چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم؟

30 35,244

بسیاری از افراد، علاقه‌مند به تحصیل در دانشگا‌های خوب جهان هستند، بالا رفتین قیمت ارز و هزینه های سرسام‌آور زندگی سبب شده تا اکثر داوطلبان تلاش کنند تا با اخذ بورس تحصیلی در خارج از کشور ادامه تحصیل دهند. شما با اخذ بورسیه تحصیلی می‌توانید بصورت رایگان در کشور مورد نظرتان تحصیل خود را به اتمام رسانده و در ادامه به آنجا مهاجرت کنید! در این مطلب قصد داریم شما را با صفر تا صد آشنایی با بورسیه تحصیلی و شرایط اخذ آن آشنا کنیم!

بورسیه تحصیلی چیست؟

بورسیه تحصیلی کمک هزینه های مالی هستند که بر اساس معیارها و فاکتورهای مختلفی به دانشجویان و دانش آموزان از طرف نهادهای خصوصی و دولتی اعطا می گردد. انواع بسیار مختلف و زیادی از بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان و دانش آموزان تعریف می شود که هر کدام بسته به شایستگی ها و نیازهای مختلف آنها برای آنها در نظر گرفته می شود. البته در برخی مواقع تفاوت هایی هم بین بورسیه تحصیلی و کمک هزینه مالی تحصیلی قائل می شوند.

بورسیه های تحصیلی، معمولا توسط دانشگاه ها، ‌دولت ها،‌ افراد خیر و موسسات نیکوکاری و علمی ارائه می شوند تا فرصت تحصیل قشر های مختلف دانشجویان از هر کشوری فراهم شده و تحصیل از دانشجویان کم درآمد دریغ نشود.

انواع بورسیه تحصیلی

انواع بسیار زیادی از بورسیه تحصیلی وجود دارد، شاید بتوان ادعا نمود که به تعداد دانشگاه های مختلفی که در جهان وجود دارد، بورسیه تحصیلی های مختلفی نیز وجود دارد که در اختیار دانشجویان و دانش آموزان قرار می گیرد. البته بسیاری از این بورسیه های تحصیلی ساختار کلی مشابهی دارند اما بر طبق برنامه های مختلف در دانشگاه های مختلف جهان ارائه می شوند.

شرایط اخذ این بورسیه های تحصیلی نکته تعیین کننده ای است که در نام گذاری و تقسیم بندی این بورسیه ها مهم تلقی می شود.

به طور کلی بورس تحصیلی را می توان به ۳ دسته کلی تقسیم بندی کرد. در دسته اول دانشجویان قادرند بدون انجام هیچ گونه فعالیتی بورس تحصیلی خود را دریافت کنند، دانشجویان در دسته دوم می بایست در کنار تحصیل خود فعالیت های جانبی دیگری انجام دهند و بورسیه تشویقی در ادامه قصد داریم به شرح این ۳ دسته بپردازیم.

بورس تحصیلی بدون انجام فعالیت های جانبی

بورس های تحصیلی بدون انجام فعالیت جانبی در انواع مختلفی ارائه می شود عمدتاً در این نوع بورس هزینه های تحصیل متقاضیان و حتی تمامی هزینه های زندگی شخص به طور کامل پوشش داده می شود.

بورسیه فول فاند Full Fund

بورسیه تحصیلی فول فاند نوعی از بورسیه تحصیلی است که دانشگاه های معتبر و معروف جهان برای پیدا کردن استعدادهای شگرف در زمینه ها و رشته های مختلف در اختیار دانشجویان مستعد قرار می دهد. ویژگی های ممتازی که در بورسیه تحصیلی برای دانشجویان فراهم  خواهد بود، استفاده از امکانات کامل رفاهی و زندگی در کشور مقصد خواهد بود.

در این نوع از بورسیه تحصیلی دانشجویان به طور کامل از پرداخت شهریه دانشگاهی معاف خواهند بود. امکانات سکونتی رایگان در اختیار دانشجویانی که از این نوع بورسیه تحصیلی استفاده می‌نمایند قرار می گیرد. حقوق ماهانه برای این نوع از بورسیه تحصیلی به دانشجویان پرداخت می شود.

دانشگاه ها حتی در این نوع از بورسیه تحصیلی شغل بعد از اتمام دوره تحصیلی را نیز برای دانشجویان مستعد تضمین می نمایند و امکانات لازم برای تحقیقات و آزمایشات مختلف نیز در اختیار آنها قرار می گیرد. این نوع از بورسیه تحصیلی به تعداد محدود هر ساله در دانشگاه های مختلف جهان ارائه می شود. دانشگاه های کشورهای آمریکا، چین، ژاپن و برخی از دانشگاه های اروپایی معمولا از جمله دانشگاه هایی هستند که این نوع بورسیه تحصیلی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهند. دقت داشته باشید که فلسفه ارائه چنین بورسیه تحصیلی در دانشگاه های بزرگ و معتبر کشف استعدادهای مهم و بزرگ در رشته های مختلف است. دانشجویانی که تمایل به استفاده از چنین بورسیه تحصیلی را دارند باید از رزومه علمی بسیار بالایی برخوردار بوده و استعداد بسیار خوبی نیز در رشته خود دارا باشند.

یکی از دانشگاه هایی که هر ساله این نوع از بورسیه تحصیلی را در اختیار دانشجویان کشورهای مختلف قرار می دهد، دانشگاه بزرگ استنفورد آمریکا است.

بورسیه پوریتال فاند Parital Fund

بورسیه تحصیلی پوریتال فاند نوع دیگری از بورس های تحصیلی تنها شامل بخشی از هزینه های تحصیل دانشجویان می شود که به صورت درصدی یا نقدی به آنها تعلق گیرد. مزایا این نوع بورسیه متفاوت است، به عنوان مثال افرادی که موفق به دریافت این نوع بورسیه می شوند می توانند ۵۰ درصد از هزینه های کلی خود را به صورت نقدی از دانشگاه دریافت نمایند.

گفتنی است این نوع بورسیه ها کلیه هزینه های متقاضیان را پوشش نمی دهد اما کمک شایانی در جهت کاهش هزینه های تحصیل دانشجویان خواهد کرد. علاوه بر بورس های عنوان شده، برخی از بورس های تحصیلی دارای مدت زمان مشخصی هستند و دانشجویان می بایست پس از اتمام زمان مورد نظر آنرا تمدید نمایند. اما این نکته قابل ذکر است که دانشجویان نیازی به باز پرداخت آن ندارند و فعالیتی در قبال آن انجام نخواهند داد.

بورس های تحصیلی همراه با انجام فعالیت

این نوع بورسیه کمک هزینه تحصیلی است که در قبال فعالیت های انجام شده از سوی دانشجو به وی تعلق می گیرد. به صورت کلی در این نوع بورس های تحصیلی اگر دانشجو فعالیتی انجام ندهد هیچ مبلغی به او پرداخت نخواهد شد، در ادامه با انواع مختلف این بورس تحصیلی بیشتر آشنا خواهیم شد.

 • scholarship
 • دستیار تدریس یا TA
 • دستیار تحقیق RA
 • کارآموزی
 • بورسیه های تشویقی
 • وام تحصیلی

مراحل اخذ بورسیه تحصیلی

 • برگزیدن کشور
 • برگزیدن دانشگاه
 • تهیه و ارائه مدارک لازم
 • فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های معتبر دولتی کشور
 • ارائه مقاله و طرح های پژوهشی
 • ثبت اختراع و طرح صنعتی
 • معدل خوب
 • مدرک زبان
 • داشتن توصیه نامه
 • برقراری ارتباط و مکاتبه با یک استاد
 • مشارکت در دوره ها، کنفرانس ها، همایش ها و کمیسیون ها.
 • سن داوطلب
 • ارجاع به کنسولگری کشور مدنظر

مدارک مورد نیاز برای درخواست بورسیه

مدارک مورد نیاز برای دریافت انواع بورسیه تحصیلی  در هنگام ادامه تحصیل در بسیاری از دانشگاه های معتبر جهان،  بسته به نوع بورسیه تحصیلی است که شما اقدام به ثبت‌ نام برای دریافت آن می نمایید. با توجه به اینکه موسسات و مراکز مختلف ارائه دهنده انواع کمک هزینه های مالی و بورسیه تحصیلی، مراکزی کاملا مجزا از دانشگاه ها و مراکز علمی هستند، مدارک ارسال شده برای دریافت این کمک هزینه‌های مالی و بورسیه های تحصیلی با مدارک ارسال شده برای اخذ پذیرش در دانشگاه های مختلف کاملا جدا از هم بوده و شما برای دریافت یک نوع بورسیه تحصیلی باید به صورت مجزا در موسسه و سازمانی که آن بورسیه تحصیلی را ارائه می‌ دهد ثبت نام نمایید و مدارک مورد نیاز به دریافت بورسیه تحصیلی را به آن مرکز ارائه دهید. البته مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی در سازمان ها و مراکز مختلف، مدارک بسیار پیچیده ای نیست و مدارک معمولی است که همه موسسات و دانشگاه ها معمولا آنها را در هنگام ثبت نام برای دریافت بورسیه تحصیلی دریافت می نمایند.

رزومه علمی

رزومه علمی و شغلی اولین مدرکی است که همه موسسات ارائه دهنده بورسیه تحصیلی آن را برای دریافت این فاندها و کمک هزینه های مالی خواستار هستند. پاسپورت و مدارک نشان دهنده مشخصات فردی و ملیت افراد نیز یکی دیگر از مدارکی است که شما برای اخذ بورسیه تحصیلی باید آن را به مراکز ارائه دهنده این بورسیه تحصیلی در هنگام ثبت نام ارائه دهید. در دانشگاه‌های معتبر موجود در قاره اروپا و آمریکا تحصیل در این دانشگاه ها به زبان انگلیسی و یا آلمانی و یا سایر زبان های زنده دیگر دنیا صورت می پذیرد، دانشجویان برای دریافت انواع بورسیه تحصیلی علاوه بر مدارک بیان شده باید یک مدرک زبان بین المللی  مانند تافل و یا آیلتس را نیز به این موسسات ارائه دهند. توصیه نامه های مختلف علمی  نیز یکی دیگر از مدارکی است که شما در هنگام ثبت نام برای دریافت بورسیه تحصیلی باید آن را به مسئولین این موسسات ارائه دهید.

ارسال رزومه

در صورتی که رشته مورد نیاز دانشگاه مورد نظر با رشته و تخصص شما هماهنگ باشد می بایست نسبت به تکمیل فرم های درخواست پذیرش اقدام کنید. پس از تکمیل و ارسال فرم های مربوطه و پاسخ گرفتن از دانشگاه مقصد، باید رزومه خود را به صورت تخصصی و کار شده و هم چنین به زبان انگلیسی نوشته و ارسال کنید و پس از ارسال منتظر پاسخ آن باشید.

رزومه شما در واقع معرف سطح علمی و توانایی های شما می باشد و تاثیر به سزایی در نتیجه پذیرش خواهد داشت. بنابراین لازم است تا آن را به صورت کاملا حساب شده و با مشورت یک مشاور تحصیلی تکمیل کنید.

تحویل مدارک

در صورتی که رزومه شما مورد قبول اساتید دانشگاه مورد نظر قرار گرفته باشد باید نسبت به آماده کردن و ارسال مدارک خود اقدام کنید. توجه داشته باشید تا تمام مدارکی که از شما خواسته می شود را تهیه کنید تا دچار مشکل نشوید. اگر مدرکی را ندارید حتما به پشتیبانی دانشگاه اطلاع دهید تا بتوانید معادل آن را تهیه کنید و یا بدون ارائه آن مدرک پرونده خود را تکمیل کنید.

برخی از دانشگاه ها ممکن است مدارکی مانند برگه عدم سو پیشینه، ترجمه مدارک و … را نیز از شما بخواهند. در این صورت می توانید معادل آن ها را نیز ارائه دهید. به طور کلی مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه بسته به مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد. ولی مدارک اصلی مورد نیاز برای دریافت بورسیه به شرح ذیل است:

 • رزومه تحصیلی عالی
 • ریز نمرات مورد قبول
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان
 • معدل بالای ۱۷
 • تایید دانشجو از سوی استاد راهنما (Supervisor)

شرایط لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی

یکی از رایج ترین مواردی که پیش روی متقاضیان قرار دارد چگونگی افزایش شانس دریافت بورس تحصیلی است. فرآیند اخذ بورس تحصیلی کاملاً جنبه رقابتی دارد. از مهم ترین فاکتور های موثر در این امر می توان به معدل بالا، مقالات و نمره زبان و … اشاره کرد.

سن داوطلب اخذ بورسیه تحصیلی

یکی از شرایط ضروری سن مناسب است. هرچقدر شما کم سن و سال تر باشید برای دریافت بورسیه تحصیلی در دوره کارشناسی شانس بیشتری دارید. برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد، سن مناسب به منظور بورس شدن ۲۴ سال و برای دوره دکترا تقریبا ۳۰سال است.

تحصیل در دانشگاه های معتبر

معمولاً دانشگاه های هر کشور بر اساس استانداردهای جهانی، دانشگاه های طراز اول و برتر دیگر کشورها را می شناسند و در امتیاز بندی خود برای آن ها امتیاز ویژه ای قائل می باشند. از این رو تحصیل در دانشگاه های معتبر می تواند نقش مهمی در جهت اخذ بورسیه از دانشگاه مورد نظر داشته باشد.

ارائه مقالات بین المللی (ISI) و طرح های تحقیقاتی

بدون شک ارائه مقالات بین المللی و چاپ شده در ژورنال های معتبر با درجه کیفی بالا شانس دانشجویان بین المللی را برای دریافت بورسیه از سوی دانشگاه مورد نظر به شکل محسوسی افزایش می دهد. همچنین ارائه رزومه تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط با رشته تحصیلی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

معدل و مدرک زبان

شرط معدل معمولاً یکی از مدارک اصلی و الزامی مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی می باشد. معمولاً افرادی که دارای معدل الف ( بالای ۱۷) می باشند از شانس بیشتری برای دریافت بورسیه برخوردار خواهند بود. از دیگر مدارک اصلی مورد نیاز دانشجویان برای دریافت بورسیه تحصیلی مدرک زبان مورد نیاز می باشد، مدرک زبان مورد نیاز بسته به مقطع تحصیلی و قوانین دانشگاه متفاوت خواهد بود، ولی به طور کلی معمولاً ایلتس ۷ به بالا مورد نیاز خواهد بود.

ثبت اختراع

در صورتی که فرد اختراعی را در کشور خود و یا دیگر کشورها به ثبت رسانده باشد، می تواند اختراع خود را در غالب رزومه تحویل دهد این موضوع تاثیر بسیار مثبتی برای اخذ بورس تحصیلی خواهد داشت.

شرکت در دوره ها، کنفرانس ها، همایش ها و کارگاه های آموزشی

اگر فردی مدارکی دال بر شرکت در دوره ها و کنفرانس های علمی، عملی و آموزشی داشته باشد و علاقه خود را به رشته درخواستی وی نشان دهد، این مورد در روند پروسه پذیرش و اخذ بورس تحصیلی وی تاثیر گذار خواهد بود.

تعامل با اساتید

یکی از عوامل تاثیر گذار در دریافت بورسیه تحصیلی، تعامل با اساتید هدف در دانشگاه مقصد است. اساتید دانشگاه ها بر اساس بودجه های محدودی که سالانه به آنها اختصاص می یابد. دانشجویان مستعد را انتخاب و جذب می نمایند. اگر تمایل دارید در زمینه خاص با استاد راهنما تعامل داشته و بورسیه دریافت کنید. حتماً یک پروپوزال تحقیقاتی مطلوب آماده و برای اساتید ارسال نمایید.

پاسخ به سوالات رایج درباره بورسه تحصیلی

پاسخ به سوالات رایج در خصوص بورسیه تحصیلی
امکان اخذ بورس تحصیلی برای چه مقاطع تحصیلی وجود دارد؟

امکان اخذ بورسیه تحصیلی بیشتر برای مقطع تحصیلی دکتری و کارشناسی ارشد وجود دارد، در مقطع تحصیلی کارشناسی امکان اخذ بورسیه تحصیلی بسیار پایین است.

از کجا می توانم برای بورسیه تحصیلی اقدام کنم؟

پیشنهاد می کنیم که اول از همه از طریق پنل وب سایت دانشگاه مورد نظر خود در خارج از کشور، پیگیر اطلاعات درخواست کمک هزینه تحصیلی باشید، چون در اغلب موارد لیست بورسیه های تحصیلی در دسترس برای دانشجویان بین المللی برای مقاطع و رشته های مختلف در داخل وب سایت دانشگاه موجود است و می توان از جزئیات زمان ارسال، مدارک و سایر اطلاعات مورد نیاز آن باخبر شد. بهتر است برای اطمینان از اینکه واجد شرایط برای دریافت بورسیه تحصیلی مورد نظر خود هستید، چه مقدار بودجه ای به شما تعلق می گیرد، چه مدارکی مورد نیاز است و مواردی از این قبیل با دپارتمان پذیرش دانشگاه در ارتباط بوده و یا از راهنمایی و مشاوره یک کارشناس مجرب تحصیلی استفاده نمایید.

آیا می توان به طور همزمان برای چند بورسیه تحصیلی از چند دانشگاه مختلف درخواست داد؟

بله، شما می توانید برای بالا رفتن شانس موفقیت خود به طور همزمان برای چند بورسیه تحصیلی دانشگاهی درخواست دهید، اما از آنجایی که بسیاری از این درخواست وابسته به دریافت نامه پذیرش تحصیلی است، شما باید چندین هزینه ادمیشن فی معادل چندصد دلار بپردازید که غیرقابل برگشت خواهد بود. از جانبی دیگر، بهتر است نحوه نگارش مقاله، انگیزه نامه و برنامه تحصیلی دانشجو در هنگام ارسال مدارک تحصیلی به هر دانشگاه با دیگری متفاوت باشد تا از این طریق احتمال موفقیت فرد برای اپلای بورسیه و پذیرش دانشگاه خارجی بالا برود.

تفاوت فاند و اسکالرشیپ چیست؟

فاند بر اساس نیاز دانشجو به او اعطا می شود اما اسکالرشیپ بر اساس شایستگی دانشجو.

آیا شرط سن برای اخذ بورس تحصیلی وجود دارد؟

بله، در کشورهایی که سن و گپ تحصیلی برای ویزای تحصیلی مهم هستند، این دو فاکتور برای بورس تحصیلی نیز حائز اهمیت هستند.

شانس شما برای بورسیه شدن چگونه است؟

بورسیه تحصیلی بسیار رقابتی است، دانشجویان بسیاری در سرتاسر جهان برای دریافت بورسیه تحصیلی تلاش می‌کنند، اگر چه بسیاری از بورسیه‌های تحصیلی به افرادی که از لحاظ علمی در سطح بالایی قرار دارند تعلق می‌گیرد اما بورسیه‌هایی هم هستند که عدم تمکن مالی و شرایط نامساعد مالی فرد را در نظر می‌گیرند! مواردی وجود دارند که با استفاده از آنها می‌توانید شانس خود را بالا ببرید: ۱- زمان زیادی برای نوشتن درخواست خود بگذارید. ۲- به طور واضح انگیزه خود برای تحصیل و هدف هایتان را شرح دهید. ۳- هنگام دادن درخواست برای اخذ بورسیه مطمئن شوید که تمام مستندات لازم را ارائه داده باشید.

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
30 نظرات
 1. مینا می گوید

  سلام و خسته نباشید.
  ببخشید من میخواستم برای بورسیه ایتالیا اقدام کنم و طی سرچ‌هایی که داشتم به یه مقاله موسسه مهاجرتی آتیس برخوردم با عنوان بورسیه ایتالیا بدون مدرک زبان ! میخواستم ببینم بدون داشتن مدرک زبان میشه برای فاند ایتالیا اقدام کرد؟
  البته تا جایی که می‌دونم برای سفارت و اخذ ویزا حتما مدرک زبان لازم هستش درسته؟

  1. مهدیس حیدری می گوید

   سلام روزتون بخیر دوست عزیز
   مدارکی که شما نیاز دارین : آیلتس حداقل 6 ، معدل لیسانس بالای ۱۴ ( داشتن معدل خوب الزامیه)
   بورسیه D S U : به طور کلی بورسیه ای بدون مدرک زبان وجود نداره !
   شما میتونید برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید. ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱

  2. مهدیس حیدری می گوید

   سلام دوست عزیز
   عملا چیزی به عنوان بورسیه بدون مدرک زبان امکان پدیر نیستش شما برای اخذ پذیرش در دانشگاه های ایتالیا نیاز به مدرک زبان ایتالیایی در حد B2 و یا مدرک زبان انگلیسی دارید.
   من به شما پیشنهاد می کنم برای اینکه هم بتونید اطلاعات کامل تری بدست بیارید و هم با توجه به شرایطتون راهنمایی شید با مشاورین ما تماس بگیرید.
   ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱

 2. رامین می گوید

  باسلام
  من 14 سال سن دارم ودر حال حاضر در یکی از مدارس سمپاد تحصیل میکنم من قصد دارم برای کارشناسی یا کارشناسی ارشد به یکی از کشورهای اروپایی یا کانادا مهاجرت کنم من درحال یاد گیری زبان انگلیسی هستم من در مقالات زیادی خواندم که تحصیل در کشور های فنلاند_اتریش و… به زبان خود کشور رایگان است آیا اگه من آیلتس زبان رو بگیرم بعد زبان آلمانی را تا وقتی که می‌خواهم مهاجرت کنم یاد بگیرم امکان اینکه بورسیه بشم برای آلمان یا اتریش بیشتره؟؟

  1. مهدیس حیدری می گوید

   سلام دوست عزیز بله امکانش زیاد هست که البته به شرایط دیگه ای هم بستگی داره من به شما پیشنهاد میکنم برای اینکه اطلاعات کامل تری بدست بیارید
   به وب سایت ما مراجعه کنید go2tr.com همچنین شما می تونید با مشاورین ما نیز تماس بگیرید تا به طور کامل راهنماییتون کنند. ۰۲۱۴۳۰۰۰۰۲۱

 3. R.T.st می گوید

  خیلی خیلی خیلی ممنونم!
  مطلبتون واقعا فول و محشر بود.
  خیلی خیلی خوشحال میشم باز هم کارهاتون رو با اشتیاق دنبال کنم…

  1. مهدیس حیدری می گوید

   خیلی خوشحالیم که خوشتون اومده. ممنونتون میشیم اگر مارو دنبال کنید و اگر انتقادی دارید بهمون بگید که بتونیم مشکل رو برطرف کنیم.

 4. حویث ملکی می گوید

  سلام من سال بعد کنکور تجربی میدم میخواستم بدونم اگه توی کنکور رتبه سه رقمی بیارم میتونم توی کشوری مثل انگلیس بورسیه شم؟؟

 5. مهدی می گوید

  سلام ممنون از سایت خوبتون …
  من راستش تو پیام نور درس میخونیم وترم دوم رشته حقوق هستم میخاستم ببینم با توجه به این که دانشگاه خیلی خوبی نیست میتونم امیدی به بورسیه برای ارشد داشته باشم حالا توی هرکشوری ، ایلتس بالای شیش رو دارم و میخام بدونم اگر زبان دومی مثل ایتالیایی یا المانی یادبگیرم میتونه تاثیری داشته باشه درضمن معدلم هم بالای هجده باشه …
  خیلی ممنون منتظر جوابتون هستم

 6. علی می گوید

  سلام از مطالبتون واقعا ممنون.می خواستم بدونم آیابرای رشته های انسانی هم بورسیه وجودداره اگه وجودداره شرایطشون چیه؟

 7. نسیم می گوید

  سلام ببخشید من شنیدم اگ کشوری بورسیه کامل بده ،بخاطر هزینه ای ک برای دانشجو کرده ،دانشجو رو بعد از فارغالتحصیلی ملزم به کار مربوط ب رشته ی خودش ب مدت یک یا دو سال میکنه؟ینی اگ من از ی کشوری بورسیه بگیریم مجبورم دو سالم اونجا خدمت کنم بعد خارج بشم از اون کشور ؟

  1. تحریریه می گوید

   ممنون از نظر شما اما برای پاسخ به این سوال نیاز است با مشاوران موسسه تماس بگیرید.

 8. فریما می گوید

  سلام ممنون بابت اطلاعات خوبتون
  من درحال حاضر کاردانی معماری دارم(فنی)و ماه دیگه کنکور کارشناسی دارم میخواستم بدونم شرایط بورسیه شدن در استرالیا چطوره؟؟هزینه‌اش زیاده؟؟ و چه مدارکی نیازه. لطفا کمک کنید

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، برای آگاهی بیشتر میتونید با مشاوران گوتو تی آر تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق در اختیارتون بذارن. ممنون از ثبت نظراتتون

 9. سهند می گوید

  سلام و ممنون از اطلاعات مفید و سازمان دهی خیلی خوب.
  دانش آموزی که نمره اول تیزهوشان است و زبان انگلیسی و آلمانی و فرانسه را خوب می داند آیا می تواند از سوئیس بورسیه برای مقطع لیسانس بگیرد؟ آیا باید با دانشگاه مکاتبه کند یا سفارت؟
  یک دنیا ممنون از شما

 10. پیراسته می گوید

  سلام

  تشکر از اطلاعات بسیار مفیدتون
  دانش آموز نمره اول تیزهوشان که زبان های انگلیسی و فرانسه و آلمانی را در حد خیلی خوب می داند بلافاصله بعد از اتمام تحصیلات متوسطه می خواهد برای سوئیس اقدام کند. آیا برای لیسانس امکان اخذ بورسیه دارد؟

 11. فرشته می گوید

  سلام
  واقعا مقالات مفیدی را گذاشتید ممنون.

 12. sara می گوید

  سلام، من مدرک b2 آلمانی دارم و در حال جستجوی فول فاند در کشورهای آلمانی زبان هستم. آیا شما در این راه میتونید بمن کمک کنید؟

 13. زکریا شیرمحمدلی می گوید

  با سلام،
  مطلب بسیار مفیدی بود، فقط خواهشی که من از شما دارم این هست که متون تان را وسط چین نکنید.
  ممنونم

 14. امیرحمزه محمودی می گوید

  سلام من 17 سال دارم و قصد ادامه تحصیل در خارج از ایران رو دارم و نیاز به مشاوره دارم. لطفا به ایمیلم پیام بدید. ممنون

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، برای اطلاعات بیشتری میتونید با مشاورین گوتو تی آر صحبت کنید تا به درستی شمارو راهنمایی کنند. با تشکر

 15. hedyeh می گوید

  سلام من ۱۵ سالم هست امسال انتخاب رشته دارم و می خوام برم رشته طراحی دوخت کلاس زبان هم میرم ترم ۱۰ هستم و می خوام بورسیه بشم اگر بخوام بورسیه بشم باید به چه کشوری مهاجرت کنم باید به کجا مراجعه کنم ؟
  یک سوال دیگه دارم من در شهرستان های استان فارس هستم اگر بخوام برای سال آینده یعنی کلاس ۱۰ به شیراز برم باید چطوری ورودی بگیرم به کجا مراجعه کنم ؟
  اگر امکانش هست لطفاً راهنماییم کنید ممنون میشم از راهنماییتون

 16. hedyeh می گوید

  سلام
  من ۱۵ سالم هست امسال انتخاب رشته دارم و می خوام رشته طراحی دوخت برم
  و کلاس زبان هم میرم ترم ۱۰ هستم برای بورسیه شدن به چه کشور هایی می تونم برم برای بورسیه شدن باید به کجا مراجعه کنم
  یک سوال دیگه
  من در یکی از استانهای فارس زندگی می کنیم بعد می خوام برای سال دیگه یعنی کلاس ۱۰ برم به شیراز باید چطوری ورودی بگیرم به کجا باید مراجعه کنم ؟
  اگر راهنماییم کنید ممنون میشم

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، برای اطلاعات بیشتر میتونید با مشاورین گوتوتی‌آر صحبت کنید تا به درستی راهنماییتون کنند.با تشکر

 17. اریا می گوید

  سلام خسته نباشید
  بنده کارشناسی از دانشگاه سیستان و بلوچستان رشته مهندسی برق معدل 17.08 و یک ثبت اختراع در داخل کشور و مدرک ایلتس 6.5 دارم میخوام بدونم شانسی برای بورسیه فول فاند از کشور های امریکا و کانادا دارم یا نه
  با تشکر

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، برای اطلاعات بیشتر میتونید با مشاورین گوتوتی آر صحبت کنید تا به درستی شمارو راهنمایی کنند،ممنونم

 18. طاهره می گوید

  سلام خسته نباشید یعنی اگر از دانشگاه دولتی تو ایران برای مقطع کارشناسی فارغ التحصیل نشویم رنکینگ دانشگاه تاثیر گذار هست؟

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، بله مسلما تاثیرگذاره! و هر دانشگاهی رو مدرکش رو قبول ندارند!

 19. Shila می گوید

  با سلام من 17 سالمه رشته ی من تجربی هست تا الان 4 تا مقاله ی پژوهشی در جشنواره های دبیرستانی ارائه دادم و که 2 از آنها به کشوری و دو تای دیگه به مرحله ی استانی رسیده تا الان معدل های دبیرستانم بالای 19.70 بوده و در چند وببنار های علمی شرکت کردم و گواهی دانش افزایی هم دارم سطح زبانم هم خیلی خوبه میشه بگید شانس من برای دریافت بورسیه ی کامل در دوره ی کارشناسی چقدره؟ و اینکه با این شرایطی که من دارم چه کشوری راحت تر میتونم بورسیه و پذیرش بگیرم؟ ممنون

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، برای کسب اطلاعات دقیق تر میتونید با مشاورین گوتوتی آر صحت کنید تا به درستی راهنماییتون کنند!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021