x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

سفر به عراق

در صورتی که شهر نجف را برای سکونت انتخاب کرده باشید با تابستان هایی بسیار گرم و خشک روبرو هستید این در حالی است که زمستان های این کشور سرد است. به دلیل گرمای زیاد تابستان مردم سعی می‌کنند به سردآبه هایی بروند که در دل زمین حفر شده‌اند و به طور کلی فضای خنک تری دارند؛ نظر داشته باشید که شرایط آب و هوایی در این کشور در شهر بغداد فرق دارد. فستیوال رنگ در اربیل کشور عراق هر ساله برگزار می‌شود و یکی از بهترین جشن هایی است که عموم مردم را دور هم جمع می‌کند. در جشن رنگ ها تلاش می‌شود تا از قدرت رنگ در زندگی صحبت شود، رنگ های تیره به رنگ های ناامیدی مشهور هستند و رنگ های شاد امید به زندگی را بیشتر می‌کنند، در این جشن هر شخص صورت و دست های خود را یک رنگی می‌کند و در مورد رنگ انتخابی سخنرانی می‌شود، درد و دل با رنگ ها از دیگر بخش های این فستیوال است و افراد سعی می‌کنند مشکلات و یا خوشی های خود را با انتخاب یک رنگ منتقل کنند. توریسم مذهبی بیشترین آمار گردشگری به کشور عراق را به خود اختصاص داده است، در این کشور مکان های مذهبی زیادی وجود دارد و گروه های مذهبی از جای جای دنیا در زمان های مختلف سال برای بازدید از مکان های مذهبی کشور عراق وارد آن می‌شوند. حرم امام علی بن ابی طالب (ع) یکی از مکان های دیدنی در کشور عراق است که توانسته از سال‌های گذشته تا به امروز یکی از بهترین مکان های مذهبی با گردش سرمایه بسیار عظیم باشد.

مشاوره سفر به عراق

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف عراق

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف عراق | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اغلب افراد کشور عراق را برای سفرهای مذهبی انتخاب می‌کنند؛ جاذبه های توریستی اربیل کشور عراق بسیار زیاد است و به طور کلی افراد زیادی این منطقه را برای گردش انتخاب می‌کنند.

پارک آبی اربیل

پارک آبی اربیل کشور عراق یک منطقه به مساحت بیش از 2000 متر مربع است که در سال 2007 افتتاح شده است. در این مکان وسایل تفریحی و همینطور سرسره های آبی و دریاچه های زیبا دیده می‌شود. برای کودکان و نوجوانان استخر شنا در نظر گرفته شده است و مراکز ماساژ در این منطقه نیز برای سنین خردسال تا بزرگسال است. بخشی از این مجموعه پارک آبی یک رستوران و کافه و مرکز بولینگ را شامل می‌شود و به طور کلی دو زمین تنیس در این منطقه قرار دارد. در سفر به کشور عراق بازدید از این پارک آبی یک انتخاب بسیار عالی است.

مناره مظفریه

 مناره مظفریه که نام دیگر آن چولی مناره است در زبان کردی به یک مناره ای گفته می‌شود که به صورت آجری بوده و در پارک مناره در بخش غربی اربیل عراق  قرار دارد. این مناره با ارتفاع 36 متری توانسته نظر بسیاری از افراد را به خود جلب نماید. پادشاه آن زمان فردی به نام ابو سعید الکوبوری بوده است. این مناره زیبا دارای پایه‌های هشت گوش با ردیف و طاق و بدنه های بلند و استوانه ای شکل است و البته که بالکن بسیار بزرگی دارد. پایه و بدنه این مناره بسیار زیبا طراحی شده است و نمونه ای از خط کوفی بر روی این مناره تاریخی دیده می‌شود که می‌تواند برای افرادی که به تاریخ علاقه زیادی دارند جالب باشد.

توریسم سلامت در عراق

توریسم سلامت در عراق | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در پارک شهید سامی عبدالرحمن کشور عراق یک فضا برای آب درمانی وجود دارد که در سال 2018 تیمی از محققان به این منطقه رفتند تا متوجه شوند که شرایط این آب به چه صورتی است که توانسته خاصیت درمانی به خود بگیرد. این پارک بسیار بزرگ است و افرادی که بخش آب درمانی پارک را کشف کردند در ابتدا برای بازی و تفریح به پارک رفته بودند. پارک دارای زمین های بازی، کافه های زیاد و باغ رز و همینطور دشت های آرامی است. بنای یادبود شهدا در انتخاب بخش جنوبی پارک قرار دارد و پشت این بخش یک حوضچه بزرگ است که آب درمانی توسط آن صورت می‌گیرد. هر شخص اجازه دارد تنها یک لیوان آب از این حوضچه بردارد. آب این حوضچه رنگ صورتی متمایل به قرمز دارد، این رنگ به علت املاح موجود در آب است. شخصی مسئول حوضچه است که شرایط بیماری فرد را می‌سنجد و به وی مشاوره می‌دهد. تا به حال افراد زیادی از ایران به این پارک مراجعه کرده و درمان شده‌اند. کودکان می‌توانند از قایق موتوری استفاده کنند و فضای بازی زیادی نیز در این بخش دیده می‌شود؛ به شما پیشنهاد می‌کنیم بازدید از این حوضچه را بخش مهمی از سفر خود در نظر بگیرید.

 

توریسم مذهبی در عراق

توریسم مذهبی در عراق | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

توریسم مذهبی بیشترین آمار گردشگری به کشور عراق را به خود اختصاص داده است؛ در این کشور مکان های مذهبی زیادی وجود دارد و گروه های مذهبی از جای جای دنیا در زمان های مختلف سال برای بازدید از مکان‌های مذهبی کشور عراق وارد آن می‌شوند.

حرم امام علی بن ابی طالب (ع)

حرم امام علی بن ابی طالب (ع) یکی از مکان های دیدنی در کشور عراق است که توانسته از سال های گذشته تا به امروز یکی از بهترین مکان های مذهبی با گردش سرمایه بسیار عظیم باشد. این مسجد در نزدیکی گورستان وادی السلام قرار دارد و مشهور به بزرگترین گورستان دنیا است. این منطقه بسیار شلوغ است و زائرین زیادی را به خود جذب می‌کند.

حرم امام حسین (ع)

حرم امام حسین (ع) یکی از مقدس ترین مکان ها برای شیعیان محسوب می‌شود، در این حرم، امام حسین (ع) به خاک سپرده شده است. در سال 65 یا 66 هجری به دستور حاکم آن زمان دستور اول برای ساخت این مسجد به صورت آجری داده شد. روستایی در این منطقه قرار دارد که بسیار دیدنی و جذاب است و هسته شکل گیری کربلا محسوب می‌شود.

حرم کاظمین

در بخش شمال غربی بغداد، حرم کاظمین قرار دارد که برای شیعیان طراحی شده است. ساخت این مکان به سال 1515 باز می‌گردد. یکی از قدیمی ترین ساختمان های این مکان نیز کاخ عباسی است که در قرن 13 ام ساخته شده است و شهرت بسیار زیادی دارد.

جاذبه های طبیعی در عراق

جاذبه های طبیعی در عراق | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شقلامه

شقلامه در 51 کیلومتری مرکز شهر اربیل عراق قرار دارد و یک جاذبه طبیعی عجیب محسوب می‌شود. این منطقه بین دو کوه صفین و سرخ واقع شده است که از سطح دریا ارتفاع 966 متری را به خود اختصاص داده است. شقلاوه دارای طبیعت بسیار زیبا و جنگل و کوه بسیار مشهوری است و درختان بلوط و همینطور بوته های زیبایی در این منطقه دیده می‌شود. همچنین حیواناتی مانند بز کوهی، گرگ و گراز در این منطقه زندگی می‌کنند. نمای بالای کوه بسیار خیره کننده است و هزاران توریست و عکاس را به سمت خود می‌کشاند. این منطقه در ایام بهار بسیار دیدنی و جذاب است اما تابستان های گرم و نفس گیری دارد.

فرودگاه بین‌المللی اربیل

حقیقت امر این است که فرودگاه بین‌المللی اربیل که در شمال کشور عراق قرار دارد نیز در لیست جاذبه های توریستی این کشور قرار دارد. محوطه ای که برای این فرودگاه در نظر گرفته شده است یک فضای طبیعی با 11 درصدی بازسازی است و مانند یک پارک بسیار زیبا در کشور عراق می‌درخشد این منطقه در سال های گذشته یک فضای گردشگری بسیار مهم از نظر گروه های مختلف گردشگری بوده است البته که در این فرودگاه شرایط برای تفریح افراد نیز فراهم شده است. این منطقه از دید گردشگران برای تفریحات عصرانه و کوتاه مدت انتخاب خوب و قابل قبولی است.

مکان های تاریخی در عراق

مکان های تاریخی در عراق | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جاذبه ارگ اربیل

جاذبه ارگ اربیل یکی از مکان های تاریخی بسیار زیبا در کشور عراق است که نام دیگر آن قلعه هاولر تل است، این ارگ مرکز تاریخی شهر اربیل در کشور عراق محسوب می‌شود و به عنوان قدیمی ترین شهر مسکونی در دنیا به حساب می‌آید. اولین شواهد سکونت در این ارگ به قرن پنجم پیش از میلاد باز می‌گردد. ساختمان های بلندی در بالای این بخش دیده می‌شود که به طور کلی در امتداد منطقه ای بیضی شکل 430 در 340 متری قرار دارد. این منطقه بسیار جذاب و دیدنی بوده و به سه الی چهار قسمت تقسیم شده است، بازدید از سراها و تکیه ها و همینطور توپخانه های این منطقه سبب می‌شود که با فضای تاریخی کشور عراق به خوبی آشنا شوید.

 

موزه منسوجات کردی

موزه منسوجات کردی از دیگر دیدنی های تاریخی کشور عراق محسوب می‌شود که دارای زیبایی و ریزه کاری های بسیار عجیبی است و پارچه های زیبا و دستباف در این منطقه به فروش می‌رسد؛ این منطقه از نظر کردها منطقه ای بسیار زیبا است که توانسته بخش لاینفک زندگی کردها باشد. نیمی از قالیچه های این مجموع از کردستان ایران وارد شده است و عتیقه فروشی های جالب و بی نظیری نیز وجود دارد که سبب می‌شود افراد برای خرید سوغات به سراغ این بازار بیایند. این موزه در سال 2008 در طی یک آتش سوزی خسارت زیادی دید اما پس از دوره ای بازسازی صورت گرفته و امروزه به یکی از دیدنی های جذاب در کشور عراق تبدیل شده است.

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در عراق

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در عراق | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فستیوال رنگ‌ها

فستیوال رنگ‌ها در اربیل کشور عراق هر ساله برگزار می‌شود و یکی از بهترین جشن هایی است که عموم مردم را دور هم جمع می‌کند. در جشن رنگ ها تلاش می‌شود تا از قدرت رنگ در زندگی صحبت شود، رنگ های تیره به رنگ های ناامیدی مشهور هستند و رنگ های شاد امید به زندگی را بیشتر می‌کنند؛ هر شخص صورت و دست‌های خود را یک رنگی می‌کند و در مورد رنگ انتخابی سخنرانی می‌شود، درد و دل با رنگ ها از دیگر بخش‌های این فستیوال است؛ افراد سعی می‌کنند مشکلات و یا خوشی های خود را با انتخاب یک رنگ منتقل کنند، در هر صورت شرکت در فستیوال رنگ در کشور عراق می‌تواند یک انتخاب بسیار ارزشمند باشد و افرادی که قصد دارند با شرایط زندگی در کشور عراق آشنا شوند در این جشن شرکت می‌کنند. در فستیوال رنگ ها کودکان به سراغ رنگ های شاد می‌روند و افراد در سنین بالاتر رنگ های تیره را انتخاب می‌کنند و هر شخص احوال خود را با یک رنگی توضیح می‌دهد. جشن رنگ‌ها در کشور عراق در نوروز هر ساله برگزار می‌شود و استفاده از رنگ های سفید و صورتی در این فستیوال بسیار ارزشمند خواهد بود. مردم همه سعی خود را می‌کنند که درآمد حاصل از این جشن را به بنیاد خیریه در کشور عراق پرداخت نمایند. این جشن گاهاً توسط تیم های بزرگ سرمایه گذار خارجی نیز مورد حمایت مالی قرار می‌گیرد.

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در عراق

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در عراق | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فضای نمایشگاهی در کشور عراق بسیار گسترده است و بهترین فرصت برای شرکت های ایرانی است که محصولات و خدمات خود را در معرض دید عموم قرار دهند به این ترتیب فرصت ارتباط مستقیم بین تأمین کننده و خریدار صورت می‌گیرد. نمایشگاه های تجاری و بازارهای بزرگ کشور عراق در سال های اخیر رشد زیادی داشته‌اند فرصت حضور افراد در نمایشگاه های کشور عراق به صورت بازاریابی و فروش بین‌المللی نیز دیده می‌شود. برای سال 2020 لیستی از 50 نمایشگاه برتر کشور عراق اعلام شده است که هر یک نام معتبر و زمان و مکان مشخصی دارد. برخی از نمایشگاه های کشور عراق را بررسی می‌کنیم:

نمایشگاه ساخت و ساز کشور عراق یک نمایشگاه فوق‌العاده تخصصی در زمینه عمران و سازه است، این نمایشگاه دارای فضای مهندسی بسیار قدرتمندی است و هر ساله معماران بزرگ دنیا را به سمت خود جذب می‌کند.

نمایشگاه خدمات کسب و کار برای رشد فضای کاری و کارآفرینی صورت می‌گیرد و مشاوره های لازم در زمینه کار مورد نظر در این نمایشگاه داده می‌شود. وضعیت کسب و کار و همینطور رشد بخش های اقتصادی در این نمایشگاه بسیار ارزشمند است.

نمایشگاه هنر و صنایع در کشور عراق از دیگر نمایشگاه های معتبر محسوب می‌شود که از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار است، این نمایشگاه دارای فضای هنری بسیار عالی است و در بخش آموزشی نیز رتبه خوبی کسب کرده است.

نمایشگاه بانکداری و مالی برای کسانی که در رشته بانکداری و اقتصاد تحصیل کرده‌اند یکی از بهترین نمایشگاه‌های کشور عراق محسوب می‌شود؛ این نمایشگاه دارای فضای اقتصادی بسیار قدرتمندی بوده و البته که رشد اقتصادی خوبی در آن دیده می‌شود.

تورهای تفریحی یک روزه عراق

تورهای تفریحی یک روزه عراق | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تور یک روزه پارک و گالری هنری شانه

تور یک روزه بسیار مهیج پارک و گالری هنری شانه در لیست پر بازدید ترین گالری های دنیا قرار دارد و البته که اولین گالری دائمی در کشور عراق محسوب می‌شود. در این تور یک روزه ساعات اولیه صبح به بازدید از سه بخش مهم گالری اختصاص داده می‌شود، وعده ناهار در بام گالری در یک فضای دیدنی بسیار جذاب برگزار می‌شود، پس از صرف نهار، بازدید از مجسمه های سنگی حیوانات آغاز می‌شود که با توجه به تمایل عکاسی در این بخش نیاز است که حداقل دو ساعت زمان اختصاص داده شود. پس از این بخش افراد می‌بایست به بازدید از بخش های دیگر گالری بپردازند و وعده شام در یکی از غذاخوری های سنتی این بخش صورت می‌گیرد. تور کشور عراق یکی از مقرون به صرفه ترین تورهایی است که به شما اجازه می‌دهد از جاهای دیدنی کشور عراق بازدید نمایید. هر یک از دیدنی های کشور عراق زیبایی مخصوص به خود را دارد. خبر خوب این است که هزینه سفر به کشور عراق در صورتی که با تور سفر کنید بسیار ارزان‌تر از سایر بخش ها خواهد بود.

 

تور گردشگری بازار قیصری

تور گردشگری بازار قیصری نیز یک پیشنهاد خوب برای افرادی است که قصد دارند از بازارهای کشور عراق دیدن کنند. بازار قیصری یک بازار سرپوشیده است که در جنوب قلعه اربیل قرار دارد، در این بازار مغازه های کوچک و بزرگ سنتی نیز دیده می‌شود و اجناس قیمت ارزان و مناسبی دارند.

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به عراق

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به عراق | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امکان سفرهای زمینی و هوایی به کشور عراق نیز فراهم شده است؛ البته قیمت بلیط های هوایی به کشور عراق بسیار گران بوده و معمولا افراد سفر زمینی به کشور عراق را انتخاب می‌کنند، سفر زمینی به این کشور توسط اتوبوس صورت می‌گیرد و فروش بلیط کشور عراق با ارزان‌ترین قیمت نیز سبب می‌شود که افراد برای سفر به این کشور دغدغه کمتری داشته باشند. مقصد در این سفرها شهر اربیل و سلیمانیه است. دو شرکت اتوبوسرانی به صورت روزانه 7 روز هفته از سال 18 الی 21 بلیط اتوبوس برای اربیل را فراهم ساخته‌اند، سفر از تهران صورت می‌گیرد و ساعت حرکت نیز بر اساس تعداد نفرات و تاریخ سفر مشخص می‌شود. هزینه ای که برای این سفر در نظر گرفته می‌شود برای برای هر شخص از 12 هزار تومان آغاز می‌شود و گاهاً به 160 هزار تومان نیز می‌رسد. نوع اتوبوس هایی که برای سفر به کشور عراق در نظر گرفته شده است 25 نفره vip بوده و دارای شرایط بسیار راحت با صندلی های تخت شو است. این سفر بسته به شلوغی جاده بین 16 الی 20 ساعت زمان می‌برد. مسیر حرکت اتوبوس از مرز های مختلف بین ایران و کشور عراق است و به طور کلی انتخاب مسیر مشخص به عهده راننده اتوبوس خواهد بود. در صورتی که شهر سلیمانیه انتخاب شود هزینه بلیط عراق کمتر خواهد بود.

فصول مناسب سفر به عراق

فصول مناسب سفر به عراق | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بارها شنیده‌اید که کشور عراق در فصل تابستان بسیار داغ و آزاردهنده است، این موضوع صحت دارد و به طور کلی گرمای بی حد و مرز این کشور در ماه های مختلف کشور تابستان سبب شده است که شرایط سفر به کشور عراق بسیار دشوار باشد، بنابراین بهتر است که فصل بهتری را برای سفر به کشور عراق انتخاب نمایید. بیابان های این کشور نیز در فصل تابستان بسیار گرم هستند اما از طرفی اگر به دنبال اجاره ارزان آپارتمان در کشور عراق هستنید، فصل تابستان یکی از ارزانترین فصل های پیش روی شما است.

بهترین فصل برای سفر به کشور عراق زمستان و پاییز اعلام شده است، زمستان های کشور عراق معتدل است و خبری از سرمای زیاد و طاقت فرسا نبوده و به طور کلی شرایط برای سفر همه گروه ها فراهم شده است. پاییز و زمستان در کشور عراق از فصل های گردشگری محسوب می‌شود و قیمت اجاره آپارتمان در کشور عراق در این فصل ها گران بوده و با شرایط هر کسی سازگار نخواهد بود، اما از نظر آب و هوا هیچ مشکلی دیده نمی‌شود. فستیوال های کشور عراق عموما در فصل بهار صورت می‌گیرد و کسانی که علاقه زیادی به شرکت در فستیوال‌های این کشور دارند می‌بایست سفر خود را به فصل بهار موکول نمایند و البته که این فصل بسیار زیبا بوده و کل کشور سرسبز و دیدنی و چراغانی است.

هتل های عراق

هتل های عراق | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هتل کریستال گرند:

هتل کریستال گرند کشور عراق یکی از هتل های بسیار عالی 5 ستاره است که در شهر بغداد قرار دارد و دارای 307 اتاق است؛ این هتل دارای ساختمانی بسیار لوکس و جذاب است و بخش های بیرونی آن پر است از درختانی زیبا و فضایی دل انگیز. این هتل در لیست لوکس ترین هتل های کشور عراق قرار دارد و از نظر هزینه گران اعلام شده است. در بخش بیرونی این هتل شرایط برای رفت و آمد در تمام ساعات شبانه روز فراهم است.

هتل بابیلون وارویک:

هتل بابیلون وارویک یک هتل 5 ستاره لوکس در شهر بغداد است که دارای 300 اتاق بوده و به طور کلی در طراحی آن از نورپردازی های بسیار زیبایی استفاده شده است. نورپردازی های خطی و رنگی در این هتل دیده می‌شود و بخش های بیروتی این هتل آلاچیق گذاری شده است. بخش داخلی هتل برای کودکان فضای بازی بسیار عالی دارد.

هتل مالیتو:

هتل مالیتو کشور عراق یک هتل سه ستاره است که در شهر اربیل قرار دارد و در لیست بهترین هتل هایی است که می‌توانید از خدمات بهداشتی و رفاهی آن استفاده کنید و همینطور وای فای رایگان نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد، این هتل برای کسانی که قصد دارند سفر ارزان قیمتی داشته باشند، بهترین گزینه محسوب می‌شود. سرویس بهداشتی و غذاخوری این هتل نیز مناسب است. هتل دارای یک بخش مناسب برای رزرو بلیط بوده و خدمات آن 24 ساعته در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.

ویزای توریستی عراق

ویزای توریستی عراق | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ویزای توریستی کشور عراق به ویزایی گفته می‌شود که فرد سعی دارد به قصد تفریح و گردش وارد خاک این کشور شود و به طور کلی شرایط تمدید برای این ویزا وجود ندارد. این ویزا به صورت یک بار ورود صادر می‌شود و شخص باید بعد از مدت معین به کشور خود باز گردد. مدت زمانی که نیاز است تا ویزای کشور عراق صادر شود سه روز کاری است و ویزای توریستی این کشور 2 ماه اعتبار دارد؛ دارندگان ویزای کشور عراق می‌توانند یک ماه در این کشور اقامت داشته باشند. ویزای توریستی کشور عراق هم به صورت انفرادی و هم به صورت گروهی صادر می‌شود و همه این موارد در لیست ویزای عادی این کشور قرار دارد. به طور کلی شما برای اخذ ویزای توریستی نیاز به پاسپورت دارید.

.

علاوه بر پاسپورت، نیاز به عکس 3 در 4 با زمینه های سفید از روبرو بدون روتوش دارید، می‌بایست همه هزینه‌های مربوط به صدور ویزا را پرداخت نمایید، نیاز است که اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه شما ارزیابی شود. ارائه بلیط رفت و برگشت به کشور عراق نیز ارزیابی می‌شود، ارائه رزرواسیون هتل در کشور عراق نیاز است و می‌بایست فرم درخواست ویزا و اطلاعات شخصی نیز به صورت صحیح و خوانا پر شود. افراد باید تمکن مالی به میزان حداقل رقم اعلام شده از سوی سفارت نیز داشته باشند و نیاز به تأیید و مهر بانک است. توجه داشته باشید که ویزای ترانزیت کشور عراق با ویزای توریستی فرق می‌کند!

پروازها از ایران به عراق

پروازها از ایران به عراق | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

امکان پرواز مستقیم از تهران و سایر شهرهای بزرگ ایران مانند مشهد و اصفهان به کشور عراق وجود دارد. مدت زمان پرواز از فرودگاه امام خمینی تهران به شهر بغداد یک ساعت و سی دقیقه اعلام شده است. امکان جا به جایی در این پرواز 0 اعلام شده است. در صورتی که فرودگاه تهران برای سفر به کشور عراق انتخاب شود اغلب ساعت 10 شب پرواز به سمت بغداد صورت می‌گیرد و زمان رسیدن به مقصد نیز در حدود 11 و سی دقیقه خواهد بود.

پروازهای اصفهان به کشور عراق نیز اغلب در ساعت 14 ظهر، 16 بعدازظهر و همینطور 21 شب صورت می‌گیرد اما در برخی از فصل ها که مسافران بیشتری وجود دارد تعداد پروازها بیشتر می‌شود. پرواز از اصفهان به کشور عراق همه روزه نبوده و تنها در برخی از روزهای هفته قطعی است.

پرواز از شیراز به بغداد تنها در فصل پاییز و زمستان بوده و ساعت حرکت 7 صبح است، پرواز به بغداد در فصل‌های تابستان و بهار به ندرت دیده می‌شود. 

آب و هوای عراق

آب و هوای عراق | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که شما شهر نجف را برای سکونت انتخاب کرده باشید با تابستان هایی بسیار گرم و خشک روبرو هستید؛ این در حالی است که زمستان های این کشور سرد است. به دلیل گرمای زیاد تابستان، مردم سعی می‌کنند به سرد آبه هایی بروند که در دل زمین حفر شده‌اند و به طور کلی فضای خنک تری دارند، در نظر داشته باشید که شرایط آب و هوایی در این کشور در شهر بغداد فرق دارد. تابستان های بغداد گرم است اما زمستان های خنکی دارد و خبری از سرمای بیش از حد نبوده و سفر به این شهر بیشتر در فصل زمستان صورت می‌گیرد.

اینطور که مشخص است آب و هوای کشور عراق در فصل پاییز و بهار متعادل است، اواخر بهار هوا به شدت گرم امی‌شود و سفرهای بهاری به این کشور تا پیش از خرداد صورت می‌گیرد. همه ماه های پاییز برای سفر به کشور عراق خوب است و دمای هوا در وضعیت متوسط قرار دارد. کشور عراق در لیست کشورهای گرم و خشک قرار دارد و زمستان های این کشور نیز سرد و خشک هستند. دولت سعی کرده است که شرایط آب و هوایی کشور عراق را بهبود بخشد، در این زمینه هزینه های زیادی نیز در نظر گرفته شده است.

وسایل ضروری برای سفر به عراق

وسایل ضروری برای سفر به عراق | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در صورتی که علاقه به پیاده روی در اربعین دارید، نیاز است که در انتخاب وسایل درست برای پیاده روی دقت ویژه داشته باشید زیرا اگر هر یک از مواردی که گفته می‌شود نباشد سختی های در پیش زیادی خواهید داشت. افراد نیاز به کفش مناسب دارند که وزن سبک داشته باشد و لباس می‌بایست آزاد و خنک باشد، بهتر است که هر شخص دارای کوله پشتی شخصی باشد، افراد می‌بایست با خود شارژر و پاور بانک به همراه داشته باشند. آفتاب کشور عراق بسیار سوزاننده است بنابراین داشتن عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب شرایط سفر را برای شما آسان‌تر می‌کند. نیاز است که دینار عراقی یا دلار به همراه داشته باشید زیرا مردم کشور عراق میانه خوبی با واحد پولی غیر از دینار ندارند به این ترتیب در خرید سوغاتی و یا پرداخت هزینه اجاره آپارتمان در کشور عراق دچار مشکل می‌شوید پس بهتر است که پول خود را در ابتدا تبدیل کنید و یا از صرافی های عراق بخواهید که این کار را برای شما انجام دهند. از یاد نبرید که وضعیت امنیتی در کشور عراق هنوز آنطور که باید نبوده و بهتر است که وسایل با ارزش خود را نزد خود نگاه دارید و به کسی اعتماد نکنید. افراد می‌بایست وسایل بهداشتی نیز به همراه داشته باشند و در نظافت شخصی خود دقت کنند. رعایت نکات بهداشتی در سفر به کشور عراق یکی از مهم ترین موارد است و بهتر است که از مراکز درمانی که در بین فاصله کربلا و نجف قرار دارد استفاده کنید؛ سفر زیارتی به این کشور نیاز به رعایت پوشش و حجاب کامل دارد.

 

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در عراق

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در عراق | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت بانکداری الکترونیک در کشور عراق ضعیف است اما دولت سعی خود را کرده است که سیستم اقتصادی و بانکی در کشور عراق را بهبود دهد، مشخص است که درگاه پرداخت قبوض و همینطور مالیات و جرایم رانندگی در کشور عراق هنوز به صورت کامل راه اندازی نشده است. سیستم و سامانه های پرداخت الکترونیکی اقساط و همینطور شرایط ارسال پیامک در این کشور دیده نمی‌شود ولی شرایط فعالسازی فضای بانکداری در کشور عراق در سال های اخیر بهبود داشته است. مشخص است که سیستم مالی و بانکی در کشور عراق در سال های اخیر به نفع گروهی است که خود ارز لازم را به همراه داشته‌اند. صنعت بانکداری در این کشور نیاز به سرمایه گذاری های خارجی دارد. بانک مشترک ایران و عراق و در بغداد در دو شعبه مشغول به فعالیت است و البته که بانک مشترک در اربیل و سلیمانیه و نجف و کربلا نیز دیده می‌شود. تحول بانکداری سنتی و همینطور حرکت به سوی بانکداری مدرن در کشور عراق سبب شده است که سیاست برای توسعه سیستم های پرداخت مهمترین گام محسوب شود. اقدامات لازم برای الکترونیکی کردن سیستم های پرداخت در این کشور در هر دو بخش دولتی و خصوصی صورت می‌گیرد و دولت امیدوار است که عملیاتی شدن شبکه های ملی در کشور عراق به صورت حرفه ای دنبال شود. ایجاد شبکه های پایانه فروش و همینطور پرداخت کارتی در این کشور شرایط خوبی در زمینه بانکداری ایجاد کرده است. وضعیت تورم و سود در کشور عراق روز به روز رو به بهبود است.

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در عراق

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در عراق | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شرکت خصوصی بیمه ای در کشور عراق اعلام کرده است که نمایندگی های مشخصی در سطح شهر برای خدمت رسانی به گردشگران وجود دارد، این مسیر اقتصادی می‌تواند شرایط نظام سلامت در کشور عراق را بهبود بخشد. وضعیت بیمارستان های این کشور نامناسب است و نیاز به پزشک معالج در کشور عراق بسیار دیده می‌شود، از نظر فضای درمانی و گردشگری، کشور عراق روز به روز پیشرفت می‌کند. دولت سعی کرده است که عدم پوشش بیمه برای ریسک فعالان اقتصادی را در نظر بگیرد و در این زمینه صندوق ضمانت صادرات ایران با کشور عراق وارد همکاری شده است. وضعیت سلامت بیماران در ابتدا ارزیابی می‌شود تا مشخص شود که کدام یک از پوشش‌های بیمه ای برای آنها مناسب خواهد بود. خدمات مالی و بازرگانی در این کشور در دوره های زمانی مختلف با تغییراتی همراه بوده است. تسهیلات بانکی نیز برای درمان بیماری های خاص صورت می‌گیرد و البته که وضعیت شرکت های خصوصی در کشور عراق در رده بندی های مشخص دنبال شده است. در بسیاری از شرکت های درمانی این کشور، شرایط برای سرمایه گذاری به صورت بیمه نیز دیده می‌شود و دولت سعی در رشد این بخش دارد. شرکت های بیمه ای، پزشکی و درمانی در کشور عراق به صورت حرفه ای فعالیت نداشته‌اند اما نسبت به ده سال گذشته رشد خوبی در راستای پوشش درمانی در این کشور دیده می‌شود.

اجاره اتومبیل در عراق

اجاره اتومبیل در عراق | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اجاره ماشین به زائران در لیست شغل های پر درآمد در کشور عراق است، نرخ ارز زائران در اربعین حسینی بیشتر شده و این موضوع سبب می‌شود که نرخ اجاره اتومبیل در این کشور نیز بیشتر شود. در هر صورت قیمت های تقریبی که برای مسیرهای پر تردد در نظر گرفته می‌شود بیشتر از سایر بخش ها است. هزینه کرایه ماشین از مرز مهران تا شهر نجف به ارزش 17 هزار دینار اعلام شده است و همینطور هزینه ای که برای اجاره ماشین شخصی در نظر گرفته می‌شود حدود 25 هزار دینار ارزیابی شده است. افرادی که اتوبوس یا ون از شهر نجف تا کربلا اجاره می‌کنند باید حدودا 3 هزار و 500 دینار برای هر شخص و گاهاً تا 6 هزار دینار در نظر بگیرند.

هزینه اجاره اتومبیل سواری چهار نفره در کشور عراق از نجف یا کاظمین 9 هزار دینار ارزیابی شده است، به طور کلی هزینه رفت و برگشت در این کشور برای هر شخص جدا حساب می‌شود و حسابرسی برای اجاره اتومبیل هرگز به صورت گروهی نخواهد بود. در صورتی که قصد اجاره اتومبیل بدون راننده دارید می‌بایست گواهینامه داشته باشید و در صورتی که اتومبیل با راننده نیاز دارید باید هزینه بیش از 50 درصد را در نظر بگیرید. اجاره ماشین در کشور عراق در لیست شغل های پردرآمد محسوب می‌شود و دولت نیز این موضوع را تأیید کرده است که همه اتومبیل ها می‌بایست دارای بیمه و شرایط تسهیلات درمانی بالایی باشند. دیدنی های کشور عراق با اجاره ماشین سواری بسیار جذاب تر خواهد بود.

خطرات احتمالی برای گردشگران در عراق

خطرات احتمالی برای گردشگران در عراق | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

رونق گردشگری در کشور عراق سبب ایجاد یک سری خطرات شده است، حقیقت امر این است که وضعیت گردشگری در این کشور در سال های اخیر به نفع گروه بازاری شده است و کنترلی بر روی قیمت اجناس در عراق دیده نمی‌شود این موضوع سبب شده است که وضعیت گردشگری در عراق در سال های اخیر تغییراتی داشته باشد و گردشگران با گرانی های شدید روبرو باشند، اما سرقت در این کشور از موضوعات بسیار مهمی است که گاهاً سبب می‌شود همه سرمایه شخص در یک لحظه از بین برود! سارق کودک در عراق بسیار زیاد است پس مواظب فرزندان خود باشید. عراق یک کشور جنگ زده است و هنوز هم بقایای جنگ در این کشور دیده می‌شود و به طور کلی گاها ممکن است دزدی و حملات گاه و بی گاه به ماشین شما صورت بگیرد؛ البته خطر دستگاه‌های انفجاری در این کشور هنوز هم ریشه کن نشده است.

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به عراق

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به عراق | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت بیمارستان های کشور عراق بد بوده و این موضوع سبب شده است که هنوز هم بیماری های زیادی در این کشور دیده شود. شما برای ورود به عراق نیاز است که واکسن های هپاتیت الف، ب و همینطور کزاز و دیفتری بزنید و در صورتی که فکر می‌کنید بدن شما از ایمنی کمی برخوردار است واکسن سرخک به شما کمک خواهد نمود. در نظر داشته باشید که واکسن ها می‌بایست در بیمارستان های ایران زده شوند. کودکان در عراق نباید از آب های روان مصرف کنند و مشکل آب آلوده در عراق مرگ و میر زیادی به همراه داشته است، البته که جوشاندن آب می‌تواند یکی از روش های خوب برای جلوگیری از آلودگی های موجود در آب باشد. در سفر به عراق بهداشت فردی، به خصوص دهان و دندان را از یاد نبرید و بدانید که بهداشت دهان و دندان در این کشور تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. در صورتی که بیماری خاصی دارید باید با خود داروی مورد نظر را به همراه داشته باشید. وضعیت بهداشتی در هتل ها و مهمانسراهای این کشور به صورت خاصی است و هتل ها اغلب دارای بخش درمانگاهی و خدمات کمک های اولیه هستند.

آخرین ویرایش: 2020-05-01 17:14:45 200