x
مشاوره مهاجرت
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

مالزی

کشور مالزی یک کشور قدرتمند در زمینه های مختلف محسوب می شود این کشور صنعت قدرتمندی دارد و همینطور ماهیگیری و جنگلداری از دیگر بخش های مهم در کشور مالزی محسوب می شود. کوالالامپور پایتخت رسمی در کشور مالزی است که از نظر وسعت نیز بزرگترین شهر این کشور محسوب می‌شود. این شهر میان دامنه ای از کوهستان های زیبا قرار دارد و به طور کلی از نظر تحصیل و کار یک گزینه بسیار عالی است. در نظر داشته باشید که در طول سال میزان gdp کشور مالزی رشد 5 درصدی را شامل می شود که رقم قابل توجهی است.صنعت در این کشور توانسته رتبه 3 در جهان باشد به طوریکه در زمینه ماهیگیری و جنگل نیز رتبه خوبی دارد. بارندگی های این فصل بسیار شدید است به طور کلی دو الی سه ساعت زمان می‌برد.در حدود 4 حزب سیاسی در کشور مالزی فعالیت دارد که اگر بخواهیم قوی ترین حزب را نام ببریم، حزب آمنو است. 

 • نام کشور (به عربی و لاتین): لاتین: Malaysia عربی:ماليزيا
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: سلطنتی مشروطه
 • زبان های رایج: انگلیسی
 • واحد پول و معادل آن در هر دلار: رینگیت : هر رینگیت 0.24 دلار آمریکا
 • پیش شماره تلفن: 0060
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 154
 • پایتخت: کوالالامپور
 • زبان های رسمی: مالایی
 • جمعیت: بیش از 31 میلیون در سال 2018
 • منطقه زمانی: GMT+8 . UTC+8 (MST)
 • دامنه اینترنتی: .my
 • رتبه تولید ناخالص: 79797920 میلیارد دلار آمریکا

سفر به مالزی

سفر به مالزی شما را به کشوری غنی از ترکیب جاذبه‌های طبیعی با شهرهای مدرن و بسیار پیشرفته می­‌برد. مالزی یک کشور آسیای جنوب شرقی است که بخشی از شبه جزیره مالا پنینسولا و جزیره بورنئی را اشغال می‌کند مالزی، کشوری گرم و دلپذیر و شامل 14 ایالت و 3 قلمرو  فدرال است. کوالالامپور Kuala Lumpur، پایتخت این کشور درکنار مردم محلی جذاب و جاذبه‌های طبیعی، دارای ساختمان­‌های مستعمراتی، مناطق تجاری مختلف و آسمان خراش‌های عظیم است. شهر KL در جهان، توسط نشانه‌های متعددی شناخته شده است، از جمله برج‌های دو قلوی پتروناس Petronas ، بازار کلاه Petaling Street و غارهای  Caves Batu بسیار شناخته شده‌اند. مرز مالزی با سنگاپور به وسیله یک جاده یا یک پل به هم متصل می­‌شوند و در دریای جنوبی چین دارای خط ساحلی با تنگه Malacca است، مالزی از سمت شرقی با برونئی و اندونزی هم مرز است.

سفر به مالزی

زندگی در مالزی

کشور مالزی از نظر جغرافیایی در بخش جنوب شرقی آسیا قرار دارد.به طور کلی این کشور بسیار زیبا است و مساحت کلی آن در حدود 329758 کیلومتر مربع اعلام شده است که طبق سرشماری که در سال 2018 صورت گرفته است.جمعیت این کشور در حدود 31834000 نفر اعلام شده است. در این کشور یک کارگر به ازای هر ساعت کار 4.33 رینگیت درآمد دارد این در حالی است که حداقل دستمزد برای کارمندان بخش خصوصی نیز برای هر ساعت کار 3.85 رینگیت اعلام شده است. آمارها نشان می دهد که کشور مالزی به طور کلی در زمینه متخصصان فنی ماهر نیز به طور دقیق ظاهر شده است. یک مورد مهم این است که سیاست های کاری کشور مالزی برای مهاجران کمی تغییر کرده است به طوریکه افراد در این کشور می‌توانند حقوق و مزایای خود را بر اساس افزایش زمان کاری افزایش دهند. هزینه تاکسی به ازای 2 کیلومتر اول 3 رینگیت است.

زندگی در مالزی

مهاجرت به مالزی

مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا که پایتخت آن کوالالامپور است. 

مهاجرت به مالزی

تحصیل در مالزی

کشور مالزی می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل باشد. بهتر است ملاک‌های خود را برای انتخاب کشور مقصد روی کاغذ بیاورید و طبق آن‌ها لیستی از کشورهای مناسب برای تحصیل خود تهیه کنید. پایتخت مالزی شهر کوالالامپور است.تحصیل در کشورهای پیشرفته آسیا پس از کشورهای اروپا و آمریکای شمالی در اولویت برای بسیاری از دانشجویان ایرانی قرار دارد؛ همچنین مالزی کشوری است که  جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد و این موضوع باعث می‌شود دوران تحصیل شما کسل کننده نباشد و تفریحات زیادی داشته باشید. مالزی کشوری است که دارای دانشگاه‌های معتبر در سطح بین الملل است همچنین مالزی کشوری است که  جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد و این موضوع باعث می‌شود دوران تحصیل شما کسل کننده نباشد و تفریحات زیادی داشته باشید. در این مقاله قصد داریم تحصیل در مالزی را بررسی کنیم.

تحصیل در مالزی

خوب بود، خسته نباشید

2019-08-02 20:28:26

سلام ،سروش هستم دانش اموز کلاس دهم رشته تجربی ،برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی در مالزی چه وقت و چطوری باید اقدام کنم

2019-12-06 13:34:41

واسه ارشد و دکترا محدودیت سنی داره؟

2020-02-14 21:17:39