x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

قرقیزستان

کشور قرقیزستان در قاره آسیا قرار دارد و با قزاقستان، ازبکستان، تاجیکستان و چین هم مرز است، این کشور به طور کلی دارای طبیعت بکر و دست نخورده‌ای است.آب و هوای این کشور در وضعیت متوسط قرار دارد. این کشور دیدنی های وسیعی دارد به طوری که می‌تواند یک گزینه بسیار عالی در مسیر های توریستی باشد. آب و هوای این کشور در ایام گرم سال متعادل است. یکی از مهم‌ترین وجه تمایز این کشور از سایر کشورهای آسیایی مرکزی اتخاذ خط مشی اقتصادی لیبرالی است. مهم‌ترین بخش صادرات کشور قرقیزستان در صدور پنبه و پشم و گوشت دیده می‌شود؛ این کشور در زمینه تنباکو و گاز طبیعی نیز رشد خوبی داشته است. در این کشور آداب و رسوم اسلامی از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار است. در قرقیزستان، در زمان غذا خوردن اغلب افراد سکوت می‌کنند. پیاده روی بخشی از فرهنگ مردم قرقیزستان محسوب می‌شود. 

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Kyrgyzstan عربی: قرغيزستان
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری/ پارلمانی
 • زبان های رایج: زبان روسی و گویش های مختلف
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: صوم هر صوم 0.014 دلار آمریکا است
 • پیش شماره تلفن: 00996
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 71
 • پایتخت: بیشکک
 • زبان های رسمی: قرقیزی
 • جمعیت: بیش از 6.202 میلیون در سال 2017
 • منطقه زمانی: UTC+6 (KGT)
 • دامنه اینترنتی: .kg
 • رتبه تولید ناخالص: 8.013 میلیارد دلار آمریکا

سفر به قرقیزستان

سفر به قرقیزستان، سفر به کشوری با آداب و رسوم سنتی مخصوص به خود است که با مظاهر تمدن در هم آمیخته شده است.قرقیزستان Kyrgyzstan کشوری کوهستانی در آسیای مرکزی است که اطراف آن را کشورهای مختلف احاطه کرده و محصور در خشکی است. این کشور با قزاقستان، ازبکستان، تاجیکستان و چین هم مرز است. اقوامی با تبار ایرانی‌ به نام سکاها، اولین ساکنان منطقه کنونی که به نام قرقیزستان است، را تشکیل می‌دادند. تاریخچه قرقیزستان بیش از 2000 سال قدمت دارد که شامل انواع فرهنگ ها و امپراتوری ها می­شود. موقعیت جغرافیایی زمین که بسیار کوهستانی است، به حفظ فرهنگ قدیم آن کمک کرده است، قرقیزستان به عنوان بخشی از تمدن های بزرگ در جاده ابریشم و دیگر راه های تجاری و فرهنگی، دارای نقش مهمی بوده است.جمعیت این کشور در سرشماری سال 2017، 6 میلیون 200 هزار نفر اعلام شده است. جمعیت بیشکک پایتخت قرقیزستان نیز 980 هزار نفر است.

سفر به قرقیزستان

زندگی در قرقیزستان

مساحت کشور قرقیزستان حدود 199.900 کیلومتر مربع اعلام شده است. پایتخت این کشور شهر بیشکک است. شهرهای مهم در قرقیزستان اوش و باتکن و جلال آباد نام دارد.مردم این کشور به زبان روسی و قرقیزی صحبت می‌کنند و به طور کلی گویش های بخش شمالی و جنوبی با هم فرق دارد. قرقیزستان کشوری محصور در خشکی است که در آسیای مرکزی قرار دارد. این کشور در لیست کشورهای کوهستانی است. ارزیابی ها نشان داده است که وضعیت حقوق و درآمد در کشور قرقیزستان نسبت به فضای محدود آن عالی بوده و یک شریط کاری خوب برای افراد فراهم خواهد بود. برنامه نویس در کشور قرقیزستان 2 برابر یک برنامه نویس ایرانی حقوق دریافت می‌کند. تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور قرقیزستان می‌تواند از نظر هزینه برای افراد عالی باشد.برنامه نویس در کشور قرقیزستان 2 برابر یک برنامه نویس ایرانی حقوق دریافت می‌کند.

زندگی در قرقیزستان

مهاجرت به قرقیزستان

مهاجرپذیری شهر بیشکک، در کشور قرقیزستان که پایتخت زیبای این کشور است روز به روز بیشتر می‌شود. این شهر در دامنه کوه تیان واقع شده است و دارای دیدنی های بسیار وسیعی است. این شهر زیبا به طور کلی دارای جاذبه های تفریحی و گردشی فراوانی بوده و مسافران زیادی برای تفریح این شهر را انتخاب می‌کنند. میزان مهاجرپذیری این شهر نسبت به سایر شهرها بیشتر اعلام شده است. میزان مهاجرپذیری کشور قرقیزستان نسبت به کشورهای همسایه 12 درصد بیشتر شده است؛ البته هنوز هم ویزای توریستی این کشور رتبه بیشتری نسبت به سایر کشورها دارد. پناهندگی به این کشور اصلاً کار ساده‌ای نبوده و قطعا مشکلات زیادی را رقم می‌زند. در این روش، اول می‌بایست علت انتخاب روش پناهندگی مشخص باشد، یعنی شما می‌بایست عمق فاجعه را با مدارک و اسناد ارائه دهید و دولت قرقیزستان را قانع کنید که شما در کشور خود در خطر قرار دارید. تحصیل در مقطع لیسانس در این کشور 4 سال به طول می‌انجامد

مهاجرت به قرقیزستان

تحصیل در قرقیزستان

دانشگاهBN کشور قرقیزستان یکی از بهترین دانشگاه‌ها محسوب می‌شود، این دانشگاه از استانداردهای پیشرفته تحصیلات عالی فدراسیون روسیه و کشور قرقیزستان استفاده می‌کند.در کنار برنامه های تخصصی سنتی 5 ساله دوره های کاندادی علوم نیز در این دانشگاه دیده می‌شود و آموزش متوسط در KRSU را پوشش می‌دهد. سیستم آموزش و پرورش در کشور قرقیزستان به عنوان یکی از بخش های مهم در جامعه محسوب می‌شود و این کشور سیاست های مشخصی در زمینه بورسیه نیز در دست دارد که می‌تواند آینده‌ای روشن را فراهم سازد. این کشور هر سال بین 100 الی 150 بورسیه را برای دانش‌آموزان خارجی در نظر می‌گیرد. این کشور دارای 52 مرکز آموزشی در سطوح مختلف است که حدود 31 مرکز عمومی بوده و الباقی خصوصی هستند.. تخصص دندانپزشکی در کشور قرقیزستان به صورت یک دوره 5 ساله است که پیش از ورود، از شما یک آزمون بسیار مهم اخذ می‌شود که باید بتوانید در آن نتیجه خوبی بگیرید.

تحصیل در قرقیزستان

شرایط کار ذر این کشور به چه صورت هست.. می‌شود ویزای کاری گرفت.. در صنایع نفت و گاز

2020-02-14 21:23:32