x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

سفر به بوتان

سفر به بوتان، سفر به یک پادشاهی بودایی در حاشیه شرقی هیمالیا است که به خاطر معابد، قلعه ها و مناظر چشمگیری که از دشت های نیمه گرمسیری تا کوه های شیب دار و دره ها را در برگرفته، مشهور است. کشور بوتان Bhutan  با مساحت۴۷۰۰۰ کیلومتر مربع در جنوب قاره آسیا و در مناطق مرتفع هیمالیا واقع شده است. این کشور از غرب با نپال، از شرق با چین و از جنوب با هند همسایه است. کشور بوتان، در کوه های بلند هیمالیا قله هایی با ارتفاع زیاد دارد از آن جمله جمل­هاری Jomolhari با ارتفاع 7326 متر می­باشد. در سفر به بوتان خواهید دید که این کشور به علت قرار گرفتن در مناطق کوهستانی و همچنین سخت‌گذر بودن از این نواحی، موقعیت استراتژیکی نداشته است، و بنابراین هرگز مورد حمله  استعمارگران واقع نشده و حکومت این کشور همواره در دست پادشاهان محلی کشور بوده‌است. هنگامی که حاکمیت انگلیس بر هند در سال 1947 پایان یافت، ارتباط انگلیس با بوتان نیز برقرار شد. هند، بریتانیا را به عنوان مدافع حكومت پادشاهی هیمالیا معرفی كرد، ولی بوتان كنترل دولت داخلی خود را حفظ كرد. با این حال، دو سال طول کشید تا طی یک توافق رسمی استقلال بوتان را به رسمیت بشناسد. به علت همسایگی بوتان با منطقه تبت و شهر لهاسا که مرکز بوداییان است، در قرن هفدهم به تدریج افکار بودایی در این کشور اوج گرفته، و حکومت بودایی در آن شکل گرفت. در سفر به بوتان می­بینید که حکومت بوتان از نوع پادشاهی و مذهبی بودایی است و معابد بوداییان جزو مراکز قدرت سیاسی کشور، می­با‌شند. به علت عدم وجود افراد تحصیلکرده کافی در بوتان، این کشور در سیاست­های امور خارجه از هند کمک می­گیرد. صادرات کشور بوتان را اقلامی مانند سیمان، مواد معدنی، الوارهای چوب، ادویه­جاتی مثل هل و زنجبیل و سایر ادویه­ها، تشکیل می‌دهد.  بوتان از نظر وسعت، 135مین کشور دنیا محسوب می‌شود. جمعیت این کشور طبق سرشماری سال ۲۰۱7 حدود 800000 نفر بوده‌ که از نظر جمعیت 165مین کشور جهان به حساب می­آید. شهر تیمفو  Thimpu پایتخت کشور بوتان است. ارتفاعات هیمالیا در نپال از مکان های محبوب پیاده روی و کوهنوردی هستند. در سفر به بوتان خواهید دید که صومعه Paro Taktsang (به معنای لانه ببر) گویا به صخره های بالای دره جنگلی پارو در ارتفاع 900 متری یک پرتگاه چسبیده است. زبان رسمی کشور بوتان، دزونگخا می­باشد. واحد پول این کشور نگولتروم بوتان Bhutan Ngultrum (BTN) و نیز روپیه هند است. دین اکثریت مردم آیین بودایی می­باشد.

مشاوره سفر به بوتان

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف بوتان

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف بوتان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جاهای دیدنی تیمفو،
در سفر به بوتان می­بینید که تیمفو Thimphu، پایتخت بوتان، دره ای را در قسمت غربی کشور اشغال کرده است. این شهر علاوه بر اینکه پایتخت دولت است، به دلیل داشتن مکان های بودایی معروف است. معبد عظیم تاشیکو زونگ Tashichho Dzong یک معبد مستحکم و کاخ دولتی است که دارای سقفی با برگ های طلایی است. زیارتگاه چورتن Chorten ، ساختار سفید و با مناره طلایی دارد. این مکان که یک زیارتگاه معتبر بودائی است، به پادشاه سوم بوتان، جیگمه درجی وانگ­چاک اختصاص داده شده است. در ارتفاع 51.5 متری، مجسمه باشکوه بودا از برنز و طلا، در تپه جنوبی بالای تیمفو قرار دارد. در سفر به بوتان می­توانید از استادیوم چانگلی­میتانگ Changlimithang دیدن کنید. در این استادیومکه میزبان بازی­های فوتبال و مسابقات تیراندازی با کمان است،  محل نبرد سال 1885 یادآور سال تأسیس سلطنت را  نشانه­گذاری کرده­اند. در نزدیکی آن، بازار کشاورزان قرار دارد، که در آخر هفته محصولات غذایی و صنایع دستی را به فروش می­رساند. در سفر به بوتان، موزه میراث مردمی، در یک خانه چوبی از قرن نوزدهم، که بر آداب و رسوم روستایی بوتان تمرکز دارد را بازدید کنید. در کارخانه Jungshi که دستمال کاغذی صنایع دستی تولید می­کند، بازدید کنندگان می­توانند کارهای سنتی بوتانی را تماشا کنند. آکادمی نساجی رویال، منسوجات منطقه ای را از قرن 17 تا به امروز نمایش می دهد، از آن جمله لباس هایی که برای رقص های بودایی استفاده می­شود را می­توان نام برد.
دیدنی های پارو،
بیشتر مسافران مستقیماً به پارو پرواز کرده و از آنجا به تیمفو و پوناکا سفر می­کنند و سپس به پارو برمی­گردند. در سفر به بوتان، در طی کردن مسیر جنوب شرقی خود از پارو تا شهر سامدروپ جونگخار در مسیر گردشگری پیاده شوید و از مناظر زیبای آن لذت ببرید. از آنجا می­توانید از طریق دشت های آسام از مرز هند عبور کنید. بوتان شرقی به ندرت مورد بازدید مسافران قرار می­گیرد، در صورتیکه در این سمت کشور، جاذبه­های زیادی برای دیدن وجود دارد. در سفر به بوتان، دره های بکر و ذخایر طبیعت را کشف کنید و جاهایی که پلیکان­های بسیار نادری با گردن سیاه دارد، را مشاهده کنید. در این منطقه جشنواره های محلی حاصل از فرهنگ محلی آنها برپا می­شود، که بسیار متفاوت با جشنواره های توریستی که در پارو و اطراف آن برگزار می­شود، می­باشند.

توریسم سلامت در بوتان

توریسم سلامت در بوتان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در بوتان هیچ کلینیک بهداشت و پزشک خصوصی وجود ندارد، اما کلیه شهرهای مرکزی بوتان دارای یک بیمارستان هستند و مسافران نیازمند مراقبت پزشکی را در سفر به بوتان می­پذیرند. بهترین مرکز درمانی بیمارستان ملی جیگمه درجی وانگ­چاک در تیمفو است. این بیمارستان، چندین پزشک عمومی و متخصص، آزمایشگاه و اتاق عمل دارد. درمان حتی برای گردشگران رایگان است. اگر به شدت بیمار یا مجروح هستید، باید رفتن به مراکز درمانی عالی بانکوک را در نظر داشته باشید. یافتن مراقبت های پزشکی قابل اعتماد در مناطق روستایی دشوار است. نزدیکترین سفارت و یا شرکت بیمه شما، معتمدین خوبی هستند. اگر مشکل شما جزئی باشد (به عنوان مثال اسهال مسافرتی)، خوددرمانی نکنید ولی می­توانید در یک کلینیک مناسب، داروی مناسبی را تهیه کنید. اگر فکر می­کنید ممکن است به یک بیماری جدی، به ویژه مالاریا مبتلا شوید، وقت خود را تلف نکنید و به نزدیکترین مرکز با کیفیت سفر کنید. در سفر به بوتان همیشه بهتر است که توسط پزشک ارزیابی شوید تا اینکه به خود درمانی اعتماد کنید. در بیشتر شهرهای بزرگ مغازه هایی وجود دارند که دارو می فروشند. بیشتر لوازم پزشکی در داروخانه­ها بدون نسخه در دسترس است.

توریسم مذهبی در بوتان

توریسم مذهبی در بوتان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به بوتان خواهید دید که، دین رسمی کشور بوتان، دین بودایی است. قبل از اعلام حکومت پادشاهی، این کشور توسط روحانیون اداره می‌شد. حدود ۷۵ درصد جمعیت مردم از پیروان آیین بودایی بوده، و از بقیه جمعیت، اکثریت پیرو مذهب هندو هستند. هندوها در نواحی جنوبی کشور ساکن هستند، ولی هر دو آیین با حمایت برابر دولت، در صلح و همزیستی با هم زندگی می‌کنند. معابد زیادی در بوتان وجود دارد و تصاویری از داکینی ها با اشکال و رنگهای مختلف، مراکز زیارت را آراسته می­کنند. داکینی ها موجوداتی پرانرژی به شکل زن هستند که محرک انرژی در فضا هستند.
معبد تاشیچو دزونگ،
معبد Tashichhoe dzong یک صومعه و قلعه بودایی است که در ارتفاعات شمالی شهر درچهارچن لام تیمفو در بوتان، در کرانه غربی وانگ چو واقع است. تاشیچو دزونگ از سال 1952 پایتخت دولت بوده است و هم اکنون اتاق تاج و تخت پادشاه، دبیرخانه و وزارتخانه های امور کشور و دارایی را در خود جای داده است. اگر در سفر به بوتان، برای بازدید معبد، بلیط خریداری کنید یک راهنما نیز دریافت خواهید کرد. اگر خواستید می­توانید لباس سنتی بپوشید، در اینصورت شال هم بپوشید، چون جزو لباس سنتی است.
معبد سنتی چانگانکا لاکانگ،
معبد سنتی بوتانی Changangkha Lhakhang مانند قلعه ای در یک خط الراس بالاتر از تپه های مرکزی تیمفو است که با در آمد حاصل از زیارت زائران اداره می­شود. این بنا در قرن دوازدهم میلادی در ناحیه­ای انتخاب شده است که توسط لاما فائو، که در اصل شهروندی از تبت بوده، تأسیس شده است. در سفر به بوتان خواهید دید که والدین برای یافتن نامهای فرخنده برای نوزادان و یا برکت دادن به فرزندان خردسالشان توسط خدای محافظ Tamdrin به اینجا می­آیند. کودکان توسط یک فوربا (خنجر آئینی) برکت داده شده و یک عنوان مقدس به آنها داده می­شود.

جاذبه های طبیعی در بوتان

جاذبه های طبیعی در بوتان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مناظر سنگایگانگ،
بوتان شادترین کشور در دنیا شناخته شده است. در سفر به بوتان می­بینید این کشور بسیار آرام و صلح آمیز است و حداقل آلودگی کربن در آنجا وجود دارد. نواحی گسترده کوهستانی ساکت و آرام که با صومعه های بودایی پوشانده شده و راهبه ها در آن زندگی می­کنند، از عمق معنوی قابل توجهی در این کشور حکایت دارد. مراکز زیارتی بودایی بسیار زیبا هستند و مجسمه عظیم بودا در دامنه کوه بسیار زیبا و باشکوه است. مناظر Sangaygang مکان خوبی برای گذر زمان و لذت بردن است. این مکان برای دیدن ویوی شهر تیمفو در بوتان بسیار مناسب است.
منطقه حفاظت شده موتیت­هنگ تکین،
منطقه حفاظت شدهMotithang Takin ، واقع در منطقه موتیت­هنگ در تیمفو، بوتان یک منطقه از حیات وحش برای حفاظت حیوانات ملی بوتان می­باشد. در سفر به بوتان از این جاذبه طبیعی دیدن کنید. در این ناحیه ابتدا یک باغ وحش کوچک بود، ولی وقتی مشخص شد که حیوانات حتی در صورت آزاد شدن از محل سکونت از ورود به جنگل های اطراف خودداری می­کنند، به یک حیات وحش حفاظت شده تبدیل شده است.

مکان های تاریخی در بوتان

مکان های تاریخی در بوتان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

معبد یادبود چورتن تیمفو،
معبد یادبود استوپای تیمفو به عنوان Thimphu Chorten نیز شناخته می­شود. در سفر به بوتان می­بینید که معبد در دوبوم لام در قسمت جنوب و مرکز تیمفو در نزدیکی حاشیه اصلی و بیمارستان نظامی هند واقع شده است. این یادبود در سال 1974 به احترام به سومین Druk Gyalpo، ساخته شده است.
موزه میراث مردمی،
این موزه با نام بوتانی Phelchey Toenkhyim  یا فلچی توئن­خیم موزه ای در منطقه تیمفو در بوتان است. در سفر به بوتان، می­توانید از این موزه دیدن نمایید. این موزه در خانه ای 3 طبقه از خشت و لعاب سنتی، در قرن نوزدهم با قدمتی بیش از 150 سال ساخته شده و در سال 2001 بازگشایی شد. طبقه همکف آن شبیه به انبار، طبقه فوقانی شبیه فروشگاه و بالاترین طبقه آن شبیه فضای زندگی و ناهار خوری است. در محوطه آن مزرعه های برنج، گندم و ارزن، آسیاب و آشپزخانه باغی، یک حمام سنگی گرم و ساختمان­های دیگر وجود دارد.

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در بوتان

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در بوتان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جشنواره تش­چو،
هر ساله در ماه فوریه فستیوال  Tshechu در پاناکا  Punakha برگزار می­شود که یک جشن هفتگی مربوط به تأسیس بنیان بوتان در دهه 1600 است. در سفر به بوتان خواهید دانست که در کلمه "Tschchu" ، Tshe به معنی تاریخ و Chu به معنای دهم یک جشنواره مذهبی سالانه است که همه ساله در سراسر کشور مصادف با روز دهم تقویم بوتانی­ها برگزار می­شود. در این جشنواره یادبود تولد گورو ریمپوچه است که از گل نیلوفر آبی متولد شده، و در حدود قرن هشتم به بوتان آمد و بودیسم را به این کشور آورد. تش­چو، بزرگترین جشنواره در کشور است که بوتانی ها بهترین لباس هایشان را می­پوشند و جشن را با صرف ناهار خانگی در پیک نیک، برگزار می­کنند. در سفر به بوتان، شاهد رقص های مختلف با ماسک­های متنوع خواهید بود که برای پاکسازی زمین، پیروزی بر ارواح شیطانی، هدایت کارمای شخص و 8 شکل تجلی گورو برای غلبه بر خدایان مختلف و تبلیغ بودیسم صورت می­گیرد.
جشنواره سالانه پلیکان­های سیاه و سفید،
بوتان هر ساله در 11 نوامبر همزمان با سالگرد تولد پادشاه چهارم جیگمه سینگ وانگچوک، میزبان این جشنواره خواهد بود. در سفر به بوتان خواهید دید که جشنواره در حیاط صومعه گانتی Gantey، در فوبیکا برگزار می­شود. این جشنواره عمدتا به حفاظت از پلیکان­های گردن سیاه اختصاص یافته است. این جشنواره، نماد تلاش مشترک جامعه برای ایجاد آگاهی و درک از اهمیت حفاظت از اینگونه پلیکان­های در معرض خطر است. این جشنواره که در سال 1998 ایجاد شده است به منظور فراهم کردن زمینه ای برای جامعه محلی جهت حفاظت از این پلیکان­ها و به نمایش گذاشتن میراث فرهنگی و مهارت­هایشان برگزار می­گردد.

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در بوتان

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در بوتان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کنفرانس بین المللی کشاورزی، جنگلداری، زیست فناوری و علوم غذایی (ICAFBFS)،
این کنفرانس در تاریخ 22 سپتامبر برگزار می­گردد. در سفر به بوتان خواهید دید که کنفرانس­ها در هتل دراک Druk تیمفو برپا می­شود. موضوعات این کنفرانس بین المللی به دانشجویان این فرصت را می دهد تا بینش­هایی در مورد مهندسی صنایع غذایی و بیوتکنولوژی، کسب کنند.
کنفرانس بین المللی پیشرفت های اخیر در مهندسی و فناوری،
این کنفرانس فرصتی را برای شرکت کنندگان جهانی فراهم می­کند تا ایده ها و تجربیات خود را بصورت حضوری با افراد و مشاغل همسان خود که انتظار می­رود از مناطق مختلف جهان در این زمان سفر به بوتان داشته و در نمایشگاه حضور پیدا کنند، به اشتراک بگذارند. علاوه بر این، این گردهمایی به شرکت کنندگان کمک می­کند تا پژوهش یا روابط تجاری و همچنین پیوند بین المللی برای همکاری های آینده در مسیر شغلی خود ایجاد کنند. محل برگزاری کنفرانس هتل دراک می­باشد.
در سفر به بوتان خواهید دانست که از دیگر موضوعاتی که کنفرانس­های بین المللی در بوتان برگزار می­گردد، مواردی از قبیل کنفرانس بین المللی زبان ، نوآوری ، فرهنگ و آموزش (ICLICE)، کنفرانس بین المللی پیشرفت های نرم افزار و فناوری های رایانه ای (ICASCT)، کنفرانس بین المللی علوم پایه و کاربردی (ICBAS) می­باشد.

تورهای تفریحی یک روزه بوتان

تورهای تفریحی یک روزه بوتان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به بوتان می­بینید که انجمن اپراتورهای تور بوتانی (ABTO) که در سال 2000 تأسیس شده است، نماینده شناخته شده اپراتورهای تور بوتان و سفر به تیمفو است. این انجمن،  موسسه ای است که منافع جمعی صنعت گردشگری در کشور را نمایندگی و حمایت می­کند. انجمن  ABTO همچنین طیف گسترده ای از اقدامات را برای جذابیت صنعت توریسم و جهت بهبود محیط برای گردشگران و آژانس­ها پیاده سازی کرده است.
معبد لانه ببر،
در سفر به بوتان به دیدن لانه ببر بروید. لانه ببر یا  (Paro Taktsang) یک مکان مقدس بودائی است که در سال 1692 ساخته شده است. این معبد در ارتفاع3000 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد و در کنار یک صخره بنا شده است. برای رسیدن به لانه ببر باید مسافران با تاکسی 20 دقیقه به سمت شمال پارو رانندگی کنند و چهار تا پنج ساعت پیاده روی را برای سفر به معبد از پارکینگ آغاز نمایند. در راه برگشت، در آنجا بالابری با ارتفاع 520 متر وجود دارد. در سفر به بوتان، با شرکت در تور سفر به پارو می­توانید این سفر یک روزه را انتخاب کنید که چندان هم دشوار نیست.

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به بوتان

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به بوتان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جهت سفر زمینی به بوتان، مسیر زمینی هند به بوتان از طریق جاده، ساده ترین و راحت ترین مسیر برای طی کردن است و علاقمندان سفر به بوتان، طی چند ساعت و به سرعت می­توانند از فوئن­شولینگ Phuentsholing به پایتخت بوتان یعنی تیمفو برسند. بازدید کنندگان از هند، بنگلادش و مالدیو برای سفر به بوتان نیازی به ویزا ندارند و می­توانند در محل ورود مجوز بگیرند. ارزانترین راه برای مسافرت بین شهری در بوتان با اتوبوس است. این مسئله خواه شما در یک گروه باشید یا تنها باشید، مناسب ترین گزینه است. زیرا اتوبوس ها راحت و جادار هستند و فقط به تعداد افراد در تعداد اتوبوس ها اجازه سوار شدن می­دهند. سفر از فوئن­شولینگ به تیمفو با اتوبوس حدود 175 کیلومتر است که هزینه آن حدود 200 روپیه یا 2.8 دلار آمریکا است، و حدود 7 ساعت طول می­کشد. اگرگردشگر اهل هند، بنگلادش یا مالدیو باشد می­توانید بدون راهنمای تور به بوتان سفر کنید. سفر مستقل یا کوله پشتی در بوتان برای گردشگران این 3 کشور مجاز است. افراد سایر کشورها نمی­توانند بطور مستقل سفر به بوتان داشته باشند. سفر گردشگران دیگر کشورها بایستی از طریق یک اپراتور تور تأیید شده توسط دولت انجام پذیرد.

فصول مناسب سفر به بوتان

فصول مناسب سفر به بوتان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بهترین زمان سال برای رفتن به بوتان از ماه اکتبر تا دسامبر می­باشد. در این ماه­ها هوا تمیز و تازه و آسمان آفتابی است و بنابراین زمان ایده آل برای بازدید از بوتان است. ماه­های ژانویه و فوریه سردتر هستند، اما از آن زمان تا آوریل آب و هوا خشک و دلپذیر باقی می­ماند و در اواخر بهار رودخانه های معروف آن، به طرز چشمگیری اوج می­گیرند و دره ها را از آب پر می­کنند. فصل بالا یا شلوغ در ماه­های مارس، می، سپتامبر و نوامبر است زیرا هوا در بهار و پاییز ایده آل است. رزرو پرواز و هتل را از قبل انجام دهید، زیرا مکان های اقامت می­تواند پر باشد. مناظر هیمالیا در ماه اکتبر بهترین است، در حالی که شکوفه های رودودندرون در ماه مارس و آوریل به اوج خود می رسند. فصل شانه یا متوسط در ماه­های دسامبرتا فوریه است که تعرفه­های بوتان دارای تخفیفات فصلی است، بنابراین با سفر به بوتان در خارج از فصل بالا می­توانید شلوغی کمتری از گردشگران را ببینید و با کم کردن هزینه سفر به بوتان، پس انداز خوبی داشته باشید. در این فصل هوا هنوز هم دلپذیر است، هرچند که در ماه دسامبر و ژانویه می­تواند سرد باشد. فصل پایین یا کم مسافر از ماه ژوئن تا آگوست است که فصل بارش بارانهای موسمی است و سفر به بوتان را برای گردشگران مشکل می­کند، اگرچه گلها در ارتفاعات در اوج زیبایی خود قرار دارند.

هتل های بوتان

هتل های بوتان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خانه ییلاقی و اسپای متا بوتان،
خانه ییلاقی و اسپای Metta Bhutan در پارو واقع شده است. اماکن دیدنی محلی شامل Kyichu Lhakhang و Rinpung Dzong است و مسافرانی که در سفر به بوتان در این هتل اقامت کرده و مایل به داشتن تجربه فرهنگی هستند، می­توانند موزه ملی بوتان را بازدید کنند. در کنار اسپا، این هتل با خدمات کامل دارای رستوران و کافی شاپ است. پارکینگ رایگان و نیز وایفای رایگان ارائه می­شود. علاوه بر خدمات اسپا، یک مرکز تجاری در نزدیکی محل قرار دارد. همه 23 اتاق راحت بوده و بالکن یا پاسیو و همچنین آشپزخانه، قهوه ساز، تلویزیون کابلی، مینی بار و سرویس اتاق دارند.
هتل هیمالین تاشی،
این هتل دارای اسپا، محوطه باغ و اتاق­های راحت است. هزینه یک شب اقامت در اتاق دابل در هتل بین 40 تا 47 دلار آمریکاست. در سفر به بوتان، به جای اجاره آپارتمان ارزان در تیمفو، در این هتل اقامت کنید. امکانات آن وایفای رایگان، پارکینگ رایگان و صبحانه رایگان است. هتل  Hymalian Tashi در پارو واقع شده است. اماکن دیدنی و فرهنگی در نزدیکی هتل قرار دارند.

ویزای توریستی بوتان

ویزای توریستی بوتان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شهروندان ایرانی برای سفر به بوتان به عنوان توریست نیاز به ویزا دارند. مدت اقامت معمولاً کوتاه و برای 14 روز است و ویزای بوتان پس از 14 روز منقضی می­شود. متقاضی لازم نیست هنگام درخواست ویزا حضور داشته باشد و در کل یک مدرک لازم است. همچنین می­توانید راهنمایی های مفیدی از مسافران دیگر پیدا کنید. بازدید کننده هایی که مایل به سفر به بوتان هستند، نمی­توانند به تنهایی از ویزای بوتان استفاده کنند. برنامه ویزای بوتان و کلیه تورهای بوتان باید توسط یک آژانس مسافرتی مجاز بوتان یا یکی از شرکای بین المللی آنها ترتیب داده شود. در صورت تأیید، نامه صدور ویزا به آنها داده می شود و باید آن را در بندر یا فرودگاه ورودی ارائه دهند. سپس مهر ویزا در گذرنامه ثبت می شود. توریست های خارجی باید قبل از سفر به بوتان، با اپراتور تور بوتانی یا یکی از شرکای بین المللی خود برای درخواست ویزای خود و رزرو اقامت در تعطیلات هماهنگ کنند. همه بازدید کنندگان بین المللی برای سفر به بوتان به غیر از شهروندان هند، بنگلادش و مالدیو نیاز به ویزا دارند. برای ورود و خروج از بوتان کلیه بازدید کنندگان نیاز به گذرنامه معتبر و ویزا دارند. در صورت ورود به بوتان، ویزا برای بوتان یا در فرودگاه پارو یا در گلیفو، در فوئن­شولینگ یا سام­دراپ جونکار صادر می­شود. قبل از درخواست ویزای مسافرتی بلیط هواپیمای Druk air را رزرو کنید، زیرا این امر احتمال تصویب ویزای شما را افزایش می­دهد. بهتر است جهت دریافت ویزا با آژانس مسافرتی هماهنگ کنید، انتظار داشته­باشید ویزای خود را فقط بین 10 تا 3 روز قبل از عزیمت دریافت می­کنید. هزینه ویزای توریستی در سفر به بوتان برای هر نفر 40 دلار است. از آنجا که حداقل هزینه روزانه برای هر بازدید کننده توسط دولت تعیین شده است، بسته سفر در هر جایی بین 180 تا 290 دلار آمریکا در روز هزینه خواهد شد.

پروازها از ایران به بوتان

پروازها از ایران به بوتان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در تهیه بلیط بوتان توجه داشته باشید که پروازها برای سفر به بوتان به شدت وابسته به آب و هوا هستند و شرایط کاملاً غیرقابل پیش بینی است. همه پروازها و فرودها در فرودگاه پارو طبق قوانین پرواز بصری است، به این معنی که خلبانان فقط در صورت امکان دیدن باند فرودگاه و تپه های اطراف می­توانند از آنجا بلند شوند یا فرود بیایند. پروازها در شب یا در شرایط نامناسب انجام نمی­شوند، بنابراین پروازهای سفر به بوتان می­توانند به تأخیر بیفتند که بعضی اوقات ممکن است برای چند روز طول بکشد. وسایل ضروری را در چمدانهای قابل حمل خود نگه دارید تا بتوانید با هرگونه تاخیر احتمالی یا توقف غیرمنتظره مقابله کنید. در حال حاضر از ایران به مقصد بوتان، پرواز هواپیمایی وجود ندارد. جهت سفر به بوتان می­توانید به هند سفر نمایید و از آنجا بلیت بوتان را از دو شرکت هوایی دروک ایر و تشیع ایر تهیه نمایید. اکثر پروازها به مقصد بوتان به شهر پارو پرواز می­کنند، بنابراین بهتر است بلیط پارو را تهیه نمایید. جهت تهیه بلیط ارزان بوتان سعی کنید در فصول غیر شلوغ اقدام نمایید.

آب و هوای بوتان

آب و هوای بوتان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به بوتان خواهید دید که درجه حرارت در مناطق مختلف آب و هوایی بوتان می­تواند بین  15تا 30 درجه سانتیگراد باشد. در جنوب بوتان، آب و هوا در فصل موسمی گرمسیری است و ممکن است از 15 درجه سانتیگراد در زمستان تا 30 درجه سانتیگراد در تابستان باشد. آب و هوا در مناطق مرکزی کشور که از جنگلهای معتدل و درختهایی که در زمستان برگریزی دارند، تشکیل شده است، دارای تابستانهای گرم و زمستانهای سرد و خشک فصلی است. ناحیه مرکزی از آب و هوای نیمه گرمسیری با زمستان های بسیار مطبوع برخوردار است، در حالی که در سفر به بوتان می­بینید مناطق شمالی کشور دارای آب و هوای سخت از جمله بارش برف دو تا سه بار در هر زمستان است. در دسامبر، دمای هوا خیلی سرد نخواهد بود زیرا معمولاً کمترین دما نزدیک به پایان ژانویه شروع می­شود. بارش برف یک پدیده زمستانی در بوتان در ماه­های دسامبر تا فوریه است. گرما و رطوبت از ماه می افزایش می­یابد، و از ژوئن تا سپتامبر باران های موسمی کوه ها را می­پوشانند. اگر در سفر به بوتان علاقه مند به دیدن پلیکان­های نادر با گردن سیاه هستید، توصیه می­کنیم در اواخر اکتبر تا اواسط فوریه از دره فوبیکا دیدن کنید. به طور کلی از ژوئن تا سپتامبر فصل موسمی در بوتان است و دارای باران های شدید و رطوبت زیاد، گرم ترین در جنوب است. در این دوره دما در طول روز از 20 تا 25 درجه سانتی­گراد افزایش می­یابد و در شب به 15 تا 18 درجه سانتی­گراد می­رسد.

وسایل ضروری برای سفر به بوتان

وسایل ضروری برای سفر به بوتان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کلاه، شورت، دامن کوتاه، دمپایی انگشتی و تی شرت در داخل شهرهای بوتان پوشیده نمی­شود. از مسافران انتظار نمی­رود لباس سنتی  gho یا  kiraبپوشند، اما در سفر به بوتان باید بازوها و پاهای خود را با لباس های آستین بلند و شلوار بپوشانید. آداب و رسوم پوشش در بوتان به این صورت است که بوتانی ها معمولاً به طور روزانه لباس سنتی ("khor" برای مردان و "Kira" برای زنان) استفاده می­کنند. لباس سنتی از دامن های بلند تا مچ پا، آستین های بلند و گردنبند های بلند تشکیل شده است. در گشت­های روزانه، بطری آب با خود ببرید و از نوشیدن آب شیر محلی خودداری کنید، مگر اینکه در جایی باشید که فیلترهای آب یا تصفیه کننده­ نصب شده باشد. در سفر به بوتان، برای رفتن به ارتفاعات تجهیزات کافی با خود ببرید. با افزایش ارتفاع، بدن انسان برای مقابله با کاهش اکسیژن به مکانیسم های فیزیولوژیکی نیاز دارد. بنابراین تغییراتی در الگوهای تنفس، ضربان قلب و فشار خون پدید می­آید. این سازوکارهای جبرانی معمولاً حدود یک یا سه روز طول می­کشد تا در ارتفاعی خاص بدن به آن خو کند. اگر صعود خیلی زیاد و خیلی سریع باشد، ممکن است این واکنشهای جبرانی به اندازه کافی سریع وارد چرخه بدن نشوند. برای جلوگیری از بیماری حاد کوه، دو یا سه شب را در هر اوج 1000 متری بگذرانید. در سفر به بوتان، مایعات اضافی با خود ببرید و بنوشید. هوای کوهستان خشک و سرد است و در هنگام نفس کشیدن و عرق کردن، رطوبت از بین می رود که ممکن است منجر به کم آبی شود.

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در بوتان

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در بوتان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

واحد پول رسمی این کشور نگولتروم بوتان Bhutan Ngultrum (BTN) و همچنین روپیه هند Indian Rupee است. یک دلار آمریکا برابر با 71.68 BTN و 71.75 INR است. در مقایسه با همسایگان بوتان مانند هند و نپال که برای گردشگران، سفر اقتصادی هستند، حداقل هزینه روزانه بوتان برای گردشگران روزانه 200 تا 250 دلار است. هزینه سفر به بوتان از هند بسته به ترجیحات شما می­تواند کمی کمتر یا خیلی بیشتر باشد. احتمالاً بوتان ارزانترین مقصد بین المللی برای یک گردشگر است. با کمی صرفه جویی، یک سفر پنج روزه به بوتان به راحتی با 63 تا 70 دلار آمریکا قابل انجام است. دستگاههای خودپرداز در شهرهای بزرگ اطراف بوتان در دسترس هستند. سه بانکی که کارتهای اعتباری خارجی را می­پذیرند، عبارتند از: بانک بوتان، بانک ملی بوتان و بانک ملی داروک پنجاب. مسافران در سفر به بوتان، می­توانند با استفاده از ویزا یا مستر کارت، پول نقد بگیرند، اما مراقب هزینه­های آن باشید. بهترین گزینه این است که قبل از ورود به تیمفو یا پارو پول نقد دریافت کنید، اسکناس 100 دلاری نسبت به دیگر اسکناس های موجود، نرخ ارز بالاتری دارد. اگرچه BTN فقط در بوتان توزیع می­شود، پس از اتمام سفر به بوتان، هنگام خروج به راحتی می­توانید پول بوتانی خود را با دلار تعویض نمایید.

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در بوتان

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در بوتان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همیشه یک بیمه نامه مسافرتی برای پوشش خسارات ناشی از سرقت، ضرر و مشکلات پزشکی به شدت توصیه می شود. اگر مجبور شوید قبل از سفر به بوتان تور خود را به دلیل کنسل شدن پرواز، بیماری، آسیب دیدگی یا فوت خویشاوندان نزدیک لغو کنید، بیمه مسافرتی بیشتر این خسارات را پوشش می­دهد. این امر می­تواند شما را از ضررهای عمده ناشی از شرایط پیش پرداخت تور تیمفو و هزینه های سنگین لغو سفر به بوتان محافظت کند. برخی از بیمه­ها به طور خاص فعالیت­های خطرناک مانند موتورسواری، قایقرانی و حتی پیاده روی را حذف نمی­کنند. موارد بیمه خود را با دقت بخوانید تا مطمئن شوید که در اثر حادثه، امکان سوار شدن به آمبولانس یا هلیکوپتر اضطراری در مناطق دور افتاده وجود دارد. بسیاری از قوانین بیمه سفر به بوتان شامل بازگشت می­باشد. به خاطر داشته باشید که اگر نتوانید بیمه مسافرت را بپردازید، مطمئناً قادر به پرداخت هزینه اورژانس پزشکی در خارج از کشور نخواهید بود. شما ممکن است بیمه سفری را انتخاب کنید که مستقیماً هزینه را بپردازند یا اینکه هزینه را در محل بپردازید و بعداً مطالبه کنید. در اینصورت ، مطمئن شوید که تمام اسناد و مدارک را تا بازگشت از سفر به بوتان، نگه دارید.

اجاره اتومبیل در بوتان

اجاره اتومبیل در بوتان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به بوتان بدانید که حوادث رانندگی در بوتان بسیار متداول است. برای جلوگیری از صدمات عمده، همیشه از کمربند ایمنی استفاده کنید و از رانندگی در شب خودداری کنید. جاده های کوهستانی کم نور بوده و گوشه های کور زیادی وجود دارد. اگر با اتومبیل یا WD4 سفر می­کنید، هرگز در هنگام پارک کردن در نزدیکی اماکن توریستی یا روستاها، وسایل اشیای قیمتی را داخل خودرو نگذارید. از آنجا که بوتان مسیر راه آهن مسافرتی ندارد، تنها راه برای دیدن کشور، از طریق پیاده یا جاده­ای یا خدمات هوایی در پروازهای داخلی است که محدود به پارو، بومتانگ و گلپو می­باشد. رانندگی در جاده­های کوهستانی در سفر به بوتان مشکل است. یک جاده اصلی به عنوان بزرگراه ملی وجود دارد، که در امتداد کوه ها به سمت بالا و پایین، می­رود و در میان پل­های درهم و برهم از کنار صخره ها و گذرگاه های کوهستانی گذر می­کند. با این وجود، طغیان رودخانه ها، گل و لای ها و ریزش سنگ ها خطرات مداومی را، به ویژه در هنگام باران به وجود می آورد. به دلیل بارش برف یا لغزندگی جاده، جاده ها را مسدود کرده و پاکسازی می­تواند از چند ساعت تا چند روز طول بکشد. اگر با ویزای توریستی سفر به بوتان دارید، هزینه تمام حمل و نقل در قیمت سفر شما گنجانده شده و وسیله نقلیه ای را برای سفرهای کوتاه و یا مسافت دور در دسترس خواهید داشت.

خطرات احتمالی برای گردشگران در بوتان

خطرات احتمالی برای گردشگران در بوتان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بوتان کاملاً یک کشور امن برای بازدید است. با این حال ، به گردشگران توصیه می شود با یک آژانس مسافرتی متخصص در سفر به بوتان مشورت کنند، زیرا دسترسی به این کشور چندان آسان نیست. قبل از درخواست ویزای مسافرتی بلیط هواپیما Druk air را رزرو کنید، زیرا این امر احتمال تصویب ویزاهای شما را افزایش می­دهد. زنان، چه خارجی و چه محلی، معمولاً مورد آزار و اذیت قرار نمی­گیرند و نیازی به اقدامات احتیاطی خاص ندارند. مردان نسبت به روابط خود با زنان نسبتاً آزادانه رفتار می­کنند. اگر با این حال اهداف خود را از همان ابتدا روشن نکنید، چندین فرصت برای سوء تفاهم وجود دارد. مسافران زن باید بدانند که روابط عاشقانه بین گردشگران و راهنماهای بوتانی بسیار متداول است. همچنین ممکن است شما به یک مهمانی بوتانی دعوت شوید و خیلی دیر متوجه شوید که تنها میهمان هستید. به طور کلی زنان مجاز به ورود به بعضی معابد نیستند. نگرانی های عمده بهداشتی در بوتان مشابه سایر مناطق جنوب آسیا است. خطر ابتلا به اسهال مسافر و عفونت تنفسی وجود دارد. بیماریهای عفونی می­تواند سفر شما را مختل کرده و باعث شود احساس ناراحتی کنید، و ممکن است به ندرت کشنده باشد. اگر برای سفر به بوتان بروید، خطرات ناشی از حوادث و بیماری ارتفاع نیز وجود دارد. افتادن در مسیرهای پیاده روی یا برخورد صخره ای بر روی شما هنگام سفر، بسیار نادر است اما می­تواند اتفاق بیفتد.

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به بوتان

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به بوتان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گردشگران لازم است قبل از سفر، واکسن های معمول خود را از جمله کزاز و دیفتری به روز کنند. هپاتیت A و حصبه دو بیماری مهم دیگر هستند که بدون توجه به این که در برنامه سفر مسافران امکان زخمی شدن وجود دارد یانه، لازم است واکسن آنها را تزریق نمایید زیرا هر دو به راحتی توسط غذای آلوده و آب آلوده منتقل می­شوند. واکسن هاری واکسیناسیون دیگری است که اگر قصد دارید زمان قابل توجهی از سفر به بوتان را در مناطق روستایی یا خارج از شهر صرف کنید، در مورد استعمال آن فکر کنید. بهتر است برای جلوگیری از بیماری های حاصل از پشه، مراقبت لازم انجام گردد. تب زرد در بوتان یافت نمی­شود ، اما اگر از یک کشور مبتلا به تب زرد وارد کشور شوید، به محض ورود نیاز به ارائه گواهی واکسیناسیون دارید. در کل ریسک ابتلا به مالاریا برای مسافران در سفر به بوتان کم است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری­ها گزارش می­دهد که تیمفو، پارو و بومتانگ عاری از مالاریا هستند اما مناطقی در نزدیکی مرز هند مستعد ابتلا به مالاریا هستند، بنابراین اگر در سفر به بوتان از هند عبور می­کنید، جهت جلوگیری از گزش مالاریا اقدام کافی انجام دهید.

 

آخرین ویرایش: 2020-04-08 08:02:24 2,254