x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
زندگی در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

زندگی در کامرون

کشور کامرون در بخش میانه‌ی آفریقا قرار دارد و پایتخت آن شهر یائونده است. جمعیت این کشور 24.05 میلیون نفر اعلام شده است و مردم این کشور به زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت می‎کنند. واحد پول کامرون فرانک آفریقایی است. بزرگترین شهر در کامرون دوالا نام دارد. این کشور در کنار خلیج بیافرا قرار دارد و از سمت غرب با نیجریه همسایه است. مساحت کشور کامرون 475.442 کیلومتر مربع است. به طور کلی آب و هوای این کشور استوایی بوده و ساحل داغ و بارانی دارد. هزینه آب و برق و گاز مصرفی در کشور کامرون در یک آپارتمان 85 متری، حدود 56.000.00 فرانک آفریقای مرکزی برای هر ماه تعیین شده است. تعرفه ای که برای یک دقیقه مکالمه با تلفن اعتباری در نظر گرفته شده‌، 77.14 فرانک آفریقای مرکزی است. شما برای خرید یک عدد بلیط سینما در کشور کامرون باید 2.000.00 فرانک آفریقای مرکزی هزینه پرداخت کنید، در صورتی که علاقه به باشگاه‌های ورزشی و تناسب اندام دارید، هزینه شما در این بخش برای یک ماه، حدود 20.125.00 فرانک آفریقای مرکزی می‌شود. ویزای کاری کشور کامرون برای دو گروه از افراد صادر می‎شود که هر یک شرایط و زمان کاری مخصوص به خود را دارند. کسانی که قصد دارند برای فرد دیگری کار کنند و کسانی که خودشان به عنوان کارآفرین در کشور کامرون فعالیت می‎کنند. شما برای کار در این کشور در صورتی که در گروه اول باشید باید دارای رزومه کاری قوی، سابقه کاری مفید و مرتبط و همینطور مدارک کاری و مالی باشید و در صورتی که در گروه دوم قرار دارید، نیاز است که بتوانید از نظر اقتصادی در شرایط خوبی باشید و طرح کاری شما نیز مشخص باشد. شما برای ثبت شرکت در کشور کامرون نیازی به شریک شدن با یک فرد از تبعه این کشور ندارید. شما می‎توانید با ثبت شرکت به سادگی برندسازی داشته باشید و البته که شرایط برای افتتاح حساب بانکی نیز در اختیار شما قرار می‎گیرد.

مشاوره زندگی در کامرون
فهرست

حداقل حقوق در کامرون

حداقل حقوق در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این مقاله قصد داریم به مهمترین سوالاتی که در خصوص کشور کامرون پرسیده می‎شود پاسخ دهیم، پس با ما همراه باشید؛

چطور می‎توان در کشور کامرون کار با حقوق بالا داشت؟

اینکه چه شغلی در کشور کامرون انتخاب شود که حقوق و مزایای بالایی داشته باشد می‎تواند آینده شما را تغییر دهد. شما می‎توانید ورود به صنف پوشاک در این کشور داشته باشید، حداقل حقوق کسانی که در پوشاک در کشور کامرون فعالیت کنند به مراتب بیشتر از سایر اقلام زندگی است. در صورتی که بتوانید ثبت شرکت تولیدی پوشاک داشته باشید نیز اوضاع برای شما بسیار مناسب خواهد بود.

 چرا حداقل دستمزد در کشور کامرون از سال 2015 تا به امروز تغییرات مشهودی نداشته است؟

حقیقت امر این است که وضعیت دستمزد در سال 2012 بسیار بالا بوده و این رویه سبب شده بود که بیشترین مهاجران وارد کشور کامرون شوند، این موضوع تا سال 2015 نیز ادامه دار بود به این ترتیب دولت طبق ارزیابی های صورت گرفته با ت فضای گسترده‎ی درآمدزایی در کشور کامرون سعی کرد تا توازن درستی بین حقوق و مزایای این کشور و شرایط تورم آن شکل دهد.  

میانگین درآمد در کامرون

میانگین درآمد در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیشترین درآمد در کشور کامرون برای چه گروه هایی ارزیابی شده است؟

گروه های پزشکی و افرادی که در زیر شاخه بهداشت و درمان مشغول  به کار هستند، بیشترین درآمدزایی در کشور کامرون را از آن خود کرده‌اند، به این ترتیب میانگین درآمد یک پزشک در کشور کامرون به مراتب از یک پزشک در ایران بسیار بیشتر است و این موضوع وابسته به نظام بهداشت خوبی است که در کشور کامرون رویت می‎شود. در شرایط درآمدزایی مشخصی که در این کشور دیده می‎شود وضعیتی که برای نرخ بیکاری گروه های پزشکی رویت شده است به نسبت سایر گروه ها کمتر است.

 

میانگین درآمد کارگران در کشور کامرون بر چه اساسی ارزیابی می‎شود؟

کارگران در کشور کامرون در لیست گروه هایی قرار دارند که اغلب از میزان درآمد خود ناراضی هستند و عدم رضایت شغلی در این راستا می‎تواند وضعیت درآمدزایی را تغییر دهد. مشخص است که فضای درآمدزایی در این کشور زیر نظر چندین ارگان ارزیابی شده است. از یاد نبرید که بسیاری از فضای درآمدزایی در این کشور برای کارگران در فضای کارخانه ای بوده و این روال کاری را کمی‎دشوارتر می‎کند. 

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در کامرون

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شرایط و زمان صدور ویزای کاری در کشور کامرون چقدر است؟

ویزای کاری کشور کامرون برای دو گروه از افراد صادر می‎شود که هر یک شرایط و زمان کاری مخصوص به خود را دارند. کسانی که قصد دارند برای فرد دیگری کار کنند و کسانی که خودشان به عنوان کارآفرین در کشور کامرون فعالیت می‎کنند.

شما برای کار در این کشور در صورتی که در گروه اول باشید باید دارای رزومه کاری قوی، سابقه کاری مفید و مرتبط و همینطور مدارک کاری و مالی باشید و در صورتی که در گروه دوم قرار دارید، نیاز است که بتوانید از نظر اقتصادی در شرایط خوبی باشید و طرح کاری شما نیز مشخص باشد. هزینه ای که برای اخذ ویزای کاری کشور کامرون در نظر گرفته می‎شود بر اساس نوع ویزا و فصل سفر شما تفاوت هایی دارد. از یاد نبرید که ویزای کاری کشور کامرون برای رده های سنی بالای 52 سال به ندرت صادر می‎شود. کسانی که دارای ایده کاری قوی هستند در این زمینه شانس چند برابری داشته و به سادگی می‎توانند در فضای کاری خود پیشرفت داشته باشند. کار در این کشور زیر نظر اداره کار ارزیابی و مورد حمایت قرار می‎گیرد.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در کامرون

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه آب و برق و گاز مصرفی در کشور کامرون در یک آپارتمان 85 متری، حدود 56.000.00 فرانک آفریقای مرکزی برای هر ماه تعیین شده است. تعرفه ای که برای یک دقیقه مکالمه با تلفن اعتباری در نظر گرفته شده‌، 77.14 فرانک آفریقای مرکزی است. شما برای خرید یک عدد بلیط سینما در کشور کامرون باید 2.000.00 فرانک آفریقای مرکزی هزینه پرداخت کنید، در صورتی که علاقه به باشگاه‌های ورزشی و تناسب اندام دارید، هزینه شما در این بخش برای یک ماه، حدود 20.125.00 فرانک آفریقای مرکزی می‌شود. شما همچنین برای اجاره یک ساعت زمین تنیس در این کشور، باید 7.500.00 فرانک آفریقای مرکزی پرداخت کنید.

در صورتی که شما بخواهید یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت در کشور کامرون میل کنید، باید 2.000.00 فرانک آفریقای مرکزی هزینه کنید؛ حال اگر بخواهید برای دو نفر، سه وعده غذا در یک رستوران معمولی را لحاظ کنید هزینه شما 12.000.00 فرانک آفریقای مرکزی می‌شود.

شما برای خرید یک بلیط یک‌طرفه حمل و نقل عمومی، باید 250.00  فرانک آفریقای مرکزی هزینه در نظر داشته باشید، هزینه تاکسی به ازای هر کیلومتر در این کشور 250.00 فرانک آفریقای مرکزی تعیین شده است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در کامرون

قیمت برخی کالاهای اساسی در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR
  •     قیمت یک عدد نان 270.00 فرانک آفریقای مرکزی
  •     قیمت یک فنجان کاپوچینو 683.33 فرانک آفریقای مرکزی
  •     قیمت یک مک دونالد 2.000.00 فرانک آفریقای مرکزی
  •     قیمت پنیر 9.166.77 فرانک آفریقای مرکزی
  •     قیمت یک کیلو سیب زمینی 766.67 فرانک آفریقای مرکزی  
  •     قیمت دوازده عدد تخم مرغ 963.41 فرانک آفریقای مرکزی
  •     قیمت یک کیلو سینه مرغ 2.580.00 فرانک آفریقای مرکزی
  •     قیمت یک کیلو پیاز 800.00 فرانک آفریقای مرکزی

اقتصاد در کامرون

اقتصاد در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

میزان تولید صنعتی کامرون، 0.50 درصد است. آسانی کسب و کار در این کشور 166.00 بوده و و رتبه فساد مالی، 152.00 است. وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور کامرون حدود 38.50 میلیارد دلار ارزیابی شده است. تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در این کشور، 1062.20 میلیارد فرانک است و هزینه های مصرف کننده در این کشور 2699.30 میلیارد فرانک اعلام شده است. میزان تولید نفت خام در کامرون، 69.00 BBL در روز برآورد شده است. صادرات کشور کامرون به سایر کشور ها شامل نفت خام و محصولات پتروشیمی است، البته که در این کشور الوار نیز در بخش های مهم صادراتی قرار دارد. اقتصاد این کشور بیشتر به اسپانیا و ایتالیا و فرانسه وابسته است. مواد غذایی در این کشور بیشتر وارداتی هستند.

امنیت مالی و اقتصادی در کامرون

امنیت مالی و اقتصادی در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تولید ناخالص داخلی سرانه در کامرون 1497.80 دلار آمریکا براورد شده است. وضعیت PPP تولید ناخالص داخلی سرانه در این کشور نیز 3352.10 دلار ارزیابی شده است. موازنه های تجاری در کشور کامرون 1089.50- میلیارد فرانک بوده و وضعیت حساب جاری در این کشور نیز 730.00- میلیارد FCFA  است. وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور کامرون 38.50 میلیارد دلار آمریکا ارزیابی شده است، وضعیت نرخ بیکاری در این کشور نیز 3.40 درصد ارزیابی شده است. صادرات کشور کامرون بیشتر در زمینه نفت خام و محصولات پتروشیمی صورت گرفته است؛ به عنوان مثال صادرات الوار از کشور کامرون به کشور اسپانیا در سال های گذشته امتیاز خوبی داشته است. صادرات دانه های کاکائو از کشور کامرون به ایتالیا در وضعیت درستی قرار گرفته است و مشخص است که صادرات قهوه از این کشور به کره جنوبی از دیگر موارد بسیار پر اهمیت محسوب می‎شود. حساب جاری به تولید ناخالص در این کشور نیز در وضعیت 3.20- درصدی ارزیابی شده است. صادرات و واردات در این کشور وضعیت 1881.90 و 2971.40 درصدی قرار دارند. ذخایر طلا در این کشور نیز به میزان 0.00 تن اعلام شده است.

امنیت در کامرون

امنیت در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شهرنشینی در کشور کامرون امروزه رشد زیادی داشته است و به این ترتیب مشکلات فزاینده ای در فضای اجتماعی و اقتصادی شکل داده است به طوری که روش هایی نیاز است که بتواند فضای حرفه ای امنیتی در شهر ایجاد نماید. عوامل کالبدی و همینطور بررسی استان های شرقی و جنوبی کشور کامرون اینطور نشان می‎دهد که اصول امنیتی در این منطقه وابستگی زیادی به شرایط اقتصادی دارد به طور کلی برای ارزیابی شرایط امنیتی در کشور کامرون از روش های نمونه گیری تصادفی استفاده شد تا امنیت مناطق به صورت دقیق شکل بگیرد، مشخص است که داده های نرم افزاری در این کشور وابسته به تجزیه و تحلیل ارزیابی می‎شود. یافته های پژوهشی در این کشور سبب شده که میانگین امنیت کاربران وابسته به فضاهای عمومی بررسی شود در هر صورت این کشور میانگین امنیت را اعلام کرده است و بومیان در آن هیچ مشکلی ندارند.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در کامرون

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت کشور کامرون در شهر قاهره کشور مصر قرار دارد؛ بنابراین ایرانیانی که قصد اخذ ویزا و اقامت کشور کامرون را دارند باید به سراغ این کشور بروند. مدارکی که شما برای اخذ ویزای کامرون نیاز دارید از این قرار است: هر شخص باید پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 6 ماهه داشته باشد، نیاز است که اعتبار پاسپورت شما مشخص باشد و در صورت داشتن گذرنامه های قبلی، آنها نیز ارائه شود، نیاز است که دعوت نامه داشته باشید. عملاً  اقامت کشور کامرون به صورت موقت بدون دعوت نامه بسیار دشوار است پس سعی کنید که برای اخذ دعوت نامه در این کشور روش های سرمایه گذاری یا کاری را انتخاب کنید. هر شخص باید برگه زرد واکسیناسیون داشته باشد و نیاز است که رزرو بلیط هواپیما نیز صورت بگیرد. مشخص است که ارائه نامه تمکن مالی و گردش سه ماه آخر سپرده های بانکی در کشور کامرون یک بخش بسیار مهم اقامتی محسوب می‎شود. وضعیت سفارت کشور کامرون اینطور مشخص کرده است که اقامت دائم پس از دوره های 4 ساله در نظر گرفته می‎شود. اخذ اقامت برای همراه پس از اقامت شخص اصلی و با ارائه نامه تمکن مالی صورت می‎گیرد.

ازدواج خارجی ها در کامرون

ازدواج خارجی ها در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای ازدواج این کشور برای کسانی که قصد دارند با یک شخص از تبعه کشور کامرون ازدواج نمایند صادر می‎شود. به طور کلی شما باید مسیر ازدواج در این کشور را به صورت قانونی طی کنید. هر شخص باید مدارک کافی برای ازدواج داشته باشد و نیاز است که مراجعه به اداره مهاجرت صورت بگیرد و باید در طول 12 ماه پرونده های ازدواج تنظیم شود. در نظر داشته باشید که قابلیت تبدیل ویزا در این زمینه به ندرت دیده می‎شود. شما پس از دو سال زندگی با فردی از تبعه کشور کامرون می‎توانید ویزای موقت خود را اقامت دائم تبدیل نمایید. قابلیت تبدیل ویزای اقامت دائم به تابعیت پس از گذشت حداقل 5 سال از زندگی و در صورت وجود تمکن مالی صورت می‏گیرد. در نظر داشته باشید که در زمان ازدواج، هیچ از زن و مرد نباید متاهل باشند و یا پرونده طلاق باز داشته باشند.

اجاره خانه در کامرون

اجاره خانه در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

طبق اطلاعاتی که در زمینه اجاره خانه در کشور کامرون کسب کرده ایم، کسانی که قصد دارند در این کشور یک خانه با یک اتاق خواب اجاره نمایند، باید حداقل حدود 105.000.00 فرانک در ماه هزینه در نظر بگیرند، این در حالی است که خانه مورد نظر در مرکز شهر قرار دارد حال اگر فرد بخواهد که یک خانه در خارج از مرکز شهر اجاره نماید باید به طور کلی هزینه 50.000.00 فرانکی را در نظر داشته باشد. شما برای اجاره آپارتمان با سه اتاق خواب در مرکز شهر باید بتوانید 346.875.00 فرانک در ماه هزینه در نظر داشته باشید، در صورتی که بخواهید در هزینه‌ها صرفه جویی کنید، باید به سراغ آپارتمان هایی بروید که در حومه شهر هستند؛ چنین خانه هایی از نظر هزینه حدود 190.000.00 فرانک در ماه هستند.

خرید ملک در کامرون

خرید ملک در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

انتخاب محل زندگی و خرید خانه در همان محل، از دسته موضوعاتی است که شاید پروسه های قانونی خود را داشته باشد در هر صورت اینکه شما چه سازمانی را برای خرید خانه در کشور کامرون انتخاب می‎کنید بر اساس سازمان های مهاجرتی ارزیابی می‎شود اسناد و مدارک لازم برای خرید آپارتمان در این کشور زیر نظر اسکان های مورد نظر تعیین و معرفی می‎شود. اجاره منزل مسکونی در کشور کامرون با خرید مسکن فرق دارد و شما برای خرید خانه باید استعلام لازم در خصوص زمین و محل قرارگیری آن را اخذ کنید و همینطور می‌بایست بدانید که خانه انتخاب شده دارای سند است یا خیر. برای خرید خانه در کشور کامرون باید پرونده تشکیل دهید و به این ترتیب می‎توانید در کمتر از  سه ماه شرایط خرید را به خوبی فراهم سازید. از یاد نبرید که برخی از خانه ها در این کشور بر اساس شرایط خود دارای اولویت بیشتری در فروش هستند و این موضوع به طولانی بودن پروسه خرید و فروش خانه در کشور کامرون منجر می‎شود. در صورتی که مرکز شهر را برای خرید خانه انتخاب کرده باشید باید به ازای هر یک متر مربع در این منطقه حدود 50.000.00 فرانک هزینه در نظر داشته باشید و در صورتی که خارج از شهر را انتخاب کرده اید هزینه شما 103.333.33 فرانک به ازای هر متر ارزیابی شده است.

ثبت شرکت در کامرون

ثبت شرکت در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای ثبت شرکت در کشور کامرون نیازی به شریک شدن با یک فرد از تبعه این کشور ندارید. شما می‎توانید با ثبت شرکت به سادگی برندسازی داشته باشید و البته که شرایط برای افتتاح حساب بانکی نیز در اختیار شما قرار می‎گیرد. شما برای ثبت شرکت در این کشور نیاز است که یک نام مناسب برای کمپانی خود انتخاب کنید باید فرم های درخواست را در ابتدا در کشور مبدأ تکمیل کنید و نیاز است که طرح و زمینه بازرگانی شما مورد تأیید قرار بگیرد، باید بتوانید گذرنامه و فتوکپی از همه صفحات آن ارائه کنید و نیاز است که حساب بانکی شما برای اثبات توان مالی ارزیابی شود. هر شخص باید شناسنامه به همراه ترجمه رسمی ‎داشته باشد. برای ثبت شرکت در این کشور می‎توانید خودتان مالک اصلی آن باشید می‎توانید در تنظیم امور بازرگانی به صورت گروهی و شراکت نیز اقدام کنید.

انواع ویزا و انواع اقامت در کامرون

انواع ویزا و انواع اقامت در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

انواع ویزای مختلف کشور کامرون وجود دارد که می‎تواند روش های ورود به این کشور را برای شما متنوع تر نماید. در صورتی که ویزای توریستی کشور کامرون را انتخاب کرده باشید، می‎توانید به مدت سه ماه در این کشور به گردشگری بپردازید.

ویزای درمانی این کشور نیز هنوز وجود دارد اما شرایط درمان و معالجه در کشور کامرون محدود است و کمتر کسی از این روش وارد کشور کامرون می‎شود.

کسانی که قصد دارند به سرعت به اقامت دائم کشور کامرون برسند می‌بایست از ویزای تجاری کشور کامرون استفاده نمایند، ویزای تجاری و ویزای کاری کشور کامرون دو مورد متفاوت هستند اما یک فصل مشترک در هر دو مورد، داشتن یک هدف کاری مشخصی است که محدوده کاری شما با بهبود می‎دهد و به طور کلی فضای کاری در این کشور قدرت بالایی را شکل داده است.

انواع ویزا از نظر دفعات اجازه ورود به کشور کامرون وجود دارد که به صورت یک بار ورود و چند بار ورود بوده که نوع دوم برای اقامت دائم مورد استفاده بوده و می‎تواند شرایط صدور پاسپورت را ساده تر کند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم کامرون

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یک نوع بیمه درمانی در کشور کامرون وجود دارد که به دو قسمت بیمه انفرادی و بیمه خانوادگی تقسیم می‎شود. بیمه های فردی برای مهاجرت های یک نفره به کشور کامرون صورت می‎گیرد، در بیمه های گروهی شما به عنوان شخص اصلی خود و اعضای خانواده خود را بیمه می‎کنید. در بررسی بیمه های تکمیلی این کشور نیاز است که مخارج خاصی ارزیابی شود. در طول سال در کشور کامرون شرایط درمان های خاصی بهبود داشته است و البته که این کشور شرایط صدور بیمه های درمانی را چند برابر کرده است. تسهیلات درمانی در این کشور بر اساس میزان بودجه هایی که از سوی دولت ارائه می‎شود طرح گذاری می‎شوند. تسهیلات درمانی در این کشور در سال های اخیر پیشرفت خوبی داشته است.

خدمات بانکی و مالی در کامرون

خدمات بانکی و مالی در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانک بی او ای یکی از بانک های بسیار مشهور در کشور کامرون است، این بانک بیش از 5 هزار پرسنل دارد و به طور کلی در تعداد شعبات این بانک می‎تواند شرایط خوب اقتصادی را ارزیابی نمود. این بانک در فضای مرکزی خود رشد خوبی داشته به طوری که پوشش مالی آن به بیش از 18 کشور آفریقایی رسیده است.

گروه آتلانتیک که شعبه های زیادی در سایر کشورها نیز دارد توانسته در یک گروه خدمات مالی با بیش از دو دوره بانکداری قدرتمند سهم زیادی از اقتصاد را شامل شود. این بانک توانسته در هشت کشور دنیا شعبات تبادل ارز قوی داشته باشد. مشخص است که شرکت های خدمات بانکی و مالی در این زمینه می‎تواند شامل بانکداری خرد و وسیعی باشد.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در کامرون

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اینطور که مشخص است برای سهولت در رفت و آمد به کشورهای مختلف در کشور کامرون می‎توانید از قدرت سایر گذرنامه ها نیز استفاده کنید، مثلاً کسانی که قصد دارند از سایر کشورهای آفریقایی وارد این کشور شوند باید بدانند که مسیر دقیقی در فضای اقتصادی و سهولت در رفت و آمد وجود دارد. در هر صورت شما برای اینکه بتوانید از قدرت جهانی پاسپورت این کشور استفاده کنید باید دو نکته را در نظر بگیرید، اول اینکه با پاسپورت کشور کامرون نمی‎توانید به کشورهای اروپایی بروید و این موضوع برای کسانی که قصد دارند سرمایه گذاری بین کشوری داشته باشند مهم است، دیگر این که در صدور پاسپورت این کشور در ابتدا شرایط سرمایه گذاری شما بررسی می‎شود.

تشابهات فرهنگی کامرون با ایران

تشابهات فرهنگی کامرون با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امید به زندگی در بین بانوان بیشتر است و این موضوع بخشی از فرهنگ مردم کشور کامرون است. مثلاً بانوان در طول روز به ورزش و همینطور شرایط جسمی و روحی خود بیشتر از آقایان اهمیت می‎دهند. در فرهنگ مردم این کشور، احترام به شرایط مذهبی و همینطور سایر بخش های دینی بسیار مهم است. مردم در کشور کامرون زندگی شاد را دوست دارند، همیشه لبخند می‌زنند و با مشکلات به خوبی کنار می‌آیند، مردم کشور کامرون تحمل زیادی دارند و این موضوع سبب رشد آنها شده است. در این کشور، عده ای مسلمان هستند و بسیاری از عقاید و رفتارهایشان مانند ایرانیان است.

اعیاد و تعطیلات رسمی در کامرون

اعیاد و تعطیلات رسمی در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

روز اول ژانویه روز سال نو

11 فوریه روز جوان

19 آپریل جمعه خوب

اول می روز کارگر

20 می روز ملی

روز 24 و 25 دسامبر روز کریسمس

دین در کامرون

دین در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم در این کشور دارای عقاید دینی مختلفی هستند. در سفر به کامرون می­بینید که مسیحیت و اسلام دو دین اصلی در کامرون هستند. حدود 7% مردم کامرون دارای ادیان بومی و سنتی هستند، حدود 70٪ مردم از پیروان مسیحیت بوده، ۲۰٪ مسلمان می­باشند و 3 درصد بقیه نیز پیروی سایر ادیان هستند. حدود 700 خانواده دارای مذهب شیعه با اصالت لبنانی در این کشور سکونت دارند. کلیساهای مسیحی و مراکز فرقه های مختلف مسلمانان در سراسر کامرون آزادانه فعالیت می‎کنند، همانگونه که سنت گرایان در مکان­های مقدس و معابد خود فعالیت دارند و امروزه نیز بین مردم رواج بیشتری دارد.

تفریح در کامرون

تفریح در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کوه های کشور کامرون یکی از جذاب ترین دیدنی های این کشور محسوب می‎شوند. این کوه ها در نزدیکی مرز گینه نو قرار دارند و دارای آتشفشان های فعال هستند، این کوه ها در یک منطقه بلند واقع شده اند و هر سال تورهای گردشگری زیادی به این منطقه می‌روند.

پارک ملی بوبا جیدا یکی از پارک های بسیار برجسته در کامرون است که بیشتر به دلیل بزهای کوهی زیبایی که دارد شهرت یافته است. در این پارک بیش از 23 گونه جانوری دیده می‎شود و مساحت آن بیش از 220 هزار هکتار است. این پارک به طور کلی دارای 5 فضای دیدنی و وسیع است.

پارک ملی وازا از دیگر پارک های ملی کامرون محسوب می‎شود که در غرب کشور قرار دارد و به طور کلی یکی از بهترین مناطق شکار حیوانات محسوب می‎شود. این پارک دارای گونه های گیاهی دیدنی زیادی است.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در کامرون

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وجود وسایل حمل و نقل عمومی‎ در کشور کامرون سبب می‎شود که حجم زیادی از رفت و آمدها پوشش دهی شود و به این ترتیب ترافیک های شهری به حداقل می‌رسد. حمل و نقل عمومی ‎در این کشور از ایمنی خوبی برخوردار است. اتوبوس ها در دو رنگ زرد و سبز فعالیت می‎کنند البته هزینه ای که برای اتوبوس های به رنگ سبز در نظر گرفته شده است بیشتر است و امکانات مساوی است! فکر می‎کنید موضوع از چه قرار است؟

اتوبوس های سبز رنگ در کشور کامرون به صورت شخصی فعالیت می‎کنند و دولت هیچ سهم هزینه ای در این شرایط ندارد.

متروها اغلب دارای دو پارت مهم گردشگری هستند و مسیر های بین شهری را به خوبی در زمانی کم طی می‎کنند و هزینه ارزانتری دارد، این مترو ها به اختصار AS نامیده می‎شوند و مشهور به وسایل حمل و نقل اقتصادی کشور کامرون هستند.

فرهنگ کامرون

فرهنگ کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اقوام زیادی در کشور کامرون زندگی می‎کنند. دین در زندگی و فرهنگ مردم کشور کامرون نقش بسیار مهمی‎ دارد. در این کشور اهمیت خاصی برای فضای فرهنگی دیده می‎شود و مسلمانان به طور کلی برای ماه های رمضان و عید های خاص اهمیت زیادی قائل هستند.

در فرهنگ روستا نشینی کامرون، استفاده از لباس های پشمی بسیار دیده می‎شود و البته که این موضوع ریشه در افکار مردم کشور کامرون دارد. مشخص است که روستانشینی در این کشور در سایر بخش ها می‎تواند به بهترین نحو مورد بررسی قرار بگیرد. مردم در این کشور فرهنگ زندگی را به ساده ترین شکل در پیش گرفته اند. غذا خوردن در کشور کامرون بسیار آرام و با دعاخوانی پیش از غذا آغاز می‎شود.

هنر کامرون

هنر کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هنر خطاطی بر روی کاشی یکی از جدیدترین هنرهایی است که در کامرون دیده می‎شود و البته که وضعیت هنری در این کشور می‎تواند وابسته به هنرهای ادبیات و نمایشی نیز باشد. خطاطی بر روی کاشی می‎تواند هم به صورت طرح های خاص و هم طرح چهره اجرا شود. برخی از افراد در زمینه های هنری وابسته به خاک فعالیت می‎کنند و کوزه گری و ساخت محصولاتی که از جنس خاک و ماسه است حتی به وضعیت نمایشگاهی رسیده است. هنرهایی که در بین دختران کامرون دیده می‎شود رشد بیشتری به نسبت آقایان داشته است. در این کشور هنر نقاشی و طراحی بسیار مهم است و محبوبیت دارد، از جمله طراحی بر روی پارچه. هنر خطاطی در کامرون یک حرفه درآمدزا بوده و البته که مردم زیادی به آن علاقه دارند. طراحی لباس به عنوان یک رشته دانشگاهی نیز محسوب می‎شود و متقاضیان زیادی دارد.

ورزش در کامرون

ورزش در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کامرون علاقه زیادی به پارو زدن دارند، پارو زدن هم می‎تواند در دریا باشد هم خشکی! احتمالا برای شما هم عجیب است که پارو زدن در خشکی چه ورزشی است؟ در بخش های جنگلی کامرون دو بخش وجود دارد که به صورت زمین های بایر فعالیت داشته که در این بخش ها افراد می‎توانند از یک وسیله چوبی مانند پارو استفاده کنند به این ترتیب یک ورزش جدید و بسیار کاربردی صورت می‎گیرد که دارای شرایط خاصی است.

ورزش قایق سواری در بین مردم کامرون رواج زیادی دارد. مشخص است که اصول قایق سواری در این کشور با سایر کشورها فرق دارد و افراد باید برای قایق سواری دوره ببینند.

ورزش فوتبال کامرون نیز بسیار مشهور است، این ورزش در سال های اخیر سبب رشد کامرون نیز شده است. ورزش کردن در کامرون یک موضوع همه گیر است و پیر و جوان ندارد و عموم افراد به آن علاقه دارند.

خرافات در کامرون

خرافات در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در خرافات این کشور گفته می‌شود که اگر فرد مهربان نباشد، به صورتی وحشتناک می‌میرد و نگرانی و ترس از مرگ در مردم این کشور بسیار دیده می‌شود. آن ها در زمان احوالپرسی با شما زیر لب چیزی زمزمه می‎کنند که به وضوح شنیده نمی‎شود، آنها درواقع از خدا می‎خواهند که این ارتباط برایشان خوش یمن باشد و بدی را از آنها دور نماید. به طور کلی ادب و فرهنگ مردم کامرون بسیار خوب است. در این کشور سلام کردن از سوی بزرگترها به کوچکتر ها است و این رویه احترام برعکس در کامرون بسیار شهرت دارد و ریشه در یک بخش خرافاتی گذاشته است به این معنی که آن ها معتقد هستند وقتی یک کودک برای یک بزرگتر دست تکان دهد یعنی به او بی‌احترامی می‎کند. بسیاری از این طرز تفکر خرافاتی در دوره های گذشته به نسل جدید منتقل شده است.

شایعات در مورد کامرون

شایعات در مورد کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شاید فکر کنید که مردم کشور کامرون بسیار کثیف هستند، اما این موضوع اشتباه است و مردم در این کشور پیش از هر کاری دست خود را می‎شویند، این موضوع بین افراد بزرگسال بیشتر دیده می‎شود.

در این کشور شایعاتی در زمینه بوی بد غذا وجود دارد به طوری که گفته می‎شود اغلب غذاهای این کشور، طعم و بوی خوبی ندارند؛ این موضوع سلیقه ای است و ربطی و عدم رعایت بهداشت در تهیه آن ندارد.

سرمایه گذاری در این کشور می‎تواند زیر نظر برخی از سازمان های خصوصی صورت بگیرد اما این تصور که شما برای سرمایه گذاری در کامرون باید به ارگان های غیر دولتی وابسته شوید واقعاً اشتباه است. در این کشور شایعات زیادی وابسته به اصول آموزشی دیده می‎شود.

موارد ممنوعه در کامرون

موارد ممنوعه در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در ­ کامرون حق ندارید آشغال بریزید و در صورتی که این کار را انجام دهید، قطعاً جریمه می‎شوید! هرگز حق ندارید در پرداخت مالیات تأخیر داشته باشید و وقتی مالیات را دیر پرداخت کنید قطعاً جریمه های سنگینی برای شما در نظر گرفته می‎شود. افراد برای سرمایه گذاری در این کشور باید در ابتدا مجوز لازم را از سوی دولت اخذ ‎کنند. سرمایه گذاری های صورت گرفته در این کشور می‎تواند هم در فضای پروژه های ملی صورت بگیرد و هم در زمینه های خصوصی باشد. در این کشور افراد حق ندارند رانندگی با سرعت بالا داشته باشند. به هیچ عنوان اجازه ندارید بزرگتر خود را به اسم کوچک صدا بزنید حتی اگر به شما اجازه دهد و بهتر است در جناح فوتبالی طرفدار تیم خاصی نباشید و یا سعی کنید در این زمینه تأکید و تعصب نداشته باشید.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم کامرون

خطرات احتمالی برای افراد مقیم کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اخیرا اجاره خانه در شهر یائونده کشور کامرون کمی‎دردسر ساز شده است و شما برای اجاره خانه در این شهر با نرخ بالایی روبرو هستید. از یاد نبرید که سیاست های خاصی در زمینه رانندگی در کامرون وجود دارد مثلاً برخی از افراد رانندگی با یک دست را دوست دارند که بسیار خطرآفرین بوده و دردسر زیادی دارد و می‎تواند منجر به مرگ و یا راحت های شدید شود. یافتن کار در کامرون نیز می‎تواند به نوبه خود خطر آفرین باشد، به این دلیل که برخی از شغل ها جنبه غیر قانونی دارند و یک مهاجر از این موضوع بی اطلاع است. به طور کلی یافتن شغل در این کشور می‎تواند برای افرادی که تخصص کافی ندارند خطرناک باشد.

تشابهات قوانین کامرون با ایران

تشابهات قوانین کامرون با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در قوانین مهاجرتی این کشور سخت گیری های زیادی رویت شده است. قوانین مهاجرتی در این کشور برای ایرانیانی که زبان فرانسه بلند نیستند دردسر ساز است. در هر صورت برای اینکه در مهاجرت به کامرون اصول خوبی را پشت سر بگذارید در ابتدا باید از سوالاتی که در زمان مصاحبه پرسیده می‎شود اطلاعات کافی داشته باشید. اینکه شما بخواهید وام دریافت کنید وابسته به شرایط بانک است و نیاز به رعایت اصول ضمانتی دارد. برای ورود به دانشگاه های این کشور، شرکت در یک آزمون ورودی الزامی است چیزی مشابه با کنکور ایران. در قوانین این کشور شما حق ندارید در محیط های بیمارستانی سر و صدا کنید و همینطور اجازه دخالت بی مورد در اصول سیاسی را نیز نخواهید داشت.

گواهینامه و خرید ماشین در کامرون

گواهینامه و خرید ماشین در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای خرید اتومبیل در کامرون در ابتدا باید اصل مدارک شناسایی خود را ارائه دهید و صبر کنید تا یک قطعه عکس از شما به تأیید برسد، نیاز است که زیر نظر بهترین مربیان بین‌المللی آموزش ببینید، یادگیری و تمرین رانندگی در کامرون ارزان است و هزینه های زیادی از سوی دولت در این زمینه پوشش داده می‎شود. اعتبارات زیادی در زمینه خرید ماشین نیز رویت می‎شود. در این کشور برای اینکه بتوانید اجاره ماشین داشته باشید باید سعی کنید حدود 70 درصد از هزینه های موجود را پوشش دهید. صدور گواهینامه بین‌المللی بین 3 الی 5 ماه زمان نیاز دارد و البته که شما برای خرید اتومبیل در این کشور باید بتوانید در ابتدا گواهینامه داشته باشید. در صورتی که می‎خواهید به صورت اقساطی ماشین خریداری کنید باید از نظر اقتصادی، قدرت خود را ثابت نمایید. برخی از مراکز فروش خودرو در کامرون برای کسانی که اقامت دائم کامرون دارند شرایط ویژه ای در نظر گرفته‌اند به طوری که سهم مشخصی از هزینه ها را پوشش می‎دهند و اقساط طولانی مدت در نظر می‎گیرند.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در کامرون

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کامرون در ایران سفارت ندارد، به این ترتیب افرادی که قصد دارند پاسپورت این کشور را اخذ کنند باید به سراغ کشورهایی بروند که دسترسی به سفارت کامرون برایشان آسانتر باشد. سفارت کامرون در شهر قاهره کشور مصر قرار دارد. دریافت ویزای این کشور بین 3 الی 9 ماه زمان نیاز دارد. شرایط زندگی در کشور کامرون در صورتی که کار خوب داشته باشید بسیار عالی است، البته که بهترین شرایط اقامت در کشور کامرون در سال های اخیر برای گروه سرمایه گذار ارزیابی شده است. 

نوع پوشش مردم کامرون

نوع پوشش مردم کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور همه افراد به خوش لباسی علاقه دارند و به ظاهر خود اهمیت می‎دهند. برخی از مردم علاقه به استفاده از لباس های پوشیده تر دارند و برخی دیگر نیز لباس های آزاد تر را می‎پسندند، در این کشور بانوان موی سر خود را در مکان های مذهبی می‎پوشانند. اگر دقت نمایید بر روی لباس مردم این کشور استفاده از بال و پر مرغ همیشه وجود داشته است زیرا بال و پر مرغ شاخدار یک نماد خوب در پوشش مردم این کشور است. در طراحی های جدید لباس مردم کشور کامرون استفاده از ضرب‌المثل های مشهور دیده می‎شود. استفاده از لباس‌هایی که به جنس مخمل نازک هستند در این کشور بیشتر دیده می‎شود و بانوان جوان علاقه زیادی به این جنس دارند. پوشش مردم در این کشور وابسته به رنگ های شاد است. بسیار مهم است که در طراحی لباس های این کشور از نماد این کشور و یا رنگ بندی پرچم کشور کامرون نیز استفاده شود. برای کار در کشور کامرون باید لباس های رسمی استفاده شود و البته که بخشی از هزینه زندگی در کشور کامرون وابسته به لباس است.

 

جغرافیا و شرایط آب و هوایی کامرون

جغرافیا و شرایط آب و هوایی کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور کامرون در بخش میانه‌ی آفریقا قرار دارد و پایتخت آن شهر یائونده است. جمعیت این کشور 24.05 میلیون نفر اعلام شده است و مردم این کشور به زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت می‎کنند. واحد پول کامرون فرانک آفریقایی است. بزرگترین شهر در کامرون دوالا نام دارد. این کشور در کنار خلیج بیافرا قرار دارد و از سمت غرب با نیجریه همسایه است. مساحت کشور کامرون 475.442 کیلومتر مربع است. به طور کلی آب و هوای این کشور استوایی بوده و ساحل داغ و بارانی دارد. در این کشور اقلیم ها و پوشش های گیاهی زیادی دیده می‎شود. در کشور کامرون ساحل و بیابان و کوهستان های زیبایی وجود دارد. قله های آتشفشانی این منطقه بسیار زیاد هستند، کامرون به 5 حوزه جغرافیایی تقسیم شده است. دشت های ساحلی این کشور دارای هوای گرم و مرطوب هستند و در بخش فلات بلند غربی بارندگی بسیار زیاد دیده می‎شود. کشور کامرون دارای خاک های حاصلخیز فراوانی است این کشور دارای دریاچه های دیدنی و جذابی است. به طور کلی پوشش گیاهی در این کشور از نوع درختچه و همینطور علف های گرم دشتی است.

غذاهای کامرون

غذاهای کامرون | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به کامرون خواهید دید که غذاهای متنوعی از جمله میوه، فرنی، گیاهان جوشانده، نیمرو و تخم مرغ آب پز از گزینه های محبوب هستند که ممکن است برای صبحانه میل شود. ناهار و شام به احتمال زیاد دارای یک غذای نشاسته ای مانند ذرت فوفو، کاساوای آب پز، برنج یا ارزن هستند که عموما با سوپ سبزیجات مثل سوپ مبانگا و کواکوکو یا یک خورش دلچسب سرو می­شوند. از جمله غذاهای سنتی و مخصوص کامرون می­توان به این موارد اشاره کرد که لازم است در سفر به کامرون آنها را امتحان کنید.

ذرت فوفو که با جاما njama  یا برگ هاکلبری مخلوط است غذای محلی که به نام سویا شناخته می­شود و نوعی گوشت کباب شده از مرغ، گوشت گاو یا بز است که در سیخ­های کوچک سرو می­گردد و یا خوراک سانگا که مخلوطی از ذرت، برگ کاساوا و عصاره دانه پالم یا نخل است. در سفر به کامرون خواهید دید که تمامی این غذاها در رستوران­های شهرهای مختلف سرو می­شوند.


خوراک اندوله،
خوراکNdolé  یک غذای کامرونی است که از آجیل بو داده، ndoleh (برگ‌های تلخ بومی آفریقای غربی) و ماهی یا گوشت گاو تهیه شده است. ظرف این غذا ممکن است حاوی خرچنگ یا میگو باشد. در سفر به کامرون می­بینید که این غذا به طور سنتی در برگ چنار یا در بوبلو bobolo، که یک بشقاب کامرونی ساخته شده از کاساوای تخمیر شده که در برگهایی پیچیده شده است، خورده می­شود.