x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

یونان

کشور یونان از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی قاره اروپا قرار دارد، این کشور از سمت شمال با آلبانی، از سمت شرق با ترکیه هم مرز است. این کشور به طور کلی دارای مساحت 131990 کیلومتر مربع است. مردم کشور یونان به زبان یونانی صحبت می‌کنند و واحد پول این کشور یورو اعلام شده است.مواد پتروشیمی در این کشور نیز به کشورهای اطراف صادر می شود. همینطور بخش های شیمیایی و منسوجات در کشور یونان نیز در اقتصاد آن نقش مهمی دارد. صنعت گردشگری در کشور یونان یکی از منابع عمده درآمدزایی را شکل داده است. در حدود 15 درصد از سهم تولید ناخالص داخلی این کشور نیز در زمینه گردشگری فراهم شده است.شرکت هایی که در زمینه خدمات تحصیلی فعالیت می کنند در این کشور زیاد هستند، شرکت های ایرانی در زمینه خدمات شهری نیز در کشور یونان فعالیت های مشخصی دارند. رئیس جمهور در این کشور با رأی اعضای مجلس برای دوره های 5 سال انتخاب می شود

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Greece عربی: يونان
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری ‌‌پارلمانی
 • زبان های رایج: انگلیسی به ندرت
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: یورو يونان هر یورو يونان 1.13 دلار آمریک
 • پیش شماره تلفن: 0030
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 165
 • پایتخت: آتن
 • زبان های رسمی: یونانی
 • جمعیت: بیش از 10.77 میلیون در سال 2018
 • منطقه زمانی: GMT+3 . Utc+2
 • دامنه اینترنتی: .gr
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از 354.45 میلیارد یورو

سفر به یونان

سفر به یونان، سفر به کشوری است که به عنوان گهواره تمدن غربی شناخته می­‌شود.یونان کشوری در جنوب شرقی اروپا با هزاران جزیره در سراسر دریا اژه و مدیترانه است. یونان هم چنین به خاطر سواحل سانتورینی با ماسه های سیاه خود و استراحتگاه ساحلی میکونوس در میان توریست‌­ها شناخته شده است. این کشور به خاطر نفوذ عظیم خود در هنر، فلسفه، سیاست و ورزش در دوران باستان بسیار تاثیر گذار بوده است و به همین دلیل مهد تمدن غربی نامیده می‌شود.در سفر به یونان بدانید که این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و جزء موافقتنامه شینگن است. پانزده درصد درآمد کشور از صنعت توریسم است. جمعیت کشور حدود 11 میلیون نفر بوده و شهرهای معروف یونان از جمله تسالونیکی، سانتورینی، رودس و آتن از مکان­های پر جاذبه برای گردشگران در سفر به یونان است. زبان رسمی کشور، زبان یونانی و واحد پول رسمی آن یورو است.

سفر به یونان

زندگی در یونان

کشور یونان از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی اروپا قرار دارد. یونان از بخش شمال با آلبانی و از بخش شرق با ترکیه هم مرز است.، یونان دقیقاً در محل پیوند آسیا و اروپا و آفریقا واقع شده است. این کشور دارای مساحت 131990 کیلومتر مربع است. زبان رسمی مردم یونان ، یونانی است که البته در دانشگاه های این کشور زبان انگلیسی نیز برای تدریس انتخاب شده است.هزینه زندگی در این کشور برای اعضای یک خانواده در حدود 1080.00 یورو برای هر ماه است که اگر بخواهید در این کشور تنها زندگی نمایید هزینه شما 600.00 یورو برای هر ماه است. مردم کشور یونان به طور کلی روحیه مذهبی دارند و این موضوع از قدیم دیده می شود در این کشور 10 میلیون و 700 هزار نفر زندگی می کنند که در حدود 98 درصد از آنها مسیحی ارتدوکس هستند و 3 درصد از آنها نیز مسلمان هستند. هفت درصد از جمعیت این کشور را خارجیان تشکیل می دهند.

زندگی در یونان

مهاجرت به یونان

یونان یکی از بهترین کشورهایی است که برای اخذ بورسیه تحصیلی و زندگی عالی فرام شده است. تحصیل در کشور یونان با هزینه ای بسیار ارزان همراه است. زبان تحصیل در این کشور نیز یونانی و یا انگلیسی اعلام شده است. دانشگاه های پزشکی در یونان معتبرترین دانشگاه های دنیا محسوب می شوند. میزان مهاجرپذیری کشور یونان 11 درصد در زمینه سرمایه گذاری بیشتر شده است و اینطور که مشخص است این کشور مسیر تحصیل را نیز برای خارجیان باز گذاشته است تحصیل در کشور یونان 16 درصد بیشتر شده است این ارقام نشان می دهد که با یک کشور رو به رشد روبرو هستیم که می تواند با بهترین فضای مهاجرتی همراه باشد و یک فضای هماهنگ برای زندگی را در نظر داشته باشد. ویزای تحصیلی کشور یونان از دسته ویزاهای موقت به این کشور محسوب می‌شود و شما صرفاً با داشتن ویزای تحصیلی این کشور اجازه اقامت نخواهید داشت.

مهاجرت به یونان

تحصیل در یونان

دانشگاه ها و موسسات آموزش فنی و حرفه ای، آکادمی ها و مدارس کشور یونان، آموزش های خود را با بهترین کیفیت، دانش‌آموزان و دانشجویان را تحت پوشش قرار می دهند.کشور یونان به عنوان جایگاه مکتب دموکراسی و آموزش عالی دانشگاهی در اروپا شناخته می‌شود. بسیاری از شیوه های آموزشی کشورهای غربی در دانشگاه‌های کشور یونان نیز اجرا می‌شود. در واقع نظام آموزشی کشور یونان تحت تاثیر فرهنگ غربی قرار دارد. سیستم آموزشی عالی و باکیفیت برگرفته از ایده‌های فیلسوفان یونان باستان هنوز هم در این کشور طرفداران خاص خود را دارد. . در رتبه بندی جهانی، دانشگاه های کشور یونان در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر قرار دارند و همچنین برخی دیگر از مراکز آموزش عالی آن در جایگاه ۱۰۰۰ دانشگاه مطرح جهان واقع شده اند. دانشگاه ملی شهر آتن در رتبه 217 در جهان قرار گرفته است

تحصیل در یونان

پیشنهادها

مشاهده همه پیشنهادها