تحصیل رایگان در فرانسه

با توجه به اینکه مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی یکی از راحت‌ترین راه‌ها و کم هزینه‌ترین آن‌ها به شمار می‌آید. افراد زیادی وجود دارند که علاقه‌مند هستند تحصیلات عالیه خود را در کشورهای پیشرفته و در دانشگاه‌های برتر فرانسه بگذرانند. در ادامه شرایط تحصیل رایگان در فرانسه را بیان می‌کنیم.

سیستم آموزش فرانسه به عنوان یک سیستم معتبر در دنیا شناخته شده است. سالانه افراد زیادی متقاضی تحصیل در این کشور هستند.

نکته بسیار مهم که باید حتما به آن توجه کنید این است که دولت فرانسه به تازگی اعلام کرده است که تحصیل در فرانسه برای دانشجویان اینترنشنال کاملا رایگان است. پس شما می‌توانید به صورت کاملا رایگان در کشور فرانسه تحصیل کنید.

یکی از موارد کمک به میسر شدن تحصیل در فرانسه تسلط به زبان فرانسوی است.

برخی از افراد برای ادامه تحصیل در فرانسه از طریق دانشگاه‌های مبدا در کشور خود اقدام می‌کنند. دانشجویان متقاضی تحصیل رایگان در فرانسه می‌توانند با داشتن یک رزومه درخشان و قوی از دانشگاه‌های فرانسه پذیرش بگیرند.

 


معرفی دانشگاه‌های برتر فرانسه

در این جدول اسامی دانشگاه‌های برتر فرانسه به همراه رتبه جهانی برای شما ارائه می‌شود.

دانشگاه parissud رتبه جهانی ۲۶۲ دانشگاه ecole des ponts رتبه جهانی ۲۵۰ دانشگاه علوم po پاریس رتبه جهانی ۲۲۴ دانشگاه تلکام پاریس رتبه جهانی ۲۴۲ دانشگاه لیون رتبه جهانی ۱۶۰
دانشگاه لترس رتبه جهانی ۵۳ دانشگاه سوربن رتبه جهانی ۷۷ دانشگاه پلی تکنیک رتبه جهانی ۶۰ دانشگاه سوپلس رتبه جهانی ۱۳۹ دانشگاه  پاریس رتبه جهانی ۲۵۳

مدارک لازم جهت پذیرش رایگان در فرانسه

  • با توجه به مقطع تحصیلی مدرک زبان فرانسه مورد نیاز است.
  • از مهمترین مدارک می‌توان به نامه پذیرش دانشگاه اشاره کرد.
  • تمکن مالی
  • مدارک هویتی
  • بیمه نامه پزشکی و گواهی سوء پیشینه

تحصیل رایگان در مقطع لیسانس

تعداد واحد در مقطع لیسانس فرانسه حدود ۱۸۰ واحد است. که تعداد این واحدها در رشته‌های مختلف می‌تواند کمتر یا بیشتر باشد. برای تحصیل در این مقطع نیاز است که مدرک زبان فرانسوی B2 را داشته باشید. طول مدت تحصیل در این مقطع شش ترم است.

دانشجویان حین تحصیل می‌توانند حدود ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوند.

تحصیل رایگان در مقطع فوق لیسانس

برای تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد فرانسه شرط معدل بالای ۱۴ در اولویت است. همچنین داشتن مدرک B2 فرانسوی از جمله مواردی است که باید به آن اشاره کرد. طول مدت تحصیل در این مقطع ۲ سال است. معمولا بعد از پایان دوره تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشجویان با ارائه پایان نامه فارغ‌التحصیل می‌شوند.

تحصیل رایگان در مقطع دکتری

دوره تحصیل در این مقطع ۳ سال است. از شرایط لازم برای تحصیل در مقطع دکتری فرانسه معدل بالای ۱۴ است. دانشجویان ضمن تحصیل در این مقطع می‌توانند در هفته حدود ۳۰ ساعت کار کنند، که حقوق ماهیانه آنها حدود ۸ الی ۱۲ یورو است.

دوره تحقیقاتی و پژوهشی ۳ تا ۶ ساله استاد راهنما جهت پذیرش دانشگاه مدرک آیلتس نمره ۷

از مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در این مقطع است.

شرایط بورسیه تحصیلی رایگان در کشور فرانسه

.

کشور فرانسه مستعد بورسیه‌های مختلفی است، که برای دانشجویان ممتاز خود در نظر گرفته است. دانشجویان می‌توانند برحسب شرایطی که دارند، برای این بورسیه‌ها اقدام کنند.

هزینه زندگی در کشور فرانسه

هزینه زندگی در این کشور بسته به نوع شهر و محل سکونت متفاوت است. اما به طور معمول هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مثل پاریس ۱۲۰۰ یورو و در شهرهای کوچکتر ۶۵۰ یورو است.

البته لازم به ذکر است که شما برای کاهش هزینه‌های اضافه‌ی خود می‌توانید در خوابگاه‌های دانشجویی اقامت داشته باشید.

نکات مهم درمورد تحصیل در کشور فرانسه

  • طبق بررسی آمار در سال ۲۰۲۱ اکثر دانشجویان برای پذیرش از دانشگاه‌های فرانسه نیازمند به مدرک آزمون‌های GRE و GMAT هستند.
  • اکثر رشته‌ها به زبان فرانسوی تدریس می‌شود، و دانشجو باید از مدرک B2 فرانسوی برخوردار باشد.
  • پذیرش از دانشگاه‌های فرانسه در سال ۲۰۲۱ به شرح زیر است:
  1. مجوز تحصیلی لازم؟
ویزای دانشجویی و ویزای اقامت فرانسه
     2.  بورسیه تحصیلی ؟  وجود دارد
    3. مدرک تحصیلی مورد نیاز ؟ حداقل مدرک دیپلم متوسطه و ریز نمرات
    4.  آزمون زبان مورد قبول ؟ آزمون DELE و DALF برای تحصیل به زبان فرانسوی

آزمون IELTS یا TOEFL برای تحصیل به زبان انگلیسی

 شما چگونه از بودجه‌ی خود برای تحصیل رایگان استفاده کنید؟

با توجه به بودجه زیادی که دولت فرانسه صرف سیستم آموزشی این کشور می‌کند باعث شده است که کشور فرانسه پس از ایالات متحده، یکی از کشورهایی باشد که تعداد زیادی دانشجو می‌پذیرد.

شما می‌توانید در کنار تحصیل مشاغل پاره وقتی را نیز برای خود اختیار کنید تا بتوانید هزینه تحصیل و زندگی خود را فراهم کنید. یکی از مشاغل بسیار مرسوم در فرانسه پرستاری از بچه‌ها است.

اگر می‌خواهید زبان فرانسه را به شکل رایگان یاد بگیرید این شغل یک گزینه مناسب است علاوه بر آن زمان زیادی از وقت شما را نخواهد گرفت.

علاوه بر این شما می‌توانید با داشتن ویزای تحصیلی فرانسه برای تحصیل رایگان در فرانسه به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید.

امکان اخذ بورسیه تحصیلی در فرانسه بیشتر در مقاطع تکمیلی به خصوص دکترا امکان پذیر است. دانشجویان متقاضی تحصیل رایگان در فرانسه می‌توانند با داشتن یک رزومه قوی در این مورد اقدام کنند.

دوره دکتری در دانشگاه‌های فرانسه به مدت چهار سال است و دانشجویان بین‌المللی پس از گذراندن دوره دکترای خود می‌توانند با گذشت شش ماه ویزای موقت این کشور را اخذ کنند.

همه ی دانشجویان بین‌المللی این اجازه را دارند که با توجه به شرایط تحصیلی خودشان برای اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه یا کمک مالی اقدام کنند.

در حال حاضر یکی از گزینه‌های معتبر در حوزه اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه وزارت امور خارجه و امور اروپایی یا MEAE است.

مقدار کمک هزینه مالی در فرانسه برای مقطع کارشناسی ارشد ۱۸۱،۱ یورو و مقطع دکتری ۱۴۰۰ یورو است. علاوه براین دانشجویان می‌توانند از تخفیف‌های شرکت‌های هواپیمایی، بیمه درمانی و مسکن بهره‌مند شوند.

مشاوره

جهت تحصیل در فرانسه و آشنایی با دانشگاه‌ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد دارید فرزندتان را برای تحصیل به فرانسه اعزام کنید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی GO2TR تماس بگیرید.

ارزیابی تحصیلی
برای ارزیابی تحصیلی، با موسسه ما تماس بگیرید.
آیا به زبان انگلیسی می‌توان در فرانسه تحصیل کرد ؟
بله. اما تحصیل به زبان انگلیسی در کشور فرانسه رایگان نیست.
آیا می‌توان حین تحصیل در کشور فرانسه مشغول به کار شد ؟
بله. یکی از مزیت‌های تحصیل در کشور فرانسه، امکان کار حین تحصیل است.


دیدگاهتان را بنویسید

طبقه‌بندی: آرشیو تحصیل
مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید