x
مشاوره مهاجرت گوتو تی آر
مشاوره مهاجرت: 02143000021

تحصیل در مالدیو

کشور مالدیو یکی از کشورهای جنوب آسیا محسوب می‎شود که توانسته اقتصاد خود را رشد دهد. زبان تدریس در مقاطع دانشگاهی این کشور عموما انگلیسی است، متقاضی تحصیل در دانشگاه های این کشور می‎بایست مدرک پیش دانشگاهی ارائه دهد و معدل وی باید بالای 13 باشد. تحصیل رایگان در کشور مالدیو برای رشته های داروسازی، ستاره شناسی و مهندسی و همینطور اقیانوس شناسی در جدیدترین شرایط فراهم شده است. رشته های مدیریتی در این کشور وابسته به مدیریت بازرگانی است، رشته های حسابداری نیز زیر نظر حمایت های دولتی ارزیابی می‎شود. اینطور که ارزیابی ها نشان می‎دهد رشته تاریخ و کامپیوتر نیز از رشته های جدید برای تحصیل رایگان در کشور مالدیو هستند. شما برای تحصیل رایگان در کشور مالدیو نیاز است که پاسپورت و کارت ملی و عکس داشته باشید. شما برای معادل سازی مدارک تحصیلی خود در این کشور نیاز است که به طور کلی کمترین و سریعترین نرخ معادل سازی را ارزیابی کنید، برخی از مدارک تحصیلی با تأخیر در وضعیت معادل قرار می‌گیرند. در نظر داشته باشید که همه مدارک تحصیلی مقطع لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه های دولتی ایران در صورتی که معدل فرد کمتر از 13- 14 نباشد در کشور مالدیو معادلسازی می‎شود و هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد. شعبه های بانکی در کشور مالدیو افزایش زیادی داشته است و مشخص است که نظام بانکداری این کشور به نفع گروه دانشجویان خواهد بود. به طور کلی سه شعبه مشخص در این کشور تنها برای دانشجویان فعالیت دارد به طوری که در شعبه اول صدور یک سری کارت های بانکی برای خدمات الکترونیکی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد و در شعبات دیگر نیز سایر خدمات ارزیابی می‎شود.

مشاوره تحصیل در مالدیو
فهرست

تحصیل رایگان در مالدیو

تحصیل رایگان در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل رایگان در کشور مالدیو برای رشته های داروسازی، ستاره شناسی و مهندسی و همینطور اقیانوس شناسی فراهم شده است، رشته های حسابداری نیز با حمایت های دولتی ارزیابی می‎شوند، رشته‌های تاریخ و کامپیوتر نیز به تازگی جزو رشته هایی قرار کرفته‌اند که امکان تحصیل رایگان در کشور مالدیو برای آن ها وجود دارد. شما برای تحصیل رایگان در کشور مالدیو نیاز است که پاسپورت و کارت ملی و عکس داشته باشید، هر شخص باید آخرین مدرک تحصیلی خود را ارائه دهد و نیاز است که ریز نمرات تحصیلی به طور دقیق ترجمه شده باشد. دوره‌های پیش نیاز نیز برای تحصیل رایگان در این کشور صورت می‌گیرد.

تحصیل رایگان در این کشور زیر نظر شورای فرهنگی صورت می‌گیرد و البته که تحصیل رایگان برای دانشجویان خارجی نیز زیر نظر دولت ارزیابی می‎شود. کشور مالدیودر مقاطع تحصیلی مختلف اقدام به جذب دانشجو کرده است و شرایط به این صورت است که فرد می‎تواند از امکان اسکان رایگان استفاده کند، کمک هزینه زندگی به صورت ماهانه در اختیار فرد قرار می‌گیرد و به او کمک هزینه سفر در ابتدا و انتهای دوره داده می‎شود. در صورتی که فرد دچار بیمه های خاصی شده باشد، به وی کمک هزینه های درمانی نیز تعلق می‌گیرد. شما برای شرکت در کنفرانس ها و سمینارهای علمی نیز دیگر نیز به هزینه مازاد نخواهید داشت و به سادگی می‎توانید طرح علمی خود را ارائه دهید.

بورسیه تحصیلی در مالدیو

بورسیه تحصیلی در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی کشور مالدیو، شامل مدارک تحصیلی و ریزنمرات دوره های گذشته است، هر شخص باید پاسپورت معتبر داشته باشد و نیاز است که گواهی سلامت فیزیکی شخص نیز ارائه شود و نیاز است که هر شخص دو عدد توصیه نامه از سوی دو استاد داشته باشد. مشخص است که همه مدارک باید به زبان انگلیسی ارائه شود. بورسیه تحصیلی در کشور مالدیو در راستای کنفرانس ها و سمینارهای خاصی ارزیابی می‎شود و شرایط برای دانشجویان دکترا بهتر است.

یک بورسیه تحصیلی برای رشته داروشناسی در کشور مالدیو وجود دارد که اسکان رایگان در این کشور یکی از بخش های مهم این بورسیه تحصیلی محسوب می‎شود. کسانی که از بورسیه تحصیلی کشور مالدیو استفاده می‌کنند می‎توانند به سادگی در کنفرانس‌های این کشور شرکت کنند. بورسیه دولت کشور مالدیو بیشتر مقطع تحصیلی دکترا را شامل می‌شود.

اعتبار دانشگاه های مالدیو و انتقال به کشور های دیگر

اعتبار دانشگاه های مالدیو و انتقال به کشور های دیگر | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه ملی کشور مالدیو The Maldives National University

دانشگاه ملی کشور مالدیو یک دانشگاه با پایه های اقتصادی قدرتمند است به طوری که در زمینه کشف و حفظ و انتشار دانش بسیار کارآمد عمل کرده است. این دانشگاه شرایط خوبی برای تقویت زندگی  معیشت مردم در نظر گرفته است و برای توسعه فرهنگی و اجتماعی نیز به طور دقیق عملکردهای دولتی را ارزیابی کرده است. این دانشگاه اولین و معتبرترین دانشگاه در کشور مالدیو محسوب می‎شود. در نظر داشته باشید که اطلاعات آموزشی در این دانشگاه بر پایه جدیدترین عملکردهای دولتی ارزیابی می‎شود، کار تیمی در این دانشگاه به بهترین شکل ممکن صورت می‌گیرد و خدمات به دانشجویان نیز در شرایط بسیار درست ارزیابی می‎شود. مشخص است که تفکر انتقادی در این کشور بر اساس یادگیری های خاصی ارزیابی شده است. از یاد نبرید که تصمیم گیری در زمینه این دانشگاه در سال های اخیر مشخص شده است. این دانشگاه در ابتدا به عنوان یک مرکز آموزش خدمات بهداشت معرفی شده بود اما با گذشت زمان شرایط تحصیل در آن به صورت حرفه‌ای شکل گرفت. بورسیه تحصیلی کشور مالدیو در این دانشگاه اعتبار بالایی دارد. 

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در مالدیو

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون های ورودی برای تحصیل در کشور مالدیو بیشتر برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی و یا شاخه های آن در نظر گرفته می‎شود و کسانی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس در کشور مالدیو دارند نیازی به شرکت در آزمون های ورودی ندارند. یک آزمون مشخص در این کشور برگزار می‎شود که برای بررسی شرایط تحصیلی شما در رشته های زیست شناسی و ریاضی است. آزمون های ورودی اغلب به زبان انگلیسی برگزار می‎شود و هر شخص باید بتواند در آزمون های انگلیسی این کشور به طور کلی بیش از 50 درصد از سوالات را پاسخ دهد؛ اینطور که بررسی ها نشان می‎دهد شما برای ارزیابی مواد این آزمون باید به اطلاعیه هایی که از سوی دانشگاه در خصوص زمان آزمون و شرایط آن ارائه می‎شود توجه کنید. آزمون ها ساختار درستی دارند به طوری که در ابتدا سوالات عمومی و سپس تخصصی پرسیده می‎شود. برخی از آزمون ها تنها برای ترم نیمه اول تحصیلی هستند و برای ورودی های ماه ژانویه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

معادل سازی مدارک در مالدیو

معادل سازی مدارک در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شما برای معادل سازی مدارک تحصیلی خود نیاز است که در ابتدا یک فرم مشخصات فردی را تکمیل نمایید. این فرم شامل نام و نام خانوادگی و سایر اطلاعات است و هدف از پر کردن این فرم، معرفی شما به دولت کشور مالدیو است.

هر شخص باید بتواند در بخش توصیحات تکمیلی این فرم به طور دقیق مشخص کند که قرار است کدام مدرک تحصیلی خود را ارائه دهد و اطلاعاتی که برای مدرک تحصیلی در نظر گرفته می‎شود وابسته به نام دانشگاه و معدل است یا خیر، نیاز است که سطح زبان افراد و سابقه کاری آن ها نیز مشخص شود، در هر صورت بسیار مهم است که مدرک ارائه برای کشور مالدیو قابل معادلسازی باشد.

شما برای معادل سازی مدارک تحصیلی خود در این کشور نیاز است که به طور کلی کمترین و سریعترین نرخ معادل سازی را ارزیابی کنید؛ برخی از مدارک تحصیلی با تأخیر در وضعیت معادل قرار می‌گیرد. در نظر داشته باشید که همه مدارک تحصیلی مقطع لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه های دولتی ایران در صورتی که معدل کمتر از 14 نباشد در کشور مالدیو معادل می‎شود و هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد.

 

خوابگاه در مالدیو

خوابگاه در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یک سری از خوابگاه های دانشجویی در کشور مالدیو هستند که به صورت اتاق های یک یا چند تخته بوده و اتاق های نشیمن دارند، البته حمام و دستشویی مشترک هستند؛ هزینه این خوابگاه ها گرانتر از همه موارد بعدی است. برای استفاده از این خوابگاه ها نیاز به اخذ نامه رسمی پذیرش دارد.

افرادی که از پس هزینه چنین خوابگاه هایی بر نمی‌آیند به سادگی می‎توانند از خوابگاه هایی که به صورت خانه های دانشجویی هستند استفاده کنند. استفاده از این اقامتگاه ها به طور کلی مطمئن ترین روش است. این خوابگاه ها مبله و مجهز هستند.

شما می‎توانید از پانسیون های خصوصی در کشور مالدیو نیز استفاده کنید، امکانات این پانسیون ها کم است اما شرایط استفاده از آن به خوبی صورت می‌گیرد. البته که برخی از اتاق های خصوصی در این کشور دارای امکانات ویژه هستند.

امتیازات کارت دانشجویی در مالدیو

امتیازات کارت دانشجویی در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

با کارت دانشجویی می‎توانید از کلاس های فوق برنامه بدون هزینه یا با هزینه کمتر استفاده کنید، شرایط کارت دانشجویی در این کشور به طور کلی به صورت خاصی ارزیابی می‎شود. برخی از کارت های دانشجویی در این کشور به صورت الکترونیکی صادر می‎شوند و برای عملکردهای بانکی گزینه بسیار خوبی هستند. در نظر داشته باشید که وضعیت کارت دانشجویی در این کشور به طور دقیقی بررسی می‎شود، به طور کلی امتیازات کارت دانشجویی در این کشور در واحدهای تحصیلی درستی ارزیابی شده است مثلاً زمانی که قصد دارید از امکانات مترو در این کشور استفاده کنید کارت دانشجویی امکانات ویژه‌ای در اختیار شما قرار می‌دهد و هزینه هایتان را در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی تا حد زیادی کاهش می‌دهد. هزینه خوابگاهی نیز مشمول تخفیف های کارت دانشجویی در این کشور می‌شود و با ارائه کارت دانشجویی اجاره خانه های دانشجویی ارزانتر و قابل قبول‌تر هستند. کارت دانشجویی در این کشور به رنگ آبی و سفید طراحی شده است. 

مشاغل دانشجویی

مشاغل دانشجویی | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

در مشاغل دانشجویی در این کشور می‌توانید به سراغ شغل ویزیتوری بروید، برای ورود به شغل ویزیتوری باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید تا موفق شوید، شغل ویزیتوری یا بازاریابی در این کشور به طور کلی به معرفی محصول می‌پردازد و سعی می کند که عرضه بیشتری در این زمینه داشته باشد، درآمدزایی در این این شغل وابسته به میزان فروش شما است. تنوع مشاغل دانشجویی در این کشور بسیار گسترده است. اینطور که مشخص است بخشی از فضای درآمدزایی در این کشور نیز وابسته به تدریس است و تدریس در این کشور بر اساس اصول دقیقی ارزیابی می‎شود. شما می‎توانید در فضای کتابخانه‌ای و یا بخش سایت مشغول به کار شوید. بررسی مشاغل دانشجویی در این کشور به طور کلی در شرایط درست اقتصادی ارزیابی می‎شود. شما همچنین می‌توانید به عنوان یک ویراستار فعالیت کرده و درآمد داشته باشید. به طور کلی شما برای رسیدن به یک شغل نیاز است که مهارت خواندن و نوشتن به زبان رسمی داشته باشید.

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در مالدیو

کار دانشجویی و اجازه کار دانشجویی در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از شغل های پر درآمد در کشور مالدیو تدریس خصوصی است که اغلب برای رشته های شیمی و زیست شناسی در نظر گرفته می‎شود. این شغل به طور کلی دارای شرایط ویژه ای بوده و کسانی که قصد دارند در این شغل به رتبه خوبی دست یابند باید بتوانند مسیر تدریس خصوصی را به طور دقیق پشت سر قرار دهند. این شغل در شرایط پاره وقت ارزیابی می‎شود و شخص باید بتواند تمرکز خوبی بر روی آموزش داشته باشد. کار دانشجویی برای مقطع لیسانس در راستای فضای رستوران و غذاخوری های مختلف نیز رویت می‎شود اما در مقطع فوق لیسانس و یا دکترا در کشور مالدیو، افراد باید به سراغ شغل هایی بروند که با شرایط و رشته ی تحصیلی آنها سازگارتر است. طرح های پژوهشی در این کشور نیز دارای فضای درآمدزایی خوبی هستند بنابراین در چنین شغل هایی باید از نظر علمی شرایط خوبی داشته باشید.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در مالدیو

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

اگر به صنعت بیمه در کشور مالدیو دقت کنید بیمه های آتش سوزی و اتومبیل بهترین اصول بیمه محسوب می‎شوند و البته که در سال های اخیر بیمه های بهداشتی در این کشور نیز شانس پذیرش بالاتری دارند. در صورتی که به عنوان یک دانشجو وارد کشور مالدیو می‎شوید بهتر است که سعی کنید ساختار بیمه ای دقیق و درستی را در نظر داشته باشید. بیمه های درمانی در این کشور زیر نظر حمایت های دولتی هستند به طوری که دانشجویان می‎توانند سهم 22 درصد از بیمه را از سوی دولت در نظر داشته باشند. صنعت بیمه در این کشور رشد داشته است و هر یک از شرکت های بیمه ای در این کشور زیر نظر برخی از ارگان ها بررسی می‎شود. دانشگاه نیز شرایط بیمه ای خوبی برای دانشجویان در نظر می‌گیرد، به این ترتیب شما به عنوان یک دانشجو در کشور مالدیو می‎توانید از بیمه حوادث یا بیمه سلامت و بهداشت استفاده کنید. مشخص است که صنعت بیمه در این کشور هم به صورت دولتی و هم خصوصی بوده و به طور کلی اقتصاد این کشور در 4 لاین خاص ارزیابی شده است. از یاد نبرید که وضعیت صنعت بیمه در این کشور می‎تواند زیر نظر بهداشت و اصول بهداشتی بررسی شود. وضعیت بیمه در کشور مالدیو می‎تواند به صورت آنلاین نیز ارزیابی شود، البته که خدمات و شرکت های بیمه ای اصول دقیقی دارند.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در مالدیو

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

شعبه های بانکی در کشور مالدیو افزایش داشته است و مشخص است که نظام بانکداری این کشور به نفع گروه دانشجویان خواهد بود، به طور کلی سه شعبه مشخص در این کشور تنها برای دانشجویان فعالیت می‎کند، به طوری که در شعبه اول صدور یک سری کارت های بانکی برای خدمات الکترونیکی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد و در شعبات دیگر نیز سایر خدمات ارزیابی می‎شود. وضعیت خدمات بانکی در این کشور از سوی بانک مرکزی بوده و بانک مرکزی سعی خود را داشته است که خدمات بانکی در این کشور را به صورت دوره ای تغییر دهد. بانکداری در این کشور از اوایل قرن هجدهم به طور روتین شکل گرفته است و بسیاری از شرایط بانکداری در این کشور زیر نظر دولت بانک ها ارزیابی می‎شود. بانکداری در نظام تبادل ارز نیز سهم مخصوص به خود را دارد. بانکداری در این کشور زیر مجموعه حساب های کلان کشور هند است و خدمات بانکداری نیز بر اساس دولت هند ارزیابی می‎شود به طوری که هر دانشجو اجازه دارد یک کارت بانکی داشته باشد که متصل به حساب دانشگاه است و برای وی خدمات خوبی ارائه می‎دهد. بانک های مخصوص مسلمانان نیز در مالدیو فعالیت دارند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مالدیو

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه ملی کشور مالدیو مورد تأیید وزارت علوم این کشور بوده است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مالدیو

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

 

 

هیچ یک از دانشگاه های کشور مالدیو مورد تأیید وزارت بهداشت نیستند.

دانشگاه های برتر در مالدیو

دانشگاه های برتر در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

دانشگاه ملی کشور مالدیو یک دانشگاه با ساختار آموزشی گروهی مادام‌العمر است، این ساختار آموزشی به طور کلی در راستای رسیدن به شرایط درآمدزایی خوب قدم برداشته است.  کار تیمی و گروهی در این دانشگاه ارزش خاص خود را دارد و حمایت های دولت در راستای صداقت و عملکردهای مناسب خود شامل اصول منظمی است. تصمیم گیری های مشترک در کشور مالدیو به طور کلی از سوی وزارت بهداشت ارزیابی شده است و سهم زیادی از اقتصاد این دانشگاه نیز زیر نظر وزارت بهداشت خواهد بود. در هر صورت این دانشگاه توانسته از سال 1937 فضای آموزشی خود را در رشته های مکانیک و الکترونیک پیشرفته تر نماید. مشخص است که نظام علوم بهداشت و شاخه های پزشکی در این دانشگاه نیز حمایت درستی از دولت را در نظر داشته است. این دانشگاه توانسته یک شعبه مدرسه ای نیز داشته باشد و خدمات ارائه شده در آن زیر نظر دولت بررس می‎شود. سایت دانشگاهی فعالیت غیر حضوری خود را به طور دقیق و با ارزیابی جدیدترین مکانیزم های اینترنتی دنیا ارزیابی کرده است؛ از یاد نبرید که موسسه های مدیریتی در این کشور به طور کلی برای خدمات عمومی و خصوصی فعالیت می‌کنند.

نظام آموزشی مالدیو

نظام آموزشی مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در کشور مالدیو بر اساس نظام آموزشی خاصی ارزیابی می‎شود، تحصیل در مدارس این کشور از سن 5 سالگی آغاز می‎شود و دوره دبستان یک دوره 5 ساله است که اولین دوره آموزشی در مدارس کشور مالدیو محسوب می‎شود. شرایط تحصیلی در کشور مالدیو بر اساس دوره های ابتدایی و متوسطه ارزیابی شده است. دوره متوسطه یک دوره 7 ساله است، در واقع دوره متوسطه به قالب های 5 ساله و 2 ساله تقسیم شده است و دانش آموزان می‎توانند دوره‌ای 12 ساله دیپلم خود را اخذ کنند. زبان تحصیلی در کشور مالدیو انگلیسی است البته که مردم این کشور به زبان دیوهی صحبت می‌کنند؛ این زبان ترکیبی از زبان های اروپایی و هندی است اما کمتر دیده شده است که در دانشگاه های این کشور این زبان مورد استفاده قرار بگیرد. مشخص است که در این کشور کسانی که نخبه هستند با هزینه کمتری می‌توانند به تحصیل بپردازند.

لیسانس در مالدیو و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در مالدیو

لیسانس در مالدیو و شرایط اخذ پذیرش لیسانس در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کشور مالدیو یکی از کشورهای جنوب آسیا محسوب می‎شود که توانسته اقتصاد خود را رشد دهد، برای تحصیل در مقطع لیسانس در این کشور، متقاضی می‎بایست مدرک پیش دانشگاهی ارائه دهد که ترجیحاً معدل وی باید بالای 13 باشد (اگر دقت کرده باشید سایر کشورها شرط معدل بالای 15 را لحاظ کرده‌اند اما کشور مالدیو شرایط معدل را بر روی 13 قرار داده تا مسیر تحصیلی آسانتر باشد). هزینه تحصیلی برای مقطع لیسانس بین 600 الی 800 دلار در نظر گرفته شده است و برای رشته های علوم انسانی و همینطور برای رشته های مهندسی این هزینه تا 1500 دلار خواهد بود. برخی رشته های مدیریتی در این کشور بالای 2000 هزینه را در بر می‌گیرند. مشخص است که هزینه تحصیل در هند سالانه بین 500 الی 3000 دلار در نظر گرفته شده است که اغلب بر اساس شرایط اسکان و نوع رشته تحصیلی برآورد می‎شود. شما می‎توانید به مدت دو ترم را به دوره های زبان اختصاص دهید و شهریه در این زمینه به طور کلی سه ماهه 300 دلار و 4 ماهه نیز 600 دلار است البته که شهریه برای مدت یک سال 1850 دلار ارزیابی می‎شود مشخص است که زمان اصلی ورود به دانشگاه های این کشور ماه سپتامبر اعلام شده است و زمان دوم نیز ژانویه است. شما برای مقطع لیسانس به ندرت امکان بورسیه تحصیلی دارید و باید بتوانید برای مقطع تحصیلی بالاتر این شرایط را ارزیابی کنید.

فوق لیسانس در مالدیو و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در مالدیو

فوق لیسانس در مالدیو و شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

متقاضیان تحصیلی در این کشور باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند و به مدرک لیسانس با معدل بالای 14 و همینطور مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 5 نیاز دارند. در صورتی که مدرک زبان ندارید باید در دوره های آمادگی برای دانشگاه در این کشور شرکت کنید که اغلب یک سال زمان نیاز دارد. هزینه تحصیل در این کشور برای رشته های علوم انسانی بین 1000 الی 1500 دلار و برای رشته های مهندسی و مدیریت 2000 تا 4000 دلار هزینه ارزیابی شده است. هزینه تحصیل در کشور مالدیو به طور کلی برای مقطع فوق لیسانس 1500 الی 4500 دلار ارزیابی شده است، شما هزینه زندگی در این کشور را می‎بایست برای خوراک و پوشاک و حمل و نقل حدود 4000 دلار در سال در نظر داشته باشید. شهریه دانشگاه های کشور مالدیو به طور کلی در مقطع فوق لیسانس در یک رنج هستند و بورسیه تحصیلی در کشور مالدیو در مقطع فوق لیسانس بهتر از لیسانس است و حدود 60 درصد از هزینه های تحصیلی را پوشش می‎دهد. توجه داشته باشید که در این کشور برخی از رشته های هنری واجد شرایط پذیرش فوق لیسانس نیستند.

دکترا در مالدیو و شرایط اخذ پذیرش دکترا در مالدیو

دکترا در مالدیو و شرایط اخذ پذیرش دکترا در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

متقاضیان مقطع دکترا در این کشور از زبان انگلیسی برای تحصیل استفاده می‌کنند، طول تحصیل برای این مقطع بین 4 الی 5 سال اعلام شده است و نیاز است که شخص مدرک تحصیلی فوق لیسانس داشته باشد. مدرک تحصیلی فوق لیسانس در این کشور با معدل بالای 15 ارزیابی می‎شود و کسانی که کمتر از این معدل دارند باید رزومه علمی قوی تری داشته باشند. نیاز است که شخص مدرک آیلتس با نمره بالای 5 داشته باشد و به طور کلی طول دوره تحصیلی دکترا اغلب در فضای پژوهشی ارزیابی می‎شود. هزینه تحصیل دکترا در کشور مالدیو بین 5000 الی 6000 دلار برای رشته های مهندسی است و 3000 الی 4000 دلار نیز برای رشته های انسانی را ارزیابی می‌کنند. اینطور که مشخص است مبلغی را که افراد برای هزینه خورد و خوراک و پوشاک و حمل و نقل باید در نظر داشته باشند در طول سال حدود 4000 دلار خواهد بود. هزینه تحصیل در کشور مالدیو به طور کلی زیر نظر حمایت های دولتی ارزیابی شده است.

پزشکی در مالدیو و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در مالدیو

پزشکی در مالدیو و شرایط اخذ پذیرش پزشکی در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل پزشکی در کشور مالدیو نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارد. کالج های پزشکی در کشور مالدیو دارای دوره‌های مشخصی هستند به طوری که رشته های 4 گانه پزشکی را شامل می‎شوند و البته که تحصیل پزشکی می‎تواند هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیر مستقیم صورت بگیرد. مراقبت‌های بهداشتی در این کشور اهمیت زیادی دارد و توسعه الگوهای پزشکی می‎تواند در شاخه های علمی ارزیابی شود. به طور کلی در این کشور دوره های پزشکی شامل MDS، MD ، BDS و MBBS است. مشخص است که دولت سعی خود را کرده است که کالج های خصوصی را نیز گسترده تر نماید. کیفیت و استاندارد پزشکی در این کشور با همکاری شورای پزشکی کشور مالدیو صورت می‌گیرد. این کشور دارای بیش از 29 دانشکده پزشکی در سطح دولتی است. برای تحصیل پزشکی در کشور مالدیو نیاز است که مدارکی ارائه شود که واحدهای اصلی نظیر زیست و شیمی و فیزیک به خوبی گذرانده شود. ورود به کالج های پزشکی در این کشور زیر نظر آزمون های ورودی ارزیابی می‎شود.

دندانپزشکی در مالدیو و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در مالدیو

دندانپزشکی در مالدیو و شرایط اخذ پذیرش دندانپزشکی در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

یکی از مهمترین معیارهای تحصیلی در کشور مالدیو برای رشته دندانپزشکی داشتن دیپلم 12 ساله است که باید در آن دروس فیزیک و زیست شناسی و شیمی گذرانده شود و نیاز است که مدارک مورد نظر، مورد تأیید قرار بگیرد. سن متقاضی می‎بایست حداقل 17 سال باشد و اگر دانشجویان مایل به ادامه تحصیل باشند باید بتوانند درصد بالایی از سوالات آزمون ورودی را صحصح جواب بدهند. شهریه های تحصیلی در این کشور برای رشته دندانپزشکی نسبت به سایر رشته های تحصیلی گرانتر است.

هزینه های تحصیلی برای این مقطع در ابتدا یا اواسط هر ترم اخذ می‎شود. اینطور که مشخص است شما برای تحصیل تحصیل دندانپزشکی در کشور مالدیو باید تا حدود 150.000 دلار هزینه در نظر داشته باشید، این در حالی است که گاهاً در برخی از شاخه های تخصصی، این هزینه به نصف آن کاهش پیدا می‌کند. رشته داروسازی در این کشور به طور کلی شرایط خاص خود را دارد و هزینه های داروسازی در این کشور 60.000 یورو ارزیابی شده است.

تخصص پزشکی در مالدیو و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در مالدیو

تخصص پزشکی در مالدیو و شرایط اخذ پذیرش تخصص پزشکی در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ورود به شاخه های پزشکی در کشور مالدیو نیاز است که در آزمون های ورودی شرکت کنید، آزمون ورودی کشور مالدیو نسبت به کشورهای اروپایی بسیار آسانتر بوده و افراد می‎توانند به سادگی در این راستا به نتیجه مطلوب دست یابند. یک آزمون مهم که برای تخصص پزشکی در کشور مالدیو برگزار می‎شود AIPMT نام دارد، این آزمون شامل سوالاتی است که در دو قسمت برگزار می‎شود و در آن مجموع سوالات به 200 می‌رسد. در بخش اول آزمون 100 سوال در زمینه زیست شناسی و 100 سوال دیگر به صورت تخصصی در زمینه رشته تحصیلی مورد نظر ارزیابی می‎شود. آزمون به مدت 3 ساعت زمان به خود اختصاص می‎دهد و زمانی که برای پاسخ  به هر سوال در نظر گرفته می‎شود کمتر از یک دقیقه خواهد بود. در نظر داشته باشید که افراد برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور نیاز است که بتوانند آزمون MBBS را نیز پاس نمایند. در نظر داشته باشید که تخصص پزشکی در این کشور استانداردهای آموزشی خاصی را طی کرده است.

تخصص دندانپزشکی در مالدیو و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در مالدیو

تخصص دندانپزشکی در مالدیو و شرایط اخذ پذیرش تخصص دندانپزشکی در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ثبت نام در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی کشور مالدیو به خصوص زمانی که قصد دارید در شاخه تخصصی تحصیل کنید باید در امتحان ورودی که توسط شورای پزشکی برگزار شده است ثبت نام کنید، آزمون های ورودی در این مدارس و کالج های دولتی شرایط مخصوصی دارد به این ترتیب که دانشجویان بومی در کشور مالدیو باید بتوانند سطح دولتی را ارزیابی کنند. شما برای تخصص دندانپزشکی در کشور مالدیو نیاز است که در ابتدا واحدهای تئوری را به خوبی پشت سر بگذارید و بهتر است بدانید که برخی از واحد های تحصیلی به صورت عملی نیز برگزار شده و شرایط ویژه ای دارند. دوره های تخصص دندانپزشکی به مدت 5 سال زمان نیاز دارد و مدت زمان کمتر اغلب برای برخی از شاخه ها ارزیابی شده است. سطح کیفیت دانشگاه های دولتی این کشور نسبت به سایر دانشگاه ها بهتر است. در صورتی که هزینه تحصیل در کشور مالدیو برای شما مهم است به سراغ دانشگاه های دولتی بروید، باید بدانید که تحصیل در این کشور می‎تواند شانس پذیرش شما برای درآمدزایی در ارگان های پزشکی را بیشتر نمایند. مشخص است که شما برای بررسی شرایط دندانپزشکی در این کشور باید در ابتدا شاخه مورد نظر را انتخاب کرده باشید. 

رشته های غیر پزشکی در مالدیو

رشته های غیر پزشکی در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

تحصیل در کشور مالدیو ارزان است، شهریه تحصیلی در این کشور نسبت به سایر کشورها بسیار ارزان بوده و تحصیلات در این کشور به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد و هر شخص می‎تواند رشته های تحصیلی متنوعی را در نظر داشته باشد. برای تحصیل در این کشور مدرک زبان در همان ابتدا الزامی نیست. هزینه مخارج زندگی در این کشور شامل مسکن و خوراک مناسب است. دانشگاه های کشور مالدیو بسیار معتبر هستند. تحصیل برای رشته های مهندسی برق ، عمران، ساز، رشته های صنایع و رشته های وابسته به معماری در شاخه های مهندسی در این کشور مناسب است. تحصیل در کشور مالدیو در رشته های هنری نیز شرایط خوبی دارد، اینطور که مشخص است اصول تحصیلی در کشور مالدیو وابسته به ساختار آموزشی کشور هند است و کشور مالدیو توانسته بهترین شرایط تحصیلی را برای عموم دانشجویان فراهم سازد. برخی از رشته های تحصیلی در کشور مالدیو رایگان هستند و شرایط تحصیلی بسیار خاصی را در نظر گرفته اند.

خطرات احتمالی برای دانشجویان در مالدیو

خطرات احتمالی برای دانشجویان در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

خطر گم شدن در کشور مالدیو بسیار زیاد است و شخص باید مواظب تردد خود باشد؛ مشخص است که در این کشور همه افراد باید حواسشان به جیب و کیفشان باشد، سیستم حمل و نقل در این کشور نیز شرایط خاص خود را دارد وضعیت حمل و نقل شهری در این کشور به طور کلی شامل شرایط خاصی است، اینطور که مشخص است در این کشور خطراتی در زمینه محیط های اجاره خانه و شرایط مسکن نیز دیده می‎شود. باندهای قاچاق زیادی نیز در این کشور دیده می‌شود.

وضعیت خطرات شهری در این کشور زیر نظر اصول خارجه ارزیابی می‎شود، در نظر داشته باشید که دولت سعی کرده است که از نظر علمی شرایط دقیقی در این کشور برای دانشجویان خارجی در نظر داشته باشد البته که وضعیت اقتصادی این کشور اجازه عملکردهای قدرتمندتری را نمی‎دهد؛ مثلاً هنوز سیستم هایی که در آزمایشگاه های شیمی این کشور در نظر گرفته می‎شود چندان مدرن نیست. خطرات احتمالی در این کشور تا حد زیادی از سوی امور خارجه بررسی شده و مورد پوشش قرار گرفته است.

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در مالدیو

مدارس بومی، بین المللی و ایرانی در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

مدرسه بین‎المللی ANA یکی از مدارس معتبر محسوب می‎شود که در سال های اخیر بهترین شرایط اقتصادی را در پیش گرفته است؛ این مدرسه بین‎المللی در دو بخش مهم، شرایط تحصیلی را شکل داده است و امکان تحصیل آنلاین و از راه دور را نیز فراهم کرده است. دوره های پیش نیاز ریاضی در این مدرسه به صورت آنلاین و زیر نظر جدیدترین شاخص های علمی برگزار می‎شود. وضعیت تحصیلی و چاپ مقالات علمی در برخی از مدارس دولتی این کشور می‎تواند سهم بزرگی از روند تحصیل را شامل شود.

چاپ مقالات علمی در مالدیو و تاثیر آن

چاپ مقالات علمی در مالدیو و تاثیر آن | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

برای ورود به مقطع دکترا در کشور مالدیو چاپ مقالات علمی اهمیت زیادی دارد، به این ترتیب که اگر شخص بتواند سه مقاله علمی در مورد یک موضوع به طوری که جنبه پیشرفت آن مشخص باشد ارائه دهد، برای پذیرش در مقطع دکترا شرایط بهتری خواهد داشت، البته که تعداد زیادی از مقالات علمی شما می‎تواند به صورت مروری در نظر گرفته شود و کنفرانس های این کشور در پذیرش مقالات مروری نیز از شما استقبال می‌کنند. شما برای چاپ مقالات علمی در این کشور نیاز است که در آزمون های ورودی شرکت داشته باشید. توجه داشته باشید که افراد برای اینکه چاپ مقالات را به خوبی انجام دهند باید بتوانند از نظر علمی قوی باشند. در صورتی که فکر می‌کنید مقالات علمی شما در این کشور دیر به دیر به چاپ می‌رسد می‎توانید به سراغ موضوعاتی بروید که شانس پذیرش بیشتری دارد. یک موضوع مهم دیگر اینکه برخی از مقالات علمی در این کشور شرایط خوبی برای ورود به کار در اختیار شما قرار می‎دهند و سبب می‎شود که از طرح تخفیف برای شهریه نیز استفاده کنید. مشخص است که چاپ مقالات علمی در این کشور می‎تواند یکی از موضوعات پر اهمیت علمی‎باشد.

شرکت در آزمون های بین المللی در مالدیو

شرکت در آزمون های بین المللی در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

آزمون AIPMT یک آزمون بین‎المللی برای افرادی است که قصد دارند در دانشگاه های خصوصی کشور مالدیو تحصیل کنند؛ این آزمون دارای سیستم نمره دهی مشخصی است و البته که شما برای ورود به مقطع دکترا در این کشور نیز باید در این آزمون به نمره خوبی برسید؛ این آزمون دارای شرایط مخصوصی است و افراد باید بتوانند به برخی از سوالات به صورت چند بخشی پاسخ دهند. این آزمون در سال های اخیر برای گروه های پزشکی نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

آزمون MBBS یک آزمون برای پزشکی عمومی است؛ این آزمون برای دندانپزشکی تحت عنوان BDS شناخته شده است و به طور کلی نمره در دروس فیزیک و شیمی و زیست شناسی و انگلیسی با نمره 10+2 ارزیابی می‎شود. آزمون های بین‎المللی در این کشور به طور کلی شرایط استاندارد دارد. مشخص است که امتحانات ورودی و مقدماتی در این کشور می‎تواند شانس بالاتری را شکل دهد. در هر صورت آزمون های بین‎المللی در این کشور بیشتر شامل گروه های پزشکی می‎شود.

کنفرانس های علمی در مالدیو

کنفرانس های علمی در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

کنفرانس های علمی در زمینه فناوری های نوین

کنفرانس های علمی در زمینه فناوری های نوین سیستم هوشمند در کشور مالدیو در سال 2020 برگزار می‎شود که به طور کلی زیر نظر موسسه های پژوهشی با ارزش های اقتصادی ارزیابی می‎شود.

کنفرانس بین‎المللی هنر و معماری و کاربردها

کنفرانس بین‎المللی هنر و معماری و کاربردها در کشور مالدیو زیر نظر دولت بر اساس جدیدترین عملکردهای اقتصادی برگزار می‎شود که شرایط خوبی را فراهم ساخته است. در این کشور شرایط کنفرانس به نوبه خود بهتر شده است. این کنفرانس در بخش های خاص زیر نظر دولت ارزیابی می‎شود و مخصوص رشته های هنر و علوم انسانی است.

کنفرانس بین‎المللی میان رشته‌ای

کنفرانس بین‎المللی میان رشته‌ای که به صورت ترکیبی با کشور روسیه صورت می‌گیرد می‎تواند یکی از بخش های مهم پژوهشی در کشور مالدیو باشد، این کنفرانس به طور کلی زیر نظر دولت های بین‎المللی بررسی می‎شود و شرایط تعامل اقتصادی بالایی را ایجاد می‌کند.

کنفرانس رنگ های روشن

کنفرانس رنگ های روشن در کشور مالدیو در لیست کنفرانس هایی قرار دارد که برای بررسی تئوری رنگ و همینطور تأثیر آن بر روی روان برگزار می‎شود؛ این کنفرانس در لیست کنفرانس هایی قرار دارد که می‎تواند از سوی دولت مورد حمایت قرار بگیرد.

جشن های دانشگاه ها در مالدیو

جشن های دانشگاه ها در مالدیو | موسسه حقوقی مهاجرت Go2TR

جشن کودا

جشن کودا در لیست جشن های مشهور در دانشگاه های کشور مالدیو است که برای گروهی از مسلمانان برگزار می‎شود؛ در این جشن دانشجویان مشغول به دعا و ذکر گویی می‎شوند و نماز عید فطر نیز برگزار می‎شود. در این جشن تدارکات زیادی دیده می‎شود و از شیرینی ها و غذاهای خوشمزه استفاده می‌شود.

جشن جمهوری

جشن جمهوری در کشور مالدیو یکی از مهمترین جشن هایی است که در قالب های کوچک برگزار می‎شود البته گروه های موسیقی گسترده ای را شکل می‎دهد؛ این جشن شهرت به شادمانی دارد و گروه ها و کارناوال های مختلف را به خیابان رفته و اجراهای خیابانی می‌کنند.

جشن ماهیگیری

ماهیگیری از ورزش های بسیار جالب در کشور مالدیو است و جشن ماهیگیری در این کشور در لیست جشن هایی قرار دارد که مردم علاقه زیادی به شرکت در آن دارند؛ این جشن با هدف بهبود فضای گردشگری کشور مالدیو صورت می‌گیرد.