درباره ترکیه
85
1397-10-14

اطلاعات کلی درباره کشور ترکیه

کشور ترکیه ( Turkey)، یکی از کشورهای مهم منطقه خاورمیانه و قاره اروپا است. این کشور زیبا و منحصر به فرد در ناحیه‌ای میان آسیا و اروپا واقع شده و به عنوان یک منطقه با ارزش اقتصادی و فرهنگی شناخته می‌شود. ترکیه از شمال با دریای سیاه و روسیه، از سمت جنوب با دریای مدیترانه، از سمت غرب با گرجستان، ایران و عراق همسایه است. کشور سوریه هم در سمت جنوب شرقی ترکیه قرار دارد. در سال 2015 جمعیت کشور ترکیه در حدود 77 میلیون نفر برآورد شد. زبان رسمی مردم کشور ترکیه، ترکی استانبولی است؛ اگرچه سایر زبان‌های زنده دنیا نظیر کردی و زبان زازها را می‌توان در این کشور یافت. در سال‌های اخیر، اقتصاد کشور ترکیه پیشرفت زیادی داشته است. همین امر، زمینه را برای رشد و توسعه فناوری، علم و مشاغل مختلف هموار نموده است.مهم‌ترین شهر کشور ترکیه، شهر استانبول است که جمعیت آن در حدود 20 میلیون نفر بوده و یکی از کلانشهرهای آسیا و اروپا به حساب می‌آید. شرکت‌های مختلفی از سوی ایران در کشور ترکیه به ثبت رسیده‌اند. این اقدام، زمینه را برای تبادلات کالا و خدمات بین ترکیه و ایران فراهم کرده است. تقریباً در تمام زمینه‌های تجاری و بازرگانی می‌توان شرکت ایرانی را در ترکیه یافت.

02:38:33 اطلاعات کلی درباره کشور ترکیه

موسسه اعزام دانشجو-سفر به کشور ترکیه-go2tr
63
1397-10-14

سفر به کشور ترکیه

ترکیه کشوری است که شرق اروپا و غرب آسیا را بهم متصل کرده است. دارای پیشینه فرهنگی بسیار قدیمی است که در ارتباط با کشورهای یونان، ایران قدیم، روم، امپراتوری بیزانس و عثمانی به دست آورده است. نمادهای گنبدی  مساجد جامع قرن هفدهم تا قرن بیستم با  آثار باستانی از دوران مسیحیت، و قصران روم و قصرهای سلطنتی، گواه این فرهنگ غنی است. جاذبه‌های گردشگری، مناظر طبیعی، طیف وسیع آب و هوایی و اماکن تاریخی و معروف ترکیه هرساله گردشگران زیادی را به سمت سفر به ترکیه می‌کشاند. استانبول که یکی از شهرهای بین المللی است از شهرهای مهم ترکیه به شمار می‌رود که در تنگه بسفر واقع شده است. این شهر حدود 1000 سال قبل از میلاد، توسط امپراتوری بیزانس تبدیل به پایتخت گردیده و قسطنطنیه نامیده شد. این شهر که به طور رسمی در جمهوری ترکیه به نام استانبول نامگذاری شده است، اکنون آثار با شکوه دوران طولانی تاریخ خود را در بردارد. گشت و گذار در این شهر حتی بازدید کنندگانی که دیدن بناهای تاریخی برایشان خسته کننده است را، تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.  آنکارا پایتخت ترکیه، از شهرهای مدرن و پیشرفته آن کشور است. آنکارا نسبت به استانبول، سر سبزی بیشتری دارد و خوش آب و هوا تر است. انبوه درختان سرسبز در اطراف خیابان‌ها و پارک‌های آن، جلوه زیبایی به شهر آنکارا داده است.خیابان‌های آنکارا نسبتا شلوغ است ولی به هیچ عنوان سر و صدا در طول سفر به آنکارا، شما را آزار نمی‌دهد کنید. در سفر به ترکیه از شهر آرام و منظم آنکارا بازدید کنید. 

02:38:33 سفر به کشور ترکیه

موسسه اعزام دانشجو-زندگی در کشور ترکیه-go2tr
36
1397-10-14

زندگی در کشور ترکیه

ترکیه کشوری اوراسیایی است که بخشی از این کشور در خاورمیانه و بخشی نیز به نام تراکیه در منطقه بالکان قرار دارد. پایتخت این کشور آنکارا است ، زبان مردم ترکیه، ترکی استانبولی است و زبان نوشتاری آن‌ها لاتین است. این کشور دارای 80 میلیون نفر جمعیت است. مذهب مردم در این کشور اسلام است. شرایط نسبتاً خوب زندگی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی آن باعث شده هر ساله عده زیادی از مردم دنیا به این کشور مهاجرت کنند. این کشور به دلیل شرایط زندگی مناسب، مهاجران زیادی (به­ویژه ایرانیان) را به خود جذب می­کند. شرایط مطلوب اقتصادی این کشور باعث شده تا مردم از سطح رفاهی نسبتاً خوب برخوردار باشند و اختلاف طبقاتی چندانی نداشته باشند. عدم اختلاف طبقاتی در ترکیه، باعث ارتقاء سطح فرهنگ مردم شده و ارتقاء سطح فرهنگ مردم باعث به وجود آمدن امنیت و آرامشی نسبی در سطح کشور شده است. و همۀ این اوضاع بهانه­ای برای ترغیب بسیاری از مردم جهان برای مهاجرت به این کشور شده است. امروزه ایرانیانی که به ترکیه مهاجرت می­کنند، یا بازنشستگانی هستند که در این کشور اقدام به ثبت شرکت نموده­اند؛ یا دانشجویانی هستندکه برای ادامۀ تحصیل به این کشور مهاجرت کرده­اند و یا کارگرانی که با دریافت حقوق کارگری در این کشور، زندگی به مراتب با کیفیت­تری نسبت به زندگی در کشور خود دارند. یکی از مسائل مهمی که در مهاجرت به ترکیه باید به آن توجه کرد، فراگیری زبان ترکی است. زبان مردم ترکیه، ترکی استانبولی است و کسانی که به این کشور مهاجرت می­کنند باید علاوه بر زبان انگلیسی، بتوانند زبان ترکی را هم خوب یاد بگیرند و صحبت کنند، چرا که مردم ترکیه حتی با مهاجران هم با زبان ترکی صحبت می­کنند.شهرهای مهم ترکیه استانبول، آنکارا، آنتالیا، ازمیر و قونیه است.

02:38:33 زندگی در کشور ترکیه

موسسه اعزام دانشجو-مهاجرت به کشور ترکیه-go2tr
38
1397-10-14

مهاجرت به کشور ترکیه

برای مهاجرت به ترکیه باید در ابتدا مشخص شود که هدف از این مهاجرت انتخاب شود. قرار است کدام یک از روش‌های موجود انتخاب شود و آیا روش انتخاب شده با شرایط متقاضی سازگار است یا خیر. در این مسیر نیاز است بررسی شود که میزان سرمایه لازم قابل قبول است. افرادی که قصد دارند این کشور را برای زندگی انتخاب نمایند، باید در ابتدای امر شرایط دقیق از روش‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهند. میزان سواد، سطح سرمایه، نوع مهاجرت، مدت زمان اقامت، نوع اقامت و همینطور تهیه مدارک لازم از دیگر موضوعات مهم محسوب می‌شود. یک موضوع بسیار مهم در زمینه مهاجرت به ترکیه، این است که افراد می‌بایست سعی کنند در زمینه‌ای که قوی‌تر هستند، قدم بردارند و قانونی بودن روش مهاجرت به ترکیه نیز از دیگر موضوعات مهم برای مهاجرت محسوب می‌شود. مهاجرت به ترکیه باید دقیق بررسی شود. قوانین و شرایط تعیین شده برای هر بخش نیاز به بررسی دقیق دارد و باید دانست که بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی کدامند. ایرانیان عموماً علاقمند به زندگی در فضای فارسی زبان هستند، بنابراین زبان نیز از دیگر موضوعات مهم در زمینه مهاجرت به کشورهای دیگر، از جمله ترکیه خواهد بود. مهاجرت به این کشور می‌تواند از طریق شرایط خاص صورت بگیرد و همینطور شرایطی که برای تحصیل، کار، ورزش و کارآفرینی در ترکیه وجود دارد نیز به نوبه خود بسیار مهم و ارزشمند است. اخذ ویزا و همینطور اعتبار پاسپورت، وجود دعوت نامه، وجود مدارک مالی و کاری معتبر و همینطور رزومه کاری و تحصیلی قوی، همگی می‌توانند در قوانین مهاجرت به ترکیه نقش مهمی ایفا نمایند.

02:38:33 مهاجرت به کشور ترکیه

موسسه اعزام دانشجو- تحصیل در کشور ترکیه - go2tr
168
1397-10-14

تحصیل در کشور ترکیه

امروزه تحصیل در خارج از کشور در فکر بسیاری از جوانان وجود دارد و تأثیر آن در ادامه‌ی زندگی افراد، آن‌ها را بر این می‌دارد که در صدد اجرای تصمیم خود برآیند. این که در کدام کشور تحصیل کنید، مدرک آن کشور در سطح بین الملل چه اعتباری دارد، پس از کسب مدرک در چه زمینه‌هایی می‌توانید کار کنید، شرایط زندگی در آن کشور چگونه است یا می‌توانید پس از ادامه تحصیل در همان کشور کاری پیدا کنید و مشغول شوید؛ همه باید بررسی شوند تا شما بتوانید تصمیم صحیحی در این باره بگیرید. همچنین شرایط اقتصادی ترکیه به گونه‌ای است که هزینه‌ی تحصیل در آن نسبت به بسیاری از کشورها کم‌تر است. ترکیه یکی از کشورهای اوراسیایی درحال پیشرفت است که این امر می‌تواند موقعیت‌های خوبی برای پیشرفت شما در زمینه‌های تحصیلی و کاری ایجاد کند. در این مقاله قصد داریم تحصیل در ترکیه را زیر ذره بین خود قرار دهیم و شرایط و تمام موضوعات مربوط به تحصیل و زندگی در این کشور برای دانشجویان تمام مقاطع را بررسی کنیم. خواندن این مقاله در افزایش اطلاعات شما در این زمینه و کمک به تصمیم گیری شما برای ادامه تحصیل در این کشور تأثیر به‌سزایی خواهد داشت. ترکیه کشوری است که در آن تنوع رشته‌های تحصیلی وجود دارد و شما به راحتی می‌توانید در زمینه‌ی مورد علاقه‌تان مانند هنر، کامپیوتر، موسیقی، خلبانی، نفت، طراحی لباس و... تحصیل کنید.

02:38:33 تحصیل در کشور ترکیه

موسسه اعزام دانشجو-اقتصاد و منابع مالی و در آمدی کشور ترکیه-go2tr
12
1397-10-14

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی کشور ترکیه

اقتصاد کشور ترکیه بر پایه‌ی چند فعالیت مهم و حیاتی استوار است. صنعت کشاورزی از یک سو و صنعت توریسم و گردشگری از سوی دیگر، دو محور اصلی هستند که ارزش و اقتدار اقتصاد ترکیه را تحت کنترل دارند. صنعت و دانشگاه در این کشور، ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند و به همین دلیل است که بخش عظیمی از صنایع آن پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌اند.

10:05:13 اقتصاد و منابع مالی و درآمدی کشور ترکیه

موسسه اعزام دانشجو-رنکینگ جهانی در کلیه زمینه‌ها کشور ترکیه-go2tr
8
1397-10-14

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه ها کشور ترکیه

کشور ترکیه از نظر برتری در جهان در زمینه‌های شهری، اقتصاد، محیط زیست، سیاست، اجتماع، فناوری و تکنولوژی در سال‌های مختلف تحت مطالعه و بررسی قرار گرفته است. نتایج تحقیقات برای رتبه بندی این کشور به این گونه ثبت شده‌اند.شهر استانبول در ترکیه به عنوان رتبه آلفا در میان شهرهای مختلف جهان در سال 1999 ثبت شده است.

10:05:37 رنکینگ جهانی در کلیه زمینه ها کشور ترکیه

موسسه اعزام دانشجو-نوع حکومت و ساختار سیاسی کشور ترکیه-go2tr
11
1397-10-14

نوع حکومت و ساختار سیاسی کشور ترکیه

در سال 2015 جمعیت کشور ترکیه در حدود 77 میلیون نفر برآورد شد؛ این جمعیت در مساحتی به وسعت 783.562 کیلومتر مربع زندگی می‌کنند. ساختار حکومتی در ترکیه به شکل ریاست جمهوری و با تشکیل پارلمان یا مجلس واحد است.

10:06:53 نوع حکومت و ساختار سیاسی کشور ترکیه

موسسه اعزام دانشجو-پایتخت و ۹ شهر بزرگ ترکیه-go2tr
13
1397-10-14

پایتخت و 9 شهر بزرگ کشور ترکیه

مهم‌ترین شهر کشور ترکیه، شهر استانبول است که جمعیت آن در حدود 20 میلیون نفر بوده و یکی از کلانشهرهای آسیا و اروپا به حساب می‌آید. در این شهر مساجد بزرگ و متعددی به جا مانده از دولت عثمانی قرار دارد که سرآمد آن‌ها مسجد ایاصوفیه است. از مهم‌ترین شهرهای ترکیه می‌توان به استانبول، آنکارا، بورسا، آدانا، قونیه، غازی عینتاب، آنتالیا، قیصریه، مرسین، ازمیر و کوش آداسی اشاره کرد که به معرفی مهم ترین این شهرها می‌پردازیم.

10:07:05 پایتخت و 9 شهر بزرگ کشور ترکیه