x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در کلمبیا

کشور کلمبیا چهارمین کشور بزرگ در آمریکای جنوبی محسوب می‌شود. در لیست پرجمعیت‌ترین کشورهای این قاره است. این کشور با ونزوئلا، برزیل و اکوادور و همینطور پاناما و پرو دارای مرز مشترک است. زیبایی‌های طبیعی این کشور زیبا است و به طور کلی دارای دیدنی‌های تاریخی زیادی است و فرهنگ قالب را شکل می‌دهد. بوگوتا پایتخت و بزرگترین شهر کشور کلمبیا است. این شهر دارای فرهنگ هنری زیادی بوده و البته که رشه‌کوه‌های آند در آن واقع شده است. اقتصاد کشور کلمبیا بر اساس مواد اولیه‌ای که تولید می‌شود رشد می‌کند. در این کشور جمعیت بالای با سواد وجود دارد و واحد پولی بسیار با ارزشی رویت شده است. کشور کلمبیا پس از دوره‌هایی از رشد اقتصادی توانسته درآمد ناخالص داخلی خود را از مرز 3.5 درصدی نیز بیشتر نماید. تقاضای داخلی و خارجی در کشور کلمبیا کم است. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در کشور کلمبیا در ابتدا 1.30 درصد بوده که امروزه این نرخ وضعیت 3.50 درصدی را پوشش داده است. اینطور که مشخص است وضعیت نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در این کشور به 8.60 درصد رسیده است. کشور کلمبیا در لیست کشورهایی قرار دارد که وضعیت تولید ناخالص داخلی به رتبه 381.90 میلیارد دلار رسیده است این رقم به نسبت گذشته بیشتر شده است. حمل و نقل شهری در کشور کلمبیا به نسبت سال‌های گذشته بهبود داشته اما هنوز هم مسیر گردشگری در این کشور دچار مشکلاتی است به طوری که دولت سعی کرده است برخی از وسایل حمل و نقل را با هزینه‌ای ارزانتر در اختیار افراد قرار دهد. مردم کشور کلمبیا در لیست شادترین مردم دنبال قرار دارند همیشه آواز می‌خوانند لباس‌های شاد می‌پوشند و سعی می‌کنند رقصیدن را بخش مهمی از زندگی خود در نظر بگیرند به طوری که هنر رقصیدن در این کشور از اعتبار بالایی برخوردار است و بابت آن هزینه زیادی را دریافت می‌شود. در این کشور کادو دادن به فروش و داماد با رسم رقصیدن همراه است به طوری که شخصی که قرار است کادو را ارائه دهد می‌بایست به صورت حرفه‌ای باید با آهنگی سنتی برقصد. الگوهایی که در هنرهای نمایشی کشور کلمبیا رویت شده است وابسته به پوست پستانداران نیز دیده می‌شود و منشأ آن مشخص شده است. هنرهای نمایشی در این کشور بر اساس جدیدترین شرایط بررسی می‌شود. باستان‌شناسی نیز در این کشور ترکیب با هنرهای خاص رخ می‌دهد و سهم مهم هنری را شامل شده است. طلاکاری و طراحی طلا نیز بخشی از هنر کشور کلمبیا محسوب می‌شود.

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها
مشاوره زندگی در کلمبیا
فهرست

حداقل حقوق در کلمبیا

حداقل حقوق در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت نرخ بیکاری در کشور کلمبیا در گذشته 10.80 درصد بود امروزه این نرخ از وضعیت 17.87 درصدی رویت شده است که رقم بالایی است. اینطور که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد وضعیت کار در کشور کلمبیا در سال‌های اخیر درگیر مشکلاتی بوده است. در این کشور در بالاترین نرخ افراد بیکار در حدود 3408.44 هزار نفر هستند. به طور کلی کشور کلمبیا جمعیتی بالغ بر 50.565 میلیون نفر را شامل شده است. وضعیت نرخ مشارکت نیروی کار در این کشور به 66.90 درصد رسیده است. این رقم در گذشته در حدود 62.90 درصد اعلام شده است. در این کشور دستمزد برای افرادی که در لیست کارهایی با مهارت بالا فعالیت می‌کنند در حدود 2598000.00 cop در ماه اعلام شده است این در حالی است که دستمزد مشاغل مهارت پایین نیز در این کشور در حدود 899500.00 cop برای هر ماه است که میانگین دستمزد را شامل می‌شود. نرخ اشتغال در کشور کلمبیا در ابتدا 56.11 درصد بوده که امروزه این نرخ در حدود 61.41 درصد ارزیابی شده است. مشخص است که هزینه زندگی خانواده و زندگی انفرادی در کشور کلمبیا با هم تفاوت‌هایی دارد و یک فرد در این کشور هزینه‌ای در حدود 782100.00 cop در ماه را پوشش می‌دهد. کشور کلمبیا در لیست کشورهایی است که مردمان آن کار کردن با تلاش زیاد را یک اعتبار می‌دانند و از آن در جهت درستی استفاده می‌کنند. وضعیت حقوق و مزایا در این کشور در سال‌های اخیر با تغییراتی همراه بوده است.

میانگین درآمد در کلمبیا

میانگین درآمد در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور کلمبیا یک کشور بسیار وسیع در آمریکا جنوبی است و دارای اقتصادی در وضعیت خوب و رو به پیشرفت است، کشور کلمبیا دارای دولتی بسیار پایدار بوده و اگر به سیاست این کشور دقت شود به موضوعاتی از قبیل آموزش و بهداشت جهانی بسیار اهمیت داده می‌شود. این کشور از مردمان خارجی استقبال کرده و همه سعی خود را کرده است که در لیست کشورهای مهمان‌نواز قرار بگیرد. به طور کلی کشور کلمبیا از شرایط خوبی برخوردار است و پیش از مهاجرت به این کشور وضعیت اشتغال می‌بایست بررسی شود. شغل‌هایی که وابسته به بخش‌های بهداشت و درمان بیمارستانی هستند در کشور کلمبیا رشد زیادی داشته‌اند این سری از شغل‌ها به نسبت سایر گروه‌ها از اعتبارات بالاتری برخوردار هستند و در لیست شغل‌هایی قرار دارند که  مردم از طریق آن درآمدزایی خوبی دارند. ثبت شرکت در کشور کلمبیا از دیگر شغل‌های پر درآمد است در صورتی که پرداخت مالیات به طور دقیق صورت بگیرد و مقدار متوسط مالیات برای هر نفر در کشور کلمبیا بین 33 الی 38 درصد از درآمد خواهد بود. به طور کلی کمترین درآمد برای هر نفر در این کشور 257 دلار در ماه است دقت کنید که این رقم در وضعیت حداقل اعلام شده است و معمولاً افراد بیش از این مقدار درآمد کسب می‌کنند مشاوره‌های کاری خوبی در این کشور به جوانان جویای کار داده می‌شود. وضعیت درآمدی در این کشور در شرایط درستی قرار دارد کشور کلمبیا یکی از کشورهای مناسب برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در کلمبیا

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کار در کشور کلمبیا با حقوق بالا از موضوعات پرطرفدار در بین جوامع مهاجر محسوب می‌شود. افراد برای کار در این کشور نیاز به یک سری مدارک مناسب دارند تا تشخیص و اثبات صلاحیت و مهارت‌ها به صورت دقیق صورت بگیرد و البته که برای کاریابی در کشور کلمبیا نیاز است که رزومه‌ای از مهارت و سوابق کاری و در صورت امکان تحصیلی به کشور کلمبیا ارائه شود. شما در ابتدای امر می‌بایست کپی از صفحه اول پاسپورت و دیگر صفحات مهردار خود ارائه دهید. این مدرک اولین و مهمترین مدرک مورد نظر است. هر شخص می‌بایست انگیزه‌نامه برای کار در کشور کلمبیا داشته باشد. ارائه انگیزه‌نامه در این زمینه بسیار مهم است. نیاز است که شرحی از حساب بانکی متقاضی ارائه شود مبنی بر اینکه دریافت حقوق ثابت ماهیانه 10 ماه متوالی ارزیابی شده باشد و یا 6 ماه پیش از اقدام برای اخذ ویزای کار کشور کلمبیا ارزیابی‌های لازم صورت بگیرد. در صورتی که شخص قرار است با یک شرکت یا کارفرما در کشور کلمبیا وارد کار شود نیاز به قرارداد کاری است که می‌بایست به طور دقیق امضا شده باشد. قرارداد کاری در این کشور بین کشورهای مختلف تنظیم شده و وضعیت اشتغال در این راستا بهبود چشمگیری داشته است. اشتغال در این کشور وابسته به محیط‌های کاری صنعتی است و ایرانیانی که در کشور کلمبیا مشغول به کار هستند این اعتقاد را دارند که روند کاری در کشور کلمبیا بر اساس سیاست‌های اقتصادی صورت می‌گیرد.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در کلمبیا

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه زندگی در کشور کلمبیا در حدود 28 درصد از ایران کمتر است این داده‌ها به صورت میانگین از همه شهرها ارزیابی شده است وضعیت اجاره بها در کشور کلمبیا در حدود 35.39 درصد از ایران کمتر است بنابراین مشخص است که  کشور انتخاب شده است که هزینه نهایی زندگی در آن کمتر از ایران است. در این کشور ارز و تبادل ارز به صورت دقیق رویت می‌شود.

شما برای صرف یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت می بایست در حدود 11000.00 col هزینه در نظر داشته باشید که اگر بخواهید رستوران بهتر و وعده غذایی برای دو نفر را انتخاب نمایید هزینه شما در حدود 60000.00 COL خواهد شد. هزینه‌ای که برای برنامه‌های اساسی زندگی از جمله برق و گرمایش و خنک کننده و آب و زباله در نظر می‌گیرید برای یک آپارتمان 85 متر مربعی در حدود 233293.56 COL ارزیابی شده است. شما برای یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه خود در صورتی که تخفیف در نظر گرفته نشود می‌بایست 154.84 COL هزینه در نظر بگیرید. وضعیت اینترنت در این کشور برای 60 مگابیت بر ثانیه در خدود 102800.86 COL ارزیابی شده است. در صورتی که شخص بخواهد یک میز تنیس اجاره نماید برای یک ساعت آخر هفته می‌بایست 26585.25 COL هزینه در نظر داشته باشد. افراد برای خرید یک عدد بلیط سینما در این کشور نیاز است که 12000.00 COL را در نظر بگیرند در این کشور برای دبستان‌های بین‌المللی هزینه یک سال کودک در حدود 13955837.86 COL خواهد بود.

قیمت برخی کالاهای اساسی در کلمبیا

قیمت برخی کالاهای اساسی در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آب (بطری 0.33 لیتری) 1915.57 Col

شیر (منظم) ، (1 لیتر) 2499.02 Col

نان سفید تازه (500 گرم) 2823.76 COL

برنج (سفید) ، (1 کیلوگرم) 2832.05 COL

تخم مرغ (منظم) (12) 4751.22 Col

پنیر محلی (1 کیلوگرم) 9856.99 Col

سینه مرغ (فاقد پوست ، بدون پوست) ، (1 کیلوگرم) 11354.54 Col

گوشت گاو (1 کیلوگرم) (یا گوشت قرمز قرمز پشتی معادل) 14981.08  Col

سیب (1 کیلوگرم) 5619.65 Col

موز (1 کیلوگرم) 2403.29 COL

پرتقال (1 کیلوگرم) 2971.41 COL

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) 2954.05 Col

سیب زمینی (1 کیلوگرم) 2136.91 Col

پیاز (1 کیلوگرم) 2597.52 COL

کاهو (1 سر) 2465.96 COL

آب (بطری 1.5 لیتری) 2738.54 Col

اقتصاد در کلمبیا

اقتصاد در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور روند اقتصادی به نسبت گذشته با تغییرات مشخصی همراه بوده است. اقتصاد کشور کلمبیا بر اساس مواد اولیه‌ای که تولید می‌شود رشد می‌کند. در این کشور جمعیت بالای با سواد وجود دارد و واحد پولی بسیار با ارزشی رویت شده است. کشور کلمبیا پس از دوره‌هایی از رشد اقتصادی توانسته درآمد ناخالص داخلی خود را از مرز 3 درصدی نیز بیشتر نماید. تقاضای داخلی و خارجی در کشور کلمبیا کم است و این موضوع بر روی اقتصاد این کشور تأثیرگذار است از سوی دیگر بودجه های ناکافی در کشور کلمبیا نیز رویت شده است و شرایط اقتصادی وابسته به دولت‌های خاص شکل می‌گیرد. البته که در این کشور یک سری درگیری‌های مسلحانه داخلی نیز رویت شده که به طور کلی اقتصاد این کشور بررسی می‌کند. نمی‌توان منکر مشکلات اقتصادی کشور کلمبیا شد. اما شاخص‌های اقتصادی صندوق بین المللی در این راستا از سوی دولت پیش‌بینی شده است. تورم در کشور کلمبیا در زمینه کالاهای تولیدی و مواد نفتی بیشتر از سایر بخش‌ها است و به طور کلی صادرات این کشور بر اساس تراز تجاری بررسی می‌شود. اینطور که مشخص است کشور کلمبیا توانسته سیاست اقتصادی دولتی را بررسی کرده و کارهایی که وابسته به سیاست‌های اقتصادی است در این کشور کاهش چشمگیری داشته است. تولیدات خالص داخلی در کشور کلمبیا رشد کرده است. کاهش کسری بخش دولتی در این کشور بر اساس رشد GDP رویت شده است. بازار بورس در این کشور نیز یک بخش مهم اقتصادی است. کشور کلمبیا بزرگترین صادر کننده بارهنگ است. میزان تولیدات خالص در این کشور بر اساس جدیدترین سیاست‌های دولت بررسی می‌شود. وضعیت اقتصادی این کشور به صورت خاص رویت می‌شود. 

امنیت مالی و اقتصادی در کلمبیا

امنیت مالی و اقتصادی در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در کشور کلمبیا در ابتدا 1.30 درصد بوده که امروزه این نرخ وضعیت 3.50 درصدی را پوشش داده است. اینطور که مشخص است وضعیت نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در این کشور به 8.60 درصد رسیده است. کشور کلمبیا در لیست کشورهایی قرار دارد که وضعیت تولید ناخالص داخلی به رتبه 381.90 میلیارد دلار رسیده است این رقم به نسبت گذشته بیشتر شده است. در این کشور تولید ناخالص داخلی به قیمت‌های ثابت در حدود 233504.07 میلیارد cop است. البته که کشور کلمبیا در لیست کشورهایی قرار دارد که شرایط تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در آن به طور کلی در حدود 50034.50 میلیارد cop ارزیابی شده است. مشخص است که تولید ناخالص داخلی سرانه در این کشور نیز با رقم 7698.40 usd به ثبت رسمی رسیده است. در این کشور وضعیت تولید ناخالص داخلی از کشاورزی در حدود 13901.76 میلیارد cop ارزیابی شده است. تولید ناخالص داخلی از ساخت و ساز در کشور کلمبیا نیز در حدود 17240.79 میلیارد cop ارزیابی شده است.  میزان تولید ناخالص داخلی از ساخت در این کشور 27087.48 cop میلیارد ارزیابی شده است. این کشور در زمینه حمل و نقل عمومی و خدمات رفاهی نیز تا حد زیادی رشد داشته است مشخص است که امنیت مالی در کشور کلمبیا یکی از بخش‌های اقتصادی بسیار پر اهمیت محسوب می‌شود. حمل و نقل عمومی در کشور کلمبیا یک بخش مهم سرمایه ای را پوشش می‌دهد.

 

 

امنیت در کلمبیا

امنیت در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در دوره‌های گذشته آدم‌ربایی در کشور کلمبیا بسیار رویت شده است اما امروز بر اساس شاخص‌های امنیتی در این کشور آمار آدم‌ربایی کمتر از قبل بوده و به طور کلی این روال به بهبود اقتصادی در این کشور منجر شده است. در این کشور عناوین مختلفی رویت می‌شود که به بهبود وضعیت اقتصادی منجر شده است. تحلیلگران در این کشور معتقد هستند که برخی از بخش‌های امنیتی به نسبت گذشته بهبود داشته است اما هنوز نقض حقوق بشر دیده می‌شود. کشور کلمبیا در لیست کشورهایی است که از نظر توسعه خطوط هوایی به رشد خوبی رسیده است و در دومین سطح جهانی قرار دارد و به طور کلی سیاست‌های هوایی در این کشور به شکل ملی بررسی می‌شود. امنیت در این کشور وابسته به گروه‌های خاص که هم از سوی دولت و هم از سوی سرمایه‌گذاران خارجی ارزیابی می‌شود برآورد شده و هیچ خطری کودکان را در مدارس دنبال نمی‌کند. به طور کلی امنیت در این کشور وابسته به اصول مشخصی است کسانی که امنیت مالی در این کشور را رعایت می‌کنند می‌توانند از حقوق اجتماعی بالایی برخوردار باشد. این کشور راهکارهای امنیتی مشخصی را از سوی دولت در نظر گرفته است. شاخص‌های امنیتی در این کشور بر اساس جدیدترین وضعیت رویت می‌شود. تحلیلگران کشور کلمبیا به طور کلی رابطه امنیت با سرمایه‌گذاران خارجی را بهتر از قبل در نظر گرفته است. امنیت ملی این کشور دسته‌های خاص خود را دارد.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در کلمبیا

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چرا مهاجرت به کشور کلمبیا را انتخاب کنیم؟ سوالی که بارها پرسیده شده و افراد زیادی را به فکر واداشته است. اول اینکه کشور کلمبیا در لیست کشورهایی قرار دارد که دارای اقتصاد در حال رشد است در این کشور آموزش و بهداشت جهانی به شکل کاملاً حرفه‌ای پیش می‌رود. مردم این کشور از استقلال خوبی برخوردار هستند و به طور کلی مهمان‌نوازند. مردم این کشور یاد گرفته‌اند که به طور دقیق صحبت کنند و هیچ نوع لهجه خاصی ندارند.

در این کشور بیشتر کارگران سالانه دو حقوق اضافی نیز دریافت می‌کنند که اغلب پیش از کریسمس و پیش از عید پاک است. مرخصی برای مادران در بارداری 18 هفته است و پدران نیز بین 4 الی 8 روز تعطیل خواهند بود. اینطور که مشخص است وضعیت فرهنگی این کشور نیز بسیار عالی است.

اقامت همراه در کشور کلمبیا به این صورت است که مزایای بیمه‌ای که به شخص اصلی تعلق می‌گیرد به فرد همراه نیز با پرداخت هزینه‌ای مجزا تعلق می‌گیرد. از سوی دیگر مردم در این کشور همه سعی خود را می‌کنند که به صورت حرفه‌ای ورود به کار داشته باشند.

شرایط اخذ اقامت در روش‌های کاری و سرمایه‌گذاری تا حد زیادی مشابه هم است از سوی دیگر کسانی که تحصیل در این کشور را انتخاب کرده‌اند برای ورود به کار درگیر مشکلاتی خاص هستند که باید دقت نمایند زیرا تحصیل به تنهایی نمی‌تواند اقامت دائم کشور کلمبیا را پوشش دهد. برای اخذ اقامت همراه در این کشور نیاز است که بتوانید نامه تمکن مالی ارائه دهید.

 

ازدواج خارجی ها در کلمبیا

ازدواج خارجی ها در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای ازدواج در کشور کلمبیا یک ویزا با عنوان مشخص TP-10 است که به صورت سه ساله صادر می‌شد. این ویزا به مدت دو سال پیوسته نیز تمدید خواهد شد. پس از گذشت این مدت یعنی 5 سال، شخص می‌تواند برای گرفتن شهروندی این کشور اقدامات لازم را درخواست دهد. به طور کلی شرط اصلی برای درخواست شهروندی در این کشور گذراندن دوره 5 ساله خواهد بود. به طور کلی متقاضی می‌بایست حداقل دو سال از این 5 سال در کلمبیا اقامت داشته باشد. مدت زمان اقامت برای اخذ این ویزا بر اساس تصمیم افسر پرونده رویت می‌شود. جایی شخص می‌بایست درخواست لازم را صادر نماید شانس افراد با هم فرق می‌کند. صدور ویزای ازدواج کشور کلمبیا به این صورت است که افسر می‌بایست پرونده‌های مشخصی را بررسی کند تا بررسی به طور دقیق در زمینه مدارک لازم بررسی شود.

هر شخص برای ازدواج در این کشور نیاز به یک قطعه عکس 3 در 4 دارد این عکس باید با فرمت مشخصی باشد و البته که نیاز است فرم درخواست ویزا به صورت الکترونیکی تکمیل شود. نیاز است که گذرنامه معتبر با مدت اعتبار حداقل 180 روز بررسی شود. نیاز به کپی از صفحه گذرنامه خواهد بود بر اساس آخرین ورود و خروج و همینطور نیاز است که مدارک ازدواج در کشور کلمبیا توسط سیستم قضایی به تأیید رسیده باشد. این مدارک می‌بایست حداکثر سه ماه پیش از درخواست ویزا به صورت دقیق بررسی شده باشد. نیاز است که نامه درخواست شهروند کلمبیایی برای صدور ویزای همسر بررسی شده باشد. افراد می‌بایست در صورت نیاز مصاحبه حضوری را نیز پشت سر بگذارند.

 

اجاره خانه در کلمبیا

اجاره خانه در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که به فکر اجاره آپارتمان در کشور کلمبیا هستید بهتر است در ابتدای امر تفاوت منازل برای اجاره در این کشور را بدانید و بررسی کنید که هزینه اجاره آپارتمان در شهر بوگوتا کشور کلمبیا چقدر است. حقیقت امر این است که شما می‌بایست در ابتدا ارزیابی کنید که یک منزل یک اتاق خوابه برایتان کافی است و یا نیاز است که منزلی با سه اتاق خواب داشته باشید. در زیر لیستی از هزینه اجاره بها در این کشور را آورده‌ایم تا متوجه شوید که یک اتاق خواب خارج از شهر هزینه‌ای مناسب‌تری به نسبت یک آپارتمان در داخل شهر دارد مشخص است که وضعیت آپارتمان‌های این کشور در مرکز شهر به نسبت سایر مکان‌ها متفاوت است.

آپارتمان (1 اتاق خواب) در مرکز شهر  933206.06  Col  

آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز 718022.21 Col

آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر1663653.70  Col 

آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز 1305271.63 Col 

شما برای اجاره آپارتمان در این کشور نیاز است که از مشاور املاک استفاده کنید مشاور املاک در کشور کلمبیا همه سعی خود را می‌کند که اطلاعات درستی را در اختیار شما قرار دهد. کسانی که قصد دارند اجاره‌بهای لازم در این کشور را پرداخت نمایند باید دو وضعیت مهم را ارزیابی کنند. اول اینکه هزینه برای اجاره به طور کلی وابسته به شخص ارزیابی می‌شود و مورد بعدی اینکه به ازای هر فرد اضافی اجاره بیشتر به شما تعلق می‌گیرد.

خرید ملک در کلمبیا

خرید ملک در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرید ملک در کشور کلمبیا شرایط خاص خود را دارد، افرادی که به دنبال خرید ملک در این کشور هستند می‌بایست چندین موضوع مهم را ارزیابی نمایند. اول اینکه املاک در این کشور از نظر تعرفه بر اساس قدمت ساخت دسته‌بندی شده‌اند‌. خانه‌هایی که قدمت ساخت طولانی‌تر دارند در این مسیر کمی به مشکل بر می‌خورند از سوی دیگر در این کشور افرادی که قصد دارند خرید ملک به صورت پیش‌ساخت داشته باشند نیز می‌بایست هزینه‌های لازم را مورد ارزیابی قرار دهند. قیمت هر متر مربع ملک در کشور کلمبیا در صورتی که یک آپارتمان در مرکز شهر خریداری کرده باشید در حدود 4496159.84 COL اعلام شده است این رقم به صورت میانگین اعلام می‌شود و برخی از املاک دارای قیمت ارزانتر و برخی دیگر گرانتر هستند. از سوی دیگر در این کشور کسانی که قصد خرید املاکی را دارند که از نظر اقتصادی در شرایط ویژه‌ای قرار دارد و شامل وام نیز می‌شود کمی گرانتر خواهد بود. برای خرید ملک در این کشور شخص باید بتواند از نظر اعتبار نیز شرایط را ارزیابی نماید. برخی از املاک هستند که کیفیت خرید بالاتری دارند و برخی دیگر به دلیل داشتن سه اتاق خواب یکی از بهترین انتخاب‌های لازم در نظر گرفته می‌شوند. ملک در این کشور به طور کلی یکی از بهترین گزینه‌های موجود خواهد بود. خرید ملک در نهایت منجر به اقامت کشور کلمبیا می‌شود. ملک در این کشور دارای اعتبار اقتصادی بالایی است.

 

ثبت شرکت در کلمبیا

ثبت شرکت در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

ثبت شرکت در کشور کلمبیا یک روش سود‌آور محسوب می‌شود و دولت نیز در این زمینه به شما کمک می‌کند. در نظر داشته باشید که دسترسی به بخش‌های مختلف این کشور کار ساده‌ای است و ثبت شرکت در چنین شرایطی می‌تواند به صورت اصولی فراهم شود. تمرکز دولت کشور کلمبیا در زمینه سرمایه‌گذاری‌های خارجی بر روی جذب یک سری از شرکت‌های قدرتمند صورت می‌گیرد.

برای ثبت شرکت در کشور کلمبیا نیاز است که یک سری شرایط ارزیابی شده باشد که با هم بررسی می‌کنیم. در ابتدا نیاز است که تأیید نام منحصر به فرد شرکت صورت بگیرد، در این زمینه نیاز است که درگاه‌های اینترنتی موجود ارزیابی شود و البته که نیاز است نامی برای شرکت انتخاب شود.

پس از آن نیاز به معرفی شرکت است که فرد وظیفه دارد همه شرکای اقتصادی خود را به انضمام مسئولیت‌ها و حوزه‌های اختیارات ارزیابی نماید. در مرحله سوم فرد می‌بایست کد اختصاصی دریافت نماید که برای پرداخت مالیات نام‌نویسی می‌شود. این عمل دائمی نبوده و به صورت پیش‌ثبت‌نام ارزیابی می‌شود. در این مرحله کد اختصاصی هر فرد به شکل حرفه‌ای بررسی می‌شود.

در مرحله چهارم فرد می‌بایست برای ثابت شرکت اقدامات لازم را انجام دهد. در این زمینه نیاز است که مراجعه به اتاق بازرگانی کشور کلمبیا صورت بگیرد و متقاضی می‌بایست در حدود 0.7 درصد از سرمایه‌های تعیین شده به عنوان هزینه ثبت ارزیابی کند.

پس از آن مراحلی از جمله افتتاح حساب بانکی، تحویل اطلاعات حساب بانکی به اداره مالیات و درخواست بخشنامه نیاز است.

انواع ویزا و انواع اقامت در کلمبیا

انواع ویزا و انواع اقامت در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که بخواهید ویزای توریستی کشور کلمبیا را داشته باشید نیاز است اصل گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه داشته باشید. نیاز است که رزرو بلیط رفت و برگشت داشته باشید و باید هتل رزرو کنید. شخص می‌بایست دعوت‌نامه نیز ارائه دهد.

برای ویزای کاری این کشور شخص می‌بایست اصل گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه داشته باشد و البته که در ویزای کاری قرار کاری اهمیت زیادی دارد. از سوی دیگر برای قراردادهای کاری نیاز به مهر و امضای شخص مورد نظر است.

برای ویزای بازرگانی این کشور نیاز به اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماهه بوده و نامه از شرکت در کلمبیا تهیه می‌شود که در آن به صورت دقیق قید شده است که چه معامله‌ای شکل می‌گیرد. نیاز به نامه از شرکت‌های ایرانی است که در آن نوع فعالیتی که شخص در کلمبیا دارد می‌بایست مشخص شده باشد. کشور کلمبیا در حال حاضر در ایران سفارشی ندارد و شخص برای اینکه بتواند از ویزای این کشور استفاده نماید باید کشور دیگری را انتخاب کند. به طور کلی صدور ویزای کشور کلمبیا در سال‌های اخیر بهبود داشته است و ویزای تجاری این کشور از تفاوت خاصی برخوردار است. شما برای ویزای توریستی کشور کلمبیا می‌بایست بتوانید دعوت‌نامه نیز تنظیم کنید که البته موضوع الزامی نخواهد بود. در این کشور رویه کاری به صورت چشمگیری رویت شده است. برای صدور ویزای کشور کلمبیا شخص باید بتواند مدارک را زود آماده نماید و به زمان درخواست نیز دقت داشته باشد.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم کلمبیا

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حال حاضر واکسیناسیون در کشور کلمبیا برای مناطق دور افتاده اجباری است. اینطور که مشخص است شخص برای اینکه از واکسن این کشور استفاده نماید می‌بایست داروهای ضد مالاریا را نیز ارزیابی نماید. بهداشت و درمان در این کشور وابسته به بهداشت و درمان شکل می‌گیرد شهرهای بزرگ با بیمارستان‌ها و کلینیک‌های بین‌المللی استاندارد ارزیابی می‌شود. دسترسی دارو و بهداشت در مناطق روستایی کشور کلمبیا بهتر شده است. مراقبت‌های بهداشتی و همینطور دندانپزشکی در کشور کلمبیا بر اساس استانداردهای ایالات‌متحده صورت می‌گیرد و البته که هزینه‌های ارزان در این زمینه نیز به صورت جدی برآورد می‌شود. جراحی‌های کوچک و بستری شدن در کشور کلمبیا در بیمارستان‌ها بسیار آسان است و البته که بیمه درمانی در این کشور به صورت اجباری صورت می‌گیرد. مردم در کشور کلمبیا سعی می‌کنند وابسته به یک سطح رقابت استاندارد عملکردهای لازم را انجام دهند.

در حال حاضر در این کشور یک سری بخش‌های درمانی رویت می‌شود که وابسته به بیمه‌های خصوصی مشخصی است. در کشور کلمبیا روستانشینان می‌بایست بتوانند مراقبت‌های بهداشتی را به صورت حرفه‌ای در نظر بگیرند. مردم این کشور بیمه خصوصی را سهم مهمی می‌دانند و سعی می‌کنند از عملکردهای روتین دولت در زمینه بیمه و درمان استفاده کنند. در این کشور مردم سعی می‌کنند از هر نظر مورد حمایت‌های دولتی باشند. مراقبت‌های بهداشتی در کشور کلمبیا زیر نظر استانداردهای اقتصادی ارزیابی می‌شود. تسهیلات درمانی در این کشور برای گروه دانشجویان و افرادی که کار در کشور کلمبیا را انتخاب کرده‌اند پیشرفته‌تر صورت می‌گیرد و البته که میزان هزینه‌های موجود برای این افراد سرشکن می‌شود.

خدمات بانکی و مالی در کلمبیا

خدمات بانکی و مالی در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از بانک‌های بسیار مشهور در کشور کلمبیا بانک کلمبیا است که ژان کارلوس مدیرعامل این بانک بوده و بیش از 25 هزار نفر پرسنل دارد. این بانک دارای بیش از ۹۰۰ شعبه است و در لیست بزرگترین بانک‌های تجاری کشور کلمبیا قرار دارد. در این بانک خدمات بانکداری شرکتی و سرمایه‌گذاری و خدمات بیمه رویت شده است و به عنوان بزرگترین بانک مستقر در آمریکای لاتین خواهد بود.

بانک دی بوگوتا از بانک‌های قدیمی در کشور کلمبیا است که در زمینه خدمات بانکداری خرد و اختصاصی و شرکتی و همینطور انواع وام به رشد خوبی رسیده است این بانک 650 شعبه دارد و تعداد پرسنل بانک نیز به 10000 نفر می‌رسد. این بانک در شعبه مرکزی خود سهام مشخصی را وارد بازار بورس کرده است.

بانک داویویندا به مدیریت افرین انریکه نیز از دیگر بانک‌های خوب کشور کلمبیا است که در بخش روستایی بسیار به رشد رسیده است. این بانک در زمینه عرضه وام‌های مسکن و وام‌های شرکتی رشد داشته است و شعبه مرکزی این بانک در شهر بوگوتا قرار دارد. این بانک دارای سهام بازار بورس مشخص است.

بانک آتودا هورا به مدیر عاملی کارلوس بولیوار دارای سیستم‌های پرداز مختلفی است و از اعتبارات مخصوصی برخوردار است. این بانک دارای کار اعتباری و کارت نقدی بوده و مالکیت و مدیریت مخصوصی را شامل شده است.

بانک اکسیدنت به مدیریت آفرین اوترو بوده و بیش از شش هزار پرسنل دارد، این بانک در لیست بزرگترین بانک‌های کشور کلمبیا بوده و بخشی از خدمات مالی اول گروپ را شامل شده است.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در کلمبیا

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اول از هر چیز به این نکته اشاره کنیم که کشور کلمبیا در لیست کشورهایی قرار دارد که اگر فرزندی در آنجا متولد شود در صورتی تابعیت کلمبیا را دریافت می‌کند که حداقل یکی از والدین او دارای تابعیت کلمبیا باشد. بنابراین سهولت در رفت و آمد برای کسانی که تابعیت کشور کلمبیا را فراهم شده است. کشور کلمبیا دارای یک سیستم اقتصادی طرفدار بازار است که قیمت کالا در این کشور در سیستم قیمت آزاد ارزیابی می‌شود. پاسپورت کشور کلمبیا در رتبه 29 جهانی قرار دارد به طوری که با این پاسپورت می توانید به 129 کشور بدون ویزا سفر نمایید. به طور کلی در این کشور شرایط به این صورت است که با پاسپورت می‌توانید به 78 کشور بدون هیچ ویزایی و به32  کشور با ویزای حین ورود رفت و آمد داشته باشید و همینطور نیاز است که برای 19 کشور نیز پیش از ورود ویزا تهیه کنید (توسط ویرایشگر: تعداد کشورهایی که به ویزا در بدو ورود و کشورهایی که پیش از ورود نیاز به ویزا دارند اطلاعات دقیقی پیدا نشد و این ارقام فقط از یک سایت پیدا شد.). در کشور کلمبیا تردد با کارت شناسایی برای کسانی که دارای مدرک معتبر هستند صورت می‌گیرد. از سوی دیگر اگر شخصی بخواهد ویزای الکترونیکی کشور کلمبیا داشته باشد نیز چنین شرایطی در اختیار وی قرار می‌گیرد و ویزا در زمان ورود به صورت الکترونیکی نیز صادر می‌شود. افرادی که ویزای کاری کشور کلمبیا را اخذ کرده است نیاز است که فرم درخواست DP-FO-67 را تهیه نمایند و البته که نیاز به سه قطعه عکس پاسپورتی دارند که می‌بایست با کپی پاسپورت همراه باشد نیاز به نامه پیشنهاد شغلی نیز خواهد بود. هر شخص می‌بایست گواهی پزشکی این کشور را تهیه کرده باشد. نیاز است که مسیر رفت و امد در این کشور بر اساس نرخ بیکاری رویت شده باشد.

تشابهات فرهنگی کلمبیا با ایران

تشابهات فرهنگی کلمبیا با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فرهنگ معاصر در کشور کلمبیا روز به روز رشد کرده است. مردم این کشور فرهنگ اسپانیایی را سهم مهمی از فرهنگ خود می‌دانند و همه سعی خود را کرده‌اند که استقلال کشور کلمبیا را حفظ کنند. اما آنچه بین مردم ایران و مردم کشور کلمبیا یکسان است فضای فرهنگی و هنری در این کشور پیشرفت زیادی داشته است. سیستم فرهنگی کشور کلمبیا به طور کلی بر اساس روند ایده‌آل شکل گرفته است. مردم در این کشور از لباس‌های خوشرنگ استفاده می‌کنند این موضوع بین ایرانیان نیز رویت شده است و فرهنگ پوشش کافی بین مردم کشور کلمبیا و ایران یکسان است. از سوی دیگر مردم این کشور در شکل‌گیری فرهنگ تحصیل و رواج علم نیز با هم در رقابت هستند. سیستم سیاسی گسترده ای در کشور کلمبیا رویت می‌شود و تا حد زیادی مشابه با سیاست‌های ایران است. در این کشور بومیان از سنت‌های محلی خود استفاده می‌کنند سعی می‌کنند لباس‌هایی زیبا به تن کنند و همیشه تلاش خود را در زمینه مسائل فرهنگی دارند. کشور کلمبیا نیز مانند ایران دیگر جنگ‌های داخلی است و همه سعی خود را کرده است که حقوق فرهنگی را به بهترین نحو در بین افراد شکل دهد. مردم در این کشور تنش‌های بین نژادی را ارزیابی کرده‌اند. به هر صورت برچسب‌گذاری در گروه‌های بومی بیشتر در کشور کلمبیا رویت می‌شود و ایرانیان سعی خود را کرده‌اند که یک نظام یک دست را ایجاد کنند. فرهنگ این کشور به صورت مشخصی رویت شده است. در فرهنگ گردشگری بین مردم کشور کلمبیا شرایط زندگی به بهترین نحو صورت می‌گیرد.

اعیاد و تعطیلات رسمی در کلمبیا

اعیاد و تعطیلات رسمی در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ژانویه 1: روز سال نو

ژانویه 7: Ephiphany Holiday

مارس 25: روز سنت جوزف

آوریل 18: Maundy Thursday

آوریل 19: Good Friday

مه 1: روز کارگر

ژوئن 3: روز عروج حضرت عیسی به آسمان

ژوئن 24: Corpus Christi Holiday

ژوئیه 1: Scared Heart

ژوئیه 1: روز سنت پیتر و روز سنت پاول

ژوئیه 20: روز استقلال

آگوست 7: نبرد بویاکا

آگوست 19: Assumption Day 

اکتبر 14: روز مسابقات

نوامبر 4: روز همه‌ی سنت‌ها

نوامبر 11: استقلال کارتاژنا

دسامبر 8: تصور نابجا

دسامبر 25: روز کریسمس

 

دین در کلمبیا

دین در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دین در کشور کلمبیا به صورت شاخه‌های مختلفی از مسیحیت را پوشش داده است. در این کشور فرهنگ استعماری اسپانیا به همراه فرهنگ بومیان به صورت ترکیبی در دین تأثیرگذار است. قانون اساسی در این کشور وضعیت کلی خود را حفظ کرده است و به طور کلی مقدمه‌های زیادی برای آزادی عبادتی صورت می‌گیرد. در این کشور همه مردم به صورت قانونی آزاد و برابر فعالیت دارند و به طور کلی هرگز به دلیل جنسیت و نژاد تبعیضی در بین مردمان دیده نمی‌شود. آزادی مذهبی در کشور کلمبیا تضمین شده است. همه ادیان و کلیساهای مذهبی در این کشور به شکل آزاد فعالیت می‌کنند. مردم کشور کلمبیا به طور کلی در حدود 90 درصد کاتولیک رومی و 10 درصد ادیان دیگر. در این کشور کلیساهای مذهبی آزادی دیده می‌شود و به هر صورت افراد می‌توانند آزادانه از ادیان استفاده کنند. صراحت در ادیان مذهبی در این کشور به صورت تضمین شده رویت می‌شود. عقاید دینی در این کشور وابسته به عملکردهای دینی رخ می‌دهد. به طور کلی آزادی عبادت در این کشور سهم مهمی از دین را شامل شده است. مذهب و شرایط دینی در کشور کلمبیا رشد داشته است و مردم سعی خود را کرده‌اند که از آزادی مذهبی استفاده نمایند. مقدمه زیادی در زمینه ادیان مختلف در بین علمای کشور کلمبیا رویت می‌شود به طوری که شخص مختار است دین انتخابی خود را تغییر دهد.

تفریح در کلمبیا

تفریح در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

Valle de Cocora

درختانی که شبیه به نخل هستند یکی از بهترین و مهمترین نماد کشور کلمبیا است واله د کوکورا در لیست دیدنی‌های جذاب کشور کلمبیا قرار دارد به طوری که در این منطقه می‌توانید از یک محیط بسیار خیره‌کننده دیدن کنید و لذت ببرید و این منطقه بسیار جذاب و خیره کننده است و ارتفاعات آن بسیار مهیج هستند. چشم‌اندازهای این منطقه بسیار جذاب است و مسیر‌های پیاده‌روی مختلفی دارد.

Cano Cristales

رودخانه 5 رنگ از دیگر تفریحات خوب در کشور کلمبیا محسوب می‌شود در رودخانه 5 رنگ افراد می‌توانند از عناصر رنگ سیاه و سفید و زرد قرمز در کنار هم استفاده می‌کنند. مشکلات زیست محیطی در این مناطق زیاد هستند اما هنوز هم در لیست بهترین تفریحات کشور کلمبیا قرار دارد. به طور کلی این رودخانه یک پارک ملی محسوب می‌شود و گیاهان رنگی درون آن وجود دارد. این منطقه برای پیاده‌روی و قایقرانی بی‌نظیر است و پیشنهاد می‌شود از آن استفاده نمایید. این منطقه دارای استخرهای طبیعی است.

 Los Nevados National Park

پارک ملی لوس نوادوس در ارتفاعات زیاد قرار دارد و دارای قله‌های باور نکردنی بوده که تحت پوشش برف به عنوان یکی از زیباترین جاذبه‌های این کشور محسوب می‌شود. این پارک شامل خرس‌هایی تماشایی و گربه‌های ببرنما هست و یکی از زیباترین پارک‌های دیدنی در کشور کلمبیا محسوب می‌شود.

Carnaval de Barranquilla

در این کشور دومین کارناوال بزرگ دنیا برگزار می‌گردد. به طور کلی با جشنواره‌ها موسیقی‌های زنده و نمایشگاه‌های خیابانی نیز سروکار دارد. این منطقه دارای طرح‌هایی باشکوه و رنگارنگ است.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در کلمبیا

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 2300 COL  

بلیط ماهانه (قیمت معمولی) 100000 COL  

تاکسی شروع (تعرفه عادی) 4800  COL  

تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی) 5000 COL  

تاکسی 1 ساعت انتظار (تعرفه عادی) 20000 COL  

بنزین (1 لیتر) 2471.35 COL  

حمل و نقل شهری در کشور کلمبیا به نسبت سال‌های گذشته بهبود داشته اما هنوز هم مسیر گردشگری در این کشور دچار مشکلاتی است به طوری که دولت سعی کرده است برخی از وسایل حمل و نقل را با هزینه‌ای ارزانتر در اختیار افراد قرار دهد. کشور کلمبیا در لیست کشورهایی قرار دارد که مردم آن سعی خود را می‌کنند که از وسایل حمل و نقل عمومی بیشتر استفاده نمایند در این کشور اجاره ماشین بسیار محدود دیده می‌شود و کمتر کسی به سراغ اجاره اتومبیل می‌رود. مردم در این کشور همه سعی خود را می‌کنند که به تمیزی شهر اهمیت دهند و آلودگی را کمتر کنند.

فرهنگ کلمبیا

فرهنگ کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور کلمبیا در لیست شادترین مردم دنبال قرار دارند همیش آواز می‌خوانند لباس‌های شاد می‌پوشند و سعی می‌کنند رقصیدن را بخش مهمی از زندگی خود در نظر بگیرند به طوری که هنر رقصیدن در این کشور از اعتبار بالایی برخوردار است و بابت آن هزینه زیادی را دریافت می‌شود. در این کشور کادو دادن به فروش و داماد با رسم رقصیدن همراه است به طوری که شخصی که قرار است کادو را ارائه دهد می‌بایست به صورت حرفه‌ای باید با آهنگی سنتی برقصد. در کشور کلمبیا به طور کلی رسم و رسومات مشخصی در زمینه غذا خوردن به خصوص در ایام آخر هفته وجود دارد به طوری که مردم دور هم جمع می‌شوند و سعی می‌کنند و زمان غذا خوردن را طولانی‌تر نمایند. در فرهنگ کشور کلمبیا افرادی که قصد دارند خرید ملک در کشور کلمبیا داشته باشند در ابتدا می‌بایست دعا خوانی داشته باشند، دعاخوانی در این کشور وابسته به هر منطقه فرق دارد. اینطور که مشخص است شرایط اقامت در کشور کلمبیا با توجه به محیط شادی که موجود است بیشتر شده است. مردم در این کشور سعی می‌کنند شرایط اقامتی را ارزیابی کنند.

هزینه زندگی در کشور کلمبیا نیز به نسبت قبل بیشتر است اما فرهنگ قناعت در بین مردم این کشور سبب شده است که کمتر کسی اقدام به فروش با قیمت بالا اجناس داشته باشد. مردم این کشور همیشه لبخند به لب دارند بنابراین اگر اخم می‌کنید و یا چهره عبوسی دارید قطعاً در کشور کلمبیا دچار مشکل خواهید شد و بهتر است که فکری به حال خود نمایید چون هیچ کس دوست شما نمی‌شود.

هنر کلمبیا

هنر کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هنر کلمبیایی و یا نقاشی کلمبیایی از دسته مهمترین هنرهای این کشور محسوب می‌شود به طور کلی نقاشی مذهبی اولین ایده هنر کلمبیای محسوب می‌شود. نقاشی در این کشور بر اساس هنرهای روز پیش می‌رود برخی از افراد نقاشی بر روی سنگ را دوست دارند و برخی دیگر نیز نقاشی بر روی پارچه را انتخاب کرده‌اند. از سوی دیگر برخی از افراد هستند که آثار هنری مخصوصی را شامل می‌شوند و هنر کلمبیایی در این کشور وابسته به دوران باروک است.

رقصیدن در این کشور نیز یک هنر مهم دیگر است. مردم رقصیدن را هنری رایج می‌دانند و سعی می‌کنند در این زمینه خود را حرفه‌ای ظاهر کنند. رقص‌های گروهی در این کشور بین بانوان دیده می‌شود. هنر کشور کلمبیا روز به روز پیشرفته‌تر است و کسانی که قصد دارند در این کشور یک هنرمند واقعی باشند می‌توانند ورود به بخش پیکره‌تراشی داشت باشند. پیکره‌تراشی در این کشور وابسته به دوره‌های هنری مختلف است به طوری که امروزه مجسمه‌سازی از نوع آناتومی انسان در لیست شغل‌های درآمدزا در دنیا است.

الگوهایی که در هنرهای نمایشی کشور کلمبیا رویت شده است وابسته به پوست پستانداران نیز دیده می‌شود و منشأ آن مشخص شده است. هنرهای نمایشی در این کشور بر اساس جدیدترین شرایط بررسی می‌شود. باستان‌شناسی نیز در این کشور ترکیب با هنرهای خاص رخ می‌دهد و سهم مهم هنری را شامل شده است. طلاکاری و طراحی طلا نیز بخشی از هنر کشور کلمبیا محسوب می‌شود.

ورزش در کلمبیا

ورزش در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فوتبال یکی از رشته‌های مهم در کشور کلمبیا است، مردم در این رشته ورزشی سعی می‌کنند از بهترین عملکردهای جسمی خود در زمینه رشد ورزشی کشور کلمبیا استفاده نمایند به طوری که باشگاه‌های ورزشی روز به روز در کشور کلمبیا بیشتر می‌شوند. تیم های ورزشی در این کشور وابسته به شرایط خاصی هستند. سرمایه‌گذاران زیادی سعی کردند ورزش در این کشور را بهتر از دور‌‌های قبل در نظر بگیرند. مشخص است که تیم‌های ورزشی در این کشور وابسته به فدراسیون ورزشی فعالیت می‌کنند. مشخص است بانوان به والیبال بیشتر از فوتبال علاقه دارند و والیبال در لیست رشته‌های ورزشی بسیار خوب در این کشور محسوب شده است. در این کشور در هر فصل تیم‌های ورزشی این کشور رشد بهتری را شامل شده‌اند. فدراسیون ورزشی در کشور کلمبیا اعلام کرده است که تیم‌های والیبال در این کشور نیاز به حمایت از مربیان خبره دارند و مشخص است برخی از مهاجران در کشور کلمبیا هستند که حمایت از فضای ورزشی را به صورت خاص در نظر می‌گیرند. به هر صورت ورزش در این کشور وابسته به تیم‌های ملی بوده و باشگاه‌های ورزشی نیز در رده‌بندی‌های اخیر به رشد رسیده‌اند.

 

خرافات در کلمبیا

خرافات در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور کلمبیا در لیست کشورهای خرافاتی دنیا قرار دارد. یکی از خرافات بسیار عجیب در این کشور این است که مردم این کشور فکر می‌کنند اگر نوزادی را لمس کنند و برای وی لبخند نزنند نوزاد به زود بیمار شده و جان خود را از دست می‌دهد. این موضوع انقدر همه گیر است که اگر برای بازدید نوزادی وارد خانه آن شوید به شما گوشزد می‌کنند که لبخند به لب داشته باشید. مردم کشور کلمبیا از ابتدای تاریخ خرافاتی بودند. مثلاً اگر فردی در منزل شخص دیگر چتر خود را باز نماید یعنی برای صاحب خانه دعای مرگ کرده است. این موضوع در خصوص شکستن آیینه نیز دیده می‌شود. در صورتی که در این کشور شخصی آیینه‌ای را بشکند چه به عمد و چه به سهو مشکل‌ساز شده و به طور کلی با بدشانسی همراه است. در این کشور در صورتی که فرق کفش خود را برعکس بپوشد و یا از کفشی استفاده نماید که بند محکمی دارد قطعاً مشکل‌ساز می‌شود. به هر روی خرافات در این کشور ریشه در رنگ‌ها نیز دارد، برخی از رنگ‌ها در روزهای خاصی از سال دردسر خود را دارد و برخی دیگر نیز به شکلی است که فرد نمی‌تواند برای رده سنی خاصی استفاده کند. در این کشور به طور کلی کسانی که سعی می‌کنند از رنگ‌های شاد استفاده کنند هیچ‌وقت مانعی وجود ندارد اما برخی از رنگ‌ها تنها می‌بایست در دوره مشخصی استفاده شود.

شایعات در مورد کلمبیا

شایعات در مورد کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آدم‌ربایی در کشور کلمبیا از دوره‌های گذشته رویت شده است اما امروزه شایعاتی در این زمینه در خصوص کشور کلمبیا دیده می‌شود که به صورت افراطی به این قضیه نگاه کرده است. در کشور کلمبیا مردم سعی می‌کنند موضوع آدم‌ربایی را کتمان کنند و علاقه‌ای به بازگو کردن آن ندارند این موضوع از سوی دیگر دردسرهای خود را دارد و مردم خارجی هنوز هم نگران هستند حقیقت این است که برخی از مناطق در کشور کلمبیا هستند که در زمینه آدم‌ربایی با آمار بالاتری همراه بوده و این موضوع سبب شده است که یک امار همه گیر اعلام شود مناطق مسکونی و شهری در کشور کلمبیا در امن است و مشکلی رویت نشده است. از سوی دیگر در این کشور برخی از مردم سعی می‌کنند از نظر اقتصادی شرایط خاصی را در پیش بگیرند اما شاید از دور به نظر برسد که در فقر شدید هستند در صورتی که خودشان ان سبک زندگی را انتخاب کرده‌اند. کشور کلمبیا یکی از کشورهای بسیار جالب برای گردشگری در سطح وسیع است اما برخی از مناطق این کشور برای تردد آدم مشکل‌ساز بوده و بهتر است که قوانین لازم دقت شود. به طور کلی این کشور در لیست کشورهای معتبری قرار دارد که مردم سعی می‌کنند از نظر هنری و ورزشی به آن بها دهند. کشور کلمبیا کشوری زیبا با فضایی دل‌انگیز محسوب می‌شود و در لیست کشورهای جذاب دنیا قرار گرفته است.

موارد ممنوعه در کلمبیا

موارد ممنوعه در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور فضای ازدواج بسیار زیبا است به طور کلی مردم از رنگ‌های سفید و سیاه استفاده میکنند و اگر کسی بخواهد لباسی کاملاً به رنگ سیاه استفاده کند نمی‌تواند در مجلس حضور داشته باشد. در کشور کلمبیا زمانی که از یک مغازه خرید می‌کنید برای باقیمانده پول می‌بایست هر چند دقیقه شده صبر کنید، اینکه بخواهید مبلغی را ببخشید یک نوع بی‌احترامی بوده و به نوعی ممنوع است. مردم این کشور هرگز چنین چیزی را قبول نمی‌کنند. زمانی که قرار است با یک راننده تاکسی در خصوص هزینه مسیر صحبت کنید بهتر است بدانید که کل مسیر برای شما طبق قوانین که بر روی دستگاه مسافت شمار رویت می‌شود ارزیابی خواهد بود و شما حق ندارید با شخص در خصوص میزان هزینه مورد نظر بحثی داشته باشید پس دقت لازم را مبذول کنید. در این کشور هرگز نمی‌توانید از زنی سنش را بپرسید او را ناراحت خواهید کرد و در لیست کارهای ممنوعه قرار دارد. در این کشور هیچ کس به خود حق توهین نمی‌دهد حتی اگر حقش ضایع شده باشد بهتر است حق کسی را ضایع نکنید و خونسرد باشید. در کشور کلمبیا حق ندارید بدون پوشش مناسب وارد کلیسا و یا مکان‌های مذهبی شوید و باید از پوشش کافی برخوردار باشید.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم کلمبیا

خطرات احتمالی برای افراد مقیم کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آدم ربایی و یا دخترربایی از موضوعات جنجال‌آمیز در کشور کلمبیا است که از سال‌های گذشته تا به امروز دیده شده است و افراد زیادی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اینطور که مشخص است در دوره‌های زمانی گذشته دزدیدن انسان در لیست شغل‌های درآمدزا در کشور کلمبیا قرار گرفته و مشکل‌ساز بوده است. امروزه این خطر به حداقل رسیده است، پلیس‌های امنیتی در همه خیابان های کشور کلمبیا رویت می‌شوند و سعی می‌کنند با مردم ارتباط گرفته و مشکلات و نگرانی‌های آنها را جویا شوند اما حقیقت امر اینکه اگر شما بخواهید در تاریکی‌های شب یک منطقه خلوت و یا بیابانی کشور کلمبیا را انتخاب کنید دچار مشکلاتی می‌شوید که شاید هرگز راه جبران نداشته باشد.

از سوی دیگر خرید خانه در کشور کلمبیا به عنوان سرمایه‌گذاری روش خوبی است اما گاهاً خانه‌ای به دو شخص فروخته می‌شود و این موضوع بسیار جنجال برانگیز شده و سبب می‌شود سرمایه شما از بین برود در خرید خانه همه تلاش خود را داشته باشید که مشخصات منزل مورد نظر ارزیابی شود. خرید ملک در کشور کلمبیا یک امر طبیعی است اما برخی از مشاوران املاک این موضوع را تحت تأثیر قرار می‌دهند. خطرات احتمالی در این کشور زیر نظر دولت بررسی و پیگیری می‌شود.

 

تشابهات قوانین کلمبیا با ایران

تشابهات قوانین کلمبیا با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حمل مواد مخدر در کشور کلمبیا همانند ایران جرم محسوب می‌شود. دولت کشور کلمبیا همه تلاش خود را کرده است که نگرش مردم به حمل مواد مخدر را تغییر دهد و تا حد زیادی نیز موفق بوده است. در این کشور حتی به میزان کم کوکائین نیز اجازه حمل نخواهد داشت. به طور کلی مسافران در این کشور باید همه مسائل در این راستا را رعایت نمایند.

در کشور کلمبیا رشوه دادن به پلیس یکی از کارهای ممنوع محسوب می‌شود که در ایران نیز مشابه آن وجود دارد البته که بعضی اوقات از این قانون سرپیچی می‌شود اما در لیست قوانین بسیار مهم کشور کلمبیا قرار داشته و باید به آن اهمیت داده شود. مردم این کشور همه سعی خود را می‌کنند که قوانین را رعایت کنند.

در کشور کلمبیا حق ندارید قاچاق حیوانات داشته باشید به طور کلی قاچاق حیوانات دردسر خاص خود را دارد و بهتر است که در این مسیر ورود نداشته باشید چنین قانونی در ایران نیز رویت می‌شود و دردسر خاص خود را دارد. مردم این کشور قاچاق حیوان را یک گناه بزرگ تلقی می‌کنند و از آن دوری می‌کنند. حیوانات در لیست موجودات ارزشمند در زندگی مردم این کشور تلقی می‌شوند. در کشور کلمبیا قوانین رانندگی سختگیرانه‌تر از ایران است و شخص باید بتواند همه مراحل را به طور دقیق پشت سر بگذارد و در آزمون‌ها موفق شود. شخص باید مجوز لازم را ارزیابی کرده و البته که به اعتبار آن توجه کند.

گواهینامه و خرید ماشین در کلمبیا

گواهینامه و خرید ماشین در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ گواهینامه رانندگی در کشور کلمبیا باید همه مراحل را به صورت گام به گام دنبال کنید. مشخص است که افراد برای اخذ گواهینامه رانندگی در این کشور باید اعتبارات گسترده‌ای داشته باشند و میزان هزینه لازم را نیز در ابتدا پرداخت کنند. اولین کار این است که اطلاعات شخصی و عکس و اثر انگشت خود را به ثبت برسانید و البته که همه اطلاعات شما در پایگاه داده مشخصی قرار می‌گیرد. پس از آن نوبت به گذراندن دروس رانندگی است و باید کلاس‌های تئوری به طور دقیق طی شود تا مجوز خارجی صادر شود. آموزش‌های رسمی‌تر در این کشور از سوی رانندگان کلمبیایی ارزیابی می‌شود. نگران وقت تلف کردن نباشید و فاکتورهای لازم را لحاظ کنید. بهتر است که آزمون‌ها را پشت سر بگذارید. پس از این بخش نوبت به معاینه پزشکی می‌رسد که می‌بایست پس از موفقیت شما در کلاس‌ها صورت بگیرد و نیاز است بدانید که که اعتبار معاینه شما 30 روز است. به هر صورت تست شنوایی و بینایی اهمیت زیادی دارد در نهایت صدور مجوز رانندگی برای شما صادر می‌شود و بهتر است که مجوز اخذ شده وابسته به ماشین و موتور سیکلت باشد. پروسه یک ماه برای این کار نیاز است و نیاز به هزینه خواهد داشت. بهتر است در همه مراحل صبور باشید در غیر این صورت دچار مشکل می‌شوید. سن قانونی در این کشور 16 سالگی است اما برای خارجیان سن 18 سال اعلام شده است. مشخص است که این مجوز توسط دولت و طبق ارزیابی‌های مهم صورت می‌گیرد.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در کلمبیا

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آدرس سفارت کلمبیا در ایران ، تهران، خیابان دروس، خیابان هدایت، خیابان فریار‌، پلاک 5 و ساعت کاری از یکشنبه تا پنجشنبه 9 الی ۱۴ اعلام شده است.

کنسولگری ایران در بوگوتا قرار گرفته است. 

 

نوع پوشش مردم کلمبیا

نوع پوشش مردم کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

الگوی پوشش گیاهی در بین مردم کشور کلمبیا هنوز هم دیده می‌شود و مشخص است که برخی از افراد پوشش‌های گیاهی این کشور را موضوعی عجیب می‌دانند. بانوان سعی می‌کنند از گیاهان برای پوشاندن سر خود استفاده کنند این موضوع در بین قشر قدیمی کشور کلمبیا بیشتر دیده می‌شود به این ترتیب که بانوان معتقد هستند که استفاده از گیاه بر روی سر سبب می‌شود که گرما وارد پوست نشده و هوا خنک‌تر به نظر برسد. در این کشور تجربه‌های زیادی در زمینه پوشش‌های محلی نیز دیده می‌شود هنوز هم در جشن‌های گروهی کشور کلمبیا مردم سعی خود را می‌کنند که لباس‌هایی بلند به تن کنند و پارچه زیادی برای طراحی این لباس‌ها صورت می‌گیرد. پرچم کشور کلمبیا نیز مشخص کرده است که مردم می‌توانند از رنگ‌های شاد مشابه با طراحی پرچم استفاده کنند. به طور کلی پوشش مردم این کشور نمادی از روحیه آن‌ها است، افراد شاد از پوششی با رنگ‌های شاد استفاده می‌کنند و افرادی که روحیه خوبی ندارند سعی می‌کنند از رنگ‌های تیره استفاده نمایند و روحیه روانشناسی در این کشور به صورت حرفه‌ای رویت شده است.

در این کشور مردم همه سعی خود را می‌کنند که پوششی نمادین برای لباس خود داشته باشند مردم همیشه از لباس‌هایی استفاده می‌کنند که دارای طراحی‌های ویژه‌ای هستند لباس‌ها به رنگ‌های سبز و زیتونی در کنار هم قرار می‌گیرند و استفاده از رنگ سبز در لباس‌ها نماد خاص خود را دارد و البته که استفاده از رنگ‌های گرم در این کشور نیز وابسته به روحیه افراد بوده و در بین جوانان بیشتر دیده می‌شود.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی کلمبیا

جغرافیا و شرایط آب و هوایی کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور کلمبیا چهارمین کشور بزرگ در آمریکای جنوبی محسوب می‌شود. در لیست پرجمعیت‌ترین کشورهای این قاره است. این کشور با ونزوئلا، برزیل و اکوادور و همینطور پاناما و پرو دارای مرز مشترک است. زیبایی‌های طبیعی این کشور زیبا است و به طور کلی دارای دیدنی‌های تاریخی زیادی است و فرهنگ قالب را شکل می‌دهد. بوگوتا پایتخت و بزرگترین شهر کشور کلمبیا است. این شهر دارای فرهنگ هنری زیادی بوده و البته که رشه‌کوه‌های آند در آن واقع شده است. همینطور جاذبه‌های متعددی است که می تواند طبق اصول مشخص رویت شود. در این منطقه به طور کلی کلیسا و موزه‌های بسیاری دیده می‌شود و یکی از بنادر کلیدی کارائیب نیز خواهد بود. مدلین در لیست شهر‌های خطرناک در کشور کلمبیا و همینطور در دنیا است. این شهر مردمان زیادی را شامل شده است و به طور کلی زیبایی‌های طبیعی دارد و البته که از بهترین آب و هوا نیز برخوردار است. در سفر به کشور کلمبیا بهتر است سری به میدان بولیوار بزنید این میدان تاریخی بوده و دارای مجسمه‌ای بسیار زیبا است. این میدان یکی از بهترین دیدنی‌های کشور کلمبیا محسوب می‌شود و به طور کلی کافه‌های جذاب و دیدنی دارد. تورهای کشور کلمبیا به زبان‌های اسپانیایی و انگلیسی و فرانسوی و پرتغالی برگزار می‌شوند و در لیست بهترین سفرهای گردشگری قرار می‌گیرند. کشور کلمبیا دارای نمایشگاه‌های هنری وسیعی است در این کشور مردم سعی می‌کنند زمان زیادی را به جشن اختصاص دهند و شادی روند مخصوص خود را دارد.

 

غذاهای کلمبیا

غذاهای کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

Bandeja Paisa

بندیجا پایسا یکی از غذاهای ملی در کشور کلمبیا است که فرهنگ غذایی بسیار خوبی را شکل داده است، این غذای ملی به طور کلی بسیار پر انرژی بوده و به عنوان یک وعده ناهار کامل خواهد بود. در این غذا از برنج و موز سبز به همراه کیک ذرت و گوشت چرخ کرده به همراه سوسیس استفاده می‌شود. در نهایت نیز تخم‌مرغ نیمرو برای تکمیل آن استفاده خواهد شد. این غذا با لوبیا سرو می‌شود و طعم عالی دارد.

 Empanadas

امپانادا یکی از غذاهای بسیار خوش‌طعم در کشور کلمبیا است که به صورت کامل در روغن سرخ می‌شود و مانند یک اسنک کامل و خوشمزه طراحی شده است این غذا از گوشت و مرغ و پنیر تهیه می‌شود.

Sancocho

سانکوچو یک سوپ سنتی برای کشور کلمبیا است که با سبزیجات فراوان طعم‌دار شده است و بسیار  مقوی و خوشمزه است. این غذای کلمبیایی به طور کلی به مدت طولانی به همراه خورشت یا سوپ پخته می‌شود. این غذا با گوشت مرغ و یا گوشت قرمز و سیب‌زمینی نیز طعم دار می‌شود و بهتر است که داغ مصرف شود.

 

Almuerzo corriente

آلموئرزو کورینته یک غذای خوش‌طعم برای وعده ناهار است و با یک کاسه سوپ سبک شروع می‌شود و سپس غذایی با ترکیب برنج و گوشت و عدسی و مقداری سالاد همراه خواهد بود که اگر استفاده شود مطمئناً تا شب گرسنه نخواهید شد و حتی نیاز به عصرانه هم ندارید. مردم کشور کلمبیا علاقه زیادی به برج با مرغ نیز دارند و در لیست غذاهای خوش‌طعم این کشور قرار گرفته است. این غذا با همراه آب مرغ نیز طعم بهتری دارد.

آخرین ویرایش: 2019-11-09 10:20:28 978