x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
تحصیل در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در کلمبیا

نظام آموزشی در کشور کلمبیا به این صورت است که شما باید یک دوره 5 ساله را در مدارس ابتدایی پشت سر بگذارید. دانش‌آموزان می‌بایست از سن 6 سالگی اقدام به ثبت‌نام در مدارس کشور کلمبیا داشته باشند و تحصیل پس از دوره ابتدایی در این کشور شامل یک دوره متوسطه و همینطور یک دوره دبیرستان است. دوره متوسطه در کشور کلمبیا 4 ساله است و دوره دبیرستان دو ساله در نظر گرفته می‌شود که پس از آن دانش‌آموز می‌تواند با دریافت مدرک تحصیلی مورد نظر خود وارد دانشگاه‌های کشور کلمبیا شوند. برای بورسیه تحصیلی در کشور کلمبیا نیاز است که مقاطع مختلف تحصیلی لحاظ شود به هر صورت دولت سعی خود را کرده است تا با ارائه یک سری روند کمک هزینه تحصیلی اجازه دهد افراد بیشتری از امکانات تحصیلی کشور کلمبیا استفاده کنند به هر صورت برای بورسیه‌های تحصیلی در این کشور نیاز است که مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا و همینطور فوق دکترا را بررسی کنید. بورسیه‌های تحصیلی بیشتر برای رشته MBA و شاخه‌های وابسته به این رشته لحاظ می‌شود. هزینه تحصیل برای دانشگاه‌های دولتی در کشور کلمبیا به نسبت خصوصی ارزانتر است و برای دانشگاه‌های دولتی هزینه از 900 دلار آغاز می‌‌شود و در پر‌هزینه‌ترین شرایط باید در حدود 3000 دلار هزینه برای هر ترم در نظر بگیرید این در حالی است که دانشگاه‌های خصوصی این کشور هزینه‌ای در حدود 1000 تا 5000 دلاری را نیز برای هر ترم لحاظ می‌کنند که خود با دردسرهای مشخصی همراه است. شما در این کشور چیزی به عنوان تحصیل رایگان به صورت کامل را نخواهید داشت اما دانشجویانی که دارای رزومه تحصیلی مناسب هستند و از نظر ریز نمرات و معدل نیز در شرایط خوبی باشند می‌توانند از بورسیه‌ها استفتده کنند. برای شرکت در آزمون‌های ورودی در کشور کلمبیا نیاز است در ابتدا بررسی‌های لازم در خصوص ریز نمراتی که در دروس زیست و شیمی و فیزیک گرفته‌اید را در نظر داشته باشید، آزمون‌های ورودی اغلب قالب‌های پیش نیاز دارند یعنی شخص برای اینکه نمرات پایین در دوره متوسطه را جبران نماید نیاز است در آزمون‌های ورودی شرکت نماید، این آزمون‌هایی که برای مقاطع مختلف تحصیلی در کشور کلمبیا رویت می‌شود بسیار ارزشمند هستند مشخص است که شما برای آزمون‌های ورودی این کشور نیاز است چندین دسته سوالات را بررسی کنید. کشور کلمبیا در لیست بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی قرار دارد، دوره‌های تحصیلی بین 5 الی 6 سال ارزیابی شده است که به شخص اجازه می‌دهد انتخاب خوبی در یکی از دانشگاه‌های اعلام شده در کشور کلمبیا داشته باشد. شما برای ورود و تحصیل پزشکی در این کشور می‌بایست مدارک مشخصی را در نظر بگیرید. مثلاً هر شخص می‌بایست مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی ارائه دهد.

 

 

 

 

پیشنهادات

مشاهده همه پیشنهادها برای کشور کلمبیا
مشاوره تحصیل در کلمبیا
فهرست

تحصیل رایگان در کلمبیا

تحصیل رایگان در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حقیقت امر این است که شما برای بررسی شرایط تحصیل رایگان در کشور کلمبیا در ابتدا باید از هزینه تحصیل در کشور کلمبیا اطلاعات دقیقی داشته باشید. هزینه‌های تحصیلی در این کشور بسته به رشته‌های تحصیلی و نوع دانشگاهی که انتخاب می‌کنید ارزیابی می‌شود. هزینه تحصیل برای دانشگاه‌های دولتی در کشور کلمبیا به نسبت خصوصی ارزانتر است و برای دانشگاه‌های دولتی هزینه از 900 دلار آغاز می‌شود و در پر‌هزینه‌ترین شرایط باید در حدود 3000 دلار هزینه در نظر بگیرید این در حالی است که دانشگاه‌های خصوصی این کشور هزینه‌ای در حدود 5000 دلاری را نیز لحاظ می‌کنند که خود با دردسرهای مشخصی همراه است. شما در این کشور چیزی به عنوان تحصیل رایگان به صورت کامل را نخواهید داشت اما دانشجویانی که دارای رزومه تحصیلی مناسب هستند و از نظر ریز نمرات و معدل نیز در شرایط خوبی باشند می‌توانند به سادگی از شرایط بورسیه تحصیلی در این کشور استفاده کنند و بخشی از شهریه خود را پوشش دهند. همینطور این افراد برای اخذ کارهای دانشجویی بیشتر در اولویت هستند مشخص است که کمک هزینه‌های تحصیلی در این کشور دارای شرایط مخصوصی است. تحصیل رایگان در کشور کلمبیا در سال‌های اخیر دسته های مشخصی دارد. تحصیل رایگان در این کشور به صورت کلی بر اساس کمک هزینه‌های درسی و خرید کتب و سایر نوشت افزارها نیز شکل می‌گیرد. برای تحصیل رایگان در این کشور نیاز است که بتوانید ارزیابی‌های درستی برای بخش هزینه‌ای داشته باشید. تحصیل رایگان در کشور کلمبیا در لیست روند تحصیلی قرار دارد که دسته‌بندی‌های خاصی را شکل می‌دهد.

بورسیه تحصیلی در کلمبیا

بورسیه تحصیلی در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای بورسیه تحصیلی در کشور کلمبیا نیاز است که مقاطع مختلف تحصیلی لحاظ شود به هر صورت دولت سعی خود را کرده است تا با ارائه یک سری روند کمک هزینه تحصیلی اجازه دهد افراد بیشتری از امکانات تحصیلی کشور کلمبیا استفاده کنند به هر صورت برای بورسیه‌های تحصیلی در این کشور نیاز است که مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا و همینطور فوق دکترا را بررسی کنید. بورسیه‌های تحصیلی بیشتر برای رشته MBA و شاخه‌های وابسته به این رشته لحاظ می‌شود. بورسیه‌های تحصیلی در انواع مختلفی ارائه می‌شود و بیشتر شامل پرداخت کامل شهریه‌های تحصیلی برای دروس تئوری هستند. در بورسیه کشور کلمبیا به شخص خدمات درمانی نیز ارائه می‌شود و می‌توانید از وام‌های دانشجویی خوبی استفاده کند. مبالغی برای تشویق نیز به دانشجو داده می‌شود. دانشجو برای هر ترم تحصیلی ارزیابی شده و در صورت برتر بودن به وی هدایایی ارائه می‌شود. بورسیه و شرایط وام‌هایی که برای رشته‌های مدیریتی و مهندسی در نظر گرفته می‌شود هر یک بر اساس هزینه‌های تحصیلی ارزیابی می شود. مشخص است که شما می‌توانید از یک سری وام‌های دولتی و یا وام‌های ضروری نیز استفاده کنید. بورسیه تحصیلی در این کشور بر اساس هزینه‌های تحصیلی برآورد می‌شود کسانی که قصد دارند از بورسیه تحصیلی کشور کلمبیا استفاده کنند باید بتوانند در برخی از دروس به نسبت سایر افراد برتریت خاصی داشته باشند در هر صورت بورسیه تحصیلی در این کشور می‌تواند از اعتبارات ویژه‌ای برخوردار باشد و شخص در این زمینه می‌تواند به سراغ مقاله‌های به چاپ رسیده نیز برود.

اعتبار دانشگاه های کلمبیا و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های کلمبیا و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

Pontificia Universidad Javeriana

یکی از دانشگاه‌های قدیمی در کشور کلمبیا دانشگاه خصوصی پونتیفیکیا است. این دانشگاه یک موسسه اموزش عالی است که توانسته از سال 1623 تا به امروز بهترین عملکرد تحصیلی را فراهم سازد. این دانشگاه در لیست صد دانشگاه برتر دنیا قرار دارد و توانسته که توسط یک گروه با عنوان جامعه عیسوی به رشد رسیده است. رتبه این دانشگاه در رتبه‌بندی آمریکای لاتین 16 است و در جهان نیز رتبه 468 را در نظر می‌گیرد. مشخص است که بیش از 28000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند و البته که یکی از بهترین دانشگاه برای دانشجویان خارجی محسوب می‌شود.

 University of Antioquia

دانشگاه آنتیوگو از دیگر دانشگاه‌های مشهور در کشور کلمبیا است که یک موسسه آموزش عالی دولتی در نظر گرفته شده است که رتبه این دانشگاه در رتبه‌بندی آمریکای لاتین 14 و رتبه در دنیا برای آن 700-651 است و مشخص است که یکی از بهترین انتخاب‌های موجود برای رشته‌های وابسته به رشته تجربی خواهد بود. این دانشگاه بیش از 41000 دانشجو را در دل خود جای داده است و بهترین فضای تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد را فراهم ساخته است این دانشگاه برای یادگیری زبان اسپانیایی و همینطور انگلیسی کالج‌های تحصیلی بسیار خوبی را فراهم ساخته است و روند تحصیلی در این دانشگاه بر اساس اصول آمریکایی شکل می‌گیرد.

The Universidad Nacional de Colombia

دانشگاه کلمبیا نیز با رتبه 10 در رتبه‌بندی آمریکای لاتین و رتبه 253 جهانی از اعتبار دانشگاهی بسیار بالایی برخوردار است اما حقیقت این است که شما برای پذیرش در این دانشگاه باید به زبان اسپانیایی این کشور تسلط کامل داشته باشید. مراکز تاریخی و فرهنگی مختلفی که در این دانشگاه رویت می‌شود به طور کلی اهمیت زیادی دارد. مردم در این دانشگاه از نظر اقتصادی در شرایط خوبی قرار می‌گیرند و وام‌های دانشجویی گسترده‌ای نیز به افراد ارائه می‌شود.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در کلمبیا

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای شرکت در آزمون‌های ورودی در کشور کلمبیا نیاز است در ابتدا بررسی‌های لازم در خصوص ریز نمراتی که در دروس زیست و شیمی و فیزیک گرفته‌اید را در نظر داشته باشید، آزمون‌های ورودی اغلب قالب‌های پیش‌نیاز دارند یعنی شخص برای اینکه نمرات پایین در دوره متوسطه را جبران نماید نیاز است در آزمون‌های ورودی شرکت نماید، این آزمون‌هایی که برای مقاطع مختلف تحصیلی در کشور کلمبیا رویت می‌شود بسیار ارزشمند هستند مشخص است که شما برای آزمون‌های ورودی این کشور نیاز است چندین دسته سوالات را بررسی کنید. بسیاری از سوالات هستند که جنبه تخصصی دارند و البته که نیاز است برای پاسخ به آنها شرایط ویژه‌ای را در نظر بگیرید. شما برای پشت سر گذراندن آزمون ورودی در کشور کلمبیا نیاز است که زبان اسپانیایی را حد مشخصی یاد بگیرید و همینطور به زبان انگلیسی نیز تسلط داشته باشید. تسلط به زبان اسپانیایی برای حل سوالاتی که به صورت تشریحی در نظر گرفته می‌شود بسیار خوب است. آزمون ورودی که در کشور کلمبیا برگزار می‌شود اغلب به صورتی است که شخص بتواند نیمی از نمره لازم را اخذ نماید. هر یک از آزمون‌های ورودی که در این کشور برگزار می‌شود دارای شرایط خاص مربوط به خود است مشخص است که شما برای پشت سر گذاشتن آزمون‌های ورودی در این کشور نیاز است که ثبت‌نام داشته باشید و فرم‌های مخصوص را به طور دقیق تکمیل نمایید هر یک از آزمون‌های ورودی در این کشور دارای استانداردهای ملی هستند.

معادل سازی مدارک در کلمبیا

معادل سازی مدارک در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ارزیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور کلمبیا به طور کلی سبب می‌شود صرفه‌جویی در زمان و هزینه صورت بگیرد و ورود به مقطع تحصیلی جدید آسانتر شود. به صورت کلی این ارزیابی به شما کمک می‌کند که از استانداردهای کاری دقیق پیروی کنید. با ارزیابی مشخص می‌شود که آیا مدرک شما برابر با استانداردهای کاری در کشور کلمبیا است یا خیر و ورود به کار برای شما ارزشمند است یا خیر.

مشخص می‌شود که نیاز به آموزش، تحصیل یا کسب تخصص دارید یا خیر. بررسی صورت می‌گیرد که چه شغلی در این کشور بر اساس مدرک ارزیابی شده ارزیابی می‌شود یا خیر. معادل‌سازی مدرک تحصیلی مشخص می‌سازد که کارفرما چقدر می‌تواند به شما اعتماد نماید. در برنامه‌های مهاجرتی هر یک از مدارک معادل دارای شرایط ویژه‌ای هستند و به طور کلی منبع اطلاعاتی مشخص در این زمینه ارزیابی کرده است که هر امتیاز شرایط مهاجرت به کشور کلمبیا را برای شما آسانتر می‌کند.

اولین مرحله برای معادل‌سازی مدارک در کشور کلمبیا به این صورت است که آزمون مهارت زبان بررسی می‌شود آزمون‌های مهارت مکالمه گاهاً برای برخی از دانشگاه‌های کشور کلمبیا لحاظ می‌شود و برای سایر مهارت‌های تحصیلی نیز قوانین مشخص رویت می‌شود. رتبه شما در زبان در معادل‌سازی بسیار مهم است. کسانی که قصد دارند مدرک داروسازی خود را معادل نمایند نیاز به یک سری گواهینامه‌های بین‌المللی دارند و البته که آزمون زبان در این راستا شرایط خاص خود را دارد.

خوابگاه در کلمبیا

خوابگاه در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خوابگاه‌های دانشجویی که در کشور کلمبیا وجود دارد طیف گسترده‌ای از انواع اتاق‌ها و فضای اسکان را شکل می‌دهد. اینطور که مشخص است این خوابگاه‌ها دارای اتاق‌های خصوصی یک نفره برای مقطع دکترا هم هستند که به شخص اجازه می‌دهد به سادگی از امکانات و تسهیلات لازم استفاده نماید. همه خوابگاه‌ها نزدیک به دانشگاه هستند و با کمی پیاده‌روی می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید. اغلب خوابگاه دارای امکانات مختلفی هستند که شامل موارد زیر است: اتاق‌ها دارای اینترنت رایگان هستند. اینترنت رایگان در اتاق‌ها و لابی خوابگاه‌ها وجود دارد. خوابگاه‌ها دارای مستخدم 24 ساعته هستند. همه واحدها دارای آشپزخانه‌های کوچک مشترک با فر هستند که اغلب دارای اجاق گاز و یخچال نیز می‌باشد. اتاق‌ها دارای ماشین لباسشویی است و البته که خشکشویی نیز دارد. به دانشجویان یک سری امکانات اولیه که شامل حوله و ملحفه است داده می‌شود. نیاز است که تهویه هوا به طور دقیق صورت بگیرد. خوابگاه‌ها دارای اتاق‌های مخصوص برای مطالعه هستند مشخص است که در این خوابگاه‌ها افراد سعی می‌کنند از امکانات و تسهیلات ویژه استفاده نمایند. همه خوابگاه‌های کشور کلمبیا زیر نظر دولت و دانشگاه ارزیابی می‌شود و برای بررسی شرایط خوابگاهی دولت سعی کرده است که هزینه‌های جانبی را نیز لحاظ نماید. خوابگاه‌های دانشجویی در این کشور به طور کلی دارای هزینه‌های مشخصی هستند و هر خوابگاه دارای فضای ارزشمند برای تهویه نیز محسوب می‌شود.

امتیازات کارت دانشجویی در کلمبیا

امتیازات کارت دانشجویی در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کسانی که کارت دانشجویی کشور کلمبیا را دارند می‌توانند از فضای مربوط به اتاق‌های بیرون خوابگاهی استفاده نمایند. کارت دانشجویی برای زمان‌هایی که قصد دارید وارد یک بخش علمی و فرهنگی شوید مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای استفاده از کارت دانشجویی در این کشور نیاز است که هزینه‌های لازم را لحاظ کنید. مثلاً کارت دانشجویی که برای بخش‌های فرهنگی و علمی در نظر گرفته می‌شود اغلب با اعتبار بالاتری همراه است و کارت دانشجویی که برای بخش‌های تفریحی استفاده می‌شود به صورت تعداد ارزیابی می‌شود. کارت دانشجویی در این کشور دارای تعرفه مشخصی است و شخص برای استفاده از آن می‌بایست هر دوره مشخص کارت خود را شارژ کند. در صورتی که قصد دارید از کارت دانشجویی برای بخش حمل و نقل و استفاده از حمل و نقل شهری استفاده کنید باید بتوانید فصل مشخصی از سال را انتخاب کنید سرویس حمل و نقل در این کشور به طور کلی برای بخش‌های مشخصی استفاده می‌شود. اینطور که مشخص است کارت دانشجویی برای زمانی که شخص بخواهد از وام‌های دانشجویی استفاده نماید یک مدرک هویتی معتبر محسوب می‌شود. کارت دانشجویی در این کشور به طور کلی در بخش‌های فرهنگی برای چاپ مقالات مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای استفاده از کارت دانشجویی در کشور کلمبیا سعی کنید همیشه کارت شناسایی خود را نیز با خود به همراه داشته باشید و از آن برخوردار شوید. کارت دانشجویی در این کشور دارای مشخصات مربوط به خود است.

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از شغل‌های دانشجویی بسیار خوب در کشور کلمبیا شغلی است که وابسته به فضای پژوهشی دنبال می‌شود، در شغل‌هایی که وابسته به مسیر دانشجویی هستند شخص باید بتواند از نظر علمی در شرایط خوبی قرار بگیرد، مثلاً شما می‌توانید در برخی از شرکت‌های خصوصی که در زمینه چاپ مقالات علمی به کمک شما می‌آیند ورود داشته باشید. چاپ مقالات علمی در کشور کلمبیا به طور کلی جریان‌های خاص خود را دارد. در لیست مشاغل دانشجویی کشور کلمبیا همه افرادی که قصد دارند وارد شرکت‌های خصوصی شوند باید بدانند که برخی از شرکت‌های خصوصی در این کشور هستند که اعتبارات اقتصادی نیز در اختیار افراد قرار می‌دهند و اجازه می‌دهند که ایده‌های کاری خود را وارد بخش‌های دانشجویی نمایند. در لیست شغل‌های دانشجویی کشور کلمبیا همه افراد این امکان را دارند که به صورت حرفه‌ای شرایط را ارزیابی کنند. مشاغل دانشجویی در کشور کلمبیا به طور حتم برای گروه‌هایی که دوست دارند وارد محیط‌های علمی شوند و یا موضوع پایان‌نامه خود را در این زمینه انتخاب کنند استفاده می‌شود. مشخص است که برای اخذ مشاغل دانشجویی در این کشور بهتر است مقالات علمی شما مورد ارزیابی قرار بگیرد و در صورتی که قرار است در مقطع دکترا تحصیل کنید می‌توانید از دانشگاه نیز حقوق دریافت کنید. مشاغل دانشجویی که در کشور کلمبیا دیده می‌شود اغلب با حقوق خوبی همراه است. کار در بخش نشریه دانشگاهی یکی دیگر از انتخابات خوب است که جنبه اقتصادی گسترده‌ای دارد و مورد حمایت قرار می‌گیرد. کار در این کشور اعتبار خاص خود را دارد.

(توسط ویرایشگر : با ویزای دانشجویی کلمبیا اجازه‌ی کار ندارید مگر در فضای آکادمیک و دانشگاهی.)

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در کلمبیا

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کسانی که در رشته داروسازی در کشور کلمبیا تحصیل می‌کنند از همان ترم‌های اول شرایط کار در داروخانه‌ها را دارند، برای تحصیل در رشته داروسازی در این کشور نیاز است که با سیستم داروسازی آشنا باشید و داروها را تا حدودی بشناسید به این ترتیب می‌توانید به سادگی در یک داروخانه به صورت نیمه‌وقت و پاره‌وقت مشغول به کار شوید و بخشی از رزومه تحصیلی شما نیز باشد همینطور می‌توانید مهارت خود را در شناسایی دارو افزایش دهید و سعی کنید دوره‌های داروسازی را به صورت پیش‌فرض پشت سر بگذارید. دوره داروسازی در کشور کلمبیا یک دوره متغیر است که شخص می‌تواند پس از داروخانه در مطب‌ها و لابراتوارهای داروشناسی نیز مشغول به کار شود.

کار‌های دانشجویی برای رشته‌های مهندسی در این کشور نیاز به گذراندن دوره‌های کارآموزی مشخصی است و شخص برای ورود به کار نیاز است که شش ماه را به صورت پیش فرض طی نماید تا بتواند ورود به کار را برای خود در نظر داشته باشد. مشخص است که دپارتمان‌های مهندسی در این کشور هر یک دارای شرایط معادل خاصی است. شما برای کارهای دانشجویی در این کشور می‌توانید فرم‌های مربوطه را تکمیل کنید و بررسی کنید که در تکمیل فرم‌های مربوطه هر شخص چقدر می‌تواند به نتیجه درستی دست یابد.

کسانی که قصد دارند برای کار در کشور کلمبیا اقدام نمایند بهتر است سطح زبان اسپانیایی خود را تقویت نمایند به این ترتیب ورود به کار برایشان آسانتر می‌شود و می‌توانند مجوز لازم را دریافت کنند.

(توسط ویرایشگر : با ویزای دانشجویی کلمبیا اجازه‌ی کار ندارید مگر در فضای آکادمیک و دانشگاهی.)

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در کلمبیا

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یک بیمه خدمات درمانی در کشور کلمبیا دیده می‌شود که مخصوص متقاضیان تحصیلی در این کشور است. در این بیمه درمانی شخص می‌بایست از پوشش درمانی مشخصی استفاده نماید و طبق پوشش بیمه‌ای که انتخاب می‌کند اجازه دارد که از خدمات درمانی برخوردار شود و طبق همان هزینه در نظر گرفته می‌شود. بیمه‌های درمانی دانشجویی در کشور کلمبیا به صورت کلی در حدود 75 درصد از سوی دولت پوشش می‌شود و الباقی توسط خود شخص در نظر گرفته می‌شود. برای بیمه‌های درمانی دانشجویان در این کشور نیاز است بتوانید از کارت سلامت استفاده نمایید. کارت سلامت در کشور کلمبیا بر اساس خدمات درمانی و پزشکی ارزیابی می‌شود و بسیاری از شرکت‌های خصوصی در کشور کلمبیا هستند که از کارت بهداشت استفاده می‌کنند و درخواست کارت بهداشت و سلامت برای دانشجویان پروسه‌ای کوتاه مدت است که می‌تواند توسط شرکت‌های خصوصی ارزیابی شود.

کارت بهداشت از سوی وزارت بهداشت استان یا منطقه‌ای که تحصیل در آن صورت می‌گیرد ارائه می‌شود به طور کلی خدمات درمانی برای این کارت شامل بیماری‌های سخت و همینطور بیماری‌هایی است که نیاز به پزشک دارد. در صورتی که بتوانید از کارت بهداشت کشور کلمبیا استفاده نمایید می‌بایست هزینه‌های لازم را ارزیابی کنید کارت بهداشت از سوی ارگان‌های مختلف ارزیابی و مشخص می‌شود. یک سری بیمه‌های درمانی خصوصی نیز در کشور کلمبیا دیده می‌شود که هزینه‌ای مازاد از دانشجو می‌کند و درمان سریع‌تر و تخصصی‌تر پیش می‌رود که می‌تواند مسیر درستی را در نظر بگیرد.

 

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در کلمبیا

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رایج‌ترین روش‌های پرداخت در کشور کلمبیا حساب باز اعتبارنامه‌هایی است که علاوه بر شهروندان این کشور برای دانشجویان نیز فراهم شده است. افراد می‌توانند از پیش پرداخت پول نیز استفاده کنند. برای دانشجویان کارت‌های اعتباری استفاده می‌شود و شخص می‌تواند وام‌هایی با بهره بلند مدت و یا کم بهره نیز دریافت نمایند به طور کلی در لیست روش‌های پرداخت این کشور فروش شرایط ویژه‌ای دارد تجارت مالی عمومی در این کشور نیز روز به روز رشد خود را وارد و روش‌ها و شیوه‌های پرداخت نیز بهتر شده است.

دسترسی به اینترنت در این کشور بسیار آسان است و شرکت‌های در حال توسعه‌ای هستند که توانسته‌اند کانال‌های انلاین را پشت سر بگذارند و این موضوع سبب شده است تا کارت‌های اعتباری برای دانشجویان صادر شود. یکی از بانک‌های مشهور که سعی کرده است بانکداری اختصاصی در کشور کلمبیا در نظر بگیرد بانک کلمبیا است، این بانک بیش از 900 شعبه دارد و یکی از بزرگترین بانک‌های تجاری کلمبیایی این کشور محسوب می‌شود. طیف وسیعی از خدمات مربوط به بانکداری شرکتی و خدمات بیمه مربوط به این بانک صورت می‌گیرد و عملیات ویژه بانکی را شامل می‌شود. در مسیر سرمایه‌گذاری در این بانک شخص می‌تواند سپرده‌های کوتاه و طولانی مدت نیز داشته باشد. توسعه تجارت الکترونیک در این کشور رشد زیادی داشته است. عملیات بانکداری در کشور کلمبیا روز به روز پیشرفته‌تر می‌شود و راه‌اندازی سرمایه‌گذاری در این کشور شانس پذیرش را چند برابری می‌کند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کلمبیا

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گروه ب (خوب)

 

  1. Pontificia Universidad Javeriana
  2. Universidad de Antioquia
  3. Universidad de los Andes
  4. Universidad Nacional de Colombia

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در کلمبیا

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR
  1. Pontificia University Javeriana
  2. University of Antioquia
  3. University National of Colombia
  4. University of The Andes
  5. University the Rosario

 

دانشگاه های برتر در کلمبیا

دانشگاه های برتر در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

Universidad de los Andes

دانشگاه لوس آندس کشور کلمبیا توانسته در رتبه‌بندی این کشور رتبه 2 را به خود اختصاص دهد و به عنوان رهبر دیگر موسسات کشور کلمبیا قرار گرفته است. زمان تأسیس این دانشگاه به سال 1948 باز می‌گردد و فعالیت خصوصی خود را به صورت حرفه‌ای در پیش گرفته است. پذیرش در این دانشگاه بسیار آسان است و بیش از 12000 دانشجو را در خود جای داده است. این دانشگاه دارای 12 دانشکده است که به صورت کاملاً جداگانه فعالیت می‌کنند. این دانشگاه بیشتر در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فعالیت می‌کند و دانشجویان بین‌المللی زیادی را در خود جای داده است. محل اصلی قرار گیری این دانشگاه شهر بوگوتای کشور کلمبیا است.

Universidad Nacional de Colombia

دانشگاه ملی کشور کلمبیا با بیش از 54 هزار دانشجو رتبه خوبی را کسب کرده است این دانشگاه برای مقطع کارشناسی توانسته رتبه بسیار خوبی را شکل دهد و البته که در رتبه‌بندی دانشگاه‌های آمریکای لاتین رتبه 10 را دارد و در رتبه‌بندی جهانی نیز با رتبه 253 بهترین شرایط تحصیلی را برای دانشجویان فراهم ساخته است. این دانشگاه در سال 1867 تأسیس شده است و به صورت دولتی و با هزینه ارزان فعالیت می‌کند، اغلب بورسیه تحصیلی کشور کلمبیا وابسته به این دانشگاه است. برای بررسی اطلاعات بهتر در خصوص این دانشگاه از عبارت اختصاری UNAL می‌توانید استفاده کنید. دانشگاه دارای شعبه‌های مختلف در شهرهای مختلف است اما شعبه اصلی آن در شهر بوگوتا قرار دارد.

University of Antioquia 

تحصیل در دانشگاه دولتی آنتیاگو که از سال 1803 به صورت رسمی روند تحصیلی را آغاز کرده است نیز یک انتخاب خوب خواهد بود این دانشگاه با کالج مشهور خود به رشد رسیده است اما امروزه فضای دانشگاهی خود را نیز جداگانه در نظر گرفته است. تحصیل در این دانشگاه برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بهترین شرایط را دارد و در رتبه‌بندی‌های دانشگاهی آمریکای لاتین رتبه 14 و در رتبه‌بندی جهانی نیز با امتیاز 700-651 همراه است و بهترین دانشگاه برای رشته‌های هنری محسوب می‌شود.

نظام آموزشی کلمبیا

نظام آموزشی کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حقیقت امر این است که تحصیل در کشور کلمبیا بسیار مشابه با تحصیل در ایران است. روند تحصیلی به این صورت است که شما باید یک دوره 5 ساله را در مدارس ابتدایی پشت سر بگذارید. دانش‌آموزان می‌بایست از سن 6 سالگی اقدام به ثبت‌نام در مدارس کشور کلمبیا داشته باشند و تحصیل پس از دوره ابتدایی در این کشور شامل یک دوره متوسطه و همینطور یک دوره دبیرستان است. دوره متوسطه در کشور کلمبیا 4 ساله است و دوره دبیرستان دو ساله در نظر گرفته می‌شود که پس از آن دانش‌آموز می‌تواند با دریافت مدرک تحصیلی مورد نظر خود وارد دانشگاه‌های کشور کلمبیا شوند. تحصیل در دوره‌های ابتدایی تا دبیرستان در این کشور از سن 6 سالگی آغاز شده و تا سن 17 سالگی دنبال می‌شود. مقاطع تحصیلی در این کشور به طور کلی وابستگی بر یادگیری دروسی مانند ریاضیات و علوم داشته که به زبان اسپانیایی نیز در نظر گرفته می‌شود البته که شما بهتر است در نظام آموزشی این کشور تسلط به زبان اسپانیایی را اولین و مهمترین هدف خود در نظر بگیرید. برای تحصیل در این کشور شخص باید دوره‌های آموزشی را طی نماید نیاز است که دوره‌های آموزشی در کشور کلمبیا در سال‌های اخیر مورد حمایت شما نیز قرار بگیرد. برخی از دروس در دوره‌های تحصیلی در این کشور وابسته به زبان انگلیسی ارزیابی می‌شود و برخی دیگر نیز زبان اسپانیایی را انتخاب می‌کند. شما برای تحصیل در این کشور باید بتواند مقاطع تحصیلی گسترده‌تری را بررسی کند و مشخص است که شرایط آموزشی در این کشور می‌تواند به شکل ارزشمندی دنبال شود.

لیسانس در کلمبیا و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در کلمبیا

لیسانس در کلمبیا و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل کارشناسی در کشور کلمبیا یک دوره 3 الی 4 ساله است و برای ورود به این مقطع تحصیلی نیاز است که دوره تحصیلی دبیرستان با نمرات مشخص و البته بالای 15 گذرانده شده باشد و در نهایت مدرک تحصیلی نیز اخذ شده باشد. بدون مدرک دیپلم نمی‌توانید برای تحصیل کارشناسی در کشور کلمبیا آماده شوید و البته که مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی شرط ورود به این مقطع تحصیلی است. شما برای تحصیل لیسانس در کشور کلمبیا نیاز است که به سراغ آموزش‌هایی که به زبان اسپانیایی است بروید و تسلط خود در این زمینه را بیشتر کنید. برخی از دانشگاه‌های کشور کلمبیا هستند که زبان انگلیسی را برای تدریس انتخاب کرده‌اند اما چه خوب است شخص بتواند در کلاس هایی که به زبان اسپانیایی برگزار می شود نیز حضور داشته باشد. مشخص است که برای تحصیل لیسانس در این کشور نیاز است که یک سری دوره‌های تحصیلی دقیق را ارزیابی کنید. کسانی که قصد دارند لیسانس در این کشور را انتخاب کنند می‌بایست بتوانند دروس تئوری را به صورت ترمی پشت سر بگذارند، اطلاعاتی مبنی بر آزمون ورودی برای ورود به این مقطع تحصیلی رویت نشده است و شخص تنها با ارائه مدرک دیپلم خود به سادگی می‌تواند از فضای لیسانس در این کشور استفاده نماید. مشخص است که تحصیل لیسانس در این کشور می‌تواند شرایط خوبی را فراهم سازد. دو موضوع دیگر برای تحصیل لیسانس داشتن شرایط سنی بالای 18 سال و همینطور عدم بیماری و یا مشکلات جسمی و روحی است.

فوق لیسانس در کلمبیا و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در کلمبیا

فوق لیسانس در کلمبیا و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای تحصیل فوق‌لیسانس در کشور کلمبیا نیاز است که یک دوره دو ساله را طی کنید. دانشجو در این راستا باید بتواند آموزش‌های مختلفی را پشت سر بگذارد و البته که دوره‌های مختلف دانشگاهی در این زمینه اهمیت زیادی دارد. شخص باید در نهایت یک دوره پایان‌نامه را متناسب با رشته تحصیلی خود طی نماید. تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در این کشور به زبان اسپانیایی و انگلیسی برگزار می‌شود و شرط ورود نیز این است که شخص مدرک کارشناسی و ریزنمرات مربوط و همینطور مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره بالای 6 داشته باشد. در صورتی که بیش از 3 مقاله معتبر به چاپ رسانده باشید می‌توانید مدرک زبان آیلتس با نمره 5 و نیم را نیز پذیرش نمایید. در دوره کارشناسی ارشد در کشور کلمبیا شخص نیاز است که بر روی یک موضوع واحد تمرکز داشته باشد تمرکز وی بر روی موضوع انتخاب شده نشان می‌دهد که چقدر می‌تواند مسیر تحصیلی را طی نماید البته که تحصیل مقطع فوق‌لیسانس در این کشور می‌تواند سهم تحصیلی خوبی را شکل دهد ولی باید دو موضوع مهم را بررسی کنید. برای تحصیل فوق‌لیسانس در کشور کلمبیا هر شخص باید بداند که هزینه تحصیلی کمی متفاوت است و بورسیه تحصیلی برای این مقطع تحصیلی برای رشته‌های وابسته به امور اقتصادی بهتر رویت می‌شود. ورود به این مقطع تحصیلی نیاز به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه ندارد اما آزمون‌های بین‌المللی ورود را آسانتر و قابل قبول‌تر خواهد کرد.

دکترا در کلمبیا و شرایط اخذ پذیرش دکترا در کلمبیا

دکترا در کلمبیا و شرایط اخذ پذیرش دکترا در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای تحصیل دکترا در کشور کلمبیا نیاز است که یک دوره سه الی 5 سال در نظر گرفته شود که البته این طول تحصیلی بر اساس رشته‌ای که انتخاب می‌کنید با تغییراتی همراه خواهد بود. در همه جای دنیا تحصیل دکترا با رویکرد تحقیقات و پژوهش همراه است و در کشور کلمبیا نیز چنین شرطی رویت می‌شود. تحقیقات و اصول پایان‌نامه‌ای در این کشور مشخص می‌کند که دانشجو باید بتواند در نهایت از رساله خود دفاع کند. از یاد نبرید که شما برای پایان‌نامه‌های مناسب تحصیلی در کشور کلمبیا نیاز است که دروس مشخصی را ارائه دهید و دفاع از دروس دکترا به طور کلی شرایط خاص خود را دارد. شخص می‌بایست بتواند مدرک زبان انگلیسی داشته باشد و نیاز است که مدرک کارشناسی ارشد وی نیز با معدل بالا همراه باشد. نحوه ارزیابی موضوع انتخاب شده در کشور کلمبیا به این صورت است: شما در ابتدا موضوع انتخاب شده را ارائه می‌دهید، موضوعی که انتخاب کرده‌اید ارزیابی گروهی می‌شود و ایرادات موجود اعلام می‌شود( به جرأت می‌توان گفت هیچ موضوعی بدون ایراد باقی نمی‌ماند بنابراین نگرانی به خود راه ندهید)‌، سپس به مدت مشخص به شما زمان داده می‌شود تا ایرادات لازم را برطرف سازید به این ترتیب به سادگی می‌توانید موضوع خود را مجدداً به ثبت برسانید از یاد نبرید که تحصیل دکترا در این کشور بر اساس رده‌بندی‌های تحصیلی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. تحصیل دکترا در این کشور به طور کلی می‌تواند شانس شما برای بورسیه‌های تحصیلی در بخش پژوهشی را بیشتر کند.

 

پزشکی در کلمبیا و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در کلمبیا

پزشکی در کلمبیا و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

کشور کلمبیا در لیست بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی قرار دارد، دوره‌های تحصیلی بین 5 الی 6 سال ارزیابی شده است که به شخص اجازه می‌دهد انتخاب خوبی در یکی از دانشگاه‌های اعلام شده در کشور کلمبیا داشته باشد. شما برای ورود و تحصیل پزشکی در این کشور می‌بایست مدارک مشخصی را در نظر بگیرید. مثلاً هر شخص می‌بایست مدرک دیپلم و یا پیش‌دانشگاهی ارائه دهد. نیاز است که بتوانید دوره‌های آموزشی مشخصی را طی نماید و البته که باید پس از تحصیل در دوره کارآموزی کشور کلمبیا شرکت داشته باشند. شما می‌توانید ورود به بخش مرکز بهداشتی دانشگاه‌های مختلف نیز داشته باشید. دوره‌های عملی برای تحصیل پزشکی بیشترین اهمیت را دارد. شخص برای اینکه پزشکی در کشور کلمبیا را انتخاب نمایند باید بتواند دوره‌های آموزشی مشخصی را طی کند و البته که پزشکی در این کشور می‌تواند زیر نظر درمانگاه‌های خاصی بررسی شود. برای تحصیل پزشکی مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره بالا 6 نیاز دارید و یک آزمون ارزیابی سطح زبان اسپانیایی نیز برای شما لحاظ می‌شود تا مشخص شود چقدر می‌توانید از پس تحصیل در این راستا بر آیید. در هر صورت شما برای تحصیل در کشور کلمبیا نیاز است که دوره‌های تحصیلی خوبی را طی کنید. مشخص است که تابعیت از طریق مقطع پزشکی در این کشور با جذب در بیمارستان‌های معتبر صورت می‌گیرد. دانشجو باید بتواند رشته‌های پزشکی در کشور کلمبیا را به صورت حرفه‌ای دنبال کند و نیاز است که دوره‌های عملی در این کشور بر اساس روتین‌های پزشکی ارزیابی شود.

دندانپزشکی در کلمبیا و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در کلمبیا

دندانپزشکی در کلمبیا و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دندانپزشکی در کشور کلمبیا و زیر شاخه‌های آن یکی از رشته‌های تحصیلی خوب محسوب می‌شود، افراد برای یادگیری دروس دندانپزشکی در این کشور نیاز است که یک دوره پیش‌نیاز 6 ماهه را برای یادگیری مخاط دهانی طی نمایند. در این رشته تحصیلی شخص باید مدرک دیپلم معتبری داشته باشد و نیاز است که بتواند از نظر اصولی نیز در مراکز بهداشت و درمان به رشد رسیده باشد. کشور کلمبیا در لیست کشورهایی قرار دارد که سعی خود را کرده است بورسیه‌های تحصیلی خوبی برای مقطع دندانپزشکی در نظر بگیرد. کسانی که قصد دارند تحصیل دندانپزشکی در این کشور داشته باشند باید بتوانند مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 داشته باشند. مشخص است که دوره‌های دندانپزشکی در این کشور 6 سال زمان نیاز دارد (5 سال تحصیل و ۱ سال باید برای دولت کلمبیا کار کنند) و بارها و بارها نیاز است که در کلاس‌های عمومی که در بیمارستان‌ها و یا کلینیک‌های خصوصی برگزار می‌شود شرکت نمایید. از یاد نبرید که برای تحصیل دندانپزشکی در این کشور نیاز است که از نظر اقتصادی در شرایط خوبی باشید، در شرایط تحصیلی کشور کلمبیا هزینه‌هایی که برای شاخه دندانپزشکی رویت می‌شود به نسبت سایر بخش‌ها بیشتر است و این موضوع از سوی برخی از دانشجویان بسیار مشکل‌ساز بوده است. دندانپزشکی در این کشور می‌تواند به سادگی جذب کار داشته باشد. دانشگاه‌های زیر برای تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی می‌تواند مناسب باشد:

 Pontificia University Javeriana ،

 University of Antioquia ،

University National of Colombia ،

University of The Andes ،

 University the Rosario

 

تخصص پزشکی در کلمبیا و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در کلمبیا

تخصص پزشکی در کلمبیا و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای تخصص پزشکی در کشور کلمبیا نیاز است که مدارک لازم را تنظیم کنید، هر شخص می‌بایست کپی از 5 صفحه اول پاسپورت خود داشته باشد، پاسپورت وی باید حداقل 3 ماه اعتبار داشته باشد و برای تحصیل پزشکی گزینه خوبی باشد. نیاز به سه قطعه عکس است که باید با ظاهر فرد بسیار مشابه باشد. نیاز است که دو سری فرم درخواست ویزای تحصیلی با همراه امضا تهیه شود. نیاز است که اصل پذیرش از دانشگاه کشور کلمبیا داشته باشید به صورتی که حداقل 10 ساعت کلاس آموزشی در هفته در نظر گرفته شود. نیاز است که کپی پذیرش از دانشگاه یا موسسه کلمبیایی را در نظر بگیرید. هر شخص باید اصل گواهی تمکن مالی بانک مبنی بر اثبات وجود مبلغ جهت تأمین یک سال تحصیل را در نظر بگیرید. نیاز است که شخص ترجمه از گواهی تمکن مالی بانک مبنی بر اثبات وجود مبلغی برای تأمین زندگی خود داشته باشد تا می‌بایست به صورت دقیق ارزیابی شده باشد. تخصص پزشکی در این کشور به طور کلی یک دوره 3 ساله است و شخص پس از این دوره باید بتواند شرایط پیش‌فرض را در نظر بگیرد و نیاز است که یک دوره پیش‌نیاز را معمولاً بین یک الی سه ماه است پشت سر بگذارد. تخصص پزشکی در این کشور به صورت کلی برای افرادی که قصد دارند از نظر علمی قوی شوند بیش از 3 سال زمان نیاز دارد. اطلاعات تحصیلی تخصص پزشکی در این کشور در سال‌های اخیر شامل موارد مخصوص به خود است.

تخصص دندانپزشکی در کلمبیا و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در کلمبیا

تخصص دندانپزشکی در کلمبیا و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شرایط تخصص دندانپزشکی در کشور کلمبیا از این قرار است که در ابتدا دانشگاه بر اساس توانایی‌های آکادمیک و غیرآکادمیک دانشجویان ارزیابی‌های لازم را شکل می‌دهد. طبق آمارهای موجود هر سال در حدود 30 درصد از متقاضیان می‌توانند پذیرش تخصص دندانپزشکی را در نظر داشته باشند به طور ملی مصاحبه دعوت شوندگان در این زمینه اهمیت زیادی دارد. در این مصاحبه به دانشجو اجازه داده می‌شود که با 11 گروه وارد صحبت شود و پس از اینکه مراحل مصاحبه به طور دقیق طی شد بر اساس رتبه‌بندی‌های حوزه پزشکی در این کشور اعداد یک الی چهار ارزیابی می‌شود. پس از انجام مصاحبه به دانشجویان امتیاز داده می‌شود و رتبه‌بندی‌ها به طور دقیق ارزیابی می‌شود. اطلاعات تکمیلی در کشور کلمبیا اینطور مشخص کرده است که یک سری پرونده‌های ثبتی برای تخصص دندانپزشکی وجود دارد که می‌تواند موفقیت ورود به دانشگاه‌ها بهبود دهد. مشخصات وی در پرونده‌های دانشگاهی ارزیابی می‌شود و البته که اطلاعات در این راستا مشخص خواهد شد. تخصص دندانپزشکی یک دوره 5 ساله است که شخص می‌تواند دوره های تحصیلی خاصی را طی کند و در نهایت به تحصیل درستی دست یابد. مشخص است که اخذ پذیرش برای این بخش نیاز است که توانایی‌های لازم را شکل دهد. تخصص دندانپزشکی در این کشور شامل مواردی است که شخص بتواند ثابت نماید که از پس آن بر خواهد آمد و البته که تسلط وی در زبان انگلیسی و اسپانیایی نیاز خواهد بود. برخی از دانشگاه‌ها نیز مصاحبه را در نظر می‌گیرند.

 

رشته های غیر پزشکی در کلمبیا

رشته های غیر پزشکی در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چرا باید تحصیل در کشور کلمبیا را انتخاب کنیم؟ آیا می‌دانید تحصیل در کشور کلمبیا برای مقطع کارشناسی با تغییرات جدیدی همراه است که عده ای بدون توجه به آن آینده خود را تحت تأثیر قرار می‌دهند. اینطور که مشخص است شما برای تحصیل در رشته‌های مربوط به علوم تجربی در کشور کلمبیا مشکلی نخواهید داشت، فضای زیست شناسی و آزمایشگاهی در کشور کلمبیا رشد خوبی داشته است اما فضای مهندسی در این کشور هنوز آنطور که باید رشد نکرده است. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور کلمبیا از موارد پر اهمیت است و شما می‌توانید این مورد را انتخاب کنید. هزینه تحصیل در کشور کلمبیا در صورتی که دانشگاه دولتی را انتخاب کرده باشید از 900 دلار آغاز شده و تا 3000 دلار برای هر ترم تحصیلی برآورد می‌شود در صورتی که بخواهید در دانشگاه‌های خصوصی این کشور تحصیل کنید هزینه تحصیلی برای شما از 1000 دلار آغاز می‌شود و تا 5000 دلار برای هر ترم نیز فراهم می‌شود. تحصیل در این کشور برای مقطع کارشناسی به نسبت سایر مقاطع تحصیلی ارزانتر است و چه خوب است که بتوانید مراحل تحصیلی را به درستی پشت سر بگذارید. هزینه تحصیل در این کشور برای کسانی که از بورس تحصیلی استفاده می‌کنند کمتر خواهد بود. زبان تحصیل در کشور کلمبیا انگلیسی و اسپانیایی است و استفاده از دو زبان برای تحصیل بخش مهمی از اصول تحصیلی در این کشور محسوب می‌شود.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در کلمبیا

خطرات احتمالی برای دانشجویان در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سال‌های گذشته در خوابگاه‌های تحصیلی کشور کلمبیا مشکلی از قبیل برق گرفتگی و گاز گرفتگی رخ داد که روند تحصیلی برای برخی از افراد بسیار دشوار نمود و برخی از دانشجویان نیز جان خود را از دست دادند. این خطر سال‌ها تیتر اول رسانه ها شد و امروزه این روند به صورت کلی ارزیابی شد و دولت سعی خود را کرده است که توصیه‌ها و پیشنهادات ارائه شده در زمینه خطرات دانشجویی را تغییر دهد. به طور کلی مشخص است که سیستم‌های خوابگاهی در این کشور بهبود داشته و این دست از خطرات به حداقل رسیده‌اند.

اینطور که مشخص است دانشجویانی که قصد دارند در کشور کلمبیا تحصیل نمایند می‌بایست دو موضوع پر اهمیت را بررسی کنند، اول اینکه کدام دانشگاه را انتخاب می‌کنند و چرا این دانشگاه را انتخاب کرده‌اند و مورد بعدی اینکه آیا اصول تحصیلی در دانشگاه انتخاب شده بر اساس شرایط امنیتی بررسی شده است یا خیر.

خطرات دیگر در خصوص وسایل حمل و نقل است که گاهاً برخی از سودجویان سعی می‌کنند از دانشجویان خارجی در جهت رسیدن به منافع شخصی خود استفاده نمایند و دانشجویان را دچار مشکلات عدیده‌ای می‌کنند مشخص است که در لیست خطرات گردشگری این کشور این موضوع اهمیت زیادی دارد و دولت سعی کرده است خط ویژه‌ای برای دانشجویان در نظر بگیرد. ضرورت رعایت اصول حمل و نقل در این کشور رشد زیادی داشته است و بسیاری از رانندگان سعی می‌کنند با کارت شناسایی معتبر فعالیت داشته باشند.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در کلمبیا

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدرسه بین‌المللی CIC یکی از شناخته‌شده‌ترین مدرسه‌های خصوصی است که فعالیت خود را به صورت شبانه‌روزی در نظر گرفته است این مدرسه در منطقه Ainslie wood قرار دارد. این مدرسه از بیش از 70 کشور دنیا دانش آموز بین‌المللی می‌پذیرد. این مدرسه مقطع متوسطه و دوره‌های هفتم تا دوازدهم را در نظر می‌گیرد. مدرسه بین‌المللی کشور کلمبیا یک مدرسه شبانه‌روزی با 1700 دانش آموز است که مرکز آزمون‌های رسمی بر پایه تافل و آیلتس ارزیابی می‌شود. سال تأسیس 1979 اعلام شده است و سیستم‌های آموزشی در این مدرسه به طور کلی به صورت ossd است و فوق‌برنامه‌ها در این مدرسه آموزشی‌، تفریحی و ورزشی است. فعالیت‌های ورزشی در این مدرسه شامل بیسبال، بسکتبال و شنا و تنیس و دو و میدانی است. فعالیت‌های هنری نیز شامل بازیگری و تئاتر و موسیقی و هنرهای تجسمی است.

هزینه‌های مدرسه شبانه‌روزی در این مدرسه برای هر سال تحصیلی در حدود 50.985 دلار ارزیابی شده است. برای شما 3 وعده غذایی، سرویس اتوبوس، اینترنت و بیمه درمانی و هزینه درخواست پذیرش خواهد بود. در این مدرسه تعداد دانش‌آموزان 1800 نفر هستند که تعداد ملیت‌های مختلف بیش از 70 کشور را شکل داده است. مدرسه حالت روزانه ندارد و برای پایه ۱۱ حداقل نمره در آزمون آیلتس نمره 5 و برای پایه‌های 12 نمره 5.5 لحاظ می‌شود. به طور کلی در این مدرسه آزمون‌های داخلی به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود.

چاپ مقالات علمی در کلمبیا و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در کلمبیا و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که قصد دارید از مقالات علمی کشور کلمبیا برخوردار شوید می‌توانید استفاده از مقالات علمی در این کشور را در نظر داشته باشید. به طور کلی مقالات علمی که در این کشور به چاپ می‌رسد هر یک از سوی سازمان‌ها مختلف ارزیابی می‌شود. سازمان‌ها و نهادهای تحصیلی در این کشور هر یک دارای شرایط مخصوصی هستند و به طور کلی بورسیه تحصیلی برای کسانی که دارای مقالات چاپی هستند بیشتر در نظر گرفته می‌شود. شما با چاپ مقالات علمی در این کشور می‌توانید به سادگی ورود به عرصه‌های ورزشی داشته باشید از کسب مدال قهرمانی نیز لذت ببرید. می‌توانید ورود به فضای کاری در شرکت‌های خصوصی داشته باشید و البته که شخص این امکان را دارد که بتواند در سازمان‌ها و نهادهای علمی به رشد خوبی دست یابد. مقالات علمی در کشور کلمبیا هر یک دارای شرایط مخصوص به خود هستند. برای مقالات علمی در این کشور برخی از نهادها هستند که دارای شرایط ویژه‌ای بوده و هزینه‌های لازم را در نظر دارند. سازمان‌هایی که در کشور کلمبیا فعالیت می‌کنند مقالات علمی را شانس خوبی برای ورود به مقطع دکترا می‌دانند. هر یک از فضای علمی در کشور کلمبیا بر اساس نوع عملکرد تحصیلی بررسی می‌شود و مقالاتی که در راستای شناسایی دارو به ثبت رسیده است می‌تواند مورد تأیید نهادهای مختلف باشد. البته که برای چاپ مقالات علمی در این کشور می‌توانید حوزه‌های مربوط به زیست‌شناسی را نیز در نظر داشته باشید.

شرکت در آزمون های بین المللی در کلمبیا

شرکت در آزمون های بین المللی در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از آزمون‌های بین‌المللی در کشور کلمبیا CELU نام دارد. این آزمون در لیست آزمون‌های مورد پذیرش قرار می‌گیرد. این آزمون از سال 2004 تا به امروز برگزار شده است و طراحی آن توسط استانداردهای جهانی به ثبت رسیده است. این آزمون به طور کلی از سطح B1 تا سطح C2 را پوشش داده است و در لیست آزمون‌های بین‌المللی معتبر قرار گرفته است‌. اعتبار برای این آزمون به صورت مادام‌العمر اعلام شده است و تاریخ انقضا ندارد. هزینه‌ای که برای این آزمون در نظر گرفته می‌شود در حدود 80 یورو است. سطوح مختلفی از این آزمون برای مقاطع مختلف تحصیلی رویت می‌شود که شخص می‌تواند سطح مورد نظر را بر اساس روند تحصیلی مناسب خود انتخاب نماید. آزمون‌های بین‌المللی در کشور کلمبیا به صورت کلی دارای شرایط خاصی هستند و شخص این امکان را دارد که برای پذیرش در آزمون‌های بین‌المللی این کشور از نظر اقتصادی شرایط خاصی را در نظر داشته باشد. آزمون‌های بین‌المللی در کشور کلمبیا به صورت عمومی در شرایط واقعی برگزار می‌شود و شما برای ارزیابی هر سطح از آزمون نیاز است که اصول طراحی خاص را بررسی کنید.

در این آزمون چندین مهارت گفتاری و شنیداری نیز ارزیابی می‌شود و شخص باید برای بررسی این مهارت‌ها سعی کند زبان اسپانیایی را در خود تقویت نماید. هر یک از آزمون‌های بین‌المللی در کشور کلمبیا دارای شرایط مخصوصی هستند و اشخاص برای اینکه بتوانند این آزمون‌ها پشت سر بگذارند می‌بایست در ابتدا از مواد آزمون اطلاع داشته باشند.

کنفرانس های علمی در کلمبیا

کنفرانس های علمی در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کنفرانس‌های بین‌المللی برند سازی یکی از جدیدترین کنفرانس‌هایی است که در کشور کلمبیا برگزار می‌شود و برجسته‌ترین اساتید بین‌المللی را پوشش داده است اینطور که مشخص است در این کنفرانس افراد می‌توانند از بهترین شرایط علمی برخوردار شوند این کنفرانس از جدیدترین ایده‌های علمی در زمینه برند‌سازی استفاده می‌کند. رویکردهای نوین آموزش و پژوهش برای این کنفرانس بررسی شده است و البته که رشته‌های کامپیوتر، علوم انسانی، رشته‌های وابسته به کارآفرینی و رشته‌هایی که جنبه خلق آثار دارند می‌تواند شرایط خاص خود را داشته باشد.

دو اصل مهم برای این کنفرانس رویت شده است اولین اصل به صورت بررسی پژوهش‌های علمی است که می‌تواند برای هر شخص مورد ارزیابی قرار بگیرد و مورد بعدی ایده‌هایی است که هنوز به مرحله پژوهش نرسیده است و شخص سعی خود را می‌کند که با ایجاد یک گروه مشخص فضای پژوهشی را پیشرفته‌تر از قبل در نظر بگیرد. کنفرانس‌های بین‌المللی در این کشور بر اساس روندهای تحصیلی بررسی می‌شود و نیاز دولت برای هر بخش لحاظ می‌شود. مشخص است که سیاست‌های مطالعاتی در یک کشور می‌تواند نیاز به مقاله بین‌المللی را بیشتر کند. دوره‌های اطلاع‌رسانی در زمینه کنفرانس‌های بین‌المللی روز به روز پیشرفته‌تر از قبل است و هر دانشگاه شرایط مخصوص به خود را اعلام می‌کند.

کنفرانس رویکردهای جدید آموزش برای ناشنوایان از جمله کنفرانس‌های بین‌المللی بسیار معتبر در کشور کلمبیا است که به طور کلی با هدف آگاهی و دستیابی به جدیدترین دستاوردها صورت می‌گیرد در این کنفرانس ایده‌های جدید در زمینه‌های علمی بررسی می‌شود و پایگاه اطلاع رسانی کشور کلمبیا سعی کرده است اعتبارات علمی کنفرانس را اعلام نماید.

 

 

جشن های دانشگاه ها در کلمبیا

جشن های دانشگاه ها در کلمبیا | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کارناوال‌های خیابانی گسترده‌ای در کشور کلمبیا صورت می‌گیرد در این کارناوال‌ها شخص باید بتواند از قوانین موجود به بهترین شکل ممکن استفاده نماید. این کارناوال‌ها به طور کلی در جشن‌های دانشگاهی به شکل ویژه‌ای صورت گرفته است. مشخص است که جشن‌های استقلال در دانشگاه‌های این کشور شرایط مخصوص به خود را دارد. جشن‌های کریسمس و همینطور جشن‌هایی که برای شادی کودکان محروم برگزار شده است هر یک دارای اعتبارات مشخصی هستند و به طور کلی مردم این کشور علاقه دارد به یادبود از پایان روزهای سیاه استعمار نیز جشن بگیرند و از شرایط موجود لذت ببرند. در جشن‌های دانشگاهی این کشور هر شخص می‌تواند به عنوان یک خیر بخشی از هزینه را پوشش دهد. معمولاً جشن‌های گروهی در کشور کلمبیا هستند که شرایط ویژه مخصوص به خود را دارد و در قالب‌های فیلم و تئاتر‌های گروهی برگزار می‌شود. مردم این کشور فرهنگ کلمبیایی را در همه جشن‌ها لحاظ می‌کنند و شرایط شرکت در جشن‌ها به شکل خاصی است و مشخص است که استقلال در این جشن‌ها یک بخش مهم استعماری محسوب می‌شود. هر یک از جشن‌های دانشگاهی در کشور کلمبیا هستند که برای افراد مورد حمایت قرار می‌گیرد. شما برای جشن‌های دانشگاهی در این کشور می‌بایست بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

هر یک از جشن‌های دانشگاهی در این دانشگاه برای همراهان دانشجویان نیز آزاد است و البته که شخص همراه باید بلیط تهیه نماید که اغلب با هزینه‌ای ارزان همراه است.