france
کشور فرانسه

زندگی در فرانسه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-زندگی در کشور فرانسه- go2tr

در سال 2018 دستمزد کارگران بر اساس سیستم SMIC تغییر کرد و به ۸۸/۹ دلار در ساعت رسید این رقم معادل با 1160 یورو پس از مالیات است که رقم خوبی است. در واقع با رشد 2 درصد حقوق کارگران در این کشور روبرو هستیم که رقم قابل قبولی است. دقت نمایید که به طور کلی برای ورود به بازار کار این کشور باید حرفی برای زدن داشته باشید و مشخص باشد از نظر شغلی در وضعیت حداقل نیمه حرفه ای قرار گرفته اید. پروسه صدور ویزای کاری کشور فرانسه با توجه به شرایط موجود بین 3 ماه الی 12 ماه به طول می‌انجامد.

شغل وکالت در کشور فرانسه از دسته شغل‌های پر درآمد محسوب می‌شود و طراحی اسناد قانونی نیز با درامدزایی بسیار خوبی همراه است که چیزی در حدود 74000 یورو در سال درآمد را به خود اختصاص می‌دهد. شما برای خوردن یک غذا دو نفره باید در حدود 10 یورو در نظر بگیرید و اگر حاضر به مصرف ساندویچ‌های آماده در کشور فرانسه باشید هزینه شما بین 4 الی 7 یورو در نظر گرفته می‌شود. اگر یک رستوران میان رده برای سفر غذا انتخاب کرده باشید هزینه شما برای هر وعده بین 20 الی 35 یورو در نظر گرفته می‌شود. در کشور فرانسه تاکسی بیشترین نرخ یعنی 12 یورو را در نظر گرفته است.برای صرفه جویی در هزینه های خوراک می‌توانید از غذاهای محلی استفاده نمایید، صرفه جویی در حمل نقل به سراغ اتوبوس بروید و برای اقامت نیز هاستل‌های میان رده را انتخاب نمایید. ثبت شرکت تجاری SA در کشور فرانسه یکی از انواع مرسوم محسوب می‌شود. شما برای ثبت این نوع شرکت باید هفت سهامدار را وارد میدان کنید. هفت سهامدار باید به میزان سرمایه خود تعهد داشته باشد. در این نوع از شرکت ها سرمایه اولیه کمی نیاز است. دومین نوع از روند ثبت شرکت در کشور فرانسه مرسوم به شرکت محدود SARL است. حداقل تعداد سهامدار برای این نوع شرکت باید یک نفر باشد. شرایط قانونی و همینطور حسابرسی‌ها نیز به نسبت گزینه قبل سختگیرانه تر است. افرادی که در رشته‌های پزشکی و شاخه‌های آن تحصیل کرده اند در کشور فرانسه می‌توانند از نظر درامدزایی بسیار مطمئن باشند در این میان رشته‌های داروسازی و دامپزشکی در این کشور با رشد 28 درصدی همراه بوده است.

حداقل دستمزد در فرانسه یکی از بالاترین دستمزدها در اروپا محسوب می‌شود به طوری که یک کارگر در این کشور برای هر ساعت کار 9/76 دلار در سال 2017 دریافت می‌کرد. این دستمزد برای تمام بزرگسالان بوده و سن و تجربه در آن دخالتی ندارد.

درآمدزایی در کشور فرانسه بر اساس نوع شغل انتخابی با هم فرق دارد.

مشاوره های مالی در کشور فرانسه می‌تواند از دیگر گزینه‌های مناسب از نظر درآمدزایی محسوب می‌شود.

در صورتی که شما می‌خواهید از طریق ویزای کار وارد کشور فرانسه شوید باید دو نکته را در نظر داشته باشید اول اینکه باید کارفرمایی وجود داشته باشد که برای شما دعوت نامه ارسال نماید و مشخص سازد که سمت شما در شرکت چیست و چه میزان قرار است حقوق دریافت نمایید.

اولین نکته در این زمینه به این شکل است که واحد پول کشور فرانسه یورو است که هر یورو در حدود 1/29 دلار آمریکا محسوب می‌شود. اگر بخواهید در هاستل‌ها اقامت داشته باشید باید شبی حداقل 40 یورو را در نظر بگیرید که این مورد نیز بستگی به موقعیت هاستل و همینطور مکان قرار گرفتن آن دارد.

با توجه به شرایط حاکم در کشور فرانسه یک دانشجو در صورتی که در پاریس زندگی کند به ماهی 900 یورو برای خورد و خوراک و در سایر شهرهای کشور فرانسه به ماهی 600 یورو نیاز خواهد داشت.

ما سعی کرده ایم یک حداقل قیمت را بر اساس جدیدترین آمار سال 2018 ارائه دهیم و واضح است که بسته به نوع خرید و مکان خرید این نرخ ها متغیر خواهند بود.

صنایع یکی از مهمترین بخش‌های اقتصادی کشور فرانسه محسوب می‌شود.

مهمترین معادن در کشور فرانسه شامل معدن آهن، پتاس، زغال سنگ و نمک و گاز طبیعی است.

امنیت مالی یکی از مهم‌ترین بخش‌های مهاجرت به هر کشوری محسوب می‌شود. رشته‌های برنامه نویسی سه لایه در کشور فرانسه بسیار مورد حمایت قرار می‌گیرد.

ما امنیت را از زاویه‌های مختلف مورد ارزیابی قرار می‌دهیم. با توجه به این که کشور فرانسه مدام در صدر تهدیدهای مرتبط با تروریسم قرار می‌گیرد و این تهدیدها هنوز هم ادامه دار است پلیس کشور فرانسه در موارد امنیتی بسیار سخت گیر و دقیق عمل می‌کند.

برای اینکه خود و همراهتان وارد این کشور شده و اقامت داشته باشد باید چندین مورد به طور دقیق رعایت شود.

شرایط اقامت در کشور فرانسه آسان و استاندارد است.


در صورتی که یک تبعه خارجی با یک تبعه فرانسوی ازدواج کند می‌تواند اقامت کشور فرانسه را کسب نماید. 

هر فرد نیاز به یک سند با شناسه منحصر به فرد دارد و باید نسخه واقعی آن در سطح بین المللی ارائه شود.

 

در این بخش قصد داریم در زمینه اجاره خانه در فرانسه یک سری اطلاعات ارائه دهیم.

در صورتی که دانشجو باشید و بخواهید در کشور فرانسه زندگی کنید دو حالت برای شما فراهم می‌شود. حالت اول به این شکل است که از خوابگاه‌های دانشگاه استفاده کنید که خوابگاه‌ها خود به دو گزینه رایگان و غیر رایگان تقسیم می‌شود.

خرید ملک در کشور فرانسه از دیگر روش‌های کمک کننده اقامتی محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید که شما برای خرید خانه باید یک سوم از هزینه کل خانه را به شکل نقد پرداخت نمایید و سپس مابقی برای شما در وضعیت قسط و وام قرار می‌گیرد سند خانه باز است و به نام شما نخواهد بود.

ثبت شرکت در کشور فرانسه کار سختی نیست اما نیاز به رعایت قوانین مهمی دارد که باید به طور دقیق رعایت شود.

دومین نوع از روند ثبت شرکت در کشور فرانسه مرسوم به شرکت محدود sarl است. حداقل تعداد سهامدار برای این نوع شرکت باید یک نفر باشد. شرایط قانونی و همینطور حسابرسی‌ها نیز به نسبت گزینه قبل سختگیرانه تر است

اقامت به کشور فرانسه از طریق ازدواج و تولد نیز وجود دارد و همینطور خرید ملک و یک سری شرایط ویژه مانند کارآفرینی و... هم در این مسیر دیده می‌شود.

ما شرایط بیمه برای کشور فرانسه را به سه دسته تقسیم می‌کنیم.

تسهیلات عالی بیمه برای کسانی که پاسپورت کشور فرانسه را اخذ کرده اند فراهم بوده و این افراد مانند یک فرد فرانسوی از خدان درمانی در این کشور استفاده می‌کنند.

خدمات بانکی کشور فرانسه عموماً از دسته موارد نگران کننده محسوب می‌شود.

یکی از بانک‌های بسیار مهم در کشور فرانسه bnp نام دارد که مدیرعامل آن فردی به نام ژان لورن بونافه است.

شما می‌توانید با اخذ ویزای شنگن فرانسه به سادگی شرایط ورود و خروج به سایر کشورهای عضو شنگن را برای خود فراهم سازید.

افراد باید فرم تکمیل شده درخواست ویزای شنگن داشته باشند نیاز به اصل و تصویر مدارک شناسایی نیاز است. فرد باید گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد. دو قطعه عکس پرسنلی و همینطور دعوتنامه هم نیاز خواهد بود. افراد باید گردش حساب بانکی نیز ارائه دهند.

در ابتدا تفاوت‌هایی که بین کشور فرانسه و ایران بسیار بارز است را بررسی می‌کنیم.

اول ژانویه: تعطیل رسمی و روز تحویل سال نو بوده و بزرگسالان به فرزندان خود هدیه می‌دهند.

در سال 1905 در کشور فرانسه آیین کاتولیک دیده شده است و بیشتر در جوامع روستانشین رواج داشته است.

در کشور فرانسه در حدود 483 هزار نفر یهودی هستند یهودیان این کشور در شهرهای استراسبورگ و همینطور پاریس زندگی می‌کنند.

دقت نمایید که در کشور فرانسه نباید از این تفریحات غافل شوید.

اینکه در کدام شهر زندگی می‌کنید و بیشترین مسیر حمل و نقل شما کدام شهرها است در هزینه‌های نهایی شما بسیار تأثیرگذار است. در کشور فرانسه بلیط‌های مخصوص گردشگران نیز به فروش می‌رسد که از نظر هزینه در وضعیت نرمال تری قرار دارد. شما برای بازدید از بخش‌های مختلف این کشور و به صورت شهر به شهر می‌توانید یک بلیط یک روزه خریداری نمایید. همینطور بلیط‌های دو روزه و سه روزه نیز وجود دارد.

مسأله حجاب و پوشش اسلامی در کشور فرانسه، بحثی چالش برانگیز است. حجاب در کشورهای اروپایی، به ویژه در فرانسه در سمت و سوی سیاست‌های خارجی سوق داده شده است.

در کشور فرانسه فیلم و سینما بسیار مشهور است.

خوشبختانه کشور فرانسه از نظر موسیقی‌های سنتی نیز توانسته رتبه خوبی را به خود اختصاص دهد.

می‌دانیم که تنیس از کشور فرانسه آغاز شده است و هنوز هم در بین مردم این کشور رواج دارد.

کشور فرانسه در لیست کشورهای خرافاتی جهان قرار دارد.

اینطور گفته می‌شود که مردم کشور فرانسه با خارجیان رابطه خوبی ندارند این توسط به خودی خود یک شایعه محسوب می‌شود.

· شما اجازه پوشیدن لباس‌های باز و کوتاه در زمان سرو غذا ندارید پس اگر با شلوارک در یک رستوران حاضر شوید قطعاً با شما رفتار خوبی نمی‌شود.

در این کشور در برخی از محله ها برای بانوان مشکلاتی ایجاد خواهد شد.

یکی از تشابهات قوانین در کشور فرانسه با ایران این است که در این کشور پیش از ورود به خانه کسی به عنوان مهمان با وی هماهنگی صورت می‌گیرد و در واقع مهمان سرزده در کشور فرانسه بسیار کم دیده می‌شود.

شما برای اخذ گواهینامه در کشور فرانسه باید دو بار در آزمون کتبی و یک بار در آزمون عملی شرت کنید.

کنسولگری ایران در پاریس

تلفن سفارت : 033140697900

سایت سفارت: http://paris.mfa.ir

سفارت فرانسه در ایران تهران خیابان نوفل لوشاتو ، پلاک 66 قرار دارد.

وقتی به کشور فرانسه سفر می‌کنید باید شیک ترین لباس‌ها را به تن کنید.

مسلمانان و افرادی که مقید به حجاب هستند در کشور فرانسه می‌توانند از لباس‌های بسته استفاده نمایند اما مرتبط بودن یک بخش جدا نشدنی محسوب می‌شود و باید رعایت شود.

کشور فرانسه دارای آب و هوای معتدل است.

در شهر پاریس در فصل بهار آب و هوا خشک است و پاییز آن پر بارش می‌باشد.

یکی از بخش‌های خوشمزه سفر به کشور فرانسه تست غذاهای مشهور این کشور است که در تمام دنیا آوازه دارد.

کسوله از دسته غذاهای آسان در کشور فرانسه است که با گوشت اردک و لوبیا طبخ می‌شود. استفاده از گوشت گوسفند و یا گوشت غاز نیز در این غذا مجاز است. طعم این غذا به ذائقه ایرانیان بسیار قابل قبول اعلام شده است.

مطالب مرتبط