x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

بلغارستان

کشور بلغارستان از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی اروپا قرار دارد. پایتخت زیبای این کشور، شهر صوفیه است. این کشور دارای دو رشته کوه مهم بوده و به طور کلی رشته های مشخصی نیز در این کشور دیده می شود. مساحت کشور بلغارستان در حدود 110993 اعلام شده است.مردم این کشور به زبان بلغاری صحبت می کنند. واحد پول بلغارستان لف است و قیمت لف کشور بلغارستان به نسبت ارز جهانی بسیار ارزانتر است . نظام حکومتی در کشور بلغارستان جمهوری اعلام شده است و قوه مقننه در این کشور یک پارلمان بوده که دوره های نمایندگی 4 ساله را تشکیل می دهد. قانون اساسی در این کشور در سال 1991 تدوین شده است و به طور کلی کشور بلغارستان دارای 28 استان و یک ناحیه شهری است.کشور بلغارستان یکی از کشورهای ارزان قیمت محسوب می‌شود و بازار اقتصادی خوبی را نیز شکل داده است میزان درآمد در کشور بلغارستان رشد خوبی داشته است .

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Bulgaria عربی: بلغاريا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: زبان های بومی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: لف هر لف 0.58 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: ۰۰۳۵۹
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 158
 • پایتخت: صوفیه
 • زبان های رسمی: بلغاری
 • جمعیت: بیش از 7 میلیون در سال 2018
 • منطقه زمانی: (GMT+3) . (Utc+2(EET
 • دامنه اینترنتی: .bg
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 57.42 میلیارد دلار آمریکا

سفر به بلغارستان

در سفر به بلغارستان، خواهید دید که این کشور،  نیمی از گل رز را در جهان تولید می­کند. روغن گل بلغاری جزء معروف ترین عطرهای جهان است.اولین بقایای انسانی که در بلغارستان یافت شده است، در غار کوزارنیکا، با سن تقریبی 1.6 میلیون سال پیش از میلاد وجود دارد. این کشور در زمان قرون وسطی تحت امپراتوری روم قرار داشت، بعد از آن 500 سال تحت سلطه امپراتوری عثمانی بود و در اواخر قرن نوزدهم با مداخله روسیه در حکومت عثمانی، بلغارستان حکومت خودمختاری را تاسیس نمود.زبان رسمی کشور، زبان بلغاری است. در حال حاضر آموزش زبان انگلیسی در سیستم آموزش بلغارستان وجود دارد، اما اکثر مردمان مسن انگلیسی نمی­دانند. دانستن زبان روسی، آلمانی و  یا فرانسوی نیز برای گشت و گذار در بلغارستان مفید خواهد بود. جمعیت کشور حدود 7 میلیون و 500 هزار نفر است.واحد پول کشور لف یا Bulgarian lev است که با نماد лв نمایش داده می­‌شود و یک دلار آمریکا برابر با 1.75 لف ارزش دارد.

سفر به بلغارستان

زندگی در بلغارستان

بلغارستان یک کشور تاریخی و زیبا محسوب می شود و به طور کلی شهرهای قدیمی این کشور بسیار دیدنی و دل انگیز است.حداقل دستمزد در این کشور 286.33 یورو در ماه است. در این کشور سن بازنشستگی برای زنان 61 سال اعلام شده است و همینطور سن بازنشستگی برای آقایان نیز 64 سال است. نرخ مشارکت در کار برای افراد مختلف 65 درصد اعلام شده است بر اساس رویکردهای هزینه ای این کشور، هزینه زندگی خانواده 1080.00 لف برای هر ماه است و هزینه زندگی انفرادی نیز 675.00 لف برای هر ماه اعلام شده است. شروع قیمت تاکسی ها در این کشور از 0.46 بوده و برای هر کیلومتر نیز 0.41 یورو تخمین زده می شود. وزارت بهداشت در کشور بلغارستان خدمات درمانی را به میزان 31 درصد بهبود داده است و نظارت های لازم در این مسیر به طور دقیق صورت گرفته است. اینطور که مشخص شده است در این کشور هر خانواده می بایست یک دکتر مخصوص داشته باشد

زندگی در بلغارستان

مهاجرت به بلغارستان

زندگی در کشور بلغارستان بر اساس بررسی های اخیر ساده تر شده است و رشد مهاجرپذیری به این کشور 23 درصد اعلام شده است این رشد بسیار ارزشمند است. بیشترین میزان درآمد ماهانه در کشور بلغارستان به مشاغل معماری تعلق می گیرد.ویزای ازدواج کشور بلغارستان یک ویزای موقت است یعنی شما تنها با داشتن این ویزا نمی توانید اقامت دائم بلغارستان را داشته باشید در این روش شما با یک فرد از تبعه بلغارستان ازدواج می‌کنید که ازدواج شما در وضعیت مشخصی قرار دارد یعنی نحوه آشنایی شما مشخص است و همینطور نوع ازدواج شما واقعی است. تسلط به زبان می تواند یک امتیاز خوب برای ما باشد. اخذ ویزای کاری در بلغارستان یک روند رقابتی داشته و در این زمینه هرچه مدرک تحصیلی شما بالاتر و مهارت در یک حرفه وسیع تر باشد.
 در نظر داشته باشید که کشور بلغارستان موقعیت جغرافیایی استراتژیکی دارد و به طور کلی از دسته کشورهایی است که وضعیت جغرافیایی را به شکل دقیق و روتین حفظ کرده است.

مهاجرت به بلغارستان

تحصیل در بلغارستان

مدارک و مجوزهای تحصیلی پزشکی بسیاری از دانشگاه های بلغارستان مناسب هستند به عنوان مثال مدرک GDC و GMC از مدارک مهمی هستند که برای پذیرش در دانشگاه های بلغارستان استفاده می شود.برخی از دانشگاه های کشور بلغارستان برای پذیرش در رشته پزشکی آزمون برگزار می کنند و برخی دیگر نیز بدون آزمون اقدام به پذیرش دانشجو می کنند. در هر صورت آزمونی که برگزار می شود به زبان انگلیسی بوده و بیشتر سوالات در زمینه زیست شناسی و شیمی است.دانشگاه صوفیا سنت یکی از بهترین دانشگاه های کشور بلغارستان است که در شهر صوفیا قرار دارد و در رتبه بندی QS رتبه بین 651 الی 700 را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه قدیمی بوده و بهترین مراکز تحقیقاتی در آن دیده می شود. تحصیل دندانپزشکی یک دوره 6 ساله است و به زبان انگلیسی تدریس صورت می گیرد. 11 ترم به میزان 5 سال و نیم در نظر گرفته می شود که شامل آکادمیک و آموزشی است.

تحصیل در بلغارستان