x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

تحصیل رایگان در فرانسه

شرایط تحصیل رایگان در فرانسه چیست؟ با توجه به اینکه مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی یکی از راحت ترین راه ها و کم هزینه ترین آن ها به شمار می آید. افراد زیادی وجود دارند که علاقه مند هستند تحصیلات عالیه خود را در کشورهای پیشرفته و در دانشگاه های برتر فرانسه بگذرانند. فرانسه یکی از قدرتمندترین و مهم ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. یکی دیگر از ویژگی های کشور فرانسه قطب توریستی بودن آن در جهان است. سالانه افراد زیادی از سراسر جهان برای دیدن اماکن تفریحی و توریستی این کشور زیبا راهی آن جا می شوند.

مردم فرانسه با وجود اینکه اکثریت مسیحی هستند ولی آزادی مذهبی در این کشور وجود دارد شای یکی از دلایل علاقه به تحصیل در فرانسه همین باشد. در کنار آن حضور افراد مشهور و رعایت حقوق بشر و استاندارد های بالای زندگی را نیز اضافه کنید.

مقدمه

تحصیل رایگان در فرانسه، سیستم آموزش فرانسه به عنوان یک سیستم معتبر در دنیا شناخته شده است. سالانه افراد زیادی متقاضی تحصیل در این کشور هستند.

نکته بسیار مهم که باید ختما به آن توجه کنید این است که دولت فرانسه به تازگی اعلام کرده است که تحصیل در این کشور برای دانشجویان اینترنشنال به طور کامل رایگان است. پس شما می توانید به صورت کاملا رایگان به تحصیل در فرانسه بپردازید.

یکی از موارد کمک به میسر شدن تحصیل در فرانسه تسلط به زبان فرانسوی است.

برخی از افراد برای ادامه تحصیل در فرانسه از طریق دانشگاه های مبدا در کشور خود اقدام می کنند، عده ای نیز به شکل مستقیم برای تحصیل در دانشگاه های این کشور تقاضا می‌دهند. دانشجویان متقاضی تحصیل رایگان در فرانسه می توانند با داشتن یک رزومه درخشان و قوی از دانشگاه های فرانسه پذیرش بگیرند.

 شما چگونه از بودجه ی خود برای تحصیل رایگان استفاده کنید؟

با توجه به بودجه زیادی که دولت فرانسه صرف سیستم آموزشی این کشور می کند باعث شده است که کشور فرانسه پس از ایالات متحده و کانادا یکی از کشورهایی باشد که به تعداد زیاد دانشجو می پذیرد.

شما می توانید در کنار تحصیل مشاغل پاره وقتی را نیز برای خود اختیار کنید تا بتوانید هزینه تحصیل و زندگی خود را فراهم کنید. یکی از مشاغل بسیار مرسوم در فرانسه که دانشجویان خارجی پرستاری از بچه ها است. اگر می خواهید زبان فرانسه را به شکل رایگان فرا بگیرید این شغل یک گزینه مناسب است علاوه بر آن زمان زیادی را از وقت شما نخواهد گرفت.

علاوه بر این شما می توانید با داشتن ویزای تحصیلی فرانسه برای تحصیل رایگان در فرانسه به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید.

امکان اخذ بورسیه تحصیلی در فرانسه بیشتر در مقاطع تکمیلی به خصوص دکترا امکان پذیر است. دانشجویان متقاضی تحصیل رایگان در فرانسه می توانند با داشتن یک رزومه قوی در این مورد اقدام کرده، احتمال پذیرش بسیار زیاد می شود. دوره دکتری در دانشگاه های فرانسه به مدت چهار سال است و دانشجویان بین المللی پس از گذراندن تز دکترای خود می توانند با گذشت شش ماه از ارائه تز دکترا و یافتن شغل می توانند ویزای موقت این کشور را اخذ کنند.

همه ی دانشجویان بین المللی این اجازه را دارند که با توجه به شرایط تحصیلی خودشان برای اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه یا کمک مالی اقدام کنند.

در حال حاضر یکی از گزینه های معتبر در حوزه اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه وزارت امور خارجه و امور اروپایی یا MEAE است. دانشجویان بین المللی که در رشته های حقوق ، علوم، مهندسی می توانند از بورس تحصیلی ایفل که توسط MEAE ارائه می شود بهرمند شوند. مقدار کمک هزینه مالی در فرانسه برای مقطع کارشناسی ارشد 181،1 یورو و مقطع دکتری 1400 یورو است. علاوه براین می توانند از تخفیف های شرکت های هواپیمایی، بیمه درمانی و سوبسید مسکن بهره مند شوند.

 

مشاوره تحصیل رایگان در فرانسه
آخرین ویرایش: ‏4 ماه پیش - 4,042 نمایش

دانشگاه‌ها

مشاهده دانشگاه های برتر در ترکیه

مطالب مرتبط

پیشنهادات مرتبط

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021