانه و صنایع مختلفی در این کشور در زمینه‌های متنوع در حال کار هستند. اینطور که مشخص شده است کشور آذربایجان در زمینه صنایع شیمیایی نیز در سال ۲۰۲۰ توانسته به رشد ۸۰ درصدی برسد، تمامی سیستم‌های غیر مجهز این کشور کنار رفته است و مشخص است که صنایع ماشین‌سازی جدیدی جایگزین شده است.

صنایع نفت و گاز طبیعی کشور آذربایجان در دنیا رتبه بالایی دارند به طوری که وارد بخش‌های صادراتی قدرتمندی شده‌اند اینطور که شواهد نشان می‌دهد این کشور از صنعت قابل قبولی در زمینه‌های مختلف استفاده کرده است و صنایع سنگین در کشور آذربایجان به شکل گسترده‌ای به رشد خوبی رسیده است. صنایع سنگین در کشور آذربایجان به طور روتین اندازه گیری می‌شود.

کشور آذربایجان در زمینه امنیت و بهداشت روانی و فردی نیز توانسته با استفاده از جدیدترین تکنیک‌های روز دنیا ظاهر شود به طوری که فعالیت‌های روانی و فردی در این کشور نشان می‌دهد مردم کشور آذربایجان از نظر زندگی سالم رتبه بالایی در دنیا دارند.

نوع حکومت و ساختار سیاسی آذربایجان

نوع حکومت و ساختار سیاسی آذربایجان

اگر به ساختار سیاسی کشور آذربایجان بیشتر دقت کنیم مشابه با جمهوری‌های هم سود و مشترک‌المنافع است به طوری که از سه قوه تشکیل شده است. رئیس جمهوری رئیس قوه مجریه محسوب می‌شود و از سوی مردم انتخاب می‌شود. او بیشترین میزان اختیارات را دارد. او اجازه دارد که نخست وزیر انتخاب نماید و وزرای کابینه را نیز مشخص کند همینطور اجازه کافی برای انتخاب دادستان کل نیز خواهد داشت. رئیس جمهوری در کشور آذربایجان به نوعی باید به وضعیت امنیت ملی نیز رسیدگی نماید. بیشاز ۵۰ حزب سیاسی رسمی در کشور آذربایجان ثبت شده است که در حدود ۳۵ مورد از حزب‌ها موافق دولت اعلام شده است. حزب حاکم کشو رآذربایجان مهمترین حزب محسوب می‌شود و بیش از ۵۰۰ هزار عضو دارد.

نظام پارلمانی در کشور آذربایجان هر ۵ سال یک بار صورت می‌گیرد و در این بخش نیاز است که نمایندگان از بخش‌های مختلف برای هر شهر انتخاب شود. مجلس جمهوری آذربایجان در حدود ۲۵۰ نماینده دارد و برای هر ۵ سال از سوی مردم انتخاب می‌شود. انتخابات شهرداری‌ها هر ۵ سال یک بار مشخص می‌شود. بیش از ۹۰ درصد از اعضای پارلمان کشور آذربایجان از سوی اعضای احزاب موافق دولت هستند. پرچم کشور آذربایجان بر اساس یک شورای مشخص انتخاب شده است.

دولت کشور آذربایجان یک جمهوری دموکراتیک و حقوقی است. در این کشور یک سیستم ریاست جمهوری و نهاد قانونگذاری منتخب دیده می‌شود. این کشور سیستم پارلمانی را عالی‌ترین ارگان تصمیم گیرنده اعلام کرده است به طوری که دامنه اختیارات زیادی را شامل می‌شود.

پایتخت و ۹ شهر بزرگ آذربایجان

پایتخت و 9 شهر بزرگ آذربایجان

باکو پایتخت کشور آذربایجان و یکی از مهمترین شهرهای این کشور محسوب می‌شود. این شهر بر ساحل غربی دریای خزر قرار دارد و یک منطقه نفت‌خیز نیز محسوب می‌شود. به طور کلی شهر باکو یک شهر بسیار پرجمیعت و زیبا است که اغلب ایرانیان در مهاجرت به کشور آذربایجان این شهر را گزینه خوبی می‌دانند. این شهر دارای پارک‌های ساحلی بکر و بی‌نظیر است به طوری که موسیقی و تئاتر بخش مهمی از شهر محسوب می‌شود.
نخجوان یک سرزمین بسیار کهن و زیبا در کشور آذربایجان است که از نظر تاریخی رتبه بالایی دارد. این شهر در دامنه‌های کوه قفقاز قرار دارد و به طور کلی یک گزینه بسیار جالب برای زندگی محسوب می‌شود.
لریک از دیگر شهرهای کوهستانی و دیدنی در کشور آذربایجان است که دارای رودخانه و آبشارهای سریع و دل‌انگیزی است. لریک یک شهر کوچک است و در بخش جنوب کشور آذربایجان قرار دارد.
از دیگر شهرهای بسیار مشهور در کشور آذربایجان می‌تواند به پنجه، شکی یولاخ، خان کندی، لنکران، آقدام اشاره نمود. کشور آذربایجان یک کشور مناسب برای مهاجران ایرانیان محسوب می‌شود به طوری که دارای فضای شهری خوب برای زندگی و همینطور مسیرهای کاری مناسب برای کسانی است که قرار است وارد کسب و کار در کشور آذربایجان شوند، محسوب می‌شود.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در آذربایجان

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در آذربایجان

اغلب ایرانیانی که وارد خاک کشور آذربایجان می‌شوند در صنعت‌های مختلف وارد می‌شوند و ثبت شرکت در این کشور بر طبق صنایع متنوعی خواهد بود به طوری که صنایع ماشین و قطعات از سوی ایرانیان با استقبال خوبی روبرو شده است. اینطور که مشخص شده است ایرانیانی که به کشور آذربایجان سفر کرده‌اند در زمینه منسوجات نیز توانسته‌اند به درآمدزایی خوبی دست یابند اغلب کارخانه‌ها و شرکت‌هادر کشور آذربایجان از سوی افراد غیر آذربایجانی اداره می‌شود. اینطور که شواهد نشان می‌دهد صادرات در زمینه انواع لوازم الکتریکی و ابزارآلات صورت می‌گیرد. در نظر داشته باشید که کشور آذربایجان یک کشور قدرتمند در زمینه تجهیزات کارخانه‌ای است و مشخص است که توانسته به رتبه خوبی دست یابد. صنایع مختلفی در کشور آذربایجان دیده می‌شود که می‌تواند به جذب نیروهای خارجی نیز کمک نماید. جمعیت ایرانی در کشور آذربایجان در سال ۲۰۲۰از سال‌های پیش بیشتر است و این  به نوبه خود بسیار ارزشمند است و نشان می‌دهد که ثبت شرکت در کشور آذربایجان می‌تواند با روال‌های سودبخشی بالایی همراه باشد.

عجایب آذربایجان

عجایب آذربایجان

ایچری شهر را در لیست دیدنی‌های عجیب کشور آذربایجان قرار دادیم و البته برای این انتخابمان دلایل زیادی داریم. ایچری شهر یکی از شهرهای قدیمی در کشور آذربایجان محسوب می‌شود که معماری‌های زیبای آن قطعاً در ذهن‌ها نقش می‌بندد. این شهر دارای برترین آثار تاریخی است و می‌تواند برای خرید صنایع دستی و لباس‌های سنتی گزینه بسیار خوبی محسوب شود.

پارک ملی آبشرون یک پارک زیبا است که حیات وحش بسیار جذابی دارد در این پارک پرندگان زیادی دیده می‌شود و فک‌های خزری نیز از بخش‌های مهم این منطقه است.

آتشفشان قره سو از بلندترین آتشفشان‌های جهان است که به طور دقیق در این منطقه چیزی در حدود ۳۵۰ آتشفشان دیده می‌شود که قره سو مهمترین آن بوده و ارتفاع ۱۰۰۰ متری دارد. این آتشفشان در نتیجه فشار گاز زیر زمین است به طوری که در زمان‌های خاص می‌توانید به سادگی متوجه شوید که گل و لای از آن خارج می‌شود. به طور کلی اولین آتشفشان کشور آذربایجان در حدود ۲۵ میلیون سال کشف شده است و دارای بازدیدکنندگان زیادی است.

قوبوستان یک یادمان تاریخی در کشور آذربایجان است که به دوره پیش از تاریخ باز می‌گردد. این منطقه در حدود ۶۰۰۰ تکه سنگ دارد و چشم اندازهای باستانی بی‌نظیری دارد به طوری اگر شما به تاریخ علاقه زیادی داشته باشید از این دیدنی تاریخی لذت خواهید برد.

پارک ملی شیران در سفر به آذربایجان هرگز نباید از دست برود، این پارک یک منطقه محافظت شده محسوب می‌شود و در بخش جنوبی باکو قرار دارد. در این منطقه می‌توانید از خانه‌های ییلاقی زیبایی که وجود دارد استفاده نمایید.

خلاصه تاریخ آذربایجان

خلاصه تاریخ آذربایجان

کشور آذربایجان از دوران عصر حجر نیز مسکونی بوده است به طوری که افراد قدیمی در آن زندگی می‌کنند. کلمه آذربایجان نیز از فرردی به نام آرتورپات والی که ایرانی بود در دوران اسکندر مقدونی انتخاب شده است. در اوایل قرن سوم میلادی قسمت اعظم این کشور به تصرف ساسانیان در آمد و اعراب مسلمان در آن نفوذ کردند و در قرن‌های ۱۰ و ۱۱ میلادی هم سلجوقیان به این کشور وارد شدند. در همان دوران بود که فرهنگ و زبان ترکی وارد این کشور می‌شود. در ابتدای قرن بیست صنایع نفت باکو به توسعه می‌رسد به طوری که این شهر از ارزش زیادی برخوردار می‌شود. متخصصان و کارگران روسی و اوکراینی کشور آذربایجان را برای زندگی انتخاب می‌کنند و باکو یکی از مرکزهای انقلاب روسیه محسوب می‌شود. پس از انقلاب اکتبر در کشور روسیه، حزب مساوات دولت آذربایجان را مستقل اعلام کرد و دولت مستقل توانست تا سال ۱۹۲۰ دوام آورد.

سیاست‌های گروباچف در شوروی سابق اجرا می‌شود به این ترتیب در کشور آذربایجان کاهش رشد گرایش‌های استقلال طلبانه خواهیم بود. این رویه سبب شد که اعزام نیروهای وزارت کشور آذربایجان نیز صورت بگیرد. در تاریخ ۱۸ ماه اکتبر ۱۹۹۱ کشور آذربایجان طبق قانون مصوب شورای عالی به استقلال کامل دست یافت.

حجاب کشور آذربایجان در زمان‌های گذشته تا به امروز دستخوش تغییرات زیادی بوده است.

خلاصه ای از جغرافیای آذربایجان

خلاصه ای از جغرافیای آذربایجان

کشور آذربایجان یکی از کشورهای تازه استقلال یافته از شوروی سابق است و بزرگترین کشور ناحیه قفقاز محسوب می‌شود این کشور در همسایگی ایران قرار دارد. همسایه‌های این کشور از سمت غرب ارمنستان و ترکیه است. از سمت شمال نیز گرجستان و روسیه همسایگان کشور آذربایجان محسوب می‌شوند. در این کشور  حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دیده می‌شود که بیش از ۸۹ درصد آن‌ها مسلمان هستند.

تنوع آب و هوای کشور آذربایجان سبب شده است که آمار مهاجران به این کشور بیشتر شود. کشور آذربایجان در جنوب قفقاز و در منطقه اوراسیا قرار دارد به طوری که بین اروپایی شرقی و آسیای غربی قرار گرفته است. این کشور دارای سه ویژگی جغرافیایی فیزیکی خاص است. به طور کلی در حدود ۴۰ درصد از کشور آذربایجان توسط کوه‌ها پوشیده شده است.

بهترین فصل سفر به کشور آذربایجان فصل بهار است و البته تابستان‌های بسیار دل‌انگیزی نیز دارد. در کشور آذربایجان جنگل‌ها و مراتع زیادی دیده می‌شود که هنوز در وضعیت حفاظت شده قرار دارد و توانسته رتبه خوبی را به خود اختصاص دهد. بیش از ۳۹ گونه جانوری در کشور آذربایجان وجود دارد که حدود ۱۱ گونه ان در معرض خطر انقراض هستند.

بسیاری از بخش‌های این کشور دارای آب و هوای معتدل است. میانگین دما در این کشور بین ۱۴ الی ۱۵ درجه سانتی گراد تعیین شده است. فصل زمستان این کشور دمای منفی ۹ دارد به طوریکه در فصل تابستان شاهد هوای خنک در حدود ۱۲ درجه سانتی گراد هستیم. این کشور به طور کلی در مناطق جلگه‌ای شمال و شرق قرار دارد و سردترین و گرم‌ترین روزها را شامل می‌شود. آب و هوای بخش شمال و شرق کشور آذربایجان اغلب خشک و کوهستانی است اما مناطق جنوب شرقی این کشور آب و هوای نسبتاً ملایم‌تری دارد. در شهر باکو در طول زمستان کمتر بارش برف دیده می‌شود. در این کشور شرایط آب و هوایی بسیار دلچسب است و یکی از بخش‌های مهم محسوب می‌شود.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری آذربایجان

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری آذربایجان

کشور آذربایجان در زمینه هنر به رتبه خوبی رسیده است. طراحان اهل کشور آذربایجان به طور کلی رتبه‌های بسیار بالایی در زمینه‌های مختلف را به اسم خود کسب کرده‌اند. در این کشور معماری رتبه خوبی دارد به طوری که معماران مشهور اهل کشور آذربایجان: آرتاک قولیان، عجمی نخجوانی، وارطان سارگسیاناز معماران مشهور کشور آذربایجان محسوب می‌شود. الکساندر میشون یکی از فیلم برداران اهل کشور آذربایجان است که توانسته رتبه خوبی در زمینه فیلمسازی را به خود اختصاص دهد.

کشورها و مناطق وابسته آذربایجان

کشورها و مناطق وابسته آذربایجان

کشور آذربایجان در سال ۱۹۹۱ استقلال یافت اما در جریان جنگ، بخش‌های یوخاری اسکیپارا برخودارلیو و سفولو توسط جنگ قره باغ اشغال می‌شود. این کشور در سال ۱۹۱۱ تحت اشغال روسیه بود. زبان کشور آذربایجان در طول شرایط مختلف تغییرات زیادی داشته است.

فرهنگ مردم آذربایجان

فرهنگ مردم آذربایجان

بیشتر مردم کشور آذربایجان شیعه و ترک زبان هستند و البته زبان‌های روسی و ارمنی نیز در این کشور دیده می‌شود. در برخی منطقه‌ها شاهد زبان‌های تالشی و تالی هستیم.

سابقه تاریخی این کشور به طور کلی مشابه با ایران است و مردم کشور آذربایجان نیز از نظر فرهنگ با مردم ایران شباهت‌های زیادی دارند. در این کشور به مناسبت‌های مختلف جشن‌های خاصی برگزار می‌شود. موسیقی محلی بخش مهمی از زندگی مردم کشور آذربایجان است به طوری که هنوز روال سنتی خود را حفظ کرده است.

پیشرفت در آذربایجان

پیشرفت در آذربایجان

کشور آذربایجان در زمینه کشاورزی شد خوبی داشته است به طوری که زمین‌های زراعی در کشور آذربایجان اغلب برای تولید پنبه و توتون و سیب زمینی گزینه‌های بسیار عالی محسوب می‌شود در حال حاضر بخشی از اقتصاد این کشور به دست کشاورزی تأمین می‌شود.

در این کشور پرورش دام با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا صورت گرفته است به طوری که در زمینه ماهیگیری و تولید خاویار نیز رتبه‌های صادراتی بالایی داشته باشد. شهرهای کشور آذربایجان هر یک در زمینه خاصی به پیشرفت رسیده‌اند.

مدارس و دانشگاه‌های کشور آذربایجان توانستند به رتبه خوبی دست یابند به طوری که روش‌های تحصیل در این کشور مطابق با دانشگاه‌های روز اروپایی است. این کشور برای تحصیل در سال‌های اخیر اهمیت زیاد قائل شده است. محصولات مهمی که در کشور آذربایجان پرورش داده می‌شود هر یک دارای مشخصه‌های خاصی هستند و منابع عمده اقتصاد کشور آذربایجان محسوب می‌شوند.

بانکداری در کشور آذربایجان نیز توانست با پیشرفت خوبی همراه شود به طوری که صندوق‌های بین‌المللی پول در این کشور به درجه‌ای رسیدند که می‌توان به بخش‌های خصوصی‌سازی شده در این کشور نیز اهمیت داد. بخش خصوصی‌سازی در کشور آذربایجان یکی از بخش‌های مهم درآمدزایی در کشور آذربایجان محسوب می‌شود و به طور جدی به کار خود ادامه داده است.

در این کشور از روش‌های جدیدی برای تولید پنبه خام استفاده شده است که نشان می‌دهد در عرصه‌های صادراتی به رتبه بسیار عالی رسیده است و مشخص است که در سال‌های آینده پیشرفت کشور آذربایجان در زمینه‌های مختلف می‌تواند بهتر و بیشتر باشد.

قوانین عمومی در آذربایجان

قوانین عمومی در آذربایجان

 • فرهنگ‌های مختلفی در کشور آذربایجان دیده می‌شود که هر یک دارای قوانین مخصوص به خود هستند.
 • وابستگی‌های مذهبی بخش مهمی از زندگی در کشور آذربایجان محسوب می‌شود به طوری که هر نوع قانون‌شکنی و یا مذهب‌شکنی در این کشور مشکل ساز خواهد شد.
 • در کشور آذربایجان اگر شما مذهب کسی را مورد تمسخر قرار دهید جریمه‌های زیادی را باید پوشش دهید.
 • در این کشور در روز تشییع جنازه یک فرد، بهتر است کمتر گریه کنید
 • در کشور آذربایجان رانندگی باید به صورت دقیق و قانونی صورت بگیرد.
 • ساختار اصلی اجتماعی در کشور آذربایجان خانواده است و ریشه در پیشینیان این کشور دارد.
 • عموماً بانوان در کشور آذربایجان در منزل هستند اما قوانین کار برای زن و مرد یکسان است.
 • در این کشور بانوان مجرد تا پیش از ازدواج با پدر و مادر خود زندگی می‌کنند.
 • مردم کشور آذربایجان رفتار دوستانه و بسیار گرمی دارند و در آغوش کشیدن بخشی از فرهنگ این کشور محسوب می‌شود.
 • پیش از ورود به خانه یک فرد باید حتماً کفش خود را در آورید.
 • تأخیر تا سی دقیقه در این کشور قابل قبول است.
واحد پول کشور آذربایجان چیست ؟
واحد پول رسمی این کشور منات یا مانات است که با نماد AZN نشان داده می شود.
مهمترین جاذبه های گردشگری کشور آذربایجان چیست ؟
این کشور جاذبه های طبیعی و تاریخی متعددی دارد که از جمله آن ها می توان به پارک ملی آبشرون، پارک ملی شیروان، کوه قویازان، دریاچه گویگول، برج میدان، شهر قدیمی و آتشکده باکو اشاره کرد.
شهرهای توریستی کشور آذربایجان کدامند ؟
باکو پایتخت آذربایجان و توریستی ترین و پرطرفدار ترین شهر آذربایجان است. نخجوان، شکی، گنجه هم از شهرهای مهم و توریستی درگر این کشور هستند.


4 thoughts on “جمهوری آذربایجان

 1. ناشناس گفته:

  هزینه ی مهاجرت به آذربایجان چقدر؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز
  آذربایجان یکی از کشور های بسیار عالی و ارزان برای تحصیل هست .
  معمولا در دانشگاه های دولتی هزینه تحصیل بین 3000 تا 10000 دلار آمریکا هست.
  و دانشگاه های بین المللی به زبان انگلیسی تا 17000 دلار متغیره.
  ویزای کاری بسیار آسان هست شما باید از طریقه اینترنت از آژانس های کاریابی کار مورد نظرتونو پیدا کنید و کارفرما با ارسال دعوت نامه کاری به سفارت آذربایجان در ایران رونده ویزای شمارو استارت میزنه .
  برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
  02143000021
  قدردانه شما.
  تیم اعزام GO2TR

 2. ناشناس گفته:

  من رشته ام معماري و ٨ سال سابقه ي كار دارم ، متاهل هستم ميخواستم ببينم چند درصد شانس گرفتن ويزاي كار دارم؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز.
  رشته معماری در چه مقطعی هستید ؟
  هشت سال سابقه کار در چه شرکتی دارید ؟ شخصی؟ بین المللی ؟
  اگر مقطع لیسانس باشید با هشت سال سابقه کار با مدرک : 80%
  لطفا تماس بگیرید .

 3. ناشناس گفته:

  سلام من لیسانس مکانیک سیالات،و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی بین الملل دارم مجرد هستم و ۳۰ سالمه،میخوام پزشکی دندان بخونم یا داروسازی،شرایطش چیه ؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز.
  برای تحصیل در مقطع دندان پزشکی و داروسازی شما باید یک سال دوره ی کالج بگذرونید و اینکه بعضی از دانشگاه ها آزمون ورودی دارند.
  برای اطلاعات بیشتر با شماره های:0214300002146 تماس بگیرید.
  قدردان شما تیم اعزام GO2TR.

 4. ناشناس گفته:

  سلام. برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری ریاضی میشه در کشور آذربایجان درس بخونم و بعد به یکی از کشورهای اروپایی مهاجرت کنم؟

  پاسخ:
  سلام دوست عزیز:
  آذربایجان کشور مناسبی است ولی دوره هایی که به زبان انگلیسی هستند محدود است و شهریه ی دانشگاه ها تا سالی 5.000 یورو می باشد.پیشنهاد ما به شما کشور ترکیه می باشد که میتوانید در این کشور از تحصیلات رایگان برخوردار شوید.
  برای اطلاعات بیشتر با شماره های:0214300002146 تماس بگیرید.
  قدردان شما تیم اعزام GO2TR.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید