x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل در کامرون

پذیرش برای مقطع فوق لیسانس در کشور کامرون دو بار در سال صورت می‎گیرد و یک بار از این نوبت به صورت آزمون ورودی و بار دیگر تنها با شرط رزومه تحصیلی قوی است. مشخص است که پذیرش تحصیلی با شرکت در آزمون برای کسانی که رزومه تحصیلی قوی ندارند بهتر است. کسانی که دوره فوق لیسانس در کشور کامرون را انتخاب کرده‌اند، نیاز به ارائه مدرک لیسانس دارند، نیاز است که رزومه تحصیلی خوبی داشته باشند و بهتر است که مدرک زبان ارائه دهند که آیلتس با نمره بالای 5.5 اعلام شده است. تحصیل در کشور کامرون در رشته های کسب و کار، مدیریت، بازاریابی و همینطور خدمات پشتیبانی بهتر است که آمار 48 درصدی را به خود اختصاص داده است پس از این گروه، رشته های کامپیوتر و علوم و خدمات پشتیبانی در کشور کامرون از رشته های پرطرفدار محسوب می‎شود و البته که رشته های علوم و فنون و علوم عمومی ‎در این کشور نیز در لیست رشته های خوب تحصیلی قرار دارند. تحصیل رایگان در کشور کامرون بیشتر در رشته های علوم زیستی و زیست شناسی دیده شده است، این آمار مربوط به سال 2020 است، در آمار تحصیلی کشور کامرون اینطور مشخص است که اگر شخص بتواند در رشته علوم زیستی به رشد خوبی برسد می‎تواند شرایط خوبی برای ورود به مقطع دکترا داشته باشد. دانشجویان در کشور کامرون یک دفترچه بیمه دارند که در واقع کارت شناسایی دانشجو است و طرف قرارداد بسیاری از بیمارستان های این کشور است. اینطور که مشخص است شخص برای بیمه های درمانی در کشور کامرون باید بتواند از امکانات تحصیلی گسترده تری استفاده کند. دانشجویان در کشور کامرون نیاز است که خدمات درمانی را به شکل حرفه ای در پیش بگیرند. تمام دانشجویانی که از تسهیلات درمانی کشور کامرون استفاده می‎کنند این حق را دارند که یک بار از خدمات دهان و دندان و چشم نیز استفاده کنند. طول تحصیل دندانپزشکی در کشور کامرون 6 سال است.

مشاوره تحصیل در کامرون
فهرست

تحصیل رایگان در کامرون

تحصیل رایگان در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل رایگان در کشور کامرون بیشتر در رشته های علوم زیستی و زیست شناسی دیده شده است؛ این آمار مربوط به سال 2020 است، در آمار تحصیلی کشور کامرون اینطور مشخص است که اگر شخص بتواند در رشته علوم زیستی به رشد خوبی برسد می‎تواند شرایط خوبی برای ورود به مقطع دکترا داشته باشد. تحصیل رایگان در کشور کامرون برای رشته های خدمات پشتیبانی مرتبط و بازاریابی نیز رویت شده است به طوری که بین 31 الی 59 درصد از هزینه های لازم را پوشش می‎دهد. مشخص است که در مسیر تحصیل رایگان در این کشور شخص باید بتواند ثابت کند که واجد شرایط تحصیل است. در این کشور یک سری رشته های مربوط به فناوری مهندسی و همینطور زمینه های مرتبط با مهندسی نیز رویت می‎شود. رشته های فناوری مهندسی و همینطور رشته هایی که مرتبط به فضای مهندسی هستند در کشور کامرون از نظر پوشش بورسیه تحصیلی اغلب تا سقف 48 درصدی را پوشش می‎دهند. کشور کامرون در رشته های امنیت ملی و اجرای قانون و همینطور در بخش های آتش نشانی و خدمات حفاظتی مرتبط نیز رشد 6 درصدی را طی کرده است.

بورسیه تحصیلی در کامرون

بورسیه تحصیلی در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

همانطور که در بخش های قبل اشاره شد، در کشور کامرون رشته کسب و کار، مدیریت، بازاریابی در لیست رشته های بسیار مهم قرار دارد به طوری که بیشترین بورسیه تحصیلی را شکل می‎دهد، بورسیه تحصیلی برای این رشته ها در سال های اخیر بسیار مورد حمایت قرار گرفته است و برخی از سرمایه گذاران خارجی نیز معتقد هستند که وجود سرمایه کافی برای بخش کسب و کار در کشور کامرون می‎تواند یک برگ برنده محسوب شود. در این رشته‌های تحصیلی به میزان مشخص تا سقف 85 درصد بورسیه تحصیلی پوشش داده می‎شود، شخص بن کتاب دریافت می‎کند، این اجازه را دارد که از حقوق ماهانه استفاده نماید و می‎تواند در تهیه یک سری وسایل خدمات الکترونیکی نیز تخفیف خوبی بگیرد.

بورسیه تحصیلی در کشور کامرون برای رشته های علوم انسانی درصد کمتری را پوشش می‎دهد. در این کشور یک سری رشته های وابسته به هنرهای تجسمی و تصویری نیز دیده می‎شود که می‎تواند شامل بورسیه تحصیلی باشد، چنین رشته هایی بر اساس تخصص شخص دسته های مشخص بورس تحصیلی را شامل می‎شود. مطالعات بین رشته ای در کشور کامرون یکی از رشته های جدید است که برای گروه پژوهشگر ارزیابی می‎شود. کسانی که قصد دارند بورسیه تحصیلی کشور کامرون را کسب کنند باید در رشته های علوم فیزیکی نیز به رتبه خوبی دست یابند.

اعتبار دانشگاه های کامرون و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های کامرون و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه بامندا: University of Bamenda

دانشگاه بامندا یکی از دانشگاه های برتر در کشور کامرون است که از رتبه جهانی آن، 11207 است. این دانشگاه در رشته های هنر و اقتصاد و علوم بهداشت و بخش های تجارت و مدیریت به رشد خوبی رسیده است.

 

دانشگاه بوعا: University of Buea

دانشگاه بوعا در کشور کامرون یک دانشگاه دولتی با زیرساخت قدرتمند است. این دانشگاه وابسته به سه مدرسه یا کالج است که شامل دانشکده پیشرفته مترجمان، دانشکده فناوری، دانشکده آموزش عالی معلمان فنی و ... . اینطور که مشخص است بودجه های بخش خصوصی در سال های اخیر به کمک دانشگاه بوعا آمده است. سیاست‌های مدیریتی جدید برای این دانشگاه سبب شده تا رتبه جهانی آن 8740 است.

دانشگاه دولا: University of Douala

دانشگاه دولا در کشور کامرون یکی از هشت دانشگاه دولتی معتبر محسوب می‎شود که سال تأسیس آن به 1977 باز می‎گردد. این دانشگاه بیش از 40 هزار دانشجو دارد. این دانشگاه دارای پردیس دانشگاهی معتبری است. رتبه ی این دانشگاه در جهان 9780 است. در این دانشگاه آموزش های مشخصی در زمینه اقتصاد و تجارت و مهندسی صنایع و پزشکی و داروسازی رویت می‎شود و علوم انسانی و حقوق و سیاست نیز بخش مهمی‎ از این دانشگاه است.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در کامرون

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ورود به دانشگاه های دولتی کشور کامرون نیاز به شرکت در آزمون های ورودی دارید، امتحانات ورودی در این کشور یک بخش مهم ورود به دانشگاه محسوب می‎شوند. کسانی که قصد دارند آزمون های ورودی کشور کامرون را به خوبی پشت سر بگذارند باید از سطح علمی متوسط رو به بالایی برخوردار باشند. به طور کلی در این کشور درصد دانشجویان کارشناسی تمام وقت بیشتر از سایر افراد است. درصد دانشجویان برای مقطع کارشناسی 74 درصد و در مقطع کارشناسی ارشد حدود 26 درصد ارزیابی شده است. اینطور که مشخص است درصد دانشجویان کارشناسی در این کشور با سن 25 سال حدود 38 درصد است. مشخصا آزمون های ورودی در بخش کارشناسی ارشد تخصصی تر از بخش کارشناسی هستند. کارشناسی با سوالات عمومی و تخصصی به صورت ترکیبی همراه است. هر یک از آزمون های ورودی در این کشور دارای شرایط مخصوص به خود هستند. تجربه ثابت کرده است که آزمون های ورودی بر اساس تجربه تحصیلی شخص طبق شرایط خاصی رویت می‎شود. داده‌های آماری نشان می‎دهد که متوسط اصول تحصیلی در این کشور بر اساس آمارهای موجود حدود 19.3 درصد ارزیابی شده است. آزمون های ورودی این کشور به زبان انگلیسی برگزار شده و قالب های تستی دارد.  نکته مهم درمورد آزمون های ورودی این کشور این است که گاهاً سوالات بسیار مفهومی ‎طراحی می‎شوند.

معادل سازی مدارک در کامرون

معادل سازی مدارک در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای پذیرفته شدن در دانشگاه های کشور کامرون نیاز به معادل سازی مدارک تحصیلی خود دارید. اینکه دانشگاه سراسری انتخاب می‎کنید یا خصوصی شرایط معادل سازی را تغییر می‎دهد. مثلاً اگر متقاضی در دانشگاه های کشور کامرون در امتحان ورودی سراسری پذیرفته شده باشد می‎تواند یک سال تحصیل خود را در کالج بگذارند و نمرات پایان دوره خود را معادل سازد. در صورتی که شخص در ایران در دانشگاه دولتی به مدت دو ترم تحصیل کرده و در کشور کامرون یک دوره یک ساله کالج را پشت سر بگذارد، به وی این اجازه داده می‎شود که برای پذیرش دانشگاه های کشور کامرون اقدام نماید. مواد متعددی در این زمینه دیده می‎شود به شکلی که یک سیستم آنلاین رسمی ‎در این کشور برای ارزشیابی مدارک تحصیلی رویت شده است. در سیستم ارزشیابی آنلاین مدارک تحصیلی شما برای ورود به دانشگاه های کشور کامرون سوالات مختلفی ارزیابی می‎شود. اولین سوال این است که مدرک دیپلم شما نظام جدید است یا نظام قدیم؛ فرض ما این است که شما مدرک تحصیلی نظام جدید را دارید، پس از آن می‎باست مشخص کنید که دوره پیش دانشگاهی شما به اتمام رسیده است یا خیر که این مورد نیز به دو شاخه قبل از 2011 و بعد از 2011 تقسیم می‎شود. فرض می‎کنیم پس از 2011 مدرک پیش دانشگاهی را کسب کرده باشید، پس از آن باید مشخص سازید که معدل کل شما در دوره دبیرستان از 15 کمتر است یا بیشتر. همینطور اگر نمره بالای 15 داشته باشید باید مشخص شود که آیا مدرک کاردانی از دانشگاه دارید یا تنها یک سال تحصیلی را پشت سر گذاشته اید. توجه داشته باشید که قبولی در دانشگاه های پیام نور و علمی کاربردی و ... قابل قبول نیست.

خوابگاه در کامرون

خوابگاه در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویان خارجی همیشه از خوابگاه های دولتی در کشور کامرون استفاده می‎نمایند؛ این موضوع سبب شده است که دانشگاه های دولتی این کشور با کمبود ظرفیت خوابگاهی روبرو باشند. به طور کلی خوابگاه های دولتی اغلب در داخل دانشگاه هستند و بسیار نزدیک به کلاس های درس می‎باشند. خوابگاه های دولتی در کشور کامرون از نظر هزینه ارزان هستند. خوابگاه های خصوصی در این کشور اغلب هزینه بیشتری دارند و دور از دانشگاه هستند اما امکانات پیشرفته تری را شامل می‎شوند. خوابگاه های دولتی در این کشور نیاز به رفت و آمد با وسیله نقلیه ندارند. کسانی که در دانشگاه های دولتی کشور کامرون پذیرفته شده اند می‎توانند ثبت نام لازم برای خوابگاه های این کشور را انجام دهند. دوره های روزانه، شبانه و ... بر اساس ظرفیت دانشگاهی پوشش داده می‎شود. در این کشور در دانشگاه های غیر انتفاعی که به صورت خصوصی فعالیت دارند نیز یک سری طرح های استفاده از خوابگاه های ارزان قیمت دیده می‎شود. در همه خوابگاه های دنیا حوادثی از قبیل برق گرفتگی، گاز گرفتگی و آتش سوزی رخ می‎دهد که جان چندین دانشجو را می‎گیرد و مشکل ساز می‎شود به این ترتیب ایمن سازی خوابگاه های کشور کامرون از موضوعات پر اهمیت است. بیمه های آتش سوزی بخش مهمی از شرایط خوابگاهی در کشور کامرون محسوب می‎شود و کپسول های آتشنشانی در خوابگاه های این کشور رویت می‎شود.

امتیازات کارت دانشجویی در کامرون

امتیازات کارت دانشجویی در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خدمات ارتباطی گسترده ای در کشور کامرون برای کارت دانشجویی رویت شده است به این معنی که اگر شخص کارت دانشجویی کشور کامرون را ارائه دهد می‎تواند از خدمات همراه در این کشور استفاده نماید، همینطور در لیست خدمات ارتباطی این کشور مشخص است که شخص می‎تواند شماره سریال برای بخش اینترنت نیز داشته باشد. کارت دانشجویی در این کشور به عنوان یک کارت هویتی در اختیار افراد قرار می‎گیرد و حکم مدرک شناسایی دارد. خدمات کارت دانشجویی در این کشور برای بخش حمل و نقل شهری نیز گزارش شده است. کسانی که می‎خواهند از خدمات حمل و نقل ویژه و ارزان استفاده کنند با ارائه کارت دانشجویی می‎توانند یک سری شماره سریال را در نظر بگیرند. اطلاعات دانشجو در کارت های دانشجویی برای اعتبار کارت اهمیت زیادی دارد به طوری که اگر شخص در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل نماید امکانات بیشتری در اختیار وی قرار می‎گیرد. با کارت دانشجویی شرایط خرید لپ تاپ نیز فراهم می‎شود.

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هر یک از شغل های دانشجویی در کشور کامرون دارای شرایط خاصی هستند، کسانی که تحصیلات بالاتر دارند در مسیر شغلی به رشد بهتری می‌رسند از طرفی اگر فرد تجربه کار نیز داشته باشد می‎تواند شغل با درآمد بالاتری داشته باشد. مدارس کشور کامرون هر یک دارای شرایط خاصی هستند، در برخی از مدارس تعداد زیادی دانش‌آموز وجود دارد که نیاز به حل تمرین دارند و مدارس این کشور اقدام به جذب نیرو در این زمینه دارند. از سمت دیگر شخص می‎تواند پشتیبانی فنی دانشگاه ها را داشته باشد. شما می‎توانید در بسیاری از مراکز سنتی که برای ماساژ درمانی فعالیت می‎کنند شرکت کنید. به طور کلی دوره های ماساژ در ورزشگاه ها و باشگاه ها صورت می‎گیرد و مجتمع های تفریحی در این زمینه به شما کمک می‎کنند.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در کامرون

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افراد در مقطع کارشناسی ارشد، برای کار ضمن تحصیل در کامرون می‎توانند ورود به بخش های پژوهشی داشته باشند و حتی در منزل خود درآمد خوبی داشته باشند. خدمات پشتیبانی شده برای کارهای دانشجویی در این کشور نشان می‎دهد که شما می‎توانید در بخش روزنامه نگاری نیز به رشد خوبی دست یابید و در این زمینه فعالیت داشته باشید. برای کار دانشجویی در این کشور نیاز است که یک مهارت را در خود تقویت کرده باشید در غیر این صورت دچار مشکل می‎شوید. 

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در کامرون

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمه خدمات درمانی برای دانشجویانی که در کشور کامرون یکی از بهترین انتخابات ممکن است. کسانی که از بیمه خدمات پزشکی و درمانی کشور کامرون استفاده می‎کنند می‎توانند در بروز هر نوع مشکلی به سرعت به نتیجه درست یابند. به طور کلی خدمات درمانی در این کشور وابسته به شرایط سرمایه ای از سوی دولت است. دانشجویان در کشور کامرون یک دفترچه بیمه دارند که در واقع کارت شناسایی دانشجو است و طرف قرارداد بسیاری از بیمارستان های این کشور است. اینطور که مشخص است شخص برای بیمه های درمانی در کشور کامرون باید بتواند از امکانات تحصیلی گسترده تری استفاده کند. تمام دانشجویانی که از تسهیلات درمانی کشور کامرون استفاده می‎کنند این حق را دارند که یک بار از خدمات دهان و دندان و چشم نیز استفاده کنند. تسهیلات درمانی در این کشور بر اساس خدمات مشترک بررسی می‎شود. صدور بیمه درمانی برای دانشجویان در کشور کامرون بر اساس شرکت های بیمه ای رشد می‎کند.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در کامرون

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شیوه های پرداخت الکترونیک در کشور کامرون تغییراتی را شامل شده است؛ اینطور که مشخص است افراد برای سیستم های پرداخت الکترونیکی می‎بایست کارت دانشجویی داشته باشند. افرادی که از بورس تحصیلی کشور کامرون استفاده می‎کنند حقوق و مزایای مشخصی دارند. کسانی که حساب بانکی کشور کامرون را برای خود به ثبت رسانده باشند می‎توانند از سرویس پس انداز و دسترسی های الکترونیکی استفاده کنند. پس انداز و دسترسی به وام در این کشور بر اساس خدمات مالی شکل می‎گیرد. مجموع دارایی هایی که در کشور کامرون برای گروه بانکی رخ می‎دهد، فرصت های مشارکت مالی را شکل دهد. نمایندگی های مالی در این کشور بر اساس شرکت های وابسته فعالیت های خاصی را صورت داده اند. سرمایه گذار در این کشور بر اساس قوانین مالی می‎تواند اعتبارات پولی پیشرفته تری را شکل دهد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کامرون

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هیچ یک از دانشگاه های کشور کامرون مورد تأیید وزارت علوم نیستند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در کامرون

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هیچ یکی از دانشگاه های کشور کامرون مورد تأیید وزارت بهداشت نیستند.

دانشگاه های برتر در کامرون

دانشگاه های برتر در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه بامندا: University of Bamenda

دانشگاه بامندا یک دانشگاه معتبر در شمال غربی کشور کامرون است، این دانشگاه در سال 2011 به عنوان دومین دانشگاه انگلیسی زبان در کامرون فعالیت خود را آغاز کرد. این کالج به طور کلی دارای فضای تحصیلی بسیار گسترده ای است. در این دانشگاه معلمان فنی و آموزش عالی به صورت حرفه ای رویت می‎شود. ورود به این دانشگاه از طریق امتحانات ورودی شکل می‎گیرد و شامل آزمون کتبی و شفاهی است. در این دانشگاه، دانشکده های اقتصاد و علوم مدیریت، آموزش، علوم، علوم بهداشت، فناوری، تجارت و مدیریت و همینطور حمل و نقل و تدارکات رویت می‎شود. دانشکده حقوق سیاسی در این کشور شامل 4 بخش است. برنامه های تحصیلی در این دانشگاه بر اساس 4 مقاله با سطح معمولی ارزیابی می‎شود.

 دانشگاه بوعا: University of Buea (UB)

دانشگاه بوعا با علامت اختصاری UB در منطقه جنوب غربی کشور کامرون قرار دارد. این دانشگاه در سال 1985 تأسیس شده است و به طور کلی در طی مصوبه های دولت تبدیل به یکی از بهترین دانشگاه های کشور کامرون شده است. این دانشگاه از زبان انگلیسی برای آموزش استفاده می‎کند. بیش از 13 هزار دانشجو در این کالج تحصیل می‎کنند و رفاه نسبی در بخش های مختلف آن رویت می‎شود. این دانشگاه به طور کلی دارای 7 دانشکده است که عبارت است از: دانشکده مهندسی، هنر، آموزش، علوم بهداشتی و علوم و علوم اجتماعی و مدیریت، همینطور دانشکده کشاورزی، دامپزشکی و علوم سیاسی که خود شامل سه بخش مهم است.

دانشگاه دوالا: University of Douala

دانشگاه دوالا یکی از دانشگاه های برتر دولتی در کامرون محسوب می‎شود به طوری که در محلات مختلف شرایط تکنیک تحصیلی مشخصی را شکل داده است. این دانشگاه دارای پردیس دانشگاهی مشخصی است. تکنیک تحصیل برای این دانشگاه بر اساس جدیدترین قوانین علوم پایه ارزیابی می‎شود.   

نظام آموزشی کامرون

نظام آموزشی کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حال حاضر در کشور کامرون نظام آموزشی شامل 4 بخش است: بخش اول پیش دبستانی است. آموزش مدرسه در این کشور در دو مقطع ابتدایی و دبیرستان گزارش شده است به طوری که آموزش پایه بزرگسالان نیز در سه سطح عمومی و تکمیلی و عالی بررسی می‎شود. آموزش های عمومی‎ در این کشور از پایه 1 تا پایه 9 معادل سطح اول است، آموزش های تکمیلی در این کشور از پایه 10 تا پایه 12 شامل تحصیلات علمی می‎شود و معادل سطح 2 تا 4 است. و همینطور آموزش های عالی در این کشور شامل آموزش های مهارتی است. آموزش های غیر رسمی‎در کشور کامرون شامل مفاهیم پایه و مهارت های مقدماتی ویژه است. رویکردهای آموزش در این کشور بر اساس اصول عملی شکل می‎گیرد.

آموزش پیش دبستانی در این کشور به طور کلی از سن 2 سالگی آغاز شده و تا سن 6 سالگی دنبال می‎شود. مقطع آموزش ابتدایی در این کشور از 5 سالگی آغاز می‎شود و برای گروه های سنی بالای 6 سال نیاز است که نظام تحصیلی در وضعیت ابتدایی رویت شود. مقطع آموزش ابتدایی در این کشور در پایین ترین شرایط قرار گرفته است به این ترتیب افرادی که قصد تحصیل در این کشور دارند برای مقطع ابتدایی نیازی به پرداخت هزینه ندارند و هزینه برای این افراد به صورت دولتی ارزیابی می‎شود. مقطع آموزش متوسطه در کشور کامرون بر اساس اهمیت در نظام آموزشی ارزیابی شده است و معمولاً به مدت سه سال زمان نیاز است که دوره متوسطه طی شود. 

لیسانس در کامرون و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در کامرون

لیسانس در کامرون و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدت زمان دوره کارشناسی در کشور کامرون بین 3 الی 4 سال ارزیابی شده است. در طول تحصیل در کشور کامرون شخص باید بتواند دروس تئوری را به طور دقیق پشت سر بگذارد و در دروس عملی نیز به رتبه خوبی برسد. بورسیه تحصیلی کشور کامرون کمتر شامل مقطع کارشناسی می‎شود. 5 دانشگاه دولتی کشور کامرون برای ورود دانشجویان خارجی آزمون در نظر گرفته اند، در آزمون تعیین شده سوالاتی در زمینه ریاضی و فیزیک و شیمی ارائه می‎شود که هر یک بر اساس عملکرد دانشجو درجه بندی می‎شوند. لیسانس در این کشور به طور کلی یک دوره آغازین برای پژوهش های بزرگتر است. کسانی که در آزمون ورودی نیمی‎ از نمره را کسب نمایند مدارک خود را ارسال می‎کنند تا بررسی های دقیق تر صورت بگیرد. در صورتی که با مدارک دیپلم و ریزنمرات افراد موافقت صورت گرفت، شخص باید هزینه اولیه ثبت نام را واریز نماید و از آن پس بر اساس دولتی بودن یا نبودن دانشگاه وی شرایط شهریه ارزیابی می‎شود. لیسانس در این کشور برای رشته های مهندسی، مدیریت و همینطور رشته های وابسته به اصول حسابداری از بهترین موارد خواهد بود. نکته مهم در خصوص تحصیل لیسانس در کشور کامرون این است که در صورتی که شما مقطع لیسانس را پشت سر نگذارید ورود به مقطع کارشناسی ارشد برای شما ممکن نیست اما یک مرحله جهشی وجود دارد که بر اساس پذیرش تحصیلی روتین ارزیابی شده است به طوری که شخص در یک آزمون ورودی شرکت می‎کند و در صورتی که حد نصاب نمره را کسب نمود، سطح تحصیلی‌اش به مقطع بالاتر ارتقا می‎یابد.

فوق لیسانس در کامرون و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در کامرون

فوق لیسانس در کامرون و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پذیرش برای مقطع فوق لیسانس در کشور کامرون دو بار در سال صورت می‎گیرد و یک بار از این نوبت به صورت آزمون ورودی و بار دیگر تنها با شرط رزومه تحصیلی قوی است. مشخص است که پذیرش تحصیلی با شرکت در آزمون برای کسانی که رزومه تحصیلی قوی ندارند بهتر است. کسانی که دوره فوق لیسانس در کشور کامرون را انتخاب کرده اند نیاز به ارائه مدرک لیسانس دارند، نیاز است که رزومه تحصیلی خوبی داشته باشند و بهتر است که مدرک زبان ارائه دهند که آیلتس با نمره بالای 5.5 اعلام شده است. در صورتی که مدرک زبان ندارید دولت به شما این امکان را می‎دهد که  به سادگی در ارزیابی های تحصیلی کشور کامرون به مدت شش ماه اقدام به اخذ مدرک کنید. مدارکی که برای تحصیل فوق لیسانس در کشور کامرون نیاز دارید از قرار زیر است:

هر شخص باید ترجمه رسمی‎ از مدارک قبلی خود اعم از دیپلم، کارشناسی و ریزنمرات هر دو مقطع را ارائه دهد. ریزنمرات مقطع کارشناسی بسیار مهم است. در صورتی که دانشگاهی با اعتبار بالا در کشور کامرون انتخاب کرده باشید نیاز به پروپوزال خواهید داشت. پروپوزال یک گواهی مشخص از دوره های تحصیلی شما است که نشان می‎دهد برای تحصیلات تکمیلی چه انتخابی کرده اید.

رزومه و انگیزه نامه برای مقطع فوق لیسانس نیاز است و البته که نیاز است توصیه نامه از اساتید مربوطه نیز داشته باشید. هر شخص می‎بایست تصویر اول از پاسپورت معتبر خود را ارائه دهد. نیاز است که شخص 6 قطعه عکس رنگی پاسپورتی داشته باشد.

دکترا در کامرون و شرایط اخذ پذیرش دکترا در کامرون

دکترا در کامرون و شرایط اخذ پذیرش دکترا در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای مقطع دکترا در کشور کامرون ظرفیت بسیار کمی ‎دیده می‎شود به این ترتیب اگر شخص سابقه کار، مدرک فنی حرفه ای مرتبط با رشته تحصیلی خود و یا رزومه شغلی یا پژوهشی قوی داشته باشد در این زمینه بسیار موفق تر خواهد بود. در صورتی که بخواهید در دانشکده های بازرگانی، علوم اقتصادی، مدیریت توریسم، بازرگانی و اقتصاد تحصیل کنید بهتر است که گواهینامه های معتبر مربوط به رشته های تحصیلی خود را ارائه دهید.

در رشته های علوم بهداشتی، علوم آزمایشگاهی و همینطور رشته های وابسته به مدیریت ورزشی شخص می‎تواند تحصیل دکترا را یک شرایط خود در نظر بگیرد. مشخص است که روانشناسی ورزشی در این کشور یکی از رشته‌های خوب برای مقطع دکترا است.

برای پذیرش در مقطع دکترا در کشور کامرون باید رزومه تحصیلی داشته باشید، نیاز است که مدرک کارشناسی ارشد و ریزنمرات مربوطه ارائه شود، نیاز است که بتوانید انگیزه نامه معتبری داشته باشید و البته که نیاز به تأیید دو استاد در خصوص موضوع انتخابی خواهد بود. رشته های تحصیلی برای مقطع دکترا به طور کلی بیشتر در فضای روانشناسی و داروسازی است و البته که مشاوره های تحصیلی در این راستا به شکل کاربردی بررسی شده است. هر شخص این امکان را دارد که دو انگیزه نامه ارائه دهد و در صورت تأیید هر یک شرایط برای وی بهتر از سایر افراد خواهد بود. در صورتی که شخص موضوعی مهم برای کارشناسی ارشد را در نظر گرفته باشد می‎تواند برای دکترا شانس بیشتری داشته باشد. 

پزشکی در کامرون و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در کامرون

پزشکی در کامرون و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما با انتخاب کشور کامرون می‎توانید تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی را به خوبی پیش ببرید. امکان کار دانشجویی در بیمارستان ها و مراکز بهداشت نیز در این کشور در اختیار شما قرار می‎گیرد. شما همچنین می‎توانید با هزینه اندک تحصیل پزشکی را دنبال کنید. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور کامرون بسیار آسان تر از کشورهای اروپایی است. تحصیل پزشکی در این کشور 6 سال به طول می‎انجامد، در این مدت شما می‎بایست هر ترم را به یادگیری دروس مشخصی بپردازید. مثلاً ترم های اول و دوم علوم بهداشتی مورد نیاز ارزیابی می‎شود، در ترم 3 تا 6 با سیستم یک دست بهداشت و درمان در این کشور آشنا می‎شوید و در ترم های 11 و 12 دروس تخصصی در خصوص آناتومی ‎بدن ارزیابی می‎شود. فرد می‎بایست کارآموزی خود را به طور دقیق پشت سر بگذارد و پس از آن حقوق دریافت نماید. در صورتی که فرد بتواند دوره کارآموزی خود را با موفقیت پشت سر بگذارد از سوی شورای بهداشت حرفه ای کشور کامرون مجوز دریافت کرده و می‎تواند کار خود را در بیمارستان های دولتی و خصوصی آغاز نماید.

دندانپزشکی در کامرون و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در کامرون

دندانپزشکی در کامرون و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

طول تحصیل دندانپزشکی در کشور کامرون 6 سال است؛ دانشگاه های کشور کامرون برای این رشته تحصیلی دو حوزه را در نظر گرفته اند. اولین دوره تحصیلی در این کشور شامل دیپلم از یک دانشگاه مخصوص سلامت دهان و دندان است، این دوره تحصیلی 2 ساله است. دومین دوره کارشناسی درمانی است که مخصوص به دندان های انتهایی می‎شود که مدت زمان سه سال را در بر می‎گیرد. اینطور که مشخص است هر فرد می‎تواند پس از تحصیل در کشور کامرون در بیمارستان های این کشور شرایط خوبی را فراهم سازد.

زبان تحصیل در این کشور انگلیسی است و شخص باید حداقل تسلط لازم به زبان انگلیسی را داشته باشد. داشتن مدرک زبان آیلتس برای این رشته و مقطع تحصیلی با نمره بالای 6.5 است. متقاضی تحصیل دندانپزشکی در کشور کامرون باید این نکته را بداند که شرایط تأمین هزینه های تحصیلی از سوی دولت بر اساس روند بورسیه کشور کامرون بررسی می‎شود اما باز هم خود شخص می‎بایست بخشی از هزینه های لازم را تقبل کند. برای پذیرش دندانپزشکی در کشور کامرون نیاز به یک سری مدارک دارید: هر شخص باید کپی و اصل کارت ملی و شناسنامه خود را ارائه دهد، نیاز به آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریزنمرات است و البته که نیاز است شخص گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشد.

تخصص پزشکی در کامرون و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در کامرون

تخصص پزشکی در کامرون و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای تخصص پزشکی در کشور کامرون علاوه بر اینکه می‎بایست در یک آزمون ورودی شرکتی کنید نیاز است که یک سری مدارک تهیه و ارائه دهید. هر شخص باید کپی و اصل کارت ملی و شناسنامه داشته باشد، نیاز است که آخرین مدرک تحصیلی وی به همراه ریز نمرات ارائه شود، گواهی عدم سوء پیشینه به همراه گواهی سلامت پزشکی نیاز است. هر شخص می‎بایست مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 6.5 داشته باشد. نیاز است که یک حساب بانکی معتبر معرفی شود. هر شخص باید 6 قطعه عکس مناسب پاسپورت داشته باشد و البته که قطعه عکس این افراد می‎بایست از نظر چهره با شرایط فعلی آنها مشابه باشد. نیاز است که گذرنامه شخص حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. مدارک شخص می‎بایست توسط سفارت به تأیید رسمی رسیده باشد. تخصص پزشکی در این کشور یک دوره 4 ساله است که دروس در قالب های تخصصی بسیار پیشرفته شکل می‎گیرد. مشخص است که متقاضی تحصیل پزشکی در کشور کامرون باید بتواند خدمات تحصیلی مشخصی را در این زمینه در نظر بگیرد یعنی می‎بایست در کلاس های عملی حضور داشته باشد و البته که دوره های آزمایشگاهی را طی کند. تحصیل پزشکی در این کشور بر اساس مشاوره های تحصیلی شانس خوبی را فراهم می‎سازد. تخصص پزشکی در این کشور بر اساس دوره های مشاوره ای برای رده سنی کمتر از 40 سال پیشنهاد می‎شود. تخصص پزشکی در این کشور برای رشته های وابسته به گوش و حلق و بینی و همینطور بیماری های پوستی در بهترین سطح خود قرار دارد.

تخصص دندانپزشکی در کامرون و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در کامرون

تخصص دندانپزشکی در کامرون و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ورود به تخصص دندانپزشکی در کشور کامرون نیاز است که دانشنامه دکترای دندانپزشکی از دانشگاه های معتبر کشور کامرون و یا سایر کشورها داشته باشید. دانشنامه شما باید توسط وزارت فرهنگ مورد تأیید قرار بگیرد. دارندگان دکترا و فوق لیسانس می‎بایست دوره های تخصصی را در طول شش سال پشت سر بگذارند، البته این زمان متغیر است. شما برای ورود به تخصص دندانپزشکی نباید بیش از 36 سال سن داشته باشید. افراد باید از سلامت جسمانی و روانی برخوردار باشند و هیچ نوع نقص عضوی نداشته باشند. شخص می‎بایست در یک آزمون ورودی شرکت کند که بر اساس تشخیص دانشگاه امتیاز مربوط به خود دارد. انجام کامل طرح نیروی انسانی در این کشور برابر با ضوابط مربوطه ارزیابی می‎شود. برخی از رشته های علوم پایه وابسته به آموزش های تخصصی هستند. نیاز دانشنامه ای در این کشور در جدیدترین طرح های تحصیلی نشان می‎دهد که دولت می‎بایست طرح پوشش مالی مشخصی را فراهم سازد. شما برای این مقطع تحصیلی باید در زمینه ژنتیک دهانی و همینطور پاتولوژی فک و دهان به امتیاز خوبی دست یابید. بیماری های دهان و دندان در بخش تخصصی خود یک رشته مشخص است. مواد دندانی و همینطور بحث بهداشت دهان به خصوص دهان افرادی که از بیماری خاصی رنج می‎برند نیز از موضوعات پر اهمیت محسوب می‎شود. سهمیه تخصص دندانپزشکی کشور کامرون در سال های اخیر کمی ‎بیشتر شده است و شامل دوره های تخصصی است.

رشته های غیر پزشکی در کامرون

رشته های غیر پزشکی در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور کامرون یکی از کشورهای آفریقایی محسوب می‎شود اما اینطور که مشخص است که این کشور از نظر ثبات اقتصادی و اجتماعی در شرایط خوبی قرار دارد، تنوع نژادی در این کشور بسیار زیاد است و این موضوع سهم خوبی از تحصیل در این کشور را شکل می‎دهد. اینطور که مشخص است ترکیب تنوع نژادی در کشور کامرون بیش از 13 درصد به مردم اسپانیایی اختصاص دارد اما حدود 2 درصد از افراد این کشور آسیایی هستند. تحصیل در کشور کامرون بیشتر در رشته های کسب و کار، مدیریت، بازاریابی و همینطور خدمات پشتیبانی مرتبط است که آمار 48 درصدی را به خود اختصاص داده است، پس از این گروه، رشته های کامپیوتر و علوم و خدمات پشتیبانی در کشور کامرون از رشته های پرطرفدار محسوب می‎شود و البته که رشته های علوم و فنون و علوم عمومی‎ در این کشور در لیست رشته های خوب تحصیلی در این منطقه واقع شده است. خدمات فنی و اقتصادی در کشور کامرون در لیست شغل های پر درآمد قرار گرفته است و افراد در این کشور سعی می‎کنند در زمینه های فنی نیز به رشد خوبی دست یابند. از دیگر رشته های مجاز تحصیلی در این کشور ارتباطات و روزنامه نگاری و همینطور برنامه های مرتبط است.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در کامرون

خطرات احتمالی برای دانشجویان در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خطر استفاده از موارد غذایی فاسد در کشور کامرون از موضوعات بسیار مهمی‎ است که سال ها مورد توجه گروه های مختلف خبرنگار قرار گرفته است. اینطور که مشخص است اگر شخص از مواد غذایی استفاده کند که دارای کیفیت نامناسبی است و یا در لیست موادی قرار دارد که از نظر بهداشت و درمان با مخالف روبرو شده است احتمال مسمومیت برای وی بسیار زیاد است. دانشجویانی که در کشور کامرون تحصیل می‎کنند باید این نکته را در نظر داشته باشند که شرایط تحصیل برای بخش کارشناسی با توجه به امکانات محدود آنطور که باید رویت نمی‎شود. در برخی از مناطق گردشگری در کشور کامرون هنوز هم فقر و گرسنگی وجود دارد. خطر گم شدن در فضای جنگلی این کشور نیز از دیگر موضوعات مهم است. دولت کشور کامرون اعلام کرده است که اگر شخص بخواهد در کشور کامرون مسیر زندگی خوبی را در نظر بگیرد می‎بایست در ابتدا میزان سرمایه کافی تا یافتن شغل مناسب داشته باشد در غیر این صورت گرفتار می‎شود.

 

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در کامرون

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدرسه R-1:

مدرسه R-1 یکی از مدارس بسیار خوب در کشور کامرون است، این مدرسه به طور کلی در لیست مدارس عمومی قرار دارد و مهارت آموزی در این مدرس شرایط خاصی دارد، اینطور که مشخص است در بین مدارس بومی و بین‎المللی که در کشور کامرون رویت می‎شود، این مدرسه در زمینه یادگیری کسب و کار و مسیر های مدیریتی بهترین شرایط را داشته است. مدارس کشور کامرون هر یک از نظر اعتبار مناسب هستند اما این مدرسه می‎تواند برای کسانی که قصد دارند به زبان انگلیسی تحصیل کنند یک انتخاب خوب باشد. در بین مدارس بین‎المللی کشور کامرون شرایط تحصیلی مختلفی رویت می‎شود و اعتبار تحصیلی در این مدرسه به نسبت سایر مدارس بیشتر است. دولت کشور کامرون اعلام کرده است که اگر شخص بخواهد در این مدرسه ثبت نام نماید هزینه ثبت نام برای وی ارزان و به صورت اقساطی در نظر گرفته می‎شود.

چاپ مقالات علمی در کامرون و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در کامرون و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برخی از موسسه های علمی ‎در کشور کامرون هستند که در چاپ مقالات به شما کمک می‎کنند به این ترتیب چاپ مقالات علمی ‎در کشور کامرون می‎تواند به صورت قانونی صورت بگیرد. مجلات علمی ‎در این کشور و همینطور شرایط پژوهشی کشور کامرون نشان می‎دهد که ورود به رشته های وابسته به پزشکی به خصوص رشته های مربوط به گیاهان دارویی می‌تواند بسیار ارزشمند باشد. هزینه چاپ مقالات علمی‎ در این کشور بسیار ارزان است. زمانی که طول می‎کشد یک مقاله چاپ شود، حدود 1 الی 3 ماه است و چاپ مقالات در این زمینه بر اساس فرمت بندی های شکل گرفته می‎شود گاهاً طولانی تر باشد. توجه  داشته باشید که تدوین و چاپ مقالات بین‎المللی برای مقطع دکترا یک برگ برنده محسوب می‎شود.

شرکت در آزمون های بین المللی در کامرون

شرکت در آزمون های بین المللی در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

معتبر ترین آزمون از نظر علوم پایه کشور کامرون آزمون SAT است. از دیگر آزمون های بین‎المللی مورد پذیرش در دانشگاه های کشور کامرون ACT است که به زبان انگلیسی برگزار شده است که شامل N/A به N/A است. این آزمون به طور کلی در بخش ریاضی و نوشتن نیز همین رتبه را کسب کرده است، برای پذیرش در این آزمون نیاز است که دو مرحله تحصیلی به شکل اصولی پشت سر گذاشته شود. گزارشات نشان می‎دهد که در این کشور محدوده تحصیلی متغیری رویت شده که شخص می‎تواند بر اساس آن به صورت حرفه ای پروسه های تحصیلی را پشت سر بگذارد. هزینه های تحصیلی برای کشور کامرون برای افرادی که نمره کامل در آزمون را کسب کرده اند 29 درصد کمتر از افراد عادی است.

کنفرانس های علمی در کامرون

کنفرانس های علمی در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کنفرانس بین‎المللی در زمینه مخابرات بی سیم نوری در کشور کامرون در سال 2020 کلید خورده و کسانی که بتوانند ایده جالبی در زمینه موج های میلیمتری داشته باشند در این کنفرانس به پیشرفت می‌رسند. دبیر علمی‎کنفرانس های علمی ‎کشور کامرون اعلام کرده است که از شرط های شرکت در این کنفرانس، همخوانی مدرک تحصیلی دانشجو با موضوع کنفرانس است.

کنفرانس همایش ملی نظریه گروه های مختلف در کشور کامرون در راستای فرهنگ نگاری های دو زبانه از دیگر همایش های عمومی ‎در کشور کامرون محسوب می‎شود که شخص برای شرکت در این کنفرانس باید دو مقاله مرتبط را به ثبت رسانده باشد.

در این کشور برای سال 2020 همایش ملی زن و اشتغال و اقتصاد مقاومتی برگزار می‎شود به طوری که در این همایش برای بانوانی که قصد دارند مسیر تحصیلی درستی را طی کنند و ورود به کارآفرینی داشته باشند پتانسیل کار در بین بانوان کشور کامرون روز به روز بیشتر می‎شود و این موضوع سبب شده است که شرایط بورسیه تحصیلی کشور کامرون بر اساس کارآفرینی ارزیابی شود. شهریه دانشگاه های کشور کامرون برای کسانی که در این کنفرانس ها به نتیجه برسند ارزانتر است.  

جشن های دانشگاه ها در کامرون

جشن های دانشگاه ها در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اینطور که مشخص است دولت کشور کامرون همیشه سعی خود را کرده است که اصول فرهنگی این کشور را پیگیری کند و در این زمینه بسیار موفق باشد. آداب و رسوم در جشن های سنتی کشور کامرون مشخص کرده است که دانشجویان می‎بایست اعیاد بزرگ و سنتی را پشت سر بگذارند و اینطور که مشخص است بازتاب از فرهنگ غنی زندگی در کشور کامرون شکل بگیرد. برخی از اعیاد بزرگ نیز در دانشگاه های دولتی کشور کامرون برگزار می‎شود. کشور کامرون اعلام کرده است که برگزاری عید قربان در دانشگاه های این کشور می‎تواند سنت دیرینه را حفظ کند و این موضوع خود به حفظ فضای فرهنگی کشور کامرون منجر می‎شود. مشخص است که رشد جمعیت در این کشور بر اساس سنت های نیاکان مورد ارزیابی قرار می‎گیرد. فستیوال تفنگ آبپاش نیز بر اساس سنت های قبل مورد احترام قرار می‎گیرد. برای اینکه بتوانید جشن های دانشگاهی کشور کامرون را دنبال کنید می‎بایست اطلاعیه دانشگاهی را از سایت های مربوطه ارزیابی کنید. سال نو در دانشگاه های دولتی کشور کامرون برگزار می‎شود و با رسومات آتش بازی و پرتاب میوه نیز همراه است.

آخرین ویرایش: 2020-01-08 13:28:00 695