x
اگر اولین بار هست که از سایت GO2TR دیدن می‌کنین، حتما از این صفحه شروع کنین!

جمهوری مقدونیه

کشور مقدونیه سرزمینی اروپایی است که در بخش شمال کشور یونان قرار دارد این کشور به طور کلی در شبه جزیره بالکان قرار دارد، بیشترین مساحت این کشور فلاتی با ارتفاع 600 الی 900 متر است. رودخانه واردار این کشور را به دو قسمت تقسیم می‌کند. دریاچه های بسیار مهمی در بخش جنوب شرقی مقدونیه قرار دارد. این کشور طبیعت زیبا و بکری دارد و به طور کلی گردشگران زیادی مقدونیه را برای گشت و گذار انتخاب می‌کنند. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور اسکوپیه است. این شهر زیبا بوده و مجسمه های پر زرق و برق دارد. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در کشور مقدونیه  در ابتدا 4.10 درصد بوده است اما امروزه این نرخ در وضعیت 10.70 درصد ارزیابی شده است. وضعیت تولید ناخالص در این کشور به 12.67 میلیارد دلار آمریکا رسیده است. تولید ناخالص داخلی به قیمت های ثابت در وضعیت 17 درصدی دیده می‌شود. تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در این کشور نیز رشد 14 درصدی داشته است. وضعیت تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور مقدونیه به رشد 5 درصدی رسیده است.

نام انگلیسی: Macedonia
نام عربی: جمهورية مقدونيا
پایتخت: اسکوپیه
قاره: آسیا
نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری
زبان‌های رسمی: مقدونی
زبان‌های رایج: --
واحد پول: دینار معادل 0.018 دلار آمریکا
تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 118
جمعیت: بیش از 2.083.432 میلیون در سال 2019
منطقه زمانی: (GMT+2)
دامنه اینترنتی: (GMT+2)
پیش شماره تلفن: 00389

سفر به مقدونیه

کشور مقدونیه دارای وضعیت آب و هوایی مدیترانه ای است به طوری که 4 فصل را پوشش داده است. اینطور که مشخص است در ماه های سپتامبر و آوریل در این کشور شاهد آب و هوای بارانی و ابری هستیم اما میزان بارش باران زیاد نیست. ماه مارس تا نوامبر وضعیت آب و هوایی گرم و آفتابی است و شرایط جوی تغییراتی نیز داشته است. از ماه اکتبر تا نوامبر جریان آب و هوایی در کشور مقدونیه بسیار دلپذیر و مطبوع است. در فصل بهار در طول روز دمای هوا 19 درجه سانتی گراد است و در طول شب دما به 6 درجه سانتی گراد می‌رسد.، دمای هوا در تابستان در طول روز 29 درجه سانتی گراد بوده و شب ها به مرز 14 درجه می‌رسد. سفر زمینی به کشور مقدونیه تنها در بین دره های ماتکا دل نشین است. پیش از اینکه وارد پایتخت کشور مقدونیه شوید سری به کوه ودنو بزنید، این کوه در 15 دقیقه ای از مرکز شهر قرار دارد و پیاده روی در مسیر های آن مشخص است.

سفر به مقدونیه

مهاجرت به مقدونیه

یکی از مؤلفه های مهم و تأثیرگذار که برای سرمایه گذاری در کشور مقدونیه دیده می‌شود ثبات سیاسی و عدم خشونت در این کشور است که سبب می‌شود وضعیت اقتصادی در یک خط مستقیم و با سیر صعودی همراه باشد. شما می توانید به سادگی بر اساس گزارش بانک جهانی مسیر سرمایه گذاری در کشور مقدونیه را با امتیاز بالای 1.17 طی کنید. برای شما شرایط ثبت شرکت های مختلف در کشور مقدونیه فراهم شده است به طوری که می‌توانید وضعیت درآمدزایی خود را افزایش دهید. رضایت مردمی که به قصد کار وارد کشور مقدونیه شدند بسیار زیاد است، در ایران وضعیت کار نا به سامان است و درآمدزایی در ایران عملاً مفهومی زیادی ندارد ، اما در کشور مقدونیه افراد بر اساس استعداد خود وارد مسیر کاری می‌شوند در هر صورت بسیار پر اهمیت است که رضایت از بخش کاری افزایش داشته باشد. رضایت شغلی در کشور مقدونیه سبب شده است که افراد علاقه به مهاجرت های خانوادگی به این کشور داشته باشند در هر صورت باید بدانید که برای کار در این کشور باید از نظر مهارت کاری شرایط خوبی داشته باشید، کار بلد باشید.

مهاجرت به مقدونیه

زندگی در مقدونیه

کشور مقدونیه یکی از کشورهای جنوب شرقی اروپا است و در بخش شمال یونان قرار دارد. این کشور در سال 1991 توانست از یوگسلاوی سابق جدا شود. پایتخت کشور مقدونیه شهر زیبای اسکوپیه است. به طور کلی در مقدونیه شهرهای مهم زیادی دیده می‌شود. دریاچه‌های مهمی در این کشور عبور می‌کند و به طور کلی عمیق ترین و زیباترین دریاچه های این کشور در بخش جنوب شرقی مقدونیه قرار دارد. در بخش شمال غربی مقدونیه هر کس می‌تواند از کوه های سا پلانینا نیز دیدن کند. وضعیت دستمزد در این کشور نیز در حدود 37704.00 در ماه اعلام می‌شود. جمعیت در این کشور 2.10 میلیون نفر اعلام شده است. قسمت مدت زمان اشتغال در این کشور 50.20 هزار نفر اعلام شده است. رشد دستمزد در این کشور به ارزش 19.60 درصد ارزیابی شده است. پست های خالی شغلی در این کشور در حدود 9100.00 ارزیابی شده است. وضعیت نرخ مشارکت نیروی کار در این کشور به ارزش 57.20 درصد ارزیابی شده است.

زندگی در مقدونیه

تحصیل در مقدونیه

تحصیلات پیش از دانشگاه در کشور مقدونیه هم به صورت رایگان و هم اجباری است. به طور کلی تحصیل در این کشور برا کودکانی در رده‌های سنی 6 الی 15 سال حتی اگر خارجی باشند در دوره های ابتدایی و راهنمایی اجباری است و به شکل رایگان صورت می‌گیرد. در صورتی که کودکی از تحصیل محروم باشد والدین او قطعاً بازخواست می‌شوند. در این کشور به جرات می توان گفت هیچ بی سوادی وجود ندارد. در این کشور دوره‌های تحصیلی شامل ابتدایی، راهنمایی و متوسطه بوده و به صورت 9 ترمی ، واحدی است. کشور مقدونیه در لیست کشورهای در حال توسعه قرار دارد به طوری که کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان خارجی در این کشور 600 یورو برای هر ماه است و البته که به افراد غذای رایگان و خدمات آموزشی ارزان قیمت نیز ارائه می‌شود. این نوع بورسیه تحصیلی به طور کلی برای مقاطع تحصیلی بالاتر به ماهی 1000 یورو نیز می‌رسد و برای هزینه های سفر و یا معافیت از شهریه دوره های زبان یونانی نیز در دوره های کارشناسی ارشد ارزیابی می‌شود. مقطع تحصیلی لیسانس در کشور مقدونیه به طور کلی 3 الی 4 سال است.

تحصیل در مقدونیه

کشور مقدونیه سرزمینی اروپایی است که در بخش شمال کشور یونان قرار دارد این کشور به طور کلی در شبه جزیره بالکان قرار دارد، بیشترین مساحت این کشور فلاتی با ارتفاع 600 الی 900 متر است. رودخانه واردار این کشور را به دو قسمت تقسیم می‌کند. دریاچه های بسیار مهمی در بخش جنوب شرقی مقدونیه قرار دارد. این کشور طبیعت زیبا و بکری دارد و به طور کلی گردشگران زیادی مقدونیه را برای گشت و گذار انتخاب می‌کنند. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور اسکوپیه است. این شهر زیبا بوده و مجسمه های پر زرق و برق دارد. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در کشور مقدونیه  در ابتدا 4.10 درصد بوده است اما امروزه این نرخ در وضعیت 10.70 درصد ارزیابی شده است. وضعیت تولید ناخالص در این کشور به 12.67 میلیارد دلار آمریکا رسیده است. تولید ناخالص داخلی به قیمت های ثابت در وضعیت 17 درصدی دیده می‌شود. تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در این کشور نیز رشد 14 درصدی داشته است. وضعیت تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور مقدونیه به رشد 5 درصدی رسیده است. وضعیت تولیدات بهداشتی در کشور مقدونیه بهتر از قبل است و مشخص است که سرویس های بیمارستانی در این کشور لازم استراتژی های مشخصی است البته که از ساده ترین مسیرهای بهداشتی و درمانی در کشور مقدونیه به شکلی استفاده می‌شود که دولت باید بتواند از آن به نتیجه درستی برسد البته که دولت نیاز به ارزیابی های پیشرفته در زمینه های اقتصادی دارد. وضعیت حساب جاری به تولید ناخالص داخلی در کشور مقدونیه نیز منفی ارزیابی شده است. واردات و صادرات در کشور مقدونیه به طور کلی 8 و 6 درصد رشد داشته است. محصولات وارداتی کشور مقدونیه به طور کلی شامل ماشین آلات و تجهیزات هستند. اتومبیل و مواد شیمیایی و همینطور سوخت و محصولات غذایی از دیگر مواردی است که در لیست نیازات کشور مقدونیه محسوب می‌شود. محصولات غذایی کشور مقدونیه از کشورهای روسیه و آلمان صورت می‌گیرد و گردش سرمایه در این کشور نیز 133.60 میلیون دلار آمریکا تخمین داشته است. وضعیت سرمایه گذاری های مستقیم در کشور مقدونیه به طور کلی 344.80 میلیون یورو ارزیابی شده است. ذخایر طلا در کشور مقدونیه به طور کلی 6.90 تن است. ورود توریست در کشور مقدونیه بیش از 2117.00 است و مشخص است که این کشور یک فضای گردشگری بسیار عالی محسوب می‌شود. رئیس حکومت در مقدونیه رئیس جمهور است. او با رأی مردم برای دوره 5 ساله انتخاب می‌شود. تعیین او برای هر 5 سال یکبار است. رئیس جمهور در کشور مقدونیه باید نخست وزیر را انتخاب نماید. نخست وزیری ریاست دولت را برعهده دارد و مجلس به دست او تعیین می‌شود.

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی مقدونیه

اقتصاد و منابع مالی و درآمدی مقدونیه

وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور مقدونیه به ارزش 26.17 میلیارد دلار ثابت با درصدی متغیر را شامل شده است. در این کشور بیش از 906 هزار نفر نیروی کار ثابت وجود دارد با این حال نرخ بیکاری در کشور مقدونیه در وضعیت 8.34 درصدی دیده می‌شود و هنوز هم درصدی از مردم این کشور زیر خط فقر هستند. وضعیت نرخ تورم در کشور مقدونیه 3.2 درصد ارزیابی شده است. 

صادرات از کشور مقدونیه به سایر کشورها رتبه های زیادی داشته است، بیشترین مواد صادراتی از کشور مقدونیه شامل مواد غذایی و نوشیدنی ها هستند. در سال های اخیر تنباکو به کشور مقدونیه بسیار صادر شده است و البته که منسوجات از دیگر محصولات صادراتی از کشور مقدونیه به سایر کشورها محسوب می‌شود. صادرات از کشور مقدونیه شامل تولیدات متفرقه نیز می‌شود به طوری که ترکیبی از محصولات آهن و فولاد به کشورهای صربستان و مونته نگرو صورت می‌گیرد. صادرات از کشور مقدونیه بیشتر به کرواسی و ایتالیا است اما صادرات به یونان و آلمان نیز گزارش مالی خوبی به همراه داشته است وضعیت صادراتی از کشور مقدونیه به سایر کشورها رتبه های مشخصی دارد و رشد خوبی در صادرات دیده می‌شود. شهرهای کشور مقدونیه در شرایط مشخص ارزیابی شده است و وضعیت درآمد در هر یک از شهرها با شهر دیگر فرق دارد. 

محصولات وارداتی کشور مقدونیه به طور کلی شامل ماشین آلات و تجهیزات هستند. اتومبیل و مواد شیمیایی و همینطور سوخت و محصولات غذایی از دیگر مواردی است که در لیست نیازات کشور مقدونیه محسوب می‌شود. محصولات غذایی کشور مقدونیه از کشورهای روسیه و آلمان صورت می‌گیرد که در جدیدترین اخباری که در جدیدترین اخباری که به دست ما رسیده است کشور مقدونیه می توان اصول و شواهد وارداتی خوبی را مدنظر قرار داده است. در این کشور از بهترین سیاست های اقتصادی و منابع مالی نیز استفاده شده است. دولت کشور مقدونیه سعی کرده است که شرایط وارداتی درستی را ارزیابی نماید. واردات از کشور بلغارستان به کشور مقدونیه بیشتر در زمینه اتومبیل است و البته که قطعات اتومبیل نیز از دیگر جریان های مهم وارداتی به کشور مقدونیه محسوب می‌شود. البته که کشور مقدونیه توانسته وضعیت سوخت حرفه ای وارداتی از سایر کشورها را بخش مهمی از اقتصاد خود ارزیابی کند. از یاد نبرید که وضعیت تورم در این کشور رویکردهای دقیقی دارد و مشخص است که دولت سعیش را کرده است که سیاست های وارداتی درستی را پیش بینی نماید. در ساده ترین تئوری های روز دنیا مشخص است که کشور مقدونیه یکی از مهمترین کشورهایی است که می توان مسیر اقتصادی درستی را با افراد سرمایه گذار آن در پیش گرفت. البته که فضای اقتصادی در این کشور به صورت دقیق ارزیابی شده است. 

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های مقدونیه

رنکینگ جهانی در کلیه زمینه های مقدونیه

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در کشور مقدونیه  در ابتدا 4.10 درصد بوده است اما امروزه این نرخ در وضعیت 10.70 درصد ارزیابی شده است. وضعیت تولید ناخالص در این کشور به 12.67 میلیارد دلار آمریکا رسیده است. تولید ناخالص داخلی به قیمت های ثابت در وضعیت 17 درصدی دیده می‌شود. تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در این کشور نیز رشد 14 درصدی داشته است. وضعیت تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور مقدونیه به رشد 5 درصدی رسیده است. ppp تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور مقدونیه نیز رشد 13 درصدی داشته است. رتبه های جهانی کشور مقدونیه به صورتی است که شخص می‌تواند از فضای اقتصادی دقیقی استفاده نماید. نرخ دینار کشور مقدونیه در سال های جدید تغییر 0.2 درصدی داشته است و قیمت دینار کشور مقدونیه نیز از سوی دولت ارزیابی می‌شود.

موازنه تجاری در این کشور تا به امروز روند منفی داشته است وضعیت حساب جاری در کشور مقدونیه نیز به 107.80 میلیون دلار آمریکا رسیده است. وضعیت حساب جاری به تولید ناخالص داخلی در کشور مقدونیه نیز منفی ارزیابی شده است. واردات و صادرات در کشور مقدونیه به طور کلی 8 و 6 درصد رشد داشته است. گردش سرمایه در این کشور نیز 133.60 میلیون دلار آمریکا تخمین داشته است. وضعیت سرمایه گذاری های مستقیم در کشور مقدونیه به طور کلی 344.80 میلیون یورو ارزیابی شده است. ذخایر طلا در کشور مقدونیه به طور کلی 6.90 تن است. ورود توریست در کشور مقدونیه بیش از 2117.00 است و مشخص است که این کشور یک فضای گردشگری بسیار عالی محسوب می‌شود. وضعیت بدهی های خارجی در کشور مقدونیه به طور کلی 84 درصد بیشتر از سال های گذشته ارزیابی شده است. پیش بینی های آماری نشان می دهد که دولت کشور مقدونیه توانسته مسیر درستی در زمینه تولیدات داشته باشد.

وضعیت تولید صنعتی در کشور مقدونیه به 24.50 درصد است. تولید صنعتی در این کشور به 38.50 درصد رسیده است. تغییرات موجودی انبار در این کشور 6 درصد بیشتر شده است. وضعیت سرعت اینترنت در کشور مقدونیه نیز 7775.40 KBps است. تولید فولاد در این کشور به 40 هزار تن رسیده است و روند آسانی کسب و کار نیز به 69.00 درصد رسیده است. شاخص های رقابتی در این کشور در امتیاز 56.62 درصدی ارزیابی شده است. رتبه های رقابتی در این کشور نیز 94 درصد است. اطمینان از کسب و کار در کشور مقدونیه بر اساس نقاط شاخص 32.10 درصد است. وضعیتی که برای شاخص فساد مالی ارزیابی شده است 45.00 امتیازی است و البته که رتبه های فساد مالی در این کشور 107.00 امتیاز است. مشخص است که دوره های رقابتی در کشور مقدونیه در زمینه های مختلفی ارزیابی می‌شود. وضعیت تولیدات بهداشتی در کشور مقدونیه بهتر از قبل است و مشخص است که سرویس های بیمارستانی در این کشور لازم استراتژی های مشخصی است البته که از ساده ترین مسیرهای بهداشتی و درمانی در کشور مقدونیه به شکلی استفاده می‌شود که دولت باید بتواند از آن به نتیجه درستی برسد البته که دولت نیاز به ارزیابی های پیشرفته در زمینه های اقتصادی دارد. آمار اقتصادی در کشور مقدونیه بر اساس ارزش های فعلی ساخته شده است. 

نوع حکومت و ساختار سیاسی مقدونیه

نوع حکومت و ساختار سیاسی مقدونیه

رئیس حکومت در مقدونیه رئیس جمهور است. او با رأی مردم برای دوره 5 ساله انتخاب می‌شود. تعیین او برای هر 5 سال یکبار است. رئیس جمهور در کشور مقدونیه باید نخست وزیر را انتخاب نماید. نخست وزیری ریاست دولت را برعهده دارد و مجلس به دست او تعیین می‌شود. در مقدونیه مجلس نمایندگان سهم بزرگی در انتخاب وزرای کابینه مقدونیه دارد. مجلس نمایندگان در مقدونیه از 120 کرسی تشکیل شده است و 85 کرسی آن نیز کاندیدایی از طرف مردم هستند. در این کشور 35 کری مختص نمایندگان احزار مختلف دیده می‌شود. انتخابات مجلس در مقدونیه برای هر چهار سال یک بار صورت می‌گیرد. 

پایتخت و 9 شهر بزرگ مقدونیه

پایتخت و 9 شهر بزرگ مقدونیه

اسکوپیه پایتخت کشور مقدونیه است، این شهر دارای فضای اقتصادی گسترده ای است و البته که یکی از بهترین شهرهای دیدنی محسوب می‌شود

بروفو در لیست شهرهای سیاسی کشور مقدونیه قرار دارد، این شهر در بخش شرقی این کشور قرار دارد و جمعیت زیادی در آن زندگی می‌کند البته که در این شهر فضای زندگی به صورت مشخصی دنبال شده است

بیتولا از دیگر شهرهای دیدنی و جذاب در مقدونیه است که دارای فضای سبز زیادی بوده و مردم اغلب برای گشت و گذار وارد این شهر می‌شوند بیتولا زندگی و تفریح در کنار هم را می‌پذیرد. 

بگدانچی در لیست شهرهایی قرار دارد که بیشترین شرکت های خارجی در آن به ثبت رسیده است و فضای رقابتی گسترده ای در این شهر دیده می‌شود، بگدانچی در بخش جنوب شرقی مقدونیه قرار دارد و جمعیت ساکن در آن در حدود 8 هزار نفر هستند.

دلچفو از شهرهای تاریخی کشور مقدونیه است و در بخش های بیرونی این شهر مردم ساختمان سازی های زیادی انجام داده اند این شهر دارای فضای دیدنی گسترده ای است و به طور کلی مردم آن شرایط زندگی خوبی دارند

گفلیا یکی از شهرهای پر اهمیت محسوب می‌شود، این شهر دارای فضای اقتصادی درستی است البته که در این شهر زندگی بر مبنای تحصیل دنبال می‌شود و دانشگاه های زیادی به تأسیس رسیده است این شهر بسیار گسترده و خاص است.

کوچانی یکی از بهترین شهرهایی است که در بخش شرقی کشور مقدونیه قرار دارد که دولت سعی کرده است که فضای حمل و نقل آن بسیار اهمیت بدهد این شهر دارای دو بخش مهم در زمینه اقتصادی است و البته که کوچانی اصول و شواهد دولتی را مدنظر قرار داده است. 

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در مقدونیه

جمعیت ایرانی و شرکت های ایرانی در مقدونیه

وضعیت نرخ مالیات شرکتی در کشور مقدونیه 15 درصد اعلام شده است به این ترتیب در کشور مقدونیه به طور کلی می‌تواند رشد 5 درصدی در زمینه مالیاتی را ارزیابی نمود البته  که ساختار مالیاتی در این کشور روند مشخصی دارد. نرخ مالیات درآمد شخصی در کشور مقدونیه در ابتدا 10 درصدی بوده است اما امروزه به وضعیت 24 درصدی رسیده است مشخص است که وضعیت مالیاتی در کشور مقدونیه می تواند از مشخصه های دقیق اقتصادی باشد. وضعیتی که برای نرخ مالیات بر فروش در کشور مقدونیه دیده می شود 18 درصد است. البته که دولت این امتیاز را به صورت حرفه ای دنبال کرده است. در سال های گذشته وضعیت مالیات شرکتی در این کشور به شکل حرفه ای دنبال شده است و البته که اقتصاد کشور مقدونیه در ساده ترین حیث ثبت شرکتی ارزیابی می‌شود. بیشترین ثبت شرکت در کشور مقدونیه در زمینه مواد شوینده بوده است و البته که شرکت های زیادی این موضوع را جدی گرفته اند که با تولید و صادرات مواد شوینده ارگانیک فضای اقتصادی این کشور رشد زیادی می‌کند. وضعیت نرخ مالیات بر فروش بر روی محصولات در کشور مقدونیه نیز ثابت بوده است و ارزش های اقتصادی این موضوع را تأیید می‌کند که دولت باید بتواند هم پتانسیل اقتصادی قوی داشته باشد و هم سعی در حمایت از فضای ثبت شرکت در کشور مقدونیه ایجاد کند. کد اقتصادی و شناسایی شده در زمینه های اقتصادی ثبت شرکت این کشور عملکردهای درستی را مدنظر قرار داده اند. البته که وضعیت جمعیت های ایرانی در کشور مقدونیه به صورت جدی دنبال می شود و رشد زیادی در این زمینه دیده می‌شود. 

عجایب مقدونیه

عجایب مقدونیه

کلیسای سنت جان یکی از باشکوه ترین کلیساهای مقدونیه محسوب می‌شود و ترکیبی از سبک های معماری بیزانس و ارمنی است و دقیقاً در کنار رودخانه قرار دارد. این کلیسا به افتخار سنت جان ساخته شده است و یک مکان الهام بخش است. در فضای بیرونی این منطقه مجسمه های سرامیکی و سنگی دیده می‌شود و به طور کلی نقاشی ها و فضای دیدنی زیادی دارد. این منطقه در مقدونیه بسیار زیبا و خاص است.

کوهستان های ماتکا در مقدونیه یکی از بهترین مناطق ارزیابی شده است و از بی نظیر ترین جاذبه های طبیعی مقدونیه است. این منطقه به طور کلی دارای دره ای عمیق است و طبیعت بکر و بی نظیر دارد. غارها و همینطور فضای قایق سواری این کوهستان بسیار عالی است. گردش در این منطقه بسیار عالی است و در 15 کیلومتری شهر اسکوپیه قرار دارد. 

پل سگی استون یکی از دیدنی های باشکوه اسکوپیه محسوب می‌شود و دو بخش قدیمی و جدیدی شهر را به هم وصل کرده است. عنصر اصلی ارتباط روزانه ساکنان این شهر است. این پل سنگی در برابر همه بلای طبیعی و تهدید تاریخ مقاومت کرده است و البته دوره های مشخصی بازسازی شده است.

گردش در پارک ملی ماوراوو می تواند یک فضای بسیار شگفت انگیز باشد. این پارک به طور کلی در یک منطقه روستایی قرار دارد و بسیار مناسب و ایده آل برای ماجراجویی است. پنیرهای این منطقه بسیار شهرت دارد و خوش طعم هستند همینطور دریاچه ماوراوو بزرگترین دریاچه مصنوعی در مقدونیه است و در یک منطقه هم نام با خود قرار دارد این دریاچه در ماه های تابستانی یک مکان عالی و ایده آل برای شنا محسوب می‌شود. این دریاچه نزدیک به 100 کیلومتر با شهر اسکوپیه فاصله دارد

قلعه ساموئل یک قلعه زیبا و دیدنی در دوران بیزانس است و شهری بزرگ و مرکز فرهنگی محسوب می‌شود این قلعه یکی از قوی ترین قلعه های مقدونیه است و دارای 18 برج و 4 دروازه است این قلعه به طور کلی در یک موقعیت استراتژیک قرار دارد. به طور کلی این قلعه دارای فضای دیدنی گسترده ای است. 

خلاصه تاریخ مقدونیه

خلاصه تاریخ مقدونیه

کشور مقدونیه از شمال با صربستان همسایه است و از سمت جنوب نیز با یونان هم مرز است. این کشور پس از استقلال نام مقدونیه را برای خود انتخاب کرد. در این راستا با توجه به اینکه مقدونیه قدیم قسمت بزرگی از یونان را شامل می شد و این موضوع سبب نگرانی دولت یونان شده بود اعلام کرد که کشور مقدونیه باید تغییر نام بده. در سال 1993 ای کشور با نام جمهوری یوگسلاو مقدونیه شناسایی شد و به سازمان ملل متحد پیوست. سرانجام در سال 2001 کشور یونان می‌پذیرد که نام مقدونیه برای این کشور به ثبت رسمی برسد. مساحت این کشور در حدود 36 درصد بیشتر از مقدونیه قدیمی است. مقدونیه در لیست سازمان جهانی تجارت قرار دارد و تلاش می‌کند که به عضویت پیمان آتلانتیک شمالی می‌رسد. بیشتر کشور مقدونیه فلاتی با ارتفاع 600 الی 900 متر از سطح دریا تشکیل داده است. رودخانه واردار این کشور را به دو قسمت تقسیم کرده است. 

خلاصه ای از جغرافیای مقدونیه

خلاصه ای از جغرافیای مقدونیه

مقدونیه کشوری اروپایی است که در بخش شمال کشور یونان قرار دارد این کشور به طور کلی در شبه جزیره بالکان قرار دارد، بیشترین مساحت این کشور فلاتی با ارتفاع 600 الی 900 متر است. رودخانه واردار این کشور را به دو قسمت تقسیم می‌کند. دریاچه‌های بسیار مهمی در بخش جنوب شرقی مقدونیه قرار دارد. این کشور طبیعت زیبا و بکری دارد و به طور کلی گردشگران زیادی مقدونیه را برای گشت و گذار انتخاب می‌کنند. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور اسکوپیه است. این شهر زیبا بوده و مجسمه های پر زرق و برق دارد، ساختمان های مجللی در این شهر دیده می‌شود. این کلان شهر بسیار سرگرم کننده و خاص است و مسافران را خسته نمی‌کند. این شهر دارای فضای تاریخی بسیار گسترده ای است .

بیتولا از دیگر شهرهای مقدونیه است این شهر پر است از خانه های رنگی مربوط به قرن 18 و 19 میلادی است. بازارهای قدیمی زیادی به سبک ترکی در این شهر دیده می‌شود و از دیدنی های شهرهای کشور مقدونیه محسوب می‌شود می‌توانید در کوچه های این شهر راه بروید و قهوه صرف کنید. شهر اهرید یک شهر زیبا در تپه های زیبایی است و بر روی کلیسا قرار دارد، کوچه های مخروطی شکل زیادی در این منطقه دیده می‌شود و داخل شهر پر از رستوران و کافه های دنج است. این منطقه به طور کلی دارای فضای دیدنی و بی نظیری است. پیاده روی و قایقرانی در این منطقه به صورت جدی دنبال می‌شود. کشور مقدونیه دارای آب و هوای خوبی است و در زمان های مختلفی از سال شرایط خوبی دارد. 

پل سنگی استون یکی از دیدنی های خوب در شهر اسکوپیه محسوب می‌شود این منطقه دارای فضای تاریخی گسترده ای است. به طور کلی بلایای طبیعی در این منطقه روز به روز بیشتر می‌شود. 

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری مقدونیه

مشاهیر علمی، ادبی و سیاسی و هنری مقدونیه

اطلاعاتی در این زمینه اعلام نشده است. 

کشورها و مناطق وابسته مقدونیه

کشورها و مناطق وابسته مقدونیه

کشور مقدونیه تحت اشغال یونان بوده است. این کشور به طور کلی توانسته خود را از وضعیت اشغال در آورد. 

فرهنگ مردم مقدونیه

فرهنگ مردم مقدونیه

  • مردم کشور مقدونیه به طور کلی مردمانی پر سر و صدا هستند همیشه شادی می‌کنند و حتی در محیط کاری نیز این شرایط دیده می‌شود
  • مردم این کشور به طور کلی دارای زندگی به صورت گروهی هستند، به طور کلی زندگی به صورت خانوادگی در این کشور به شکلی است شخص می‌تواند به همراه اعضای خانواده خود روز خود را بگذراند.

3-مردم مقدونیه اغلب مردمانی خوش رو هستند این موضوع در مدارس این کشور نیز دیده می‌شود، یادگیری دروس در مدارس وضعیت خوبی دارد، مردم سعی می‌کنند همیشه به صورت حرفه ای فعالیت داشته باشند و البته که شرایط زندگی در این کشور می‌تواند برای مردم کمی سخت به نظر برسد. 

4-مردم کشور مقدونیه در ابتدا با شما شوخی می‌کنند و عادت دارند که با صدای بلند صحبت کنند البته که این موضوع دسته بندی های مشخصی دارد. 

5-مردم مقدونیه همیشه در زمان غذا خوردن زمان زیادی در نظر می‌گیرند این موضوع بخشی از فرهنگ آنها است و سعی می‌کنند زمان زیادی را در این زمینه در نظر بگیرند. 

6- مردم کشور مقدونیه اغلب سعی می‌کنند در طول روز زمانی را برای مطالعه نیز در نظر بگیرند و کتاب خواندن در این کشور به صورت حرفه ای دنبال می‌شود.

7- مردم مقدونیه سعی می‌کنند سالی دو بار مسافرت بروند و این موضوع تبدیل به بخشی از فرهنگ مردم این کشور شده و به سفرهای خانوادگی بسیار اهمیت می‌دهند. 

مردم کشور مقدونیه اغلب مردمانی هستند قانونمند و این موضوع بخشی از فرهنگ زندگی این افراد محسوب می شود. در زمان رانندگی بسیار کم صحبت می‌کنند سعی می‌کنند .

قوانین زندگی در مقدونیه به شکل پیشرفته دنبال شده است یعنی افراد زمانی که در کلاس درس هستند سعی می‌کنند تمام توجه خود را در کلاس درس داشته باشند. 

مردم مقدونیه سعی می‌کنند قوانین کار و زندگی را از هم جدا کنند. 

پرچم کشور مقدونیه در رنگ های قرمز و زرد طراحی شده است و یکی از قوانین این کشور احترام به پرچم این کشور است. 

حجاب کشور مقدونیه در فضای مذهبی باید رعایت شود و بانوان باید از لباس پوشیده استفاده کنند. 

 

پیشرفت در مقدونیه

پیشرفت در مقدونیه

نرخ بیکاری در کشور مقدونیه در حدود 38.70 درصد است یعنی عملاً در حدود یک سوم از مردم کشور مقدونیه بیکار هستند! نرخ بیکاری در این کشور به طور کلی روال های مخصوصی دارد.

رشد دستمزد در این کشور به ارزش 19.60 درصد ارزیابی شده است. پست های خالی شغلی در این کشور در حدود 9100.00 ارزیابی شده است.

وضعیت حقوق و مزایا در این کشور رشد خوبی دارد و البته که اصول اقتصادی در این کشور می‌تواند شرایط دقیقی داشته باشد.

افراد بیکار در این کشور هر یک دارای امتیازات خوبی هستند.

قوانین عمومی در مقدونیه

قوانین عمومی در مقدونیه

امنیت در خیابان های کشور مقدونیه کمتر از سایر مکان های سرپوشیده است و به طور کلی پلیس های محلی در این بخش ها کمتر دیده می‌شود.

فضای امنیتی در این کشور زیر نظر بهترین دولت ها بررسی می‌شود.

در فرهنگ این کشور استفاده از اشعار محلی نیز بخش مهمی محسوب می‌شود.

مردم این کشور به مذهب اهمیت می‌دهند و طرفدار مذهب‌های مختلفی هستند.

در این کشور روزهای یکشنبه بسیار مورد عبادت قرار می‌گیرد و قدرت عبادت در این روز بسیار زیاد است.

مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت: 02143000021