مشاوره رایگان:021 43000 021
موسسه اعزام دانشجو-تحصیل رایگان در فرانسه- go2tr
france
کشور فرانسه

تحصیل رایگان در فرانسه

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo
موسسه اعزام دانشجو-تحصیل رایگان در فرانسه- go2tr

شرایط تحصیل رایگان در فرانسه چیست؟ با توجه به اینکه مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی یکی از راحت ترین راه ها و کم هزینه ترین آن ها به شمار می آید.

 افراد زیادی وجود دارند که علاقه مند هستند تحصیلات عالیه خود را در کشورهای پیشرفته و در دانشگاه های معتبر بگذرانند. فرانسه یکی از قدرتمندترین و مهم ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

یکی دیگر از ویژگی های کشور فرانسه قطب توریستی بودن آن در جهان است. سالانه افراد زیادی از سراسر جهان برای دیدن اماکن تفریحی و توریستی این کشور زیبا راهی آن جا می شوند.

مردم فرانسه با وجود اینکه اکثریت مسیحی هستند ولی آزادی مذهبی در این کشور وجود دارد شای یکی از دلایل علاقه به تحصیل در فرانسه همین باشد.

در کنار آن حضور افراد مشهور و رعایت حقوق بشر و استاندارد های بالای زندگی را نیز اضافه کنید.

برای آشنایی بیشتر با شرایط تحصیل رایگان در فرانسه با ما همراه باشید.

تحصیل رایگان در فرانسه

 

 

تحصیل رایگان در فرانسه، سیستم آموزش فرانسه به عنوان یک سیستم معتبر در دنیا شناخته شده است. سالانه افراد زیادی متقاضی تحصیل در این کشور هستند.

نکته قابل توجه برای دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در فرانسه این است که نحصیل در این کشور به شکل کاملا رایگان نیست، اما امکان آن وجود دارد.

یکی از موارد کمک به میسر شدن تحصیل در فرانسه تسلط به زبان فرانسوی است.

برخی از افراد برای ادامه تحصیل در فرانسه از طریق دانشگاه های مبدا در کشور خود اقدام می کنند، عده ای نیز به شکل مستقیم برای تحصیل در دانشگاه های این کشور تقاضا می‌دهند.

نکته بسیار مهم و قابل توجه این است که شما چگونه از بودجه ی خود برای تحصیل رایگان استفاده کنید؟

با توجه به بودجه زیادی که دولت فرانسه صرف سیستم آموزشی این کشور می کند باعث شده است که کشور فرانسه پس از ایالات متحده و کانادا یکی از کشورهایی باشد که به تعداد زیاد دانشجو می پذیرد.

در کنار زبان فرانسوی تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی هم امکان پذیر است. البته در کنار آن باید به شکل نسبی به زبان فرانسه تسلط داشته باشید.

قابل توجه دانشجویان متقاضی تحصیل در فرانسه باید بدانند که شهریه تحصیلی در دانشگاه های دولتی فرانسه بسیار مقرون به صرفه و پایین است یعنی بین 250 تا 650 یورو در کنار انتخاب دانشگاه های دولتی می توانید شهرهای کوچک را مانند لیون، کن و... را انتخاب کنید. هزینه و مخارج زندگی در این شهر ها بسیار پایین تر از پایین است.

شما می توانید در کنار تحصیل مشاغل پاره وقتی را نیز برای خود اختیار کنید تا بتوانید هزینه تحصیل و زندگی خود را فراهم کنید.

یکی از مشاغل بسیار مرسوم در فرانسه که دانشجویان خارجی پرستاری از بچه ها است. اگر می خواهید زبان فرانسه را به شکل رایگان فرا بگیرید این شغل یک گزینه مناسب است علاوه بر آن زمان زیادی را از وقت شما نخواهد گرفت.

علاوه بر این شما می توانید با داشتن ویزای تحصیلی فرانسه برای تحصیل رایگان در فرانسه به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید.

دانشجویان متقاضی تحصیل رایگان در فرانسه می توانند با داشتن یک رزومه درخشان و قوی از دانشگاه های فرانسه پذیرش بگیرند.

اخذ بورسیه تحصیلی در فرانسه

 

امکان اخذ بورسیه تحصیلی در فرانسه بیشتر در مقاطع تکمیلی به خصوص دکترا امکان پذیر است. دانشجویان متقاضی تحصیل رایگان در فرانسه می توانند با داشتن یک رزومه قوی در این مورد اقدام کرده، احتمال پذیرش بسیار زیاد می شود.

دوره دکتری در دانشگاه های فرانسه به مدت چهار سال است و دانشجویان بین المللی پس از گذراندن تز دکترای خود می توانند با گذشت شش ماه از ارائه تز دکترا و یافتن شغل می توانند ویزای موقت این کشور را اخذ کنند.

اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه

همه ی دانشجویان بین المللی این اجازه را دارند که با توجه به شرایط تحصیلی خودشان برای اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه یا کمک مالی اقدام کنند.

در حال حاضر یکی از گزینه های معتبر در حوزه اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه وزارت امور خارجه و امور اروپایی یا MEAE است. دانشجویان بین المللی که در رشته های حقوق ، علوم، مهندسی می توانند از بورس تحصیلی ایفل که توسط MEAE ارائه می شود بهرمند شوند.

مقدار کمک هزینه مالی در فرانسه برای مقطع کارشناسی ارشد 181،1 یورو و مقطع دکتری 1400 یورو است. علاوه براین می توانند از تخفیف های شرکت های هواپیمایی، بیمه درمانی و سوبسید مسکن بهره مند شوند.

حق کار و تامین هزینه تحصیل در فرانسه

دولت فرانسه برای تامین هزینه تحصیل در فرانسه به دانشجویان بین المللی اجازه کار بین 10 تا 30 ساعت را به آن ها خواهد داد.

تا بتوانند هزینه تحصیل خود را تامین کنند.

مطالب مرتبط