x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مقدونیه

کشور مقدونیه سرزمینی اروپایی است که در بخش شمال کشور یونان قرار دارد این کشور به طور کلی در شبه جزیره بالکان قرار دارد، بیشترین مساحت این کشور فلاتی با ارتفاع 600 الی 900 متر است. رودخانه واردار این کشور را به دو قسمت تقسیم می‌کند. دریاچه های بسیار مهمی در بخش جنوب شرقی مقدونیه قرار دارد. این کشور طبیعت زیبا و بکری دارد و به طور کلی گردشگران زیادی مقدونیه را برای گشت و گذار انتخاب می‌کنند. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور اسکوپیه است. این شهر زیبا بوده و مجسمه های پر زرق و برق دارد. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در کشور مقدونیه  در ابتدا 4.10 درصد بوده است اما امروزه این نرخ در وضعیت 10.70 درصد ارزیابی شده است. وضعیت تولید ناخالص در این کشور به 12.67 میلیارد دلار آمریکا رسیده است. تولید ناخالص داخلی به قیمت های ثابت در وضعیت 17 درصدی دیده می‌شود. تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در این کشور نیز رشد 14 درصدی داشته است. وضعیت تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور مقدونیه به رشد 5 درصدی رسیده است.

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Macedonia عربی: مقدونيا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
 • زبان های رایج: --
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: دینار معادل 0.018 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 00389
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 118
 • پایتخت: اسکوپیه
 • زبان های رسمی: مقدونی
 • جمعیت: بیش از 2.083.432 میلیون در سال 2019
 • منطقه زمانی: (GMT+2)
 • دامنه اینترنتی: .mk
 • رتبه تولید ناخالص: بیش از5,442.61 USD

سفر به مقدونیه

کشور مقدونیه دارای وضعیت آب و هوایی مدیترانه ای است به طوری که 4 فصل را پوشش داده است. اینطور که مشخص است در ماه های سپتامبر و آوریل در این کشور شاهد آب و هوای بارانی و ابری هستیم اما میزان بارش باران زیاد نیست. ماه مارس تا نوامبر وضعیت آب و هوایی گرم و آفتابی است و شرایط جوی تغییراتی نیز داشته است. از ماه اکتبر تا نوامبر جریان آب و هوایی در کشور مقدونیه بسیار دلپذیر و مطبوع است. در فصل بهار در طول روز دمای هوا 19 درجه سانتی گراد است و در طول شب دما به 6 درجه سانتی گراد می‌رسد.، دمای هوا در تابستان در طول روز 29 درجه سانتی گراد بوده و شب ها به مرز 14 درجه می‌رسد. سفر زمینی به کشور مقدونیه تنها در بین دره های ماتکا دل نشین است. پیش از اینکه وارد پایتخت کشور مقدونیه شوید سری به کوه ودنو بزنید، این کوه در 15 دقیقه ای از مرکز شهر قرار دارد و پیاده روی در مسیر های آن مشخص است.

سفر به مقدونیه

زندگی در مقدونیه

کشور مقدونیه یکی از کشورهای جنوب شرقی اروپا است و در بخش شمال یونان قرار دارد. این کشور در سال 1991 توانست از یوگسلاوی سابق جدا شود. پایتخت کشور مقدونیه شهر زیبای اسکوپیه است. به طور کلی در مقدونیه شهرهای مهم زیادی دیده می‌شود. دریاچه‌های مهمی در این کشور عبور می‌کند و به طور کلی عمیق ترین و زیباترین دریاچه های این کشور در بخش جنوب شرقی مقدونیه قرار دارد. در بخش شمال غربی مقدونیه هر کس می‌تواند از کوه های سا پلانینا نیز دیدن کند. وضعیت دستمزد در این کشور نیز در حدود 37704.00 در ماه اعلام می‌شود. جمعیت در این کشور 2.10 میلیون نفر اعلام شده است. قسمت مدت زمان اشتغال در این کشور 50.20 هزار نفر اعلام شده است. رشد دستمزد در این کشور به ارزش 19.60 درصد ارزیابی شده است. پست های خالی شغلی در این کشور در حدود 9100.00 ارزیابی شده است. وضعیت نرخ مشارکت نیروی کار در این کشور به ارزش 57.20 درصد ارزیابی شده است.

زندگی در مقدونیه

مهاجرت به مقدونیه

یکی از مؤلفه های مهم و تأثیرگذار که برای سرمایه گذاری در کشور مقدونیه دیده می‌شود ثبات سیاسی و عدم خشونت در این کشور است که سبب می‌شود وضعیت اقتصادی در یک خط مستقیم و با سیر صعودی همراه باشد. شما می توانید به سادگی بر اساس گزارش بانک جهانی مسیر سرمایه گذاری در کشور مقدونیه را با امتیاز بالای 1.17 طی کنید. برای شما شرایط ثبت شرکت های مختلف در کشور مقدونیه فراهم شده است به طوری که می‌توانید وضعیت درآمدزایی خود را افزایش دهید. رضایت مردمی که به قصد کار وارد کشور مقدونیه شدند بسیار زیاد است، در ایران وضعیت کار نا به سامان است و درآمدزایی در ایران عملاً مفهومی زیادی ندارد ، اما در کشور مقدونیه افراد بر اساس استعداد خود وارد مسیر کاری می‌شوند در هر صورت بسیار پر اهمیت است که رضایت از بخش کاری افزایش داشته باشد. رضایت شغلی در کشور مقدونیه سبب شده است که افراد علاقه به مهاجرت های خانوادگی به این کشور داشته باشند در هر صورت باید بدانید که برای کار در این کشور باید از نظر مهارت کاری شرایط خوبی داشته باشید، کار بلد باشید.

مهاجرت به مقدونیه

تحصیل در مقدونیه

تحصیلات پیش از دانشگاه در کشور مقدونیه هم به صورت رایگان و هم اجباری است. به طور کلی تحصیل در این کشور برا کودکانی در رده‌های سنی 6 الی 15 سال حتی اگر خارجی باشند در دوره های ابتدایی و راهنمایی اجباری است و به شکل رایگان صورت می‌گیرد. در صورتی که کودکی از تحصیل محروم باشد والدین او قطعاً بازخواست می‌شوند. در این کشور به جرات می توان گفت هیچ بی سوادی وجود ندارد. در این کشور دوره‌های تحصیلی شامل ابتدایی، راهنمایی و متوسطه بوده و به صورت 9 ترمی ، واحدی است. کشور مقدونیه در لیست کشورهای در حال توسعه قرار دارد به طوری که کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان خارجی در این کشور 600 یورو برای هر ماه است و البته که به افراد غذای رایگان و خدمات آموزشی ارزان قیمت نیز ارائه می‌شود. این نوع بورسیه تحصیلی به طور کلی برای مقاطع تحصیلی بالاتر به ماهی 1000 یورو نیز می‌رسد و برای هزینه های سفر و یا معافیت از شهریه دوره های زبان یونانی نیز در دوره های کارشناسی ارشد ارزیابی می‌شود. مقطع تحصیلی لیسانس در کشور مقدونیه به طور کلی 3 الی 4 سال است.

تحصیل در مقدونیه