sweden
کشور سوئد

زندگی در سوئد

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو - زندگی در کشور سوئد  - go2tr

میانگین حقوق ماهانه خالص در کشور سوئد پس از مالیات 2208.28 یورو اعلام شده است. نرخ بهره وام به درصد در این کشور اگر وام در وضعیت 20 ساله قرار بگیرد 2.58 اعلام شده است که البته این ارقام متغیر است. میانگین درآمد در کشور سوئد بستگی به نوع کار دارد و نمی‌توان از اعداد ارقام ثابت در این زمینه استفاده کرد به عنوان مثال در کشور سوئد یک کارمند در بخش خصوصی به میزان 34 هزار کرون دریافت می‌کند، حال اگر فرد متخصص در زمینه it باشد به صورت معمول 48 هزار کرون در ماه دستمزد را به خود اختصاص می‌دهد که این رقم به نوبه خود بسیار بالاتر از پایه حقوق است. یکی از شغل‌هایی که در کشور سوئد با امنیت مالی بسیار بالایی همراه است پرستاری است، پرستاران در کشور سوئد درآمد و تسهیلات بسیار عالی دریافت می‌کنند که به نوبه خود می‌تواند بسیار ارزشمند باشد. روال اقتصادی در کشور سوئد نرمال است و نیازی نیست کسی به سراغ دزدی برود. در این کشور بحران‌های اقتصادی به سادگی حل می‌شود، دولت فکری به حال افراد بی‌سرپرست و بدسرپرست کرده است و در کشور سوئد هیچ گدایی در سطح شهر دیده نمی‌شود. این کشور از نظر تفریح و گردشگری بسیار بی‌نظیر است. ویزای بلند مدت در کشور سوئد شامل ویزای تحصیلی، کاری، تجاری و کارآفرینی است. در نظر داشته باشید که ویزای سرمایه‌گذاری از سریع‌ترین روش‌هایی است که اجازه می‌دهد به این کشور سفر نمایید. شایان ذکر است که اقامت نیز در دو وضعیت موقت و دائم قرار دارد. در فصل زمستان مردم کشور سوئد عید سنت لویزا برگزار می‌کنند که تاریخ آن به 13 ماه دسامبر باز می‌گردد. در نظر داشته باشید که این تاریخ به نوبه خود طولانی‌ترین شب سال بوده و معادل با شب یلدا در ایران است. استفاده از لباس‌های سفید رنگ در این روز بسیار زیبا است.
 

 اولین تصویری که از مردم سوئد در ذهن ما نقش می‌بندد سرما و صلح طلبی است. مردم سوئد دارای خلق و خوی سرد هستند اما در این کشور خشم بسیار کم است حتی وقتی مجبورند در سرمای زیاد روزانه ساعت‌ها کار کنند.

میانگین درآمد در کشور سوئد بستگی به نوع کار دارد و نمی‌توان از اعداد ارقام ثابت در این زمینه استفاده کرد.

 اخذ ویزای کار برای کشور سوئد ساده نیست و باید از سوی یک کارفرما یک دعوتنامه برای شما ارسال شود که مشخص نماید شما قرار است چه سمتی داشته باشید و میزان حقوق شما چقدر است.

 اجاره زمین تنیس در کشور سوئد 1 ساعت در آخر هفته در حدود 12.15 یورو اعلام شده است. 

در این بخش جدیدترین نرخ در زمینه انواع اقلام در کشور سوئد را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

تحصیل در کشور سوئد رایگان نیست و یکی دیگر از رکن‌های درآمدزای دانشگاه‌های خصوصی در کشور سوئد هستند که بخشی از بودجه آن‌ها در وضعیت مالیات‌های سنگین قرار می‌گیرد.  

ین‌طور که شواهد نشان می‌دهد بهتر است که بتوانید کشور سوئد را یکی از کشورهای بسیار عالی در نظر بگیرید. شرایط زندگی در کشور سوئد متفاوت است.

کشور سوئد همه چیز تمام است. این کشور الگویی برای سایر کشورها بوده و اگر دنبال کننده اخبار باشید متوجه می‌شوید که در کشور سوئد هرگز خبری از جرم و جنایت نیست.

اگر می‌خواهید برای خود و همسر و فرزند خود اقامت کشور سوئد را اخذ نمایید باید در ابتدا روش درستی اخذ ویزای این کشور برای خودتان را بدانید و به دنبال آن برای همراه خود اقدام کنید.

در صورتی که بتوانید ادعای خود را ثابت کنید به شما ویزای دو ساله داده می‌شود و در طول دو سال بررسی می‌شود که آیا ازدواج شما در وضعیت نرمال قرار دارد و با هم زندگی می‌کنید یا خیر.

 اطلاعاتی که در زمینه هزینه اجاره خانه در کشور سوئد ارائه شده است جدیدترین نرخ منزل در سال 2019 است و سعی شده از یک نرخ متوسط استفاده شود مبرهن است که اگر به دنبال منزلی لوکس باشید این هزینه بیشتر خواهد بود.  

شایان ذکر است که خرید خانه در این کشور با سند زنی همراه نیست این یک قانون است و چیزی به اسم سند وجود ندارد و تنها بنای خانه به نام شما اعلام می‌شود.  

 شرکت سهامی به این شکل است که اگر شرکت ورشکست شود دولت کاری به اموال شخصی شما نداشته و شرکت مسئول پرداخت بدهی‌ها است.

 ویزای بلند مدت در کشور سوئد شامل ویزای تحصیلی، کاری، تجاری و کارآفرینی است. در نظر داشته باشید که ویزای سرمایه‌گذاری از سریع‌ترین روش‌هایی است که اجازه می‌دهد به این کشور سفر نمایید.

 یک نوع بیمه نیز در وضعیت جبران خسارت وجود دارد که به برای پول ، کالا و سرویس است که البته این بیمه در شرایط بسیار خاص مورد پوشش قرار می‌گیرد.

در کشور سوئد گرفتن وام ماشین میز نیز دیده می‌شود. وام خرید ماشین در این کشور نیز در برخی از بانک‌ها صادر می‌شود. 

 بیمه درمانی مسافرتی با پوشش کامل خدمات درمانی فراهم شده است که افراد باید دریافت نمایند.

 دوستی با مردم کشور سوئد کار سختی است.

 در فصل زمستان مردم کشور سوئد عید سنت لویزا برگزار می‌کنند که تاریخ آن به 13 ماه دسامبر باز می‌گردد.

به گوش ما بارها رسیده است که کشور سوئد در لیتس کشورهای غیر مذهبی قرار دارد!

ورزش‌های سرد و برفی بخش جدانشدنی از کشور سوئد است و تفریحات بسیار پیشرفته و مهیجی در این کشور وجود دارد اما ما تصمیم گرفته‌ایم در این بخش تفریحاتی را معرفی کنیم که افرادی که از سرما خسته شده‌اند به سراغ آن بروند.

در صورتی که بخواهید هر یک ساعت تاکسی اجاره نمایید باید 50.05 یورو هزینه در نظر بگیرید.

در نظر داشته باشید که در آداب و رسوم مردم کشور سوئد اینطور مشخص شده است که دست‌ها نباید روی میز قرار بگیرد. 

 سخنرانی‌ها و نمایشگاه‌هایی که در کشور سوئد برگزار می‌شود اغلب دارای وجه آموزشی هستند. 

در لیست انواع بازی‌های فکری در کشور سوئد شطرنج گزینه مناسبی محسوب می‌شود در این کشور رده‌های سنتی 12 الی 22 سال در زمینه شطرنج فعالیت می‌کنند.

در کشور سوئد نیز مانند سایر کشورها فضای خرافات وجود دارد. در کشور سوئد به درپوش‌های چاله‌های شهری بسیار توجه می‌شود! 

این شایعه به طور کلی از پایه اشتباه است، در این کشور سوئد مذهب در وضعیت متفاوتی قرار دارد اما احترام به هر دین و آیین و سطح پوششی فراهم شده است.  

در کشور سوئد آسیب رساندن به اموال عمومی بسیار جریمه در بر می‌گیرد حتی اگر یک سطل آشغال ساده باشد! بهتر است زمانی که در شهر قدم می‌زنید حواس خود را جمع کنید.

 مردم این کشور بسیار آرام هستند و کل شهر به شکل دقیق مورد بررسی قرار می‌گیرد.  

 در کشور سوئد مردم بیشتر علاقه به صحبت به زبان انگلیسی دارند. 

 این مرحله عملی است و نام دیگر آن مسیر لغزنده است.

سفارت ایران در شهر استکهلم در کشور سوئد است. 

 در مدارس و دانشگاه‌های این کشور تا سال 2012 استفاده از پوشش‌های اسلامی ممنوع بود اما پس از این دوره دیده می‌شود که افراد در انتخاب لباس و پوشش خود آزاد هستند.

کشور سوئد از نظر جغرافیایی در بخش شمال اروپا قرار دارد. این کشور دارای آب و هوای بسیار سرد است. کشور سوئد از سمت غرب با نروژ، از سمت شرق با بوتنی و از سمت جنوب شرقی با دریای بالتیک هم مرز است.

کوفته سوئدی یکی از غذاهای بسیار خوش طعم محسوب می‌شود که در رستوران‌های شهر استکهلم با تنوع زیادی دیده می‌شود.

مطالب مرتبط