x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

اروپا

مقدمه

مقدمه

سفر، جابه‌جایی و مهاجرت (‌ اقامت) از گذشته در جهان از جمله پدیده‌های طبیعی و گاهی جبری هستند که انسان‌ها برای آشنایی با فرهنگ‌های دیگر مردمان، تغییر شرایط زندگی و یا دستیابی به افق‌های تازه به آن روی می‌آورند. جنگ، شرایط نامناسب اقتصادی و فراهم نبودن ایدئال‌های زندگی در یک کشور باعث می‌شود که افراد بسیاری ازجمله جوانان برای زندگی، کار و تحصیلات به دیگر کشورها مهاجرت کنند. در میان پنج قاره جهان اروپا با داشتن آب‌وهوای مدیترانه‌ای، کشورهای صنعتی و پیشرفته و همچنین شرایط تحصیلی مناسب یکی از مقاصد اصلی مهاجران بوده است.

قاره اروپا

اروپا با داشتن مساحت 10 میلیون مترمربع یکی از کوچک‌ترین و درعین‌حال زیباترین قاره‌های جهان است. این قاره از آسیا تا اقیانوس اطلس و از آفریقا ا قطب شمال امتداد دارد. سالانه بیش از 480 میلیون نفر از قاره سبز بازدید می‌کنند و 7 کشور از قاره اروپا جزو ده کشور پربازدید و مورد استقبال گردشگران هستند. آب‌وهوای اروپا معتدل است بااین‌حال تفاوت‌های آب و هوایی شدیدی در مناطق مختلف آن نیز دیده می‌شود. آب‌وهوای نیمه گرمسیری در نزدیکی مدیترانه در جنوب تا آب‌وهوای قطبی در عرض‌های شمالی جغرافیایی، سرمای شدید فقط در شهرهای شمال اسکاندیناوی و بخش‌هایی از اروپایی روسیه در فصل زمستان دیده می‌شود.

درست است که اروپا کوچک‌ترین قاره جهان است اما تفاوت‌های عمیقی ازنظر فرهنگی در بین کشورها وجود دارد. به‌عنوان‌مثال مرزهای شرقی اروپا به‌خوبی تعریف‌نشده است و بعضی از شهرهای مرزی جز قاره آسیا به‌حساب می‌آیند و بخش اعظم روسیه و تقریباً نیمی از کشور ترکیه آسیایی هستند. به‌طورکلی مناطق اروپا شامل حوزه بالکان (شامل کشورهای آلبانی، بوسنی و هرزگوین، بلغارستان، کرواسی، مولداوی، مونته‌نگرو، مقدونیه شمالی، رومانی، صربستان) دارای طبیعت زیبا و تاریخ غنی اما ازنظر سیاسی اغلب آشفته، ایالت‌های بالتیک (لتونی، استونی، لیتوانی)، بنلوکس (بلژیک، لوکزامبورگ و هلند)، هلند کشور لاله‌ها، پنیر و آسیاب‌های بادی در کنار بلژیک کشوری چندزبانه با شهرهای تاریخی که با لوکزامبورگ و هلند هم‌مرز هستند.

انگلیس و ایرلند، اروپای مرکزی (آلمان، اتریش، جمهوری چک، مجارستان، لهستان، اسلواکی، اسلونی، سوئیس، لیختن‌اشتاین)، فرانسه و موناکو، یونان، قبرس و ترکیه در قسمت مدیترانه شرقی، اسپانیا، پرتقال، ایتالیا، کشورهای نوردیک (دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد) ازجمله مناطق و کشورهای این قاره زیبا هستند.

اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا یک اتحادیه اقتصادی- سیاسی است که دربردارنده 28 کشور اروپایی است. این اتحادیه در سال 1999 واحد پول مشترک اروپا را، یورو اعلام کرده است. فعالیت‌های اتحادیه اروپا شامل سیاست‌های عمومی و انواع سیاست‌های مختلف درزمینهٔ های اقتصادی، امور خارجه، دفاع، کشاورزی، تجارت و ... است. آلمان، اتریش، اسپانیا، استونی، اسلواکی، اسلوونی، ایتالیا، ایرلند، بلژیک، بلغارستان، بریتانیا، جمهوری پرتغال، جمهوری چک، دانمارک، رومانی، سوئد، فرانسه، فنلاند، قبرس، کرواسی، لاتویا، لوکزامبورگ، لهستان، لیتوانی، مالت، مجارستان، هلند و یونان کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند که به آن‌ها ایالت‌های عضو نیز گفته می‌شود. کشورهای ترکیه، ایسلند، صربستان، مقدونیه، گرجستان و مونته‌نگرو نیز خواستار پیوستن به اتحادیه اروپا بوده و کشور انگلستان نیز به‌تازگی از آن خارج شده است. حوزه یورو در اتحادیه اروپا نیز شامل کشورهای منطقه یورو است. یورو پول واحد 19 کشور از 28 کشور اتحادیه اروپا است که به 100 سنت تقسیم می‌شود. آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، هلند، بلژیک، اتریش، فنلاند، پرتغال، ایرلند، لوکزامبورگ و یونان ازجمله کشورهایی هستند که از واحد یورو استفاده می‌کنند.

آشنایی با شینگن

آشنایی با شینگن

اگر به دنبال مهاجرت به اروپا هستید حتماً نام شینگن و ویزای آن به گوش شما خورده است. ویزای شینگن شامل 26 کشور اروپایی است که طی قراردادی در سال 1985 (دهکده شینگن در لوکزامبورگ) بزرگ‌ترین منطقه بدون پاسپورت جهان را تشکیل داده‌اند. افراد حاضر در این کشورها بدون پاسپورت و دیگر محدودیت‌های مرزی می‌توانند به دیگر کشورهای حوزه سفر کنند. این حوزه شامل 22 کشور اتحادیه اروپا و 4 کشور عضو تجارت آزاد اروپا است. کشورهای اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن اشتاین، ۲۶ کشور عضو پیمان شینگن می‌باشند.

انواع ویزای شینگن

هر چه کشورهای حوزه شینگن نسبت به مسافرت اعضای خود آسان‌گیر هستند نسبت به مسافرت و تردد دیگر افراد سخت‌گیر می‌باشند. بسیاری از کشورهای دنیا برای سفر و اقامت در شینگن نیاز به ویزا دارند که کشور ما ایران نیز ازجمله این کشورها است. ویزای شینگن دارای انواع مختلف A،B،C،D است.

 • ویزای نوع A معمولاً برای ترانزیت فرودگاهی در کشورهای حوزه شینگن است. در این نوع ویزا فرد اجازه خروج از فرودگاه را ندارد.
 • ویزای نوع B: ویزای ترانزیتی برای عبور از کشورهای حوزه شینگن به‌وسیله خودرو و یا قطار طی 5 روز است.
 • ویزای نوع C: ویزای کوتاه‌مدت برای سفر با اهداف فرهنگی، گردشگری، مسابقات ورزشی، تفریحی و یا دیدار اقوام است.
 • ویزای نوع D: برای افرادی صادر می‌شود که برای تحصیل، کار یا اقامت به کشورهای حوزه شینگن سفر می‌کنند. این ویزا دارای دو نوع سینگل و مولتی است.

مهاجرت به اروپا

مهاجرت به اروپا

این روزها اروپا و دنیای پر از رشد و نمود آن، رویای جوانان ایرانی شده است. برخی این رویا را غیرواقعی می‌دانند اما ما به شما می‌گوییم هنوز هم راه اقامت اروپا برای ایرانیان باز است. مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه‌گذاری، کار، تحصیل و خرید ملک و همین‌طور سایر روش‌های مربوط به ثبت شرکت فراهم شده است. اروپا منطقه‌ای بی‌نظیر برای رسیدن به آنچه در ذهن شماست. اگر به نقشه قاره اروپا نگاهی بیندازید خواهید دید که در نیمکره شمالی قرار دارد. قاره اروپا شامل غربی‌ترین منطقه اورآسیا است و از سمت شمال با اقیانوس قطبی همسایه است. قاره اروپا ششمین قاره بزرگ در دنیا محسوب می‌شود. مهاجرت سرمایه‌گذاری و تمکن مالی در سال‌های اخیر بیشترین تقاضا را دارد. ویزای کاری اروپا با توجه به تنوع کاری بالا و قوانین استاندارد موجود بسیار رؤیت شده است. ویزای کشورهای اروپایی در نهایت بر اساس هدف مهاجرت شما منجر به تابعیت اروپا شده و حق شهروندی به شخص مورد نظر تعلق می‌گیرد.

انواع مهاجرت به اروپا

 • مهاجرت به اروپا از طریق کار: ویزای کاری  یکی از روش‌های اخذ ویزای اروپا محسوب می‌شود. در این راستا متقاضی دو راه در پیش دارد. روش اول به این صورت است که کار از طریق یک کارفرما که در داخل کشورهای اروپایی فعالیت می‌کند ، فراهم شود. در این روش دعوت‌نامه یا پیشنهاد کاری از طرف کارفرما صادر می‌شود. یک نوع ویزای جستجوی کار نیز وجود دارد که به‌عنوان جاب سیکر شناخته می‌شود. این ویزا برای یافتن شغل صادر می‌شود حقیقت امر اینکه شما برای یافتن کار و مهاجرت به اروپا بهتر است سابقه کاری خوب و مدرک زبان مرتبط داشته باشید. دو کشور آلمان و اتریش شرایط لازم برای ویزای جستجوی کار را فراهم می‌سازند، برای کشور آلمان ارائه مدرک آلمانی B1 نیاز است و حداقل 3 سال سابقه کار حائز اهمیت است و در مورد کشور اتریش نیز اعطای ویزای جستجوی کار بر اساس سیستم امتیازبندی دیده می‌شود.
 • مهاجرت به اروپا از طریق تحصیل: رتبه دانشگاه‌های اروپا بسیار خوب است و تقاضا برای اخذ ویزای تحصیلی اروپا نیز روز به روز بیشتر می‌شود. انگلیس پس از ایالات‌متحده آمریکا رتبه دوم برای تحصیل را شامل می‌شود. خوشبختانه تحصیل فوق‌لیسانس و دکترا در انگلیس بسیار رایج است. تحصیل در آلمان نیاز به مدرک زبان B2 و یا حداقل C1 آلمانی است.
 • مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه‌گذاری: سرمایه‌گذاری روشی بسیار عالی برای مهاجرت به اروپا محسوب می‌شود. به‌عنوان مثال خرید ملک در پرتغال یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری بسیار ارزشمند است که طبق بهره‌برداری مشخص به شما اجازه می‌دهد به اقامت دائم این کشور دست یابید. از دیگر روش‌های سرمایه‌گذاری در اروپا می‌توان به ثبت شرکت اشاره کرد که به نوع خود می‌تواند یک طرح تجاری بسیار عالی باشد.
 • مهاجرت به اروپا از طریق تولد: سیستم خاک و خون برای مهاجرت از طریق تولد ارزیابی می‌شود. در کشورهای اروپایی از سیستم خون برای تابعیت تولد پیروی می‌شود به این ترتیب که پدر یا مادر کودک متولد شده می‌بایست تبعه یا اقامت دائم کشور اروپایی را داشته باشند تا فرزند بتواند از تابعیت اروپایی استفاده نماید.
 • مهاجرت به اروپا از طریق ازدواج: فرد متقاضی می‌بایست با فردی که تبعه اروپا است و یا اقامت دائم این کشور دارد ازدواج کند. در این صورت وی واجد شرایط اقامت و تابعیت این کشور خواهد بود. تمکن مالی فرد در این زمینه اهمیت زیادی دارد و باید اثبات شود که توانایی مالی لازم برای بررسی هزینه همسر خود را داشته باشد.
برای اطلاعات بیشتر به لینک منبع مراجعه کنید.

اهداف مهاجرت به اروپا

آیا شما یکی از آن دسته از افرادی هستید که به دلایل مختلف وارد اتحادیه اروپا و اطراف آن می‌شوید؟ آیا در خارج از کشوری که در آن به دنیا آمده‌اید، زندگی می‌کنید؟ برای کار یا تحصیل ، برای پیوستن به عزیزانتان ، برای فرار از درگیری‌ها ، فجایع یا آزار و اذیت؟ آیا فاکتورهای دیگری هم وجود دارند که شما را به سمت ورود به کشور دیگری سوق داده است؟

اغلب کسانی که مهاجرت به اروپا را انتخاب می‌کنند سعی دارند موقعیت مهاجرتی به این منطقه را ارزیابی کنند. در واقع هدف اصلی این است که شخص اقامت و تابعیت اروپا را کسب نماید، اگر به دنبال تحصیلات است بتواند به رتبه بالایی برسد و در صورتی که به دنبال شغل مورد نظر است سعی کند ساختارهای شغلی مورد نظر را در نظر بگیرد. اینطور که مشخص است اهداف مهاجرت به اروپا روز به روز رشد می‌کند. برخی از افراد سرمایه‌گذاری هدفمند در اروپا را یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب این منطقه می‌دانند. فرض کنید شما کشور آلمان را برای مهاجرت انتخاب کرده باشید. آلمان کشوری است با استاندارد زندگی بسیار بالا، به طوری که موقعیت فرهنگی این کشور و همین‌طور فضای تفریحی که فراهم کرده است اجازه می‌دهد شخص اصلی به فکر ورود همسر و فرزندان خود نیز باشد. در این کشور شاخص کیفیت زندگی بالا است، زیرساخت‌های حمل‌ونقل بسیار عالی هستند، ایمنی و مراقبت‌های بهداشتی در آلمان در مجموع رتبه نهم را کسب کرده که به نوبه خود بسیار ارزشمند است.

اروپا به دلیل فضای صنایع پیشرفته‌ای که دارد از بهترین قطب اقتصادی در دنیا بوده و قطعاً سرمایه‌گذاران کشورهای مختلف اروپا را هدف اصلی رشد و پیشرفت خود می‌دانند. در کشورهای اروپایی شبکه حمل‌ونقل بسیار توسعه یافته دیده می‌شود. وقت‌شناسی و اهمیت به قراردادهای کاری در کشورهای اروپایی لازمه رشد محسوب می‌شود. از دیگر اهداف سفر به کشورهای اروپایی مثلاً کشور آلمان، تحصیلات رایگان است که جوانان زیادی را جذب می‌کند. اهداف کاری و همین‌طور رسیدن به موقعیت شغلی خوبی که در کشورهای اروپایی دیده می‌شود دسته‌بندی بهتری دارد.

برای اطلاعات بیشتر به لینک منبع مراجعه کنید.

ویزای اروپا

در ادامه با انواع روش‌های مهاجرت به اروپا (ویزایی یا اقامتی) آشنا خواهیم شد.

انواع روش‌های کسب ویزای اروپا

 • ویزای کار: برای به دست آوردن ویزای کار شما به مدرک تحصیلی معتبر، سابقه کار مفید و حرفه‌ای با بیمه تأمین اجتماعی، مدرک زبان و دعوت‌نامه معتبر نیاز دارید. اکثر ویزای کار که در سال‌های اخیر برای متقاضیان ایرانی صادرشده است از کشورهای آلمان، اتریش، سوئد و فرانسه بوده است.
 • ویزای جستجوی کار: اگر شما به دنبال کار در اروپا هستید اما دعوت‌نامه‌ای ندارید می‌توانید از ویزای جستجوی کار در کشورهای آلمان، اتریش و یا دانمارک استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال در سال‌های اخیر با توجه به منفی شدن رشد جمعیت در آلمان این کشور به دنبال جذب نیروهای متخصص از کشورهای دیگر است. شما می‌توانید با داشتن مدرک معتبر دانشگاهی، مدرک زبان آلمانی و همچنین سابقه کار مفید و مهارت بالا اقدام به اخذ ویزای کاری آلمان کنید و به مدت 6 ماه در آلمان در جستجوی کار باشید. درصورتی‌که موفق به پیدا کردن کار مناسب در آلمان شوید می‌توانید پس از 3 سال پاسپورت آلمانی دریافت کنید.
 •  ویزای تحصیلی: از محبوب‌ترین روش‌ها برای اخذ ویزای اروپا در میان جوانان، ویزای تحصیلی است. سن، معدل مناسب و تسلط کافی به زبان کشور مقصد ازجمله شرایط کسب ویزای تحصیلی است.
 • ویزای دوره زبان: اگر برای مهاجرت به اروپا تسلط کافی به زبان ندارید می‌توانید با اخذ ویزای زبان به کشور موردنظر رفته و پس از طی کردن دوره زبان، ویزای خود را به ویزای تحصیلی تبدیل کرده و به دانشگاه بروید. کشورهای مجارستان و فرانسه در حال حاضر این ویزا را ارائه می‌دهند.

اقامت اروپا

اقامت اروپا

در ادامه شما با روش‌های مهاجرت به اروپا و کشورهای حوزه شینگن آشنا می‌شوید. کشورهای حوزه شینگن شامل 26 کشور اروپایی هستند که شما با به دست آوردن ویزا و اقامت این کشورها می‌توانید به دیگر کشورهای شینگن مسافرت کرده و یا تحصیل رایگان داشته باشید. سؤالی که شاید برای بسیاری از افراد پیش بیاید این است که تفاوت ویزا با اقامت چیست؟ ویزا معمولاً برای انجام کارهای مشخص و در مدت‌زمان معین ارائه می‌شود و پس از پایان مدت‌زمان آن قابل تمدید نبوده ولی قابل‌تبدیل به نوع دیگر است. به‌عنوان‌مثال تبدیل ویزای تحصیل به ویزای کاری.

با استفاده از برخی از روش‌ها شما و خانواده‌تان می‌توانید اقامت موقت کشورهای شینگن را به دست بیاورید. معمولاً در ابتدای مهاجرت اقامت موقت ارائه می‌شود و پس از مدت 3 تا 5 سال به اقامت دائم تبدیل می‌شود. پس از اخذ اقامت دائم شما می‌توانید پاسپورت کشور مقصد را به دست بیاورید.

در طول اقامت موقت شما از حقوق کامل شهروندی برخوردار بوده و حق تحصیل، افتتاح حساب بانکی، زندگی و یا سفر به دیگر کشورهای شینگن را خواهید داشت. بعد از 5 سال با طی کردن مراحل آزمون زبان و آشنایی با قوانین و ... اقامت دائم یا همان تابعیت (پاسپورت) آن کشور به شما داده می‌شود.

آنچه مشخص است اخذ ویزا با توجه به ویژگی‌های شخصی می‌تواند کار آسان‌تری باشد اما اگر به دنبال روش‌های مطمئن‌تری برای مهاجرت هستید بهتر است از همان ابتدا به دنبال به دست آوردن اقامت باشید.

روش‌های دریافت اقامت اروپا (مناسب خانواده‌ها)

در ادامه با روش‌های کسب اقامت موقت اروپا آشنا خواهیم شد. دو روش با سرمایه‌گذاری و بدون سرمایه‌گذاری برای دریافت اقامت موقت از ابتدا در اروپا وجود دارد.

روش اقامت با سرمایه‌گذاری یا golden visa در اروپا شامل خرید ملک، خرید سهام، خرید اوراق قرضه، سپرده بانکی و ثبت شرکت بوده که در کشورهای آلمان، اسلواکی، یونان، اسپانیا، مجارستان و چند کشور دیگر اروپایی موجب اخذ اقامت موقت می‌شود.

به‌عنوان‌مثال یکی از آسان‌ترین روش‌های اخذ اقامت اروپا، مهاجرت به اسلواکی است. با توجه به سیاست‌های مهاجرپذیر این کشور شما به‌آسانی و بدون سرمایه‌گذاری و ثبت کشور می‌توانید اقامت این کشور را به دست بیاورید. اسلواکی در حوزه کشورهای شینگن است و کسب اقامت این کشور باعث تسهیل سفر، تحصیل وزندگی در دیگر کشورهای شینگن خواهد بود.

اما روش‌های بدون سرمایه‌گذاری شامل تمکن مالی و داشتن درآمد مالی ثابت و بالا از کشور خودتان است. فرانسه، یونان و اسپانیا ازجمله کشورهایی هستند که این روش ممکن است برای کسب اقامت در آنجا مؤثر باشد.

بهترین راه‌ اخذ اقامت اروپا 

اینکه شرایط شما برای مهاجرت به چه صورت است اهمیت زیادی دارد. شناخت راه‌های مهاجرت سبب می‌شود مزایا و معایب هر روش را به طور دقیق مشخص شود. اولین گام برای انتخاب بهترین روش مهاجرت شناسایی روش‌های جدید مهاجرتی است. اما اینطور که آمار نشان می‌دهد یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت این کشور ویزای سرمایه‌گذاری اروپا است که طبق سرمایه شما شرایط خوبی در اختیارتان قرار می‌دهد و سبب می‌شود بتوانید سود سرمایه بالایی داشته باشید سرمایه‌گذاری خود شامل زیرمجموعه متنوعی است. از دیگر روش‌های خوب برای مهاجرت به اروپا می‌توان به اخذ ویزای کاری اروپا اشاره کرد. ویزای کاری اروپا برای افراد متخصص شرایط خوبی را در نظر گرفته و در نهایت اقامت برای متقاضی در مسیر هموار دنبال خواهد شد. افرادی که دارای سرمایه کافی برای اخذ تمکن مالی اروپا هستند نیز می‌توانند به واسطه نامه تمکن مالی بتوانند اقامت این منطقه را کسب کنند. البته که تحصیل در کشورهای اروپایی به واسطه رشد خوبی که دارد خود می‌تواند در لیست بهترین روش‌های مهاجرت به اروپا قرار بگیرد.

اخذ اقامت اروپا از طریق مهاجرت

یکی از روش‌های اخذ اقامت اروپا، ازدواج با یک شخص از تبعه اروپا است. در این شرایط شخص مورد نظر باید ثابت کند تمکن مالی خوبی دارد و البته که رضایت واقعی از ازدواج توسط هر دو شخص فراهم شود. اقامت برای این بخش دو ساله است و پس از اتمام دوره در صورتی که جدایی صورت نگرفته باشد، درخواست برای اقامت بلندمدت فراهم می‌شود. در صورتی که از همسر جدا شوید نمی‌توانید اقامت خود را تمدید کنید.

اقامت اروپا از طریق کار از دیگر روش‌های خوب و قانونی محسوب می‌شود. کار کردن در اروپا به شرطی که مهارت کافی داشته باشید به خوبی فراهم می‌شود. با ویزای کاری اروپا می‌توانید در ابتدا از اقامت موقت استفاده کنید و با تمدید ویزای کاری، درخواست اخذ اقامت دائم کشور مورد نظر را داشته باشید.

اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت نیز فراهم شده است که نیاز به یک طرح کسب و کار، سرمایه اولیه برای افتتاح حساب دارد. پس از پذیرفته شدن و قبول شدن طرح مورد نظر شرایط برای اقامت خود و خوانده خود فراهم می‌شود.

.

مدارک لازم برای مهاجرت به اروپا

مدارک لازم برای مهاجرت به اروپا

مدارک لازم برای مهاجرت به اروپا بسته به اینکه کدام روش سرمایه‌گذاری، کار، تحصیل، ازدواج و ... را انتخاب کنید. آنچه مشخص است اینکه برای ویزای سرمایه‌گذاری کشورهای اروپایی تمرکز اصلی بر روی طرح اقتصادی و میزان سرمایه است. برای ویزای کاری تخصص و سابقه کاری شما و برای تحصیل رزومه تحصیلی و سابقه علمی شما تحت تمرکز قرار می‌گیرد.

مدارکی کلی برای مهاجرت به اروپا نیاز است از قرار زیر است:

 • افراد نیاز به گذرنامه امضا شده دارند که اعتبار آن حداقل سه ماه بعد از خاتمه ویزای درخواستی باشد. برخی از کشورها تأکید بر 6 ماه اعتبار دارند. بهتر است از صفحات دوم و سوم گذرنامه شما کپی گرفته شود. در صورتی که گذرنامه‌های قدیمی و سایر گذرنامه‌های معتبر موجود است بهتر است ارائه داده شود.
 • افراد نیاز به عکس رنگی با زمینه روشن دارند که ابعاد آن توسط کشور مقصد تعیین می‌شود. یک نکته مهم اینکه هیچ سفارت عکس قدیمی‌تر از 6 ماه را قبول نمی‌کند.
 • افراد می‌بایست شناسنامه به همراه کپی از صفحات آن ارائه دهند
 • نیاز است که گذرنامه و شناسنامه همسر و همین‌طور گواهی فوت وی ( در صورت فوت بودن) ارائه شود.
 • برای مهاجرت به اروپا بیمه درمانی الزامی است این بیمه برای طول مدت سفر شما ارزیابی می‌شود و دارای پوشش بیمه مشخصی است که بسته به انتخاب نوع بیمه برای شما محاسبه می‌شود.
 • در صورتی که بخواهید وارد دنیای تجارت در اروپا شوید نیاز به دعوت‌نامه امضا شده تجاری دارید. دعوت‌نامه تجاری هدف از سفر و طول مدت سفر شما را مشخص می‌کند و مشخص می‌کند که هزینه سفر به عهده چه شخص یا ارگانی است.
 • در ویزای کاری اروپایی ( در این اینجا منظور کشور آلمان است)، مکاتبات تجاری با شرکت دعوت کننده و همین‌طور اسنادی که برای تجارت کالا می‌بایست فراهم شود و البته که اسناد لازم برای اعتبار تجاری با شرکت دعوت کننده نیز حائز اهمیت است.
 • افراد می‌بایست اصل و کپی اسناد مالکیت ( در صورت وجود) ارائه دهند.
 • صورت وضعیت حساب بانکی برای دوره‌های سه ماهه و شش ماه بسته به کشور انتخابی نیاز به رویت دارد و البته که سایر مدارک مالی نیز توسط شخص باید بررسی شود.
حضور شخص متقاضی برای مصاحبه نیاز است و در صورتی که در طول دو سال گذشته از ویزای شینگن استفاده شده باشد نماینده متقاضی با رعایت نکات مهاجرتی اجازه دارد برای مصاحبه حضور یابد( این بخش نیاز به دقت بالایی دارد و سفارت تشخیص می‌دهد که نیاز به حضور متقاضی است یا نماینده قانونی وی کفایت می‌کند)

مراحل مهاجرت به اروپا

مراحل مهاجرت به اروپا

اولین مرحله اصلی برای مهاجرت به اروپا اخذ ویزای مربوط به هدف مهاجرت است. برای اخذ ویزای مهاجرتی نیاز است مدارک و شرایط لازم تنظیم شود. اگر هدف شما ویزای کاری اروپا است. نیاز است در ابتدای راه 4 شرط اصلی را داشته باشید. افراد باید حداقل مدرک تحصیلی یک دانشگاه مورد تأیید کشور مقصد را داشته باشند. سابقه کاری ترجیحاً دو سال با بیمه تأمین اجتماعی نیاز است. افراد بهتر است گواهی زبان داشته باشند و البته که دعوت‌نامه کاری معتبر نیز مهم است. بنابراین برای اخذ ویزای کاری اروپا در ابتدای امر این 4 مورد را مدنظر قرار دهید. ویزای کاری برای ایرانیان در اروپا اغلب در کشورهای آلمان و اتریش و سوئد و فرانسه دیده می‌شود.

پس از تنظیم مدارک لازم از طریق مشاور متخصص شرایط برای درخواست ویزا و تنظیم زمان مصاحبه فراهم می‌شود. در نهایت مدارک و مصاحبه گزینش شما و از سوی سفارت تأیید یا عدم تأیید شما اعلام خواهد شد.

در صورتی که قصد دارید از طریق تمکن مالی به اروپا سفر داشته باشید می‌توانید به سادگی به اقامت کشور مورد نظر خود دسترسی داشته باشید. 5 دسته مناسب برای بخش تمکن مالی در اروپا اعلام شده است. حقوق بازنشستگی، درآمد حاصل از اجازه ملک، درآمد حاصل از سود سپرده بانکی، درآمد حاصل از سود سهام و درآمدهای حاصل از وضعیت کسب و کار.

مراحل اخذ ویزای سرمایه‌گذاری در اروپا (برای متقاضیان ویزای سرمایه‌گذاری) در 4 گروه خرید ملک، خرید سهام، خرید اوراق قرضه و سپرده بانکی دیده می‌شود. یونان و المان و فرانسه و ایتالیا پیشنهاد‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری هستند. افرادی که به دنبال تحصیل در کشورهای اروپایی هستند اغلب تحصیل در رشته پزشکی در اروپا را یک انتخاب عالی می‌دانند. مراحل اخذ ویزای تحصیلی اروپا به این ترتیب که شخص می‌بایست در یک دانشگاه پذیرش یابد و نامه پذیرش از سوی دانشگاه ارسال شود سپس به همراه سایر مدارک تحصیلی و مدارک شناسایی زمان مصاحبه ( بر اساس کشور مقصد و شرایط سفارت) مشخص می‌شود. در این روش شاید نیاز باشد که افتتاح حساب بانکی در اروپا نیز صورت بگیرد. آلمان یکی از بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت تحصیلی محسوب می‌شود

در این بخش شرایط کلی برای مهاجرت به آلمان را به طور مثال توضیح داده‌ایم:

حتی اگر روش‌های زیادی برای مهاجرت به اروپا به خصوص کشور آلمان وجود داشته باشد باز هم یک سری از نکات به صورت مشترک در همه روش‌ها دیده می‌شود که می‌بایست ارزیابی شود.

اثبات شرایط مالی

هدف از مهاجرت شما مشخص است و حال نوبت به این می‌رسد که به مأمور سفارت ثابت کنید از نظر مالی از پس هزینه زندگی بر خواهید آمد. دقت کنید حتی اگر در آلمان مشغول به کار باشید ، تا زمانی که حقوق خود را دریافت نکنید ، باید بودجه اولیه برای تأمین هزینه‌های خود را داشته باشید.

بیمه درمانی

شما بدوم پوشش معتبر بیمه درمانی اجازه مهاجرت به آلمان ندارید.

مهارت زبان

مهارت زبان در مهاجرت به اروپا مهم است. چارچوب مرجع مشترک زبان‌های اروپایی دارای سه سطح مهارت زبان ، A ، B و C است. هر کدام دارای دو بخش هستند. بنابراین مهارت زبان در A1 / A2 یا پایه ، B1 / B2 یا مهارت در زبان و مهارت‌های زبان C1 / C2 یا پیشرفته تقسیم می‌شود. برای مهاجرت به آلمان ، باید در امتحانات شرکت کنید و سطح A1 یا B1  را بگذرانید. اگر می‌خواهید اقامت دائم بگیرید ، به مهارت بالاتری از C1 یا C2 نیاز دارید.

هزینه های مهاجرت به اروپا

هزینه های مهاجرت به اروپا

اگر قرار است مهاجرت تحصیلی به اروپا داشته باشید در ابتدا باید شهریه هر ترم تحصیلی ( با فرض اینکه تحصیل شما رایگان نیست) در نظر بگیرید. سپس می‌بایست بررسی کنید که هزینه زندگی در کشور و منطقه زندگی مورد انتخاب شما چه میزان است. این دو بخش هزینه‌ای بسیار مهم هستند. برای کسانی که ویزای کاری و سرمایه‌گذاری اروپایی را انتخاب می‌کنند محل اقامت و سکونت و ارزیابی هزینه‌های زندگی بسیار مهم است. هزینه تحصیلی جانبی و هزینه درخواست ویزای دانشجویی نیز موارد مهم محسوب می‌شود. شما برای مهاجرت به اروپا نیاز به بیمه درمانی دارید. بیمه درمانی هزینه مخصوص به خود دارد. افرادی که قصد ثبت شرکت در اروپا دارند، بسته به اینکه شرکت مورد نظر مدنی است یا شخصی و یا شرکت با مسئولیت محدود انتخاب می‌شود هزینه مخصوص به خود را خواهند داشتند. بحث تمکن مالی برای فردی که قصد تأسیس شرکت مادر دارد به نسبت فردی که قرار است دفتر نمایندگی داشته باشد اهمیت بیشتری دارد. در زیر پارامترهای ارزیابی هزینه مهاجرت به اروپا به طور خلاصه ذکر شده است.

هزینه ترجمه مدارک

مدارکی که برای مهاجرت تنظیم می‌شود بر اساس کشور مورد نظر نیاز به ترجمه دارد. مدارک در قالب تحصیلی ، کاری و تعیین هویت ارزیابی می‌شود.

هزینه استقرار برای مصاحبه اولیه

اغلب کشورهای اروپایی شرایط مصاحبه اولیه را مهم می‌دانند به خصوص برای مهاجرت کاری و تحصیلی این موضوع جدی‌تر است که فرد می‌بایست هزینه سفر را تنظیم نماید

هزینه اولیه زندگی شامل اجاره خانه ، خوردوخوراک، رفت و آمد و همین‌طور هزینه‌های مربوط به تفریحات و بهداشت و درمان نیز باید ارزیابی شود.

یک سری هزینه‌های مربوط به بخش امور دولتی دیده می‌شود که توسط سازمان مهاجرتی کشور مطرح می‌شود. هزینه مربوط به درخواست اقامت دائم، هزینه مهاجرت خویشاوندی و همین‌طور هزینه مهاجرت تجاری که وابسته به سرمایه‌گذاری است نیز بسیار مهم است. هزینه مجوز کار و تحصیل نیز مهم است.

برای مهاجرت به اروپا قطعاً نیاز به مشاور متخصص دارید تا ابهامات موجود به بهترین شکل برطرف شود به این ترتیب بخشی از هزینه نیز به این بخش اختصاص می‌یابد.

برای اطلاعات بیشتر به لینک منبع مراجعه کنید.

ارزان‌ترین روش مهاجرت به اروپا

یک موضوع بسیار جالب در خصوص مهاجرت به اروپا اخذ ویزای کاری کشورهای اروپایی است که تا امروزه در لیست ارزان‌ترین روش‌های مهاجرتی محسوب می‌شود. کار در کشورهای اروپایی روشی ارزان و آسان است. شاید با خود فکر کنید دریافت پیشنهاد کار از کشورهای اروپایی روند ساده‌ای نخواهد بود اما آمارها نشان می‌دهد پیشنهاد شغلی در کشورهای اروپایی روز به روز در حال رشد است. در صورتی که هدف فرد کشور آلمان و اتریش باشد به شما ویزای جستجوی کار داده می‌شود. در این روش می‌توانید به مدت مشخص به دنبال کار باشید، با کارفرمایان وارد صحبت شوید و شرایط تخصصی خود را به رشد برسانید. لازمه یک مهاجرت موفق این است که شخص بتواند با قوانین مهاجرتی کشور مورد نظر به دقت آشنا باشد. داشتن دانش کافی در این زمینه اهمیت زیادی دارد و قطعاً مشاوران خبره در این زمینه بسیار کارآمد هستند.

وکیل مهاجرت اروپا

در صورتی که قصد دارید اخذ اقامت اروپا داشته باشید یا ثبت شرکت در اروپا را انتخاب کرده‌اید نیاز است که وکیل مهاجرت اروپا به شما کمک کند و پیگیری‌های لازم صورت بگیرد. افرادی که قصد دارند ویزای تحصیلی اروپا را درخواست کنند و به‌عنوان مثال تحصیل در مقطع دبیرستان در اروپا را انتخاب کرده‌اند قطعاً نیاز به مشاوره‌های لازم مهاجرتی دارند. خوشبختانه اطلاعات به روز مشاوران مهاجرت به اروپا این روزها به کمک این افراد آمده است.

مطلب کاملی در مورد وکیل مهاجرت را در وب سایت ما بخوانید.

مشاوره مهاجرت به اروپا

مشاوره مهاجرت به اروپا

جهت مهاجرت به اروپا و کسب اطلاعات بیشتر برای شرایط و روند آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر خواهان مهاجرت به اروپا هستید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما GO2TR تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.