x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

زندگی در فرانسه

فهرست
پادکست زندگی در فرانسه

در سال 2018 دستمزد کارگران بر اساس سیستم SMIC تغییر کرد و به ۸۸/۹ دلار در ساعت رسید این رقم معادل با 1160 یورو پس از مالیات است که رقم خوبی است. در واقع با رشد 2 درصد حقوق کارگران در این کشور روبرو هستیم که رقم قابل قبولی است. دقت نمایید که به طور کلی برای ورود به بازار کار این کشور باید حرفی برای زدن داشته باشید و مشخص باشد از نظر شغلی در وضعیت حداقل نیمه حرفه ای قرار گرفته اید. پروسه صدور ویزای کاری کشور فرانسه با توجه به شرایط موجود بین 3 ماه الی 12 ماه به طول می‌انجامد.

شغل وکالت در کشور فرانسه از دسته شغل‌های پر درآمد محسوب می‌شود و طراحی اسناد قانونی نیز با درامدزایی بسیار خوبی همراه است که چیزی در حدود 74000 یورو در سال درآمد را به خود اختصاص می‌دهد. شما برای خوردن یک غذا دو نفره باید در حدود 10 یورو در نظر بگیرید و اگر حاضر به مصرف ساندویچ‌های آماده در کشور فرانسه باشید هزینه شما بین 4 الی 7 یورو در نظر گرفته می‌شود. اگر یک رستوران میان رده برای سفر غذا انتخاب کرده باشید هزینه شما برای هر وعده بین 20 الی 35 یورو در نظر گرفته می‌شود. در کشور فرانسه تاکسی بیشترین نرخ یعنی 12 یورو را در نظر گرفته است.برای صرفه جویی در هزینه های خوراک می‌توانید از غذاهای محلی استفاده نمایید، صرفه جویی در حمل نقل به سراغ اتوبوس بروید و برای اقامت نیز هاستل‌های میان رده را انتخاب نمایید. ثبت شرکت تجاری SA در کشور فرانسه یکی از انواع مرسوم محسوب می‌شود. شما برای ثبت این نوع شرکت باید هفت سهامدار را وارد میدان کنید. هفت سهامدار باید به میزان سرمایه خود تعهد داشته باشد. در این نوع از شرکت ها سرمایه اولیه کمی نیاز است. دومین نوع از روند ثبت شرکت در کشور فرانسه مرسوم به شرکت محدود SARL است. حداقل تعداد سهامدار برای این نوع شرکت باید یک نفر باشد. شرایط قانونی و همینطور حسابرسی‌ها نیز به نسبت گزینه قبل سختگیرانه تر است. افرادی که در رشته‌های پزشکی و شاخه‌های آن تحصیل کرده اند در کشور فرانسه می‌توانند از نظر درامدزایی بسیار مطمئن باشند در این میان رشته‌های داروسازی و دامپزشکی در این کشور با رشد 28 درصدی همراه بوده است.

موارد ممنوعه در فرانسه

موارد ممنوعه در فرانسه

· شما اجازه پوشیدن لباس‌های باز و کوتاه در زمان سرو غذا ندارید پس اگر با شلوارک در یک رستوران حاضر شوید قطعاً با شما رفتار خوبی نمی‌شود.

· تند غذا خوردن در کشور فرانسه هرگز گزینه خوبی‌نبوده و نباید به یک عادت برای شما تبدیل شود به طوری که برخی از رستوران‌های این کشور مصرف غذا به شکل سریع را خلاق عرف دانسته و شما را از رستوران بیرون می‌کنند.

· بهتر است در زمان خرید یک کالا در کشور فرانسه چانه زدن را فراموش کنید در این کشور چانه زدن بر سر قیمت یک محصو ممنوع اعلام شده است و هرگز نمی‌تواند گزینه جالبی محسوب شود.

· هرگز با یک فرد فرانسوی به زبان انگلیسی صحبت نکنید.

· در این کشور گل میخک قرمز به کسی هدیه داده نمی‌شود.

· شما در این کشور نمی‌توانید برای نوشیدنی خود درخواست یخ نمایید.

 

دین در فرانسه

دین در فرانسه

فرانسه کشوری سکولار است در این کشور آزادی اندیشه از سال 1789 به تصویب رسیده است. در حدود 32 درصد از مردم کشور فرانسه خود را ندانم گرا دانسته و در حدود 32 درصد خداپرست هستند و 27 درصد نیز به خدا نگاهی دیگر داشته اما وجود خدا را تأیید می‌کنند.

در سال 1905 در کشور فرانسه آیین کاتولیک دیده شده است و بیشتر در جوامع روستانشین رواج داشته است.

اسلام دومین دین مردم کشور فرانسه است که البته پس از کاتولیک قرار دارد. تخمین‌ها نشان می‌دهد که در حدود 7 درصد از مردم فرانسه مسلمان هستند. این افراد مانند ایرانیان نماز می‌خوانند و در ماه رمضان روزه می‌گیرند. همینطور از خوردن نوشیدنی‌های الکلی دوری می‌کنند و خوردن گوشت خوک را حرام می‌دانند.

در کشور فرانسه در حدود 483 هزار نفر یهودی هستند یهودیان این کشور در شهرهای استراسبورگ و همینطور پاریس زندگی می‌کنند.

تفریح در فرانسه

تفریح در فرانسه

دقت نمایید که در کشور فرانسه نباید از این تفریحات غافل شوید.

بازدید رایگان از موزه‌های هنرهای مدرن یکی از بهترین تفریحات کشور فرانسه محسوب می‌شود. می‌دانیم که شهر پاریس به طور کلی تفریحات با قیمت‌های بالا وجود دارد در این بین بازدید از موزه‌های هنرهای مدرن با توجه به هزینه رایگان آن یک گزینه عالی برای تاریخ دوستان و همینطور هنرمندان محسوب می‌شود. در برخی از زمان‌های سال امکان اینکه از شما ۸ الی 10 یورو دریافت نمایند وجود دارد.

شما می‌توانید در بازارهای فضای باز کشور فرانسه نیز قدم بزنید. فضای سنتی که در این بازارها حاکم است سبب شده است که بتوانید با فرهنگ مردم این کشور بیشتر آشنا شوید.

دیزنی لند یکی از مهیج ترین مکان‌های دیدنی در کشور فرانسه محسوب می‌شود که برای کودکان یک خاطره وصف نشدنی است. دیزنی لند یک شهربازی بسیار زیبا محسوب می‌شود که البته شعبه اول آن در والت آمریکا و شعبه دوم آن در پاریس فرانسه قرار دارد. در این شهربازی قطارهای سریع السیر وجود دارد و همینطور فضاهای تفریح فکری برای بزرگسالان نیز فراهم شده است.هزینه بلیط برای بزرگسالان 70 یورو است.

پل سنگی بوردو از دیگر دیدنی‌های مهیج در کشور فرانسه محسوب می‌شود که قدم زدن بر روی این پل کار ساده‌ای نیست و نیاز به جرأت زیادی دارد اگر به دنبال ماجراجویی هستید حتما این گزینه برای شما مناسب است.

شما می‌توانید در فروشگاه لادرنیر گوت در روزهای جمعه از پنیرهای رایگان میل کنید ما این گزینه را به این دلیل در لیست تفریحات کشور فرانسه قرار داده ایم که در هر ساله در زمانی مشخص در این فروشگاه جشنواره‌های مهیجی برگزار می‌شود که یک گزینه بسیار خوب به شمار می‌آید. نام دیگری که برای این این فروشگاه در نظر گرفته شده است دومین غار قدیمی پاریس است.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در فرانسه

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در فرانسه

اینکه در کدام شهر زندگی می‌کنید و بیشترین مسیر حمل و نقل شما کدام شهرها است در هزینه‌های نهایی شما بسیار تأثیرگذار است. به عنوان مثال هزینه‌هایی که برای حمل و نقل در شهر پاریس در نظر گرفته می‌شود به نسبت سایر شهرها بیشتر است.

به هر حال مترو یکی از وسایل حمل و نقل عمومی در کشور فرانسه محسوب می‌شود در حال حاضر 16 خط ریلی در شهر پاریس وجود دارد. شما می‌توانید بلیط‌های ده سفره تهیه نمایید تا در هزینه شما صرفه جویی شود. برای خرید یک بلیط یک سفره به پول ایران باید در حدود 6000 تومان هزینه نمایید این در حالی است که برای بلیط ده سفره نیاز به 51000 تومان هزینه خواهید داشت. بلیط‌های ده سفره مخصوص کودکان کمتر از ده سال تنها 25000 تومان است.

در کشور فرانسه بلیط‌های مخصوص گردشگران نیز به فروش می‌رسد که از نظر هزینه در وضعیت نرمال تری قرار دارد. شما برای بازدید از بخش‌های مختلف این کشور و به صورت شهر به شهر می‌توانید یک بلیط یک روزه خریداری نمایید. همینطور بلیط‌های دو روزه و سه روزه نیز وجود دارد.

همینطور می‌توانید از قطارهای شهری، اتوبوس‌ها و حتی دوچرخه‌ها به صورت اجاره‌ای استفاده نمایید. هزینه‌ها بر حسب مسافت تخمین زده می‌شود.

فرهنگ فرانسه

فرهنگ فرانسه

فرهنگ کشور فرانسه در طول تاریخ دچار تغییرات و تحولات زیادی شده است. مردم فرانسه، آداب، رسوم و سنت‌های آن‌ها نیز تحت تأثیر تاریخ، قرار داشته است. قرن 17 میلادی را می‌توان عصر تغییرات هنری و فرهنگی، به ویژه فرهنگ، ادب و هنرهای تزئینی در اروپا برشمرد. در پایان قرن 19 میلادی، هنرهایی چون فیلم سازی، آشپزی و مد در این کشور ظهور پیدا کردند. موسیقی، علم و فناوری نیز بخش‌های دیگری از تحولات فرهنگی و تمدن فرانسه به شمار می‌روند.

مسأله حجاب و پوشش اسلامی در کشور فرانسه، بحثی چالش برانگیز است. حجاب در کشورهای اروپایی، به ویژه در فرانسه در سمت و سوی سیاست‌های خارجی سوق داده شده است. به موجب بخشنامه‌ای که دولت فرانسه در سال 2005 منتشر کرده است، به همراه داشتن هرگونه نماد اسلامی، داشتن پوشش و حجاب کامل در مدارس و محل کار و همچنین گفتمان اسلامی در جامعه، ممنوع می‌باشد.

در کشور فرانسه ارزش‌ها و احترام به بزرگتر از اهمیت بالایی برخوردار است. در مجموع در این کشور خانواده‌ها صاحب یک الی دو فرزند هستند. فرانسوی‌ها برای دوستی و روابط خود بسیار ارزش قائلند و سعی می‌کنند همیشه مهربان باشند.

مردم کشور فرانسه بسیار شیک پوش هستند و تابع مد پیش می‌روند. این کشور صنعت مد در جهان است. این افراد به زندگی‌های پر زرق و برق بسیار علاقمند می‌باشند.

آشپزی در کشور فرانسه بسیار مهم است و هنوز هم سس‌های فرانسوی در کل جهان از ارزش بالایی برخوردار هستند. مردم این کشور در زمان احوالپرسی با دوستان خود عادت به بوسیدن دو بار بر روی گونه‌های فرد مورد نظر را دارند.

هر رستورانی که در این کشور انتخاب کنید مواد اولیه آن تازه خواهد بود.

هنر فرانسه

هنر فرانسه

در کشور فرانسه فیلم و سینما بسیار مشهور است به طوری که در بخش‌های مختلف در سطح شهر شاهد تلویزیون‌های بزرگ هستیم که برای عموم قرار گرفته است. کشور فرانسه فیلمسازی و سینما را هنر مهم قلمداد می‌کند و در این زمینه هزینه‌های بسیاری صورت گرفته است. هنر و نقاشی‌های کلاسیک در این کشور برای هنردوستان در فضای جشنواره‌ای و به شکل گالری فراهم شده است. خوشبختانه کشور فرانسه از نظر موسیقی‌های سنتی نیز توانسته رتبه خوبی را به خود اختصاص دهد. مد و فشن حرف اول را در کشور فرانسه می‌زند و روز به روز شاهد رشد در این زمینه هستیم.

ورزش در فرانسه

ورزش در فرانسه

می‌دانیم که تنیس از کشور فرانسه آغاز شده است و هنوز هم در بین مردم این کشور رواج دارد. ورزش تنیس به طور کلی از کشور فرانسه به کشورهای آمریکایی رسیده است. در کشور فرانسه پارکور یکی از ورزش‌های ابداع شده می‌باشد. ورزش های فکری در کشور فرانسه بسیار دیده می‌شود و عموماً این کشور شطرنج بازهای بسیار حرفه ای دارد.

خرافات در فرانسه

خرافات در فرانسه

کشور فرانسه در لیست کشورهای خرافاتی جهان قرار دارد البته با توجه به رشد جمعیت در این کشور امروزه از میزان خرافات کشور فرانسه بسیار کمتر شده است اما هنوز هم دیده می‌شود که این کشور دارای فضای خرافی زیادی است.

مثلاً مردم این کشور معتقد هستند که اگر در یک روز آفتابی در حال قدم زدن هستید نباید شعر بخوانید زیرا هوا طوفانی خواهد شد.

آنها معتقد هستند اگر یک فرد در حال سیگار کشیدن ماهیگیری کند منجر به مرگ وی خواهد شد.

در این کشور هرگز نمی‌توان از چاقو به عنوان یک هدیه استفاده نمود زیرا بدیمن است.

یکی از خرافات بسیار جالب در کشور فرانسه 13 ستیزی است که البته نام دیگر آن 13 هراسی است. این کشور به طور کلی از عدد 13 در هر مناسبی دوری می‌کنند و ان را نشان از خیانت می‌دانند.

 

شایعات در مورد فرانسه

شایعات در مورد فرانسه

اینطور گفته می‌شود که مردم کشور فرانسه با خارجیان رابطه خوبی ندارند این توسط به خودی خود یک شایعه محسوب می‌شود و اگر شما با مردم فرانسه رفتار خوبی داشته باشید هرگز به شما بی احترامی نمی‌شود.

در زمان‌های قدیم شایعه ای در خصوص افرادی که به تازگی ازدواج کرده اند وجود داشت و بارها شنیده شد که اگر شما به عنوان یک فردی که تازه متاهل شده اید کشور فرانسه را برای زندگی انتخاب کنید بچه دار نمی شوید. این شایعات به کل رد شده است و هیچ آثاری از آن وجود ندارد.

اینکه مردم کشور فرانسه افراد شادی هستند نمی‌تواند تصور درستی باشد زیرا فرانسه در لیست کشورهای افسرده جهانی قرار دارد.

اعیاد و تعطیلات رسمی در فرانسه

اعیاد و تعطیلات رسمی در فرانسه

اول ژانویه: تعطیل رسمی و روز تحویل سال نو بوده و بزرگسالان به فرزندان خود هدیه می‌دهند.

ششم ژانویه: جشن شاهان است که در این روز از شیرینی فروشی‌ها یک نوع شیرینی بسیار خوش طعم به نام گالت خریداری می‌شود و یکی از عضوهای کوچک خانواده با چشم بسته شیرینی را بین بزرگسالان پخش می‌کند. در یکی از شیرینی‌ها یک مغز وجود دارد که به هر شخص رسید او ملکه اعلام می‌شود. این رسم بسیار جالب است.

دوم فوریه: جشن شمعدان در کشور فرانسه است. این جشن به نوبه خود مذهبی محسوب می‌شود.در این روش شمع‌ها در شمعدانی‌ها روشن می‌شوند. یک نوع شیرینی به نام کرپ در این روز توسط مادر خانواده طبخ می‌شود.

14 فوریه، روز مشهور به تعطیلات زمستانی در کشور فرانسه بوده و عموماً به مدت دو هفته به طور می‌انجامد.

اول مارس: جشن کارناوال بوده و مشهور به عید پاکی است. مرکز این جشن در شهر نیس کشور فرانسه است.

اول آوریل : روز شوخی در کشور فرانسه است و در این روز هر کس مجاز به استفاده از دروغ‌های جعلی است. در این روز بچه‌ها ماهی‌های مقوایی درست می‌کنند.

14 ژوئیه روز فتح زندان باستیل بوده و تعطیل رسمی است. در این ماه شاهد مسابقات دوچرخه سواری نیز هستیم.

اوت ماه تعطیلات تابستانی در کشور فرانسه محسوب شده و در این دوره علاوه بر مدارس بیش از 50 درصد از شرکت‌های فرانسوی نیز تعطیل هستند.

خطرات احتمالی برای افراد مقیم فرانسه

خطرات احتمالی برای افراد مقیم فرانسه

جیب بری از خطرات رایج در کشور فرانسه برای اتباع خارجی است. بهتر است پول نقد کمتری به همراه داشته باشید و حواستان به جیب و کیف پولتان باشد. در این کشور در برخی از محله ها برای بانوان نیز مشکلاتی ایجاد خواهد شد.

استفاده از لباس های نامتعارف از سوی برخی از افراد کشور فرانسه معنی خوبی ندارد و سبب می‌شود که مورد آسیب قرار بگیرید. در صورتی که در مصرف غذاهای فرانسوی زیاده روی کنید کارتان به بیمارستان می‌کشد.

تشابهات قوانین فرانسه با ایران

تشابهات قوانین فرانسه با ایران

یکی از تشابهات قوانین در کشور فرانسه با ایران این است که در این کشور پیش از ورود به خانه کسی به عنوان مهمان با وی هماهنگی صورت می‌گیرد و در واقع مهمان سرزده در کشور فرانسه بسیار کم دیده می‌شود.
احترام به پدر بزرگ و مادربزرگ در کشور فرانسه بسیار مهم است و این روند در ایران نیز دیده می‌شود.
قوانین سنی برای ورود به مدرسه و دانشگاه در فرانسه و ایران به یک شکل است.
اما تفاوت‌هایی نیز در زمینه نوع پوشش و نوع صحبت بین ایران و فرانسه وجود دارد به صورتی که میزان تعصب مردم کشور فرانسه بیشتر از ایرانیان است.


گواهینامه و خرید ماشین در فرانسه

گواهینامه و خرید ماشین در فرانسه

شما برای اخذ گواهینامه در کشور فرانسه باید دو بار در آزمون کتبی و یک بار در آزمون عملی شرت کنید و البته که راه سختی در پیش خواهید داشت. برای خرید اتومبیل در این کشور می‌توانید به سراغ گاراژهای خودروی دست دوم بروید. می‌توانید از طریق نمایندگی‌های رسمی فروش خودرو اقدام نمایید و یا به سراغ سایت‌های اینترنتی بروید. در نظر داشته باشید که خرید ماشین نو در این کشور عموماً برای کسانی که بسیار ماشین باز هستند از نظر هزینه قابل قبول نخواهد بود.

توصیه مهمی که در زمینه خرید ماشین در کشور فرانسه وجود دارد به این شکل است که بهتر است ماشین بنزینی خریداری نکنید زیرا هزینه‌های بسیار زیاد خواهد بود. ماشین‌های گازسوز گزینه‌های بهتری هستند.

سفارت ها و کنسولگری های ایران در فرانسه

سفارت ها و کنسولگری های ایران در فرانسه

کنسولگری ایران در پاریس

تلفن سفارت : 033140697900

سایت سفارت: http://paris.mfa.ir

ساعت کاری سفارت ایران در پاریس در روزهای کاری از ساعت 9 صبح الی 16 عصر است.

ساعت پذیرش تا 12 ظهر روزهای کاری اعلام شده است و در برخی از روزها از ساعت 15 الی 16:30 دیده می‌شود.

بخش گذرنامه : 0140697970

بخش دانشجویی: 0140697954

خدمات کنسولگری سفارت ایران در کشور فرانسه شامل امور سجلی و شناسنامه برای ثبت ولادت و همینطور کارت ملی و ازدواج و طلاق است.

امور گذرنامه برای صدور و یا تعویض گذرنامه

امور اجتماعی شامل اعزام بیماران و رسیدگی به اختلافات مالی

امور دانشجویی شامل معافیت تحصیلی و همینطور توسعه جذب دانشجوی غیر ایرانی

سفارت فرانسه در ایران تهران خیابان نوفل لوشاتو ، پلاک 66 قرار دارد.

نوع پوشش مردم فرانسه

نوع پوشش مردم فرانسه

وقتی به کشور فرانسه سفر می‌کنید باید شیک ترین لباس‌ها را به تن کنید. در این کشور افرادی که ظاهری نامرتب دارند و یا به نوعی از لباس‌های نامتعارف استفاده می ‌کنند هرگز از ارزش برخوردار نخواهند بود. در شرکت‌ها و همینطور ادارات نیاز است که از لباس‌های رسمی مانند کت و شلوار و یا دامن و بلوزهای نیمه آزاد استفاده شود. بهتر است فرم بدن در وضعیت واقعی قرار بگیرد نه زننده.

در فصل پاییز در این کشور استفاده از شال گردن‌های رنگی بسیار رایج است. در فصل‌های سرد سال نیاز است که پارچه‌های شق و رق بر تن کنید و همینطور استفاده از گوشواره برای بانوان نیز بسیار رواج دارد.

مسلمانان و افرادی که مقید به حجاب هستند در کشور فرانسه می‌توانند از لباس‌های بسته استفاده نمایند اما مرتبط بودن یک بخش جدا نشدنی محسوب می‌شود و باید رعایت شود.

 

جغرافیا و شرایط آب و هوایی فرانسه

جغرافیا و شرایط آب و هوایی فرانسه

کشور فرانسه دارای آب و هوای معتدل است. این کشور بهار بسیار زیبایی دارد. در ماه‌های مهر تا آذر در شهر برست کشور فرانسه شاهد آب و هوایی نسبتاً بارانی هستیم این در حالی است که مسیر جاده ها اغلب مه آلود هستند.

در شهر پاریس در فصل بهار آب و هوا خشک است و پاییز آن پر بارش می‌باشد. ماه‌های می تا اکتبر شهر پاریس با دمای 20 الی 22 درجه سانتی گراد همراه است. در ماه اوت شاهد دمای 6 الی 26 درجه سانتی گرادی هستیم. در نظر داشته باشید که ماه جولای در این کشور از خشک ترین ماه‌های سال محسوب می‌شود. ماه اکتبر بسیار مرطوب است و شاهد رعد و برق‌های ترسناک خواهیم بود.

در فصل بهار شکوفه‌های سفید در شهرهای مختلف فرانسه دیده می‌شود. بهترین گزینه برای سفرهای خارجی محسوب می شود.

غذاهای فرانسه

غذاهای فرانسه

یکی از بخش‌های خوشمزه سفر به کشور فرانسه تست غذاهای مشهور این کشور است که در تمام دنیا آوازه دارد.

یکی از مشهورترین غذاهای خوش طعم در کشور فرانسه سوپ پیاز است. سوپ پیاز یک غذای سنتی فرانسوی است و به صورت ورقه‌های نازک پیاز با آب خورشت سرو می‌شود.

کوک اوون، از دیگر غذاهای خوش طعم این کشور است. این غذا از مرغ پخته شدن با قراچ و گوشت قرمز تهیه می‌شود. این غذا بسیار خوش طعم و لذیذ است.

کسوله از دسته غذاهای آسان در کشور فرانسه است که با گوشت اردک و لوبیا طبخ می‌شود. استفاده از گوشت گوسفند و یا گوشت غاز نیز در این غذا مجاز است. طعم این غذا به ذائقه ایرانیان بسیار قابل قبول اعلام شده است.

 بوف بورگونیون یکی از غذاهای سنتی کشور فرانسه است که از گوشت پخته تهیه می‌شود. در این غذا از پیازهای مروارید و سبزی‌های تازه و قارچ استفاده می‌شود. سیر بخش مهم این غذا و چاشنی آن محسوب می‌شود. این غذا ترد بوده و در جشن‌های ماه اوت در کشور فرانسه از این غذای خوش طعم استفاده می‌شود. ایرانیان علاقه دارند این غذا را با برنج سرو کنند طعم آن کمی تند است و رنگ و لعاب خوبی دارد.

تارت تاتن: یک تارت سیب فرانسوی است که بسیار مشابه با پای سیب سنتی می‌باشد. این غذا با شکر و کره تهیه می‌شود و برای مهمانی‌ها یک گزینه بسیار عالی است. این غذا در اغلب هتل‌های فرانسه دیده می‌شود.

 

ازدواج خارجی ها در فرانسه

ازدواج خارجی ها در فرانسه

در صورتی که یک تبعه خارجی با یک تبعه فرانسوی ازدواج کند می‌تواند اقامت کشور فرانسه را کسب نماید اما یک نکته بسیار مهم این است که ازدواج حتما می‌بایست در وضعیت واقعی صورت بگیرد. نیاز است که فرد بتواند قوانین ازدواج را به طور دقیق رعایت نماید. وی پس از سه سال زندگی با همسر خود می‌تواند درخواست برای اقامت دائم را ارائه دهد. در نظر داشته باشید که قوانین ازدواج در کشور فرانسه در سال 2018 کمی سختگیرانه تر شده است و نیاز است که اسناد خارجی شما با مهر و موم همراه باشد و معادل آن در وضعیت اعتبارسنجی قرار بگیرد. هر فرد نیاز به یک سند با شناسه منحصر به فرد دارد و باید نسخه واقعی آن در سطح بین المللی ارائه شود.

اسنادی که برای ازدواج در کشور فرانسه نیاز است به این شکل است که فرد باید گواهی تولد ارائه دهد گواهی وی باید قانونی باشد. نیاز به اثبات آدرس دارد. نیاز به اثبات ملیت خواهد بود. وضعیت مدنی وی باید در وضعیت ثبت شده قرار بگیرد. یک توافق نامه اولیه در گواهی دفاتر اسناد رسمی باید ارائه شود. قانون مدنی در کشور فرانسه وجود دارد که تأکید در تعهد و همینطور فضای وفادارانه دارد.

در قانون مدنی فرانسه سه نوع طلاق پیش بینی شده است. 1- طلاق بر اساس رضایت 2- طلاق به دلیل عدم تمکین و 3 طلاق به علت رها کردن زندگی. در این سه روش تنها قاضی تعیین کننده نهایی است.

 

میانگین درآمد در فرانسه

میانگین درآمد در فرانسه

درآمدزایی در کشور فرانسه بر اساس نوع شغل انتخابی با هم فرق دارد که ما در این بخش سعی کرده‌ایم شغل‌های مختلف را مورد ارزیابی قرار دهیم تا میزان میانگین درآمد در کشور فرانسه بر اساس هر شغل بهتر مشخص شود. در کشور فرانسه مدیران بازاریابی از درآمد خوبی برخوردار هستند به طوری که به طور متوسط این افراد می توانند    65800 یورو درآمد داشته باشند. گزینه بعدی مربوط به افسران پلیس است که خود به دو بخش نظامی و غیر نظامی تقسیم می‌شوند این افراد در حدود 74000 یورو درآمد دارند که رقم قابل قبولی است.

شغل وکالت در کشور فرانسه از دسته شغل‌های پر درآمد محسوب می‌شود و طراحی اسناد قانونی نیز با درامدزایی بسیار خوبی همراه است که چیزی در حدود 74000 یورو در سال درآمد را به خود اختصاص می‌دهد. ورود به این شغل کار ساده‌ای نیست و فرد باید دوره‌های اولیه لازم را به خوبی بگذراند. کار در کشور فرانسه با حقوق بالا نیز فراهم شده است.

مشاوره های مالی در کشور فرانسه می‌تواند از دیگر گزینه‌های مناسب از نظر درآمدزایی محسوب می‌شود که در حدود 75000 یورو حقوق را به خود اختصاص می‌دهد در شغل داشتن مدرک کارشناسی ارشد می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد. در نظر داشته باشید که این افراد در زمینه سرمایه گذاری همیشه حرف تازه ای برای گفتن دارند و سعی می‌کنند تمام جوانب را به خوبی مد نظر قرار دهند.

 

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در فرانسه

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در فرانسه

اگر شما به عنوان یک محصل و دانشجو وارد کشور فرانسه شده‌اید و ویزای شما دانشجویی است برای کار در این کشور به شکل پاره وقت باید مجوز کار داشته باشید و عموماً در مقطع لیسانس اجاره بیش از 10 ساعت کار و درمقاطع بالاتر بیش از 20 ساعت کار در هفته به شما داده می‌شود. کارها باید با رشته تحصیلی شما همخوانی داشته باشد.

در صورتی که شما می‌خواهید از طریق ویزای کار وارد کشور فرانسه شوید باید دو نکته را در نظر داشته باشید اول اینکه باید کارفرمایی وجود داشته باشد که برای شما دعوت نامه ارسال نماید و مشخص سازد که سمت شما در شرکت چیست و چه میزان قرار است حقوق دریافت نمایید. دعوت نامه باید مهر و امضا داشته باشد و مشخص شود که آیا خودتان قرار است از پس هزینه‌های خود برآیید و یا کارفرما شما را مورد پوشش مالی خود قرار می‌دهد بنابراین در این مسیر کار شما کمی دشوار است به این معنی که یافتن کارفرمایی که بتوانید چنین روالی را پیش ببرد کار ساده ای نیست و باید شغل مورد نظر به مدت سه ماه در کشور فرانسه و سپس سه ماه در اروپا به آگهی گذاشته شود.

گزینه دوم تهیه رزومه و سپس یافتن شغل در کاریابی‌های مختلف است. در این مسیر اگر حاضر باشید وارد دوره‌های کارآموزی شوید مسیر برای شما بسیار آسانتر خواهد بود. یک نکته بسیار مهم وجود دارد در دوره‌های کارآموزی حقوقی که به شما داده می‌شود 30 درصد از حداقل درآمد است و شاید از نظر مالی تحت فشار قرار بگیرید بنابراین اینکه از نظر مالی بتواند از پس خود برآیید یک نکته بسیار مهم است که باید به طور دقیق ترتیب اثر داده شود. کاریابی در کشور فرانسه می‌تواند شامل چندین روش مختلف شود.

برای اخذ ویزای کار کشور فرانسه باید مدارک لازم را تهیه نمایید. داشتن رزومه ای که نشان دهد سابقه کاری خوبی دارد به شما کمک بزرگی می‌کند، تحصیلات بالاتر و داشتن رتبه خوبی تحصیلی در زمینه ویزای کار یک برگ برنده محسوب می‌شود داشتن کارت بازرگانی و مواردی از این دست سبب می‌شود پروسه صدور ویزای کاری کشور فرانسه کمی سریعتر شود. دقت نمایید که به طور کلی برای ورود به بازار کار این کشور باید حرفی برای زدن داشته باشید و مشخص باشد از نظر شغلی در وضعیت حداقل نیمه حرفه ای قرار گرفته اید. پروسه صدور ویزای کاری کشور فرانسه با توجه به شرایط موجود بین 3 ماه الی 12 ماه به طول می‌انجامد.

( اعداد و ارقام متغیر هستند )

کار در فرانسه

فرانسه یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که مقصد گردشگری و مهاجرتی بسیاری از مهاجران خارجی می باشد. اقتصاد کشور فرانسه با تغییرات شدیدی روبرو است و در برخی از شهرها موقعیت های شغلی مناسبی وجود ندارد. گردشگری فرانسه از رونق خوبی برخوردار است اما اگر قصد داشته باشید برای کار به فرانسه مهاجرت کنید دشواری های زیادی پیش روی شما وجود دارد. به طور مثال، برای دریافت ویزای کار فرانسه حتماً باید دعوت نامه از سوی کارفرما داشته باشید و همچنین به زبان انگلیسی و یا فرانسوی مسلط باشید. بدون یادگیری زبان فرانسوی نمی توانید کار مناسبی در این کشور پیدا کنید. اکثر موقعیت های شغلی در کشور فرانسه به صنعت اختصاص دارد.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در فرانسه

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در فرانسه

حال می‌خواهیم هزینه‌های رایج در کشور فرانسه را با هم بررسی کنیم. اولین نکته در این زمینه به این شکل است که واحد پول کشور فرانسه یورو است که هر یورو در حدود 1/29 دلار آمریکا محسوب می‌شود.در صورتی که بخواهید با تور به این کشور سفر نمایید هزینه‌های تور کشور فرانسه با توجه به تاریخ پرواز شما، کیفیت هتل و همینطور تعداد نفرات متغیر است.

اگر بخواهید در هاستل‌ها اقامت داشته باشید باید شبی حداقل 40 یورو را در نظر بگیرید که این مورد نیز بستگی به موقعیت هاستل و همینطور مکان قرار گرفتن آن دارد. در صورتی که به دنبال اتاق‌های خصوصی باشید شبی 75 یورو حداقل نرخ موجود است. هتل‌های ارزان قیمت در کشور فرانسه وجود دارد که دو تخته هستند و در حدود 60 یورو برای هر شب برای آنها در نظر گرفته شده است. کرایه اتاق‌ها از سایت از شبی 20 یورو آغاز شده و برای کرای کامل یک آپارتمان ( در صورتی که خانوادگی سفر می‌کنید) شبی در حدود 60 یورو هزینه در بر می‌گیرد.

شما برای خوردن یک غذا دو نفره باید در حدود 10 یورو در نظر بگیرید و اگر حاضر به مصرف ساندویچ‌های آماده در کشور فرانسه باشید هزینه شما بین 4 الی 7 یورو در نظر گرفته می‌شود. اگر یک رستوران میان رده برای سفر غذا انتخاب کرده باشید هزینه شما برای هر وعده بین 20 الی 35 یورو در نظر گرفته می‌شود. به طور کلی تخمین ما این است که مواد غذای اولیه مورد نیاز شما برای یک هفته از 60 یورو آغاز شده و بیشتر نیز خواهد بود.

هزینه حمل و نقل در کشور فرانسه متغیر است و بستگی به نوع وسیله نقلیه ای که انتخاب می‌کنید دارد. استفاده از قطار برای سفرهای بین شهری می‌تواند یک گزینه خوب باشد . قطارهای TGV گران ترین نوع قطار در این کشور هستند. عموما افراد کمتر از 26 سال می‌توانند از تخفیف‌های ویژه استفاده نمایند. افرادی که عجله ندارند می‌توانند از اتوبوس‌ها استفاده کنند و هزینه آن 3 یورو در نظر گرفته شده است. در صورتی که از سرویس‌های فرودگاهی برای مرکز شهر استفاده نمایید باید در حدود 11 یورو در نظر بگیرید

در کشور فرانسه تاکسی بیشترین نرخ یعنی 12 یورو را در نظر گرفته است.

برای صرفه جویی در هزینه‌های خوراک می‌توانید از غذاهای محلی استفاده نمایید، صرفه جویی در حمل نقل به سراغ اتوبوس بروید و برای اقامت نیز هاستل‌های میان رده را انتخاب نمایید.

قیمت برخی کالاهای اساسی در فرانسه

قیمت برخی کالاهای اساسی در فرانسه

در این لیست قرار است قیمت برخی از اقلام ضروری در کشور فرانسه را مورد ارزیابی قرار دهیم ما سعی کرده ایم یک حداقل قیمت را بر اساس جدیدترین آمار سال 2020 ارائه دهیم و واضح است که بسته به نوع خرید و مکان خرید این نرخ ها متغیر خواهند بود.

با توجه به شرایط حاکم در کشور فرانسه یک دانشجو در صورتی که در پاریس زندگی کند به ماهی 900 یورو برای خورد و خوراک و در سایر شهرهای کشور فرانسه به ماهی 600 یورو نیاز خواهد داشت.

یک عدد نان کره ای 1 یورو

یک عدد ساندویچ 4 یورو

پنیر بسته کوچک 2 یورو

یک کیلو سیب زمینی 2 یورو

یک کیلو برنج 4 یورو

یک عدد تخم مرغ کمتر از یک یورو

یک کیلو استیک 12 یورو

یک وعده غذا در رستوران متوسط 3 الی 10 یورو

یک کیلو گوشت 15 یورو

اقتصاد در فرانسه

اقتصاد در فرانسه

صنایع یکی از مهمترین بخش‌های اقتصادی کشور فرانسه محسوب می‌شود که در زمینه‌های فلز، وسایل نقلیه، مواد خوراکی و همینطور کشتی سازی توانسته به رتبه خوبی برسد و رتبه 7 در جهان را شامل می‌شود. مهمترین معادن در کشور فرانسه شامل معدن آهن، پتاس، زغال سنگ و نمک و گاز طبیعی است. ذخایر زیرزمینی کشور فرانسه در زمینه نفت به 50 میلیون بشکه می‌رسد که رقم قابل قبولی است. در کشور فرانسه بالغ بر 840 هزار کیلومتر راه آسفالته وجود دارد و اقتصاد این کشور در حمل و نقل و ترابری نیز با رشد 33 درصد در سال 2020 همراه بوده است.

گردشگری یکی از قطب‌های مهم درآمدزایی در کشور فرانسه است به طوری که در سال 2017 درحدود 84 میلیون گردشگر خارجی این کشور را برای بازدید انتخاب کرده اند. در کشور فرانسه توریسیت به شکل کاملاً اصولی و با درآمد بالا صورت می‌گیرد. این کشور توانسته در زمینه محصولات کشاورزی نیز به رتبه خوبی برسد. در نظر داشته باشید که صادرات وسایل الکتریکی از کشور فرانسه به کشورهای ایتالیا و همینطور مکزیک در اواخر سال 2017 با گردش مالی بسیار گسترده‌ای همراه بوده است که می‌تواند در طول سال سهم مالی زیادی از این کشور را در دست بگیرد. در نظر داشته باشید که درآمد کشور فرانسه بر اساس میزان توریست برابر با 50 میلیارد دلار در نظر گرفته شده است که رقم قابل قبولی به شمار می‌آید. شرایط زندگی در کشور فرانسه و هزینه زندگی در کشور فرانسه متغیر و رو به پیشرفت است.

امنیت مالی و اقتصادی در فرانسه

امنیت مالی و اقتصادی در فرانسه

امنیت مالی یکی از مهم‌ترین بخش‌های مهاجرت به هر کشوری محسوب می‌شود که ما قصد داریم در این مورد نگاهی جزيي‌تر داشته باشیم. در صورتی که شما بتوانید وارد ارگان‌های دولتی کشور فرانسه بشوید از نظر مالی و اقتصادی تا آخرین روز عمر خود مورد پوشش قرار می‌گیرد هرچند که ورود به ارگان‌های دولتی برای اتباع خارجی کار بسیار دشواری است.

افرادی که در رشته‌های پزشکی و شاخه‌های آن تحصیل کرده‌اند در کشور فرانسه می‌توانند از نظر درامدزایی بسیار مطمئن باشند در این میان رشته‌های داروسازی و دامپزشکی در این کشور با رشد 28 درصدی همراه بوده است.

رشته‌های برنامه نویسی سه لایه در کشور فرانسه بسیار مورد حمایت قرار می‌گیرد و دانشجویان و فارغ التحصیلان برنامه نویس می‌توانند با درآمد بیش از میانگین در این کشور زندگی کنند. کسانی که در رشته‌های فنی و مهندسی به نتیجه خوبی رسیده‌اند و از نظر عملی بسیار قوی هستند می‌توانند در کشور فرانسه به رشد خوبی دست یابند. 

در نظر داشته باشید که رشته‌های برق و همینطور راه سازی و ساختمان سازی از امنیت مالی برخوردار است. حال می‌خواهیم نگرانی در خصوص برخی از شغل ها در این کشور را مورد ارزیابی قرار دهیم. افرادی که در گروه انسانی تحصیل کرده‌اند تنها در رشته‌های وکالت و مدیریت می‌توانند از نظر درآمدزایی مطمئن باشند و سایر رشته‌ها در کشور فرانسه کمی با مشکل درآمدزایی خوب همراه است. رشته‌های هنر در صورتی می‌تواند در این کشور به رشد خوبی برسد که با پتانسیل درک هنر بالایی همراه باشد. رشته‌های مربوط به گروه ریاضی در صورتی می‌تواند به نتیجه مطلوبی برسد که افراد از نظر فنی بتوانند حرفی برای زدن داشته باشند. یک مقایسه کلی در زمینه امنیت اقتصادی در کشور فرانسه وجود دارد به این ترتیب که این کشور از میانگین درآمدزایی کل دنیا بالاتر است و این رقم به نوبه خود ارزشمند و قابل قبول خواهد. بود.

امنیت در فرانسه

امنیت در فرانسه

ما امنیت را از زاویه‌های مختلف مورد ارزیابی قرار می‌دهیم تا به طور دقیق مشخص شود که آیا امنیت در کشور فرانسه به طور دقیق برقرار است یا نه. یکی از موضوعات مهم در زمینه امنیت، مربوط به امنیتی بهداشتی و درمانی است. در کشور فرانسه سه نوع بیمارستان وجود دارد که به شکل دولتی، مستقل غیر انتفاعی و خصوصی تقسیم می‌شود که هر سه گزینه از نظر خدمات رسانی در وضعیت متوسط قرار دارد به طوری که بیمارستان‌های خصوصی بهتر از دو گزینه دیگر هستند اما هزینه بالاتری دارند.

با توجه به این که کشور فرانسه مدام در صدر تهدیدهای مرتبط با تروریسم قرار می‌گیرد و این تهدیدها هنوز هم ادامه دار است پلیس کشور فرانسه در موارد امنیتی بسیار سخت گیر و دقیق عمل می‌کند. یک نکته بسیار مهم این است که باید مواظب کیفتان در فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های قطار باشید. در زمان ورود به موزه ها و همینطور مکان‌های مهم حتماً کیف شما بازرسی می‌شود. در مکان‌های عمومی این کشور امکان دزدی و کیف قاپی وجود دارد و چه خوب است که در این مسیر سعی کنید مسائل مهم رعایت نمایید. در مکان‌های فضای باز مثل فرودگاه و همینطور کافه‌ها در زمان شلوغی باید مواظب کیف پول خود باشید.

در نظر داشته باشید که به طور کلی شما در هر ساعت از شبانه روز به خیابان بیایید از سوی نیروهای امنیتی کنترل می‌شوید و از این نظر مشکلی وجود نخواهد داشت.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در فرانسه

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در فرانسه

برای اینکه خود و همراهتان وارد این کشور شده و اقامت داشته باشد باید چندین مورد به طور دقیق رعایت شود اولین گزینه به این شکل است که فرد باید یکی از سه ویزای تحصیلی، کاری و یا سرمایه گذاری را انتخاب کرده باشد تا بتوانید ویزای همراه را کسب نماید. در نظر داشته باشید که ویزای تحصیلی نیاز به پذیرش شما در یکی از دانشگاه و ارائه دعوت نامه از دانشگاه مربوطه دارد. سپس نوبت به تنظیم مدارک بوده و پس از آن می‌توانید برای یکی از اعضای خانواده خود ویزای همراه دریافت نمایید. گزینه بعدی در زمینه ویزای سرمایه گذاری است که فرد می‌بایست به مدت یک سال اول را در کشور فرانسه زندگی کرده و سپس برای همراه خود ویزا اخذ نماید. 

در خصوص ویزای کاری این کشور نیز همین شرایط حاکم است اما باید یک نکته را در نظر داشته باشید که شما باید یک دوره 6 ماهه در این کشور مشغول به کار شوید و سپس بررسی شود که از نظر شرایط می توانید به نتیجه مطلوب دست یابید یا خیر. شرایط اقامت در کشور فرانسه آسان و استاندارد است.

ویزا همراه برای همسر و فرزند کمتر از 18 سال شما در نظر گرفته می‌شود به طوری که فرزند شما می تواند از فضای تحصیلی رایگان استفاده نماید اما برای کار و تحصیل همسرتان شرایط متفاوت بوده و نیاز به بررسی های بیشتر خواهد بود.

مراحل اخذ ویزای کشور فرانسه از این قرار است که در ابتدا فرم درخواست اولیه پر می‌شود سپس نوبت به بررسی دقیق فرم بوده و مشخص می‌شود که آیا درخواست اولیه شما تکمیل است یا خیر. پس از آن وقت سفارت تعیین شده و باید مدارک خود را ارائه دهید. در نظر داشته باشید که با توجه به نوع ویزای درخواستی شما بین 1 ماه الی 9 ماه زمان برای صدور ویزا نیاز است.

حداقل حقوق در فرانسه

حداقل حقوق در فرانسه

زندگی در کشور فرانسه با درآمدزایی خوبی همراه است اما این کشور نیز مانند سایر کشورها دارای یک خط واحد حداقل دستمزد است که با هم بررسی می‌کنیم. دقت نمایید اطلاعات داده شده مربوط به سال 2018 است و هنوز اطلاعات دقیقی برای سال 2020 در دسترس ما نیست. یک نکته مهم در این بین به این شکل است که همه خارجیان که دارای مجوز کار در کشور فرانسه هستند از حداقل دستمزد فرانسه برخوردار خواهند بود. حداقل دستمزد در فرانسه یکی از بالاترین دستمزدها در اروپا محسوب می‌شود به طوری که یک کارگر در این کشور برای هر ساعت کار 9/76 دلار در سال 2017 دریافت می‌کرد. این دستمزد برای تمام بزرگسالان بوده و سن و تجربه در آن دخالتی ندارد. در سال 2018 دستمزد کارگران بر اساس سیستم smic تغییر کرد و به. ۸۸/۹ دلار در ساعت رسید این رقم معادل با 1160 یورو پس از مالیات است که رقم خوبی است. در واقع با رشد 2 درصد حقوق کارگران در این کشور روبرو هستیم که رقم قابل قبولی است. یک سیاست دیگر نیز در این کشور دیده می‌شود به این معنی که افراد کمتر از 17 سال با تجربه کمتر از 6 ماه تنها 80 درصد از حقوق را دریافت می‌کنند و افراد بالای 17 سال و کمتر از 18 سال 90 درصد از حقوق را دریافت می‌کنند. این قانون در سال 2018 به کار گرفته شده است.کار در کشور فرانسه در وضعیت خوبی قرار دارد. دوره‌های کارآموزی در کشور فرانسه با سایر دوره‌ها فرق دارد به طوری که فرد از 25 الی 78 درصد از حداقل دستمزد خود را با توجه به سن و تجربه دریافت می‌کند واضح است که اگر تجربه فرد بیشتر باشد می‌تواند حقوق بیشتری دریافت نماید.

اجاره خانه در فرانسه

اجاره خانه در فرانسه

در این بخش قصد داریم در زمینه اجاره خانه در فرانسه یک سری اطلاعات ارائه دهیم. یک قانون جالب در کشور فرانسه برای اجاره خانه وجود دارد و آن هم به این شکل است که شما تنها اجازه اجاره خانه ای را دارید که هزینه اجاره آن کمتر از یک سوم درآمد شما باید به این ترتیب اگر به عنوان مثال درآمد شما به میزان 1500 یورو در هر ماه است شما واجد شرایط اجاره آپارتمان‌هایی هستید که هزینه آنها کمتر از 500 یورو است. در غیر این صورت نیاز است که یک شخص به عنوان ضامن شما معرفی شود که از نظر درآمد در وضعیت بهتری قرار دارد. در صورتی که بخواهید در پاریس خانه اجاره نمایید نیاز به بیش از دو ضامن خواهید داشت. شرایط به این شکل است که فرد ضامن یک قرار دارد کار دائم داشته باشد و درآمد ماهانه آن بیش از چهار برابر اجاره خانه برای یک ماه باشد. فرد باید فیش حقوق 3 ماه قبل به علاوه مدرکی برای اثبات آدرس محل سکونت خود ارائه دهید. در صورتی که شرایط برای ارائه ضامن معتبر ندارید باید به سراغ خانه‌هایی بروید که بیرون از مرکز شهر هستند. اجاره خانه در شهر پاریس کشور فرانسه عموماً در وضعیت نرمال قرار دارد.

در صورتی که دانشجو باشید و بخواهید در کشور فرانسه زندگی کنید دو حالت برای شما فراهم می‌شود. حالت اول به این شکل است که از خوابگاه‌های دانشگاه استفاده کنید که خوابگاه‌ها خود به دو گزینه رایگان و غیر رایگان تقسیم می‌شود.

گزینه بعدی استفاده از خانه های دانشجویی در سطح شهر است که نرخی کمتر از اجاره یک آپارتمان واحد دارد اما باید با چندین نفر به صورت گروهی زندگی نمایید. هزینه‌ای که برای این خانه ها در نظر گرفته می‌شود نصف هزینه اجاره یک آپارتمان در سطح شهر است.

ثبت شرکت در فرانسه

ثبت شرکت در فرانسه

ثبت شرکت در کشور فرانسه کار سختی نیست اما نیاز به رعایت قوانین مهمی دارد که باید به طور دقیق رعایت شود. ثبت شرکت تجاری SA در کشور فرانسه یکی از انواع مرسوم محسوب می‌شود. شما برای ثبت این نوع شرکت باید هفت سهامدار را وارد میدان کنید. هفت سهامدار باید به میزان سرمایه خود تعهد داشته باشد. در این نوع از شرکت‌ها سرمایه اولیه کمی نیاز است.

دومین نوع از روند ثبت شرکت در کشور فرانسه مرسوم به شرکت محدود SARL است. حداقل تعداد سهامدار برای این نوع شرکت باید یک نفر باشد. شرایط قانونی و همینطور حسابرسی‌ها نیز به نسبت گزینه قبل سختگیرانه تر است.

ثبت شرکت سهامی ساده SAS از دیگر گزینه‌های پیش روی شما است. این نوع شرکت فرصت مناسب و ایده آل برای یک سرمایه گذاری خارجی محسوب می‌شود. سرمایه اولیه برای این نوع شرکت 37000 یورو اعلام شده است و فرد باید نیمی از این مبلغ را در ابتدا راه پرداخت نماید. این نوع شرکت نیاز به یک رئیس و دو سهامدار دارد. این نوع از شرکت ها نیاز به هیئت مدیره ندارد و همینطور تعهد سهامدار به میزان سرمایه اولیه نیز از دسته موارد مهم محسوب نمی‌شود.

ثبت شرکت معاملات شهری SCI از دیگر گزینه‌های موجود محسوب می‌شود و که به نوبه خود با شرکت‌های خصوصی فرق دارد.

انواع ویزا و انواع اقامت در فرانسه

انواع ویزا و انواع اقامت در فرانسه

ویزای توریستی از دسته اقامت کوتاه مدت برای ورود به کشور فرانسه با هدف گشت و گذار محسوب می‌شود که عموماً به صورت 90 روزه صادر می‌شود آنچه در این اقامت مهم است مدرکی که اثبات نماید فرد قرار است به کشور خود باز گردد. مدارک کاری و تحصیلی می تواند گزینه‌های خوبی باشد.

ویزای سرمایه گذاری کشور فرانسه نیاز به گردش مالی زیادی دارد اما خود شامل بخش بندی‌های مختلف است. عده ای می‌توانند سرمایه خود را در وضعیت ثبت شرکت قرار دهند و عده ای به شکل اوراق بازگشتی و غیر قابل بازگشتی این پروسه را طی نمایند در هر صورت این ویزا یکی از سریع ترین روش های ورود به کشور فرانسه محسوب می‌شود و می‌تواند با ویزای همراه نیز هم راستا باشد.

ویزای کاری کشور فرانسه نیاز به دعوت نامه از سوی یک کارفرما داشته که به نوبه خود یک روش صحت است و دیگر روشی که در این بین وجود دارد شرکت در دوره های کارآموزی این کشور است. برای اخذ ویزای کار باید بین 3 ماه الی 12 ماه زمان را در نظر بگیرید.

ویزای تحصیلی کشور فرانسه یک گزینه عالی برای جوانان محسوب می‌شود که تنها نیاز به یک سری مدارک اولیه داشته و همینطور دعوت نامه از سوی دانشگاه نیاز است. این ویزا مالتی است و فرد می‌تواند به کشور خود ورود و خروج نماید. این ویزا موقت است و پس از اتمام درس فرد باید به کشور خود باز گردد.

اقامت کشور فرانسه از طریق ازدواج و تولد نیز وجود دارد و همینطور خرید ملک و یک سری شرایط ویژه مانند کارآفرینی و... هم در این مسیر دیده می‌شود.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم فرانسه

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم فرانسه

ما شرایط بیمه برای کشور فرانسه را به سه دسته تقسیم می‌کنیم.

اگر شما در حال حاضر تنها ویزای این کشور را اخذ نموده اید نمی‌توانید از شرایط بیمه دولت استفاده کنید اما طبق ویزایی که دارید به شما بیمه داده می‌شود. یعنی اگر ویزای تحصیلی دارید به شما بیمه دانشجویی از سوی دانشگاه ارائه می‌شود و همین روال در مسیر کاری نیز وجود دارد.

در صورتی که شما اقامت دائم کشور فرانسه را اخذ کرده اید می‌توانید از بیمه‌های عمومی که در برخی از بیمارستان های این کشور برایتان فراهم شده است استفاده نمایید. دقت کنید که بیمه شما شامل تمامی موارد نمی‌شود.

تسهیلات عالی بیمه برای کسانی که پاسپورت کشور فرانسه را اخذ کرده اند فراهم بوده و این افراد مانند یک فرد فرانسوی از خدان درمانی در این کشور استفاده می‌کنند.

بیمه‌های درمانی در کشور فرانسه شامل موارد دندانپزشکی می‌شود. همینطور کسانی که از نظر قلب و عروق در وضعیت خوبی نیستند هم می‌توانند از بیمه‌های درمانی استفاده نمایند. کودکانی که به بیماری‌های خاص مبتلا هستند می‌توانند از تسهیلات درمانی بالایی برخوردار شوند. یک نکته بسیار مهم در این زمینه وجود دارد و آن هم به این شکل است که فرد می‌بایست حق بیمه خود را به شکل دوره ای پرداخت نماید.

خدمات بانکی و مالی در فرانسه

خدمات بانکی و مالی در فرانسه

خدمات بانکی کشور فرانسه عموماً از دسته موارد نگران کننده محسوب می‌شود و دانشجویان در این زمینه بسیار ناراحت هستند. به طور کلی استفاده از سیستم‌های نوین پرداخت در کشور فرانسه بسیار رونق دارد. 59 درصد از پرداخت‌ها برای انجام معاملات در کشور فرانسه به صورت غیر نقدی صورت گرفته و در سال 2020 شاهد افزایش 14 درصد پرداخت‌های غیر نقدی هستین. 38 درصد از مردم این کشور از روش‌های پرداختی موبایل استفاده می‌شود. 31 درصد از کارت‌های بانکی در کشور فرانسه امکان پرداخت غیر تماسی دارند و 12 درصد دستگاه‌های کارت خوان در این کشور غیر تماسی هستند.

یکی از بانک‌های بسیار مهم در کشور فرانسه BNP نام دارد که مدیرعامل آن فردی به نام ژان لورن بونافه است. این بانک دارای 7000 شعبه و بیش از 20000 نفر پرسنل دارد. این بانک در شهر پاریسی قرار گرفته است. دومین بانک مشهور در این کشور اگریکول نام دارد که مدیرعامل آن ژان پل شیفله است و دارای 7200 شعبه بوده و در زمینه خدمات بیمه‌ای و بانکداری خرد و شرکتی و سرمایه گذاری یک گزینه بسیار عالی محسوب می‌شود. این بانک رتبه هشت در جهان را دارا می‌باشد و رتبه دوم در اروپا را نیز به خود اختصاص داده است. سیستم های مدیریتی در این بانک بسیار عالی است.

از آنجا که ایران با برخی شرکت‌های بزرگ فرانسوی مبادلات تجاری دارند و  گردشگران ایرانی و توریست‌های فرانسوی بین دو کشور به طور معمول تردد دارند، توسعه روابط بانکی میان ایران و فرانسه خدمات مفیدی را به بازرگانان و گردشگران هر دو کشور ارائه می­دهند. بعضی از بانک‌های ایرانی در حال احیای روابط بانکی خود با بانک‌های فرانسوی هستند، از جمله بانک ملی و بانک دولوبک فرانسه احیای روابط خود را از سر می‌گیرند.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در فرانسه

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در فرانسه

شما می‌توانید با اخذ ویزای شنگن فرانسه به سادگی شرایط ورود و خروج به سایر کشورهای عضو شنگن را برای خود فراهم سازید. فرانسه یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی محسوب می‌شود. ویزای شنگن فرانسه ویزای ورود به این کشور و همینطور منطقه شنگن است. منطقه شنگن یک منطقه در اروپا محسوب می‌شود که هیچ مرزی برای کشورهای همان بخش قائل نبوده و به این ترتیب ورود و خروج به آن کشورها بسیار آسان می‌شود. افرادی که ویزای شنگن دریافت می‌کنند می‌توانند به سادگی در کشورهایی که عضو این منطقه هستند ورود نماید.

برخی از کشورهایی که در لیست شنگن قرار دارد عبارت است از : هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، اسپانیا ، لهستان ، فرانسه، دانمارک یونان، فنلاند و... .

ویزای ترانزیت فرانسه از نوع ویزای شنگن A است. ویزای عبوری فرانسه ویزای شنگن نوع B ، ویزای توریستی فرانسه ویزای شنگن نوع C و ویزای ملی فرانسه ویزای شنگن نوع D محسوب می‌شود. این ویزا بلند بلند است و برای کسانی که قصد دارند به مدت طولانی در این کشور بمانند صادر می‌شود. سه مورد قبلی ویزای کوتاه مدت محسوب می‌شود و در مجموع سه ماه یعنی 90 روز اعتبار دارد.

افراد باید فرم تکمیل شده درخواست ویزای شنگن داشته باشند نیاز به اصل و تصویر مدارک شناسایی نیاز است. فرد باید گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد. دو قطعه عکس پرسنلی و همینطور دعوتنامه هم نیاز خواهد بود. افراد باید گردش حساب بانکی نیز ارائه دهند.

تشابهات فرهنگی فرانسه با ایران

تشابهات فرهنگی فرانسه با ایران

در ابتدا تفاوت‌هایی که بین کشور فرانسه و ایران بسیار بارز است را بررسی می‌کنیم.

تفاوت ها:

دیر رسیدن در کشور فرانسه یک رفتار نامناسب محسوب می‌شود و سبب می‌شود که ارزش و احترام فرد زیر سوال رود در صورتی که در ایران اندکی تأخیر ناراحت کننده نخواهد بود.

در کشور فرانسه غذا خوردن آداب و رسوم مربوط به خود را دارد فرد نمی‌تواند زودتر از میزبان غذا را آغاز کند و در صورتی که بخواهد در زمان سرو غذا صحبت کند باید اجازه بگیرد. همینطور نوع پوشش در زمان غذا خوردن بسیار مهم است و فرد نباید از لباس‌های خیلی راحت استفاده کند.

در کشور فرانسه به رانندگی بسیار اهمیت داده می‌شود و افراد به قوانین رانندگی پایبند هستند این در حالی است که در ایران کمتر چنین گزینه دیده می شود.

شباهت‌ها:

مردم کشور فرانسه به مردم و کشور خود بسیار تعصب دارند و این خصوصیات در ایرانی‌ها نیز دیده می‌شود. در این کشور افراد به محض برخورد با هم دست می‌دهند و لبخند به لب دارند.

عموماً در کشور فرانسه همانند ایران فرزندان از سنین کم وارد دوره های تحصیل می‌شود و شرایط تحصیل همانند ایران دسته بندی شده است.

در کشور فرانسه مانند ایران آداب هدیه دادن دیده می‌شود و زمانی که یک فرد به مهمانی و یا محفل جدیدی دعوت می‌شود از دسته گل و یا از باکس های شیرینی به عنوان هدیه استفاده می‌کند.

مشاوره زندگی در فرانسه
آخرین ویرایش: ‏1 هفته پیش - 12,671 نمایش

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱