x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

بلغارستان

کشور بلغارستان از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی اروپا قرار دارد. پایتخت زیبای این کشور، شهر صوفیه است. این کشور دارای دو رشته کوه مهم بوده و به طور کلی رشته های مشخصی نیز در این کشور دیده می شود. مساحت کشور بلغارستان در حدود 110993 اعلام شده است.مردم این کشور به زبان بلغاری صحبت می کنند. واحد پول بلغارستان لف است و قیمت لف کشور بلغارستان به نسبت ارز جهانی بسیار ارزانتر است . نظام حکومتی در کشور بلغارستان جمهوری اعلام شده است و قوه مقننه در این کشور یک پارلمان بوده که دوره های نمایندگی 4 ساله را تشکیل می دهد. قانون اساسی در این کشور در سال 1991 تدوین شده است و به طور کلی کشور بلغارستان دارای 28 استان و یک ناحیه شهری است.کشور بلغارستان یکی از کشورهای ارزان قیمت محسوب می‌شود و بازار اقتصادی خوبی را نیز شکل داده است میزان درآمد در کشور بلغارستان رشد خوبی داشته است .

نام انگلیسی: Bulgaria
نام عربی: بلغاريا
پایتخت: صوفیه
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
زبان‌های رسمی: بلغاری
زبان‌های رایج: زبان های بومی
واحد پول: لف هر لف 0.58 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 158
جمعیت: بیش از 7 میلیون در سال 2018
منطقه زمانی: (GMT+3) . (Utc+2(EET
دامنه اینترنتی: (GMT+3) . (Utc+2(EET
پیش شماره تلفن: ۰۰۳۵۹

سفر به بلغارستان

در سفر به بلغارستان، خواهید دید که این کشور،  نیمی از گل رز را در جهان تولید می­کند. روغن گل بلغاری جزء معروف ترین عطرهای جهان است.اولین بقایای انسانی که در بلغارستان یافت شده است، در غار کوزارنیکا، با سن تقریبی 1.6 میلیون سال پیش از میلاد وجود دارد. این کشور در زمان قرون وسطی تحت امپراتوری روم قرار داشت، بعد از آن 500 سال تحت سلطه امپراتوری عثمانی بود و در اواخر قرن نوزدهم با مداخله روسیه در حکومت عثمانی، بلغارستان حکومت خودمختاری را تاسیس نمود.زبان رسمی کشور، زبان بلغاری است. در حال حاضر آموزش زبان انگلیسی در سیستم آموزش بلغارستان وجود دارد، اما اکثر مردمان مسن انگلیسی نمی­دانند. دانستن زبان روسی، آلمانی و  یا فرانسوی نیز برای گشت و گذار در بلغارستان مفید خواهد بود. جمعیت کشور حدود 7 میلیون و 500 هزار نفر است.واحد پول کشور لف یا Bulgarian lev است که با نماد лв نمایش داده می­‌شود و یک دلار آمریکا برابر با 1.75 لف ارزش دارد.

سفر به بلغارستان

مهاجرت به بلغارستان

زندگی در کشور بلغارستان بر اساس بررسی های اخیر ساده تر شده است و رشد مهاجرپذیری به این کشور 23 درصد اعلام شده است این رشد بسیار ارزشمند است. بیشترین میزان درآمد ماهانه در کشور بلغارستان به مشاغل معماری تعلق می گیرد.ویزای ازدواج کشور بلغارستان یک ویزای موقت است یعنی شما تنها با داشتن این ویزا نمی توانید اقامت دائم بلغارستان را داشته باشید در این روش شما با یک فرد از تبعه بلغارستان ازدواج می‌کنید که ازدواج شما در وضعیت مشخصی قرار دارد یعنی نحوه آشنایی شما مشخص است و همینطور نوع ازدواج شما واقعی است. تسلط به زبان می تواند یک امتیاز خوب برای ما باشد. اخذ ویزای کاری در بلغارستان یک روند رقابتی داشته و در این زمینه هرچه مدرک تحصیلی شما بالاتر و مهارت در یک حرفه وسیع تر باشد. در نظر داشته باشید که کشور بلغارستان موقعیت جغرافیایی استراتژیکی دارد و به طور کلی از دسته کشورهایی است که وضعیت جغرافیایی را به شکل دقیق و روتین حفظ کرده است.

مهاجرت به بلغارستان

زندگی در بلغارستان

بلغارستان یک کشور تاریخی و زیبا محسوب می شود و به طور کلی شهرهای قدیمی این کشور بسیار دیدنی و دل انگیز است.حداقل دستمزد در این کشور 286.33 یورو در ماه است. در این کشور سن بازنشستگی برای زنان 61 سال اعلام شده است و همینطور سن بازنشستگی برای آقایان نیز 64 سال است. نرخ مشارکت در کار برای افراد مختلف 65 درصد اعلام شده است بر اساس رویکردهای هزینه ای این کشور، هزینه زندگی خانواده 1080.00 لف برای هر ماه است و هزینه زندگی انفرادی نیز 675.00 لف برای هر ماه اعلام شده است. شروع قیمت تاکسی ها در این کشور از 0.46 بوده و برای هر کیلومتر نیز 0.41 یورو تخمین زده می شود. وزارت بهداشت در کشور بلغارستان خدمات درمانی را به میزان 31 درصد بهبود داده است و نظارت های لازم در این مسیر به طور دقیق صورت گرفته است. اینطور که مشخص شده است در این کشور هر خانواده می بایست یک دکتر مخصوص داشته باشد

زندگی در بلغارستان

تحصیل در بلغارستان

مدارک و مجوزهای تحصیلی پزشکی بسیاری از دانشگاه های بلغارستان مناسب هستند به عنوان مثال مدرک GDC و GMC از مدارک مهمی هستند که برای پذیرش در دانشگاه های بلغارستان استفاده می شود.برخی از دانشگاه های کشور بلغارستان برای پذیرش در رشته پزشکی آزمون برگزار می کنند و برخی دیگر نیز بدون آزمون اقدام به پذیرش دانشجو می کنند. در هر صورت آزمونی که برگزار می شود به زبان انگلیسی بوده و بیشتر سوالات در زمینه زیست شناسی و شیمی است.دانشگاه صوفیا سنت یکی از بهترین دانشگاه های کشور بلغارستان است که در شهر صوفیا قرار دارد و در رتبه بندی QS رتبه بین 651 الی 700 را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه قدیمی بوده و بهترین مراکز تحقیقاتی در آن دیده می شود. تحصیل دندانپزشکی یک دوره 6 ساله است و به زبان انگلیسی تدریس صورت می گیرد. 11 ترم به میزان 5 سال و نیم در نظر گرفته می شود که شامل آکادمیک و آموزشی است.

تحصیل در بلغارستان

کشور بلغارستان از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی اروپا قرار دارد. پایتخت زیبای این کشور، شهر صوفیه است. این کشور دارای دو رشته کوه مهم بوده و به طور کلی رشته های مشخصی نیز در این کشور دیده می شود. مساحت کشور بلغارستان در حدود 110993 اعلام شده است.مردم این کشور به زبان بلغاری صحبت می کنند. واحد پول بلغارستان لف است و قیمت لف کشور بلغارستان به نسبت ارز جهانی بسیار ارزانتر است . در این کشور کالاهای خام کشور بلغارستان عبارت است از آهن و مس و طلا و زغال سنگ. تسلیحات و مواد ساختمانی در کشور بلغارستان از دیگر محصولات صادراتی محسوب می شود. کشور بلغارستان شرکای عمده تجاری به یونان و آلمان و ایتالیا دارد. بیشترین واردات به کشور بلغارستان از کشورهای روسیه و آلمان و رومانی است. کشورهای وارداتی زیادی در این زمینه دیده می شود که توانسته به اقتصاد کشور بلغارستان بسیار کمک نماید. رتبه کشور بلغارستان در زمینه بهداشت و درمان نیز با رشد 18 درصدی همراه بوده است در سال های قبل وضعیت بهداشت و درمان در این کشور به هیچ عنوان خوب نبود اما امروزه روال های بهداشت و درمان در این کشور به طور دقیق و جدی پیشرفت داشته است و سرمایه گذاری خوبی در این زمینه صورت گرفته است. سرمایه گذاران زیادی سعی به ساخت بیمارستان در کشور بلغارستان داشتند که با سودآوری خوبی همراه بوده است. نظام حکومتی در کشور بلغارستان جمهوری اعلام شده است و قوه مقننه در این کشور یک پارلمان بوده که دوره های نمایندگی 4 ساله را تشکیل می دهد. قانون اساسی در این کشور در سال 1991 تدوین شده است و به طور کلی کشور بلغارستان دارای 28 استان و یک ناحیه شهری است. ناحیه شهری در این کشور زیر نظر یک شورای انتخابی اداره می شود. این کشور توانسته فضای خوبی برای پژوهش‌های زیست شناسی فراهم سازد. در کشور بلغارستان فضای تحقیقاتی به نسبت سال های گذشته بهبود یافته است. فضای زیست شناسی در کشور بلغارستان توانسته ساختار دقیقی را فراهم سازد اینطور که مشخص شده است دولت کشور بلغارستان بسیار مشتاق به پیشرفت زیرساخت های زیستی است. کشور بلغارستان یکی از کشورهای ارزان قیمت محسوب می‌شود و بازار اقتصادی خوبی را نیز شکل داده است میزان درآمد در کشور بلغارستان رشد خوبی داشته است اما به طور کلی کار با حقوق بالا در کشور بلغارستان شاید کمی دشوار باشد. اینطور که شواهد نشان می دهد شرایط کاری خوب در کشور بلغارستان ارزیابی های مشخصی را فراهم ساخته است.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی بلغارستان

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی بلغارستان

بخش مهمی از اقتصاد کشور بلغارستان وابسته به کشاورزی است، این کشور به طور کلی کشاورزی محور است و صنعت در آن جایگاه کمتری دارد این موضوع به دلیل وجود خاک های حاصلخیز در این کشور است که توانسته اقتصاد را به دست بگیرد. در کشور بلغارستان تعاونی‌های بزرگ مکانیزم متمرکزی دارند و مشخص است که مهمترین بخش های کشاورزی در کشور بلغارستان در زمینه تولیدات صنایع غذایی نیز دیده می شود آشوب های اقتصادی و اجتماعی در کشور بلغارستان زیاد بوده است اما در سال های اخیر شاهد کاهش این بخش در کشور بلغارستان هستیم.

روابط بازرگانی کشور بلغارستان بیشتر با شوروی دیده می شود و البته این موضوع در طول زمان نوسان زیادی را شکل داده است.

تراز تجاری کشور بلغارستان رشد خوبی دارد و میزان صادرات در این کشور نیز رشد خوبی داشته است. محصولات صادرات منابع طبیعتی در کشور بلغارستان نظیر بوکسیت، مس و سرب و روسی و زغال سنگ است. در این کشور محصولات کشاورزی شامل سبزیجات و میوه و تنباکو نیز بسیار رشد داشته است. تولیدات صنعتی در این کشور شامل برق و گاز و آب بوده و همینطور تنباکو و ماشین آلات نیز از دیگر تولیدات صنعتی محسوب می شود که توانسته در ردیف محصولات صادراتی نیز قرار بگیرد. فلزات اصلی یکی از بخش های مهم اقتصادی محسوب می شود اینطور که مشخص شده است محصولات شیمیایی درجه یک در کشور بلغارستان نیز رتبه خوبی دارد و زغال سنگ و همینطور نوشیدنی های خاص در کشور بلغارستان از دسته موارد اقتصادی هستند.

در این کشور کالاهای خام کشور بلغارستان عبارت است از آهن و مس و طلا و زغال سنگ. تسلیحات و مواد ساختمانی در کشور بلغارستان از دیگر محصولات صادراتی محسوب می شود. کشور بلغارستان شرکای عمده تجاری به یونان و آلمان و ایتالیا دارد. بیشترین واردات به کشور بلغارستان از کشورهای روسیه و آلمان و رومانی است. کشورهای وارداتی زیادی در این زمینه دیده می شود که توانسته به اقتصاد کشور بلغارستان بسیار کمک نماید. میزان درآمد حاصل از بازار اقتصادی کشور بلغارستان بالاتر از وضعیت متوسط اعلام شده است که در این زمینه بیشتر از 70 درصد اقتصاد به دست بخش خصوصی دیده می‌شود. کشور بلغارستان دارای محوریت کشاورزی با جمعیت روستایی نشین خود توانسته بازار کشاورزی را به دست بگیرد به طوریکه محصولات کشاورزی این کشور ارگانیک بوده و کیفیت بالایی دارد. بخش های محیط زیست و همینطور گردشگری و انرژی نیز در این کشور رشد خوبی دارد اما هنوز بخش اقتصادی نداشته است. از دیگر بخش های درآمدزایی دولت این کشور مالیات است که در حدود 30 درصد از تولید ناخالص داخلی را شکل می دهد. کشور بلغارستان کمترین میزان نرخ مالیات را دارد به طوریکه ثبت شرکت در این کشور می‌تواند یکی از تصمیمات بسیار عالی محسوب شود.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های بلغارستان

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های بلغارستان

رتبه کشور بلغارستان در کشاورزی در دنیا مطرح است، اینطور که شواهد نشان می دهد این کشور دارای فضای تکنولوژی بسیار عالی در زمینه کشاورزی بوده و توانسته میزان رشد بودجه کشاورزی خود را به 29 درصد برساند.

صنعت در کشور بلغارستان در وضعیت متوسط قرار دارد و هنوز نمی‌تواند ورود به بخش های صنعتی کشور بلغارستان را گزینه خوبی در نظر داشت. کشور بلغارستان یکی از کشورهایی است که در زمینه تولیدات صنعتی بسیار ایده آل ظاهر شد اما با توجه به بحران های اقتصادی موجود این عدد و رقم به نوبه خود تغییرات زیادی داشته است.

بودجه متوازن کشور بلغارستان به طور کلی سیستم های عملکردی خوبی دارد و این کشور توانسته رتبه های جهانی خود در زمینه تولید ناخالص را نیز بیشتر نماید.

رتبه کشور بلغارستان در زمینه بهداشت و درمان نیز با رشد 18 درصدی همراه بوده است در سال های قبل وضعیت بهداشت و درمان در این کشور به هیچ عنوان خوب نبود اما امروزه روال های بهداشت و درمان در این کشور به طور دقیق و جدی پیشرفت داشته است و سرمایه‌گذاری خوبی در این زمینه صورت گرفته است. سرمایه گذاران زیادی سعی به ساخت بیمارستان در کشور بلغارستان داشتند که با سودآوری خوبی همراه بوده است. کشور بلغارستان در منطقه اروپایی سازمان بهداشت جهانی قرار دارد و سیاست های بهداشت و درمان در این کشور وابسته به دولت بوده و دارای بیمارستان های بزرگ و حرفه ای بوده و بخش های تمیز و مدرن با تکنولوژی های عجیب را شکل داده است. این کشور دارای استانداردهای بالای کاری است به طوریکه امکانات این کشور بسیار پیشرفته بوده و شاخص های مشخصی را در بر دارد.

کشور بلغارستان یکی از کشورهای ارزان قیمت محسوب می شود و بازار اقتصادی خوبی را نیز شکل داده است میزان درآمد در کشور بلغارستان رشد خوبی داشته است اما به طور کلی کار با حقوق بالا در کشور بلغارستان شاید کمی دشوار باشد. اینطور که شواهد نشان می دهد شرایط کاری خوب در کشور بلغارستان ارزیابی های مشخصی را فراهم ساخته است.

وارنا یکی از مهمترین مراکز اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی محسوب می شود. این شهر دارای دیدنی های وسیعی است و به طور کلی جرم و جنایت در این شهر بسیار کاهش داشته است که یکی از شهرهای بسیار عالی برای زندگی محسوب می شود. این شهر دارای نیروی دریایی بسیار قوی است، این شهر برای کسانی که دوست دارند زندگی با کیفیت داشته باشند گزینه خوبی محسوب می شود. این شهر موقعیت های مکانی خوبی دارد و  رتبه خوبی در دنیا دارد.

کشور بلغارستان در زمینه تحصیل و هزینه تحصیل نیز رویکرد منصفانه‌ای را شکل داده است به طوریکه شهریه های تحصیلی در این کشور ارزان است اما نظام تحصیلی و امکانات موجود در وضعیت خوبی دیده می شود. کشور بلغارستان یک کشور مطمئن محسوب می شود و یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته رتبه اقتصادی خود را افزایش دهد.

نوع حکومت و ساختار سیاسی بلغارستان

نوع حکومت و ساختار سیاسی بلغارستان

نظام حکومتی در کشور بلغارستان جمهوری اعلام شده است و قوه مقننه در این کشور یک پارلمان بوده که دوره های نمایندگی 4 ساله را تشکیل می دهد. قانون اساسی در این کشور در سال 1991 تدوین شده است و به طور کلی کشور بلغارستان دارای 28 استان و یک ناحیه شهری است. ناحیه شهری در این کشور زیر نظر یک شورای انتخابی اداره می شود. این کشور در سال 1878 مستقل شده است و به طور کلی روز ملی این کشور نیز سوم مارس اعلام شده است. زبان کشور بلغارستان در سیاست این کشور تغییرات زیادی داشته است. شهرهای کشور بلغارستان هر یک دارای قوانین مشخص سیاسی هستند. این کشور توانسته بهترین شرایط سیاسی را فراهم سازد.

در این کشور رئیس جمهور رهبر است و با رأی مردم به مدت 5 سال انتخاب می شود، رئیس جمهور برای خود یک معاون انتخاب می کند که در غیاب او می تواند به امورات کشور رسیدگی کند. به طور کلی قراردادهای امضا شده دولت می بایست در ابتدا به تأیید مجلس ملی این کشور برسد. قدرت در کشور بلغارستان به سه بخش قوه مقننه، قضاییه و مجریه تقسیم شده است. اینطور که مشخص شده است کشور بلغارستان یکی از کشورهایی است که توانسته به طور دقیق سیاست و اقتصاد را از هم جدا نماید.

پایتخت و 9 شهر بزرگ بلغارستان

پایتخت و 9 شهر بزرگ بلغارستان

صوفیه پایتخت بلغارستان است که از بین همه شهرهای این کشور در سال 1879 به عنوان پایتخت انتخاب شده است. این شهر به نوبه خود بسیار جذاب است و به نسبت دیگر پایتخت های اروپایی ارزانتر است. این شهر دارای کافه های دنج و رستوران های توریستی است که به طور کلی برای زندگی هم می تواند یک انتخاب عالی محسوب شود.

شهر ولیکو تارنوو از دیگر شهرهای بلغارستان محسوب می شود که در سال های اول شکل گرفتن این کشور به عنوان پایتخت بلغارستان محسوب می شده است. این شهر دارای قلعه های زیبایی است و شب های پر نور و صداهای گوش نوازی دارد. این شهر دارای فضای گردشگری بسیار عالی بوده و بسیار ایده آل طراحی شده است.

وارنا پایتخت ساحلی بلغارستان است که هر ساله مهمان های زیادی به این شهر سفر می کنند، این شهر در اقتصاد بلغارستان نقش بسیار مهمی دارد، در این شهر غذاهای دریایی و همینطور رستوران های خاصی دیده می شود. کلیساهای این شهر دارای تاریخ غنی و خیره کننده ای هستند که بسیار ایده آل طراحی شده است.

بورگاس یکی از جزایر بسیار زیبا در بلغارستان محسوب می شود حس و حال بسیار عالی در این جزیره دیده می شود. این شهر زیبا میزبان جشنواره های فراوان بلغارستان محسوب می شود و مشهور به شادی روح بورگاس است. در صورتی که در این شهر زندگی می کنید از دریاچه‌های محبوب و زیبایی برخوردار می شوید که شاید هیچ جای دنیا دیده نشود.

نسبار یکی از مهمترین شهرهای بلغارستان محسوب می شود که مشهور به مروارید دریای سیاه است. این شهر دارای تاریخ متنوعی است و به طور کلی ویلاهای ساحلی قرمز رنگی در این شهر دیده می شود که برای هر گردشگری قابل توجهی است.

سوزوپول یک شهر بسیار زیبا با معماری های مدرن است که در آن فضای ماهیگیری و فضای ساحلی مدرنی دیده می شود که می تواند بسیار ارزشمند باشد.

بالچیک یکی از مهمترین شهرهای بلغارستان محسوب می شود که مشهور به رمانتیک ترین شهر این کشور است. این شهر زیبا دارای باغ های گیاه شناسی و قلعه های بسیار خاصی است که یک تجربه بی نظیر برای شما دارد.

کازانلاک دارای فضای بسیار عالی است به طوریکه جشن های گل رز در این شهر برگزار می شود.

روز از دیگر شهرهای بلغارستان است که معماری بی نظیر ساختمان‌های این شهر در ذهن ها نقش بسته است.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در بلغارستان

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در بلغارستان

بیشتر شرکت های ایرانی در کشور بلغارستان در زمینه محصولات کشاورزی و بهداشتی فعالیت می کنند به طوریکه آمار در این دو بخش بیش از 89 درصد اعلام شده است و تنها یک درصد از افرادی که به سراغ ثبت شرکت در کشور بلغارستان رفته اند سعی کردند به سراغ صنعت بروند. کشور بلغارستان دارای تکنولوژی های صنعتی مدرنی است در این کشور استانداردهای بالایی در زمینه کسب و کار دیده می‌شود. سطح امکانات در کشور بلغارستان به طور کلی پیشرفته است و مشخص است که ثبت شرکت در این کشور با حمایت دولت همراه است.


ایرانیانی که در کشور بلغارستان زندگی می کنند اغلب فعالیت های سیستمی در زمینه کشاورزی دارند اینطور که شواهد نشان می دهد در این کشور کشاورزی و ارزش های مادی در این زمینه رشد 78 درصدی داشته است آمار ایرانیانی که به کشور بلغارستان سفر کرده اند 11 درصد بیشتر از سال های گذشته اعلام شده است. این کشور توانسته فضای تکنولوژی و همینطور استانداردسازی را افزایش دهد به این ترتیب ثبت شرکت در کشور بلغارستان توانسته به شکل دقیق دنبال شود و دولت کشور بلغارستان بسیار علاقه به سرمایه گذارانی دارد که قصد رشد این کشور را دارند.

از دیگر مواردی که در روال ثبت شرکت در کشور بلغارستان دیده می‌شود سیستم های بهداشت مدرن است که توسط گروهی از کارآفرینی قدرتمند فراهم شده است. سطوح امکاناتی در این زمینه به درصد مشخصی رسیده است و الزامات مشخصی در این زمینه نیز وجود دارد. در نظر داشته باشید که استانداردسازی که در این زمینه دیده می‌شود توسط بزرگترین ساختار ارزیابی جهانی بررسی شده است.

عجایب بلغارستان

عجایب بلغارستان

ملنیک یک منطقه زیبا در بلغارستان است که مشهور به تولید نوشیدنی‌های انگور تازه است. این شهر رویایی بسیار دیدنی و جذاب است و به طور کلی این منطقه دارای طبیعت عجیبی است به طوریکه برای افراد می تواند ساعت های دلپذیری را فراهم سازد.

سواحل دریای سیاه یکی از بهترین اماکنی است که می تواند برای شما مورد بازدید قرار بگیرد. این منطقه بسیار آرام و کمی خوف انگیز است، ماسه های طلایی و سیاه بخشی از دیدنی های بلغارستان محسوب می شود. در این سواحل می توانید تفریح کنید و آفتاب بگیرید.

هفت دریاچه دارای طبیعت بکر و بی نظیری است، این منطقه برای تورهای طبیعت گردی گزینه خوبی محسوب می شود. این منطقه دارای تله کابین، اسکی و همینطور رستوران های کوچک با غذاهای محلی است. این منطقه بهترین گزینه برای افسانه های محلی محسوب می‌شود. این دریاچه به شکل اشک طراحی شده است.

خلاصه تاریخ بلغارستان

خلاصه تاریخ بلغارستان

نام کشور بلغارستان از کلمه بلغار گرفته شده است و به معنی پوست‌های رنگارنگ خوشبو است. بلغارها اغلب مردم چادرنشینی بودند که در قرن 7 میلادی توانستند سرزمین اسلاو را فتح کنند. کشور بلغارستان از اوایل قرن 11 تا اواخر همان دوه مستعمره امپراتوری بیزانس بوده است و پس از مدتی خود به امپراتوری تبدیل شده است.در سال 1396 میلادی عثمانی ها کشور بلغارستان را تصرف می کنند و آن را به خاک خود اضافه می کنند. در این دوره مردم کشور بلغارستان بارها شورش کردند. در تاریخ سوم مارس کشور بلغارستان دوباره نوپا می شود و پیمان های مشخصی را شکل می دهد در این کشور بلغارستان به سه بخش شمالی و شرقی و مقدونیه تقسیم می شود. بخش‌های سه گانه این کشور تا مدت ها تحت نفوذ عثمانی ها بوده است. تاریخ کشور بلغارستان بسیار وسیع بوده و دنیای عجیب را شکل داده است. این کشور در سال 1908 به صورت کامل مستقل شد. در جنگ جهانی اول بلغارستان در زمره متحدین آلمان بوده است و پس از پایان جنگ جهانی اول نیز این کشور به آلمان پیوسته است. در نظر داشته باشید که بلغارستان یکی از کشورهایی است که توانسته در جمهوری خلق رتبه خوبی را فراهم سازد و به طور کلی گرایش های دولتی در این زمینه رتبه خوبی دارد.

خلاصه ای از جغرافیای بلغارستان

خلاصه ای از جغرافیای بلغارستان

بلغارستان از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی اروپا قرار دارد. پایتخت زیبای این کشور، شهر صوفیه است. این کشور دارای دو رشته کوه مهم بوده و به طور کلی رشته های مشخصی نیز در این کشور دیده می شود. مساحت کشور بلغارستان در حدود 110993 اعلام شده است.مردم این کشور به زبان بلغاری صحبت می کنند. واحد پول بلغارستان لف است و قیمت لف کشور بلغارستان به نسبت ارز جهانی بسیار ارزانتر است. ارزان بودن نرخ لف کشور بلغارستان سبب می شود هزینه زندگی در این کشور کمتر باشد. کشور بلغارستان با تهران از نظر زمانی یک ساعت و نیم عقب تر اعلام شده است.

شمال کشور بلغارستان دارای تابستان های گرم و زمستان های سرد است. در جنوب شرقی کشور بلغارستان آب و هوای مدیترانه ای و معتدل‌تری دیده می شود. در بیشتر مناطق کشور بلغارستان شاهد آب و هوای سرد و کوهستانی هستیم و در بخش های دریای سیاه این کشور شاهد آب و هوای معتدل و مرطوب خواهیم بود. اینطور که مشخص شده است بلغارستان از دسته کشورهایی است که توانسته پوشش گیاهی و زمین های زراعی خود را حفظ نماید و در این زمینه سرمایه های زیادی در نظر گرفته شده است اینطور که مشخص است بلغارستان یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته رشد اقتصادی خوبی در زمینه گردشگری داشته باشد.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری بلغارستان

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری بلغارستان

ویلی کازاسیان یکی از آهنگسازان مشهور در بلغارستان است، همینطور استفان والدوبرف از دیگر کسانی است که در بلغارستان توانسته فضای آهنگسازی را به طور دقیق پیش ببرد.

پاول وژینوف یکی از رمان نویسان مشهور محسوب می شود، الیاس کانتی از دیگر رمان نویسان در بلغارستان محسوب می شود، این دو شخص دنیای رمان نویسی را بسیار پیشرفته تر کرده اند.

کشورها و مناطق وابسته بلغارستان

کشورها و مناطق وابسته بلغارستان

بلغارستان در دوره زمانی مشخص تحت اشغال یونان بوده است و همینطور این کشور توسط گروه های قومی مختلف نیز اشغال شده است.

فرهنگ مردم بلغارستان

فرهنگ مردم بلغارستان

در حدود 83 درصد از مردم بلغارستان را بلغاری ها و در حدود 10 درصد نیز ترک ها هستند. در حدود 76 درصد از مردم این کشور پیرو آیین مسیحیت هستند.

در فرهنگ غذایی مردم این کشور استفاده از سوپ های سرد و گرم به وفور دیده می شود. سوپ های سرد معروف در این کشور در اغلب وعده‌های غذایی دیده می شود.

مردم بلغارستان بسیار خویشتن دار هستند، در این کشور شیوه های زندگی به نوبه خود شرایط مشخصی دارد. مردم بلغارستان بسیار پویا هستند و تلاش زیادی برای زندگی خود می کنند.

فرهنگ غذایی در بلغارستان بر اساس غذاهای اروپای شرقی صورت می‌گیرد. در این کشور در زمان صرف غذا افراد کمتر با هم صحبت می‌کنند.

در فرهنگ مردم این کشور دست دادن یک رسم واجب است. حجاب کشور بلغارستان بسیار معمولی است و مردم سعی می کنند از لباس های پوشیده استفاده کنند. در این کشور سوغاتی دادن یک موضوع بسیار مهم محسوب می شود.

پیشرفت در بلغارستان

پیشرفت در بلغارستان

یکی از بخش های پیشرفته در کشور بلغارستان در زمینه دانشگاه و فضای تحصیلی این کشور است. بخش های پیشرفته در این کشور دسته‌های مشخصی را شکل داده است که توانسته به طور دقیق و صحیح ارزیابی شود. اینطور که مشخص شده است میزان پیشرفت در کشور بلغارستان در زمینه ارائه دروس عملی بسیار شگفت انگیز بوده است به طوریکه در این کشور آزمایشگاه های عملی زیادی در رشته های فیزیک و زیست دیده می شود.

مراقبت های بهداشتی در کشور بلغارستان به طور کلی بر اساس رویکردهای ایده آل فراهم شده است. در این کشور بیمارستان ها و مراکز بهداشتی مدرنی دیده می شود که از جدیدترین تکنولوژی در آن استفاده شده است رشد کشور بلغارستان در زمینه بهداشت نیز بیش از 53 درصد اعلام شده است.

این کشور توانسته فضای خوبی برای پژوهش های زیست شناسی فراهم سازد. در کشور بلغارستان فضای تحقیقاتی به نسبت سال های گذشته بهبود یافته است. فضای زیست شناسی در کشور بلغارستان توانسته ساختار دقیقی را فراهم سازد اینطور که مشخص شده است دولت کشور بلغارستان بسیار مشتاق به پیشرفت زیرساخت های زیستی است.

این کشور توانسته در زمینه اقتصادی نیز رشد خوبی برای بخش کشاورزی را فراهم سازد به طوریکه محصولات تولید شده در فضای کشاورزی کشور بلغارستان می تواند ساختار دقیق و روتینی را شکل دهد. در نظر داشته باشید که استانداردسازی های بالایی در زمینه کشاورزی مدرن در این کشور دیده می شود که گاهاً می تواند بسیار ارزشمند باشد. این کشور افرادی که ایده های ناب در زمینه رشد محصولات کشاورزی دارند را به پیشرفت خوبی رسانده است.

قوانین عمومی در بلغارستان

قوانین عمومی در بلغارستان

در بلغارستان سیگار کشیدن در امکان عمومی ممنوع است و شما باید در محوطه های مشخص سیگار بکشید.

مردم کشور بلغارستان از فخرفروشی دوری می کنند و شرایط و قوانین در این زمینه گزارش داده است که مردم بلغارستان سعی می کنند زندگی خوبی برای خود داشته باشند و به سلامت جسم و روح در این کشور بسیار اهمیت داده می شود.

در صحبت کردن باید کسب اجازه کنید و نباید کلام افراد را قطع کنید. این کشور توانسته فضای بسیار خوبی در زمینه قوانین مالی فراهم سازد.

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021