x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

بوتان

کشور بوتان کشوری زیبا و کوچک در جنوب آسیا قرار دارد و بین کشورهای چین و نپال و هندوستان محسوب می‌شود. این کشور دارای رشته های کوه های هیمالیا پر از طبیعت بکر و بی نظیر است. توریست های زیادی در این کشور دیده می‌شود. کشور بوتان یکی از زیباترین و عجیب ترین مقاصد دیدنی در دنیا است و در آن کوه های سر به فلک کشیده و صومعه های زیبای دیده می‌شود. ترویج فرهنگ و سنت های خاص در این کشور به صورت حرفه ای ارزیابی شده است. به طور کلی روز به روز به صنعت گردشگری در کشور بوتان افزوده می‌شود. وضعیت نرخ بیکاری در کشور بوتان در سال های اخیر 5 درصدی اعلام شده است و البته که وضعیت تورم در این کشور نیز 9 درصدی است. مردم کمی از این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند البته که منابع مالی در این کشور به صورت حرفه ای دنبال شده است. اقتصاد کشور بوتان بسیار ایده آل ارزیابی شده است البته که وضعیت اقتصادی این کشور وابسته به منابع مالی است که توسط خارجیان وارد این کشور شده است. صادرات و واردات در کشور بوتان به طور کلی رشد 3 و 5 درصدی است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Bhutan عربی: بوتان
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: پادشاهی پارلمانی
 • زبان های رایج: زبان های محلی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: نگولتروم معادل 0.015 دلار آمریکا است.
 • پیش شماره تلفن: 00975
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 61
 • پایتخت: تیمفو
 • زبان های رسمی: دزونگنخا
 • جمعیت: بیش از 807,610 در سال 2019
 • منطقه زمانی: (BTT+6)
 • دامنه اینترنتی: .bt
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 2.01 میلیارد USD

سفر به بوتان

سفر به بوتان، سفر به یک پادشاهی بودایی در حاشیه شرقی هیمالیا است که به خاطر معابد، قلعه ها و مناظر چشمگیری که از دشت های نیمه گرمسیری تا کوه های شیب دار و دره ها را در برگرفته، مشهور است. کشور بوتان Bhutan  با مساحت۴۷۰۰۰ کیلومتر مربع در جنوب قاره آسیا و در مناطق مرتفع هیمالیا واقع شده است. این کشور از غرب با نپال، از شرق با چین و از جنوب با هند همسایه است. کشور بوتان، در کوه های بلند هیمالیا قله هایی با ارتفاع زیاد دارد از آن جمله جمل­هاری Jomolhari با ارتفاع 7326 متر می­باشد. در سفر به بوتان خواهید دید که این کشور به علت قرار گرفتن در مناطق کوهستانی و همچنین سخت‌گذر بودن از این نواحی، موقعیت استراتژیکی نداشته است، و بنابراین هرگز مورد حمله  استعمارگران واقع نشده و حکومت این کشور همواره در دست پادشاهان محلی کشور بوده‌است. هنگامی که حاکمیت انگلیس بر هند در سال 1947 پایان یافت، ارتباط انگلیس با بوتان نیز برقرار شد.

سفر به بوتان

زندگی در بوتان

کشور بوتان یکی از کشورهای آسیایی بسیار زیبا است که از سمت شمال با چین و از سمت جنوب و شرق و غرب نیز با هند همسایه است. این کشور مشهور به سرزمین اژدهای طوفان است و البته که شرایط خاص خود را دارد. در آمارهای اعلام شده برای کشور بوتان این کشور یکی از ایزوله ترین و کم توسعه ترین کشوری است که توانسته شادترین مردم را در دل خود نگاه دارد. امکانات گردشگری در این کشور افزایش داشته است و وضعیت آب و هوایی این کشور نیز از موضوعات بسیار جالب محسوب می‌شود به طوری که نوسان آب و هوا در بوتان سبب شده است که اعتمادی به سازمان هواشناسی صورت نگیرد. حداقل حقوق در کشور بوتان در سال های اخیر 1.78 درصد رشد داشته است یک کارگر در کشور بوتان از یک کارگر در ایران بیش از 23 درصد حقوق دارد که رقم زیادی است و باید مورد ارزیابی قرار بگیرد. درآمدزایی در این کشور چندان کار دشواری محسوب نمی‌شود و وضعیت حقوق به طور کلی مشخص و قابل قبول است.

زندگی در بوتان

مهاجرت به بوتان

مهاجرت به کشور بوتان یعنی شما دوست دارید در یک کشور شاد زندگی کنید. بیش از 71 درصد از مردم این کشور سواد بالایی دارند و در این کشور تا چشم کار می‌کند کتابخانه دیده می‌شود. فضای مطالعاتی در این کشور روز به روز رشد بهتری داشته است. به طور کلی مردم ایران کشور بوتان را یکی از کشورهای خود برای گردشگری می‌دانند. وضعیت مهاجرتی در این کشور در زمینه های مشخصی دنبال شده است. جذب مهاجرت در این کشور بیش از 18 درصد از سال گذشته دیده می‌شود. یکی از نقاط قوت در این کشور وضعیتی است که برای استخراج نفت دیده می‌شود و گردش مالی مشخصی را شامل شده است. در هر صورت باید بتوانید وضعیت کنترل شده ای در این راستا داشته باشید. فضای تورمی در این کشور سبب شده تا افراد کمی کشور بوتان را برای کسب و کارهای بزرگ انتخاب نمایند زیرا مسیر مالیاتی بسیار گسترده می‌شود. مهاجرت از طریق پناهندگی به کشور بوتان در مسیر قانونی بسیار دشوار است و در مسیر غیر قانونی بسیار خطرناک و مرگ آور!

مهاجرت به بوتان

تحصیل در بوتان

متقاضی در کشور بوتان برای مقطع فوق لیسانس باید زبان انگلیسی را انتخاب نماید، زبان انگلیسی در این کشور به طور کلی در یک دوره 2 ساله آموزش داده می‌شود و البته که شخص باید سه شرط مهم پیش از پذیرش داشته باشد. اول اینکه شما باید مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 5 داشته باشید، برخی از دانشگاه ها نمره بالای 5.5 را لحاظ می‌کنند و بستگی به اعتبار دانشگاه انتخابی دارد. شخص باید مدرک لیسانس با معدل بالای 14 داشته باشد مشخص است که تحصیل برای این دوره تحصیلی بر این دو پایه استوار است و در نهایت نیز نیاز است که یک استاد راهنما موضوعی که برای تحصیل در این مقطع انتخاب شده است را تأیید نماید .تحصیل در کشور بوتان برای رشته های مهندسی و مدیریت شرایط خوبی دارد در سال های گذشته تحصیل برای رشته های علوم انسانی در این کشور شرایط خوبی نداشت اما امروزه این رویه تغییرات زیادی داشته است و دولت سعی کرده است که تحصیل برای رشته های مدیریتی را بیشتر نماید مشخص است که تحصیل در این کشور نیاز به ارائه یک سری مدارک تحصیلی دارد که دیپلم مهمترین آن است. برای تحصیل در کشور بوتان باید معدل دیپلم شما بالای 13 باشد در غیر این صورت شانس کمی خواهید داشت.

تحصیل در بوتان