x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

کرواسی

کشور کرواسی از نظر بزرگی رتبه 127 در دنیا را دارد. این کشور به طور کلی در مرکز و جنوب شرق اروپا قرار دارد. دریای آدریاتیک در بخش جنوب باختری این کشور واقع شده است. پایتخت کشور کرواسی زاگرب نام دارد و همینطور این کشور دارای شهرهای بزرگی است

نام انگلیسی: Croatia
نام عربی: كرواتيا
پایتخت: زاگرب
قاره: اروپا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری پارلمانی
زبان‌های رسمی: کرواتی
زبان‌های رایج: انگلیسی
واحد پول: کونا هر کونا 0.15 دلار آمریکا است
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 158
جمعیت: بیش از 4.154 میلیون در سال 2018
منطقه زمانی: GMT+2 Utc+1(cet)
دامنه اینترنتی: GMT+2 Utc+1(cet)
پیش شماره تلفن: +385

سفر به کرواسی

سفر به کرواسی، مقصد متفاوتی برای سفر تفریحی­تان در تعطیلات شما خواهد بود. کرواسی Croatia ، یا به طور رسمی، جمهوری کرواسی کشوری در محل تلاقی اروپای مرکزی و جنوب شرقی، در سواحل دریای آدریاتیک است.نام کرواسی از ریشه لاتین Croatian  که مربوط به قرون وسطی است، گرفته شده است. که خود این نام از Xrovat گرفته شده است که به ریشه لغت قدیمی فارسی یعنی xaraxwat می­رسد. واحد پول رسمی کرواسی کونا (HRK) است و یک دلار برابر با 6.55 کونای کرواسی است.کرواسی دارای مساحت حدود 58 هزار کیلومتر مربع و جمعیت حدود 4 میلیون نفر است که اکثر آنها پیرو کاتولیک های روم هستند.در تاریخ ۲۵ ژوئن ۱۹۹۱ این کشور اعلام استقلال کرد و از یوگسلاوی جدا شد. البته رسیدن به این استقلال با 4 سال جنگ با گروه های صرب توام شد و پس از مهاجرت تعداد زیادی از صرب‌ها، و کشتارهای فراوان، سرانجام با پیروزی استقلال‌طلبان به پایان رسید. 

سفر به کرواسی

مهاجرت به کرواسی

کشور کرواسی در طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که در سال 2019 مهاجرپذیری این کشور در حدود 69 درصد بیشتر از سه سال گذشته خواهد بود. آمار مهاجران به کشور کرواسی در سال 2016 تنها 21 درصد بیشتر از ده سال اخیر بود اما در سال 2018 این آمار به 48 درصد بیشتر رسیده است که رقم قابل توجهی است.هزینه‌های تحصیلی در خصوص رشته و مقطع تحصیلی در این کشور متفاوت است شما برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی کرواسی نیاز به پرداخت هزینه ای ندارید اما باید هزینه زندگی و محل اقامت خود را پرداخت نمایید اما هزینه دانشگاه‌های خصوصی در این کشور به طور کلی ارزان‌تر از سایر کشورها اعلام شده است. رضایتمندی از زندگی در کرواسی به طورکلی دسته‌بندی‌های مختلفی دارد برخی از افراد در این کشور از نظر شرایط زندگی در امان هستند و برخی دیگر نیز این شرایط را کمتر می‌دانند این موضوع خود به دو دسته تقسیم می‌شود. 

مهاجرت به کرواسی

زندگی در کرواسی

کرواسی بین بالکان و اروپای مرکزی قرار دارد. زاگرب پایتخت کرواسی محسوب می‌شود و به طور کلی یکی از بهترین شهرهای مهاجرپذیر کرواسی است. این کشور جزیره‌ای است و کرس و کرک از بزرگ‌ترین جزیره‌های کرواسی محسوب می‌شوند که مساحت هر یک 405 کیلومتر مربع اعلام شده است. مهارت‌ها در کشور کرواسی در دو دسته پایین و بالا تقسیم شده‌اند و اینطور که مشخص است دستمزد مشاغل با مهارت پایین نیز در این کشور در حدود 4340.00 کونا در ماه است.این کشور در زمینه بانکداری نیز رشد بسیار خوبی داشته است به طوریکه بانک ملی کشور کرواسی، بانک مرکزی در این کشور محسوب می‌شود.در این کشور در حدود 31 موسسه اعتباری و 27 بانک و همینطور 5 صندوق نقدینگی دیده می‌شود.افراد بیکار در کشور کرواسی در پایین ترین حالت خود حدود 130577.00 اعلام شده‌اند. این افراد در سال‌های 2011 الی 2015 رقم بیشتری را شامل شده‌اند. به طور کلی بخش‌های آزمایشگاهی و همینطور جراحی در کشور کرواسی از دسته شغل‌های پر درآمد محسوب می‌شوند.

زندگی در کرواسی

تحصیل در کرواسی

تحصیل در کرواسی یکی از انتخاب‌های دانشجویانی است که قصد دارند در یک کشور اروپایی به تحصیلات دانشگاهی خود ادامه دهند. کشور کرواسی واقعاً یک کشور زیبا با مناظری چشم نواز و زیبا است.موقعیت جغرافیایی کرواسی، این کشور را برای ادامه تحصیل مساعد ساخته است. رشته‌های دانشگاهی در حوزه‌های مختلف با گرایش‌های متفاوت در دانشگاه‌های معروف این کشور تدریس می‌شوند. برای ثبت نام در دانشگاه‌های کشور کرواسی، دانشجویان باید در آزمون‌های ورودی شرکت کنند، مدرک زبان انگلیسی داشته باشند و مدارک مورد نیاز برای تحصیل را آماده کنند.دانشجویان این کشور می‌توانند همزمان با تحصیل، به کار دانشجویی بپردازند و یا بورسیه تحصیلی دریافت کنند.بهترین دانشگاه‌های کرواسی برای ادامه تحصیل در تمام مقاطع دانشگاهی شامل دانشگاه زاگرب ، دانشگاه پولا، رجیکا، اسپلیت، دوبرونیکا، دانشگاه بین المللی لیبرتاس، دانشگاه زادرا، دانشگاه اسجِوِر و دانشگاه اوسیجِک هستند. داشتن ویزای تحصیلی برای متقاضیان تحصیل در کرواسی از سایر کشورها ضروری است.

تحصیل در کرواسی

کشور کرواسی از نظر بزرگی رتبه 127 در دنیا را دارد. این کشور به طور کلی در مرکز و جنوب شرق اروپا قرار دارد. دریای آدریاتیک در بخش جنوب باختری این کشور واقع شده است. پایتخت کشور کرواسی زاگرب نام دارد و همینطور این کشور دارای شهرهای بزرگی است. یکی از مهمترین شهرهای کشور کرواسی شهر رییکا است. مساحت کشور کرواسی در حدود 56.594 کیلومتر مربع اعلام شده است. این کشور به طور کلی بیشتر دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است .در بخش‌های صنعتی و کشاورزی کشور کرواسی توانست رتبه خوبی داشته باشد این روال در اقتصاد این کشور نیز دیده می‌شود. توریست یکی از اصلی‌ترین منابع درآامدی در کشور کرواسی است که در حدود 20 درصد از تولید ناخالصی تشکیل می‌دهد. وجود حدود 300 بندر کوچک و بزرگ در دریای آدریاتیک سبب شده است که رونق اقتصادی کشور کرواسی بیشتر از قبل شود و این روال در اقتصاد کشور کرواسی نیز دیده می‌شود.  سیستم‌های بانکداری کشور کرواسی در سال 1990 تأسیس شده است و به طور کلی مسئولیت حفظ ثبات پول ملی کشور را دارد. در این کشور در حدود 31 موسسه اعتباری و 27 بانک وجود دارد و در حال حاضر به اندازه 5 صندوق پس انداز مسکن نیز در کشور کرواسی مشغول به فعالیت است که توانسته گردش مالی بسیار قدرتمندی ایجاد نماید. صادرات کشور کرواسی در سال 2007 به ارزش 12.85 میلیادر دلار رقم خورده است که رقم قابل توجهی است. محصولات شیمیایی که از سوی کشور کرواسی صادر می‌شود کیفیت بالایی دارد به طوریکه این کشور در زمینه مواد غذایی و سوخت نیز به رتبه خوبی است و مشخص است که آینده تجاری کشور کرواسی آن بسیار روشن است. اقتصاد کشور کرواسی در هر صورت دسته‌بندی‌های مشخصی را شامل می‌شود که می تواند در آینده این کشور نقش مهمی داشته باشد. زاگرب پایتخت و بزرگترین شهر کشور کرواسی محسوب می‌شود و در شمال غربی این کشور قرار است این شهر در امتداد رود ساوا قرار دارد و به طور کلی در حدود 122 متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی کرواسی

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی کرواسی

 یکی از ثروتمندترین کشورهای جمهوری سابق یوگسلاوی می‌توان به کشور کرواسی اشاره کرد این کشور در دوره‌های زمانی خاص دچار افت اقتصادی شده است و آسیب زیادی را تحمل کرده است اما از سال‌های 2000 توانسته وضعیت اقتصادی خود را بهبود دهد. در نظر داشته باشید که از سال 2015 کشور کرواسی با رشد اقتصادی بسیار خوبی همراه بوده است و به نقطه‌ای رسیده است که در طی ماه‌های متوالی توانسته به بهترین شکل ممکن به رشد برسد. این کار سبب شده است که فضای اقتصادی در این کشور به طور دقیق و روتین پیش برود نرخ بیکاری در کشور کرواسی به طور دوره‌ای تغییر کرده است و مشخص شده است رشد 5 درصدی نرخ بیکاری دیده می‌شود. قیمت کونا کشور کرواسی طبق آخرین اطلاعات بدست امده 0.15 دلار آمریکا است که تغییر قیمت کونا کشور کرواسی نیز بر اساس ارز جهانی مشخص می‌شود.

در بخش‌های صنعتی و کشاورزی کشور کرواسی توانسته رتبه خوبی داشته باشد این روال در اقتصاد این کشور نیز تاثیر گذاشته است. توریست یکی از اصلی‌ترین منابع درآمدی در کشور کرواسی است که در حدود 20 درصد از تولید ناخالصی را تشکیل می‌دهد. وجود حدود 300 بندر کوچک و بزرگ در دریای آدریاتیک سبب شده است که رونق اقتصادی کشور کرواسی بیشتر از قبل شود و این روال در اقتصاد کشور کرواسی نیز دیده می‌شود. در نظر داشته باشید که اقتصادکشور کرواسی به طور کلی نقش مهمی در زندگی افراد داشته است. در این کشور رشد اقتصادی در زمینه حمل و نقل و منسوجات و همینطور مواد شیمیایی و مواد غذایی دیده می‌شود

کشور کرواسی در زمینه صادرات مواد سوختی نیز توانسته رتبه خوبی داشته باشد به طوریکه افراد در این کشور سعی می‌کنند در صادرات تجهیزات حمل و نقل نیز رتبه خوبی داشته باشند صادرات کشور کرواسی دسته‌بندی‌های مختلفی دارد و مشخص است که هر فرد می‌تواند در زمینه کاری خود به رشد خوبی برسد. اینطور که مشخص شده است بانکداری نیز یکی از بخش‌های اقتصادی کشور کرواسی است که از ارزش بالایی برخوردار است.

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های کرواسی

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های کرواسی

بانکداری یکی از بخش‌های مهم کشور کرواسی است که رتبه بسیار خوبی در سال‌های اخیر را به خود اختصاص داده است سیستم‌های بانکی کشور به صورتی است که می‌تواند فضای قانون اساسی را به طور دقیق شامل شود. سیستم‌های بانکداری کشور کرواسی در سال 1990 تأسیس شده است و به طور کلی مسئولیت حفظ ثبات پول ملی کشور را دارد. در این کشور در حدود 31 موسسه اعتباری و 27 بانک وجود دارد و در حال حاضر به اندازه 5 صندوق پس انداز مسکن نیز در کرواسی مشغول به فعالیت است که توانسته گردش مالی بسیار قدرتمندی ایجاد نماید.

این کشور در زمینه اینترنت نیز توانسته رشد خوبی داشته است به طوری که سیستم‌های اینترنتی کشور کرواسی توانسته در بخش مختلف استفاده شود. شایان ذکر است که کشور کرواسی یک کشور قدرتمند در زمینه سیستم‌های اینترنتی است و در این کشور فضای اینترنت به طور جدی دنبال می‌شود.

این کشور در زمینه صادرات نیز رتبه خوبی در دنیا دارد به طوریکه سهم صادراتی کرواسی روز به روز بیشتر از قبل می‌شود.

شایان ذکر است که صنعت گردشگری در این کشور دسته‌بندی‌های مشخصی دارد و یکی از منابع درآمدزایی نیز محسوب می‌شود.

صادرات کرواسی در سال 2007 به ارزش 12.85 میلیادر دلار رقم خورده است که رقم قابل توجهی است. محصولات شیمیایی که از سوی کرواسی صادر می‌شود کیفیت بالایی دارد به طوریکه این کشور در زمینه مواد غذایی و سوخت نیز به رتبه خوبی رسیده است و مشخص است که آینده تجاری کرواسی آن بسیار روشن است. اقتصاد کشور کرواسی در هر صورت دسته‌بندی‌های مشخصی را شامل می‌شود که می‌تواند در آینده این کشور نقش مهمی داشته باشد.

نوع حکومت و ساختار سیاسی کرواسی

نوع حکومت و ساختار سیاسی کرواسی

نظام سیاسی کشور کرواسی جمهوری دموکراتیک است. این نظام سیاسی از سال 2000 با سیستم پارلمانی اداره می‌شود. رئیس جمهور در کرواسی رئیس کشور است و با رأی مستقیم مردم این کشور انتخاب می‌شود و به طور کلی یک دوره 5 ساله برای انتخاب این فرد رقم می‌خورد. به طور کلی یک فرد برای دو دوره می‌تواند رئیس جمهور کشور کرواسی باشد. رئیس جمهور در این کشور فرماندهی نیروهای مسلح کرواسی را در کنار تعیین سیاست‌های خارجی این کشور بر عهده دارد. به طور کلی تعیین نخست وزیر با تأیید پارلمان از طریق رئیس جمهور شکل می‌گیرد.

پایتخت و 9 شهر بزرگ کرواسی

پایتخت و 9 شهر بزرگ کرواسی

زاگرب پایتخت و بزرگترین شهر کشور کرواسی محسوب می‌شود و در شمال غربی این کشور قرار است این شهر در امتداد رود ساوا قرار دارد و به طور کلی در حدود 122 متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است. زاگرب یک شهر جهانی است و قلب فرهنگی کشور کرواسی محسوب می‌شود. این شهر برای افرادی که با ویزای دانشجویی وارد کرواسی می‌شوند بسیار زیبا است.

دوبرونیک یک شهر تاریخی و بسیار زیبا در کشور کرواسی است و در کناره آخرین قسمت تنگه دوبرونیک قرار دارد. این شهر به طور کلی یکی از برجسته‌ترین مقصدهای توریستی در دریای آدریاتیک است. این شهر یکی از زیباترین شهرهایی است که افراد می‌توانند از آن دیدن نمایند و یک فضای دیدنی و خاص است.

خوار از دیگر شهرهای بخش شمالی کشور کرواسی است که دارای خیابان‌های بسیار زیبا با سنگ‌های نرم است این شهر دارای معماری به سبک گوتیک است به این ترتیب فضای دیدنی بیرون شهر نیز مجدداً دارای قلعه‌های دیدنی است. این شهر دارای ساختمان‌های تاریخی و کافه‌های بی نظیری است که بسیار دیدنی و خاص است.

اسپلیت از دیگر شهرهای بزرگ است که دارای فضای گردشگری بسیار زیبا است این شهر به طور کلی به جواهر طلایی کشور کرواسی مشهور است. در نظر داشته باشید نوار ساحلی در این شهر به طور کلی دارای زیبایی‌های زیادی است .

رویینی یکی از زیباترین شهرهای کشور کرواسی محسوب می‌شود که دارای کلیساهای بسیار دل انگیزی است. این شهر به طور کلی دارای معماری جالبی است و همینطور که مشخص است بهترین مکان توریستی محسوب می‌شود. رووینی از دسته شهرهایی است که دارای سنگ فرش‌های زیبایی است.

زادار یک شهر عجیب در کرواسی است که شهرت زیادی دارد در این شهر رومی‌ها معماری‌های خاصی را نمایش داده‌اند به طوریکه در کلیساهای قدیمی در این شهر دسته‌بندی‌های خاصی دیده می‌شود.

پولا یک شهر مهم و جزیره‌ای محسوب می‌شود و در این شهر قدرت‌های گوناگونی در سال‌های مختلف حکومت کرده‌اند این شهر به طور کلی دارای فضای خوفناکی است.

کرسولا یکی از شهرهای تاریخی در کرواسی است و یک شهر زیبا و خاص محسوب می‌شود. این شهر به طور کلی در جنوب دالماسی قرار دارد. این شهر سراسر برج و دیوارهای قرون وسطایی است. ورود ماشین به این شهر ممنوع اعلام شده است اما جاذبه بسیار زیبایی دارد.

تروگیر در فاصله یک ساعتی از اسپلیت قرار دارد و یکی از زیباترین شهرهای کشور کرواسی است این کشور به طور کلی یکی از شهرهای قدیمی کشور کرواسی است در نظر داشته باشید که قدم زدن در بین کوچه‌های زیبای کرواسی نیز بسیار لذت بخش است.

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در کرواسی

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در کرواسی

جمعیت ایرانی در کشور کرواسی رشد زیادی به نسبت سال‌های گذشته داشته است به طوریکه در این کشور شرایط زندگی به صورتی است که ایرانیان می‌توانند از آن لذت ببرند. ثبت شرکت در کرواسی یکی از دلایل مهم مهاجرتی محسوب می‌شود که این روزها بسیار باب شده است در این روش افراد به سادگی می‌توانند با ثبت شرکت در این کشور یک فضای درآمدزایی خوب به وجود آورند در ابتدا شرکت‌های ایرانی که در کرواسی دیده می‌شود بیشتر در زمینه خدمت رسانی بوده است اما امروزه به این صورت شده است که سیستم‌های صادراتی نیز به وجود آمده است و جنبه‌های تجاری شرکت‌های ثبت شده بیشتر است. اقتصاد کشور کرواسی رونق بالایی داشته است و مشخص است که با ثبت شرکت در این کشور می‌توان به رتبه خوبی دست یافت.

در کشور کرواسی شرکت‌ها بیشتر در زمینه حمل و نقل و منسوجات فعالیت می‌کنند و از طرفی نیز مواد شیمیایی هم بخش‌های مهم فعالیتی در کشور کرواسی محسوب می‌شود به طوریکه جنبه‌های صادرتی متنوعی دارد. اینطور که مشخص شده است تجارت از بخش‌های مهم کشور کرواسی است و می‌تواند در آینده نیز به رتبه خوبی دست یابد.

عجایب کرواسی

عجایب کرواسی

شما می‌توانید در شبه جزیره طلایی کشور کرواسی حمام بروید. ساحل زیبای این بخش در حدود 530 متر است که در امتداد دریای گرم قرار رفته است .

بازدید از پارک ملی کارکا بخش مهمی از دیدنی‌های کشور کرواسی محسوب می‌شود و جزء مشهورترین جاذبه‌های طبیعی نیز به شمار می‌آید. این بخش به طور کلی بسیار هیجان انگیز است. تنوع چشم انداز در این بخش بسیار شگفت انگیز است.

تروگریر یک شهر جزیره بسیار دیدنی در کرواسی است که طبیعت شگفت‌انگیزی دارد. در این بخش طبیعت شگفت انگیز و میراث تاریخی بسیار عالی دیده می‌شود.

خلاصه تاریخ کرواسی

خلاصه تاریخ کرواسی

در سال 1918 کروات‌ها و صرب‌ها پادشاهان جنوبی را تشکیل دادند به این ترتیب در جنگ جهانی دوم مارشال تیتو که رئیس جمهور یوگسلاوی سابق بوده است وارد میدان شد. کرواسی در سال 1991 از یوگسلاوی جدا می‌شود و استقلال این کشور در همین تاریخ شکل می‌گیرد به طور‌کلی پس از استقلال از سوی دولت کرواسی تبلیغات زیادی علیه صرب‌ها دیده می‌شود که سبب می‌شود که مغازه‌ها و منازل ویران شود.

پس از آن اتفاقات، صرب‌ها تصمیم می‌گیرند که در بخش یوگسلاوی بمانند به این ترتیب از کرواسی جدا می‌شوند و بعد از آن نیز یک سری جنگ‌های داخلی شکل می‌گیرد. دولت کرواسی در ماه‌های می تا اوت دو حمله به منطقه صرب نشین داشته‌اند که سبب می‌شود افراد زیادی کشته شوند.

در این زمان صدها هزار صرب به اجبار کرواسی را ترک می‌کنند و به طور کلی ارتش این کشور بمباران می‌شود. در این بین ارتش متلاشی می‌شود و روستاهای این کشور نیز با بنزین سوخته می‌شود دادگاه در این بین اعلام کرده بود که هرکس اختیار خود را داشته و می‌تواند برای ماندن یا رفتن، خود انتخاب کند. به طور کلی دادگاه به تیرباران و کشتار جمعیت غیرنظامی هیچ توجهی نکرد. اینطور که شواهد نشان می‌دهد صرب‌ها در دوره زمانی مشخص خود را مقصد جنگ‌های بالکان می‌دانستند.

تاریخ کشور کرواسی پیچیده است و این کشور برای رسیدن به وضعیت اقتصادی مناسب سختی‌های زیادی را تحمل کرده است.

خلاصه ای از جغرافیای کرواسی

خلاصه ای از جغرافیای کرواسی

کرواسی از نظر بزرگی رتبه 127 در دنیا را دارد. این کشور به طورکلی در مرکز و جنوب شرق اروپا قرار دارد. دریای آدریاتیک در بخش جنوب باختری این کشور قرار دارد. پایتخت کرواسی زاگرب نام دارد و همینطور این کشور دارای شهرهای بزرگی است. یکی از مهمترین شهرهای کشور کرواسی شهر رییکا است. مساحت کشور کرواسی در حدود 56.594 کیلومتر مربع اعلام شده است. این کشور به طور کلی بیشتر دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است و البته در برخی از بخش‌ها شاهد آب و هوای قاره‌ای هستیم. مناطق مرتفع کرواسی در کوه‌های آلپ دیناری قرار دارد. قله دینارا یکی از قله‌های مشهور در بخش جنوب کشور کرواسی است که در نزدیکی مرز بوسنی و هرزگوین قرار دارد. کشور کرواسی در بخش سواحل دریای بالتیک خود بیش از هزار جزیره را شکل داده است اینطور که شواهد نشان می‌دهد در حدود 48 جزیره آن دارای ساکنان دائمی و همیشگی هستند. یکی از جزایر بزرگ در کشور کرواسی کرس و کرک نام دارد که هر یک دارای مساحت مربوط به خود هستند. امید به زندگی کشور کرواسی در حدود 75 سال اعلام شده است در این کشور به طور کلی 6 قوم  با فرهنگ مختلف دیده می‌شود که در کنار هم زندگی می‌کنند.

کشور کرواسی دارای 3 اقلیم مختلف است. در نزدیکی بخش‌های شمالی کرواسی شاهد آب و هوای  معتدل قاره‌ای هستیم که در نزدیکی منطقه شمالی قرار دارد. به طور کلی در این بخش گرمابه‌های زیادی برای تفریح افراد فراهم شده است. در بخش‌های مرتفع کرواسی شاهد آب و هوای نیمه کوهستانی هستیم این در حالی است که در کنار دریای آدریاتیک آب و هوای مدیترانه‌ای دیده می‌شود. در نظر داشته باشید که کرواسی به طور کلی یکی از کشورهای بسیار زیبا و خوش آب و هوا برای گشت و گذار محسوب می‌شود.

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری کرواسی

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری کرواسی

یکی از مشهورترین هنرمندان در کشور کرواسی مانیا پرسکالو است در نظر داشته باشید که این هنرمند به طور کلی یکی از بهترین داستان نویسان در کشور کرواسی محسوب می‌شود.

کریستینا کرپلا از دیگر مشاهیر علمی و ادبی در کرواسی است که توانسته در مسابقات قدرتمند جهانی نیز شرکت نماید.

کشورها و مناطق وابسته کرواسی

کشورها و مناطق وابسته کرواسی

این کشور در دوره‌هایی از تاریخ تحت حمایت صربستان بوده است به طوریکه صربستان ،کرواسی را بخشی از کشورهای تحت اشغال خود اعلام کرده بوده است و همینطور بخش‌های شمالی کشور کرواسی نیز توسط اسلوونی اشغال شده بود در هر صورت کشور کرواسی در دوره‌هایی از زمان تحت اشغال بوده است اما از سال 1991 دیگر استقلال خود را اخذ نمود. در نظر داشته باشید که رود ساوا در این کشور در ابتدا تحت اشغال کشورهای همسایه بوده است اما طبق بررسی‌های صورت گرفته از سوی دولت مشخص شده است که این کشور توانسته به ساده‌ترین شکل ممکن رود ساوا را به نام خود به ثبت برساند.

این کشور به طور کلی دارای تپه ماهورهای زیادی است که بخشی از آن متعلق به کرواسی بوده و بخشی از آن نیز به کشور‌های همسایه تعلق دارد. رودخانه‌های بزرگی که در کرواسی دیده می‌شود هر یک در ارزش این کشور نقش مهمی دارند.

فرهنگ مردم کرواسی

فرهنگ مردم کرواسی

کشور کرواسی در بخش جنوب شرق اروپا قرار دارد و به طور کلی در این کشور بیشتر مردم کروات هستند و اقلیت‌های کمی نیز از صربستان و مجارستان و کولین دیده می‌شود.

یکی از فرهنگ‌های بسیار مهم مردم کشور کرواسی خانواده دوست بودن است به طوریکه در طول هفته بارها به فامیل‌های دور و نزدیک خود سر می‌زنند و در صورتی که والدینشان به سن سالمندی رسید از آن نگهداری می‌کند این موضوع در کشور کرواسی بسیار پر اهمیت است.

در فرهنگ کشور کرواسی ترانه و موسیقی‌های زیادی دیده می‌شود. در نظر داشته باشید که به طور کلی در این کشور افسانه‌های بومی و مراسم‌های آئینی زیادی دیده می‌شود. در دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی اغلب بانوان علاقه به رقصیدن دارند.

در این کشور شما تا زمانی که فرد خودش اجازه نداده است نمی‌توانید او را به اسم کوچک صدا بزنید. در نظر داشته باشید که مردم کشور کرواسی با دست دادن و احوالپرسی با هم معاشرت می‌کنند و این روال به طور کلی با ارتباط چشمی نیز دیده می‌شود. در مراسم‌ها و دورهمی‌هایی که در کرواسی دیده می‌شود در صورتی که در احوالپرسی ضعیف باشید یک بی احترامی بسیار بزرگ کرده‌اید.

زمانی که به خانه یک فرد کروات دعوت شدید چه خوب است که یک دسته گل به همراه داشته باشید و تعداد شاخه‌های گل شما باید فرد باشد، از گل داوودی در این مسیر استفاده نمی‌شود و به طور کلی از گل داوودی در خاکسپاری استفاده می‌شود. در نظر داشته باشید که شما باید برای میزبان خانم ، شکلات یا نوشیدنی به عنوان هدیه ببرید. حجاب کشور کرواسی آزاد است.پیشرفت در کرواسی

پیشرفت در کرواسی

پیشرفت کشور کرواسی در زمینه حمل و نقل دسته‌بندی درستی دارد این روال سبب می‌شود که این کشور مسیر پیشرفت را برای خود در وضعیت نرمال قرار دهد. پیشرفت در زمینه حمل و نقل در کرواسی به صورتی است که امروزه از جدیدترین سیستم‌های برون شهری سریع السیر استفاده می‌شود. منسوجات از دیگر بخش‌های مهم در کرواسی است به طوریکه در سیستم‌های صادراتی این کشور توانسته رتبه خوبی را فراهم سازد.

این کشور در زمینه مواد شیمیایی از جدیدترین مکانیزم‌های روز استفاده کرده است به طوریکه افراد توانسته‌اند سیستم‌های درآمدزایی درستی را فراهم سازند. در نظر داشته باشید که مواد غذایی و سوخت از دیگر بخش‌های مهم کشور کرواسی است که توانسته رشد 46 درصد را به نام خود ایجاد نماید.

اینطور که مشخص شده است صنعت گردشگری از دیگر بخش‌هایی است که در کرواسی رشد خوبی داشته است به طوریکه از جدیدترین سیستم‌های گردشگری در کرواسی استفاده می‌شود و افراد می‌توانند به سادگی فضای خاصی برای خود فراهم ساخته و لذت ببرند.قوانین عمومی در کرواسی

قوانین عمومی در کرواسی

یکی از قوانین بسیار جالب در کشور کرواسی در زمینه ازدواج و خواستگاری است در این روش نیاز پسر یک سکه را به سیب متصل کرده و به دختر هدیه می‌دهد به این ترتیب مشخص می‌شود که از او خوشش آمده است این رسم هنوز هم در کرواسی دیده می‌شود و بسیار ارزشمند است.

یک رسم دیگر در کرواسی دیده می‌شود که البته کمی عجیب و یا ناخوشایند است به این صورت که داماد اقدام به خریدن عروس می‌کند. به این ترتیب که داماد عروس را از پنجره اتاقش صدا می‌زند و از وی درخواست ازدواج می‌کند و در صورت تأیید با او معامله صورت می‌گیرد و گاهاً قیمت بسیار بالایی نیز در نظر گرفته می‌شود و در نظر داشته باشید که معامله حول محور پول نبوده و یک سری شروط مهم در این میان دیده می‌شود. پیش از اینکه عروس به خانه جدید خود برود نیاز است که یک بطری به بام پرتاب شود و در صورتی که به بام نرسید به این معنی که ازدواج این زوج درست نبوده و مشکل‌ساز است. زبان کشور کرواسی با لهجه‌های مختلف همراه است.

در کرواسی بی احترامی به بزرگ‌تر یک جرم است و در صورتی که به پدر و مادر خود بی احترامی کنید آن‌ها شما را به زندان می‌اندازند. در نظر داشته باشید که رسم و رسوم در این زمینه به طور کلی دسته‌بندی‌های مختلفی دارد که هر یک بر اساس نوع قوم انتخابی تغییر می‌کند. در نظر داشته باشید که رسوم ازدواج در کرواسی در بین جوانان کمتر دیده می‌شود اما افراد در سن بالا هنوز هم پایبند به رسومات هستند. در پرچم کشور کرواسی دیده شده که بخشی از هدف این کشور نقاشی شده است.


پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021