x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

زندگی در قرقیزستان

مساحت کشور قرقیزستان حدود 199.900 کیلومتر مربع اعلام شده است. پایتخت این کشور شهر بیشکک است. شهرهای مهم در قرقیزستان اوش و باتکن و جلال آباد نام دارد. مردم این کشور به زبان روسی و قرقیزی صحبت می‌کنند و به طور کلی گویش های بخش شمالی و جنوبی با هم فرق دارد. قرقیزستان کشوری محصور در خشکی است که در آسیای مرکزی قرار دارد. این کشور در لیست کشورهای کوهستانی است. ارزیابی ها نشان داده است که وضعیت حقوق و درآمد در کشور قرقیزستان نسبت به فضای محدود آن عالی بوده و یک شریط کاری خوب برای افراد فراهم خواهد بود. دستمزد در تولید در کشور قرقیزستان به ارزش 189242.00 صوم برای هر ماه اعلام شده است، تولید و صنعت در کشور قرقیزستان رشد خوبی داشته است؛ کشور قرقیزستان یک کشور قدرتمند اقتصادی بوده و روال های تجاری خود را به نفع مردم پیش برده است. از دیگر شغل های پر درآمد در کشور قرقیزستان برنامه نویسی و یا اصول آی‌تی است. اصول آی‌تی در این کشور خود دارای چندین بخش مختلف است که باید به طور دقیق ارزیابی شود، مبرهن است که برای داشتن یک سیستم برنامه نویسی درست باشد مهارت تجربی زیادی به کار گرفته شود. برنامه نویس در کشور قرقیزستان 2 برابر یک برنامه نویس ایرانی حقوق دریافت می‌کند. تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور قرقیزستان می‌تواند از نظر هزینه برای افراد عالی باشد، شایان ذکر است که کشور قرقیزستان به طور کلی از دسته کشورهایی است که از نظر هزینه برای افراد مناسب بوده و با یک مسیر برنامه ریزی صحیح می‌توان این انتظار را داشت که افراد بتوانند با حقوق دریافتی خود پس‌انداز نیز داشته باشند.

مشاوره زندگی در قرقیزستان
فهرست

حداقل حقوق در قرقیزستان

حداقل حقوق در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

نرخ بیکاری در کشور قرقیزستان حدود 4.80 درصد اعلام شده است به طوری که در این کشور حدود 8732.50 هزار نفر مشغول به کار هستند و روشن است که نرخ بیکاری برای ده سال آینده در این کشور کمتر خواهد بود. کار در کشور قرقیزستان به طور کلی با حقوق مشخصی همراه است. حداقل دستمزد در کشور قرقیزستان حدود 42500.00 صوم برای هر ماه تخمین خورده است؛ مبرهن است که دستمزد بر اساس مهارت افراد طبقه می‌شود و افرادی که مهارت بالاتری دارند می‌توانند از درآمد بهتری برخوردار باشند. جمعیت کشور قرقیزستان بیش از 6.14 میلیون اعلام شده است. ارزیابی ها نشان داده است که وضعیت حقوق و درآمد در کشور قرقیزستان نسبت به فضای محدود آن عالی بوده و یک شریط کاری خوب برای افراد خواهد بود. دستمزد در تولید در کشور قرقیزستان به ارزش 189242.00 صوم برای هر ماه اعلام شده است، تولید و صنعت در کشور قرقیزستان رشد خوبی داشته و مشخص است که وضعیت درآمدزایی در این کشور می‌تواند بر اساس رویکردهای جدید ارزیابی شود. اینطور که شواهد نشان می‌دهد، تعداد افراد شاغل در کشور قرقیزستان حدود 8732.50 هزار نفر است و وضعیت اقتصادی کشور قرقیزستان رو به پیشرفت جدی است. در نظر داشته باشید که رسیدن به مهارت در این کشور درخور پشتکار و تلاش زیادی است و افراد باید بتوانند این مسیر را به خوبی طی کنند. مشخص است که ارزش های فعلی در کشور قرقیزستان بر اساس تقویم های اقتصادی رشد 16 درصدی داشته است. وضعیت صادرات و واردات در کشور قرقیزستان پیشرفت داشته است به طوری که بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی ورود به بخش صادرات و واردات را بسیار عالی می‌دانند و در سال های اخیر ورود به شاخص های صادراتی در کشور قرقیزستان افزایش خوبی داشته است. کسانی که در رشته های مهندسی تحصیل دارند نیز در آن کشور می توانند درآمد خوبی داشته باشند. سن بازنشستگی برای بانوان در کشور قرقیزستان 58 و برای آقایان 63 سال اعلام شده است. روال های سختی کار برای بانوان کمتر از آقایان است، در نظر داشته باشید که شاخص های حقوقی در کشور قرقیزستان می‌تواند بر اساس رویکردهای مشخصی دنبال شود و به طوری که دستمزد در سال های جدید نسبت به سال‌های گذشته بهبود داشته است. کشور قرقیزستان یک کشور قدرتمند اقتصادی بوده و روال های تجاری خود را به نفع مردم پیش برده است.

میانگین درآمد در قرقیزستان

میانگین درآمد در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

افرادی که در زمینه عمران و ساخت و ساز فعالیت دارند در کشور قرقیزستان به سود خوبی می‌رسند؛ وضعیت درآمدزایی این افراد نسبت به سایر افراد 22 درصد رشد داشته است. کشور قرقیزستان یکی از کشورهایی است که در صدور مجوز برای ساخت و ساز یک سری عملکردهای جدید را وارد کرده و مشخص است که ریتم ساخت و ساز در این کشور به طور دقیق دنبال می‌شود. ساخت و ساز در کشور قرقیزستان از نظر هزینه ارزان است و ورود به این شغل با توجه به میزان مهارت افراد می‌تواند آینده خوبی را فراهم سازد، در هر صورت درآمدزایی از طریق ساخت و ساز خود دارای شاخص های روتینی است. مورد دیگر از نظر درآمدزایی در کشور قرقیزستان در زمینه مهندسی است، وضعیت مهندسی در کشور قرقیزستان پس از دوره های خاصی دنبال می‌شود، یعنی اغلب کسانی که قصد دارند از طریق ویزای کار وارد کشور قرقیزستان شوند و ورود به شغل مهندسی داشته باشند باید یک دوره کارآموزی را به خوبی بگذارند. شرایط اقامت در کشور قرقیزستان در سال‌های اخیر بهتر شده است. از دیگر شغل های پر درآمد در کشور قرقیزستان برنامه نویسی و یا اصول آی‌تی است. اصول آی‌تی در این کشور خود دارای چندین بخش مختلف است که باید به طور دقیق ارزیابی شود، مبرهن است که برای داشتن یک سیستم برنامه‌نویسی درست باید مهارت تجربی زیادی به کار گرفته شود. یک برنامه نویس در کشور قرقیزستان 2 برابر یک برنامه نویس ایرانی حقوق دریافت می‌کند. همینطور افرادی که ورود به بخش امنیت سایت دارند نیز می‌توانند درآمد خوبی داشته باشند. اینطور که شواهد نشان می‌دهد اغلب کسانی که در وضعیت اقتصادی به رتبه خوبی رسیده‌اند می‌توانند کسب و کار و یا سیستم خود اشتغالی در کشور قرقیزستان ایجاد نمایند و سود خوبی برای افراد در نظر گرفته می‌شود. مورد دیگر که در زمینه درآمدزایی ارزیابی می‌شود در خصوص پزشکی و شاخه های مربوط به پزشکی است، کسانی که در لاین چشم و گوش و حلق و بینی تحصیل کرده‌اند در کشور قرقیزستان به درآمد خوبی می‌رسند، این کشور نیاز به متخصص بینایی داشته و هر ساله اطلاعیه کاری زیادی در این زمینه زده می‌شود؛ در نظر داشته باشید که حقوق این فرد نسبت به ایران 16 درصد بیشتر است. شما می‌توانید در کشور قرقیزستان با ورود به فضای گردشگری نیز درآمد خوبی داشته باشید، سود حاصل از گردشگری در کشور قرقیزستان می‌تواند هم برای دولت و هم برای ملت ارزشمند باشد، این مسیر نیاز به جذب توریست و ایجاد رفاه تفریحی خاصی دارد که باید به طور دقیق ارزیابی شود.

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در قرقیزستان

کار و کاریابی و اجازه کار و ویزای کاری در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ارزیابی های صورت گرفته بر اساس آمار بانک ملی کشور قرقیزستان حاکی از این است که در سال 2017 پول ارسالی مهاجران کاری به کشور قرقیزستان از درآمد دولت بیشتر بوده است! این خبر نشان می‌دهد که وضعیت مهاجرپذیری کشور قرقیزستان بسیار خوب بوده و مردم زیادی برای کار یا سرمایه‌گذاری کشور قرقیزستان را انتخاب می‌کنند. در واقع کشور قرقیزستان یکی از کشور هایی است که توانسته در زمینه سود حاصل از مهاجان کاری دیدگاه پروژه‌ای داشته باشد. حدود 98 درصد از پول مهاجران کاری به قرقیزستان از روسیه منتقل می‌شود. برای ورود به کار در کشور قرقیزستان می‌توانید خوداشتغالی داشته باشید، به این ترتیب نیاز است که در ابتدا نیاز بازار و تحلیل درست اقتصادی داشته باشید و پس از آن شرایط برای شما به صورتی پیش می‌رود که بتوانید در کسب و کار خود موفق باشید. ویزای کاری کشور قرقیزستان در این زمینه با نگاه اقتصادی قوی همراه است و باید ثابت شود که شغل انتخاب شده توجیه اقتصادی در کشور قرقیزستان خواهد داشت. روش دیگر، ورود از طریق کارفرما است. کارفرمایان در کشور قرقیزستان به صورت دوره‌ای اطلاعیه کار ارسال می‌کنند که نشان می‌دهد وضعیت درآمدزایی در این کشور بر چه اساسی است و موقعیت های کاری مختلف را اعلام می‌کنند، ورود به موقعیت های کاری مختلف نیاز به ارزیابی های روتینی دارد. اینطور که مشخص شده است کشور قرقیزستان یکی از کشورهایی است که در صدور ویزای کاری بسیار عالی عمل می‌کند، در هر صورت در این کشور می‌بایست مجوز ورود کار داشته باشید که شامل یک گواهی از سوی کارفرما با مهر و امضای مربوطه خواهد بود. مراحل اخذ ویزای کاری کشور قرقیزستان بر این اساس است که افراد باید در ابتدا نوع ورود به کار را مشخص نمایند، یعنی باید ارزیابی شود که کار انتخاب شده با شرایط کشور قرقیزستان سازگار است یا خیر. سپس نیاز به تهیه مدارک است و همینطور افراد باید نامه تمکن مالی با مهر و امضای بانک داشته باشند. در این روش سن باید بالای 23 سال باشد و سابقه کاری و تجربه در زمینه کار مورد نظر اهمیت زیادی دارد. ویزای کاری کشور قرقیزستان شش ماهه صادر می‌شود و برای سه دوره قابل تمدید است، از یاد نبرید که برای کار در کشور قرقیزستان باید با قوانین کاری موجود آشنا باشید و سعی کنید طبق روال درست کار پیش بروید هر نوع اشتباه در این مسیر مشکل ساز خواهد بود.

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در قرقیزستان

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای صرف یک وعده غذا در رستوران گران قیمت در کشور قرقیزستان باید 300.00 صوم هزینه در نظر داشته باشید این در حالی است که هزینه سه وعده خوراک در رستورانی معمولی برای دو نفر حدود 1.076.33 صوم هزینه در بر دارد. شما برای خرید یک عدد مک دونالد در این کشور باید 250.00 صوم هزینه مدنظر قرار دهید. برای استفاده از وسایل حمل و نقل شهری در کشور قرقیزستان نیاز است که هزینه 12.00 صوم برای هر کیلومتر استفاده از تاکسی، مد نظر قرار دهید، این در حالی است که اتوبوس در کشور قرقیزستان کمی گران بوده و بهتر است که از بلیط‌های ماهانه استفاده شود. شما برای خرید یک عدد بلیط سینما در این کشور باید حدود 300.00 صوم هزینه در نظر داشته باشید. یک دست شلوار جین در کشور قرقیزستان حدود 2.681.82 صوم هزینه در بر دارد. هزینه‌ی خرید یک جفت کفش نایک در کشور قرقیزستان حدود 4.550.00 صوم اعلام شده است. قیمتی که برای یک جفت کفش چرم مردانه در نظر گرفته می‌شود تقریبا 4.158.33 صوم است که البته بستگی به کیفیت نهایی محصول دارد.

قیمت برخی کالاهای اساسی در قرقیزستان

قیمت برخی کالاهای اساسی در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور کشور قرقیزستان به شرح زیر است: · هزینه یک لیتر شیر: 54.62 صوم · هزینه یک کیلو برنج :60.00 صوم · هزینه یک شانه تخم مرغ : 86.25 صوم · هزینه یک کیلو پنیر محلی: 405.00 صوم · هزینه یکی کیلو گوشت سینه: 273.40 صوم · هزینه یک کیلو گوشت ران : 413.33 صوم · هزینه یک کیلو سیب: 74.00 صوم · هزینه یک کیلو موز : 110.00 صوم · هزینه یک کیلو گوجه : 97.50 صوم · هزینه یک کیلو سیب زمینی : 21.83 صوم · هزینه یک کیلو پیاز : 20.40 صوم

اقتصاد در قرقیزستان

اقتصاد در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

وضعیت اقتصادی کشور قرقیزستان نسبت به سال های گذشته بهبود داشته است. اقتصاد کشور قرقیزستان بر پایه کشاورزی است به طوری که این بخش توانسته حدود 33 درصد از گردش مالی کشور قرقیزستان را به دست بگیرد و موفق نیز بوده است. صنعت نیز در کشور قرقیزستان نقش مهمی در اقتصاد داشته است و حدود 20 درصد سود خالص را برای کشور قرقیزستان فراهم ساخته است، اینطور که شواهد نشان می‌دهد این کشور توانسته وضعیت منابع مالی خود با کنترل نماید و نسبت به سایر کشورها نظم بهتری در روندهای اقتصادی کشور قرقیزستان دیده می‌شود. واحد پول کشور قرقیزستان صوم اعلام شده است. خوشبختانه نرخ تورم کشور قرقیزستان نسبت به سال های گذشته کاهش داشته است. کشور قرقیزستان در زمینه صادرات نیز ربه خوبی دارد به طوری که یکی از بهترین محصولات صادراتی این کشور پنبه و پشم است که از سال 2015 تا به امروز کشور قرقیزستان در زمینه صادرات گوشت نیز به رتبه خوبی رسیده است. در نظر داشته باشید که رشد کشور قرقیزستان در زمینه تنباکو و همینطور گاز طبیعی به صورتی بوده است که ورود به روند های صادراتی را بهتر از قبل می‌کند. نظام طبقاتی در کشور قرقیزستان بهتر از پیش است و مشخص است که این کشور توانسته رشد قابل ملاحظه‌ای در زمینه اقتصاد داشته باشد. در نظر داشته باشید که رویه های مالی کشور قرقیزستان در حال حاضر کمی نامنظم است اما اقتصاد بخش های شمالی نسبت به بخش های جنوبی بهتر بوده و این مورد می‌تواند روال زندگی در کشور قرقیزستان را بهبود بخشد. خوشبختانه در کشور قرقیزستان وضعیت اقتصاد مالی کمتر درگیر فساد بوده است.

امنیت مالی و اقتصادی در قرقیزستان

امنیت مالی و اقتصادی در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

موازنه تجاری در کشور قرقیزستان حدود 31.40 میلیون دلار برای هر ماه تخمین زده شده است. ارزیابی ها نشان می‌دهد که وضعیت حساب جاری در این کشور حدود 11.50 میلیون دلار است. صادرات و واردات در کشور قرقیزستان می‌تواند بر اساس شاخص های مشخص پیش برود به طوری که وضعیت صادراتی بیش از 308.60 میلیون دلار و واردات در این کشور حدود 662.98 میلیون دلار ارزیابی شده است. کشور قرقیزستان در زمینه ذخایر طلا نیز به ارزش 11.60 تن رسیده است که رقم بالایی است. ورودی توریست در این کشور 1375.10 هزار نفر بوده و مبرهن است که وضعیت حواله در کشور قرقیزستان نیز به میزان 279.40 میلیون دلار اعلام شده است. شاخص تروریسم در کشور قرقیزستان حدود 2.44 بوده و سرمایه گذاری های مستقیم خارجی این وضعیت را به سود 693.60 میلیون دلاری رسانده‌اند. تولدی نفت خام در کشور قرقیزستان حدود 2 بی بی ال بوده است که نسبت به سال های قبل رشد زیادی داشته است. امنیت اقتصادی در کشور قرقیزستان بر اساس جدیدترین آن با رشد 6 درصدی همراه بوده است. داده های آماری در این زمینه محدود هستند. تولید صنعتی در کشور قرقیزستان به ارزش 105.80 درصد اعلام شده است به طوری که تولید صنعتی ماهانه ارزش 152.30 درصدی داشته و نشان از وضعیت خوب اقتصادی در کشور قرقیزستان است. در این کشور وضعیت سرعت اینترنت نیز بالا بوده و رتبه کشور قرقیزستان در زمینه اینترنت خوب است. آسانی در کسب و کار در کشور قرقیزستان به میزان 80 درصد است که رقم خوبی است؛ این رقم در ابتدای سال گذشته حدود 41.00 درصد بوده است که مشخص است رشد بالایی را شامل شده است. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سالانه برای کشور قرقیزستان حدود 16.40درصد است، این در حالی است که تولید ناخالص داخلی در کشور قرقیزستان حدود 8.013 میلیارد دلار اعلام شده است.

امنیت در قرقیزستان

امنیت در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور قرقیزستان یکی از کشورهای امن دنیا محسوب می‌شود که توانسته مسیر خوبی برای زندگی و رشد اقتصادی برای افراد فراهم سازد. وضعیت امنیتی در کشور قرقیزستان رشد خوبی داشته است. در نظر داشته باشید که امنیت اقتصادی و مالی در کشور قرقیزستان نیز پیشرفت خوبی داشته و امید است که کشور قرقیزستان در زمینه پروژه های مالی و اقتصادی نیز به نتایج خوبی برسد. اینطور که شواهد نشان می‌دهد، این کشور برای افرادی که به تازگی در این کشور ورود داشته و سرمایه گذاری کرده‌اند شرایط خوبی فراهم ساخته و امنیت لازم فراهم شده است. امنیت کشور قرقیزستان در سال های اخیر در وضعیت خوبی دیده می‌شود و سرمایه گذاری های زیادی از سوی دولت این کشور در زمینه ایجاد رفاه امنیتی برای کودکان فراهم شده است.

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در قرقیزستان

مراحل و شرایط اخذ اقامت برای خود و همراه در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اخذ اقامت برای خود و همراه خود در کشور قرقیزستان، می‌بایست یک سری مسائل به طور دقیق رعایت شود: اول این‌که افراد باید از نظر سرمایه در وضعیت خوبی باشند و بتوانند از پس هزینه‌های زندگی برآیند. در صورتی که فرد اصلی با ویزای سرمایه گذاری وارد کشور قرقیزستان شده باشد، مسیر خوبی برای همسر و فرزندان او ایجاد می‌شود. ارزیابی ها نشان می‌دهد که اقامت کشور قرقیزستان می‌تواند در مسیر کار و همینطور تحصیل نیز صورت بگیرد اما هر یک روش مخصوص به خود را دارند. گام اول برای اخذ اقامت کشور قرقیزستان اخذ ویزا است که می‌بایست بر اساس هدف افراد ارزیابی شود. اخذ ویزای کشور قرقیزستان خود شامل چندین بخش مختلف است؛ در نظر داشته باشید که به طور کلی برای اخذ ویزا دو ماه زمان نیاز است، اینطور که شواهد نشان داده است همسر و فرزندان پس از 1 سال اقامت شما در این کشور می‌توانند به کشور قرقیزستان وارد شوند و به مدت مشخص در خاک آن زندگی نمایند. مشخص است که این روش نیاز به هزینه بالایی دارد. مورد بعدی در اخذ اقامت کشور قرقیزستان در زمینه ثبت شرکت است، ثبت شرکت در این کشور به معنی ارائه یک هدف اقتصادی مشخص است به صورتی که بتواند به دولت این کشور سود خوبی برساند. از یاد نبرید کسانی که از طریق سرمایه‌گذاری مستقیم وارد خاک کشور قرقیزستان می‌شوند می‌توانند در کمتر از 6 ماه همسر و فرزندان خود را نیز وارد نمایند و در این زمینه ارزیابی های درستی دیده می‌شود.

ازدواج خارجی ها در قرقیزستان

ازدواج خارجی ها در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در سال های گذشته ازدواج دختران زیر 18 سال در کشور قرقیزستان بسیار باب بود اما در جدیدترین اخبار که به دستمان رسیده است، مشخص شده که قانون منع ازدواج در کمتر از 18 سال به طور دقیق اجرا شده است. اینطور که مشخص است ازدواج با یک فرد از تبعه کشور قرقیزستان منجر به اقامت این کشور می‌شود، آنچه مهم است طریقه آشنایی و میزان سرمایه‌ای است که شخص تبعه کشور قرقیزستان دارد. در نظر داشته باشید که در این روش هر دو شخص باید بالای 18 سال سن داشته باشند. نیاز است که فرد از تبعه کشور قرقیزستان از نظر اقتصادی وضعیت خوبی داشته باشد؛ این موضوع به طور دقیق ارزیابی می‌شود و باید مدنظر قرار بگیرد، همینطور نیاز است که بررسی شود آیا ازدواج در یک فضای درست صورت گرفته است یا خیر. از یاد نبرید که واقعی بودن ازدواج بسیار مهم است! شما پس از یک دوره سه ساله زندگی با همسر خود می‌توانید درخواست اقامت دائم داشته باشید،از یاد نبرید که کشور قرقیزستان یکی از بهترین کشورهایی است که توانسته در زمینه ازدواج سد اقتصادی را بشکند و اجازه ورود خارجیان را راحت تر نماید. شما از طریق پناهندگی نمی‌توانید با یک فرد از تبعه کشور قرقیزستان ازدواج کنید، وضعیت پناهندگی در این کشور بسیار محدودتر از قبل بوده و یکی از دلایلی امنیت بالا در کشور قرقیزستان نیز همین امر است؛ در هر صورت بهتر است که روال درستی در مسیر ازدواج صورت بگیرد. در صورتی که ازدواج قبلی دارید باید پرونده طلاق به طور دقیق مشخص شود، در پرونده طلاق مشخص می‌شود که آیا تسویه مالی با همسر قبلی صورت گرفته است یا خیر، در صورت فوت همسر قبلی نیاز به گواهی فوت است. شایان ذکر است که پس از سه سال بهتر است به زبان این کشور تسلط نسبی داشته باشید. این اصل را مدنظر قرار دهید که فضای علمی و آموزشی در کشور قرقیزستان نیز رشد خوبی داشته است و شما از طریق ازدواج، امکان تحصیل در دانشگاه های این کشور را نیز خواهید داشت. در صورتی که در طول سه سال صاحب فرزند شوید، مسیر برای شما بازتر می‎شود. اخذ پاسپورت این کشور پس از 7 سال زندگی فراهم می‌شود و باید شرایط شغلی و همینطور میزان تسلط شما به زبان کشور قرقیزستان مشخص شده باشد، در این زمینه کمی سخت گیری وجود دارد.

اجاره خانه در قرقیزستان

اجاره خانه در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای اجاره خانه در کشور قرقیزستان می توانید از سایت های املاک استفاده کنید در نظر داشته باشید که تعرفه ها به صورت روزانه تغییر می‌کند و نیاز است که از قیمت روز اجاره املاک در هر شهر مطلع باشید. ارزیابی ها نشان می‌دهد که برای اجاره خانه در کشور قرقیزستان نیاز است که هزینه سه ماه اول پرداخت شود و باید این اصل را مدنظر قرار دهید که مکان‌ها بر اساس موقعیت مکانی و همینطور امکانات مورد نظر دسته‌بندی شده‌اند؛ به عنوان مثال: اگر یک آپارتمان یک خوابه و با امکانات معمولی در مرکز شهری در کشور قرقیزستان با هزینه 19.103.95 صوم همراه باشد، اجاره همین آپارتمان در حاشیه شهر، حدود 12.618.64 صوم هزینه در بر خواهد داشت. افراد برای اجاره آپارتمان‌های سه خوابه در مرکز شهر می‌بایست حدود 37.603.81 صوم در نظر داشته باشند این در حالی است که همین آپارتمان در حاشیه شهر حدود 23.445.35 صوم هزینه در بر دارد.

خرید ملک در قرقیزستان

خرید ملک در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرید ملک در کشور قرقیزستان به طور کلی از نظر قیمت از ایران بهتر است؛ شما برای خرید ملک در مرکز شهر در قرقیزستان، به ازای هر متر، باید59.698.07 صوم هزینه پرداخت کنید، این هزینه در حاشیه شهر، به 38.645.58 صوم کاهش خواهد یافت.

ثبت شرکت در قرقیزستان

ثبت شرکت در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اغلب کسانی که سرمایه گذاری در کشور قرقیزستان را انتخاب کرده‌اند ثبت شرکت را یک گزینه خوب می‌دانند چراکه دردسر این روش کمتر از سایر روش ها بوده و اجازه می‌دهد که به سرعت به اقامت دائم کشور قرقیزستان دست یابید. در این روش چندین موضوع وجود دارد که باید ارزیابی شود: هدف اقتصادی که انتخاب می‌کنید باید با بودجه اولیه شما سازگار باشد، بهتر است به سراغ هدف اقتصادی بروید که بتواند برای مدت کوتاه شما را به پاسپورت کشور قرقیزستان برساند، پس اولین مرحله انتخاب هدف اقتصادی است که کار ساده‌ای نیست. پس از اینکه هدف اقتصادی و نوع فعالیت شما مشخص شد، باید بر اساس هدف مشخص خود به سراغ ثبت شرکتی بروید که برای شما ارزشمند است، بهترین انتخاب در ابتدای راه، شرکت با مسئولیت محدود است که می‌تواند برای کسب و کار‌های کوچک یک گزینه عالی باشد؛ در این شرکت‌ها می‌بایست یک مدیر عامل تعریف کنید و وجود یا عدم وجود کارمند بستگی به خودتان دارد. افراد باید بدانند که از نظر قانونی مسیر برای کدام فعالیت بازتر است و به سراغ روش های غیر قانونی نروند، نیاز به طرح توجیه اقتصادی برای یک سال اول کاری است و باید نتیجه خوبی فراهم سازد. شما می‌بایست نامی برای شرکت خود انتخاب نمایید، این نام باید با هدف شرکت سازگار باشد، سازگاری نام شرکت با هدف می‌تواند در برند شدن شما تأثیر مهمی داشته باشد، نامی که برای شرکت انتخاب می‌کنید باید معنی درستی داشته باشد و از حروف و کلمات بی معنی ترکیب نشده باشد. مورد دیگر ایجاد یک فضای کاری درست است، شما نیاز به دفتر کاری دارید و باید سعی کنید دفتری را انتخاب کنید که از نظر ادارای پتانسیل اداری خوب باشد. هزینه های اولیه باید به طور دقیق ارزیابی شود، هزینه ثبت دفتر، اجاره مکان، هزینه کارمندان و همینطور برآورد هزینه مالیاتی از دسته هزینه هایی است که اگر به طور دقیق ارزیابی نشود مشکل ساز خواهد بود. شما اجازه دارید پس از 6 ماه، برای درخواست ویزای همراه برای همسر و فرزندان خود اقدام کنید، این امر اگر پس از یک سال صورت بگیرد نتیجه بهتری می‌دهد. پس از 10 سال می‌توانید پاسپورت کشور قرقیزستان را داشته باشید.

انواع ویزا و انواع اقامت در قرقیزستان

انواع ویزا و انواع اقامت در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اخذ انواع ویزا در کشور قرقیزستان دارای قوانین مخصوص به خود است که با هم بررسی می‌کنیم: ویزای سرمایه گذاری کشور قرقیزستان خود به سه بخش ثبت شرکت، خرید ملک و خرید اوراق قرضه تقسیم می‌شود: برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کشور قرقیزستان، می‌بایست در ابتدا میزان سرمایه مشخصی داشته باشید و باید سعی کنید سرمایه مورد نظر را در یک مسیر اقتصادی درست وارد کنید، این موضوع بسیار مهم است که بتوانید توجیه اقتصادی خوبی داشته باشید، در این روش مدرک تحصیلی و زبان شما اهمیت زیادی ندارد. ویزای کاری کشور قرقیزستان خود به دو صورت کار برای کارفرما و یا کار برای خود تقسیم می‌شود. شایان ذکر است که وضعیت ویزای کار کشور قرقیزستان خود می‌تواند شاخص های روتینی را پیش بگیرد. اول از هر چیز این موضوع را مدنظر قرار دهید که می‌بایست از نظر کاری و سابقه عملی و تجربه کاری بسیار بالا باشید تا به شما ویزای کار کشور قرقیزستان داده شود. ویزای کاری کشور قرقیزستان خود می‌تواند دسته بندی های مشخصی داشته باشد که باید به طور دقیق ارزیابی شود. مورد دیگر در اخذ ویزای کاری عدم سوء پیشینه بوده که قطعاً ارزیابی مهمی در این زمینه صورت می‌گیرد. برای تحصیل در کشور قرقیزستان اجازه خواهید داشت که از ویزای تحصیلی استفاده کنید. ویزای تحصیلی یک ویزای موقت است که تنها برای تحصیل در کشور قرقیزستان صادر می‌شود و در صورتی که فرد بتواند این ویزا را موازی با کار پیش ببرد این شرایط برای وی در نظر گرفته می‌شود که اقامت دائم کشور قرقیزستان را اخذ نمایدو ارائه‌ی نامه تمکن مالی در این مسیر بسیار مهم است. مورد بعدی ویزای توریستی کشور قرقیزستان است که به صورت سه ماهه با هدف گشت و گذار صادر می‌شود؛ ویزای توریستی کشور قرقیزستان نیاز به مدارکمورد نیاز و بعضا کاری دارد که نشان دهد قصد بازگشت به کشور خود را دارید. ویزای کارآفرینی کشور قرقیزستان از دسته ویزاهای مهمی محسوب می‌شود که شاید کمتر کسی به فکر آن باشد، این ویزا برای کسانی است که به قصد ایجاد اشتغال وارد خاک کشور قرقیزستان می‌شوند؛ ویزای کارآفرینی کشور قرقیزستان برای افراد نخبه بسیار عالی است و می‌تواند یک ورود ارزان قیمت با آینده‌ای روشن باشد. روش های دیگری نیز برای ورود به کشور قرقیزستان دیده می‌شود به عنوان مثال ویزای پزشکی، ویزای ورزشی و شرایط خاص که هر یک بر اساس موقعیت و شرایط مختلف می‌تواند ورود خوبی به کشور قرقیزستان ایجاد نماید.

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم قرقیزستان

بیمه و تسهیلات درمانی برای افراد مقیم قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

بیمه در کشور قرقیزستان به دو بخش تقسیم می‌شود: بخش اول بیمه عمومی است که از سوی دولت برای افراد در نظر گرفته شده است، این بیمه خود دارای چند پارت است و هزینه‌ای که از سوی افراد برای این بیمه در نظر گرفته می‌شود ارزان است. مورد دیگر بیمه هایی است که در قالب خدمات درمانی و سرمایه‌گذاری در شرکت های بیمه‌ای خصوصی دیده می‌شود، این بیمه ها به صورت دلخواه از سوی مردم کشور قرقیزستان انتخاب می‌شود و هر یک دارای شرایط مخصوص به خود است.

خدمات بانکی و مالی در قرقیزستان

خدمات بانکی و مالی در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فعالیت های بانکی در کشور قرقیزستان به طور کلی بر اساس خدمات مالی ارزیابی می‌شود، اینطور که شواهد نشان می‌دهد فعالیت بانک های معمولی در این کشور کمتر خصوصی است و بانک های خصوصی بیشتر در مسیر سود رسانی به مردم تلاش می‌کنند. خدمات مالی در کشور قرقیزستان بیشتر در زمینه مالی و کاری ارزیابی می‌شوند و مشخص است که وضعیت بانکی در این کشور در سال های اخیر پیشرفت بیشتری خواهد داشت.

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در قرقیزستان

ویزای مشترک و سهولت رفت و آمد به کشورهای دیگر در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما می توانید با پاسپورت کشور قرقیزستان به 71 کشور دنیا بدون ویزا سفر داشته باشید، رتبه پاسپورت این کشور در دنیا 65 اعلام شده است؛ در نظر داشته باشید که قرقیزستان می‌تواند یک شروع عالی برای ورود به کشورهای قدرتمند جهانی باشد و دولت قرقیزستان نیز در این زمینه شما را یاری خواهد کرد.

تشابهات فرهنگی قرقیزستان با ایران

تشابهات فرهنگی قرقیزستان با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم این کشور سعی می‌کنند پیش از غذا خوردن دعا کنند و پس از اتمام غذا نیز از خدا تشکر می‌کنند. مردم از سن پایین به فرزندان خود احترام گذاشتن را اموزش می‌دهند.

اعیاد و تعطیلات رسمی در قرقیزستان

اعیاد و تعطیلات رسمی در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

1 ژانویه روز سال نو است که در لیست روزهای تعطیل قرار می‌گیرد. 7 ژانویه کریسمس ارتدوکسی جنفی قرقیزستان است که بسیار مشهور است. 23 فوریه روز سرزمین پدری محسوب می‌شود . 8 مارس در این کشور روز جهانی زن است. 12 آوریل روز فضانورد بوده و به طور کلی از دسته روز های مهم از دید مردم قرقیزستان است. مردم این کشور 1 می، روز کارگر را گرامی می‌دارند.

دین در قرقیزستان

دین در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حدود 83 درصد از مردم کشور قرقیزستان مسلمان حنفی مذهب هستند و 15 درصد نیز مسیحیان ارتدوکس هستند 5 درصد از بقیه ادیان نیز دارای آیین های مختلفی است.

تفریح در قرقیزستان

تفریح در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دریاچه ایسیک کول یکی از مکان های دیدنی بسیار جذاب در قرقیزستان است که مشهور به دریاچه شور و معدنی است. این دریاچه حتی در روزهای سرد زمستان نیز مرطوب نمی‌شود. اینطور که شواهد نشان می‌دهد این دریاچه، دومین دریاچه بزرگ در کوه در جهان است که ارتفاع آن به 1607 می‌رسد و عمق آن نیز حدود 668 متر است. برای دیدن کل این دریاچه به 9 ساعت زمان نیاز دارید. این دریاچه دارای ظاهری بسیار دیدن و خاص است و می‌تواند یکی از شگفت انگیزترین دیدنی های قرقیزستان محسوب ‌شود. برج بورانه در قرن 11 میلادی ساخته شده است، این برج در مسیر جاده ابریشم قرار دارد و به طور کلی برج آن مناره‌های رنگی با ارتفاع بیش از 40 متر دارند که اولین برج آسیای مرکزی محسوب می‌شود. این منطقه برای بازدید بسیار عالی است، در صورتی که زمان کافی دارید می‌توانید سری به موزه های باستان سنگی که در نزدیکی این منطقه قرار دارد بزنید. دریاچه سانگ کول در کنار مراتع تابستانی قرار دارد و از ماه ژوئن الی سپتامبر قابل دسترس است؛ این دریاچه دارای ارتفاع 3016 متری بوده و در یک وضعیت ناهموار دیده می‌شود که بر زیبایی آن افزوده است شما می‌توانید در عمق 13 متری این دریاچه ورود داشته باشید. قله لنین یک الی سه ساعت دورتر از شهر اوض ببرای است و نقطه مرتفع آن به 7134 متر می‌رسد، این قله به طور کلی برای صخره نوردی بسیار عالی است و می‌تواند برای کوهنوردان یک تفریح عالی باشد. کوهنوردی بر روی این کوه حتی در تابستان نیز بسیار لذت‎بخش است. این قله به نوبه خود چشم اندازهای طبیعی زیادی دارد و برای بازدید عالی است. کراکول یک منطقه بسیار عالی برای اسب سواری است و شما می‌توانید در این منطقه از سازه های صخره‌ای قرمز دیدن کنید؛ در نظر داشته باشید که در این منطقه صخره های رنگارنگ بوده و با طراحی بی نظیری همراه است. در سفر به این بخش بهتر است کلاه ایمنی به سر بگذارید و از عینک های مخصوص استفاده کنید.

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در قرقیزستان

حمل و نقل درون شهری و هزینه های آن در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هزینه برای خرید یک بلیط یک طرفه در کشور قرقیزستان حدود 10.00صوم اعلام شده است. هزینه‌ای که برای خرید یک عدد کارت رفت و آمد یک ماهه لحاظ می‌شود، حدود 500.00 صوم است و افراد برای رزرو تاکسی در این کشور به ازای هر یک ساعت معطلی 180.00صوم هزینه بپردازند. شما می‌بایست برای ورودی تاکسی ها در این کشور به میزان 50.00 صوم هزینه کنید؛ این در حالی است که به ازای هر کیلومتر با تاکسی هزینه 12.00صوم لحاظ شده است.

فرهنگ قرقیزستان

فرهنگ قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مردم قرقیزستان بسیار خون‌گرم هستند آن‌ها به هیچ عنوان رفتار بدی با مهاجران ندارند و معتقدند که هر کس با هر عقیده‌ای قابل احترام است. خانواده بستری بسیار مهم در قرقیزستان است و به آن احترام زیادی گذاشته می‌شودو در این کشور، اشخاص برای صحبت با هم، کسب اجازه می‌کنند؛ مخصوصا وقتی یکی از افراد مسن تر باشد. مردم قرقیزستان برای غذا خوردن بسیار احترام قائل هستند به طوری که غذا خوردن را بخش مهمی از زندگی خود دانسته و زمان زیادی برای آن اختصاص می‌دهند.

هنر قرقیزستان

هنر قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

هنر ملی در قرقیزستان صنایع دستی و کار با گل و خاک است که سبب شده که بسیاری از جوانان قرقیزستان وارد مسابقات جهانی نیز شوند.

ورزش در قرقیزستان

ورزش در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

ورزش محبوب مردم قرقیزستان بسکتبال است به طوری که بانوان در این ورزش به صورت جدی فعالیت می‌کنند و به مدال های زیادی نیز دست یافته‌اند.

خرافات در قرقیزستان

خرافات در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خرافات در قرقیزستان در حد متوسط دیده می‌شود، به طوری که مردمان قدیمی این کشور به اعداد 13 و 7 بدبین هستند و از این اعداد برای مناسبت های مبارک خود استفاده نمی‌کنند. به طور کلی بانوان در قرقیزستان، خرافاتی تر از آقایان هستند.

شایعات در مورد قرقیزستان

شایعات در مورد قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شایعات زیادی در خصوص وضعیت سیاسی قرقیزستان به دست ما رسیده است که بسیاری از آن‌ها دروغ است. به عنوان مثال سیستم سیاسی قرقیزستان رشد خوبی داشته و قطعا آینده‌ی خوبی در پیش دارد، پس هرگونه شایعه در‌مورد سیستم سیاسی ضعیف در این کشور را باور نکنید.

موارد ممنوعه در قرقیزستان

موارد ممنوعه در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· در قرقیزستان سیگار کشیدن در رستوران ها ممنوع است · مردم این کشور به طور کلی علاقه زیادی به روبوسی ندارند · افراد حق ندارند افراد بزرگتر از خود را با صدای بلند خطاب کنند

خطرات احتمالی برای افراد مقیم قرقیزستان

خطرات احتمالی برای افراد مقیم قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

· مواظب کیف و گوشی تلفن همراه خود در قرقیزستان باشید · بهتر است پول نقد کمتری با خود همراه داشته باشید

تشابهات قوانین قرقیزستان با ایران

تشابهات قوانین قرقیزستان با ایران | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR یک قانون مشترک بین ایران و قرقیزستان، واحدهای درسی و نوع تحصیل مشابه است.

گواهینامه و خرید ماشین در قرقیزستان

گواهینامه و خرید ماشین در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای خرید ماشین در قرقیزستان به شما وام داده نمی‌شود پس باید بودجه کافی برای خرید داشته باشید. برای اخذ گواهینامه این کشور بهتر است سعی کنید دوره های یادگیری را به خوبی پشت سر بگذارید.

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در قرقیزستان

سفارت‌ها و کنسولگری های ایران در قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

سفارت قرقیزستان در ایران در خیابان پاسداران، نارنجستان پنجم، پلاک 12 قرار دارد و ساعت کاری روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از 9 الی 18 اعلام شده است.

نوع پوشش مردم قرقیزستان

نوع پوشش مردم قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

حجاب کشور قرقیزستان پوشیده است، به طوری که مردم از لباس های بدن نما استفاده نکرده و استفاده از لباس های باز را کمی ناشایست می‌دانند، اما این موضوع به معنی اجباری بودن حجاب در قرقیزستان نیست.

جغرافیا و شرایط آب و هوایی قرقیزستان

جغرافیا و شرایط آب و هوایی قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

این کشور دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است.مساحت کشور قرقیزستان حدود 199.900 کیلومتر مربع اعلام شده است. پایتخت این کشور شهر بیشکک است. شهرهای مهم در قرقیزستان اوش و باتکن و جلال آباد نام دارد. مردم این کشور به زبان روسی و قرقیزی صحبت می‌کنند؛ البته گویش های بخش شمالی و جنوبی با هم فرق دارد. قرقیزستان کشوری محصور در خشکی است که در آسیای مرکزی قرار دارد. این کشور در لیست کشورهای کوهستانی قرار دارد. به طور کلی قرقیزستان دارای دره های عمیق با فلات های کوهستانی وسیع بوده و حوضه های آبگیر بخشی از این کشور محسوب می‌شود. محصولات کشاورزی که در قرقیزستان به دست می‌آید اغلب ارگانیک هستند. این کشور با ازبکستان، قزاقستان، تاجیکستان و چین همسایه است.ا

غذاهای قرقیزستان

غذاهای قرقیزستان | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

فرآورده های گوشتی در قرقیزستان اهمیت زیادی دارد، استفاده از سبزیجات در کمتر غذاهای قرقیزستان وجود داشته و شاید کمتر مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از ماست های ترش شتر در غذاهای مردم قرقیزستان بسیار دیده می‌شود. مردم این کشور پخت به صورت آب پز را به سایر گزینه ها ترجیح می‌دهند. شایان ذکر است که مردم این کشور با استفاده از زغال به طبخ غذا می‌پردازند و معتقد هستند که زغال می‌تواند طعم غذا را بهتر کند. به طور کلی شوری با ذائقه مردم قرقیزستان سازگار نیست و کمتر به سراغ شوری می‌روند؛ آن‌ها معتقد هستند که زندگی سالم ارتباط مستقیم با نوع غذا دارد.

آخرین ویرایش: 2020-01-31 17:44:40 4,421