x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021
زندگی در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

زندگی در اکوادور

کشور اکوادور از سه منطقه جغرافیایی عمده به همراه یک ناحیه جزیره ای در اقیانوس آرام تشکیل شده است. اولین منطقه یک نوار ساحلی است که در قسمت های غربی کشور دیده می‎شود و شامل خط ساحلی اقیانوس آرام است. مورد بعدی یک نوار مرتفع است که از بخش شمالی به سمت جنوب کشیده شده است و در زمین های کوهستانی آن کوه های آند قرار گرفته است و بخش سوم شامل جنگل های آمازون است که در قسمت های شرقی قرار دارد و حدود نیمی از مساحت کشور اکوادور را شامل شده است. اخیرا ثبت شرکت در این کشور بیشتر شده و همینطور مهارت های کاری نیز تا حد مشخصی رشد داشته است اما نرخ بیکاری در کشور اکوادور بیشتر از قبل است یک دلیل این امر وجود افرادی بر سر کار است که مهارت لازم ندارند و سبب می‎شود که افراد دیگر بیکار بمانند. رتبه ی فساد مالی در اکوادور، 114.00 بوده و شاخص فساد مالی در این کشور 34.00 است. وضعیت حساب جاری به تولید ناخالص داخلی در کشور اکوادور 1.20- درصد است. شاخص تروریسم در این کشور 2.46 است و ذخایر طلا، 16.95 تن برآورد شده است. رتبه ی رقابتی اکوادور 90.00 است. امنیت مالی در این کشور وابسته به تولید ناخالص داخلی شکل می‎گیرد. تولید نفت خام در این کشور به مرز 467.00 BBL/D/1K رسیده است. سرمایه گذاری مستقیم خارجی در این کشور مرز 257.89 میلیون USD را رد کرده است و پیش بینی های آماری مشخص کرده است که کشور اکوادور یکی از بهترین کشورهایی است که سهمیه خالص خود را وابسته به جدیدتری عملکردهای دولتی بررسی می‎کند. وضعیت نرخ بیکاری در کشور اکوادور در ابتدا 5.60 درصد بوده که در آخرین تحقیقات، 5.90 اعلام شده است.

به طور کلی دستمزد در کشور اکوادور برای هر ماه 450.26 USD ارزیابی شده است این حقوق به نسبت گذشته تغییراتی نداشته است و شخص در صورتی که نتواند با این حقوق هزینه زندگی خود را پوشش دهد قطعاً دچار مشکلات زیادی می‎شود. وضعیت نرخ مشارکت نیروی کار در کشور اکوادور به 64.60 درصد رسیده است. حداقل دستمزد در این کشور حدود 394.00 USD در ماه گزارش شده است.

مشاوره زندگی در اکوادور
فهرست

حداقل حقوق در اکوادور

حداقل حقوق در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت نرخ بیکاری در کشور اکوادور در ابتدا 5.60 درصد بوده که در آخرین تحقیقات، 5.90 اعلام شده است. وضعیت کارخانجات و صنایع در کشور اکوادور بهبود پیدا کرده است، ثبت شرکت در این کشور بیشتر شده و همینطور مهارت های کاری نیز تا حد مشخصی رشد داشته است اما نرخ بیکاری در کشور اکوادور بیشتر از قبل است یک دلیل این امر وجود افرادی بر سر کار است که مهارت لازم ندارند و سبب می‎شود که افراد دیگر بیکار بمانند. به طور کلی دستمزد در کشور اکوادور برای هر ماه 450.26 USD ارزیابی شده است این حقوق به نسبت گذشته تغییراتی نداشته است و شخص در صورتی که نتواند با این حقوق هزینه زندگی خود را پوشش دهد قطعاً دچار مشکلات زیادی می‎شود. به طور کلی جمعیت کشور اکوادور به مرز 17.02 میلیون نفر رسیده است که افزایش مهاجر به این کشور یکی از دلایل بیکاری بیشتر خواهد بود. تولید در کشور اکوادور بر اساس پایه های صنعتی بررسی می‎شود و کسانی که در بخش های تولیدی مشغول به کار هستند 450.00 USD در ماه درامد دارند. وضعیت نرخ مشارکت نیروی کار در کشور اکوادور به 64.60 درصد رسیده است. حداقل دستمزد در این کشور حدود 394.00 USD در ماه گزارش شده است.

میانگین درآمد در اکوادور

میانگین درآمد در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

می‎خواهیم با شما رو راست باشیم، درآمد یک کارمند در کشور اکوادور کفاف خرج زندگی را نمی‎دهد به این ترتیب کمتر خارجی در این کشور به فکر کارمندی است و بیشتر دوست دارد خودش وارد محیط کاری شود و سعی کند ایجاد شغل داشته باشد. کارآفرینی در کشور اکوادور بیشتر جواب می‎دهد، البته که نوع کار انتخاب شده در کشور اکوادور می‎تواند با اعتبارات مشخصی همراه است. شما برای کار در این کشور باید این نکته را در نظر بگیرید که میانگین درآمد در کشور اکوادور بر اساس نوع شغل شما و میزان سودی که به دولت می‎دهید تعیین می‎شود و هرچه سود ارائه شده به دولت بیشتر باشد شما درآمد بیشتری دارید. مثلاً می‎توانید در ابتدا به میزان 15 الی 20 هزار دلار بودجه برای شروع کار در نظر بگیرید و سعی کنید به سراغ شغل های آینده دار بروید. سعی کنید شغل های دریایی و یا توریست و یا ورود به بخشی نفتی را در نظر داشته باشید درآمدزایی در کشور اکوادور به طور کلی زیر نظر بخش های کشاورزی و دریایی نیز ارزیابی می‎شود. میزان درآمد در این کشور از سوی متقاضی بررسی می‎شود و میزان فروش و یا صادرات خود یکی از سهم های مهم درآمدزایی هستند. درآمدزایی در این کشور یک برگ برنده برای کسانی است که رشد درآمد را به صورت حرفه ای دنبال می‎کنند. 

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در اکوادور

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فرصت های شغلی مختلف در کشور اکوادور وجود دارد که می‎تواند فصل جدیدی از زندگی افراد را شکل دهد. هر متقاضی می‎بایست پس از تأیید مدارک و اخذ ویزای کار خود پی از اینکه مدت زمان تعیین شده از سوی سفارت کشور اکوادور طی شد به سادگی اقدام برای اقامت دائم در این کشور داشته باشد. برای اینکه بتوانید ورود به حرفه و شغل تخصصی داشته باشید نیاز به مدرک تحصیلی از دانشگاه های معتبر در دنیا است و نیاز است که مدرک شما مورد تأیید وزارت علوم قرار بگیرد. البته که مدارک حرفه ای تحصیلی به صورت مطالبه شده ارزیابی می‎شود و به افراد یک سمت حرفه ای را ارائه می‎دهد. به طور کلی بهتر از به سراغ کاری که در کشور اکوادور اشباع شده است نروید. یک نکته بسیار مهم برای یافتن شغل در کشور اکوادور تسلط به زبان اسپانیایی است، مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می‎کنند. کار در کشور اکوادور با حقوق بالا در صورتی که شخص مهارت کافی نداشته باشد تقریباً یک مورد غیر ممکن است و حقوق یک کارمند کفاف زندگی را نمی‎شود.

یکی از بخش های مهم کاری در کشور اکوادور محصولات کشاورزی است و همینطور در بخش فراورده های دریایی و توریست نیز می‎توانید ورود داشته باشید این شغل ها سود خوبی دارد و در لیست پرسودترین مشاغل در کشور اکوادور قرار می‎گیرد در صورتی که بتوانید در بخش گردشگری خودتان شغل ایجاد کنید بسیار موفق خواهید بود از یاد نبرید که شغل های انتخاب شده در این کشور بر اساس نوع شغل اثربخش هستند. 

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در اکوادور

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه زندگی در کشور اکوادور 7.59 درصد از ایران بیشتر است، این ارقام به نسبت میانگین هزینه زندگی در همه شهرهای کشور اکوادور ارزیابی می‎شود. از سوی دیگر هزینه برای اجاره یک خانه در این کشور 9.23 درصد از ایران کمتر است. شما برای صرف غذا در یک رستوران ارزان قیمت در این کشور می‎بایست 3.50 دلار در نظر بگیرید این در حالی است که اگر رستوران شما معتبر باشد و حجم بیشتری غذا را سرو کنید می‎بایست 30.00 دلار در نظر داشته باشید. شما برای خرید یک عدد مک دونالد در این کشور نیاز به هزینه 6 دلاری دارید. از سوی دیگر در این کشور هزینه ای که برای بخش های کاربردی زندگی در نظر گرفته می‎شود برای یک آپارتمان های 85 متری حدوداً 45.69 دلار است که شامل آب و برق و گاز و سرمایش و گرمایش خواهد بود. یک دقیقه مکالمه با تلفن در کشور اکوادور 0.13 دلار هزینه دارد.

افرادی که علاقه به شرکت در باشگاه دارند می‎بایست برای یک ماه هزینه 41.91 دلاری را در نظر بگیرند. هزینه‌ی اجاره یک زمین تنیس در این کشور یک ساعت آخر هفته حدود 16.22 دلار ارزیابی می‎شود. برای خرید یک عدد بلیط سینما در این کشور نیاز است که 6.00 دلار در نظر بگیرید.

شما می‎توانید فرزندان خود را در یک مهدکودک ثبت نام کنید و هزینه برای یک ماه آن در حدود 303.37 دلار است و در صورتی که بخواهید یک مدرسه خصوصی برای فرزند خود انتخاب کنید هزینه‌ی آن حدود 6.131.28 دلار اعلام شده است.

قیمت برخی کالاهای اساسی در اکوادور

قیمت برخی کالاهای اساسی در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ارقام طبق آخرین آپدیت سایت NUMBEO ارزیابی شده است:

شیر، (1 لیتر) 0.99 دلار 0.80-1.25 دلار

قرص نان سفید تازه (500 گرم) 1.47 دلار 0.94-2.10 دلار

برنج (سفید)، (1 کیلوگرم) 1.27 دلار 0.80-2.00 دلار

تخم مرغ (منظم) (12) 1.69 دلار 1.20-2.00 دلار

پنیر محلی (1 کیلوگرم) 5.28 دلار 2.50-8.00

سینه های مرغ (بدون پوست)، (1 کیلوگرم) 5.80 دلار 2.80-8.00 دلار

دور گوشت گاو (1 کیلوگرم) (یا گوشت قرمز قرمز پشتی معادل) 6.89 دلار 2.90-10.00 دلار

سیب (1 کیلوگرم) 2.07 دلار  1.00-3.00 دلار

موز (1 کیلوگرم)  1.07 دلار 0.50-2.00 دلار

پرتقال (1 کیلوگرم) 1.26 $ 0.77-2.00 دلار

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) 1.24 دلار 1.00-2.00 دلار

سیب زمینی (1 کیلوگرم) 1.03 دلار 0.73-2.00 دلار

پیاز (1 کیلو گرم) 1.03 دلار 0.73-2.00 دلار

اقتصاد در اکوادور

اقتصاد در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اکوادور دارای منابع نفتی غنی است و همینطور زمین های کشاورزی پر محصولی دارد. این کشور یک سری کالاهای اصلی مانند نفت و موز و میگو را صادر می‎کند. به طور کلی کشور اکوادور در بازارهای جهانی نوسانات زیادی را تحت تأثیر قرار داده است. اوضاع داخلی در این کشور به نسبت گذشته تغییرات زیادی داشته است. صنعت در این کشور وابسته به بازارهای داخلی شکل می‎گیرد. شرایط اقتصادی در این کشور تا حد زیادی وخیم اعلام شده بود که بحران های مالی نیز به آن اضافه شد اما سیاست های اقتصادی جدید دولت سبب شد تا اصول اقتصادی در این کشور به پرداخت بدهی های خارجی بپردازد. سیستم بانکی در این کشور تقویت شد و کنترل بر بازارهای خصوصی نیز به صورت روتین ایجاد شد به این ترتیب مردم از فقر در آمدند و تورم نیز در کشور اکوادور به صورت کنترل شده ارزیابی شد. اینطور که مشخص است شرایط اقتصادی در کشور اکوادور بر اساس جدیدترین عملکردهای دولتی بررسی می‎شود. اقتصاد این کشور وابسته به تورم ماهانه بررسی می‎شود. صندوق بین‎المللی پول در کشور اکوادور اعلام کرده است که اگر فردی بخواهد میزان سرمایه ورود به کشور اکوادور را افزایش دهد دولت به وی کمک می‎کند تا اقامت دائم را برای خود فراهم سازد. البته که بازارهای جهانی اقتصاد کشور اکوادور اندکی بهبود داشته است. در این کشور گرانی نفت از سویی نتیجه بخش بوده و از سوی دیگر دردسرهای مخصوص به خود را داشته است. روند اقتصادی برای نفت در کشور اکوادور یک شانس چندگانه را شامل شده است. اقتصاد این کشور بر پایه نفت و سازه های نفتی می‎تواند آینده چشمگیری را رقم بزند و موفق باشد.

امنیت مالی و اقتصادی در اکوادور

امنیت مالی و اقتصادی در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه در کشور اکوادور در ابتدا 0.60 درصد بوده است این رقم امروزه در وضعیت 0.30 درصد ارزیابی شده است. وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور اکوادور نیز 108.40 میلیارد دلار آمریکا گزارش شده است؛ وضعیت تولید ناخالص داخلی به قیمت های ثابت در این کشور 17988418.00 USD-THO گزارش شده و تولید ناخالص داخلی سرانه در این کشور 5185.09 دلار اعلام شده است. PPP تولید ناخالص سرانه در این کشور نیز 10412.20 دلار برآورد شده است. رتبه ی فساد مالی در اکوادور، 114.00 بوده و شاخص فساد مالی در این کشور 34.00 است.

وضعیت حساب جاری به تولید ناخالص داخلی در کشور اکوادور 1.20- درصد است. شاخص تروریسم در این کشور 2.46 است و ذخایر طلا، 16.95 تن برآورد شده است. رتبه ی رقابتی اکوادور 90.00 است.

 امنیت مالی در این کشور وابسته به تولید ناخالص داخلی شکل می‎گیرد. تولید نفت خام در این کشور به مرز 467.00 BBL/D/1K رسیده است. سرمایه گذاری مستقیم خارجی در این کشور مرز 257.89 میلیون USD را رد کرده است و پیش بینی های آماری مشخص کرده است که کشور اکوادور یکی از بهترین کشورهایی است که سهمیه خالص خود را وابسته به جدیدتری عملکردهای دولتی بررسی می‎کند. 

امنیت در اکوادور

امنیت در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سال 2009 کشور اکوادور اولین کشوری بود که در جهان در زمینه حقوق طبیعت به رسمیت شناخته شد. این کشور برای سفر کمی‎گران است و شاید صدور ویزای کشور اکوادور نیز به نوبه خود کمی ‎دشوار به نظر برسد اما کشور امنی برای سفر بوده و اختلافات امنیتی در این کشور در شرایط حداقل وجود دارد. هنوز هم در کشور اکوادور موضوعاتی مانند قاچاق مواد مخدر، جملات خشونت آمیز و همینطور سرقت های کوچک دیده می‎شود. این موضوع بیشتر در مناطق دور افتاده و در مرز ها رویت شده است.

خطر زلزله در این کشور به همراه فوران آتشفشانی و سونامی از دیگر خطرات این کشور است. حیات وحش کشور اکوادور کمی‎ترسناک به نظر می‎رسد و به عنوان مثال، اینکه یک حیوان وحشی در خیابان های این کشور دیده شود اصلاً چیز خطرناکی نخواهد بود.

در صورتی که بخواهید از کلیساهای این کشور دیدن کنید محیط بسیار امنی در اختیار شما قرار می‎گیرد و هیچ وقت دچار مشکلی نخواهید شد، این امر برای سفر های تاریخی و مذهبی کشور اکوادور نیز صورت می‎گیرد و اطمینان مشخصی را شامل شده است. سفر کوتاه در این کشور هیچ خطری برای فرد ایجاد نمی‎کند و همه چیز تحت کنترل نیروهای امنیتی صورت می‎گیرد و البته که پلیس در این کشور یک عملکرد مشخص و مطمئن را شکل داده است.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در اکوادور

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما می‎توانید از طریق ویزای تخصصی اقامت دائم کشور اکوادور را اخذ کنید، ویزایی که برای پزشکان، مهندسان و افرادی که دارای مدرک دکترا هستند صادر می‎شود و به شخص اجازه می‎دهد که اعضای خانواده خود را نیز با خودشان همراه نماید.

از سوی دیگر شما می‎توانید اخذ پاسپورت و تابعیت دائم کشور اکوادور را پس از سه سال برای خود و اعضای همراه خود داشته باشید. کسانی که ثبت شرکت و یا بازگشایی رستوران و مغازه را در کشور اکوادور انتخاب کرده‌اند می‎توانند اقامت دائم این کشور را داشته باشند از سوی دیگر اگر فرد بتواند افتتاح حساب بانکی بین‎المللی در این کشور به صورت مستر کارت داشته باشد، می‎تواند از ویزا کارت خود نیز استفاده کند.

شما می‎توانید پس از اخذ اقامت دائم کشور اکوادور، کارت ملی این کشور را دریافت کنید و همینطور امکان سفر بدون نیاز به کشورهای مشخصی را دارید. اقامت دائم کشور اکوادور از روش های قانونی به صورت 100 درصد در اختیار افراد قرار می‎گیرد و در نهایت پاسپورت به فرد ارائه می‎شود. در صورتی که فرزند شما در کشور اکوادور متولد شود نیز به شما اقامت دائم این کشور تعلق می‎گیرد به طور کلی کشور اکوادور یکی از کشورهای بسیار خوب بوده که دارای آب و هوای معتدلی است و شرایط توریستی خوبی دارد. کشور اکوادور دارای اقتصادی پویا است و روند اقامتی در این کشور به صورت پویا و ایده‌آل شکل می‎گیرد. اقامت دائم این کشور در سال های اخیر بهبود داشته است. 

ازدواج خارجی ها در اکوادور

ازدواج خارجی ها در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

روند ازدواج در کشور اکوادور به این صورت است که دو طرف می‎توانند ازدواج خود را به صورت رسمی ‎در دفاتر اسناد داخل و خارج به ثبت برسانند. سپس مراجعه به سفارت کشور اکوادور صورت می‎گیرد و مدارک مورد نیاز برای درخواست ارزیابی می‎شود. پس از اینکه مدارک ارائه شد، توانایی مالی همسر ارزیابی می‎شود تا مشخص شود که بودجه کافی برای تأمین هزینه های زندگی مشترک در این کشور وجود دارد. ویزای یک ساله در این کشور برای ازدواج صورت می‎گیرد و قابل تمدید است. به طور کلی تا مدت سه سال شما می‎توانید در کشور اکوادور زندگی کنید و پس از آن اجازه تمدید ویزای ازدواج برای شما فراهم می‎شود. به طور کلی تمدید پس از 5 سال نیز صورت می‎گیرد و درخواست اقامت دائم در این کشور بر اساس جدیدترین عملکردهای دولتی بررسی می‎شود.

اقامت کشور اکوادور از طریق ازدواج یکی از روش های واقعی محسوب می‎شود و قوانین خاص خود را دارد، فرد می‎تواند با بازدواج با یک تبعه کشور اکوادور به سادگی ویزای این کشور را اخذ نماید. البته که پس از سه الی پنج سال می‎توانید به سادگی اقامت دائم این کشور را داشته باشید. ازدواج خارجی ها در کشور اکوادور یکی از عملکردهای قانونی محسوب می‎شود و شخص اجازه کار و سرمایه گذاری نیز در این کشور دارد.

اجاره خانه در اکوادور

اجاره خانه در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آپارتمان (1 اتاق خواب) در مرکز شهر 394.59 $ 200.00-550.00 $

آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز 268.05 $ 150.00-425.00 $

آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر 687.30 $ 400.00-1،000.00 $

آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز 479.32 $ 300.00-800.00 $

 

اغلب آپارتمان هایی که در کشور اکوادور برای اجاره وجود دارد یک اتاق خواب دارند ساخت و ساز و معماری در این کشور بر اساس یک اتاق خواب صورت می‎گیرد و این موضوع در سال های اخیر کمی‎ دردسر ساز شده است برخی از افراد ترجیح می‎دهند با خانواده خود در کشور اکوادور زندگی کنند این افراد گاهاً مجبور می‎شوند دو واحد از یک آپارتمان را اجاره کنند تا بتوانند بیش از یک اتاق خواب داشته باشند. در سال های اخیر اجاره خانه در شهر کیتو کشور اکوادور بهتر از سایر شهرها بوده است و برخی از آپارتمان ها در این شهر به صورت سه اتاق خوابه هستند. بسیاری از خانه ها هستند که خارج از مرکز شهر هستند؛ سرمایه گذاران اغلب خارج از مرکز شهر را گزینه خوبی برای اجاره خانه می‏دانند البته که خرید آپارتمان در این کشور یک امر خاص است. برخی از آپارتمان ها در این کشور وابسته به مرکز شهر مورد بررسی قرار می‎گیرد. آپارتمان هایی که بیرون شهر هستند وسیع تر بوده و با عملکرد مشخصی طراحی و ساخته شده اند. قیمتی که برای آپارتمان های داخل و خارج از شهر در نظر گرفته می‎شود با هم فرق زیادی دارد.

خرید ملک در اکوادور

خرید ملک در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 1.509.76 $ 1،000.00-2،000.00 $

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز 479.32 $ 700.00-1،650.00 $

در سال 2015 طبق اطلاعیه ای که از سوی نفوس و مسکن در کشور اکوادور اعلام شده اگر فردی بخواهد در این کشور یک آپارتمان خریداری کند که تعرفه بالایی دارد می‎بایست ثابت کند که این میزان سرمایه از چه راهی به دست آمده و شخص چطور توانسته چنین حرکتی را در یک دوره زمانی کوتاه داشته باشد. در این صورت کسانی که می‎توانستند با سرمایه گذاری وارد کشور اکوادور شوند به نسبت سایر افراد شناسایی شدند و مشخص شد که برخی از افراد این امکان را دارند که خرید ملک در کشور اکوادور داشته باشند و از طریق خرید ملک به سادگی روند سرمایه گذاری در این کشور را طی کنند، این اطلاعیه ثابت کرد که افراد می‎بایست خرید ملک را یک امر ارزشمند تلقی کنند و سعی کنند املاکی که وابستگی اقتصادی به دولت کشور اکوادور دارد را انتخاب کنند. مشخص است که تعرفه ملک در این کشور تعرفه روتینی است و برخی از املاک نیز بر اساس نوع معماری به کار رفته گرانتر هستند. برخی از خانه ها در کشور اکوادور با وسایل به فروش می‎رسد این موضوع برای خانه‌هایی است که به صورت اشرافی طراحی شده است و اغلب در مرکز شهر قرار دارد در هر صورت خرید خانه در کشور اکوادور یکی از روش های خوب برای سفر به این کشور محسوب می‎شود و پس از دو دوره زمانی مشخص به فرد اجازه می‎دهد که ملک را در یک قیمت نهایی خریداری نماید.

ثبت شرکت در اکوادور

ثبت شرکت در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

متقاضی ثبت شرکت در کشور اکوادور نیاز است که فعالیت شرکت و یک طرح توجیهی اقتصادی خود را ارائه دهد. در طرح توجیهی این کشور هزینه های سالانه شرکت و میزان سرمایه و همینطور نام شرکت و تعداد سهامداران شکل می‎گیرد. نیاز است که نوع شرکت و مواردی از این قبیل نیز ارزیابی شود.

یکی از مهمترین موضوعات در خصوص ثبت شرکت در این کشور مشخص کردن نام شرکت است که نام باید جدید و خاص باشد. بهتر است که نام های مختصر انتخاب شود و متناسب با نوع فعالیت شرکت ارزیابی می‎شود. مشخص کردن تعداد سهامداران و میزان سهام در این زمینه بسیار مهم است. در نهایت متقاضی می‎بایست فرم های درخواست ثبت شرکت را پر کرده و در دفترخانه به ثبت برساند. شرکت های ثبت شده در این کشور شرایط سودآور و پر بازده ای را شکل می‎دهد. شرایط ثبت شرکت در این کشور به صورت شعبه، تضامنی، سهامی، دفتر نمایندگی، مسئولیت محدود و یا فعالیت های حرفه ای را شکل می‎دهد.

داشتن شریک برای ثبت شرکت در کشور اکوادور الزامی ‎نیست به طوری که شخص به سادگی می‎تواند پس از دوره مشخص اقامت برای همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود نیز اخذ نماید. همینطور همسر و فرزندان وی می‎توانند از خدمات تحصیلی و رفاهی بسیار خوبی برخوردار باشند و به طور کلی همه افراد خانواده از حقوق شهروندی این کشور استفاده می‎کنند. شما می‎توانید ثبت شرکت مدنی با حداقل دو نفر داشته باشید، همچنین می‎توانید به سراغ ثبت شرکت سهامی ‎بروید. 

انواع ویزا و انواع اقامت در اکوادور

انواع ویزا و انواع اقامت در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از روش های اقامت کشور اکوادور ثبت شرکت است؛ ثبت شرکت در این کشور به صورت تضامنی یکی از روش های خوب سرمایه گذاری است که می‎تواند هم به صورت شخصی و هم به صورت عمومی صورت بگیرد. ثبت شرکت در این کشور به طور کلی بر اساس مسئولیت محدود نیز ارزیابی می‎شود. ثبت شرکت در این کشور می‎تواند به صورت شعبه شرکتی و یا شعبه های مستقل نیز صورت بگیرد. شما در مسیر سرمایه گذاری این کشور به سادگی می‎تواند رستوران و یا مغازه فرش فروشی داشته باشید. شاخص های اقتصادی کشور اکوادور همیشه رو به مثبت است. ثبت شرکت مستقل در این کشور بر اساس عملکرد روتین بررسی می‎شود.

یکی دیگر از روش های اقامتی در این کشور ویزای کاری است، ویزای کاری این کشور به طور کلی ارزیابی های خاصی را شکل می‎دهد. در ویزای کاری شخص قرارداد کاری را تنظیم می‎کند و می‎بایست در این قرارداد کاری شرایط به صورت حرفه ای مشخص باشد و مهارت های لازم نیز ارزیابی شود. برای کار در این کشور شخص می‎تواند رزومه کاری خود را ارائه دهد و مورد بررسی قررار گیرد.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم اکوادور

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شرایط بهداشت و درمان در کشور اکوادور بسیار مناسب است و با توجه به هزینه هایی که در آمریکا دیده می‎شود هزینه بهداشت در کشور اکوادور بسیار ارزانتر است. یکی از مهمترین دلایل افراد برای زندگی در کشور اکوادور وجود کیفیت درمانی خوب در این کشور است که سبب می‎شود میزان هزینه های موجود به حداقل برسد. مراقبت‌های درمانی در کشور اکوادور رشد خوبی داشته است و شرایط درمانی عالی در این کشور میسر شده است. هر یک از شهرهای بزرگ در کشور اکوادور دارای بیمارستان هایی با بهترین تجهیزات بوده و تخصص به صورت حرفه ای شکل می‎گیرد. دسترسی به سطح خوبی از درمان در این کشور رایگان نیست و وابسته به شرکت های خصوصی ارزیابی می‎شود. سطح درمانی در کشور اکوادور زیر نظر دولت بررسی می‎شود و کسانی که قصد دارند از تسهیلات درمانی کشور اکوادور استفاده کنند می‎بایست بتوانند اصول حرفه ای را شامل شود.

در این کشور برای یک ویزیت عمومی ‎دکتر هزینه ای در حدود 25 الی 30 دلار در نظر گرفته می‎شود برای ملاقات یک متخصص در این کشور هزینه بین 30 الی 40 دلار ارزیابی می‎شود. در صورتی که بخواهید یک جلسه نیم ساعته با یک روانشناس داشته باشید هزینه ای بین 30 الی 40 دلار برای شما در نظر گرفته می‎شود. هزینه برای اقدامات اجرایی در این کشور ارزان است. بیمه های دولتی کشور اکوادور برای شهروندان فراهم است اما کسانی که اقامت موقت کشور اکوادور دارند در این زمینه می‎بایست وابسته به ارگان های خصوصی شرایطی را در نظر بگیرند.

خدمات بانکی و مالی در اکوادور

خدمات بانکی و مالی در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

روابط بانکی با بانک های کشور اکوادور بیشتر از قبل شده و این موضوع خود یک برگ برنده برای کسانی است که قصد دارند اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور داشته باشند. بانک های مرکزی ایران و کشور اکوادور به توافق رسیده اند که حساب هایی به ارزهای یورو و محلی ایجاد شود به طوری که روابط کارگزاری در این کشور به صورت دو دوره تجاری شکل بگیرد. ضمانتنامه های ارزی در این کشور به نفع تجار طرفین بررسی می‎شود و ابلاغ اعتبارات نیز به صورت دقیق صورت می‎گیرد.

بانک های مرکزی کشور اکوادور و ایران در این زمینه سعی خود را کرده اند که صندوق ضمانت اقتصادی را بر اساس بانک های توسعه در نظر ب‎گیرند، بانک های توسعه صادراتی در این کشور زیر نظر وزارت نفت نیز هماهنگ شده است. مسئولین بانک های مرکزی در هر دو کشور اعلام کرده اند که شیوه های ایجاد روابط بانکی می‎تواند بر اساس یادداشت های تفاهم همکاری شکل بگیرد. همکاری جامع بانکی در این کشور بر اساس توافقنامه های پرداخت بین بانکی وابسته به بانک های مرکزی صورت می‎گیرد. اینطور که مشخص است هم گردشگران و هم افرادی که مقیم کشور اکوادور هستند می‎توانند حساب بانکی داشته باشند. اصول بانکی و مالی در کشور اکوادور زیر نظر دولت های مرکزی بررسی شده است.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در اکوادور

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور اکوادور شما در ابتدا باید اقامت دو ساله دریافت کنید و پس از آن به شما اقامت دائم ارائه می‎شود. کارت ملی کشور اکوادور به شما به صورت دو ساله صادر می‎شود. نیاز است که برای اخذ پاسپورت کشور اکوادور برگه های عدم سوءپیشینه داشته باشید و نیاز است که مدارک شما به تأیید سفارت این کشور برسند. نیاز است که اخذ پاسپورت کشور اکوادور به صورت نرمال و عادی در نظر گرفته شود. البته که اگر روش سرمایه گذاری را انتخاب کرده باشید 5 سال زمان نیاز است که پاسپورت این کشور در اختیار شما قرار بگیرد. در این 5 سال می‎بایست شهروند نمونه و سالمی ‎باشید و هیچ نوع پرنده قضایی نداشته باشید و البته که زبان این کشور را یاد بگیرید. نیاز است که سه سال از این 5 سال را به صورت پیوسته در کشور اکوادور زندگی کرده باشید.

در نظر داشته باشید که اطلاعیه ای مبنی بر این که وارد کشور اکوادور شوید و فرزند خود را در خاک این کشور به دنیا آورید و اقامت کشور اکوادور را اخذ کنید کلاهبرداری است! این تبلیغات گاهاً در زمینه ویزای توریستی دیده می‎شود و شما را گرفتار می‎کند به طور کلی افرادی که قصد دارند از پاسپورت کشور اکوادور استفاده کنند می‎بایست مدت مشخصی را در خاک این کشور اقامت داشته باشند و پس آن اقدام به اخذ اقامت دائم داشته باشند. اعتبار کشور اکوادور 48 اعلام شده است و با پاسپورت این کشور می‎توانید به 90 کشور دنیا سفر کنید بدون اینکه نیاز به ویزا داشته باشید.

تشابهات فرهنگی اکوادور با ایران

تشابهات فرهنگی اکوادور با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور اکوادور از پرچم های رنگین کمانی استفاده شده است که یک نماد مهم برای سیاست این کشور است، درست مثل ایران که پرچم سه رنگ خود را به کل دنیا نشان داده است. پرچم کشور اکوادور ریشه در فرهنگ قدیمی اینکاها دارد و البته که مردم بومی ‎نیز در فرهنگ خود به پرچم این کشور بسیار اهمیت می‎دهند.

به طور کلی در این کشور فرهنگ ها و مراسم های مختلفی وجود دارد که هر یک بر اساس جشن های ملی و فرهنگی ارزیابی می‎شود، هر یک از جشن های این کشور به صورت کارناوال های محلی و سنتی هستند، در ایران نیز جشن های نوروزی و عید قربان و غدیر به عنوان جشن های عمومی ‎وجود دارند و اعتبار خاص خود را دارند. یک سری کارناوال های مذهبی با رقص و شادی در این کشور دیده می‎شود که مانند اعیاد در ایران بوده و با پذیرایی شیرینی و شکلات همراه هستند.

مردم در این کشور صحبت کردن به زبان محلی خود را بسیار دوست دارند و سعی می‌کنند به همان زبان صحبت کنند. مردم کشور اکوادور مردمی خونگرم و بسیار شاد هستند و شادی در این کشور نسبت به ایران بسیار بیشتر است. مردم کشور اکوادور غم را به تن خود راه نمی‎دهند.

اعیاد و تعطیلات رسمی در اکوادور

اعیاد و تعطیلات رسمی در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 ژانویه 1: روز سال نو 

اول ماه مه : روز کارگر 

مه-24 : نبرد پیچینچا 

24 ژوئیه : روز سیمون بولیوار 

10 آگوست: استقلال کویتو (روز ملی)

11 اکتبر: استقلال روز گویاویل

2 نوامبر: روز روحها

3 نوامبر: استقلال روز کوئنکا 

دسامبر -6 : بنیاد کویتو

25 دسامبر : روز کریسمس 

دین در اکوادور

دین در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اکثر مردم کشور اکوادور کاتولیک را قبول دارند و معتقد هستند که این دین برای ورود به بهشت بهترین راه است. مردم این کشور در مجموع مذهبی هستند و در آیین های مذهبی نیز شرکت می‎کنند. در برخی از مناطق روستایی کشور اکوادور یک سری عقاید بومی و مسیحی دیده می‎شود که شامل شرایط دینی مخصوصی است. تعداد مسلمانان در این کشور بسیار کم است و حدود چند هزار نفر اعلام شده است از سوی دیگر تعداد یهودیان نیز در کشور اکوادور 1000 تن اعلام شده است و در بین همه آنها ریشه های آلمانی و ایتالیایی زیادی دیده می‎شود. در این کشور تعداد یهودی سفاردیک نیز بسیار دیده می‎شود و در حال حاضر اعتقاد جودوی در این کشور بیشتر وابسته به مسیحیان شکل می‎گیرد.

تفریح در اکوادور

تفریح در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جزایر گالاپاگوس:

جزایر گالاپاگوس شامل 19 جزیره بوده که خانه ای برای حیات وحش محسوب می‎شود. این جزایر در هیچ کجای دنیا دیده نمی‎شود و به عنوان مناطقی است که شناخته شده و مورد حمایت گردشگران قرار می‎گیرد. این منطقه حدود هزار کیلومتر دورتر از ساحل اکوادور قرار دارد و خانه ای زیبا برای گونه هایی با تنوع زیستی محسوب می‎شود. این جزایر به طور کلی دارای لاکپشت های غول پیکری هستند و برای کسانی که علاقه به طبیعت گردی دارند بسیار عالی می‎باشند. در این منطقه گونه هایی از مرغان دریایی دیده می‎شود.

کوئنکا:

کوئنکا پایتخت ایالت آزوی در کشور اکوادور است که دارای ساختمان های قدیمی ‎زیادی بوده و مربوط به دوره استعماری است، این شهر به نوبه خود بزرگترین شهر در کشور اکوادور محسوب می‎شود و ویژگی های معماری گسترده ای را شامل می‎شود. این شهر دارای خیابان های باریک و سنگ فرش شده بوده و همینطور دارای خانه های تراس دار است. کوئنکا به طور کلی برای جشنواره های رنگارنگ مورد استفاده قرار می‎گیرد.

پارک ملی کوتوپاکسی:

پارک ملی کوتوپاکسی از دیگر دیدنی های جذاب در کشور اکوادور است؛ این پارک زیبا به طور کلی مکانی بی‌نظیر برای دوچرخه سواری محسوب می‎شود. این پارک دارای دیدنی های جذاب و خاصی است و البته که یکی از بهترین پارک های کشور اکوادور محسوب می‎شود.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در اکوادور

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 0.30 $ 0.25-0.30 $

عبور ماهانه (قیمت عادی) 21.74 $ 11.00-30.43 دلار

تاکسی شروع (تعرفه عادی) 1.50 دلار 1.25-1.65 دلار

تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی) 1.50 دلار 0.93-1.75 دلار

تاکسی 1 ساعت انتظار (تعرفه عادی) 10.00 $ 6.00-10.00 دلار

بنزین (1 لیتر) 0.56 $ 0.39-0.79 دلار

حمل و نقل در کشور اکوادور یکی از موضوعات پر اهمیت از سوی دولت است، دولت سعی خود را کرده است که تعداد ایستگاه های اتوبوس برای هر شهر از کشور اکوادور را افزایش دهد به این ترتیب نرخی که برای خرید بلیط در این کشور رویت می‎شود مشخص است. وضعیت حمل و نقل در این کشور به صورت ماهانه و یا شش ماه ارزیابی می‎شود تا مشخص شود که آن سیستم حمل و نقل در این کشور از اعتبارات خاصی برخوردار خواهد بود یا نه. وضعیت حمل و نقل در این کشور به صورت ماهانه ارزیابی می‎شود یعنی اصول حمل و نقلی در این کشور زیر نظر دولت است و هیچ کس حق ندارد به صورت خصوصی عملکرد حمل و نقلی را پشت سر بگذارد. برخی از بخش های داخلی کشور اکوادور با حمل و نقل چند بانده همراه بوده و از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا برای سوئیچ شدن به باند دیگر استفاده می‎کنند. به طور کلی تاکسی در کشور اکوادور گرانترین وسیله نقلیه بوده و البته که سریعترین و در دسترس ترین گزینه محسوب می‎شود. تعرفه حمل و نقل در این کشور به صورت ماهانه ارزیابی می‎شود و برخی از تعرفه های عادی به نسبت سایر بخش ها اعتبارات بیشتری دارند. تعرفه بندی هایی که در این کشور رویت شده است به دلار است و اغلب داد و ستدهای ارزی در این کشور نیز به دلار شکل می‎گیرد.

فرهنگ اکوادور

فرهنگ اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در فرهنگ کشور اکوادور زبان های بومی ‎بسیاری رویت شده است، به طور کلی در این کشور مردم همه سعی خود را می‎کنند که از گویش و زبان های خاصی استفاده کنند و زبان و فرهنگ های مخصوص در کشور اکوادور از اعتبارات مشخصی برخوردار هستند. در این کشور هیچ کس حق ندارد به مذهب و اعتقاد شخص دیگر توهین نماید و اعتقادات مردم یک مسأله بسیار شخصی خواهد بود.

در فرهنگ کشور اکوادور کارناوال های آب بازی و جشن رنگ ها و همینطور جشن ماسک‌ها بسیار دیده می‎شود در این جشن ها مردم به شادترین حالت ممکن ظاهر می‎شوند و برای شاد زیستن دعا می‎کنند، در فرهنگ کشور اکوادور هرگز کسی حق ندارد برای دیگری دردسر ایجاد نماید.

یک بخش مهم فرهنگی در این کشور آموزش است، آموزش به صورت چند بخشی صورت می‎گیرد و استعداد یابی به بهترین شکل ممکن ارزیابی می‎شود، افرادی که از استعداد خوبی برخوردار هستند وارد حیطه های کاری می‎شوند، به رشد می‎رسند و سعی می‎کنند کارهایی را یاد بگیرند که برای آینده انها مفید است. به هر صورت فرهنگ زندگی در کشور اکوادور مناسب همه قشرها است و نوع زیستن افراد نیز با هم تفاوت زیادی می‎کند که می‎تواند بسیار ارزشمند به نظر برسد. وضعیت فرهنگی در این کشور در بین بانوان و آقایان یکسان است.

هنر اکوادور

هنر اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فیلم سازی بخش مهمی از هنر مردم این کشور است و مردم علاقه زیادی به ساختن فیلم های هنری در این کشور دارند. از سوی دیگر نقاشی در لیست هنرهای بسیار خوب در کشور اکوادور قرار دارد. نقاشان در این کشور اغلب داستان های واقعی را به نمایش می‎گذارند. کشور اکوادور در دوره های زمانی مختلف شرایط هنری مخصوصی داشته است مثلاً بسیاری از فیلم های این کشور ساخته شده در هالیوود است.

کشور اکوادور یکی از کشورهایی است که توانسته میزان درآمد سالیانه خود را وابسته به هنر و فیلم سازی پیش ببرد. بسیاری از افراد شرایط کار در کشور اکوادور را وابسته به هنر می‎دانند و معتقد هستند که هنرمندان برای کاریابی در کشور اکوادور چندان کار دشواری ندارند.

هنر بر روی پارچه و یا هنرهایی که وابسته به طرح پردازهای خاص بر روی پارچه است یکی از عملکردهای مهم دولتی محسوب می‎شود. هنر در این کشور وابسته به شرایط سنتی و بومی ‎نیز رشد داشته و روستانشینان در کشور اکوادور نیز علاقه زیادی به هنر دارند.

ورزش در اکوادور

ورزش در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

متداول ترین ورزش در کشور اکوادور فوتبال است، البته که در اغلب کشورهای آمریکای جنوبی چنین شرایطی رویت می‎شود. یکی از تیم های بسیار مشهور در کشور اکوادور بارسلونا اس . سی است. البته که مسابقه های کشور اکوادور پربیننده ترین وقایع ورزشی در صدا و سیما محسوب می‎شود. این کشور توانسته در سال 2006 جام جهانی را کسب نماید. طبقه متوسط و اشرافی که در کشور اکوادور تحصیل کرده هستند علاقه زیادی به ورزش تنیس دارند. ورزش تنیس در این کشور با دستاوردهای بین‎المللی همراه بوده و توانسته در لیست ورزش های خاص کشور اکوادور باشد. بسکتبال در کشور اکوادور از دیگر ورزش های خوب محسوب می‎شود. در این کشور ورزش گاو بازی نیز مورد استقبال قرار گرفته است. گاوبازی در این کشور به صورتی است که مردم می‎توانند در سطح کلان در آن شرکت کنند. یک سری جشن های محلی در کشور اکوادور هستند که در لیست ورزش قرار دارند. ورزش های المپیک در کشور اکوادور نیز به صورت متداول برگزار می‎شود. پیاده روی و یا فوتسال هم مورد علاقه مردم این کشور است. موج سواری در لیست ورزش های جدید در بین مردم کشور اکوادور قرار دارد و اغلب بانوان به سراغ این رشته ورزشی رفته اند. به طور کلی دوچرخه سواری و کوهنوردی نیز در این کشور در لیست ورزش های روتین قرار دارد و مردم علاقه زیادی به آن نشان می‎دهند.

خرافات در اکوادور

خرافات در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور اکوادور در ابتدا در برخورد با گروه های خارجی سلام بلند می‎گویند، این خرافات از دوره های گذشته با این عقیده همراه است که خارجیان نوید پول و ثروت زیاد را به این کشور می‎دهند، مشخص است که در فضای خرافاتی این کشور هیچ کس این حق را ندارد که در ابتدا با یک خارجی آرام صحبت کند. در این کشور برخی از مردم همه سعی خود را می‎کنند که خرافات را سهم مهمی از زندگی خود در نظر بگیرند و معتقد هستند که همین عقاید عجیب و غریب باعث رشد کشورشان می‎شود؛ مثلاً زمانی که قرار است پخت و پز را آغاز کنند 5 بار دست خود را می‎شویند و معتقد هستند که عامل اصلی مرگ و میر آلودگی دست ها است، همچنین می‎گویند اگر فلانی از دنیا رفت شانس کمی ‎داشت و حالا باید با سایر افراد خانواده او ارتباط نداشت. مشخص است که خرافات در گروه های قدیمی اکوادور ‎بیشتر از جوانان دیده می‎شود. 

شایعات در مورد اکوادور

شایعات در مورد اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در دوره ای از تاریخ، برخی از افراد به سراغ چشمه های گرم بانوس رفتند و آمار مرگ و میر در این چشمه زیاد شد عده ای این اعتقاد را دارند که گرمای زیاد این چشمه سبب فوت افراد شده است اما چنین اعتقادی غیر باور پذیرش است و شایعه ای بیش نخواهد بود. چشمه های گرم بانوس یکی از بهترین مقصدهای توریستی کشور اکوادور محسوب می‎شود. شایعات زیادی در خصوص خطرات موجود در کشور اکوادور نیز به گوش می‎رسد که برخی از آنها بسیار خنده آور است. البته که برخی از شایعات در این کشور در زمینه ممنوعیت دوچرخه سواری نیز شنیده می‎شود که واقعیت ندارد به طور کلی مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری در این کشور اغلب در بین جنگل ها و به صورت مسابقه ای دیده می‎شود و یکی از ورزش های بسیار خوب است.

شایعاتی که در زمینه عدم امنیت در کشور اکوادور می‎شنوید را به صورت صد در صد باور نکنید در هر صورت این کشور توانسته عملکردهای امنیتی خود را بهبود دهد و تا حد زیادی نیز موفق بوده است. البته که در شایعات در این کشور کسانی که دوست دارند امنیت شهری داشته باشند نیاز است که پلیس های محلی را با خبر کنند.

موارد ممنوعه در اکوادور

موارد ممنوعه در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در کشور اکوادور حق ندارید برای کسی مزاحمت ایجاد کنید.

شما نمی‎توانید با کسی که علاقه ای به شوخی ندارد، شوخی کنید. شوخی کردن در این کشور یک نوع حرمت شکنی است و باید در ابتدا از شخص اجازه بگیرید.

در کشور اکوادور در مورد طعم غذا اجازه اظهار نظر منفی ندارید حتی اگر از طعم غذا خوشتان نیامده باشد، مردم کشور اکوادور معتقد هستند که زحمت زیادی بابت تهیه غذا صورت گرفته است و شخص باید به زحمات فرد آشپز اهمیت بدهد.

در این کشور حق ندارید به کسی بگویید چرا مدرسه نمی‎رود و حتی نباید او را در خصوص بی سوادیش تحریک کنید.

کودکان در کشور اکوادور بسیار مورد اهمیت هستند و هر حرکتی که برای کودکان دردسرساز باشد قطعاً جرم محسوب می‎شود و باید خسارت ناشی از آن را پرداخت کنید. سعی کنید در این کشور همیشه بهترین انتخاب در زمینه شغل خود را داشته باشید زیرا اعتراض شغلی یک جرم محسوب می‎شود.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم اکوادور

خطرات احتمالی برای افراد مقیم اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امنیت کشور اکوادور نسبت به کشورهای دیگر بهتر است، وضعیت امنیتی در این کشور به طور کلی رتبه خوبی را شامل شده است. اینطور که مشخص است حین ورود به برخی از مناطق این کشور، با خطر برخورد با حیوانات وحشی روبرو خواهید بود. مشخص است که خطر در این کشور در بخش های دور افتاده بیشتر دیده می‎شود. اینطور که ارزیابی ها نشان می‎دهد خطر در فضای خیابانی کمتر است. در این کشور هر شخص باید مواظب کیف دستی و جیب خود باشد.

در این کشور حملات خشونت آمیز در برخی از نقاط مرزی دیده می‎شود و مشخص است که سرقت های کوچک در برخی از بخش های کشور اکوادور دیده می‎شود. کلاهبرداری در این کشور تا حد زیادی کنترل شده است. کلاهبرداری در این کشور در مدارس و در محیط های دانشگاهی کمتر است اما در مسیرهای گردشگری بیشتر رویت شده است. پیش از ورود به جنگل های کشور اکوادور بهتر است که شرایط امنیتی را بررسی کنید. به طور کلی کشور اکوادور یک بهشت واقعی محسوب می‎شود. آب و هوای کشور اکوادور گاهاً خطرناک می‎شود و با طوفان شدیدی همراه است. هر شخص این امکان را دارد که برای خود مسکن اجاره نماید و هزینه ای که بابت اجاره مسکن در کشور اکوادور دیده می‎شود گاهاً چند برابری است که بخشی از خطرات زندگی در این کشور محسوب می‎شود و باید به آن توجه شود.

تشابهات قوانین اکوادور با ایران

تشابهات قوانین اکوادور با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قوانین زیرساختی در کشور اکوادور مانند ایران ضعیف است به طوری که دولت کشور اکوادور در صدد است بیشتر بودجه های موجود را وابسته به بخش های زیرساختی در نظر بگیرند. یکی از قوانین یکسان بین این دو کشور، شیوه های رفتاری روستانشینان در کشور اکوادور و در ایران است. در کشور اکوادور هیچ کس حق ندارد از نظر اقتصادی در شرایط درآمدزایی غیرقانونی قرار بگیرد که به این مورد نه تنها در ایران بلکه در سایر کشور ها نیز توجه می‌شود.

گواهینامه و خرید ماشین در اکوادور

گواهینامه و خرید ماشین در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قوانینی که برای دریافت گواهینامه در کشور اکوادور دیده می‎شود برای هر استان یا منطقه با هم فرق دارد. نیاز است که یک سری پیش نیازها رعایت شود. یک سری قوانین عمومی نیز ‎بررسی شده و عمومیت رانندگی در بین مهاجران ارزیابی می‎شود. تازه کارها نیاز است که در آزمون های عملی بیشتر شرکت نمایند و البته که برخی از موسسه ها هستند که به شما اجازه می‎دهند با یک بار آزمون، گواهینامه رانندگی کشور اکوادور را داشته باشید. در بررسی های اخیر آمادگی لازم برای رانندگی در این کشور یعنی شما مدارک را آماده کرده اید و مطالعات لازم را نیز انجام داده اید، در غیر این صورت کار برای شما کمی ‎دشوار خواهد بود. در صورتی که بتوانید سابقه گواهینامه رانندگی در ایران را کپی کرده و همراه داشته باشید به نفع شما خواهد بود.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در اکوادور

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت کشور اکوادور در ایران، تهران، زعفرانیه قرار دارد. کنسولگری ایران در شهر کیتو کشور اکوادور قرار دارد. 

 

نوع پوشش مردم اکوادور

نوع پوشش مردم اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پوشش کشور اکوادور بسیار شادی بخش است، دامن های پرچین با لایه های رنگی در بین بانوان شهرت و محبوبیت زیادی دارد، لایه هایی به رنگ های زرد و صورتی و بنفش در لیست رنگ های مهم با عناصر رنگی بی نظیر هستند. این دامن ها دارای نماد کشور اکوادور بوده و بسیار شور انگیز است. استفاده از کلاه هایی که لبه های بزرگ دارند و هم رنگ با دامن هستند بسیار زیبا است. بانوان اغلب دوست دارند از پیراهن به رنگ های سفید استفاده کنند. آقایان از رنگ های سیاه استفاده می‎کنند و بارانی های سیاه بلند با کلاه هایی که پره های زیبا دارند و البته که این رنگ با بنفش ترکیب می‎شود. بانوان از مرواریدهای سفید استفاده می‎کنند و وسایل تزیینی در این کشور بسیار مورد استفاده قرار می‎گیرد. کلاه سیاه شاپو در این کشور مخصوص سرخ پوستان کلمبیایی است، البته همه افراد از آن استفاده می‎کنند. دختران جوان از پیراهن هایی به رنگ های سفید و صورتی استفاده می‎کنند و کلاه هایی بسیار رنگی و زیبا بر روی سر خود می‎گذارند. استفاده از کلاه هایی که رنگ هایی شاد دارد یکی از بخش های بسیار مهم زندگی در کشور اکوادور محسوب می‎شود.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی اکوادور

جغرافیا و شرایط آب و هوایی اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور اکوادور از سه منطقه جغرافیایی عمده به همراه یک ناحیه جزیره ای در اقیانوس آرام تشکیل شده است. اولین منطقه یک نوار ساحلی است که در قسمت های غربی کشور دیده می‎شود و شامل خط ساحلی اقیانوس آرام است. مورد بعدی یک نوار مرتفع است که از بخش شمالی به سمت جنوب کشیده شده است و در زمین های کوهستانی آن کوه های آند قرار گرفته است. بخش سوم شامل جنگل های آمازون است که در قسمت های شرقی قرار دارد و در حدود نیمی از مساحت کشور اکوادور را شامل شده است اما کمتر از 5 درصد جمعیت این کشور در این منطقه زندگی می‎کنند و یک ناحیه چهارم نیز وجود دارد که شامل جزایر گالاپاگس است که حدود 1000 کیلومتر از سمت غرب اقیانوس آرام قرار گرفته است.

شهر زیبای کیتو پایتخت کشور اکوادور محسوب می‎شود، این شهر بزرگترین شهر در کشور اکوادور محسوب می‎شود و در استان گوایاس واقع شده است. این شهر در بخش جنوب کیتو قرار دارد و البته که فعال ترین و بلندترین آتشفشان را شامل شده است. این منطقه دارای چندین قله در بخش شمالی کشور شیلی بوده و در بخش های جنوبی این کشور شرایط بلندتر و فعال تری دارد. مشخص است که این قله بسیار بلند است. کشور اکوادور دارای 22 استان بوده که هر یک دارای بخش های مرکز اجرایی مخصوص به خود هستند. در نقشه این کشور شرایط آب و هوایی خاصی دیده می‎شود.

 

غذاهای اکوادور

غذاهای اکوادور | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 مردم کشور اکوادور علاقه زیادی به انبه سبز با نمک دارند این ترکیب یک میان وعده بی نظیر در این کشور به حساب می‎آید.

لاپینگاچوس یکی از برجسته ترین غذاهای کشور اکوادور محسوب می‎شود؛ این غذا در واقع یک املت سیب زمینی است و با سالاد و سوسیس و سالسا سرو می‎شود. بدون شک این غذا یکی از بهترین غذاهای خیابانی محسوب می‎شود و طعمی ‎دل انگیز دارد.

یک غذا با ترکیب ذرت و گوشت سرخ شده و سالسا در کشور اکوادور سور می‎شود که شیوه طبخ بسیار دشواری دارد و البته که مردم این غذا را از رستوران تهیه می‎کنند و کمتر دیده می‎شود که کسی بخواهد خودش این غذا را تهیه کند زیرا باید زمان زیادی را در نظر بگیرد.

یک غذای ترکیبی نیز در این کشور وجود دارد که با استفاده از لوبیا و موز سبز و ذرت سرخ شده تهیه می‎شود.

مردم در این کشور بستنی را بسیار دوست دارند و بستنی های سرخ شده در این کشور طرفداران زیادی دارند.