x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل در کشور اردن

ساختار آموزشی در کشور اردن به 4 دوره مشخص تقسیم شده است، دوره پیش دبستانی، دوره 6 ساله ابتدایی از سن 6 الی 11 سال، دوره سه ساله مقدماتی متوسطه 12 الی 14 سال و دوره سه ساله تکمیلی متوسطه 15 الی 17 سال اعلام شده است. در سال 1998 یک نظام آموزشی جدید برای کشور اردن معرفی شود که تأکید بر علوم و ریاضیات و همینطور استفاده از کامپیوتر داشته است. زبان انگلیسی از اولین سال تحصیلی در این کشور تدریس می‌شود به طور کلی در نظام آموزشی کشور اردن طبق اهداف مشخصی دنبال شده است.

یک نوع بورسیه تحصیلی به عنوان تمام بورس در کشور اردن وجود دارد که به نوعی تشویق برای ادامه تحصیل است، این بورسیه شرایط تحصیلی بسیار خوبی ایجاد می‌کند و از سوی دانشگاه به افراد کمک مالی مناسبی ارائه می‌شود، این بورسیه شرایط کمک مالی را برای معدل بالا فراهم ساخته است. از یاد نبرید که رده های دانشگاهی در این بورسیه اهمیت زیادی دارند، میزان و تعداد این بورسیه برای کارشناسی ارشد بهتر از سایر گروه ها ارزیابی شده است اما برای بخش دکترا نسبت به قبل کمتر است. شما برای معادل سازی مدرک دیپلم و ریزنمرات بین سه هفته الی یک ماه زمان دارید و نیاز است که هزینه ای برای این بخش نیز پرداخت کنید. برای دوره کارشناسی زمان مورد نظر بیش از 5 ماه است و برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا این دوره تا 15 ماه نیز ادامه دار بوده است. در واقع اعتبار مدرک شما ارزیابی به ایران ارسال می‌شود و زمان نیاز است که تأیید صورت بگیرد و مدرک مجدداً ارسال شود. در هر صورت این پروسه زمانبر است و همه دانشگاه ها چنین شرایطی برای معادل سازی دارند. مدارک شما باید از بخش وزارت تربیت و تعلیم به طور دقیق پیگیری شود. دوره تحصیلی دندانپزشکی در اردن یک دوره 5 ساله بوده و نظام آموزش پزشکی در اردن به شکل اصولی پیش می‌رود. از سیستم آموزش آمریکا برای تحصیل دندانپزشکی اردن استفاده شده است. واحدهای آموزشی که در بخش زیست شناسی دیده می‌شود هر یک دارای رویکردهای مشخصی هستند و به طور کلی باید بتوانید خود را در بخش فیزیک و شیمی نیز ثابت کنید. تحصیل برای رشته دندانپزشکی در اردن یک دوره 1 ساله تحصیلی را به صورت اختیاری پیش می‌برد.

مشاوره تحصیل در کشور اردن
فهرست

تحصیل رایگان در اردن

تحصیل رایگان در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل رایگان در کشور اردن در رشته زبان و ادبیات عرب اعلام شد. دانشگاه اردن برای مقطع کارشناسی ارشد در رشته ادبیات عرب اقدام به جذب بورسیه با شرایط بسیار خوب دارد، اینطور که مشخص است طبق خبرگزاری ایسنا دانشگاه اردن سعی در ارائه دو بورس تحصیلی برای اتباع ایرانی در مقطع کارشناسی ارشد دارد. در این مسیر رعایت اصول و شرایط تحصیل رایگان اهمیت زیادی دارد. در صورتی که متقاضی مرد باشد دارا بودن کارت پایان خدمت و یا معافیت از نظام وظیفه بسیار مهم است، افراد باید مدرک تافل با حداقل 550 امتیاز داشته باشند که در بخش Paper – Based TOEFL کسب شده باشد و یا نمره 213 در بخش computer - Based TOEFL کسب کنند و همینطور امتیاز 79 برای بخش Internet - Based TOEFL نیز می‌تواند قابل قبول باشد. در صورتی که فرد مردک آیلتس داشته باشد نیاز به نمره 6 از این دوره خواهد داشت. یک نوع امتحان TCF نیز برگزار می‌شود که به طور کلی برای بورس تحصیلی قابل قبول است. سن افراد حداکثر باید 26 سال بوده و مدرک لیسانس آن ها با معدل 15 باشد. آخرین مدرک برای ارسال فرم های AF-QF و همینطور فرم تعهدنامه نیز باید ارائه شود. این شرایط تحصیل رایگان برای کسانی که توانایی تحصیل در رشته زبان و ادبیات عرب دارند فراهم شده است و خوشبختانه دولت در این زمینه جدی است.

بورسیه تحصیلی در اردن

بورسیه تحصیلی در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یک نوع بورسیه تحصیلی به عنوان تمام بورس در کشور اردن وجود دارد که به نوعی تشویق برای ادامه تحصیل است، این بورسیه شرایط تحصیلی بسیار خوبی ایجاد می‌کند و از سوی دانشگاه به افراد کمک مالی مناسبی ارائه می‌شود، این بورسیه شرایط کمک مالی را برای معدل بالا فراهم ساخته است. از یاد نبرید که رده های دانشگاهی در این بورسیه اهمیت زیادی دارند میزان و تعداد این بورسیه برای کارشناسی ارشد بهتر است سایر گروه ها ارزیابی شده است اما برای بخش دکترا نسبت به کمتر است. این بورسیه به صورت اختصاصی برای رشته های خاص نیز در نظر گرفته می‌شود به این معنی که برخی از دانشگاه ها اجازه تحصیل رایگان و یا بسیار ارزان در برخی از رشته ها را می‌دهند در هر صورت بورسیه مورد نظر نیاز به رزومه تحصیلی خوبی دارد. ویزای تحصیلی کشور اردن در شرایط بورسیه تحصیلی کشور اردن سریع تر صادر می‌شود. شهریه دانشگاه های کشور اردن به طور کلی در ابتدای هر ترم پرداخت می‌شود. برخی از دانشگاه های کشور اردن دارای شرایط بورسیه به صورت جایزه نیز هستند که در واقع به فردی که تحصیلات خوبی دارد پاداش می‌دهند؛ این بورسیه با مبالغ مالی، هزینه های دانشگاهی، جوایز مشخص و همینطور جوایزی که دارای میزان مبلغ بالایی است در نظر گرفته می‌شود. با این بورسیه شرایط خرید لپ تاپ و ... به شما داده می‌شود. دانشگاه های خصوصی کشور اردن نیز وام های تحصیلی خوبی در اختیار افراد قرار می‌دهد که هزینه دانشگاهی خوبی را فراهم می‌سازد و به طور کلی برای پرداخت شهریه و هزینه های دانشگاهی گزینه خوبی است. این وام ها نیاز به یک ضامن مقیم کشور اردن دارد و البته که تعهدنامه های مشخصی را در بر می‌گیرد؛ در هر صورت این مسیر برای افرادی که به سختی می‌توانند شهریه دانشگاهی را پرداخت کنند فراهم شده است.

اعتبار دانشگاه های اردن و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های اردن و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه علوم و تکنولوژی جردن(اردن) کشور اردن یکی از دانشگاه های معتبر این کشور محسوب می‌شود که 1652در دنیا و رتبه 2 در اردن را کسب کرده است، در این دانشگاه فضای تحقیقاتی و آموزشی خوبی دیده می‌شود. دانشگاه یارموک کشور اردن یکی دیگر از دانشگاه های خوب با رتبه 2353 جهانی است که شرایط تحصیل به صورت پژوهش را فراهم ساخته است، در این دانشگاه دروس به صورتی ارائه می‌شود که افراد بتوانند پس از یک دوره مشخص شرایط تحصیل درستی را مدنظر قرار دهند. شایان ذکر است که تحصیل در این دانشگاه با هزینه ارزانی همراه است. دانشگاه AQABA کشور اردن در لیست دانشگاه هایی قرار دارد که می‌تواند اخذ ویزای تحصیلی را برای افراد آسان‌تر نماید، این دانشگاه به طور کلی تحصیل آسان و مطمئن را گزینه خوبی می‌داند و البته که شهریه تحصیلی در این دانشگاه بالاتر از سایر بخش ها است، شرایط تحصیلی در این دانشگاه به طور کلی به نفع کسانی است که می‌توانند به سرعت به مقطع دکترا بروند.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در اردن

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون های ورودی بخش جدا نشدنی برای ورود به دانشگاه های کشور اردن محسوب می‌شود. شما برای ورود به دانشگاه‌های این کشور نیاز است که دو نوع آزمون ورودی برای ارزیابی شرایط علمی و مهارت زبانی خود را بگذرانید. سوالات آزمون یکپارچه بوده و به طور کلی در رشته های مهندسی یا غیر مهندسی صورت می‌گیرد. در این آزمون ها باید مشخص باشد که سطح علمی شما چه میزان است و البته که مهم است که سعی کنید در آزمون زبان نمره خوبی داشته باشید، وضعیت بومی و بین‌المللی شما برای ارزیابی آزمون زبان بسیار مهم است. کسانی که دارای مدرک زبان آیلتس با نمره بالا 6 و یا نمره تافل با نمره بالای 85 هستند نیازی به شرکت در آزمون زبان ندارند. آزمون های ورودی دانشگاه های خصوصی کشور اردن آسان‌تر هستند و به صورت خصوصی برگزار می‌شود.

معادل سازی مدارک در اردن

معادل سازی مدارک در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

پروسه معادل سازی مدارک در کشور اردن به این صورت است که در ابتدا باید دانشجو یا وکیل قانونی او یک سری مدارک و پاسپورت معتبر خود را ارائه دهد، اعتبار مدارک وی اهمیت زیادی دارد. نیاز است که معادل سازی از مدرک دیپلم و ریزنمرات به شکلی صورت بگیرد که اعتبار نهایی حفظ شود. شما برای معادل سازی مدرک دیپلم و ریزنمرات بین سه هفته الی یک ماه زمان دارید و نیاز است که هزینه ای برای این بخش نیز پرداخت کنید. برای دوره کارشناسی زمان مورد نظر بیش از 5 ماه است و برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا این دوره تا 15 ماه نیز ادامه دار بوده است. شما برای معادل‌سازی مدارک تحصیلی خود باید به میزان 50 دلار هزینه در نظر داشته باشید.

خوابگاه در اردن

خوابگاه در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت خوابگاه های کشور اردن به طور کلی تعریف ندارد یعنی در این کشور خوابگاه های دانشگاه های دولتی دارای وضعیت سرمایه بهتری بوده و امکانات مناسب تری دارند اما خوابگاه های دانشگاه های خصوصی وضعیت مطلوبی ندارد، و به طور کلی هزینه خوابگاهی در این کشور از سوی دولت ارزیابی میشود‌ و البته که برخی از خوابگاه های خصوصی با هزینه دانشجویان در نظر گرفته می‌شود، شما برای اینکه بتوانید از خوابگاه دولتی کشور اردن استفاده کنید باید به زمان ثبت نام توجه کنید، بهتر است بتوانید اصول و شرایط درستی را مدنظر قرار دهید تا در لیست دانشجویان ممتاز کشور اردن قرار بگیرد. سرمایه گذاری در خوابگاه های کشور اردن روز به روز بهتر می‌شود. خوابگاه هایی که به دانشجویان دکترا ارائه می‌شود شرایط مخصوصی دارد و به طور کلی کسانی که از این خوابگاه استفاده می‌کنند شرایط خوبی را در پیش می‌گیرند.

امتیازات کارت دانشجویی در اردن

امتیازات کارت دانشجویی در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

با کارت دانشجویی در کشور اردن به شما امکانات خاصی داده نمی شود اما می توانید از تخفیف های شهری برای حمل و نقل استفاده کنید، در کشور اردن شهربازی ملی وجود دارد که با استفاده از کارت دانشجویی این شرایط در اختیار شما قرار می‌گیرد که بتوانید از وسایل این بخش با هزینه ای بسیار ارزان استفاده کنید. امتیازات کارت دانشجویی در زمینه خرید کتاب و همینطور لپ تاپ نیز ارزیابی شده است. کارت دانشجویی در کشور اردن به طور کلی ملاک خوبی در زمینه خرید اقلام غذایی از فروشگاه های خاص می‌شود. این کارت به عنوان یک مدرک شناسایی عمل می‌کند و به طور کلی امتیازات آن برای دانشگاه های دولتی ارزیابی می‌شود.

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما اجازه ورود به مشاغل دانشجویی در کشور اردن دارید؛ باید این نکته مهم را بدانید که هر یک از مشاغل دانشجویی در این کشور بر اساس نوع کار و مهارت شما ارزیابی می‌شود یعنی کسانی که مهارت بالایی دارند برای ورود به مشاغل دانشجویی به نتیجه بهتری خواهند رسیده. افرادی که در کشور اردن به زبان عربی تسلط دارند می‌توانند شرایط کاری مناسبی را پیش بینی کنند. شغل هایی که در زمینه فناوری اطلاعات و کامپیوتر در کشور اردن دیده می‌شود بسیار عالی و با شرایط ویژه ای همراه هستند. برای ورود به مشاغل دانشجویی در کشور اردن باید بتوانید خود را در یک بخش تقویت کنید. مشاغل دانشجویی در این کشور بر اساس زبان عربی بهتر یافت می‌شود.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در اردن

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای کار دانشجویی در کشور اردن می‌توانید برای دوره لیسانس 12 ساعت و برای دوره های بالاتر 25 ساعت کار در نظر بگیرید. دانشگاه دولتی کشور اردن برای بخش خوابگاه، کتابخانه، سایت دانشگاهی و همینطور بخش های پژوهشی تقاضای کار دارد و این موضوع می‌تواند مسیر کار دانشجویی در کشور اردن را برای شما بهبود دهد. وضعیت کارهای پژوهشی در کشور اردن بیشتر برای مقطع دکترا و کارشناسی ارشد دیده می‌شود و کسانی که در بخش لیسانس تحصیل می‌کنند باید به سراغ شغل های بازار آزاد بروند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در اردن

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشجویان در کشور اردن از بیمه درمانی مشخصی استفاده می‌کنند. در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا فضای بیمه بهتری دیده می‌شود دانشجویان دکترای کشور اردن می‌توانند به سادگی از شرایط بیمه تکمیلی نیز استفاده کنند. هزینه های بیمه‌ای به میزان مشخصی از سوی دولت ارائه می‌شود. هزینه های پرداختی توسط دانشجویان در صورتی که صرف امور درمانی نشود می‌تواند در نهایت به صورت سرمایه گذاری اخذ شود.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در اردن

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بانک های کشور اردن شرایط مالی مشخصی برای دانشجویان فراهم نساخته‌اند اما به طور کلی اخذ وام برای عموم افراد در کشور اردن می‌تواند گزینه مناسب و آسانی باشد. وضعیت مالی در این کشور از موضوعاتی است که در سال های اخیر بارها توسط دولت ارزیابی شده است. در هر صورت بانک های کشور اردن برای کسانی که قصد تحصیل دارند می‌توانند کمک هزینه های مالی برای مدت مشخص را فراهم سازند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اردن

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

گروه ب (خوب) اردن الجامعه الاردینه الجامعه الیرموک

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در اردن

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هیچ یک از دانشگاه های این کشور مورد تأیید وزارت بهداشت نیستند

 

دانشگاه های برتر در اردن

دانشگاه های برتر در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه یونیسف یک دانشگاه مستقل در کشور اردن است که توانسته بهترین عناصر آموزش بین‌المللی را با هم ترکیب نماید. در این دانشگاه از کیفیت عالی بین‌المللی استفاده شده است. این دانشگاه دارای مراکز آموزشی زیادی بوده و به طور کلی در 9 کشور دنیا شعبه دارد. فضای تحصیلی در این دانشگاه به طور کلی توسط شورای ملی آموزش اداره می ‌شود. این دانشگاه در زمینه تدریس و پیشرفت تحصیلی رتبه خوبی دارد هدف بزرگی در دانشگاه یونیسف دیده می‌شود که سبب یادگیری و پژوهش های متنوعی می‌شود. وضعیت تحصیلی در این دانشگاه سبب شده است که مهارت های شخصی به طور دقیقی پیش برود. اهداف آموزشی که در این دانشگاه دیده می‌شود اغلب به صورت انلاین و با به کارگیری مسیر های آموزشی دقیقی است. برنامه های تحصیلی وابسته به مهندسی و مدیریت در این کشور به صورت کاملاً حرفه ای آموزش داده شده و در دو دهه گذشته وضعیت بورسیه تحصیلی به بهترین شکل ممکن دنبال می‌شود. به طور کلی سهم آموزشی در این دانشگاه از سوی دولت بالا است. زبان تدریس در این دانشگاه انگلیسی اعلام شده است. دانشگاه ZM از دیگر دانشگاه هایی است که توانسته در مسیر مهارت آموزی به نتیجه خوبی برسد، اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد فرصت تحصیل در این دانشگاه بسیار مشخص و روتین بوده و توانایی هایی که در یادگیری دروس در این دانشگاه وجود دارد به طور کلی بر اساس مهارت های شخصی ارزیابی می‌شود. حقیقت امر این است که محوطه های تحصیلی در این دانشگاه در سال های اخیر بهبود زیادی داشته است و افرادی که قصد استفاده از این دانشگاه دارند باید بتوانند توانایی درستی را مدنظر قرار دهند. دانشگاه یارموک کشور اردن در سال 1976 تأسیس شد و توانست یک نهاد پیشرو در آموزش عالی و دومین دانشگاه در کشور اردن محسوب شود. فضای پذیرش دانشجو در این دانشگاه در سه سطح مهم ارزیابی می‌شود و بیش از 37 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. به طور کلی در این دانشگاه 15 دانشکده و 7 مرکز تحقیقات علمی و همینطور 5 مرکز رشد پژوهش دیده می‌شود. کیفیت تحصیلی در کشور اردن بسیار بالا است. به طور کلی 62 برنامه کارشناسی و 64 برنامه کارشناسی ارشد و 18 برنامه دکترا نیز دیده می‌شود. گسترش فضای تحصیلی در کشور اردن به طور کلی سبب شده است که امکانات جدید با کیفیت بالایی ارائه شود. گسترش شبکه های تحصیلی در این دانشگاه در سطح روابط بین‌المللی دیده می‌شود. همکاری در این دانشگاه بر اساس کمک هزینه های تحقیقاتی مدنظر قرار می‌گیرد. فضای تحقیقی و پژوهشی در این دانشگاه بسیار زیاد بوده و به طور برنامه های دقیق و درست تبادل علمی بخش مهمی از فضای تحصیلی در این دانشگاه محسوب می‌شود. زبان انگلیسی و عربی برای تحصیل در دانشگاه YU استفاده می‌شود. دانشگاه JUST JORDAN یکی از بهترین مراکز علمی و آموزشی در کشور اردن است که به طور کلی توانسته مسیر تحصیلی درستی را برای افراد فراهم سازد. این مرکز آموزشی به طور کلی توانسته بر روی علم تأثیر بگذارد. رشته های پزشکی، مهندسی، معماری و کشاورزی در این دانشگاه به شکل بسیار عالی تدریس می‌شود. یک محیط فکری و اصولی مشخص در این دانشگاه وجود دارد و همینطور دارای امکانات ویژه در بخش علوم رایانه و فناوری اطلاعات است. تخصص‌های دانشگاهی در کشور اردن بر اساس نیاز های فردی ارزیابی می‌شود. فضای این دانشگاه بسیار متنوع بوده و یک چهارم از دانشجویان آن بین‌المللی هستند به طور کلی در این دانشگاه هیئت علمی و کارکنان برجسته ای دیده می‌شود محیط فکری بخش های مهم چالش برانگیز در این دانشگاه محسوب می‌شود. واحد های مربوط به محیط زیست در این دانشگاه بر اساس جدیدترین پیشرفت های روز دنیا ارزیابی می‌شود تجهیزات دانشگاهی در این دانشگاه سبب شده است که فعالیت‌های پژوهشی به طور مستقیم ارزیابی شود. به طور کلی واحدهای تحصیلی در این دانشگاه بر اساس برنامه های آکادمیک صورت می‌گیرد. زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی اعلام شده است و اعتبارات دانشجویی وسیعی را در بخش‌های مشخصی دنبال کرده است. دانشگاه ال اهلیه اولین دانشگاه خصوصی در کشور اردن است که در سال 1990 تأسیس شده است و به طور کلی بخش های خصوصی آن توانسته رشد بهتری نسبت به سایر بخش هایی که از بودجه دولت استفاده کرده‌اند فراهم کند. این دانشگاه در دروس سیستم کنترل کیفیت و همینطور رشته های مهندسی بسیار عالی عمل کرده است. چهارچوب تحصیلی در این دانشگاه بر اساس فناوری های اطلاعات و الکترونیکی ارزیابی می‌شود و به طور کلی رشته های تحصیلی آن بهبود بهتری نسبت به سایر رشته ها داشته‌اند. در نظام آموزشی اینطور مشخص شده است که فضای فناوری در این دانشگاه بسیار قوی است. دانشگاه AUT یک دانشگاه خصوصی در بخش جنوب کشور اردن است که توانسته یک انتخاب خوب برای کسانی باشد که قصد دارند با هزینه کم در این دانشگاه تحصیل کنند. به طور کلی فضای تحصیلی در این دانشگاه رشد خوبی داشته است و رشته های علوم پایه از رشته های ارزشمند این دانشگاه محسوب می‌شود تخصص های جدیدی که در این دانشگاه دیده می‌شود و می‌تواند بازار شغلی خوبی را فراهم سازد. حقیقت این است که ارزیابی شرایط فناوری در این دانشگاه بر اساس هدف دانشگاهی مشخصی دنبال می‌شود. پیشرفت های شخصی و اجتماعی به همراه توسعه های اقتصادی از بخش‌های بسیار مهم این دانشگاه است. اهداف اصلی این دانشگاه ارائه برنامه های آموزشی و یادگیری و تخصص های غیر سنتی است. به طور کلی بازار کار کشور اردن و همینطور فضای استاندارد مشخصی که در این کشور دیده می‌شود می‌تواند سیاست های دقیقی را مدنظر قرار دهد. در این دانشگاه حمایت از خلاقیت و نوسازی صورت می‌گیرد، درمان با احترام و عدالت فراهم می‌شود، تعهد دائمی برای بهبود کیفیت فراهم می‌شود. فضای تحصیلی در این دانشگاه تمیز و تعهد و مسئولیت اجتماعی درستی دیده می‌شود. زبان تحصیلی در این دانشگاه انگلیسی اعلام شده است.

نظام آموزشی اردن

نظام آموزشی اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ساختار آموزشی در کشور اردن به 4 دوره مشخص تقسیم شده است، دوره پیش دبستانی، دوره 6 ساله ابتدایی از سن 6 الی 11 سال، دوره سه ساله مقدماتی متوسطه 12 الی 14 سال و دوره سه ساله تکمیلی متوسطه 15 الی 17 سال اعلام شده است. در سال 1998 یک نظام آموزشی جدید برای کشور اردن معرفی شد که تأکید بر علوم و ریاضیات و همینطور استفاده از کامپیوتر داشت. زبان انگلیسی از اولین سال تحصیلی در این کشور تدریس می‌شود. ارتقاء توانایی فکری و ذهبی، ارائه آموزش های اسلامی و همینطور بررسی آموزش های جسمانی، آموزش عوامل انسانی، توجه بر آموزش در زمینه امرار معاش و همینطور آموزش سرمایه گذاری اقتصادی، آموزش های شهروندی و سیاسی از دیگر بخش های آموزش کشور اردن محسوب می‌شود در دوره پیش دبستانی در کشور اردن شخصیت کودکان در زمینه ذهنی و روحی و عاطفی شکل می‌گیرد. اصول اسلامی و زبان عرب تقویت می‌شود، روحیه همکاری در بین کودکان بیشتر می‌شود و آشنایی کودکان با ابعاد فعالیت های مختلف ارزیابی می‌شود. طول دوره آموزش مقدماتی متوسطه در کشور اردن 3 ساله است و از سن 12 سالگی آغاز و تا 14 سالگی طول می‌کشد، این دوره رایگان نبوده و اجباری نیست اما بسیاری از افراد آن را مهم می‌دانند. دوره آموزش تکمیلی در کشور اردن به صورت 3 سال بوده و از سن 15 سالگی شروع می‌شود، این دوره تا 17 سالگی طول کشیده و اجباری نیست اما هزینه تحصیل رایگان است. سال اول در این دوره مشترک است اما در سال های اول و دوم و سوم دو پروژه علوم تجربی صورت می‌گیرد. مدرسه متوسطه عمومی به کسانی در دوره علوم انسانی است. زبان آموزشی در تمام کلاس ها عربی است اما برای یادگیری مهارت زبان انگلیسی در کشور اردن زبان استفاده شده زبان انگلیسی انتخاب می‌شود. در این دوره رشد ذهنی به طور دقیق تقویت می‌شود. راهنمایی های لازم در زمینه مهارت های تفکر علمی و توانایی یادگیری صورت می‌گیرد. دوره بعدی آموزش پیش دانشگاهی است که به طور کلی برای کسانی که قصد ورود به دانشگاه دارند فراهم می‌شود. دولت سعی کرده تا امکانات رفت و آمد دانش آموزان را فراهم سازد. توسعه های بین‌المللی در این فضای تحصیلی بسیار دیده می‌شود. در کشور اردن بیش از 250 مرکز آموزشی دیده می‌شود. فارغ‌التحصیلان در کشور اردن پس از مرحله متوسط دو انتخاب دارند؛ انتخاب اول تحصیلات دانشگاهی و انتخاب دوم تعلیم و تربیت حرفه ای است.

لیسانس در اردن و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در اردن

لیسانس در اردن و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای تحصیل لیسانس در کشور اردن در ابتدا باید درخواست خود را به طور مستقیم به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید، مشخص است که مدارک و سوابق تحصیلی در این زمینه اهمیت زیادی دارد. شما باید به دوره های پیش‌نیازی که در اختیارتان قرار می‌گیرد دقت داشته باشید. اینطور که مشخص است که افراد برای مقطع لیسانس در کشور اردن باید 8 ترم به مدت 4 سال را پشت سر بگذارند. زبان عربی بخش جدا نشدنی تحصیل لیسانس در کشور اردن است و بهتر است که افراد سعی در یادگیری مختصر این زبان داشته باشند. مدرک زبان انگلیسی شما باید آیلتس با نمره بالای 6 باشد. در صورتی که مدرک لازم زبان انگلیسی یا فرانسوی دارید می‌توانید به سادگی این گزینه را به جای شرکت در آزمون آیلتس ارائه دهید. شما برای تحصیل لیسانس در کشور اردن باید دو قطعه عکس به همراه فرم درخواست تکمیل کنید، نیاز به گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار است، نیاز است که مدارک مالی شما به طور کلی معتبر باشد و نشان دهد از پس هزینه تحصیل بر خواهید آمد، شرایط تمکن مالی ارزیابی می‌شود، شما باید دیپلم و ریزنمرات خود را نیز ارائه دهید، نامه پذیرش از دانشگاه اهمیت زیادی دارد و افراد نیاز به شرکت در آزمون های ورودی دارند. افراد باید بتوانند در آزمون GMAT به نتیجه خوبی برسند، این آزمون می‌تواند مسیر تحصیلی افراد را هموارت کند. سطح علمی شما برای شرکت در این آزمون اهمیت زیادی دارد. شما در نهایت باید در آزمون نهایی شرکت کنید و مدرک لیسانس خود را اخذ کنید.

فوق لیسانس در اردن و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در اردن

فوق لیسانس در اردن و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل برای مقطع فوق لیسانس در کشور اردن دو سال است و نیاز است که افراد معدل لیسانس بالایی داشته باشند. رزومه تحصیلی قوی برای مقطع فوق لیسانس اهمیت زیادی دارد، هرچه تعداد مقالات علمی شما بیشتر باشد می‌توانید به سادگی فضای یادگیری دروس را در خود تقویت کنید. در رزومه تحصیلی شما باید مدرک لیسانس و ریزنمرات باشد، نیاز است به توصیه نامه از یک استاد راهنما است که تز انتخابی شما را مورد تأیید قرار دهد. تحصیل فوق لیسانس در کشور اردن ارزان نیست و این رویکرد سبب شده است که نامه تمکن مالی از اهمیت زیادی برخوردار باشد. تحصیل در رشته مدیریت و همینطور رشته های علوم انسانی نیاز به شرکت در آزمون GMAT دارد و باید بتوانید نمره مورد نظر در این آزمون را کسب کرده باشید. شما نیاز به تسلط به زبان عربی دارید و بهتر است که این موضوع را تقویت کنید در هر صورت مصاحبه‌ای که برای ورود به مقطع فوق لیسانس در کشور اردن صورت می‌گیرد به زبان عربی پشت سر گذاشته می‌شود. در نظر داشته باشید که شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یک دوره دو ساله بوده و این رویه سبب می‌شود که افراد در نهایت از پایان‌نامه خود دفاع کنند، نیاز است که افراد مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 5.5 داشته باشند.

دکترا در اردن و شرایط اخذ پذیرش دکترا در اردن

دکترا در اردن و شرایط اخذ پذیرش دکترا در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون ورودی برای مقطع دکترا اهمیت زیادی دارد در این آزمون افراد باید سعی کنند یک دوره مصاحبه علمی مشخص را دنبال کنند. به طور کلی مصاحبه ای که در این بخش دیده می‌شود نشان دهنده وضعیت سواد و علم شما است. مصاحبه صورت گرفته در کشور اردن به صورتی است که افراد بتوانند از تز پایان نامه ارشد خود صحبت کرده و اهمیت آن را مشخص کنند. برای مقطع دکترا نیاز است که گروه هیئت علمی دانشگاهی مورد نظر شما را تأیید کند، شما باید پروپوزال مورد نظر را تهیه کنید و بهتر است که سعی کنید در انتخاب استاد به نتیجه خوبی برسید. دانشجویان در این مقطع باید بتوانند حداقل دو مقاله مرتبط به رشته تحصیلی خود داشته باشند، نیاز به مدرک فوق لیسانس با معدل مشخص بوده و باید بتوانید دوره‌های تئوری را به طور دقیق طی کنید. پروپوزال شما اهمیت زیادی دارد، این برگه نشان می‌دهد که حداقل دو استاد راهنما تز انتخابی شما را تأیید کرده‌اند و مسیر تحقیق و پژوهش در مورد موضوع انتخاب شما صحیح است. طول تحصیل برای مقطع دکترا در کشور اردن 5 سال به طول می‌انجامد، در این دوره افراد باید بتوانند دروس مشخصی را پشت سر بگذارند و از سال دوم مسیر پژوهشی را دنبال کنند. داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره بالای 6 اهمیت زیادی دارد. مشخص است که مدرک زبان انگلیسی در کشور اردن می‌تواند یک برگه برنده برای کسانی باشد که قصد کار ضمن تحصیل دارند. شرایط یادگیری دروس در کشور اردن می‌تواند به شکلی باشد که افراد بتوانند پس از یک دوره مشخص تحصیلی وارد کار شوند. مدارکی که برای تحصیل دکترا نیاز دارید شامل مدارک تحصیلی قبلی و ریزنمرات موجود به همراه یک سری دروسی است که در دوره های قبل گذرانده‌اید، رزومه تحصیلی و همینطور مدارک زبان خواهد بود، شما در این دوره از دانشگاه خود حقوق دریافت می‌کنید، شرایط برای پژوهش رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد و می‌توانید به سادگی با گروه بزرگی از اساتید مشخص همکاری داشته باشید. وضعیت تحصیلات رایگان در بخش دکترا در کشور اردن به طور دقیق فراهم شده است، تحصیل دکترا در کشور اردن در سال های اخیر بهبود خوبی داشته است و مشخص است که رزومه تحصیلی شما در این زمینه اهمیت زیادی دارد، این دوره تحصیلی به طور کلی دارای شرایط خوبی برای تحصیل است و می‌تواند یک برگ برنده کاری باشد.

پزشکی در اردن و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در اردن

پزشکی در اردن و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه علوم پزشکی در اردن شرایط تحصیلی آسان و خوبی را فراهم ساخته است البته که در این کشور دانشگاه های معبتر زیادی در رشته های وابسته پزشکی دیده می‌شود. اولین شرط مهم برای ورود به رشته پزشکی در اردن مدرک دیپلم معتبر است. در صورتی که دانشگاه ملی اردن را انتخاب کنید نیاز است که مدرک زبان انگلیسی تافل با نمره بالایی داشته باشید. طول تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی اردن 5 سال و در دانشگاه های خصوصی 4 سال است، شما باید بتوانید دانش بالای خود را در دروس زیست شناسی و فیزیک و شیمی و همینطور زبان انگلیسی ارزیابی کنید. نیاز است که تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید و البته که تسلط نسبی شما به زبان عربی بسیار مهم است.

مدارک لازم برای پذیرش پزشکی در اردن این است که پاسپورت معتبر داشته باشید، حتماً باید مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشید، حتماً نیاز است که کپی شناسنامه و عکس پاسپورتی داشته باشید و باید بتوانید گواهی تسلط به زبان انگلیسی با نمره 6 و نیم داشته باشید. نیاز است که فرم درخواست شما را تکمیل کنید باید گواهی سلامت پزشکی معتبر داشته باشید، افراد باید برای اخذ ویزای تحصیلی در اردن گواهی تمکن مالی معتبر داشته باشند، نیاز به دو قطعه عکس پاسپورتی است که با چهره فعلی شما بسیار مشابه باشد، نیاز است که بتوانید فرم درخواست ویزا با تکمیل کنید و البته که پاسپورت شما باید معتبر باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های اردن ارزان و مناسب است، در نظر داشته باشید که هزینه تحصیل پزشکی در اردن بین 5000 الی 7500 دلار است. این هزینه برای هر ترم لحاظ می‌شود. هزینه زندگی در اردن می‌تواند بر اساس سبک زندگی افراد مشخص شود.

اما در مورد آزمون ورودی مقطع پزشکی دو نکته مهم این است که این آزمون با سوالات رندوم همراه است و بهتر است که بتوانید پایه های زیست و ریاضی خود را قوی کنید، باید بتوانید سعی کنید در نهایت آزمون بخش مهارتی آزمون وضعیت روانشناسی برای شناسایی بهتر شما ایجاد می‌کند که اهمیت زیادی دارد. مدرک آیلتس بالای 6 و نیم بسیار مهم است.

 

 

دندانپزشکی در اردن و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در اردن

دندانپزشکی در اردن و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دوره تحصیلی دندانپزشکی در اردن یک دوره 5 ساله است و از سیستم آموزش آمریکا برای تحصیل دندانپزشکی اردن استفاده می‌شود. تحصیل برای رشته دندانپزشکی در اردن یک دوره 1 ساله تحصیلی را به صورت اختیاری پیش می‌برد .به طور کلی شما باید در آزمون های ورودی در این بخش شرکت کنید و سعی کنید مدرک زبان آیلتس با نمره 7 ارائه دهید. فرم درخواست شما اهمیت زیادی دارد و نیاز است که افراد گواهی سلامت مشخصی را دنبال کنند. شما باید در ابتدا یک دوره پیش نیاز 6 ماهه را برای شناسایی بافت دهانی در نظر داشته باشید. هزینه تحصیل در اردن به طور کلی از 12 هزار دلار آغاز می‌شود. طول تحصیل دندانپزشکی از سال دوم با شرایط کاری مناسب در بیمارستان ها به عنوان کارآموزی فراهم شده است. شما هر ترم باید در رشته شیمی آزمون دهید و وضعیت سواد در این زمینه مشخص شده باشد. هزینه تحصیل دندانپزشکی از ترم دوم در صورتی که بتوانید وضعیت تحصیلی خوب خود را ثابت کنید به سادگی توسط بورسیه های تحصیلی مشخصی دنبال می‌شود که در نهایت به نفع شما خواهد بود.

تخصص پزشکی در اردن و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در اردن

تخصص پزشکی در اردن و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تخصص پزشکی تنها در سه دانشگاه دولتی و یک دانشگاه خصوصی در اردن فراهم شده است، شما برای ورود این بخش در هر دو نوع دانشگاه باید در آزمون های ورودی شرکت کنید. شرایط تحصیلی در بخش پزشکی بسیار ارزشمند است مشخص است که شاخه های تحصیلی در اردن بر اساس واحد های درسی محاسبه می‌شود به طوری که برخی از دانشگاه‌ها 35 الی 40 واحد برای تخصص پزشکی در نظر می‌گیرند و برخی دیگر از دانشگاه‌ها بیش از 40 واحد برای این بخش در نظر گرفته‌اند. طول دوره تحصیل برای تخصص پزشکی 4 ساله است و به طور کلی شما می‌توانید کلاس های عملی و همینطور کلاس های تئوری را به صورت موازی طی کنید. شما باید مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 6 و نیم داشته باشید و در صورتی که در بیمارستان کار کنید می‌توانید حقوق مناسبی داشته باشید. برای پذیرش در این رشته باید پس از اخذ مدرک پزشکی عمومی خود یک دوره یک ساله را پشت سر گذاشته باشید و بتوانید در آزمون عملی پیش از ورود به رشته تخصص پزشکی ورود کنید.

تخصص دندانپزشکی در اردن و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در اردن

تخصص دندانپزشکی در اردن و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تخصص دندانپزشکی در اردن با شرایطی یکسان با پزشکی همراه است اما تفاوت موجود این است که شما در تخصص دندانپزشکی باید بتوانید یک دوره پیش نیاز 5 ماهه را نیز بگذرانید. از یاد نبرید که آزمون دندانپزشکی بیشتر در بخش دروس تخصصی اهمیت دارد. تخصص دندانپزشکی در اردن با واحدهای عملی زیاد همراه است و در 43 واحد درسی بیش از 30 واحد عملی برگزار می‌شود که اهمیت زیادی دارد. شما باید در آزمون عملی اول بتوانید بیش از 70 درصد نمره را کسب کرده باشید تا شرایط تحصیل برای شما مناسب باشد. هزینه تخصص دندانپزشکی در این کشور زیاد است و بهتر است که معدل خود را همیشه بالا نگه دارید تا بتوانید از طرح تخفیفی که دانشگاه در اختیار شما قرار می‌دهد استفاده کنید. تخصص دندانپزشکی در اردن در دوره های مشخصی دنبال شده است سعی کنید برای بررسی هزینه تخصص در ابتدا واحدهای درسی مشخصی را برای هر ترم تقسیم کنید، این امکان از سوی دانشگاه در اختیار شما قرار می‌گیرد.

رشته های غیر پزشکی در اردن

رشته های غیر پزشکی در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم کشور اردن علاقه‌ای به رشته های مهندسی ندارند و رشته های علوم پایه و در این کشور بیشترین ارزش را دارد. رشته های وابسته به مدیریت و ... در کشور اردن به طور کلی از جمله رشته های بسیار مهم محسوب می‌شود که می‌تواند آینده شغلی خوبی داشته باشد مردم کشور اردن به طور کلی در بخش های علوم انسانی، حقوق، ادبیات و همینطور وکالت به نتیجه خوبی رسیده‌اند. شرایط تحصیل در دانشگاه های کشور اردن خوب است و خوشبختانه دولت در این زمینه توانسته چندین اصل مهم را مدنظر قرار دهد، در هر صورت رشته های مهندسی در کشور اردن بیشتر توسط دانشجویان خارجی مورد حمایت قرار می‌گیرد. رشته های هنری نیز در بین بانوان رایج است و بانوان علاقه زیادی به رشته های هنری در کشور اردن دارند، در هر صورت بسیار مهم است که افراد در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند. مدارس عالی بازرگانی در کشور اردن بسیار زیاد است و رشته گردشگری و اقتصاد و بازرگانی از رشته های مهم محسوب می‌شود. بورسیه تحصیلی در کشور اردن به طور کلی شامل شرایطی است که بتوانند افراد زیادی پذیرفته شوند. بورسیه کشور اردن برای کسانی که دارای یک دوره سابقه کاری هستند بهتر است.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در اردن

خطرات احتمالی برای دانشجویان در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

- وضعیت خوابگاهی در اردن خوب نیست و دولت نیز تغییرات چندانی در این زمینه ایجاد نکرده است بنابراین مشکل اسکان به خصوص برای دخترانی که قصد تحصیل در اردن دارند وجود دارد. - وضعیت سیستم بهداشت و درمان در اردن به شکلی است که افراد باید در استفاده از آب شرب این کشور دقت داشته باشند چراکه لوله کشی های شهری در این کشور وضع نامطلوبی دارد. - آب و هوای این کشور گرم است و شاید برخی از افراد نتوانند با شرایط جوی این کشور راه بیایند. - در اردن قیمت برق گران است این موضوع سبب می‌شود که سیستم نور در خانه و دانشگاه های اردن کیفیت بالایی نداشته باشد.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در اردن

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدرسه‌ی بین‌المللی QQRT یک مدرسه بسیار جدید و مدرن در اردن است که توانسته یادگیری زبان عربی و البته زبان انگلیسی را به صورت محیط مادری بگذراند، این مدرسه در چندین شهر اردن شعبه دارد و برای رده های سنی 3 الی 18 سال در نظر گرفته شده است. هزینه تحصیل در این مدرسه کمی بالا است اما شرایط کمک مالی بسیار خوبی به دانش‌آموزان برتر داده است. تحصیل در این مدرسه به طور کلی بر اساس نوع امکانات تعیین می‌شود. مدرسه بین‌المللی OPO یک مدرسه برای تقویت مهارت های زبان، زیست و شیمی و ریاضی است و دروس دیگری در این مدرسه تدریس نمی‌شود؛ شهریه تحصیلی این مدرسه گران بوده و افراد برای اینکه بتوانند هزینه های تحصیلی مشخصی را مدنظر قرار دهند باید بتوانند از صندوق های مالی این مدرسه استفاده کنند. هزینه تحصیلی در این مدرسه در ابتدای هر سال توسط دولت مشخص می‌شود. مدرسه استعداد یابی آمریکایی که در اردن قرار دارد یک شعبه از یک مدرسه ملی است که دانش‌آموزان را بر اساس سطح استعدادشان ارزیابی می‌کند، در این مدرسه شرایط تحصیل به بهترین شکل ممکن دنبال می‌شود.

چاپ مقالات علمی در اردن و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در اردن و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مقالات علمی که در بخش کامپیوتر ثبت می‌کنید نیاز به ارزیابی مشخصی دارد و باید بتوانید امتیاز خود را در چاپ این مقالات بالا ببرید و سعی کنید تز پایان نامه ارشد خود را بخشی از موضوع مقالات علمی در نظر داشته باشید. این نکته را مدنظر قرار دهید که مقالات علمی در اردن هر یک بر اساس رتبه دانشگاهی امتیاز بندی می‌شود. مقالاتی که در زمینه مدیریت و علوم انسانی به ثبت می‌رسند امتیاز دو برابر برای شما دارند. بهتر است که مقالات شما توسط تیم های معتبر هیئت علمی ارزیابی شود. مدت زمانی که برای چاپ مقالات شما در نظر گرفته می‌شود کمتر از 3 ماه است.

شرکت در آزمون های بین المللی در اردن

شرکت در آزمون های بین المللی در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در اردن آزمون GMAT یکی از بهترین آزمون های بین‌المللی معتبر محسوب می‌شود؛ این آزمون برای رشته‌های تجارت و مدیریت برگزار می‌شود و برای رشته های غیر مهندسی شرایط خوبی دارد. شرایط آزمون برای همه افراد یکسان است و امتیاز آزمون در طول دوره های زمانی مختلف ارزیابی می‌شود. پذیرش تحصیلی با داشتن مدرک این آزمون مشخص است. حقیقت این است که این آزمون امتیاز تحصیل درستی در اختیار شما قرار می‌دهد.

کنفرانس های علمی در اردن

کنفرانس های علمی در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کنفرانس بین‌المللی فضای علوم انسانی بر طب سنتی کنفرانس بین‌المللی نوآوری های جدید رشته کامپیوتر

جشن های دانشگاه ها در اردن

جشن های دانشگاه ها در اردن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هر ساله جشن سرود در دانشگاه های کشور اردن و به زبان مردم این کشور، که عربی است، برگزار می‌شود. این جشن، جشنی بسیار زیبا و دیدنی است که فضای شادی برای دانشجویان و سایر افراد فراهم می‌کند.