x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در دانمارک

آب و هوای کشور دانمارک معتدل است و به طور کلی دارای 4 آب و هوای متمایز در 4 فصل است. میزان بارش در این کشور در 4 فصل سال یکسان است و به طور میانگین در سال 61 سانتی متر بارندگی در این کشور دیده می شود. برای سفر به این کشور تمام فصل ها می تواند مناسب باشد.میزان بهره وری در کشور دانمارک نیز 99.02 نقاط شاخص است. بررسی ها نشان می دهد که هزینه های کاری در کشور دانمارک بر اساس نقاط شاخص 68.86 است که شاید به نسبت سایر کشورها بیشتر باشد اما به نسبت گذشته کشور دانمارک رقم خوب و قابل توجهی است. در این کشور حداقل دستمزد برای افراد 40953.70 کرون دانمارک است. دستمزد در تولید در این کشور بر اساس نقاط شاخص 141.50 اعلام شده است. هزینه زندگی در کشور دانمارک هم سطح هزینه های زندگی در آلمان و سوئد است. هزینه های زندگی در کشور دانمارک بین 700 الی 900 یورو در ماه برآورد شده است. در نظر داشته باشید که اگر بخواهید شهرهای بزرگ این کشور را برای زندگی انتخاب نمایید در حدود 7 هزار کرون در ماه هزینه دارید و اگر بخواهید در شهرهای کوچک این کشور زندگی کنید نیز 5 هزار کرون هزینه خواهید داشت. شما برای هزینه تحصیل در کشور دانمارک باید بین 45 الی 120 هزار کرون را در نظر داشته باشید که البته موسسات و دانشگاه های مختلف این موضوع را به طور دقیق ارزیابی می کنند.  کشور دانمارک از نظر منابع به هیچ عنوان در دسته کشورهای غنی قرار نمی گیرد. بااین حال روزانه در این کشور 342 هزار بشکه نفت تولید می شود و همینطور در حدود 320 هزار بشکه آن نیز صادر می شود. در کشور دانمارک فرآورده های لبنی بسیار طرفدار دارد و این کشور بزرگترین صادرکننده گوشت و کره و پنیر در دنیا است. در کشور دانمارک ماشین‌آلات صنعتی و همینطور ماهی و مبلمان از دیگر بخش های صادراتی محسوب می شود.

پیشنهادات

مشاهده همه پیشنهادها برای کشور دانمارک
مشاوره زندگی در دانمارک
فهرست

حداقل حقوق در دانمارک

حداقل حقوق در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


با توجه به نرخ بیکاری که در کشور دانمارک دیده می شود مشخص است که دولت این کشور توانسته در جدیدترین دستاوردهای خود از بهترین استراتژی استفاده نماید تا فضای کاری این کشور به شکل صحیح و دقیقی پیش برود. در کشور دانمارک نرخ بیکاری در حدود 2.40 درصد اعلام شده است که رقم قابل قبولی است. در این کشور افراد شاغل در حدود 2579.00 هزار نفر هستند. نرخ بیکاری بلند مدت در کشور دانمارک به طور کلی 0.40 درصد اعلام شده است. نرخ بیکاری جوانان در این کشور نیز 5.40 درصد است. میزان بهره وری در کشور دانمارک نیز 99.02 نقاط شاخص است. بررسی ها نشان می دهد که هزینه های کاری در کشور دانمارک بر اساس نقاط شاخص 68.86 است که شاید به نسبت سایر کشورها بیشتر باشد اما به نسبت گذشته کشور دانمارک رقم خوب و قابل توجهی است. در این کشور حداقل دستمزد برای افراد 40953.70 کرون دانمارک است. دستمزد در تولید در این کشور بر اساس نقاط شاخص 141.50 اعلام شده است. سن بازنشستگی زنان در کشور دانمارک 65 میلیون نفر اعلام شده است و آقایان نیز در این کشور بالای 65 سال به بازنشستگی می رسند. ارزیابی ها نشان می دهد تغییر اشتغال در کشور دانمارک 1.30 درصد اعلام شده است نرخ اشتغال در کشور دانمارک نیز در بهترین وضعیت خود 70.20 درصد اعلام شده است. در حال حاضر در کشور دانمارک در حدود 2212.40 هزار نفر استخدام تمام وقت هستند. این کشور توانسته در سال های اخیر نرخ مشارکت کار خود را به طور جدی پیش ببرد. شایان ذکر است که میزان حقوق در کشور دانمارک بر اساس برآوردهای مشخصی تعیین می شود و البته اینطور که مشخص شده است در بررسی های اخیر نموداری که برای تقویت وضعیت اقتصادی در نظر گرفته شده است به طور روتین از ساختار ایده آلی برخوردار است. بخش مشخصی از این زمان اشتغال کشور دانمارک از سوی دولت تصمیم گیری می شود. کشور دانمارک از دسته کشورهایی است که توانسته وضعیت کار را در بین جوانان تا 39 درصد بهبود بخشد و رده های سنی 18 الی 40 سال در این کشور راحت تر از سارین ورود به کار دارند علت آن نیز مشخص است، در برخی از صنف‌ها وجود تحصیلات بسیار مهم بوده و در برخی دیگر اینطور که مشخص شده است میزان حقوق بر اساس مشخصه های ظاهری است. کار در کشور دانمارک بر اساس شرایط مختلف دسته بندی شده است.

میانگین درآمد در دانمارک

میانگین درآمد در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر بخواهید ورود به شغل مشخصی داشته باشید و اگر به دنبال ویزای کاری کشور دانمارک هستید باید به طور دقیق و ایده آل به میانگین درآمد در کشور دانمارک دقت نمایید و البته لیست شغل های پر درآمد در این کشور را نیز ارزیابی کنید. ما لیست شغل های مورد نیاز در کشور دانمارک را در این بخش قید کرده ایم. در رشته های مهندسی، افرادی که مهندس مکانیک هستند و مدرک لیسانس دارند از دسته کسانی خواهند بود که یافتن شغل در کشور دانمارک برایشان آسان است. در نظر داشته باشید که اگر شما مهندس تولید هستید نیز باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشید. اینطور که شواهد نشان می دهد، ساخت و ساز نیز در کشور دانمارک زیاد است و مهندس ساختمان نیز در این کشور می تواند 22 درصد بیشتر از یک مهندس ساختمان در ایران درآمد داشته باشد. از دیگر شاخه های مهندسی مورد نیاز در کشور دانمارک با مدرک لیسانس معتبر می توان به مهندس محیط زیست، مهندس انرژی، مهندس برق و ... اشاره نمود. درآمد شما در دانمارک می تواند به شکلی برنامه‌ریزی شود که بتوانید خرید ملک در کشور دانمارک داشته باشید.

در دسته های پزشکی آنچه برای تمام رشته ها مورد نیاز است مجوز دانمارکی است. در نظر داشته باشید که افراد در زمینه مشاوره پزشکی باید مدرک فوق لیسانس داشته باشند، در زمینه پزشکی و پزشکی سرپرست نیز باید مدرک حداقل فوق لیسانس باشد و برای بخش دندانپزشکی نیز می بایست افراد مدرک فوق لیسانس داشته باشند. در بررسی های اخیر مشخص شده است که در این کشور گروه بهداشت و درمان و مراقبت های شخصی نیز با مدرک لیسانس و مجوز کشور دانمارک می‌توانند ورود به شغل داشته باشند. یکی از بهترین مشاغل مورد نیاز در کشور دانمارک پرستار بیهوشی است، در کشور دانمارک پرستار بیهوشی با مجوز دانمارکی از ارزش بالایی برخوردار است. اینطور که شواهد نشان می دهد این کشور در گروه فناوری اطلاعات نیز رتبه خوبی را به خود اختصاص داده و امروزه قرار بر تکمیل نیروی متخصص مورد نیاز خود دارد. افرادی که در شاخه معماری فناوری اطلاعات فعالیت داشته است نیاز به مدرک حداقل سه سال تحصیلی در زمینه فناوری اطلاعات دارند. همینطور برنامه نویسان و توسعه دهندگان سیستم برای ورود به کار در زمینه فناوری اطلاعات در این کشور باید 3 سال تحصیل در این شاخه داشته باشند. در صورتی که بخواهید ورود به مقطع ابتدایی و متوسطه نمایید نیاز به مدرک لیسانس دارید و باید مجوز دانمارکی داشته باشید. در کشور دانمارک مربی و همینطور افرادی که مددکار اجتماعی هستند تا 61 درصد بیشتر از یک مددکار در ایران درآمد دارند. وکیلان در کشور دانمارک با درآمد 11 درصد بیشتر از یک وکیل در ایران از دسته مشاغل مورد نیاز و پر درآمد در کشور دانمارک محسوب می شود. شایان ذکر است که کشور دانمارک یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته فضای کاری درستی را ایجاد نماید.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در دانمارک

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش هایی که می تواند اخذ ویزای کار کشور دانمارک را برای شما آسانتر نماید، اخذ ویزای کار کشور دانمارک از طریق تحصیل است. به این معنی که شما در ابتدا ویزای تحصیلی این کشور را اخذ می کنید و به کشور دانمارک ورود می کنید، سپس شرایط برای شما به طور دقیق ارزیابی می شود و می تواند در دوره های کارآموزی حضور داشته باشید، پس از آن اخذ ویزای کاری برای شما آسانتر می‌شود. در نظر داشته باشید که کار پاره وقت در کشور دانمارک براساس پیش زمینه های مختلف ارزیابی می شود. به طور کلی شما می‌توانید در مقطع لیسانس 10 سال و در مقاطع بالاتر تا 30 ساعت کار در هفته را تخمین بزنید. ارزیابی ها نشان می دهد که کشور دانمارک یکی از بهترین کشور هایی است که توانسته صدور ویزای کاری خود را کمی منصفانه تر در نظر بگیرد.

مورد دیگر اخذ ویزای کار کشور دانمارک از طریق کارفرما است، در این کشور نیاز به کارفرما از تبعه کشور دانمارک است که باید شما را به کار دعوت نماید. او در ابتدا شغل مورد نظر را به طور دقیق به مدت سه ماه در داخل این کشور تبلیغ می کند. سپس در صورتی که فرد مورد نیاز یافت نشد می تواند از افراد خارجی استفاده نماید. این شیوه دشواری های زیادی دارد.

اخذ ویزای کار کشور دانمارک از طریق positive list روشی است که دانمارک در زمینه هایی که کمبود نیرو دارد اعلام همکاری می کند، به این ترتیب هر ساله لیستی ارائه می شود که در آن افراد مورد نیاز اعلام می شوند. در نظر داشته باشید که جذب بازار در این روش دسته‌بندی های مخصوص به خود را دارد. افراد باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشند و یا نیاز به سابقه کاری و یا تحصیلات دانشگاهی است در هر صورت پذیرش در این روش بر اساس امتیاز شما تعیین می شود. از یاد نبرید که اخذ ویزای کاری کشور دانمارک به طور دقیق و ایده آل فراهم شده است اما باید به شکل دقیقی بررسی شود که آیا فرد از پس شغل مورد نظر بر می آید یا خیر.

روش دیگر اخذ ویزای کار کشور دانمارک به روش fast track است، در این کشور که به معنی شروع فعالیت سریع کار در کشور دانمارک است شرایط به این صورت است که شرکت های معتبر نیروی مورد نیاز خود را در زمانی کوتاه درخواست می دهند. این روال به این شکل دنبال می شود که نیاز به تأیید از سوی آژانس های بین المللی نبوده و استخدام به شکل مازاد صورت می گیرد. در این مسیر میزان حقوق دریافتی مشخص است و همینطور نیاز به تهیه مدارک است. این ویزا به طورکلی با اقامت 4 ساله تخمین زده شده است. این ویزا برای محققان و دانشجویان گزینه بسیار خوبی است و در صورتی که فرد کار خود را به مدت 6 ماه از دست دهد می تواند به دنبال کار جدید باشد.

نوع دیگر از ویزای کار کشور دانمارک روش pay limit scheme است. در این کشور فرد ویزای کار را از سوی کارفرما دریافت می کند، و همینطور میزان حقوق وی مشخص است، او به مدت سه سال حق دارد در کشور دانمارک مشغول به کار شود و حقوق وی از 380000 دلار در سال کمتر نخواهد بود. در این روال فرد می تواند همسر و فرزند کمتر از 18 سال خود را با خود همراه نماید. در نظر داشته باشید که برای اخذ ویزای کار کشور دانمارک داشتن مدرک تحصیلی بسیار مهم است و هر چه مدرک تحصیلی شما بالاتر باشد فاکتور شما در پذیرش و ورود به کار بیشتر می شود. کاریابی در کشور دانمارک با یکی از روش های گفته شده امکان پذیر است.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در دانمارک

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه زندگی در کشور دانمارک هم سطح هزینه های زندگی در آلمان و سوئد است. هزینه های زندگی در کشور دانمارک بین 700 الی 900 یورو در ماه برآورد شده است. در نظر داشته باشید که اگر بخواهید شهرهای بزرگ این کشور را برای زندگی انتخاب نمایید در حدود 7 هزار کرون در ماه هزینه دارید و اگر بخواهید در شهرهای کوچک این کشور زندگی کنید نیز 5 هزار کرون هزینه خواهید داشت. در نظر داشته باشید که دانشجویان بین المللی می توانند در کشور دانمارک حساب بانکی داشته باشند. اینطور که شرایط هزینه ای کشور دانمارک نشان می دهد افراد برای اجاره بهای مسکن در این کشور باید 2500 الی 4000 کرون هزینه نمایند، هزینه هایی که برای بیمه و خدمات درمانی در نظر گرفته می شود 200 کرون است، هزینه تلفن همراه و تماس 150 الی 250 کرون است و هزینه خورد و خوراک در این کشور نیز 1500 الی 2000 کرون است. حمل و نقل و جابجایی در کشور دانمارک به طور کلی 300 کرون هزینه در بر دارد. سایر مخارج شخصی در کشور دانمارک نیز 1000 کرون است. شما برای صرف غذا در یک رستوران ارزان در کشور دانمارک باید در حدود 18.78 یورو هزینه در نظر داشته باشید و برای غذای دو نفره در این کشور نیز باید 63.44 یورو هزینه کنید. هزینه شرکت در باشگاه های تناسب اندام در کشور دانمارک برای بزرگسالان 46.45 یورو در نظر گرفته شده است و افراد برای اجاره میز تنیس در این کشور باید 8.07 یورو هزینه در نظر داشته باشند. شما برای خرید یک بلیط سینما در کشور دانمارک باید 11.54 یورو هزینه در نظر داشته باشید، بررسی ها نشان می دهد که خرید یک جفت کفش 501 در حدود 97.54 یورو هزینه در بر دارد و هزینه خرید برای یک جفت کفش نایک نیز 90.56 یورو است. بررسی ها مشخص کرده است که کشور دانمارک یکی از بهترین کشورهایی است که فضای صرفه جویی بسیار عالی را فراهم ساخته است. برای صرفه جویی در هزینه ها باید سعی کنید در ابتدا به طور دقیق ارزیابی نمایید که سبک زندگی شما چطور باشد، آیا زندگی در شهرهای بزرگ و آپارتمان‌های لوکس را می پسندید و یا زندگی در شهرهای کوچک با امکانات متوسط هم برای شما راضی کننده است در هر صورت این شما هستید که برآورد می کنید هزینه هایی که برای زندگی در کشور دانمارک نظر گرفته اید بر چه اساسی تعیین می شود. کشور دانمارک یکی از کشورهای بسیار قدرتمند در زمینه سرمایه محسوب می شود و مشخص است که زندگی در برخی از شهرهای آن از نظر هزینه ای وضعیت بالایی را شکل می دهد. حال که در مورد هزینه زندگی در کشور دانمارک صحبت شد چه خوب است نگاهی به هزینه تحصیل در این کشور نیز داشته باشید. شما برای هزینه تحصیل در کشور دانمارک باید بین 45 الی 120 هزار کرون را در نظر داشته باشید که البته موسسات و دانشگاه های مختلف این موضوع را به طور دقیق ارزیابی می کنند.قیمت برخی کالاهای اساسی در دانمارک

قیمت برخی کالاهای اساسی در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شیر :۱ لیتر        ۰٫۸۶ €

قرص نان:            ۲٫۸۱ €

تخم مرغ:            ۲٫۶۱ €

پنیر تازه: ۹٫۴۷ €

سینه مرغ :          ۸٫۹۲ €

آب:       ۲٫۱۱ €

اقتصاد در دانمارک

اقتصاد در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور دانمارک یک کشور کوچک است که از نظر صنایع و فناوری های پیشرفته بسیار عالی عمل کرده است. در این کشور مهمترین صنایع کشتی سازی و حمل و نقل دریایی بوده که توانسته رشد 23 درصدی داشته باشد. حمل و نقل دریایی از دیگر بخش های اقتصادی کشور دانمارک محسوب می شود، اینطور که مشخص است از دیگر بخش های اقتصادی کشور دانمارک داروسازی و همینطور صنایع غذایی است. این کشور در زمینه فناوری نیز پیشرفت داشته است. پایتخت کشور دانمارک به طور دقیق روند صعودی در زمینه استارت آپ های فناوری و همینطور فین تک داشته است. به طور میانگین 80 درصد از درآمدهای کشور دانمارک از صادرات محصولات کارخانه ای فراهم شده است و بازار است و هدف کشور دانمارک نیز تجارت با کشورهای اروپایی بخش غربی هستند. آلمان یکی از بزرگترین شریک های تجاری کشور دانمارک محسوب می شود که در حدود 6.15 درصد شراکت را به خود اختصاص داده است. کشور دانمارک از نظر منابع به هیچ عنوان در دسته کشورهای غنی قرار نمی گیرد. با این حال روزانه در این کشور 342 هزار بشکه نفت تولید می شود و همینطور در حدود 320 هزار بشکه آن نیز صادر می شود. در کشور دانمارک فرآورده های لبنی بسیار طرفدار دارد و این کشور بزرگترین صادرکننده گوشت و کره و پنیر در دنیا است. در کشور دانمارک ماشین آلات صنعتی و همینطور ماهی و مبلمان از دیگر بخش های صادراتی محسوب می شود. از دیگر اقلام صادراتی کشور دانمارک می توان به توربین های بادی و پوست سمور و روباه نیز اشاره کرد. در کشور دانمارک اسباب بازی و دارو و تجهیزات پزشکی نیز عرضه می شود. بانک مرکزی کشور دانمارک یکی دیگر از رکن های اقتصادی محسوب می شود که در زمینه مبادلات پولی و تنظیم کننده مقررات مالی نقش مهم داشته است. در کشور دانمارک سیستم های پرداخت و تسویه برای ثبات مالی مهم است. نظارت بانک مالی بر ارزهای دولتی این کشور بسیار دقیق است. در این کشور امنیت پرداخت‌های خرد از دیگر وظایف بانک مرکزی محسوب می شود. در این کشور وضعیت درمان رایگان است و کیفیت خدمات درمانی نیز بسیار بالا است، در نظر داشته باشید اگر شهروند کشور دانمارک محسوب شود می توانید از مزایای بهداشتی و درمان خود برخوردار شوید. بررسی‌ها نشان می دهد که سیستم های بهداشتی کشور دانمارک بسیار محبوب است و اینطور که شواهد نشان می دهد پروژه های دولتی کشور دانمارک نقش یک فعال تمام عیار اقتصادی را ایفا می کند. این کشور توانسته سیستم های پرداخت خود را به طور دقیق به تراکنش های روزانه متصل نماید و در این زمینه بسیار موفق بوده است. وضعیت اقتصادی کشور دانمارک در سال جدید باشد 36 درصدی همراه بوده است.

امنیت مالی و اقتصادی در دانمارک

امنیت مالی و اقتصادی در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور دانمارک در زمینه ماشین آلات صنعتی بسیار خوش درخشیده است، این کشور قطعات مربوط به ماشین آلات صنعتی را در چند سال اخیر به صادرات زیادی رسانده است و مشخص است که در این زمینه توانسته به بهترین شکل ممکن ظاهر شود. این کشور اهمیت اقتصادی خوبی در بخش فناوری اطلاعات نیز دارد به طوریکه در این بخش شاهد رشد تولید بالایی هستیم. خرید خانه در کشور دانمارک از نظر اقتصادی کمی گران است.

این کشور بخشی از امنیت اقتصادی خود را مدیون روند های اقتصادی است. اقتصاد کشور دانمارک به طور کلی دقیق و روتین ارزیابی می‌شود و مشخص است که این کشور در زمینه فرآورده های لبنی نیز به شکل دقیقی ظاهر شده است. پنیر و تخم و مرغ از دیگر محصولات صادراتی هستند که در کشور دانمارک برای خرید و فروش به طور دقیق ظاهر شده است. ارزیابی ها نشان می دهد که این کشور در زمینه تولید و صادرات به کشورهای همسایه از استراتژی های جدیدی برخوردار است.

کشور دانمارک دارو را نیز بخش مهمی از اقتصاد خود در نظر داشته است. محصولات دارویی در کشور دانمارک بر اساس کیفیت ارزیابی می‌شود و مشخص است که خرید دارو در این کشور بر اساس سیستم های خرید و فروش ارزیابی شده است. از دیگر بخش های امنیت مالی در کشور دانمارک بانک ها است. گردش مالی بانک   بسیار عالی بوده و سیاست‌های جدید در زمینه وام دهی به افراد صورت گرفته است. کشور دانمارک از دسته کشورهایی است که توانسته امنیت اقتصادی خود را بر اساس نیاز روز ارزیابی نماید و در این زمینه بسیار عالی عمل کرده است. این کشور زیرساخت های روتین و ارزشمندی را شکل داده است و اعتبار محصولات این کشور نیز در دنیا شناخته شده است. شرایط اقامت در کشور دانمارک به طور کلی بر اساس نوع ویزا تعیین می‌شود.

امنیت در دانمارک

امنیت در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حقیقت این است که در کشور دانمارک امنیت آنقدر زیاد است که والدین فرزندان خود را در خیابان ها رها می کنند و به خرید می‌روند. مردم این کشور آنقدر شاد هستند که بدترین اتفاق نیز برای آنها مفهومی ندارد.

در این کشور خبری از تهدیدات سیاسی نبوده و همینطور هرج و مرج شهری نیز دیده نمی شود. پلیس در کشور دانمارک یک رفیق برای کودکان است و نقش امنیتی بالایی دارد به طوریکه مردم از دیدن پلیس در شهر احساس امنیت می کنند. کشور دانمارک یکی از کشورهایی است که توانسته کمترین آمار فساد را اعلام نماید. در این کشور فساد اداری نیز کمتر دیده می شود. مردم کشور دانمارک مشهور به راضی ترین مردم در دنیا هستند. اینطور که مشخص است مردم این کشور فاصله طبقاتی زیادی از نظر اقتصادی ندارند و خوشبختانه به شکل صحیحی بودجه در بین مردم این کشور تقسیم شده است. دولت کشور دانمارک تضمین کرده است که آسایش و آسودگی در این کشور حاکم باشد. در کشور دانمارک فضای زندگی به شکل ساخت یافته دیده می‌شود، بانوان می توانند از هر پوششی استفاده نمایند بدون اینکه با مزاحمتی روبرو باشند. کشور دانمارک یکی از کشورهایی است که توانسته شاخص سالانه شادی را دروضعیت نخست خود قرار دهد. این کشور از نظر درآمد سالانه رتبه 7 در دنیا را دارد و مردم کشور دانمارک به پس انداز بسیار علاقه دارند.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در دانمارک

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش های اقامت به کشور دانمارک ثبت شرکت و سرمایه گذاری است که روشی بسیار عالی برای اقامت خود و همراهتان محسوب می‌شود. این کشور امکان سپرده گذاری به طور دقیق و اصولی فراهم شده است. سرمایه گذاری در کشور دانمارک می تواند به شکل ثبت شرکت و یا از طریق خود اشتغالی باشد که برخی از افراد نام آن را کارآفرینی قرار داده اند. در نظر داشته باشید که اگر شما قصد دارید به سرعت به اقامت این کشور دست یابید بهترین گزینه برای شما ثبت شرکت است. موقعیت کشور دانمارک بسیار عالی است و می تواند بستر بسیار عالی برای سرمایه گذاری باشد، شما می توانید در این کشور  خودتان ثبت شرکت داشته باشید و یا به عنوان نمایندگی یک شرکت مادر باشید.

اینطور که مشخص شده است ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کشور دانمارک نیاز به هزینه 13000 یورویی دارد در نظر داشته باشید که شما می توانید شرکت خود را در حوزه های صنعتی کشاورزی و ساخت و تولید به نتیجه برسانید. این کشور فضای خوبی برای سوددهی دارد

شما پس از یک سال سرمایه گذاری در کشور دانمارک برآورد دقیقی در زمینه سود و زیان می کنید سپس می توانید مشخص کنید که سرمایه‌گذاری در کشور دانمارک چطور صورت می گیرد. کشور دانمارک یکی از کشورهایی است که توانسته سرمایه های شما را وارد پروژه‌های دولتی نماید. در صورتی که سود خوبی به دولت این کشور رسیده باشد می توانید برای همسر و فرزند خود نیز اقامت همراه اخذ نمایید و پس از سه سال می توانید اقامت دائم کشور دانمارک را داشته باشید.

آنچه در این مسیر بسیار نیاز است بودجه شما و مدارکی دال بر اینکه توانسته اید به شرایط زندگی در کشور دانمارک عادت داشته باشید مشخص است که کشور دانمارک یکی از بهترین کشورهای اقامتی محسوب می شود و راندمان کاری در این کشور بسیار عالی است.

ازدواج خارجی ها در دانمارک

ازدواج خارجی ها در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی دیگر از روش هایی که منجر به اقامت کشور دانمارک می شود ازدواج خارجی ها است. ویزای ازدواج کشور دانمارک در حال حاضر یکی از پر متقاضی ترین ویزاهایی است که برای افراد متقاضی در نظر گرفته شده است. اینطور که مشخص است این ویزا از نظر اقامتی رتبه خوبی دارد. یکی از مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج کشور دانمارک گواهی اعلام تجرد و مدارک هویتی است. همینطور نیاز است که فرد از تبعه کشور دانمارک از نظر مالی در وضعیت خوبی باشد این مدرک بسیار مهم و اساسی است یعنی باید تضمین وجود داشته باشد که فرد از تبعه کشور دانمارک می تواند از پس هزینه های زندگی شما بر آید. ارزیابی ها نشان می دهد که شما باید اقدامات اولیه ازدواج در کشور دانمارک را انجام دهید و نیاز به امضا 4 شهود در این زمینه است، مدارک شما باید به 4 زبان زنده دنیا انگلیسی ، فرانسه و آلمانی و اسپانیایی ترجمه شود. طلاق در کشور دانمارک به طور کلی بر اساس بخش های مختلفی ارزیابی شده است، در این کشور اگر شما به این نتیجه برسید که دیگر ادامه زندگی با همسرتان ممکن نیست در صورتی که همسر شما نیز این نظر را داشته باشد روند طلاق سریعتر صورت می گیرد، در صورتی که یکی از دو طرف موافق طلاق نباشند شرایط به این صورت است که در ابتدا باید دلیل طلاق مشخص شود و مدارکی نیاز است که دلایل را ثابت نماید. در صورت وجود بیماری های روحی روانی و یا جسمی پیشرفته دادگاه طلاق را به طور دقیق و ایده آل فراهم می سازد. کشور دانمارک یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته در زمینه طلاق استثنائات زیادی را در نظر داشته باشد، اینطور که مشخص شده است ازدواج در کشور دانمارک بر اساس قوانین در شهرداری صورت می گیرد و طلاق باید در دادگاه باشد.

اجاره خانه در دانمارک

اجاره خانه در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که اجازه اقامت در کشور دانمارک را دارند یک ویزای موقت دریافت می کنند که با آن تنها یکبار می توانند به کشور دانمارک ورود کنید و افرادی که با ویزای طولانی مدت به کشور دانمارک رفته‌اند برای مدت طولانی تری در این کشور اقامت خواهند داشت بنابراین اجاره خانه تنها برای افرادی است که ویزای بلند مدت کشور دانمارک را اخذ کرده اند. به این ترتیب فرد می بایست آدرس خود را در شهرداری این کشور به ثبت برساند. در چنین شرایطی نیاز به خرید یا اجاره ملک و خانه در کشور دانمارک است، در نظر داشته باشید که هیچ نیازی به اجاره یک خانه مستقل در کشور دانمارک ندارید شما با اجاره یک اتاق هم می توانید آدرس خود را شهرداری به ثبت برسانید. در این کشور خانه ها چند ماهه نیز اجاره داده می شود و البته یک خانه به چند نفر نیز اجاره داده می شود حتماً می پرسید چطور؟ در نظر داشته باشید که اگر خانه سه خوابه باشد به 3 نفر اجاره داده می شود اینطور که مشخص شده است یک اتاق به چند نفر اجاره داده نمی شود. برخی از صاحب خانه ها در کشور دانمارک اجاره سه ماه اول را زودتر می خواهند که بخشی از برنامه‌های این کشور بوده و قانونی است، این موضوع در خصوص اجاره خانه به اتباع خارجی بسیار بیشتر دیده می شود. برخی دیگر از صاحبان منازل مبلغی را به عنوان وثیقه در نظر می گیرند. بهتر است که در این زمینه کمی بیشتر احتیاط نمایید. برای اجاره خانه در کشور دانمارک سایت های زیادی وجود دارد که قطعاً به شما کمک خواهد نمود در این سایت ها اطلاعات منازل و تعرفه های مطرح شده به طور جدی ارزیابی می شود. در نظر داشته باشید که کشور دانمارک یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته وضعیت اجاره خانه را به طور دقیقی پیش ببرد. اجاره خانه در شهر کپنهاگ  کشور دانمارک گران است.خرید ملک در دانمارک

خرید ملک در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اقامت کشور دانمارک از طریق خرید ملک یکی از موضوعاتی است که بسیار از افرادی که قصد مهاجرت دارند پیگیر آن هستند. در صورتی که شما عضو اتحادیه اروپا نیستید اما قصد خرید ملک در کشور دانمارک را دارید نیاز به کسب اجازه از وزارت دادگستری را دارید، دادگستری طبق نامه ای اعلام می کند که شما بودجه و شرایط لازم برای خرید ملک را دارید. این افراد باید ثابت نمایند که ملک خریداری شده به عنوان محل اقامت زندگی آن در طول سال بوده و البته نیاز است که دادگستری این موضوع را به شکل دقیقی مورد تأیید قرار دهد. در نظر داشته باشید که اگر شما بیش از 5 سال است که در کشور دانمارک اقامت دارید برای خرید ملک نیازی به مجوز از دادگستری ندارید.

عواملی که باعث می شود خرید ملک آسانتر باشد، افرادی که متأهل هستند شانس بیشتری در خرید ملک در کشور دانمارک به نسبت افراد مجرد دارند، در صورتی که فرزند شما در کشور دانمارک متولد شده باشد شانس شما در خرید ملک بیشتر است، در صورتی که بتوانید فرزند خود را در مدارس دانمارکی ثبت نام نمایید نیز شانس بیشتری در خرید ملک در این کشور خواهید داشت. همینطور تسلط افراد به زبان دانمارکی و یا علاقه زیاد به فرهنگ و زبان این کشور از دیگر بخش‌هایی است که خرید ملک در کشور دانمارک را ساده تر می کند. به طور کلی طبق ارزیابی هایی صورت گرفته از سوی ما قیمت خرید ملک در کشور دانمارک از 70 هزار یورو به بالا تخمین زده شده است. از سوی بانک های مختلف این کشور کمک های مالی به شکل وام دیده می‌شود  که عموماً تا 80 درصد از ارزش اموال به فرد داده می شود. در نظر داشته باشید که فرد نیاز است گواهی خرید از وام دهنده را دریافت نماید که تأییدیه مالی باید به شکل دقیقی تنظیم شود. خرید ملک در کشور دانمارک دشوار است به طور کلی خرید ملک در کشور دانمارک یکی از روش های پر هزینه بوده و برای کسانی مناسب است که قرار است از طریق ویزای سرمایه گذاری به کشور دانمارک اقامت داشته باشند.

ثبت شرکت در دانمارک

ثبت شرکت در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما می توانید در کشور دانمارک ثبت شرکت را در رده های مختلفی داشته باشید، شرکت در این کشور می تواند با مسئولیت محدود باشد، می تواند شرکت سهامی باشد، می تواند تضامنی باشد و یا مالکیت انحصاری باشد. شما برای ثبت شرکت در کشور دانمارک باید کپی شناسنامه و ترجمه رسمی از تمام صفحات داشته باشید. شما اجازه دارید که گواهی سوابق کاری فرد متقاضی را نیز ارائه دهید. نیاز است که اساسنامه شرکت تهیه شود. نیاز است که حساب بانکی برای شرکت ثبت شده در کشور دانمارک وجود داشته باشد. مدارک مبنی بر تمکن مالی فرد متقاضی بسیار مهم است. پس از ارائه مدارک به سفارت کشور دانمارک باید 3 الی 4 ماه برای تأیید مدارک از سوی سفارت اقدام نمایید. ثبت شرکت در کشور دانمارک یکی از بسترهای بسیار مناسب سرمایه گذاری محسوب می شود. یکی از روش های ثبت شرکت در کشور دانمارک ثبت نام آنلاین است. شما از طریق ثبت نام آنلاین در کشور دانمارک در مدت چند ساعت می توانید درخواست خود را ارائه دهید، به این ترتیب نیاز به حضور اولیه شما نبوده و همه چیز اینترنتی پیش می رود. روش دیگر ثبت نام کاغذی و کتبی در کشور دانمارک است که کمی پیچیده و زمان گیر است. این کار دو الی سه هفته زمان نیاز است.

شما اجازه دارید که یک شرکت را خرید نمایید، شرایط به این صورت است که یک شرکت که در وضعیت غیر فعال قرار دارد می تواند از سیو شما خریداری شود به این ترتیب شما مدیرعامل شرکت خواهید بود. از یاد نبرید که در هر دو روش این شما هستید که تعیین می کنید میزان سهام شرکت چقدر باشد. ثبت شرکت در این کشور یک روش کار در کشور دانمارک با حقوق بالا محسوب می شود.

برای ثبت شرکت در کشور دانمارک باید حداقل دو نفر را استخدام نمایید و همینطور نیاز است که وی را بیمه کنید. شما باید بتوانید به طور کلی وظایف موجود در شرکت را توضیح دهید.

انواع ویزا و انواع اقامت در دانمارک

انواع ویزا و انواع اقامت در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش های مهاجرت به کشور دانمارک از طریق ویزای دانشجویی است که البته نیاز است تا حدودی به زبان دانمارکی تسلط داشته باشید در این روش شما باید مدارک تحصیل قبلی خود را داشته باشید. شما باید بتوانید از پس هزینه زندگی بر آیید.

روش دیگر اقامت کشور دانمارک از طریق کسب و کار است که در این روش باید در ابتدا از طریق یکی از روش هایی که در بخش مربوط به ویزای کار کشور دانمارک گفته شده بتوانید در یک شرکت ورود به کار نمایید و نیاز به قرارداد با کارفرما است. در این روش باید از نظر بودجه در وضعیت خوبی باشید.

ویزای سرمایه گذاری کشور دانمارک اغلب به شکل ثبت شرکت دیده می‌شود و از دسته روش هایی است که این روزها بسیار دیده می شود. در این روش نیاز است که مدارک لازم تنظیم شود و البته باید از سرمایه کافی نیز برخوردار باشید، مهاجرت به کشور دانمارک از طریق خرید ملک یکی از روش های یاری دهنده محسوب می شود.

شما با ازدواج با یک فرد از تبعه کشور دانمارک می توانید اقامت این کشور را داشته باشید. در نظر داشته باشید که میزان بودجه در این وضعیت از اهمیت بالایی برخوردار است. کشور دانمارک یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته اقامت به طور دقیق و جدی ظاهر شود. برای انواع ویزای کشور دانمارک باید سعی کنید از ساده ترین ساختارهای اقتصادی برخوردار شوید، در نظر داشته باشید که شما بدون داشتن سرمایه کافی نمی توانید ادامه زندگی در کشور دانمارک داشته باشید.


ویزای توریستی کشور دانمارک 90 روزه بوده و یک نوع اقامت موقت محسوب می شود همینطور ویزای شرایط ویژه مانند ، ویزای پزشکی و یا ویزای شرکت در مسابقات ورزشی از دیگر گزینه های اقامت موقت در کشور دانمارک محسوب می شود. کشور دانمارک یکی از کشورهایی است که توانسته دسته بندی خوبی برای انواع ویزا داشته باشد.

در این کشور در ابتدا اقامت در وضعیت موقت قرار می گیرد و پس از گذشت سه الی پنج سال درخواست اقامت دائم به طور دقیق فراهم می‌شود. کشور دانمارک از دسته کشورهایی است که توانسته فعالیت‌های تجاری را به طور دقیق و روتین پیش ببرد. زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای کشور دانمارک به طور کلی بر اساس بررسی های صورت گرفته بین 2 ماه الی یک سال بسته به نوع ویزا ارزیابی شده است. در صورتی که مدارک شما ناقص باشد شانس کمتری برای اخذ ویزای کشور دانمارک خواهید داشت. شرایط زندگی در کشور دانمارک بر اساس بخش بندی های مختلفی صورت می گیرد.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم دانمارک

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور دانمارک یکی از کشورهایی است که دارای سیستم های بیمه درمانی بسیار پیشرفته ای است و سلامت عمومی و تضمین سلامت در این کشور بسیار مهم است. در این کشور بیمه های تکمیلی و خصوصی از نظر کیفیت و دسته بندی بسیار عالی است. در سال های اخیر بررسی هایی بر روی کیفیت بهداشت و درمان بر روی 35 کشور جهان صورت داده است که دانمارک در این زمینه در لیست 5 رتبه برتر دنیا قرار دارد. در کشور دانمارک مدت انتظار بیمار برای دریافت سرویس های درمانی بسیار کمتر اعلام شده است، این کشور خدمات تخصصی و پزشکی بسیار قوی را در نظر گرفته است به طوریکه در لیست بیمه آن جراحی نیز پوشش داده می شود. لوازم سی تی اسکن در کشور دانمارک بسیار قدرتمند ظاهر شده است و مشخص است که در این کشور کیفیتی که برای مراقبت از مادران در نظر گرفته می شود به شکل روتین ارزیابی شده است. بیماران در کشور دانمارک دسترسی به داروهای خاص دارند و به طور کلی هزینه هایی که برای درمان بیماری های صعب العلاج در نظر گرفته می شود از سوی دولت مورد پوشش قرار می گیرد. کشور دانمارک در زمینه بهداشت سرمایه زیادی را وارد کرده است.

خدمات بانکی و مالی در دانمارک

خدمات بانکی و مالی در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانک دانسکه یکی از بهترین بانک های کشور دانمارک محسوب می شود که مدیرعامل این بانک توماس برگن است، تعداد پرسنل این بانک 19303 نفر هستند این بانک دارای 354 شعبه است این بانک در زمینه مسکن و اوراق بهادار توانسته بسیار عالی عمل نماید. دانسکه بزرگترین بانک در کشور دانمارک محسوب می شود و دارای بیش از 5 میلیون نفر مشتری است و یک بانک بزرگ خرده فروشی محسوب می شود.

بانک جوسکه با مدیر عامل آندرس رم یکی از بهترین بانک های کشور دانمارک محسوب می شود که دارای 3850 پرسنل بوده و در حدود 124 شعبه دارد. این بانک از نظر سهم بازار رتبه خوبی دارد و همینطور دارای شعبات و شرکت های تابعه زیادی است. این بانک از نظر بورس اوراق بهادار بسیار عالی عمل کرده است.

بانک سود به مدیریت کارن فرویسی با 2280 نفر پرسنل از دسته بانک‌های مشهور کشور دانمارک محسوب می شود که دارای 1150 شعبه است، این بانک به طور کلی رشد زیادی داشته و درآمد بالایی را نیز شکل داده است.

بانک نوکردیت که راسموسن مدیر عامل آن است در حدود 4100 نفر پرسنل دارد و به اندازه 227 شعبه را به خود اختصاص داده است. این بانک در زمینه خدمات مالی ، وام و خرده فروش بانکی و سرمایه‌گذاری و بیمه نیز به رتبه خوبی رسیده است. این بانک صادرکننده اوراق قرضه خصوصی در اروپا است.

نوردا یکی از مهمترین بانک هایی است که در تاریخ بانکداری کشور دانمارک بسیار درخشیده است، این بانک 3080 نفر پرسنل دارد و تعداد شعبه آن نیز 113 نفر اعلام شده است. این بانک به طور کلی یکی از مهمترین بانک های کشور دانمارک محسوب می شود. کشور دانمارک توانسته این بانک را یک گزینه بسیار عالی در زمینه خرید و فروش ارز بداند.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در دانمارک

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما با داشتن پاسپورت دانمارک می توانید به 166 کشور بدون نیاز به ویزا رفت و آمد نمایید و رتبه پاسپورت دانمارک 3 اعلام شده است و به طور کلی یکی از پاسپورت های معتبر در دنیا محسوب می‌شود.

تشابهات فرهنگی دانمارک با ایران

تشابهات فرهنگی دانمارک با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور مراقبت از فرزندان در سال های اولیه زندگی به این شکل است که مادران اغلب از کار خود دست می کشند.

در بین مردم دانمارک تقسیم کار بسیار دیده می شود به طوریکه در روزهای خاصی از هفته مردان وظیفه تقسیم کار را دارند و در سایر روزها نیز بانوان باید به امور تربیت فرزند خود رسیدگی نمایند. دانمارک از دسته کشورهایی است که توانسته قوانین را به طور دقیق و اصولی مورد ارزیابی قرار دهد و قانونمندی این کشور به نسبت کشورهای دیگر بیشتر است.

از نظر شادی دانمارک سه برابر ایرانیان شاد هستند، شاد بودن بخشی از زندگی مردم این کشور محسوب می شود.

اعیاد و تعطیلات رسمی در دانمارک

اعیاد و تعطیلات رسمی در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اول ژانویه در کشور دانمارک سال نو محسوب می شود. این روز در کل دنیا با شادی همراه است و کشور دانمارک نیز چنین روزی را به نیت پاک جشن می گیرد.

6 ژانویه در کشور دانمارک روز پادشاه سوم است، این روز مردم کشور سعی می کنند لباس های سلطنتی به تن نمایند و به تاریخ گذشته می روند.

5 ژوئن در دانمارک روز قانون اساسی است، روز قانون اساسی در این کشور به طور کلی بر اساس شرایط مختلف ارزیابی می شود، اینطور که مشخص شده است در این روز بازبینی دقیقی بر روی قانون اساسی کشور صورت می گیرد و نظر مردم نیز در این راستا پرسیده می شود البته این تاریخ مشهور به روز پدر نیز است.

24 دسامبر در دانمارک شب کریسمس است، در این روز مردم سعی می‌کنند در منزل خود از درخت های کریسمس استفاده کرده و برای هم هدیه خریداری نمایند این روز از دید مردم دانمارک یک جشن بسیار بزرگ و ارزشمند است به طوریکه مردم این کشور چنین روزی را شادترین روز دنیا می دانند.

31 دسامبر در دانمارک شب سال نو است، در نظر داشته باشید که این تاریخ به طور کلی یکی از بهترین تاریخ های سال محسوب می شود. در این شب مردم کشور دانمارک اغلب لباس نارنجی به تن می کنند و به خیابان ها می آیند.

دین در دانمارک

دین در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مذهب رسمی در کشور دانمارک مسیحیت وابسته به کلیسای پروتستان لوتری است. در این کشور به غیر از کلیسا 11 مجمع مذهبی دیگر نیز دیده می شود. اسلام دومین مذهب رایج در کشور دانمارک محسوب می‌شود.

تفریح در دانمارک

تفریح در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موزه ملی دانمارک یکی از بهترین دیدنی های دانمارک محسوب می‌شود. در این منطقه می تواند پیاده روی ده دقیقه ای داشته باشید تا به کاخ زیبایی که در انتهای یک باغ قرار دارد برسید، این کاخ با معماری باشکوه خود از نظر تاریخ و فرهنگ رتبه زیادی دارد. در این موزه مجموعه های بی نظیری از آثار هنری و صنایع دستی دیده می شود. این باغ دارای انواع عتیقه جات، نقره جات و همینطور نقاشی های بی نظیر است. بخشی از این منطقه مربوط به موزه کودکان است که در آن کودکان شما می توانند سوار کشتی وایکنیگ ها شوند و تفریحی بسیار عالی برای خود فراهم سازند این موزه بسیار زیبا و دیدنی است.

گالری ملی دانمارک از بزرگترین مجموعه های هنری در دنیا محسوب می شود که در آن بیش از 700 هزار محصولات هنری دیده می شود و یک مکان بسیار جذاب برای استراحت محسوب می شود.

برج مدور یکی از چشم اندازهای بسیار زیبا در دانمارک محسوب می‌شود، این برج به طور کلی دارای تماشاهای مجموعه ای بی نظیری است. در نظر داشته باشید که بالای این برج به طور کلی سکوهای دیدنی خوبی دیده می شود. این باغ دارای سطح شیبدار بسیار ایده‌آلی است.

کاخ امالین بورگ، کاخ آمالین بورگ از دیگر باغ هایی است که در کنار یک منطقه اقامتگاهی بی نظیر قرار دارد، در این مجموعه 4 کاخ دیده می شود که به طور کلی به سبک روکوکو ساخته اند. این باغ دارای معماری های بی نظیری است. مشخص است که در این باغ عکاسی بسیار دلچسب است. این باغ چند وجهی است.

پل اورسوند یک پل دو طرفه با جاده های ریلی و دو طرفه محسوب می‌شود این پل از دو سمت به هم متصل است. در نظر داشته باشید که این پل از یک تونل رد می شود و به طور کلی دارای مسیر های راه‌آهن بی نظیری است. بازدید از این مکان بسیار روح نواز است.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در دانمارک

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از وسایل حمل و نقل عمومی در دانمارک اتوبوس ها هستند، اتوبوس ها در مرکز کپنهاگ هر 3 دقیقه شروع به حرکت می کنند. مسیر ها به طور دقیق مشخص شده است.

مترو از دیگر وسایل حمل و نقل در دانمارک محسوب می شود ، مترو در این شهر در تمام طول هفته مشغول به خدمات دهی است و امکان تعمیر آن نگهداری آن نیز وجود دارد. مترو هر 15 دقیقه یک بار حرکت می کند.

قطارها در سری های مختلف هر چند دقیقه حرکت می کنند و البته در روزهای شنبه و جمعه تایم حرکت تغییر می کند.

هزینه ها به این صورت است که هر 3 کیلومتر جابه جایی توسط تاکسی بین 58 الی 73 کرون هزینه در بر دارد. مترو اتوبوس در کپنهاگ بین 24 الی 36 کرون هزینه دارد. بلیط های حمل و نقل محلی یک طرفه بین 20 الی 24 کرون تعیین شده است. در این کشور بنزین هر یک لیتر بین 12 تا 13 کرون است.

فرهنگ دانمارک

فرهنگ دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در دانمارک بانوان در امور کاری و تجاری بسیار مورد احترام هستند به طوریکه حقوق آنها مساوی با آقایان است. در این کشور بانوان هم می توانند مقام های بالای کاری داشته باشند.

از نظر ساعتی بانوان ساعت کاری منعطف تری دارند به طوریکه بتوانند به امور خانه و خانواده نیز رسیدگی نمایند.

در این کشور در ادارات با بانوان با احترام صحبت می شود. خانواده هسته اصلی اجتماعی محسوب می شود و به طور کلی در فرهنگ مردم دانمارک اینطور دیده می شود که کودکان از سن کم بسیار مستقل تربیت می شوند. در این کشور برای شروع زندگی نیاز به ازدواج نیست.

در دانمارک هدیه دادن بسیار مرسوم است به طوریکه در روز جشن تولد افراد از هدیه های زیادی استفاده می شود. در صورتی که برای وعده شام به منزل یک فرد دانمارکی دعوت شوید نیاز است که با خود گل و شکلات مرغوب داشته باشید. گل ها باید به شکل دسته ای پیچیده شده باشد. استفاده از کاغذ قرمز برای پیچیدن گل نیاز است.

هنر دانمارک

هنر دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موزه هنر ملی در دانمارک در زمینه نقاشی های چند بعدی فعالیت زیادی داشته است. در این کشور نقاشی بر روی دیوار و شیشه نیز بسیار دیده می شود.

ورزش در دانمارک

ورزش در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از ورزش های محبوب در دانمارک فوتبال است که البته نوع سالنی آن توسط بانوان صورت می گیرد. در این کشور هنرهای رزمی نیز از ارزش زیادی برخوردار است. هنرهای رزمی دانمارک بر اساس ساختار مشخصی دنبال می شود.

اینطور که مشخص شده است هنرهای رزمی توانسته در سال های اخیر تا مرحله نهایی مسابقات نیز پیش رفته است.

خرافات در دانمارک

خرافات در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور اگر چاقو را با دست راست بگیرید معنی خوبی ندارد.

اگر غذا را تا ته نخورید از سوی مردم این کشور مورد برخورد جدی قرار می گیرید به طوریکه دیگر برای شما غذا آورده نمی شود.

در این کشور وقتی از یک زن در مورد طلاق قبلی او سوال می شود به این معنی است که بخت او بسته می شود.

شایعات در مورد دانمارک

شایعات در مورد دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در دانمارک هیچ فرد غمگینی وجود ندارد دروغ است اما بیشتر مردم این کشور شاد هستند.

در زمان صرف شام در دانمارک بهتر است در مورد مسائل کاری صحبت نشود.

موارد ممنوعه در دانمارک

موارد ممنوعه در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در این کشور حق توهین به هیچ کس را ندارید.

مردم دانمارک به طور کلی در زمینه اتلاف غذا بسیار حساس هستند بهتر است کمی دقت کنید.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم دانمارک

خطرات احتمالی برای افراد مقیم دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


دانمارک یکی از امن ترین کشورهای دنیا است به طوریکه در این کشور خطرات احتمالی به حداقل رسیده است.

تشابهات قوانین دانمارک با ایران

تشابهات قوانین دانمارک با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

زمان غذا خوردن و همینطور محتویات غذا خوردن در دانمارک مشابه با ایران است.

در این کشور مردم همدیگر را به اسم کوچک صدا می زنند.

گواهینامه و خرید ماشین در دانمارک

گواهینامه و خرید ماشین در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانمارک یکی از سخت گیرترین کشورها در زمینه صدور گواهینامه رانندگی است. در این کشور در صورتی که در آزمون عملی تئوری قبول نشوید قطعاً به مشکل بر می خورید. در دانمارک رانندگی با اتومبیل شخصی به طور کلی از نظر هزینه ای بالا است و بهتر است که در خرید ماشین در این کشور نیز در ابتدا از نرخ روز اتومبیل اطلاع کسب کنید.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در دانمارک

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت دانمارک در ایران در تهران، خیابان شهید بهشتی ، پس از تقاطع سهروردی ، شماره 145 ساختمان نگین قرار دارد. زمان کاری از 8 صبح تا 12 ظهر اعلام شده است.

نوع پوشش مردم دانمارک

نوع پوشش مردم دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نوع پوشش در دانمارک آزاد است اما مردم این کشور اغلب لباس جین به تن می کنند. استفاده از لباس های سنتی نیز در بین بانوان دیده می شود. حجاب کشور دانمارک بر اساس نوع مذهب هر فرد توسط خود او تعیین می شود و اجباری وجود ندارد.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی دانمارک

جغرافیا و شرایط آب و هوایی دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانمارک در بخش شمال اروپا قرار دارد. این کشور توانسته چشم‌اندازهای طبیعی را در دنیا شکل دهد. دانمارک از نظر جغرافیایی بخشی از اسکاندیناوی محسوب می شود، این کشور سرزمینی کم ارتفاع بوده اما دارای جلگه های سرسبزی است. این کشور رودهای کوتاه اما پر آبی دارد. مساحت دانمارک در حدود 42 کیلومتر مربع اعلام شده است. جمعیت این کشور نیز 5 میلیون نفر اعلام شده است. مردم دانمارک به زبان دانمارکی صحبت می کنند و واحد پول رسمی در این کشور نیز کرون است. از نظر زمانی دانمارک دو ساعت و نیم از تهران عقب تر است.

آب و هوای دانمارک معتدل است و به طور کلی دارای 4 آب و هوای متمایز در 4 فصل است. میزان بارش در این کشور در 4 فصل سال یکسان است و به طور میانگین در سال 61 سانتی متر بارندگی در این کشور دیده می شود. برای سفر به این کشور تمام فصل ها می تواند مناسب باشد. در نظر داشته باشید که فصل بهار و تابستان از دسته فصل‌های مهم گردشگری محسوب می شود. زمستان های این کشور سرد است. زمستان‌های این کشور سرد است و به طور کلی از دسته کشورهایی است که توانسته برای بازی های زمستانی گزینه خوبی باشد.

به طور کلی بهترین فصل اقامت در دانمارک فصل بهار و تابستان است البته این دو فصل از نظر هزینه ای بسیار گران قیمت هستند اما از زیباترین فصل هایی هستند که اقامت محسوب می شود. در نظر داشته باشید که در این کشور وضعیت رزرو اتاق های اجاره ای نیز حالت مخصوص به خود را در فصل های بهار و تابستان دارد.

غذاهای دانمارک

غذاهای دانمارک | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اسموربرود یکی از معروف ترین غذاهای دانمارک محسوب می شود. این غذا با تکه های نان چاودار کره ای تهیه می شود و در آن از ماهی و سبزیجات و پنیر تهیه شده است. گوشت از دیگر بخش های مهم این غذا محسوب می شود و به طور کلی یکی از غذاهای پروتئین دار است.

فیسک فریکادلر که نام فارسی آن ماهی روغن است یکی از غذاهای محلی دانمارک است که آنقدر خوش طعم است که شما را به رویا می‌برد، این غذا با آبلیموی تازه و جعفری و شوید ترکیب شده است و در کنار سالاد خیار مصرف می شود. این غذا ترکیب بی نظیری است.


پولسر یک نوع سوسیس خوش طعم است که درون یک قطعه نان برشته شده قرار می گیرد و با پیاز داغ و خیارشور سرو می شود. این سوسیس به طور کلی هم طعم هات داگ های کبابی است. این غذا با کچاپ و سس خردل ترکیب می شود و طعم عالی دارد.

کربینتر یکی از مشهورترین غذاهایی است که شبیه به کوفته های بیضی شکل طراحی شده است و داخل پودر سوخاری غلتانده می شود، این غذا به طور کلی با سبزیجات سرو می شود.

پاته جگر از ترکیب جگر و پیاز و آرد و تخم مرغ تهیه شده است و به صورت یک دست و کرمی استفاده می شود. این غذا کمی گرانقیمت است و شاید استفاده از آن برای عموم افراد ممکن نباشد.