x
مشاوره:021 43000 021

سفر به مالزی

موسسه اعزام دانشجو- سفر به کشور مالزی - go2tr

سفر به مالزی شما را به کشوری غنی از ترکیب جاذبه های طبیعی با شهرهای مدرن و بسیار پیشرفته می­برد. مالزی یک کشور آسیای جنوب شرقی است که بخشی از شبه جزیره مالا پنینسولا و جزیره بورنئی را اشغال می‌کند. از شمال به جزیره Borneo محدود است، از طرف غرب با تایلند هم مرز است. مرز مالزی با سنگاپور به وسیله یک جاده یا یک پل به هم متصل می­شوند و در دریای جنوبی چین دارای خط ساحلی با تنگه Malacca است، مالزی از سمت شرقی با برونئی و اندونزی هم مرز است. این کشور به خاطر سواحل زیبا، جنگل های بارانی و ترکیبی از تأثیرات فرهنگی مالایی، چینی، هند و اروپایی شناخته شده است. مالزی، کشوری گرم و دلپذیر و شامل 14 ایالت و 3 قلمرو فدرال است. این کشوردر طول زمان، با سرمایه گذاری های خود در فن آوری های پیشرفته و ثروت نفت، به یکی از کشورهای ثروتمند در آسیای جنوب شرقی تبدیل شده است و از آنجایی که مالزی یک کشور توسعه یافته است که همه چیز با تکنولوژی پیشرفته به خوبی کار می کند، با این حال قیمت های آن در مقایسه با دیگر کشورهای توسعه یافته در مجاورت آن، مانند سنگاپور، بسیار مناسب تر است، به همین دلیل سفر به مالزی برای بسیاری از گردشگران، انتخاب اول به شمار می رود. کوالالامپور Kuala Lumpur، پایتخت این کشور درکنار مردم محلی جذاب و جاذبه های طبیعی، دارای ساختمان­های مستعمراتی، مناطق تجاری مختلف و آسمان خراش های عظیم است. کوالالامپور،  به مناطق متعددی تقسیم می­‌شود، مرکز اصلی آن مثلث طلایی است که شامل منطقه مشهور تجاری بوکیت بینتانگ Bukit Bintang، سیتی سنتر کوالالامپور KLCC و محله چینی هاChinatown است. شهر KL در جهان، توسط نشانه های متعددی شناخته شده است، از جمله برج های دو قلوی پتروناس Petronas ، بازار کلاه Petaling Street و غارهای  Caves Batu بسیار شناخته شده اند. جمعیت کشور حدود 32 میلیون نفر است. ارز رسمی کشور رینگت مالزی است که با علامت اختصاری MYR مشخص می­شود که در سفر به مالزی باخود همراه داشته باشید، و یک دلار آمریکا حدود 4 رینگت مالزی است.

جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف مالزی

موسسه اعزام دانشجو- جاذبه‌ های گردشگری و اماکن معروف مالزی - go2tr

در سفر به مالزی خواهید دید که کشوری است پر از جاذبه­های توریستی که ترکیبی غنی از جاذبه های فرهنگی و سنتی، با جلوه های شهرهای در حال توسعه و انبوهی از آسمان خراش ها و بزرگراه های چندگانه است .

توریسم سلامت در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- توریسم سلامت در مالزی - go2tr

بسیاری از گردشگران خارجی در سفر به مالزی و ساکنین محلی به اینجا می آیند تا چشمه های آب گرم و امکانات اقامتی لوکس را تجربه کنند.

توریسم مذهبی در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- توریسم مذهبی در مالزی - go2tr

در سفر به مالزی می­بینید که یک کشور چند فرهنگی و چند دینی است که دین رسمی آن اسلام است. طبق آمار سرشماری جمعیت، حدود 61 درصد مردم مسلمان، حدود 20 درصد بودایی و بقیه به ترتیب مسیحی، هندو و پیرو مذاهب سنتی چینی هستند.

جاذبه های طبیعی در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- جاذبه های طبیعی در مالزی - go2tr

در سفر به مالزی، جاذبه های طبیعی ازجمله موارد زیر را خواهید دید.
 مجمع الجزایر لنکاوی langkowi archipelago،

مکان های تاریخی در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- مکان های تاریخی در مالزی - go2tr

رج kl یا مناره menara kl،
 این برج در کوالالامپور، بلندترین برج مخابراتی در جنوب شرقی آسیا و در رتبه هفتمین و بلندترین برج در جهان است، که برای بهبود کیفیت ارتباطات راه دور و پخش امواج رادیویی ساخته شده است. این برج به نماد قابل توجهی تبدیل شده که مالزی را به عنوان مقصد بزرگ توریستی هزاره در سفر به مالزی شناسانده است و در عین حال گواهی بر توانایی مالزی در ایجاد امکانات تکنولوژیکی را نیز در بردارد.

فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- فستیوال ها و رویدادها و جشن ها در مالزی - go2tr

جشنواره های زیادی در مالزی جشن گرفته می شود، از جمله روز رستاخیز بودایی ها، جشن گرسنگان توسط ساکنین چینی و کریسمس توسط مسیحیان است.

نمایشگاه ها و کنفرانس ها در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- نمایشگاه ها و کنفرانس ها در مالزی - go2tr

هر ساله صد نمایشگاه در زمینه های مختلف هنر و صنعت و علم مالزی برگزار می­شود که علاقمندان سفر به مالزی می توانند در آن شرکت ­کنند.

تورهای تفریحی یک روزه مالزی

موسسه اعزام دانشجو- تورهای تفریحی یک روزه مالزی - go2tr

در سفر به مالزی با گرفتن تورهای روزانه از مکانهای دیدنی بازدید کنید.

سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به مالزی

موسسه اعزام دانشجو- سفر زمینی، هوایی، دریایی و سفر با قطار و بک پک به مالزی - go2tr

اگر علاقمندید می توانید با کشتی به مالزی بیایید ولی توصیه می­شود با هواپیما به کشور مبدا خود برگردید. در ورود به مالزی باید مراقب مقررات گمرکی باشید.

فصول مناسب سفر به مالزی

موسسه اعزام دانشجو- فصول مناسب سفر به مالزی - go2tr

توصیه می­‌شود قبل از سفر به مالزی از طریق وبسایت های پیش بینی هوا از جمله https://www.accuweather.com از چگونگی وضعیت هوا در این کشور مطلع شوید.

هتل های مالزی

موسسه اعزام دانشجو- هتل های مالزی - go2tr

اجاره آپارتمان ارزان در کوالالامپور در ماه های نسبتا خلوت به طور مثال ماه فوریه امکان پذیر است که قیمت­ها از حدود 30 تا 50 درصد تخیف دارد.

ویزای توریستی مالزی

موسسه اعزام دانشجو- ویزای توریستی مالزی - go2tr

شرایط اخذ ویزای توریستی سفر به مالزی، که سفارت مالزی تعیین کرده است، برای کشورهای مختلف متفاوت است. شهروندان کشورهای ایران، افغانستان، عراق، لیبی و سوریه برای سفر 14 روزه به مالزی نیاز به اخذ ویزا ندارند.

پروازها از ایران به مالزی

موسسه اعزام دانشجو- پروازها از ایران به مالزی - go2tr

در هنگام خرید تور کوالالامپور و یا تهیه بلیط مالزی به برنامه و ساعت برگشت به ایران توجه کنید اگر به طور مثال برگشت ساعت دو بعد ازظهر باشد روز آخر تور، عملا از دستتان رفته است.

آب و هوای مالزی

موسسه اعزام دانشجو- آب و هوای مالزی - go2tr

مالزی در خط استوا واقع شده است، بدان معنی است که مالزی چهار فصل بهار، تابستان، زمستان، پاییز ندارد، اما در طول سال با روزهای آفتابی و بارانی روبروست.

وسایل ضروری برای سفر به مالزی

موسسه اعزام دانشجو- وسایل ضروری برای سفر به مالزی - go2tr

به غیر از لوازم بهداشتی مخصوص خود در سفر به مالزی لازم است پماد قبل از گزش و بعد از گزش حشرات جهت استفاده در فضاهای باز و جنگل­ها، پارک‌ها و باغ‌ها و هم چنین ژل شستشو و ضدعفونی دست، با خود همراه داشته باشید، زیرا بازدیدهای زیادی از جنگل و حیوانات وجود خواهد داشت. 

خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- خدمات بانکی و مالی برای گردشگران در مالزی - go2tr

امکان باز کردن حساب بانکی فقط برای ایرانیانی که اقامت بلند مدت دانشجویی و یا مهاجرتی دارند و به عبارتی ویزای دانشجویی و یا ویزای اقامتی دارند، امکان پذیر است و مسافران در سفر به مالزی نمی­‌توانند افتتاح حساب داشته باشند.

بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- بیمه و تسهیلات درمانی برای گردشگران در مالزی - go2tr

در کشور مالزی تامین بیمه درمانی برای ایرانیانی که اقامت بلند مدت یعنی اقامت دانشجویی و یا اقامت بر پایه سرمایه گذاری دارند، قابل تامین است ولی برای کسانیکه تمایل دارند به عنوان توریست، سفر به مالزی داشته باشند،  بیمه درمانی مالزی تعلق نمی‌گیرد.

اجاره اتومبیل در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- اجاره اتومبیل در مالزی - go2tr

وسایل حمل ونقل عمومی برای استفاده توریست ها جهت گردش های شهری روزانه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. البته برخی توریست ها در سفر به مالزی و بازدید از مناطق حومه شهر که تعداد نسبتا بالایی هم دارند ترجیح می‌­دهند که خودشان رانندگی کنند.

خطرات احتمالی برای گردشگران در مالزی

موسسه اعزام دانشجو- خطرات احتمالی برای گردشگران در مالزی - go2tr

در بیشتر موارد، کوالالامپور، یک شهر بسیار پرطرفدار و یک مکان امن برای مسافران است. این کشور کاملا جهانگردی است، و مردم از همه ادیان به طور صمیمانه زندگی می کنند.

بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به مالزی

موسسه اعزام دانشجو- بیماری ها و واکسن های مورد نیاز قبل از سفر به مالزی - go2tr

داشتن داروهای بیماری خاص و یا داروهای معمول سفر از جمله قرص ضدتهوع برای استفاده در تورهای روزانه به ارتفاعات، سرماخوردگی و حساسیت ضروری است.