denmark
کشور دانمارک

سفر به دانمارک

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو - سفر به کشور دانمارک - Go2tR

سفر به دانمارک، سفر به کشوری است که مهد آزادی، رفاه، آرامش و بدون فاصله طبقاتی است. دانمارک Denmark یک کشور اسکاندیناوی در شمال اروپاست که شامل شبه جزیره یوتلند و جزایر متعدد است. تنها همسایه این کشور آلمان است که در جنوب این کشور واقع شده و از طریق پل اورسوند Öresund با سوئد ارتباط  دارد. مابقی اطراف کشور در شرق با دریای بالتیک و در غرب با دریای شمال، مرز آبی دارد. بیشینه انسان­ها در این کشور به 12500 سال پیش می‌رسد و قوم‌­های ژوت و ژرمن با حرفه کشاورزی در آن زندگی می­کردند. به مدت 200 سال از قرن هشتم به نام قوم وایکینگ به تجارت و یا غارت دیگر کشورها می­پرداختند. اکنون این کشور جزء کشورهای اتحادیه اروپاست و از اعضای توافق­نامه شینگن است. هم­چنین از بنیانگذاران و اعضای سازمان­های ملل و ناتو است. حکومت کشور دانمارک از نوع پادشاهی بوده که بعد از ژاپن، قدیمی‌ترین خاندان پادشاهی را دارا است. کپنهاگ Copenhagen ، پایتخت آن کشور، به داشتن کاخ های سلطنتی و بندر رنگارنگ Nyhavn، هم‌چنین پارک تفریحی تیوولی و مجسمه کوچک "پری دریایی کوچولو" مشهور است. اوزنس، زادگاه نویسنده معروف، هانس کریستین اندرسن، در قسمت مرکزی دارای معماری قرون وسطایی با خیابان های باریک و خانه های سقف شیبدار چوبی است. در سفر به دانمارک خواهید دید که کشور دانمارک از مرفه ترین کشورهای جهان بوده و زندگی مردم کشور از کیفیت بالایی برخوردار است. کشور دانمارک از نظر درآمد سرانه، رتبه هفتم جهان را دارد و اختلاف درآمد بین مردم دانمارک کم است و از این لحاظ در مقام اول جهان است. در سال 2016 شادترین و راضی­ترین مردم دنیا بودند و کمترین فساد اداری را داشته است. جمعیت این کشور در حدود 5.5 میلیون نفر است که حدود 80 درصد آنها از پیروان مسیحی لوتری هستند. زبان رسمی کشور، زبان دانمارکی است. ارز رسمی کشور، کرون دانمارک یا Danish kroneاست که با علامت اختصاری  DKK یا  krنمایش می­شود.

دیدنی های کپنهاگ:

کپنهاگ، پایتخت و شهر پرجمعیت دانمارک، در جزایر ساحلی زلاند و آماگر Amager واقع شده است. 

سالانه بیماران زیادی جهت انجام انواع جراحی¬های پیشرفته از جمله جراحی پلاستیک، عروق کرونر، نخاع و ارتوپدی سفر به دانمارک را انتخاب می¬کنند.

اکثریت جمعیت دانمارک یعنی حدود 80 درصد مردم این کشور، پیرو کلیسای پروتستان لوتری  هستند.

بازدید از باغ گیاه شناسی:

دوستداران طبیعت در سفر به دانمارک می¬توانند به صورت رایگان از باغ گیاه شناسی در کپنهاگ دیدن نمایند. 

قلعه کرنبورگ Kronborg:

این قلعه تاریخی در شهر هلزینگر، در دانمارک واقع شده است.

فستیوال افتتاح هتل قلعه جدید در Legoland:

هر ساله صد نمایشگاه و کنفرانس بین¬المللی در زمینه¬های صنعت، علم، پزشکی، غذا، هنر و مد در دانمارک برگزار می¬شود که در سفر به دانمارک می¬توانید در آنها شرکت نمایید.

تور گشت قلعه¬ها از کپنهاگ:

دانمارک از اعضای اتحادیه اروپاست و برای سفر به دانمارک، ویزای شینگن نیاز است.

از نظر دما و بارندگی، بهترین زمان برای بازدید از دانمارک ماه¬های می و آگوست است که طولانی¬ترین روزها در این ماه¬ها هستند، درجه حرارت ملایم است و درخت¬های حومه شهر پر از شکوفه است.

در سفر به دانمارک هزینه کرایه اتاق دو نفره در هتل متوسط از حدود 700 تا1500 کرون است. اتاق دو نفره در هتل کم قیمت، هزینه¬ای بین 500 تا700 کرون دارد.

شهروندان اتحادیه اروپا و دارندگان ویزای شینگن می¬توانند آزادانه به دانمارک سفر کنند، زیرا سیستم اطلاعات ویزا (VIS) به کشورهای شینگن اجازه می دهد تا داده های ویزا را با هم مبادله کنند.

در سفر به دانمارک، مدت زمان پرواز از تهران به مقصد کپنهاگ 5 ساعت و 15 دقیقه است.

سرزمین دانمارک جلگه‌ای و کم ارتفاع است، به طوریکه ارتفاع بلندترین نقطه این کشور ۱۷۳ متر است.

بسته به اینکه چه زمانی سفر خواهید کرد، شرایط آب و هوایی آن کشور را بررسی کنید و مطابق آن شرایط، کفش و لباس مناسب برای سفر به دانمارک خود بردارید.

گرچه دانمارک عضو اتحادیه اروپا است، ولی ارز رسمی کشور کرون دانمارک است که با علائم اختصاری  kr یا DKK نوشته می‌شود.

دانمارک دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی عمومی دولتی برای همه شهروندان خود است

دانمارک یک مقصد عالی برای رانندگی در تعطیلات سفر به دانمارک است.

موارد آزار و اذیت در دانمارک بسیار کم است، این کشور به سختی در فهرست امن ترین و خطرناک ترین کشورهای جهان، رتبه‌بندی شده است.

توصیه می شود همه مسافران در سفر به دانمارک، با واکسیناسیون معمول و دوره های یادآور آن ، به روز شوند.

مطالب مرتبط