x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

سفر به آلمان

سفر به آلمان، بازدید از یک کشور اروپای غربی است که دارای بیش از 2 هزار سال تاریخ و فرهنگ است و جاذبه‌های گردشگری زیادی در مناطق مختلف آن دیده می‌شود از جنگل ها و رودخانه ها گرفته، تا کوه ها و سواحل دریای شمال. برلین، پایتخت آلمان، به صحنه های نمایش­­‌های هنری، دروازه براندنبورگ و بسیاری از مناطق بازمانده از جنگ جهانی دوم مشهور است. شهر مونیخ به سالن های جشن Oktoberfest و رستوران­‌های باواریایی و کارخانه Hofbräuhaus که مربوط به قرن شانزدهم است، شناخته شده است. فرانکفورت، آسمان خراش‌های مدرن و بانک مرکزی اروپا را در اختیار دارد. آلمان کشوریست که از لحاظ جغرافیایی و فرهنگی بسیارمتنوع است. دره رود درخشان راین و جنگل سیاه و همچنین شهرهای پر جنب و جوش و مکان­‌های تاریخی دیدنی، بخشی از جذابیت‌­های آن است که می توان از آن‌ها نام برد. در هر زمانی از سال، سفر به آلمان یک انتخاب عالی برای شماست، آب و هوای متنوع با تابستان‌­های گرم و زمستان­‌های سرد را داراست. هزینه­‌های مسافرتی به این کشور خیلی در نوسان نیست، اما قیمت‌­های خوبی در پروازها و اقامت آن در بیشتر موارد می­‌توانید پیدا کنید. آلمانی‌ها به طور کلی مردمی با رفتارهای دوستانه هستند، هرچند رفتارهای طبیعی آن‌ها ممکن است با بی‌اعتنایی اشتباه گرفته شود. پول رسمی آلمان یورو است و یک دلار آمریکا تقریبا برابر با 9/0 یورو ارزش دارد.

مشاوره سفر به آلمان

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف آلمان

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR


بسیاری از گردشگران معمولا درفصل  پاییز برای جشنواره (Oktoberfest) به باواریا سفر می کنند. در تابستان ساحل دریای شمال و سواحل دریای بالتیک بسیار هیجان انگیز است، و در زمستان دوستداران ورزش اسکی در شهرهایی مانند گارمیش، به این ورزش جذاب می‌پردازند. از شهرهای شمالی می‌توان به هامبورگ با آن منطقه معروف نور قرمز و برمن باساختمان‌های هنری زیبای آن اشاره کرد. فرانکفورت، به خاطرسرمایه مالی اروپا، از دیگر شهرهای آلمان پر جنب و جوش­ترو هیجان انگیزتر است، از جاهای دیدنی فرانکفورت می‌توان به  سالن نمایش خیلی بزرگ آن اشاره کرد. سفر به کلن برای بازدید از کلیسای جامع و سفر به برلین برا ی کشف مناظر طبیعی و دیدنی های برلین  و جاذبه هایش انجام می­‌گیرد. سایر نقاط قابل توجه دیگر که می‌توان از آن ها نام برد نیز عبارتند از: دوسلدورفdusseldur، هانوفر hanoverو نورنبرگnuremberg.
 
 
 

توریسم سلامت در آلمان

توریسم سلامت در آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از سال­ها قبل کشور آلمان به صنعت توریسم سلامت و گردشگری توجه زیادی نشان داده است. بیمارستان­های مجهز و تجهیزات پیشرفته آنها، امکانات خیلی زیادی را برای بیماران گردشگر خود فراهم کرده است. آلمان می­تواند یکی ازکشورهای مناسب باشد برای بیمارانی که درگیر با بیماری های نادر و سخت هستند. کشور آلمان برای  جراحی های تومور و بیماری سرطان امکانات خوبی در اختیار دارد. جهت درمان بیماری سرطان در بیشتر شهرهای آلمان متخصصان برجسته انکولوژی وجود دارند. برای مقابله با بیماری سرطان از روش‌های درمانی همزمان شامل شیمی درمانی، جراحی، پرتو درمانی، پیوند سلول های بنیادی و روان درمانی استفاده می‌کنند.
 
هنگامی که  به آلمان  سفر می کنید، می­توانید برای روش­های درمانی طبیعی از چشمه های آبگرم آن کشور با اثراتی که دارند استفاده کنید. در زبان آلمانی، کلمه Bad به طور معمول به عنوان یک پیشوند برای نشان دادن شهر مورد نظری که یک شهر دارای چشمه آبگرم است، به کار می­‌رود.
 - منطقه تفریحی محلی بینسفلد  یا Binsfeld  دارای دریاچه های آبگرم  دلچسبی است که به عنوان  حمام کردن استفاده می شود، همچنین غواصی و همه چیزهایی که بدن و روح شما برای استراحت کردن به آن نیاز دارد، امکاناتی فراهم کرده است. از تمام نقاط جهان، برای  استفاده از امکانات درمانی آن به این فضای مدیترانه ای دلنشین با طراحی شیک و سنت های سلامتی می­آیند. امکان اقامت و هتل درنزدیکی این منطقه وجود دارد که در سفر به آلمان می‌توانید از آنها استفاده کنید.
 - آبگرم ملی سالزوفلن یا Salzuflen که در پای کوههای جنگل Teutoburg قرار دارد، از سالهای اولیه قرن نوزدهم، یک چشمه آب درمانی در آلمان بوده است و به خاطر آب معدنی و نمک هایی که درآن وجود دارد، مشهور شده است. اسرار طبیعی  موفقیت آن محلول نمک، گل و آب و هوای تحریک کننده است.
 - شهر Bad Dürkheim در راینلند-پالتا که چشمه های آبگرم دارد، گزینه بسیارمناسبی می‌تواند برای شما باشد.

توریسم مذهبی در آلمان

توریسم مذهبی در آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اماکن مقدس و مذهبی مختلفی برای ادیان گوناگون در شهرهای مختلف آلمان وجود دارد.

حدود 45 مسجد بزرگ در شهر های آلمان قرار دارد، که در ذیل به چند نمونه از آنها اشاره کرده ایم:

- مسجد شوتیزینگschwetzingen mosque، در شهر شوتیزینگ آلمان، با معماری زیبا قدیمی ترین مسجد محسوب می‌شود  مربوط به سال 1779  است در حال حاضر به عنوان یک مسجد، فعالیت ندارد و رسومات مذهبی در آن اجرا نمی‌­شود.
 مسجد فریمن در مونیخ، این مسجد در 6 اکتبر 1967 تاسیس شده است ولی افتتاح آن در سال 1973 بود و از مساجد  خیلی قدیمی در آلمان محسوب می‌­شود.

- مسجد برلینberlin mosque ، در سال 1925 در برلین بنا شده است ، این مسجد در همان سال و همان جایی ساخته شد که مسجد وینسدورف در حملات نیروی هوایی تخریب شده بود. این مسجد دو مناره 27 متری دارد. در سفر به آلمان از حتماازاین مساجد بازدید کنید و با فرهنگ مسلمانان ساکن آلمان آشنا شوید.
 
 
- کنیسه جدید برلین، در قرن نوزدهم ساخته شد و به دلیل سبک مورایی آن، شبیه معماری الحمرا در گرانادا اسپانیا شناخته شده است. از لحاظ تاریخی، کنیسه جدید برای جمعیت رو به رشد یهودی در برلین ساخته شد و بعد از ساخت آن، بزرگترین کنیسه در آلمان محسوب می شود. این محل حتی میزبان کنسرت های عمومی بود که در یکی از آنها در سال 1930 آلبرت انیشتین حضور داشت.
 
 
- کلیسای جامع برلینberlin cathedral، این مسجد در قرن 15 میلادی به عنوان جایگاه عبادت کاتولیک­های رومی شناخته شد، پایه گذاری جدید این مسجد در سال 1905 به عنوان یک بنای تاریخی با معماری زیبا همزمان با به پایان رسیدن امپراتوری آلمان به پایان رسید و به همین دلیل Kaiserzeit یا زمان قیصر شناخته شد.
 
 
-کلیسای سنت پیتر، در سفر به آلمان، از این کلیسا دیدن کنید. این مسجد 229 پله دارد که وقتی به بالای گنبد آن برسید، در مقابل خود منظره ای پانورامیک از گستره شهر مونیخ را می­بینید و در یک روز آفتابی، حتی می توانید کوه های آلپ در دور دست­ها را نیز مشاهده کنید. 

-کلیسای کلنcologne cathedral، یک میراث جهانی بسیار مشهور از طرف یونسکو است. این کلیسا یک بنای مشهور از فرقه کاتولیک­های آلمان بوده و با سبک معماری گوتیک بنا شده است. این محل، جایگاه استقرار اسقف اعظم کلن و ادارۀ اسقف اعظم کلن است.


 
 

 
 
 
 
 

جاذبه های طبیعی در آلمان

جاذبه های طبیعی در آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

باغ جانور شناسی برلین zoo berlin
 باغ وحش برلین  بیش از 15هزار حیوان نادر دارد که در معرض انقراض  است که در کل بیش از 1500 گونه و زیر گونه را تشکیل می دهند. این باغ وحش بزرگترین باغ وحش در سراسر جهان محسوب می شود. باغ وحش برلین در قلب برلین واقع شده است. هنگام سفر به آلمان از جاذبه های این باغ وحش حتما دیدن کنید.
 موزه اقیانوس شناسی آلمان oceanography museum 
 این موزه اقیانوسی  ماهی­های گرمسیری، مرجان ها، لاک پشت ها و جانوران دریایی را دارا است که این حیوانات  در دریای شمال و دریای بالتیک زندگی  می کنند. دیدار از این موزه در سفر به آلمان  اوقات سرگرم کننده­ای را برای شما در کنار خانواده فراهم می­ کند.
 کوه‌های هارز آلمان harz mountains

رشته کوه‌های هارز، از بلند ترین رشته کوهها در آلمان به حساب می‌آید  که قله های آن در بیشتر طول سال از برف پوشیده شده است. در این ناحیه خانه­‌های سنتی که سقف‌های رنگی دارد در دل کوه‌های سبز واقع شده است، مناظر شگفت آوری را پدید آورده ­است.
 پارک ملی بوهمیا bohemia parkو ساکسون سوئیس saxon
 در سفر به آلمان، در یک تور یک روزه ثبت نام کنید و یا یک ماشین اجاره کنید، تا بتوانید با یک سفر یک روزه، کاوش در پارک ملی بوهمیا و ساکسون سوئیس را  به انجام برسانید. دیدن رشته کوه‌های آلپ و صخره‌های سنگی، پل باستی و دروازه Pravcicka، و یک سفر کوتاه دریایی با کروز در امتداد Kamenice Gorge، از فعالیت­های فرحبخشی است که می­توانید انجام دهید. گوش دادن به توضیحات راهنمای تور در طول راه، باعث بیشتر شدن اطلاعات منطق‌ه­ای شما می‌­شوند.

مکان های تاریخی در آلمان

مکان های تاریخی در آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دروازه براندنبرگ یا Brandenburg برلین
 این بنا در سال 1791، در Acropolis  برای پادشاه فریدریک ویلیام دوم در آتن ساخته شده است، بنای یادبود با سنگ مرمر براندنبورگ در ولسوالی برلین جزء اولین ساختار نئوکلاسیک در شهر محسوب می شود که دارای ارتفاع 26 متری است که یک ارابه پر زرق و برق با چهار اسب در بالای دروازه خودنمایی می­کند. هنگام سفر به آلمان می توانید با پیاده روی از این دروازه عبور کنید و با دقت معماری آن را نظاره کنید .شش ستون بزرگ در هر طرف بنا وجود دارد، دروازه مرکزی برای عبور واگن های سلطنتی اختصاص داده شده بود. ستون های بزرگ دو طرف، ساختمان دروازه را تزئین می کنند، که توسط نگهبان ها استفاده می شد.
 کلیسای جامع کلن یا Kölner Dom
 برج های کلیسای جامع سنت پیتر و سنت ماری، و کلیسای جامع کلن ، در کناره­های راین، مشهور ترین بنای تاریخی شهر کلن است. این شاهکار معماری باستانی گوتیک، یکی از بزرگترین کلیساهای اروپا، در سال 1248 آغاز به ساخت کرد و بلندپروازانه ترین پروژه دوره قرون وسطی نام گرفت.
 قلعه پری­های بازپسین یا Fairytale
 این قلعه، یکی از معروف ترین قلعه های سلطنتی اروپا، یک میعادگاه محبوب در دامنه کوه های آلپ و مرکز ورزش های زمستانی محسوب می شود، این مکان پایگاه خوبی است که می­توانید قلعه Neuschwanstein که در نزدیکی این قلعه واقع شده است، را ببینید.
 سرزمین مینیاتوری یا Minindur Wunderland
 در قلب بندر تاریخی هامبورگ، با شکوه ترین و بزرگترین مدل مینیاتوری راه آهن جهان، قرار دارد. جاذبه ای است که  در سفر به آلمان، همه گروه های سنی دوست دارند به بازدید از آن بپردازند. دارای بیش از12هزار متر مسیر است، که بازدیدکنندگان می­توانند ساعتها با آن سرگرم شوند.
 
 

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در آلمان

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

- جشنواره بین المللی فیلم برلین berlinale film festival، سالانه بین روزهای 15 تا 25 فوریه در شهر برلین برگزار می شود. بسیاری از علاقمندان هنر سینما مایلند دراین فصل به این شهر سفر کنند.در سال 2020،  68 امین جشنواره برگزار شد. تام تیکور، فیلمساز آلمانی، رئیس هیات داوران بود و فیلم رومانیایی "Touch Me" جایزه خرس طلایی را به دست آورد.
 - جام حذفی آلمان، یک مسابقات جام حذفی فوتبال آلمان است که سالانه توسط انجمن فوتبال آلمان برگزار می شود. این مسابقات از سال 1935 هرساله برگزار می شود و بسیاری علاقمندان به سفر به آلمان در این فصل از مسابقات دیدن می کنند. در این مسابقه  64 تیم شرکت می کنند، از جمله تمام باشگاه های بوندسلیگا و بوندسلیگا2. باشگاه بوندسلیگا2 دومین و مهمترین عنوان باشگاه فوتبال آلمان پس از مسابقات قهرمانی بوندسلیگا است. این مسابقات از ماه آگوست تا ژوئن برگزار می شود، برنده مسابقات جایزه DFL-Supercup و لیگ اروپا را کسب می کند، مگر اینکه برنده در حال حاضر برای لیگ قهرمانان اروپا در بوندسلیگا واجد شرایط باشد.
 -کارناوال کلنCologne carnival، کارناوالی است که هر ساله در کلن آلمان در ساعت 11 دقیقه بعد از 11امین روز 11امین ماه برگزار می شود. مسافران در سفر به آلمان در این کارناوال خیابانی شرکت می کنند. این یک جشنواره خیابانی است که "روزهای دیوانه" هم نامیده شده، و در طول یک هفته­ای که این جشنواره برگزار می شود سه نفر برنده با نام های دوشیزه، شاهزاده و روستایی انتخاب می­گردند.
 - فستیوال  Wurstmarkt  در شهر چشمه های آبگرم Bad Dürkheim در راینلند-پالتا، هر ساله در آخر هفته دوم و سوم سپتامبر برگزار می­شود. آلمان بزرگترین جشنواره شراب در جهان را دارا است که هر سال بیش از ششصد هزار بازدید کننده دارد. برگزاری اولین Wurstmarkt - تحت نام دیگری - در سال 1417 برگزار شد.

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در آلمان

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هنگام سفر به آلمان، از یکی از بزرگترین کشورهای صنعتی دنیا، بازدید می­کنید. آلمان در بسیاری از صنایع، پیشرو بوده است. از سالیان قبل نمایشگاه های زیادی در آلمان برگزار شده است. به طوری که سالانه 37 نمایشگاه در 37 شهر مختلف آلمان برگزار می­شود. آلمان میزبان بسیاری از نمایشگاه‌های بین‌المللی است و از این لحاظ دارای مقام اول در جهان را دارا است.
 - نمایشگاه بین المللی خودرو آلمان که بزرگترین نمایشگاه وسایل نقلیه موتوری در جهان است، در ماه سپتامبر در فرانکفورت برگزار می شود. در این تاریخ، سفر به فرانکفورت برای دوستداران آخرین مدل های خودرو توصیه می شود.
 
- نمایشگاه Heimtextil  نمایشگاه بین المللی منسوجات و صنایع وابسته است و از 8 تا 11 ژانویه 2020 در فرانکفورت برگزار می­گردد.
 - نمایشگاه تعطیلات در یخ  از 9 تا 13 ژانویه  2020 در فرانکفورت است. در سفر به آلمان از آثار هنری این نمایشگاه یخی دیدن کنید.
 - نمایشگاه سبک های مختلف حمل و نقل و ایجاد شبکه های مافوق تحرک یا Hypermotion  در جوامع جدید را به نمایش می­گذارد و در 23 نوامبر در فرانکفورت برگزار می­شود.
 - نمایشگاه تجهیزات پزشکی دوسلدورف (مدیکا) medicaبا حضور گروه­های تخصصی شامل مدیران، کارشناسان، تجار و افراد مرتبط با امور بهداشت و سلامت، پزشکی و تجهیزات پزشکی در دسامبر برگزار می­گردد.

تورهای تفریحی یک روزه آلمان

تورهای تفریحی یک روزه آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به آلمان برای دیدن جاذبه های هر شهر می توانید در تورهای یک روزه آن شرکت کنید.
 - تور فرانکفورت که یک روزه برگزار می شود که شما می توانید از  گشت شهری که  شامل عمارت رومر، کلیسای جامع فرانکفورت، کلیسای سن پل، خانه گوته، و آسمان خراش ماین است ، بازدید کنید.
 - تور نیم روزه از فرانکفورت، در یک تور نیم روزی از رودخانه هایدلبرگheidelberg river، بازدید از ویرانه های قلعه هایدلبرگ، و گوش دادن به داستان های تاریخی در دانشگاه هایدلبرگheidelberg university نهایت لذت را خواهید برد.
 - سفر یک روزه از مونیخ به قلعه نوشوانستاین یا Neuschwanstein  یک سفر گردشی با قطار شهری است . این قلعه اغلب به عنوان قلعه سیندرلا آلمان مشهور شده است در واقع این قلعه الهام بخش داستان دیزنی، یعنی قلعه زیبای خفته، در دیزنی لند بود.
 - تور یک روزه گشت و گذار در یک سفر 10 ساعته از مونیخ  با قطار راحت شهری از دیدن سالزبورگ زیبا - زادگاه تاریخی موتزارت و ازکلیسا و قلعه تاریخی این مکان لذت ببرید و از غذاهای محلی استفاده کنید.
 - در سفر به آلمان در تور یک روزه 10 ساعته از فرانکفورت، شرکت کنید و برای کاوش در زیبایی­های  استراسبورگ و جنگل سیاه با شکوه آماده شوید. ضمن بازدید از شهر سبز بادن،  در مورد حمام های معروف حرارتی آن یاد می گیرید. سپس از مرز آلمان و فرانسه عبور کنید و از مرکز شهر قدیمی یونسکو که در استراسبورگ قرار دارد، بازدید کنید.
 
 

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به آلمان

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای سفر به آلمان از طریق غیر هوایی باید ابتدا خود را به ترکیه برسانید. سفر زمینی به ترکیه حدود 60 ساعت زمان می­برد. در استانبول ترکیه می توانید سفر زمینی خود به آلمان را شروع کنید. از چند کشور اروپایی عبور کنید تا به آلمان برسید. کشورهایی که در این مسیر هستند عبارتند از بلغارستان، یوگسلاوی، مجارستان، اتریش.  روش دیگر این است که بعد از عبور از ترکیه وارد یونان شوید، با سوار شدن به کشتی سفر دریایی خود را آغاز کنید و  وارد ایتالیا شوید. از آنجا از راه زمینی به اتریش رفته و سپس وارد آلمان شوید.

فصول مناسب سفر به آلمان

فصول مناسب سفر به آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بهترین فرصت برای بازدید از آلمان از ماه مارس تا ماه مه و از اواخر اکتبر تا نوامبر است. به ویژه هنگامی که روزهای تابستان گرم به سمت پاییزی شدن می رود. هوا ممکن است کمی خنک باشد، اما در عوض در سفر به آلمان با قیمت های پایین تر و جمعیت کمتری روبرو خواهید بود. به نظر می رسد ژوئن و ژوئیه فصل مورد علاقه مسافران است. بلیط ارزان آلمان و ارزان ترین قیمت­ها در ماه فوریه است. به طور کلی، آلمان تابستان­های گرم و زمستان­های نسبتا سرد دارد و دوره­ی طولانی مدت یخ زدگی نادر است. بارش باران در طول سال وجود دارد و بیشترین میزان بارش باران در آلمان در ماه­های تابستان است. در زمستان از هامبورگ به سمت برلین برف می بارد ولی در مونیخ برف نمی­آید. جولای گرمترین ماه در برلین است با دمای متوسط (23 درجه سانتیگراد) و سردترین ماه ژانویه در دمای (1- درجه سانتیگراد) است. مرطوب ترین ماه، ژوئن با متوسط 71 میلی متر بارندگی است.

هتل های آلمان

هتل های آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به آلمان در شهرهای دیدنی آن، امکان اقامت در هتل های مختلف برای گردشگران وجود دارد که چند نمونه از آنها در ادامه آمده­است.
 هتل فریت
 در شهر مونیخ  در این هتل می­توانید اقامت کنید. هتل فریت کلاس کینگ در شهر مونیخ بوده و دارای 4 ستاره است. دارای ویویی زیبا از منظره شهر از پنجره اتاق ها و اینترنت رایگان است.
 هتل ساوینی Savigny  فرانکفورت
 در فاصله یک و نیم کیلومتری از مرکز شهرقرار دارد، دارای اتاق های توئین و دابل با تخت و صبحانه است.
 هتل منهاتان
 چهار ستاره دارد و در فاصله 4/1 کیلومتری از مرکز شهرواقع شده است، دارای اتاق با تخت و صبحانه، نزدیک به ایستگاه قطار قرار دارد
 هتل مرکیور Mercure  الکساندرپلاتز
 هتل سه ستاره با فاصله نزدیک به مرکز شهر برلین، نزدیک به مناطق دیدنی شهر، دارای اینترنت در محل های عمومی که می توان از آن استفاده کرد
 هتل پلاتز یا Platzl 
 در شهر مونیخ 4 ستاره دار است ، دارای انواع مدل های اتاق،  اینترنت رایگان و صبحانه در هتل می توان استفاده کرد.
 هتل کورتینا cortiina
 در مونیخ، 4ستاره با صبحانه و اینترنت رایگان 
 از طریق جستجو در روزنامه، بنگاه های املاکی و یا از طریق سایت­های اینترنتی اجاره دهنده محل سکونت می توانید از قیمت های اجاره آپارتمان در برلین یا اجاره آپارتمان ارزان در فرانکفورت، اطلاع حاصل کنید. هزینه‌ی گرفتن تخت برای هر شب اقامت در یک اتاق خوابگاه کمتر از اتاق خصوصی آن است. هزینه‌ی هتل‌های ارزان ‌قیمت نیز از همین قیمتها  شروع می‌شود. اجاره خانه در فرانکفورت نسبت به بقیه شهرهای کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا کمتر است.

پروازها از ایران به آلمان

پروازها از ایران به آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به آلمان، از ایران پروازهای متنوعی به مقصد شهرهای مختلفی در آن کشور، وجود دارد. این شهرها عبارتند از: برلینberlin، دوسلدورفdusseldurf، کلنcologne، فرانکفورتfrankfurt، هامبورگhamburg، مونیخmunich. تقریبا هر روز هفته، پرواز از ایران به آلمان انجام می شود و می توانید بلیط آلمان را از شرکت های مختلف هواپیمایی تهیه کنید. خطوط هوایی که این پروازها را انجام می دهند شامل ایرفلوت، آل ایتالیا، هواپیمایی قطرqatar، هواپیمایی اماراتemirates، ترکیش ایرلاینزturkish airlines، لوفتانزاlufthansa، هواپیمایی اتریشaustria، اطلس جت ترکیهatlas jet، هواپیمایی قشم ایرqeshm air، هواپیمایی ایران ایرiran air و هواپیمایی ماهان mahan airهستند. در روزهای اخیر صحبت هایی از نبودن پروازهای هوایی ماهان به آلمان گفته شده است. برای سفر به آلمان، پروازها از تهران به مقصد شهرهای مختلف آلمان انجام می گیرد و می توانید بلیط فرانکفورت، بلیط برلین و دیگر شهرهای گفته شده در بالا را به راحتی تهیه کنید. بلیت آلمان در کلاس های مختلف پروازی اکونومی و بیزینس و به صورت های یک طرفه و دو طرفه ارائه می­گردد. کل طول زمان پرواز در هوا از تهران به هامبورگ 5 ساعت و 10 دقیقه طول می کشد. شرکت هایی هم مثل پگاسوس ترکیه، امکان پرواز از تهران به هامبورگ با یک توقف در استانبول دارند که کل طول زمان پرواز در هوا برابر 6 ساعت و 40 دقیقه می­شود. برای خرید بلیط ارزان فرانکفورت چند راه را باید با هم اجرا کنید، سعی کنید حداقل 40 روز قبل از سفر بلیط را تهیه کنید، در این صورت فرصت دارید که برای خرید بلیط ارزان آلمان بررسی داشته­ باشید. بعضی فرودگاه­ها در شهرهای آلمان، هزینه کمتری دارد که می توانید به آن مقصد فرودگاهی بلیط تهیه کنید، می توانید زمان­هایی که تور آلمان، بلیط با تخفیف اعلام می­کنند­­، خرید کنید، خرید تورهای لحظه آخری شاید انتخاب مناسبی نباشد و باعث تعجیل شما در سفر به آلمان می شود که پیامد جالبی ندارد.  

آب و هوای آلمان

آب و هوای آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آب و هوای آلمان، ویژگی­های آب و هوای دریایی و مرطوب دارد با زمستان مرطوب و سرد و ابری، و تابستان گرم و معتدل و در جنوب آلمان، گاه به گاه بادهای گرم فون می‌وزد.  قسمت بیشتری از آلمان در ناحیه آب و هوای سرد و معتدل قرار دارد و غالبا وزش باد های مرطوب جریان دارد. در سفر به آلمان خود را برای شرایط آب و هوایی این کشور آماده کنید. در اکثر نقاط آلمان، زمستان های سرد با آب و هوای معتدل قاره ای همراه است که در آن دمای متوسط روزانه حدود صفر درجه سانتیگراد یا کمی بالاتر است. تابستان های گرم در ماه های ژوئیه و اوت وجود دارد که حداکثر دمای آن حدود 24 درجه است. آب و هوای آلمان معمولا معتدل است و به طور کلی در دوره های دیگر، هوا خیلی سرد و خیلی گرم نیست. آب و هوای شمال غرب و ساحلی دارای آب و هوای دریایی تحت تاثیر دریاهای اطراف هستند که با تابستان های گرم و زمستان های با بارش خفیف باران مشخص می شود.

وسایل ضروری برای سفر به آلمان

وسایل ضروری برای سفر به آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کوله پشتی
 سعی کنید یک کوله پشتی بزرگ  در سفر همراه داشته باشید در گردش های روزانه و خریدها به راحتی آن را با پشت خود حمل می­کنید. دیگر وسایل ضروری خود را که نیاز دارید می­توانید در کوله پشتی بگذارید.
 کیف کمری یا کیف بند دار
 برای حمل پول، کارت‌های وسایل حمل و نقل عمومی و سایر مدارک شناسایی مثل کپی پاسپورت، داشتن این گونه کیف بسیار ایمن است و دسترسی به آن آسان است.
 موبایل
 از ضروریات سفر به آلمان، ایجاد ارتباط با همسفران تور آلمان و یا خویشاوندان در ایران است. از ارتباطات اینترنتی موبایل به راحتی می­توانید برای مکالمات و پیام­های خود، استفاده کنید.
 دوربین عکاسی
 اگر به عکاسی و گرفتن عکس­های حرفه ای علاقه دارید داشتن دوربین حرفه ای از ضروریات است. به هرحال می­توانید از دوربین موبایل خود نیز در مواقع ضروری استفاده کنید. همراه داشتن کارت حافظه اضافی نیز پیشنهاد می­شود.
 لباس مناسب
 شما برای آماده بودن در هر شرایط آب و هوایی در سفر به آلمان، نیاز به لباس های متنوع خواهید داشت. حتی در تابستان ممکن است چند روز بارانی باشد و یا زمانی که در کوه ها و طبیعت می گذرانید، هوا خیلی سرد می شود.

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در آلمان

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

درسال 2013 برلین به عنوان مرکز بیت کوین اروپا معرفی شد، و آلمان بیت کوین را به عنوان یک ارز معتبر قبول کرد. در مارس 2020 توسط کمیته ملی توریست آلمان، به عنوان یک روش مبادله ارز بیت کوین پذیرفته شد، ولی در آوریل 2020 بانک های آلمان درخواست بررسی بیشتری روی بیت کوین دادند. به هر حال ممکن است اگر حساب ارزی بیت کوین داشته باشید، بتوانید در سفر به آلمان از آن استفاده کنید ولی فقط متکی به تامین ارز از این کانال نباشید. در واقع بین سیستم ­های بانک های ایران و آلمان مراوداتی وجود دارد. ولی برای گردشگران ایرانی در سفر به آلمان در مدت محدود، امکان استفاده از خدمات بانکی آلمان وجود ندارد. گردشگرانی که دارای کارت های اعتباری قابل اتصال به سیستم های بانکی دنیا هستند می­توانند از خدمات کارت های اعتباریشان استفاده نمایند. در غیر اینصورت ارز رسمی کشور آلمان یعنی یورو به همراه داشته­ باشید.

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در آلمان

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چون هزینه های درمانی در سفر به آلمان برای مسافران ایرانی زیاد است، گردشگران جهت مراقبت های درمانی بهتر است قبل از سفر به این کشور برای خود و خانواده و همراهان، بیمه مسافرتی مناسب خریداری کنند تا بتوانند با خیال راحت به سفر بروند. مسافران می توانند به صورت آنلاین یا با مراجعه حضوری به شرکت های بیمه، بیمه درمانی را خرید نمایند. به توریست های بین المللی توصیه می‌شود  که در سفر به آلمان باید از بیمه مسافرت پزشکی خود برای سفر برخوردار شوند، زیرا مراقبت‌های بهداشتی بدون پوشش مناسب بیمه بهداشتی، می‌تواند برای گردشگران بسیار گران باشد. پوشش بهداشت عمومی جهانی آلمان تنها برای شهروندان آلمان و ساکنان قانونی آن امکان پذیر است. در واقع برای همه سفرهای خارج از کشور لازم است مسافران، بیمه نامه مسافرتی تهیه کنند، به خاطر بالا بودن هزینه سفر به آلمان و هزینه های بهداشت و درمان و سایر هزینه‌ها در خارج از کشور و هنگام سفر به آلمان ، دارا بودن بیمه نامه مسافرتی معتبر، یکی از شرایط گرفتن ویزا است. لیست قیمت بیمه نامه ها را می­توانید از شرکت های تامین کننده بیمه نامه مسافرتی، تهیه نمایید.

اجاره اتومبیل در آلمان

اجاره اتومبیل در آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر در مسافرت آلمان همراه خانواده هستید، اجاره خودرو می­تواند مناسب باشد. آلمان در میان کشورهای اروپایی، ارزان ترین هزینه برای کرایه ماشین را دارد. در سفر به آلمان، کرایه خودرو از شرکت های معتبر کرایه خودرو، امکان پذیر است و از طریق آنلاین یا حضوری می­توان سفارش کرایه خودرو را انجام داد. مدارکی که شرکت ها برای کرایه دادن خودرو بدون راننده در کشور آلمان از شخص متقاضی دریافت می­کنند:
 - حداقل سن قانونی متقاضی خودرو ۲۱ سال
 - کارت شناسایی عکس دار معتبر
 - داشتن گواهینامه  بین‌المللی
 - گواهینامه رانندگی باید حداقل یک سال از زمان اعتبارش باقی مانده باشد.
 - کارت اعتباری معتبر دارای موجودی با مبلغی به عنوان وثیقه کرایه خودرو
 نکته مهمی که متقاضی برای کرایه خودرو در سفر به آلمان باید به آن توجه کند همراه بودن مدارک مربوط به بیمه خودرو با خودرو است، که در صورت تصادف، شرکت بیمه جبران خسارت نماید.
 اگر کارت اعتباری داشته باشید می توانید به راحتی در آلمان، ماشین اجاره کنید. در اینصورت یادتان باشد که اگر ماشین را قبل از تحویل و از طریق اینترنت اجاره کنید، هم امکان انتخاب ماشین را دارید و هم ارزانتر خواهد بود.
 
 

خطرات احتمالی برای گردشگران در آلمان

خطرات احتمالی برای گردشگران در آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آلمان برای گردشگران در سفر به آلمان، در بیشتر مناطقی که توریست ها از آنها بازدید می­کنند،  نکات ایمنی را برای حفاظت از مسافران فراهم کرده است. اگر تصمیم به سفر به آلمان دارید، از محیط اطراف خود در هنگام بازدید از مکان های توریستی و محل های عمومی و شلوغ مراقبت کنید. زیرا  احتمال خطراتی شامل سرقت های کوچک و جرائم معمول وجود دارد. به هر حال، بدون توجه به اینکه آیا کشوری امن است یا خیر، به مسافران همیشه توصیه می شودکه از بیمه سفر استفاده کنند، زیرا در صورت عدم مواجهه با هیچگونه خشونتی در سفر خود، همیشه امکان و خطر گم کردن وسایل برای مسافران وجود دارد. لازم است همه مسافران از خود و وسایل شخصی شان به خوبی مراقبت نمایند. برای بازدید کنندگان خارجی، برلین یک شهر بسیار امن است، اما مانند همه شهرها، برلین هم سهم خود را از جرم و جنایت دارد. فقط نکات ایمنی را رعایت کنید و خود را از خطرات حفظ کنید، مطمئن شوید که شما هرگز قربانی جرم و جنایت نخواهید شد.
 
فرانکفورت در واقع یکی از شهرهای آلمان است که نسبت به بقیه شهره
ای آلمان، دارای بالاترین میزان جرم و جنایت هستند. اکثریت نقاط شهر ایمن هستند و مجرمان معمولا فقط در برخی از نقاط شهر سعی می کنند از گردشگران استفاده کنند. 

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به آلمان

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به آلمان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بهتر است گردشگران قبل از هر سفری به خارج از کشور، از مقامات ذیصلاح بهداشت و درمان در ایران جویا شوند که اگر بیماری خاصی در کشوری که قصد سفر به آن را دارند، شیوع پیدا کرده است، نسبت به آن واکسینه شوند. در حال حاضر طبق دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی WHO امکان ابتلا به بیماری هپاتیت A در آلمان وجود دارد.  به طور عموم برای سفر به آلمان پیشنهاد می شود مسافران قبل از سفر در برابر بیماری های تب زرد، تب تیفوئید و هپاتیت نوع A و B واکسینه شوند. بهتر است مسافران واکسن های چهارگانه (کزاز، دیفتری، فلج اطفال و سرخک) استعمال کنند. البته اگر قبلا این واکسن ها را زده اید، برای انجام دوباره آن از مرکز بهداشت سوال کنید.

واکسن هپاتیت A

استفاده از غذا یا آب ناسالم در سفر می تواند باعث انتشار بیماری هایی مانند هپاتیت A شود. این بیماری باعث التهابات کبد شده و در بعضی از کشورها دیده می­شود. در صورت تمایل با مرکز بهداشت مربوطه در شهر اقامت خود مشاوره کنید. در مصرف آب و غذای خود در سفر به آلمان مراقبت های لازم را انجام دهید.

واکسن کزاز

نوعی باکتری که عامل بیماری کزاز است، در خاک، غبار و مدفوع حیوانات یافت می­شود. این باکتری از طریق یک بریدگی یا زخم باز به بدن انسان منتقل می­شود. زخم باز و سوراخ ‌شده عمیق ناشی از اشیای تیزی مثل چاقو یا تیغ، و یا زخم ناشی از زمین خوردن فرد را آلوده می‌­کند. که در اغلب مسافرت ها ممکن است برای گردشگران مشکل به وجود بیاورد. بنابراین تزریق واکسن کزاز توصیه می­شود.

آخرین ویرایش: 2020-02-08 14:34:30 10,058

نظرات

مطالب مرتبط

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها