x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

سفر به فرانسه

سفر به فرانسه در اروپای غربی، شما را به شهرهای قرون وسطی، روستاهای آلپ و سواحل مدیترانه ای می‌برد. این کشور همچنین به خاطر غذاهای متفاوت، تاریخ پربار و فرهنگ غنی مشهور است. 

. نقاشی های غار باستانی لاسکو (Lascaux)، تئاتر رومی لیون و کاخ وسیع ورسای به تاریخ غنی آن گواهی می‌دهندفرانسه از هر کشوری در اروپا، محیط گردشگری متنوع تری را دارا است. از مزارع سرسبز کشاورزی نرماندی و بریتانی، تا چمنزارهای شامپاین، و از کوه‌های سر به فلک کشیده آلپ تا جنگل‌های صنوبر شمالی، و از دره‌های خشک پلاتو تا سواحل اقیانوس اطلس و کناره‌های مدیترانه، چشم اندازهای متفاوتی را برای استفاده مسافران سفر به فرانسه فراهم کرده است. فرانسه، جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد تا جایی که در میان تعداد زیاد مناطق گردشگری، بیش از بیست و چهار مورد بیشترین درآمد حاصل از توریسم را برای فرانسه به­ وجود آورده­ است. در این میان پاریس، پایتخت فرانسه، یکی از مهمترین شهرهای بین المللی است که جاهای دیدنی پاریس بین توریست‌ها محبوبیت بسیاری دارد. دیدنی‌های پاریس، به خاطر خانه‌های مد، موزه‌های هنر کلاسیک از جمله لوور و آثار تاریخی مانند برج ایفل، مشهور هستند. زبان اصلی این کشور، زبان فرانسه است. با زبان انگلیسی به طور گسترده ای در شهرهای بزرگ و مکان‌های توریستی صحبت می‌شود، اما فرانسوی‌ها به زبان خود افتخار می‌کنند و از کسانی که با این زبان صحبت کنند، قدردانی می‌نمایند، البته در صورتی که به زبان انگلیسی کمکی بخواهید، حتما به شما کمک خواهند کرد. ارز رسمی این کشور یورو است و توصیه می‌شود که برای سفر به فرانسه، یورو همراه داشته باشید.
 

مشاوره سفر به فرانسه

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف فرانسه

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سال 2016، درآمد حاصل از گردشگری در مجموع 198 میلیارد یورو به تولید ناخالص ملی فرانسه کمک کرده است، در حالی که توسط توریسم، شغل‌های بسیاری به طور مستقیم و غیر مستقیم در حوزه گردشگری برای فرانسویان ایجاد شده است. فرانسه به عنوان مقصد اصلی گردشگری بین المللی، سالانه حدود 200 میلیون بازدید کننده بین المللی دارد.
در سفر به فرانسه، جذابترین اماکن برتر که جاذبه‌های توریستی بسیاری برای آن فراهم کرده است،  را می بینید. از جمله این مکان ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. این یک لیست راهنما برای آثار مهم، موزه ها و سایر جاذبه‌های اصلی بازدید کنندگان در سراسر فرانسه است. 

دیزنی لند در پاریس، 16 میلیون بازدید کننده،

موزه لوور در پاریس 5/9 میلیون بازدید کننده،
 
کاخ ورسای، نزدیک به پاریس 3/7 میلیون بازدید کننده،

برج ایفل پاریس 3/6 میلیون بازدید کننده،
 مرکز و موزه هنری جورج پمپیدو 8/3 میلیون بازدید کننده،
 
موزه اورسای قرن نوزدهم پاریس 6/3  میلیون بازدید کننده.
 اکثر گردشگران علاقمند به سفر به فرانسه، دیدن این اماکن را در برنامه های تفریحی خود قرار می‌دهند.

توریسم سلامت در فرانسه

توریسم سلامت در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در حال حاضر، آلمان، سوئد، لهستان، ایتالیا و فرانسه درمیان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در توریسم سلامت نقش برتری از بقیه دارند. از سال ۲۰۰۵ همکاری میان فرانسه و بلژیک در زمینه ایجاد تسهیلات سلامتی برای گردشگران خارجی آغاز شده است، البته تا کنون منجر به بازگشت‌های کوچک مالی برای فرانسه شده است. این کشور برای تنوع بخشی به اقتصاد خود و بالابردن جذابیت‌های سفر به فرانسه، امکانات توریسم سلامت را در کشور خود توسعه داده و در صدد ایجاد تسهیلاتی برای ورود مسافران بیمار خارجی می‌باشد.
 دولت فرانسه از سال 2015 سازمانی جهت جذب بیماران خارجی ایجاد کرده و کارکنان آن با زبان های مختلف صحبت می‌کنند تا بتوانند با بیماران خارجی با زبان‌های مختلف ارتباط برقرار کرده و به آنها خدمات درمانی برسانند.

توریسم مذهبی در فرانسه

توریسم مذهبی در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گردشگری دوجانبه که هم گردشگری تفریحی و هم توریسم مذهبی را در برداشته باشد، در فرانسه در حال افزایش است. با توجه به آمار داده شده، هر ساله بیش از 15 میلیون بازدید کننده سفر به فرانسه، برای سفر به یکی از هفده مکان مقدس در فرانسه می‌روند و این روند در حال افزایش است و نشان می‌‌دهد که اخیرا گردشگری مذهبی فرانسه، توانسته مخاطبان فزاینده و بین المللی از زائران، در سرتاسر دنیا را به خودجذب کند.
 تعداد بیشتری از سفرهای توریست‌های مذهبی از مسیر سانتیاگو نشان داده شده است. امروزه در پنج جاده‌ای که به شهرهای مقدس اسپانیا می­‌رسند، مسافرین، زائران و دوستداران معنویت در جستجوی مفاهیم روحانی و معنوی به این شهرها سفر می‌کنند. در رتبه بندی محبوب ترین مکان‌های مذهبی، کلیسای نتردام و کلیسای قلب مقدس پاریس به ترتیب با 13 و 1۰.5 میلیون بازدید کننده سالیانه، مقام­های اول و دوم را دربرمی‌گیرند. پناهگاه بانوی ما که سالانه 6 میلیون بازدید کننده دارد، سومین جاذبه توریسم مذهبی است. مونت سنت میشل، و کلیسای جامع چارتز در مقام‌های بعدی توریسم مذهبی در سفر به فرانسه به شمار می‌آیند.

جاذبه های طبیعی در فرانسه

جاذبه های طبیعی در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای گرفتن اطلاعات در مورد جاذبه‌های طبیعی فرانسه و داشتن فهرست جامعی از تمام مکان‌های توریستی طبیعی و هزاران جاذبه طبیعی، در سفر به فرانسه به یک دایره المعارف نیاز دارید. این کشور دارای شش پارک ملی و ۴۳ پارک منطقه ای است که تقریبا در تمام موارد مشابه پارک‌های ملی است و صدها منطقه طبیعی حفاظت شده هم دارد.
 
کارکاسون یا Carcassonne
 بازدید کنندگان کارکاسون با دیدن برج های استوانه ای گردان، گویی صحنه های افسانه ای از دنیای قرون وسطی را نظاره می‌کنند. وجود 54 برج و کلیسای قرن 13و 14 با پنجره‌های شیشه‌ای رنگی و هرخیابان، میدان و ساختمان، خصوصیات قرون وسطایی خود را حفظ کرده و جاذبه‌های گردشگری به یاد ماندنی را در سفر به فرانسه فراهم کرده است.
 روستای آلزاس یا Alsace Villages
 برخی از زیباترین روستاهای فرانسه در تپه‌های سبز آلزاس در مرز رودخانه راین آلمان قرار دارند. در این روستاهای زیبا، خانه‌های نیمه چوبی رنگارنگ در اطراف کلیساهای کوچک همراه با بالکن‌های پر ازگل‌های رنگی و پیاده رو‌های سنگی جلوه‌های فراموش نشدنی را برای دوستداران طبیعت فراهم می‌کند. 
 کوه های سفید شامونی یا Chamonix-Mont-Blanc
 نمایش چشمگیر مون­بلان یا کوه سفید در کوه‌های آلپ فرانسه یک چشم انداز فراموش نشدنی در سفر به فرانسه را برای شما به وجود می­آورد. مون­بلان بلندترین ارتفاع کوه در اروپا، در مرز فرانسه با ایتالیا را دارد. شامونی یک مکان عالی برای اسکی، پیاده روی، صخره نوردی و هرگونه ماجراجویی در فضای باز است. آنان که به دنبال فضای آرامش بخش و ریلکس شدن هستند از این مناظر برفی بی سر و صدا می‌توانند حداکثر استفاده را ببرند. وعده غذاهای خوشمزه آشپزی روستایی Savoy را که با پایه سیب زمینی و پنیر تهیه می‌شود می‌توانید در این مکان میل کنید.

مکان های تاریخی در فرانسه

مکان های تاریخی در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در ادامه اطلاعات کلی عمومی برای تعدادی از اماکن تاریخی فرانسه، برای گردشگران و بازدید کنندگان آورده شده­است که به شما کمک می‌کند تا اقامت یا تعطیلات آینده خود را برای سفر به فرانسه برنامه ریزی کنید.

برج ایفل یا Eiffel Tower

نماد پاریس، برج ایفل یکی از معروف ترین مکان‌های برجسته دنیا است که در سفر به فرانسه خواهید دید. این ساختار فلزی از 8000 قطعه فلزی تشکیل شده که توسط گوستاو ایفل به عنوان نمایشگاهی موقت برای نمایشگاه جهانی 1889 طراحی شده­است. ارتفاع بلند آن، دارای سه سطح می­باشد که سطح سوم به تمام پاریس مشرف است و در سطح دوم رستوران ژول ورن قرار دارد و اصولا مردم شام را در سطح اول می­خورند.

موزه لوور یا Louvre Museum

لوور در کاخ سلطنتی سابق پادشاهان فرانسه، یک موزه غیر قابل مقایسه در میان مجموعه هنرهای زیبای اروپایی قرار دارد. حدود سی هزار آثار هنری در این موزه است و آثار برجسته ای مثل مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی و مجسمه ونوس مربوط به یک قرن پیش از میلاد در این موزه قرار دارد.

کاخ ورسای یا Palace of Versailles

کاخی است که جلال و عظمت سلطنت فرانسه قدیم را نشان می­دهد. سالن مشهور آینه‌ها یک اتاق خیره کننده است که از آینه‌های عظیم آن نور خورشید بازتاب می­یابد. در سفر به فرانسه از ورسای که به خاطر باغ های معروف فرانسوی و با نمای استخرهای تزئینی آن، مشهور است، بازدید کنید.

کلیسای نوتردام یا Cathédrale Notre-Dame 

شکوه کلیسای نوتردام با حدود  2500 متر مربع بیش از هشت قرن است که الهام بخش بازدید کنندگان بوده است.
 مون سنت میشل یا Mont Saint-Michel

ساختمان های مون سنت میشل یکی از برجسته ترین نشانه های سفر به فرانسه است که  به طور چشمگیری از دریا در سواحل نرماندی قابل مشاهده است. بنای این کلیسای عظیم مربوط به قرن 11ام، یک مقصد مهم زیارتی است.

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در فرانسه

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فستیوال لیمو منتون یا Menton Lemon Festival
 هر بهار به مدت دو هفته فستیوال لیمو در شهر منتون برگزار می­شود. مجسمه‌های بزرگ با ارتفاع ده متر که از لیمو و پرتقال ساخته شده اند. بازدید کنندگان می­توانند از انواع مواد غذایی که از لیمو و پرتقال تهیه شده مثل آبمیوه و نوشیدنی، مربا، و عطر لیمو استفاده کنند.
 روز باستیل در پاریس
 بزرگترین و مهمترین جشنواره در فرانسه روز 14 ژوئیه است. جشن آغاز انقلاب فرانسه را با رژه عظیم، شلیک توپ‌های آتش نشانی، و کنسرت‌های رایگان جشن می‌گیرند و در سفر به فرانسه در این ایام، در کنار برج ایفل برخی از بهترین آتش بازی‌ها را خواهید دید.
 جشنواره فیلم کن

دوستداران فیلم مشتاقند که در یکی از مشهورترین جشنواره‌های فیلم جهان که در آن بازیگران و کارگردانان، جدیدترین فیلم ها را نشان می‌دهند و برای جایزه معتبر Palme d'Or یا نخل طلایی رقابت می‌کنند، در روزهای 8 تا 19 می در جشنواره کن شرکت کنند. اکثریت شرکت کنندگان فقط با دعوت نامه حضور دارند، اما خیلی نگران نباشید زیرا فرصت‌های فراوانی برای تماشای فرش قرمز وجود دارد، یک سینمای بزرگ در فضای باز در ساحل وجود دارد که فیلم های مسابقه و کلاسیک جشنواره کن را نشان می‌دهد. فقط در هنگام سفر به فرانسه باید از دفتر گردشگری کن بلیط های سینما را بخرید.
 جشنواره قرون وسطی سدان

این بزرگترین قلعه قرون وسطایی در اروپا است که به دلایلی به عنوان قلعه غول سدان شناخته میشود. قلعه دارای 35000مترمربع مساحت و بیش از هفت طبقه بوده و جایی است که جشنواره قرون وسطی سدان هر ساله در ماه‌های آوریل و اوایل می در آن برگزار می‌شود. می‌توانید آنچه که در زندگی قرون وسطی بوده از شوالیه ها، تیراندازی با کمان، مسابقه، شمشیربازی، مهمانی، و کشتی را در آن پیدا کنید.

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در فرانسه

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سالانه صدها نمایشگاه بین المللی در زمینه های مد، تجارت، هنر و صنایع مختلف در شهرهای مختلف فرانسه برگزار می‌شود. در سفر به فرانسه می‌توانید لیست نمایشگاه ها که با زمان مسافرت شما مطابقت دارد را پیداکنید و در زمان سفر خود از آنها بازدید نمایید و از آخرین دستاوردها بهره ببرید.
 نمایشگاه دو سالانه معماری و طراحی داخلی  ARCHITECT @ WORK  در شهر نانتس که در ماه اکتبر برگزار می‌شود، به شما امکان می‌دهد با معماران داخلی، معماران شهری، طراحان، دفاتر مهندسی، توسعه دهندگان پروژه ها، و خدمات فنی در حوزه ساختمان آشنا شوید.
 نمایشگاه دو سالانه   MONDIAL DE LA MOTOدر شهر پاریس که به صورت بین المللی در ماه اکتبر برگزار می‌شود و جهت آشنایی با آخرین دستاوردهای انواع موتور سیکلت، اسکوتر، و دوچرخه برقرار شده است.
 نمایشگاه دوسالانه بین المللی MONDIAL DE L'AUTOMOBILE در ماه اکتبر در پاریس. در مورد انواع اتومبیل، اتومبیل های الکتریکی و وسایل نقلیه جایگزین، طراحی، مهندسی، تنظیم، لوازم جانبی و قطعات برای ماشین‌های خودرو، سازندگان تجهیزات اصلی، تجهیزات کارگاه برای تعمیر و نگهداری از اتومبیل‌ها می­باشد.
 نمایشگاه دوسالانه بین المللی صنایع غذایی SIAL. در ماه اکتبر در پاریس، یک بازار جهانی برای همه کسانی است که در صنایع غذایی (خرده فروشی، تجارت، تولید، غذا، خدمات) حضور دارند. نمایشگاه SIAL جایی است که در سفر به فرانسه با نوآوری‌های کسب و کار در زمینه صنایع غذایی با آن روبرو می­شوید.

تورهای تفریحی یک روزه فرانسه

تورهای تفریحی یک روزه فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفر کوتاه گردشگری به شهر نیس، در یک بازدید 9 ساعته، همه شهر‌های افسانه ای در کنار جاده ساحلی معروف مدیترانه، از مونته کارلو تا کن را در این سفر گروهی نیس خواهید دید. شما از منظره‌های سبز کنار جاده و آفتاب درخشان لذت می‌برید، و قایق‌های بادبانی سفید در دریای بیکران آبی را تماشا می‌کنید. در این سفر می‌توانید از مغازه‌های طراحان کن، بوتیک‌های مدرن ژان­لو­پن خرید کنید و کاخ سلطنتی در مونت کارلو را ببینید. در سفر به فرانسه خواهید دید که سفرهای روزانه زیادی به شهر نیس مثل تور دوچرخه سواری نیس، وجود دارد.
 گشت تفریحی یک روزه تور پاریس، این گشت تفریحی با اتوبوس‌های دوطبقه رو باز مخصوص گشت های توریستی انجام می­‌گردد. بازدید از جاذبه‌های گردشگری مدرن و بناهای تاریخی و قدیمی  شهر پاریس در این مسیر وجود دارد. بازدید از برج ایفل، بازدید از اپرای گارنیه، بازدید موزه لوور پاریس، تماشای میدان کنکورد و عبور از خیابان شانزه لیزه، بازدید از کلیسای نتردام وکلیسای قلب مقدس از مراکزی هستند که در این تور وجود دارد و بسته به تنوع بازدیدها، هزینه‌های متفاوتی را دارا می­‌باشد.

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به فرانسه

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سفر به فرانسه، برای داشتن سفر زمینی به فرانسه از طریق قطار یا اتوبوس باید ابتدا خود را به استانبول برسانید. مدت زمان مسیر قطار از تهران تا استانبول حدود 60 ساعت است. در استانبول می­توانید دو مسیر مختلف به پاریس را بررسی کنید که فاصله حدود دو هزار کیلومتر را در پیش دارید. در انتخاب مسیر حرکت خود در سفر به فرانسه اگر از قطار استفاده کنید می­توانید از دیدن مناظر سرسبز و زیبای کناره مدیترانه لذت ببرید. بعضی از آژانس‌های مسافرتی در ایران هم برنامه‌های گردشگری یک ماهه به اروپا دارند که تور فرانسه و تور پاریس‌هم در این برنامه تور اروپا گنجانده شده است. این تورها با اتوبوس تمام مسیر را طی می‌کنند و در طول مسیر توقف‌ها و اقامت‌هایی در برخی از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، دارند.

فصول مناسب سفر به فرانسه

فصول مناسب سفر به فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از لحاظ آب و هوایی مناسب ترین زمان برای سفر به فرانسه، فصل تابستان با روزهای بلند و آفتابی است که از اواسط ژوئن تا اوت می‌باشد. زمان‌های برگزاری جشن‌های سال نو یعنی از اواسط دسامبر تا اوایل ژانویه نیز توریست‌های بسیاری دوست دارند به فرانسه سفرکنند و جزو زمان‌های شلوغ در پاریس است.
 از لحاظ کم تر شدن هزینه سفر به فرانسه، فصل نسبتا خلوت سفر به فرانسه را می‌توانید انتخاب کنید که از نوامبر تا مارس می‌باشد و در این زمان تخفیف‌‌های مختلفی از جهت اسکان و خریدهای مختلف وجود دارد.
 ماه‌های اول بهار یعنی از آوریل تا اواسط ژوئن و در ماه‌های اول پاییز یعنی ماه‌های سپتامبر و اکتبر،  فصل نسبتا خوبی برای گردشگری در پاریس می‌باشد. دمای هوا خنک است و بعضی از هتل‌ها تخفیف برای اسکان توریست ها قائل می‌شوند. جمعیت گردشگران نیز به نسبت متعادل است و از شلوغی فصل تابستان خبری نیست.

هتل های فرانسه

هتل های فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جهت گرفتن اسکان در سفر به فرانسه، امکانات مختلفی وجود دارد، از جمله اجاره آپارتمان ارزان در پاریس، اجاره خانه در پاریس و یا گرفتن تخت در خوابگاه‌های ارزان و یا خوابگاه‌های مخصوص دانشجویان و یا گرفتن اتاق دابل در هتل‌های ارزان یک ستاره، که هزینه اقامت را نسبت به هتل‌های متوسط حدود 20 درصد کمتر می‌کند.
 هتل‌های متوسط دو ستاره و سه ستاره، هتل‌های لوکس 4 ستاره و هتل‌های گرانقیمت 5 ستاره گزینه‌هایی هستند که مسافران می‌توانند انتخاب کنند.
 هتل دیمز یک ستاره، در نزدیکی شهر نیس است و با سرو با صبحانه می‌باشد. این هتل دارای اتاق‌های مختلف از قبیل یک نفره، اتاق دابل، اتاق تویین، اتاق تریپل، و اتاق خانوادگی با تخت‌های تک نفره، دونفره و دوطبقه روش‌های مختلفی برای اسکان مسافران دارد.

هتل تریمو در فاصله نزدیک به ساحل، دارای اینترنت وای­فای رایگان است. در این هتل هر واحد دارای آشپزخانه می‌باشد که دارای میز ناهارخوری و امکانات آشپزی می­باشد. اتاق‌های هتل به صورت سوییت دو خوابه و سه خوابه می­باشند.
 هتل آی­بیس یا IBIS، سه ستاره در کنار جنگل، و در فاصله کم از موزه هنر و باستان شناسی  و کلیسای Périgueux قرار دارد. این هتل دارای رستوران، استخر و زمین بازی بچه هاست.
 هتل پاریس فرانسه، دو ستاره، از هتل‌های سنتی پاریس بوده و حدود 3 دقیقه پیاده روی از ایستگاه متروی République  دارد و در فاصله نزدیک از موزه لوور می­باشد.

پروازها از ایران به فرانسه

پروازها از ایران به فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای سفر به فرانسه از شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر و ترکیش ایر لاینز می‌توانید بلیط فرانسه تهیه کنید. پرواز ایران ایر پاریس – تهران هر هفته سه شنبه و جمعه ساعت 15:30 از فرودگاه شارل دو گل انجام می‌شود.

پروازهای شرکت هواپیمایی ایران ایر به صورت دوطرفه تهران – پاریس – تهران روزهای شنبه برقرار است. این پروازها در انواع کلاس‌های، هما کلاس و بیزینس کلاس و کلاس عادی وجود دارد. برای کسانی که در گروه سه نفره با خانواده خود یا با دوستان خود می‌خواهند سفر کنند، بلیت فرانسه با تخفیف ویژه قرار داده اند. هم چنین برای گروه‌های 14 نفره یا شهروندان بالای شصت سال و دانشجویان بلیط ارزان پاریس با تخفیفات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است. شرکت ایران ایر به زودی پروازهای مستقیم از پاریس به مقاصد شهرهای اصفهان و شیراز برگزار خواهد کرد.
 در سفر به فرانسه، پروازهای از تهران به پاریس به دو صورت است که پروازهای بدون توقف از تهران به پاریس حدود 6 ساعت طول می‌کشد ولی پروازهای با توقف 8 ساعت زمان می‌برد. از تهران به مقصد دیگر شهرهای فرانسه هم پروازهایی وجود دارد.  با شرکت هوایی ترکیش ایر لاینز از مقصد برخی شهرهای ایران به پاریس پرواز وجود دارد که پرواز از اصفهان به پاریس به اینصورت زمان بندی شده است، که مدت‌زمان سریعترین پرواز بین پروازهای با توقف ۸ ساعت ۵۵ دقیقه است. پرواز ساعت ۰۳:۲۵ انجام می‌شود.

آب و هوای فرانسه

آب و هوای فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فرانسه، از کوه‌های آلپ تا کرانه‌های دریای مدیترانه کشیده شده است به همین دلیل دارای 4 منطقه‌ی آب‌وهوایی است؛ آب و هوای کناره‌های دریا، معمولا مرطوب با تابستان‌های خنک، آب و هوای نیمه قاره‌ای با زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم، آب و هوای نواحی میانی در شمال با زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم، و آب و هوای منطقه مدیترانه‌ای با زمستان‌های ملایم و تابستان‌های گرم در جنوب فرانسه، این 4 منطقه آب و هوایی را تشکیل می­دهند.
 در روزهای اقامت خود در سفر به فرانسه می‌بینید که آب‌وهوا در پاریس متغیر است. احتمال بارندگی در بهار و تابستان وجود دارد. دمای هوا از ماه مه تا اکتبر بین ۲۰ تا ۲۶ درجه است. بهار در پاریس، ملایم و نسبتا خشک است و هوای پاییز هم نسبتا شبیه بهار است. ماه‌های ژوئیه و اوت، یکی از گرم‌ترین ماه‌های سال است. متوسط دمای هوا در ژانویه ۶ درجه است ولی در اوت، به ۲۶درجه می رسد. ، اکتبر با متوسط بارش ۷۱ میلیمتر از مرطوب‌ترین ماه­های سال می‌باشد. در مناطق جنوب فرانسه، کناره‌های ساحلی دریای مدیترانه خشک‌ترین آب‌وهوا را داراست ولی بارندگی قابل توجهی در بهار و پاییز وجود دارد. در تابستان، کناره‌های ساحلی دریای مدیترانه آفتابی بوده و معمولا نسیم خنکی از سمت دریا به ساحل جریان دارد. میانگین دمای هوا در روز ۲۷ درجه است و حدود 12 ساعت روز، هوا آفتابی است. حدود سی روز در تابستان، هوا کاملا خشک و گرم است.

در سواحل اقیانوس اطلس، در زمستان متوسط دمای هوا ۱۱ درجه و در تابستان متوسط دما ۲۷ درجه است و بارش باران در تمام طول سال، وجود دارد.

اگر در زمستان سفر به فرانسه داشته باشید، از کوهستان‌های برفی آلپ دیدن کنید. آب وهوا در کوهستان‌های آلپ فرانسه از شمال تا جنوب متفاوت است. آلپ شمالی دارای آب‌وهوای اقیانوسی است و مقدار بارندگی آن در طول سال از سایر نواحی بیشتر است. در زمستان‌ها دمای هوا پایین و سرد است و برخی اوقات برف‌های سنگینی می‌بارد.

وسایل ضروری برای سفر به فرانسه

وسایل ضروری برای سفر به فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کوله پشتی 

سعی کنید یک کوله پشتی بزرگ در سفر همراه داشته باشید در گردش‌های روزانه و خریدها به راحتی آن را با پشت خود حمل می‌کنید. دیگر وسایل ضروری خود را که نیاز دارید می­توانید در کوله پشتی بگذارید.

 کیف کمری یا کیف بند دار

برای حمل پول، کارت‌های وسایل حمل و نقل عمومی و سایر مدارک شناسایی مثل کپی پاسپورت، داشتن این گونه کیف بسیار ایمن است و دسترسی به آن آسان می­باشد.

موبایل

از ضروریات سفر به فرانسه، ایجاد ارتباط با همسفران تور فرانسه و یا خویشاوندان در ایران می‌باشد. ازسیم کارت های مخابراتی فرانسه که 4 اپراتور مختلف دارد و دارای تسهیلاتی برای مسافران می­باشد، می­توانید استفاده کنید.

دوربین عکاسی

اگر به عکاسی و گرفتن عکس های حرفه ای علاقه دارید داشتن دوربین حرفه ای از ضروریات است. به هرحال می­توانید از دوربین موبایل خود نیز در مواقع ضروری استفاده کنید. همراه داشتن کارت حافظه اضافی نیز پیشنهاد می­شود.
 لباس مناسب
 شما برای هر شرایط آب و هوایی در سفر به فرانسه، نیاز به لباس‌های متنوع خواهید داشت. حتی در تابستان ممکن است چند روز بارانی را تجربه کنید و یا زمانی که در کوه‌ها می‌گذرانید، هوا خیلی سرد می‌شود.

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در فرانسه

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

از آنجا که ایران با برخی شرکت‌های بزرگ فرانسوی مبادلات تجاری دارند و  گردشگران ایرانی و توریست‌های فرانسوی بین دو کشور به طور معمول تردد دارند، توسعه روابط بانکی میان ایران و فرانسه خدمات مفیدی را به بازرگانان و گردشگران هر دو کشور ارائه می­دهند. بعضی از بانک‌های ایرانی در حال احیای روابط بانکی خود با بانک‌های فرانسوی هستند، از جمله بانک ملی و بانک دولوبک فرانسه احیای روابط خود را از سر می‌گیرند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در فرانسه

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

چون هزینه‌های درمانی در سفر به فرانسه برای مسافران ایرانی زیاد است، گردشگران جهت مراقبت‌های درمانی بهتر است قبل از سفر به این کشور برای خود و خانواده و همراهان، بیمه مسافرتی مناسب خریداری کنند تا بتوانند با خیال راحت به سفر بروند. مسافران می‌توانند به صورت آنلاین یا با مراجعه حضوری به شرکت های بیمه، بیمه درمانی را خرید نمایند. در واقع برای همه سفرهای خارج از کشور لازم است مسافران، بیمه نامه مسافرتی تهیه کنند، به خاطر بالا بودن هزینه‌های بهداشت و درمان و سایر هزینه‌ها در خارج از کشور و سفر به فرانسه، دارا بودن بیمه نامه مسافرتی معتبر، یکی از شرایط گرفتن ویزا است. لیست قیمت بیمه نامه‌ها را می‌توانید از شرکت‌های تامین کننده بیمه نامه مسافرتی تهیه نمایید.

اجاره اتومبیل در فرانسه

اجاره اتومبیل در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر در مسافرت فرانسه همراه خانواده هستید، بهترین گزینه اجاره خودرو می‌باشد.در سفر به فرانسه، کرایه خودرو از شرکت‌های معتبر کرایه خودرو امکان پذیر است و از طریق آنلاین یا حضوری می‌توان سفارش کرایه خودرو را انجام داد.

مدارکی که شرکت‌ها برای کرایه دادن خودرو بدون راننده در کشور فرانسه از شخص متقاضی دریافت می کنند:

- حداقل سن قانونی متقاضی خودرو ۲۱ سال

- کارت شناسایی عکس دار معتبر

- داشتن گواهینامه بین‌المللی 

- گواهینامه رانندگی باید حداقل یک سال از زمان اعتبارش باقی مانده باشد.

- کارت اعتباری معتبر دارای موجودی با مبلغی به عنوان وثیقه کرایه خودرو

نکته مهمی که متقاضی برای کرایه خودرو در سفر به فرانسه باید به آن توجه کند همراه بودن مدارک مربوط به بیمه خودرو با خودرو می‌باشد، که در صورت تصادف، شرکت بیمه جبران خسارت نماید.
 اگر کارت اعتباری داشته باشید می‌توانید براحتی در فرانسه، ماشین اجاره کنید. در اینصورت یادتان باشد که اگر ماشین را قبل از تحویل و از طریق اینترنت اجاره کنید، هم امکان انتخاب ماشین را دارید و هم ارزانتر خواهد بود.

بیشتر ایرانیهایی که تازه وارد فرانسه می‌شوند کارت اعتباری ندارند، یکی از راه ها اجاره خودرو از یکی از شرکت های ایرانی نماینده شرکت Sixt است که در بسیاری از شهرهای فرانسه از جمله پاریس، کار کرایه و یا رنت خودرو را برای ایرانیان آسان کرده است.
 
 

خطرات احتمالی برای گردشگران در فرانسه

خطرات احتمالی برای گردشگران در فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فرانسه، مانند بسیاری از کشورهای اروپایی، امن است. با توجه به موقعیت جغرافیایی فرانسه، بسیاری از مناطق فرانسه در معرض تروریسم هستند و خطر همچنان قابل توجه است، اما به طور کلی امن است. حضور پلیس و اقدامات و راهکارهای ضد تروریستی، ایمنی را افزایش داده است. در شهرهای بزرگ مانند پاریس و مارسی، خطراتی شامل سرقت‌های کوچک، خرابکاری و کلاهبرداری وجود دارد، ولی اینگونه ناامنی درحدی نیست که مسافران را از سفر به فرانسه و یا بازدید مناظر و اماکن مورد علاقه بازدیدکنندگان منصرف کند. به هرحال، بدون توجه به اینکه آیا کشوری امن است یا خیر، به مسافران همیشه توصیه می‌شودکه از بیمه سفر استفاده کنند. لازم است همه مسافران از خود و وسایل شخصیشان به خوبی مراقبت نمایند.

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به فرانسه

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به فرانسه | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بهتر است گردشگران قبل از هر سفری به خارج از کشور، از مقامات ذیصلاح بهداشت و درمان در ایران جویا شوند که اگر بیماری خاصی در کشوری که قصد سفر به آن را دارند، شیوع پیدا کرده است، نسبت به آن واکسینه شوند. در حال حاضر سازمان بهداشت جهانی در سفر به فرانسه، تزریق واکسن هپاتیت A توصیه شده است. بعضی واکسن ها طبق دستورالعمل CDC به طور عموم پیشنهاد می‌شود و بهتر است مسافران قبل از سفر به هرکشوری، خود را برای بیماری‌های دیفتری، کزاز، سرخک، اوریون، سرخجه و فلج اطفال واکسینه کنند. البته اگر قبلا این واکسن‌ها را زده اید برای انجام دوباره آن از مرکز بهداشت سوال کنید.
 واکسن هپاتیت A

استفاده از غذا یا آب ناسالم در سفر می‌تواند باعث انتشار بیماری‌هایی مانند هپاتیت A شود. این بیماری باعث التهابات کبد شده و در بعضی از کشورها دیده می­شود. در صورت تمایل با مرکز بهداشت مربوطه در شهر اقامت خود مشاوره کنید. در مصرف آب و غذای خود در سفر به فرانسه مراقبت‌های لازم را انجام دهید.
 واکسن کزاز

نوعی باکتری که عامل بیماری کزاز است، در خاک، غبار و مدفوع حیوانات یافت می­شود. این باکتری از طریق یک بریدگی یا زخم باز به بدن انسان منتقل می­شود. زخم باز و سوراخ ‌شده عمیق ناشی از اشیای تیزی مثل چاقو یا تیغ، و یا زخم ناشی از زمین خوردن فرد را آلوده می‌کند. که در اغلب مسافرت‌ها ممکن است برای گردشگران مشکل به وجود بیاورد. بنابراین تزریق واکسن کزاز توصیه می­شود.

واکسن دیفتری

دیفتری از نوع بیماری‌های عفونی است که گلو و بینی شخص بیمار، درگیر باکتری‌های عفونی می­شود و در صورت عدم درمان به موقع به قلب و سیستم عصبی آسیب می­رساند. درده درصد موارد، مبتلایان به این بیماری دچار مرگ می­شوند. سرایت این بیماری به آسانی صورت می­گیرد و بنابراین تزریق واکسن آن قبل از سفر به فرانسه پیشنهاد می­شود.

آخرین ویرایش: 2019-01-18 11:03:48 6,601

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها