موسسه اعزام دانشجو - زندگی در کشور مالدیو - Go2tR
maldives
کشور مالدیو

زندگی در مالدیو

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo

کشور مالدیو یکی از رویایی ترین مجمع‌الجزایر دنیا است که لقب بهشت استوایی به آن نسبت داده شده است. این کشور بسیار لوکس بوده و دارای رستوران ها و هتل ها و جاذبه های دیدنی زیادی است. از نظر جغرافیا کشور مالدیو یک جزیره زیبا در اقیانوس هند است و در بخش جنوب غربی این کشور قرار دارد. این جزیره بر روی فلات زیر آبی چاگوس قرار دارد و کمترین فاصله تا کرانه هند را در بر گرفته است. وضعیت اقتصادی کشور مالدیو بیشتر بر پایه کشاورزی و ماهیگیری است و البته که در سال های اخیر گردشگری از بخش های مهم اقتصادی در این کشور شده است. در کشور مالدیو نارگیل و ذرت و ارزن و سیب زمینی شیرین بسیار دیده می‎شود و جنبه صادراتی زیادی نیز دارد. در این کشور صنعت کشتی سازی به طور کلی رونق داشته است و صنایع دستی بخش مهمی از اقتصاد کشور مالدیو محسوب می‎شود. کشور مالدیو ماهی و پوشت و صنایع دستی را به کشورهای دیگر صادر می‌کند. وضعیتی که برای تورم مواد غذایی در کشور مالدیو دیده می‎شود نیز 14.72 درصد است. نرخ تورم ماهانه در این کشور 0.50 درصد است. مسکن آب و برق CPI بر اساس نقاط شاخص 124.10 است. شاخص قیمت مصرف کننده حمل و نقل نیز بر اساس نقاط شاخص 108.36 است. وضعیت سرمایه اولیه کم برای افتتاح شرکت 1500 یورو است. امضای معاهده مالیاتی به طور کلی با معاملات بین کشورها ارزیابی می‎شود

دریافت شماره شناسایی مدیر DIN بسیار مهم است؛ این شماره به صورت آنلاین در اختیار شما قرار می‎گیرد به گونه ای که فرم درخواست آن به صورت آنلاین ارزیابی می‎شود. سپس فرم درخواست باید در وضعیت چاپ و امضا قرار بگیرد. در کشور مالدیو بیشتر خانه ها به صورت دو اتاق خوابه هستند و تنها تعدادی سوئیت به صورت تک اتاق خوابه دیده می‎شود.

 

 

 

نرخ بیکاری در کشور مالدیو به میزان 6.10 درصد است،افراد شاغل در کشور مالدیو 29 درصد بیشتر از سال های گذشته اعلام شده‌اند. افراد بیکار در این کشور نیز در حدود 2 درصد کمتر شده‌اند. سن بازنشستگی برای بانوان در کشور مالدیو 60 سال و برای مردان نیز 60 سال است. میزان نرخ تورم در این کشور 1.60درصد و نرخ تورم مواد غذایی 0.60- درصد است. قیمت مصرف کننده صفحه اول CPI بر اساس نقاط شاخص 113.34 است CPI. مسکن آب و برق نیز بر اساس نقاط شاخص در این کشور 124.10 است. تورم ماهانه در این کشور 0.50 درصد است.

یکی از شغل های پر درآمد در کشور مالدیو وکالت است، وکالت در لیست شغل هایی قرار دارد که برای آن همیشه یک متقاضی وجود دارد. یک وکیل شرکتی در این کشور حدود 20 روپیه درآمد دارد.

مدیریت حرفه ای در این کشور نیز در زمینه های تخصصی ارزیابی شده است، نقش هایی که در همه حوزه های کسب و کار مانند بازاریابی و اموال مالی ارزیابی می‎شود. عملیات و لجستیک به طور کلی در بخش مدیریت حرفه‌ای مشخص شده است.

طبابت یک شغل پر درآمد در کشور مالدیو است و به طور کلی مردم همیشه سعی می‎کنند فرزندان خود به این رشته برای تحصیل دعوت نمایند. مدیران اجرایی نیز در این کشور درامد خوبی دارند. نقش های پر سود در کشور مالدیو به طور کلی زیر شاخخ‌ی صنعت هستند.

خدمات مدنی از دسته شغل هایی است که توسط دولت کشور مالدیو بررسی شده است و اعتبار این شغل بسیار زیاد است و با درآمد بالایی همراه است.

افرادی که در رشته حسابداری تحصیل کرده‌اند و به عنوان حسابداران خبره فعالیت می‎کنند نیز همواره تقاضای بالایی دارند و حقوق این افراد بالا است.

نیروی دریای تجاری در کشور مالدیو یکی از شغل های سخت است و نیاز به توان فیزیکی بالایی دارد. این شغل به طور کلی با حقوق مشخصی آغاز می‎شود ولی با ترفیع کاری همراه است.

در صورتی که بتوانید در بخش علوم کامپیوتر در این کشور مشغول به کار شوید، یکی از بلند مرتبه ترین شغل‌های کشور مالدیو را انتخاب کرده است. سرعت پیشرفت تکنولوژی در کشور مالدیو زیاد است و این روند سبب شده است که شرکت های چند ملیتی زیادی در این کشور دیده ‎شود. مهندسی علوم کامپیوتر در لیست 10 شغل پر درآمد در کشور مالدیو قرار دارد.

برای اخذ ویزای کاری کشور مالدیو اول از هر چیز باید مدارک لازم را داشته باشید؛ بنابراین نیاز به ارائه اصل و کپی از مدارک شناسایی دارید، نیاز است که اصل و کپی پاسپورت شما ارائه شود، باید عکس ارائه دهید و همینطور رزومه تحصیلی شما بسیار پر اهمیت است. رزومه کاری شما به همراه سابقه کاری بسیار مهم است. نیاز است که انگیزه نامه داشته باشید و ارائه CV بسیار مهم است. متقاضیان کار در کشور مالدیو می‎توانند از طریق موسسات کاریابی یا آژانس هایی که در این زمینه فعالیت می‎کنند اقدام نمایند. ویزای کاری کشور مالدیو به طور کلی طی پروسه‌ای 6 ماهه صادر می‎شود. استانداردهای کاری در کشور مالدیو در سطح جهانی نیست و به طور کلی کار در این کشور بیشتر در بخش های آموزشی دیده می‎شود. در حقیقت وضعیت کار در این کشور چندان تعریفی ندارد و کمتر کسی از این طریق اقدام به مهاجرت به مالدیو می‌کند. سطح حقوق در این کشور متوسط است. شما نیاز به عقد قرارداد کاری با یک کارفرما دارید و به طور کلی راه حل هایی که در این زمینه برای شما اعلام می‎شود بسیار پر اهمیت هستند. توجه داشته باشید که شخص باید به زبان انگلیسی مسلط باشد و نیاز است که حقوق و دستمزد فرد نیز ارزیابی شود. رزومه به صورت اینترنتی بررسی می‎شود و نیاز است که شرایط سنی افراد نیز ارزیابی شود. با ویزای کاری در کشور مالدیو می‎توانید به مدت یک سال کار کنید، پس از یک سال باید ویزای شما تمدید شود. با ویزای کاری این کشور همسر و فرزندان شما نیز با شما همراه می‎شوند.

همسر شما اجازه کار ندارد، اما شرایط تحصیلی برای همسر و فرزند شم فراهم می‎شود.

 

در صورتی که بخواهید یک وعده غذای خوب در یک غذاخوری ارزان در کشور مالدیو بخورید، باید 60 روپیه هزینه در نظر داشته باشید. هزینه سه وعده خوراک برای دو نفر در یک رستوران معمولی به ارزش 461.30 روپیه اعلام شده است. هزینه یک عدد مک دونالد در این کشور 138.69 روپیه است. قیمت یک فنجان کاپوچینو در این کشور 37.61 روپیه است. در صورتی که بخواهید یک کیلو سیب خریداری کنید، باید 11.34 روپیه هزینه کنید. هزینه تاکسی برای هر مایل حرکت 40.23 روپیه است. هزینه تاکسی برای یک ساعت انتظار 100 روپیه اعلام شده است. هزینه ماهیانه باشگاه بدنسازی در این کشور 906.25 روپیه اعلام شده است. هزینه ای که برای اجاره یک ساعت میز تنیس در این کشور دیده می‎شود 100.00 روپیه است. شما برای خرید یک عدد شلوار جین در این کشور باید 606.25 روپیه هزینه بپردازید. هزینه یک دست لباس تابستانی در فروشگاه های زنجیره ای کشور مالدیو نیز 480.71 روپیه است. شما برای خرید یک جفت کفش نایک در مالدیو باید 968.62 روپیه هزینه در نظر داشته باشید و برای خرید یک جفت کفش چرم مردانه در این کشور باید 1.092.50 روپیه هزینه در نظر بگیرید.

هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در این کشور 12.833.33 روپیه و برای یک خانه سه خوابه بیش از 26.700.00 روپیه است.

 

قیمت برخی کالاهای اساسی در کشور کشور مالدیو به شرح زیر است:

 

 •     هزینه یک لیتر شیر : 89.59 روپیه
 •     هزینه یک قرص نان سفید فرانسوی:19.96 روپیه
 •     هزینه یک کیلو برنج سفید: 4.31روپیه
 •     هزینه یک شانه تخم مرغ (۱۲ عددی): 24.00 روپیه
 •     هزینه یک کیلو پنیر محلی : 24.40 روپیه
 •     هزینه یک کیلو گوشت سینه مرغ : 28.73 روپیه
 •     هزینه یک کیلو گوشت ران گاو : 34.62 روپیه
 •     هزینه یک پاکت سیگار : 70.00روپیه 
 •     هزینه یک کیلو سیب :  11.34 روپیه
 •     هزینه یک کیلو موز : 23.44 روپیه
 •     هزینه یک کیلو پرتقال : 20.41 روپیه
 •     هزینه یک کیلو گوجه فرنگی : 17.24روپیه
 •     هزینه یک کیلو سیب زمینی : 9.53 روپیه
 •     هزینه یک کیلو پیاز : 20.41 روپیه

 

اقتصاد کشور مالدیو بیشتر بر پایه کشاورزی و ماهیگیری است و البته که در سال های اخیر گردشگری از بخش های مهم اقتصادی در این کشور به شمار می‌رود. در کشور مالدیو نارگیل و ذرت و ارزن و سیب زمینی شیرین بسیار دیده می‎شود و جنبه صادراتی نیز دارد. در این کشور صنعت کشتی سازی به طور کلی رونق داشته است و صنایع دستی بخش مهمی از اقتصاد کشور مالدیو محسوب می‎شود. صنعت گردشگری در این کشور مهمترین منبع درآمد محسوب می‎شود. پس از آن شیلات دومین صنعت مهم در کشور مالدیو است و بیست درصد از نیروی کار در این بخش هستند. واردات ماهی در این کشور به طور کلی بر اساس بازار های جهانی ارزیابی می‎شود.

در صنعت گردشگری در کشور مالدیو بیشترین میزان درآمدزایی دیده می‎شود. بیشتر کارمندان در کشور مالدیو از کشورهای همسایه وارد شده‌اند، گردشگران مستقیماً از فرودگاه های بین المللی وارد جزایر این کشور می‎شوند. 70 درصد از اقتصاد و 90 درصد از ارز خارجی کشور به صورت غیر مستقیم و از سوی گردشگران خارجی تأمین می‎شود.

بازارهای محلی در کشور مالدیو خود بخش مهمی از اقتصاد را در دست گرفته‌اند. بازار محلی ماله در این کشور پر از رنگ و بو است و پارچه های کتانی و عودهای مختلف در این بازار دیده می‎شود. ادویه ها و عطرهای هندی در کشور مالدیو به طور کلی بیشتر از سایر بخش ها ارزش گذاری شده است. اقتصاد کشور مالدیو با صادرات سیب زمینی پیوند خورده است. رستوران ها و غذاخوری های کشور مالدیو دیگر بخش های اقتصادی این کشور محسوب می‎شوند. در کشور مالدیو شرایط برای غواصی بسیار زیاد است و آموزش غواصی در این کشور روز به روز پیشرفته‌تر می‎شود. ایستگاه های غواصی در کشور مالدیو به طور کلی رشد زیادی داشته است و جنبه های خوبی در زمینه غواصی و جذب توریست در کشور مالدیو دیده می‎شود. اقیانوس نیز در کشور مالدیو یک بخش خوب محسوب می‎شود و گردشگران زیادی را سمت خود جذب می‎کند. مقاصد گردشگری در کشور مالدیو به طور کلی می‎تواند جنبه های اقتصادی خوبی فراهم سازد.

 

اطمینان کسب و کار براساس نقاط شاخص در کشور مالدیو، 65.00 ارزیابی شده است، وضعیت استفاده از ظرفیت های اقتصادی در کشور مالدیو به 71.10 درصد رسیده است. سرعت اینترنت در کشور مالدیو به 3763.46 KBps رسیده است. IP آدرس ها در کشور مالدیو 24100.00 است.

آسانی کسب و کار در کشور مالدیو به میزان 139.00 است. شاخص های فساد مالی در کشور مالدیو به طور کلی به میزان 31.00 امتیاز دارد. رتبه های فساد مالی در کشور مالدیو به ارزش 124.00 درصد ارزیابی شده است. گردش سرمایه در این کشور 878.00- میلیون دلار برآورد شده است،وضعیت حواله در این کشور 5.10 میلیون دلار و میزان بدهی های خارجی مالدیو، 1389.50 دلار اعلام شده است. نرخ بهره سپرده در کشور مالدیو 3.66 درصد است، این در حالی است که نرخ بهره در این کشور 7.00 درصد است. ذخایر ارزی کشور مالدیو 11937.50 میلیون روپیه اعلام شده است.

موازنه های تجاری در کشور مالدیو نیز 224.20- میلیون دلار آمریکا اعلام شده است.

 نرخ رشد تولید ناخالص داخلی سرانه در کشور مالدیو به میزان 7.60 درصد ارزیابی شده است. تولید ناخالص داخلی از ساخت در کشور مالدیو 1238.00 میلیون روپیه و میزان تولید ناخالص داخلی از اداره امور عمومی 5169.00 میلیون روپیه ارزیابی شده است. وضعیت تولید ناخالص داخلی از خدمات در این کشور به میزان 49265.00 میلیون روپیه است. میزان تولید ناخالص داخلی از حمل و نقل عمومی نیز در کشور مالدیو 3935.00 میلیون روپیه ارزیابی شده است.

 

 وضعیت امنیت کشور مالدیو در دوره های زمانی مختلف ارزیابی شده است و البته که دولت سعی کرده است دوربین های امنیتی سطح شهر را بیشتر نماید، همینطور سرمایه های خوبی در زمینه ایجاد امنیت بالا در دانشگاه های کشور مالدیو صرف شده است. وضعیت امنیتی در کشور مالدیو در رده بندی های اقتصادی تا بیشتر از 17 درصد رشد داشته است. امنیت این کشور وابستگی زیادی به بخش اقتصادی دارد

مورد بعدی در امنیت بانکی است، سیاست های بانکداری کشور مالدیو بر اساس اداره ثبت اسناد ارزیابی شده است و وضعیت شماره حساب مالیاتی در کشور مالدیو به صورت دقیق ارزیابی شده است. در کشور مالدیو رونوشت های مدیران اولیه بسیار مهم است و البته که سیاست های اقتصادی در این زمینه اهمیت دارد.

برای اخذ اقامت کشور مالدیو توجه داشته باشید که این کشور شرایط اقامت به صورت موقت را آسانتر از شکل دائمی در نظر گرفته است. مراحل برای اخذ اقامت کشور مالدیو را با هم مرور می‎کنیم:

اول اینکه فرم های مخصوص ویزا را تکمیل و ارسال کنید و بین یک هفته الی یک ماه زمان در نظر بگیرید که فرم های شما بررسی شوند. صداقت بیان در اطلاعات داده شده اهمیت زیادی داشته و قطعاً بررسی می‎شود.

مورد بعدی ارسال مدارک است، برای اخذ ویزای سرمایه گذاری و ویزای کاری مالدیو، نیاز است که پیش از اینکه خودتان مراجعه نمایید، مدارک خود را ارائه دهید.

مورد بعدی شرایط مصاحبه و در نهایت اخذ ویزا است که نیاز است به طور دقیق خود شخص حضور به عمل آورد

شما اجازه ندارید ویزای همراه برای همسر و فرزند خود را موازی با ویزای خودتان اقدام کنید و باید در ابتدا به مدت مشخص خودتان در مالدیو زندگی کنید در صورتی که وضعیت سرمایه یا کار شما به امتیاز خوبی رسید دست برای شما باز می‎شود

در نهایت همان مراحلی که برای اخذ ویزای خودتان نیاز است را طی می‌کنید که شرایط قانونی اقامتی برای همسر و فرزندانتان ایجاد شود. البته که این موارد حداقل 3 ماه زمان نیاز دارد.

همسر شما اجازه کار در مالدیو را ندارد.

در کشور مالدیو بانوان علاقه زیادی به ازدواج دارند به طوری که پس از طلاق به سرعت مجددا ازدواج می‌کنند. ازدواج خارجی ها در مالدیو به طور کلی با قوانین مشخص همراه است؛

اول از هر چیز نیاز است که مدارک شناسایی و هویتی شما مورد تأیید قرار بگیرد که بیشترین زمان نیز برای این بخش گزارش شده است. مورد بعدی این است که بتوانید ثابت کنید می‎توانید از پس هزینه های زندگی مالدیو برآیید. اول از هر چیز بودجه لازم برای تهیه یک منزل برای زندگی نیاز است، باید بتوانید هزینه زندگی خود را به شکلی ارزیابی کنید که بتوانید از پس هزینه همسرتان و در صورتی که صاحب فرزند شدید، از پس هزینه های او نیز برآیید.

مورد بعدی اینکه شما باید بتوانید ثابت کنید که همسر خود در مالدیو را چطور پیدا کرده اید زیرا مسیر آشنایی شما به صورت کاملاً دقیق با ریز جزییات سوال می‎شود. واقعی بودن ازدواج شما از دیگر موارد پر اهمیت است.

در کشور مالدیو به شما اجازه داده می‎شود که پس از سه سال زندگی درخواست برای اقامت دائم داشته باشید البته که درخواست شما در وهله اول باید به صورتی سنجیده شود که نشان دهد برای خروج از تابعیت کشور قبلی آماده هستید. شرایط جسمی، روحی، وضعیت زبان و همینطور میزان درآمد شما از مسائل بسیار پر اهمیت است که بررسی می‌شود.

اجاره خانه در کشور مالدیو به صورت مشخص دنبال شده است، شما برای اجاره خانه در مالدیو باید در ابتدا مجوز لازم سکونت داشته باشید، این مجوز برای افرادی که خارجی هستند و قصد زندگی در مالدیو را دارند صادر می‎شود.

در کشور مالدیو بیشتر خانه ها به صورت دو اتاق خوابه هستند و تعداد محدودی سوئیت به صورت تک اتاق خوابه دیده می‎شود.

هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در این کشور 12.833.33 روپیه و برای یک خانه سه خوابه بیش از 26.700.00 روپیه است.

برای اجاره یا خرید خانه در این کشور سعی کنید ار املام های معتبر در این کشور کمک بگیرید تا سرتان کلاه نرود.

بهتر است که هزینه ی چند ماه را زودتر به صاحبخانه بپردازید تا اعتماد او را جلب کنید.

برای خرید خانه در این کشور ابتدا باید بخش ثابت هزینه لازم را در نظر داشته باشید؛ بخش ثابتی که برای هزینه خرید خانه در نظر گرفته می‎شود می‎تواند به صورت مستقیم در اختیار مالک قرار بگیرد و یا از مشاور املاک به عنوان واسطه در این زمینه استفاده شود. برای خرید خانه در کشور مالدیو نیاز دارید که هم وضعیت خانه را در نظر بگیرید و هم مشخص شود که خانه انتخابی شما از نظر ظاهر دارای چه شرایطی است. مدارکی که برای خرید خانه در کشور مالدیو نیاز است، اغلب شامل موارد هویتی، مدارک مالی و همینطور مدارکی است که نشان دهد منزل انتخابی دارای همه شرایط لازم از نظر شهرداری است. هزینه خرید هر متر آپارتمان در مرکز شهر کشور مالدیو 7.951.24 روپیه و هزینه خرید هر متر آپارتمان در حومه شهر کشور مالدیو 2.249.98 روپیه ارزیابی شده است.

روند رشد اقتصادی و توسعه تجارت بین‌المللی در کشور مالدیو سبب شده است که روند ثبت شرکت رشد خوبی داشته است. به طور کلی نرخ بیکاری در کشور مالدیو در طول 10 سال روند نزولی داشته است، در حال حاضر نرخ بیکاری این کشور 6.10 درصد است.

شرکت با مسئولیت محدود در کشور مالدیو به شرکتی گفته می‎شود که حق سهامداران برای انتقال سهام محدود است. در این کشور حداقل 2 و حداکثر 50 شریک دیده می‎شود. حق فروش سهام به مردم در قالب دعوتنامه ای یا واگذاری سهام دیده نمی‎شود. حداقل سرمایه تعریف شده در قانون هند برای این شرکت ها 100 هزار روپیه است، این مبلغ با تغییر همراه است.

شرکت سهامی عام در کشور مالدیو شامل قوانین مشخصی است: در این شرکت ها سهامداران می‎توانند سهام خود را بدون توافق به غیر واگذار نمایند. این شرکت ها دارای حداقل 7 عضو هستند و محدودیتی در تعداد سهامدار بیشتر وجود ندارد. میزان مبلغ سرمایه این شرکت ها حداقل 500 هزار روپیه است و حداکثر آن تعریف نشده است.

شرکت با مسئولیت نامحدود در کشور مالدیو یک نوع سازمان تجاری است، همانطور که از نامش پیداست باید تمام اعضا یا شرکا ارزیابی شوند. در این شرکت ها دارایی های شرکا می‎تواند به عنوان بدهی های شرکت استفاده شود.

مورد دیگری از ثبت شرکت در کشور مالدیو به صورت نهادهای تجاری است. یک فرد تمام سازمان یا بیزینس را مدیریت میکند. این فرد تنها صاحب سهامدار و یا شریک شرکت است. تمامی سود و زیان شرکت ها به صورت دقیق صورت می‎گیرد.

شرکت مشارکتی نوعی شرکت تجاری است که بین چند فرد شکل می‎گیرد. این افراد با هم روند توافقی را دنبال می‎کنند و سود کسب و کار نیز مشخص می‎شود.

شرکت های تعاونی یک نوع ساختار داوطلبانه هستند. ارتقاء منافع اعضا در این شرکت ها به صورت مشخص دنبال شده است، به هیچ عنوان محدودیتی در ورود یا خروج افراد وجود ندارد.

در صورتی که بخواهید شرکت با مالکیت یگانه داشته باشید باید بین 5000 تا 12000 روپیه هزینه در نظر داشته باشید. در صورتی که بخواهید ثبت شعبه با مسئولیت محدود داشته باشید باید معادل 70 الی 170 یورو هزینه داشته باشید.

هزینه زندگی در این کشور بسیار کم است. حداقل سرمایه اولیه برای افتتاح شرکت 1500 یورو است. امضای معاهده مالیاتی به طور کلی با معاملات بین کشورها ارزیابی می‎شود.

دریافت شماره شناسایی مدیر DIN بسیار مهم است، این شماره به صورت آنلاین در اختیار شما قرار می‎گیرد به گونه ای که فرم درخواست آن به صورت آنلاین ارزیابی می‎شود. سپس فرم درخواست باید در وضعیت چاپ و امضا قرار بگیرد.

دریافت گواهی امضا دیجیتال بسیار مهم است و بهتر است که فرم درخواست به صورت دقیق ارزیابی شود.

نیاز به تایید نام شرکت است، نام شرکت باید حداکثر 6 سیلابی باشد.

نیاز به پیوست اسناد شرکت است، این مدارک باید بدون امضا و به همراه رسید ضمیمه شود. در نهایت باید همه فرم ها به دست شخص متقاضی تکمیل شود.

همچنین نیاز به دریافت گواهی ثبت نام است. باید نام و نشان شرکت مشخص شود و هزینه ثبت برند بسیار مهم است.

ویزای سرمایه گذاری کشور مالدیو یکی از ویزاهای خوب برای افرادی است که سرمایه مشخصی دارند. این ویزا نیاز به مدارک خاصی دارد و البته که میزان سرمایه اولیه برای اخذ این ویزا بسیار پر اهمیت است. صدور ویزای سرمایه گذاری کشور مالدیو در یک دوره 5 ماهه صورت می‎گیرد و میزان سرمایه اولیه از حیث نوع فعالیت شما بسیار پر اهمیت است. سرمایه شما باید به میزانی باشد که بتوانید مسیر رشد خوبی را برای اخذ اقامت دائم در پیش بگیرید.

 ویزای کاری مالدیو اغلب نیاز به سابقه کاری بالا داشته و نیاز است که مدارک لازم برای این ویزا به شکل اصولی ارزیابی شود.

ویزای توریستی مالدیو یک ویزای گردشگری موقت است که شرایط خوبی دارد و افراد می‎توانند در برخی از همایش ها و کنفرانس ها در این کشور شرکت کنند.

ویزای تحصیلی کشور مالدیو به ویزایی گفته می‎شود که شخص بتواند هم تحصیل خوبی داشته باشد و هم ورود به مشاغل دانشجویی داشته باشد، این ویزا در لیست اقامت موقت قرار دارد.

ویزای کارآفرینی مالدیو یک ویزا با طرح کاری مشخص است، این ویزا به طور کلی اصول و شواهد درستی در زمینه کارآفرینی فراهم می‌سازد، برای اخذ این ویزا افراد باید مدارک لازمی داشته باشند و نیاز به طرح کاری مشخصی دارند. ویزای کارآفرینی برای نخبگان مناسب است.

 

 

شرکت های بیمه در کشور مالدیو هر یک دارای ضوابط و شرایط خوبی هستند و تسهیلات بیمه ای در این کشور ساختار درستی دارد. وضعیت بیمه و درمان در مالدیو به صورتی است که اگر شخص بتواند هم از نظر اقتصادی سرمایه گذاری نماید و هم از نظر درمانی از پوشش مالی برخوردار شود، این امکان در اختیار وی قرار می‎گیرد، به این ترتیب دولت در این زمینه شرایط خوبی ایجاد کرده است. مورد بعدی این است که رشد تسهیلات درمانی در مالدیو در برخی از بیمارستان ها بیشتر و بهتر از قبل است. دولت سعی کرده است که خدمات بیمارستانی را بیشتر کند.

 

خدمات بانکی در کشور مالدیو در ابتدا از سوی دولت بررسی می‌شد اما امروز شرکت های خصوصی زیادی سعی کرده‌اند که این موضوع را به شکل بهتری پیش ببرند. وضعیت بانکداری در مالدیو بهتر از سال های گذشته شده است، در سیاست های بانکی این کشور باید بتوانید هم از نظر بودجه و شرایط مالی در وضعیت خوبی باشید و هم نیاز است که سعی کنید پس انداز خود را بهبود دهید. پس انداز و خدمات مالی در این کشور بسیار مناسب است. سیاست های مالی در کشور مالدیو می‎تواند شرایط رفاهی و وامی‎ خوبی را فراهم سازد. دولت سعی کرده است که سیاست های بانکداری مالدیو را بهتر از قبل نماید.

اعتبار پاسپورت کشور مالدیو 51 اعلام شده است و با پاسپورت این کشور به 89کشور دنیا می‎توانید بدون نیاز به ویزای مجدد ورود داشته باشید.

مردم اینئ کشور زیاد درونگرا نیستند و سعی می‎کنند با افراد زیادی ارتباط بگیرند. مردم به فرهنگ آپارتمان نشینی در مالدیو بسیار عادت دارند، چیزی که در ایران نیز دیده می‎شود. آقایان در این کشور مسئول تنظیم مسائل مالی هستند و روند اقتصادی در این کشور به دست آقایان حل می‎شود، این موضوع در ایران نیز وجود دارد و بیشتر مسائل اقتصادی خانواده به عهده ی پدر است، البته در این کشور دختران نیز می‌توانند مانند آقایان کار کنند.

در روزهای تعطیل رسمی هیچ یک از ادارات و مراکز تجاری کشور مالدیو کار نمی‎کنند و سایر مغازه ها نیز دیرتر باز می‎شوندو

عید بودو: بعد از ماه رمضان بوده و به طور کلی مسلمانان مالدیو این عید را بسیار دوست دارند. در این روز مسلمانان به مکه می‌روند و مراسم مذهبی برگزار می‌کنند.

روز ملی مالدیو یک جشن بزرگ است که به پاس پیروزی مردم این کشور در برابر پرتغالی ها برگزار می‎شود.

عید مبعث نیز در این کشور روز مهمی بوده و جشن گرفته می‎شود.

روز شهدا در کشور مالدیو سالگرد درگذشت سلطان علی پنجم به دست نیروهای پرتغالی است و تعطیل است.

روز سال نو روز اول ژانویه محسوب می‎شود.

روز پیروزی روز شکست نیروهای سریلانکا است.

روز ملی نیز طبق رفراندوم برگزار می‎شود و شرایط مخصوص به خود را دارد. 

 

دین رسمی مردم کشور مالدیو، اسلام است، همه ی شهروندان باید مسلمان باشند و ادیان دیگر در این کشور ممنوع است بدین معنی که  پیروی از دیگر ادیان در ملأ عام قابل پیگرد است

بنا بر روایات تاریخی، یک روحانی ایرانی به نام یوسف تبریزی مردم مالدیو را به دین اسلام فراخواند

فرهنگ مالدیو به شدت تحت تأثیر فرهنگ کشورهای همسایه خود یعنی سریلانکا و هند است، از میانه‌های سده دوازدهم با تغییر دین مردم این کشور از بودایی به اسلام شاهد تاثیر اسلام، فرهنگ عربی و همچنین فرقه‌های تصوف بر فرهنگ و میراث این کشور بوده‌ایم.

 

ساحل آبی:

ساحل آبی کشور مالدیو یک ساحل دیدنی و جذاب است و دورتادور آن فضای سبز خوبی دیده می‎شود. به طور کلی این بخش دارای تفریحات زیادی است و قایق سواری و تفریحات هوایی و دریایی در این بخش لذت زیادی دارد. ورزش های آبی و موسیقی و غذاهای بین‌المللی در این ساحل می‎تواند بسیار جذاب باشد.

رستوران معروف سابسیکس یکی از رستوران های دیدنی و خاص در مالدیو است که در اعماق آبی این کشور قرار دارد و غذاهایی بسیار خوش طعم و خوش رنگ در این رستوران تهیه می‎شود. در این رستوران در بخش بیرونی قایق سواری و همینطور راه پله هایی که دارای 3 لایه به ارتفاع 13 متر هستند دیده می‎شود.

 

جزیره وادهو:

ساحل درخشان جزیره وادهو یک قطعه از بهشت است و یکی از شگفت انگیزترین پدیده های طبیعت به شمار می‌آید. سنگ های ساحل این جزیره در تلالو نور مهتاب می‌درخشد.

 

ساحل مصنوعی ماله:

ساحل مصنوعی ماله یک ساحل دست ساخت است که یکی از بهترین جاذبه های گردشگری مالدیو محسوب می‎شود. در این ساحل انواع تفریحات آبی دیده می‎شود، شنا، موج سواری، قایق سواری، غواصی از تفریحات بسیار مهم در این ساحل است، این ساحل دارای کافه و رستوران های زیادی بوده و کارناوال ها و کنسرت ها و جشن های محلی زیادی در این منطقه برگزار می‎شود.

 

موزه ملی کشور مالدیو:

موزه ملی کشور مالدیو دارای قصر های سلطانی زیادی بوده و به طور کلی آثار تاریخی و اشیای قدیمی زیادی در آن دیده می‎شود. ظروف کنده کاری شده و لباس و اسلحه نیز در این موزه به نمایش گذاشته می‎شود.

 

جزیره مافوشی:

جزیره مافوشی یکی از بزرگترین و محبوب ترین جزیره های کشور مالدیو محسوب می‎شود، این جزیره با پایتخت کشور مالدیو یک ساعت فاصله دارد و نسبت به جزیره های دیگر، هتل و اقامتگاه های بیشتری دارد.

گشت و گذار در بازار بزرگ ماهی فروشان در مالدیو می‎تواند برای شما یک تفریح بسیار جالب باشد، در این منطقه تازه ترین ماهی ها با تنوع عالی در اختیار شما قرار می‎گیرد. 

حمل و نقل درون شهری در کشور مالدیو روز به روز بهتر از قبل است، وضعیت تاکسی ها و متروهای شهری در این کشور به شکلی است که افراد با هزینه ای ارزان بتوانند مسیر سریعی را طی نمایند. هزینه حمل نقل در کشور مالدیو به میزان 8 درصد از ایران بیشتر است.

هزینه تاکسی برای هر مایل حرکت 40.23 روپیه است، هزینه تاکسی برای یک ساعت انتظار 100 روپیه اعلام شده است. هزینه بلیط گذر ماهانه در این کشور 34 روپیه برآورد شده است.

در فرهنگ کشور مالدیو مردم مسلمان و سنی در کنار هم زندگی می‎کنند، مردم باید به قوانین اسلامی اهمیت دهند و به آن احترام بگذارند. مردم مالدیو علاقه زیادی به مراکز گردشگری و خرید کردن دارند. در فرهنگ مردم این کشور احترام گذاشتن به پوشش اسلامی و همینطور عقاید افراد اهمیت زیادی دارد.

در کشور مالدیو به طور کلی فرودگاه های بین المللی زیادی دیده می‎شود. مردم مالدیو کاری با گردشگران خارجی ندارند و مزاحمتی ایجاد نمی‎کنند.

زبان مردم مالدیو دیوهی است و به طور کلی از خانواده های هندو آریایی هستند. غذاهای کشور مالدیو بسیار محبوب و خوش طعم هستند. مردم در این کشور الکل مصرف نمی‎کنند اما کشتی‌های تفریحی مجاز به سرو الکل هستند و خارجی‌ها نیز می‌توانند در ماله الکل را خریداری کنند اما همانطور که گفته شد اکثر مالدیوی‌ها الکل نمی‌نوشند.

مردم این کشور تاثیر زیادی از فرهنگ کشورهای همسایه خود یعنی هند و سریلانکا گرفته‌اند.

 

 

گالری های هنری در مالدیو روز به روز پیشرفت می‌کند، خلاقیت و فضای هنری در این کشور در زمینه صنعتی نیز دنبال می‎شود. تزیین لباس های سنتی در بین مردم مالدیو بسیار دیده می‎شود. البته که آثار هنری کشور مالدیو بر روی نقاشی ها و تابلو فرش ها نیز دیده می‎شود. در هنر مردم کشور مالدیو زندگی جریان های مشخصی دارد. ساخت معابد سنگی، قالی بافی و حصیربافی، ساخت مجسمه‌های چوبی، خطاطی و ساخت قایق از چوب نارگیل از تولیدات فرهنگی دیرینه این کشور است.

 اخیرا این کشور در زمینه هنر های تجسمی پیشرفت خوبی داشته و از جمله هنرمندان مالدیوی این رشته در دوره معاصر می‌توان به نام های زیر اشاره کرد:

Kareen

Moosa Mamdhuh

Kaddevi

Razzan

Manje

Afzal Shafiu ملقب به AFU

Bulhaa

N.R.

ورزش های آبی از جمله شنا و غواصی در این کشور طرفداران زیادی دارد، قایق سواری و پاراسیل سواری نیز از ورزش های محبوب مردم در کشور مالدیو به شمار می‎آید. بای بالا از بازی های محلی محبوب در مالدیو می‌باشد.

از آنجایی که این کشور سواحل شنی زیادی دارد، ورزش هایی که در کنار ساحل انجام می‌شوند نیز در این کشور مورد استقبال قرار گرفته‌اند، مانند والیبال ساحلی.

به طور کلی، فوتبال، تنیس، بیسبال، بیلیارد و والیبال ساحلی، محبوب ترین ورزش ها در کشور مالدیو هستند

از جمله مربیان فوتبال در کشور مالدیو می‌توان به این نام ها اشاره کرد:

Ismaeil Mahfooz و   Ahmed Mahloof

 Akram Abdul Ghanee یکی از بازیکنان فوتبال کشور مالدیو است

Mohamed Ajfan Rasheed یک بازیکن حرفه‎ای در مالدیو در رشته بدمینتون است

مردم کشور مالدیو خوردن برخی از غذاها را به فال نیک می‎گیرند و معتقد هستند که استفاده از برخی از غذاها در ایام مشخص سال بد یمن است و به معنی خوردن گوشت مرده خواهد بود.

شایعات زیادی در کشور مالدیو در زمینه نبودن فضای ورزشی مناسب به خصوص ورزش های آبی در این کشور وجود دارد که صحیح نیستند زیرا به طور کلی فضای ورزشی زیادی در کشور مالدیو به خصوص در زمینه های دریایی دیده می‎شود، اتفاقا فضای ورزشی این کشور رو به رشد است.

همچنین شایعات زیادی در زمینه کمبود فضای تفریحی در این کشور شنیده می‎شود که ناصحیح است، اماکن تفریحی در این کشور بی‌شمارند.

شما در مکان های عمومی در کشور مالدیو حق ندارید آشغال بریزید

در این کشور در صورتی که رویت شود آدامس خود را بر روی زمین می‌اندازید، جریمه می‎شوید.

توهین به مقدسات در این کشور ممنوع است

گرایش به سایر ادیان به جز اسلام در این کشور ممنوع است

لازم به ذکر است جهت رانندگی در این کشور از سمت چپ است و قوانین رانندگی در این کشور اهمیت زیادی دارند.

خطرات کشور مالدیو بیشتر در فضاهای تفریحی اطراف آب های این کشور دیده می‎شود و افراد باید مراقب باشند که غرق نشوند. کیف قاپی در این کشور هنوز هم وجود دارد، به خصوص از گرشگران در اماکن عمومی! خطرات احتمالی برای افراد در این کشور در زمینه آب آلوده هم دیده می‌شود، آب لوله کشی شده در همه جزیره‌های این کشور آشامیدنی نیست. بطری های آب معدنی در این کشور بسیار گران هستند و از پلاستیک نامرغوب برای آن‌ها استفاده شده است. پشه ها در این کشور تب زرد را منتقل می‌کنند که بسیار مشکلساز می‎شود پس لازم است افراد واکسن آن را بزنند.

قوانین پمپ بنزین در این کشور نیز مشابه با ایران است.

در هردو کشور رعایت حجاب مهم است

در هر دو کشور از قوانین اسلام تبعیت می‌شود

هر دو کشور تا حدی مذهبی هستند و به مسائل دینی اهمیت می‌دهند.

 

برای اخذ گواهینامه و خرید ماشین در کشور مالدیو در ابتدا باید از نظر هزینه تامین باشید،صدور گواهینامه در مالدیو 23 درصد بیشتر از ایران هزینه دارد. کرایه خودرو در مالدیو به صورت آنلاین صورت می‌گیرد اما تنوع کمی دارد. توجه داشته باشید که قایق سواری بیشتر از ماشین سواری در مالدیو مورد استقبال قرار می‌گیرد. برای خرید ماشین دست دوم در مالدیو نیاز است که در خصوص دزدی نبودن خودرو تحقیق کرده و استعلام بگیرید؛ این موضوع بسیار مهم است.

کشور مالدیو در ایران سفارت ندارد و کنسولگری ایران در شهر ماله مالدیو است. 

 

نوع پوشش کشور مالدیو بیشتر به صورت لباس های زرق و برق دار است. بسیاری از مردم این کشور سعی می‎کنند لباس های گران قیمت به تن کنند. همانطور که گفته شد مردم این کشور مسلمان هستند و اسلام دین رسمی آن ها است، بنابراین بیشتر خانم ها در این کشور محجبه هستند و حجاب در این کشور چهارچوب دار است، البته گویا گردشگران می‌توانند بدون حجاب در این کشور بگردند.

کشور مالدیو یکی از رویایی ترین مجمع‌الجزایرهای جهان است که لقب بهشت استوایی به آن داده شده است. این کشور بسیار لوکس بوده و دارای رستوران ها و هتل ها و جاذبه های دیدنی زیادی است. از نظر جغرافیایی کشور مالدیو یک جزیره زیبا در اقیانوس هند است. این جزیره بر روی فلات زیر آبی چاگوس قرار دارد و کمترین فاصله تا کرانه هند را دارد. آب و هوای این منطقه گرم استوایی است و دو فصل بارانی نیز در آن دیده می‎شود. تفریحات آبی و ساحلی در این کشور بسیار عالی و ایده‌آل هستند.

زبان رسمی در بین مردم کشور مالدیو دیوهی است. مالدیو دارای هتل های 5 ستاره زیادی است و به طور کلی بهترین فضا برای زوج های جوان را فراهم می‌سازد. امکانات هتل‌ها در این کشور نیز خوب و مناسب ارزیابی شده است.

 

ماس هونی:

ماس هونی یکی از مشهورترین صبحانه های محلی در کشور مالدیو است که مردم این کشور علاقه زیادی به آن دارند. مواد اصلی این غذا ماهی دودی و پیاز و نارگیل است که با ادویه های خاصی تهیه می‎شود. این غذا یکی از محبوب ترین غذاها در بین مردم و گردشگران کشور مالدیو محسوب می‎شود.

 

گارودیا :

گارودیا یک غذای سنتی در مالدیو است و در آن از برنج و ماهی استفاده می‎شود و فلفل تند و پیاز نیز از سایر بخش های خوش طعم این غذا است. برای تهیه این غذا باید سیر و کاری با هم ترکیب شود و در نهایت غذا به صورت سوپی تهیه می‎شود.

 

هونی روشی(چاپاتی)

هونی روشی که نام دیگر آن نان چاپاتی است، یک نان خوش طعم است که از نارگیل تهیه شده است و باید کاملاً سرخ شده و به رنگ طلایی درآید. طعم و بافت این غذا بسیار نظیر است و عطر خوش نارگیل از آن بلند می‎شود.

 

بیس کیمیا:

بیس کیمیا یک نوع سمبوسه در مالدیو است که بسیار لذیذ است و با کلم ریز شده و ماهی دودی و ادویه های تند تهیه می‎شود

 

دسر ساجا:

دسر ساجا با شیره نارگیل و همینطور خامه سرو می‎شود و از نشاسته فراوان برای تهیه آن استفاده می‎شود؛ طعم این غذا بسیار عالی است.

گول:

توپک های اشتها آوری که گول نام دارند در لیست میان وعده های خوش طعم کشور مالدیو قرار دارند، که از ماهی تن و پیاز و نارگیل تهیه می‎شوند و باید سرخ شوند.

مردم کشور مالدیو علاقه زیادی دارند که ماهی و مرغ کاری را با هم ترکیب کنند و از سبزیجات بسیار معطر برای آن استفاده کنند. این غذا بسیار سالم است و عطر و بویی بی نظیر دارد. در ترکیب این غذا از سیب زمینی و هویج استفاده می‎شود، لوبیا سبز و کدو تنبل و ادویه های مختلف از مواد بسیار خوش طعم در این غذا هستند. مردم مالدیو بسیار علاقه دارند که برای مهمانی هایشان این غذا را انتخاب کنند و از نان برای سرو آن استفاده می‎کنند. 

مطالب مرتبط